Об установлении минимальных размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения, предоставляемых в собственность или землепользование в Алматинской области
Совместное решение Алматинского областного маслихата от 22 октября 2025 года № 42-233 и постановление акимата Алматинской области от 22 октября 2025 года № 321
В соответствии с пунктом 5 статьи 50 Земельного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 и подпунктом 8) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алматинский областной маслихат РЕШИЛ и акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Алматы облысында меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер телімдерінің ең аз мөлшерлерін белгілеу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 22 қазандағы № 42-233 бірлескен шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 22 қазандағы № 321 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексiнiң 50-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабындағы 1-тармақтың 13) тармақшасына және 27-бабындағы 1-тармақтың 8) тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Установить минимальные размеры земельных участков сельскохозяйственного назначения в Алматинской области в зависимости от местных условий и особенностей использования указанных земель, предоставляемых в собственность или землепользование, согласно приложению к настоящему совместному решению Алматинского областного маслихата и постановлению акимата Алматинской области.
2. Признать утратившим силу совместное решение Алматинского областного маслихата от 14 октября 2011 года № 51-286 и постановление акимата Алматинской области от 17 октября 2011 года № 212 "Об установлении минимальных размеров земельных участков сельскохозяйственного назначения, предоставляемых в собственность или землепользование в Алматинской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2080).

1. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихаты шешімінің және Алматы облысының әкімдігі қаулысының қосымшасына сәйкес Алматы облысында жергiлiктi жағдайларға және көрсетiлген жердi пайдалану ерекшелiктерiне байланысты меншiкке немесе жер пайдалануға берiлетiн ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiнiң ең аз мөлшерi белгіленсін.
2. "Алматы облысында меншікке немесе жер пайдалануға берілетін ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер телімдерінің ең аз мөлшерлерін белгілеу туралы" бірлескен Алматы облыстық мәслихатының 2011 жылғы 14 қазандағы № 51-286 шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2011 жылғы 17 қазандағы № 212 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2080 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.

3. Контроль за исполнением настоящего совместного решения Алматинского областного маслихата и постановления акимата Алматинской области возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
4. Настоящее совместное решение Алматинского областного маслихата и постановление акимата Алматинской области вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Алматинского областного маслихата К. Байгоджаев
Аким Алматинской области М. Султангазиев

3. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихаты шешімінің және Алматы облысының әкімдігі қаулысының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Алматы облыстық мәслихатының шешімі және Алматы облысы әкімдігінің қаулысы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облыстық мәслихатының төрағасы Қ. Байғоджаев
Алматы облысының әкімі М. Сұлтанғазиев