Об утверждении форм и Правил их представления в орган государственных доходов сведений страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, брокерами, организациями, осуществляющими деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, профессиональными участниками рынка ценных бумаг, участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой, кредитными бюро, необходимых для налогового администрирования физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению налоговой отчетности об активах и обязательствах, а также и о доходах и имуществе
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 697. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 ноября 2025 года № 37397
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктами 6, 7 и 8 статьи 54, пунктами 4, 13, 15 и 19 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму сведений по заключенным физическими лицами договорам
страхования, представляемых в орган государственных доходов страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и сроки представления в орган государственных доходов страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений по сделкам с ценными бумагами, совершенным по итогам торгов, представляемых в орган государственных доходов брокерами согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму сведений о сделках лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, представляемых в орган государственных доходов товарными биржами (или) клиринговыми центрами товарных бирж согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму сведений о лицах – держателях ценных бумаг, а также о сделках лиц с ценными бумагами, представляемых организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, в орган государственных доходов сведений о лицах – держателях ценных бумаг, а также о сделках лиц с ценными бумагами согласно приложению 6 к настоящему приказу;

Мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, брокерлердің, бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың, бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларының, қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушыларының, кредиттік бюролардың активтер мен міндеттемелер туралы және кірістер мен мүлік туралы салықтық есептілікті ұсыну міндеттемесі туындаған жеке тұлғаларды салықтық әкімшілендіру үшін қажетті мәліметтерді ұсыну қағидаларын және нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 697 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 12 қарашада № 37397 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 54-бабының 6, 7 және 8-тармақтарына, 56-бабының 4, 13, 15 және 19-тармақтарына және Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес "БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері ұсынатын жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органына брокерлер ұсынатын сауда-саттық қорытындылары бойынша жасалған бағалы қағаздармен мәмілелер жөніндегі мәліметтер нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органына тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым ұсынатын бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтер нысаны;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары;

7) форму запроса органа государственных доходов о представлении профессиональными участниками рынка ценных бумаг сведений о сделках с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму запроса органа государственных доходов о представлении товарными биржами и (или) клиринговыми центрами товарных бирж сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) форму сведений о сделках с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами представляемых в орган государственных доходов профессиональными участниками рынка ценных бумаг согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) форму сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, представляемых товарными биржами и (или) клиринговыми центрами товарных бирж согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) форму сведений о заключенных договорах на краудфандинговых платформах, а также выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам, представляемых участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Правила представления участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой, в орган государственных доходов сведений о заключенных договорах на краудфандинговых платформах, а также выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) форму сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению деклараций об активах и обязательствах, декларации о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями, представляемых кредитным бюро согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Правила представления в орган государственных доходов кредитным бюро сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению деклараций об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями согласно приложению 14 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерство финансов Республики Казахстан согласно приложению 15 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларының бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтерді ұсынуы туралы сұрау салу нысаны;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органының тауар биржаларының және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтарының тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен жеке тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтерді ұсынуы туралы сұрау салу нысаны;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары ұсынатын бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтер нысаны;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен жеке тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер нысаны;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушылары ұсынатын краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтер нысаны;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органына қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушыларының краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес кредиттік бюролар ұсынатын активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдарының алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер нысаны;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік кірістер органына кредиттік бюролардың активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдар алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерді ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің rейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения, по заключенным физическими лицами договорам страхования, представляемых в орган государственных доходов страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СЗФЛДС – 1.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховые (перестраховочные) организации, страховые брокеры.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 10 (десяти) рабочих дней, следующим за днем поступления запроса органа государственных доходов.
Индивидуальный идентификационный номер /
бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде и (или) на бумажном носителе.
за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
_________________________________________________________________
(наименование страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой
(перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан (страхового
брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
(далее – организация))
__________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер организации)
индивидуальный идентификационный номер физического лица
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Форма страхования
Договор страхования (полис)
Страховая выплата
Страховая премия
Выкупная сумма
дата
номер
дата
сумма (тенге)
дата
сумма (тенге)
дата
сумма (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны _______________________________________________________
Адрес электронной почты__________________________________________
Исполнитель_____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) подпись
Место для печати ________________________________________________
Пояснение по заполнению формы "Сведения, по заключенным физическими
лицами договорам страхования, представляемых в орган государственных доходов
страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами" приведено
в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения, по заключенным
физическими лицами договорам
страхования, представляемых
в орган государственных доходов
страховыми (перестраховочными)
организациями, страховыми
брокерами"
Пояснение по заполнению формы
"Сведения по заключенным физическими лицами договорам страхования, представляемых в орган
государственных доходов страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами"
(СЗФЛДС – 1, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно) (далее – форма)

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы № 697
бұйрығына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері ұсынатын жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): ЖТЖСШМ – 1.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.
20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін
_________________________________________________________________
(сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының (сақтандыру
брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері
филиалының (бұдан әрі – ұйым) атауы)
__________________________________________________________________
(ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты
(егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Сақтандыру нысаны
Сақтандыру шарты (полис)
Сақтандыру төлемі
Сақтандыру сыйлықақысы
Сатып алу сомасы
күні
нөмірі
күні
сомасы (теңге)
күні
сомасы (теңге)
күні
сомасы (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Атауы ______________________ Мекенжайы_______________________ ___________________________ ____________________________ Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________ Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
"Мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері ұсынатын жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік кірістер органына
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары, сақтандыру
брокерлері
ұсынатын жеке тұлғалар жасасқан
сақтандыру шарттары жөніндегі
мәліметтер" нысанына
қосымша
"Мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру брокерлері ұсынатын жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме (ЖТЖСШМ – 1, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица.
3. В графе 3 формы указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица.
4. В графе 4 формы указывается форма страхования (накопительное или не накопительное).
5. В графе 5 формы указывается дата заключения договора (полиса) страхования.
6. В графе 6 формы указывается номер договора (полиса) страхования.
7. В графе 7 формы указывается дата осуществления страховой выплаты.
8. В графе 8 формы указывается сумма страховой выплаты, в тенге.
9. В графе 9 формы указывается дата осуществления уплаты страховой премии.
10. В графе 10 формы указывается сумма страховой премии, в тенге.
11. В графе 11 формы указывается дата выплаты выкупной суммы, выплаченной в случае досрочного прекращения договоров страхования.
12. В графе 12 формы указывается размер выкупной суммы, выплаченной в случае досрочного прекращения договоров страхования, в тенге.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Правила и сроки представления в орган государственных доходов страховыми (перестраховочными) организациями,
страховыми брокерами сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования
Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила и сроки представления в орган государственных доходов страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктами 6 и 7 статьи 54 Налогового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок и сроки представления в орган государственных доходов страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами (далее – организации) сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок представления в орган государственных доходов организациями Сведений
2. Сведения представляются организациями в течение 10 (десяти) рабочих дней, следующих за днем поступления запроса органа государственных доходов.
3. Сведения представляются организациями электронным способом посредством информационной системы "Smart Data Finance" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – ИС "SDF").
До интеграции информационных систем сведения могут представляться на бумажном носителе либо иным электронным способом.
Сведения, представляемые организациями по заключенным физическими лицами договорам страхования, представляются отдельно в разрезе каждого договора (полиса) страхования.

1. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында сақтандыру нысаны (жинақтаушы немесе жинақтаушы емес) көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында сақтандыру шартының (полистің) жасалған күні көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында сақтандыру шартының (полистің) нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында сақтандыру төлемін жүзеге асыру күні көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында сақтандыру төлемінің сомасы теңгеде көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында сақтандыру сыйлықақысын төлеуді жүзеге асыру күні көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында сақтандыру сыйлықақысының теңгедегі сомасы көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында сақтандыру шарттары мерзімінен бұрын тоқтатылған жағдайда төленген сатып алу сомасының төленген күні көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында сақтандыру шарттары мерзімінен бұрын тоқтатылған жағдайда төленген сатып алу сомасының теңгемен көрсетілген мөлшері көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 2-қосымша
Мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 54-бабының 6 және 7-тармақтарына сәйкес әзірленді және осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік кірістер органына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің (бұдан әрі – ұйымдар) жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) ұсыну тәртібі мен мерзімдерін айқындайды.
2-тарау. Ұйымдардың мемлекеттік кірістер органына мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Ұйымдар Мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейінгі 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынады.
3. Ұйымдар Мәліметтерді Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Smart Data Finance" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "SDF"АЖ) арқылы электронды түрде ұсынады.
Ақпараттық жүйелер интеграцияланғанға дейін мәліметтер қағаз жеткізгіште не өзге де электрондық тәсілмен ұсынылуы мүмкін.
Ұйымдар жеке тұлғалар жасасқан сақтандыру шарттары бойынша ұсынатын мәліметтер әрбір сақтандыру шартының (полистің) бөлінісінде жеке ұсынады.

4. При наличии технических сбоев (ошибок) в ИС "SDF" Сведения представляются в органы государственных доходов на СD диске с сопроводительным письмом.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения по сделкам с ценными бумагами, совершенным по итогам торгов, представляемых в орган государственных доходов брокерами.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ССЦБИТ – 3.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: брокеры.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 10 (десяти) рабочих дней, следующим за днем поступления запроса органа государственных доходов.
Индивидуальный идентификационный
номер / бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также
в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде посредством интеграции информационных систем.

4. "SDF" АЖ-да техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайда, Мәліметтер мемлекеттік кірістер органдарына ілеспе хатпен CD дискіде ұсынылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік кірістер органына брокерлер ұсынатын сауда-саттық қорытындылары бойынша жасалған бағалы қағаздармен мәмілелер жөніндегі мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): СҚЖБҚМ – 3
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: брокерлер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда толтырылмайды)
Жинау әдісі: ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы электрондық түрде.

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
_________________________________________________________________
(наименование / фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) брокера)
_________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный
номер брокера)
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Вид ценной бумаги
Международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN)
Количество ценных бумаг
Номинальная стоимость ценных бумаг, тенге
Дата сделки
Вид сделки
Контрагент по сделке
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, составляющие базовый актив одной депозитарной расписки
Цена размещения депозитарных расписок, тенге
Срок обращения депозитарных расписок
Наименование паевого инвестиционного фонда
Бизнес-идентификационный номер управляющей компании
Наименование управляющей компании
11
12
13
14
15
16
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны ______________________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________________
Исполнитель ___________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________________________
______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись
Место для печати ___________________________________________
Пояснение по заполнению формы "Сведения по сделкам с ценными бумагами,
совершенным по итогам торгов, представляемых в орган государственных доходов
брокерами" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения, по сделкам
с ценными бумагами,
совершенным по итогам торгов,
представляемых в орган
государственных доходов
брокерами"
Пояснение по заполнению формы
"Сведения по сделкам с ценными бумагами, совершенным по итогам торгов,
представляемых в орган государственных доходов брокерами"
(ССЦБИТ – 3, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно) (далее – форма)
1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица-держателя ценных бумаг.
3. В графе 3 формы указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица-держателя ценных бумаг.

20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін
_________________________________________________________________
(брокердің атауы / тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе))
____________________________________________________________________
(брокердің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/ жеке сәйкестендіру нөмірі)
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Бағалы қағаз түрі
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру
нөмірі (ISIN коды)
Бағалы қағаздың саны
Бағалы қағаздың номи
налды құны, теңге
Мәміле күні
Мәміле түрі
Мәміле бойыншконтр агент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Бір депозитарлық қолхаттың базалық активін құрайтын бағалы қағаздардың саны
Депозитарлық қолхаттарды орналастыру бағасы, теңге
Депозитарлық қолхаттардың айналыс мерзімі
Инвестициялық пай қорының атауы
Басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Басқарушы компанияның атауы
11
12
13
14
15
16
Атауы ______________________
____________________________
Мекенжайы______________________
________________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
"Мемлекеттік кірістер органына брокерлер ұсынатын сауда-саттық қорытындылары бойынша жасалған бағалы қағаздармен мәмілелер жөніндегі мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік кірістер органына
брокерлер ұсынатын сауда-саттық
қорытындылары бойынша жасалған
бағалы қағаздармен мәмілелер
жөніндегі мәліметтер"
нысанына қосымша
"Мемлекеттік кірістер органына брокерлер ұсынатын сауда-саттық қорытындылары бойынша жасалған бағалы қағаздармен мәмілелер жөніндегі мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме (СҚЖБҚМ – 3, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)
1. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.

4. В графе 4 формы указывается вид ценной бумаги согласно пункту 2 статьи 129 Гражданского кодекса Республики Казахстан, держателем которой является физическое лицо, указанное в графе 3 формы.
5. В графе 5 формы указывается международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN).
6. В графе 6 формы указывается количество ценных бумаг вида, указанного в графе 4 формы;
7. В графе 7 формы указывается номинальная стоимость ценных бумаг, в тенге.
8. В графе 8 формы указывается дата сделки.
9. В графе 9 формы указывается вид сделки.
10. В графе 10 формы указывается контрагент по сделке.
11. В графе 11 формы указывается количество ценных бумаг, составляющее базовый актив одной депозитарной расписки.
12. В графе 12 формы указывается цена размещения депозитарных расписок, в тенге.
13. В графе 13 формы указывается срок обращения депозитарных расписок.
14. Графы 11, 12 и 13 формы заполняются в случае представления информации по депозитарным распискам.
15. В графе 14 формы указывается наименование паевого инвестиционного фонда.
16. В графе 15 формы указывается бизнес-идентификационный номер управляющей компании.
17. В графе 16 формы указывается наименование управляющей компании.
18. Графы 14, 15 и 16 формы заполняются в случае представления информации по паям.
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о сделках лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже представляемых в орган государственных доходов товарными биржами (или) клиринговыми центрами товарных бирж.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ССЛБТРТБ – 4.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: товарные биржи, клиринговые центры.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 10 (десяти) рабочих дней, следующим за днем поступления запроса органа государственных доходов.
Индивидуальный идентификационный номер /
бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде посредством интеграции информационных систем.
за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(наименование товарной биржи и (или) клирингового центра)
____________________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер товарной биржи и (или) клирингового центра)
Вид товара
Биржевая сделка
Сведения о товаре
дата
номер
наименование
количество
сумма лота
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Участники биржевых торгов
Режим торгов
индивидуальный идентификационный номер/
бизнес идентификационный номер покупателя
фамилия, имя и отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность/
наименование покупателя
и (или) дилера
брокер покупателя
индивидуальный идентификационный/
бизнес идентификационный номер продавца
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/наименование продавца
брокер продавца
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны _______________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати _______________________________________________
Пояснение по заполнению формы "Сведения о сделках лиц с биржевыми товарами,
реализованными на товарной бирже представляемых в орган государственных доходов
товарными биржами (или) клиринговыми центрами товарных бирж"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения о сделках лиц
с биржевыми товарами, реализованными
на товарной бирже представляемых
в орган государственных доходов
товарными биржами (или)
клиринговыми центрами товарных бирж"
Пояснение по заполнению формы
"Сведения о сделках лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, представляемых в орган
государственных доходов товарными биржами (или) клиринговыми центрами товарных бирж"
(ССЛБТРТБ – 4, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно)
(далее – форма)
1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается вид товара, который реализуется в биржевой сделке.
3. В графе 3 формы указывается дата заключения биржевой сделки.
4. В графе 4 формы указывается номер биржевой сделки.
5. В графе 5 формы указывается наименование биржевого товара.
6. В графе 6 формы указывается количество товара, указанного в графе 5 форма.
7. В графе 7 формы указывается сумма лота, в тенге.
8. В графе 8 формы индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер покупателя биржевого товара.
9. В графе 9 формы указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/наименование покупателя, указанного в графе 8 формы и (или) дилера.
10. В графе 10 формы указывается наименование брокера покупателя, указанного в графе 8 формы.
11. В графе 11 формы индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер продавца биржевого товара.
12. В графе 12 формы указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/наименование продавца.
13. В графе 13 формы указывается наименование брокера продавца.
14. В графе 14 формы указывается режим торгов.
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о лицах – держателях ценных бумаг, а также о сделках лиц с ценными бумагами, представляемых организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СоЛДЦБ – 5.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: организация осуществляющая деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 10 (десяти) рабочих дней, следующим за днем поступления запроса органа государственных доходов.
Индивидуальный идентификационный номер /
бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде и (или) на бумажном носителе.
за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(наименование организации, бизнес-идентификационный номер организации
осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг)
Индивидуальный идентификационный номер держателя ценных бумаг
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе удостоверяющем личность) держателя ценных бумаг
Вид ценных бумаг
Международный идентификационный номер ценной бумаги
(код ISIN)
Количество ценных бумаг
Номинальная стоимость (при наличии) ценных бумаг, тенге
Наименование паевого инвестиционного фонда
Бизнес-идентификационный номер организации осуществляющая деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
Наименование организации осуществляющая деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Сделки/
Операции с ценными бумагами
Дата и время регистрации сделки или операции с ценными бумагами
Индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе удостоверяющем личность) или наименование контрагента
Международный идентификационный номер ценной бумаги
(код ISIN)
Наименование паевого инвестиционного фонда
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Бизнес-идентификационный номер эмитента или управляющей компании
Наименование эмитента или управляющей компании
Количество
Объем сделки или операции
Валюта сделки или операции
Вид сделки или операции
Признак перевода денег Центральным депозитарием
Признак сделки, заключенной на бирже
17
18
19
20
21
22
23
24
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны _______________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати ___________________________________________
Пояснение по заполнению формы "Сведения о лицах – держателях ценных бумаг,
а также о сделках лиц с ценными бумагами, представляемых организацией,
осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения о лицах – держателях
ценных бумаг, а также о сделках
лиц с ценными бумагами,
представляемых организацией,
осуществляющей деятельность
по ведению системы реестров
держателей ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы
"Сведения о лицах – держателях ценных бумаг, а также о сделках лиц с ценными бумагами,
представляемых организацией, осуществляющей деятельность
по ведению системы реестров держателей ценных бумаг"
(СОЛДЦБ – 5, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно) (далее – форма)
1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица-держателя ценных бумаг.
3. В графе 3 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица-держателя ценных бумаг.

4. Нысанның 4-бағанында Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 129-бабы 2-тармағына сәйкес 3-бағанда көрсетілген ұстаушысы жеке тұлға болып табылатын бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында нысанның 4-бағанында көрсетілген түрдегі бағалы қағаздардың саны көрсетіледі;
7. Нысанның 7-бағанында бағалы қағаздардың номиналдық құны теңгемен көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында мәміленің жасалған күні көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында мәміленің түрі көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында мәміле бойынша контрагент көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында бір депозитарлық қолхаттың базалық активін құрайтын бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында депозитарлық қолхаттарды орналастыру бағасы теңгемен көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында депозитарлық қолхаттардың айналыс мерзімі көрсетіледі.
14. Нысанның 11, 12 және 13-бағандары депозитарлық қолхаттар бойынша ақпарат ұсынылған жағдайда толтырылады.
15. Нысанның 14-бағанында инвестициялық пай қорының атауы көрсетіледі.
16. Нысанның 15-бағанында басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
17. Нысанның 16-бағанында басқарушы компанияның атауы көрсетіледі.
18. Нысанның 14, 15 және 16-бағандары пайлар бойынша ақпарат ұсынылған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік кірістер органына тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): ТБӨБТТММ – 4.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: тауар биржалары, клирингтік орталықтар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда толтырылмайды)
Жинау әдісі: ақпараттық жүйелерді интеграциялау арқылы электрондық түрде.
20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін
____________________________________________________________________
(тауар биржасының және (немесе) клирингтік орталықтың атауы)
____________________________________________________________________
(тауар биржасының және (немесе) клирингтік орталықтың бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Тауар түрі
Биржалық мәміле
Тауар туралы мәліметтер
күні
нөмірі
атауы
саны
лот сомасы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Биржалық сауда-саттыққа қатысушылар
Сауда-саттық тәртібі
сатып алушының
жеке сәйкестендіру
/
бизнес сәйкестендіру
нөмірі
сатып алушының және (немесе) дилердің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
сатып алушының брокері
сатушының жеке сәйкестендіру /бизнес сәйкестендіру
нөмірі
сатушының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/атауы
сатушының брокері
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________
____________________________
Мекенжайы______________________
_______________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
"Мемлекеттік кірістер органына тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік кірістер органына
тауар биржалары және (немесе)
тауар биржаларының клирингтік
орталықтары ұсынатын тауар
биржасында өткізілген биржалық
тауарлармен тұлғалардың мәмілелері
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
"Мемлекеттік кірістер органына тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме (ТБӨБТТММ – 4, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)
Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында биржалық мәміледе өткізілетін тауар түрі көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында биржалық мәміленің жасалған күні көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында биржалық мәміленің нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында биржалық тауардың атауы көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында нысанның 5-бағанында көрсетілген тауардың саны көрсетіледі;
Нысанның 7-бағанында лоттың сомасы теңгеде көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында биржалық тауарды сатып алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында нысанның 8-бағанында көрсетілген сатып алушының және (немесе) дилердің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/атауы көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында нысанның 8-бағанында көрсетілген сатып алушы брокерінің атауы көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында биржалық тауар сатушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында сатушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/атауы көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында сатушы брокерінің атауы көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында сауда-саттық режимі көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым ұсынатын бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): БҚҰТТМ –5.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда
толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.
20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін ____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу
жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Бағалы қағазды ұстаушылардың жеке сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағазды ұстаушылардың тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Баға
қағаздардың түрі
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру
нөмірі (ISIN коды)
Бағалы қағаздың саны
Бағалы қағаздың номи
налды құны(бар болса), теңге
Инвестициялық пай қорының атауы
Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздармен мәмілелер/ операциялар
Бағалы қағаздармен мәмілені немесе операцияны тіркеу күні мен уақыты
Контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Контрагенттің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру
нөмірі (ISIN коды)
Инвестициялық пай қорының атауы
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
эмитенттің немесе басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі
эмитенттің немесе басқарушының компанияның атауы
Саны
Мәміленің немесе операцияның көлемі
Мәміленің немесе операцияның валютасы
Мәміленің немесе операцияның түрі
Орталық депозитарийдің ақша аударымының белгісі
Биржада жасалған мәміленің белгісі
17
18
19
20
21
22
23
24
Атауы ______________________
_____________________________
Мекенжайы______________________
_______________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
"Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым ұсынатын бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік кірістер органына бағалы
қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің
жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті
жүзеге асыратын ұйым ұсынатын
бағалы қағаздарды ұстаушы
тұлғалар туралы, сондай-ақ
тұлғалардың бағалы
қағаздармен жасаған мәмілелері
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
"Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым ұсынатын бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме
(БҚҰТТМ –5, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)
1. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында бағалы қағаздарды ұстаушы жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.

4. В графе 4 формы указывается вид ценной бумаги, согласно пункту 2 статьи 129 Гражданского Кодекса Республики Казахстан, держателем которой является физическое лицо, указанное в графе 3 формы.
5. В графе 5 формы указывается – международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN).
6. В графе 6 формы указывается количество ценных бумаг вида, указанного в графе 4 формы.
7. В графе 7 формы указывается номинальная стоимость (при наличии) ценных бумаг, в тенге (по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату составления сведений).
8. В графе 8 формы указывается наименование паевого инвестиционного фонда.
9. В графе 9 формы указывается бизнес-идентификационный номер организации осуществлявшая деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг.
10. В графе 10 формы указывается организации осуществляющая деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг.
11. Графы 8, 9 и 10 формы заполняются при представлении информации по паям.
12. В графе 11 формы указываются сведения о проведении сделки или операции с ценными бумагами.
13. В графе 12 формы указывается дата и время проведенной сделки или операции с ценными бумагами.
14. В графе 13 формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента.
15. В графе 14 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или наименование контрагента.
16. В графе 15 формы указывается международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN).
17. В графе 16 формы указывается наименование паевого инвестиционного фонда.
18. В графе 17 формы указывается бизнес-идентификационный номер эмитента или управляющей компании.
19. В графе 18 формы указывается наименование эмитента или управляющей компании.
20. В графе 19 формы указывается количество ценных бумаг.
21. В графе 20 формы указывается объем сделки или операции (количество единиц актива или количество операций).
22. В графе 21 формы указывается валюта сделки или операции, в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
23. В графе 22 формы указывается вид сделки или операции.
24. В графе 23 формы указывается признак перевода денег Центральным депозитарием (если перевод денег осуществлен Центральным депозитарием, то указывается символ "Y", в остальных случаях указывается символ "N").

4. Нысанның 4-бағанында Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің 129-бабы 2-тармағына сәйкес 3-бағанда көрсетілген ұстаушысы жеке тұлға болып табылатын бағалы қағаздың түрі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында – бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында нысанның 4-бағанында көрсетілген түрдегі бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында бағалы қағаздардың номиналдық құны (бар болса) теңгемен (мәліметтер жасалған күнге Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша) көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында инвестициялық пай қорының атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым көрсетіледі.
11. Нысанның 8, 9 және 10-бағандары пайлар бойынша ақпаратты ұсынған кезде толтырылады.
12. Нысанның 11-бағанында бағалы қағаздармен мәмілені немесе операцияны жүргізу туралы мәліметтер көрсетіледі.
13. Нысанның 12-бағанында бағалы қағаздармен жүргізілген мәміленің немесе операцияның күні мен уақыты көрсетіледі.
14. Нысанның 13-бағанында контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
15. Нысанның 14-бағанында контрагенттің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы көрсетіледі.
16. Нысанның 15-бағанында бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) көрсетіледі.
17. Нысанның 16-бағанында инвестициялық пай қорының атауы көрсетіледі.
18. Нысанның 17-бағанында эмитенттің немесе басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
19. Нысанның 18-бағанында эмитенттің немесе басқарушы компанияның атауы көрсетіледі.
20. Нысанның 19-бағанында бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
21. Нысанның 20-бағанында мәміленің немесе операцияның көлемі көрсетіледі (актив бірлігінің саны немесе транзакциялар саны).
22. Нысанның 21-бағанында "Валюталар мен ақшалай қаражаттарды ұсыну кодтары" ҚР НҚ 07 ISO 4217 ұлттық жіктеуішіне сәйкес операцияның немесе операцияның валютасы көрсетіледі.
23. Нысанның 22-бағанында мәміленің немесе операцияның түрі көрсетіледі.
24. Нысанның 23-бағанында Орталық депозитарийдің ақша аудару белгісі көрсетіледі (егер ақша аударуды Орталық депозитарий жүзеге асырған болса, онда "Y" таңбасы көрсетіледі, қалған жағдайларда "N" таңбасы көрсетіледі).

25. В графе 24 формы указывается признак сделки, заключенной на бирже (если сделка заключена на бирже, то указывается символ "Y", в остальных случаях указывается символ "N").
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Правила представления сведений организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, в органы государственных доходов сведений о лицах – держателях ценных бумаг, а также о сделках лиц с ценными бумагами
Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, в органы государственных доходов сведений лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг (далее – организация), сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами по форме согласно приложению 5 к настоящему приказу (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок представления Сведений
2. Сведения представляются организацией в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
3. Сведения представляются организацией на основании данных, содержащихся в системе, при наличии технической возможности в информационную систему "Smart Data Finance" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – ИС "SDF).
До интеграции информационных систем сведения могут представляться на бумажном носителе либо иным электронным способом.
4. При наличии технических сбоев (ошибок) в ИС "SDF" Сведения представляются в органы государственных доходов на СD диске с сопроводительным письмом.
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Запрос органа государственных доходов о представлении профессиональными участниками рынка ценных бумаг
сведений о сделках физических лиц, с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами
за период с "___" ________20____года по "____" ________ 20___года
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии с пунктом 13 статьи 56 Налогового Кодекса Республики Казахстан
запрашивает сведения о сделках физических лиц, с ценными бумагами,
производными финансовыми инструментами, по следующему перечню физических лиц:
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) физического лица
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
1
2
3
Приложение 8 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Запрос органа государственных доходов о представлении товарными биржами и (или) клиринговыми центрами
товарных бирж сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже
за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(наименование органа государственных доходов)
в соответствии с пунктом 13 статьи 56 Налогового Кодекса Республики Казахстан
запрашивает сведения о сделках физических лиц, с биржевыми товарами,
реализованными на товарной бирже, по следующему перечню физических лиц:
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
1
2
3
Приложение 9 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами представляемых в орган государственных доходов профессиональными участниками рынка ценных бумаг.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ССЦБПФИ – 9.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: профессиональные участники рынка ценных бумаг.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 30 (тридцати) рабочих дней, следующим за днем поступления запроса органа государственных доходов.
Индивидуальный идентификационный номер /
бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде и (или) на бумажном носителе.
за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(наименование профессионального участника, бизнес-идентификационный номер профессионального участника)
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Сделки/операции с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами
Дата и время регистрации сделки или операции с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами
Индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
или наименование контрагента
Международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN), производного финансового инструмента
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Бизнес-идентификационный номер эмитента или управляющей компании
Наименование эмитента или управляющей компании
Количество
Объем сделки или операции
Валюта сделки или операции
Вид сделки или операции
Признак перевода денег Центральным депозитарием
Признак сделки, заключенной на бирже
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны _______________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати ___________________________________________
Примечание: Сведения представляются профессиональными участниками в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов, за исключением АО "Казахстанская фондовая биржа" и АО "Клиринговый центр KASE".
Сведения представляются организацией на основании данных, содержащихся в системе, при наличии технической возможности в информационную систему "Smart Data Finance" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
При наличии технических сбоев (ошибок) в ИС "SDF" Сведения представляются в органы государственных доходов на СD диске с сопроводительным письмом.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами представляемых в орган государственных доходов профессиональными участниками рынка ценных бумаг" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения о сделках физических
лиц с ценными бумагами,
производными финансовыми
инструментами представляемых
в орган государственных
доходов профессиональными
участниками рынка ценных бумаг"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами,
производными финансовыми инструментами представляемых в орган государственных доходов
профессиональными участниками рынка ценных бумаг"
(ССЦБПФИ – 9, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно) (далее – форма)

25. Нысанның 24-бағанында биржада жасалған мәміленің белгісі көрсетіледі (егер мәміле биржада жасалса, онда "Y" таңбасы көрсетіледі, қалған жағдайларда "N" таңбасы көрсетіледі).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 6-қосымша
Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді және осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйымның (бұдан әрі – ұйым) бағалы қағаздарды ұстаушы тұлғалар туралы, сондай-ақ тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы мәліметтерді (бұдан әрі - Мәліметтер) ұсыну тәртібін айқындайды.
2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Ұйымдар Мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейінгі 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынады.
3. Мәлімет ұйыммен жүйеде қамтылған деректер негізінде, техникалық тұрғыдан мүмкін болған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кіріс комитетінің "Smart Data Finance" (бұдан әрі – "SDF" АЖ) ақпараттық жүйесіне электронды түрде ұсынылады.
Ақпараттық жүйелер интеграцияланғанға дейін мәліметтер қағаз жеткізгіште не өзге де электрондық тәсілмен ұсынылуы мүмкін.
4. "SDF" АЖ-да техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайда, Мәліметтер мемлекеттік кірістер органдарына ілеспе хатпен CD дискіде ұсынылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 7-қосымша
Мемлекеттік кірістер органының бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушыларының жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсынуы туралы сұрау салуы
20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін ____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабының 13-тармағына сәйкес жеке тұлғалардың мынадай тізбесі бойынша жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелері туралы мәліметтерді сұратады:
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 8-қосымша
Мемлекеттік кірістер органының тауар биржаларының және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтарының тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен жеке тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтерді ұсынуы туралы сұрау салуы
20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін ____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабының 13-тармағына сәйкес жеке тұлғалардың мынадай тізбесі бойынша жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтерді сұратады:
Жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары ұсынатын жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): БҚТҚҚММ – 9.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейін 30 (отыз) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда
толтырылмайды)
Жинау әдісі: электрондық түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.
20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін
____________________________________________________________________ (кәсіби қатысушының атауы, кәсіби қатысушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жеке
сәйкестендіру
нөмірі
Тегі, аты
және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер/ операциялар
Бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілені немесе операцияны тіркеу күні мен уақыты
Контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі
Контрагенттің тегі, аты
және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
немесе атауы
Бағалы қағаздардың (ISIN коды), туынды қаржы құралының халықаралық
сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Эмитенттің немесе басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі
Эмитенттің немесе басқарушы компанияның атауы
Саны
Мәміленің немесе опера
цияның көлемі
Мәміле немесе опера
ция валютасы
Мәміле немесе опера түрі
циялар
Орталықтан депозитарийдің ақша аударымының белгісі
Биржада жасалған мәміленің белгісі
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы ______________________
____________________________
Мекенжайы_______________________
_______________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
Ескертпе: "Қазақстан қор биржасы" АҚ және "KASE Клирингтік орталығы" АҚ қоспағанда, кәсіби қатысушылар мемлекеттік кірістер органынан сұрау салуды алған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде ұсынады.
Мәлімет ұйыммен жүйеде қамтылған деректер негізінде, техникалық тұрғыдан мүмкін болған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кіріс комитетінің "Smart Data Finance" ақпараттық жүйесіне электронды түрде ұсынылады.
"SDF" АЖ-да техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайда, Мәліметтер мемлекеттік кірістер органдарына ілеспе хатпен CD дискіде ұсынылады.
"Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары ұсынатын жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мемлекеттік кірістер органына
бағалы қағаздар нарығының кәсіби
қатысушылары ұсынатын
жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен,
туынды қаржы құралдарымен
мәмілелер туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары ұсынатын жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме (БҚТҚҚММ – 9, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, по которому представляются сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами представляемые в орган государственных доходов профессиональными участниками рынка ценных бумаг.
3. В графе 3 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица, по которому представляются сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами представляемые в орган государственных доходов профессиональными участниками рынка ценных бумаг.
4. В графе 4 формы указываются сведения о проведҰнной сделки или операции с ценными бумагами.
5. В графе 5 формы указывается дата и время проведенной сделки или операции с ценными бумагами.
6. В графе 6 формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер контрагента.
7. В графе 7 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) или наименование контрагента.
8. В графе 8 формы указывается международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN).
9. В графе 9 формы указывается бизнес-идентификационный номер эмитента или управляющей компании.
10. В графе 10 формы указывается наименование эмитента или управляющей компании.
11. В графе 11 формы указывается количество ценных бумаг.
12. В графе 12 формы указывается объем сделки или операции (количество единиц актива или количество операций).
13. В графе 13 формы указывается валюта сделки или операции, в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
14. В графе 14 формы указывается вид сделки или операции.
15. В графе 15 формы указывается признак перевода денег Центральным депозитарием (если перевод денег осуществлен Центральным депозитарием, то указывается символ "Y", в остальных случаях указывается символ "N").
16. В графе 16 формы указывается признак сделки заключенной на бирже (если сделка заключена на бирже, то указывается символ "Y", в остальных случаях указывается символ "N").
Приложение 10 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, представляемых товарными биржами и (или) клиринговыми центрами товарных бирж.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ССФЛБТ – 10.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: профессиональные участники рынка ценных бумаг.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение 30 (тридцати) рабочих дней, следующим за днем поступления запроса органа государственных доходов.
Индивидуальный идентификационный номер /
бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде и (или) на бумажном носителе.

1. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары ұсынатын жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтер ұсынылатын жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары ұсынатын жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтер ұсынылатын жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында бағалы қағаздармен жүргізілген мәмілелер немесе операциялар туралы мәліметтер көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында бағалы қағаздармен жүргізілген мәмілелер немесе операциялар күні мен уақыты көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында контрагенттің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында контрагенттің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) немесе атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында эмитенттің немесе басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында эмитенттің немесе басқарушы компанияның атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында бағалы қағаздардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында мәміленің немесе операцияның көлемі көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында "Валюталар мен ақшалай қаражаттарды ұсыну кодтары" ҚР НҚ 07 ISO 4217 ұлттық жіктеуішіне сәйкес операцияның немесе операцияның валютасы көрсетіледі.
14. Нысанның 14-бағанында мәміленің немесе операцияның түрі көрсетіледі (актив бірлігінің саны немесе транзакциялар саны).
15. Нысанның 15-бағанында Орталық депозитарийдің ақша аудару белгісі көрсетіледі (егер ақша аударуды Орталық депозитарий жүзеге асырған болса, онда "Y" таңбасы көрсетіледі, қалған жағдайларда "N" таңбасы көрсетіледі).
16. Нысанның 16-бағанында биржада жасалған мәміленің белгісі көрсетіледі (егер мәміле биржада жасалса, онда "Y" таңбасы көрсетіледі, қалған жағдайларда "N" таңбасы көрсетіледі).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен жеке тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): ТБЖТММ – 10.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: мемлекеттік кірістер органының сұрау салуы келіп түскен күннен кейін 30 (отыз) жұмыс күні ішінде.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда толтырылмайды) Жинау әдісі: электрондық түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(наименование товарной биржи и (или) клиринговым центром товарной биржи,
бизнес-идентификационный номер товарной биржи и (или) клиринговым центром
товарной биржи)
Вид товара
Биржевая сделка
Сведения о товаре
дата
номер
наименование
количество
сумма лота
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Участники биржевых торгов
Режим торгов
индивидуальный идентификационный
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
брокер покупателя
индивидуальный идентификационный/бизнес идентификационный номер продавца
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/наименование продавца
брокер продавца
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны _______________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати ___________________________________________
Примечание: Сведения представляются организацией в течение 30 (тридцати) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Сведения представляются организацией на основании данных, содержащихся в системе, при наличии технической возможности в электронном виде в информационную систему "Smart Data Finance" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
При наличии технических сбоев (ошибок) в ИС "SDF" Сведения представляются в органы государственных доходов на СD диске с сопроводительным письмом.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, представляемых товарными биржами и (или) клиринговыми центрами товарных бирж" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения о сделках физических лиц
с биржевыми товарами,
реализованными на товарной бирже,
представляемых товарными биржами
и (или) клиринговыми центрами
товарных бирж"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о сделках физических лиц с биржевыми товарами,
реализованными на товарной бирже, представляемых товарными биржами и (или) клиринговыми центрами товарных бирж"
(ССФЛБТ – 10, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно) (далее – форма)

20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін ____________________________________________________________________
(тауар биржасының және (немесе) тауар биржасының клирингтік орталығының
атауы, тауар биржасының және (немесе) тауар биржасының клирингтік
орталығының бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Тауар түрі
Биржалық мәміле
Тауар туралы мәліметтер
күні
нөмірі
атауы
саны
лот сомасы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Сауда-саттық биржасына қатысушылар
сауда-саттық режимі
жеке сәйкестендіру нөмірі
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
сатып алушының брокері
сатушының жеке сәйкестендіру/бизнес сәйкестендіру нөмірі
сатушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/ атауы
сатушының брокері
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ______________________
____________________________
Мекенжайы______________________
_____________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
Ескертпе: Ұйым Мәліметтерді мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде ұсынады.
Мәлімет ұйыммен жүйеде қамтылған деректер негізінде, техникалық тұрғыдан мүмкін болған жағдайда, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кіріс комитетінің "Smart Data Finance" ақпараттық жүйесіне электронды түрде ұсынылады.
"SDF" АЖ-да техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайда, Мәліметтер мемлекеттік кірістер органдарына ілеспе хатпен CD дискіде ұсынылады.
"Тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен жеке тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Тауар биржалары және (немесе)
тауар биржаларының клирингтік
орталықтары ұсынатын тауар
биржасында өткізілген биржалық
тауарлармен жеке тұлғалардың
мәмілелері туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Тауар биржалары және (немесе) тауар биржаларының клирингтік орталықтары ұсынатын тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен жеке тұлғалардың мәмілелері туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме (ТБЖТММ – 10, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается вид товара, который реализуется в биржевой сделке.
3. В графе 3 формы указывается дата заключения биржевой сделки. фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица, по которому представляются сведения о сделках физических лиц с ценными бумагами, производными финансовыми инструментами представляемые в орган государственных доходов профессиональными участниками рынка ценных бумаг.
4. В графе 4 формы указываются номер биржевой сделки.
5. В графе 5 формы указывается наименование биржевого товара.
6. В графе 6 формы указывается количество товара, указанного в графе 5 формы.
7. В графе 7 формы указывается сумма лота в тенге.
8. В графе 8 формы указывается индивидуальный идентификационный номер покупателя биржевого товара.
9. В графе 9 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) покупателя, указанного в графе 8.
10. В графе 10 формы указывается наименование брокера покупателя, указанного в графе 8.
11. В графе 11 формы указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер продавца биржевого товара.
12. В графе 12 формы указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/наименование продавца.
13. В графе 13 формы указывается наименование брокера продавца.
14. В графе 14 формы указывается режим биржевого торга.
Приложение 11 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения о заключенных договорах на краудфандинговых платформах, а также выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам, представляемых участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СПМФЦА – 10.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: участники Международного финансового центра "Астана".
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 25 числа второго месяца, следующего за отчетным годом.
Индивидуальный идентификационный номер
/ бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде и (или) на бумажном носителе.

1. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында биржалық мәміледе өткізілетін тауардың түрі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында биржалық мәміленің жасалған күні көрсетіледі. мемлекеттік кірістер органына бағалы қағаздар нарығының кәсіби қатысушылары ұсынатын жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен, туынды қаржы құралдарымен мәмілелер туралы мәліметтер ұсынылатын жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында биржалық мәміленің нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында биржалық тауардың атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында нысанның 5-бағанында көрсетілген тауарлардың саны көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында лоттың сомасы теңгеде көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында биржалық тауарды сатып алушының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында 8-бағанда көрсетілген сатып алушының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында 8-бағанда көрсетілген сатып алушы брокерінің атауы көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында биржалық тауар сатушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында сатушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)/атауы көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында сатушы брокерінің атауы көрсетіледі.
14. Нысанның 14-бағанында биржалық сауда-саттық режимі көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушылары ұсынатын краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): АХҚОМ – 10.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Астана" халықаралық қаржы орталығының қатысушылары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі екінші айдың 25-күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда
толтырылмайды) Жинау әдісі: электрондық түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(наименование организации, бизнес-идентификационный номер организации)
Сведения по физическому лицу (резидент/ нерезидент)
Реквизиты краудфандинговой платформы
Дата предоставления кредита
Индивидуальный идентификационный номер
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Бизнес-идентификационный номер
Банковский идентификационный код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Номер и дата договора о предоставлении кредита
Код валюты
Сумма предоставленного кредита
Сумма уплаченного основного долга
Сумма уплаченного вознаграждения
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Остаток суммы кредита
Вид кредита
основной долг
вознаграждение
пеня
13
14
15
16
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны _______________________________________________________
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати ___________________________________________
Пояснение по заполнению формы "Сведения о заключенных договорах
на краудфандинговых платформах, а также выплаченных вознаграждениях резидентам
и нерезидентам, представляемых участником Международного финансового центра
"Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной
краудфандинговой платформой" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения о заключенных договорах
на краудфандинговых платформах,
а также выплаченных вознаграждениях
резидентам и нерезидентам,
представляемых участником
Международного финансового центра
"Астана", имеющим лицензию
на осуществление деятельности
по управлению заемной
краудфандинговой платформой"
Пояснение по заполнению формы "Сведений о заключенных договорах на краудфандинговых платформах,
а также выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам, представляемых участником
Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности
по управлению заемной краудфандинговой платформой"
(СПМФЦА – 10, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно) (далее – форма)

20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________
дейінгі кезең үшін ____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жеке тұлға (резидент/бейрезидент) бойынша мәліметтер
Краудфандинг платформасының деректемелері
Кредит беру күні
Жеке
сәйкестендіру
нөмірі
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Банктік сәйкестендіру коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Кредит беру туралы шарттың нөмірі мен күні
Валюта коды
Берілген кредит сомасы
Төленген негізгі борыштың сомасы
Төленген сыйақы сомасы
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Кредит сомасының қалдығы
Кредит түрі
негізгі қарыз
сыйақы
өсімақы
13
14
15
16
Атауы ______________________
____________________________
Мекенжайы_____________________
________________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
"Қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушылары ұсынатын краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Қарыз краудфандингтік платформаны
басқару жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензиясы бар
"Астана" халықаралық қаржы орталығы
қатысушылары ұсынатын
краудфандингтік платформаларда
жасалған шарттар, сондай-ақ
резиденттер мен бейрезиденттерге
төленген сыйақылар
туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушылары ұсынатын краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме
(АХҚОМ – 10, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер.
2. В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер налогоплательщика.
3. В графе 3 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).
4. В графе 4 формы указывается бизнес-идентификационный номер краудфандинговой платформы.
5. В графе 5 формы указывается банковский идентификационный код краудфандинговой платформы.
6. В графе 6 формы указывается наименование краудфандинговой платформы.
7. В графе 7 формы указывается дата предоставления кредита.
8. В графе 8 формы указывается номер и дата договора о предоставлении кредита.
9. В графе 9 формы указывается код валюты представленного кредита, в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
10. В графе 10 формы указывается сумма предоставленного кредита.
11. В графе 11 формы указывается сумма уплаченного основного долга.
12. В графе 12 формы указывается сумма уплаченного вознаграждения.
13. В графе 13 формы указывается остаток суммы основного долга.
14. В графе 14 формы указывается остаток суммы по вознаграждению.
15. В графе 15 формы указывается сумма пени.
16. В графе 16 формы указывается вид кредита.
Приложение 12 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Правила представления участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой, в орган государственных доходов сведений о заключенных договорах на краудфандинговых платформах, а также выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам
Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила представления участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой, в орган государственных доходов сведений о заключенных договорах на краудфандинговых платформах, а также выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 15 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан и определяют порядок представления в орган государственных доходов участником Международного финансового центра "Астана", имеющим лицензию на осуществление деятельности по управлению заемной краудфандинговой платформой (далее – участник), сведений о заключенных договорах на краудфандинговых платформах, а также выплаченных вознаграждениях резидентам и нерезидентам, по форме, согласно приложению 12 к настоящему приказу (далее – Сведения).

1. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында краудфандингтік платформаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында краудфандингтік платформаның банктік сәйкестендіру коды көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында краудфандингтік платформаның атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында кредитті беру күні көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында кредит беру туралы шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында "Валюталар мен ақшалай қаражаттарды ұсыну кодтары" ҚР НҚ 07 ISO 4217 ұлттық жіктеуішіне сәйкес операцияның немесе операцияның ұсынылған кредит валютасының коды көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында берілген кредит сомасы көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында төленген негізгі борыш сомасы көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында төленген сыйақы сомасы көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында негізгі борыш сомасының қалдығы көрсетіледі.
14. Нысанның 14-бағанында сыйақы бойынша соманың қалдығы көрсетіледі.
15. Нысанның 15-бағанында өсімпұл сомасы көрсетіледі.
16. Нысанның 16-бағанында кредит түрі көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 12-қосымша
Мемлекеттік кірістер органына қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушыларының краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Мемлекеттік кірістер органына қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушыларының краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабының 15-тармағына сәйкес әзірленді және Мемлекеттік кірістер органына қарыз краудфандингтік платформаны басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар "Астана" халықаралық қаржы орталығы қатысушыларының (бұдан әрі – қатысушы) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша краудфандингтік платформаларда жасалған шарттар, сондай-ақ резиденттер мен бейрезиденттерге төленген сыйақылар туралы мәліметтерді (бұдан әрі - Мәліметтер) ұсыну тәртібін айқындайды.

Глава 2. Порядок представления Сведений
2. Сведения представляются участником в орган государственных доходов ежегодно не позднее 25 числа второго месяца, следующего за отчетным годом.
3. Сведения представляются в электронном виде в информационную систему "Smart Data Finance" Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – ИС "SDF").
4. При наличии технических сбоев (ошибок) в ИС "SDF" Сведения представляются в органы государственных доходов на СD диске с сопроводительным письмом.
Приложение 13 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: kgd.gov.kz.
Наименование административной формы: Сведения кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, декларации о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями, представляемых кредитным бюро.
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): СКОФЛ – 13.
Периодичность: ежемесячно, ежеквартально, ежегодно.
Отчетный период:
за _____ месяц _____ год;
за _____ квартал _____ год;
за _____ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Кредитное бюро.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса.
Индивидуальный идентификационный номер /
бизнес идентификационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: в электронном виде и (или) на бумажном носителе.

2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Қатысушы мемлекеттік кірістер органына Мәліметтерді жыл сайын, есепті жылдан кейінгі екінші айдың 25-күнінен кешіктірмей ұсынады.
3. Мәліметтер электрондық түрде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің "Smart Data Finance" ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – "SDF" АЖ) ұсынылады.
4. "SDF" АЖ-да техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайда, Мәліметтер мемлекеттік кірістер органдарына ілеспе хатпен CD дискіде ұсынылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан kgd.gov.kz интернет–ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Кредиттік бюролар ұсынатын активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдар алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік- цифрлық көрінісі): ЖТКЕМ – 13.
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын.
Есепті кезең:
_____ай____жылға;
_____тоқсан____жыл үшін;
_____ жыл үшін.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Кредиттік бюро.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: сұрау салуды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке тұлғалар, сондай-ақ біріктірілген түрде ұсынған жағдайда толтырылмайды) Жинау әдісі: электрондық түрде және (немесе) қағаз жеткізгіште.

за период с "___" ________ 20____ года по "____" ________ 20___ года
____________________________________________________________________
(наименование организации, бизнес-идентификационный номер организации)
Индивидуальный идентификационный номер физического лица
Фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Сумма первоначальной задолженности перед коллекторскими организациями (по каждой организации заполняется отдельно)
Наименование организации
Бизнес-идентификационный номер организации
1
2
2
4
4
6
продолжение таблицы
Дата договора займа
Номер договора займа
Остаток задолженности перед коллекторскими организациями (по состоянию на дату кредитного отчҰта)
Дата кредитного отчета
(указывается по состоянию на наиболее позднюю дату налогового отчетного периода)
7
8
9
10
Наименование ______________________
___________________________________
Адрес_______________________
____________________________
Телефоны ________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Исполнитель _____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) подпись
Место для печати ___________________________________________
Пояснение по заполнению формы "Сведения кредитного отчета по задолженности
физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации
об активах и обязательствах, декларации о доходах и имуществе, перед коллекторскими
организациями, представляемые кредитным бюро" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме
"Сведения кредитного отчета
по задолженности физических лиц,
у которых возникла обязанность
по представлению декларации
об активах и обязательствах,
декларации о доходах и имуществе,
перед коллекторскими и (или)
микрофинансовыми организациями,
представляемых кредитным бюро"
Пояснение по заполнению формы "Сведения кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, декларации о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями, представляемых кредитным бюро" (СКОФЛ – 13, ежемесячно, ежеквартально, ежегодно) (далее – форма)

20____ "___" ________ бастап 20____ "___" ________ дейінгі кезең үшін
____________________________________________________________________
(ұйымның атауы, ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Коллекторлық ұйымдар алдындағы бастапқы берешек сомасы
(әрбір ұйым бойынша жеке толтырылады)
Ұйымның атауы
Ұйымның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі
1
2
2
4
4
6
кестенің жалғасы
Қарыз шартының жасалған күні
Қарыз шартының нөмірі
Коллекторлық ұйымдар алдындағы берешек қалдығы (кредиттік есеп беру күніндегі жағдай бойынша)
Кредиттік есептің күні
(салық кезеңінің соңғы күніндегі жағдай бойынша көрсетіледі)
7
8
9
10
Атауы ______________________
____________________________
Мекенжайы_____________________
_______________________
Телефоны______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы______________________________________
Орындаушы_______________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
______________________________________________________________
______________________________________________________________
тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) қолы
Мөр орны ___________________________________________
"Кредиттік бюролар ұсынатын активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдар алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Кредиттік бюролар ұсынатын активтер
мен міндеттемелер туралы, кірістер мен
мүлік туралы декларацияларды ұсыну
міндеті туындаған жеке тұлғалардың
коллекторлық ұйымдар алдындағы
берешегі бойынша кредиттік есептен
мәліметтер" нысанына қосымша
"Кредиттік бюролар ұсынатын активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық ұйымдар алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтер" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша түсіндірме
(ЖТКЕМ – 13, ай сайын, тоқсан сайын, жыл сайын)

1. В графе 1 формы указывается порядковый номер строки.
2. В графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица, по которому представляются сведения.
3. В графе 3 формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица, по которому представляются сведения.
4. В графе 4 формы указывается сумма первоначальной задолженности перед коллекторскими организациями (по каждой организации заполняется отдельно).
5. В графе 5 формы указывается наименование организации.
6. В графе 6 формы указывается бизнес-идентификационный номер организации.
7. В графе 7 формы указывается дата договора займа.
8. В графе 8 формы указывается номер договора займа.
9. В графе 9 формы указывается остаток задолженности перед коллекторскими организациями (по состоянию на дату кредитного отчҰта).
10. В графе 10 формы указывается дата кредитного отчета (указывается по состоянию на наиболее позднюю дату налогового отчетного периода).
Приложение 14 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Правила и сроки представления в орган государственных доходов кредитным бюро сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, декларации о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями, представляемых кредитным бюро
Глава 1. Общее положение
1. Настоящие Правила предоставления в орган государственных доходов кредитным бюро сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, декларации о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями, представляемых кредитным бюро, в соответствии с пунктом 19 статьи 56 Налогового кодекса Республики Казахстан, определяют порядок представления в орган государственных доходов кредитным бюро сведений из кредитного отчета по задолженности физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, перед коллекторскими и (или) микрофинансовыми организациями по форме, согласно приложению 13 к настоящему приказу (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок представления Сведений
2. Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – Комитет) после формирования списка физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, а также о доходах и имуществе, направляет список физических лиц (индивидуальный идентификационный номер) (далее – декларанты) в кредитное бюро посредством информационной системы "Smart Data Finance" Комитета (далее – ИС "SDF").

1. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында мәліметтер ұсынылатын жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
3. Нысанның 3-бағанында мәліметтер ұсынылатын жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында коллекторлық ұйымдар алдындағы бастапқы берешек сомасы көрсетіледі (әрбір ұйым бойынша жеке толтырылады).
5. Нысанның 5-бағанында ұйымның атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында ұйымның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында қарыз шартының жасалған күні көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында қарыз шартының нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында коллекторлық ұйымдар алдындағы берешек қалдығы (кредиттік есеп беру күніндегі жағдай бойынша) көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында кредиттік есептің күні көрсетіледі (салық кезеңінің ең соңғы күніндегі жағдай бойынша көрсетіледі).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 14-қосымша
Мемлекеттік кірістер органына кредиттік бюролардың активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдар алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерді ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Мемлекеттік кірістер органына кредиттік бюролардың активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдар алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерді ұсыну қағидалары Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 56-бабының 19-тармағына сәйкес әзірленді және мемлекеттік кірістер органына кредиттік бюролардың осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың коллекторлық және (немесе) микроқаржы ұйымдар алдындағы берешегі бойынша кредиттік есептен мәліметтерді (бұдан әрі - Мәліметтер) ұсыну тәртібін айқындайды.
2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (бұдан әрі – Комитет) активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияларды ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғалардың тізімін қалыптастырғаннан кейін Комитеттің "Smart Data Finance" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – "SDF" АЖ) арқылы кредиттік бюроға жеке тұлғалардың тізімін (жеке сәйкестендіру нөмірін) жолдайды.

3. Кредитные бюро в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса передают Сведения посредством ИС "SDF".
4. При наличии технических сбоев (ошибок) в ИС "SDF" Сведения представляются в органы государственных доходов на СD диске с сопроводительным письмом.
Приложение 15 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 12 ноября 2025 года № 697
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерство финансов Республики Казахстан
1. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 488 "Об утверждении Правил и форм представления организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также о сделках физических лиц с ценными бумагами, и страховыми (перестраховочными) организациями, страховыми брокерами, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20653).
2. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 568 "Об утверждении Правил представления брокерами сведений о сделках физических лиц с ценными бумагами, товарными биржами сведений о сделках физических лиц с биржевыми товарами, реализованными на товарной бирже, и их форм" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20833).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 апреля 2021 года № 381 "О внесении изменений и дополнения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 488 "Об утверждении Правил и форм представления имеющихся сведений о физических лицах-держателях ценных бумаг, а также сведений по заключенным физическими лицами договорам страхования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 155300).

3. Кредиттік бюро сұрау салуды алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде "SDF" АЖ арқылы Мәліметтерді береді.
4. "SDF" АЖ-да техникалық ақаулар (қателер) болған жағдайда, Мәліметтер мемлекеттік кірістер органдарына ілеспе хатпен CD дискіде ұсынылады
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 12 қарашадағы
№ 697
бұйрығына 15-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тізілімдерінің жүйесін жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын ұйым бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар, сондай-ақ жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен жасаған мәмілелері туралы қолда бар мәліметтерді және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, сақтандыру брокерлерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 488 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20653 болып тіркелген).
2. "Брокерлердің жеке тұлғалардың бағалы қағаздармен мәмілелері туралы мәліметтерді, тауар биржаларының жеке тұлғалардың тауар биржасында өткізілген биржалық тауарлармен мәмілелері туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын және олардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 568 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20833 болып тіркелген).
3. "Бағалы қағаздарды ұстаушы-жеке тұлғалар туралы қолда бар мәліметтерді, сондай-ақ жеке тұлғалар жасаған сақтандыру шарттары жөніндегі мәліметтерді ұсыну қағидаларын және нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 488 бұйрығына өзгертулер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 23 сәуірдегі № 381 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 155300 болып тіркелген).