О признании утратившими силу некоторых совместных приказов и постановлений
Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 25 ноября 2025 года № 724 и постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка Республики Казахстан от 27 ноября 2025 года № 74. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 декабря 2025 года № 37603
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" Министр финансов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЕТ и Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы и постановления согласно приложению к настоящим совместным приказу и постановлению.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящих совместных приказа и постановления на интернет - ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящих совместных приказа и постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящие совместные приказ и постановление вводятся в действие с 1 января 2026 года и подлежат официальному опубликованию.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
__________ М.Абылкасымова
Министр финансов
Республики Казахстан
__________ М. Такиев
Приложение
к совместным приказу
и постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 27 ноября 2025 года № 74
и Министр финансов
Республики Казахстан
от 25 ноября 2025 года № 724
Перечень утративших силу некоторых совместных приказов и постановлений
1. Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 130 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 23 "Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16569).

Кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 25 қарашадағы № 724 және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 74 бірлескен бұйрығы және қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 37603 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Қаржы министрі БҰЙЫРАДЫ және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы бірлескен бұйрыққа және қаулыға қосымшаға сәйкес кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты және қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық және қаулы ресми жарияланғанынан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрық және қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрық және қаулы 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
________М. Абылкасымова
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_________М. Такиев
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2025 жылғы 27 қарашадағы
№ 74 мен
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 25 қарашадағы
№ 724 Бірлескен бұйрыққа және
қаулыға қосымша
Күші жойылған кейбір бірлескен бұйрықтар мен қаулылардың тізбесі
1. "Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 23 бірлескен бұйрығы және қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №16569 болып тіркелген).

2. Совместные приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 13 ноября 2019 года № 1256 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 ноября 2019 года № 228 "О внесении изменения в совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 130 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 23 "Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19666).
3. Совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2021 года № 312 и постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 8 апреля 2021 года № 53 "О внесении изменения в совместные приказ Министра финансов Республики Казахстан от 6 февраля 2018 года № 130 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 23 "Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22525).

2. "Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 23 бірлескен бұйрығына және қаулысына өзгерту енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қаржы министрінің 2019 жылғы 13 қарашадағы № 1256 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 29 қарашадағы № 228 бірлескен бұйрығы мен қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №19666 болып тіркелген).
3. "Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 6 ақпандағы № 130 және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 23 бірлескен бұйрығына және қаулысына өзгерту енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 7 сәуірдегі № 312 және Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 8 сәуірдегі № 53 бірлескен бұйрығы мен қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №22525 болып тіркелген).