Об установлении формы сведений о физическом объеме добытых недропользователем минерального сырья или твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 25 ноября 2025 года № 505. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 ноября 2025 года № 37469
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии со статьей 779 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Установить прилагаемую форму сведений о физическом объеме добытых недропользователем минерального сырья или твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал.
2. Комитету геологии Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства промышленности и строительства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра промышленности и строительства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра промышленности и строительства
Республики Казахстан
И. Шархан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
исполняющего обязанности
Министра промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 25 ноября 2025 года № 505
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: minerals.e-qazyna.kz.
Наименование административной формы: "Cведения о физическом объеме добытых недропользователем минерального сырья или твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал".
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: СФОД-1.
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период: ____ квартал 20___ года.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: недропользователи.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 числа второго месяца, следующего за истекшим (отчетным) кварталом.
ИИН/БИН
Метод сбора: на бумажном носителе в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению недр и в электронном виде посредством информационной системы интернет – портала: Единая платформа недропользования: minerals.e-qazyna.kz.
Таблица 1.
№ п/п
Наименование недропользователя
№ лицензии/ контракта, дата выдачи
Наименование месторождения
Вид полезного ископаемого
Единицы
измерения
1
2
3
4
5
6
Продолжение таблицы
За истекший (отчетный) квартал
Отчетный период
Физический объем добычи
минерального сырья или ТПИ
Объем нормируемых потерь в недрах при добыче
Объем фактических потерь в недрах при добыче
Балансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Забалансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Не включенные в государственный учет полезных ископаемых
Балансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Забалансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Балансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Забалансовые запасы минерального сырья или ТПИ
7
8
9
10
11
12
13
14
Продолжение таблицы
За истекший (отчетный) квартал
Физический объем добычи
минерального сырья или ТПИ
Объем нормируемых потерь в недрах при добыче
Объем фактических потерь в недрах при добыче
Ресурсы по KAZRC
(по категориям измеренные, выявленные)
Запасы по KAZRC
Ресурсы по KAZRC
(по категории предполагаемые)
Ресурсы по KAZRC
(по категориям измеренные, выявленные)
Запасы по KAZRC
Ресурсы по KAZRC
(по категориям измеренные, выявленные)
Запасы по KAZRC
Ресурсы по KAZRC
(по категории предполагаемые)
15
16
17
18
19
20
21
22
Продолжение таблицы
Корректировка за предыдущие отчетные периоды
Период корректировки (квартал)
Физический объем добычи
минерального сырья или ТПИ
Объем нормируемых потерь в недрах при добыче
Объем фактических потерь в недрах при добыче
Балансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Забалансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Не включенные в государственный учет полезных ископаемых
Балансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Забалансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Балансовые запасы минерального сырья или ТПИ
Забалансовые запасы минерального сырья или ТПИ
23
24
25
26
27
28
29
30
Продолжение таблицы
Корректировка за предыдущие отчетные периоды
Физический объем добычи
минерального сырья или ТПИ
Объем нормируемых потерь в недрах при добыче
Объем фактических потерь в недрах при добыче
Ресурсы по KAZRC
(по категориям измеренные, выявленные)
Запасы по KAZRC
Ресурсы по KAZRC
(по категории предполагаемые)
Ресурсы по KAZRC
(по категориям измеренные, выявленные)
Запасы по KAZRC
Ресурсы по KAZRC
(по категориям измеренные, выявленные)
Запасы по KAZRC
Ресурсы по KAZRC
(по категории предполагаемые)
31
32
33
34
35
36
37
38
Наименование ___________________________________________________
Адрес __________________________________________________________
Телефон ________________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) __________ подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
_________ подпись
Место для печати
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Расшифровка аббревиатур:
ТПИ – твердые полезные ископаемые;
KAZRC – Казахстанский кодекс публичной отчетности о результатах
геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах.
Приложение
к форме сведений
о физическом объеме
добытых недропользователем
минерального сырья
или твердых полезных ископаемых
за истекший (отчетный) квартал
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
"Сведения о физическом объеме добытых недропользователем минерального сырья
или твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал"
(Индекс СФОД-1, периодичность ежеквартальная)

Жер қойнауын пайдаланушы өндірген минералдық шикізаттың немесе қатты пайдалы қазбалардың өткен (есептік) тоқсандағы нақты көлемі туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2025 жылғы 25 қарашадағы № 505 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 26 қарашада № 37469 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Салық кодексінің 779-бабына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауын пайдаланушы өндірген минералдық шикізаттың немесе қатты пайдалы қазбалардың өткен (есептік) тоқсандағы нақты көлемі туралы мәліметтердің нысаны белгіленсін.
2. Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің Геология комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрінің
міндетін атқарушы
И. Шархан
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі міндетін атқарушының
2025 жылғы 25 қарашадағы
№ 505 Бұйрыққа қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: minerals.e-qazyna.kz.
Әкімшілік нысанның атауы: "Жер қойнауын пайдаланушы өндірген минералдық шикізаттың немесе қатты пайдалы қазбалардың өткен (есептік) тоқсандағы нақты көлемі туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы".
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: СФОД-1.
Кезенділік: тоқсан сайын.
Есепті кезең: ____ тоқсан 20 ____ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: өткен (есептік) тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-күнінен кешіктірмей.
ЖСН/БСН
Жинау әдісі: Жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшелеріне қағаз жеткізгіште және интернет-порталдың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде: Жер қойнауын пайдаланудың бірыңғай платформасы: minerals.e-qazyna.kz.
1-кесте.
№ р/с
Жер қойнауын пайдаланушының атауы
лицензияның/ келісімшарттың №, берілген күні
Кен орнының атауы
Пайдалы қазбалардың түрі
Өлшем бірлігі
1
2
3
4
5
6
Кестенің жалғасы
Өткен (есептік) тоқсан үшін
Есепті кезең
Минералды шикізатты немесе ҚПҚ өндірудің нақты көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ-ның баланстық қорлары
Минералды шикізаттың баланстан тыс қорлары немесе ҚПҚ
Пайдалы қазбаларды мемлекеттік есепке енгізілмеген
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ-ның баланстық қорлары
Минералды шикізаттың баланстан тыс қорлары немесе ҚПҚ
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ-ның баланстық қорлары
Минералды шикізаттың баланстан тыс қорлары немесе ҚПҚ
7
8
9
10
11
12
13
14
Кестенің жалғасы
Өткен (есептік) тоқсан үшін
Минералды шикізатты немесе ҚПҚ өндірудің нақты көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі
KAZRC бойынша ресурстар
(өлшенген, анықталған санаттар бойынша)
KAZRC бойынша қорлар
KAZRC бойынша ресурстар
(болжамды санат бойынша)
KAZRC бойынша ресурстар
(өлшенген, анықталған санаттар бойынша)
KAZRC бойынша қорлар
KAZRC бойынша ресурстар
(өлшенген, анықталған санаттар бойынша)
KAZRC бойынша қорлар
KAZRC бойынша ресурстар
(болжамды санат бойынша)
15
16
17
18
19
20
21
22
Кестенің жалғасы
Алдыңғы есепті кезеңдер үшін түзету
Түзету кезеңі (тоқсан)
Минералды шикізатты немесе ҚПҚ-ны өндірудің нақты көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ-ның баланстық қорлары
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ баланстан тыс қорлары
Пайдалы қазбаларды мемлекеттік есепке енгізілмеген
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ-ның баланстық қорлары
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ баланстан тыс қорлары
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ-ның баланстық қорлары
Минералды шикізаттың немесе ҚПҚ баланстан тыс қорлары
23
24
25
26
27
28
29
30
Кестенің жалғасы
Алдыңғы есепті кезеңдер үшін түзету
Минералды шикізатты немесе ҚПҚ өндірудің нақты көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі
Өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі
KAZRC бойынша ресурстар
(өлшенген, анықталған санаттар бойынша)
KAZRC бойынша қорлар
KAZRC бойынша ресурстар
(болжамды санат бойынша)
KAZRC бойынша ресурстар
(өлшенген, анықталған санаттар бойынша)
KAZRC бойынша қорлар
KAZRC бойынша ресурстар
(өлшенген, анықталған санаттар бойынша)
KAZRC бойынша қорлар
KAZRC бойынша ресурстар
(болжамды санат бойынша)
31
32
33
34
35
36
37
38
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы________________________________________
Орындаушы ________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) __________ қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы
тұлға_______________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болса) _________ қолы
Басып шығарылатын орын
(жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын адамдарды қоспағанда)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚПҚ – қатты пайдалы қазбалар;
KAZRC – Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар
және минералдық қорлар туралы қазақстандық жария есептілік кодексі.
Жер қойнауын пайдаланушы
өндірген минералдық
шикізаттың немесе қатты
пайдалы қазбалардың өткен
(есептік) тоқсандағы нақты
көлемі туралы мәліметтер
нысанына қосымша
"Жер қойнауын пайдаланушы өндірген минералдық шикізаттың немесе қатты пайдалы қазбалардың өткен (есептік) тоқсандағы нақты көлемі туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (СФОД-1 индексі, кезеңділігі тоқсан сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: "Cведения о физическом объеме добытых недропользователем минерального сырья или твердых полезных ископаемых за истекший (отчетный) квартал" (далее - Форма).
2. Форма разработана в соответствии со статьей 779 Налогового кодекса Республики Казахстан.
3. Форма заполняется недропользователем для целей определения объекта обложения, а также ведения государственного баланса, добытые минеральное сырье и (или) твердые полезные ископаемые определяются:
1) в рамках государственного баланса по минеральному сырью или твердым полезным ископаемым, которые утверждены Государственной комиссией по запасам полезных ископаемых Республики Казахстан;
2) с учетом минерального сырья или твердых полезных ископаемых, добываемых из состава списанных запасов (возврат потерь) на месторождении;
3) по запасам полезных ископаемых, определенным согласно Казахстанскому кодексу публичной отчетности о результатах геологоразведочных работ, минеральных ресурсах и минеральных запасах.
4. Форму подписывает Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности.
5. Термины и определения, используемые в Форме, применяются в том значении, в котором они используются в приказе и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 393 "Об утверждении Правил ведения единого кадастра государственного фонда недр и Правил предоставления информации по государственному учету запасов полезных ископаемых государственным органам" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 17053).
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
В графе 1 указывается порядковый номер;
В графе 2 указывается наименование недропользователя;
В графе 3 указывается номер и дата лицензии, контракта;
В графе 4 указывается наименование месторождения, на котором осуществляется добыча минерального сырья или ТПИ;
В графе 5 указывается вид добытого из недр минерального сырья или ТПИ;
В графе 6 указываются единицы измерения, используемые в отчетных и сводных балансах запасов минерального сырья или ТПИ;
В графе 7 указывается отчетный период, под которым понимается истекший (отчетный) квартал (например: 4 квартал 2026 года);
В графе 8 указывается физический объем добычи из состава балансовых запасов минерального сырья или ТПИ, извлеченных из недр на поверхность, за исключением потерь, указанных в графе 13;
В графе 9 указывается физический объем добычи из состава забалансовых запасов минерального сырья или ТПИ, извлеченных из недр на поверхность, за исключением потерь, указанных в графе 14;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жер қойнауын пайдаланушы өндірген минералдық шикізаттың немесе қатты пайдалы қазбалардың өткен (есептік) тоқсандағы нақты көлемі туралы мәліметтер" (бұдан әрі - Нысан) әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме.
2. Нысан Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 779-бабына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жер қойнауын пайдаланушы салық салу объектісін айқындау, сондай-ақ мемлекеттік теңгерімді жүргізу мақсаттары үшін толтырады, өндірілген минералдық шикізат және (немесе) қатты пайдалы қазбалар айқындалады:
1) Қазақстан Республикасының Пайдалы қазбалар қорлары жөніндегі мемлекеттік комиссиясы бекіткен минералдық шикізат немесе қатты пайдалы қазбалар жөніндегі мемлекеттік теңгерім шеңберінде;
2) кен орнындағы есептен шығарылған қорлар құрамынан өндірілетін минералдық шикізатты немесе қатты пайдалы қазбаларды (ысыраптарды қайтару) ескере отырып;
3) Геологиялық барлау жұмыстарының нәтижелері, минералдық ресурстар және минералдық қорлар туралы қазақстандық жария есептілік кодексіне сәйкес айқындалған пайдалы қазбалар қорлары бойынша.
4. Нысанға Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
5. Нысанда қолданылатын терминдер мен анықтамалар о"Мемлекеттік жер қойнауы қорының бірыңғай кадастрын жүргізу қағидаларын және Пайдалы қазбалар қорларын мемлекеттік есепке алу бойынша ақпаратты мемлекеттік органдарға ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 25 мамырдағы № 393 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17053 болып тіркелген) қолданылатын мағынада пайданылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме.
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда жер қойнауын пайдаланушының атауы көрсетіледі;
3-бағанда лицензияның, келісімшарттың нөмірі мен күні көрсетіледі;
4-бағанда минералды шикізат немесе ҚПҚ өндіру жүзеге асырылатын кен орнының атауы көрсетіледі;
5-бағанда жер қойнауынан өндірілген минералды шикізаттың немесе ҚПҚ түрі көрсетіледі;
6-бағанда минералдық шикізат немесе ҚПҚ қорларының есепті және жиынтық баланстарында пайдаланылатын өлшем бірліктері көрсетіледі;
7-бағанда өткен (есептік) кезең деп түсінілетін есепті кезең көрсетіледі (мысалы: 2026 жылғы 4-тоқсан);
8-бағанда 13-бағанда көрсетілген ысыраптарды қоспағанда, жер қойнауынан жер бетіне шығарылған минералдық шикізаттың немесе ҚПҚ баланстық қорларының құрамынан өндірудің нақты көлемі көрсетіледі;
9-бағанда 14-бағанда көрсетілген ысыраптарды қоспағанда, жер қойнауынан жер бетіне шығарылған минералдық шикізаттың баланстан тыс қорларының немесе ҚПҚ құрамынан өндірудің нақты көлемі көрсетіледі;

В графе 10 указывается физический объем добычи минерального сырья или ТПИ извлеченных из недр на поверхность, не включенных в государственный учет полезных ископаемых по основному контракту/ лицензии (столбцы 3, 4 ,5);
В графе 11 указывается объем нормируемых потерь в недрах при добыче балансовых запасов минерального сырья или ТПИ, исходя из размера нормативных потерь, утвержденных уполномоченным органом;
В графе 12 указывается объем нормируемых потерь в недрах при добыче забалансовых запасов минерального сырья или ТПИ, исходя из размера, нормативных потерь, утвержденных уполномоченным органом;
В графе 13 указывается объем фактических потерь в недрах при добыче балансовых запасов минерального сырья или ТПИ;
В графе 14 указывается объем фактических потерь в недрах при добыче забалансовых запасов минерального сырья или ТПИ;
В графе 15 указывается физический объем добытого из недр минерального сырья или ТПИ из ресурсов по KAZRC (по категориям измеренные, выявленные), за исключением потерь, указанных в графе 20;
В графе 16 указывается физический объем добытого из недр минерального сырья или ТПИ из запасов по KAZRC, за исключением потерь, указанных в графе 21;
В графе 17 указывается физический объем добытого из недр минерального сырья или ТПИ из ресурсов по KAZRC (по категории предполагаемые), за исключением потерь, указанных в графе 22;
В графе 18 указывается объем нормируемых потерь в недрах при добыче ресурсов по KAZRC (по категориям измеренные, выявленные) исходя из размера нормативных потерь в недрах, утвержденных уполномоченным органом;
В графе 19 указывается объем нормируемых потерь в недрах при добыче запасов по KAZRC исходя из размера нормативных потерь в недрах, утвержденных уполномоченным органом;
В графе 20 указывается объем фактических потерь в недрах при добыче минерального сырья или ТПИ из ресурсов по KAZRC (по категориям измеренные, выявленные);
В графе 21 указывается объем фактических потерь в недрах при добыче минерального сырья или ТПИ из запасов по KAZRC;
В графе 22 указывается объем фактических потерь в недрах при добыче минерального сырья или ТПИ из ресурсов по KAZRC (по категории предполагаемые);
В графе 23 указывается предыдущий отчетный квартал, за который проводится корректировка: __ квартал 20__ год;

10-бағанда негізгі келісімшарт/ лицензия бойынша пайдалы қазбалардың мемлекеттік есебіне енгізілмеген жер қойнауынан жер бетіне шығарылған минералдық шикізатты немесе ҚПҚ өндірудің нақты көлемі көрсетіледі (3, 4, 5-бағандар);
11-бағанда уәкілетті орган бекіткен нормативтік шығындардың мөлшеріне сүйене отырып, минералдық шикізаттың баланстық қорларын немесе ҚПҚ өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі көрсетіледі;
12-бағанда уәкілетті орган бекіткен нормативтік шығындардың мөлшеріне сүйене отырып, минералдық шикізаттың баланстан тыс қорларын немесе ҚПҚ өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі көрсетіледі;
13-бағанда минералдық шикізаттың баланстық қорларын немесе ҚПҚ өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі көрсетіледі;
14-бағанда минералдық шикізаттың баланстан тыс қорларын немесе ҚПҚ өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі көрсетіледі;
15-бағанда 20-бағанда көрсетілген ысыраптарды қоспағанда, KAZRC бойынша (өлшенген, анықталған санаттар бойынша) ресурстардан жер қойнауынан өндірілген минералдық шикізаттың немесе ҚПҚ-ның нақты көлемі көрсетіледі;
16-бағанда 21-бағанда көрсетілген ысыраптарды қоспағанда, жер қойнауынан өндірілген минералдық шикізаттың немесе KAZRC бойынша қорлардан ҚПҚ-ның нақты көлемі көрсетіледі;
17-бағанда, 22-бағанда көрсетілген ысыраптарды қоспағанда, KAZRC бойынша (болжамды санат бойынша) ресурстардан жер қойнауынан өндірілген минералдық шикізаттың немесе ҚПҚ-ның нақты көлемі көрсетіледі;
18-бағанда уәкілетті орган бекіткен жер қойнауындағы нормативтік шығындардың мөлшерін негізге ала отырып, KAZRC (өлшенген, анықталған санаттар бойынша) бойынша ресурстарды өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі көрсетіледі;
19-бағанда уәкілетті орган бекіткен жер қойнауындағы нормативтік шығындардың мөлшерін негізге ала отырып, KAZRC бойынша қорларды өндіру кезінде жер қойнауындағы нормаланатын шығындардың көлемі көрсетіледі;
20-бағанда KAZRC бойынша ресурстардан минералдық шикізатты немесе ҚПҚ өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі көрсетіледі (өлшенген, анықталған санаттар бойынша);
21-бағанда KAZRC бойынша қорлардан минералдық шикізатты немесе ҚПҚ өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі көрсетіледі;
22-бағанда KAZRC бойынша (болжанатын санат бойынша) ресурстардан минералдық шикізатты немесе ҚПҚ өндіру кезінде жер қойнауындағы нақты шығындардың көлемі көрсетіледі;
23-бағанда түзету жүргізілетін алдыңғы есепті тоқсан көрсетіледі: 20__ жыл тоқсан;

В графах 24 - 38 указывается разница соответствующих объемов минерального сырья или ТПИ при выявлении расхождения за предыдущие отчетные кварталы, ранее отраженных в графах 8 - 22.

24-38-бағандарда бұрын 8-22-бағандарда көрсетілген алдыңғы есепті тоқсандар үшін алшақтық анықталған кезде минералдық шикізаттың тиісті көлемдерінің немесе ҚПҚ айырмасы көрсетіледі.