Об утверждении методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики в Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 3 апреля 2025 года № А-3/178. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 3 апреля 2025 года № 8906-03
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа", приказом исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 6 ноября 2024 года № 525-НҚ "Об утверждении Типовой методики определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 35356), акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемую методику определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики в Акмолинской области.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Акмолинской области М.Ахметжанов
Утверждена постановлением
акимата Акмолинской области
от 3 апреля 2025 года
№ А-3/178
Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики в Акмолинской области
1. Методика определения стоимости услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики в Акмолинской области (далее – методика) разработана в соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О масс-медиа" и устанавливает алгоритм определения стоимости услуг, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации в Акмолинской области.
2. Стоимость услуг, закупаемых для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне (далее - услуга), определяется в зависимости от базовых цен на услуги, закупаемых для проведения государственной информационной политики в средствах массовой информации за счет средств местного бюджета для каждого отдельного вида услуги средств массовой информации.
Базовая цена для каждого отдельного вида услуги определена в приложении к настоящей методике.

Ақмола облысында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2025 жылғы 3 сәуірдегі № А-3/178 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 3 сәуірде № 8906-03 болып тіркелді.
"Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына, "Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 6 қарашадағы № 525-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35356 болып тіркелген) сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Ақмола облысында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Ақмола облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі М.Ахметжанов
Ақмола облысы әкімдігінің
2025 жылғы 3 сәуірдегі
№ А-3/178 қаулысымен
бекітілген
Ақмола облысында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі
1. Ақмола облысында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындаудың әдістемесі (бұдан әрі - әдістеме) "Масс-медиа туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және Ақмола облысының бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құнын айқындау алгоритмін белгілейді.
2. Өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің құны (бұдан әрі - көрсетілетін қызмет) бұқаралық ақпарат құралдарының көрсетілетін қызметінің әрбір жеке түрі үшін жергілікті бюджет қаражаты есебінен бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағасына қарай айқындалады.
Көрсетілетін қызметтің әрбір жеке түрі үшін базалық баға осы әдістеменің қосымшасында айқындалған.

3. Стоимость услуги в периодических печатных изданиях определяется по формуле:
1) для газет по формуле Pn=Bn x V x Kq, где:
Pn (price) – стоимость услуги в газетах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bn – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в газете;
V – объем услуги, размещаемой в газете, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж газеты:
до 200 000 экземпляров – 1,3;
до 100 000 экземпляров – 1,15;
до 50 000 экземпляров – 1;
до 30 000 экземпляров – 0,9;
до 20 000 экземпляров – 0,8;
до 10 000 экземпляров – 0,65;
до 5 000 экземпляров – 0,5;
2) для журналов по формуле Pm=Bm x V x Kq, где:
Pm (price) – стоимость услуги в журналах с учетом налога на добавленную стоимость;
Bm – базовая цена за один см2 услуги, размещаемой в журнале;
V – объем услуги, размещаемой в журнале, исчисляемой в см2;
Kq – поправочный коэффициент на тираж журнала:
до 15 000 экземпляров – 1,2;
до 10 000 экземпляров – 1,1;
до 8 000 экземпляров – 1;
до 5 000 экземпляров – 0,9;
до 3 000 экземпляров – 0,8;
до 1 000 экземпляров – 0,7.
4. Стоимость услуги в интернет-ресурсе определяется по формуле Pi=Bi x V x Kq, где:
Pi (price) – стоимость услуги в интернет-ресурсе с учетом налога на добавленную стоимость;
Bi – базовая цена за один символ, секунду, минуту, штуку услуги, размещаемой в интернет-ресурсе;
V – объем услуги, размещаемой в интернет-ресурсе, исчисляемой в символах, секундах, минутах, штуках;
Kq – поправочный коэффициент для учета среднемесячного количества посещений интернет-ресурса уникальными пользователями:
до 500 000 посетителей в месяц – 1;
до 1 000 000 посетителей в месяц – 1,1;
до 2 000 000 посетителей в месяц – 1,2;
до 5 000 000 посетителей в месяц – 1,3;
свыше 5 000 000 посетителей в месяц – 1,4.
5. Стоимость услуги на телевидении определяется по формуле Ptv=Btv x V, где:
Ptv (price) – стоимость услуги на телевидении с учетом налога на добавленную стоимость;
Btv – базовая цена за одну секунду, минуту, серию услуги, размещаемой на телевидении;
V – объем услуги, размещаемой на телевидении, исчисляемой в секундах, минутах, сериях.
В случае если при формировании государственного заказа по проведению государственной информационной политики на региональном уровне не учитываются разделения по жанрам услуг на телевидении, то стоимость услуг на телевидении рассчитывается по базовой цене (Btv).

3. Мерзімді баспасөз басылымдарында көрсетілетін қызметтің құны мынадай формула бойынша айқындалады:
1) газеттер үшін Pn=Bn x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pn (price) - қосылған құн салығын ескере отырып, газеттерде көрсетілетін қызметтің құны;
Bn - газетте орналастырылатын, бір см2 көрсетілетін қызметтің базалық бағасы;
V - газетте орналастырылатын, см2-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq - газет таралымына түзету коэффициенті:
200 000 данаға дейін – 1,3;
100 000 данаға дейін – 1,15;
50 000 данаға дейін – 1;
30 000 данаға дейін – 0,9;
20 000 данаға дейін – 0,8;
10 000 данаға дейін – 0,65;
5 000 данаға дейін – 0,5;
2) журналдар үшін Pm=Bm x V x Kq формуласы бойынша, онда:
Pm (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, журналдарда көрсетілетін қызметтің құны;
Bm – журналда орналастырылатын, бір см2 көрсетілетін қызмет үшін базалық баға;
V – журналда орналастырылатын, см2-мен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі;
Kq – журнал таралымына түзету коэффициенті:
15 000 данаға дейін – 1,2;
10 000 данаға дейін – 1,1;
8 000 данаға дейін – 1;
5 000 данаға дейін – 0,9;
3 000 данаға дейін – 0,8;
1 000 данаға дейін – 0,7.
4. Интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны Pi=Bi x V x Kq формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pi (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, интернет-ресурстағы көрсетілетін қызметтің құны;
Bi – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің бір таңбасының, секундының, минутының, данасының базалық бағасы;
V – интернет-ресурста орналастырылатын көрсетілетін қызметтің символдармен, секундтармен, минуттармен, даналармен есептелетін көлемі;
Kq – бірегей пайдаланушылардың интернет-ресурсқа кіруінің орташа айлық санын есепке алуға арналған түзету коэффиценті:
айына 500 000 кірушіге дейін – 1;
айына 1 000 000 кірушіге дейін - 1,1;
айына 2 000 000 кірушіге дейін – 1,2;
айына 5 000 000 кірушіге дейін – 1,3;
айына 5 000 000 кірушіден астам -1,4.
5. Телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны Ptv=Btv x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Ptv (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, телевидениеде көрсетілетін қызметтің құны;
Btv – телевидениеде орналастырылатын көрсетілетін қызметтердің бір секундінің, минутының, сериясының базалық бағасы;
V – телевидениеде орналастырылатын, секундтармен, минуттармен, сериялармен есептелетін көрсетілетін қызметтің көлемі.
Егер өңірлік деңгейде мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты қалыптастыру кезінде телевидениеде көрсетілетін қызметтерді жанрлар бойынша бөлу ескерілмеген жағдайда, телевидениеде көрсетілетін қызметтердің құны базалық баға (Btv) бойынша есептеледі.

6. Стоимость услуги на радиоканале определяется по формуле Pr=Br x V, где:
Pr (price) – стоимость услуги на радиоканале с учетом налога на добавленную стоимость;
Br – базовая цена за одну секунду, минуту услуги, размещаемой на радиоканале;
V – объем услуги, размещаемой на радиоканале, исчисляемый в секундах, минутах.
Приложение к методике определения
стоимости услуг, закупаемых для
осуществления государственного заказа
по проведению государственной
информационной политики
в Акмолинской области
Базовые цены на услуги, закупаемые для осуществления государственного заказа по проведению государственной информационной политики в Акмолинской области
Наименование услуги
Единица измерения
Наименование территории
2025 год (тенге)
2026 год (тенге)
2027 и последующие годы (тенге)
1.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Республики Казахстан (Вn)
квадратный сантиметр
Республика Казахстан
650
650
650
2.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Акмолинской области (Вn)
квадратный сантиметр
Акмолинская область
260
280
300
3.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории города Кокшетау (Вn)
квадратный сантиметр
город Кокшетау
168
168
168
4.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории города Степногорск (Вn)
квадратный сантиметр
город Степногорск
140
150
160
5.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории города Косшы (Вn)
квадратный сантиметр
город Косшы
225
235
245
6.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Аккольского района (Вn)
квадратный сантиметр
Аккольский район
126
135
144
7.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Аршалынского района (Вn)
квадратный сантиметр
Аршалынский район
145
155
165
8.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Атбасарского района (Вn)
квадратный сантиметр
Атбасарский район
87
104
104
9.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Астраханского района (Вn)
квадратный сантиметр
Астраханский район
98

6. Радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны Pr=Br x V формуласы бойынша айқындалады, онда:
Pr (price) – қосылған құн салығын ескере отырып, радиоарнада көрсетілетін қызметтің құны;
Br – радиоарнада көрсетілетін қызметтердің бір секундының, минутының базалық бағасы;
V – радиоарнада орналастырылатын, көрсетілетін қызметтің секундтармен, минуттармен есептелетін көлемі.
Ақмола облысында
мемлекеттік ақпараттық
саясатты жүргізу жөніндегі
мемлекеттік тапсырысты
жүзеге асыру үшін сатып
алынатын көрсетілетін
қызметтердің құнын
айқындаудың
әдістемесіне қосымша
Ақмола облысында мемлекеттік ақпараттық саясатты жүргізу жөніндегі мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру үшін сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің базалық бағалары
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - Ақмола облысы әкімдігінің 28.11.2025 № А-11/626 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Көрсетілетін қызметтің атауы
Өлшем бірлігі
Аумақтың атауы
2025 жыл (теңге)
2026 жыл
(теңге)
2027 және кейінгі жылдар
(теңге)
1.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Қазақстан Республикасы
650
650
650
2.
Ақмола облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында (газета) ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру қызметі (Вn)
Шаршы сантиметр
Ақмола облысы
520
550
600
3.
Көкшетау қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Көкшетау қаласы
168
168
168
4.
Степногорск қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Степногорск қаласы
140
150
160
5.
Қосшы қаласының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Қосшы
қаласы
225
235
245
6.
Ақкөл ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Ақкөл
ауданы
126
135
144
7.
Аршалы ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Аршалы
ауданы
145
155
165
8.
Атбасар ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Атбасар
ауданы
87
104
104
9.
Астрахан ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Астрахан ауданы
98

100
150
200
22.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в периодических печатных изданиях (газета), распространяемых на территории Целиноградского района (Вn)
квадратный сантиметр
Целиноградский район
135
135
135
23.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в интернет-ресурсе, освещающего вопросы республиканского значения (Вi)
символ
Республика Казахстан
200
225
250
24.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) в интернет-ресурсе, освещающего вопросы регионального значения (Вi)
символ
Акмолинская область
45
63
80
25
Услуга (производство и размещение информационных материалов) на телевидении, включенных в обязательный перечень теле-, радиоканалов, распространяемых на территории Республики Казахстан (сюжет) (Вtv)
минута
Республика Казахстан
610 000
610 000
610 000
26.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Акмолинской области, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (сюжет с учетом сурдоперевода) (Вtv)
минута
Акмолинская область
45 000
50 000
55 000
27.
Услуга (производство и размещение информационных материалов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Акмолинской области, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (информационно-аналитическая программа) (Вtv)
минута
Акмолинская область
45 000
50 000
55 000
28.
Услуга (производство информационных материалов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Акмолинской области, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (документальный фильм) (Вtv)
минута
Акмолинская область
45 000
50 000
55 000
29.
Услуга (производство информационных материалов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Акмолинской области, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (видеоролик) (Вtv)
минута
Акмолинская область
135 000
140 000
145 000
30.
Услуга (изготовление и размещение информационных материалов) на телевидении, входящих в перечень теле-, радиоканалов свободного доступа, распространяемых национальным оператором телерадиовещания на территории Жаркаинского района, за исключением каналов, входящих в перечень обязательных теле-, радиоканалов (сюжет) (Вtv)
минута
Жаркаинский район
9 200
9 200
9 200
31.
Услуга (изготовление и размещение информационных программ) на радиоканале, распространяемого на территории Акмолинской области (Br)
минута
Акмолинская область
17 500
17 500
17 500
32.
Услуга (изготовление и размещение информационных программ) на радиоканале, распространяемого на территории Жаркаинского района (Br)
минута
Жаркаинский район
4 270
4 270
4 270

100
150
200
22.
Целиноград ауданының аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында (газет) көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bn)
шаршы сантиметр
Целиноград ауданы
135
135
135
23.
Республикалық маңызы бар мәселелерді жариялайтын интернет-ресурста көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bi)
символ
Қазақстан Республикасы
200
225
250
24.
Өңірлік маңызы бар мәселелерді жариялайтын интернет-ресурста көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (Bi)
символ
Ақмола
облысы
45
63
80
25.
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын теле-, радиоарналардың міндетті тізбесіне енгізілген телевидениеде көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды өндіру және орналастыру) (сюжет) (Вtv)
минут
Қазақстан Республикасы
610 000
610 000
610 000
26.
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Ақмола облысының аумағында ұлттық телерадио хабарларын тарату операторы тарататын еркін қол жетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениеде көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (сурдоаударманы ескере отырып сюжет) (Вtv)
минут
Ақмола
облысы
45 000
50 000
55 000
27.
Міндетті теле-, радиоарналардың (ақпараттық-талдау бағдарламасы) тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Ақмола облысының аумағында ұлттық телерадио хабарларын тарату операторы тарататын еркін қол жетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениеде көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды өндіру және орналастыру) (Вtv)
минут
Ақмола
облысы
45 000
50 000
55 000
28.
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Ақмола облысының аумағында ұлттық телерадио хабарларын тарату операторы тарататын еркін қол жетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениеде көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдар өндірісі) (деректі фильм) (Вtv)
минут
Ақмола
облысы
45 000
50 000
55 000
29.
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Ақмола облысының аумағында ұлттық телерадио хабарларын тарату операторы тарататын еркін қол жетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениеде көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдар өндірісі) (бейнеролик) (Вtv)
минут
Ақмола
облысы
135 000
140 000
145 000
30.
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін арналарды қоспағанда, Жарқайың ауданының аумағында ұлттық телерадио хабарларын тарату операторы тарататын еркін қол жетімді теле-, радиоарналардың тізбесіне кіретін телевидениеде көрсетілетін қызмет (ақпараттық материалдарды дайындау және орналастыру) (сюжет) (Вtv)
минут
Жарқайың ауданы
9 200
9 200
9 200
31.
Ақмола облысының аумағында таратылатын радиоарнада көрсетілетін қызмет (ақпараттық бағдарламаларды дайындау және орналастыру) (Br)
минут
Ақмола
облысы
17 500
17 500
17 500
32.
Жарқайың ауданының аумағында таратылатын радиоарнада көрсетілетін қызмет (ақпараттық бағдарламаларды дайындау және орналастыру) (Br)
минут
Жарқайың ауданы
4 270
4 270
4 270