О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 4 декабря 2025 года № 614/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2025 года № 37538
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2014 года № 98 "Об утверждении Правил ведения реестра государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10029) следующее изменение:
Правила ведения реестра государственных услуг, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных услуг Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по защите и развитию конкуренции
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство культуры и информации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по стратегическому планированию и реформам
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство туризма и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр искусственного
интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 614/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 5 желтоқсанда № 37538 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 20 қарашадағы № 98 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10029 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық палатасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
мен дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және
ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрі

от 4 декабря 2025 года
№ 614/НҚ
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 ноября 2014 года № 98
Правила ведения реестра государственных услуг
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения реестра государственных услуг (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок ведения реестра государственных услуг, включая порядок выявления скрытых государственных услуг и внесения их в реестр государственных услуг.
2. В Правилах используются следующие определения:
1) скрытая государственная услуга – государственная функция, отвечающая критериям государственной услуги, но не включенная в реестр государственных услуг;
2) услугополучатель – физические и юридические лица, за исключением центральных государственных органов, загранучреждений Республики Казахстан, местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимов районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов;
3) услугодатель – центральные государственные органы, загранучреждения Республики Казахстан, местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимы районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также физические и юридические лица, оказывающие государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
4) общественно значимая услуга – государственная услуга, осуществляемая на непрерывной основе и направленная на удовлетворение законных интересов общества;
5) государственная услуга – одна из форм реализации отдельных государственных функций или их совокупности, осуществляемых по обращению или без обращения услугополучателей и направленных на реализацию их прав, свобод и законных интересов, предоставление им соответствующих материальных или нематериальных благ;
6) уполномоченный орган в сфере оказания государственных услуг (далее – уполномоченный орган) – центральный государственный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере оказания государственных услуг;

2025 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 614/НҚ бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 20 қарашадағы
№ 98 бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2 және 3-тармақтарына сәйкес әзірленген және жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау және оларды мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің тізіліміне енгізу тәртібін қоса алғанда, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай анықтамалар пайдаланылады:
1) жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызмет – мемлекеттік көрсетілетін қызмет өлшемшарттарына сай келетін, бірақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне енгізілмеген мемлекеттік функция;
2) көрсетілетін қызметті алушы – орталық мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерін, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарын, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерін қоспағанда, жеке және заңды тұлғалар;
3) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін орталық мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелері, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдері, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалар;
4) қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызмет – үздіксіз негізде жүзеге асырылатын және қоғамның заңды мүдделерін қанағаттандыруға бағытталған мемлекеттік көрсетілетін қызмет;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет – көрсетілетін қызметті алушылардың өтініш жасауы бойынша немесе өтініш жасауынсыз жүзеге асырылатын және олардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін іске асыруға, оларға тиісті материалдық немесе материалдық емес игіліктер беруге бағытталған жекелеген мемлекеттік функцияларды іске асыру нысандарының бірі немесе олардың жиынтығы;
6) мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық мемлекеттік орган;

7) реестр государственных услуг (далее – реестр) – классифицированный перечень государственных услуг.
3. Реестр ведется на казахском и русском языках по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
4. Классификация реестра состоит из:
1) разделов, которые представляют собой группировку государственных услуг в зависимости от сфер общественных отношений;
2) подразделов, которые представляют собой группировку государственных услуг в зависимости от жизненных ситуаций услугополучателя;
3) порядковых номеров государственных услуг.
5. Государственной услуге присваивается восьмизначный индивидуальный классифицированный код в виде цифрового обозначения, который формируется из кодов всех уровней классификации реестра.
6. Классифицированный код государственной услуге присваивается уполномоченным органом.
Классифицированный код состоит из трех частей:
1) первая часть – состоит из 3 цифр и обозначает раздел сферы общественных отношений;
2) вторая часть – состоит из 2 цифр и обозначает подраздел в зависимости от жизненной ситуации услугополучателя;
3) третья часть – состоит из 3 цифр и обозначает порядковый номер государственной услуги внутри подраздела.
7. Классификация реестра составляется по структуре согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок ведения реестра
8. Порядок ведения реестра включает в себя следующие этапы:
1) анализ нормативных правовых актов Республики Казахстан на предмет выявления государственных услуг;
2) определение на основе проведенного анализа перечня государственных услуг, подлежащих к включению в реестр или исключению из реестра;
3) включение выявленных государственных услуг или исключение из реестра;
4) проведение мониторинга реестра на предмет актуализации (обновления) его содержания;
5) актуализация (обновление) сведений на веб-портале "электронного правительства" о государственных услугах, включенных в реестр.
Для внесения изменений и (или) дополнений в реестр центральные государственные органы и местные исполнительные органы:
1) ежеквартально проводят инвентаризацию сведений о государственных услугах в реестре;
2) в части государственных услуг, ежеквартально не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в уполномоченный орган предложения по внесению в реестр изменений на казахском и русском языках по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и (или) сведения по внесению в реестр дополнений на казахском и русском языках по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.

7) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі (бұдан әрі – тізілім) – мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сыныпталған тізбесі.
3. Тізілім қазақ және орыс тілдерінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргізіледі.
4. Тізілімнің сыныптамасы:
1) қоғамдық қатынастар салаларына байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің топтамасын білдіретін бөлімдерден;
2) көрсетілетін қызметті алушының өмірлік жағдайларына байланысты мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің топтамасын білдіретін кіші бөлімдерден;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің реттік нөмірлерінен тұрады.
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке тізілім сыныптамасының барлық деңгейдегі кодтарынан қалыптастырылатын цифрлық белгілер түріндегі сегізмәнді жеке сыныпталған код беріледі.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің сыныпталған кодын уәкілетті орган береді.
Сыныпталған код үш бөліктен тұрады:
1) бірінші бөлік – 3 цифрдан тұрады және қоғамдық қатынастар саласындағы бөлімді білдіреді;
2) екінші бөлік – 2 цифрдан тұрады және көрсетілетін қызметті алушының өмірлік жағдайына байланысты кіші бөлімді білдіреді;
3) үшінші бөлік – 3 цифрдан тұрады және кіші бөлім ішіндегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтің реттік нөмірін білдіреді.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің сыныптамасы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес құрылым бойынша жасалады.
2-тарау. Тізілімді жүргізу тәртібі
8. Тізілімді жүргізу тәртібі мынадай кезеңдерді қамтиды:
1) Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау тұрғысынан талдау;
2) жүргізілген талдау негізінде тізілімге енгізуге немесе тізілімнен алып тастауға жататын мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізбесін айқындау;
3) анықталған мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді енгізу немесе тізілімінен алып тастау;
4) тізілімнің мазмұнын өзектілендіру (жаңарту) мәніне мониторинг жүргізу;
5) тізілімге енгізілген мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерді "электрондық үкіметтің" веб-порталында өзектілендіру (жаңарту).
Тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу үшін орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар:
1) тоқсан сайын тізілімдегі мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы мәліметтерге түгендеу жүргізеді;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлігінде тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тізілімге қазақ және орыс тілдерінде өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстарды және (немесе) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдерінде тізілімге толықтырулар енгізу жөніндегі мәліметтерді уәкілетті органға ұсынады.

3) в части общественно значимых услуг, ежеквартально не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в уполномоченный орган предложения по внесению в реестр изменений на казахском и русском языках по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и (или) сведения по внесению в реестр дополнений на казахском и русском языках по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган ежеквартально не позднее тридцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, осуществляет внесение изменений и (или) дополнений в реестр либо направляет в государственный орган мотивированное заключение об отклонении поступивших предложений.
9. Общественно значимая услуга подлежит включению в Реестр в порядке, установленном настоящими Правилами, при одновременном соответствии следующим критериям:
1) осуществляется на непрерывной основе;
2) не является индивидуальной и направлена на удовлетворение законных интересов общества;
3) имеет социально-значимый характер в обеспечении жизнедеятельности общества;
4) является доступной для всего общества либо для широкого круга лиц.
10. Уполномоченный орган обеспечивает размещение детальной информации и иных ключевых сведений о государственных услугах (сведения об услугополучателе, наименование услугодателя, наименования организаций или объекта информатизации осуществляющих прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги, платность либо бесплатность оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги), на веб-портале "электронного правительства" ежеквартально до 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по мере поступления предложений о внесениях изменений и (или) дополнений в реестр от центральных государственных органов и местных исполнительных органов.
11. Реестр утверждается или в него вносится изменения и (или) дополнения по согласованию с уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг и уполномоченным органом в сфере развития системы государственного управления.
Глава 3. Порядок выявления скрытых государственных услуг и внесения их в реестр
12. Скрытая государственная услуга имеет конкретную, типовую форму в рамках реализации государственной функции в виде документа и (или) в виде действия.

3) қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер бөлігінде тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдерінде тізілімге өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстарды және (немесе) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдерінде тізілімге толықтырулар енгізу жөніндегі мәліметтерді уәкілетті органға ұсынады.
Уәкілетті орган тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың отызыншы күнінен кешіктірмей тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуді жүзеге асырады не мемлекеттік органға келіп түскен ұсыныстарды қабылдамау туралы дәлелді қорытынды жолдайды.
9. Қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызмет осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен бір мезгілде мынадай өлшемшарттарға сәйкес келген кезде тізілімге енгізілуге жатады:
1) үздіксіз негізде жүзеге асырылады;
2) жеке болып табылмайды және қоғамның заңды мүдделерін қанағаттандыруға бағытталған;
3) қоғамның тыныс-тіршілігін қамтамасыз етуде әлеуметтік маңызы бар сипатқа ие;
4) бүкіл қоғам үшін не адамдардың кең ауқымы үшін қолжетімді болып табылады.
10. Уәкілетті орган "электрондық үкімет" веб-порталында тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне дейін орталық мемлекеттік органдардан және жергілікті атқарушы органдардан тізілімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы ұсыныстардың түсуіне қарай, мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы егжей-тегжейлі ақпаратты және өзге де түйінді мәліметтерді (көрсетілетін қызметті алушы туралы мәліметтер, көрсетілетін қызметті берушінің атауы, өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарының немесе ақпараттандыру объектілерінің атаулары, мемлекеттік қызмет көрсетудің ақылы не тегін болуы, мемлекеттік қызмет көрсету нысаны, мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы) орналастыруды қамтамасыз етеді.
11. Тізілім мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органмен және мемлекеттік басқару жүйесін дамыту саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша бекітіледі немесе оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.
3-тарау. Жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау тәртібі және оларды мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне енгізу
12. Жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мемлекеттік функцияны іске асыру шеңберінде құжат түрінде және (немесе) іс-әрекет түрінде нақты, үлгілік нысаны болады.

13. Порядок выявления скрытых государственных услуг:
1) центральные государственные органы и местные исполнительные органы ежеквартально проводят анализ поступивших обращений физических и юридических лиц на предмет выявления скрытых государственных услуг.
На основе анализа скрытых государственных услуг центральные государственные органы и местные исполнительные органы формируют предложения в реестр;
2) центральные государственные органы и местные исполнительные органы ежеквартально не позднее пятого числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в уполномоченный орган предложения по внесению в реестр дополнений на казахском и русском языках по форме согласно приложению 4, на основании которого уполномоченный орган ежеквартально не позднее тридцатого числа месяца, следующего за отчетным периодом, формирует проект реестра с включением скрытой государственной услуги для дальнейшего согласования с заинтересованными государственными органами и местными исполнительными органами либо направляет мотивированное заключение об отклонении поступивших предложений;
3) при наличии разногласий по включению скрытой государственной услуги в реестр, вопрос включения скрытой государственной услуги выносится на Межведомственную комиссию по вопросам оказания государственных услуг для выработки рекомендаций о целесообразности или нецелесообразности включения скрытой государственной услуги в реестр.
Приложение 1
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
форма
Реестр государственных услуг
№ п/п
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Наименование подвида государственной услуги
Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги и (или) подвида государственной услуги
Наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги/
1
2
3
4
5
6
Государственные услуги
Общественно значимые услуги
Приложение 2
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
форма
Классификация реестра государственных услуг
Раздел
Подраздел
Наименование
Государственные услуги

13. Жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау тәртібі:
1) орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар тоқсан сайын жеке және заңды тұлғалардың келіп түскен өтініштеріне жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді анықтау мәніне талдау жүргізеді;
Орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді талдау негізінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне ұсыныстар қалыптастырады;
2) орталық мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдар тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың бесінші күнінен кешіктірмей уәкілетті органға Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қазақ және орыс тілдеріндегі тізіліміне толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстарды ұсынады, ол бойынша тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың отызыншы күнінен кешіктірмей жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметті енгізіп, уәкілетті орган мүдделі мемлекеттік органдар және жергілікті атқарушы органдармен одан әрі келісу үшін тізілім жобасын әзірлейді не мемлекеттік органға келіп түскен ұсыныстарды қабылдамау туралы дәлелді қорытынды жолдайды;
3) жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметті тізілімге енгізу бойынша келіспеушілектер болған жағдайда, жасырын мемлекеттік көрсетілетін қызметті енгізу мәселесі оны тізілімге енгізудің орындылығы немесе орынсыздығы бойынша ұсыныстар шығару үшін Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияға шығарылады.
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына 1-қосымша
нысан
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті және (немесе) мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрін көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы
1
2
3
4
5
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
Қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына 2-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімінің сыныптамасы
Бөлім
Ішкі бөлім
Атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер

03302
Общественно значимые услуги в сфере промышленности и ЖКХ
03303
Общественно значимые услуги в сфере развития топливно-энергетического комплекса
03304
Общественно значимые услуги в сфере защиты и развития конкуренции
Приложение 3
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
Форма предложений по внесению изменений в реестр государственных услуг
№ п/п
Структурный элемент
Действующая редакция
Предлагаемая редакция
Обоснование (ссылка на нормативный правовой акт и (или) поручение Правительства Республики Казахстан (при наличии)
1
2
3
4
5
Приложение 4
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
Форма сведений по внесению дополнений в реестр государственных услуг
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Наименование подвида государственной услуги
Категория услугополучателей
Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование услугодателя
Организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу оформленных документов (на каждый подвид государственной услуги)
Платность (на каждый подвид государственной услуги)
1
2
3
4
5
6
7
8
в том числе:
Форма результата оказания государственной услуги (на каждый подвид государственной услуги)
Срок оказания гос услуги
Информационная система услугодателя (для оказания услуги)
Порядок оказания государственной услуги (перечень документов)
Основание для внесения дополнений в реестр (ссылка на нормативный правовой акт и (или) поручение Правительства Республики Казахстан (при наличии)
Правовое основание
размер платы
9
10
11
12
13
14
15
Приложение 5
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
Форма предложений по общественно значимой услуге для внесения изменений в реестр государственных услуг
№ п/п
Структурный элемент
Действующая редакция
Предлагаемая редакция
Обоснование (ссылка на нормативный правовой акт и (или) поручение Правительства Республики Казахстан (при наличии)
1
2
3
4
5
Приложение 6
к Правилам ведения реестра
государственных услуг
Форма сведений по общественно значимой услуге для внесения дополнений в реестр государственных услуг
Код общественно значимой услуги
Наименование общественно значимой услуги
Наименование подвида общественно значимой услуги
Услугодатель
1
2
3
4

03302
Өнеркәсіп және ТКШ салаларындағы қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер
03303
Отын-энергетика кешенін дамыту саласындағы қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер
03304
Бәсекелестікті қорғау және дамыту саласындағы қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына 3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстар нысаны
Р/с №
Құрылымдық элемент
Қолданыстағы редакция
Ұсынылып отырған редакция
Негіздеме (нормативтік құқықтық актіге және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасына сілтеме (болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына 4-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне толықтырулар енгізу жөніндегі ұсыныстар нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
Көрсетілетін қызметті алушылардың санаты
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актіні әзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Өтініштерді қабылдауды және ресімделген құжаттарды беруді жүзеге асыратын ұйымдар (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне)
Ақылы болуы (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне)
1
2
3
4
5
6
7
8
оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижелерінің нысаны (мемлекеттік көрсетілетін қызметтің әрбір кіші түріне)
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйесі (қызмет көрсетуге арналған)
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі (құжаттар тізілімі)
Тізілімге толықтырулар енгізу негіздемесі (нормативтік құқықтық актіге және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасына сілтеме (болған жағдайда)
Құқықтық негіздеме
төлем мөлшері
9
10
11
12
13
14
15
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
Қағидаларына 5-қосымша
Қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызмет бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне өзгерістер енгізу жөніндегі ұсыныстар нысаны
Р/с №
Құрылымдық элемент
Қолданыстағы редакция
Ұсынылып отырған редакция
Негіздеме (нормативтік құқықтық актіге және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасына сілтеме (болған жағдайда)
1
2
3
4
5
Мемлекеттік көрсетілетін
қызметтер тізілімін жүргізу
қағидаларына 6-қосымша
Қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызмет бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізіліміне толықтырулар енгізуге арналған ұсыныстар нысаны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтің атауы
Қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
Көрсетілетін қызметті беруші
1
2
3
4