Об утверждении Правил представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2025 года № 110. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 января 2026 года № 37809
В соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту статистики финансового рынка Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Национального
Банка Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Председатель Национального
Банка Республики Казахстан
от 24 декабря 2025 года № 110
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "__" ______ 2025 года № __
Правила представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом

Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 24 желтоқсандағы № 110 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 6 қаңтарда № 37809 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігінің екінші абзацының 48) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 110
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2026 жылғы 6 қаңтардағы
№ 37809 қаулысымен бекітілді
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Правила представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом (далее – Правила) разработаны с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", и определяют порядок представления, включая формы, предназначенные для сбора административных данных, периодичность и сроки представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом (далее – Организации) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).
2. Отчетность представляется организациями в электронном виде посредством информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан", представляющей собой единое окно доступа к сервисам представления отчетности в Национальный Банк.
3. Отчетность, удостоверенная посредством электронной цифровой подписи руководителем Организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителем, хранится в электронном формате.
4. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечивается руководителем Организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
5. Данные в отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге, а также в долларах Соединенных Штатов Америки.
6. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в соответствии с порядком, установленным совместными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 сентября 2025 года № 56 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2025 года № 544 "Об утверждении Правил определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36983).
7. Понятия "резидент" и "нерезидент" используются в значениях, определенных Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".
8. При наличии филиала, в том числе зарегистрированного на территории Международного финансового центра "Астана", организации, осуществляющие деятельность по управлению инвестиционным портфелем и брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, представляют отчетность с учетом деятельности филиалов.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзысының 48) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және онда бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының (бұдан әрі – Ұйымдар) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысандарды қоса, есептілікті ұсыну тәртібі, кезеңділігі мен мерзімі айқындалады.
2. Ұйымдар есептілікті Ұлттық Банкке есептілікті ұсыну сервистеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде ұсынады.
3. Ұйым басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырған есептілік электрондық форматта сақталады.
4. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін Ұйымның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
5. Есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы – теңгемен, сондай-ақ Америка Құрама Штаттарының долларымен көрсетіледі.
6. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 56 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 544 бірлескен қаулысында және бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36983 болып тіркелген) белгіленген тәртіпке сәйкес айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп, көрсетіледі.
7. "Резидент" және "бейрезидент" деген ұғымдар "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған мәндерде пайдаланылады.
8. Филиалы, оның ішінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында тіркелгені болған кезде инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті және бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар филиалдарының қызметін ескере отырып, есептілікті ұсынады.

9. Организации, осуществляющие трансфер-агентскую деятельность на рынке ценных бумаг, а также страховые (перестраховочные) организации, имеющие лицензию на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем, не представляют в Национальный Банк отчетность в соответствии с Правилами.
Глава 2. Порядок представления отчетности организациями, осуществляющими деятельность по управлению инвестиционным портфелем, брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
10. Организации, осуществляющие деятельность по управлению инвестиционным портфелем (далее – управляющие инвестиционным портфелем), представляют в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов по форме согласно приложению 4 к Правилам;
5) отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов, по форме согласно приложению 5 к Правилам;
6) отчет по инвестиционным фондам по форме согласно приложению 6 к Правилам;
7) отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов клиентов, по форме согласно приложению 7 к Правилам;
8) отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда по форме согласно приложению 8 к Правилам;
9) отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами, по форме согласно приложению 9 к Правилам;
10) отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов по форме согласно приложению 10 к Правилам;
11) отчет о заключенных сделках по инвестированию собственных активов по форме согласно приложению 11 к Правилам, за исключением таблицы 1, которая не представляется управляющим инвестиционным портфелем, обладающим лицензией на занятие брокерской и (или) дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг;
12) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты по форме согласно приложению 12 к Правилам;
13) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами по форме согласно приложению 13 к Правилам;

9. Бағалы қағаздар нарығында трансфер-агенттік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, сондай-ақ инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары Қағидаларға сәйкес Ұлттық Банкке есептілікті ұсынбайды.
2-тарау. Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың есептілікті ұсыну тәртібі
10. Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрі – инвестициялық портфельді басқарушылар) Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есепті;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есепті;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есепті;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есепті;
5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын, берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есепті;
6) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қорлар жөніндегі есепті;
7) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтері есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есепті;
8) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есепті;
9) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есепті;
10) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
11) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметпен айналысуға лицензиясы бар инвестициялық портфельді басқарушы ұсынбайтын 1-кестені қоспағанда, Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
12) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
13) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есепті;

14) отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, по форме согласно приложению 14 к Правилам.
11. Организации, осуществляющие брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее – брокеры и (или) дилеры), за исключением банков второго уровня, филиалов банка-нерезидента Республики Казахстан и Национального оператора почты, обладающих лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, представляют в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов по форме согласно приложению 4 к Правилам;
5) отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов, по форме согласно приложению 5 к Правилам;
6) отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, по форме согласно приложению 14 к Правилам.
12. Брокеры и (или) дилеры представляют в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг, по форме согласно приложению 15 к Правилам.
13. Брокеры и (или) дилеры представляют в Национальный Банк ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан, по форме согласно приложению 16 к Правилам;
2) сведения о пользователях автоматизированной системы алгоритмической торговли, осуществляемой за счет активов клиентов и собственных активов, по форме согласно приложению 17 к Правилам.

14) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есепті ұсынады.
11. Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктерді, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалдарын және Ұлттық пошта операторын қоспағанда, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрі – брокерлер және (немесе) дилерлер) Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есепті;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есепті;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есепті;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есепті;
5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын, берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есепті;
6) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есепті ұсынады.
12. Брокерлер және (немесе) дилерлер Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есепті ұсынады.
13. Брокерлер және (немесе) дилерлер Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын:
1) Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтерді;
2) Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтері және меншікті активтер есебінен жүзеге асырылатын алгоритмды сауданың автоматтандырылған жүйесін пайдаланушылар туралы мәліметтерді ұсынады.

14. Брокеры и (или) дилеры, за исключением добровольного накопительного пенсионного фонда, обладающего лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, представляют в Национальный Банк ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) отчет о сделках с производными финансовыми инструментами по форме согласно приложению 18 к Правилам;
2) отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера, по форме согласно приложению 19 к Правилам;
3) отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером по форме согласно приложению 20 к Правилам.
15. Брокеры и (или) дилеры, за исключением добровольного накопительного пенсионного фонда, обладающего лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, а также брокера и (или) дилера без права ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя, единый оператор в сфере учета государственного имущества представляют в Национальный Банк ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании, по форме согласно приложению 21 к Правилам;
2) отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства и Международного финансового центра "Астана", находящихся в номинальном держании, по форме согласно приложению 22 к Правилам.
16. Управляющие инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов (далее – добровольные накопительные пенсионные фонды) представляют в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов по форме согласно приложению 4 к Правилам;
5) отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов, по форме согласно приложению 5 к Правилам;
6) отчет по инвестиционным фондам по форме согласно приложению 6 к Правилам;
7) отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов клиентов, по форме согласно приложению 7 к Правилам;
8) отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда по форме согласно приложению 8 к Правилам;

14. Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қоспағанда, брокерлер және (немесе) дилерлер Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын:
1) Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есепті;
2) Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есепті;
3) Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есепті ұсынады.
15. Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын, сондай-ақ номиналды ұстаушы ретінде клиенттердің шоттарын жүргізу құқығынсыз брокерді және (немесе) дилерді қоспағанда, брокерлер және (немесе) дилерлер, мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын:
1) Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есепті;
2) Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есепті ұсынады.
16. Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқарушылар (бұдан әрі – ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары) Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есепті;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есепті;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есепті;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есепті;
5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын, берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есепті;
6) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қорлар жөніндегі есепті;
7) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтері есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есепті;
8) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есепті;

9) отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами, по форме согласно приложению 9 к Правилам;
10) отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов по форме согласно приложению 10 к Правилам;
11) отчет о заключенных сделках по инвестированию собственных активов по форме согласно приложению 11 к Правилам, за исключением таблицы 1, которая не представляется управляющим инвестиционным портфелем, обладающим лицензией на занятие брокерской и (или) дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг;
12) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты по форме согласно приложению 12 к Правилам;
13) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами по форме согласно приложению 13 к Правилам;
14) отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, по форме согласно приложению 14 к Правилам;
15) отчет о стоимости пенсионных активов по форме согласно приложению 23 к Правилам;
в случае управления пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда в соответствии с договором на инвестиционное управление активами, заключенным с Национальным Банком, – отчет о стоимости пенсионных активов по форме согласно приложению 23 к Правилам – раздельно по активам единого накопительного пенсионного фонда и пенсионным активам, находящимся в управлении;
16) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по форме согласно приложению 24 к Правилам;
в случае управления пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда в соответствии с договором на инвестиционное управление активами, заключенным с Национальным Банком, – отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по форме согласно приложению 24 к Правилам – раздельно по активам единого накопительного пенсионного фонда и пенсионным активам, находящимся в управлении;
17) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 25 к Правилам;
в случае управления пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда в соответствии с договором на инвестиционное управление активами, заключенным с Национальным Банком, – отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 25 к Правилам – раздельно по активам единого накопительного пенсионного фонда и пенсионным активам, находящимся в управлении;

9) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есепті;
10) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
11) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметпен айналысуға лицензиясы бар инвестициялық портфельді басқарушы ұсынбайтын 1-кестені қоспағанда, Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
12) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
13) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есепті;
14) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есепті;
15) Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің құны туралы есепті;
Ұлттық Банкпен жасалған активтерді инвестициялық басқаруға арналған шартқа сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқарған жағдайда – Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің құны туралы есепті – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының активтері және басқарудағы зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынады;
16) Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есепті:
Ұлттық Банкпен жасалған активтерді инвестициялық басқаруға арналған шартқа сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқарған жағдайда – Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есепті – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының активтері және басқарудағы зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынады;
17) Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есепті;
Ұлттық Банкпен жасалған активтерді инвестициялық басқаруға арналған шартқа сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқарған жағдайда – Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есепті – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының активтері және басқарудағы зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынады;

18) отчет о пенсионных выплатах по форме согласно приложению 26 к Правилам;
в случае управления пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда в соответствии с договором на инвестиционное управление активами, заключенным с Национальным Банком, – отчет о пенсионных выплатах по форме согласно приложению 26 к Правилам – раздельно по активам единого накопительного пенсионного фонда и пенсионным активам, находящимся в управлении;
19) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда по форме согласно приложению 27 к Правилам.
17. Добровольные накопительные пенсионные фонды представляют в Национальный Банк ежеквартально, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) отчет об активах и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики, по форме согласно приложению 28 к Правилам;
2) отчет об активах и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики, по форме согласно приложению 29 к Правилам.
18. Управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий), представляет в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
1) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов, по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов по форме согласно приложению 4 к Правилам;
5) отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов, по форме согласно приложению 5 к Правилам;
6) отчет по инвестиционным фондам по форме согласно приложению 6 к Правилам;
7) отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов клиентов, по форме согласно приложению 7 к Правилам;
8) отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда по форме согласно приложению 8 к Правилам;
9) отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами, по форме согласно приложению 9 к Правилам;
10) отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов по форме согласно приложению 10 к Правилам;

18) Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдері туралы есепті;
Ұлттық Банкпен жасалған активтерді инвестициялық басқаруға арналған шартқа сәйкес бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқарған жағдайда – Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы төлемдері туралы есепті – бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының активтері және басқарудағы зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынады;
19) Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есепті ұсынады.
17. Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, тоқсан сайын:
1) Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экономика секторлары бойынша жіктелген меншікті активтер бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есепті;
2) Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экономика секторлары бойынша жіктелген зейнетақы активтері бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есепті ұсынады.
18. Зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы) Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есепті;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есепті;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есепті;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есепті;
5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есепті;
6) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қорлар жөніндегі есепті;
7) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтері есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есепті;
8) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есепті;
9) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есепті;
10) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;

11) отчет о заключенных сделках по инвестированию собственных активов по форме согласно приложению 11 к Правилам, за исключением таблицы 1 , которая не представляется управляющим инвестиционным портфелем, обладающим лицензией на занятие брокерской и (или) дилерской деятельностью на рынке ценных бумаг;
12) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты по форме согласно приложению 12 к Правилам;
13) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами по форме согласно приложению 13 к Правилам;
14) отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, по форме согласно приложению 14 к Правилам;
15) отчет о стоимости пенсионных активов по форме согласно приложению 23 к Правилам;
16) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по форме согласно приложению 24 к Правилам;
17) отчет о соблюдении лимитов инвестирования по форме согласно приложению 30 к Правилам;
18) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении, по форме согласно приложению 31 к Правилам;
19) отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов по форме согласно приложению 32 к Правилам.
Глава 3. Порядок представления отчетности другими профессиональными участниками рынка ценных бумаг
19. Кастодиан, в том числе кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, представляет в Национальный Банк ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании, по форме согласно приложению 21 к Правилам;
2) отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства, находящихся в номинальном держании, по форме согласно приложению 22 к Правилам;
3) отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов по форме согласно приложению 33 к Правилам;
4) отчет о количестве клиентов кастодиана по форме согласно приложению 34 к Правилам.
20. Кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, представляет в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:

11) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметпен айналысуға лицензиясы бар инвестициялық портфельді басқарушы ұсынбайтын 1-кестені қоспағанда, Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
12) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
13) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есепті;
14) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есепті;
15) Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің құны туралы есепті;
16) Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есепті;
17) Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есепті;
18) Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есепті;
19) Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есепті ұсынады.
3-тарау. Бағалы қағаздар нарығына басқа кәсіби қатысушылардың есептілікті ұсыну тәртібі
19. Кастодиан, оның ішінде ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын:
1) Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есепті;
2) Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есепті;
3) Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есепті;
4) Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кастодиан клиенттерінің саны туралы есепті ұсынады.
20. Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын:

1) отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте по форме согласно приложению 35 к Правилам;
2) отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте по форме согласно приложению 36 к Правилам;
3) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по форме согласно приложению 37 к Правилам;
4) отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях по форме согласно приложению 38 к Правилам.
21. Организатор торгов, за исключением центрального депозитария, представляет в Национальный Банк ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем:
1) отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг по форме согласно приложению 39 к Правилам;
2) отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок по форме согласно приложению 40 к Правилам;
3) отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами по форме согласно приложению 41 к Правилам;
4) отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников по форме согласно приложению 42 к Правилам;
5) отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов по форме согласно приложению 43 к Правилам;
6) отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок по форме согласно приложению 44 к Правилам;
7) отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют по форме согласно приложению 45 к Правилам;
8) отчет о результатах торгов иностранными валютами по форме согласно приложению 46 к Правилам.
22. Организатор торгов, за исключением центрального депозитария, представляет в Национальный Банк ежеквартально, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, – отчет о членах организатора торгов по форме согласно приложению 47 к Правилам.
23. Организатор торгов, за исключением центрального депозитария, представляет в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
1) отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов, по форме согласно приложению 48 к Правилам;
2) отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов, по форме согласно приложению 49 к Правилам;
3) отчет об объемах сделок по форме согласно приложению 50 к Правилам;
4) отчет о капитализации рынка ценных бумаг по форме согласно приложению 51 к Правилам;

1) Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есепті;
2) Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есепті;
3) Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есепті;
4) Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есепті ұсынады.
21. Орталық депозитарийді қоспағанда, сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын:
1) Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есепті;
2) Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәмілелер тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есепті;
3) Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есепті;
4) Қағидаларға 42-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысушыларын көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есепті;
5) Қағидаларға 43-қосымшаға сәйкес нысан бойынша туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есепті;
6) Қағидаларға 44-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәмілелердің тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есепті;
7) Қағидаларға 45-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есепті;
8) Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есепті ұсынады.
22. Орталық депозитарийді қоспағанда, сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын – Қағидаларға 47-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есепті ұсынады.
23. Орталық депозитарийді қоспағанда, сауда-саттықты ұйымдастырушы Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын:
1) Қағидаларға 48-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есепті;
2) Қағидаларға 49-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есепті;
3) Қағидаларға 50-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мәмілелер көлемі туралы есепті;
4) Қағидаларға 51-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есепті;

5) отчет о счетах клиентов по форме согласно приложению 52 к Правилам;
6) отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями, по форме согласно приложению 53 к Правилам;
7) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов по форме согласно приложению 54 к Правилам.
24. Клиринговая организация представляет в Национальный Банк отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации, по форме согласно приложению 55 к Правилам ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем.
25. Центральный депозитарий представляет в Национальный Банк:
1) отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями, по форме согласно приложению 56 к Правилам – ежеквартально, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом;
2) отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами, по секторам и подсекторам экономики по форме согласно приложению 57 к Правилам – ежемесячно, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
3) отчет о реестре держателей финансовых инструментов по форме согласно приложению 58 к Правилам – ежемесячно, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем.
Глава 4. Порядок представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом
26. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк ежеквартально, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) отчет об активах и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики, по форме согласно приложению 28 к Правилам;
2) отчет об активах и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики, по форме согласно приложению 29 к Правилам.
27. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем:
1) отчет о стоимости пенсионных активов по форме согласно приложению 59 к Правилам, в случае наличия у единого накопительного пенсионного фонда пенсионных активов, переданных во внешнее управление, – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем;

5) Қағидаларға 52-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиенттердің шоттары туралы есепті;
6) Қағидаларға 53-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есепті және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімін;
7) Қағидаларға 54-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті ұсынады.
24. Клиринг ұйымы Қағидаларға 55-қосымшаға сәйкес нысан бойынша клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есепті Ұлттық Банкке есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын ұсынады.
25. Орталық депозитарий Ұлттық Банкке:
1) Қағидаларға 56-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті тоқсанның ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есепті және орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімін – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, тоқсан сайын;
2) Қағидаларға 57-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экономиканың секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың 10 (онынан) кешіктірмей, ай сайын;
3) Қағидаларға 58-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қаржы құралдарын ұстаушылар тізілімі туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, ай сайын ұсынады.
4-тарау. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну тәртібі
26. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, тоқсан сайын:
1) Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экономика секторлары бойынша жіктелген меншікті активтер бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есепті;
2) Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экономика секторлары бойынша жіктелген зейнетақы активтері бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есепті ұсынады.
27. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын:
1) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда, Қағидаларға 59-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің құны туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей;

2) отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов по форме согласно приложению 60 к Правилам;
3) отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении, по форме согласно приложению 61 к Правилам, в случае наличия у единого накопительного пенсионного фонда пенсионных активов, переданных во внешнее управление, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем;
4) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по форме согласно приложению 62 к Правилам;
5) отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя)) по форме согласно приложению 63 к Правилам;
6) отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам по форме согласно приложению 64 к Правилам;
7) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов, по форме согласно приложению 65 к Правилам;
8) отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов по форме согласно приложению 66 к Правилам;
9) отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов по форме согласно приложению 67 к Правилам;
10) отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств по форме согласно приложению 68 к Правилам;
11) отчет о выплатах и возврате целевых накоплений согласно приложению 69 к Правилам.
28. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк ежеквартально, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом:
1) отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств - членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан по форме согласно приложению 70 к Правилам;
2) отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов, по форме согласно приложению 71 к Правилам.
29. Единый накопительный пенсионный фонд представляет в Национальный Банк ежегодно, не позднее 30 (тридцатого) апреля года, следующего за отчетным годом, отчет о целевых требованиях по форме согласно приложению 72 к Правилам.
Приложение 1
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг
всего
в том числе ценные бумаги с обременением и ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

2) Қағидаларға 60-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есепті;
3) бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорында сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда, Қағидаларға 61-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есепті – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей;
4) Қағидаларға 62-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есепті;
5) Қағидаларға 63-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есепті;
6) Қағидаларға 64-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есепті;
7) Қағидаларға 65-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есепті;
8) Қағидаларға 66-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
9) Қағидаларға 67-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есепті;
10) Қағидаларға 68-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есепті;
11) Қағидаларға 69-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есепті ұсынады.
28. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын:
1) Қағидаларға 70-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есепті;
2) Қағидаларға 71-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, дефолтқа жол берген, эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есепті ұсынады.
29. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Ұлттық Банкке есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірден кешіктірмей, жыл сайын Қағидаларға 72-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы талаптар туралы есепті ұсынады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги.
5. В графе 3 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
6. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
7. В графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
8. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
9. В графе 7 указывается количество ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
10. В графе 8 указывается количество ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
11. В графах 9 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
12. В графе 10 указывается цена, с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости, с точностью до четырех знаков после запятой, с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги (за исключением долговых ценных бумаг) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
6. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типімен түрі көрсетіледі
7. 5-бағанда айналыс мерзімі өткен және эмитент оларды өтеу бойынша міндеттемелерді – талап ету құқықтары сәйкестендіргішін орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
8. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны дана бойынша көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар номиналдық құны бойынша шығарылым валютасында көрсетіледі.
9. 7-бағанда есепті күні ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналды құны бойынша көрсетіледі.
10. 8-бағанда есепті күні репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналды құны бойынша көрсетіледі.
11. 9 және 14-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
12. 10-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз (борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда) шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.

13. В графе 11 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг.".
14. В графе 12 указывается дата погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг.".
15. В графе 13 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке.
16. Графы 14 и 15 заполняются по долговым ценным бумагам. В графе 15 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска.
17. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
18. В графе 17 указывается неамортизированная часть дисконта (со знаком минус) или премии (в абсолютном выражении).
19. В графе 18 указывается начисленные, но не полученные вознаграждения. При заполнении данной графы по долговым ценным бумагам указывается купон, по акциям указываются дивиденды.
20. В графе 19 указывается положительная или отрицательная корректировка.
21. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, переданных в репо, указанная в бухгалтерском учете.
22. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, переданных в репо, на отчетную дату, указанная в бухгалтерском учете.
23. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении.
24. В графе 23 указывается категория ценной бумаги "учитываемая по справедливой стоимости через прочий совокупный доход", "учитываемая по справедливой стоимости через прибыль или убыток" или "учитываемая по амортизированной стоимости".
25. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

13. 11-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
14. 12-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
15. 13-бағанда тікелей сатып алуға байланысты шығысты, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақыны және комиссиялық ақыны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банк қызметтерін қоса, сатып алушының сатушыға төлеген пайызының (мұндай бар болса) шамасына азайтылған бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз шетел валютасымен төленген жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысу күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.
16. 14 және 15-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады. 15-бағанда облигацияны шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасында көрсетіледі.
17. 16-бағанда бухгалтерлік есепте бағалы қағаздардың берілген құны көрсетіледі.
18. 17-бағанда дисконттың (минус белгісімен) немесе сыйлықақының (абсолюттік мәнде) амортизацияланбаған бөлігі көрсетіледі.
19. 18-бағанда есептелген, бірақ алынбаған сыйақылар көрсетіледі. Осы бағанды толтыру кезінде борыштық бағалы қағаздар бойынша купон көрсетіледі, акциялар бойынша дивидендтер көрсетіледі.
20. 19-бағанда оң немесе теріс түзету көрсетіледі.
21. 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ауыртпалығы бар бағалы қағаздардың және репоға берілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
22. 21-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген есепті күні репоға берілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
23. 22-бағанда халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері абсолюттік шамада көрсетіледі
24. 23-бағанда бағалы қағаздың "басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін", "пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін" немесе "амортизацияланған құны бойынша есептелетін" санаты көрсетіледі.
25. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 24 және 25-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

26. В графе 26 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
27. Графы 7, 8, 20 и 21 заполняются в отношении ценных бумаг, указанных в графах 6 и 16.
28. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_REPO_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг
Код валюты номинальной стоимости
Период
Дата открытия операции
Дата закрытия операции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Операции "обратное репо"
1.1.
Прямой способ

26. 26-бағанда Нысанды ұсыну күні борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
27. 7, 8, 20 және 21-бағандар 6 және 16-бағандарда көрсетілген бағалы қағаздарға қатысты толтырылады.
28. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтер есебінен жасалған "керi репо" және репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_REPO_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздардың саны
Номиналды құны валютасының коды
Кезеңі
Операция ашылған күні
Операция жабылған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
"Кері репо операциялары
1.1.
Тікелей тәсіл

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях "обратное репо" и репо, совершенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги.
5. В графе 3 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
6. В графе 4 указывается вид ценной бумаги, переданной и (или) приобретенной по операциям репо и (или) "обратное репо", с указанием ее типа.
7. В графе 6 указывается количество переданных и (или) приобретенных ценных бумаг по операциям репо и (или) "обратное репо".
8. В графе 7 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
9. При заполнении граф 14 и 15 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 14 и 15 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
10. В графах 16 и 17 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 16 и 17 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен жасалған "кері репо" және репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
6. 4-бағанда типі көрсетіле отырып, репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
7. 6-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша берілген және (немесе) сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
8. 7-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
9. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 14 және 15-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
10. 16 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасының резиденттері бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 16 және 17-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

11. В графе 18 указывается слово "да" в случае заключения на фондовой бирже сделки с участием центрального контрагента. Указывается слово "нет" в случае заключения на фондовой бирже сделки без участия центрального контрагента.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_Vklady_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование банка (организации)
Рейтинг банка (организации)
Код валюты вклада
Дата заключения и номер договора банковского вклада
Срок вклада (в днях)
на дату размещения вклада
на отчетную дату
дата
номер
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Деньги на счетах в банках второго уровня
1.1.
2
Вклады до востребования
2.1.
3
Срочные вклады
3.1.
4
Условные вклады
4.1.
5.
Деньги на счетах в организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций
5.1.
6.
Деньги на счетах в организациях, оказывающих услуги на рынке ценных бумаг
6.1.
7.
Деньги в пути
7.1.
8
Всего
продолжение таблицы:
Ставка вознаграждения по вкладу (в процентах годовых)
Сумма основного долга по вкладу
Балансовая стоимость
Справочно: сформированные резервы (провизии)
Примечание
в тенге
в иностранной валюте
всего
в том числе начисленное вознаграждение по вкладу
9
10
11
12
13
14
15
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись,       телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
|данных на безвозмездной
основе, "Отчет о вкладах и
деньгах, учитываемых в составе
собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов" (индекс – 1-RCB_Vklady_SA, периодичность – ежемесячная)

11. 18-бағанда қор биржасында орталық контрагенттің қатысуымен мәміле жасалған жағдайда, "иә" деген сөз көрсетіледі. Қор биржасында орталық контрагенттің қатысуынсыз мәміле жасалған жағдайда, "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_Vklady_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Банктің (ұйымның) атауы
Банктің (ұйымның) рейтингі
Салым валютасының коды
Банктік салым шартының жасалған күні мен нөмірі
Салым мерзiмi (күнмен)
салымды орналастру күні
есепті күні
күні
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Екінші деңгейдегі банктерде шоттардағы ақша
1.1.
2
Талап етілгенге дейінгі салымдар
2.1.
3
Мерзімді салымдар
3.1.
4
Шартты салымдар
4.1.
5.
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарда шоттардағы ақша
5.1.
6.
Бағалы қағаздар нарығында қызмет көрсететін ұйымдардың шоттарындағы ақша
6.1.
7.
Жолдағы ақша
7.1.
8
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салым бойынша сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым бойынша негізгі борыш сомасы
Баланстық құны
Анықтама үшін: қалыптастырылған резервтер (провизиялар)
Ескертпе
теңгемен
шетел валютасында
барлығы
оның ішінде салым бойынша есептелген сыйақы
9
10
11
12
13
14
15
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады
"Меншікті активтердің
құрамында есепке алынатын
салымдар мен ақша туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп" (индексі – 1-RCB_Vklady_SA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о вкладах и деньгах, учитываемых в составе собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. При заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг банка второго уровня и организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан.
5. В графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
6. В графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления.
7. В графах 10 и 11 указывается сумма размещения собственных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан, в банках второго уровня и организациях, осуществляющих отдельные виды банковских операций. В случае размещения активов во вклад в иностранной валюте, заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 10, в случае размещения активов во вклад в национальной валюте – тенге, заполняется графа 10.
8. Если имеются ограничения права собственности на вклад, то в графе 15 указывается слово "да".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтердің құрамында есепке алынатын салымдар мен ақша туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің немесе ұйымның рейтингі көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды.
5. 5-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
6. 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған жағдайда, ұзартылған мерзімі ескеріліп көрсетіледі.
7. 10 және 11-бағандарда меншікті активтерді Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне салымдарға орналастыру сомасы көрсетіледі. Активтерді шетел валютасындағы салымға орналастырған жағдайда, 10-бағанда ұлттық валюта – теңгемен баламасы біруақытта көрсетіле отырып, 11-баған толтырылады, активтерді ұлттық валюта – теңгедегі салымға орналастырған жағдайда, 10-баған толтырылады.
8. Егер салымның меншік құқығына шектеулер бар болса, онда 15-бағанда "иә" деген сөз көрсетіледі.

9. Таблица заполняется с указанием суммы вкладов и денег отдельно по каждой валюте, банку второго уровня, организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, и организации, оказывающей услуги на рынке ценных бумаг по соответствующему договору. Собственные деньги управляющего инвестиционным портфелем, брокера и (или) дилера на счетах в центральном депозитарии ценных бумаг Астанинской международной биржи (Astana International Exchange) (далее – AIX), предназначенные для расчетов по ценным бумагам на AIX, указываются в строке 6 Формы.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_IKDU
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование юридического лица
Покупная стоимость
Балансовая стоимость
Доля в уставном капитале (в процентах)
Дата приобретения
Примечание
Всего
в том числе начисленные дивиденды
1
2
3
4
5
6
7
8
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об инвестициях в
капитал других юридических
лиц за счет собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов" (индекс – 1-RCB_IKDU, периодичность – ежемесячная)

9. Кесте әрбір валюта, екінші деңгейдегі банк, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым және бағалы қағаздар нарығында тиісті шарт бойынша қызмет көрсететін ұйым бойынша бөлек салымдар мен ақша сомасын көрсете отырып, толтырылады. Инвестициялық портфельді басқарушының, брокердің және (немесе) дилердің Астана халықаралық биржасының (Astana International Exchange) (бұдан әрі – AIX) бағалы қағаздардың орталық депозитарийіндегі шоттардағы, AIX-те бағалы қағаздар бойынша есеп айырысуға арналған меншікті ақшасы Нысанның 6-жолында көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_IKDU
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Заңды тұлғаның атауы
Сатып алу құны
Баланстық құны
Жарғылық капиталдағы үлесі (пайызбен)
Сатып алу күні
Ескертпе
барлығы
оның ішінде есептелген дивидендтер
1
2
3
4
5
6
7
8
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтер есебінен
басқа заңды тұлғалардың
капиталына инвестициялар
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" (индексі – 1-RCB_IKDU, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестициях в капитал других юридических лиц за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме отражаются сведения о размере инвестиций организации в капитал ассоциированных организаций, а также других юридических лиц за счет собственных активов организации.
5. Все данные Формы представляются по характеру деятельности юридического лица, в капитале которых участвует организация.
6. В графе 4 указывается балансовая стоимость инвестиций в капитал юридических лиц, отраженная в бухгалтерском учете.
7. В графе 5 указывается сумма дивидендов, начисленных по инвестициям в капитал юридических лиц.
8. В графе 7 отражается дата первоначального признания, отраженная в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг.".
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 5
к Правилам представления
|отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_DZ
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование клиента (собственные активы), вид требования
Наименование контрагента (дебитора)
Дата выдачи (возникновения)
Дата погашения (закрытия)
Код валюты
Ставка вознаграждения (в процентах годовых)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Всего по собственным активам
1.1.
2.
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3.
Всего по активам прочих клиентов
3.1.
продолжение таблицы:
Текущая стоимость требования на отчетную дату
Справочно: сформированные резервы (провизии)
Основание сделки
всего
в том числе начисленное вознаграждение
8
9
10
11
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о выданных
займах и дебиторской
задолженности, учитываемых в
составе собственных
активов и активов клиентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов" (индекс – 1-RCB_DZ, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда ұйымның меншкті активтері есебінен ұйымның қауымдасқан ұйымдардың, сондай-ақ басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестицияларының мөлшері туралы мәліметтер көрсетіледі.
5. Нысанның барлық деректері капиталына ұйым қатысатын заңды тұлға қызметінің сипаты бойынша беріледі.
6. 4-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген заңды тұлғалардың капиталына инвестициялардың баланстық құны көрсетіледі.
7. 5-бағанда заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар бойынша есептелген дивидендтер сомасы көрсетіледі.
8. 7-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_DZ
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Клиенттің атауы (меншікті активтер), талаптардың түрі
Контрагенттің (дебитордың) атауы
Беру (туындау) күні
Өтеу (жабу) күні
Валюта коды
Сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Меншікті активтер бойынша барлығы
1.1.
2.
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3.
Басқа да клиенттердің активтері бойынша барлығы
3.1.
кестенің жалғасы:
Есепті күні талаптардың ағымдағы құны
Анықтама үшін: қалыптастырылған резервтер (провизиялар)
Мәміленің негізі
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы
8
9
10
11
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтер мен
клиенттердің активтері
құрамында есепке алынатын
берілген қарыздар мен
дебиторлық берешек туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DZ, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов и активов клиентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме отражаются сведения о выданных займах и дебиторской задолженности, учитываемых в составе собственных активов брокера и (или) дилера и (или) управляющего инвестиционным портфелем, и активов клиентов управляющего инвестиционным портфелем, в том числе права требования по договорам уступки.
Суммы дебиторской задолженности, связанной с оказанием брокером и (или) дилером и (или) управляющим инвестиционным портфелем услуг в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, а также с административно-хозяйственной деятельностью, представляются в агрегированном виде. В отношении дебиторской задолженности, связанной с оказанием брокером и (или) дилером и (или) управляющим инвестиционным портфелем услуг в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, а также с административно-хозяйственной деятельностью, графы 3, 4, 5, 6, 7 и 11 не заполняются.
5. В графе 3 указывается наименование контрагента (дебитора).
6. В графе 4 указывается дата выдачи займа или дата возникновения дебиторской задолженности (права требования по договорам уступки) в формате "дд.мм.гггг.".
При отражении задолженности эмитента по выплате вознаграждения по ценным бумагам указывается дата составления списка держателей ценных бумаг, имеющих право получения вознаграждения по ценным бумагам, установленная проспектом выпуска ценных бумаг и (или) решением общего собрания акционеров эмитента.
7. В графе 5 указывается дата погашения займа или дата исполнения обязательств по дебиторской задолженности в формате "дд.мм.гггг.".
8. В графе 6 указывается валюта займа или дебиторской задолженности. Коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер мен клиенттердің активтері құрамында есепке алынатын берілген қарыздар мен дебиторлық берешек туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда брокердің және (немесе) дилердің және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының меншікті активтерінің және инвестициялық портфельді басқарушының клиенттері активтерінің құрамында есепке алынатын берілген қарыздар және дебиторлық берешек туралы, оның ішінде басқаға беру шарттары бойынша талап ету құқықтары туралы мәліметтер көрсетіледі.
Брокердің және (немесе) дилердің және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде қызмет көрсетуге, сондай-ақ әкімшілік-шаруашылық қызметке байланысты дебиторлық берешек сомасы жинақталған түрде беріледі. Брокердің және (немесе) дилердің және (немесе) инвестициялық портфельді басқарушының бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде қызмет көрсетуге, сондай-ақ әкімшілік-шаруашылық қызметке байланысты дебиторлық берешекке қатысты 3, 4, 5, 6, 7 және 11-бағандар толтырылмайды.
5. 3-бағанда контрагенттің (дебитордың) атауы көрсетіледі.
6. 4-бағанда қарыз беру күні немесе дебиторлық берешектің (басқаға беру шарттары бойынша талап ету құқықтары) туындаған күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
Эмитенттің бағалы қағаздар бойынша сыйақы төлеу берешегін көрсеткен кезде бағалы қағаздардың шығарылым проспектісінде және (немесе) эмитент акционерлерінің жалпы жиналысының шешімінде белгіленген, бағалы қағаздар бойынша сыйақы алу құқығы бар бағалы қағаздарды ұстаушылардың тізімін жасау күні көрсетіледі.
7. 5-бағанда қарызды өтеу күні немесе дебиторлық берешек бойынша міндеттемелерді өтеу күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
8. 6-бағанда қарыз немесе дебиторлық берешек валютасы көрсетіледі. Валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.

9. В графах 8 и 9 указывается текущая стоимость требования, с указанием начисленного вознаграждения при наличии.
10. В графе 10 отражается сумма резервов (провизий) по активу в случае наличия.
11. В графе 11 указывается первичный учетный документ (договор выдачи займа, договор уступки права требования, соглашения и другие), на основании которого был выдан заем или возникла дебиторская задолженность.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 6
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет по инвестиционным фондам
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_IF
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование инвестиционного фонда
Количество паев (акций), находящихся в обращении
Расчетная стоимость пая (для паевого инвестиционного фонда)
Доходность пая (для паевого инвестиционного фонда), в процентах годовых
на начало отчетного периода
на конец отчетного периода
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Стоимость акций (для акционерного инвестиционного фонда)
Количество пайщиков юридических лиц (для паевого инвестиционного фонда)
Количество пайщиков физических лиц (для паевого инвестиционного фонда)
Наименование банка-кастодиана
Примечание
6
7
8
9
10
Наименование ______________________________________
Адрес______________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по инвестиционным фондам".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по
инвестиционным фондам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по инвестиционным фондам" (индекс – 1-RCB_IF, периодичность – ежемесячная)

9. 8 және 9-бағандарда есептелген сыйақы бар болса, оны көрсете отырып талаптардың ағымдағы құны көрсетіледі.
10. 10-бағанда актив бойынша бар болған жағдайда резервтер (провизиялар) сомасы көрсетіледі.
11. 11-бағанда негізінде қарыз берілген немесе дебиторлық берешек туындаған бастапқы есептік құжат (қарыз беру шарты, талап ету құқығын басқаға беру шарты, келісімдер және басқалар) көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына 6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz
интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_IF
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар
тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті
айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Инвестициялық қордың атауы
Айналыстағы пайлар (акциялар) саны
Пайдың есептік құны (инвестициялық пай қоры үшін)
Пайдың кірістілігі (инвестициялық пай қоры үшін), жылдық пайызбен
есепті кезеңнің басында
есепті кезеңнің соңында
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Акциялардың құны (акционерлік инвестициялық қор үшін)
Заңды тұлға пайшылар саны (инвестициялық пай қоры үшін)
Жеке тұлға пайшылар саны (инвестициялық пай қоры үшін)
Кастодиан банктің атауы
Ескертпе
6
7
8
9
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық қорлар
жөніндегі есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялық қорлар жөніндегі есеп" (индексі – 1-RCB_IF, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов клиентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в разрезе каждого инвестиционного фонда и по всем клиентам, не являющимся инвестиционным фондом.
5. По Таблице 1:
1) в графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 4 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
4) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
5) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
6) в графе 8 указывается количество ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
7) в графе 9 указывается количество ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
8) в графах 10 и 12 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
9) графа 11 заполняется по долговым ценным бумагам;
10) в графе 13 указывается цена, с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости, с точностью до четырех знаков после запятой, с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги (за исключением долговых ценных бумаг) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтері есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан әрбір инвестициялық қор бойынша және инвестициялық қор болып табылмайтын барлық клиенттер бойынша толтырылады.
5. 1-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 4-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 5-бағанда типі көрсетіле отырып, сатып алынған бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
5) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
6) 8-бағанда есепті күні ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
7) 9-бағанда есепті күні репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар саны көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
8) 10 және 12-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
9) 11-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады;
10) 13-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің және (немесе) дилердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз (борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда) шетел валютасымен төленген жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.

11) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг.";
12) в графе 15 указывается дата погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг.";
13) в графе 16 указывается покупная стоимость финансовых инструментов, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
14) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
15) в графе 19 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, указанная в бухгалтерском учете;
16) в графе 20 указывается стоимость ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, на отчетную дату, указанная в бухгалтерском учете;
17) в графе 21 указывается сумма сформированных резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
18) при заполнении граф 22 и 23 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318) (далее – постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 22 и 23 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 22 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
19) в графах 24 и 25 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 24 и 25 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 24 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;

11) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі;
12) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі;
13) 16-бағанда тікелей сатып алуға байланысты шығысты қоса, агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақыны және комиссиялық ақыны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ сатып алушының сатушыға төлеген пайызының (мұндай бар болса) шамасына азайтылған аударым бойынша банк қызметтерін қосқанда, бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз шетел валютасымен төленген жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі.
14) 17-бағанда бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны көрсетіледі.
15) 19-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген, ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар құны көрсетіледі;
16) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген, репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар құны көрсетіледі;
17) 21-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген, қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
18) 22 және 23-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 22 және 23-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 22-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
19) 24 және 25-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы ресми тізімінің санаты болмаған кезде 24 және 25-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 24-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;

20) в графе 26 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы;
21) графы 8, 9, 19 и 20 заполняются в отношении ценных бумаг, указанных в графах 7 и 17;
22) в Таблице 1 не указываются ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов.
6. По Таблице 2:
1) в графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 4 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
4) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям "обратное репо", с указанием ее типа;
5) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графах 10 и 11 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 11 и 13 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 10 и 12, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 10 и 12;
7) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете;
8) при заполнении граф 18 и 19 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления № 385. При отсутствии рейтинга в графах 18 и 19 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 18 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
9) в графах 20 и 21 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 20 и 21 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 20 отражается категория на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;

20) 26-бағанда Нысанды ұсыну күні борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі;
21) 8, 9, 19 және 20-бағандар 7 және 17-бағандарда көрсетілген бағалы қағаздарға қатысты толтырылады;
22) 1-кестеде зейнетақы активтерінің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар көрсетіледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) немесе атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 4-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 5-бағанда "кері репо" операциялары бойынша типі көрсетіле отырып, сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
5) 8 және 9-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 10 және 11-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен 10 және 12-бағандарда бір мезгілде көрсетіле отырып, 11 және 13-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен ақы төленген жағдайда, 10 және 12-бағандар толтырылады;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте берілген құны көрсетіледі;
8) 18 және 19-бағандарды толтыру кезінде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 18 және 19-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 18-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
9) 20 және 21-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы ресми тізімінің санаты болмаған кезде 20 және 21-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 20-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;

10) в графе 22 указывается слово "да" в случае заключения на фондовой бирже сделки с участием центрального контрагента. Указывается слово "нет" в случае заключения на фондовой бирже сделки без участия центрального контрагента;
11) в Таблице 2 не указываются ценные бумаги, приобретенные по операциям "обратное репо" за счет пенсионных активов.
7. По Таблице 3:
1) в графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 3 указывается наименование банка;
3) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка второго уровня, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
4) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
6) в графах 10 и 11 периодичность и дата выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада. В графе 11 дата указывается в формате "дд.мм.гггг.";
7) в графах 14 и 15 указывается сумма размещения активов клиентов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 15 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 14, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге, заполняется графа 14;
8) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете;
9) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада;
10) в Таблице 3 не указываются вклады, размещенные за счет пенсионных активов.
8. При заполнении Формы золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 8
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_PROPERTY
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование инвестиционного фонда
Наименование имущества
Стоимость приобретения
Балансовая стоимость
Дата постановки на учет
Дата оценки
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
х
Земельные участки
1.1.
2
х
Здания и сооружения
2.1.
3.
х
Прочие основные средства
3.1.
Всего
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о структуре
иного имущества
инвестиционного фонда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда" (индекс – 1-RCB_PROPERTY, периодичность – ежемесячная)

10) 22-бағанда қор биржасында орталық контрагенттің қатысуымен мәміле жасалған жағдайда, "иә" деген сөз көрсетіледі. Қор биржасында орталық контрагенттің қатысуынсыз мәміле жасалған жағдайда, "жоқ" деген сөз көрсетіледі;
11) 2-кестеде зейнетақы активтері есебінен "кері репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздар көрсетілмейді.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) немесе атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда банктің атауы көрсетіледі;
3) 4 және 5-бағандарды толтыру кезінде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген екінші деңгейдегі банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
4) 6-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салымның мерзімі көрсетіледі, салым мерзімі ұзартылған жағдайда, ұзартылған мерзімі ескеріліп көрсетіледі;
6) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі. 11-бағанда күн "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
7) 14 және 15-бағандарда клиенттердің активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде және екінші деңгейдегі банктерде салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтері шетел валютасымен салымға орналастырған жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен 14-бағанда бір мезгілде көрсетіле отырып, 15-баған толтырылады, зейнетақы активтері ұлттық валюта – теңгемен салымға орналастырылған жағдайда, 14-баған толтырылады;
8) 16-бағанда бухгалтерлік есепте берілген құн көрсетіледі;
9) 3-кесте әрбір банк бойынша және салымның әрбір валютасы бойынша жеке-жеке салымдар сомасы көрсетіле отырып толтырылады;
10) 3-кестеде зейнетақы активтері есебінен орналастырылған салымдар көрсетілмейді.
8. Нысанды толтыру кезінде сенімгерлік басқаруға берілген Ұлттық Банктің алтын-валюта активтері және Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері көрсетілмейді.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына 8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz
интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы
есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-
RCB_PROPERTY
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар
тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті
айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Инвестициялық қордың атауы
Мүліктің атауы
Сатып алу құны
Баланстық құны
Есепке қою күні
Бағалау күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
х
Жер учаскелері
1.1.
2
х
Үйлер мен ғимараттар
2.1.
3.
х
Басқа да негізгі құрал-жабдықтар
3.1.
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық қордың өзге
мүлігінің құрылымы туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PROPERTY, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре иного имущества инвестиционного фонда" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указываются наименование иного имущества и его место расположения.
5. В графе 4 указываются сведения, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением иного имущества), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, поставщикам, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данного имущества. В стоимость иного имущества на данную дату также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
6. В графе 5 указывается стоимость имущества, отраженного в бухгалтерском учете.
7. В графе 7 указывается дата последней оценки имущества.
8. При заполнении Формы золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_IKDU_client
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование клиента управляющего инвестиционным портфелем
Наименование эмитента
Покупная стоимость (в тысячах тенге)
Дата оплаты
Балансовая стоимость (в тысячах тенге)
Доля в уставном капитале эмитента (в процентах)
Дата регистрации права собственности
Примечание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Итого по инвестиционным фондам
1.1.
2.
Итого по всем прочим клиентам
2.1.
Всего:
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об инвестициях
инвестиционного фонда и
прочих клиентов в капитал
юридических лиц, не
являющихся акционерными
обществами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами" (индекс – 1-RCB_IKDU_client, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қордың өзге мүлігінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда өзге мүліктің атауы мен оның орналасқан жері көрсетіледі.
5. 4-бағанда нақты шығын бойынша бағаланатын мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасалған кезде келтірілген шығын (өзге мүлікті сатып алуға тікелей байланысты), оның ішінде агенттерге, жеткізушілерге төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, сондай-ақ ақша аудару бойынша банк шығысы осы мүліктің құнына енгізіледі. Осы күні өзге мүліктің құнына сатып алған кезге дейінгі кезеңде есептелген сыйақы енгізіледі (мұндай бар болса).
6. 5-бағанда бухгалтерлік есепте берілген мүліктің құны көрсетіледі.
7. 7-бағанда мүлікті соңғы бағалау күні көрсетіледі
8. Нысанды толтыру кезінде Ұлттық Банктің алтын-валюта активтері және сенімгерлік басқаруға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері көрсетілмейді.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына 9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz
интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды
тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің
инвестициялары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-
RCB_IKDU_client
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар
тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті
айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Инвестициялық портфельді басқарушы клиентінің атауы
Эмитенттің атауы
Сатып алу құны (мың теңгемен)
Төлеу күні
Баланстық құны (мың теңгемен)
Эмитенттің жарғылық капиталындағы үлесі (пайызбен)
Меншік құқығын тіркеу күні
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Инвестициялық қорлар бойынша жиыны
1.1.
2.
Барлық басқа да клиенттер бойынша жиыны
2.1.
Барлығы:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Акционерлік қоғамдар болып
табылмайтын заңды
тұлғалардың капиталына
инвестициялық қордың және
басқа да клиенттердің
инвестициялары туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп" (индексі – 1-RCB_IKDU_client, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестициях инвестиционного фонда и прочих клиентов в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица, наименование инвестиционного фонда или юридического лица, являющегося клиентом управляющего инвестиционным портфелем.
5. В графе 4 отражается покупная стоимость акций на дату приобретения.
6. В графе 6 указывается стоимость инвестиций, отраженная в бухгалтерском учете.
7. Форма заполняется в разрезе каждого клиента.
8. При заполнении Формы золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 10
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_DEALINGS_client
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет активов клиентов
(в тенге)
Наименование клиента
Дата заключения сделки
Дата расчетов по сделке
Наименование брокера и (или) дилера
Вид сделки
Рынок
Вид ценной бумаги и наименование ее эмитента
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего по пенсионным активам
1.1.
2
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего по прочим клиентам
3.1.
4
Итого
продолжение таблицы:
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты номинальной стоимости
Номинальная стоимость одной ценной бумаги
Количество ценных бумаг
Код валюты платежа
Цена покупки (продажи) за одну ценную бумагу
Минимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Максимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Рыночная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Объем сделки
Наименование контрпартнера
17
18
19
20
Таблица 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
(в тенге)
Наименование клиента
Дата перевода денег
Наименование банка
Операции по вкладу
Сумма операции
1
2
3
4
5
6
1
Всего по пенсионным активам
1.1.
2
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего по прочим клиентам
3.1.
4
Итого
продолжение таблицы:
Дата заключения и номер банковского вклада
Срок вклада (в днях)
Ставка вознаграждения (в процентах годовых)
Код валюты вклада
Сумма вклада
7
8
9
10
11
Таблица 3. Аффинированные драгоценные металлы, приобретенные за счет активов клиентов
(в тенге)
Наименование клиента
Дата заключения сделки
Наименование контрагента
Оплата услуг
Вид сделки
Вид аффинированного драгоценного металла
Объем сделки (единиц)
Код валюты платежа
Цена покупки за одну единицу
Сумма сделки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Всего по пенсионным активам
1.1.
2
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего по прочим клиентам
3.1.
4
Итого
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о заключенных
сделках по инвестированию
активов клиентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов" (индекс – 1-RCB_DEALINGS_client, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялық қордың және басқа да клиенттердің инвестициялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынш толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), инвестициялық қордың немесе инвестициялық портфельді басқарушының клиенті болып табылатын заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
5. 4-бағанда сатып алу күніндегі акциялардың сатып алу құны көрсетіледі.
6. 6-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген инвестициялардың құны көрсетіледі.
7. Нысан әрбір клиент бойынша бөле отырып толтырылады.
8. Нысанды толтыру кезінде Ұлттық Банктің алтын-валюта активтері және сенімгерлік басқаруға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері көрсетілмейді.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_DEALINGS_client
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Клиенттердің активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Клиенттің атауы
Мәміле жасалған күн
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Мәміле түрі
Нарық
Бағалы қағаздың түрі және оның эмитентінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Зейнетақы активтері бойынша барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3
Басқа да клиенттер бойынша барлығы
3.1.
4
Жиыны
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Номиналды құн валютасының коды
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
Бағалы қағаздар саны
Төлем валютасының коды
Бір бағалы қағазды сатып алу (сату) бағасы
Мәміле жасалған күні бір бағалы қағаздың ең төменгі бағасы
Мәміле жасалған күні бір бағалы қағаздың ең жоғары бағасы
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Мәміле жасалған күні бір бағалы қағаздың нарықтық бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміле көлемі
Контрәріптестің атауы
17
18
19
20
2-кесте. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
(теңгемен)
Клиенттің атауы
Ақша аударылған күн
Банктің атауы
Салым бойынша операциялар
Операция сомасы
1
2
3
4
5
6
1
Зейнетақы активтері бойынша барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3
Басқа да клиенттер бойынша барлығы
3.1.
4
Жиыны
кестенің жалғасы:
Банктік салым шартын жасау күні мен нөмірі
Салым мерзімі (күнмен)
Сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым валютасының коды
Салым сомасы
7
8
9
10
11
3-кесте. Клиенттердің активтері есебінен сатып алынған аффинирленген бағалы металдар
(теңгемен)
Клиенттің атауы
Мәміле жасалған күн
Контрагенттің атауы
Қызметке ақы төлеу
Мәміле түрі
Аффинирленген бағалы металл түрі
Мәміле көлемі (бірлік)
Төлем валютасының коды
Бір бірлігін сатып алу бағасы
Мәміле сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Зейнетақы активтері бойынша барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3
Басқа да клиенттер бойынша барлығы
3.1.
4
Жиыны
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Клиенттердің активтерін
инвестициялау бойынша
жасалған мәмілелер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DEALINGS_client, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов клиентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) в графе 5 указывается наименование брокера Республики Казахстан либо иностранного брокера, либо брокера (члена), аккредитованного в Астанинской международной бирже (Astana International Exchange) (далее – AIX), которому организацией подан приказ и (или) поручение на заключение сделок (регистрацию операций) с финансовыми инструментами;
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, открытие (закрытие) репо, открытие (закрытие) операции "обратное репо", конвертация, первичное размещение, выкуп);
3) в графе 7 указываются сведения в следующем формате:
"Неорганизованный" при заключении сделки (совершении операции) на неорганизованном рынке ценных бумаг, зарегистрированной в системе учета центрального депозитария;
"Международный/наименование фондовой биржи" при заключении сделки (регистрации операции) в торговой системе международной (иностранной) фондовой биржи;
"Международный/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на международном рынке вне торговой системы международной (иностранной) фондовой биржи;
"МФЦА/AIX" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" в торговой системе AIX;
"МФЦА/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" вне торговой системы AIX.
4) в графе 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг;
5) в графах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графе 12 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
7) в графе 14 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT), договор купли-продажи, документ фондовой биржи, платежные документы), в тенге. Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения. В случае осуществления расчетов по сделке (за исключением сделок с долговыми ценными бумагами) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтерін инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) 5-бағанда Қазақстан Республикасы брокерінің не шетелдік брокердің, не ұйым қаржы құралдарымен мәмілелер жасауға (операцияларды тіркеуге) бұйрық және (немесе) тапсырма берген Астана халықаралық биржасында (Astana International Exchange) (бұдан әрі – AIX) аккредиттелген брокердің (мүшенің) атауы көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміле түрі (купонды сатып алу, сату, өтеу, дивидендтер төлеу, репо ашу (жабу), "кері репо" операциясын ашу (жабу), конвертациялау, бастапқы орналастыру, сатып алу) көрсетіледі;
3) 7-бағанда мәліметтер мынадай:
Орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркелген бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында мәміле жасау (операция жасау) кезінде "Ұйымдастырылмаған";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінде мәмілені жасау (операцияны тіркеу) кезінде "Халықаралық/қор биржасының атауы";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінен тыс халықаралық нарықта мәмілені жасау (операцияны тіркеу) кезінде "Халықаралық/биржадан тыс";
AIX сауда жүйесінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәмілені жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ AIX".
AIX сауда жүйесінен тыс "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәмілені жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ биржадан тыс" форматында көрсетіледі;
4) 8-бағанда эмитенттің атауы мен бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
5) 10 және 13-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 12-бағанда бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасымен номиналдық құны бойынша көрсетіледі;
7) 14-бағанда мәміленің теңгемен жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау, сатып алу-сату шарты, қор биржасының құжаты, төлем құжаттары) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнына қатысты пайызбен көрсетіледі. Мәміле бойынша (борыштық бағалы қағаздармен мәмілелерді қоспағанда) шетел валютасымен есеп айырысу жасалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысқан күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;

8) в графах 15 и 16 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;
9) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения, по операциям репо и "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо);
10) в графе 19 указывается объем сделки за минусом расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
11) графа 20 заполняется по сделкам, заключенным на международном (иностранном) рынке ценных бумаг;
12) в Форме не указываются сделки на организованном рынке Республики Казахстан, заключенные в торговой системе организатора торгов.
5. По Таблице 2:
1) в графе 3, в случае внесения вклада, указывается дата перевода денег с банковского счета клиента на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата, в случае расторжения договора – дата возврата денег на банковский счет клиента;
2) в графе 5 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 6 сумма операции по вкладу, номинированному в иностранной валюте, отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;
4) в графе 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 11 указывается сумма вклада с учетом начисленного вознаграждения по итогам операции по вкладу с точностью до двух знаков после запятой. Сумма вклада в иностранной валюте отражается в тенге по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;
6. По Таблице 3:
1) в графе 3 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа);
3) в графе 7 указывается наименование видов аффинированных драгоценных металлов с указанием вида металлического счета (аллокированный металлический счет или неаллокированный металлический счет);

8) 15 және 16-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелерінің деректері бойынша номиналды құнының валютасымен осы қаржы құралы айналыста болған халықаралық (шетелдік) қор биржаларында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) мәмілелері бойынша бағалар көрсетіледі;
9) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациямен мәміле бойынша – иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік, репо және "кері репо" операциялары бойынша – репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) жылдық пайызбен көрсетіледі;
10) 19-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыс шегерілген мәміле көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз үшін шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысу күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
11) 20-баған халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады;
12) Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде жасалған Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған нарығындағы мәмілелер көрсетілмейді;
5. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда салым енгізілген жағдайда, клиенттің банктік шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктердегі банктік шотқа ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні, шарт бұзылған жағдайда – ақшаны клиенттің банктік шотына қайтару күні көрсетіледі;
2) 5-бағанда салым бойынша операциялар (салымға ақша салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өткеннен кейін салымды қайтару) көрсетіледі;
3) 6-бағанда шетел валютасында номинирленген салым бойынша операцияның сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
4) 10-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 11-бағанда салым бойынша операцияның қорытындысы бойынша есептелген сыйақы ескеріле отырып, үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен салым сомасы көрсетіледі. Шетел валютасындағы салым сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша теңгемен көрсетіледі;
6. 3-кесте бойынша:
1) 3-бағанда мәміле жасалған күн (trade date) көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату) көрсетіледі;
3) 7-бағанда металл шотының түрін (аллокирленген металл шоты және аллокирленбеген металл шоты) көрсетіле отырып, аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;

8) в графах 14 и 15 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;
9) в графе 16 указывается доходность по ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения; по операциям репо и "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо);
10) в графе 17 указывается объем сделки за минусом расходов, связанных с исполнением сделки с точностью до двух знаков после запятой. В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
11) графа 18 заполняется по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг;
12) в Форме не указываются сделки на организованном рынке Республики Казахстан, заключенные в торговой системе организатора торгов.
5. По Таблице 2:
1) в графе 2, в случае внесения вклада, указывается дата перевода денег с банковского счета управляющего инвестиционным портфелем на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора – дата возврата денег на банковский счет управляющего инвестиционным портфелем;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 5 сумма операции по вкладу, номинированному в иностранной валюте, отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;
4) в графе 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма вклада с учетом начисленного вознаграждения по итогам операции по вкладу с точностью до двух знаков после запятой. Сумма вклада в иностранной валюте отражается в тенге по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату операции;
6. По Таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочие);

8) 14 және 15-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелерінің деректері бойынша номиналды құнының валютасымен осы қаржы құралы айналыстағы халықаралық (шетелдік) қор биржаларында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) мәмілелері бойынша бағасы көрсетіледі;
9) 16-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік (облигациямен мәміле бойынша – иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік, репо және "кері репо" операциялары бойынша – репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік) жылдық пайызбен көрсетіледі;
10) 17-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыс шегерілген мәміле көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағаз үшін шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысу күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
11) 18-баған халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады;
12) Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде жасалған Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған нарығындағы мәмілелер көрсетілмейді.
5. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым енгізілген жағдайда, инвестициялық портфельді басқарушының банктік шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі банктік шотқа ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шарт бұзылған жағдайда ақшаны инвестициялық портфельді басқарушының банктік шотына қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар (салымға ақша салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өткеннен кейін салымды қайтару) көрсетіледі;
3) 5-бағанда шетел валютасына номинирленген салым бойынша операцияның сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі;
4) 9-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда салым бойынша операцияның қорытындысы бойынша есептелген сыйақы ескеріле отырып, үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен салым сомасы көрсетіледі. Шетел валютасындағы салым сомасы операция жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша теңгемен көрсетіледі;
6. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәміле жасалған күн (trade date) көрсетіледі;
2) 5-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату және басқалары) көрсетіледі;

3) в графе 6 указывается наименование видов аффинированных драгоценных металлов с указанием вида металлического счета (аллокированный металлический счет или неаллокированный металлический счет);
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
7. При заполнении Формы золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 12
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_PFI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование клиента
Дата заключения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Дата постановки финансовых инструментов на учет
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер финансового инструмента
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего пенсионные активы
1.1.
2
Всего активы инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего прочие активы
3.1.
4.
Всего собственные активы
4.1.
x
x
продолжение таблицы:
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Контрагент и его рейтинг
Описание условий сделки
Вид сделки
Количество финансовых инструментов, в штуках
Цена сделки, в тенге
Сумма сделки, в тысячах тенге
Код валюты сделки
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Объект хеджирования
Номер и дата инвестиционного решения
Вариационная маржа на дату заключения сделки, в тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, в процентах
Режим торгов
Примечание
17
18
19
20
21
22
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о совершенных
сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных
активов в производные
финансовые инструменты"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты" (индекс – 1-RCB_PFI, периодичность – ежемесячная)

3) 6-бағанда металл шотының түрін (аллокирленген металл шоты және аллокирленбеген металл шоты) көрсетіле отырып, аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда сома үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
7. Нысанды толтыру кезінде Ұлттық Банктің алтын-валюта активтері және сенімгерлік басқаруға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері көрсетілмейді.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_PFI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Клиенттің атауы
Мәміле жасалған күн
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қаржы құралдарын есепке қою күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралының түрі
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Зейнетақы активтерінің барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлар активтерінің барлығы
2.1.
3
Басқа да активтердің барлығы
3.1.
4.
Меншікті активтердің барлығы
4.1.
x
x
кестенің жалғасы:
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Контрагент және оның рейтингі
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны, данамен
Мәміле бағасы, теңгемен
Мәміле сомасы, мың теңгемен
Мәміле валютасының коды
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Хеджирлеу объектісі
Инвестициялық шешімнің нөмірі мен күні
Мәміле жасалған күнңндегі вариациялық маржа, теңгемен
Мәміле жасалған күніндегі бастапқы маржа, пайызбен
Сауда-саттық режимі
Ескертпе
17
18
19
20
21
22
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Клиенттердің активтерін және
меншікті активтерді туынды
қаржы құралдарына инвестициялау
бойынша жасалған мәмілелер
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PFI, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов в производные финансовые инструменты" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
5. В графе 5 указывается дата постановки на учет в формате "дд.мм.гггг" на дату первоначального признания в бухгалтерском учете.
6. В графе 6 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 7 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
8. В графе 8 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
9. В графе 9 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка, и страна его резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
10. В графе 10 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива на дату заключения сделки, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)".
11. В графе 11, в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг на дату заключения сделки, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет".
12. В графе 12 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее).
13. В графе 16 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда мәміле жасау күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
5. 5-бағанда есепке қою күні бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніндегі "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
6. 6-бағанда мәміле бойынша есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
7. 7-бағанда туынды қаржы құралының түрі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары) көрсетіледі.
8. 8-бағанда егер туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болған жағдайда, бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ҰСН) немесе халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
9. 9-бағанда сауда жүйесінде мәміле жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және оның резиденттік елі "қор биржасының атауы (елі)" форматында не мәміленің қор биржасында "ұйымдастырылмаған нарық" форматында жасалмағаны көрсетіледі.
10. 10-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) және рейтингтік агенттік берген (бар болса) мәміле жасалған күнгі базалық активтің рейтингі "базалық актив (рейтинг) (рейтингілік агенттік)" форматында көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтингтің жоқ екені көрсетіледі.
11. 11-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаған жағдайда, контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ осы контрагентке "контрагент/ел/рейтинг (рейтингілік агенттік)" форматында берілген мәміле жасалған күніндегі рейтинг көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда, ақпарат "контрагент/ел/рейтингі жоқ" форматында көрсетіледі.
12. 12-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату және басқалары) көрсетіледі.
13. 16-валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.

14. В графе 17, если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слово "да" и реквизиты объекта хеджирования (международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
15. В графе 18 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки.
16. В графе 19 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
17. В графе 20 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.
18. В графе 21 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи.
19. В графе 22 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
20. При заключении сделок, предполагающих заключение сторонами сделки одновременно двух операций (открытие и закрытие), в Форме отражается информация по каждой операции.
21. При заполнении Формы золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 13
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_AFL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Вид активов, наименование клиента
Признак аффилированности клиента
Дата заключения сделки
Установленная дата расчетов по сделке
Фактическая дата расчетов по сделке
Рынок
Вид сделки
Наименование контрпартнера по сделке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Всего пенсионные активы
1.1.
2
Всего активы инвестиционных фондов
2.1.
3
Всего прочие активы
3.1.
4.
Всего собственные активы
4.1.
5.
Всего активы клиентов, находящихся на брокерском обслуживании
5.1.
продолжение таблицы:
Признак аффилированности контрпартнера
Параметры финансового инструмента
Вид финансового инструмента
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Идентификационный номер
Цена за одну единицу
Количество финансовых инструментов
Сумма сделки
Дата окончания договора банковского вклада
Примечание
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о совершенных
сделках по инвестированию
активов клиентов и собственных
активов с аффилированными лицами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами" (индекс – 1-RCB_AFL, периодичность – ежемесячная)

14. 17-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә" деген сөз және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың ұлттық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, мөлшері, валютасы) "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса, "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
15. 18-бағанда инвестициялық комитеттің мәміле жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдаған күні және нөмірі көрсетіледі.
16. 19-бағанда бар болса вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың баға белгіленуінің өзгеруі ескерілетін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі.
17. 20-бағанда бар болса бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнының үлесі көрсетіледі.
18. 21-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады.
19. 22-бағанда мәміле тараптарында талаптар мен міндеттемелердің туындау жағдайлары көрсетіледі.
20. Мәміле тараптарының бір уақытта екі операцияны (ашу және жабу) жасауын көздейтін мәмілелерді жасау кезінде Нысанда әрбір операция жөніндегі ақпарат көрсетіледі.
21. Нысанды толтыру кезінде Ұлттық Банктің алтын-валюта активтері және сенімгерлік басқаруға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері көрсетілмейді.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_AFL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Активтердің түрі, клиенттің атауы
Клиенттің үлестес болу белгісі
Мәміле жасалған күн
Мәміле бойынша есеп айырысудың белгіленген күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні
Нарық
Мәміле түрі
Мәміле бойынша контрәріптестің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Зейнетақы активтерінің барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлар активтерінің барлығы
2.1.
3
Басқа да активтердің барлығы
3.1.
4.
Меншікті активтердің барлығы
4.1.
5.
Брокерлік қызмет көрсетудегі клиенттер активтерінің барлығы
5.1.
кестенің жалғасы:
Контрәріптестің үлестес болу белгісі
Қаржы құралының параметрлері
Қаржы құралының түрі
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Біреуінің бағасы
Қаржы құралдарының саны
Мәміле сомасы
Банк салымы шартының аяқталу күні
Ескертпе
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады
"Клиенттердің активтерін және
меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_AFL, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов клиентов и собственных активов с аффилированными лицами" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно управляющим инвестиционным портфелем. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется по сделкам, исполненным в отчетном периоде за счет активов клиентов (инвестиционные фонды, пенсионные активы, прочие клиенты и клиенты, находящиеся на брокерском обслуживании) и собственных активов. В Форме не указываются сделки на организованном рынке Республики Казахстан, заключенные в торговой системе организатора торгов.
5. В графе 3 указывается признак, в соответствии с которым клиент признается по отношению к управляющему инвестиционным портфелем аффилированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах" (далее – Закон об АО).
6. В графе 4 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 5 указывается дата исполнения сделки согласно условиям договора, соглашения или другого документа, подтверждающего заключение сделки.
8. В графе 6 указывается фактическая дата расчетов по сделке.
9. В графе 7 указываются сведения в следующем формате:
"Неорганизованный" при заключении сделки на неорганизованном рынке ценных бумаг, зарегистрированной в системе учета центрального депозитария;
"Международный/наименование фондовой биржи" при заключении сделки в торговой системе международной (иностранной) фондовой биржи;
"Международный/внебиржевой" при заключении сделки на международном рынке вне торговой системы международной (иностранной) фондовой биржи;
"МФЦА/AIX" при заключении сделки на территории Международного финансового центра "Астана" в торговой системе Астанинской международной биржи (Astana International Exchange) (далее – AIX);
"МФЦА/внебиржевой" при заключении сделки на территории Международного финансового центра "Астана" вне торговой системы AIX.
10. В графе 8 указывается вид сделки (покупка, продажа, открытие (закрытие) репо, открытие (закрытие) операции "обратное репо", первичное размещение, выкуп, заключение договора банковского вклада).
11. В графе 9 указывается наименование контрпартнера по сделке. В случае заключения договора банковского вклада указывается наименование банка, в котором открыт банковский вклад.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтерін және меншікті активтерді инвестициялау бойынша үлестес тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан клиенттердің активтері (инвестициялық қорлар, зейнетақы активтері, басқа да клиенттер және брокерлік қызметті тұтынатын клиенттер) және меншікті активтер есебінен есепті кезеңде орындалған мәмілелер бойынша толтырылады. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде жасалған Қазақстан Республикасының ұйымдастырылған нарығындағы мәмілелер көрсетілмейді.
5. 3-бағанда "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – АҚ туралы заң) 64-бабына сәйкес клиент инвестициялық портфельді басқарушыға қатысты үлестес тұлға ретінде танылатын белгісі көрсетіледі.
6. 4-бағанда мәміле жасау күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
7. 5-бағанда шарт, келісім немесе мәміленің жасалғанын растайтын басқа құжат талаптарына сәйкес мәмілені жасау күні көрсетіледі.
8. 6-бағанда мәміле бойынша нақты есеп айырысу күні көрсетіледі.
9. 7-бағанда мәліметтер мынадай:
Орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде тіркелген бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында мәміле жасау кезінде "Ұйымдастырылмаған";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінде мәміле жасау кезінде "Халықаралық/қор биржасының атауы";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінен тыс халықаралық нарықта мәміле жасау кезінде "Халықаралық/биржадан тыс";
Астана халықаралық биржасы (Astana International Exchange) (бұдан әрі –AIX) сауда жүйесінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау кезінде "АХҚО/AIX".
AIX сауда жүйесінен тыс "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау кезінде "АХҚО/ биржадан тыс" форматында көрсетіледі.
10. 8-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату, репоны ашу (жабу), "кері репо" операциясын ашу (жабу), бастапқы орналастыру, сатып алу, банктік салым шартын жасау) көрсетіледі.
11. 9-бағанда мәміле бойынша контрәріптестің атауы көрсетіледі. Банктік салым шарты жасалған жағдайда, банктік салым ашылған банктің атауы көрсетіледі.

12. В графе 10 указывается признак, в соответствии с которым контрпартнер признается по отношению к организации, осуществляющей инвестиционное управление активами клиентов, аффилированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона об АО.
13. В графах 14 и 16 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, объем сделок до двух знаков после запятой, отраженные в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT), договор купли-продажи, документ фондовой биржи), с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения (для долговых ценных бумаг). В случае исполнения сделки в иностранной валюте, сумма в указанных графах отражается в тенге по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату осуществления расчетов по сделке. Цена долгового финансового инструмента отражается в графе 14 в процентах от номинальной стоимости.
14. В графе 15 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
15. В графе 17 указывается дата окончания договора банковского вклада в формате "дд.мм.гггг".
16. При заполнении Формы золотовалютные активы Национального Банка и активы Национального фонда Республики Казахстан, переданные в доверительное управление, не указываются.
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 14
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: К1_BD-UIP
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющие инвестиционным портфелем, брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ликвидные активы
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Сумма по балансу
Учитываемый объем (в процентах)
Сумма к расчету
1
2
3
4
5
1
Деньги и вклады всего, в том числе:
1.1
деньги в кассе в сумме, не превышающей 10 (десяти) процентов от суммы активов по балансу организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем, брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг (далее – Организация)

12. 10-бағанда АҚ туралы заңның 64-бабына сәйкес клиенттердің активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымға қатысты контрәріптес үлестес тұлға ретінде танылатын белгісі көрсетіледі.
13. 14 және 16-бағандарда жинақталған және төленбеген сыйақы ескеріле отырып (борыштық бағалы қағаздар үшін), мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау, сатып алу-сату шарты, қор биржасының құжаты) көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі, мәмілелер көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Мәміле шетел валютасымен орындалған жағдайда, көрсетілген бағандардағы сома мәміле бойынша есеп айырысу жүзеге асырылған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша теңгемен көрсетіледі. Борыштық қаржы құралының бағасы 14-бағанда номиналды құнынан пайызбен көрсетіледі.
14. 15-бағанда бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасымен номиналдық құны бойынша көрсетіледі.
15. 17-бағанда банктік салым шартының аяқталатын күні "кк.аа.жжжж." форматында көрсетіледі.
16. Нысанды толтыру кезінде Ұлттық Банктің алтын-валюта активтері және сенімгерлік басқаруға берілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтері көрсетілмейді.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: К1_BD-UIP
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық портфельді басқарушылар, брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Өтімді активтер
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Баланс бойынша сомасы
Есепке алынатын көлемі (пайызбен)
Есептелетін сома
1
2
3
4
5
1
Ақша және салымдар - барлығы, оның ішінде:
1.1
инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі – Ұйым) балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада кассадағы ақша

100
1.2
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строках 1.9 и 1.10 настоящей таблицы
100
1.3
деньги на текущих счетах в банках второго уровня Республики Казахстан, указанных в строке 1.11 настоящей таблицы
90
1.4
деньги на счетах в центральном депозитарии, осуществляющем деятельность на территории Республики Казахстан или функционирующем на территории Международного финансового центра "Астана"
100
1.5
деньги Организации, являющиеся взносами в гарантийные или резервные фонды клиринговой организации (центрального контрагента), маржевыми взносами, полным и (или) частичным обеспечением исполнения обязательств по сделкам, заключенным в торговой системе фондовой биржи методом открытых торгов и (или) с участием центрального контрагента
100
1.6
деньги на текущих счетах в банках-нерезидентах Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.7
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, осуществляющих функции, установленные пунктом 1 статьи 59 Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг", имеющих долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "ВВВ" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
1.8
деньги на счетах в организациях-нерезидентах Республики Казахстан, являющихся членом Международной ассоциации по вопросам обслуживания ценных бумаг (International Securities Services Association)
100
1.9
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан при условии, что данные банки являются эмитентами, включенными в категорию "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или эмитентами, акции которых находятся в представительском списке индекса фондовой биржи
100
1.10
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, соответствующих одному из следующих требований: имеют долгосрочный кредитный рейтинг не ниже "B" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинговую оценку не ниже "kzBB+" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств, являются дочерними банками-резидентами Республики Казахстан, родительские банки-нерезиденты Республики Казахстан которых имеют долгосрочный кредитный рейтинг в иностранной валюте не ниже "А-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств

100
1.2
осы кестенің 1.9 және 1.10-жолдарында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
100
1.3
осы кестенің 1.11-жолында көрсетілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
90
1.4
Қазақстан Республикасының аумағында қызметін жүзеге асыратын немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін орталық депозитарийдегі шоттардағы ақша
100
1.5
клирингтік ұйымның (орталық контрагенттің) кепілдік немесе резервтік қорларына жарна, маржа салымдары, қор биржасының сауда жүйесінде ашық сауда-саттық әдісімен және (немесе) орталық контрагенттің қатысуымен жасалған мәмілелер бойынша міндеттемелердің орындалуын толық және (немесе) ішінара қамтамасыз ету болып табылатын Ұйымның ақшасы
100
1.6
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент банктеріндегі ағымдағы шоттардағы ақша
100
1.7
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабының 1-тармағында белгіленген функцияларды жүзеге асыратын, Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша
100
1.8
Бағалы қағаздарға қызмет көрсету мәселелері бойынша халықаралық қауымдастықтың (International Securities Services Association) мүшесі болып табылатын Қазақстан Республикасының бейрезидент ұйымдарындағы шоттардағы ақша
100
1.9
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктері қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "премиум" санатына енгізілген эмитенттер немесе акциялары қор биржасы индексінің өкілдік тізімінде болатын эмитенттер болған жағдайда, сол банктердегі салымдар
100
1.10
мына талаптардың біреуіне сәйкес келетін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар: Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB+" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар; Қазақстан Республикасының бейрезидент бас банктерінде Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша шетел валютасында "А-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент еншілес банктері болып табылады

100
1.11
вклады в банках второго уровня Республики Казахстан, имеющих долгосрочный кредитный рейтинг "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBB" до "kzBB-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
90
1.12
вклады в международных финансовых организациях, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "АА-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, вклады в Евразийском Банке Развития в национальной валюте Республики Казахстан
100
1.13
вклады в банках-нерезидентах, имеющих долгосрочный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2
Долговые ценные бумаги – всего, в том числе:
2.1
государственные ценные бумаги Республики Казахстан, включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств, выпущенные Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан
100
2.2
долговые ценные бумаги, выпущенные местными исполнительными органами Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, осуществляющей деятельность на территории Республики Казахстан
100
2.3
долговые ценные бумаги, выпущенные юридическим лицом, осуществляющим выкуп ипотечных займов физических лиц, не связанных с предпринимательской деятельностью, сто процентов акций которого принадлежат Национальному Банку Республики Казахстан
100
2.4
долговые ценные бумаги, выпущенные акционерными обществами "Банк Развития Казахстана", "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", "Национальный управляющий холдинг "Байтерек", "Фонд проблемных кредитов" в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств
100
2.5
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи
90
2.6
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные субъектами, отнесенными к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Основная" либо "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, и имеющие гарантию акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" и (или) акционерного общества "Банк Развития Казахстана", сумма которой покрывает не менее 50 (пятидесяти) процентов номинальной стоимости данных негосударственных долговых ценных бумаг
95
2.7
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, включенные в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, допущенные к публичным торгам на фондовой бирже, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", соответствующие требованиям фондовой биржи для включения в сектор "долговые ценные бумаги" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи
60
2.8
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг не ниже "kzA-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
100
2.9
негосударственные долговые ценные бумаги юридических лиц Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, или рейтинг от "kzBBB+" до "kzBB-" по национальной шкале Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s), или рейтинг аналогичного уровня по национальной шкале одного из других рейтинговых агентств
85

100
1.11
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В-" төмен емес ұзақ мерзімді кредиттік рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі, немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBB"-ден "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктеріндегі салымдар
90
1.12
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "АА-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар, Еуразиялық Даму Банкіндегі Қазақстан Республикасының ұлттық валютасындағы салымдар
100
1.13
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес ұзақ мерзімді рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бейрезидент банктердегі салымдар
100
2
Борыштық бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде:
2.1
Басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес айналысқа шығарылғандарды қоса алғанда, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
100
2.2
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған, Қазақстан Республикасының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының ресми тізіміне енгізілген борыштық бағалы қағаздар
100
2.3
акцияларының жүз пайызы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне тиесілі, кәсіпкерлік қызметке байланысты емес жеке тұлғалардың ипотекалық қарыздарын сатып алуды жүзеге асыратын заңды тұлға шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.4
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес "Қазақстанның Даму Банкі", "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі, "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамдары шығарған борыштық бағалы қағаздар
100
2.5
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында ашық сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
90
2.6
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілер шығарған, қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" не "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген және "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының және (немесе) "Қазақстанның Даму Банкі", акционерлік қоғамының кепілдігі бар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар оның сомасы осы мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздардың номиналды құнының кемінде 50 (елу) пайызын жабады
95
2.7
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары немесе "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасында жария сауда-саттыққа жіберілген, қор биржасының ресми тізімінің "Баламалы" алаңының "борыштық бағалы қағаздар" секторына енгізу үшін қор биржасының талаптарына сәйкес келетін Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
60
2.8
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzA-" төмен емес рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес бағалы қағаздары
100
2.9
Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамасына сәйкес шығарылған, (эмитентте) Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "B+"-тен "B-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар немесе Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің ұлттық шкаласы бойынша "kzBBB+"-тен "kzBB-"-ке дейінгі рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің ұлттық шкаласы бойынша осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85

2.10
негосударственные долговые ценные бумаги, выпущенные международными финансовыми организациями, имеющими международный рейтинг не ниже "АА-" агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, а также ценные бумаги, выпущенные Евразийским Банком Развития и номинированные в национальной валюте Республики Казахстан
100
2.11
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
100
2.12
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
90
2.13
долговые ценные бумаги иностранных государств, имеющих суверенный рейтинг от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств
80
2.14
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного из других рейтинговых агентств
100
2.15
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного их других рейтинговых агентств
85
2.16
негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие (эмитент которых имеет) рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг одного их других рейтинговых агентств
70
3
Акции и депозитарные расписки – всего, в том числе:
3.1
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, входящих в состав основных фондовых индексов, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.2
акции юридических лиц, включенные в официальный список фондовой биржи, соответствующие требованиям категории "премиум" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.3
акции юридических лиц – резидентов Республики Казахстан, включенные в категорию "стандарт" сектора "акции" площадки "Основная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц-резидентов Республики Казахстан, включенные в официальный список фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции, за исключением акций и депозитарных расписок, базовым активом которых являются данные акции, указанных в строке 3.4 настоящей таблицы
80
3.4
акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в сектор "акции" площадки "Альтернативная" официального списка фондовой биржи, или акции юридических лиц Республики Казахстан, включенные в подраздел официального списка "Сегмент регионального рынка акций" фондовой биржи, функционирующей на территории Международного финансового центра "Астана", допущенные к публичным торгам, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
3.5
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку не ниже "ВВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
100
3.6
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "ВВ+" до "ВВ-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
80
3.7
акции юридических лиц Республики Казахстан и иностранных эмитентов, имеющих рейтинговую оценку от "В+" до "В-" по международной шкале агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и депозитарные расписки, базовым активом которых являются данные акции
60
4
Иные ценные бумаги – всего, в том числе:
4.1
ценные бумаги инвестиционных фондов, включенные в официальный список фондовой биржи
70
4.2
паи Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), структура активов которых повторяет структуру одного из основных фондовых индексов, или ценообразование по паям которых привязано к основным фондовым индексам
90
4.3
паи Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), Эксчейндж Трэйдэд Коммодитис (Exchange Traded Commodities), Эксчейндж Трэйдэд Ноутс (Exchange Traded Notes), имеющие рейтинговую оценку не ниже "3 звезды" рейтингового агентства Морнинстар (Morningstar)
80
4.4
ценные бумаги, являющиеся предметом операции "обратное репо", заключенной с участием центрального контрагента
100
4.5
ценные бумаги инвестиционных фондов, состав активов которых сформирован исключительно за счет негосударственных долговых ценных бумаг, выпущенных субъектами, отнесенными к малому или среднему предпринимательству согласно Предпринимательскому кодексу Республики Казахстан, по которым имеется гарантия акционерного общества "Фонд развития предпринимательства "Даму" и (или) акционерного общества "Банк Развития Казахстана", сумма которой покрывает не менее 50 (пятидесяти) процентов номинальной стоимости данных негосударственных ценных бумаг, включенные в официальный список фондовой биржи
95
5
Иные активы – всего, в том числе:
5.1
аффинированные драгоценные металлы и металлические счета
100
5.2
дебиторская задолженность (за исключением дебиторской задолженности аффилированных лиц Организации) по начисленному, но не выплаченному комиссионному вознаграждению в рамках осуществления профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг (не просроченная по условиям договора) – в сумме, не превышающей 10 (десяти) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
5.3
требования к эмитентам ценных бумаг по выплате номинальной стоимости ценных бумаг, возникшие в связи с истечением срока их обращения, предусмотренного проспектом выпуска ценных бумаг (не просроченные по условиям проспекта выпуска ценных бумаг)
100
5.4
основные средства Организации в виде недвижимого имущества в сумме, не превышающей 5 (пяти) процентов от суммы активов по балансу Организации
100
Итого
Х
Х
Таблица 2. Расчет пруденциальных нормативов
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Значение
Учитываемый объем (в процентах)
Сумма к расчету
1
2
3
6
Совокупные ликвидные активы
6.1
Ликвидные активы (ЛА)
6.2
Высоколиквидные активы (ВЛА)
6.3
Ценные бумаги, являющиеся предметом операции "репо", (за исключением государственных ценных бумаг)
70
6.4
Государственные ценные бумаги со сроком до погашения до 1 (одного) года на расчетную дату, являющиеся предметом операции "репо"
95
6.5
Государственные ценные бумаги со сроком до погашения более 1 (одного) года на расчетную дату, являющиеся предметом операции "репо"
85
7
Совокупные обязательства по балансу, в том числе:
7.1
до 7 дней
7.2
до 30 дней
7.3
до 90 дней
7.4
Обязательства по маржевому обеспечению
8
Минимальный размер собственного капитала (МРСК)
8.1
Операционный риск, связанный с доверительным управлением активов Ор УИП
8.2
Операционный риск, связанный с брокерской и (или) дилерской деятельностью Ор БД

2.10
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің "АА-" төмен емес халықаралық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар, сондай-ақ Еуразиялық Даму Банкі шығарған және Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында номинирленген бағалы қағаздар
100
2.11
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
100
2.12
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
90
2.13
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шет мемлекеттердің борыштық бағалы қағаздары
80
2.14
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
100
2.15
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
85
2.16
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар шетелдік эмитенттердің мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздары
70
3
Акциялар және депозитарлық қолхаттар - барлығы, оның ішінде:
3.1
негізгі қор индекстерінің құрамына кіретін Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.2
қор биржасының ресми тізіміне "Негізгі" алаңының "акциялар" секторы "премиум" санатының талаптарына сәйкес келетін, қор биржасының ресми тізіміне енгізілген заңды тұлғалардың акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.3
қор биржасының ресми тізімінің "Негізгі" алаңы "акциялар" секторының "стандарт" санатына енгізілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, немесе қор биржасының ресми тізіміне енгізілген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін, ашық сауда-саттыққа жіберілген Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғаларының акциялары, және осы кестенің 3.4-жолында көрсетілген осы акциялар базалық активі болып табылатын акциялар мен депозитарлық қолхаттарды қоспағанда базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.4
қор биржасының ресми тізімінің "Балама" алаңының "акциялар" секторына енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары, немесе жария сауда-саттыққа жіберілген, "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында жұмыс істейтін қор биржасының "Өңірлік акциялар нарығының сегменті" ресми тізімінің кіші бөліміне енгізілген Қазақстан Республикасы заңды тұлғаларының акциялары, және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
3.5
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВВ-" төмен емес рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
100
3.6
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "ВВ+"-тен "ВВ-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
80
3.7
Стандард энд Пурс (Standard & Poor’s) агенттігінің халықаралық шкаласы бойынша "В+"-тен "В-"-ке дейінгі рейтингтік бағасы немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осындай деңгейдегі рейтингі бар Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларының және шетелдік эмитенттердің акциялары және базалық активі осы акциялар болып табылатын депозитарлық қолхаттар
60
4
Өзге де бағалы қағаздар - барлығы, оның ішінде:
4.1
қор биржасының ресми тізіміне енгізілген инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары
70
4.2
активтерінің құрылымы негізгі қор индекстерінің бірінің құрылымын қайталайтын немесе олардың пайлар бойынша баға белгілеулері негізгі қор индексіне байланысты болатын Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds) пайлары
90
4.3
Морнинстар (Morningstar) рейтингтік агенттігінің "3 жұлдыз" төмен емес рейтингтік бағасы бар, Эксчейндж Трэйдэд Фандс (Exchange Traded Funds), Эксчейндж Трэйдэд Коммодитис (Exchange Traded Commodities), Эксчейндж Трэйдэд Ноутс (Exchange Traded Notes) пайлары
80
4.4
орталық контрагенттің қатысуымен жасалған "кері репо" операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
100
4.5
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес шағын немесе орта кәсіпкерлікке жатқызылған субъектілер шығарған, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамының және (немесе) "Қазақстанның Даму Банкі", акционерлік қоғамының кепілдігі бар мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздар есебінен активі қалыптастырылған инвестициялық қорлардың бағалы қағаздары, оның сомасы осы мемлекеттік емес борыштық бағалы қағаздардың номиналды құнының кемінде 50 (елу) пайызын жабады
95
5
Өзге де активтер - барлығы, оның ішінде:
5.1
аффинирленген бағалы металдар және металл шоттар
100
5.2
бағалы қағаздар нарығындағы кәсіби қызметті жүзеге асыру шеңберінде есептелген, бірақ төленбеген комиссиялық сыйақы бойынша (шарт талаптары бойынша мерзімі өтпеген) дебиторлық берешек (Ұйымның үлестес тұлғаларының дебиторлық берешегін қоспағанда) - Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 10 (он) пайызынан аспайтын сомада
100
5.3
бағалы қағаздар эмитенттеріне бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінде қарастырылған бағалы қағаздардың айналыс мерзімінің аяқталуына байланысты туындайтын бағалы қағаздардың номиналды құнын төлеуге қойылатын талаптар (бағалы қағаздар шығарылымы проспектісінің шарттары бойынша мерзімі өтпеген)
100
5.4
Ұйымның балансы бойынша активтер сомасының 5 (бес) пайызынан аспайтын сомада жылжымайтын мүлік түріндегі Ұйымның негізгі құрал-жабдықтары
100
Жиыны
Х
Х
2-кесте. Пруденциялық нормативтерді есептеу
(мың теңгемен)
Көрсеткіш атауы
Мәні
Есепке алынатын көлемі (пайызбен)
Есептелетін сома
1
2
3
6
Жиынтық өтімді активтер
6.1
Өтімді активтер (ӨА)
6.2
Өтімділігі жоғары активтер (ӨЖА)
6.3
"Репо" операциясының мәні болып табылатын бағалы қағаздар (мемлекеттік бағалы қағаздарды қоспағанда)
70
6.4
"Репо" операциясының мәні болып табылатын, есептік күнге 1 (бір) жылға дейінгі өтеу мерзімі бар мемлекеттік бағалы қағаздар
95
6.5
"Репо" операциясының мәні болып табылатын, есептік күнге 1 (бір) жылдан асатын өтеу мерзімі бар мемлекеттік бағалы қағаздар
85
7
Баланс бойынша жиынтық міндеттемелер, оның ішінде:
7.1
7 күнге дейін
7.2
30 күнге дейін
7.3
90 күнге дейін
7.4
Маржалық қамтамасыз ету бойынша міндеттемелер
8
Меншікті капиталдың ең төмен мөлшері (МКТМ)
8.1
Активтерді сенімгерлік басқаруға байланысты операциялық тәуекел ИПБ От
8.2
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметке байланысты операциялық тәуекел БҚ От

8.2.1
Размер среднегодового расхода по статье неустойка (штраф, пеня) Отчета о прибылях и убытках за последние 60 (шестьдесят) месяцев предшествующие расчетной дате
8.2.2
Среднегодовой объем сделок, заключенных брокерами и (или) дилерами, за последние 36 (тридцать шесть) месяцев, предшествующих расчетной дате
8.3
Операционный риск, связанный с доверительным управлением пенсионных активов Ор_УИП_ПА
9
Коэффициент достаточности собственного капитала

8.2.1
Есептік күннің алдындағы соңғы 60 (алпыс) айдағы пайда мен шығын туралы есептің тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) бабы бойынша орташа жылдық шығыстың мөлшері
8.2.2
Брокерлер және (немесе) дилерлер жасаған мәмілелердің есептік күннің алдындағы соңғы 36 (отыз алты) айдағы орташа жылдық көлемі
8.3
Зейнетақы активтерін сенімгерлік басқаруға байланысты операциялық тәуекел ЗА ИПБ От
9
Меншікті капиталдың жеткіліктілігі коэффициенті

10.1
Коэффициент срочной ликвидности К2-1
10.2
Коэффициент срочной ликвидности К2-2
10.3
Коэффициент срочной ликвидности К2-3
10.4
Коэффициент срочной ликвидности К2-4
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о выполнении
пруденциальных нормативов
организациями,
осуществляющими управление
инвестиционным портфелем и
(или) брокерскую и (или)
дилерскую деятельность на
рынке ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (индекс – К1_BD-UIP, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими управление инвестиционным портфелем и (или) брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно на конец отчетного периода управляющим инвестиционным портфелем, брокером и (или) дилером. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется организациями, осуществляющими деятельность по управлению инвестиционным портфелем, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 79 "Об установлении видов пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению инвестиционным портфелем, утверждении правил и методики расчета значений пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению организациями, осуществляющими деятельность по управлению инвестиционным портфелем" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17008), организациями, осуществляющими брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 80 "Об установлении видов пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг, утверждении правил и методики расчета значений пруденциальных нормативов, обязательных к соблюдению организациями, осуществляющими брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17005).

10.1
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-1
10.2
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-2
10.3
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-3
10.4
Мерзімді өтімділік коэффициенті К2-4
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" (индексі – К1_BD-UIP, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық портфельді басқаруды және (немесе) бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды инвестициялық портфельді басқарушы, брокер және (немесе) дилер есепті кезеңнің соңында ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды "Инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциялық нормативтердің түрлерін белгілеу, инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар сақтауы міндетті пруденциялық нормативтердің мәндерін есептеу қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 79 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17008 болып тіркелген) сәйкес инвестициялық портфельді басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдар, "Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциялық нормативтердің түрлерін белгілеу, бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар сақтауы міндетті пруденциялық нормативтердің мәндерін есептеу қағидаларын және әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 80 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17005 болып тіркелген) сәйкес бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдар толтырады.

5. Для целей заполнения Формы, помимо рейтинговых оценок рейтингового агентства Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) под рейтинговыми оценками других рейтинговых агентств признаются оценки агентств Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) и Фитч (Fitch) в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318).
6. При соответствии финансового инструмента двум или более критериям, установленным Формой, категория финансового инструмента устанавливается Организацией самостоятельно.
7. Основные средства в виде недвижимого имущества Организации, указанные в строке 5.4 Таблицы 1, учитываются в расчете пруденциальных нормативов в объеме 100 (ста) процентов от наименьшей величины из балансовой и рыночной стоимостей.
В целях определения рыночной стоимости основных средств, учитываемых при расчете пруденциальных нормативов, Организация проводит оценку их стоимости у оценщика не реже одного раза в год.
8. В графе 3 Таблицы 1 заполняются данные на конец последнего календарного дня отчетного периода.
9. В графе 5 Таблицы 1 заполняется сумма к расчету на конец последнего календарного дня отчетного периода, рассчитанная как произведение данных, указанных в графах 3 и 4 Таблицы 1.
10. В графе 3 Таблицы 2 по строкам 9, 10.1, 10.2, 10.3 и 10.4 значения заполняются с точностью до трех знаков после запятой.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 15
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_DEALINGS_BD
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Дата заключения сделки (регистрации операции)
Установленная дата расчетов по сделке
Фактическая дата расчетов по сделке
Вид сделки
Наименование эмитента
Страна резидентства эмитента
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Вид финансового инструмента
Идентификационный номер финансового инструмента
Номинальная стоимость одного финансового инструмента в валюте выпуска
Рейтинг финансового инструмента
Количество финансовых инструментов
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Чистая цена за один финансовый инструмент
Грязная цена за один финансовый инструмент
Объем сделки
Код валюты номинальной стоимости
Код валюты платежа
Рынок
Наименование брокера
Страна резидентства брокера
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы:
Сведения об участнике сделки
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Страна резидентства
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Код участника
В качестве кого организация участвовала в сделке (операции)
23
24
25
26
27
продолжение таблицы:
Сведения об участнике контрагента (контрпартнера)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
Страна резидентства
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Код участника
В качестве кого организация участвовала в сделке (операции)
28
29
30
31
32
продолжение таблицы:
Наименование банка-кастодиана
(при наличии)
Наименование иностранного номинального держателя
(при наличии)
Наименование расчетно-депозитарной системы
(при наличии)
Примечание
33
34
35
36
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)      подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о сделках
(операциях) с финансовыми
инструментами, совершенных
(зарегистрированных)
на неорганизованном рынке
Республики Казахстан и
международных (иностранных)
рынках ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг" (индекс – 1-RCB_DEALINGS_BD, периодичность – ежемесячная)

5. Нысанды толтыру мақсаттары үшін "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес Стандард энд Пурс (Standard & Poor's) рейтингтік агенттігінің рейтингтік бағаларынан басқа Мудис Инвесторс Сервис (Moody's Investors Service) және Фитч (Fitch) агенттіктерінің бағалары басқа рейтингтік агенттіктердің рейтингтік бағалары деп танылады.
6. Қаржы құралы Нысанда белгіленген екі немесе одан да көп өлшемшартқа сәйкес келген кезде қаржы құралының санатын Ұйым дербес анықтайды.
7. 1-кестенің 5.4-жолында көрсетілген Ұйымның жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтары пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде баланстық құны мен нарықтық құнының ең аз шамасының 100 (бір жүз) пайызы көлемінде ескеріледі.
Пруденциялық нормативтерді есептеу кезінде ескерілетін негізгі құрал-жабдықтардың нарықтық құнын анықтау үшін Ұйым олардың құнын жылына бір реттен сиретпей бағалаушы арқылы бағалайды.
8. 1-кестенің 3-бағанында есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы деректер толтырылады.
9. 1-кестенің 5-бағанында 1-кестенің 3 және 4-бағандарында көрсетілген деректердің көбейтіндісі ретінде есептелген, есепті кезеңнің соңғы күнтізбелік күнінің соңында есептелетін сома толтырылады.
10. 2-кестенің 3-бағанында 9, 10.1, 10.2, 10.3 және 10.4-жолдар бойынша мәндер үтірден кейін үш таңбаға дейінгі дәлдікпен толтырылады.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_DEALINGS_BD
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мәміле жасау (операцияны тіркеу) күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың белгіленген күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні
Мәміле түрі
Эмитенттің атауы
Эмитенттің резиденттік елі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Қаржы құралының түрі
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
Бір қаржы құралының шығарылым валютасындағы номиналдық құны
Қаржы құралының рейтингі
Қаржы құралдарының саны
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Бір қаржы құралының таза бағасы
Бір қаржы құралының алымдар шегерілмеген бағасы
Мәміле көлемі
Номиналды құн валютасының коды
Төлем валютасының коды
Нарық
Брокердің атауы
Брокердің резиденттік елі
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы:
Мәмілеге қатысушы туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
Резиденттік елі
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі не өзге де сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Қатысушы коды
Ұйым мәмілеге (операцияға) қандай тарап ретінде қатысты
23
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
Мәмілеге контрагент (контрәріптес) туралы мәліметтер
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
Резиденттік елі
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі не өзге де сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Қатысушы коды
Ұйым мәмілеге (операцияға) қандай тарап ретінде қатысты
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы:
Кастодиан банктің атауы (бар болса)
Шетелдік номиналды ұстаушының атауы (бар болса)
Есеп айырысу депозитарлық жүйесінің атауы (бар болса)
Ескертпе
33
34
35
36
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DEALINGS_BD, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о сделках (операциях) с финансовыми инструментами, совершенных (зарегистрированных) на неорганизованном рынке Республики Казахстан и международных (иностранных) рынках ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно брокером и (или) дилером.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется по сделкам (операциям), исполненным в отчетном периоде, предусматривающим смену права собственности на ценные бумаги, а также операциям, связанным с конвертацией ценных бумаг.
5. В графе 2 указываются дата заключения сделки (проведения операции в системе учета номинального держания в случае, если сделка совершена клиентом без участия брокера) в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 3 указывается дата исполнения сделки согласно условиям договора, соглашения или другого документа, подтверждающего заключение сделки в формате "дд.мм.гггг".
7. В графе 4 указывается фактическая дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг".
8. Графы 3, 4 и 11 не заполняются в случае, если организация выступала в качестве номинального держателя.
9. В графах 7, 22, 24 и 29 указывается страна резидентства в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
10. В графе 11 указывается рейтинг, присвоенный финансовому инструменту, долговой ценной бумаге, долевой ценной бумаге или рейтинг эмитента долевой ценной бумаги (в случае отсутствия рейтинга у долевой ценной бумаги, указывается рейтинг эмитента долевой ценной бумаги) на дату заключения сделки. В случае если финансовому инструменту, долговой ценной бумаге, долевой ценной бумаге (эмитенту долевой ценной бумаги) присвоены рейтинги несколькими рейтинговыми агентствами, то указываются все присвоенные рейтинги. Рейтинги указываются в формате "рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у финансового инструмента, долговой ценной бумаги, долевой ценной бумаги (эмитента долевой ценной бумаги) рейтинги отсутствуют, то указывается слово "нет".
11. В графе 12 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
12. В графе 13 указывается цена долговой ценной бумаги в процентном выражении от номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой без учета накопленного и не выплаченного вознаграждения.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының ұйымдастырылмаған нарығында және халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған (тіркелген) қаржы құралдарымен мәмілелер (операциялар) туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер ай сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан есепті кезеңде орындалған, бағалы қағаздарға меншік құқығын ауыстыруды көздейтін мәмілелер (операциялар), сондай-ақ бағалы қағаздарды конвертациялауға байланысты операциялар бойынша толтырылады.
5. 2-бағанда мәмілені жасау (егер мәмілені клиент брокердің қатысуынсыз жасаған жағдайда, номиналды ұстауды есепке алу жүйесінде операция жүргізу) күні "кк.аа.жжж" форматында көрсетіледі.
6. 3-бағанда шарт, келісім немесе мәміленің жасалғанын растайтын басқа құжат талаптарына сәйкес мәмілені жасау күні "кк.аа.жжж" форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда мәміле бойынша нақты есеп айырысу күні "кк.аа.жжж" форматында көрсетіледі.
8. Ұйым номиналды ұстаушы ретінде әрекет еткен жағдайда, 3, 4 және 11-бағандар толтырылмайды.
9. 7, 22, 24 және 29-бағандарда резиденттік елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
10. 11-бағанда мәмілені жасау күні қаржы құралына, борыштық бағалы қағазға, үлестік бағалы қағазға берілген рейтинг немесе үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингі көрсетіледі (үлестік бағалы қағазда рейтинг болмаған жағдайда, үлестік бағалы қағаз эмитентінің рейтингі көрсетіледі). Егер қаржы құралына, борыштық бағалы қағазға, үлестік бағалы қағазға (үлестік бағалы қағаздың эмитентіне) бірнеше рейтингтік агенттіктер рейтинг берген жағдайда, онда барлық берілген рейтингтер көрсетіледі. Рейтингтер "рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында көрсетіледі. Егер қаржы құралында, борыштық бағалы қағазда, үлестік бағалы қағазда (үлестік бағалы қағаздың эмитентінде) рейтинг болмаса, онда "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
11. 12-бағанда бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасымен номиналды құны бойынша көрсетіледі.
12. 13-бағанда борыштық бағалы қағаздың бағасы жинақталған және төленбеген сыйақыны есепке алмағанда, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен, номиналдық құнынан пайызбен көрсетіледі.

13. В графах 14, 15, 16 и 17 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, объем сделок до двух знаков после запятой, отраженные в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (отчет брокера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT), договор купли-продажи, документ фондовой биржи, платежные документы), с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения (для долговых ценных бумаг). Цена долгового финансового инструмента отражается в графах 14 или 15 (в зависимости от валюты выпуска финансового инструмента) в процентах от номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного и не выплаченного вознаграждения.
При проведении расчетов по сделке с финансовыми инструментами в иностранной валюте заполняются графы 14, 15, 16 и 17. В случае исполнения сделки в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату осуществления расчетов по сделке, при этом графа 15 не заполняется по финансовым инструментам, цена которых выражена в процентах от номинальной стоимости. При исполнении сделки в национальной валюте заполняются графы 15 и 17. Объем сделки указывается за минусом расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
14. В графах 18, 19 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
15. В графе 20 указываются сведения в следующем формате:
"Неорганизованный" при заключении сделки (совершении операции) на неорганизованном рынке ценных бумаг, зарегистрированной в системе учета номинального держания;
"Международный/наименование фондовой биржи" при заключении сделки (регистрации операции) в торговой системе международной (иностранной) фондовой биржи;
"Международный/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на международном рынке вне торговой системы международной (иностранной) фондовой биржи;
"МФЦА/AIX" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" в торговой системе Астанинской международной биржи (Astana International Exchange) (далее – AIX);
"МФЦА/внебиржевой" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" вне торговой системы AIX.
16. Графа 21 заполняется в случае подачи организацией приказов и (или) поручений на заключение сделок (регистрацию операций) с финансовыми инструментами, другому брокеру Республики Казахстан либо иностранному брокеру, либо брокеру (члену), аккредитованному на AIX.

13. 14, 15, 16 және 17-бағандарда жинақталған және төленбеген сыйақы ескеріле отырып (борыштық бағалы қағаздар үшін), мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (брокердің есебі, СВИФТ (SWIFT) халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі бойынша алынған растау, сатып алу-сату шарты, қор биржасының құжаты, төлем құжаттары) көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі, мәмілелер көлемі үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Борыштық қаржы құралының бағасы 14 немесе 15-бағандарда (қаржы құралын шығару валютасына байланысты) жинақталған және төленбеген сыйақы ескеріле отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнынан пайызбен көрсетіледі.
Қаржы құралдарымен мәміле бойынша есеп айырысулар шетел валютасымен жасалған кезде 14, 15, 16 және 17-бағандар толтырылады. Мәміле шетел валютасымен орындалған жағдайда, осы сома мәміле бойынша есеп айырысу күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, бұл ретте 15-баған бағасы номиналды құннан пайызбен көрсетілген қаржы құралдары бойынша толтырылмайды. Мәміле ұлттық валютамен орындалған жағдайда, 15 және 17-бағандар толтырылады. Мәміле көлемі мәмілені орындауға байланысты шығыс шегеріле отырып, үтірден кейінгі екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
14. 18, 19-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
15. 20-бағанда мәліметтер мынадай:
Номиналды ұстаудың есепке алу жүйесінде тіркелген бағалы қағаздардың ұйымдастырылмаған нарығында мәміле жасау (операция жасау) кезінде "ұйымдастырылмаған";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінде мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "халықаралық/қор биржасының атауы";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінен тыс халықаралық нарықта мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "халықаралық/биржадан тыс";
Астана халықаралық биржасы (Astana International Exchange) (бұдан әрі - AIX) сауда жүйесінде "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ AIX".
AIX сауда жүйесінен тыс "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/ биржадан тыс" форматында көрсетіледі.
16. 21-баған ұйым Қазақстан Республикасының басқа брокеріне не шетелдік брокерге не AIX аккредиттеген брокерге (мүшеге) қаржы құралдарымен мәмілелер жасауға (операцияларды тіркеуге) бұйрықтар және (немесе) тапсырмалар берген жағдайда толтырылады.

17. В графах 23 и 28 указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии), наименование участника сделки, клиента организации, по поручению, за счет и в интересах которого, заключена сделка (зарегистрирована операция).
В случае совершения операции открытия (закрытия) репо, в качестве покупателя выступает приобретатель ценных бумаг, при этом делается отметка о виде "операция репо" в графе 36.
18. В графах 26 и 31 указывается "уникальный код" клиента (при его наличии), присвоенный центральным депозитарием в соответствии с правилами осуществления регистраторской и депозитарной деятельности центрального депозитария.
19. В графах 27 и 32 используются символы:
"А" в случае, если организация выступала андеррайтером, в том числе способом "твердых обязательств";
"B" в случае, если организация выступала в качестве брокера;
"D" в случае, если организация выступала в качестве дилера;
"М" в случае, если организация выступала в качестве маркет-мейкера;
"ND" в случае если организация выступала в качестве номинального держателя.
В случае, если организация выступала в качестве одной из сторон сделки (операции) одновременно брокером (дилером) и андеррайтером, либо брокером (дилером) и маркет-мейкером, то в графах 27 и 31 указывается соответственно только символ "А" или "М". В графах 24, 25 и 26 указываются реквизиты организации в случае, если организация действовала в своих интересах и за свой счет, либо реквизиты клиента, если организация действовала по поручению, за счет и в интересах клиента, а также реквизиты контрагента (контрпартнера) по сделке (операции) указываются в графах 29, 30 и 31. При отсутствии информации о контрагенте (контрпартнере) данные сведения не заполняются.
20. Графы 33, 34 и 35 заполняются при заключении сделок (регистрации операций) на международном (иностранном) рынке ценных бумаг.
21. В графах 7, 22 и 24 по юридическому лицу заполняется страна и (или) территория, в (на) которой оно зарегистрировано, по физическому лицу – гражданство.
22. При отражении в Форме операций, связанных с конвертацией ценных бумаг, заполняются графы 4, 6, 7, 8, 9, 12 и 36.
Сведения об операции конвертации предоставляются в отношении ценных бумаг, полученных в результате конвертации.
В графе 4 указывается дата получения ценных бумаг в результате конвертации.
В графе 36 указывается вид операции "конвертация".
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 16
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_SVED_BD
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование показателя
Сведения
1
Сведения о лицах, владеющих десятью и более процентами голосующих акций (десятью и более процентами долей участия в уставном капитале) организации:

17. 23 және 28-бағандарда тапсырмасы бойынша, есебінен және мүддесі үшін мәміле жасалған (операция тіркелген) мәмілеге қатысушының, ұйым клиентінің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), атауы көрсетіледі.
Репоны ашу (жабу) операциясы жасалған жағдайда, сатып алушы бағалы қағаздарды сатып алушы ретінде қатысады, бұл ретте 36-бағанда "репо операциясы" түрі туралы белгі қойылады.
18. 26 және 31-бағандарда орталық депозитарийдің тіркеу және депозитарлық қызметін жүзеге асыру қағидаларына сәйкес орталық депозитарий берген клиенттің "бірегей коды" (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
19. 27 және 32 бағандарда:
ұйым андеррайтер ретінде, оның ішінде "тұрақты міндеттемелер" тәсілімен қатысқан жағдайда "А" белгісі;
ұйым брокер ретінде қатысқан жағдайда "B" белгісі;
ұйым дилер ретінде қатысқан жағдайда "D" белгісі;
ұйым маркет-мейкер ретінде қатысқан жағдайда "М" белгісі;
ұйым номиналды ұстаушы ретінде қатысқан жағдайда "ND" белгісі қолданылады.
Ұйым мәміле (операция) тараптарының бірі ретінде бір мезгілде брокер (дилер) және андеррайтер, не брокер (дилер) және маркет-мейкер ретінде қатысқан жағдайда, 27 және 31-бағандарда тиісінше "А" немесе "М" белгісі ғана көрсетіледі. 24, 25, және 26-бағандарда, егер ұйым өз мүддесі үшін және өз есебінен әрекет етсе ұйымның деректемелері, не егер ұйым тапсырма бойынша, клиенттің есебінен және мүддесі үшін әрекет етсе клиенттің деректемелері, сондай-ақ мәміле (операция) бойынша контрагенттің (контрәріптестің) деректемелері 29, 30 және 31-бағандарда көрсетіледі. Контрагент (контрәріптес) туралы ақпарат болмаған кезде, бұл мәліметтер толтырылмайды.
20. 33, 34 және 35-бағандар халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында мәмілелер жасалған (операциялар жүргізілген) кезде толтырылады.
21. 7, 22, және 24-бағандарда заңды тұлға бойынша оның тіркелген елі және (немесе) аумағы, жеке тұлға бойынша азаматтығы толтырылады.
22. Нысанда бағалы қағаздарды конвертациялауға байланысты операцияларды көрсеткен кезде 4, 6, 7, 8, 12 және 36-бағандар толтырылады.
Конвертациялау операциясы туралы мәліметтер конвертациялау нәтижесінде алынған бағалы қағаздарға қатысты беріледі.
4-бағанда конвертациялау нәтижесінде бағалы қағаздарды алу күні көрсетіледі.
36-бағанда "конвертациялау" операциясының түрі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
16-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_SVED_BD
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Көрсеткіштің атауы
Мәліметтер
1
Ұйымның дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталына қатысу үлесі он және одан да көп пайызын) он және одан да көп пайызын иеленетін тұлғалар туралы мәліметтер:

1) резиденты:
для юридического лица: наименование юридического лица, сведения о государственной (пере)регистрации юридического лица, бизнес- идентификационный номер, соотношение количества акций, принадлежащих юридическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах), дата получения статуса;
для физического лица: фамилия, имя и отчество (при его наличии), дата рождения, соотношение количества акций, принадлежащих физическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах), дата получения статуса;
2) нерезиденты:
для юридического лица: наименование юридического лица, почтовый адрес и (или) место регистрации и нахождения юридического лица (в случае если юридическое лицо зарегистрировано на территории оффшорной зоны, то указывается данная оффшорная зона в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 февраля 2020 года № 8 "Об установлении Перечня офшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности акционерных инвестиционных фондов и деятельности организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20095), соотношение количества акций, принадлежащих юридическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах), дата получения статуса;
для физического лица: фамилия, имя и отчество (при его наличии), гражданство, юридический адрес и (или) место жительства; соотношение количества акций, принадлежащих физическому лицу, к общему количеству голосующих акций организации или доля участия в уставном капитале организации (в процентах), дата получения статуса
2
Сведения о составе совета директоров (фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность, дата и номер решения об избрании в состав совета директоров, дата включения в состав)
3
Сведения о составе правления (фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность, дата и номер решения об избрании в состав правления, дата включения в состав)
4
Сведения о составе инвестиционного комитета, осуществляющего принятие инвестиционных решений в отношении собственных активов организации на отчетную дату, избранного исполнительным органом (фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность, дата и номер решения об избрании в состав инвестиционного комитета, с какой даты работник включен в состав инвестиционного комитета)
5
Сведения о работниках, участвующих в осуществлении брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг (фамилия, имя и отчество (при его наличии), занимаемая должность, дата приема на работу)
6
Сведения о количестве клиентов – физических лиц,
в том числе нерезиденты;
Сведения о количестве клиентов – юридических лиц,
в том числе нерезиденты;
Сведения о количестве клиентов, признанных квалифицированными инвесторами,
в том числе нерезиденты;
Сведения о количестве филиалов
7
Наименование участников рынка ценных бумаг, с которыми у организации заключены договоры на оказание ей услуг по профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг, действующие на отчетную дату:
дата заключения договора (дополнительного соглашения);
вид услуг(и), представляемых(ой) организации в рамках заключенного договора
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Сведения об
организации, обладающей
лицензией на осуществление
брокерской и (или) дилерской
деятельности на рынке ценных
бумаг Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (индекс – 1-RCB_SVED_BD, периодичность – ежеквартальная)

1) резиденттер:
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен), мәртебені алу күні;
жеке тұлға үшін: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда); туған күні, жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен), мәртебені алу күні;
2) бейрезиденттер:
заңды тұлға үшін: заңды тұлғаның атауы, заңды тұлғаның пошталық мекенжайы және (немесе) тіркелген және орналасқан жері (егер заңды тұлға оффшорлық аймақтың аумағында тіркелген болса, онда "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, акционерлік инвестициялық қорлар және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің мақсаттары үшін офшорлық аймақтардың тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 ақпандағы № 8 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20095 болып тіркелген) сәйкес осы оффшорлық аймақ көрсетіледі) заңды тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен), мәртебені алу күні;
жеке тұлға үшін: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), азаматтығы, заңды мекенжайы және (немесе) тұрғылықты жері, жеке тұлғаға тиесілі акциялар санының ұйымның дауыс беретін акцияларының жалпы санына арақатынасы немесе ұйымның жарғылық капиталына қатысу үлесі (пайызбен), мәртебені алу күні
2
Директорлар кеңесінің құрамы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), атқаратын лауазымы, директорлар кеңесінің құрамына сайлау туралы шешімнің күні мен нөмірі, құрамына қосу күні) туралы мәліметтер
3
Басқарма құрамы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), атқаратын лауазымы, басқарма құрамына сайлау туралы шешімнің күні мен нөмірі, басқарма құрамына қосу күні) туралы мәліметтер
4
Атқарушы орган сайлаған, есепті күні ұйымның меншікті активтеріне қатысты инвестициялық шешімдерді қабылдайтын инвестициялық комитеттің құрамы туралы мәліметтер (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), атқаратын лауазымы, инвестициялық комитеттің құрамына сайлау туралы шешімнің күні мен нөмірі, қызметкер қай күннен бастап инвестициялық комитеттің құрамына енгізілді)
5
Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға қатысушы қызметкерлер (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), атқаратын лауазымы, жұмысқа қабылданған күні) туралы мәліметтер
6
Клиенттер – жеке тұлғалар саны туралы мәліметтер,
оның ішінде бейрезиденттер;
Клиенттер – заңды тұлғалар саны туралы мәліметтер,
оның ішінде бейрезиденттер;
Білікті инвесторлар деп танылған клиенттер саны туралы мәліметтер,
оның ішінде бейрезиденттер;
Филиалдардың саны туралы мәліметтер
7
Ұйым есепті күні қолданыста болатын бағалы қағаздар нарығында оған кәсіби қызмет бойынша қызмет көрсетуге шарттар жасаған бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың атауы:
шарт (қосымша келісім) жасалған күн;
ұйым жасалған шарт шеңберінде ұсынатын қызметтердің (қызметтің) түрі
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге
асыру лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер" (индексі – 1-RCB_SVED_BD, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения об организации, обладающей лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Строки 2, 3, 4 и 5 не заполняются банком второго уровня, обладающим лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, и Национальным оператором почты.
5. Строка 6 не заполняется добровольным накопительным пенсионным фондом, обладающим лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 17
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Сведения о пользователях автоматизированной системы алгоритмической торговли, осуществляемой за счет активов клиентов и собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_ALGO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование пользователя
Страна резидентства пользователя
Признак аффилированности клиента
Номер субсчета
Дата начала алгоритмической торговли
Описание стратегии
Идентификационные данные автоматизированной системы
Рекомендация по инвестированию (да, нет)
Рынок
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о пользователях автоматизированной системы алгоритмической торговли, осуществляемой за счет активов клиентов и собственных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Сведения о
пользователях
автоматизированной системы
алгоритмической торговли,
осуществляемой за счет активов
клиентов и собственных
активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения о пользователях автоматизированной системы алгоритмической торговли, осуществляемой за счет активов клиентов и собственных активов" (индекс – 1-RCB_ALGO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыру лицензиясы бар ұйым туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2, 3, 4 және 5-жолдарды бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банк және Ұлттық пошта операторы толтырмайды.
5. 6-жолды бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры толтырмайды.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Клиенттердің активтері және меншікті активтер есебінен жүзеге асырылатын алгоритмді сауданың автоматтандырылған жүйесін пайдаланушылар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_ALGO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Пайдаланушының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы
Пайдаланушының резиденттік елі
Клиенттің үлестестік белгісі
Қосалқы шот нөмірі
Алгоритмді сауданың басталу күні
Стратегияның сипаттамасы
Автоматтандырылған жүйенің сәйкестендіру деректері
Инвестициялау бойынша ұсыным (иә, жоқ)
Нарық
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиенттердің активтері және меншікті активтер есебінен жүзеге асырылатын алгоритмді сауданың автоматтандырылған жүйесін пайдаланушылар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Клиенттердің активтері және меншікті активтер есебінен жүзеге асырылатын алгоритмді сауданың автоматтандырылған жүйесін пайдаланушылар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Клиенттердің активтері және меншікті активтер есебінен жүзеге асырылатын алгоритмді сауданың автоматтандырылған жүйесін пайдаланушылар туралы мәліметтер" (индексі – 1-RCB_ALGO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения о пользователях автоматизированной системы алгоритмической торговли, осуществляемой за счет активов клиентов и собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется по пользователям, использующим автоматизированную систему размещения и управления заявками на заключение сделок с финансовыми инструментами по заданному алгоритму (алгоритмический трейдинг) за счет активов клиентов и (или) собственных активов брокера и (или) дилера.
5. В графе 3 указывается страна резидентства в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
6. В графе 4 указывается признак, в соответствии с которым клиент признается по отношению к брокеру и (или) дилеру, обладающему лицензией на осуществление деятельности по управлению инвестиционным портфелем, аффилированным лицом в соответствии со статьей 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах".
7. В графе 6 указывается дата начала работы алгоритмической стратегии в формате "дд.мм.гггг".
8. В графе 7 указывается подробное описание стратегии инвестирования с использованием алгоритмической торговли.
9. В графе 8 указываются идентификационные данные автоматизированной системы, разработанной для управления заявками на заключение сделок (разработчик, страна происхождения, способы интеграции с платформой брокера и (или) дилера).
10. В графе 10 указываются сведения в следующем формате:
"Организованный рынок" при заключении сделок на АО "Казахстанская фондовая биржа";
"Международный/наименование фондовой биржи" при заключении сделки (регистрации операции) в торговой системе международной (иностранной) фондовой биржи;
"МФЦА/AIX" при заключении сделки (регистрации операции) на территории Международного финансового центра "Астана" в торговой системе Астанинской международной биржи (Astana International Exchange) (далее – AIX).
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 18
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_PFI_2
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Дата и время заключения сделки
Дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера и (или) дилера
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер финансового инструмента
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Центральный контрагент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Контрагент и его рейтинг
Описание условий сделки
Объект хеджирования
Вид сделки
Количество финансовых инструментов
Цена сделки
Объем сделки
Код валюты сделки
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
В качестве кого участвовал в сделке
Номер, дата и время регистрации клиентского заказа
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование и страна резидентства клиента
Вариационная маржа на дату заключения сделки, в тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, в процентах
Режим торгов
Состояние обязательств по сделке
Примечание
17
18
19
20
21
22
23
24
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о сделках с
производными финансовыми
инструментами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами" (индекс – 1-RCB_PFI_2, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің активтері және меншікті активтер есебінен жүзеге асырылатын алгоритмді сауданың автоматтандырылған жүйесін пайдаланушылар туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан клиенттердің активтері және (немесе) брокердің және (немесе) дилердің меншікті активтері есебінен берілген алгоритм (алгоритмдік трейдинг) бойынша қаржы құралдарымен мәмілелер жасауға өтінімдерді орналастыру мен басқарудың автоматтандырылған жүйесін пайдаланатын пайдаланушылар бойынша толтырылады.
5. 3-бағанда резиденттік елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
6. 4-бағанда "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабына сәйкес инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыруға лицензиясы бар брокерге және (немесе) дилерге қатысты клиент үлестес тұлға болып танылатын белгі көрсетіледі.
7. 6-бағанда "кк.аа.жжжж" форматында алгоритмдік стратегия жұмысының басталу күні көрсетіледі.
8. 7-бағанда алгоритмді сауданы пайдалана отырып инвестициялау стратегиясының толық сипаттамасы көрсетіледі.
9. 8-бағанда мәмілелер жасауға өтінімдерді басқару үшін әзірленген автоматтандырылған жүйенің сәйкестендіру деректері (әзірлеуші, шыққан елі, брокердің және (немесе) дилердің платформасымен интеграциялау тәсілдері) көрсетіледі.
10. 10-бағанда мәліметтер мынадай форматта көрсетіледі:
"Қазақстан қор биржасы" АҚ-та мәмілелер жасау кезінде "ұйымдастырылған нарық";
Халықаралық (шетелдік) қор биржасының сауда жүйесінде мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "халықаралық/қор биржасының атауы";
"Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында Астана халықаралық биржасының (Astana International Exchange) (бұдан әрі – AIX) сауда жүйесінде мәміле жасау (операцияны тіркеу) кезінде "АХҚО/AIX".
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі:
1-RCB_PFI_2
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Қаржы құралдарын брокерге және (немесе) дилерге есепке қою күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралының түрі
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Орталық контрагент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Контрагент және оның рейтингі
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Хеджирлеу объектісі
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны
Мәміле бағасы
Мәміле көлемі
Мәміле валютасының коды
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Мәміледе кім ретінде қатысты
Клиенттік тапсырыстың нөмірі, тіркелген күні және уақыты
Клиенттің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы және оның резиденттік елі
Мәміле жасаған күнгі вариациялық маржа, теңгемен
Мәміле жасаған күнгі бастапқы маржа, пайызбен
Сауда-саттық режимі
Мәміле бойынша міндеттеменің жай-күйі
Ескертпе
17
18
19
20
21
22
23
24
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PFI_2, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с производными финансовыми инструментами" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. При заполнении граф 2, 3 и 4 дата заключения сделки, дата постановки финансовых инструментов на учет у брокера и (или) дилера в системе внутреннего учета, а также дата расчетов по сделке указываются в формате "дд.мм.гггг". Время заключения сделки указывается в формате "часы/минуты/секунды" (для сделки, заключенной на организованном рынке).
5. В графе 3 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете.
6. В графе 5 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
7. Графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
8. В графе 7 указывается наименование фондовой биржи, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование биржи/страна" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
9. В графе 8 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив/рейтинга нет".
10. В графе 9 указывается слово "да" в случае заключения на фондовой бирже сделки с участием центрального контрагента. Указывается слово "нет" в случае заключения на фондовой бирже сделки без участия центрального контрагента.
11. В графе 10 в случае, если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет".
12. В графе 15 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2, 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде мәміле жасалған күн, ішкі есеп жүйесіндегі брокерде және (немесе) дилерде қаржы құралдарын есепке қою күні, сондай-ақ мәміле бойынша есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі. Мәміле жасау уақыты "сағат/минут/секунд" форматында (ұйымдастырылған нарықта жасалған мәміле үшін) көрсетіледі.
5. 3-бағанда бухгалтерлік есептегі бастапқы тану күні көрсетіледі.
6. 5-бағанда туынды қаржы құралының түрі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа туынды қаржы құралдары) көрсетіледі.
7. 6-бағанда бағалы қағаз туынды қаржы құралының базалық активі болған жағдайда толтырылады.
8. 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жасалған қор биржасының атауы және оның резиденттік елі "биржаның/елдің атауы" форматында не мәміленің қор биржасында жасалмағаны "ұйымдастырылмаған нарық" форматында көрсетіледі.
9. 8-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) және рейтингтік агенттік "базалық актив/рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында берген базалық актив рейтингі (болған жағдайда) көрсетіледі. Базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив және "базалық актив/рейтингі жоқ" форматында рейтингінің жоқ екендігі көрсетіледі.
10. 9-бағанда, орталық контрагенттің қатысуымен қор биржасында мәміле жасалған жағдайда "иә" деген сөз көрсетіледі. Қор биржасында мәміле орталық контрагенттің қатысуынсыз жасалған жағдайда "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
11. 10-бағанда мәміле қор биржасында жасалмаған жағдайда контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ осы контрагентке "контрагент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттік)" форматында берілген рейтингі көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда "контрагент/елі/рейтингі жоқ" деген форматтағы ақпарат көрсетіледі.
12. 15-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.

13. При заполнении графы 16, если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слово "да" и реквизиты объекта хеджирования (международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет".
14. В графе 17 указывается символ "B", если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, символ "D" в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве дилера.
15. При заполнении графы 18 в случае заключения организацией, обладающей лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, сделки в рамках дилерской деятельности, а также в случае заключения сделки добровольным накопительным пенсионным фондом (за счет пенсионных активов) или управляющим инвестиционным портфелем (за счет активов клиентов), обладающими лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о заключении сделки.
16. В графе 19 в случае, если организация, обладающая лицензией на осуществление брокерской и дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, выступала в качестве брокера, указывается информация в формате "фамилия, имя и отчество (при его наличии) либо наименование клиента/страна" и указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента данного брокера, за счет и в интересах которого была заключена сделка и страна его резидентства.
Добровольные накопительные пенсионные фонды, обладающие лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности, при совершении сделок за счет пенсионных активов, данную графу не заполняют.
17. В графе 20 указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
18. В графе 21 указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.
19. В графе 22 режим торгов указывается в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи.
20. В графе 23 указывается одно из следующих состояний по сделке:

13. 16-бағанды толтыру кезінде, егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалған болса, "иә" деген сөз және хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, көлемі, валютасы) "иә/ хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса, "жоқ" деген сөз көрсетіледі.
14. 17-бағанда егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде қатысса, онда "B" символы көрсетіледі, егер бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилер ретінде қатысса, онда "D" символы көрсетіледі.
15. 18-бағанды толтыру кезінде бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым дилерлік қызмет шеңберінде мәміле жасаған жағдайда, сондай-ақ бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры (зейнетақы активтері есебінен) немесе инвестициялық портфельді басқарушы (клиенттердің активтері есебінен) мәміле жасаған жағдайда инвестициялық комитеттің мәміле жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау күні және нөмірі көрсетіледі.
16. 19-бағанда бағалы қағаздар нарығында брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ұйым брокер ретінде қатысқан жағдайда, ақпарат "Клиенттің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) не атауы/елі" форматында көрсетіледі және мәміле олардың есебінен және мүддесі үшін жасалған осы брокер клиентінің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы және оның резиденттік елі көрсетіледі.
Брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары зейнетақы активтері есебінен мәмілелер жасау кезінде осы бағанды толтырмайды.
17. 20-бағанда вариациялық маржа – қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың белгіленген бағасының өзгеруі ескерілетін сауда-саттыққа қатысушы міндеттемелері өзгеруінің ақшалай мәні көрсетіледі.
18. 21-бағанда бастапқы маржа – қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнының үлесі көрсетіледі.
19. 22-бағанда сауда-саттық режимі Т+0 немесе Т+n форматында көрсетіледі, не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады.
10. 23-бағанда мәміле бойынша мынадай:

1) обязательства прекращены надлежащим образом или прекращены досрочно, за исключением досрочного прекращения сделки вследствие нарушений условий сделки или событий, связанных с несостоятельностью одной из сторон;
2) исполнение обязательств просрочено;
3) исполнение обязательств приостановлено по основаниям, предусмотренным договором;
4) обязательства прекращены вследствие нарушения стороной условий сделки или событий, связанных с несостоятельностью одной из сторон;
5) продление срока исполнения сделки в результате наступления предусмотренного обстоятельства или события.
21. В графе 24 указывается место заключения сделки.
22. В Форму не включаются сделки с депозитарными расписками.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 19
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_OSTATOK_DS
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Дата
Остаток собственных денег
Всего
В том числе по видам валют
Тенге
Доллар США
Евро
Фунт Стерлингов
Швейцарский франк
Юань, Рэнминби
Российский рубль
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Остаток денег на счетах клиентов
Всего
В том числе по видам валют
Тенге
Доллар США
Евро
Фунт Стерлингов
Швейцарский франк
Юань, Рэнминби
Российский рубль
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об остатках
денег, находящихся на счетах брокера"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера" (индекс – 1-RCB_OSTATOK_DS, периодичность – ежеквартальная)

1) мәміле талаптарының бұзылуы немесе тараптардың бірінің дәрменсіздігіне байланысты оқиғалар салдарынан мәмілені мерзімінен бұрын тоқтатуды қоспағанда, міндеттемелер тиісінше тоқтатылған немесе мерзімінен бұрын тоқтатылған;
2) міндеттемелерді орындау мерзімі өткен;
3) шартта көзделген негіздемелер бойынша міндеттемелерді орындау тоқтатыла тұрған;
4) тараптың мәміле талаптарын бұзуы немесе тараптардың бірінің дәрменсіздігіне байланысты оқиғалар салдарынан міндеттемелер тоқтатылған;
5) көзделген жағдайлардың немесе оқиғалардың басталуы нәтижесінде мәмілені орындау мерзімі ұзартылған жағдайлардың бірі көрсетіледі.
21. 24-бағанда мәмілені жасау орны көрсетіледі.
22. Нысанға депозитарлық қолхаттармен жасалған мәмілелер енгізілмейді.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_OSTATOK_DS
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Күні
Меншікті ақша қалдығы
Барлығы
Оның ішінде валюта түрлері бойынша
Теңге
АҚШ доллары
Еуро
Фунт Стерлинг
Швейцария франкі
Юань, Рэнминби
Ресей рублі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Клиенттердің шоттарындағы ақша қалдығы
Барлығы
Оның ішінде валюта түрлері бойынша
Теңге
АҚШ доллары
Еуро
Фунт Стерлинг
Швейцария франкі
Юань, Рэнминби
Ресей рублі
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп" (индексі – 1-RCB_OSTATOK_DS, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках денег, находящихся на счетах брокера" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в тенге по рыночному курсу обмена валют на отчетную дату.
5. Банки второго уровня, обладающие лицензией на осуществление брокерской и (или) дилерской деятельности на рынке ценных бумаг, графы 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 не заполняют.
6. При заполнении граф 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 и 17 указывается остаток денег на банковских счетах клиентов, открытых для совершения сделок с эмиссионными ценными бумагами и иными финансовыми инструментами по поручению за счет и в интересах клиента.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 20
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_USLUG
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Вид услуги
Наименование эмитента (клиента)
Дата заключения договора
Дата начала оказания услуг
Дата прекращения договора
1
2
3
4
5
6
1
Услуги эмитенту по выпуску и размещению эмиссионных ценных бумаг в качестве андеррайтера или в составе эмиссионного консорциума
2
Услуги эмитенту по объявлению и поддержанию котировок по финансовому инструменту в соответствии с внутренними документами фондовой биржи
3
Предоставление консультационных услуг эмитенту по вопросам включения и нахождения ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи
4
Услуги представителя держателей облигаций
5
Услуги представителя держателей исламских ценных бумаг
Итого
продолжение таблицы:
Идентификационный номер финансового инструмента
Наименование финансового инструмента
Способ размещения ценных бумаг в соответствии с договором
Примечание
7
8
9
10
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об оказании
услуг брокером и (или) дилером"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером" (индекс – 1-RCB_USLUG, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Брокердің шоттарындағы ақша қалдықтары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан есепті күнгі валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша теңгемен толтырылады.
5. Бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар екінші деңгейдегі банктер 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-бағандарды толтырмайды.
6. 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 және 17-бағандарды толтыру кезінде тапсырма бойынша клиенттің есебінен және мүддесінде эмиссиялық бағалы қағаздармен және өзге де қаржы құралдарымен мәмілелер жасау үшін ашылған клиенттердің банктік шоттарындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_USLUG
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Қызмет түрі
Эмитенттің (клиенттің) атауы
Шарт жасау күні
Қызмет көрсету басталған күн
Шартты тоқтату күні
1
2
3
4
5
6
1
Эмитентке эмиссиялық бағалы қағаздарды андеррайтер ретінде немесе эмиссиялық консорциум құрамында шығару және орналастыру бойынша көрсетілетін қызметтер
2
Эмитентке қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қаржы құралы бойынша баға белгілеуді жариялау және қолдау бойынша көрсетілетін қызметтер
3
Эмитентке бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізіміне енгізілу және онда болу мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету
4
Облигацияларды ұстаушылар өкілінің көрсетілетін қызметтері
5
Исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар өкілінің көрсетілетін қызметтері
Жиыны
кестенің жалғасы:
Қаржы құралының сәйкестендіру нөмірі
Қаржы құралының атауы
Шартқа сәйкес бағалы қағаздарды орналастыру тәсілі
Ескертпе
7
8
9
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп" (индексі – 1-RCB_USLUG, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об оказании услуг брокером и (или) дилером" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в рамках оказания услуг брокером и (или) дилером. Отчет предусматривает информацию об оказанных брокером и (или) дилером услугах в отчетном периоде, а также о договорах, которые действовали и (или) прекратили действие в отчетном периоде.
5. В графе 2 указываются виды услуг: услуги эмитенту по выпуску и размещению эмиссионных ценных бумаг в качестве андеррайтера или в составе эмиссионного консорциума, услуги эмитенту по объявлению и поддержанию котировок по финансовому инструменту в соответствии с внутренними документами фондовой биржи, предоставление консультационных услуг эмитенту по вопросам включения и нахождения ценных бумаг в официальном списке фондовой биржи, услуги представителя держателей облигаций, услуги представителя держателей исламских ценных бумаг.
6. В графе 3 указывается наименование эмитента финансового инструмента либо фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование клиента, которому предоставляется услуга.
7. Графы 4, 5 и 6 заполняются в формате "дд.мм.гггг".
8. В случае оказания брокером и (или) дилером услуг эмитенту по выпуску ценных бумаг графа 7 не заполняется до даты государственной регистрации выпуска данных ценных бумаг;
9. Графа 9 заполняется в случае оказания брокером и (или) дилером услуг эмитенту по размещению ценных бумаг.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 21
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_NOM_DER
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры, единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор), кастодианы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Идентификационный номер ценной бумаги
Наименование эмитента
Наименование номинального держателя
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
всего
добровольных накопительных пенсионных фондов Республики Казахстан (пенсионные активы)
инвестиционных фондов Республики Казахстан (активы инвестиционного фонда)
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
банков второго уровня Республики Казахстан (собственников)
страховых (перестраховочных) организаций Республики Казахстан (собственников)
брокеров-дилеров Республики Казахстан (собственников – не являющихся банками второго уровня)
прочих лицензиатов финансового рынка Республики Казахстан (собственников)
номинальных держателей – резидентов Республики Казахстан
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук )
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук )
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Количество ценных бумаг, находящихся на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана по состоянию на конец отчетного периода (штук) и количество держателей ценных бумаг
номинальных держателей – нерезидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц – резидентов Республики Казахстан
прочих юридических лиц – нерезидентов Республики Казахстан
физических лиц – резидентов Республики Казахстан
физических лиц – нерезидентов Республики Казахстан
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
ценных бумаг (штук)
держателей ценных бумаг
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о ценных
бумагах, находящихся
в номинальном держании"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании" (индекс – 1-RCB_NOM_DER, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Брокердің және (немесе) дилердің қызмет көрсетуі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды брокер және (немесе) дилер қызмет көрсету шеңберінде толтырады. Есепте есепті кезеңде брокер және (немесе) дилер көрсеткен қызмет туралы, сондай-ақ есепті кезеңде қолданыста болған және (немесе) қолданылуы тоқтатылған шарттар туралы ақпарат көзделеді.
5. 2-бағанда көрсетілетін қызметтердің түрлері: эмитентке эмиссиялық бағалы қағаздарды андеррайтер ретінде немесе эмиссиялық консорциум құрамында шығару және орналастыру бойынша көрсетілетін қызметтер, эмитентке қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қаржы құралы бойынша баға белгілеуді жариялау және қолдау бойынша көрсетілетін қызметтер, эмитентке бағалы қағаздардың қор биржасының ресми тізіміне енгізілу және онда болу мәселелері бойынша консультациялық қызметтер көрсету, облигацияларды ұстаушылар өкілінің көрсетілетін қызметтері, исламдық бағалы қағаздарды ұстаушылар өкілінің көрсетілетін қызметтері.
6. 3-бағанда қаржы құралы эмитентінің атауы не қызмет көрсетілетін клиенттің тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы көрсетіледі.
7. 4, 5 және 6-бағандар "кк.аа.жжжж." форматында толтырылады.
8. Брокер және (немесе) дилер бағалы қағаздарды шығару бойынша эмитентке қызмет көрсеткен жағдайда 7-баған осы бағалы қағаздардың шығарылымын мемлекеттік тіркеу күніне дейін толтырылмайды;
9. 9-баған брокер және (немесе) дилер бағалы қағаздарды орналастыру бойынша эмитентке қызмет көрсеткен жағдайда толтырылады.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_NOM_DER
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер, мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор), кастодиандар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің атауы
Номиналды ұстаушының атауы
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
барлығы
Қазақстан Республикасының ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының (зейнетақы активтері)
Қазақстан Республикасының инвестициялық қорларының (инвестициялық қордың активтері)
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
кестенің жалғасы:
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан Республикасы екінші деңгейдегі банктерінің (меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының (меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасы брокерлері-дилерлерінің (екінші деңгейдегі банктер болып табылмайтын меншік иелері)
Қазақстан Республикасының қаржы нарығының басқа да лицензиаттарының (меншік иелерінің)
Қазақстан Республикасының резиденттері - номиналды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Есепті кезең соңындағы жағдай бойынша брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шотындағы бағалы қағаздардың саны (дана) және бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - номиналды ұстаушылардың
Қазақстан Республикасының резиденттері - басқа да заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - басқа да заңды тұлғалардың
Қазақстан Республикасының резиденттері - жеке тұлғалардың
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - жеке тұлғалардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
бағалы қағаздардың (дана)
бағалы қағаздарды ұстаушылардың
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 1-RCB_NOM_DER, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, находящихся в номинальном держании" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером, единым оператором, кастодианом.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в рамках оказания брокером и (или) дилером с правом ведения счетов клиентов в качестве номинального держателя, единым оператором, кастодианом в качестве номинального держателя.
5. В графе 4 указывается наименование номинального держателя (депозитария, кастодиана или иной организации, в которой кастодиан осуществляет номинальное держание). Графа 4 заполняется кастодианом.
6. В графах 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 и 29 указывается количество ценных бумаг, учитываемых на счетах клиентов брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана в зависимости от деятельности и резидентства юридического лица и (или) резидентства физического лица.
7. В графах 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 и 30 указывается количество держателей ценных бумаг в зависимости от деятельности и резидентства юридического лица и (или) резидентства физического лица.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 22
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства и Международного финансового центра "Астана", находящихся в номинальном держании
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_NOM_DER_IN
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры и (или) дилеры, единый оператор в сфере учета государственного имущества (далее – единый оператор), кастодианы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Идентификационный номер ценной бумаги
Наименование эмитента
Наименование иностранного номинального держателя
Наименование номинального держателя
1
2
3
4
5
Итого
х
х
х
х
продолжение таблицы:
Сведения о собственнике ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства и Международного финансового центра "Астана"
Количество ценных бумаг, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства и Международного финансового центра "Астана", находящихся на счетах клиентов брокера, являющегося номинальным держателем по состоянию на конец отчетного периода (штук)
Индивидуальный идентификационный номер, бизнес-идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица
6
7
8
х
х
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства и Международного финансового центра "Астана", находящихся в номинальном держании".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о ценных
бумагах, выпущенных в
соответствии с
законодательством
иностранного государства и
Международного финансового
центра "Астана", находящихся в
номинальном держании"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства и Международного финансового центра "Астана", находящихся в номинальном держании" (индекс – 1-RCB_NOM_DER_IN, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан номиналды ұстаушы ретінде клиенттер шоттарын жүргізу құқығы бар брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, номиналды ұстаушы ретінде кастодиан қызмет көрсетуі шеңберінде толтырылады.
5. 4-бағанда номиналды ұстаушының (депозитарийдің, кастодианның немесе кастодиан номиналды ұстауды жүзеге асыратын өзге де ұйымның) атауы көрсетіледі. 4-бағанды кастодиан толтырады.
6. 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 және 29-бағандарда заңды тұлғаның қызметі мен резиденттігіне және (немесе) жеке тұлғаның резиденттігіне байланысты брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан клиенттерінің шоттарында есептелетін бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28 және 30-бағандарда заңды тұлғаның қызметі мен резиденттігіне және (немесе) жеке тұлғаның резиденттігіне байланысты бағалы қағаздарды ұстаушылардың саны көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_NOM_DER_IN
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер және (немесе) дилерлер, мемлекеттік мүлікті есепке алу саласындағы бірыңғай оператор (бұдан әрі – бірыңғай оператор), кастодиандар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Эмитенттің атауы
Шетелдік номиналды ұстаушының атауы
Номиналды ұстаушының атауы
1
2
3
4
5
Жиыны
х
х
х
х
кестенің жалғасы:
Шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының заңнамасына сәйкес шығарылған бағалы қағаздардың меншік иесі туралы мәліметтер
Шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының
заңнамасына сәйкес шығарылған, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің клиенттерінің шоттарындағы
бағалы қағаздардың саны (дана)
Жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі не өзге де сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
6
7
8
х
х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________ ______________
Ескертпе: нысан "Шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының заңнамасына сәйкес шығарылған,
номиналды ұстаудағы бағалы
қағаздар туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 1-RCB_NOM_DER_IN, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, выпущенных в соответствии с законодательством иностранного государства и Международного финансового центра "Астана", находящихся в номинальном держании" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально брокером и (или) дилером, единым оператором, кастодианом.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 4 указывается наименование иностранного номинального держателя, который оказывает услуги номинального держания ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан организациям, указанным в графе 5.
5. В графе 5 указывается наименование организации, которая оказывает услуги по номинальному держанию ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан брокеру и (или) дилеру (банк-кастодиан, центральный депозитарий и прочие расчетные организации).
Кастодиан указывает наименование брокера, являющегося номинальным держателем, которому он оказывает услуги по номинальному держанию ценных бумаг эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан.
6. В графах 6 и 7 указываются сведения о конечном собственнике ценных бумаг – клиента брокера и (или) дилера, единого оператора, кастодиана, являющегося номинальным держателем: индивидуальный идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан), фамилия, имя и отчество (при его наличии) – для физического лица, бизнес-идентификационный номер либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан), наименование – для юридического лица.
7. В графе 8 указывается количество ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 23
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о стоимости пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_PA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд, управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Показатель
дата
дата
1
2
3
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1
в тенге
1.2
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1
в тенге
2.2
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1
в тенге
3.2
в иностранных валютах
4.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шет мемлекеттің және "Астана" халықаралық қаржы орталығының заңнамасына сәйкес шығарылған, номиналды ұстаудағы бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды брокер және (немесе) дилер, бірыңғай оператор, кастодиан тоқсан сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 4-бағанда 5-бағанда көрсетілген ұйымдарға Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздарын номиналды ұстау қызметін көрсететін шетелдік номиналды ұстаушының атауы көрсетіледі.
5. 5-бағанда брокерге және (немесе) дилерге Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздарын номиналды ұстау қызметтерін көрсететін ұйымның (кастодиан банк, орталық депозитарий және басқа да есептік ұйымдар) атауы көрсетіледі.
Кастодиан өзі Қазақстан Республикасының бейрезидент эмитенттерінің бағалы қағаздарын номиналды ұстау бойынша қызмет көрсететін, номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің атауын көрсетеді.
6. 6 және 7-бағандарда бағалы қағаздардың түпкілікті меншік иесі – номиналды ұстаушы болып табылатын брокердің және (немесе) дилердің, бірыңғай оператордың, кастодианның клиенті туралы мәліметтер: жеке сәйкестендіру нөмірі не өзге де сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін), жеке тұлға үшін – тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), бизнес-сәйкестендіру нөмірі не өзге де сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін), заңды тұлға үшін – атауы көрсетіледі.
7. 8-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналды құны бойынша көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Көрсеткіш
күні
күні
1
2
3
1.
Инвестициялық шоттарда күн басындағы қалдық, оның ішінде:
1.1
теңгемен
1.2
шетел валютасымен
2.
Инвестициялық шоттарға күн соңында түскен ақша, оның ішінде:
2.1
теңгемен
2.2
шетел валюталарымен
3.
Инвестициялық шоттардан күн соңында шығарылған ақша, оның ішінде:
3.1
теңгемен
3.2
шетел валютасымен
4.

17.3
прочие
18.
Исполненные добровольным накопительным пенсионным фондом пенсионные обязательства, относящиеся к пенсионным активам, на конец дня:
18.1
ошибочные (неверно зачисленные) суммы с инвестиционного счета
18.2
выплаты и переводы
18.3
прочие
19.
Остаток пенсионных обязательств на конец дня
20.
Итого обязательства по пенсионным активам на конец дня ((15)+(17)+(19)):
21.
Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((12)-(20))
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости пенсионных активов".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе,
"Отчет о стоимости
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о стоимости пенсионных активов" (индекс – 1-RCB_PA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом, доверительным управляющим и заполняется за отчетный период. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Дата указывается в формате "дд.мм.гггг".
5. В строках 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2 и 6.2 отражаются суммы, эквивалентные тенге.
6. Перечень прочих активов на конец отчетного периода, отраженный в строке 6, указывается в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
7. При заполнении строки 8 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).

17.3
басқалары
18.
Күн соңында ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры орындаған, зейнетақы активтеріне жатқызылатын зейнетақы міндеттемелері:
18.1
инвестициялық шоттан қате (жаңылыс есепке алынған) сома
18.2
төлемдер және аударымдар
18.3
басқалары
19.
Күн соңында зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
20.
Күн соңында зейнетақы активтері бойынша міндеттемелер жиыны ((15)+(17)+(19)):
21.
Күн соңында "таза" зейнетақы активтері құнының жиыны ((12)-(20))
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" (индексі – 1-RCB_PA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, сенімгерлік басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезең үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан есепті айдың әрбір күні үшін толтырылады. Күні "кк.аа.жжж" форматында көрсетіледі.
5. 1.2, 2.2, 3.2, 4.2, 5.2 және 6.2-жолдарда теңгеге балама сома көрсетіледі.
6. 6-жолда көрсетілген есепті кезеңнің соңындағы басқа да активтердің тізбесі ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
7. 8-жолды толтырған кезде нақты шығын бойынша бағаланатын қаржы құралдары жөнінде мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасау (қаржы құралдарын сатып алуға тікелей байланысты) кезінде келтірілген шығын, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақылар, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ аударым бойынша банк шығысы осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Қаржы құралдарының құнына сатып алған сәтке дейінгі кезеңде есептелген сыйақы (осындай бар болса) да кіреді.

8. При заполнении строки 9 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
9. Сведения по строке 10 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов согласно приложению 24 к Правилам.
10. При заполнении строки 11.5 резервы (провизии) отражаются один раз в месяц на конец дня даты их формирования.
11. При заполнении строки 11.6 прилагается перечень источников полученных доходов и сведения о понесенных убытках, включенных в стоимость пенсионных активов.
12. В строках 13 и 15 указывается сумма комиссионного вознаграждения добровольного накопительного пенсионного фонда, доверительного управляющего.
13. При заполнении строк 14 и 16 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
14. При заполнении строк 17.2 и 18.2 указываются суммы переводов пенсионных накоплений в единый накопительный пенсионный фонд, другие добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат.
15. При заполнении строк 17.3 и 18.3 прилагается перечень обязательств, включенных в стоимость пенсионных активов.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 24
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд, управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

8. 9-жолды толтырған кезде нақты сату немесе өтеу құны бойынша сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. 10-жол бойынша мәліметтер Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
10. 11.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) айына бір рет, оларды қалыптастырған күннің соңында көрсетіледі.
11. 11.6-жолды толтырған кезде алынған кіріс көздерінің тізбесі және зейнетақы активтерінің құнына енгізілген шеккен шығын туралы мәліметтер қоса беріледі.
12. 13 және 15-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының, сенімгерлік басқарушының комиссиялық сыйақысының сомасы көрсетіледі.
13. 14 және 16-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы деректер ескеріле отырып, өспелі жиынымен комиссиялық сыйақы бойынша берешек қалдығы көрсетіледі.
14. 17.2 және 18.2-жолдарды толтырған кезде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына аударылған зейнетақы жинақтарының сомасы, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сома, зейнетақы төлемдерінен табыс салығы сомасы көрсетіледі.
15. 17.3 және 18.3-жолдарды толтырған кезде зейнетақы активтерінің құнына қосылған міндеттемелер тізбесі қоса беріледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

1.1.1
2
Условные обязательства по производным финансовым инструментам
2.1
2.1.1
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о структуре
инвестиционного портфеля
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (индекс – 1-RCB_SPPA, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом, доверительным управляющим и заполняется за отчетный период. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) в Таблице 1 указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам;
2) в графе 3 вид экономической деятельности указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 03 "Общий классификатор видов экономической деятельности". Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
3) в графе 4 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
4) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;

1.1.1
2
Туынды қаржы құралдары бойынша шартты міндеттемелер
2.1
2.1.1
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы активтерінің
инвестициялық портфелінің
құрылымы туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" (индексі – 1-RCB_SPPA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, сенімгерлік басқарушы ай сайын жасайды және есепті кезең үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) 1-кестеде бағалы қағаздар және эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері бойынша талап ету құқығы бойынша деректер көрсетіледі;
2) 3-бағанда экономикалық қызмет түрі "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" ҚР ҰЖ 03 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
3) 4-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 5-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типі көрсетіле отырып көрсетіледі;

5) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
6) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
7) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
8) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
9) в графах 11 и 12 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняется графа 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняется графа 11. В графе 11 цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости с точностью до четырех знаков после запятой с учетом накопленного вознаграждения;
10) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
11) в графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг;
12) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
13) в графе 16 указывается текущая стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
14) в графе 20 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
15) при заполнении граф 21 и 22 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318) (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 21 и 22 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 21 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;

5) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздар саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасының номиналды құны бойынша көрсетіледі;
7) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
8) 9-бағанда облигациялар бойынша облигация шығарылған кезде айқындалған, оған купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуі тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасымен көрсетіледі;
9) 11 және 12-бағандарда мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен бір мезгілде 11-бағанда көрсетіле отырып, 12-баған толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен ақы төленген жағдайда, 11-баған толтырылады. 11-бағанда борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнына қатысты пайызбен көрсетіледі;
10) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні көрсетіледі;
11) 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі;
12) 15-бағанда бағалы қағазды тікелей сатып алуға байланысты шығысты, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссиялық сыйақыларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ сатып алушы сатушыға төлеген пайыз шамасына азайтылған аударым бойынша банк қызметтерін (осындай болған жағдайда) қоса алғанда, бағалы қағазды сатып алу құны көрсетіледі;
13) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың ағымдағы құны көрсетіледі;
14) 20-бағанда "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизациялық құны бойынша бағаланатын" бағалы қағаздың санаты көрсетіледі;
15) 21 және 22-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген бағалы қағаздың облигациялар бойынша рейтингі, эмитенттің акциялар бойынша рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 21 және 22-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 21-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніндегі рейтинг көрсетіледі;

16) в графах 23 и 24 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 23 и 24 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 23 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
17) в графе 25 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
5. По Таблице 2:
1) в графе 3 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
2) в графе 4 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям репо, с указанием ее типа;
3) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 9 и 11;
5) в графе 15 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
6. По Таблице 3:
1) при заполнении граф 3 и 4 отражается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 3 и 4 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
2) в графе 5 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графе 8 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
4) в графах 9 и 10 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
5) в графах 13 и 14 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте, заполняется графа 14 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 13, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге, заполняется графа 13;

16) 23 және 24-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасы қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 23 және 24-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 23-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
17) 25-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
5. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 4-бағанда репо операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың түрі, оның типі көрсетіле отырып көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен бағасы көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен ақы төленген жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен бір мезгілде 9 және 11-бағандарда көрсетіле отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен ақы төленген жағдайда, 9 және 11-бағандар толтырылады;
5) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құны көрсетіледі.
6. 3-кесте бойынша:
1) 3 және 4-бағандарды толтыру кезінде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда, 3 және 4-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Аталған бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
2) 5-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 8-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салым ұзартылған кезде мерзімі ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
4) 9 және 10-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
5) 13 және 14-бағандарда зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасымен орналастырған жағдайда, баламасы ұлттық валюта – теңгемен 13-бағанда бір мерзімде көрсетіле отырып, 14-баған толтырылады, зейнетақы активтерін салымға ұлттық валюта – теңгемен орналастырған жағдайда, 13-баған толтырылады;

6) в графе 15 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
7) в графе 18 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
8) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
7. По Таблице 4:
1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена покупки указывается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 5, 7 и 9;
3) в графе 9 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По Таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, целевыми активами и целевыми накоплениями, осуществляемыми единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118);
5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).

6) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдар құны көрсетіледі;
7) 18-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтер (провизиялар) сомасы көрсетіледі;
8) 3-кесте әрбір банк бойынша және әрбір салым валютасы бойынша салым сомасы жеке көрсетіле отырып толтырылады.
7. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда сатып алу бағасы мәміле жасалған күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күні қалыптасқан валютаның нарықтық айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі. Аффинирленген бағалы металдарды ұлттық валюта – теңгемен сатып алған жағдайда, 5, 7 және 9-бағандар толтырылады;
3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құны көрсетіледі.
8. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валютасы, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 5-баған бағалы қағаз туынды қаржы құралының базалық активі болған жағдайда толтырылады;
4) 6-бағанда "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен, нысаналы активтермен және нысаналы жинақтармен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген) талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптасатын шартты талаптар мен міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол мынаны білдіреді:
сатып алу мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер);
сату мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер).

9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 25
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_DPV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Мужчины
Женщины
Количество
(человек)
Сумма
Количество
(человек)
Сумма
1
2
3
4
5
до 20 лет
21 год
81 год и более
Итого
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об объемах
пенсионных накоплений и
количестве вкладчиков
(получателей) добровольных
пенсионных взносов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов" (индекс – 1-RCB_DPV, периодичность: ежемесячная)

9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_DPV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Ерлер
Әйелдер
Саны (адам)
Сомасы
Саны (адам)
Сомасы
1
2
3
4
5
20 жасқа дейін
21 жас
81 жас және одан үлкен
Жиыны
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы жинақтарының
көлемі және ерікті зейнетақы
жарналары салымшыларының
(алушыларының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DPV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве вкладчиков (получателей) добровольных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. При заполнении Формы в случае наличия сведений по количеству индивидуальных пенсионных счетов с индивидуальным идентификационным номером вкладчиков (получателей), не имеющих пенсионных накоплений, а также по количеству индивидуальных пенсионных счетов без индивидуального идентификационного номера (в том числе с суммой пенсионных накоплений) сведения по ним отражаются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
5. В графах 2 и 4 указывается количество вкладчиков (получателей) раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), заключивших договор о пенсионном обеспечении, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя). Сумма пенсионных накоплений по ним указывается в графах 3 и 5 соответственно.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 26
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о пенсионных выплатах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы жинақтарының көлемі және ерікті зейнетақы жарналары салымшыларының (алушыларының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанды толтыру кезінде зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке сәйкестендіру нөмірімен жеке зейнетақы шоттарының саны бойынша, сондай-ақ жеке сәйкестендіру нөмірі жоқ (оның ішінде зейнетақы жинақтары сомасымен) жеке зейнетақы шоттарының саны бойынша мәліметтер болған жағдайда, олар бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
5. 2 және 4-бағандарда салымшылар (алушылар) саны салымшының (алушының) жасына қарай бөлінген, зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарт жасаған ерлер мен әйелдер бойынша (тиісті бағандарда) бөлек көрсетіледі. Олар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы тиісінше 3 және 5-бағандарда көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы төлемдері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлем саны
сомасы
1
2
3
4
5

100
Выплаты пенсионных накоплений
200
добровольных пенсионных взносов:
201
при достижении пятидесятилетнего возраста
202
по инвалидности
203
в связи с выездом за пределы Республики Казахстан
204
наследникам
205
на погребение
206
другим лицам
300
Перевод пенсионных накоплений в страховую организацию
400
добровольных пенсионных взносов:
401
по возрасту
402
по инвалидности
500
Другие пенсионные выплаты
1000
Всего
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о пенсионных выплатах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о пенсионных выплатах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Отчет о пенсионных выплатах" (индекс – 1-RCB_Vyplaty, периодичность: ежемесячная)

100
Зейнетақы жинақтарының төлемдері
200
ерікті зейнетақы жарналары:
201
елу жасқа келген кезде
202
мүгедектігі бойынша
203
Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге шығуға байланысты
204
мұрагерлерге
205
жерлеуге
206
басқа тұлғаларға
300
Зейнетақы жинақтарын сақтандыру ұйымына аудару
400
ерікті зейнетақы жарналары:
401
жасы бойынша
402
мүгедектігі бойынша
500
Басқа зейнетақы төлемдері
1000
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы төлемдері туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Зейнетақы төлемдері туралы есеп" (индексі – 1-RCB_Vyplaty, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о пенсионных выплатах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
5. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
6. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 27
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_DNPF_YE
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Дата
Пенсионные взносы
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов и за несвоевременное инвестирование пенсионных активов
Выплаты и переводы
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
Инвестиционный доход (убыток) по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
13
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о стоимости
одной условной
единицы пенсионных активов
добровольного накопительного
пенсионного фонда"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда" (индекс – 1-RCB_DNPF_YE, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда шоттарынан жыл басынан бергі кезең үшін төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған қорытындымен) көрсетіледі.
5. 4-бағанда салымшыларға (алушыларға) жыл басынан бергі кезең үшін жүргізілген төлемдер саны (жинақталған қорытындымен) көрсетіледі. Төлемдер саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер (транзакциялар) негізге алына отырып көрсетіледі.
6. 5-бағанда жыл басынан бергі кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған қорытындымен) көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_DNPF_YE
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Күні
Зейнетақы жарналары
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударымдар
Зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін және зейнетақы активтерінің уақтылы инвестицияланбағаны үшін алынған өсімпұл
Төлемдер мен аударымдар
Зейнетақы жарналарын және (немесе) зейнетақы жарналарының уақтылы аударылмағаны үшін алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтерінің комиссиялық сыйақысы
Инвестициялық кірістен (шығыннан) комиссиялық сыйақы
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс (шығын)
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________ ______________
Ескертпе: нысан "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-RCB_DNPF_YE, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов добровольного накопительного пенсионного фонда" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно добровольным накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 дата указывается в формате "дд.мм.гггг".
5. В графе 7 указывается сумма нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) на конец первого рабочего дня недели и на конец последнего календарного дня месяца, подлежащая включению в расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
6. В графе 9 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
7. В графе 10 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
8. Графы 11, 12 и 13 заполняются справочно.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 28
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об активах и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-EiDNPF-AL(OA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд, единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда күні "кк.аа.жжж" форматында көрсетіледі.
5. 7-бағанда Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігі құнының есебіне енгізілуге тиіс аптаның бірінші жұмыс күнінің соңындағы және айдың соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы бөлінбеген пайданың (өтелмеген шығынның) сомасы көрсетіледі.
6. 9-бағанда шартты бірліктердің саны үтірден кейін үш таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
7. 10-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
8. 11, 12 және 13-бағандар анықтама үшін толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Экономика секторлары бойынша жіктелген меншікті активтер бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-EiDNPF-AL(OA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінен) кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық
валютамен
ұлттық
валютамен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражаттың баламалары

1.15.01
Наличность в кассе
1.15.02
Деньги в пути
1.14.03
Деньги на текущих счетах в других депозитных организациях
1.15.04
Деньги на текущих счетах в других финансовых организациях
1.20.05
Деньги на текущих счетах у нерезидентов
1.14.06
Деньги на сберегательных счетах в других депозитных организациях
1.15.07
Деньги на сберегательных счетах в других финансовых организациях
1.20.08
Деньги на сберегательных счетах у нерезидентов
1.14.09
Прочие деньги в других депозитных организациях
1.15.10
Прочие деньги в других финансовых организациях
1.16.11
Прочие деньги в государственных нефинансовых организациях
1.17.12
Прочие деньги в негосударственных нефинансовых организациях
1.20.13
Прочие деньги у нерезидентов
2
Аффинированные драгоценные металлы
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.15.02
Аффинированные драгоценные металлы в пути
2.14.03
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
3
Вклады размещенные
3.13.01
Вклады, размещенные в Национальном Банке Республики Казахстан
3.14.02
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других депозитных организациях
3.15.03
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь в других финансовых организациях
3.20.04
Краткосрочные вклады, размещенные на одну ночь у нерезидентов
3.14.05
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других депозитных организациях
3.15.06
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные в других финансовых организациях
3.20.07
Краткосрочные вклады до востребования, размещенные у нерезидентов
3.14.08
Краткосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.09
Краткосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.10
Краткосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.11
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.12
Краткосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.13
Краткосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.14
Долгосрочные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.15
Долгосрочные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.16
Долгосрочные вклады, размещенные у нерезидентов
3.14.17
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.15.18
Долгосрочные условные вклады, размещенные в других финансовых организациях
3.20.19
Долгосрочные условные вклады, размещенные у нерезидентов
3.1
Минус: резервы на обесценение
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка

1.15.01
Кассадағы қолма-қол ақша
1.15.02
Жолдағы ақша
1.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардың ағымдағы шоттарындағы ақша
1.15.04
Басқа қаржы ұйымдарының ағымдағы шоттарындағы ақша
1.20.05
Бейрезиденттердің ағымдағы шоттарындағы ақша
1.14.06
Басқа депозиттік ұйымдардың жинақ шоттарындағы ақша
1.15.07
Басқа қаржы ұйымдарының жинақ шоттарындағы ақша
1.20.08
Бейрезиденттердің жинақ шоттарындағы ақша
1.14.09
Басқа депозиттік ұйымдардағы басқа да ақша
1.15.10
Басқа қаржы ұйымдардағы басқа да ақша
1.16.11
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша
1.17.12
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардағы басқа да ақша
1.20.13
Бейрезиденттердегі басқа да ақша
2
Аффинирленген бағалы металдар
2.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардағы аффинирленген бағалы металдар
2.15.02
Жолдағы аффинирленген бағалы металдар
2.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардың металл шоттарында орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
3
Орналастырылған салымдар
3.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар
3.14.02
Басқа депозиттік ұйымдарда бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.03
Басқа қаржы ұйымдарында бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.04
Бейрезиденттерде бір түнге орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.14.05
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған талап етілгенге дейінгі қысқа мерзімді салымдар
3.15.06
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған талап етілгенге дейінгі қысқа мерзімді салымдар
3.20.07
Бейрезиденттерде орналастырылған талап етілгенге дейінгі қысқа мерзімді салымдар
3.14.08
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.15.09
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.20.10
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді салымдар
3.14.11
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.15.12
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.20.13
Бейрезиденттерде орналастырылған қысқа мерзімді шартты салымдар
3.14.14
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.15.15
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.20.16
Бейрезиденттерде орналастырылған ұзақ мерзімді салымдар
3.14.17
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.15.18
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.20.19
Бейрезиденттерде орналастырылған ұзақ мерзімді шартты салымдар
3.1
Минус: құнсыздану резервтері
4
Өзгерістері пайда немесе шығын құрамында көрсетілетін, әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар

4.11.01
Ценные бумаги, выпущенные Правительством Республики Казахстан
4.12.02
Ценные бумаги, выпущенные региональными и местными органами управления
4.13.03
Ценные бумаги, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
4.14.04
Ценные бумаги, выпущенные другими депозитными организациями, в том числе
4.​14.​04.​01
Долевые ценные бумаги
4.​14.​04.​02
Долговые ценные бумаги
4.15.05
Ценные бумаги, выпущенные другими финансовыми организациями, в том числе

4.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған бағалы қағаздар
4.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған бағалы қағаздар
4.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған бағалы қағаздар
4.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4.​14.​04.​01
Үлестік бағалы қағаздар
4.​14.​04.​02
Борыштық бағалы қағаздар
4.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде

4.​15.​05.​01
Долевые ценные бумаги
4.​15.​05.​02
Долговые ценные бумаги
4.16.06
Ценные бумаги, выпущенные государственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.​16.​06.​01
Долевые ценные бумаги
4.​16.​06.​02
Долговые ценные бумаги
4.17.07
Ценные бумаги, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями, в том числе
4.​17.​07.​01
Долевые ценные бумаги
4.​17.​07.​02
Долговые ценные бумаги
4.18.08
Ценные бумаги, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства, в том числе

4.​15.​05.​01
Үлестік бағалы қағаздар
4.​15.​05.​02
Борыштық бағалы қағаздар
4.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4.​16.​06.​01
Үлестік бағалы қағаздар
4.​16.​06.​02
Борыштық бағалы қағаздар
4.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4.​17.​07.​01
Үлестік бағалы қағаздар
4.​17.​07.​02
Борыштық бағалы қағаздар
4.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде

4.​18.​08.​01
Долевые ценные бумаги
4.​18.​08.​02
Долговые ценные бумаги
4.20.09
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
4.​20.​09.​01
Долевые ценные бумаги
4.​20.​09.​02
Долговые ценные бумаги
5
Производные финансовые инструменты
5.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
5.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
5.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан

4.​18.​08.​01
Үлестік бағалы қағаздар
4.​18.​08.​02
Борыштық бағалы қағаздар
4.20.09
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
4.​20.​09.​01
Үлестік бағалы қағаздар
4.​20.​09.​02
Борыштық бағалы қағаздар
5
Туынды қаржы құралдары
5.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар

5.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
5.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
5.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
5.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
5.18.08
Операции с производными финансовыми инструментами с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
5.19.09
Операции с производными финансовыми инструментами с домашними хозяйствами
5.20.10
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
6
Ценные бумаги, учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход

5.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.19.09
Үй шаруашылықтарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
5.20.10
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6
Басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша ескерілетін бағалы қағаздар

6.​18.​08.​01
Долевые ценные бумаги
6.​18.​08.​02
Долговые ценные бумаги
6.20.09
Ценные бумаги, выпущенные нерезидентами, в том числе
6.​18.​09.​01
Долевые ценные бумаги
6.​18.​09.​02
Долговые ценные бумаги
6.1
Минус: резервы на обесценение
7
Операции "обратное репо"
7.11.01
Операции "обратное репо" с Правительством Республики Казахстан
7.13.02
Операции "обратное репо" с Национальным Банком Республики Казахстан
7.14.03
Операции "обратное репо" с другими депозитными организациями
7.15.04
Операции "обратное репо" с другими финансовыми организациями
7.16.05
Операции "обратное репо" с государственными нефинансовыми организациями
7.17.06
Операции "обратное репо" с негосударственными нефинансовыми организациями
7.18.07
Операции "обратное репо" с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
7.19.08
Операции "обратное репо" с домашними хозяйствами
7.20.09
Операции "обратное репо" с нерезидентами
8
Авансы выданные
8.11.01
Авансы, выданные Правительству Республики Казахстан под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.12.02
Авансы, выданные региональными и местными органами управления под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.14.03
Авансы, выданные другим депозитным организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.15.04
Авансы, выданные другим финансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.16.05
Авансы, выданные государственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.17.06
Авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.18.07
Авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.19.08
Авансы, выданные домашним хозяйствам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.20.09
Авансы, выданные нерезидентам под поставку имущества, выполнение работ и оказание услуг
8.11.10
Прочие авансы, выданные Правительству Республики Казахстан
8.12.11
Прочие авансы, выданные региональными и местными органами управления
8.14.12
Прочие авансы, выданные другим депозитным организациям
8.15.13
Прочие авансы, выданные другим финансовым организациям
8.16.14
Прочие авансы, выданные государственным нефинансовым организациям
8.17.15
Прочие авансы, выданные негосударственным нефинансовым организациям
8.18.16
Прочие авансы, выданные некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
8.19.17
Прочие авансы, выданные домашним хозяйствам

6.​18.​08.​01
Үлестік бағалы қағаздар
6.​18.​08.​02
Борыштық бағалы қағаздар
6.20.09
Бейрезиденттер шығарған бағалы қағаздар, оның ішінде
6.​18.​09.​01
Үлестік бағалы қағаздар
6.​18.​09.​02
Борыштық бағалы қағаздар
6.1
Минус: құнсыздану резервтері
7
"Кері репо" операциялары
7.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен "кері репо" операциялары
7.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен "кері репо" операциялары
7.14.03
Басқа депозиттік ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.15.04
Басқа қаржы ұйымдарымен "кері репо" операциялары
7.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен "кері репо" операциялары
7.19.08
Үй шаруашылықтарымен "кері репо" операциялары
7.20.09
Бейрезиденттермен "кері репо" операциялары
8
Берілген аванстар
8.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.12.02
Мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге өңірлік және жергілікті басқару органдары берген аванстар
8.14.03
Басқа депозиттік ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.15.04
Басқа қаржы ұйымдарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.19.08
Үй шаруашылықтарына мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.20.09
Бейрезиденттерге мүлікті жеткізуге, жұмыстарды орындауға және қызмет көрсетуге берілген аванстар
8.11.10
Қазақстан Республикасының Үкіметіне берілген басқа да аванстар
8.12.11
Өңірлік және жергілікті басқару органдары берген басқа да аванстар
8.14.12
Басқа депозиттік ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.15.13
Басқа қаржы ұйымдарына берілген басқа да аванстар
8.16.14
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.17.15
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.18.16
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға берілген басқа да аванстар
8.19.17
Үй шаруашылықтарына берілген басқа да аванстар

8.20.18
Прочие авансы, выданные нерезидентам
9
Расходы будущих периодов
10
Комиссионные вознаграждения
10.19.01
Начисленные комиссионные доходы (убытки) от инвестиционного дохода
10.19.02
Начисленные комиссионные доходы от пенсионных активов
11
Запасы
12
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости
12.11.01
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные Правительством Республики Казахстан
12.12.02
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные региональными и местными органами управления
12.13.03
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан
12.14.04
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими депозитными организациями
12.15.05
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими финансовыми организациями
12.16.06
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
12.17.07
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
12.18.08
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
12.20.09
Ценные бумаги, учитываемые по амортизированной стоимости, выпущенные нерезидентами
12.1
Минус: резервы на обесценение
13
Инвестиционное имущество
14
Инвестиции в капитал других юридических лиц
14.14.01
Инвестиции в капитал других депозитных организаций
14.15.02
Инвестиции в капитал других финансовых организаций
14.16.03
Инвестиции в капитал государственных нефинансовых организаций
14.17.04
Инвестиции в капитал негосударственных нефинансовых организаций
14.18.05
Инвестиции в капитал некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
14.20.06
Инвестиции в капитал нерезидентов
15
Дебиторская задолженность
15.11.01
Задолженность покупателей и заказчиков (Правительство Республики Казахстан)
15.12.02
Задолженность покупателей и заказчиков (региональные и местные органы управления)
15.16.03
Задолженность покупателей и заказчиков (государственные нефинансовые организации)
15.17.04
Задолженность покупателей и заказчиков (негосударственные нефинансовые организации)
15.18.05
Задолженность покупателей и заказчиков (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
15.19.06
Задолженность покупателей и заказчиков (домашние хозяйства)
15.20.07
Задолженность покупателей и заказчиков (нерезидент)

8.20.18
Бейрезиденттерге берілген басқа да аванстар
9
Болашақ кезеңдердің шығысы
10
Комиссиялық сыйақылар
10.19.01
Инвестициялық кірістен есептелген комиссиялық кіріс (шығын)
10.19.02
Зейнетақы активтерінен есептелген комиссиялық кіріс
11
Қорлар
12
Амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.20.09
Бейрезиденттер шығарған, амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын бағалы қағаздар
12.1
Минус: құнсыздану резервтері
13
Инвестициялық мүлік
14
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
14.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.15.02
Басқа қаржы ұйымдарының капиталына инвестициялар
14.16.03
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.17.04
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.18.05
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың капиталына инвестициялар
14.20.06
Бейрезиденттердің капиталына инвестициялар
15
Дебиторлық берешек
15.11.01
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
15.12.02
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (өңірлік және жергілікті басқару органдары)
15.16.03
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
15.17.04
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
15.18.05
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
15.19.06
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (үй шаруашылықтары)
15.20.07
Сатып алушылар мен тапсырыс берушілердің берешегі (бейрезидент)

15.15.08
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (другие финансовые организации)
15.17.09
Задолженность дочерних (зависимых) организаций (негосударственные нефинансовые организации)
15.11.10
Задолженность по аренде Правительства Республики Казахстан
15.12.11
Задолженность по аренде региональных и местных органов управления
15.13.12
Задолженность по аренде Национального Банка Республики Казахстан
15.14.13
Задолженность по аренде других депозитных организаций
15.15.14
Задолженность по аренде других финансовых организаций
15.16.15
Задолженность по аренде государственных нефинансовых организаций
15.17.16
Задолженность по аренде негосударственных нефинансовых организаций
15.18.17
Задолженность по аренде некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.19.18
Задолженность по аренде домашних хозяйств
15.20.19
Задолженность по аренде нерезидентов
15.11.20
Вознаграждения к получению от Правительства Республики Казахстан
15.12.21
Вознаграждения к получению от региональных и местных органов управления
15.14.22
Вознаграждения к получению от других депозитных организаций
15.15.23
Вознаграждения к получению от других финансовых организаций
15.16.24
Вознаграждения к получению от государственных нефинансовых организаций
15.17.25
Вознаграждения к получению от негосударственных нефинансовых организаций
15.18.26
Вознаграждения к получению от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
15.19.27
Вознаграждения к получению от домашних хозяйств
15.20.28
Вознаграждения к получению от нерезидентов
15.1
Минус: резервы на обесценение
16
Долгосрочные активы (выбывающие группы), предназначенные для продажи
17
Нематериальные активы
18
Основные средства
19
Активы в форме права пользования
20
Текущий налоговый актив
21
Отложенный налоговый актив
22
Прочая дебиторская задолженность
22.14.01
Расчеты с брокерами (другие депозитные организации)
22.15.02
Расчеты с брокерами (другие финансовые организации)
22.17.03
Расчеты с брокерами (негосударственные нефинансовые организации)
22.20.04
Расчеты с брокерами (нерезиденты)
22.11.05
Расчеты с акционерами (Правительство Республики Казахстан)
22.14.06
Расчеты с акционерами (другие депозитные организации)
22.15.07
Расчеты с акционерами (другие финансовые организации)
22.16.08
Расчеты с акционерами (государственные нефинансовые организации)
22.17.09
Расчеты с акционерами (негосударственные нефинансовые организации)
22.18.10
Расчеты с акционерами (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
22.19.11
Расчеты с акционерами (домашние хозяйства)
22.20.12
Расчеты с акционерами (нерезиденты)

15.15.08
Еншілес (тәуелді) ұйымдардың (басқа қаржы ұйымдарының) берешегі
15.17.09
Еншілес (тәуелді) ұйымдардың (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың) берешегі
15.11.10
Қазақстан Республикасы Үкіметінің жалдау бойынша берешегі
15.12.11
Өңірлік және жергілікті басқару органдарын жалдау бойынша берешек
15.13.12
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің жалдау бойынша берешегі
15.14.13
Басқа депозиттік ұйымдарды жалдау бойынша берешек
15.15.14
Басқа қаржы ұйымдарын жалдау бойынша берешек
15.16.15
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарды жалдау бойынша берешек
15.17.16
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарды жалдау бойынша берешек
15.18.17
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарды жалға беру бойынша берешек
15.19.18
Үй шаруашылықтарын жалға беру бойынша берешек
15.20.19
Бейрезиденттерді жалдау бойынша берешек
15.11.20
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынатын сыйақылар
15.12.21
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынатын сыйақылар
15.14.22
Басқа депозиттік ұйымдардан алынатын сыйақылар
15.15.23
Басқа қаржы ұйымдарынан алынатын сыйақылар
15.16.24
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынатын сыйақылар
15.17.25
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынатын сыйақылар
15.18.26
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынатын сыйақылар
15.19.27
Үй шаруашылықтарынан алуға берілетін сыйақылар
15.20.28
Бейрезиденттерден алынатын сыйақылар
15.1
Минус: құнсыздану резервтері
16
Сатуға арналған ұзақ мерзімді активтер (шығу топтары)
17
Материалдық емес активтер
18
Негізгі құрал-жабдықтар
19
Пайдалану құқығы нысанындағы активтер
20
Ағымдағы салық активі
21
Кейінге қалдырылған салық активі
22
Басқа да дебиторлық берешек
22.14.01
Брокерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар
22.15.02
Брокерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
22.17.03
Брокерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
22.20.04
Брокерлермен есеп айырысу (бейрезиденттер)
22.11.05
Акционерлермен есеп айырысу (Қазақстан Республикасының Үкіметі)
22.14.06
Акционерлермен есеп айырысу (басқа депозиттік ұйымдар)
22.15.07
Акционерлермен есеп айырысу (басқа қаржы ұйымдары)
22.16.08
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар)
22.17.09
Акционерлермен есеп айырысу (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар)
22.18.10
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар)
22.19.11
Акционерлермен есеп айырысу (үй шаруашылықтары)
22.20.12
Акционерлермен есеп айырысу (бейрезиденттер)

22.11.13
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Правительства Республики Казахстан
22.12.14
Предоплата вознаграждения по полученным займам от региональных и местных органов управления
22.13.15
Предоплата вознаграждения по полученным займам от Национального Банка Республики Казахстан
22.14.16
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других депозитных организаций
22.15.17
Предоплата вознаграждения по полученным займам от других финансовых организаций
22.16.18
Предоплата вознаграждения по полученным займам от государственных нефинансовых организаций
22.20.19
Предоплата вознаграждения по полученным займам от нерезидентов
22.11.20
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Правительству Республики Казахстан
22.13.21
Финансовые активы, переданные в доверительное управление Национальному Банку Республики Казахстан
22.14.22
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим депозитным организациям
22.15.23
Финансовые активы, переданные в доверительное управление другим финансовым организациям
22.20.24
Финансовые активы, переданные в доверительное управление нерезидентам
22.11.25
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Правительству Республики Казахстан
22.12.26
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к региональным и местным органам управления
22.13.27
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к Национальному Банку Республики Казахстан
22.14.28
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим депозитным организациям
22.15.29
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к другим финансовым организациям
22.16.30
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к государственным нефинансовым организациям
22.17.31
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к негосударственным нефинансовым организациям
22.19.32
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к домашним хозяйствам
22.20.33
Начисленная неустойка (штраф, пеня) к нерезидентам
22.19.34
Задолженность работников и других лиц-резидентов
22.20.35
Задолженность работников и других лиц-нерезидентов
22.11.36
Прочая дебиторская задолженность Правительства Республики Казахстан
22.12.37
Прочая дебиторская задолженность местных органов управления
22.13.38
Прочая дебиторская задолженность Национального Банка Республики Казахстан
22.14.39
Прочая дебиторская задолженность других депозитных организаций
22.15.40
Прочая дебиторская задолженность других финансовых организаций
22.16.41
Прочая дебиторская задолженность государственных нефинансовых организаций
22.17.42
Прочая дебиторская задолженность негосударственных нефинансовых организаций
22.18.43
Прочая дебиторская задолженность некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства

22.11.13
Қазақстан Республикасы Үкіметінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.12.14
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.13.15
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінен алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.14.16
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.15.17
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.16.18
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.20.19
Бейрезиденттерден алынған қарыздар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
22.11.20
Қазақстан Республикасының Үкіметіне сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.13.21
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.14.22
Басқа депозиттік ұйымдарға сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.15.23
Басқа қаржы ұйымдарына сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.20.24
Бейрезиденттерге сенімгерлік басқаруға берілген қаржы активтері
22.11.25
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.12.26
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.13.27
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.14.28
Басқа депозиттік ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.15.29
Басқа қаржы ұйымдарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.16.30
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.17.31
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.19.32
Үй шаруашылықтарына есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.20.33
Бейрезиденттерге есептелген тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл)
22.19.34
Қызметкерлердің және басқа резидент тұлғалардың берешегі
22.20.35
Қызметкерлердің және басқа бейрезидент тұлғалардың берешегі
22.11.36
Қазақстан Республикасы Үкіметінің басқа да дебиторлық берешегі
22.12.37
Жергілікті басқару органдарының басқа да дебиторлық берешегі
22.13.38
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің басқа да дебиторлық берешегі
22.14.39
Басқа депозиттік ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.15.40
Басқа қаржы ұйымдарының басқа да дебиторлық берешегі
22.16.41
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.17.42
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі
22.18.43
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардың басқа да дебиторлық берешегі

27.18.07
Операции репо с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
27.19.08
Операции репо с домашними хозяйствами
27.20.09
Операции репо с нерезидентами
28
Займы полученные
28.11.01
Краткосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
28.12.02
Краткосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
28.14.03
Краткосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
28.15.04
Краткосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
28.20.05
Краткосрочные займы, полученные от нерезидентов
28.11.06
Долгосрочные займы, полученные от Правительства Республики Казахстан
28.12.07
Долгосрочные займы, полученные от региональных и местных органов управления
28.14.08
Долгосрочные займы, полученные от других депозитных организаций
28.15.09
Долгосрочные займы, полученные от других финансовых организаций
28.20.10
Долгосрочные займы, полученные от нерезидентов
29
Кредиторская задолженность
29.11.01
Задолженность поставщикам и подрядчикам (Правительство Республики Казахстан)
29.12.02
Задолженность поставщикам и подрядчикам (региональные и местные органы управления)
29.16.03
Задолженность поставщикам и подрядчикам (государственные нефинансовые организации)
29.17.04
Задолженность поставщикам и подрядчикам (негосударственные нефинансовые организации)
29.18.05
Задолженность поставщикам и подрядчикам (некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства)
29.19.06
Задолженность поставщикам и подрядчикам (домашние хозяйства)
29.20.07
Задолженность поставщикам и подрядчикам (нерезидент)
29.15.08
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (другие финансовые организации )
29.17.09
Задолженность дочерним (зависимым) организациям (негосударственные нефинансовые организации)
29.19.10
Задолженность работникам и другим лицам-резидентам
29.20.11
Задолженность работникам и другим лицам-нерезидентам
29.11.12
Задолженность по аренде к Правительству Республики Казахстан
29.12.13
Задолженность по аренде к региональным и местным органам управления
29.13.14
Задолженность по аренде к Национальному Банку Республики Казахстан
29.14.15
Задолженность по аренде к другим депозитным организациям
29.15.16
Задолженность по аренде к другим финансовым организациям
29.16.17
Задолженность по аренде к государственным нефинансовым организациям
29.17.18
Задолженность по аренде к негосударственным нефинансовым организациям
29.18.19
Задолженность по аренде к некоммерческим организациям, обслуживающим домашние хозяйства
29.19.20
Задолженность по аренде к домашним хозяйствам
29.20.21
Задолженность по аренде к нерезидентам

27.18.07
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен репо операциялары
27.19.08
Үй шаруашылықтарымен репо операциялары
27.20.09
Бейрезиденттермен репо операциялары
28
Алынған қарыздар
28.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған қысқа мерзімді қарыздар
28.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
28.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған қысқа мерзімді қарыздар
28.15.04
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған қысқа мерзімді қарыздар
28.20.05
Бейрезиденттерден алынған қысқа мерзімді қарыздар
28.11.06
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған ұзақ мерзімді қарыздар
28.12.07
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
28.14.08
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
28.15.09
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған ұзақ мерзімді қарыздар
28.20.10
Бейрезиденттерден алынған ұзақ мерзімді қарыздар
29
Кредиторлық берешек
29.11.01
Жеткізушілер мен мердігерлерге (Қазақстан Республикасының Үкіметі) берешек
29.12.02
Жеткізушілер мен мердігерлерге (өңірлік және жергілікті басқару органдары) берешек
29.16.03
Жеткізушілер мен мердігерлерге (мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар) берешек
29.17.04
Жеткізушілер мен мердігерлерге (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар) берешек
29.18.05
Жеткізушілер мен мердігерлерге (үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар) берешек
29.19.06
Жеткізушілер мен мердігерлерге (үй шаруашылықтары) берешек
29.20.07
Жеткізушілер мен мердігерлерге (бейрезиденттер) берешек
29.15.08
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға (басқа қаржы ұйымдары) берешек
29.17.09
Еншілес (тәуелді) ұйымдарға (мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар) берешек
29.19.10
Қызметкерлерге және басқа резидент-тұлғаларға берешек
29.20.11
Қызметкерлерге және басқа бейрезидент-тұлғаларға берешек
29.11.12
Қазақстан Республикасының Үкіметіне жалдау бойынша берешек
29.12.13
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына жалдау бойынша берешек
29.13.14
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне жалдау бойынша берешек
29.14.15
Басқа депозиттік ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.15.16
Басқа қаржы ұйымдарына жалдау бойынша берешек
29.16.17
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.17.18
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.18.19
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға жалдау бойынша берешек
29.19.20
Үй шаруашылықтарына жалдау бойынша берешек
29.20.21
Бейрезиденттерге жалдау бойынша берешек

29.11.22
Вознаграждения к выплате Правительству Республики Казахстан
29.12.23
Вознаграждения к выплате региональным и местным органам управления
29.14.24
Вознаграждения к выплате другим депозитным организациям
29.15.25
Вознаграждения к выплате другим финансовым организациям
29.20.26
Вознаграждения к выплате нерезидентам
29.11.27
Текущая часть кредиторской задолженности перед Правительством Республики Казахстан
29.12.28
Текущая часть кредиторской задолженности перед региональными и местными органами управления
29.13.29
Текущая часть кредиторской задолженности перед Национальным Банком Республики Казахстан
29.14.30
Текущая часть кредиторской задолженности перед другими депозитными организациями
29.15.31
Текущая часть кредиторской задолженности перед другими финансовыми организациями
29.16.32
Текущая часть кредиторской задолженности перед государственными нефинансовыми организациями
29.17.33
Текущая часть кредиторской задолженности перед негосударственными нефинансовыми организациями
29.18.34
Текущая часть кредиторской задолженности перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
29.19.35
Текущая часть кредиторской задолженности перед домашними хозяйствами
29.11.36
Прочая кредиторская задолженность перед Правительством Республики Казахстан
29.12.37
Прочая кредиторская задолженность перед региональными и местными органами управления
29.13.38
Прочая кредиторская задолженность перед Национальным Банком Республики Казахстан
29.14.39
Прочая кредиторская задолженность перед другими депозитными организациями
29.15.40
Прочая кредиторская задолженность перед другими финансовыми организациями
29.16.41
Прочая кредиторская задолженность перед государственными нефинансовыми организациями
29.17.42
Прочая кредиторская задолженность перед негосударственными нефинансовыми организациями
29.18.43
Прочая кредиторская задолженность перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
29.19.44
Прочая кредиторская задолженность перед домашними хозяйствами
29.20.45
Прочая кредиторская задолженность перед нерезидентами
30
Авансы полученные
30.14.01
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других депозитных организациях
30.15.02
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам в других финансовых организациях
30.20.03
Предоплата вознаграждения по размещенным вкладам у нерезидентов
30.11.04
Прочие авансы, полученные от Правительства Республики Казахстан
30.12.05
Прочие авансы, полученные от региональных и местных органов управления
30.13.06
Прочие авансы, полученные от Национального Банка Республики Казахстан

29.11.22
Қазақстан Республикасының Үкіметіне төленетін сыйақы
29.12.23
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына төленетін сыйақы
29.14.24
Басқа депозиттік ұйымдарға төленетін сыйақы
29.15.25
Басқа қаржы ұйымдарына төленетін сыйақы
29.20.26
Бейрезиденттерге төленетін сыйақы
29.11.27
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.12.28
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.13.29
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.14.30
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.15.31
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.16.32
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.17.33
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.18.34
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.19.35
Үй шаруашылықтары алдындағы кредиторлық берешектің ағымдағы бөлігі
29.11.36
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.12.37
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.13.38
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.14.39
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.15.40
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.16.41
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.17.42
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.18.43
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.19.44
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа кредиторлық берешек
29.20.45
Бейрезиденттер алдындағы басқа кредиторлық берешек
30
Алынған аванстар
30.14.01
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.15.02
Басқа қаржы ұйымдарында орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.20.03
Бейрезиденттерде орналастырылған салымдар бойынша сыйақыны алдын ала төлеу
30.11.04
Қазақстан Республикасының Үкіметінен алынған басқа да аванстар
30.12.05
Өңірлік және жергілікті басқару органдарынан алынған басқа да аванстар
30.13.06
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен алынған басқа да аванстар

30.14.07
Прочие авансы, полученные от других депозитных организациях
30.15.08
Прочие авансы, полученные от других финансовых организаций
30.16.09
Прочие авансы, полученные от государственных нефинансовых организаций
30.17.10
Прочие авансы, полученные от негосударственных нефинансовых организаций
30.18.11
Прочие авансы, полученные от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
30.19.12
Прочие авансы, полученные от домашних хозяйств
30.20.13
Прочие авансы, полученные от нерезидентов
31
Резервы
31.11.01
Гарантийные обязательства, принятые от Правительства Республики Казахстан
31.12.02
Гарантийные обязательства, принятые от региональных и местных органов управления
31.13.03
Гарантийные обязательства, принятые от Национального Банка Республики Казахстан
31.14.04
Гарантийные обязательства, принятые от других депозитных организациях
31.15.05
Гарантийные обязательства, принятые от других финансовых организаций
31.16.06
Гарантийные обязательства, принятые от государственных нефинансовых организаций
31.17.07
Гарантийные обязательства, принятые от негосударственных нефинансовых организаций
31.18.08
Гарантийные обязательства, принятые от некоммерческих организаций, обслуживающих домашние хозяйства
31.19.09
Гарантийные обязательства, принятые от домашних хозяйств
31.20.10
Гарантийные обязательства, принятые от нерезидентов
31.19.11
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (резидент)
31.20.12
Оценочные обязательства по вознаграждениям работникам (нерезидент)
31.11.13
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Правительством Республики Казахстан
31.12.14
Обязательства по претензионно-исковой работе перед региональными и местными органами управления
31.13.15
Обязательства по претензионно-исковой работе перед Национальным Банком Республики Казахстан
31.14.16
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими депозитными организациями
31.15.17
Обязательства по претензионно-исковой работе перед другими финансовыми организациями
31.16.18
Обязательства по претензионно-исковой работе перед государственными нефинансовыми организациями
31.17.19
Обязательства по претензионно-исковой работе перед негосударственными нефинансовыми организациями
31.18.20
Обязательства по претензионно-исковой работе перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.21
Обязательства по претензионно-исковой работе перед домашними хозяйствами
31.20.22
Обязательства по претензионно-исковой работе перед нерезидентами
31.11.23
Прочие оценочные обязательства к Правительству Республики Казахстан
31.12.24
Прочие оценочные обязательства к региональным и местным органам управления

30.14.07
Басқа депозиттік ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.15.08
Басқа қаржы ұйымдарынан алынған басқа да аванстар
30.16.09
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.17.10
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.18.11
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан алынған басқа да аванстар
30.19.12
Үй шаруашылықтарынан алынған басқа да аванстар
30.20.13
Бейрезиденттерден алынған басқа да аванстар
31
Резервтер
31.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметінен қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.14.04
Басқа депозиттік ұйымдардан қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.15.05
Басқа қаржы ұйымдарынан қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардан қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардан қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдардан қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.19.09
Үй шаруашылықтарынан қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.20.10
Бейрезиденттерден қабылданған кепілдік міндеттемелер
31.19.11
Қызметкерлерге (резиденттер) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
31.20.12
Қызметкерлерге (бейрезиденттер) сыйақылар бойынша бағалау міндеттемелері
31.11.13
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.12.14
Өңірлік және жергілікті билік органдары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.13.15
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы талап шағым-талап жұмысы жөніндегі міндеттемелер
31.14.16
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.15.17
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.16.18
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.17.19
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.18.20
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.19.21
Үй шаруашылықтары алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.20.22
Бейрезиденттер алдындағы шағым-талап жұмысы бойынша міндеттемелер
31.11.23
Қазақстан Республикасының Үкіметіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.12.24
Өңірлік және жергілікті басқару органдарына басқа да бағалау міндеттемелері

31.13.25
Прочие оценочные обязательства к Национальному Банку Республики Казахстан
31.14.26
Прочие оценочные обязательства к другим депозитным организациям
31.15.27
Прочие оценочные обязательства к другим финансовым организациям
31.16.28
Прочие оценочные обязательства к государственным нефинансовым организациям
31.17.29
Прочие оценочные обязательства к негосударственным нефинансовым организациям
31.18.30
Прочие оценочные обязательства к некоммерческим организациям, обслуживающими домашние хозяйства
31.19.31
Прочие оценочные обязательства к домашним хозяйствам
31.20.32
Прочие оценочные обязательства к нерезидентам
32
Начисленные расходы по расчетам с акционерами по акциям
32.11.01
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Правительством Республики Казахстан
32.13.02
Расчеты по дивидендам и доходам участников с Национальным Банком Республики Казахстан
32.14.03
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими депозитными организациями
32.15.04
Расчеты по дивидендам и доходам участников с другими финансовыми организациями
32.16.05
Расчеты по дивидендам и доходам участников с государственными нефинансовыми организациями
32.17.06
Расчеты по дивидендам и доходам участников с негосударственными нефинансовыми организациями
32.18.07
Расчеты по дивидендам и доходам участников с некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
32.19.08
Расчеты по дивидендам и доходам участников с домашними хозяйствами
32.20.09
Расчеты по дивидендам и доходам участников с нерезидентами
33
Начисленные расходы по расчетам с персоналом
33.19.01
Расчеты с персоналом (резидентами) по оплате труда
33.20.02
Расчеты с персоналом (нерезидентами) по оплате труда
34
Доходы будущих периодов
35
Отложенное налоговое обязательство
35.11.01
Отсроченный корпоративный подоходный налог
36
Обязательство перед бюджетом по налогам и другим обязательным платежам в бюджет
37
Прочие обязательства
37.11.01
Прочие обязательства перед Правительством Республики Казахстан
37.12.02
Прочие обязательства перед региональными и местными органами управления
37.13.03
Прочие обязательства перед Национальным Банком Республики Казахстан

31.13.25
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне басқа да бағалау міндеттемелері
31.14.26
Басқа депозиттік ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.15.27
Басқа қаржы ұйымдарына басқа да бағалау міндеттемелері
31.16.28
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.17.29
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.18.30
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдарға басқа да бағалау міндеттемелері
31.19.31
Үй шаруашылықтарына қатысты басқа да бағалау міндеттемелері
31.20.32
Бейрезиденттерге басқа да бағалау міндеттемелері
32
Акционерлермен акциялар бойынша есеп айырысулар бойынша есептелген шығыс
32.11.01
Қатысушылардың Қазақстан Республикасының Үкіметімен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.13.02
Қатысушылардың Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.14.03
Қатысушылардың басқа депозиттік ұйымдармен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.15.04
Қатысушылардың басқа қаржы ұйымдарымен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.16.05
Қатысушылардың мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.17.06
Қатысушылардың мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.18.07
Қатысушылардың үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдармен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.19.08
Қатысушылардың үй шаруашылықтарымен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
32.20.09
Қатысушылардың бейрезиденттермен дивидендтер мен кіріс бойынша есеп айырысулары
33
Персоналмен есеп айырысу бойынша есептелген шығыс
33.19.01
Еңбекақы төлеу бойынша персоналмен (резиденттермен) есеп айырысу
33.20.02
Еңбекақы төлеу бойынша персоналмен (бейрезиденттермен) есеп айырысу
34
Болашақ кезеңдердің кірісі
35
Кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
35.11.01
Мерзімі кейінге қалдырылған салық міндеттемесі
36
Салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша бюджет алдындағы міндеттеме
37
Басқа да міндеттемелер
37.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі алдындағы басқа да міндеттемелер
37.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі алдындағы басқа да міндеттемелер

37.14.04
Прочие обязательства перед другими депозитными организациями
37.15.05
Прочие обязательства перед другими финансовыми организациями
37.16.06
Прочие обязательства перед государственными нефинансовыми организациями
37.17.07
Прочие обязательства перед негосударственными нефинансовыми организациями
37.18.08
Прочие обязательства перед некоммерческими организациями, обслуживающими домашние хозяйства
37.19.09
Прочие обязательства перед домашними хозяйствами

37.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.15.05
Басқа қаржы ұйымдары алдындағы басқа да міндеттемелер
37.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.18.08
Үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар алдындағы басқа да міндеттемелер
37.19.09
Үй шаруашылықтары алдындағы басқа да міндеттемелер

37.20.10
Прочие обязательства перед нерезидентами
38
Итого обязательства
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об активах и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об активах и
обязательствах по собственным
активам, классифицированных
по секторам экономики"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об активах и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики" (индекс – 1-EiDNPF-AL(OA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об активах и обязательствах по собственным активам, классифицированных по секторам экономики" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежеквартально добровольным накопительным пенсионным фондом, единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" бухгалтерского баланса добровольного накопительного пенсионного фонда и единого накопительного пенсионного фонда по собственным активам по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств бухгалтерского баланса по собственным активам на ту же отчетную дату.

37.20.10
Бейрезиденттер алдындағы басқа да міндеттемелер
38
Міндеттемелердің жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Экономика секторлары бойынша жіктелген меншікті активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Экономика секторлары бойынша жіктелген меншікті активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша жіктелген меншікті активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – 1-EiDNPF-AL(OA), кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1.Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша жіктелген меншікті активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысанға деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының бухгалтерлік балансының "Активтер" және "Міндеттемелер" деген бөлімдерінің барлық баптары бойынша есепті күнгі жағдай бойынша меншікті активтері жөнiндегi деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнге меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнге меншікті активтер бойынша бухгалтерлік баланс міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.

5. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяется по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи бухгалтерского баланса;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365).
Активы и обязательства добровольного накопительного пенсионного фонда и единого накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи баланса, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
6. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "24" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22", и "23";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "38" равен сумме показателей по строкам с кодами "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" и "37".
Приложение 29
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об активах и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 2-EiDNPF-AL(PA)
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__"________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: добровольный накопительный пенсионный фонд, единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Активы
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
1
Деньги и эквиваленты денежных средств

5. Нысанның 1 және 2-кесте жолдарының (көрсеткішінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлім бухгалтерлік баланстың негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлім екі цифрдан – резиденттік белгісінің кодынан және экономика секторының кодынан тұрады;
3) үшінші бөлім – көрсеткіштің реттік нөмірі.
Резиденттік белгісіне және экономика секторына арналған кодтар, "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының активтері мен міндеттемелері экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты бөлінбейді. Бұл жағдайда экономика секторының бейрезидентке қатысты коды – "0" көрсетіледі.
Мысал: 15.15.08-жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" – баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" – резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" – реттік нөмір.
6. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-бағандағы барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "24" кодымен жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10", "11", "12", "13", "14", "15", "16", "17", "18", "19", "20", "21", "22", және "23" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "38" кодымен жол бойынша "міндеттемелер жиыны" көрсеткіші "25", "26", "27", "28", "29", "30", "31", "32", "33", "34", "35", "36" және "37" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
4) "19" кодымен жол бойынша "таза активтер жиыны" көрсеткіші "12" және "18" кодтары бар жолдар бойынша көрсеткіштердің айырмасына тең.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Экономика секторлары бойынша жіктелген зейнетақы активтері бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2-EiDNPF-AL(PA)
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры. бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Активтер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық
валютамен
ұлттық
валютамен
1
2
3
4
5
1
Ақша және ақшалай қаражат баламалары

1.13.01
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет взносов) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.13.02
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.14.03
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других депозитных организациях
1.15.04
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (инвестиционный счет) в других финансовых организациях
1.13.05
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в Национальном Банке Республики Казахстан
1.14.06
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других депозитных организациях
1.15.07
Деньги (пенсионные активы) на текущих счетах (счет выплат) в других финансовых организациях
2
Аффинированные драгоценные металлы
2.14.01
Аффинированные драгоценные металлы в других депозитных организациях
2.20.02
Аффинированные драгоценные металлы у нерезидентов
2.14.03
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах в других депозитных организациях
2.20.04
Аффинированные драгоценные металлы, размещенные на металлических счетах у нерезидентов
3
Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня
3.13.01
Вклады, размещенные в Национальном Банке Республики Казахстан
3.14.02
Вклады, размещенные в других депозитных организациях
3.10.03
Вклады, размещенные в нерезидентах
3.1
Минус: резервы на обесценение
4
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости

1.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (салымдар шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шот) ақша (зейнетақы активтері)
1.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шот) ақша (зейнетақы активтері)
1.15.04
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы (инвестициялық шот) ақша (зейнетақы активтері)
1.13.05
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі ағымдағы шоттардағы (төлем шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.14.06
Басқа депозиттік ұйымдардағы ағымдағы шоттардағы (төлем шоты) ақша (зейнетақы активтері)
1.15.07
Басқа қаржы ұйымдарындағы ағымдағы шоттардағы (төлем шоты) ақша (зейнетақы активтері)
2
Аффинирленген бағалы металдар
2.14.01
Басқа депозиттік ұйымдардағы аффинирленген бағалы металдар
2.20.02
Бейрезиденттердегі аффинирленген бағалы металдар
2.14.03
Басқа депозиттік ұйымдардағы металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
2.20.04
Бейрезиденттердегі металл шоттарда орналастырылған аффинирленген бағалы металдар
3
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
3.13.01
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде орналастырылған салымдар
3.14.02
Басқа депозиттік ұйымдарда орналастырылған салымдар
3.10.03
Бейрезиденттерде орналастырылған салымдар
3.1
Минус: құнсыздану резервтері
4
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар

4.​20.​08.​01
Долевые ценные бумаги
4.​20.​08.​02
Долговые ценные бумаги
5
Требования по операциям "обратное репо"
5.11.01
Требования по операциям "обратное репо" к Правительству Республики Казахстан
5.13.02
Требования по операциям "обратное репо" к Национальному Банку Республики Казахстан
5.14.03
Требования по операциям "обратное репо" к другим депозитным организациям
5.15.04
Требования по операциям "обратное репо" к другим финансовым организациям
5.16.05
Требования по операциям "обратное репо" к государственным нефинансовым организациям
5.17.06
Требования по операциям "обратное репо" к негосударственным нефинансовым организациям
5.20.07
Требования по операциям "обратное репо" к нерезидентам
6
Производные финансовые инструменты
6.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
6.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
6.13.03
Операции с производными финансовыми инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
6.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
6.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
6.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
6.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями
6.20.08
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
7
Активы, находящиеся во внешнем управлении
8
Дебиторская задолженность
8.11.01
Задолженность Правительства Республики Казахстан
8.12.02
Задолженность региональных и местных органов управления
8.13.03
Задолженность Национального Банка Республики Казахстан
8.14.04
Задолженность других депозитных организаций
8.15.05
Задолженность других финансовых организаций
8.16.06
Задолженность государственных нефинансовых организаций
8.17.07
Задолженность негосударственных нефинансовых организаций
8.20.08
Задолженность нерезидентов
9
Требования по получению отрицательной разницы между показателем номинальной доходности и минимальным значением доходности
10
Требования по возмещению отрицательного комиссионного вознаграждения от инвестиционного дохода
11
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
11.11.01
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные Правительством Республики Казахстан
11.12.02
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные региональными и местными органами управления
11.13.03
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные Национальным Банком Республики Казахстан

4.​20.​08.​01
Үлестік бағалы қағаздар
4.​20.​08.​02
Борыштық бағалы қағаздар
5
"Кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметіне "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.13.02
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.14.03
Басқа депозиттік ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.15.04
Басқа қаржы ұйымдарына "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.16.05
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.17.06
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдарға "кері репо" операциялары бойынша талаптар
5.20.07
Бейрезиденттерге "кері репо" операциялары бойынша талаптар
6
Туынды қаржы құралдары
6.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
6.20.08
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
7
Сыртқы басқарудағы активтер
8
Дебиторлық берешек
8.11.01
Қазақстан Республикасы Үкіметінің берешегі
8.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарының берешегі
8.13.03
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің берешегі
8.14.04
Басқа депозиттік ұйымдардың берешегі
8.15.05
Басқа қаржы ұйымдарының берешегі
8.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдардың берешегі
8.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдардың берешегі
8.20.08
Бейрезиденттердің берешегі
9
Номиналды кірістілік көрсеткіші мен кірістіліктің ең төменгі мәні арасындағы теріс айырмашылықты алу бойынша талаптар
10
Инвестициялық кірістен түскен теріс комиссиялық сыйақыны өтеу жөніндегі талаптар
11
Амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметі шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар

11.14.04
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими депозитными организациями
11.15.05
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные другими финансовыми организациями
11.16.06
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные государственными нефинансовыми организациями
11.17.07
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные негосударственными нефинансовыми организациями
11.20.08
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости, выпущенные нерезидентами
11.1
Минус: резервы на обесценение
12
Прочие активы, в том числе
12.01
Финансовые активы
12.02
Нефинансовые активы
13
Итого активы
Таблица 2. Обязательства
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование показателя
Всего (на конец отчетного периода)
в том числе
в национальной валюте
в иностранной валюте
1
2
3
4
5
14
Обязательства по пенсионным выплатам, единовременным изъятиям в целях улучшения жилищных условий и (или) лечения
14.19.01
Обязательства по выплате пенсионных накоплений
14.15.02
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в другие накопительные пенсионные фонды
14.15.03
Обязательства по переводу пенсионных накоплений в страховые организации
14.19.04
Обязательства по единовременным изъятиям в целях улучшения жилищных условий и (или) оплату лечения
15
Кредиторская задолженность по комиссионным вознаграждениям
15.15.01
Начисленные комиссионные вознаграждения от инвестиционного дохода (убытка)
15.15.02
Начисленные комиссионные вознаграждения от пенсионных активов
16
Кредиторская задолженность по индивидуальному подоходному налогу с пенсионных выплат
17
Производные финансовые инструменты
17.11.01
Операции с производными финансовыми инструментами с Правительством Республики Казахстан
17.12.02
Операции с производными финансовыми инструментами с региональными и местными органами управления
17.13.03
Операции с производными инструментами с Национальным Банком Республики Казахстан
17.14.04
Операции с производными финансовыми инструментами с другими депозитными организациями
17.15.05
Операции с производными финансовыми инструментами с другими финансовыми организациями
17.16.06
Операции с производными финансовыми инструментами с государственными нефинансовыми организациями
17.17.07
Операции с производными финансовыми инструментами с негосударственными нефинансовыми организациями

11.14.04
Басқа депозиттік ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.15.05
Басқа қаржы ұйымдары шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.20.08
Бейрезиденттер шығарған, амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
11.1
Минус: құнсыздану резервтері
12
Басқа да активтер, оның ішінде
12.01
Қаржы активтері
12.02
Қаржылық емес активтер
13
Активтер жиынтығы
2-кесте. Міндеттемелер
(мың теңгемен)
Жол коды
Көрсеткіштің атауы
Барлығы (есепті кезеңнің соңына)
оның ішінде
ұлттық
валютамен
шетел валютасымен
1
2
3
4
5
14
Тұрғын үй жағдайларын жақсарту және (немесе) емделу мақсатында зейнетақы төлемдері, біржолғы алулар бойынша міндеттемелер
14.19.01
Зейнетақы жинақтарын төлеу бойынша міндеттемелер
14.15.02
Зейнетақы жинақтарын басқа жинақтаушы зейнетақы қорларына аудару бойынша міндеттемелер
14.15.03
Зейнетақы жинақтарын сақтандыру ұйымдарына аудару бойынша міндеттемелер
14.19.04
Тұрғын үй жағдайын жақсартуға және (немесе) емделуге ақы төлеу мақсатында біржолғы алулар бойынша міндеттемелер
15
Комиссиялық сыйақылар бойынша кредиторлық берешек
15.15.01
Инвестициялық кірістен (залалдан) есептелген комиссиялық сыйақылар
15.15.02
Зейнетақы активтерінен есептелген комиссиялық сыйақылар
16
Зейнетақы төлемдерінен жеке табыс салығы бойынша кредиторлық берешек
17
Туынды қаржы құралдары
17.11.01
Қазақстан Республикасының Үкіметімен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.12.02
Өңірлік және жергілікті басқару органдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.13.03
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкімен туынды құралдармен операциялар
17.14.04
Басқа депозиттік ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.15.05
Басқа қаржы ұйымдарымен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.16.06
Мемлекеттік қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар
17.17.07
Мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдармен туынды қаржы құралдарымен операциялар

17.20.08
Операции с производными финансовыми инструментами с нерезидентами
18
Обязательства по операциям репо
19
Прочие обязательства
19.19.01
Обязательства по возврату ошибочно зачисленных сумм пенсионных взносов
19.19.02
Прочие суммы до выяснения
19.00.03
Прочие обязательства
20
Итого обязательства
21
Итого чистые активы
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об активах и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об активах и
обязательствах по пенсионным
активам, классифицированных
по секторам экономики"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Отчет об активах и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики" (индекс – 2-EiDNPF-AL(PA), периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об активах и обязательствах по пенсионным активам, классифицированных по секторам экономики" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежеквартально добровольным накопительным пенсионным фондом и единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма содержит данные по всем статьям разделов "Активы" и "Обязательства" отчета о чистых пенсионных активах добровольного накопительного пенсионного фонда и единого накопительного пенсионного фонда по состоянию на отчетную дату.
Общий объем активов, отражаемых в Таблице 1, соответствует общей сумме активов отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Общий объем обязательств, отражаемых в Таблице 2, соответствует общей сумме обязательств отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.
Сумма статьи "итого чистые активы" соответствует сумме статьи "итого чистые активы" отчета о чистых пенсионных активах на ту же отчетную дату.

17.20.08
Бейрезиденттермен туынды қаржы құралдарымен операциялар
18
Репо операциялары бойынша міндеттемелер
19
Басқа да міндеттемелер
19.19.01
Қате есептелген зейнетақы жарналарының сомаларын қайтару бойынша міндеттемелер
19.19.02
Анықталғанға дейінгі басқа да сомалар
19.00.03
Басқа да міндеттемелер
20
Міндеттемелердің жиынтығы
21
Таза активтер жиынтығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Экономика секторлары бойынша жіктелген зейнетақы активтері бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Экономика секторлары бойынша жіктелген зейнетақы активтері бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Экономика секторлары бойынша жіктелген зейнетақы активтері бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есеп" (индексі – 2-DNPF-AL(PA), кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономика секторлары бойынша жіктелген зейнетақы активтері бойынша активтер мен міндеттемелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысанға деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының таза зейнетақы активтері туралы есептің "Активтер" және "Міндеттемелер" деген бөлімдерінің барлық баптары бойынша есепті күнгі жағдай бойынша деректерді қамтиды.
1-кестеде көрсетілетін активтердің жалпы көлемі сол есепті күнге таза зейнетақы активтері туралы есептің активтерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
2-кестеде көрсетілетін міндеттемелердің жалпы көлемі сол есепті күнге таза зейнетақы активтері туралы есептің міндеттемелерінің жалпы сомасына сәйкес келеді.
"Таза активтер жиынтығы" бабының сомасы сол есепті күнге таза зейнетақы активтері туралы есептің "таза активтер жиынтығы" бабының сомасына сәйкес келеді.

5. Код строки (показателя) Таблиц 1 и 2 Формы определяется по следующей структуре:
1) первая часть соответствует номеру основной статьи отчета о чистых пенсионных активах;
2) вторая часть состоит из двух цифр – кода признака резидентства и кода сектора экономики;
3) третья часть – порядковый номер показателя.
Коды для признака резидентства и сектора экономики указываются в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 "Об утверждении Правил применения кодов секторов экономики и назначения платежей" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365).
Активы и обязательства добровольного накопительного пенсионного фонда и единого накопительного пенсионного фонда по отношению к нерезидентам по секторам экономики не разделяются. В данном случае код сектора экономики по отношению к нерезиденту указывается – "0".
Пример: код строки 15.15.08, где первая цифра "15" – номер основной статьи отчета о чистых пенсионных активах, вторая цифра "15" – резидент, другие финансовые организации и третья цифра "08" – порядковый номер.
6. Арифметико-логический контроль:
1) данные по графе 3 по всем строкам равны сумме данных по графам 4 и 5;
2) показатель "итого активы" по строке с кодом "12" равен сумме показателей по строкам с кодами "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" и "11";
3) показатель "итого обязательства" по строке с кодом "18" равен сумме показателей по строкам с кодами "13", "14", "15", "16", и "17";
4) показатель "итого чистые активы" по строке с кодом "19" равен разнице показателей по строкам с кодами "12" и "18".
Приложение 30
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о соблюдении лимитов инвестирования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-LIMITS-NPF
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. В долговые ценные бумаги одного выпуска эмитента
Наименование эмитента
Идентификационный номер
Общее количество размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска (в штуках)
Количество ценных бумаг данного выпуска, приобретенных за счет пенсионных активов (в штуках)
Итого в процентах от общего количества размещенных долговых ценных бумаг данного выпуска за счет пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 2. В голосующие акции эмитента-резидента Республики Казахстан
Наименование эмитента-резидента Республики Казахстан
Идентификационный номер
Общее количество голосующих акций данного эмитента
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов
(в штуках)
Количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда
(в штуках)
Итого в процентах от общего количества голосующих акций данного эмитента за счет пенсионных активов
Итого в процентах от общего количества голосующих акций, приобретенных за счет пенсионных активов
единого накопительного пенсионного фонда
1
2
3
4
5
6
7
8
Таблица 3. В финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) одним лицом и его аффилированными лицами
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Наименование аффилированного лица эмитента, указанного в графе 2
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты, выпущенные (предоставленные) эмитентом и его аффилированными лицами (в тысячах тенге)
Текущая стоимость пенсионных активов (в тысячах тенге)
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
Таблица 4. В финансовые инструменты, номинированные в иностранной валюте
Наименование эмитента, выпустившего (предоставившего) финансовый инструмент
Вид финансового инструмента
Код валюты номинала
Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты (в тысячах тенге)
Текущая стоимость пенсионных активов (в тысячах тенге)
Итого в процентах от текущей стоимости пенсионных активов
1
2
3
4
5
6
7
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о соблюдении
лимитов инвестирования"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о соблюдении лимитов инвестирования" (индекс – 1-LIMITS-NPF, периодичность – ежемесячная)

5. Нысанның 1 және 2-кесте жолдарының (көрсеткішінің) коды мынадай құрылым бойынша айқындалады:
1) бірінші бөлім таза зейнетақы активтері туралы есептің негізгі бабының нөміріне сәйкес келеді;
2) екінші бөлім екі цифрдан – резиденттік белгісінің кодынан және экономика секторының кодынан тұрады;
3) үшінші бөлім – көрсеткіштің реттік нөмірі.
Резиденттік белгісіне және экономика секторына арналған кодтар, "Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес көрсетіледі.
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының активтері мен міндеттемелері экономика секторлары бойынша бейрезиденттерге қатысты бөлінбейді. Бұл жағдайда экономика секторының бейрезидентке қатысты коды – "0" көрсетіледі.
Мысал: 15.15.08-жолдың коды, мұндағы бірінші цифр "15" – баланстың негізгі бабының нөмірі, екінші цифр "15" – резидент, басқа қаржы ұйымдары және үшінші цифр "08" – реттік нөмір.
6. Арифметикалық-логикалық бақылау:
1) 3-баған бойынша барлық жолдар бойынша деректер 4 және 5-бағандар бойынша деректер сомасына тең;
2) "12" кодымен жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "1", "2", "3", "4", "5", "6", "7", "8", "9", "10" және "11" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
3) "18" кодымен жол бойынша "міндеттемелер жиынтығы" көрсеткіші "13", "14", "15", "16" және "17" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең;
4) "19" кодымен жол бойынша "активтер жиынтығы" көрсеткіші "12" және "18" кодтарымен жолдар бойынша көрсеткіштер сомасына тең.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
30-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-LIMITS-NPF
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Эмитенттің бір шығарылымының борыштық бағалы қағаздарына
Эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған осы шығарылымның бағалы қағаздарының саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы шығарылымның орналастырылған борыштық бағалы қағаздарының жалпы санының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
2-кесте. Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің дауыс беретін акцияларына
Қазақстан Республикасының резиденті-эмитенттің атауы
Сәйкестендіру нөмірі
Осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы саны (дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны (дана)
Эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны (дана)
Зейнетақы активтері есебінен осы эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санының пайызбен жиыны
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған дауыс беретін акциялардың жалпы санының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
3-кесте. Бір тұлға және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
2-бағанда көрсетілген эмитенттің үлестес тұлғасының атауы
Эмитент және оның үлестес тұлғалары шығарған (ұсынған) қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
4-кесте. Шетел валютасында номинирленген қаржы құралдарына
Қаржы құралын шығарған (ұсынған) эмитенттің атауы
Қаржы құралының түрі
Номинал валютасының коды
Қаржы құралдарына инвестициялардың ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (мың теңгемен)
Зейнетақы активтерінің ағымдағы құнының пайызбен жиыны
1
2
3
4
5
6
7
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялау лимиттерін
сақтау туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" (индексі – 1-LIMITS-NPF, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о соблюдении лимитов инвестирования" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Текущая стоимость инвестиций в финансовые инструменты и пенсионных активов, а также значения в процентах указываются с двумя знаками после запятой.
5. По Таблице 1:
1) графа 4 заполняется на основании данных из информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) и (или) интернет-ресурса организатора торгов;
2) графа 6 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4.
6. По Таблице 2:
1) графа 4 заполняется на основании данных официального сайта организатора торгов и (или) интернет-ресурса уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
2) в графе 6 указывается количество голосующих акций эмитента, в том числе являющихся базовым активом депозитарных расписок, приобретенных за счет пенсионных активов единого накопительного пенсионного фонда, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан и управляющих инвестиционным портфелем. Графа 6 заполняется на основании последних сведений о структуре инвестиционного портфеля единого накопительного пенсионного фонда за счет пенсионных активов, опубликованных единым накопительным пенсионным фондом на своем интернет-ресурсе;
3) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 4;
4) графа 8 рассчитывается как отношение графы 6 к графе 4.
7. По Таблице 3:
1) графа 3 не заполняется в отношении лиц, более 50 (пятидесяти) процентов голосующих акций которых принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;
2) графа 4 заполняется без учета инвестиций в финансовые инструменты аффилированного лица, в случае если более 50 (пятидесяти) процентов его голосующих акций принадлежат государству или национальному управляющему холдингу;
3) графа 6 рассчитывается как отношение графы 4 к графе 5.
8. По Таблице 4:
1) при заполнении Таблицы 4 также включаются остатки в иностранной валюте на банковских счетах кастодиана, осуществляющего учет и хранение данных пенсионных активов;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялау лимиттерін сақтау туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Қаржы құралдарына инвестициялардың және зейнетақы активтерінің ағымдағы құны, сондай-ақ мәндер пайызбен үтірден кейін екі таңбамен көрсетіледі.
5. 1-кесте бойынша:
1) 4-баған Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелерінен және (немесе) сауда-саттықты ұйымдастырушының интернет-ресурсынан алынған деректер негізінде толтырылады;
2) 6-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 4-баған сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми сайтының және (немесе) қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау мен қадағалау жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсының деректері негізінде толтырылады;
2) 6-бағанда эмитенттің дауыс беретін, оның ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және инвестициялық портфельді басқарушылардың сенімгерлік басқаруындағы бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері есебінен сатып алынған депозитарлық қолхаттардың базалық активі болып табылатын акцияларының саны көрсетіледі. 6-баған бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры өзінің интернет-ресурсында жариялаған зейнетақы активтері есебінен бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық портфелінің құрылымы туралы соңғы мәліметтер негізінде толтырылады;
3) 7-баған 5-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі;
4) 8-баған 6-бағанның 4-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 3-баған дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі тұлғаларға қатысты толтырылмайды;
2) 4-баған, егер оның дауыс беретін акцияларының 50 (елу) пайыздан астамы мемлекетке немесе ұлттық басқарушы холдингке тиесілі болған жағдайда, үлестес тұлғаның қаржы құралдарына салынатын инвестицияларды есепке алмай толтырылады;
3) 6-баған 4-бағанның 5-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
8. 4-кесте бойынша:
1) 4-кестені толтыру кезінде осы зейнетақы активтерін есепке алуды және сақтауды жүзеге асыратын кастодианның банк шоттарындағы шетел валютасындағы қалдықтар да қосылады;

2) в графе 3 по ценным бумагам указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
3) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) графа 7 рассчитывается как отношение графы 5 к графе 6.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 31
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_YE
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Расчетная дата
Переводы пенсионных активов, полученные в доверительное управление от другого управляющего инвестиционным портфелем и (или) Национального Банка Республики Казахстан за расчетный период
Переводы в доверительное управление другому управляющему инвестиционным портфелем и (или) Национальному Банку Республики Казахстан за расчетный период
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов на расчетную дату
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Количество условных единиц на расчетную дату
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов на расчетную дату
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов за расчетный период
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода за расчетный период
Инвестиционный доход по пенсионным активам, начисленный за расчетный период
5
6
7
8
9
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов,
находящихся в доверительном управлении"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении" (индекс – 1-RCB_YE, периодичность – ежемесячная)

2) 3-бағанда бағалы қағаздар бойынша бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
3) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 7-баған 5-бағанның 6-бағанға қатынасы ретінде есептеледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
31-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_YE
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(в тенге)
Есептеу күні
Басқа инвестициялық портфельді басқарушыдан және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінен сенімгерлік басқаруға алынған зейнетақы активтерінің есептеу кезеңіндегі аударымдары
Басқа инвестициялық портфельді басқарушыға және (немесе) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне сенімгерлік басқаруға есептеу кезеңі үшін аударымдар
"Таза" зейнетақы активтерінің есептеу күніне ағымдағы құны
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Есептеу күніндегі шартты бірліктер саны
Есептеу күніндегі бір шартты зейнетақы активінің құны
Есептеу кезеңіндегі зейнетақы активтерінен комиссиялық сыйақы
Есептеу кезеңіндегі инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Есепті кезеңге есептелген зейнетақы активтері бойынша инвестициялық кіріс
5
6
7
8
9
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сенімгерлік басқарудағы
зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-RCB_YE, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим. Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 5 указывается количество условных единиц пенсионных активов с точностью до трех знаков после запятой.
5. В графе 6 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
6. Графы 7, 8 и 9 заполняются справочно.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 32
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады
2. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 5-бағанда зейнетақы активтерінің шартты бірліктерінің саны үтірден кейін нақты үш таңбаға дейін көрсетіледі.
5. 6-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін нақты жеті таңбаға дейін көрсетіледі.
6. 7, 8 және 9-бағандар анықтама үшін толтырылады.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
32-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп

Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-RCB_K2
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: управляющий инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы (далее – доверительный управляющий)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование показателя
Значение показателя
1
2
3
1
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за отчетный период
2
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за аналогичный период 12 (двенадцать) месяцев назад
3

Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-RCB_K2
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: зейнетақы активтері сенімгерлік басқаруға берілген инвестициялық портфельді басқарушы (бұдан әрі – сенімгерлік басқарушы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Көрсеткіштің атауы
Көрсеткіштің мәні
1
2
3
1
Есепті кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
2
12 (он екі) ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
3

Коэффициент номинальной доходности К2 (за 12 (двенадцать) месяцев)
4
Средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов за аналогичный период 24 (двадцать четыре) месяца назад
5
Коэффициент номинальной доходности К2 (за 24 (двадцать четыре) месяца)
6
Средняя стоимость одной условной единицы за аналогичный период 36 (тридцать шесть) месяцев назад
7
Коэффициент номинальной доходности К2 (за 36 (тридцать шесть) месяцев)
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о коэффициентах
номинальной доходности
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов" (индекс – 1-RCB_K2, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о коэффициентах номинальной доходности пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно доверительным управляющим.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В строках 3, 5 и 7 указывается коэффициент номинальной доходности с точностью до двух знаков после запятой.
5. В строках 1, 2, 4 и 6 указывается средняя стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 33
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-CUST_BLOK
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кастодиан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Дата
Наименование клиента
Вид активов
Вид финансового инструмента
Наименование эмитента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер
Рынок
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Вид блокированного (неисполненного) поручения о заключении сделки
Объем блокированного (неисполненного) поручения о заключении сделки
Основания отклонения
9
10
11
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о блокированных
(неисполненных) поручениях клиентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов" (индекс – 1-CUST_BLOK, периодичность – ежеквартальная)

К2 номиналды кірістілік коэффициенті (12 (он екі) айға)
4
24 (жиырма төрт) ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны
5
К2 номиналды кірістілік коэффициенті (24 (жиырма төрт) айға)
6
36 (отыз алты) ай бұрынғы ұқсас кезеңдегі бір шартты бірліктің орташа құны
7
К2 номиналды кірістілік коэффициенті (36 (отыз алты) айға)
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің номиналдық кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" (индексі – 1-RCB_К2, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің номиналды кірістілігінің коэффициенттері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады
2. Нысанды сенімгерлік басқарушы ай сайын толтырады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3, 5 және 7-жолдарда номиналдық кірістілік коэффициенті үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
5. 1, 2, 4 және 6-жолдарда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің орташа құны үтірден кейін жеті таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
33-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-CUST_BLOK
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: кастодиан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Күні
Клиенттің атауы
Активтердің түрі
Қаржы құралының түрі
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың коды
Сәйкестендіру нөмірі
Нарық
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Мәміле жасау туралы бұғатталған (орындалмаған) тапсырма түрі
Мәміле жасау туралы бұғатталған (орындалмаған) тапсырманың көлемі
Бас тартуға негіз
9
10
11
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп" (индексі – 1-CUST_BLOK, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о блокированных (неисполненных) поручениях клиентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально кастодианом. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается наименование управляющего инвестиционным портфелем, организации, осуществляющей брокерскую и дилерскую деятельность, являющихся клиентами кастодиана.
5. В графе 3 указываются собственные или пенсионные активы добровольных накопительных пенсионных фондов, либо активы клиентов организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, организаций, осуществляющих брокерскую и дилерскую деятельность, находящихся на кастодиальном обслуживании кастодиана.
6. В графе 8 указывается наименование рынка в формате "фондовая биржа", "неорганизованный рынок", "международный рынок". В случае если сделка осуществлена в торговой системе фондовой биржи, указывается страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи/страна".
7. В графе 9 указывается вид блокированного (неисполненного) поручения о заключении сделки (покупка, продажа, операция открытия и закрытия репо, заключение договора банковского вклада и иные сделки). По операциям репо также указывается вид операции: репо или "обратное репо".
8. В графе 11 указывается основание, по которому кастодианом было блокировано (не исполнено) поручение о заключении сделки.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 34
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о количестве клиентов кастодиана
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-CUST_CLIENT
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кастодиан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее последнего числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование клиента
Признак резидентства
Количество клиентов
Дата заключения договора по кастодиальному обслуживанию
Лицензиатов финансового рынка с указанием вида деятельности, осуществляемой в соответствии с лицензией уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Прочих юридических лиц
Прочих физических лиц
1
2
3
4
5
6
7
Итого
X
X
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о количестве клиентов кастодиана".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о количестве
клиентов кастодиана"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о количестве клиентов кастодиана" (индекс – 1-CUST_CLIENT, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің бұғатталған (орындалмаған) тапсырмалары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды кастодиан тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда кастодианның клиенттері болып табылатын инвестициялық портфельді басқарушының, брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымның атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда кастодианның кастодиандық қызмет көрсетуіндегі ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларының меншікті немесе зейнетақы активтері не инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың, брокерлік және дилерлік қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың клиенттерінің активтері көрсетіледі.
6. 8-бағанда нарық атауы "қор биржасы", "ұйымдастырылмаған нарық", "халықаралық нарық" форматында көрсетіледі. Егер мәміле қор биржасының сауда жүйесінде жүзеге асырылған болса, оның резиденттік елі "қор биржасының/елінің атауы" форматында көрсетіледі.
7. 9-бағанда мәмілені жасау (сатып алу, сату, репоны ашу және жабу операциялары, банктік салым шартын және басқа мәмілелерді жасау) туралы бұғатталған (орындалмаған) тапсырманың түрі көрсетіледі. Репо операциялары бойынша репо операциясының түрі де көрсетіледі: репо немесе "кері репо".
8. 11-бағанда кастодианның мәміле жасау туралы тапсырманы бұғаттау (орындамау) негіздемесі көрсетіледі.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-CUST_CLIENT
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: кастодиан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың соңғы күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Клиенттің атауы
Резиденттік белгісі
Клиенттердің саны
Кастодиандық қызмет көрсету бойынша шарт жасасу күні
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау бойынша уәкілетті органның лицензиясына сәйкес жүзеге асырылатын қызмет түрін көрсете отырып қаржы нарығының лицензиаттарының
Басқа заңды тұлғалардың
Басқа жеке тұлғалардың
1
2
3
4
5
6
7
Жиыны
X
X
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп" (индексі – 1-CUST_CLIENT, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о количестве клиентов кастодиана" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально кастодианом.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается фамилия, имя и отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица, являющихся клиентами кастодиана.
5. В графе 3 указываются признак резидентства клиента кастодиана (резидент или нерезидент).
6. В графах 4, 5 и 6 указывается число "1" по соответствующей графе и суммируется в строке "Итого".
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 35
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-CUST_PA_KZT
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
___________________
(номер счета)
________________________________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда или управляющего инвестиционным портфелем)
(в тенге)
Дата
Остаток на начало дня
Поступления
Переводы из других накопительных пенсионных фондов
Добровольные пенсионные взносы
Полученные дивиденды и вознаграждение по ценным бумагам
Поступления от реализации и погашения ценных бумаг
Всего
в том числе, распределенные на индивидуальные пенсионные счета
Всего
в том числе, распределенные на индивидуальные пенсионные счета
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Поступления
Сумма возврата по вкладам в банках второго уровня
Возвраты со счета пенсионных выплат
Пеня, штрафы полученные
Поступления от продажи иностранной валюты
Ошибочно зачисленные суммы
Прочие поступления
Всего поступлений
Сумма вклада
Сумма полученного вознаграждения (интереса) по вкладам
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Выбытия

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кастодиан клиенттерінің саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды кастодиан тоқсан сайын толтырады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда кастодианның клиенттері болып табылатын жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) және заңды тұлғаның атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда кастодиан клиентінің резиденттік белгісі (резидент немесе бейрезидент) көрсетіледі.
6. 4, 5 және 6-бағандарда тиісті баған бойынша "1" деген цифр көрсетіледі және "Жиыны" деген жолда жинақталады.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
35-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-CUST_PA_KZT
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтау мен есептеуді жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
___________________
(шоттың нөмірі)
______________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
(теңгемен)
Күні
Күн басындағы қалдығы
Түсімдер
Басқа зейнетақы қорларынан аударымдар
Ерікті зейнетақы жарналары
Бағалы қағаздар бойынша алынған дивидендтер мен сыйақы
Бағалы қағаздарды сатудан және өтеуден түскен түсімдер
Барлығы
оның ішінде, жеке зейнетақы шоттарына бөлінгендер
Барлығы
оның ішінде, жеке зейнетақы шоттарына бөлінгендер
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Түсімдер
Екінші деңгейдегі банктердегі салымдар бойынша қайтару сомасы
Зейнетақы төлемдерінің шотынан қайтарулар
Алынған өсімпұлдар/
айыппұлдар
Шетел валютасын сатудан түскен түсімдер
Қате есептелген сомалар
Басқа да түсімдер
Түсімдердің барлығы
Салым сомасы
Салымдар бойынша алынған сыйақы (мүдде) сомасы
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Шығынға жазу

Остаток на конец дня ((2)+(16)-(25))
Расходы на покупку ценных бумаг
Размещение на вклады в банках
Переводы на счет пенсионных выплат
Комиссионное вознаграждение
Возврат ошибочно зачисленных сумм
Расходы на приобретение иностранной валюты
Прочие расходы
Всего выбытий
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о движении
пенсионных активов по
инвестиционному счету в
национальной валюте"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте" (индекс – 1-CUST_PA_KZT, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в национальной валюте" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Графа 1 отражается в формате "дд.мм.гггг".
5. Суммы, не подлежащие отражению, включаются в графы 15 и 24 с внесением пояснений.
6. В графах 3 и 4 указывается сумма переводов с единого накопительного пенсионного фонда, а также с добровольных накопительных пенсионных фондов.

Күннің соңындағы қалдық ((2)+(16)-(25))
Бағалы қағаздарды сатып алу шығысы
Банктерге салымды орналастыру
Зейнетақы төлемдері шотына аударымдар
Комиссиялық сыйақы
Қате есептелген сомаларды қайтару
Шетел валютасын сатып алу шығысы
Басқа да шығыс
Барлық шығынға жазу
зейнет ақы активтерінен
Инвестициялық кірістен
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" (индексі – 1-CUST_PA_KZT, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ұлттық валютадағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
5. Көрсетілуге жатпайтын сомалар түсіндірмелер енгізіле отырып 15 және 24-бағандарға енгізіледі.
6. 3 және 4-бағандарда бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан, сондай-ақ ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан аударымдардың сомасы көрсетіледі.

7. При заполнении графы 15 к форме отчета прилагается перечень источников полученных прочих поступлений.
8. В графе 16 указываются итоговые суммы поступлений за каждый рабочий день отчетного периода.
9. В графах 20 и 21 указываются суммы выплаченного комиссионного вознаграждения добровольному накопительному пенсионному фонду.
10. При заполнении графы 24 к форме отчета прилагаются сведения о прочих расходах, включенных в стоимость пенсионных активов.
11. В графе 25 указываются итоговые суммы расходов за каждый рабочий день отчетного периода.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 36
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-CUST_PA_FC
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
___________________
(номер счета)
_________________________________
(наименование иностранной валюты)
____________________________________________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда или управляющего инвестиционным портфелем)
(в тенге)
Дата
Поступления
Остаток на начало дня
Поступления от реализации и погашения ценных бумаг
Полученные дивиденды и вознаграждение (интерес) по ценным бумагам
Суммы возврата по вкладам в банках
Сумма вкладов
Сумма полученного вознаграждения (интереса) по вкладам в банках
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Поступления
Иностранная валюта приобретенная
Прочие поступления
Всего поступлений
в иностранной валюте
в тенге, по курсу покупки иностранной валюты
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Выбытия
Остаток на конец дня
расходы на покупку ценных бумаг
размещение на вклад в банках
иностранная валюта проданная
прочие расходы
всего выбытий
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге, по курсу продажи иностранной валюты
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
в иностранной валюте
в тенге
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о движении
пенсионных активов по
инвестиционному счету в
иностранной валюте"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте" (индекс – 1-CUST_PA_FC, периодичность – ежемесячная)

7. 15-бағанды толтыру кезінде есептің нысанына алынған басқа да түсім көздерінің тізбесі қоса беріледі.
8. 16-бағанда есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі түсімдердің жиынтық сомасы көрсетіледі.
9. 20 және 21-бағандарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына төленген комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
10. 24-бағанды толтыру кезінде есептің нысанына зейнетақы активтерінің құнына қосылған басқа да шығыс туралы мәліметтер қоса беріледі.
11. 25-бағанда есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі шығыстың жиынтық сомасы көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-CUST_PA_FC
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтау мен есептеуді жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
___________________
(шоттың нөмірі)
_________________________________
(шетел валютасының атауы)
_______________________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
(теңгемен)
күні
Түсімдер
Күн басындағы қалдығы
Бағалы қағаздарды сатудан және өтеуден түскен түсімдер
Бағалы қағаздар бойынша алынған дивидендтер және сыйақы (мүдде)
Банктердегі салымдар бойынша қайтару сомасы
Салымдар сомасы
Банктердегі салымдар бойынша алынған сыйақы (мүдде) сомасы
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Түсімдер
Сатып алынған шетел валютасы
Басқа да түсімдер
Түсімдердің барлығы
шетел валютасымен
теңгемен, шетел валютасын сатып алу бағамы бойынша
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Шығынға жазу
Күннің соңындағы қалдық
бағалы қағаздарды сатып алу шығысы
банктердегі салымға орналастыру
сатылған шетел валютасы
басқа да шығыс
барлық шығынға жазу
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен, шетел валютасын сату бағамы бойынша
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
шетел валютасымен
теңгемен
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" (индексі – 1- CUST_PA_FC, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о движении пенсионных активов по инвестиционному счету в иностранной валюте" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется и представляется при наличии и движении денег по инвестиционному счету в иностранной валюте за каждый отдельный рабочий день истекшего месяца, с указанием итоговых сумм по всем позициям за отчетный месяц.
5. Графа 1 отражается в формате "дд.мм.гггг".
6. Суммы, не подлежащие отражению, включаются в графы 14, 15, 24 и 25 с внесением пояснений.
7. При наличии и движении нескольких иностранных валют Форма представляется отдельно по каждой иностранной валюте.
8. При заполнении граф 14 и 15 прилагается перечень источников полученных прочих поступлений.
9. По графам 16 и 17 заполняются итоговые суммы поступлений за каждый рабочий день отчетного периода.
10. При заполнении граф 24 и 25 прилагается перечень сведений о прочих расходах, включенных в стоимость пенсионных активов.
11. По графам 26 и 27 заполняются итоговые суммы расходов за каждый рабочий день отчетного периода.
12. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 37
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-CUST_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
____________________________________________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда или управляющего инвестиционным портфелем)
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер
Количество ценных бумаг (штук)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
Ценные бумаги банков второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша зейнетақы активтерінің қозғалысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан шетел валютасындағы инвестициялық шот бойынша ақша бар болған және қозғалысы кезінде есепті кезеңдегі барлық позициялар бойынша жиынтық сомасын көрсете отырып, өткен айдың әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырылып, ұсынылады.
5. 1-баған "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. Көрсетілмейтін сома түсіндірмелер енгізіле отырып, 14, 15, 24 және 25-бағандарға қосылады.
7. Бірнеше шетел валюталары бар болған және қозғалысы кезінде Нысан әрбір шетел валютасы бойынша жеке ұсынылады.
8. 14 және 15-бағандарды толтыру кезінде алынған басқа да түсім көздерінің тізбесі қоса беріледі.
9. 16 және 17-бағандар бойынша есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі түсімдердің жиынтық сомасы толтырылады.
10. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде зейнетақы активтерінің құнына қосылған басқа да шығыс туралы мәліметтер тізбесі қоса беріледі.
11. 26 және 27-бағандар бойынша есепті кезеңнің әрбір жеке жұмыс күніндегі шығыстың жиынтық сомасы толтырылады.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
37-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі:
1-CUST_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
________________________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
Екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

5) в графе 5 указывается вид ценной бумаги с указанием ее типа;
6) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению - идентификатор прав требования;
7) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
8) в графах 8 и 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
9) в графе 9 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
10) в графах 11 и 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера (дилера), подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняется графа 11 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 12, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняется графа 11;
11) в графе 13 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
12) в графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг в формате "дд.мм.гггг";
13) в графе 15 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
14) в графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
15) в графе 19 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
16) в графе 20 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
5. По Таблице 2:
1) в графе 3 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";

5) 5-бағанда типі көрсетіле отырып, бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
6) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, эмитенттің айналыс мерзімі аяқталған және эмитент оларды өтеу міндеттемелерін орындамаған міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты - талап ету құқықтарының сәйкестендіргіші көрсетіледі;
7) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
8) 8 және 10-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
9) 9-бағанда купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілген сыйақы есептелетін облигациялар бойынша оны шығару кезінде айқындалатын облигация құнының ақшалай көрсеткіші, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигацияны ұстаушыға төленуі тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
10) 11 және 12-бағандарда мәміленің жасалғандығы расталатын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің (дилердің) есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) жазылған баға көрсетіледі. Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда баламасы ұлттық валюта – теңгемен 12-бағанда бір мезгілде көрсетіле отырып, 11-баған толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен төлеген жағдайда 11-баған толтырылады;
11) 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
12) 14-бағанда "кк.аа.жжжж" форматында борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі;
13) 15-бағанда бағалы қағазды сатып алу құны, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қоса алғанда, агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақыны және комиссияны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ сатып алушының сатушыға төлеген, мөлшері азайтылған пайызын (мұндай болған кезде) аудару бойынша банк қызметі қоса көрсетіледі;
14) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
15) 19-бағанда "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" бағалы қағаздардың санаты көрсетіледі;
16) 20-бағанда Нысан берілетін күнгі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
5. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;

2) в графе 4 указывается вид ценной бумаги с указанием ее типа;
3) в графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
4) в графах 7 и 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графах 9 и 10 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо". В случае оплаты приобретенной ценной бумаги в иностранной валюте, заполняются графы 10 и 12 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 9 и 11, в случае оплаты приобретенной ценной бумаги в национальной валюте – тенге, заполняются графы 9 и 11;
6) в графе 15 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
6. По Таблице 3:
1) в графе 3 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графе 6 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
3) в графах 7 и 8 периодичность и дата выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
4) в графах 11 и 12 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня. В случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте, заполняется графа 11;
5) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
7. По Таблице 4:
1) в графе 4 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
2) в графах 5 и 7 цена и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 10 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте, заполняются графы 5, 7 и 9;
3) в графе 9 указывается текущая стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
8. По Таблице 5:
1) в графе 3 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
2) в графе 4 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";

2) 4-бағанда типі көрсетіле отырып, бағалы қағаз түрі көрсетіледі;
3) 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
4) 7 және 8-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) Сатып алынған бағалы қағазға шетел валютасымен төлем жасалған жағдайда баламасы ұлттық валюта – теңгемен 9 және 11-бағандарда бір мезгілде көрсетіле отырып, 10 және 12-бағандар толтырылады, сатып алынған бағалы қағазға ұлттық валюта – теңгемен төлеген жағдайда 9 және 11-бағандар толтырылады;
6) 15-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
6. 3-кесте бойынша:
1) 3-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 6-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салым ұзартылғанда, мерзім ұзартуды ескере отырып көрсетіледі;
3) 7 және 8-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу мерзімділігі мен күні банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
4) 11 және 12-бағандарда зейнетақы активтерін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде және екінші деңгейдегі банктерде салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін ұлттық валютада салымға орналастырған жағдайда 11-баған толтырылады;
5) 3-кесте салымдар сомасын көрсете отырып, әр банк бойынша және салымның әрбір валютасы бойынша жеке толтырылады.
7. 4-кесте бойынша:
1) 4-бағанда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 7-бағандарда баға және сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан нарықтық валюта айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі, 10-бағанда сома есепті күні қалыптасқан нарықтық валюта айырбастау бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валютада аффинирленген бағалы металдар сатып алынған жағдайда 5, 7 және 9-бағандар толтырылады;
3) 9-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген ағымдағы құн көрсетіледі.
8. 5-кесте бойынша:
1) 3-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздардың және оның эмитентінің атауы, валюта, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
2) 4-бағанда мәміле валютасы көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;

3) графа 5 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
4) в графе 6 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, целевыми активами и целевыми накоплениями, осуществляемыми единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118);
5) в графе 7 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 38
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-CUST_REWARD
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: за_______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: кастодиан добровольного накопительного пенсионного фонда, кастодиан, осуществляющий хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
____________________________________________________________________________________________
(наименование добровольного накопительного пенсионного фонда или управляющего инвестиционным портфелем)
(в тенге)
Дата
Начислено
Выплачено
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
от пенсионных активов
от инвестиционного дохода
1
2
3
4
5
Итого:
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о начисленных и
выплаченных комиссионных
вознаграждениях"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях" (индекс – 1-CUST_REWARD, периодичность – ежемесячная)

3) 5-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болған кезде толтырылады;
4) 6-бағанда "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен, нысаналы активтермен және нысаналы жинақтармен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 69 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген) талаптарына сәйкес туынды құралдармен операциялар жүргізген кезде қалыптасатын шартты талаптар мен міндеттемелер сомасы көрсетіледі;
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (ауыстыру құны) көрсетіледі, ол мынадай болады:
сатып алу мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер);
сату мәмілелері бойынша – туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнының осы туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасы (шартты талаптар), туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының номиналды келісімшарт құнынан асып түсу шамасы (шартты міндеттемелер).
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
38-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-CUST_REWARD
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20 __ жылғы "_____" _______________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы, инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
______________________________________________________________________
(ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының немесе инвестициялық портфельді басқарушының атауы)
(теңгемен)
Күні
Есептелгені
Төленгені
зейнетақы активтерінен
инвестициялық кірістен
зейнетақы активтерінен
инвестициялық кірістен
1
2
3
4
5
Жиыны:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп" (индексі – 1- CUST_REWARD, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о начисленных и выплаченных комиссионных вознаграждениях" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно кастодианом добровольного накопительного пенсионного фонда и кастодианом, осуществляющим хранение и учет пенсионных активов, находящихся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, и заполняется за каждый отдельный рабочий день отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается отдельный рабочий день отчетного месяца в формате "дд.мм.гггг".
5. В графах 2 и 3 указывается сумма начисленного комиссионного вознаграждения.
6. В графах 4 и 5 указывается сумма выплаченного комиссионного вознаграждения.
7. В строке "Итого" указываются итоговые суммы по всем позициям за отчетный месяц.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 39
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_PSS
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип заявки
Направление заявки
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
Персональный идентификационный номер
Признак заявки
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Код клиента
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
дата
время
19
20
21
22
23
24
25
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о заявках на покупку
(продажу) ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг" (индекс – 1-KASE_PSS, периодичность – ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Есептелген және төленген комиссиялық сыйақылар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2.. Нысанды ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының кастодианы және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтерін сақтауды және есепке алуды жүзеге асыратын кастодиан ай сайын жасайды және есепті кезеңнің әрбір жекелеген жұмыс күні үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда есепті айдың жеке жұмыс күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
5. 2 және 3-бағандарда есептелген комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
6. 4 және 5-бағандарда төленген комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
7. "Жиыны" деген жолда есепті айдағы барлық позициялар бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
39-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_PSS
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Өтінім нөмірі
Өтінім беру күні мен уақыты
Өтінім түрі
Өтінім бағыты
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасының коды
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім белгісі
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Клиент коды
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Нарықтық баға
Орташа өлшемді баға
Сауда-саттық режимі
күні
уақыты
19
20
21
22
23
24
25
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_PSS, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
5. В графах 2 и 21 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графах 3 и 22 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы: минуты: секунды".
7. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
8. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
9. В графе 6 указывается вид рынка: "Tbills" – рынок государственных ценных бумаг, "Equities" – рынок акций, "Debts" – рынок облигаций.
10. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
11. В графе 9 указывается код валюты котирования ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
12. В графах 10 и 14 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 13 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) ценную бумагу.
13. В графах 11 и 12 чистая цена с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и доходность, по которым участник торгов готов купить (продать) долговую ценную бумагу, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.
14. В графе 13 количество ценных бумаг заявки указывается в штуках.
15. В графе 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
16. В графе 16 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздарды сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2.. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2 және 21-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 3 және 22-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат: минут: секунд" форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда өтінімнің типі көрсетіледі: "limit" – лимиттелген өтінім, "market" – нарықтық өтінім, "nego" – тікелей өтінім.
8. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 6-бағанда нарықтың түрі көрсетіледі: "Tbills" – мемлекеттік бағалы қағаздар нарығы, "Equities" – акциялар нарығы, "Debts" - облигациялар нарығы.
10. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
11. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
12. 10 және 14-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 13 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын баға көрсетіледі.
13. 11 және 12-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазды сатып алуға (сатуға) дайын болған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен таза бағасы мен кірістілік пайызбен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
14. 13-бағанда өтінімдегі бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
15. 15-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
16. 16-бағанда бағалы қағаздарды ұстаушының орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.

17. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделок.
18. В графе 18 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" – если заявка подана не маркет-мейкером, "1" – если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок ценных бумаг.
19. В графе 19 указывается уникальный код клиента, присвоенный центральным депозитарием.
20. В графе 20 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
21. В графе 23 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 23 указываются с четырьмя знаками после запятой.
22. В графе 24 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
23. В графе 25 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
24. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 40
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_ST
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Тип рынка
Метод торгов
Вид рынка
дата
время
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты котирования
Цена
Чистая цена
Доходность по долговым ценным бумагам
Дата погашения долговых ценных бумаг
Количество
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Счет депо покупки
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Код клиента покупателя
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Дата расчета
Рыночная цена
Средневзвешенная цена
Режим торгов
22
23
24
25
26
27
28
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о результатах торгов
ценными бумагами с указанием
сторон сделок"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе,
"Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок" (индекс – 1-KASE_ST, периодичность: ежедневная)

17. 17-бағанда мәмілелерді жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
18. 18-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса – "0", егер өтінімді сауда-саттыққа қатысушы бағалы қағаздардың баға белгілеулерін ұстап тұру жөніндегі маркет-мейкердің функцияларын орындау мақсатында берген болса – "1".
19. 19-бағанда клиенттің орталық депозитарий берген бірегей коды көрсетіледі.
20. 20-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
21. 23-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес айқындаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. 23-бағандағы деректер үтірден кейін төрт таңбамен көрсетіледі.
22. 24-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған акцияның орташа өлшемді нарықтық бағасы немесе мәміле жасау күніне өтелетін облигацияның орташа өлшемді нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
23. 25-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
24. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
40-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Мәмілелер тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_ST
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мәміле нөмірі
Мәміле жасау күні мен уақыты
Нарық типі
Сауда-саттық әдісі
Нарық түрі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Баға белгілеу валютасының коды
Бағасы
Таза бағасы
Борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілігі
Борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні
Саны
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Көлемі
Сатушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Депо сату шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатуға арналған өтінім нөмірі
Сатып алушы ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшесінің коды
Депо сатып алу шоты
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алуға арналған өтінім нөмірі
Мәміле мәртебесі
Есептесу күні
Нарықтық бағасы
Орташа өлшемді бағасы
Сауда-саттық режимі
22
23
24
25
26
27
28
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Мәмілелер тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Мәмілелер тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Мәмілелер тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттықтың нәтижелері туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ST, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о результатах торгов ценными бумагами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
5. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
7. В графе 4 в качестве типа рынка указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на вторичном рынке ценных бумаг, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена на первичном рынке ценных бумаг.
8. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом заключения прямых (адресных) сделок, "2" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом фиксинга, "3" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом франкфуртских торгов, "4" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом специализированных торгов, "5" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом английских торгов, "6" – сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом голландских торгов, "7" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом подписки; "8" – если сделка по купле-продаже ценных бумаг заключена методом дискретных торгов; "9" – иные методы, предусмотренные внутренними документами организатора торгов.
9. В графе 6 указывается вид рынка, предусмотренный торговой системой.
10. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
11. В графе 9 указывается код валюты котирования ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
12. В графах 10 и 15 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 10 ("Цена") и 14 ("Количество"). В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с ценной бумагой.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәмілелер тараптарын көрсете отырып, бағалы қағаздармен сауда-саттық нәтижелері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
4. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2-бағанда мәміленің жасалу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 3-бағанда мәміленің жасалу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда нарықтың типі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың қайталама нарығында жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі бағалы қағаздардың бастапқы нарығында жасалған болса – "1".
8. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса – "0", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі тікелей (атаулы) мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса – "1", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі фиксинг әдісімен жасалған болса – "2", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі франкфурттық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "3", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі мамандандырылған сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "4", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі ағылшын сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "5", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі голландтық сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "6", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі жазылу әдісімен жасалған болса – "7", егер бағалы қағаздарды сатып алу-сату мәмілесі дискреттік сауда-саттық әдісімен жасалған болса – "8", сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өзге әдістер – "9".
9. 6-бағанда сауда жүйесінде көзделген нарық түрі көрсетіледі.
10. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
11. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
12. 10 және 15-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және мәміле көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 14 ("Саны") бағандарының көбейтіндісі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушының бағалы қағазбен мәміле жасаған баға көрсетіледі.

13. В графах 11 и 12 чистая цена и доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которым участник торгов заключил сделку с долговой ценной бумагой, указываются в процентах. Графы 11 и 12 заполняются по долговым ценным бумагам.
14. В графе 14 количество ценных бумаг сделки указывается в штуках.
15. В графах 16 и 20 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
16. В графах 17 и 21 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
17. В графах 18 и 22 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные центральным депозитарием.
18. В графе 24 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
19. В графе 26 указывается рыночная цена ценной бумаги на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с методикой оценки ценных бумаг, предусмотренной его внутренними документами. Для облигаций указывается рыночная цена в процентах к номинальной стоимости. Данные в графе 26 указываются с четырьмя знаками после запятой.
20. В графе 27 указывается средневзвешенная рыночная цена акции или средневзвешенная рыночная доходность облигации к погашению на дату заключения сделки, определенная организатором торгов в соответствии с порядком расчета средневзвешенных рыночных цен акций и средневзвешенных рыночных доходностей облигаций к погашению, предусмотренным внутренними документами организатора торгов.
21. В графе 28 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 41
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_ABR
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Вид репо
Код инструмента репо
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код валюты котирования
Цена
Доходность
Количество ценных бумаг
Объем
Код члена организатора торгов
Счет депо
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Код клиента
Персональный идентификационный номер
Статус заявки
Дата и время снятия заявки
Срок репо
Размер дисконта
Режим торгов
дата
время
16
17
18
19
20
21
22
23
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о заявках на операции
репо с ценными бумагами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (индекс – 1-KASE_ABR, периодичность – ежедневная)

13. 11 және 12-бағандарда сауда-саттыққа қатысушы борыштық бағалы қағазбен мәміле жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен таза бағасы мен кірістілігі пайызбен көрсетіледі. 11 және 12-бағандар борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
14. 14-бағанда бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі.
15. 16 және 20-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
16. 17 және 21-бағандарда депо шоты (қосалқы шоты) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
17. 18 және 22-бағандарда орталық депозитарий берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
18. 24-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
19. 26-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарды бағалау әдістемесіне сәйкес анықтаған мәміле жасалған күнгі бағалы қағаздың нарықтық бағасы көрсетіледі. Облигациялар үшін нарықтық баға номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. 26-бағандағы деректер үтірден кейін төрт таңбамен көрсетіледі.
20. 27-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген акциялардың орташа өлшемді нарықтық бағасы немесе сауда-саттықты ұйымдастырушы акциялардың орташа өлшемді нарықтық бағасын және өтелетін облигациялардың орташа өлшемді нарықтық кірісін есептеу тәртібіне сәйкес айқындаған мәміле жасалған күнгі өтелетін облигацияның орташа өлшемді нарықтық кірістілігі көрсетіледі.
21. 28-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
41-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_ABR
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Өтінім нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Репо түрі
Репо құралының коды
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Баға белгілеу валютасының коды
Баға
Кірістілік
Бағалы қағаздардың саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо шоты
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Клиенттің коды
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім мәртебесі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Репо мерзімі
Дисконт мөлшері
Сауда- саттық режимі
күні
уақыты
16
17
18
19
20
21
22
23
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтiнiмдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бағалы қағаздармен репо
операцияларына өтiнiмдер
туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ABR, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на операции репо с ценными бумагами" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
5. В графах 2 и 19 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графах 3 и 20 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
7. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа. Направление заявки указывается в отношении ценных бумаг.
8. В графе 5 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
9. В графе 6 в качестве кода инструмента операции репо указывается код, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки инструментов операции репо, предусмотренным его внутренними документами.
10. В графе 7 указывается код ценной бумаги, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
11. В графе 9 указывается код валюты котирования ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
12. В графах 10 и 13 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки указываются в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 10 ("Цена") и 12 ("Количество"). При подаче заявки на покупку по операциям автоматическое репо в качестве объема заявки признается объем денег. В графе 10 указывается цена, по которой участник торгов готов совершить операцию репо.
13. В графе 11 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов готов провести операцию репо, в процентах.
14. В графе 12 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом ценных бумаг операции "прямое (автоматическое) репо".
15. В графе 14 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздармен репо операцияларына өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды күн сайын сауда-саттықты ұйымдастырушы жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2 және 19-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 3 және 20-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі. Өтінімнің бағыты бағалы қағаздарға қатысты көрсетіледі.
8. 5-бағанда мәміленің әдісі көрсетіледі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо".
9. 6-бағанда репо операциясы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген репо операциясының құралдарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған код көрсетіледі.
10. 7-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға баға белгілеу тәртібіне сәйкес айқындаған бағалы қағаздың коды көрсетіледі.
11. 9-бағанда бағалы қағаздың баға белгілеу валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
12. 10 және 13-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Өтінімнің көлемі ретінде 10 ("Бағасы") және 12 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. Автоматты репо операциялары бойынша сатып алуға өтінім беру кезінде өтінімнің көлемі ретінде ақша көлемі танылады. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасауға дайын баға көрсетіледі.
13. 11-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жүргізуге дайын болатын, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.
14. 12-бағанда "тікелей (автоматты) репо" операциясының бағалы қағаздарын сатушы қойған бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
15. 14-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.

16. В графе 15 указывается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
17. В графе 16 указывается уникальный код клиента, присвоенный центральным депозитарием.
18. В графе 17 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение операции репо с ценными бумагами.
19. В графе 18 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
20. В графе 21 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
21. В графе 22 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене инструмента, являющегося предметом операции репо.
22. В графе 23 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
23. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 42
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_ABRvP
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Вид репо
Тип операции
Код инструмента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Цена
Доходность
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Количество
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Счет депо продажи
Код клиента продавца
Номер заявки продавца
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Счет депо покупки
Код клиента покупателя
Номер заявки покупателя
Статус сделки
Срок репо
Дата закрытия
Размер дисконта
Номер сделки открытия
Режим торгов
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет об операциях репо
с ценными бумагами с
указанием их участников"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (индекс – 1-KASE_ABRvP, периодичность – ежедневная)

16. 15-бағанда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының жеке шоты (қосалқы шоты) көрсетіледі.
17. 16-бағанда орталық депозитарий берген клиенттің бірегей коды көрсетіледі.
18. 17-бағанда бағалы қағаздармен репо операциясын жасауға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
19. 18-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
20.. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
21. 22-бағанда репо операциясының мәні болып табылатын құралдың бағасына қолданылған дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.
22. 23-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
23. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
42-қосымша
Әкімшілік деректерді
Жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қатысушыларын көрсете отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_ABRvP
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мәміле нөмірі
Мәміле жасау күні мен уақыты
Репо түрі
Операция типі
Инструмент коды
Бағалы қағаз коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағасы
Кірістілік
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Саны
Көлемі
Сатушы ретінде әрекет еткен сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Депо сату шоты
Сатушы клиентінің коды
Сатушының өтінім нөмірі
Сатып алушы ретінде әрекет еткен сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Депо сатып алу шоты
Сатып алушы клиентінің коды
Сатып алушының өтінім нөмірі
Мәміле мәртебесі
Репо мерзімі
Жабылу күні
Дисконт мөлшері
Ашылу мәмілесінің нөмірі
Сауда-саттық режимі
18
19
20
21
22
23
24
25
26
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________ ______________
Ескертпе: нысан "Қатысушылары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қатысушылары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Қатысушылары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ABRvP, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях репо с ценными бумагами с указанием их участников" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
5. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
7. В графе 4 указывается способ сделки: "прямое репо" или "автоматическое репо".
8. В графе 5 в качестве типа операции репо указывается открытие или закрытие.
9. В графах 9 и 12 цена за одну ценную бумагу с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки указываются в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 9 ("Цена") и 11 ("Количество").
10. В графе 10 указывается доходность с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник торгов заключил операцию репо, в процентах.
11. В графе 11 указывается количество ценных бумаг (в штуках), выставляемых продавцом операции репо.
12. В графах 13 и 17 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графах 14 и 18 в качестве счета (субсчета) депо понимается лицевой счет (субсчет) держателя ценных бумаг, открытый в системе учета центрального депозитария.
14. В графах 15 и 19 указываются уникальные коды клиентов, присвоенные центральным депозитарием.
15. В графах 16 и 20 указываются порядковые номера заявок на заключение операции репо, поданные продавцом и покупателем ценных бумаг, соответственно.
16. В графе 21 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
17. В графе 22 указывается срок операции репо, определенный организатором торгов в соответствии с его внутренними документами.
18. В графе 23 указывается дата закрытия операции репо в формате "дд.мм.гггг". Данная графа заполняется только для операции открытия репо.
19. В графе 24 указывается ставка дисконтирования, примененная к цене финансового инструмента, являющегося предметом операции репо.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қатысушылары көрсетіле отырып, бағалы қағаздармен репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2-бағанда мәміле жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 3-бағанда мәміле жасау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда мәміле әдісі: "тікелей репо" немесе "автоматты репо" көрсетіледі.
8. 5-бағанда репо операциясының типі ретінде ашылуы немесе жабылуы көрсетіледі.
9. 9 және 12-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір бағалы қағаздың бағасы және мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. 9 ("Бағасы") және 11 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі мәміленің көлемі ретінде танылады.
10. 10-бағанда сауда-саттыққа қатысушы репо операциясын жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.
11. 11-бағанда репо операциясының сатушысы қоятын бағалы қағаздардың саны (данамен) көрсетіледі.
12. 13 және 17-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
13. 14 және 18-бағандарда депо шоты (қосалқы шот) ретінде орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде ашылған бағалы қағаздарды ұстаушының дербес шоты (қосалқы шоты) түсініледі.
14. 15 және 19-бағандарда орталық депозитарий берген клиенттердің бірегей кодтары көрсетіледі.
15. 16 және 20-бағандарда тиісінше бағалы қағаздарды сатушы және сатып алушы репо операцияларын жасауға берген өтінімдердің реттік нөмірлері көрсетіледі.
16. 21-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
17. 22-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған репо операциясының мерзімі көрсетіледі.
18. 23-бағанда репо операциясын жабу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі. Бұл баған репоны ашу операциясы үшін ғана толтырылады.
19. 24-бағанда репо операциясының нысанасы болатын қаржы құралының бағасына қолданылған дисконттау мөлшерлемесі көрсетіледі.

20. В графе 25 указывается порядковый номер соответствующей сделки открытия репо. Данная графа заполняется только для операции закрытия репо.
21. В графе 26 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 43
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_ABD
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Тип
Направление заявки
Код инструмента
Цена одного контракта
Наименование валюты
Количество контрактов
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Количество базовых активов в одном контракте
Объем
Код члена организатора торгов
Код торгового счета
Расчетный код
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Персональный идентификационный номер
Признак заявки
Дата и время снятия заявки
Статус заявки
дата
время
15
16
17
18
19
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о заявках на покупку
(продажу) производных
финансовых инструментов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов" (индекс – 1-KASE_ABD, периодичность – ежедневная)

20. 25-бағанда тиісті репо ашу мәмілесінің реттік нөмірі көрсетіледі. Бұл баған репоны жабу операциясы үшін ғана толтырылады.
21. 26-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
43-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_ABD
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Типі
Өтінімнің бағыты
Құралдың коды
Бір келісімшарттың бағасы
Валютаның атауы
Келісімшарттар саны
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Бір келісімшарттағы базалық активтердің саны
Көлемі
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда шотының коды
Есеп айырысу коды
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Дербес сәйкестендіру нөмірі
Өтінім белгісі
Өтінімді алып тастау күні мен уақыты
Өтінімнің мәртебесі
күні
уақыты
15
16
17
18
19
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_ABD, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) производных финансовых инструментов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
5. В графах 2 и 17 указываются дата подачи и дата снятия заявки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графах 3 и 18 указываются время подачи и время снятия заявки в формате "часы:минуты:секунды".
7. В графе 4 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "nego" – прямая заявка.
8. В графе 5 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
9. В графах 7 и 11 цена одного контракта и объем заявки указываются в тенге. В графе 11 в качестве объема заявки признается произведение граф 7 ("Цена одного контракта") и 9 ("Количество контрактов"). В графе 7 в качестве цены одного контракта указывается цена, по которой участник торгов готов заключить сделку с производными финансовыми инструментами.
10. В графе 8 указывается наименование валюты в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
11. В графах 9 и 10 количество контрактов заявки и количество базовых активов в одном контракте указываются в штуках.
12. В графе 14 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в деньгах и (или) обязательств по сделкам, стороной по которым является участник торгов.
13. В графе 15 указывается персональный идентификационный номер трейдера фондовой биржи, подавшего заявку на заключение сделки с производными финансовыми инструментами.
14. В графе 16 в качестве признака заявки указывается цифра: "0" – если заявка подана не маркет-мейкером, "1" – если заявка подана участником торгов в целях исполнения функций маркет-мейкера по поддержанию котировок по производным ценным бумагам.
15. В графе 19 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 44
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_DT
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Код инструмента
Метод торгов
Цена одного контракта
Наименование валюты
Количество контрактов
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Количество базовых активов в одном контракте
Объем
Код члена организатора торгов, выступающего продавцом
Код торгового счета продажи
Расчетный код продажи
Номер заявки на продажу
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Код торгового счета покупки
Расчетный код покупки
Номер заявки на покупку
Дата исполнения
15
16
17
18
19
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о результатах торгов
производными финансовыми
инструментами с указанием
сторон сделок"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок" (индекс – 1-KASE_DT, периодичность – ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Туынды қаржы құралдарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2 және 17-бағандарда өтінімді беру күні мен алып тастау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 3 және 18-бағандарда өтінімді беру уақыты мен алып тастау уақыты "сағат:минут:секунд";ктеу форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда өтінімнің типі: "limit" – лимиттелген өтінім, "nego" – тікелей өтінім көрсетіледі.
8. 5-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
9. 7 және 11-бағандарда бір келісімшарттың бағасы мен өтінім көлемі теңгемен көрсетіледі. 11-бағанда өтінімнің көлемі 7 ("Бір келісімшарттың бағасы") және 9 ("Келісімшарттардың саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 7-бағанда бір келісімшарттың бағасы ретінде сауда-саттыққа қатысушы туынды қаржы құралдарымен мәміле жасауға дайын болатын баға көрсетіледі.
10. 8-бағанда валютаның атауы "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
11. 9 және 10-бағандарда өтінім келісімшарттарының саны мен бір келісімшарттағы базалық активтердің саны данамен көрсетіледі.
12. 14-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшамен қамтамасыз ету туралы ақпаратты және (немесе) тарапы сауда-саттыққа қатысушы болатын мәмілелер бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
13. 15-бағанда туынды қаржы құралдарымен мәміле жасасуға өтінім берген қор биржасы трейдерінің дербес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
14. 16-бағанда өтінімнің белгісі ретінде мынадай цифр көрсетіледі: егер өтінімді маркет-мейкер бермеген болса - "0", егер өтінімді сауда-саттыққа қатысушы туынды бағалы қағаздар бойынша баға белгілеуді қолдау жөніндегі маркет-мейкердің функцияларын орындау мақсатында берген болса - "1".
15. 19-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
44-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Мәмілелердің тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_DT
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Құралдың коды
Сауда-саттық әдісі
Бір келісімшарттың бағасы
Валютаның атауы
Келісімішарттардың саны
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Бір келісімшарттағы базалық активтердің саны
Көлемі
Сатушы ретінде әрекет еткен сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатудың сауда шотының коды
Сатудың есеп айырысу коды
Сатуға өтінімнің нөмірі
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Сатып алушы ретінде әрекет еткен сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатып алудың сауда шотының коды
Сатып алудың есеп айырысу коды
Сатып алуға өтінімнің нөмірі
Орындау күні
15
16
17
18
19
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Мәмілелердің тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Мәмілелердің тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Мәмілелердің тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" (индексі – 1-KASE_DT, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах торгов производными финансовыми инструментами с указанием сторон сделок" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
5. В графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 3 указывается время заключения сделки в формате "часы:минуты:секунды".
7. В графе 5 в качестве метода торгов указывается цифра: "0" – если сделка по купле-продаже производных финансовых инструментов заключена методом непрерывного встречного аукциона, "1" – если сделка по купле-продаже производных финансовых инструментов заключена методом заключения прямых (адресных) сделок.
8. В графах 6 и 10 цена одного контракта и объем сделки указываются в тенге. В графе 10 в качестве объема сделки признается произведение граф 6 ("Цена одного контракта") и 8 ("Количество контрактов"). В графе 6 в качестве цены одного контракта указывается цена, по которой участник торгов заключил сделку с производными финансовыми инструментами.
9. В графе 7 указывается наименование валюты сделки в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
10. В графах 8 и 9 количество контрактов сделки и количество базовых активов в одном контракте указываются в штуках.
11. В графах 11 и 15 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 13 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в деньгах и (или) обязательств по сделкам продажи производного финансового инструмента, стороной по которым является участник торгов.
13. В графе 17 указывается клиринговый регистр, предназначенный для учета информации об обеспечении участника торгов в деньгах и (или) обязательств по сделкам покупки производного финансового инструмента, стороной по которым является участник торгов.
14. В графе 19 указывается фактическая дата расчета сделки в формате "дд.мм.гггг".
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 45
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_FC
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер заявки
Дата и время подачи заявки
Направление заявки
Код финансового инструмента
Цена
Количество
Объем
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код члена организатора торгов
Код торгового счета
Код клиента
Тип заявки
Статус заявки
Доходность валютного свопа
Режим торгов
9
10
11
12
13
14
15
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о заявках на
покупку (продажу) иностранных валют"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют" (индекс – 1-KASE_FC, периодичность – ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәмілелердің тараптарын көрсете отырып, туынды қаржы құралдармен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2-бағанда мәмілені жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 3-бағанда мәмілені жасау уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
7. 5-бағанда сауда-саттық әдісі ретінде цифр көрсетіледі: егер туынды қаржы құралдарын сатып алу-сату мәмілесі үздіксіз қарсы аукцион әдісімен жасалған болса - "0", егер туынды қаржы құралдарын сатып алу-сату мәмілесі тікелей (атаулы) мәмілелер жасау әдісімен жасалған болса - "1".
8. 6 және 10-бағандарда бір келісімшарттың бағасы мен мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. 10-бағанда мәміленің көлемі ретінде 6 ("Бір келісімшарттың бағасы") және 8 ("Келісімшарттардың саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 6-бағанда бір келісімшарттың бағасы ретінде сауда-саттыққа қатысушы туынды қаржы құралдарымен мәміле жасаған баға көрсетіледі.
9. 7-бағанда валютаның атауы "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
10. 8 және 9-бағандарда мәміле келісімшарттарының саны мен бір келісімшарттағы базалық активтердің саны данамен көрсетіледі.
11. 11 және 15-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
12. 13-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшамен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және/немесе тарапы сауда-саттыққа қатысушы болып табылатын туынды қаржы құралын сату мәмілелері бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
13. 17-бағанда сауда-саттыққа қатысушыны ақшамен қамтамасыз ету жөніндегі ақпаратты және (немесе) тарапы сауда-саттыққа қатысушы болып табылатын туынды қаржы құралын сатып алу мәмілелері бойынша міндеттемелерді есепке алуға арналған клиринг тіркелімі көрсетіледі.
14. 19-бағанда мәмілені есептеудің нақты күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
45-қосымша
Әкімшілік деректерді
;инауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_FC
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Өтінімнің нөмірі
Өтінімді беру күні мен уақыты
Өтінімнің бағыты
Қаржы құралының коды
Бағасы
Саны
Көлемі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сауда шотының коды
Клиент коды
Өтінімнің типі
Өтінімнің мәртебесі
Валюталық своптың кірістілігі
Сауда-саттық режимі
9
10
11
12
13
14
15
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_FC, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заявках на покупку (продажу) иностранных валют" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер заявки.
5. В графе 2 указывается дата подачи заявки в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 3 указывается время подачи заявки в формате "часы:минуты:секунды".
7. В графе 4 в качестве направления заявки указывается покупка или продажа.
8. В графе 5 указывается код финансового инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
9. В графах 6 и 8 указываются цена за один финансовый инструмент с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем заявки в тенге. В качестве объема заявки признается произведение граф 8 ("Цена") и 9 ("Количество"), за исключением операций валютного свопа. В графе 8 указывается цена, по которой участник торгов готов купить (продать) финансовый инструмент.
10. В графе 7 количество финансовых инструментов заявки указывается в штуках.
11. В графе 9 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графе 11 указывается код клиента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 12 указывается тип заявки: "limit" – лимитированная заявка, "market" – рыночная заявка, "nego" – прямая заявка.
14. В графе 13 указывается статус заявки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
15. В графе 14 указывается доходность, с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участник готов купить (продать) иностранную валюту. Графа 14 заполняется для операций валютного свопа.
16. В графе 15 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
17. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 46
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о результатах торгов иностранными валютами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_RFC
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Номер сделки
Дата и время заключения сделки
Код финансового инструмента
Цена
Доходность
Количество
Объем
дата
время
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Код члена организатора торгов выступающего продавцом
Код торгового счета продажи
Код клиента
Номер заявки на продажу
Код члена организатора торгов, выступающего покупателем
Код торгового счета покупки
Код клиента
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Номер заявки на покупку
Статус сделки
Дата исполнения
Признак сделки
Режим торгов
16
17
18
19
20
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах торгов иностранными валютами".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о результатах торгов
иностранными валютами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о результатах торгов иностранными валютами" (индекс – 1-KASE_RFC, периодичность – ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шетел валюталарын сатып алуға (сатуға) өтінімдер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда өтінімнің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2-бағанда өтінімді беру күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі
6. 3-бағанда өтінімді беру уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда өтінімнің бағыты ретінде сатып алу немесе сату көрсетіледі.
8. 5-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған қаржы құралының коды көрсетіледі.
9. 6 және 8-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір қаржы құралының бағасы және өтінімнің көлемі теңгемен көрсетіледі. Валюталық своп операцияларын қоспағанда, өтінім көлемі ретінде 8 ("Баға") және 9 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады. 8-бағанда сауда-саттыққа қатысушы қаржы құралын сатып алуға (сатуға) дайын бағасы көрсетіледі.
10. 7-бағанда өтінімнің қаржы құралдарының саны данамен көрсетіледі.
11. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерiне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі.
12. 11-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған клиенттің коды көрсетіледі.
13. 12-бағанда өтінімнің типі: "limit" - лимиттелген өтінім, "market" - нарықтық өтінім, "nego" - тікелей өтінім көрсетіледі.
14. 13-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген өтінімнің мәртебесі көрсетіледі.
15. 14-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған, қатысушы шетел валютасын сатып алуға (сатуға) дайын кірістілік баға белгілеу дәлдігімен көрсетіледі. 14-баған валюталық своп операциялары үшін толтырылады.
16. 15-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
17. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
46-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_RFC
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Мәміленің нөмірі
Мәмілені жасау күні мен уақыты
Қаржы құралының коды
Бағасы
Кірістілігі
Саны
Көлемі
күні
уақыты
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Сатушы ретінде әрекет еткен сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатудың сауда шотының коды
Клиент коды
Сатуға өтінімнің нөмірі
Сатып алушы ретінде әрекет еткен сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Сатып алудың сауда шотының коды
Клиент коды
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Сатып алуға өтінімнің нөмірі
Мәміленің мәртебесі
Орындалу күні
Мәміле белгісі
Сауда-саттық режимі
16
17
18
19
20
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" (индексі – 1-KASE_RFC, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о результатах торгов иностранными валютами" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно организатором торгов и заполняется за каждый отчетный день. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается порядковый номер сделки.
5. В графах 2 и 18 указываются дата заключения сделки и фактическая дата расчета по сделке в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 3 указываются время заключения сделки и фактическое время расчета по сделке в формате "часы:минуты:секунды".
7. В графе 4 указывается код финансового инструмента, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
8. В графах 5 и 8 указываются цена за один финансовый инструмент с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, и объем сделки в тенге. В качестве объема сделки признается произведение граф 5 ("Цена") и 7 ("Количество").
9. В графе 6 указывается доходность, с точностью котирования, определенной организатором торгов в соответствии с его внутренними документами, по которой участники торгов заключили сделку по валютному свопу, в процентах.
10. В графе 7 указывается количество финансовых инструментов в штуках.
11. В графе 9 указываются коды членов организатора торгов, определенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами.
12. В графах 11 и 15 указываются коды клиентов, определенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки иностранных валют, предусмотренным его внутренними документами.
13. В графе 17 указывается статус сделки, предусмотренной внутренними документами организатора торгов.
14. В графе 19 указывается номер основной сделки своп. Графа 19 заполняется для операций валютного свопа.
15. В графе 20 указывается режим торгов, предусмотренный торговой системой.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 47
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о членах организатора торгов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_SEM
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Сведения о членах организатора торгов
Наименование члена организатора торгов
Вид и реквизиты лицензии
Код члена организатора торгов
Дата
Категория членства
приема
исключения
----
----
----
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого: количество членов организатора торгов
(количество членов)
х
х
х
из них совершавшие сделки с ценными бумагами и финансовыми инструментами
(количество членов, совершавших сделки)
х
х
х
Таблица 2. Отчет о членах организатора торгов, обладающих статусом маркет-мейкера в отношении финансовых инструментов, в том числе ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Наименование члена организатора торгов
Код финансового инструмента (Код ценной бумаги)
Дата
Минимальный объем обязательной котировки финансовых инструментов (ценных бумаг)
Разница между котировками спроса и предложения финансовых инструментов (ценных бумаг)
Иные условия
присвоения статуса
утраты статуса
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Итого количество членов организатора торгов, обладающих статусом маркет-мейкера, из них:
по ценным бумагам;
по иным финансовым инструментам, не являющимися ценными бумагами.
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о членах организатора торгов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о членах организатора торгов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о членах организатора торгов" (индекс – 1-KASE_SEM, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шетел валюталарымен сауда-саттықтың нәтижелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы күн сайын жасайды және әрбір есепті күн үшін толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда мәміленің реттік нөмірі көрсетіледі.
5. 2 және 18-бағандарда мәмілені жасау күні және мәміле бойынша нақты есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 3-бағанда мәмілені жасау уақыты және мәміле бойынша нақты есеп айырысу уақыты "сағат:минут:секунд" форматында көрсетіледі.
7. 4-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған қаржы құралының коды көрсетіледі.
8. 5 және 8 бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен бір қаржы құралының бағасы және мәміленің көлемі теңгемен көрсетіледі. Мәміленің көлемі ретінде 5 ("Бағасы") және 7 ("Саны") бағандардың көбейтіндісі танылады.
9. 6-бағанда сауда-саттыққа қатысушылар валюталық своп бойынша мәміле жасаған, сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарына сәйкес айқындаған баға белгілеу дәлдігімен кірістілік пайызбен көрсетіледі.
10. 7-бағанда қаржы құралдарының саны данамен көрсетіледі.
11. 9-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерінің кодтары көрсетіледі.
12. 11 және 15-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген шетел валюталарына код беру тәртібіне сәйкес айқындаған клиенттердің кодтары көрсетіледі.
13. 17-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген мәміленің мәртебесі көрсетіледі.
14. 19-бағанда негізгі своп мәмілесінің нөмірі көрсетіледі. 19-баған валюталық своп операциялары үшін толтырылады.
15. 20-бағанда сауда жүйесінде көзделген сауда-саттық режимі көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
47-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_SEM
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы мәліметтер
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің атауы
Лицензияның түрі мен деректемелері
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды
Күні
Мүшелік ету санаты
қабылдау
шығару
----
----
----
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны: сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерінің саны
(мүшелер саны)
х
х
х
оның ішінде бағалы қағаздармен және қаржы құралдарымен мәмілелер жасағандары
(мәміле жасаған мүшелер саны)
х
х
х
2-кесте. Қаржы құралдарына, оның ішінде сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне кіретін бағалы қағаздарға қатысты маркет-мейкер мәртебесіне ие сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп
Сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің атауы
Қаржы құралының коды (Бағалы қағаздың коды)
Күні
Қаржы құралдарының (бағалы қағаздардың) міндетті баға белгілеуінің ең аз көлемі
Қаржы құралдарына (бағалы қағаздарға) сұраныс пен ұсыныстың баға белгілеулері арасындағы айырма
Өзге талаптар
мәртебе беру
мәртебені жоғалту
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Жиынында маркет-мейкер мәртебесіне ие сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшелерiнің саны, олардың ішінде:
бағалы қағаздар бойынша;
бағалы қағаздар болып табылмайтын өзге қаржы құралдары бойынша.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп" (индексі – 1-KASE_SEM, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о членах организатора торгов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) Форма заполняется в хронологическом порядке приема членов организатора торгов;
2) в графе 3 в качестве вида и реквизитов лицензии указываются ее полное наименование, номер и дата выдачи Национальным Банком Республики Казахстан или уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
3) в графе 4 указывается код члена организатора торгов, определенный организатором торгов в соответствии с порядком кодировки членов организатора торгов, предусмотренным его внутренними документами;
4) в графах 7, 8 и последующих графах указываются категории членства, определенные внутренними документами организатора торгов.
5. По Таблице 2:
1) в графе 3 в качестве кода финансового инструмента (ценной бумаги) используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки финансовых инструментов, предусмотренным его внутренними документами;
2) в графах 4 и 5 даты присвоения и утраты статуса маркет-мейкера указываются в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 7 разница между котировками спроса и предложения маркет-мейкера финансовых инструментов указывается в соответствии со значением, определяемым организатором торгов.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 48
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_S
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента ценной бумаги
Страна резидентства эмитента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Дата
Код валюты номинала
Номинал
включения ценной бумаги в список
исключения из списка (в том числе при погашении)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сектор _________ списка
Категория списка _________
1
Вид ценной бумаги
1.1.
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Категория списка _________
Вид ценной бумаги
Итого: по ____ (вид ценной бумаги) категории___
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по категории списка________
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Итого: по сектору списка
(количество эмитентов)
(количество ценных бумаг)
x
x
Всего эмитентов _________, из них нерезидентов __________
продолжение таблицы:
Количество сделок
Объем сделок
Минимальная цена сделки
Максимальная цена сделки
Средневзвешенная цена сделок
Последняя сделка
Текущая купонная ставка
всего
размещение
обращение
всего
размещение
обращение
дата
цена
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о ценных бумагах,
входящих в отдельные секторы
(категории) списка
организатора торгов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов" (индекс – 1-KASE_S, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы тоқсан сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) Нысан сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелерін қабылдаудың хронологиялық тәртібі бойынша толтырылады;
2) 3-бағанда лицензияның түрі мен деректемелері ретінде оның толық атауы, нөмірі және оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті орган берген күн көрсетіледі;
3) 4-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген сауда-саттықты ұйымдастырушының мүшелеріне код беру тәртібіне сәйкес айқындаған сауда-саттықты ұйымдастырушы мүшесінің коды көрсетіледі;
4) 7, 8-бағандарда және одан кейінгі бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында айқындалған мүшелік санаттары көрсетіледі.
5. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда қаржы құралының (бағалы қағаздың) коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады;
2) 4 және 5-бағандарда маркет-мейкер мәртебесін беру және жоғалту күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
3) 7-бағанда қаржы құралдарының маркет-мейкерінің сұранысы мен ұсынысының баға белгілеулері арасындағы айырма сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындайтын мәнге сәйкес көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
48-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_S
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Бағалы қағаз эмитентінің атауы
Эмитенттің резиденттік елі
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Күні
Номинал валютасының коды
Номиналы
бағалы қағазды тізімге енгізу
тізімнен шығару (оның ішінде өтеу кезінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_________ тізім секторы
Тізім санаты _________
1
Бағалы қағаздың түрі
1.1.
Жиыны: ___ санаты ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Тізім санаты _________
Бағалы қағаздың түрі
Жиыны: ___ санаты ____ бойынша (бағалы қағаздың түрі)
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиыны: ________ тізімінің санаты бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Жиыны: ________ тізімінің секторы бойынша
(эмитенттер саны)
(бағалы қағаздар саны)
x
x
Эмитенттердің барлығы _________, оның ішінде бейрезиденттер __________
кестенің жалғасы:
Мәмілелер саны
Мәмілелер көлемі
Мәміленің ең төменгі бағасы
Мәміленің ең жоғары бағасы
Мәмілелердің орташа өлшемді бағасы
Соңғы мәміле
Ағымдағы купондық мөлшерлеме
барлығы
орналастыру
айналыс
барлығы
орналастыру
айналыс
күні
бағасы
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына
(санаттарына) кiретiн бағалы
қағаздар туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" (индексі – 1-KASE_S, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, входящих в отдельные секторы (категории) списка организатора торгов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается страна резидентства в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
5. В графе 4 в качестве кода ценной бумаги используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами.
6. В графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
7. В графах 6, 7 и 19 дата включения ценной бумаги в список организатора торгов, ее исключения из списка, а также дата совершения последней сделки указываются в формате "дд.мм.гггг".
8. В графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
9. В графах 10, 11 и 12 количество сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, указывается в штуках.
10. В графах 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 и 20 объем, минимальная, максимальная, средневзвешенная цены сделок, совершенных с ценной бумагой в отчетный период, а также цена последней сделки указываются в тенге.
11. В качестве сектора и категории списка фондовой биржи указываются список фондовой биржи, сектор фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи и категории списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
12. В графе 21 текущая купонная ставка заполняется по долговым ценным бумагам.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 49
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_FI
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Общие реквизиты финансового инструмента
Код финансового инструмента
Дата
Количество сделок
Объем сделок (в тенге)
Минимальная цена (в тенге)
Максимальная цена (в тенге)
Средневзвешенная цена (в тенге)
допуска финансового инструмента к торговле
исключения из списка (в том числе при исполнении фьючерса)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого финансовых инструментов
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о финансовых
инструментах, за исключением
ценных бумаг, входящих в
список организатора торгов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов" (индекс – 1-KASE_FI, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушы тiзiмiнiң жекелеген секторларына (санаттарына) кiретiн бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда резиденттік елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
5. 4-бағанда бағалы қағаздың коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады.
6. 5-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
7. 6, 7 және 19-бағандарда бағалы қағазды сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізу, оны тізімнен шығару күні, сондай-ақ соңғы мәміле жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
8. 8-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
9. 10, 11 және 12-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
10. 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 және 20-бағандарда есепті кезеңде бағалы қағазбен жасалған мәмілелердің көлемі, ең төменгі, ең жоғарғы, орташа өлшемді бағалары, сондай-ақ соңғы мәміленің бағасы теңгемен көрсетіледі.
11. Қор биржасы тізімінің секторы және санаты ретінде қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының секторы, қор биржасының оқшауланған алаңдары және қор биржасы тізімінің санаттары көрсетіледі.
12. 21-бағанда ағымдағы купондық мөлшерлеме борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
49-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_FI
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Қаржы құралының жалпы деректемелері
Қаржы құралының коды
Күні
Мәмілелердің саны
Мәмілелердің көлемі (теңгемен)
Ең төменгі баға (теңгемен)
Ең жоғары баға (теңгемен)
Орташа өлшемді баға (теңгемен)
қаржы құралын саудаға шығару
тізімнен алып тастау (оның ішінде фьючерсті орындау кезінде)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Қаржы құралдарының жиыны
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп" (индексі – 1-KASE_FI, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о финансовых инструментах, за исключением ценных бумаг, входящих в список организатора торгов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца. Данные в Форме заполняются в тенге. Ценные бумаги в Форме заполняются в хронологическом порядке их включения в список.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 в качестве кода финансового инструмента используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки финансовых инструментов, предусмотренным его внутренними документами.
5. В графах 4 и 5 даты допуска финансового инструмента к торговле и исключения из списка (в том числе при исполнении фьючерса) указываются в формате "дд.мм.гггг".
6. В графе 6 количество сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода, указывается в штуках.
7. В графах 7, 8, 9 и 10 объем, минимальная, максимальная, средневзвешенная цены сделок, совершенных с финансовым инструментом в отчетный период, указываются в тенге.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 50
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об объемах сделок
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_VOLUME_DEALINGS
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Секторы списка
Количество сделок
Объем сделок, в тенге
1
2
3
4
1.
Размещение:
1.1.
2.
Обращение:
2.1.
3.
Сделки репо:
3.1.
4.
Всего
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах сделок".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об объемах сделок"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об объемах сделок" (индекс – 1-KASE_VOLUME_DEALINGS, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушының тiзiмiне кiретiн бағалы қағаздарды қоспағанда, қаржы құралдары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады. Нысанда бағалы қағаздар оларды тізімге енгізудің хронологиялық тәртібімен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда қаржы құралының коды ретінде сауда-саттықты ұйымдастырушы өзінің ішкі құжаттарында көзделген қаржы құралдарына код беру тәртібіне сәйкес берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады.
5. 4 және 5-бағандарда қаржы құралын саудаға шығару және тізімнен алып тастау күні (оның ішінде фьючерсті орындау кезінде) "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
6. 6-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
7. 7, 8, 9 және 10-бағандарда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің көлемі, ең төменгі, ең жоғарғы, орташа мөлшерленген бағалары теңгемен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
50-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Мәмілелер көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_VOLUME_DEALINGS
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Тізім секторлары
Мәмілелер саны
Мәмілелер көлемі, теңгемен
1
2
3
4
1.
Орналастыру:
1.1.
2.
Айналыс:
2.1.
3.
Репо мәмілелері:
3.1.
4.
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Мәмілелер көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Мәмілелер көлемі туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Мәмілелер көлемі туралы есеп" (индексі – 1-KASE_VOLUME_DEALINGS, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах сделок" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, сектора и категории списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи.
5. В графе 3 указывается количество сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода, в штуках.
6. В графе 4 указывается количество объем сделок, совершенных с финансовым инструментом в течение отчетного периода.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 51
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о капитализации рынка ценных бумаг
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_SС
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Капитализация рынка ценных бумаг
Сектор площадки, категории, подкатегории
Количество выпусков ценных бумаг
Количество эмитентов
Капитализация рынка (в тысячах тенге)
1
2
3
4
5
1.
1.1.
2.
2.1.
Таблица 2. Капитализация компаний, акции которых входят в торговый список организатора торгов
Наименование эмитента ценных бумаг
Код эмитента
Количество размещенных простых акций
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Средневзвешенная цена одной простой акции
Количество размещенных привилегированных акций
Средневзвешенная цена одной привилегированной акции
Капитализация эмитента (в тысячах тенге)
5
6
7
8
Таблица 3. Суммарная номинальная стоимость корпоративных облигаций, находящихся в официальном списке организатора торгов
Наименование эмитента ценных бумаг
Страна резидентства эмитента
Код ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
Сектор площадки, категории, подкатегории
1
...
Сектор площадки, категории, подкатегории
1
...
продолжение таблицы:
Дата включения ценной бумаги в список
Код валюты номинала
Номинальная стоимость одной ценной бумаги
Количество размещенных облигаций
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Суммарная номинальная стоимость облигаций (в тысячах тенге)
Курс валюты номинала
Валюта индексации номинала
Курс индексации номинала
10
11
12
13
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ _______________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о капитализации рынка ценных бумаг".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о капитализации
рынка ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о капитализации рынка ценных бумаг" (индекс – 1-KASE_SС, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Мәмілелер көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауланған алаңдары, қор биржасы тізімінің секторлары мен санаттары көрсетіледі.
5. 3-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің саны данамен көрсетіледі.
6. 4-бағанда есепті кезеңде қаржы құралымен жасалған мәмілелердің көлемі көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
51-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_SС
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру
Алаң, санат, шағын санат секторы
Бағалы қағаздар шығарылымдарының саны
Эмитенттердің саны
Нарықты капиталдандыру (мың теңгемен)
1
2
3
4
5
1.
1.1.
2.
2.1.
2-кесте. Акциялары сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда-саттық тізіміне кіретін компанияларды капиталдандыру
Бағалы қағаздар эмитентінің атауы
Эмитенттің коды
Орналастырылған жай акциялар саны
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Бір жай акцияның орташа өлшемді бағасы
Орналастырылған артықшылықты акциялар саны
Бір артықшылықты акцияның орташа өлшемді бағасы
Эмитентті капиталдандыру (мың теңгемен)
5
6
7
8
3-кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміндегі корпоративтік облигациялардың жиынтық номиналды құны
Бағалы қағаздар эмитентінің атауы
Эмитенттің резиденттік елі
Бағалы қағаздың коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
Алаң, санат, шағын санат секторы
1
...
Алаң, санат, шағын санат секторы
1
...
кестенің жалғасы:
Бағалы қағазды тізімге енгізу күні
Номинал валютасының коды
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
Орналастырылған облигациялардың саны
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Облигациялардың жиынтық номиналды құны (мың теңгемен)
Номинал валютасының бағамы
Номиналды индекстеу валютасы
Номиналды индекстеу бағамы
10
11
12
13
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Бағалы қағаздар нарығын
капиталдандыру туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" (индексі – 1-KASE_SС, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о капитализации рынка ценных бумаг" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на последний день отчетного месяца.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) в графе 2 указываются список фондовой биржи, обособленные площадки фондовой биржи, сектора и категории списка фондовой биржи в соответствии с внутренними документами фондовой биржи;
2) в графе 3 указывается количество выпусков ценных бумаг, включенных в список организатора торгов.
3) в графе 4 указывается количество эмитентов, чьи ценные бумаги включены в список организатора торгов.
4) в графе 5 указывается индикатор, указывающий суммарную номинальную стоимость размещенных облигаций, находящихся в официальном списке (по облигациям), и рыночную стоимость акций, включенных в официальный список организатора торгов (по акциям), в соответствии с порядком, установленным его внутренними документами, в тысячах тенге. Данная графа заполняется только по рынку акций и рынку корпоративных облигаций.
5. По Таблице 2:
1) Таблица 2 заполняется по эмитентам, акции которых входят в расчет суммарной капитализации рынка акций в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов;
2) в графе 3 в качестве кода эмитента используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки эмитентов ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами;
4) в графах 4 и 6 указывается количество размещенных простых и привилегированных акций эмитента в штуках;
5) в графах 5 и 7 указывается средневзвешенная цена одной простой и привилегированной акций эмитента, определенная организатором торгов в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов, в тенге;
6) в графе 8 указывается капитализация эмитента акций, определенная организатором торгов в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов, в тысячах тенге.
6. По Таблице 3:
1) Таблица 3 заполняется по корпоративным облигациям, входящим в расчет суммарной номинальной стоимости рынка корпоративных облигаций в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов;
2) в графе 3 указывается страна резидентства в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздар нарығын капиталдандыру туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті айдың соңғы күніндегі жағдай бойынша толтырады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) 2-бағанда қор биржасының ішкі құжаттарына сәйкес қор биржасының тізімі, қор биржасының оқшауланған алаңдары, қор биржасы тізімінің секторлары мен санаттары көрсетіледі;
2) 3-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізілген бағалы қағаздар шығарылымдарының саны көрсетіледі.
3) 4-бағанда бағалы қағаздары сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізілген эмитенттердің саны көрсетіледі.
4) 5-бағанда ресми тізімдегі (облигациялар бойынша) орналастырылған облигациялардың жиынтық номиналды құнын және өзінің ішкі құжаттарында белгіленген тәртіпке сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне (акциялар бойынша) енгізілген акциялардың нарықтық құнын көрсететін индикатор мың теңгемен көрсетіледі. Бұл баған тек қана акциялар нарығы мен корпоративтік облигациялар нарығы бойынша толтырылады.
5. 2-кесте бойынша:
1) 2-кесте акциялары сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес акциялар нарығын жиынтық капиталдандыру есебіне кіретін эмитенттер бойынша толтырылады;
2) 3-бағанда эмитенттің коды ретінде оның ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздар эмитенттеріне код беру тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады;
3) 4 және 6-бағандарда эмитенттің орналастырылған жай және артықшылықты акцияларының саны данамен көрсетіледі;
4) 5 және 7-бағандарда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған эмитенттің бір жай және артықшылықты акцияларының орташа өлшемді бағасы теңгемен көрсетіледі;
5) 8-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған акциялар эмитентінің капиталдандырылуы мың теңгемен көрсетіледі.
6. 3-кесте бойынша:
1) 3-кесте сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес корпоративтік облигациялар нарығының жиынтық номиналды құнының есебіне кіретін корпоративтік облигациялар бойынша толтырылады;
2) 3-бағанда резиденттік елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;

3) в графе 4 в качестве кода ценной бумаги используются идентификационные коды, присвоенные организатором торгов в соответствии с порядком кодировки ценных бумаг, предусмотренным его внутренними документами;
4) в графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
5) в графе 6 дата включения ценной бумаги в список организатора торгов указывается в формате "дд.мм.гггг";
6) в графе 7 указывается код валюты номинальной стоимости ценной бумаги в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
7) в графе 9 указывается количество размещенных ценных бумаг в штуках;
8) в графе 10 указывается суммарная номинальная стоимость корпоративных облигаций, определенная организатором торгов в соответствии с порядком, предусмотренным внутренними документами организатора торгов, в тысячах тенге;
9) в графе 11 указывается курс валюты номинала, используемый для расчета номинальной стоимости корпоративных облигаций в соответствии с внутренними документами организатора торгов;
10) графы 12 и 13 заполняются только по корпоративным облигациям, имеющим номинальную стоимость, индексированную к изменению курса тенге к иностранной валюте.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 52
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о счетах клиентов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_SK
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Счета клиентов
Юридические лица
Банки-резиденты
Банки-нерезиденты
Другие юридические лица
1
2
3
4
5
1.
Текущие счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
2.
Корреспондентские счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
3.
Прочие счета
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
4.
Итого
Всего, в том числе:
в иностранной валюте
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о счетах клиентов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о счетах клиентов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о счетах клиентов" (индекс – 1-KASE_SK, периодичность – ежемесячная)

3) 4-бағанда бағалы қағаздың коды ретінде оның ішкі құжаттарында көзделген бағалы қағаздарға код белгілеу тәртібіне сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы берген сәйкестендіру кодтары пайдаланылады;
4) 5-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
5) 6-бағанда бағалы қағазды сауда-саттықты ұйымдастырушының тізіміне енгізу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
6) 7-бағанда бағалы қағаздың номиналды құны валюталарының кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
7) 9-бағанда орналастырылған бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі;
8) 10-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарында көзделген тәртіпке сәйкес сауда-саттықты ұйымдастырушы айқындаған корпоративтік облигациялардың жиынтық номиналды құны мың теңгемен көрсетіледі;
9) 11-бағанда сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарына сәйкес корпоративтік облигациялардың номиналды құнын есептеу үшін пайдаланылатын номинал валютасының бағамы көрсетіледі;
10) 12 және 13-бағандар шетел валютасына қатысты теңге бағамының өзгеруіне қарай индекстелген номиналды құны бар корпоративтік облигациялар бойынша ғана толтырылады.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
52-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Клиенттердің шоттары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_SK
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Клиенттердің шоттары
Заңды тұлғалар
Резидент-банктер
Бейрезидент-банктер
Басқа заңды тұлғалар
1
2
3
4
5
1.
Ағымдағы шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
2.
Корреспонденттік шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
3.
Басқа да шоттар
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
4.
Жиынтығы
Барлығы, оның ішінде:
шетел валютасымен
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиенттердің шоттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Клиенттердің шоттары туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Клиенттердің шоттары туралы есеп" (индексі – 1-KASE_SK, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о счетах клиентов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно организатором торгов. Данные в Форме заполняются по состоянию на конец отчетного периода в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до (1000) тысячи тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма раскрывает структуру текущих, корреспондентских и прочих счетов, привлеченных организатором торгов, в разрезе юридических лиц, в том числе в иностранной валюте.
5. В графах 3, 4 и 5 указываются остатки денег на счетах.
6. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 53
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_DEALING_REGISTER
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиенттердің шоттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушы заңды тұлғалар бойынша, оның ішінде шетел валютасымен тартқан ағымдағы, корреспонденттік және басқа да шоттардың құрылымы ашып көрсетіледі.
5. 3, 4 және 5-бағандарда шоттардағы ақша қалдығы көрсетіледі.
6. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
53-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_DEALING_REGISTER
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде

Таблица 1. Сделки с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенные в течение отчетного месяца, а также действующие на "___" _________________ 20__года
Наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя) либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с организатором торгов
Вид операции
Цель сделки
Номер договора
1
2
3
4
5
6
7
8
Всего
продолжение таблицы:
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Реквизиты решения совета директоров организатора торгов либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров)
Сумма сделки по договору (в тысячах тенге)
Вид валюты
Вид обеспечения
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Стоимость обеспечения (в тысячах тенге)
Вознаграждение (в процентах годовых)
всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий)
лицом, связанным с организатором торгов особыми отношениями в пользу организатора торгов
организатором торгов в пользу лица, связанного с организатором торгов особыми отношениями
в соответствии с внутренними документами организатора торгов
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Начисленные доходы (расходы)
Текущий остаток на отчетную дату
Сумма созданных резервов (провизий) в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности
Реквизиты решения совета директоров организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций либо общего собрания акционеров (в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
Примечание
сумма (в тысячах тенге)
балансовый счет
сумма (в тысячах тенге)
балансовый счет
20
21
22
23
24
25
26

1-кесте. Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ 20__жылғы "___" ________ қолданылатын мәмілелер
Заңды тұлғаның атауы және жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты ( ол болған жағдайда)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін) не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резиденттік елі
Тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
Операцияның түрі
Мәміленің мақсаты
Шарттың нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
кестенің жалғасы:
Шарт жасау күні (талаптарын орындауды бастау күні)
Шарт қолданысының аяқталу күні (талаптарын орындауды аяқтау күні)
Сауда-саттықты ұйымдастырушының директорлар кеңесі шешімінің не акционерлердің жалпы жиналысының деректемелері (директорлар кеңесі болмаған жағдайда)
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Валюта түрі
Қамтамасыз ету түрі
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Қамтамасыз ету құны (мың теңгемен)
Сыйақы (жылдық пайызбен)
барлығы
оның ішінде резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде енгізілетін қамтамасыз ету құны
сауда-саттықты ұйымдастырушының пайдасына сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға
сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаның пайдасына сауда-саттықты ұйымдастырушы
сауда-саттықты ұйымдастырушының ішкі құжаттарына сәйкес
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Есептелген кіріс (шығыс)
Есепті күндегі ағымдағы қалдық
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес құрылған резервтер (провизиялар) сомасы
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесі шешімінің не акционерлердің жалпы жиналысының деректемелері (Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда)
Ескертпе
сомасы (мың теңгемен)
баланстық шот
сомасы (мың теңгемен)
баланстық шот
20
21
22
23
24
25
26

Общая сумма сделок организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, суммы которых по каждому виду операций организатора торгов, с лицом, связанным с ним особыми отношениями, не превышает 0,01 процент в совокупности от размера собственного капитала организатора торгов, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 "Об утверждении Правил и методик расчета значений пруденциальных нормативов для организатора торгов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207), по состоянию на "__" __________ 20 __ года составляет ________ тысяч тенге.
Организатор торгов подтверждает, что в отчетном месяце льготные условия лицам, связанным с ним особыми отношениями, не предоставлялись, и другие сделки, кроме указанных в Таблице 1, организатором торгов не осуществлялись.
Таблица 2. Реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями, по состоянию на "___" ______________ 20__ года
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя) либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование юридического лица или фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с организатором торгов
1
2
3
4
5
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета _______________________________________ _____________ фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о сделках с
лицами, связанными с
организатором торгов особыми
отношениями, заключенных в
течение отчетного месяца, а
также действующих на
отчетную дату, и реестр лиц,
связанных с организатором
торгов особыми отношениями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями" (индекс – 1-KASE_DEALING_REGISTER, периодичность – ежемесячная)

Сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғамен сауда-саттықты ұйымдастырушы операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы "Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтердің мәндерін есептеу қағидалары мен әдістемелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 болып тіркелген) сәйкес есептелетін сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан аспайтын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелерінің жалпы сомасы 20__жылғы "__" ___ жағдай бойынша ____ мың теңгені құрайды.
Сауда-саттықты ұйымдастырушы есепті айда сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға жеңілдік талаптары ұсынылмағанын және сауда-саттықты ұйымдастырушының 1-кестеде көрсетілгенді қоспағанда, басқа мәмілелерді жүзеге асырмағанын растайды.
2-кесте. 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалардың тізілімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін) не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Резиденттік елі
Тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сауда-саттықты ұйымдастырушымен
ерекше қатынастар арқылы
байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ
есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты
ұйымдастырушымен ерекше
қатынастар арқылы байланысты
тұлғалар тізілімі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі" (индексі – 1-KASE_DEALING_REGISTER, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с лицами, связанными с организатором торгов особыми отношениями, заключенных в течение отчетного месяца, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с организатором торгов особыми отношениями" (далее – Форма).
2. Форма составляется организатором торгов ежемесячно. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до (1000) тысячи тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих на отчетную дату (Таблица 1), и о лицах, связанных с организатором торгов особыми отношениями (Таблица 2) на отчетную дату.
5. Признак связанности лица с организатором торгов особыми отношениями определяется статьей 40 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и статьей 64 Закона Республики Казахстан "Об акционерных обществах".
6. При заполнении Таблицы 2 указываются все признаки связанности лица особыми отношениями с организатором торгов.
7. В Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций организатора торгов с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,01 процента в совокупности от размера собственного капитала организатора торгов, рассчитываемого в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 41 "Об утверждении Правил и методик расчета значений пруденциальных нормативов для организатора торгов" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6207).
8. Если собственный капитал организатора торгов имеет отрицательное значение, в Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках организатора торгов с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций организатора торгов с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,001 процента в совокупности от размера активов организатора торгов.

Глава 1. Общие положения
1. Осы түсіндірмеде "Сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті ай ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы мәмілелер туралы есеп және сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күнге қолданыстағы барлық мәмілелері туралы (1-кесте) және есепті күнге сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқыл байланысты тұлғалар туралы (2-кесте) мәліметтер көрсетіледі.
5. Тұлғаның сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланыстылық белгісі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабында және "Акционерлік қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 64-бабында айқындалады.
6. 2-кестені толтыру кезінде тұлғаның сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланыстылығының барлық белгісі көрсетіледі.
7. 1-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы "Сауда-саттықты ұйымдастырушы үшін пруденциалдық нормативтердің мәндерін есептеу қағидалары мен әдістемелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 41 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6207 болып тіркелген) сәйкес есептелетін сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 пайыздан асатын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. Егер сауда-саттықты ұйымдастырушының меншікті капиталының теріс мәні болса, 1-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы сауда-саттықты ұйымдастырушы активтерінің мөлшерінен жиынтығында 0,001 пайыздан асатын сауда-саттықты ұйымдастырушының өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.

9. В графе 2 Таблицы 1 и графе 3 Таблицы 2 указываются для юридического лица – наименование, для физического лица – фамилия, имя и отчество (при его наличии).
10. В графе 4 Таблицы 1 и Таблицы 2 указывается страна резидентства в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
11. В графах 14, 15 и 16 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают наличие обеспечения.
12. В графах 17, 18 и 19 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают выплату вознаграждения.
13. В графе 20 Таблицы 1 указывается сумма начисленного дохода или расхода, накопленного с начала текущего года.
14. Если на момент заключения сделки лицо не являлось лицом, связанным с организатором торгов особыми отношениями, в графе 26 Таблицы 1 указывается, что "лицо является связанным с организатором торгов особыми отношениями с ________ (дата с указанием дня, месяца и года)".
15. В Таблице 2 указываются все лица, связанные с организатором торгов особыми отношениями, в том числе, с которыми сделки не заключались.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 54
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-KASE_Dealings_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "_____" _______________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организатор торгов
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 5 (пятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Дата совершения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Оплата услуг
Вид сделки
Рынок
Вид ценной бумаги
Наименование эмитента
брокера и (или) дилера
банка
фондовой биржи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Идентификационный номер
Код валюты номинальной стоимости (цены размещения)
Номинальная стоимость одной ценной бумаги (цена размещения)
Объем сделки
Код валюты платежа
Цена покупки одной ценной бумаги
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Сумма сделки
11
12
13
14
15
16
17
18
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о совершенных
сделках по инвестированию
собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (индекс – 1-KASE_Dealings_SA, периодичность – ежемесячная)

9. 1-кестенің 2-бағанында және 2-кестенің 3-бағанында заңды тұлға үшін – атауы, жеке тұлға үшін – тегі, аты әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
10. 1-кестенің және 2-кестенің 4-бағанында резиденттік елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
11. 1-кестенің 14, 15 және 16-бағандарында талаптарында қамтамасыз етудің болуы болжанатын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
12. 1-кестенің 17, 18, және 19-бағандарында талаптарында сыйақы төлеу болжанатын мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
13. 1-кестенің 20-бағанында ағымдағы жылдың басынан бері жинақталған есептелген кіріс немесе шығыс сомасы көрсетіледі.
14. Егер мәміле жасау кезінде тұлға сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға болмаған болса, 1-кестенің 26-бағанында былай көрсетіледі: "тұлға ________ бастап (жылы, күні, айы көрсетілген мерзімі) сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты болып табылады".
15. 2-кестеде сауда-саттықты ұйымдастырушымен ерекше қатынастар арқылы байланысты барлық тұлғалар, оның ішінде мәмілелер жасалмаған тұлғалар көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
54-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-KASE_Dealings_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сауда-саттықты ұйымдастырушы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 5 (бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
№
Мәміле жасау күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Көрсеткен қызметтер ақысын төлеу
Мәміленің түрі
Нарық
Бағалы қағаздың түрі
Эмитентінің атауы
брокер және (немесе) дилер
банк
қор биржасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Сәйкестендіру нөмірі
Номиналды құн валютасының коды (орналастыру бағасы)
Бір бағалы қағаздың номиналды құны
(орналастыру бағасы)
Мәміле көлемі
Төлем валютасының коды
Бір бағалы қағазды сатып алу бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміле сомасы
11
12
13
14
15
16
17
18
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтерді
инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-KASE_Dealings_SA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно организатором торгов и заполняется по состоянию на конец отчетного периода. Данные в графах 4, 5, 6, 13, 14, 16 и 18 Формы заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 7 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, операция "обратное репо" – открытие или закрытие и прочее).
5. В графе 8 указывается вид рынка ценных бумаг (организованный или неорганизованный). Если сделка совершена на организованном рынке ценных бумаг, то указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка.
6. В графах 12 и 15 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
7. В графе 16 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, содержащаяся в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
8. В графе 17 указывается доходность по долговым ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией – доходность к погашению, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения).
9. В графе 18 указывается сумма без учета расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 55
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: f1_ko
Периодичность: ежедневная
Отчетный период: за __________ 20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: клиринговая организация
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежедневно, до конца рабочего дня, следующего за отчетным днем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Код субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Обязательства субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Требования субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
1
2
3
4-1
5-1
продолжение таблицы:
Нетто-позиция субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Количество сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации
Сумма гарантийных взносов
Сумма маржевых взносов (маржевого обеспечения)
Финансовый рынок
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
наименование валюты
6-1
7
8-1
9-1
10
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о нетто-требованиях и
нетто-обязательствах субъектов,
пользующихся услугами
клиринговой организации"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации" (индекс – f1_ko, периодичность – ежедневная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сауда-саттықты ұйымдастырушы ай сайын жасайды және есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. графах 4, 5, 6, 13, 14, 16 және 18-нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 7-бағанда мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, "кері репо" операциясы - ашу/жабу және басқалар) көрсетіледі.
5. 8-бағанда бағалы қағаздар нарығының түрі (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған) көрсетіледі. Егер мәміле ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында жасалған болса, онда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі.
6. 12 және 15-бағандарда валюта кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының мемлекеттік жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
7. 16-бағанда сатушыға төленген сыйақы ескеріле отырып мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) қамтылатын баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
8. 17-бағанда борыштық бағалы қағаздар бойынша кірістілік жылдық пайыздармен (облигациямен мәміле бойынша – иеліктен алу не иелену нәтижесінде қалыптасқан өтелетін кірістілік) көрсетіледі.
9. 18-бағанда мәмілені орындауға байланысты шығыс есепке алынбаған сома үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
55-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: f1_ko
Кезеңділігі: күн сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: клиринг ұйымы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті күннен кейінгі жұмыс күнінің соңына дейін, күн сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің міндеттемелері
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің талаптары
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
1
2
3
4-1
5-1
кестенің жалғасы:
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің нетто-позициясы
Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәмілелерінің саны
Кепілдік жарна сомасы
Маржалық жарналардың (маржалық қамтамасыз етудің) сомасы
Қаржы нарығы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
валютаның атауы
6-1
7
8-1
9-1
10
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" (индексі – f1_ko, кезеңділігі – күн сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о нетто-требованиях и нетто-обязательствах субъектов, пользующихся услугами клиринговой организации" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежедневно клиринговыми организациями.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
4. Форма отчета предоставляется только по сделкам с финансовыми инструментами, принятыми на клиринговое обслуживание.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 указывается наименование субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
6. В графе 3 указывается код субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
7. В графе 4 указываются обязательства субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, в соответствующей валюте.
8. В графах 4-1 ˗ …, 5-1 ˗ …, 6-1 ˗ …, 8-1 ˗ …, 9-1 ˗ … наименование валюты указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
9. В графе 5 указываются требования субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, в соответствующей валюте.
10. В графе 6 указывается нетто-позиция субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, рассчитанная как разница данных, указанных в графах 4 и 5, в соответствующей валюте.
11. В графе 7 указывается количество сделок субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
12. В графе 8 указывается сумма гарантийных взносов субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации.
13. В графе 9 указывается сумма маржевых взносов (маржевого обеспечения) субъекта, пользующегося услугами клиринговой организации, и его клиентов.
14. В графе 10 указывается финансовый рынок, включающий в себя фондовый рынок и (или) валютный рынок и (или) рынок производных финансовых инструментов (рынок деривативов), на котором субъекту, пользующемуся услугами клиринговой организации, присвоен статус.
15. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 56
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: CP_3
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___"____________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный депозитарий
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектілердің нетто-талаптары мен нетто-міндеттемелері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды клиринг ұйымдары күн сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
4. Есеп нысаны клиринг қызметін көрсетуге қабылданған қаржы құралдарымен жасалатын мәмілелер бойынша ғана ұсынылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің коды көрсетіледі.
7. 4-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің міндеттемелері тиісті валютада көрсетіледі.
8. 4-1 ˗ …, 5-1 ˗ …, 6-1 ˗ …, 8-1 ˗ …, 9-1 ˗ … бағандарда валютаның атауы "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
9. 5-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің талаптары тиісті валютада көрсетіледі.
10. 6-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің 4 және 5-бағандарда көрсетілген деректердің айырмасы ретінде есептелген нетто-позициясы тиісті валютада көрсетіледі.
11. 7-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъекті мәмілелерінің саны көрсетіледі.
12. 8-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің кепілдік жарналар сомасы көрсетіледі.
13. 9-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектінің және оның клиенттерінің маржалық жарналар (маржалық қамтамасыз ету) сомасы көрсетіледі.
14. 10-бағанда клиринг ұйымының қызметтерін пайдаланатын субъектіге мәртебе берілген, қор нарығы және (немесе) валюта нарығы және (немесе) туынды қаржы құралдары нарығы (деривативтер нарығы) кіретін қаржы нарығы көрсетіледі.
15. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
56-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: CP_3
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: орталық депозитарий
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде

Таблица 1. Сделки с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенные в течение отчетного квартала, а также действующие на "___" "________" 20__года
Наименование, фамилия, имя и отчество (при его наличии) лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя) либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с центральным депозитарием
Вид операции
Цель сделки
№ договора
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Всего
продолжение таблицы:
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
Реквизиты решения совета директоров центрального депозитария либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров)
Сумма сделки по договору (в тысячах тенге)
Вид валюты
Вид обеспечения
Стоимость обеспечения
(в тысячах тенге)
Вознаграждение (в процентах годовых)
Всего
из них стоимость обеспечения, включаемая при расчете резервов (провизий) в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности
лицом, связанным с центральным депозитарием особыми отношениями
центральным депозитарием в пользу лица, связанного с центральным депозитарием особыми отношениями
в соответствии с внутренними документами центрального депозитария
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Начисленные доходы, расходы
Текущий остаток на отчетную дату
Сумма созданных резервов (провизий) в соответствии с требованиями международных стандартов финансовой отчетности
Реквизиты решения совета директоров организации, осуществляющей отдельные виды банковских операций, либо общего собрания акционеров (в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан)
Примечание
Сумма (в тысячах тенге)
Балансовый счет
Сумма (в тысячах тенге)
Балансовый счет
20
21
22
23
24
25
26

1-кесте. Орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ 20__жылғы "___" "_______" қолданыстағы мәмілелер
Тұлғаның атауы, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін) не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Резиденттік елі
Тұлға орталық депозитариймен ерекше қатынастармен байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
Операция түрі
Мәміле мақсаты
Шарттың №
Шарт жасау күні (талаптарын орындауды бастау күні)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
кестенің жалғасы:
Шарт қолданысының аяқталу күні (талаптарын орындауды аяқтау күні)
Орталық депозитарийдің Директорлар кеңесінің не акционерлердің жалпы жиналысының (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) шешімінің деректемелері
Шарт бойынша мәміле сомасы (мың теңгемен)
Валюта түрі
Қамтамасыз ету түрі
Қамтамасыз ету құны (мың теңгемен)
Сыйақы (жылдық пайызбен)
Барлығы
оның ішінде халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес резервтерді (провизияларды) есептеу кезінде енгізілетін қамтамасыз ету құны
орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаның
орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаның пайдасына орталық депозитарийдің
Орталық депозитарийдің ішкі құжаттарына сәйкес
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Есептелген кіріс, шығыс
Есепті күнгі ағымдағы қалдық
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттарының талаптарына сәйкес құрылған резервтер (провизиялар) сомасы
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымның директорлар кеңесі не акционерлердің жалпы жиналысы шешімінің деректемелері (Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда)
Ескертпе
Сомасы (мың теңгемен)
Баланстық шот
Сомасы (мың теңгемен)
Баланстық шот
20
21
22
23
24
25
26

Общая сумма сделок центрального депозитария с лицами, связанными особыми отношениями с ним, суммы которых по каждому виду операций центрального депозитария, с лицом, связанным особыми отношениями с ним, не превышает 0,01 (ноль целых одну сотую) процента в совокупности от размера собственного капитала центрального депозитария по состоянию на "__" _____ 20 __ года, составляет ________ тысяч тенге.
Центральный депозитарий подтверждает, что в отчетном квартале льготные условия лицам, связанным особыми отношениями с центральным депозитарием, не предоставлялись, и другие сделки, кроме указанных в Таблице 1, центральным депозитарием не осуществлялись.
Таблица 2. Реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями, по состоянию на "___" _________" 20__ года
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (для физического лица, в том числе для индивидуального предпринимателя) либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Наименование, фамилия, имя и отчество (при его наличии) лица
Страна резидентства
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному особыми отношениями с центральным депозитарием
1
2
3
4
5
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ ________ _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о сделках с
лицами, связанными с
центральным депозитарием
особыми отношениями,
заключенных в течение
отчетного квартала, а также
действующих на отчетную дату,
и реестр лиц, связанных с
центральным депозитарием
особыми отношениями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями" (индекс – CP_3, периодичность – ежеквартальная)

Орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы орталық депозитарийдің меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 (нөл бүтін оннан бір) пайыздан аспайтын орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелерінің жалпы сомасы 20__жылғы "__" _____ жағдай бойынша ________ мың теңгені құрайды..
Орталық депозитарий есепті тоқсанда орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаларға жеңілдік талаптарының берілмегенін және орталық депозитарийдің 1-кестеде көрсетілгендерді қоспағанда, басқа мәмілелерді жүзеге асырмағанын растайды.
2-кесте. 20__жылғы "___" ________" жағдай бойынша орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлға үшін, оның ішінде дара кәсіпкер үшін) не басқа сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Тұлғаның атауы, тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Резиденттік елі
Тұлға орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
1
2
3
4
5
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі" (индексі – CP_3, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного квартала, а также действующих на отчетную дату, и реестр лиц, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями" (далее – Форма).
2. Форма составляется центральным депозитарием ежеквартально и данные указываются по сделкам, заключенным в течение отчетного периода, а также по сделкам, действующим по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются сведения обо всех сделках центрального депозитария с лицами, связанными с центральным депозитарием особыми отношениями, заключенных в течение отчетного периода, а также действующих на отчетную дату (Таблица 1), и о лицах, связанных с центральным депозитарием особыми отношениями (Таблица 2) на отчетную дату, за исключением сведений по юридическим лицам, в которых Национальный Банк Республики Казахстан, должностные лица Национального Банка Республики Казахстан и (или) их супруги и близкие родственники являются крупными участниками либо должностными лицами.
5. Признак связанности лица с центральным депозитарием определяется в соответствии со статьей 40 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
6. Лица могут иметь один или несколько признаков связанности особыми отношениями с центральным депозитарием, и при заполнении Таблицы 2 указываются все признаки.
7. В Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках центрального депозитария с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций центрального депозитария с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,01 (ноль целых одну сотую) процента в совокупности от размера собственного капитала центрального депозитария.
8. Если собственный капитал центрального депозитария имеет отрицательное значение, в Таблице 1 указываются сведения обо всех сделках центрального депозитария с лицами, связанными с ним особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций центрального депозитария, с лицом, связанным с ним особыми отношениями, превышает 0,001 (ноль целых одну тысячную) процента в совокупности от размера активов центрального депозитария.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Есепті тоқсан ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер туралы есеп және орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар тізілімі" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды орталық депозитарий тоқсан сайын жасайды және деректер есепті кезең ішінде жасалған мәмілелер бойынша, сондай-ақ есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша қолданыстағы мәмілелер бойынша көрсетіледі. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лауазымды тұлғалары және (немесе) олардың жұбайлары (зайыптары) мен жақын туыстары ірі қатысушылары не лауазымды тұлғалары болып табылатын заңды тұлғалар бойынша мәліметтерді қоспағанда, Нысанда орталық депозитарийдің орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен есепті кезең ішінде жасалған, сондай-ақ есепті күні қолданыстағы барлық мәмілелері туралы (1-кесте) және есепті күні орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалар (2-кесте) туралы мәліметтер көрсетіледі.
5. Тұлғаның орталық депозитариймен байланыстылық белгісі "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 40-бабына сәйкес айқындалады.
6. Тұлғалардың орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланыстылығының бір немесе бірнеше белгісі болуы мүмкін және 2-кестені толтыру кезінде барлық белгілері көрсетіледі.
7. 1-кестеде орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы орталық депозитарийдің меншікті капиталының мөлшерінен жиынтығында 0,01 (нөл бүтін оннан бір) пайыздан асатын орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. Егер орталық депозитарийдің меншікті капиталының теріс мәні болса, 1-кестеде орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша сомасы орталық депозитарий активтерінің мөлшерінен жиынтығында 0,001 (нөл бүтін оннан бір) пайыздан асатын орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі.

9. В графе 2 Таблицы 1 для физического лица указываются фамилия, имя и отчество (при его наличии), для юридического лица – наименование.
10. В графе 4 Таблицы 1 указывается страна резидентства в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
11. В графе 6 Таблицы 1 указывается вид операции центрального депозитария с лицами, связанными с ним особыми отношениями, в соответствии с условиями заключенного договора.
12. В графах 14, 15 и 16 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают наличие обеспечения.
13. В графах 17, 18 и 19 Таблицы 1 указывается информация по сделкам, условия которых предполагают выплату вознаграждения.
14. В графе 20 Таблицы 1 указывается сумма начисленного дохода или расхода, накопленного с начала текущего года.
15. Если на момент заключения сделки лицо не являлось лицом, связанным с центральным депозитарием особыми отношениями, в графе 26 Таблицы 1 указывается: "лицо является связанным с центральным депозитарием особыми отношениями с ________ (дата с указанием дня, месяца и года)".
16. В Таблице 2 указываются все лица, связанные с центральным депозитарием особыми отношениями, в том числе, с которыми сделки не заключались.
17. В графе 4 Таблицы 2 указывается страна резидентства в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
18. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 57
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами, по секторам и подсекторам экономики
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: OOGCBSE_6
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный депозитарий
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 10 (десятого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
За период с ________ по ________
(в тысячах тенге)
Вид ценных бумаг, секторы и подсекторы экономики
Остаток на начало отчетного периода
Приобретено
Всего
На первичном рынке
Прямой покупкой
По операциям репо
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Всего ценных бумаг
Секторы и подсекторы экономики
Нерезиденты
Итого резиденты-нерезиденты
Депоненты
продолжение таблицы:
Приобретено
Реализовано
По операциям залога
Зачисление на основной счет
Всего
Прямой продажей
По операциям репо
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество
(штук)
Сумма
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы:
Реализовано
По операциям залога
Остаток суммы залога на конец периода
Остаток на конец отчетного периода
Погашено
Списано
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
Количество (штук)
Сумма
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ ________ _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами, по секторам и подсекторам экономики".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об операциях,
проведенных в системе учета
центрального депозитария с
негосударственными
ценными бумагами, по секторам
и подсекторам экономики"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами, по секторам и подсекторам экономики" (индекс – OOGCBSE_6, периодичность – ежемесячная)

9. 1-кестенің 2-бағанында жеке тұлға үшін тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда), заңды тұлға үшін – атауы көрсетіледі.
10. 1-кестенің 4-бағанында резиденттік елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
11. 1-кестенің 6-бағанында жасалған шарттың талаптарына сәйкес орталық депозитарийдің өзімен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен операцияларының түрі көрсетіледі.
12. 1-кестенің 14, 15 және 16-бағандарында талаптарында қамтамасыз етудің болуы көзделетін мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
13. 1-кестенің 17, 18, және 19-бағандарында талаптарында сыйақы төлеу көзделетін мәмілелер бойынша ақпарат көрсетіледі.
14. 1-кестенің 20-бағанында ағымдағы жылдың басынан бері жинақталған есептелген кіріс немесе шығыс сомасы көрсетіледі.
15. Егер мәміле жасау кезінде тұлға орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға болмаған болса, 1-кестенің 26-бағанында былай көрсетіледі: "тұлға ________ бастап (жылы, күні және айы көрсетілетін күн) орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты болып табылады".
16. 2-кестеде орталық депозитариймен ерекше қатынастар арқылы байланысты барлық тұлға, оның ішінде мәмілелер жасалмаған тұлғалар көрсетіледі.
17. 2-кестенің 4-бағанында резиденттік елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
18. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
57-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Экономиканың секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: OOGCBSE_6
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: орталық депозитарий
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 10 (онынан) кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
________ – ________ аралығындағы кезең үшін
(мың теңгемен)
Бағалы қағаздардың түрі, экономиканың секторлары мен шағын секторлары
Есепті кезеңнің басындағы қалдық
Сатып алынды
Барлығы
Бастапқы нарықта
Тікелей сатып алу арқылы
Репо операциялары бойынша
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Бағалы қағаздардың барлығы
Экономиканың секторлары мен шағын секторлары
Бейрезиденттер
Резиденттер - бейрезиденттер жиыны
Депоненттер
кестенің жалғасы:
Сатып алынды
Өткізілді
Кепіл операциялары бойынша
Негізгі шотқа есепке жатқызу
Барлығы
Тікелей сату арқылы
Репо операциялары бойынша
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы:
Өткізілді
Кепіл операциялары бойынша
Кезеңнің соңында кепіл сомасының қалдығы
Есепті кезеңнің соңындағы қалдық
Өтелді
Есептен шығарылды
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
Саны (дана)
Сомасы
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Экономиканың секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Экономиканың секторлары
мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген
операциялар туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Экономиканың секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есеп" (индексі – OOGCBSE_6, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами, по секторам и подсекторам экономики" (далее – Форма).
2. Форма составляется центральным депозитарием ежемесячно по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются сведения об операциях, проведенных в системе учета центрального депозитария с негосударственными ценными бумагами Республики Казахстан, в разрезе секторов и подсекторов экономики за отчетный месяц.
5. Признак резидентства определяется в соответствии со статьей 1 Закона Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле".
6. Для целей классификации институциональных единиц по секторам экономики применяются следующие структура и понятия секторов и подсекторов экономики:
1) Правительство Республики Казахстан (министерства, финансируемые из средств республиканского бюджета), агентства и ведомства, научно-исследовательские институты, институциональные единицы – агенты Правительства Республики Казахстан, фонды, контролируемые органами государственного управления и финансируемые из средств республиканского бюджета, а также другие организации, находящиеся под контролем государства, и не занимающиеся рыночным производством;
2) органы местного государственного управления включают институциональные единицы, осуществляющие функции управления на уровне области, города и района, и организации, финансируемые из средств региональных (местных) бюджетов;
3) центральные (национальные) банки – институциональные единицы, которые осуществляют контроль над ключевыми аспектами финансовой системы, их основными видами деятельности являются эмиссия национальных валют, управление международными резервами, осуществление операций с Международным валютным фондом и другими международными финансовыми организациями, предоставление кредита другим депозитным корпорациям;
4) другие депозитные организации – институциональные единицы, основным видом деятельности которых является финансовое посредничество и обязательства которых имеют форму депозитов или их аналогов (близких заменителей депозитов, которые включаются в национальное определение широких денег). К данной группе относятся банки, в том числе осуществляющие исламское финансирование;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономиканың секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде мемлекеттік емес бағалы қағаздармен жүргізілген операциялар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды орталық депозитарий есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда есепті кезеңде экономика секторлары мен шағын секторлары бойынша орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес бағалы қағаздарымен жүргізілген операциялар туралы мәліметтер көрсетіледі.
5. Резиденттік белгісі "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабына сәйкес айқындалады.
6. Экономика секторлары бойынша институционалдық бірліктерді жіктеу мақсатында экономиканың секторлары мен шағын секторларының мынадай құрылымы және ұғымдары қолданылады:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі (республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын министрліктер), ведомстволар мен агенттіктер, ғылыми-зерттеу институттары, институционалдық бірліктер – Қазақстан Республикасы Үкіметінің агенттері, мемлекеттік басқару органдары бақылайтын және республикалық бюджет қаражатынан қаржыландырылатын қорлар, сондай-ақ мемлекеттің бақылауындағы және нарықтық өндіріспен айналыспайтын басқа ұйымдар;
2) жергілікті мемлекеттік басқару органдарына облыс, қала және аудан деңгейінде басқару функцияларын жүзеге асыратын институционалдық бірліктер және өңірлік (жергілікті) бюджет қаражатынан қаржыландырылатын ұйымдар кіреді;
3) орталық (ұлттық) банктер – қаржы жүйесінің негізгі аспектілеріне бақылау жасайтын институционалдық бірліктер, олардың негізгі қызмет түрлері – ұлттық валюталардың эмиссиясы, халықаралық резервтерді басқару, Халықаралық валюта қорымен және басқа халықаралық қаржы ұйымдарымен операцияларды жүзеге асыру, басқа депозиттік корпорацияларға кредит беру;
4) басқа депозиттік ұйымдар – қызметінің негізгі түрі қаржылық делдалдық болып табылатын және міндеттемелері депозит және оның аналогы (ауқымды ақшаның ұлттық анықтамасына кіретін депозиттерді жақын алмастырушылар) нысанында болатын институционалдық бірліктер. Бұл топқа банктер, оның ішінде исламдық қаржыландыруды жүзеге асыратын банктер жатады;

5) другие финансовые организации – все остальные институциональные единицы данного сектора, которые осуществляют различные посреднические или вспомогательные финансовые услуги, или деятельность которых тесно связана с финансовым посредничеством, но сами они не выполняют функции посредников;
6) государственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и контролируемые органами государственного управления;
7) негосударственные нефинансовые организации – институциональные единицы, занимающиеся преимущественно рыночным производством и (или) оказанием нефинансовых рыночных услуг, и не контролируемые органами государственного управления;
8) некоммерческие организации, обслуживающие домашние хозяйства – институциональные единицы, производящие товары или услуги, но не приносящие дохода или иных финансовых благ институциональным единицам, контролирующим такие организации, которые создаются ассоциациями лиц с тем, чтобы обеспечивать товарами или услугами самих членов этих ассоциаций (такие услуги обычно предоставляются бесплатно или финансируются за счет регулярных членских взносов) или основным видом деятельности которых является оказание благотворительной помощи;
9) домашние хозяйства – институциональные единицы, состоящие из физических лиц, а также из небольших групп физических лиц (семьи), проживающих совместно, объединяющих (полностью или частично) свои доходы и имущество и совместно потребляющие определенные виды товаров и услуг (жилье, продукты питания и другое). К этой группе относятся также физические лица, занимающиеся предпринимательской деятельностью без образования юридического лица.
7. По субсчету депонента для агрегированного учета финансовых инструментов (омнибус) указывается сектор экономики согласно приказу депонента.
8. В графе 2 указываются секторы и подсекторы экономики в соответствии с национальным Классификатором секторов экономики (КСЭ).
9. В графах 4, 30 и 32 указывается стоимость ценных бумаг, определенная в системе учета центрального депозитария (номинальная, рыночная или условная).
10. В графах 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 и 28 указывается стоимость ценных бумаг согласно приказам, полученным центральным депозитарием.
11. В графах с 5 по 16 указываются операции по приобретенным негосударственным ценным бумагам в разрезе секторов и подсекторов экономики за отчетный месяц. Графы 15 и 16 также включают в себя операции, связанные с переводом ценных бумаг с одного лицевого счета на другой.

5) басқа қаржы ұйымдары – әр түрлі делдалдық немесе қосалқы қаржылық қызметтерді жүзеге асыратын немесе қызметі қаржылық делдалдықпен тығыз байланысты, бірақ өздері делдалдардың функцияларын орындамайтын осы сектордың барлық қалған институционалдық бірліктері;
6) мемлекеттік қаржылық емес ұйымдар – көбінесе нарықтық өндіріспен айналысатын және мемлекеттік басқару органдары бақылайтын институционалдық бірліктер;
7) мемлекеттік емес қаржылық емес ұйымдар – көбінесе нарықтық өндіріспен және (немесе) қаржылық емес нарықтық қызметтерді көрсетумен айналысатын және мемлекеттік басқару органдары бақыламайтын институционалдық бірліктер;
8) үй шаруашылықтарына қызмет көрсететін коммерциялық емес ұйымдар – тауарларды өндіретін немесе қызметтер көрсететін, бірақ осындай ұйымдарды бақылайтын институционалдық бірліктерге кіріс немесе өзге қаржылай игіліктер келтірмейтін, тұлғалар қауымдастықтары осы қауымдастықтардың мүшелерін тауарлармен немесе қызметтермен қамтамасыз ету үшін құратын (әдетте мұндай қызметтер ақысыз көрсетіледі немесе тұрақты мүшелік жарналар есебінен қаржыландырылады) немесе қызметінің негізгі түрі қайырымдылық көмек көрсету болып табылатын институционалдық бірліктер;
9) үй шаруашылықтары – жеке тұлғалардан, сондай-ақ бірге тұратын, өз табысы мен мүлкін бiрiктiретiн (толық немесе iшiнара) және тауарлар мен көрсетілетін қызметтердiң белгiлi бір түрлерін (тұрғын үй, тамақ өнiмдерi және басқалар) бiрлесiп тұтынатын жеке тұлғалардың шағын топтарынан (отбасылардан) құралған институционалдық бiрлiктер. Бұл топқа заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметпен айналысатын жеке тұлғалар да жатады.
7. Қаржы құралдарын біріктірілген есепке алу үшін депоненттің қосалқы шоты (омнибус) бойынша депоненттің бұйрығына сәйкес экономика секторы көрсетіледі.
8. 2-бағанда экономиканың секторлары мен шағын секторлары экономика секторларының жіктеуішісіне (ЭСЖ) сәйкес көрсетіледі.
9. 4, 30 және 32-бағандарда орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде айқындалған бағалы қағаздардың (номиналды, нарықтық немесе шартты) құны көрсетіледі.
10. 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26 және 28-бағандарда орталық депозитарий алған бұйрықтарға сәйкес бағалы қағаздардың құны көрсетіледі.
11. 5 - 16 аралығындағы бағандарда есепті кезеңдегі экономиканың секторлары мен шағын секторлары бойынша сатып алынған мемлекеттік емес бағалы қағаздар бойынша операциялар көрсетіледі. 15 және 16-бағандарға бағалы қағаздарды бір жеке шоттан екіншісіне аударуға байланысты операциялар да кіреді.

12. В графах с 17 по 28 указываются реализованные негосударственные ценные бумаги Республики Казахстан в разрезе секторов и подсекторов экономики за отчетный месяц. Графы 25 и 26 также включают в себя операции, связанные с переводом ценных бумаг с одного лицевого счета на другой.
13. В графе 30 указывается остаток суммы залога в обращении на конец отчетного периода, указанная в разделе субсчета, в котором учитывается залог.
14. Сумма в графе 5 равняется сумме граф 7, 9, 11, 13 и 15.
15. Сумма в графе 6 равняется сумме граф 8, 10, 12, 14 и 16.
16. Сумма в графе 17 равняется сумме граф 19, 21, 23, 25 и 27.
17. Сумма в графе 18 равняется сумме граф 20, 22, 24, 26 и 28.
18. Сумма в графе 31 равняется сумме граф 3 и 5 за вычетом суммы в графе 17.
19. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 58
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о реестре держателей финансовых инструментов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-REG_RD
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральный депозитарий
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Сведения о юридических лицах и выпуске финансовых инструментов
Наименование юридического лица
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) юридического лица
Количество объявленных финансовых инструментов
Количество размещенных финансовых инструментов
Количество выкупленных юридическим лицом финансовых инструментов
1
2
3
4
5
6
Таблица 2. Реестр держателей финансовых инструментов
Наименование юридического лица
БИН юридического лица
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица – держателя финансового инструмента
Физическое, юридическое лицо
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Индивидуальный код физического или юридического лица (при наличии)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Вид держателя финансовых инструментов
Страна резидентства
Вид финансовых инструментов
Идентификатор финансового инструмента (указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор финансового инструмента)
наименование
код страны
оффшорная зона (да, нет)
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Количество финансовых инструментов на лицевом счете держателя финансовых инструментов
Соотношение количества финансовых инструментов, принадлежащих держателю финансового инструмента, к количеству финансовых инструментов юридического лица (в процентах)
Дополнительные сведения
всего
в том числе:
количество финансовых инструментов на лицевом счете держателя финансовых инструментов, находящихся в обременении
количество блокированных финансовых инструментов на лицевом счете держателя финансовых инструментов
количество финансовых инструментов на лицевом счете держателя финансовых инструментов, переданных в доверительное управление
всего
голосующих
размещенных (за вычетом привилегированных и выкупленных финансовых инструментов)
14
15
16
17
18
19
20
21
Таблица 3. Сведения по финансовым инструментам, которые были обременены, заблокированы, переданы в доверительное управление или являющимся предметом операций репо
Наименование юридического лица
БИН юридического лица
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) физического лица или наименование юридического лица – держателя финансового инструмента
ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Индивидуальный код физического или юридического лица (при наличии)
Идентификатор финансового инструмента (указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор финансового инструмента)
Количество финансовых инструментов
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Статус
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование лица, в пользу которого осуществлено обременение
ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Индивидуальный код физического или юридического лица (при наличии)
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование доверительного управляющего
ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан)
Индивидуальный код физического или юридического лица (при наличии)
Основание
9
10
11
12
13
14
15
16
Таблица 4. Отчет о сделках с финансовыми инструментами юридического лица
Наименование юридического лица
БИН юридического лица
Вид финансового инструмента
Международный идентификационный номер (код ISIN) (при наличии)
Вид сделки
Количество финансовых инструментов
Стоимость за один финансовый инструмент
Объем сделки (тенге)
Владелец финансового инструмента
вид валюты
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) владельца финансового инструмента
Индивидуальный код физического или юридического лица (при регистрации операций в системе учета номинального держания)
Страна резидентства владельца финансового инструмента
наименование
код страны
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Контрпартнер
ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) контрпартнера
Индивидуальный код физического или юридического лица (при регистрации операций в системе учета номинального держания)
Страна резидентства контрпартнера финансового инструмента
Дата регистрации сделки
Примечание
наименование
код страны
16
17
18
19
20
21
22
Наименование __________________________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ____________________________________ ________ _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о реестре держателей финансовых инструментов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о реестре держателей
финансовых инструментов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о реестре держателей финансовых инструментов" (индекс – 1-REG_RD, периодичность – ежемесячная)

12. 17 – 28 аралығындағы бағандарда есепті кезеңдегі экономиканың секторлары мен шағын секторлары бойынша Қазақстан Республикасының сатылған мемлекеттік емес бағалы қағаздары көрсетіледі. 25 және 26-бағандарға бағалы қағаздарды бір жеке шоттан екіншісіне аударуға байланысты операциялар да кіреді.
13. 30-бағанда кепіл ескерілетін қосалқы шоттың бөлімінде көрсетілген есепті кезеңнің соңында айналыстағы кепіл сомасының қалдығы көрсетіледі.
14. 5-бағандағы сома 7, 9, 11, 13 және 15-бағандар қосындысына тең болады.
15. 6-бағандағы сома 8, 10, 12, 14 және 16-бағандар қосындысына тең болады.
16. 17-бағандағы сома 19, 21, 23, 25 және 27-бағандар қосындысына тең болады.
17. 18-бағандағы сома 20, 22, 24, 26 және 28-бағандар қосындысына тең болады.
18. 31-бағандағы сома 17-бағандағы соманы шегергенде, 3 және 5-бағандар қосындысына тең болады.
19. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
58-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қаржы құралдарын ұстаушылар тізілімі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-REG_RD
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: орталық депозитарий
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Заңды тұлғалар мен қаржы құралдарының шығарылымы туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН)
Жарияланған қаржы құралдарының саны
Орналастырылған қаржы құралдарының саны
Заңды тұлға сатып алған қаржы құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
2-кесте. Қаржы құралдарын ұстаушылар тізілімі
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның БСН
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе қаржы құралын ұстаушы - заңды тұлғаның атауы
Жеке, заңды тұлға
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке немесе заңды тұлғаның жеке коды (болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Қаржы құралдарын ұстаушы түрі
Резиденттік елі
Қаржы құралдарының түрі
Қаржы құралының сәйкестендіргіші (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе қаржы құралының басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі)
атауы
елдің коды
оффшорлық аймақ (иә, жоқ)
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Қаржы құралдарын ұстаушының жеке шотындағы қаржы құралдарының саны
Қаржы құралдарын ұстаушыға тиесілі қаржы құралдары санының заңды тұлғаның қаржы құралдарының санына арақатынасы (пайызбен)
Қосымша мәліметтер
барлығы
оның ішінде:
ауыртпалық салынған қаржы құралдарын ұстаушының жеке шотындағы қаржы құралдарының саны
қаржы құралдарын ұстаушының жеке шотында бұғатталған қаржы құралдарының саны
қаржы құралдарын ұстаушының жеке шотында сенімгерлік басқаруға берілген қаржы құралдарының саны
всего
голосующих
орналастырылған (артықшылық берілген және сатып алынған қаржы құралдарын шегергенде)
14
15
16
17
18
19
20
21
3-кесте. Ауыртпалық салынған, бұғатталған, сенімгерлік басқаруға берілген немесе репо операцияларының нысанасы болып табылатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның БСН
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе қаржы құралын ұстаушы-заңды тұлғаның атауы
ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке немесе заңды тұлғаның жеке коды (болған жағдайда)
Қаржы құралының сәйкестендіргіші (халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе қаржы құралының басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі)
Қаржы құралдарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Мәртебесі
Пайдасына ауыртпалық салынған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы
ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке немесе заңды тұлғаның жеке коды (болған жағдайда)
Сенімгерлік басқарушының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы
ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке немесе заңды тұлғаның жеке коды (болған жағдайда)
Негіз
9
10
11
12
13
14
15
16
4-кесте. Заңды тұлғаның қаржы құралдарымен мәмілелер туралы есеп
Заңды тұлғаның атауы
Заңды тұлғаның БСН
Қаржы құралының түрі
Халықаралық сәйкестендіру нөмірі болған жағдайда)
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны
Бір қаржы құралының құны
Мәміле көлемі (теңге)
Қаржы құралының иесі
валюта түрі
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Қаржы құралы иесінің ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке немесе заңды тұлғаның жеке коды (номиналды ұстауды есепке алу жүйесінде операцияларды тіркеу кезінде)
Қаржы құралы иесінің резиденттік елі
атауы
ел коды
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Контрәріптес
Контрәріптестің ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін)
Жеке немесе заңды тұлғаның жеке коды (номиналды ұстауды есепке алу жүйесінде операцияларды тіркеу кезінде)
Қаржы құралының контрәріптесінің резиденттік елі
Мәмілені тіркеу күні
Ескертпе
атауы
ел коды
16
17
18
19
20
21
22
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қаржы құралдарын ұстаушылар тізілімі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қаржы құралдарын
ұстаушылар тізілімі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Қаржы құралдарын ұстаушылар тізілімі туралы есеп" (индексі – 1-REG_RD, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о реестре держателей финансовых инструментов" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно центральным депозитарием по состоянию на конец отчетного периода.
3. Форму подписывает руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма раскрывает структуру держателей финансовых инструментов (акций, паев, долей участия) следующих финансовых организаций и юридических лиц:
1) банков второго уровня и банковских холдингов;
2) организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, за исключением юридических лиц, исключительным видом деятельности которых является организация обменных операций с наличной иностранной валютой, юридических лиц, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей, и организаций, оказывающих услуги по обеспечению информационного, телекоммуникационного и технологического взаимодействия между участниками расчетов по банковской деятельности, включая расчеты по операциям с платежными карточками;
3) страховых (перестраховочных) организаций и страховых холдингов;
4) организаций, осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность, и управляющих инвестиционным портфелем;
5) акционерных инвестиционных фондов;
6) закрытых паевых инвестиционных фондов;
7) юридических лиц, являющихся крупными участниками и (или) держателями финансовых инструментов, которые владеют прямо или косвенно десятью или более процентами размещенных ценных бумаг (долей участия в уставном капитале), лиц, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5) и 6) настоящего пункта;
8) организации, гарантирующей осуществление страховых выплат страхователям (застрахованным, выгодоприобретателям) в случае ликвидации страховых организаций.
Сведения в отношении лиц, указанных в подпункте 7) части первой настоящего пункта, заполняются при наличии в системе учета центрального депозитария.
5. Форма заполняется по каждому типу финансовых организаций, указанных в пункте 5, по-отдельности.
6. В таблице 1 указываются наименование юридического лица, БИН, а также количество объявленных, размещенных и выкупленных финансовых инструментов юридического лица.
7. По таблице 2:
1) в графе 4 указывается собственник финансового инструмента с учетом раскрытия информации о собственниках, чьи финансовые инструменты находятся в номинальном держании и сведения о которых имеются в системе учета центрального депозитария.
В случае отсутствия сведений о собственниках, финансовые инструменты которых находятся в номинальном держании, необходимо заполнить таблицу сведениями о номинальном держателе финансового инструмента;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қаржы құралдарын ұстаушылар тізілімі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды орталық депозитарий есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда мынадай қаржы ұйымдары мен заңды тұлғалардың қаржы құралдарын (акцияларын, пайларын, қатысу үлестерін) ұстаушылардың құрылымы ашып көрсетіледі:
1) екінші деңгейдегі банктер және банк холдингтері;
2) қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру айрықша қызмет түрі болып табылатын заңды тұлғаларды, банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғаларды қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар және төлем карточкаларымен операциялар бойынша есеп айырысуларды қоса алғанда, банк қызметі бойынша есеп айырысуға қатысушылар арасында ақпараттық, телекоммуникациялық және технологиялық өзара іс-қимылды қамтамасыз ету қызметін көрсететін ұйымдар;
3) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және сақтандыру холдингтері;
4) брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті жүзеге асыратын және инвестициялық портфельді басқаратын ұйымдар;
5) акционерлік инвестициялық қорлар;
6) жабық инвестициялық пай қорлары;
7) осы тармақтың 1), 2), 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген тұлғалардың ipi қатысушылары және (немесе) орналастырылған бағалы қағаздардың (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) он немесе одан да көп пайызын тікелей немесе жанама иеленетін қаржы құралдарын ұстаушылар болып табылатын заңды тұлғалар,
8) сақтандыру ұйымдары таратылған жағдайда сақтанушыларға (сақтандырылушыларға, пайда алушыларға) сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға кепілдік беретін ұйым.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 7) тармақшасында көрсетілген тұлғаларға қатысты мәліметтер орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде болған кезде толтырылады.
5. Нысан 5-тармақта көрсетілген қаржы ұйымдарының әрбір түрі бойынша жеке-жеке толтырылады.
6. 1-кестеде заңды тұлғаның атауы, БСН, сондай-ақ заңды тұлғаның жарияланған, орналастырылған және сатып алынған қаржы құралдарының саны көрсетіледі.
7. 2-кесте бойынша:
1) 4-бағанда қаржы құралдары номиналды ұстауда тұрған және орталық депозитарийдің есепке алу жүйесінде олар туралы мәліметтер бар меншік иелері туралы ақпаратты жария ету ескеріле отырып, қаржы құралының меншік иесі көрсетіледі.
Қаржы құралдары номиналды ұстауда тұрған меншік иелері туралы мәліметтер болмаған жағдайда, кестеде қаржы құралының номиналды ұстаушысы туралы мәліметтерді толтыру қажет;

2) в графе 5 указывается субъект гражданского права: физическое или юридическое лицо;
3) в графе 6 указывается ИИН, БИН либо иной идентификационный номер держателя финансового инструмента (для нерезидентов Республики Казахстан). Заполнение ИИН, БИН держателя финансового инструмента - резидента Республики Казахстан обязательно;
4) в графе 8 указывается вид держателя финансового инструмента: собственник или номинальный держатель;
5) в графах 9 и 10 указываются наименование и код страны в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
6) в графе 11 сведения определяются в соответствии с постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 февраля 2020 года № 8 "Об установлении Перечня офшорных зон для целей банковской и страховой деятельности, деятельности профессиональных участников рынка ценных бумаг и иных лицензируемых видов деятельности на рынке ценных бумаг, деятельности акционерных инвестиционных фондов и деятельности организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20095);
7) в графе 12 указывается вид финансового инструмента: акции, паи, доли участия;
8) в графе 21 указываются сведения о реквизитах документа держателя финансового инструмента, место регистрации и место жительства (либо нахождения) держателя финансового инструмента.
8. В таблице 3 указываются сведения по всем финансовым инструментам юридического лица, которые на отчетную дату в соответствии с таблицей 2 обременены, блокированы или переданы в доверительное управление.
9. По таблице 3:
1) в графе 9 используются следующие символы:
"1" – Сведения о финансовых инструментах юридического лица, находящихся в обременении;
"2" – Сведения о блокированных финансовых инструментах юридического лица;
"3" – Сведения о финансовых инструментах юридического лица, переданных в доверительное управление;
"4" – Сведения по финансовым инструментам, являющимся предметом операций репо;
2) в графах 10 и 11 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование, ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) лица, в пользу которого осуществлено обременение, или лица, являющегося контрагентом операции репо;
3) в графах 13 и 14 указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии) или наименование, ИИН, БИН либо иной идентификационный номер (для нерезидентов Республики Казахстан) лица, в пользу которого осуществлена передача в доверительное управление;

2) 5-бағанда азаматтық құқық субъектісі: жеке немесе заңды тұлға көрсетіледі;
3) 6-бағанда қаржы құралы ұстаушысының (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Қазақстан Республикасының резидент-қаржы құралын ұстаушысының ЖСН, БСН міндетті түрде толтырылады;
4) 8-бағанда қаржы құралы ұстаушысының түрі: меншік иесі немесе номиналды ұстаушы көрсетіледі;
5) 9 және 10-бағандарда елдердің атауы және коды "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 11-бағанда мәліметтер "Банктік және сақтандыру қызметінің, бағалы қағаздар рыногының кәсіби қатысушылары қызметінің және бағалы қағаздар рыногында лицензияланатын басқа да қызмет түрлерінің, акционерлік инвестициялық қорлар және микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдар қызметінің мақсаттары үшін офшорлық аймақтардың тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 ақпандағы № 8 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20095 болып тіркелген) сәйкес айқындалады.
7) 12-бағанда қаржы құралының түрі: акция, пай, қатысу үлесі көрсетіледі;
8) 21-бағанда қаржы құралын ұстаушы құжатының деректемелері, қаржы құралын ұстаушының тіркелген жері мен тұрғылықты жері (не тұрған жері) туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 3-кестеде есепті күні 2-кестеге сәйкес ауыртпалық салынған, бұғатталған немесе сенімгерлік басқаруға берілген заңды тұлғаның барлық қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. 3-кесте бойынша:
1) 9-бағанда мынадай символдар пайдаланылады:
"1" – Заңды тұлғаның ауыртпалық салынған қаржы құралдары туралы мәліметтер;
"2" – Заңды тұлғаның бұғатталған қаржы құралдары туралы мәліметтер;
"3" – Заңды тұлғаның сенімгерлік басқаруға берілген қаржы құралдары туралы мәліметтер;
"4" – репо операцияларының нысанасы болып табылатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер;
2) 10 және 11-бағандарда пайдасына ауыртпалық салынған немесе репо операциясының контрагенті болып табылатын тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы, ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі;
3) 13 және 14-бағандарда пайдасына сенімгерлік басқаруға беру жүзеге асырылған тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) немесе атауы, ЖСН, БСН не өзге сәйкестендіру нөмірі (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін) көрсетіледі;

4) в графе 16 указываются основания обременения, блокирования, передачи в доверительное управление и операций репо с указанием наименования и реквизитов подтверждающих документов.
10. По таблице 4:
1) в графе 2 указывается наименование юридического лица, с финансовыми инструментами которого были заключены сделки;
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа и иные сделки, за исключением операций открытия и закрытия репо);
3) в графе 7 указывается количество финансовых инструментов, по которым проведена сделка;
4) в графах 8 и 9 указывается вид валюты и стоимость одного финансового инструмента, по которой была проведена сделка в соответствующей валюте сделки;
5) в графе 10 указывается объем сделок (в тенге);
6) в графе 11 указывается владелец лицевого счета, с которого списаны финансовые инструменты. По юридическим лицам указывается наименование юридического лица. По физическим лицам указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии);
7) в графах 14 и 15 указываются наименование и код страны резидентства держателя финансового инструмента, с лицевого счета которого списаны финансовые инструменты, в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
8) в графе 16 указывается контрпартнер, на лицевой счет которого зачислены финансовые инструменты. По юридическим лицам указывается наименование юридического лица. По физическим лицам указывается фамилия, имя и отчество (при его наличии);
9) в графах 19 и 20 указывается наименование и код страны резидентства зарегистрированного лица, на лицевой счет которого зачислены финансовые инструменты, в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
10) в графе 21 указывается дата регистрации сделки в формате "дд.мм.гггг".
В таблице 4 указываются данные по сделкам списания (зачисления) финансовых инструментов с лицевых счетов (на лицевые счета) зарегистрированных лиц, за исключением данных по операциям открытия и закрытия репо.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 59
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о стоимости пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_PA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем,
в случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Пенсионные активы, сформированные за счет ______________________
(в тенге)
Показатель
дата
дата
1
2
3
1.
Остаток на инвестиционных счетах на начало дня, в том числе:
1.1.
в тенге
1.2.
в иностранных валютах
2.
Поступило денег на инвестиционные счета на конец дня, в том числе:
2.1.
в тенге
2.2.
в иностранных валютах
3.
Выбыло денег с инвестиционных счетов на конец дня, в том числе:
3.1.
в тенге
3.2.
в иностранных валютах
4.

4) 16-бағанда растайтын құжаттардың атауы мен деректемелерін көрсете отырып, ауыртпалық салу, бұғаттау және сенімгерлік басқаруға беру және репо операцияларының негіздері көрсетіледі.
10. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда қаржы құралдарымен мәмілелер жасалған заңды тұлғаның атауы көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміленің түрі (репо ашу және жабу операцияларын қоспағанда, сатып алу, сату және өзге де мәмілелер) көрсетіледі;
3) 7-бағанда мәміле жүргізілген қаржы құралдарының саны көрсетіледі;
4) 8 және 9-бағандарда мәміленің тиісті валютасында мәміле жүргізілген валютаның түрі және бір қаржы құралының құны көрсетіледі;
5) 10-бағанда мәмілелер көлемі (теңгемен) көрсетіледі;
6) 11-бағанда қаржы құралдары есептен шығарылған жеке шоттың иесі көрсетіледі. Заңды тұлғалар бойынша заңды тұлғаның атауы көрсетіледі. Жеке тұлғалар бойынша тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
7) 14 және 15-бағандарда "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес жеке шотынан қаржы құралдары есептен шығарылған қаржы құралын ұстаушының атауы мен резиденттік елінің коды көрсетіледі;
8) 16-бағанда жеке шотына қаржы құралдары есепке алынған контрәріптес көрсетіледі. Заңды тұлғалар бойынша заңды тұлғаның атауы көрсетіледі. Жеке тұлғалар бойынша тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
9) 19 және 20-бағандарда "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес жеке шотына қаржы құралдары есепке алынған тіркелген тұлғаның атауы мен резиденттік елінің коды көрсетіледі;
10) 21-бағанда мәміленің тіркелген күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
4-кестеде репо ашу және жабу операциялары бойынша деректерді қоспағанда, тіркелген тұлғалардың жеке шоттарынан (жеке шоттарына) қаржы құралдарын есептен шығару (есепке алу) мәмілелері бойынша деректер көрсетіледі.
12. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
59-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_PA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда – есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Көрсеткіш
күні
күні
1
2
3
1.
Инвестициялық шоттардағы күн басындағы қалдық, оның ішінде:
1.1.
теңгемен
1.2.
шетел валютасымен
2.
Инвестициялық шоттарға келіп түскен күн соңындағы ақша, оның ішінде:
2.1.
теңгемен
2.2.
шетел валютасымен
3.
Инвестициялық шоттардан шығарылған күн соңындағы ақша, оның ішінде:
3.1.
теңгемен
3.2.
шетел валютасымен
4.

19.2.
выплаты и переводы
19.3.
прочие
20.
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
21.
Остаток пенсионных обязательств на конец дня
22.
Остаток сумм на счетах резервных фондов на начало дня
23.
Остаток сумм на счетах резервных фондов на конец дня
24.
Итого обязательства по пенсионным активам и нераспределенная прибыль (непокрытый убыток) на конец дня ((15)+(17)+(20)+(21)+(23)):
25.
Итого стоимость "чистых" пенсионных активов на конец дня ((13)-(24))
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости пенсионных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о стоимости
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о стоимости пенсионных активов" (индекс – 1-ENPF_PA, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов, и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".

19.2.
төлемдер мен аударымдар
19.3.
басқалар
20.
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
21.
Күн соңындағы зейнетақы міндеттемелерінің қалдығы
22.
Күн басындағы резервтік қорлар шоттарындағы сома қалдығы
23.
Күн соңындағы резервтік қорлар шоттарындағы сома қалдығы
24.
Күн соңындағы зейнетақы активтері бойынша міндеттемелердің жиынтығы және бөлінбеген пайда (өтелмеген залал) ((15)+(17)+(20)+(21)+(23)):
25.
Күн соңындағы "таза" зейнетақы активтері құнының жиынтығы ((13)-(24))
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Зейнетақы активтерінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.

5. Форма заполняется за каждый день отчетного месяца. Дата указывается в формате "дд.мм.гггг".
6. В строках 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. и 7.2. отражаются суммы, эквивалентные тенге.
7. Сведения по строке 5 указываются в соответствии с данными Отчета о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении, согласно приложению 61 к Правилам.
8. Активы, отраженные в строках 7.1. и 7.2. на конец отчетного периода раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
9. При заполнении строки 9 указываются сведения по финансовым инструментам, которые оцениваются по фактическим затратам. Затраты, понесенные при совершении сделки (непосредственно связанные с приобретением финансовых инструментов), в том числе вознаграждения и комиссионные вознаграждения, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские расходы по переводу денег включаются в стоимость данных финансовых инструментов. В стоимость финансовых инструментов также включается вознаграждение, начисленное за период до момента приобретения (при наличии такового).
10. При заполнении строки 10 указываются сведения о реализованных или погашенных финансовых инструментах по фактической стоимости реализации или погашения.
11. Сведения по строке 11 указываются в соответствии с данными Отчета о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов согласно приложению 60 к настоящим Правилам.
12. При заполнении строки 12.5. резервы (провизии) отражаются на конец дня даты его формирования (восстановления).
13. При заполнении строк 12.6. и 12.7. сведения по полученным прочим доходам и понесенным прочим расходам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
14. В строке 13 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
15. В строках 14 и 16 указывается сумма комиссионного вознаграждения.
16. При заполнении строк 15 и 17 указывается остаток задолженности по комиссионному вознаграждению нарастающим итогом с учетом данных на конец отчетного периода.
17. В строках 18.2. и 19.2. указываются суммы переводов пенсионных накоплений в добровольные накопительные пенсионные фонды, в страховые организации, суммы, выплаченные получателям и другим лицам, суммы подоходного налога с пенсионных выплат по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам.
По обязательным пенсионным взносам работодателя указывается только сумма пенсионных выплат.

5. Нысан есепті айдың әр күніне толтырылады. Күні "кк.аа.жжж" форматында көрсетіледі.
6. 1.2., 2.2., 3.2., 4.2., 5.2., 6.2. және 7.2-жолдарында теңгеге балама сома көрсетіледі.
7. 5-жол бойынша мәліметтер осы Қағидаларға 61-қосымшаға сәйкес сыртқы басқарудағы Зейнетақы активтері туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
8. 7.1. және 7.2-жолдарда көрсетілген есепті кезең соңындағы активтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
9. 9-жолды толтырған кезде нақты шығын бойынша бағаланатын қаржы құралдары бойынша мәліметтер көрсетіледі. Мәміле жасаған кезде болған шығын (тікелей қаржы құралдарын сатып алуға байланысты), оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақы мен комиссиялық сыйақы, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ ақша аудару бойынша банктік шығыс осы қаржы құралдарының құнына қосылады. Сонымен қатар қаржы құралдарының құнына сатып алу сәтіне дейінгі кезеңге есептелген сыйақы (ол болған кезде) қосылады.
10. 10-жолды толтырған кезде сатылған немесе өтелген қаржы құралдары туралы мәліметтер нақты сату немесе өтеу құны бойынша көрсетіледі.
11. 11-жол бойынша мәліметтер осы Қағидаларға 60-қосымшаға сәйкес Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есептің деректеріне сәйкес көрсетіледі.
12. 12.5-жолды толтырған кезде резервтер (провизиялар) оны қалыптастыру (қалпына келтіру) күнінің соңында көрсетіледі.
13. 12.6 және 12.7-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген алынған басқа да кіріс пен келтірілген басқа да шығыс бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
14. 13-жолда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
15. 14 және 16-жолдарда комиссиялық сыйақы сомасы көрсетіледі.
16. 15 және 17-жолдарды толтырған кезде есепті кезең соңындағы деректерді ескере отырып, комиссиялық сыйақы бойынша берешектің қалдығы өсу қорытындысымен көрсетіледі.
17. 18.2 және 19.2-жолдарда ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларына, сақтандыру ұйымдарына зейнетақы жинақтары аударымдарының сомасы, алушыларға және басқа тұлғаларға төленген сома, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінен табыс салығының сомасы көрсетіледі.
Жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерінің сомасы ғана көрсетіледі.

18. При заполнении строк 18.3. и 19.3. сведения по прочим обязательствам, включенным в стоимость пенсионных активов на конец отчетного периода, раскрываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
19. В строках 22 и 23 указывается остаток суммы на счетах резервных фондов. Данные строки заполняются только при заполнении сведений по обязательным пенсионным взносам работодателя.
20. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 60
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о структуре инвестиционного портфеля пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_SPPA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов
Пенсионные активы, сформированные за счет____________________________
Наименование доверительного управляющего
Наименование эмитента
Вид экономической деятельности
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
7
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
x
x
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

18. 18.3 және 19.3-жолдарды толтырған кезде есепті кезеңнің соңындағы зейнетақы активтерінің құнына енгізілген басқа да міндеттемелер бойынша мәліметтер ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде ашып көрсетіледі.
19. 22 және 23-жолдарда резервтік қорлар шоттарындағы соманың қалдығы көрсетіледі. Осы жолдар жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары бойынша мәліметтер толтырылған кезде ғана толтырылады.
20. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
60-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Зейнетақы активтерінің инвестициялық портфелінің құрылымы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_SPPA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
____________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
Сенімгерлік басқарушының атауы
Эмитенттің атауы
Экономикалық қызмет түрі
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
x
x
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

2) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
3) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
4) в графе 4 вид экономической деятельности указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 03 "Общий классификатор видов экономической деятельности". Данная графа заполняется по негосударственным ценным бумагам эмитентов-резидентов Республики Казахстан;
5) в графе 5 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
6) в графе 6 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
7) в графе 7 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
8) в графе 8 указывается количество приобретенных ценных бумаг;
9) в графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
10) в графе 10 по облигациям указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска;
11) в графах 12 и 13 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, полученное подтверждение по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)). В графе 13 указывается: по долговым ценным бумагам чистая цена в процентном отношении к номинальной стоимости, по долевым ценным бумагам – в абсолютном значении;
12) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
13) в графе 15 указывается дата погашения долговых ценных бумаг;
14) в графе 16 указывается покупная стоимость ценной бумаги, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам и (или) дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
15) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;

2) 2-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруға зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
3) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
4) 4-бағанда экономикалық қызмет түрі "Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші" ҚР ҰЖ 03 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Осы баған Қазақстан Республикасының резидент эмитенттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары бойынша толтырылады;
5) 5-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1 2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типі көрсетіле отырып, оның түрі көрсетіледі;
7) 7-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
8) 8-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
9) 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
10) 10-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін, облигацияны шығару кезінде айқындалған құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны өтеу кезінде оны ұстаушыға төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сома шығарылым валютасында көрсетіледі;
11) 12 және 13-бағандарда мәміленің жасалғанын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) көрсетілген бағасы көрсетіледі. 13-бағанда: борыштық бағалы қағаздар бойынша номиналды құнына пайыздық қатынасындағы таза бағасы, үлестік бағалы қағаздар бойынша - абсолюттік мәнінде көрсетіледі;
12) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
13) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу күні көрсетіледі;
14) 16-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге және (немесе) дилерлерге төленген сыйақы мен комиссиялық ақыны, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банктік қызметтерді қоса алғанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қосқандағы және сатып алушы сатушыға төлеген пайыздың (ондай бар болса) шамасына кемітілген бағалы қағаздың сатып алу құны көрсетіледі;
15) 17-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;

16) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
17) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по ценным бумагам, подлежащим к оплате в срок, установленный проспектом выпуска;
18) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по ценным бумагам, которая не оплачена в срок, предусмотренный проспектом выпуска;
19) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
20) в графе 24 указывается категория ценной бумаги "оцениваемая по справедливой стоимости", "оцениваемая по амортизированной стоимости";
21) при заполнении граф 25 и 26 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318) (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 25 и 26 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 25 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
22) в графах 27 и 28 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 27 и 28 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 27 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
23) в графе 29 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы.
6. По Таблице 2:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;

16) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
17) 21-бағанда шығарылым проспектісінде белгіленген мерзімде төленуге тиіс бағалы қағаздар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
18) 22-бағанда шығарылым проспектісінде көзделген мерзімде төленбеген бағалы қағаздар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
19) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
20) 24-бағанда бағалы қағаздың "әділ құны бойынша бағаланатын", "амортизацияланған құны бойынша бағаланатын" санаты көрсетіледі";
21) 25 және 26-бағандарды толтырған кезде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 қаулы) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 25-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
22) 27 және 28-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 27 және 28-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары және Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 27-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
23) 29-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;

2) в графе 4 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
3) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной (размещенной) по операциям "обратное репо" (репо), с указанием ее типа;
4) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
5) в графе 7 указывается количество приобретенных (размещенных) ценных бумаг по операциям "обратное репо" (репо);
6) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
7) в графах 10 и 11 указывается цена с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратное репо" (репо). В случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в иностранной валюте заполняются графы 11 и 13 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графах 10 и 12, в случае оплаты приобретенной (размещенной) ценной бумаги в национальной валюте – тенге заполняются графы 10 и 12;
8) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете.
7. По Таблице 3:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;
3) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при продлении вклада срок отражается с учетом продления;
5) в графах 10 и 11 дата и периодичность выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
6) в графах 14 и 15 указывается сумма размещения пенсионных активов во вклад в банке. В случае размещения пенсионных активов во вклад в иностранной валюте заполняется графа 15 с одновременным отражением эквивалента в национальной валюте – тенге в графе 14, в случае размещения пенсионных активов во вклад в национальной валюте – тенге заполняется графа 14;

2) 4-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1 2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 5-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың типін көрсете отырып, түрі көрсетіледі;
4) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
5) 7-бағанда "кері репо" (репо) операциялары бойынша сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағаздың саны көрсетіледі;
6) 8 және 9-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
7) 10 және 11-бағандарда "кері репо" (репо) операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі. Сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға шетел валютасында ақы төлеген жағдайда, бір мезгілде ұлттық валюта - теңгедегі баламасын 10 және 12-бағандарда көрсете отырып, 11 және 13-бағандар толтырылады, сатып алынған (орналастырылған) бағалы қағазға ұлттық валюта - теңгеде ақы төленген жағдайда 10 және 12-бағандар толтырылады;
8) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құн көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4 және 5-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған жағдайда, 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
3) 6-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі, салым мерзімі ұзартылған кезде ұзарту мерзімін ескере отырып көрсетіледі;
5) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақыны төлеу күні мен кезеңділігі банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
6) 14 және 15-бағандарда зейнетақы активтерін банктегі салымға орналастыру сомасы көрсетіледі. Зейнетақы активтерін салымға шетел валютасында орналастырған жағдайда бір мезгілде ұлттық валюта - теңгедегі баламасын 14-бағанда көрсете отырып, 15-баған толтырылады, зейнетақы активтерін ұлттық валюта - теңгемен орналастырылған жағдайда 14-баған толтырылады;

7) в графе 16 указывается стоимость вкладов, отраженная в бухгалтерском учете;
8) в графе 19 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран";
9) в графе 20 указывается сумма резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
10) в графе 21 указывается сумма дебиторской задолженности по вкладам;
11) в графе 22 указывается просроченная дебиторская задолженность по вкладам;
12) в графе 23 указывается сумма резервов (провизий) по дебиторской и просроченной задолженности, отраженная в бухгалтерском учете;
13) Таблица 3 заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада.
8. По Таблице 4:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 5 код валюты платежа указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) в графах 6 и 8 цена покупки и покупная стоимость указываются по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки, в графе 11 сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на отчетную дату. В случае приобретения аффинированного драгоценного металла в национальной валюте – тенге, заполняются графы 6, 8 и 10;
4) в графе 10 указывается сумма, отраженная в бухгалтерском учете.
9. По Таблице 5:
1) в графе 2 указываются Национальный Банк Республики Казахстан или наименование управляющего инвестиционным портфелем, которому переданы в доверительное управление пенсионные активы;
2) в графе 4 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы);
3) в графе 5 указывается валюта сделки. Код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 6 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, графа 6 заполняется в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
5) в графе 7 указывается сумма условных требований и обязательств, которая формируется при проведении операции с производными инструментами, в соответствии с требованиями постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 69 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета операций с пенсионными активами, целевыми активами и целевыми накоплениями, осуществляемыми единым накопительным пенсионным фондом и добровольными накопительными пенсионными фондами" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7118);

7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген салымдардың құны көрсетіледі;
8) 19-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1 2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
9) 20-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
10) 21-бағанда салымдар бойынша дебиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
11) 22-бағанда салымдар бойынша мерзімі өткен дебиторлық берешек көрсетіледі;
12) 23-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген дебиторлық және мерзімі өткен берешек бойынша резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
13) 3-кесте әрбір банк және салымның әрбір валютасы бойынша жеке-жеке салымдар сомасын көрсете отырып, толтырылады.
8. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 5-бағанда төлем валютасының коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 6 және 8-бағандарда сатып алу бағасы мен сатып алу құны мәміле жасалған күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі, 11-бағанда сома есепті күнге қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі. Ұлттық валюта - теңгеде аффинирленген бағалы металды сатып алған жағдайда 6, 8 және 10-бағандар толтырылады;
4) 10-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген сома көрсетіледі.
9. 5-кесте бойынша:
1) 2-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі немесе сенімгерлік басқаруына зейнетақы активтері берілген инвестициялық портфельді басқарушының атауы көрсетіледі;
2) 4-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле валютасының коды көрсетіледі. Валюта коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі, 6-баған туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда толтырылады;
5) 7-бағанда "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры және ерікті жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын зейнетақы активтерімен, нысаналы активтермен және нысаналы жинақтармен операциялардың бухгалтерлік есебін жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі №69 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7118 болып тіркелген) талаптарына сәйкес туынды құралдармен операция жүргізу кезінде қалыптастырылатын шартты талаптар мен міндеттемелердің сомасы көрсетіледі;

6) в графе 8 указывается рыночная стоимость (стоимость замещения) производного финансового инструмента, которая представляет собой:
по сделкам на покупку – величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства);
по сделкам на продажу – величину превышения номинальной контрактной стоимости производного финансового инструмента над текущей рыночной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные требования), величину превышения текущей рыночной стоимости производного финансового инструмента над номинальной контрактной стоимостью данного производного финансового инструмента (условные обязательства).
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 61
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_А-VNESH
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем,
в случае наличия пенсионных активов, переданных во внешнее управление – не позднее 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Пенсионные активы, сформированные за счет _______________________
Наименование внешнего управляющего пенсионными активами
Номер и дата договора доверительного управления
Предполагаемый период управления пенсионными активами
Текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении (в тенге)
Примечание
1
2
3
4
5
6
Итого:
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о пенсионных
активах, находящихся в
внешнем управлении"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении" (индекс – 1-ENPF_А-VNESH, периодичность – ежемесячная)

6) 8-бағанда туынды қаржы құралының нарықтық құны (алмастыру құны) көрсетіледі, ол:
сатып алуға арналған мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының ағымдағы нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын;
сатуға арналған мәмілелер бойынша - туынды қаржы құралының номиналды келісімшарттық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты талаптар) ағымдағы нарықтық құнынан асып түсу шамасын, туынды қаржы құралының ағымды нарықтық құнының осы туынды қаржы құралының (шартты міндеттемелер) номиналды келісімшарттық құнынан асып түсу шамасын білдіреді.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
61-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_А-VNESH
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, сыртқы басқаруға берілген зейнетақы активтері болған жағдайда - есепті айдан кейінгі айдың 20 (жиырмасынан) кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
_______________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
Зейнетақы активтерін сыртқы басқарушының атауы
Сенімгерлікпен басқару шартының нөмірі және күні
Зейнетақы активтерін басқарудың болжанған кезеңі
Басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны (теңгемен)
Ескертпе
1
2
3
4
5
6
Жиынтығы:
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ___________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сыртқы басқарудағы
зейнетақы активтері туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_А-VNESH, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о пенсионных активах, находящихся во внешнем управлении" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" и "обязательных пенсионных взносов работодателя".
5. Форма представляется по активам, находящимся в инвестиционном управлении у зарубежной организации, осуществляющей деятельность по управлению инвестиционным портфелем в соответствии с законодательством иностранного государства, отвечающей требованиям Национального Банка Республики Казахстан, или переданным в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем (далее – управляющий пенсионными активами).
6. Форма заполняется в разрезе каждого управляющего пенсионными активами.
7. В графе 4 указывается период управления пенсионными активами по договору. В случае если в договоре не предусмотрен период управления пенсионными активами, то в графе 4 указывается знак "-".
8. В графе 5 указывается текущая стоимость пенсионных активов, находящихся в управлении на отчетную дату.
9. В случае если в отчетном периоде управляющий пенсионными активами передает всю сумму пенсионных активов другому управляющему, либо возвращает их единому накопительному пенсионному фонду и расторгает договор, то в графах 2, 3 и 4 указываются сведения по данному управляющему пенсионными активами на последний день передачи активов и обязательств и в графе 6 указывается информация о результатах переданных активов (сумма пенсионных активов и куда была передана данная сумма).
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 62
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_PV
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
__________________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Возраст вкладчиков (получателей)
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
до 20 лет
21 год
81 год и более
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
по учету добровольных пенсионных взносов
Мужчины
Женщины
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
14
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Мужчины
Женщины
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
Количество условных пенсионных счетов физических лиц
Сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах
20
21
22
23
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет об объемах пенсионных
накоплений и количестве
индивидуальных пенсионных
счетов (субсчетов)
вкладчиков (получателей)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)" (индекс – 1-ENPF_PV, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сыртқы басқарудағы зейнетақы активтері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында зейнетақы жарналарына: "міндетті зейнетақы жарналарына, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарына және ерікті зейнетақы жарналарына" және "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарына" байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
5. Нысан шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің талаптарына сәйкес келетін шетел ұйымында инвестициялық басқарудағы немесе инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген (бұдан әрі – зейнетақы активтерін басқарушы) активтер бойынша ұсынылады.
6. Нысан әрбір зейнетақы активтерін басқарушы бойынша толтырылады.
7. 4-бағанда шарт бойынша зейнетақы активтерін басқару кезеңі көрсетіледі. Егер шартта зейнетақы активтерін басқару кезеңі көзделмесе, онда 4-бағанда "-" белгісі қойылады.
8. 5-бағанда есепті күні басқарудағы зейнетақы активтерінің ағымдағы құны көрсетіледі.
9. Егер есепті кезеңде зейнетақы активтерін басқарушы зейнетақы активтерінің барлық сомасын басқа басқарушыға берсе не оларды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына қайтарса және шартты бұзса, онда 2, 3, 4-бағандарда активтер мен міндеттемелерді берудің соңғы күніне осы зейнетақы активтерін басқарушы бойынша мәліметтер көрсетіледі және 6-бағанда берілген активтер нәтижесі туралы ақпарат (зейнетақы активтері сомасы және осы сома қайда берілгені) көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
62-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_PV
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
__________________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Салымшылардың (алушылардың) жасы
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
20 жасқа дейін
21 жас
81 жас және одан үлкен
барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
14
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Ерлер
Әйелдер
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Шартты зейнетақы шоттарындағы сома
20
21
22
23
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы
________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей)" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графах 2, 5, 8, 11, 14 и 17 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
5. В графах 3, 6, 9, 12, 15 и 18 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, раздельно по мужчинам и женщинам (в соответствующих графах), с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).
6. В графах 4, 7, 10, 13, 16 и 19 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста вкладчика (получателя).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2, 5, 8, 11, 14 және 17-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
5. 3, 6, 9, 12, 15 және 18-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
6. 4, 7, 10, 13, 16 және 19-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және салымшылардың (алушылардың) инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ қосалқы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек (тиісті бағандарда) салымшының (алушының) жасына қарай бөліп, көрсетіледі.

7. В графах 20 и 22 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, с накоплениями, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, раздельно по мужчинам и женщинам, с разбивкой в зависимости от возраста физического лица.
8. В графах 21 и 23 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах.
9. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 63
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_PV_OBL
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
По пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении
_________________________________________
(наименование управляющего пенсионными активами)
(в тысячах тенге)
Область или город республиканского значения
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Наименование
Код по классификатору административно-территориальных объектов
по учету обязательных пенсионных взносов
по учету обязательных профессиональных пенсионных взносов
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Не указан регион
Всего
продолжение таблицы:
Индивидуальные пенсионные счета (субсчета) вкладчиков (получателей)
Условные пенсионные счета физических лиц
по учету добровольных пенсионных взносов
по учету обязательных пенсионных взносов работодателя
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) с пенсионными накоплениями
Сумма пенсионных накоплений
Количество индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) без пенсионных накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц с накоплениями
Сумма накоплений
Количество условных пенсионных счетов физических лиц без накоплений
10
11
12
13
14
15
Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам составляет ________ тысяч тенге.
Сумма денег на счетах резервных фондов составляет ________ тысяч тенге.
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об объемах
пенсионных накоплений и
количестве индивидуальных
пенсионных счетов (субсчетов)
вкладчиков (получателей) по
областям Республики Казахстан
(по месту жительства вкладчика
(получателя))"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (индекс – 1-ENPF_PV_OBL, периодичность – ежемесячная)

7. 20 және 22-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны ерлер мен әйелдер бойынша бөлек жеке тұлғаның жасына қарай бөліп, көрсетіледі.
8. 21 және 23-бағандарда шартты зейнетақы шоттарындағы сома көрсетіледі.
9. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
63-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_PV_OBL
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Сенімгерлік басқарудағы зейнетақы жинақтары бойынша
_________________________________________
(зейнетақы активтерін басқарушының атауы)
(мың теңгемен)
Облыс немесе республикалық маңызы бар қала
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша коды
міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Өңірі көрсетілмеген
Барлығы
кестенің жалғасы:
Салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттары (қосалқы шоттары)
Жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттары
ерікті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарын есепке алу бойынша
Зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтарының сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны
Зейнетақы жинақтары бар жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
Жинақтардың сомасы
Зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны
10
11
12
13
14
15
Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы
________ мың теңгені құрайды.
Резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ________ мың теңгені құрайды.
Атауы ______________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_PV_OBL, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об объемах пенсионных накоплений и количестве индивидуальных пенсионных счетов (субсчетов) вкладчиков (получателей) по областям Республики Казахстан (по месту жительства вкладчика (получателя))" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным накоплениям, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем, по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается код области (города республиканского значения) в соответствии с классификатором административно-территориальных объектов (КАТО), размещенном на официальном интернет-ресурсе Бюро национальной статистики Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан.
5. В графах 4, 7 и 10 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
6. В графах 5, 8 и 11 указывается сумма пенсионных накоплений на индивидуальных пенсионных счетах вкладчиков (получателей), имеющих пенсионные накопления, находящиеся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и сумма пенсионных накоплений на субсчетах вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).
7. В графах 6, 9 и 12 указывается количество индивидуальных пенсионных счетов вкладчиков (получателей), без пенсионных накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и количество субсчетов вкладчиков (получателей), открываемых в составе индивидуального пенсионного счета и предназначенных для учета пенсионных накоплений, переданных в доверительное управление управляющего инвестиционным портфелем, без пенсионных накоплений, с разбивкой в зависимости от места жительства вкладчика (получателя).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының облыстары бойынша (салымшының (алушының) тұрғылықты жері бойынша) салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарының көлемі және жеке зейнетақы шоттарының (қосалқы шоттарының) саны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бойынша бөлек толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің Ұлттық статистика бюросының ресми интернет-ресурсында орналастырылған әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың (республикалық маңызы бар қаланың) коды көрсетіледі.
5. 4, 7 және 10-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
6. 5, 8 және 11-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы және жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарындағы зейнетақы жинақтарының сомасы салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
7. 6, 9 және 12-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) жеке зейнетақы шоттарының саны мен жеке зейнетақы шотының құрамында ашылатын және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруына берілген зейнетақы жинақтарын есепке алуға арналған зейнетақы жинақтары жоқ салымшылардың (алушылардың) қосалқы шоттарының саны салымшының (алушының) тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.

8. В графах 13 и 15 указывается количество условных пенсионных счетов физических лиц, с накоплениями и без накоплений, находящихся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, с разбивкой в зависимости от места жительства физического лица.
9. В графе 14 указывается сумма, числящаяся на условных пенсионных счетах.
10. Сумма пенсионных накоплений по неидентифицированным вкладчикам и сумма денег на счетах резервных фондов указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 64
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_Vyplaty
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8

8. 13 және 15-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы жинақтары бар және зейнетақы жинақтары жоқ жеке тұлғалардың шартты зейнетақы шоттарының саны жеке тұлғаның тұрғылықты жеріне қарай бөліп көрсетіледі.
9. 14-бағанда шартты зейнетақы шоттарындағы сома көрсетіледі.
10. Сәйкестендірілмеген салымшылар бойынша зейнетақы жинақтарының сомасы және резервтік қорлардың шоттарындағы ақша сомасы ақпараттық жүйеде көзделген Нысанға ескертпеде көрсетіледі.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
64-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_Vyplaty
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8

504
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
за счет:
600
добровольных пенсионных взносов:
601
по возрасту
602
по инвалидности
603
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных пенсионных взносов
604
при недостаточности пенсионных накоплений за счет обязательных профессиональных пенсионных взносов
700
Другие пенсионные выплаты
1000
Всего
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о пенсионных
выплатах по обязательным
пенсионным взносам,
обязательным профессиональным
пенсионным взносам, добровольным
пенсионным взносам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (индекс – 1-ENPF_Vyplaty, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о пенсионных выплатах по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам, добровольным пенсионным взносам" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.

504
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
есебінен:
600
ерікті зейнетақы жарналары:
601
жасы бойынша
602
мүгедектігі бойынша
603
міндетті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
604
міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары жеткіліксіз болған кезде
700
Басқа зейнетақы төлемдері
1000
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_Vyplaty, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары, ерікті зейнетақы жарналары бойынша зейнетақы төлемдерi туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
5. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
6. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
7. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), со счетов которых произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
8. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
9. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
10. В строках с кодом 405, 504, 603 и 604 количество вкладчиков (получателей) отражается справочно и не суммируется в строках с кодом 401, 500 и 600.
11. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 65
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_CBSA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование эмитента
Страна эмитента
Вид ценной бумаги
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг (штук)
всего
в том числе ценные бумаги с обременением и ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1.
2.
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1.
ценные бумаги банков второго уровня

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
5. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
6. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
7. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде шоттарынан төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
8. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
9. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
10. 405, 504, 603 және 604-жолдарда салымшылардың (алушылардың) саны анықтама үшін көрсетіледі және 401, 500, 600-жолдарда қосылмайды.
11. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
65-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_CBSA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Эмитенттің атауы
Эмитенттің елі
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1.
2.
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1.
екінші деңгейдегі банктердің бағалы қағаздары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются данные по ценным бумагам и правам требования по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам. По депозитарным распискам указываются сведения ее базового актива.
5. В графе 2 указывается наименование эмитента ценной бумаги.
6. В графе 3 указывается страна эмитента в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Коды стран".
7. В графе 4 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа.
8. В графе 5 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, в отношении прав требований по обязательствам эмитента по эмиссионным ценным бумагам, срок обращения которых истек, и эмитентом не исполнены обязательства по их погашению – идентификатор прав требования.
9. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
10. В графах 9 и 11 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
11. В графе 10 указывается денежное выражение стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. Графа 10 заполняется по долговым ценным бумагам.
12. В графе 12 указывается цена, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения.
13. В графе 13 указывается дата первоначального признания в бухгалтерском учете, в формате "дд.мм.гггг".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтер есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің бағалы қағаздары және міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтары бойынша деректер көрсетіледі. Депозитарлық қолхаттар бойынша оның базалық активінің мәліметтері көрсетіледі.
5. 2-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі.
6. 3-бағанда эмитенттің елі "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ISO 3166-1-2016 ҚР ҰЖ Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
7. 4-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың типімен түрі көрсетіледі.
8. 5-бағанда айналыс мерзімі өткен және эмитент оларды өтеу бойынша міндеттемелерді - талап ету құқықтарын орындамаған эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша эмитенттің міндеттемелері жөніндегі талап ету құқықтарына қатысты бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
9. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
10. 9 және 11-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
11. 10-бағанда шығару кезінде айқындалған, купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигация құнының ақшалай мәні, сондай-ақ облигацияны ұстаушыға оны өтеу кезінде төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығарылым валютасымен көрсетіледі. 10-баған борыштық бағалы қағаздар бойынша толтырылады.
12. 12-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта көрсетілген сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып баға көрсетіледі (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау).
13. 13-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.

14. В графе 14 указывается срок погашения долговых ценных бумаг, в формате "дд.мм.гггг".
15. В графе 15 указывается покупная стоимость ценных бумаг, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу и уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового).
16. В графе 16 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете.
17. В графе 20 указывается стоимость ценных бумаг с обременением и ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
18. В графе 21 указывается стоимость ценных бумаг, являющихся предметом операций репо, в тысячах тенге, указанная в бухгалтерском учете.
19. В графе 22 указывается размер резервов (провизий), сформированных в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности. Размер резервов (провизий) указывается в абсолютном выражении со знаком плюс.
20. В графе 23 в качестве категории ценной бумаги указывается символ: 1 – "учитываемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход", 2 – "учитываемые по справедливой стоимости через прибыль или убыток", 3 – "учитываемые по амортизированной стоимости".
21. При заполнении граф 24 и 25 указывается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
22. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 66
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_DEALINGS_SA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата заключения сделки (регистрации операции)
Установленная дата расчетов по сделке
Фактическая дата расчетов по сделке
Наименование брокера и (или) дилера
Вид сделки
Рынок
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Вид ценной бумаги и наименование ее эмитента
Идентификационный номер ценной бумаги
Код валюты номинальной стоимости
Номинальная стоимость одной ценной бумаги
Количество ценных бумаг
Код валюты платежа
Цена покупки (продажи) за одну ценную бумагу
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Минимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Максимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Рыночная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Сумма сделки
Наименование контрпартнера
Рейтинг контрпартнера
15
16
17
18
19
20
21
Таблица 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
(в тенге)
Дата перевода денег
Наименование банка
Операции по вкладу
Сумма операции
Дата заключения и номер договора банковского вклада
Срок вклада (в днях)
Ставка вознаграждения (в процентах годовых)
Код валюты вклада
Сумма вклада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Таблица 3. Аффинированные драгоценные металлы, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата совершения сделки
Наименование контрагента
Оплата услуг
Вид сделки
Вид аффинированного драгоценного металла
Объем сделки (единиц)
Код валюты платежа
Цена покупки за одну единицу
Сумма сделки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Таблица 4. Производные финансовые инструменты, приобретенные за счет собственных активов
(в тенге)
Дата заключения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Дата постановки финансовых инструментов на учет
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер ценной бумаги
Рынок
Базовый актив и его рейтинг
Контрагент и его рейтинг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы:
Описание условий сделки
Объект хеджирования
Номер и дата инвестиционного решения
Вариационная маржа на дату заключения сделки, тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, процентов
Режим торгов
Примечание
Вид сделки
Количество финансовых инструментов, штук
Цена сделки, тенге
Сумма сделки, тысяч тенге
Код валюты сделки
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о совершенных сделках
по инвестированию
собственных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (индекс – 1-ENPF_DEALINGS_SA, периодичность – ежемесячная)

14. 14-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
15. 15-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржаларының алымдарын қосқанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қоса, бағалы қағаздардың сатып алу құны, сондай-ақ аудару бойынша банк қызметтері және сатып алушы сатушыға төлеген пайызға азайтылған шамасы (мұндай бар болса) көрсетіледі.
16. 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздар құны көрсетіледі.
17. 20-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың және репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
18. 21-бағанда репо операцияларының мәні болып табылатын бағалы қағаздардың бухгалтерлік есепте көрсетілген құны мың теңгемен көрсетіледі.
19. 22-бағанда қаржы есептілігінің халықаралық стандарттарына сәйкес қалыптастырылған резервтер (провизиялар) мөлшері көрсетіледі. Резервтер (провизиялар) мөлшері қосу белгісімен абсолютті шамада көрсетіледі.
20. 23-бағанда бағалы қағаздың санаты ретінде мынадай: 1 – "басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын", 2 – "пайда немесе шығын арқылы әдiл құны бойынша есепке алынатын", 3 – "амортизацияланған құны бойынша есепке алынатын" символы көрсетіледі.
21. 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 25 және 26-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
22. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
66-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_DEALINGS_SA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Меншікті активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
(теңгемен)
Мәмілені жасау (операцияны тіркеу) күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың белгіленген күні
Мәміле бойынша есеп айырысудың нақты күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Мәміле түрі
Нарық
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Бағалы қағаздың түрі және оның эмитентінің атауы
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Номиналды құн валютасының коды
Номиналды құн валютасының коды
Бағалы қағаздың саны
Төлем валютасының коды
Бір бағалы қағаздың сатып алу (сату) бағасы
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Мәміле жасау күніндегі бір бағалы қағаздың ең төменгі бағасы
Мәміле жасау күніндегі бір бағалы қағаздың ең жоғары бағасы
Мәміле жасау күніндегі бір бағалы қағаздың нарықтық бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміле сомасы
Контрәріптес атауы
Контрәріптес рейтингі
15
16
17
18
19
20
21
2-кесте. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
(теңгемен)
Ақша аудару күні
Банктің атауы
Салым бойынша операция
Операция сомасы
Банктік салым шартын жасау күні және нөмірі
Салым мерзімі (күнмен)
Сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым валютасының коды
Салым сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
3-кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған аффинирленген бағалы металдар
(теңгемен)
Мәмілені жасау күні
Контрагенттің атауы
Қызметке ақы төлеу
Мәміле түрі
Аффинирленген бағалы металдың түрі
Мәміле көлемі (бірлігі)
Төлем валютасының коды
Бір бірліктің сатып алу бағасы
Мәміле сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
4-кесте. Меншікті активтер есебінен сатып алынған туынды қаржы құралдары
(теңгемен)
Мәмілені жасау күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қаржы құралдарын есепке алу күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралдарының түрі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру
нөмірі
Нарық
Базалық актив және оның рейтингі
Контрагент және оның рейтингі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы:
Мәміле шарттарының сипаттамасы
Хеджирлеу объектісі
Инвестициялық шешімнің нөмірі мен күні
Мәмілені жасау күнгі вариациялық маржа, теңге
Мәмілені жасау күнгі бастапқы маржа, пайыз
Сауда-саттық режимі
Ескертпе
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны, дана
Мәміле бағасы, теңге
Мәміле сомасы, мың теңге
Мәміле валютасының коды
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Меншікті активтерді
инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_DEALINGS_SA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию собственных активов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом за отчетный период (месяц). Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) при погашении купона и основного долга долговых ценных бумаг, а также при выплате дивидендов в графе 4 указывается фактическая дата расчетов, при этом графы 2 и 3 представляются без заполнения;
по операции "обратное репо" в графах 2, 3 и 4 указываются дата регистрации, установленная дата расчетов и фактическая дата расчетов по каждой сделке открытия или закрытия соответственно;
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, операция "обратное репо" – открытие (закрытие) и прочее);
3) в графе 7 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке;
4) в графе 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг, допущенных к торгам на торговых площадках организаторов торгов ценными бумагами;
5) в графе 9 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги;
6) в графах 10 и 13 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
7) в графе 14 указывается цена в валюте платежа с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера-дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей СВИФТ (SWIFT)), с учетом выплаченного продавцу вознаграждения. В случае отсутствия в первичном документе цены, выраженной в валюте, указывается цена, выраженная в процентах от номинальной стоимости;
8) в графах 15 и 16 указываются цены по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Блумберг (Bloomberg) либо РЕЙТЕР (REUTERS) в валюте номинальной стоимости;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Меншікті активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезең (ай) үшін ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) купонды және борыштық бағалы қағаздардың негізгі борышын өтеу кезінде, сондай-ақ дивидендтер төлеу кезінде 4-бағанда есеп айырысудың нақты күні көрсетіледі, бұл ретте 2 және 3-бағандар толтырылмай ұсынылады;
"кері репо" операциясы бойынша 2, 3 және 4-бағандарда тіркеу күні, белгіленген есеп айырысу күні және тиісінше әрбір ашу немесе жабу мәмілесі бойынша есеп айырысудың нақты күні көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміле түрі көрсетіледі (сатып алу, сату, өтеу, купонды өтеу, дивидендтер төлеу, "кері репо" операциясы - ашу (жабу) және басқа да);
3) 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған не мәміле ұйымдастырылмаған нарықта жасалған сауда-саттықты ұйымдастырушы көрсетіледі;
4) 8-бағанда эмитенттің атауы және бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушылардың сауда алаңдарында сауда-саттыққа жіберілген бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі;
5) 9-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 10 және 13-бағандарда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
7) 14-бағанда сатушыға төленген сыйақыны ескере отырып, мәміленің жүзеге асырылғанын растайтын (биржалық куәлік, брокердің-дилердің есебі, ақпарат берудің және төлемдер жасаудың халықаралық банкаралық жүйесі СВИФТ (SWIFT) бойынша алынған растау) бастапқы құжатта көрсетілген үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен төлем валютасында бағасы көрсетіледі. Бастапқы құжатта валютамен көрсетілген баға болмаған жағдайда, номиналды құнынан пайызбен көрсетілген баға көрсетіледі;
8) 15 және 16-бағандарда Блумберг (Bloomberg) не РЕЙТЕР (REUTERS) ақпараттық-талдамалық жүйелердің деректері бойынша осы қаржы құралы айналыста болатын халықаралық (шетел) қор биржаларында номиналды құн валютасында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) жөніндегі мәмілелер бойынша баға көрсетіледі;

9) в графе 18 указывается доходность по ценным бумагам в процентах (по сделке с облигацией – доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения в торговой системе организатора торгов ценными бумагами; по операциям "обратное репо" – доходность, сложившаяся в результате совершения сделки в секторе автоматического репо);
10) в графе 19 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой;
11) графы 20 и 21 заполняются по сделкам, заключенным на международных (иностранных) рынках ценных бумаг.
5. По Таблице 2:
1) в графе 2 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с инвестиционного счета единого накопительного пенсионного фонда на текущий счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора – дата возврата денег на инвестиционный счет;
2) в графе 4 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
6. По Таблице 3:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 5 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
3) в графе 6 указываются наименование видов аффинированных драгоценных металлов;
4) в графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 10 указывается сумма с точностью до двух знаков после запятой.
7. По Таблице 4:
1) в графе 2 указывается дата заключения сделки в формате "дд.мм.гггг";
2) в графе 4 указывается дата первоначального признания финансовых инструментов в бухгалтерском учете в формате "дд.мм.гггг";
3) в графе 5 указывается дата расчетов по сделке в формате "дд.мм.гггг";
4) в графе 6 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты);
5) в графе 7 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага;
6) в графе 8 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которой осуществлена сделка, и страна ее резидентства в формате "наименование фондовой биржи (страна)" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок";

9) 18-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік пайызбен көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша - бағалы қағаздармен сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда жүйесінде иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; "кері репо" операциялары бойынша - автоматты репо секторында мәміле жасау нәтижесінде пайда болған кірістілік);
10) 19-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі;
11) 20 және 21-бағандар халықаралық (шетел) бағалы қағаздар нарықтарында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
5. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда салым салынған жағдайда, бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының инвестициялық шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотына ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шартты бұзған жағдайда - ақшаны инвестициялық шотқа қайтару күні көрсетіледі;
2) 4-бағанда салым бойынша операциялар көрсетіледі (ақшаны салымға салу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі өтуі бойынша салымды қайтару);
3) 9-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
6. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні көрсетіледі (trade date);
2) 5-бағанда мәміленің түрі көрсетіледі (сатып алу, сату және басқа да);
3) 6-бағанда аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы көрсетіледі;
4) 8-бағанда валюталар кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 10-бағанда үтірден кейін екі таңбаға дейін дәлдікпен сома көрсетіледі.
7. 4-кесте бойынша:
1) 2-бағанда мәмілені жасау күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
2) 4-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралдарын бастапқы тану күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
3) 5-бағанда мәміле бойынша есеп айырысу күні "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі;
4) 6-бағанда туынды қаржы құралының түрі көрсетіледі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа да туынды қаржы құралдары);
5) 7-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда, бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі;
6) 8-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және "қор биржасының (ел) атауы" форматында оның резиденттігі елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі;

7) в графе 9 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, процентная ставка, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует в формате "базовый актив (рейтинга нет)";
8) в графе 10 в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация в формате "контрагент/страна/рейтинга нет";
9) в графе 11 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее);
10) в графе 15 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
11) в графе 16 если сделка заключена с целью хеджирования, указываются слова "да" и реквизиты объекта хеджирования (международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги, количество, стоимость, объем, валюта) в формате "да/реквизиты объекта хеджирования". Если сделка заключена не с целью хеджирования, указывается слово "нет";
12) в графе 17 указываются номер и дата принятия инвестиционным комитетом инвестиционного решения о совершении сделки;
13) в графе 18 при наличии указывается вариационная маржа – денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое фондовой биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта;
14) в графе 19 при наличии указывается начальная маржа – доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая фондовой биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию;
15) в графе 20 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами фондовой биржи;
16) в графе 21 указываются условия возникновения требований и обязательств у сторон сделки.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 67
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_UEA
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Пенсионные активы, находящиеся в доверительном управлении _____________
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы
Переводы из добровольных накопительных пенсионных фондов, из доверительного управления от управляющих инвестиционным портфелем и Национального Банка Республики Казахстан
Пеня, полученная за несвоевременное перечисление пенсионных взносов и за несвоевременное инвестирование пенсионных активов
Выплаты и переводы, изъятия на улучшение жилищных условий и (или) оплату лечения, в том числе переводы в доверительное управление управляющим инвестиционным портфелем и Национальному Банку Республики Казахстан
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
Текущая стоимость "чистых" пенсионных активов
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от пенсионных активов
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода (убытка)
Инвестиционный доход (убыток) по пенсионным активам, начисленный за день
7
8
9
10
11
12
13
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о стоимости
одной условной единицы
пенсионных активов,
сформированных за счет
обязательных пенсионных
взносов, обязательных
профессиональных пенсионных
взносов и добровольных
пенсионных взносов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" (индекс – 1-ENPF_UEA, периодичность – ежемесячная)

7) 9-бағанда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, пайыздық мөлшерлеме, тауар және басқа да базалық активтер) және "базалық актив (рейтингі) (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік (бар болса) берген базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаса, онда базалық актив көрсетіледі және "базалық актив (рейтингі жоқ)" форматында рейтинг болмағаны көрсетіледі;
8) 10-бағанда егер мәміле қор биржасында жасалмаса, контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ контрагентке "контрагент/елі/рейтингі (рейтингтік агенттігі)" форматында берілген рейтингі көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда, "контрагент/елі/рейтингі жоқ" форматында ақпарат көрсетіледі;
9) 11-бағанда мәміле (сатып алу, сату және басқа да) түрі көрсетіледі;
10) 15-бағанда валюта кодтары "Валюталарды және қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
11) 16-бағанда егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалса, "иә" сөзі және "иә/хеджирлеу объектісінің деректемелері" форматында хеджирлеу объектісінің деректемелері (бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші, саны, құны, көлемі, валютасы) көрсетіледі. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаса, "жоқ" сөзі көрсетіледі;
12) 17-бағанда инвестициялық комитеттің мәмілені жасау туралы инвестициялық шешімді қабылдау нөмірі мен күні көрсетіледі;
13) 18-бағанда бар болса вариациялық маржа - қор биржасы есептейтін және мерзімді келісімшарттың баға белгіленімі өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелері өзгеруінің ақшалай көрінісі көрсетіледі;
14) 19-бағанда бар болса бастапқы маржа - қор биржасы айқындайтын, клиент әрбір ашық позиция үшін енгізуі тиіс базалық активтің жиынтық нарықтық құнынан үлесі көрсетіледі;
15) 20-бағанда Т+0 немесе Т+n форматында сауда-саттық режимі көрсетіледі не қор биржасының қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады;
16) 21-бағанда мәміле тараптарында талаптардың және міндеттемелердің туындау шарттары көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың
және бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
67-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_UEA
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
_____________ сенімгерлік басқарудағы зейнетақы активтері
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларынан, инвестициялық портфельді басқарушылардан сенімгерлікпен басқарудан және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінен аударымдар
Зейнетақы жарналары уақтылы аударылмағаны үшін және зейнетақы активтері уақтылы инвестицияланбағаны үшін алынған өсімпұл
Тұрғын үй жағдайын жақсартуға және (немесе) емделуге ақы төлеуге арналған төлемдер мен аударымдар, қаражат алулар, оның ішінде инвестициялық портфельді басқарушыларға сенімгерлік басқаруға және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне аударымдар
Зейнетақы жарналарын және (немесе) зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттемелер
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
"Таза" зейнетақы активтерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны
Зейнетақы активтерінен комиссиялық сыйақы
Инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Зейнетақы активтері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс (шығын)
7
8
9
10
11
12
13
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған
зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_UEA, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы пенсионных активов, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом раздельно по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении Национального Банка Республики Казахстан, и по пенсионным активам, находящимся в доверительном управлении управляющего инвестиционным портфелем. Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается дата в формате "дд.мм.гггг".
5. В графе 7 указывается сумма нераспределенной прибыли (непокрытого убытка) на конец первого рабочего дня недели и на конец последнего календарного дня месяца, подлежащая включению в расчет стоимости одной условной единицы пенсионных активов, в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
6. В графе 9 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
7. В графе 10 указывается стоимость одной условной единицы пенсионных активов с точностью до семи знаков после запятой.
8. Графы 11, 12 и 13 заполняются справочно.
9. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 68
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_UEO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Дата
Пенсионные взносы, поступило
Пеня за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
Выплаты, начислено
Обязательства по возвратам пенсионных взносов и (или) пени, полученной за несвоевременное перечисление пенсионных взносов
1
2
3
4
5
продолжение таблицы:
Комиссионное вознаграждение от инвестиционного дохода
Текущая стоимость условных пенсионных обязательств
Количество условных единиц
Стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств
Инвестиционный доход по условным пенсионным обязательствам, начисленный за день
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
6
7
8
9
10
11
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о стоимости одной
условной единицы условных
пенсионных обязательств"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (индекс – 1-ENPF_UEO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша және инвестициялық портфельді басқарушының сенімгерлік басқаруындағы зейнетақы активтері бойынша ай сайын бөлек толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда күн "кк.аа.жжж." форматында көрсетіледі.
5. 7-бағанда Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құнын есептеуге енгізілуі тиіс аптаның бірінші жұмыс күнінің соңындағы және айдың соңғы күнтізбелік күнінің соңындағы бөлінбеген пайданың (өтелмеген шығынның) сомасы көрсетіледі.
6. 9-бағанда шартты бірліктердің саны үтірден кейін үш таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
7. 10-бағанда зейнетақы активтерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
8. 11, 12, 13-бағандар анықтама үшін толтырылады.
9. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
68-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_UEO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Күні
Зейнетақы жарналары, келіп түсті
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін өсімпұл
Төлемдер, есептелгені
Зейнетақы жарналарын уақтылы аудармағаны үшін зейнетақы жарналарын және (немесе) алынған өсімпұлды қайтару бойынша міндеттеме
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы:
Инвестициялық кірістен комиссиялық сыйақы
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің ағымдағы құны
Шартты бірліктер саны
Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны
Шартты зейнетақы міндеттемелері бойынша бір күнде есептелген инвестициялық кіріс
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
6
7
8
9
10
11
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шартты зейнетақы
міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_UEO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о стоимости одной условной единицы условных пенсионных обязательств" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом. Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указывается дата в формате "дд.мм.гггг".
5. Графа 8 указывается количество условных единиц с точностью до трех знаков после запятой.
6. Графа 9 указывается стоимость одной условной единицы условных пенсионных обязательств с точностью до семи знаков после запятой.
7. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 69
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_VVCN
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Код строки
Наименование статей
За отчетный месяц
За период с начала года
количество получателей (человек)
количество выплат (единиц)
сумма (в долларах США)
количество получателей (человек)
1
2
3
4
5
6
100
Выплаты целевых накоплений,
в том числе:
101
для улучшения жилищных условий
102
для оплаты образования
103
наследникам
200
Возврат целевых накоплений
Х
Х
Х
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ _______ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о выплатах и возврате
целевых накоплений"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений" (индекс – 1-ENPF_VVCN, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды ай сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда күн "кк.аа.жжжж" форматында көрсетіледі.
5. 8-бағанда шартты бірліктер саны үтірден кейін үш таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
6. 9-бағанда шартты зейнетақы міндеттемелерінің бір шартты бірлігінің құны үтірден кейін жеті таңбаға дейін дәлдікпен көрсетіледі.
7. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың
және бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
69-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_VVCN
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Жол коды
Баптардың атауы
Есепті ай үшін
Жыл басынан бері кезең үшін
алушылар саны (адам)
төлемдер саны (бірлік)
сома (АҚШ долларымен)
алушылар саны (адам)
1
2
3
4
5
6
100
Нысаналы жинақтардың төлемдері оның ішінде:
101
тұрғын үй жағдайын жақсарту үшін
102
білім ақысын төлеу үшін
103
мұрагерлерге
200
Нысаналы жинақтардың қайтарылуы
Х
Х
Х
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_VVCN, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о выплатах и возврате целевых накоплений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежемесячно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается количество получателей, которым произведены выплаты целевых накоплений за отчетный месяц, в единицах.
5. В графе 4 указывается количество произведенных за отчетный месяц выплат целевых накоплений получателям, в единицах. Информация по количеству выплат целевых накоплений отражается, исходя из произведенных выплат целевых накоплений (транзакций) получателям.
6. В графе 5 указывается сумма выплат или возврата целевых накоплений за отчетный месяц в долларах Соединенных Штатов Америки.
7. В графе 6 указывается количество получателей, которым произведены выплаты целевых накоплений за период с начала года (накопленным итогом), в единицах.
8. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 70
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_Vyplaty_EEK
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Код строки
Наименование статей
За период с начала текущего года
За аналогичный период предыдущего года
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
количество вкладчиков (получателей)
количество выплат
сумма
1
2
3
4
5
6
7
8

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Нысаналы жинақтардың төлемдері және қайтарылуы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын толтырады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда есепті айдағы нысаналы жинақтардың төлемдері жүргізілген алушылар саны бірліктермен көрсетіледі.
5. 4-бағанда алушыларға есепті айда жүргізілген нысаналы жинақтар төлемдерінің саны бірліктермен көрсетіледі. Нысаналы жинақтар төлемдерінің саны бойынша ақпарат алушыларға жүргізілген нысаналы жинақтар (транзакциялар) төлемдерінің негізінде көрсетіледі.
6. 5-бағанда есепті айдағы нысаналы жинақтар төлемдерінің немесе қайтарылу сомасы Америка Құрама Штаттарының долларымен көрсетіледі.
7. 6-бағанда жыл басынан бергі кезең үшін нысаналы жинақтардың төлемдері жүргізілген алушылар саны (жинақталған қорытындымен) бірліктермен көрсетіледі.
8. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
70-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_Vyplaty_EEK
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Жол коды
Баптардың атауы
Ағымдағы жылдың басынан бергі кезең үшін
Алдыңғы жылдың ұқсас кезеңі үшін
салымшылар (алушылар) саны
төлем саны
сомасы
салымшылар (алушылар) саны
төлемдер саны
сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8

100
Выплаты пенсионных накоплений
101
по возрасту
в том числе по странам Евразийского Экономического Союза (далее – ЕАЭС):
1011
102
по инвалидности
в том числе по странам ЕАЭС:
1021
103
наследникам
в том числе по странам ЕАЭС:
1031
104
Прочие пенсионные выплаты
в том числе по странам ЕАЭС:
1041
1000
Всего
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об объемах
выплат пенсий и пенсионных
накоплений трудящимся
(членам семьи) государств –
членов Евразийского
экономического союза на
территории Республики
Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан" (индекс – 1-ENPF_Vyplaty_EEK, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об объемах выплат пенсий и пенсионных накоплений трудящимся (членам семьи) государств – членов Евразийского экономического союза на территории Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.

100
Зейнетақы жинақтарының төлемдері
101
жасы бойынша
оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақ (бұдан әрі - ЕАЭО) елдері бойынша:
1011
102
мүгедектігі бойынша
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1021
103
мұрагерлерге
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1031
104
Басқа да зейнетақы төлемдері
оның ішінде ЕАЭО елдері бойынша:
1041
1000
Барлығы
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_Vyplaty_EEK, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының аумағында Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің еңбекшілеріне (отбасы мүшелеріне) зейнетақы төлемдерінің және зейнетақы жинақтарының көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за период с начала года (накопленным итогом).
5. В графе 4 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за период с начала года (накопленным итогом). Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
6. В графе 5 указывается сумма выплат за период с начала года (накопленным итогом).
7. В графе 6 указывается количество вкладчиков (получателей), которым были произведены выплаты за аналогичный период предыдущего года.
8. В графе 7 указывается количество произведенных выплат вкладчикам (получателям) за аналогичный период предыдущего года. Информация по количеству выплат отражается, исходя из произведенных выплат (транзакций) вкладчикам (получателям).
9. В графе 8 указывается сумма выплат за аналогичный период предыдущего года.
10. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 71
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 7 (седьмого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Пенсионные активы, сформированные за счет ____________________________
(в тенге)
Наименование эмитента
Вид ценной бумаги или номер договора вклада
Идентификационный номер ценной бумаги
Идентификатор права требования
Количество ценных бумаг (штук)
Дата погашения
Дата прекращения признания
1
2
3
4
5
6
7
8
Итого
продолжение таблицы:
Размер задолженности
Всего задолженности
Вид урегулирования и суммы задолженностей
по основному долгу
по вознаграждению
пеня по основному долгу
пеня по вознаграждению
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ ________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет по финансовым инструментам
эмитентов, допустивших дефолт,
приобретенным за счет
пенсионных активов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (индекс – 1-ENPF_DEFAULT_PA, периодичность – ежеквартальная)

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
5. 4-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
6. 5-бағанда жыл басынан басталған кезең үшін төлемдер сомасы (жинақталған жиынтығымен) көрсетіледі.
7. 6-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде төлемдер жүргізілген салымшылардың (алушылардың) саны көрсетіледі.
8. 7-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңінде салымшыларға (алушыларға) төленген төлемдер саны көрсетіледі. Төлем саны бойынша ақпарат салымшыларға (алушыларға) жүргізілген төлемдерге (транзакцияларға) байланысты көрсетіледі.
9. 8-бағанда алдыңғы жылдың ұқсас кезеңіндегі төлемдер сомасы көрсетіледі.
10. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына
кәсіби қатысушылардың және
бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорының есептілікті
ұсыну қағидаларына
71-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_DEFAULT_PA
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 7 (жетінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
____________________________ есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері
(теңгемен)
Эмитенттің атауы
Бағалы қағаздың түрі немесе салым шартының нөмірі
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Талап ету құқығын сәйкестендіргіш
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Өтеу күні
Тануды тоқтату күні
1
2
3
4
5
6
7
8
Жиыны
кестенің жалғасы:
Берешек мөлшері
Берешектің барлығы
Реттеу түрі және берешек сомасы
негізгі борыш бойынша
сыйақы бойынша
негізгі борыш бойынша өсімпұл
сыйақы бойынша өсімпұл
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" (индексі – 1-ENPF_DEFAULT_PA, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по финансовым инструментам эмитентов, допустивших дефолт, приобретенным за счет пенсионных активов" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежеквартально единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме указываются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма представляется раздельно по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов и по пенсионным активам, сформированным за счет обязательных пенсионных взносов работодателя.
В строке "Пенсионные активы, сформированные за счет" указываются сведения по пенсионным активам, сформированным в зависимости от пенсионных взносов: "обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов и добровольных пенсионных взносов" или "обязательных пенсионных взносов работодателя".
5. В графе 3 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа или номера договора вклада.
6. В графе 4 указывается международный идентификационный номер (код ISIN) или другой идентификатор ценной бумаги.
7. В графе 5 указывается идентификатор права требования при наличии.
8. В графе 6 указывается количество приобретенных ценных бумаг.
9. В графе 7 указывается дата погашения финансового инструмента.
10. В графе 8 отражается дата прекращения признания финансового инструмента в бухгалтерском учете.
11. Графа 13 является суммой граф 9, 10, 11 и 12.
12. В графе 14 указываются вид урегулирования задолженности: реабилитация (реструктуризация, банкротство, исполнительное производство, внесудебное урегулирование), а также суммы задолженностей, определенные решением суда, в соответствии с заключенными соглашениям о погашении задолженности, признанные в реестре требований кредиторов.
13. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение 72
к Правилам представления
отчетности профессиональными
участниками рынка ценных
бумаг и единым накопительным
пенсионным фондом
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о целевых требованиях
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 1-ENPF_CT
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "__" ________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: единый накопительный пенсионный фонд
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 30 (тридцатого) апреля года, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Год рождения участников
На конец года, предшествующего отчетному году
В течение отчетного года
Количество участников
Сумма целевых требований (в долларах США)
Сведения о корректировках целевых требований
Сумма дохода, начисленного на сумму целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году (в долларах США)
Сумма целевых требований от суммы пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан (в долларах США)
Выплаты из Национального фонда Республики Казахстан
Количество участников
Сумма корректировки (в долларах США)
Количество участников
Сумма (в долларах  США)
1
2
3
4
5
6
7*
8
9
продолжение таблицы:
На конец отчетного года
Количество участников
Сумма целевых требований (в долларах США)
10
11
*в том числе включает совокупный размер остатков после округления:
суммы целевых требований за календарный год, предшествовавший отчетному году, составляет _______долларов США;
суммы инвестиционного дохода, начисленного на сумму целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году, составляет ______долларов США.
Примечание:
Сведения из ежегодного отчета Национального Банка Республики Казахстан о результатах доверительного управления активами Национального фонда Республики Казахстан:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Дефолтқа жол берген эмитенттердің зейнетақы активтері есебінен сатып алынған қаржы құралдары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры Нысанды есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын толтырады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіби зейнетақы жарналарының және ерікті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша және жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналарының есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша бөлек ұсынылады.
"Есебінен қалыптастырылған зейнетақы активтері" жолында "міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіби зейнетақы жарналары және ерікті зейнетақы жарналары" немесе "жұмыс берушінің міндетті зейнетақы жарналары" сияқты зейнетақы жарналарына байланысты қалыптастырылған зейнетақы активтері бойынша мәліметтер көрсетіледі.
5. 3-бағанда сатып алынған бағалы қағаздың түрі оның типін немесе салым шартының нөмірін көрсетумен көрсетіледі.
6. 4-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) немесе басқа сәйкестендіргіші көрсетіледі.
7. 5-бағанда бар болса талап ету құқығын сәйкестендіргіш көрсетіледі.
8. 6-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
9. 7-бағанда қаржы құралын өтеу күні көрсетіледі.
10. 8-бағанда бухгалтерлік есепте қаржы құралын тануды тоқтату күні көрсетіледі.
11. 13-баған 9, 10, 11 және 12-бағандардың қосындысы болып табылады.
12. 14-бағанда берешекті реттеу түрі: оңалту (қайта құрылымдау, банкроттық, атқарушылық іс жүргізу, соттан тыс реттеу), сондай-ақ кредиторлар талаптарының тізілімінде танылған, берешекті өтеу туралы жасалған келісімдерге сәйкес соттың шешімімен айқындалған берешек сомасы көрсетіледі.
13. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Бағалы қағаздар нарығына кәсіби қатысушылардың және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілікті ұсыну қағидаларына
72-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Нысаналы талаптар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 1-ENPF_CT
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезең: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылғы 30 (отызыншы) сәуірден кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Қатысушылардың туған жылы
Есепті жылдың алдындағы жылдың соңына
Есепті жыл ішінде
Қатысушылар саны
Нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
Нысаналы талаптарды түзету туралы мәліметтер
Есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына есептелген
кіріс сомасы (АҚШ долларымен)
Есепті жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызы сомасынан нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан төлемдер
Қатысушылардың туған жылы
Түзету сомасы (АҚШ долларымен)
Қатысушылардың туған жылы
Сомасы
(АҚШ долларымен)
1
2
3
4
5
6
7*
8
9
кестенің жалғасы:
Есепті жылдың соңына
Қатысушылар саны
Нысаналы талаптар сомасы (АҚШ долларымен)
10
11
* оның ішінде дөңгелектенгеннен кейінгі қалдықтардың жиынтық мөлшері де бар:
есепті жылдың алдындағы күнтізбелік жылдағы нысаналы талаптардың сомасы
_______ АҚШ долларын құрайды;
есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына
есептелген инвестициялық кіріс сомасы ______ АҚШ долларын құрайды.
Ескертпе:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
активтерін сенімгерлік басқару нәтижелері туралы жыл сайынғы есебінен мәліметтер:

1) Общая сумма целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году, составляет ________ долларов США.
2) Сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан в отчетном году составляет ________долларов США.
3) Сумма дохода, начисленного в отчетном году на ранее сформированные целевые требования участников целевых требований составляет ________ долларов США.
4) Сумма выплат из Национального фонда Республики Казахстан в отчетном году (по получателям: достигшим или достигающим 18 (восемнадцати) лет в отчетному году, умершим, ранее не учтенным) составляет_________долларов США.
5) Общая сумма целевых требований на конец отчетного периода составляет_________долларов США.
6) Ставка усредненного инвестиционного дохода составляет________процентов.
Данные ЕНПФ:
размер остатков после округления суммы целевых требований отчетного года составляет_______долларов США.
Наименование___________________________________
Адрес__________________________________________________________
Телефон ________________________________________
Адрес электронной почты _________________________
Исполнитель ______________________________________ _______ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_______________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии)       подпись
Дата "______" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевых требованиях".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
на безвозмездной основе,
"Отчет о целевых требованиях"
Пояснение по заполнению
формы, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Отчет о целевых требованиях" (индекс – 1-ENPF_CT, периодичность – ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о целевых требованиях" (далее – Форма).
2. Форма заполняется ежегодно единым накопительным пенсионным фондом по состоянию на конец отчетного периода.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 указываются годы рождения участников целевых требований.
5. В графе 2 указывается количество участников целевых требований соответствующего года рождения в единицах.

1) Есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптардың жалпы
сомасы ________ АҚШ долларын құрайды.
2) Есепті жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа инвестициялық
табысының елу процентінің сомасы ________АҚШ долларын құрайды.
3) Есепті жылы нысаналы талаптарға қатысушылардың бұрын қалыптастырылған
нысаналы талаптарына есептелген табыс сомасы ________ АҚШ долларын құрайды.
4) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан есепті жылы төленетін төлемдердің
сомасы (алушылар бойынша: есепті жылы 18 жасқа толған немесе жеткен, қайтыс
болған, бұрын есепке алынбаған) _________ АҚШ долларын құрайды.
5) Есепті кезеңнің соңындағы нысаналы талаптардың жалпы сомасы _________ АҚШ
долларын құрайды.
6) Орташа инвестициялық кіріс мөлшерлемесі ________ пайызды құрайды.
БЖЗҚ деректері:
есепті жылдың нысаналы талаптарының сомасы дөңгелектенгеннен кейінгі
қалдықтардың мөлшері _______ АҚШ долларын құрайды.
Атауы ___________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _________________________
Орындаушы ______________________________________ _______ _________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_______________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Нысаналы талаптар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Нысаналы талаптар туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Нысаналы талаптар туралы есеп" (индексі – 1-ENPF_CT, кезеңділігі – жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Нысаналы талаптар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын толтырады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда нысаналы талаптарға қатысушылардың туған жылдары көрсетіледі.
5. 2-бағанда тиісті туған жылдың нысаналы талаптарына қатысушылардың саны бірліктермен көрсетіледі.

6. В графе 3 указывается сумма целевых требований на конец года, предшествовавшего отчетному году, в долларах Соединенных Штатов Америки (далее – доллары США).
7. В графе 4 указывается количество участников целевых требований, утративших гражданство/ вышедших из гражданства Республики Казахстан, ранее не учтенных, имеющих либо имевших право быть участниками целевых требований, ранее учтенных, не имевших право быть участниками целевых требований в отчетном году, в единицах.
8. В графе 5 указывается сумма корректировки, подлежащая распределению между участниками целевых требований в отчетном году, в долларах США.
9. В графе 6 указывается сумма дохода, начисленного на сумму целевых требований на конец года, предшествовавшего отчетному году, в долларах США.
10. В графе 7 указывается сумма целевых требований от суммы пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан за отчетный период, в долларах США.
11. В графе 8 указывается количество получателей, достигших или достигающих 18 (восемнадцати) лет в отчетному году, умерших или объявленных умершими вступившим в законную силу решением суда в течение отчетного года, ранее не учтенных, имеющих либо имевших право быть участниками целевых требований, в единицах.
12. В графе 9 указывается сумма выплат из Национального фонда Республики Казахстан в отчетном году получателям, указанным в пункте 11, в долларах США.
13. В графе 10 указывается количество участников целевых требований на конец отчетного года, равное сумме значений граф 2 и 4 минус значение графы 8, в единицах.
14. В графе 11 указывается сумма целевых требований по состоянию на конец отчетного года, равная сумме значений граф 3, 5, 6 и 7 минус значение графы 9, в долларах США.
15. В примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе, указываются:
Сведения из ежегодного отчета Национального Банка Республики Казахстан о результатах доверительного управления активами Национального фонда Республики Казахстан:
1) общая сумма целевых требований на конец года, предшествующего отчетному году;
2) сумма пятидесяти процентов от усредненного инвестиционного дохода Национального фонда Республики Казахстан в отчетном году;
3) сумма дохода, начисленного в отчетном году на ранее сформированные целевые требования участников целевых требований;
4) сумма выплат из Национального фонда Республики Казахстан в отчетном году (по получателям: достигшим или достигающим 18 (восемнадцати) лет в отчетному году, умершим, ранее не учтенным);
5) общая сумма целевых требований на конец отчетного периода, равная сумме значений подпунктов 1)-3) минус значение подпункта 4;

6. 3-бағанда есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасы Америка Құрама Штаттарының долларымен (бұдан әрі – АҚШ доллары) көрсетіледі.
7. 4-бағанда Қазақстан Республикасының азаматтығынан айырылған/азаматтығынан шыққан, бұрын есепке алынбаған, нысаналы талаптарға қатысушы болуға құқығы бар не болған, бұрын есепке алынған, есепті жылы нысаналы талаптарға қатысушы болуға құқығы жоқ нысаналы талаптарға қатысушылардың саны бірліктермен көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына есептелген кіріс сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
9. 6-бағанда есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптар сомасына есептелген кіріс сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
10. 7-бағанда есепті кезеңдегі Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының орташа алынған инвестициялық кірісінің елу пайызының сомасынан нысаналы талаптар сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
11. 8-бағанда есепті жылы 18 (он сегіз) жасқа толған немесе оған жеткен, есепті жыл ішінде заңды күшіне енген сот шешімімен қайтыс болған немесе қайтыс болды деп жарияланған, бұрын есепке алынбаған, нысаналы талаптарға қатысуға құқығы бар не болған алушылардың саны бірліктермен көрсетіледі.
12. 9-бағанда 11-тармақта көрсетілген алушыларға есепті жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қордан төленетін төлемдердің сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
13. 10-бағанда есепті жылдың соңындағы нысаналы талаптарға қатысушылардың саны 8-бағанның мәнін алып тастағанда 2 және 4-бағандар мәндерінің сомасына тең, бірліктермен көрсетіледі.
14. 11-бағанда есепті жылдың соңындағы жағдай бойынша 9-бағанның мәні шегерілген 3, 5, 6 және 7-бағандардағы мәндердің сомасына тең нысаналы талаптар сомасы АҚШ долларымен көрсетіледі.
15. Ақпараттық жүйеде көзделген нысанға ескертпеде мыналар көрсетіледі:
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан Республикасы Ұлттық қор активтерін сенімгерлік басқару нәтижелері туралы жыл сайынғы есебінен алынған мәліметтер:
1) есепті жылдың алдындағы жылдың соңындағы нысаналы талаптардың жалпы сомасы;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының есепті жылғы орташа инвестициялық табысынан елу процентінің сомасы;
3) нысаналы талаптарға қатысушылардың бұрын қалыптастырылған нысаналы талаптарына есепті жылы есептелген кіріс сомасы;
4) есепті жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан төленетін төлемдер сомасы (алушылар бойынша: есепті жылы 18 (он сегіз) жасқа толған немесе толатын, қайтыс болған, бұрын есепке алынбаған);
5) есепті кезеңнің соңындағы нысаналы талаптардың жалпы сомасы 4-тармақшаның мәнін шегергенде 1) - 3) тармақшалар мәндерінің қосындысына тең;

6) ставка усредненного инвестиционного дохода.
Данные ЕНПФ:
Размер остатков после округления суммы целевых требований отчетного года указываются в примечании к Форме, предусмотренном в информационной системе.
16. В случае отсутствия сведений Форма представляется без заполнения.
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "__" ______2025 года № ___
Перечень
утративших силу некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15863).
2. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 161 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности профессиональными участниками рынка ценных бумаг и единым накопительным пенсионным фондом" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17390).
3. Пункт 12 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 10 сентября 2019 года № 151 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19369).
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19672).
5. Пункт 3 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 марта 2020 года № 34 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам представления отчетности и приостановлении действия некоторых структурных элементов постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20168).

6) орташа инвестициялық кіріс мөлшерлемесі.
БЖЗҚ деректері:
Есепті жылдың нысаналы талаптарының сомасы дөңгелектенгеннен кейін қалдықтардың мөлшері ақпараттық жүйеде көзделген нысанға ескертпеде көрсетіледі.
16. Мәліметтер болмаған жағдайда, Нысан толтырылмай ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
2025 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 110 қаулысына қосымша
Күші жойылды деп танылған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15863 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығы кәсіби қатысушыларының және бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 30 шілдедегі № 161 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17390 болып тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 10 қыркүйектегі № 151 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19369 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 12-тармағы.
4. "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 28 қарашадағы № 211 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19672 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысының кейбір құрылымдық элементтерінің қолданылуын тоқтата тұру туралы" 2020 жылғы 19 наурыздағы № 34 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20168 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін нормативтік құқықтық актілері тізбесінің 3-тармағы.

6. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 февраля 2021 года № 10 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22293).
7. Пункт 5 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 февраля 2021 года № 11 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности и приостановлении действия отдельных норм некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22309).
8. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 21 июня 2021 года № 60 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" и от 26 ноября 2019 года № 211 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23208).
9. Пункт 1 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение по вопросам представления отчетности участниками страхового рынка и рынка ценных бумаг, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 15 "О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности участниками страхового рынка и рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27129).
10. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2022 года № 118 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности центрального депозитария и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31304).

6. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 22 ақпандағы № 10 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22293 болып тіркелген).
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының жекелеген нормаларының қолданылуын тоқтата тұру туралы" 2021 жылғы 22 ақпандағы № 11 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22309 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір қаулылары тізбесінің 5-тармағы.
8. "Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 және "Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2019 жылғы 26 қарашадағы № 211 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 21 маусымдағы № 60 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23208 болып тіркелген).
9. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына сақтандыру нарығына және бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың есептілікті ұсынуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2022 жылғы 28 ақпандағы № 15 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27129 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының сақтандыру нарығына және бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың есептілікті ұсынуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір қаулылары тізбесінің 1-тармағы.
10. "Орталық депозитарий есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдері мен оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 19 желтоқсандағы № 118 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31304 болып тіркелген).

11. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 42 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом и участниками рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33060).
12. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 2023 года № 97 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 августа 2017 года № 167 "Об утверждении перечня, форм, сроков отчетности единого накопительного пенсионного фонда и Правил их представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33847).
13. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2024 года № 78 "О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности единым накопительным пенсионным фондом и участниками рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35555).

11. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және бағалы қағаздар нарығы қатысушыларының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 29 маусымдағы № 42 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33060 болып тіркелген).
12. ""Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оларды табыс ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 28 тамыздағы № 167 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 97 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33847 болып тіркелген).
13. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының және бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 78 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35555 болып тіркелген).