Қонаев қаласының көшелеріне атау беру туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 21 қазандағы № 320 бірлескен қаулысы және Алматы облыстық мәслихатының 2025 жылғы 21 қазандағы № 42-237 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1-тармағына және Республикалық ономастикалық комиссияның 2025 жылғы 10 қыркүйектегі қорытындысына сәйкес Алматы облысының әкімідігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қонаев қаласының атауы жоқ көшелеріне келесі атаулар берілсін:
Атауы жоқ көшесі (1-ші линия) – "Әбдіқадыр Нұрмағанбетов" көшесі;
Атауы жоқ көшесі (2-ші линия) – "Ақбай Әлібаев" көшесі;
Атауы жоқ көшесі (3-ші линия) – "Жақыпжан Шарипов" көшесі;
Атауы жоқ көшесі (4-ші линия) – "Сүндетбай Балхашев" көшесі;
Атауы жоқ көшесі (6-шы линия) – "Жұмабек Жақыпов" көшесі;
Атауы жоқ көшесі (8-ші линия) – "Әукен Жылқыбаев" көшесі.
2. "Алматы облысының тілдерді дамыту басқармасы", "Қонаев қаласы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемелері осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысынан және Алматы облысы мәслихатының шешімінен туындайтын барлық қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысының және Алматы облысы мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бірлескен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы және Алматы облысы мәслихатының шешімі оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі __________ М. Сұлтангазиев
Алматы облыстық мәслихат төрағасы __________ Қ. Байғоджаев

О присвоении наименований улицам города Қонаев
Совместное постановление акимата Алматинской области от 21 октября 2025 года № 320 и решение маслихата Алматинской области от 21 октября 2025 года № 42-237
В соответствии с пунктом 4-1 статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и на основании заключения Республиканской ономастической комиссии от 10 сентября 2025 года акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Присвоить следующие наименования безымянным улицам города Қонаев:
Безымянная улица (1 линия) – улица "Әбдіқадыр Нұрмағанбетов";
Безымянная улица (2 линия) – улица "Ақбай Әлібаев";
Безымянная улица (3 линия) – улица "Жақыпжан Шарипов";
Безымянная улица (4 линия) – улица "Сүндетбай Балхашев";
Безымянная улица (6 линия) – улица "Жұмабек Жақыпов";
Безымянная улица (8 линия) – улица "Әукен Жылқыбаев".
2. Государственным учреждениям "Управление по развитию языков Алматинской области", "Аппарат акима города Қонаев" принять все необходимые меры, вытекающие из настоящего совместного постановления акимата Алматинской области и решения маслихата Алматинской области.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Алматинской области и решения маслихата Алматинской области возложить на курирующего заместителя акима Алматинской области.
4. Настоящее совместное постановление акимата Алматинской области и решение маслихата Алматинской области вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области ____________М. Султангазиев
Председатель маслихата Алматинской области _______К. Байгоджаев