Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также форм, Правил оформления сопроводительных накладных на товары, и их документооборот
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2025 года № 657. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2025 года № 37317
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 3 статьи 179 Налогового кодекса Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Форму сопроводительной накладной на товары согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Печатную форму сопроводительной накладной на товары при осуществлении транзитных перевозок автомобильным транспортом согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан согласно приложению 5 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ нысандарын, Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 31 қазандағы № 657 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 қазанда № 37317 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 179-бабы 3-тармағына және "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлардың тізбесі;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидалары;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Тауарларға ілеспе жүкқұжаттардың нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Автомобиль көлігімен транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжаттың басып шығарылған нысаны бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланған бірінші күнінен кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
Д. Темирбеков
Приложение 1 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2025 года № 657
Перечень товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары
Наименование товара
1
2
1.
Биотопливо, производство и оборот которого регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива"
2.
Этиловый спирт и (или) алкогольная продукция, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции"
3.
Отдельные виды нефтепродуктов, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов"
4.
Газохол, бензанол, нефрас, смесь легких углеводородов, экологическое топливо в соответствии с подпунктом 5) статьи 536 Налогового кодекса Республики Казахстан.
5.
Сжиженный нефтяной газ, производство и оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан "О газе и газоснабжении"
6.
Наркотические средства, психотропные вещества, их аналоги и прекурсоры оборот которых регулируется Законом Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими"
7.
Товары, подлежащие прослеживаемости в соответствии с Соглашением о механизме прослеживаемости
8.
Товары, ввозимые на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов Евразийского экономического союза
9.
Товары, вывозимые с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов Евразийского экономического союза
Приложение 2 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2025 года № 657
Правила оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот, а также формы (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 179 Налогового кодекса Республики Казахстан (далее – Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан "О ратификации Соглашения о механизме прослеживаемости товаров, ввезенных на таможенную территорию Евразийского экономического союза", и определяют порядок оформления сопроводительных накладных на товары (далее – СНТ), предназначенных для контроля за движением товаров.

4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Д. Темирбеков
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 31 қазандағы
№ 657 бұйрыққа 1-қосымша
Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндеттеме қолданылатын тауарлардың тізбесі
Тауардың атауы
1
2
1.
Өндірілуі мен айналымы "Биоотын өндірісін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін биоотын
2.
Өндірілуі мен айналымы "Этил спирті мен (немесе) алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін этил спирті және (немесе) алкоголь өнімі
3.
Өндірілуі мен айналымы "Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін мұнай өнімдерінің жекелеген түрлері
4.
Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 536-бабының 5) тармақшасына сәйкес газохол, бензол, нефрас, жеңіл көмірсутектер қоспасы, экологиялық отын.
5.
Өндірілуі мен айналымы "Газ және газбен жабдықтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін сұйытылған мұнай газы
6.
Айналымы "Есiрткi, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен реттелетін есiрткi құралдары, психотроптық заттар, сол тектестер, прекурсорлар
7.
Қадағалап отыру тетігі туралы келісімге сәйкес қадағалап отыруға жататын тауарлар
8.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлар
9.
Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттер аумағына әкетілетін тауарлар
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 31 қазандағы
№ 657 бұйрыққа 2-қосымша
Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу қағидалары және олардың құжат айналымы қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Салық кодексінің (бұдан әрі – Салық кодексі) 179-бабы 3-тармағының "Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағына әкелінген тауарларды қадағалап отыру тетігі туралы келісімді ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және тауарлардың қозғалысын бақылауға арналған тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды (бұдан әрі – ТІЖ) ресімдеу тәртібін айқындайды.

2. СНТ для целей налогообложения, а также налогового и таможенного администрирования является:
1) товаросопроводительным документом для контроля за движением товаров, в том числе подтверждающий отгрузку товаров налогоплательщику;
2) первичным бухгалтерским документом.
3. В рамках настоящих Правил используются следующие понятия:
1) розничная торговля – предпринимательская деятельность по продаже покупателю товаров, предназначенных для личного, семейного, домашнего или иного использования, не связанного с предпринимательской деятельностью;
2) виртуальный склад – модуль информационной системы электронных счетов-фактур (далее – ИС ЭСФ), предназначенный для обеспечения в автоматическом режиме функционирования механизма прослеживаемости товаров на территории Республики Казахстан;
3) идентификационный номер (ID) склада – номер регистрации виртуального склада налогоплательщика в ИС ЭСФ;
4) товар – любое движимое имущество, в том числе валюта государств-членов Евразийского экономического союза (далее – ЕАЭС), ценные бумаги и (или) валютные ценности, дорожные чеки, электрическая энергия, а также иные перемещаемые вещи, приравненные к недвижимому имуществу в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан";
5) ID товара – автоматически генерируемый идентификатор для товаров на виртуальном складе;
6) перемещение товаров – перемещение на территории Республики Казахстан и (или) ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан товаров в пределах одного лица.
4. Виды виртуальных складов:
1) "Склад" – основной склад налогоплательщика (допустимо создание нескольких складов);
2) "Нераспределенный склад" – склад, создаваемый автоматически для пользователей ИС ЭСФ и для получателей, осуществляющих реализацию товара в розничной торговле, в том числе не зарегистрированных в ИС ЭСФ;
3) "Точка продаж" – место продажи товара, точка продаж, которая находится в торговом зале магазина;
4) "Архив" – склад хранения автоматически списанных товаров налогоплательщика, которому при оформлении СНТ присвоена отметка "Малая торговая точка".
5. Признаки виртуальных складов:
1) "Приоритетный склад" – склад, определенный участником ИС ЭСФ, для автоматического оприходования и списания товаров с виртуального склада;
2) "Склад оприходования товаров по декларациям на товары" – склад для автоматического оприходования товаров по декларациям на товары;
3) "Публичный склад" – склад, предоставляемый покупателем поставщику для выбора склада при перемещении и реализации товаров;

2. Салық салу, сондай-ақ салықтық және кедендік әкімшілендіру мақсаттары үшін ТІЖ:
1) тауарға ілеспе, оның ішінде салық төлеушіге тауарларды тиеп жөнелтуді растайтын құжат;
2) бастапқы бухгалтерлік құжат болып табылады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен қысқартулар пайдаланылады:
1) бөлшек сауда – сатып алушыға жеке, отбасылық, үй iшiнде немесе кәсiпкерлiк қызметпен байланысты емес өзгедей пайдалануға арналған тауарларды сату жөнiндегi кәсiпкерлiк қызмет;
2) виртуалды қойма – Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шартқа сәйкес тауарларды қадағалап отыру тетігінің жұмыс істеуін автоматты режимде қамтамасыз етуге арналған электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – ЭШФ АЖ) модулі;
3) қойманың сәйкестендіру нөмірі (ІD) – салық төлеушінің ЭШФ АЖ-ғы виртуалды қоймасының тіркеу нөмірі;
4) тауар – кез келген жылжымалы мүлік, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одаққа (бұдан әрі – ЕАЭО) мүше мемлекеттердің валюталары, бағалы қағаздар және (немесе) валюталық құндылықтар, жол чектері, электр энергиясы, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жылжымайтын мүлікке теңестірілген өзге де өткізілетін заттар;
5) тауардың ID – виртуалды қоймадағы тауарлар үшін автоматты түрде жинақталатын сәйкестендіргіш;
6) тауарларды өткізу – тауарларды бір тұлға шегінде Қазақстан Республикасының аумағында өткізу және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкету.
4. Виртуалды қоймалардың түрлері:
1) "Қойма" – салық төлеушінің негізгі қоймасы (бірнеше қойманы құруға жол беріледі);
2) "Бөлінбеген қойма" – ЭШФ АЖ пайдаланушылары үшін және бөлшек саудада, оның ішінде ЭШФ АЖ тіркелмеген тауарды өткізуді жүзеге асыратын алушылар үшін автоматты түрде құрылатын қойма;
3) "Сату нүктесі" – дүкеннің сауда залында орналасқан тауарды сату орны, сату нүктесі;
4) "Архив" – ТІЖ ресімдеу кезінде "Шағын сауда нүктесі" белгісі берілген салық төлеушінің автоматты түрде есептен шығарылған тауарларын сақтау қоймасы.
5. Виртуалды қоймалардың белгілері:
1) "Басымдылық берілген қойма" – ЭШФ АЖ қатысушысы автоматты түрде кіріске алу және тауарларды виртуалды қоймадан есептен шығару үшін айқындаған қойма;
2) "Тауарларға арналған декларациялар бойынша тауарларды кіріске алу қоймасы" – тауарларға арналған декларациялар бойынша тауарларды автоматты түрде кіріске алуға арналған қойма;
3) "Жария қойма" – тауарларды өткізу және сату кезінде қойманы таңдау үшін жеткізушіге сатып алушы ұсынатын қойма;

4) "Склад участников совместной деятельности" – склад, используемый участниками совместной деятельности (далее – Склад УСД);
5) "Склад для лизинга" – склад для совместного использования с различными контрагентами (поставщиком или получателем) в течение определенного времени;
6) "Склад по переработке давальческого сырья" – склад, используемый давальцем и переработчиком сырья;
7) "Склад реорганизуемого лица" – склад, используемый при реорганизации предприятия.
6. Сведения по остаткам товаров, вносимые в журнал форм виртуального склада через форму "Остатки" подлежат соответствию сведениям по фактическому количеству остатков товара на складе.
Сведения по товарам, произведенным на территории Республики Казахстан, вносимые в журнал форм виртуального склада через форму "Производство" подлежат соответствию сведениям по фактическому количеству остатков товара на складе.
Глава 2. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары и их документооборот
7. СНТ оформляется в электронной форме в ИС ЭСФ, за исключением случая, указанного в пункте 43 настоящих Правил, когда СНТ подлежит оформлению на бумажном носителе.
СНТ оформляется поставщиком (при ввозе – получателем) по форме в соответствии с Порядком заполнения формы СНТ согласно приложению 3 к настоящему приказу, на казахском или русском языках посредством модуля "Виртуальный склад".
По товарам, указанным в строках, порядковые номера 8 и 9 Перечня товаров, СНТ оформляется без применения модуля "Виртуальный склад".
При оформлении СНТ на бумажных носителях поставщик (при ввозе – получатель) ведет Журнал регистрации и учета бумажных сопроводительных накладных на товары (далее – Журнал) по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. При перемещении, реализации товаров по территории Республики Казахстан, а также при вывозе за пределы Республики Казахстан СНТ оформляется в национальной валюте Республики Казахстан, за исключением следующих случаев, при которых оформляется в иностранной валюте:
1) по сделкам (операциям) по реализации товаров, заключенным (совершенным) в рамках соглашения (контракта) о разделе продукции;
2) по сделкам (операциям) по реализации товаров на экспорт, облагаемым по нулевой ставке налога на добавленную стоимость (далее – НДС) в соответствии со статьями 467, 521 и 523 Налогового кодекса;
3) по оборотам по реализации услуг по международным перевозкам, облагаемым по нулевой ставке НДС в соответствии со статьей 468 Налогового кодекса;
4) по оборотам по реализации, облагаемым по нулевой ставке налога на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 3 статьи 473 настоящего Кодекса.

4) "Бірлескен қызмет қатысушыларының қоймасы" – бірлескен қызмет қатысушылары пайдаланатын қойма (бұдан әрі – БҚҚ қоймасы);
5) "Лизингке арналған қойма" – белгілі бір уақыт ішінде әртүрлі контрагенттермен (жеткізуші немесе алушы) бірлесіп пайдалануға арналған қойма;
6) "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу бойынша қойма" – шикізаттың алушы-берушілері және қайта өңдеушілері пайдаланатын қойма;
7) "Қайта ұйымдастырылатын тұлғаның қоймасы" – кәсіпорынды қайта ұйымдастыру кезінде пайдаланылатын қойма.
6. Тауар қалдықтары бойынша қоймадағы тауар қалдықтарының нақты саны бойынша мәліметтерге сәйкес келуге тиіс "Қалдықтар" нысаны арқылы виртуалды қойма нысандары журналына енгізілетін мәліметтер.
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген тауарлар бойынша қоймадағы тауар қалдықтарының нақты саны бойынша мәліметтерге сәйкес келуге тиіс "Өндіріс" нысаны арқылы виртуалды қойма нысандары журналына енгізілетін мәліметтер.
2-тарау. Тауарларға ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы тәртібі
7. Осы Қағидалардың 43-тармағында көрсетілген, ТІЖ қағаз жеткізгіште рәсімдеуге жататын жағдайларды қоспағанда, ЭШФ АЖ электрондық нысанда рәсімделеді.
Өнім беруші (әкелу кезінде – алушы) ТІЖ нысанын толтыру тәртібіне сәйкес нысан бойынша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Виртуалды қойма" модулі арқылы мемлекеттік немесе орыс тілінде ТІЖ-ді рәсімдейді.
Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 8 және 9-жолдарында көрсетілген тауарлар бойынша ТІЖ "Виртуалды қойма" модулін қолданбай рәсімделеді.
ТІЖ қағаз жеткізгіштерде рәсімдеу кезінде өнім беруші (әкелу кезінде – алушы) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарларға қағаз ілеспе жүкқұжаттарды тіркеу және есепке алу журналын (бұдан әрі – Журнал) жүргізеді.
8. Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тауарларды тасымалдау, өткізу кезінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкету кезінде:
1) өнімді бөлу туралы келісім (келісімшарт), Қазақстан Республикасының Президенті бекіткен жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт шеңберінде жасалған (орындалған) мәмілелер (операциялар) бойынша;
2) Салық кодексінің 467, 521 және 523-баптарына сәйкес қосылған құн салығының нөлдік мөлшерлемесі бойынша салық салынатын, тауарларды экспортқа өткізу жөніндегі мәмілелер (операциялар) бойынша;
3) Салық кодексінің 468-бабына сәйкес қосылған құн салығының нөлдік мөлшерлемесі бойынша салық салынатын, халықаралық тасымалдар бойынша көрсетілетін қызметтерді өткізу жөніндегі айналымдар бойынша;
4) Салық кодексінің 473-бабының 3-тармағына сәйкес қосылған құн салығының нөлдік мөлшерлемесі бойынша салық салынатын өткізу жөніндегі айналымдар бойынша шетел валютасымен көрсету мүмкін болатын жағдайларды қоспағанда, шот-фактурадағы құндық және сомалық мәндер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен көрсетіледі.

9. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан СНТ выписывается в национальной валюте или в валюте, указанной в счете-фактуре (инвойсе).
10. СНТ считается оформленной, если:
1) соответствует требованиям, установленным налоговым законодательством Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" и настоящим Правилам;
2) СНТ в электронной форме присвоен регистрационный номер в ИС ЭСФ;
3) СНТ на бумажном носителе зарегистрирована в Журнале.
11. Интеграционное взаимодействие внешних учетных систем налогоплательщиков с модулем "Виртуальный склад" ИС ЭСФ осуществляется посредством API-механизмов, позволяющих внешним учетным системам выполнять в ИС ЭСФ все операции, предусмотренные бизнес-процессами в Web-приложении, путем интеграции ИС ЭСФ с учетными системами участников ИС ЭСФ.
При взаимодействии по выбору налогоплательщиков внешних учетных систем с сервисом обмена электронными документами, интеграционное взаимодействие такого сервиса с модулем "Виртуальный склад" ИС ЭСФ также осуществляется посредством API-механизмов, позволяющих данному сервису выполнять в ИС ЭСФ все операции, предусмотренные бизнес-процессами в Web-приложении, путем интеграции с ИС ЭСФ.
12. Оригиналом (подлинником) СНТ является электронный документ, содержащийся в ИС ЭСФ, а также СНТ на бумажном носителе, оформленная в случае, предусмотренном пунктом 45 настоящих Правил.
СНТ, распечатанная из ИС ЭСФ на бумажный носитель, отражает заполненные поставщиком реквизиты и допускает отличие от электронной (экранной) версии СНТ.
13. Отдельные поля СНТ не подлежат заполнению, если в техническом описании структуры СНТ такие поля имеют признаки:
1) "необязательное поле";
2) "условно-обязательное поле" и условия по обязательности заполнения не наступают.
Техническое описание структуры СНТ публикуется на интернет-ресурсе Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД), и учитывается при приеме и обработке СНТ в ИС ЭСФ.
14. СНТ подлежит оформлению:
1) при перемещении, реализации и (или) отгрузке на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5 и 6 Перечня товаров;
2) при реализации на территории Республики Казахстан товаров, указанных в строке, порядковый номер 7 Перечня товаров;
3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, за исключением ввоза товаров на легковом автомобиле, разрешенная максимальная грузоподъемность которого не превышает 2,5 (две тысячи пятьсот) тонн;

9. Тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде ТІЖ ұлттық валютада немесе шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валютада жазып беріледі.
10. Егер:
1) ТІЖ Қазақстан Республикасының салық заңнамасында және "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген талаптарға сәйкес келсе;
2) ЭШФ АЖ-да ТІЖ-ға электронды нысанда тіркеу нөмірі берілсе;
3) қағаз түріндегі ТІЖ Журналда тіркелген болса ТІЖ ресімделген болып саналады.
11. Салық төлеушілердің сыртқы есепке алу жүйелерінің ЭШФ АЖ "Виртуалды қойма" модулімен интеграциялық өзара іс-қимылы сыртқы есепке алу жүйелеріне ЭШФ АЖ-да Web-қосымшадағы бизнес-процестерде көзделген барлық операцияларды ЭШФ АЖ-ны ЭШФ АЖ қатысушыларының есепке алу жүйелерімен интеграциялау арқылы орындауға мүмкіндік беретін API-тетіктер арқылы жүзеге асырылады.
Cалық төлеушілердің таңдауы бойынша сыртқы есепке алу жүйелері электрондық құжаттармен алмасу сервисімен өзара іс-қимыл жасаған жағдайда, мұндай сервистің ЭШФ АЖ "Виртуалды қойма" модулімен интеграциялық өзара іс-қимылы да, сондай-ақ осы сервиске ЭШФ АЖ-мен интеграциялау жолымен Web-қосымшадағы бизнес-процестермен көзделген барлық операцияларды ЭШФ АЖ-да орындауға мүмкіндік беретін API-тетіктері арқылы жүзеге асырылады.
12. ЭШФ АЖ-да қамтылған электрондық құжат, сондай-ақ осы Қағидалардың 45-армағында көзделген жағдайларда ресімделген қағаз жеткізгіштегі ТІЖ-ы ТІЖ-ның түпнұсқасы (төлнұсқасы) болып табылады.
ТІЖ баспа түріндегі нысанында ТІЖ-дың электрондық (экрандық) нұсқасынан айырмашылықтарға жол беріледі. ТІЖ баспа нысанында жеткізуші толтырған деректемелері көрсетіледі.
13. Егер ТІЖ құрылымының техникалық сипаттамасында осындай:
1) "міндетті емес ашық жол";
2) "шартты-міндетті ашық жол" және толтыру міндеттілігі бойынша шарттар туындамайды – деген ашық жолдардың белгілері болса, ТІЖ-ның жекелеген ашық жолдары толтыруға жатпайды.
ТІЖ құрылымының техникалық сипаттамасы Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетінің (бұдан әрі – МКК) интернет-ресурсында жарияланады және ЭШФ АЖ-да ТІЖ қабылдау және өңдеу кезінде ескеріледі.
14. ТІЖ:
1) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5 және 6-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту кезінде;
2) Тауарлар тізбесінің реттік нөмері 7-жолда корсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында өткізу кезінде;
3) тауарларды, рұқсат етілген ең жоғары жүк көтеруі 2,5 тоннадан аспайтын, жеңіл автомобильмен әкелуді қоспағанда, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;

4) при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 Перечня товаров;
5) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, за исключением вывоза товаров на легковом автомобиле, разрешенная максимальная грузоподъемность которого не превышает 2,5 (две тысячи пятьсот) тонн;
6) при реализации на территории Республики Казахстан имущества, обращенного в государственную собственность (товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 Перечня товаров);
7) При ввозе на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров физическому лицу автомобильным транспортом, при этом СНТ оформляется перевозчиком, осуществляющим деятельность по транспортировке товаров (экспедирование, курьерская доставка);
8) при перемещении товаров в пределах одного лица и (или) между структурными подразделениями одного лица, за исключением перемещения по территории Республики Казахстан товаров, указанных в строке, порядковый номер 6 и 7 Перечня товаров.
При осуществлении перевозок автомобильным транспортным средством, СНТ оформляется отдельно на каждое транспортное средство.
15. СНТ не подлежит оформлению:
1) при розничной торговле, в следующих случаях:
при реализации товаров, расчеты за которые осуществляются:
наличными деньгами с представлением покупателю чека контрольно-кассовой машины и (или) через терминалы оплаты услуг;
с применением оборудования (устройства), предназначенного для осуществления платежей с использованием платежных карточек;
при реализации товаров физическим лицам, расчеты за которые осуществляются электронными деньгами или с использованием средств электронного платежа;
2) при розничной реализации автозаправочными станциями товаров, указанных в строках, порядковые номера 3, 4 и 5 Перечня товаров;
3) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств, не являющихся членами ЕАЭС, и с территории государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
4) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, и на территорию государств-членов ЕАЭС по системе магистральных трубопроводов и (или) по линиям электропередачи;
5) при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, по которым местом начала транспортировки является территория государств, не являющихся членами ЕАЭС;

4) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына әкету кезінде;
5) тауарларды, рұқсат етілген ең жоғары жүк көтеруі 2,5 тоннадан аспайтын, жеңіл автомобильмен әкетуді қоспағанда, Қазақстан Республикасының аумағынан Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына тауарларды әкету кезінде;
6) Қазақстан Республикасының аумағында мемлекеттік меншікке айналдырылған мүлікті өткізу кезінде (Тауарлар тізбесінің реттік нөмерлері 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7 жолда көрсетілген тауарлар) рәсімдеуге жатады;
7) жеке тұлғалардың автомобиль көлігімен ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде ТІЖ тауарларды, жүктерді тасымалдау жөніндегі қызметті (экспедициялау, курьерлік жеткізіп беру) жүзеге асыратын тасымалдаушы рәсімдейді;
8) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі 6 және 7-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағы бойынша араластыруды қоспағанда, тауарларды бір тұлға шегінде және (немесе) бір тұлғаның құрылымдық бөлімшелері арасында өткізу кезенде ресімдеуге жатады.
Автомобиль көлігімен тасымалдауды жүзеге асыру кезінде ТІЖ әрбір автомобиль көлігіне жеке ресімделеді.
15. ТІЖ:
1) бөлшек сауда кезінде, мынадай жағдайларда:
тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар:
сатып алушыға бақылау-касса машинасының чегін ұсына отырып, қолма-қол ақшамен және (немесе) көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу терминалдар арқылы;
төлем карточкаларын пайдаланып, төлемдерді жүзеге асыруға арналған жабдықты (құрылғыны) қолдана отырып;
жеке тұлғаларға тауарларды өткізу кезінде есеп айырысулар электрондық ақшамен немесе электрондық төлем құралдарын пайдалана отырып жүзеге асырылған кезде;
2) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 3, 4 және 5-жолда көрсетілген автожанармай құю станциялары тауарларды бөлшек саудада өткізуі кезінде;
3) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағынан және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде;
4) ЕАЭО мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағына және ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына магистральды құбыржол жүйесі бойынша және (немесе) электр беру желілері бойынша тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде;
5) ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің аумағы тасымалдауды бастау орны болып табылатын ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде;

6) при вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС, по которым страной назначения является территория государства, не являющегося членом ЕАЭС, за исключением товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 Перечня товаров;
7) при отгрузке возвратной тары, за исключением случаев вывоза тары, код ТН ВЭД который включен в Перечень изъятия Всемирной торговой организации (далее – ВТО), с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС;
8) при перемещении товаров в пределах одного лица между стационарными, производственными и (или) складскими помещениями, расположенными по одному адресу;
9) при ввозе на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС товаров для личного пользования физическими лицами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16. СНТ представляется поставщиком (при ввозе получателем) в соответствии со статьей 179 Налогового кодекса, в следующие сроки при:
1) перемещении, реализации и (или) отгрузке товаров по территории Республики Казахстан – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
2) ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС – до пересечения Государственной границы Республики Казахстан;
3) вывозе с территории Республики Казахстан на территорию государств, не являющихся членами ЕАЭС, товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 Перечня товаров – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
4) вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС – не позднее начала перемещения, реализации и (или) отгрузки товаров;
5) осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан – на автомобильном пункте пропуска при пересечении Государственной границы Республики Казахстан.
При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС автомобильным транспортным средством либо воздушным судном, работником органа государственных доходов производится подтверждение факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан путем проставления соответствующей отметки в СНТ.

6) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолда көрсетілген тауарларды қоспағанда, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан межелі елі ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттің аумағы болып табылатын, ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде;
7) СЭҚ ТН коды Дүниежүзілік сауда ұйымын (бұдан әрі – ДСҰ) Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-га мүше мемлекеттердің аумағына алып қою тізбесіне енгізілген ыдысты әкету жағдайларын қоспағанда, қайтарылатын ыдысты тиеу кезінде;
8) тауарларды бір тұлғаның шегінде бір мекенжай бойынша орналасқан стационарлық, өндірістік және (немесе) қойма үй-жайлары арасында өткізу кезінде;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе жеке тұлғалардың жеке пайдалануы үшін тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде рәсімдеуге жатпайды.
16. Өнім беруші (алушы әкелу кезінде) Салық кодексінің 179-бабында көзделген, мынадай мерзімдерде ТІЖ:
1) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағымен алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
2) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткенге дейін әкелу;
3) Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолда көрсетілген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше болып табылмайтын мемлекеттердің әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
4) тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде – тауарларды алып өту, өткізу және (немесе) тиеп-жөнелту басталғаннан кешіктірілмей;
5) ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше басқа мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткен кезде автомобиль өткізу пунктінде ұсынады.
Тауарларды автомобиль көлігімен не әуе кемесімен ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде мемлекеттік кірістер органының қызметкері ТІЖ-ге тиісті белгі қою арқылы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өту фактісін растауды жүргізеді.

17. Получатель СНТ в течение 10 (десяти) календарных дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ представляет посредством ИС ЭСФ подтвержденную или отклоненную СНТ, подписанную ЭЦП в порядке, определенном Законом Республики Казахстан "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", за исключением поставки (перевозки) товара посредством любого вида транспорта, при которой представление подтвержденной или отклоненной СНТ осуществляется не позднее 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ.
18. Подтверждение СНТ получателем не требуется в следующих случаях:
1) при реализации товаров на экспорт;
2) при реализации авиационного топлива, осуществляемой аэропортами при заправке воздушных судов иностранных авиакомпаний, выполняющих международные полеты, международные воздушные перевозки;
3) при реализации товаров налогоплательщику, являющемуся субъектом, осуществляющим розничную торговлю, при одновременном соответствии получателя следующим критериям:
применении специального налогового режима на основе упрощенной декларации;
соответствии видам деятельности (розничная торговля, предоставление услуг по обеспечению питанием и напитками, согласно общему классификатору экономической деятельности);
применении контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и передачи данных.
При оформлении СНТ такому налогоплательщику в категории получателя автоматически устанавливается отметка "Малая торговая точка".
4) при реализации товаров, указанных в строках, порядковые номера 3 и 4, Перечня товаров, конечному потребителю.
19. СНТ, оформленная с указанием неполных и (или) недостоверных данных, а также неподтвержденная или неотклоненная получателем, подлежит исправлению или отзыву поставщиком (при ввозе – получателем), за исключением случаев, установленных настоящим пунктом:
1) при поставке (перевозке) товара посредством любого вида транспорта – в течение 20 (двадцати) рабочих дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ;
2) при поставке товара без использования транспорта – в течение 10 (десяти) календарных дней с даты регистрации СНТ в ИС ЭСФ.
При этом СНТ, оформленная при ввозе (вывозе) товаров на территорию (с территории) Республики Казахстан с территории (на территорию) государств-членов ЕАЭС, по которой имеется подтверждение факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан, не подлежит отзыву.
20. При необходимости внесения изменений и (или) дополнений в ранее оформленную СНТ, исправление ошибок, не влекущих замену поставщика и (или) получателя товаров, оформляется исправленная СНТ с аннулированием ранее оформленной СНТ.
При этом в исправленной СНТ указывается регистрационный номер исправляемой СНТ в ИС ЭСФ.

17. ТІЖ алушы ТІЖ ЭШФ АЖ-да тіркелген күннен бастап күнтізбелік 20 (жиырма) күн ішінде расталған немесе бас тартылған ТІЖ ұсыну жүзеге асырылатын, көліктің кез келген түрі арқылы тауарды жеткізуді (тасымалдауды) қоспағанда, АЖ арқылы ұсынады ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған тәртіппен ЭЦҚ-мен қол қойылған, расталған және бас тартылған ТІЖ ЭШФ АЖ арқылы ұсынады.
18. Алушының ТІЖ растауы мынадай жағдайларда:
1) тауарларды экспортқа өткізу кезінде;
2) халықаралық ұшуларды, халықаралық әуе тасымалдарын орындайтын шетелдік авиакомпаниялардың әуе кемелеріне жанармай құю кезінде әуежайлар жүзеге асыратын авиациялық жанар-жағармайды өткізу кезінде;
3) алушы бір мезгілде мынадай өлшемшарттарға сәйкес келген кезде бөлшек сауданы жүзеге асыратын субъект болып табылатын:
оңайлатылған декларация негізінде арнаулы салық режимін қолданатын;
қызметінің түріне (бөлшек сауда, экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішіне сәйкес азық-түлікпен және сусындармен қамтамасыз ету бойынша қызметтер көрсету,) сәйкес келетін;
деректерді тіркеу және беру функциясы бар бақылау-касса машинасын қолданатын салық төлеушіге тауарларды өткізу кезінде.
Мұндай салық төлеуші ТІЖ ресімдеу кезінде алушының санатына автоматты түрде "Шағын сауда нүктесі" белгісі қойылады.
4) Тауарлар тізбесінің реттік нөмілері 3 және 4-жолдарында көрсетілген тауарларды түпкілікті тұтынушыға өткізу кезінде талап етілмейді.
19. Толық емес және (немесе) дұрыс емес деректерді көрсете отырып рәсімделген, сондай-ақ алушы растамаған немесе бас тартпаған, осы тармақта белгіленген жағдайларды қоспағанда, ТІЖ:
1) тауарды көліктің кез келген түрі арқылы жеткізу (тасымалдау) кезінде – ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күнінен бастап 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде;
2) көлікті пайдаланбай тауарды жеткізу кезінде – ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркелген күнінен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде жеткізуші (әкелу кезінде – алушы) түзетуге немесе кері қайтарып алуға жатады.
Бүл ретте ТІЖ рәсімделген тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан әкелу немесе Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өту фактісі расталған әкелу (әкету) кезінде, кері қайтарып алуға жатпайды.
20. Бұрын ресімделген ТІЖ-ға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу, жеткізушіні және (немесе) тауарларды алушыны ауыстыруға әкеп соқтырмайтын қателерді түзету қажет болған жағдайда, бұрын ресімделген ТІЖ-ны жою арқылы түзетілген ТІЖ ресімделеді.
Бұл ретте түзетілген ТІЖ-да ЭШФ АЖ-да түзетілетін ТІЖ-ның тіркеу нөмірі көрсетіледі.

21. При возврате товара:
1) по отклоненной СНТ получателем – поставщик осуществляет перемещение товаров на склад отгрузки товаров поставщика по СНТ со статусом "отклоненная";
2) при отзыве СНТ до подтверждения или отклонения СНТ получателем – поставщиком осуществляется перемещение товаров на склад отгрузки товаров по СНТ со статусом "отозванная";
3) по ранее подтвержденной получателем СНТ – получатель оформляет СНТ на возврат, при этом указывается регистрационный номер ранее оформленной СНТ в ИС ЭСФ.
22. По товарам, реализованным налогоплательщику, которому согласно подпункту 3) пункта 18 настоящих Правил присвоена отметка "Малая торговая точка", оформление СНТ на возврат товара производится поставщиком.
23. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС получатель товаров, указанных в строках, порядковых номерах 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 Перечня, оформляет первичную СНТ, посредством которой товары поступают в виртуальный склад.
Данные первичной СНТ по товарам, отраженным в настоящем пункте подлежат сопоставлению с данными формы 328.00 в целях автоматического указания источника происхождения при выписке ЭСФ в течение 10 (десяти) рабочих дней после подтверждения органами государственных доходов факта уплаты косвенных налогов, за исключением товаров, используемых для собственных нужд.
24. При ввозе товаров на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС или вывозе товаров с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС автомобильным транспортным средством, воздушным судном, лицо, осуществляющее такую транспортировку товаров (водитель/представитель компании (экспедирование, курьерская доставка)) при пересечении Государственной границы на пункте пропуска/в аэропорту предоставляет регистрационный номер СНТ на перевозимый товар работнику органа государственных доходов для подтверждения факта пересечения Государственной границы Республики Казахстан.
25. Получателю по товарам, ввозимым на территорию Республики Казахстан с территории государств-членов ЕАЭС, за исключением товаров, указанных в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 Перечня товаров, оприходованным на виртуальный склад по СНТ, предоставлена возможность произвести списание указанных товаров с виртуального склада.
26. Товары, указанные в строках, порядковые номера 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 Перечня товаров, списываются с виртуального склада без оформления СНТ на реализацию:
на основе чека контрольно-кассовой машины с функцией фиксации и (или) передачи данных, который содержит ID товара – автоматически на 16 (шестнадцатый) календарный день со дня реализации;
при использовании для собственных нужд, в производстве, оказании услуг, выполнении работ;
при порче, утрате, хищении, утилизации;
при прекращении прослеживаемости;

21. Тауар қайтарылған жағдайда:
1) алушы бас тартқан ТІЖ бойынша – жеткізуші "бас тарту" мәртебесі бар ТІЖ бойынша тауарларды тиеп-жөнелту қоймасына тауарларды тасымалдауды жүзеге асырады;
2) алушы ТІЖ расталғанға немесе бас тартқанға дейін ТІЖ кері қайтарып алынған кезде – жеткізуші "кері қайтарып алу" мәртебесі бар ТІЖ бойынша тауарларды тиеп-жөнелту қоймасына тасымалдауды жүзеге асырады;
3) алушы бұрын растаған ТІЖ бойынша – алушы қайтаруға ТІЖ ресімдейді, бұл ретте ЭШФ АЖ-да бұрын ресімделген ТІЖ-ның тіркеу нөмірі көрсетіледі.
22. Қағидалардың 18-тармағы 3) тармақшасына сәйкес "Шағын сауда нүктесі" санаты белгісі қойылған, салық төлеушіге өткізілген тауар бойынша тауарды қайтаруға ТІЖ ресімдеуді жеткізуші жүргізеді.
23. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу кезінде Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолда көрсетілген тауарларды алушы бастапқы ТІЖ ресімдейді, ол арқылы тауарлар виртуалды қоймаға түседі.
Осы тармақта көрсетілген тауарлар бойынша бастапқы ТІЖ бастапқы деректерін жеке мұқтаждары үшін пайдаланылатын тауарларды қоспағанда, жанама салықтарды төлеу фактісін мемлекеттік кірістер органдары растағаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде ЭШФ-ны жазып беру кезінде шығару көзін автоматты түрде көрсету мақсатында 328.00-нысанының деректерімен салыстыруға жатады.
24. Тауарларды автомобиль көлігімен, әуе кемесімен ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелу немесе тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына әкету кезінде осындай тасымалдауды жүзеге асыратын тұлға (жүргізуші/компанияның өкілі (экспедициялау, курьерлік жеткізу)) өткізу пунктінде/әуежайда Мемлекеттік шекарадан кесіп өту кезінде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан өту фактісін растау үшін мемлекеттік кірістер органының қызметкеріне тасымалданатын тауарға ТІЖ тіркеу нөмірін ұсынады.
25. Бастапқы ТІЖ бойынша виртуалды қоймаға кіріске алынған, ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу бойынша алушы, қажет болған жағдайда, виртуалды қойма арқылы электрондық шот-фактуралар жазып берілетін тауарларды қоспағанда, Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолда көрсетілген тауарлар виртуалды қоймадан есептен шығаруды жүргізеді.
26. Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-жолда көрсетілген тауарлар:
тауардың ID-ін қамтитын деректерді тіркеу және (немесе) беру функциясы бар бақылау-касса машинасының чегінің негізінде – өткізілген күннен бастап күнтізбелік 16 (он алты) күн өткеннен кейін автоматты түрде;
өз мұқтажы үшін, өндірісте, қызмет көрсетуде, жұмыстарды орындауда пайдалану кезінде;
бүлінген, жоғалған, ұрланған, кәдеге жаратылған кезде;
қадағалап отыру тоқтатылған кезде;

при получении товаров по СНТ, оформленной в адрес субъекта розничной торговли, соответствующего критериям, установленным подпунктом 3) пункта 18 настоящих Правил, автоматически по истечении 30 (тридцати) календарных дней с даты оформления СНТ.
27. СНТ, зарегистрированная в ИС ЭСФ, хранится с даты регистрации в ИС ЭСФ в течение срока исковой давности, установленной Налоговым кодексом.
СНТ, зарегистрированная в Журнале регистрации и учета бумажных СНТ, а также Журнал регистрации и учета бумажных СНТ, хранятся с даты регистрации СНТ в течение срока исковой давности, установленной Налоговым кодексом.
28. Выписка ЭСФ по товарам, на которые распространяется требование по оформлению СНТ, осуществляется на основе СНТ с указанием в строке 32 "Документ, подтверждающий поставку товаров, работ услуг" регистрационного номера СНТ.
Данные по товарам, отражаемые в СНТ и ЭСФ идентичны, за исключением стоимостных показателей товара, а также данных по товарам с изменением качественных и количественных характеристик, код ТН ВЭД которых указан в приложении 2 к настоящим Правилам.
29. При технических сбоях в течение сроков по оформлению, подтверждению либо отказу в подтверждении СНТ, приостанавливается работа в ИС ЭСФ на период устранения технических ошибок и восстановления работоспособности ИС ЭСФ.
Оформление, подтверждение либо отказ в подтверждении СНТ осуществляется в течение 3 (трех) рабочих дней после устранения технических ошибок и восстановления работоспособности ИС ЭСФ.
30. При отклонении получателем СНТ, номер и дата которой указаны в строке 32 "Документ, подтверждающий поставку товаров, работ услуг", зарегистрированной ЭСФ, оформление поставщиком исправленной СНТ осуществляется не позднее 3 (трех) рабочих дней после даты отклонения СНТ.
При этом при выписке исправленного ЭСФ на основе такой СНТ указывается номер исправляемой ЭСФ.
Глава 3. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары при передаче имущества в финансовый лизинг
31. При передаче имущества в финансовый лизинг лизингодатель создает склад для лизинга.
32. Лизингодатель при передаче имущества в финансовый лизинг оформляет СНТ для перемещения на склад для лизинга, при этом подтверждение СНТ получателем не требуется.
33. Предмет лизинга подлежит нахождению на складе для лизинга лизингодателя до передачи права собственности на предмет лизинга лизингополучателю.
34. После передачи права собственности на предмет лизинга лизингополучателю лизингодатель оформляет СНТ для перемещения предмета лизинга со склада для лизинга на виртуальный склад лизингополучателя.

осы Қағидалардың 18-тармағы 3) тармақшасында белгіленген өлшемшарттарға сәйкес келетін, бөлшек сауда субъектісіне рәсімделген ТІЖ бойынша тауарларды алу кезінде ТІЖ рәсімделген күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн өткеннен кейін автоматты түрде өткізуге ТІЖ рәсімдеусіз виртуалды қоймадан есептен шығарылады.
27. ЭШФ АЖ-де тіркелген ТІЖ Салық кодексінде белгіленген талап қою мерзімі ішінде ЭШФ АЖ-да тіркелген күннен бастап сақталады.
Қағаз ТІЖ тіркеу және есепке алу журналында, сондай-ақ қағаз ТІЖ тіркеу және есепке алу журналында тіркелген ТІЖ тіркеу күнінен бастап Салық кодексінде белгіленген талап қою мерзімі шегінде сақталады.
28. ТІЖ ресімдеу жөніндегі талап қолданылатын тауарлар бойынша ЭШФ-ны жазып беру "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізілгенін растайтын құжат" деген 32-жолда ТІЖ тіркеу нөмірін көрсете отырып, ТІЖ негізінде жүзеге асырылады.
Тауардың құндық көрсеткіштерін, сондай-ақ СЭҚ ТН коды осы Қағиданын 2-қосымшада көрсетілген сапалық және сандық сипаттамалары өзгерген тауарлар бойынша деректерді қоспағанда, ТІЖ және ЭШФ-да көрсетілетін тауарлар бойынша деректер бірдей болуы тиіс.
29. ТІЖ ресімдеу, растау не растаудан бас тарту мерзімдері ішінде техникалық ақау болған кезде техникалық қателерді жою және ЭШФ АЖ жұмыс істеу мүмкіндігін қалпына келтіру кезеңіне ЭШФ АЖ жұмыс тоқтатыла тұрады.
ТІЖ ресімдеу, растау не растаудан бас тарту техникалық қателер жойылғаннан және ЭШФ АЖ жұмыс қабілеттілігі қалпына келтірілгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
30. Алушы нөмірі мен күні тіркелген ЭШФ-ның "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізілгенін растайтын құжат" деген 32-жолында көрсетілген ТІЖ бас тартқан кезде жеткізуші түзетілген ТІЖ ресімдеуді ТІЖ бас тартылған күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүзеге асырылады.
Бұл ретте осындай ТІЖ негізінде түзетілген ЭШФ жазып беру кезінде түзетілетін ЭШФ нөмірі көрсетіледі.
3-тарау. Мүлікті қаржы лизингіне беру кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
31. Мүлікті қаржы лизингіне беру кезінде лизинг беруші лизинг үшін қойма жасайды.
32. Мүлікті қаржы лизингіне беру кезінде лизинг беруші лизингке арналған қоймаға өткізу үшін ТІЖ ресімдейді, бұл ретте алушының ТІЖ растауы талап етілмейді.
33. Лизинг нысанасы лизинг алушының лизинг нысанасына меншік құқығын бергенге дейін лизинг берушінің лизингке арналған қоймасында болуы тиіс.
34. Лизинг алушының лизинг нысанасына меншік құқығын бергеннен кейін лизинг беруші лизинг нысанасын лизингке арналған қоймадан лизинг алушының виртуалды қоймасына көшіру үшін ТІЖ ресімдейді.

35. При возврате или изъятии предмета лизинга лизингодатель оформляет СНТ для перемещения предмета лизинга со склада для лизинга на виртуальный склад лизингодателя. При этом в стоимости предмета лизинга, указываемой в СНТ, при возврате/изъятии, возможны различия от стоимости предмета лизинга, указанной в СНТ, при передаче в лизинг (сумма не обязательна к заполнению).
Глава 4. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары при переработке давальческого сырья
36. При переработке давальческого сырья переработчик давальческого сырья создает в виртуальном складе "Склад по переработке давальческого сырья" с указанием идентификационных данных переработчика и фактического адреса склада переработки давальческого сырья.
При ввозе давальческого сырья с территории государств-членов ЕАЭС переработчик оформляет первичную СНТ, на основании которой давальческое сырье поступает на "Склад по переработке давальческого сырья".
37. При передаче поставщиком давальческого сырья на переработку оформляется СНТ для передачи давальческого сырья со склада поставщика на "Склад по переработке давальческого сырья".
38. Переработчик давальческого сырья списывает давальческое сырье в производство со "Склада по переработке давальческого сырья".
39. При передаче поставщику готовой продукции переработчик вносит готовую продукцию на "Склад по переработке давальческого сырья" по форме виртуального склада "Производство".
40. Переработчик оформляет СНТ на отгрузку товара со "Склада по переработке давальческого сырья".
Глава 5. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары по имуществу, обращенному в республиканскую собственность
41. По имуществу, обращенному в республиканскую собственность и реализуемому через аукцион, СНТ оформляется уполномоченным органом по управлению государственным имуществом.
42. Имущество, указанное в пункте 41 настоящих Правил, подлежит внесению в виртуальный склад через форму "Остатки" в журнале форм.
Глава 6. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары на бумажных носителях
43. Налогоплательщик оформляет СНТ на бумажном носителе в случае подтверждения информации на интернет-ресурсе КГД о невозможности оформления СНТ в ИС ЭСФ по причине технических ошибок.
44. СНТ, оформленная на бумажном носителе в соответствии с пунктом 43 настоящих Правил, подлежит введению в ИС ЭСФ в течение 3 (трех) рабочих дней:
с даты устранения технических ошибок в ИС ЭСФ (СНТ оформляется на бумажном носителе в период возникновения технических ошибок);
с даты внесения бумажных СНТ в ИС ЭСФ поставщиком СНТ (при приобретении товаров получателем в период технических ошибок).

35. Лизинг нысанасын қайтарған немесе алып қойған кезде лизинг беруші лизинг нысанасын лизингке арналған қоймадан лизинг берушінің виртуалды қоймасына көшіру үшін ТІЖ ресімдейді. Бұл ретте қайтару/алып қою кезінде ТІЖ-да көрсетілетін лизинг нысанасының құны ТІЖ-да көрсетілген лизинг нысанасының құнынан лизингті берген кезде (соманы көрсетпеуі мүмкін) ерекшеленуі мүмкін.
4-тарау. Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
36. Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу кезінде алыс-беріс шикізатының қайта өңдеушісі қайта өңдеушінің сәйкестендіру деректерін және алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасының нақты мекенжайын көрсете отырып "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасы" виртуалды қойманы жасайды.
ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан алыс-беріс шикізатын әкелген кезде қайта өңдеуші бастапқы ТІЖ ресімдейді, оның негізінде алыс-беріс шикізаты "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасына" келіп түседі.
37. Жеткізуші алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуге берген кезде, алыс-беріс шикізатын жеткізушінің қоймасынан "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасына" беру үшін ТІЖ ресімдейді.
38. Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеуші "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасынан" өндіріске алыс-беріс шикізатын есептен шығарады.
39. Дайын өнімді жеткізушіге берген кезде қайта өңдеуші дайын өнімді "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасына" "Өндіріс" виртуалды қойма нысаны бойынша енгізеді.
40. Қайта өңдеуші "Алыс-беріс шикізатын қайта өңдеу қоймасынан" тауарды тиеп-жөнелту үшін ТІЖ ресімдейді.
5-тарау. Республикалық меншікке айналдырылған мүлік бойынша тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
41. Республикалық меншікке айналдырылған және аукцион арқылы өткізілетін мүлік бойынша ТІЖ-ны мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган ресімдейді.
42. Осы Қағидалардың 41-тармағында көрсетілген мүлік нысандар журналындағы "Қалдықтар" нысаны арқылы виртуалды қоймаға енгізілуі тиіс.
6-тарау. Қағаз тасығышта тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
43. Техникалық қателердің себебінен ЭШФ АЖ-да ТІЖ ресімдеудің мүмкін еместігі туралы ақпаратты МКК интернет-ресурсында растаған жағдайда, салық төлеуші ТІЖ қағаз тасығышта ресімдейді.
44. Осы Қағидалардың 43-тармағына сәйкес қағаз тасығышта ресімделген ТІЖ:
ЭШФ АЖ-да техникалық ақаулар жойған күннен бастап (техникалық ақаулар туындаған кезеңде ТІЖ қағаз тасығышта ресімделеді);
ТІЖ жеткізушісі ЭШФ АЖ-ға қағаз ТІЖ енгізген күннен бастап (алушы тауарларды техникалық ақаулар кезеңінде сатып алған кезде) 3 (үш) жұмыс күні ішінде ЭШФ АЖ-ға енгізілуі тиіс.

Глава 7. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары при ввозе товаров с территории государств-членов Евразийского экономического союза в несобранном или разобранном виде
45. При ввозе товара с территории государств-членов ЕАЭС в несобранном или разобранном виде получателем товара оформляется первичная СНТ на составные части (компоненты) ввозимого товара.
При ввозе нескольких составных частей (компонентов) на одном транспортном средстве получатель товара оформляет одну первичную СНТ с построчным отражением составных частей (компонентов).
46. При оформлении первичной СНТ общая стоимость ввозимого товара, предусмотренная условиями договора (контракта), отражается по первой заявленной составной части (компоненту), а по другим составным частям (компонентам) сведения по стоимости не отражаются.
47. При поступлении на виртуальный склад составных частей (компонентов) ввезенного товара получатель осуществляет их сборку посредством формы "Комплектация" с отражением сведений о ввезенном товаре.
Глава 8. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)
48. По товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения), СНТ оформляется в следующих случаях:
при ввозе на территорию Республики Казахстан с территории других государств-членов ЕАЭС;
при вывозе с территории Республики Казахстан на территорию других государств-членов ЕАЭС;
при вывозе с территории СЭЗ, расположенной на территории Республики Казахстан, на территорию других государств-членов ЕАЭС.
49. При оформлении СНТ в графах 4, 5 и 6 раздела G10 "Данные по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" необходимо отразить сведения о разрешительном документе (лицензия/разрешение), который загружается из журнала разрешительных документов (реестр лицензий по экспортному контролю (на импорт и экспорт), размещенного в ИС ЭСФ.
Глава 9. Порядок оформления сопроводительной накладной на товары при осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан
50. При осуществлении международных автомобильных перевозок с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан на автомобильных пунктах пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами ЕАЭС перевозчики предоставляют работникам органов государственных доходов товаросопроводительные документы.

7-тарау. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде әкелген кезде тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
45. ЕАЭО мүше мемлекеттердің аумағынан тауарды құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрде әкелген кезде тауар алушы әкелінетін тауардың құрауыш бөліктеріне (құрамдастарына) бастапқы ТІЖ ресімдейді.
Бұл ретте бір көлік құралында бірнеше құрауыш бөліктері (құрамдастары) әкелінген кезде тауар алушы бір бастапқы ТІЖ-да құрауыш бөліктерін (құрамдастарын) жолма жол көрсете отырып ресімдейді.
46. Бастапқы ТІЖ ресімдеген кезде шарт (келісімшарт) талаптарында көзделген әкелінетін тауардың жалпы құны бірінші мәлімделген құрауыш бөліктері (құрамдастары) бойынша көрсетіледі, ал басқа құрауыш бөліктері (құрамдастары) бойынша құн жөніндегі мәлімет көрсетілмейді.
47. Виртуалды қоймаға әкелінген тауардың құрауыш бөліктері (құрамдастары) келіп түскен кезде алушы әкелінген тауар туралы мәліметтерді көрсете отырып "Жиынтықтау" деген нысан арқылы оларды өңдеуді жүзеге асырады.
8-тарау. Экспорттық бақылауға жататын тауарлар (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы) бойынша тауарларға ілеспе жүкқұжатты ресімдеу
48. Экспорттық бақылауға жататын тауарлар (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы) бойынша ТІЖ мынадай жағдайларда:
ЕАЭО мүше басқа мемлекеттердің аумағынан Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде;
Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО мүше басқа мемлекеттердің аумағына әкеткен кезде;
Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан АЭА аумағынан ЕАЭО мүше басқа мемлекеттердің аумағына әкеткен кезде ресімделеді.
49. G10 бөлімінің 4, 5 және 6-бағандарында "Экспорттық бақылауға жататын тауарлар бойынша деректер (қосарланған мақсаттағы, әскери мақсаттағы)" ТІЖ ресімдеген кезде ЭШФ АЖ орналастырылған рұқсат беру құжаттары журналынан ((импорт пен экспортқа) экспорттық бақылау бойынша лицензиялар тізілімі) жүктелетін рұқсат беру құжаты (лицензия/рұқсат) туралы мәліметті көрсету қажет.
9-тарау. ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО-ға мүше екінші Мемлекеттің аумағына Қазақстан Республикасының аумағы арқылы халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу
50. Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО-ға мүше екінші мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыру кезінде ЕАЭО-ға мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы автомобиль өткізу пункттерінде тасымалдаушылар мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлеріне тауарға ілеспе құжаттарды ұсынады.

51. Работники органов государственных доходов на автомобильных пунктах пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами ЕАЭС осуществляют следующие действия:
сканируют товаросопроводительные документы;
вносят сведения из товаросопроводительных документов в информационные системы;
выдают перевозчику, осуществляющему международные автомобильные перевозки с территории одного государства-члена ЕАЭС на территорию другого государства-члена ЕАЭС через территорию Республики Казахстан (за исключением грузовых автотранспортных средств, следующих под таможенным контролем), печатную форму СНТ при осуществлении транзитных перевозок автомобильным транспортом (далее – печатная форма СНТ) по форме согласно приложению 4 к настоящему приказу.

51. ЕАЭО-ға мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік кірістер органдарының қызметкерлері мынадай іс-қимылдарды жүзеге асырады:
тауарға ілеспе құжаттарды сканерлейді;
тауарға ілеспе құжаттардан мәліметтерді ақпараттық жүйелерге енгізеді;
Қазақстан Республикасының аумағы арқылы ЕАЭО-ға мүше бір мемлекеттің аумағынан ЕАЭО-ға мүше екінші мемлекеттің аумағына халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыға (кедендік бақылаумен жүретін жүк автокөлік құралдарын қоспағанда), автомобиль көлігімен транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде осы бұйрықтын 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ТІЖ басып шығарылған нысанда береді.

52. Печатная форма СНТ заполняется работником органов государственных доходов на пункте пропуска на Государственной границе Республики Казахстан с государствами-членами ЕАЭС в соответствии со сведениями из товаросопроводительных документов, представленных перевозчиком.
53. Перевозчик обеспечивает сохранность и наличие оригинала печатной формы СНТ на протяжении маршрута следования по территории Республики Казахстан.

52. ТІЖ басып шығарылған нысанын тасымалдаушы ұсынған тауарға ілеспе құжаттардың мәліметтеріне сәйкес ЕАЭО-ға мүше мемлекеттермен Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасындағы өткізу пунктінде мемлекеттік кірістер органдарының қызметкері толтырады.
53. Тасымалдаушы Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүру маршруты бойы ТІЖ басып шығарылған нысаны түпнұсқасының сақталуын және болуын қамтамасыз етеді.

54. При перегрузке перевозимого груза на другое автотранспортное средство, перевозчик, получивший печатную форму СНТ при въезде на территорию Республики Казахстан, передает оригинал печатной формы СНТ перевозчику, принимающему груз.
Перевозчик, принявший груз, обязан заверить внесенные сведения о водителе и автотранспортном средстве в печатную форму СНТ в ближайшем территориальном органе государственных доходов.

54. Тасымалданатын жүк басқа автокөлік құралына қайта тиелген кезде, ТІЖ басып шығарылған нысанын алған тасымалдаушы Қазақстан Республикасының аумағына кірген кезде жүкті қабылдап аталын тасымалдаушыға ТІЖ басып шығарылған нысанының түпнұсқасын береді.
Жүкті қабылдап алған тасымалдаушы ТІЖ басып шығарылған нысанына енгізілген жүргізуші мен автокөлік құралы туралы мәліметтерді жақын маңдағы аумақтық мемлекеттік кірістер органында куәландыруға міндетті.

55. При выезде с территории Республики Казахстан на территорию государств-членов ЕАЭС перевозчик передает оригинал печатной формы СНТ работнику органов государственных доходов в пункте пропуска выезда.
56. Срок пересечения территории Республики Казахстан транзитными грузовыми автотранспортными средствами, следующими с печатной формой СНТ, составляет не более 20 (двадцати) календарных дней.
Приложение 1
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
Журнал регистрации и учета бумажных сопроводительных накладных на товары
Регистрационный номер СНТ
Дата оформления СНТ
ИИН/БИН поставщика
Наименование поставщика
Фактический адрес отправки/ отгрузки
ИИН/БИН получателя
Наименование получателя
Фактический адрес доставки/поставки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНТ – сопроводительная накладная на товар;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Приложение 2
к Правилам оформления
сопроводительных накладных
и их документооборот
Перечень кодов товара в соответствии с Товарной номенклатурой
внешнеэкономической деятельности по товарам с изменением качественных
и количественных характеристик
Код товара в соответствии с Товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности
Наименование товара (Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности)
1.

55. Қазақстан Республикасының аумағынан ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағына шығу кезінде тасымалдаушы шығу өткізу пунктінде мемлекеттік кірістер органдарының қызметкеріне ТІЖ басып шығарылған нысанының түпнұсқасын береді.
56. ТІЖ басып шығарылған нысанымен жүретін транзиттік жүк автокөлік құралдарымен Қазақстан Республикасының аумағын кесіп өту мерзімі күнтізбелік 20 (жиырма) күннен аспайды.
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу
және олардың құжат
айналымы қағидаларына
1-қосымша
Тауарларға арналған қағаз түріндегі ілеспе жүкқұжаттарды тіркеу және есепке алу журналы
ТІЖ тіркеу нөмірі
ТІЖ ресімделген күн
Жеткізушінің ЖСН/ БСН
Жеткізушінің атауы
Жіберудің/ тиеп жөнелтудің нақты мекенжайы
Алушының ЖСН/ БСН
Алушының атауы
Жеткізіп берудің/ жеткізудің нақты мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
ТІЖ – тауарларға арналған ілеспе жүкқұжат
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН – бизнес — сәйкестендіру нөмірі
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттарды ресімдеу
және олардың құжат
айналымы қағидаларына
2-қосымша
Сапалық және сандық сипаттамалары өзгерген тауарлар бойынша Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес тауар кодтарының тізбесі
Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасына сәйкес тауар
кодтары
Тауардың атауы (Сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы)
1.

2501005100
Соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть; вода морская:
— поваренная соль (включая соль столовую и денатурированную) и хлорид натрия чистый, растворенные или не растворенные в воде, или содержащие или не содержащие добавки агентов, препятствующих слипанию или обеспечивающих сыпучесть:
— — прочая:
— — — денатурированная или для промышленных целей (включая очистку), кроме консервирования или приготовления пищевых продуктов для людей или корма для животных
2.
2511100000
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
— сульфат бария природный (барит)
3.
2511200000
Сульфат бария природный (барит); карбонат бария природный (витерит), кальцинированный или некальцинированный, кроме оксида бария товарной позиции 2816:
— карбонат бария природный (витерит)
4.
2516110000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или не распиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— гранит:
— — необработанный или грубо раздробленный
5.
2516120000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или не распиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— гранит:
— — распиленный или разделенный другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы
6.
2516200000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или не распиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— песчаник
7.
2516900000
Гранит, порфир, базальт, песчаник и камень для памятников или строительства прочий, грубо раздробленные или нераздробленные, распиленные или не распиленные, либо разделенные другим способом на блоки или плиты прямоугольной (включая квадратную) формы:
— камень для памятников или строительства прочий
8.
2517101000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей, или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
— — галька, гравий, щебень
9.

2501005100
Суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді; теңіз суы:
— суда ерітілген немесе ерітілмеген немесе құрамында жабысуына кедергі жасайтын немесе сусымалылығын қамтамасыз ететін агенттің қоспалары болатын немесе болмайтын асқа салатын тұз (асханалық және денатуратталған тұзды қоса алғанда) бен таза натрий хлориді
— — өзгелері:
— — — консервілеуден немесе адамдарға арналған тағам өнімдерін немесе жануарларға арналған жем-шөп әзірлеуден басқа денатуратталған немесе өнеркәсіп мақсаттарына арналған (тазартуды қоса алғанда)
2.
2511100000
Табиғи барий сульфаты (барит); кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен басқа, табиғи барий карбонаты (ветирит):
— табиғи барий карбонаты (витерит)
3.
2511200000
Табиғи барий сульфаты (барит); табиғи барий карбонаты (витерит), күйдірілген немесе күйдірілмеген, 2816 тауар позициясындағы барий оксидінен өзге:
— табиғи барий карбонаты (витерит)
4.
2516110000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
— гранит:
— — өңделмеген немесе ірі ұсақталған
5.
2516120000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
— гранит:
— — араланған немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген
6.
2516200000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
— құмтас
7.
2516900000
Өзгедей ірі ұсақталған немесе ұсақталмаған, араланған немесе араланбаған, немесе блоктарға немесе тік бұрышты пішіндегі тақталарға (төрт бұрышты қоса алғанда) басқа тәсілмен бөлінген ескерткіштер немесе құрылысқа арналған гранит, порфир, базальт, құмтас және тас:
— өзге де ескерткіштер немесе құрылысқа арналған тас
8.
2517101000
Малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе теміржол жолдары үшін арналған қабат немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өңделмеген қойтастар және кремень гравийі; тауар позициясының бірінші бөлімінде көрсетілген енгізілген немесе енгізілмеген материалдар қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп калдықтарынан алынған макадам; гудрондалған макадам; жылудан өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
— малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремень қиыршық тасы:
— — малтатас, гравий, қиыршықтас
9.

2517102000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей, или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
— — известняк, доломит и прочие известняковые камни, разбитые или дробленые
10.
2517108000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей, или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные:
— — прочие
11.
2517200000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы субпозиции 2517 10
12.
2517300000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— гудронированный макадам
13.

2517102000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
— малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремень қиыршық тасы:
— — сынған немесе ұсақталған әктас, доломит және өзге де әктас тастар
10.
2517108000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
— малтатас, қиыршықтас, шағыл немесе әдетте бетон толтырғыш ретінде пайдаланылатын ұсақталған тас, тас жолдары немесе темір жол жолдары үшін арналған қабат, немесе басқа да қабат, малтатас, сондай-ақ жылумен өңделген немесе өнделмеген қойтастар және кремень қиыршық тасы:
— — өзгелері
11.
2517200000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
— 2517 10 қосалқы позициясындағы материалдар енгізілген немесе енгізілмеген материалдарды қамтитын қождан, дросстан немесе ұқсас өнеркәсіп қалдықтарынан алынған макадам
12.
2517300000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
— асфальт макадам
13.

2517410000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— — из мрамора
14.
2517490000
Галька, гравий, щебень или дробленый камень, обычно используемые в качестве наполнителей бетона, балласта для шоссейных дорог или железнодорожных путей или другого балласта, а также валуны и кремневый гравий, термически обработанные или необработанные; макадам из шлака, дросса или аналогичных промышленных отходов, содержащий или не содержащий материалы, указанные в первой части товарной позиции; гудронированный макадам; гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— гранулы, крошка и порошок из камня товарной позиции 2515 или 2516, термически обработанные или необработанные:
— — прочие
15.
2601110000
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит:
— руды и концентраты железные, кроме обожженного пирита:
— — неагломерированные
16.
2601120000
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит:
— руды и концентраты железные, кроме обожженного пирита:
— — агломерированные
17.
2601200000
Руды и концентраты железные, включая обожженный пирит:
— обожженный пирит
18.
2602000000
Руды и концентраты марганцевые, включая железистые марганцевые руды и концентраты с содержанием марганца 20 процентов содержания по массе или более в пересчете на сухой продукт
19.
2603000000
Руды и концентраты медные
20.
2607000001
Руды и концентраты свинцовые:
— с содержанием свинца не менее 45 процентов содержания по массе
21.
2607000009
Руды и концентраты свинцовые:
— прочие
22.
2608000000
Руды и концентраты цинковые
23.
2610000000
Руды и концентраты хромовые
24.
2613100000
Руды и концентраты молибденовые:
— обожженные
25.
2613900000
Руды и концентраты молибденовые:
— прочие
26.
2616100000
Руды и концентраты драгоценных металлов:
— руды и концентраты серебряные
27.
2616900000
Руды и концентраты драгоценных металлов:
— прочие
28.

2517410000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
— жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
— — мәрмәрден
14.
2517490000
Қиыршық тас, қиыршық тас, қиыршық тас немесе қиыршық тас, әдетте бетон толтырғыштары, жол немесе теміржол балласты немесе өзге балласты ретінде пайдаланылады, сондай-ақ термиялық өңделген немесе өңделмеген тастар мен шақпақ тас; Тауар позициясының бірінші бөлігінде көрсетілген материалдары бар немесе жоқ, шлактардан, шөгінділерден немесе ұқсас өнеркәсіптік қалдықтардан жасалған макадам; асфальт макадам; 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастың түйіршіктері, жоңқалары және ұнтағы, термиялық өңделген немесе өңделмеген:
— жылумен өңделген немесе өңделмеген 2515 немесе 2516 тауар позициясындағы тастан алынған түйіршіктер, үгінді және ұнтақ:
— — өзгелер
15.
2601110000
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер және темір концентраттары:
— күйдірілген пириттен басқа, темір кендері мен концентраттары:
— — агломерацияланбаған
16.
2601120000
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер және темір концентраттары:
— күйдірілген пириттен басқа, темір кендері мен концентраттары:
— — агломерацияланған
17.
2601200000
Күйдірілген пиритті қоса алғанда, кендер және темір концентраттары:
— күйдірілген пирит
18.
2602000000
Құрғақ өнімді қайта есептегенде құрамында салмағы 20 пайыз немесе одан да көп марганец бар темір марганец кенін және концентраттарды қоса алғанда, марганец кендері мен концентраттары
19.
2603000000
Жез кендері мен концентраттары
20.
2607000001
Қорғасын кендері мен концентраттары:
— қорғасынның құрамында кемінде 45 масс. пайыз
21.
2607000009
Қорғасын кендері мен концентраттары:
— өзгелер
22.
2608000000
Мырыш кендері мен концентраттары
23.
2610000000
Хром кендері мен концентраттары
24.
2613100000
Молибден кендері мен концентраттары:
— күйдірілген
25.
2613900000
Молибден кендері мен концентраттары:
— өзгелер
26.
2616100000
Кендер және қымбат бағалы металдардың концентраттары:
— күміс кендері мен концентраттары
27.
2616900000
Кендер және қымбат бағалы металдардың концентраттары:
— өзгелер
28.

2617100000
Руды и концентраты прочие:
— руды и концентраты сурьмянистые
29.
2617900000
Руды и концентраты прочие:
— прочие
30.
2620110000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном цинк:
— — гартцинк
31.
2620190000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном цинк:
— — прочие
32.
2620210000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном свинец:
— — шламы этилированного бензина и шламы этилированной антидетонационной смеси
33.
2620290000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном свинец:
— — прочие
34.
2620300000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном медь
35.
2620400000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие в основном алюминий
36.
2620600000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— содержащие мышьяк, таллий, ртуть или их смеси, используемые для извлечения мышьяка или этих металлов или для производства их химических соединений
37.
2620910000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — содержащие сурьму, бериллий, кадмий, хром или их смеси
38.
2620991000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном никель
39.
2620992000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном ниобий или тантал
40.
2620994000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном олово
41.

2617100000
Өзге де кендер мен концентраттар:
— сүрме кендері мен концентраттары
29.
2617900000
Өзге де кендер мен концентраттар:
— өзгелер
30.
2620110000
Құрамында күшән, металдар және олардың қосылыстары бар күл және қалдықтар (қара металдарды өндіруден қалған қалдықтардан басқа):
— құрамында негізінен мырыш бар:
— — гартмырыш
31.
2620190000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— құрамында негізінен мырыш бар:
— — өзгелер
32.
2620210000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— құрамында негізінен қорғасын бар:
— — этилденген бензин шламдары мен этилденген антидетонациондық қоспа шламдары
33.
2620290000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— құрамында негізінен қорғасын бар:
— — өзгелер
34.
2620300000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— құрамында негізінен мыс бар
35.
2620400000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— құрамында негізінен алюминий бар
36.
2620600000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— мышьякты немесе осы металлдарды шығару немесе олардың химиялық қосындыларын өндіру үшін пайдаланылатын құрамында мышьяк, таллий, сынап немесе олардың қосындылары бар
37.
2620910000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— өзгелер:
— — құрамында сүрме, бериллий, кадмий, хром немесе олардың қоспалары
38.
2620991000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — құрамында негізінде никель
39.
2620992000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — құрамында негізінен ниобий мен тантал бар
40.
2620994000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — құрамында негізінде қалайы бар
41.

2620996000
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — содержащие в основном титан
42.
2620999501
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном вольфрам
43.
2620999502
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном молибден
44.
2620999503
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном кобальт
45.

2620996000
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — құрамында негізінде титан бар
42.
2620999501
Құрамында метал, мырыш және олардың қоспалары бар шлак, күл және олардың қалдықтары (қара металл өндірісінде пайда болатындардан басқа):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — өзгелер:
— — — — құрамында негізінде вольфрам бар
43.
2620999502
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — өзгелер:
— — — — құрамында негізінен молибден бар
44.
2620999503
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — өзгелер:
— — — — құрамында негізінен кобальт бар
45.

2620999504
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — содержащие в основном цирконий
46.
2620999509
Шлак, зола и остатки (кроме образующихся в производстве черных металлов), содержащие металлы, мышьяк или их соединения:
— прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — прочие
47.
2701111000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — антрацит:
— — — с предельным выходом летучих веществ (в пересчете на сухую беззольную основу) не более 10 процентов содержания по массе
48.
2701119000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — антрацит:
— — — прочий
49.
2701121000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — уголь битуминозный:
— — — уголь коксующийся
50.
2701129000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — уголь битуминозный:
— — — прочий
51.
2701190000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— уголь каменный, пылевидный или непылевидный, но не агломерированный:
— — уголь прочий
52.
2701200000
Уголь каменный; брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля:
— брикеты, окатыши и аналогичные виды твердого топлива, полученные из каменного угля
53.
2704001100
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
— кокс и полукокс из каменного угля:
— — для производства электродов
54.
2704001900
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
— кокс и полукокс из каменного угля:
— — прочие
55.
2704003000
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
— кокс и полукокс из лигнита
56.
2704009000
Кокс и полукокс из каменного угля, лигнита или торфа, агломерированные или неагломерированные; уголь ретортный:
— прочие
57.
2804100000
Водород, газы инертные и прочие неметаллы:
— водород
58.
2804210000
Водород, газы инертные и прочие неметаллы:
— газы инертные:
— — аргон
59.

2620999504
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — өзгелер:
— — — — құрамында негізінен цирконий бар
46.
2620999509
Құрамында металдар, мышьяк немесе олардың қосылыстары бар қож, күл және қалдықтар (қара металдар өндірісінде түзілетіндерден өзге):
— өзгелер:
— — өзгелер:
— — — өзгелер:
— — — — өзгелер
47.
2701111000
Көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
— қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
— — антрацит:
— — — ұшқыш заттардың шекті шығымдылығымен (құрғақ күлсіз негізде) 10 массасы бойынша мазмұн пайыздан артық емес
48.
2701119000
Көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
— қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
— — антрацит:
— — — өзгелер
49.
2701121000
Көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
— қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
— — битумды көмір:
— — — кокстелетін көмір
50.
2701129000
Көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
— қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
— — битумды көмір:
— — — өзгелер
51.
2701190000
Көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
— қоңыр көмір, ұнтақталған немесе ұнтақталмаған, бірақ агломерацияланбаған:
— — битумды көмір:
— — — өзгелер
52.
2701200000
Көмірден алынған брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
— брикеттер, түйіршіктер және ұқсас қатты отындар
53.
2704001100
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған көмірдің, қоңыр көмірдің немесе шымтезектің кокс және жартылай кокс; реторт көмір:
— қоңыр көмірден алынған кокс және жартылай кокс
— — электродтарды өндіру үшін
54.
2704001900
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған көмірдің, қоңыр көмірдің немесе шымтезектің кокс және жартылай кокс; реторт көмір:
— қоңыр көмірден алынған кокс және жартылай кокс
— — өзгелер
55.
2704003000
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған көмірдің, қоңыр көмірдің немесе шымтезектің кокс және жартылай кокс; реторт көмір:
— қоңыр көмірден алынған кокс және жартылай кокс
56.
2704009000
Агломерацияланған немесе агломерацияланбаған көмірдің, қоңыр көмірдің немесе шымтезектің кокс және жартылай кокс; реторт көмір:
— өзгелер
57.
2804100000
Сутек, инертті газдар және басқа металл еместер:
— сутегі
58.
2804210000
Сутек, инертті газдар және басқа металл еместер:
— сирек газдар:
— — аргон
59.

2805304000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах:
— — прочие:
— — — чистотой 95 процентов содержания по массе или более:
— — — — скандий
79.
2805308000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах:
— — прочие:
— — — прочие
80.
2805401000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— ртуть:
— — во флягах нетто-массой 34,5 килограмм (стандартная масса), ценой на условиях FOB за каждую флягу не более 224 евро
81.
2805409000
Металлы щелочные или щелочно-земельные; металлы редкоземельные, скандий и иттрий в чистом виде, в смесях или сплавах; ртуть:
— ртуть:
— — прочая
82.
2807000001
Серная кислота; олеум:
— серная кислота
83.
2807000009
Серная кислота; олеум:
— олеум
84.
2818101100
Искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава; оксид алюминия; гидроксид алюминия:
— искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава:
— — с содержанием оксида алюминия 98,5 процентов содержания по массе или более:
— — — с наличием менее 50% от общей массы частиц размером более 10 миллиметров
85.
2818101900
Искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава; оксид алюминия; гидроксид алюминия:
— искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава:
— — с содержанием оксида алюминия 98,5 процентов содержания по массе или более:
— — — с наличием 50% или более от общей массы частиц размером более 10 миллиметров
86.
2818109100
Искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава; оксид алюминия; гидроксид алюминия:
— искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава:
— — с содержанием оксида алюминия менее 98,5 процентов содержания по массе:
— — — с наличием менее 50% от общей массы частиц размером более 10 миллиметров
87.
2818109900
Искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава; оксид алюминия; гидроксид алюминия:
— искусственный корунд определенного или неопределенного химического состава:
— — с содержанием оксида алюминия менее 98,5 процентов содержания по массе:
— — — с наличием 50% или более от общей массы частиц размером более 10 миллиметров
88.

2805304000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
— сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түріндех:
— — өзгелер:
— — — 95 массасы бойынша мазмұн пайыздан немесе одан артығы:
— — — — скандий
79.
2805308000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
— сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түріндех:
— — өзгелер:
— — — өзгелер
80.
2805401000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
— сынап:
— — таза салмағы 34,5 килограмм (стандартты салмақ) колбаларда, әрбір колба үшін FOB бағасы 224 еуродан аспайды
81.
2805409000
Сілтілік немесе сілтілі жер металдары; сирек жер металдары, скандий және иттрий таза түрде, қоспалар немесе қорытпалар түрінде; сынап:
— сынап:
— — өзгелер
82.
2807000001
Күкірт қышқылы; олеум:
— күкірт қышқылы
83.
2807000009
Күкірт қышқылы; олеум:
— олеум
84.
2818101100
Белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунд; алюминий оксиді; алюмини гидроксиді:
— белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунді:
— — құрамында 98,5 массасы бойынша мазмұн пайыздан алюминий оксиді бар немесе одан да көп:
— — — көлемі 10 миллиметр артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50 пайыз кемі болғанда
85.
2818101900
Белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунд; алюминий оксиді; алюмини гидроксиді:
— белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунді:
— — құрамында 98,5 массасы бойынша мазмұн пайыздан алюминий оксиді бар немесе одан да көп:
– – – көлемі 10 миллиметр артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50 пайыз кемі болғанда
86.
2818109100
Белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунд; алюминий оксиді; алюмини гидроксиді:
— белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунді:
— — құрамында 98,5 массасы бойынша мазмұн пайыздан кем болатын алюминий оксиді болғанда:
— — — көлемі 10 миллиметр артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50 пайыз кемі болғанда
87.
2818109900
Белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунд; алюминий оксиді; алюмини гидроксиді:
— белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамның жасанды корунді:
— — құрамында 98,5 массасы бойынша мазмұн пайыздан кем болатын алюминий оксиді болғанда:
— — — көлемі 10 миллиметр артық болатын бөлшектердің жалпы салмағының 50 пайыз кемі болғанда
88.

2842100002
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
— — для производства авиационных двигателей5)
112.
2842100008
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— силикаты двойные или комплексные, включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава:
— — прочие
113.
2842901000
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— прочие:
— — соли, двойные соли или комплексные соли селеновой или теллуровой кислот
114.
2842908000
Соли неорганических кислот или пероксокислот (включая алюмосиликаты определенного или неопределенного химического состава), кроме азидов, прочие:
— прочие:
— — прочие
115.
3802100000
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
— уголь активированный
116.
3802900000
Уголь активированный; продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая использованный животный уголь:
— прочие
117.
6802100000
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
— плитки, кубики и аналогичные изделия, прямоугольной (включая квадратную) или непрямоугольной формы, наибольшая поверхность которых может быть вписана в квадрат со стороной размером менее 7 см; гранулы, крошка и порошок, искусственно окрашенные
118.
6802210000
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
— камни прочие для памятников или строительства и изделия из них, тесаные или пиленые, с плоской или ровной поверхностью:
— — мрамор, травертин и алебастр

2842100002
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
— белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюминий силикаттарын қоса алғанда, қос немесе күрделі силикаттар:
— — авиациялық қозғалтқыштарды5 өндіру үшін)
112.
2842100008
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
— белгілі бір немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюминий силикаттарын қоса алғанда, қос немесе күрделі силикаттар:
— — басқалар
113.
2842901000
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
— басқалар:
— — тұздар, қос тұздар немесе селен немесе теллур қышқылдарының күрделі тұздары
114.
2842908000
Азидтерден басқа, бейорганикалық қышқылдардың немесе пероксоқышқылдардың тұздары (белгілі немесе белгісіз химиялық құрамдағы алюмосиликаттарды қоса алғанда):
— басқалар:
— — басқалар
115.
3802100000
Белсендірілген көмір; табиғи минералдық активтендірілген өнімдер; пайдаланылған жануар көмірін қоса алғанда, жануар көмірі:
— белсендірілген көмір
116.
3802900000
Белсендірілген көмір; табиғи минералдық активтендірілген өнімдер; пайдаланылған жануар көмірін қоса алғанда, жануар көмірі:
— басқалар
117.
6802100000
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
— максималды қыры 7 сантиметрден кем емес мөлшерлі жағымен шаршыға кірігетін тік бұрыш немесе тік бұрыш емес плиткалар, кубиктер (шаршыны қоса алғанда) және осыған ұқсас бұйымдар; қолдан сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ
118.
6802210000
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
— ескерткіштерге немесе құрылысқа арналған қырланған немесе кесілген, жазық немесе тегіс бетті өзге де тастар және олардан жасалған бұйымдар:
— — мәрмәр, травертин және алебастр

125.
6802939000
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
— прочие:
— — гранит:
— — — прочий
126.
6802991000
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
— прочие:
— — камни прочие:
— — — полированные, декорированные или прошедшие прочую обработку, кроме резных, нетто-массой 10 килограмм или более
127.
6802999000
Камень, обработанный (кроме сланца) для памятников или строительства, и изделия из него, кроме товаров товарной позиции 6801; кубики для мозаики и аналогичные изделия из природного камня (включая сланец) на основе или без основы; гранулы, крошка и порошок из природного камня (включая сланец), искусственно окрашенные:
— прочие:
— — камни прочие:
— — — прочие
128.
7106100000
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— порошок
129.
7106910001
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— прочее:
— — в необработанном виде:
— — — в слитках с содержанием не менее 999 частей серебра на 1000 частей сплава
130.
7106910009
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— прочее:
— — в необработанном виде:
— — — прочее
131.
7106920000
Серебро (включая серебро с гальваническим покрытием из золота или платины), необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— прочее:
— — в полуобработанном виде
132.
7108110000
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — порошок
133.
7108120001
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих необработанных формах:

125.
6802939000
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
— өзгелері:
— — гранит:
— — — өзгелері
126.
6802991000
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
— өзгелері:
— — өзге де тастар
— — — таза салмағы 10 килограмм немесе одан да көп жылтыратылған, сәндендірілген немесе кесуден басқа, басқа да өңдеуден өткен
127.
6802999000
6801 тауар позициясының тауарларынан өзге ескерткіштер немесе құрылыс үшін өңделген тас (сланецтен өзге), және, одан жасалған бұйымдар; негізді немесе негізсіз табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған мозайкаларға арналған кубиктер немесе осыған ұқсас бұйымдар; табиғи тастан (сланецті қоса алғанда) жасалған, жасанды сырланған түйіршіктер, үгінділер және ұнтақ:
— өзгелері:
— — өзге де тастар:
— — — өзгелері
128.
7106100000
Өнделген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтыннан немесе платинадан алынған гальванды қаптамасы бар күмісті қоса алғанда):
— ұнтақ
129.
7106910001
Өнделген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтыннан немесе платинадан алынған гальванды қаптамасы бар күмісті қоса алғанда):
— өзгелері:
— — өнделмеген түрде:
— — — балқыманың 1000 бөлігінде күмістің 999 бөлігінен кем емес бөлігі бар
130.
7106910009
Өнделген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтыннан немесе платинадан алынған гальванды қаптамасы бар күмісті қоса алғанда):
— өзгелері:
— — өнделмеген түрде:
— — — өзгелері
131.
7106920000
Өнделген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ түрдегі күміс (алтыннан немесе платинадан алынған гальванды қаптамасы бар күмісті қоса алғанда):
— өзгелері:
— — жартылай өнделген түрде
132.
7108110000
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
— тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
— — ұнтақ
133.
7108120001
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
— ақшалай емес:
— — өзге де өнделмеген нысандарда:

— — — в слитках с содержанием не менее 995 частей золота на 1000 частей сплава
134.
7108120009
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих необработанных формах:
— — — прочее
135.
7108131000
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих полуобработанных формах:
— — — прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 миллиметров , не считая любой основы
136.
7108138000
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— немонетарное:
— — в прочих полуобработанных формах:
— — — прочее
137.
7108200001
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— монетарное:
— — в слитках с содержанием не менее 995 частей золота на 1000 частей сплава
138.
7108200009
Золото (включая золото с гальваническим покрытием из платины) необработанное или полуобработанное, или в виде порошка:
— монетарное:
— — прочее
139.
7110110001
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — необработанная или в виде порошка:
— — — в слитках с содержанием не менее 999,5 частей платины на 1000 частей сплава
140.
7110110009
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — необработанная или в виде порошка:
— — — прочая
141.
7110191000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — прочая:
— — — прутки, проволока и профили; пластины; листы и полосы или ленты толщиной более 0,15 миллиметров , не считая любой основы
142.
7110198001
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — прочая:
— — — прочая:
— — — — трубы, трубки и пустотелые болванки; тонкие листы и полосы (фольга) толщиной не более 0,15 миллиметров, не считая любой основы
143.
7110198009
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— платина:
— — прочая:
— — — прочая:
— — — — прочая
144.
7110210001
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— палладий:
— — необработанный или в виде порошка:

— — — балқыманың 1000 бөлшегіне құрамында кем дегенде 995 алтын бөлшегі бар құймада
134.
7108120009
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
— тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
— — өзге де өнделмеген нысандарда:
— — — басқалары
135.
7108131000
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
— тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
— — өзге де өнделмеген нысандарда:
— — — шыбықтар, сымдар мен профильдер; пластиналар; кез келген негізді есептемегенде, қалыңдығы 0,15 миллиметрден астам табақтар мен жолақтар
136.
7108138000
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
— тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
— — өзге де өнделмеген нысандарда:
— — — басқалары
137.
7108200001
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
— тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
— — балқыманың 1000 бөлшегіне құрамында кем дегенде 995 алтын бөлшегі бар құймада
138.
7108200009
Өнделмеген немесе жартылай өнделген, немесе ұнтақ, түрдегі алтын (платинадан алынған гальванды қаптамасы бар алтынды қоса алғанда):
— тиындарды шарпу үшін пайдаланылмайтын:
— — басқалары
139.
7110110001
Өңделмеген немесе жартылай өңделген немесе ұнтақ түріндегі платина:
— платина:
— — өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
— — — қорытпаның 1000 бөлігіне шаққанда құрамында платинаның кем дегенде 999,5 бөлігі бар құймаларда
140.
7110110009
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— платина:
— — өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
— — — басқалары
141.
7110191000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— платина:
— — өзгелері:
— — — шыбықтар, сымдар және профильдер; пластиналар; кез келген негізді есептемегенде, таспалар және қалыңдығы 0,15 миллиметрден асатын табақтар немесе жолақтар
142.
7110198001
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— платина:
— — өзгелері:
— — — өзгелері:
— — — — құбырлар, түтікшелер және қуыс дөңбектер; кез келген негізді есептемегенде, қалыңдығы 0,15 миллиметрден асатын жұқа табақтар және жолақтар (қақтама)
143.
7110198009
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— платина:
— — өзгелері:
— — — өзгелері:
— — — — өзгелері
144.
7110210001
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— палладий:
— — өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:

— — — в слитках с содержанием не менее 999,5 частей палладия на 1000 частей сплава
145.
7110210009
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— палладий:
— — необработанный или в виде порошка:
— — — прочий
146.
7110290000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— палладий:
— — прочий
147.
7110310000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— родий:
— — необработанный или в виде порошка
148.
7110390000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— родий:
— — прочий
149.
7110410000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— иридий, осмий и рутений:
— — необработанные или в виде порошка
150.
7110490000
Платина необработанная или полуобработанная, или в виде порошка:
— иридий, осмий и рутений:
— — прочие
151.
7112300000
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
— зола, содержащая драгоценный металл или соединения драгоценного металла
152.
7112910000
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
— прочие:
— — золота, включая металл, плакированный золотом, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
153.
7112920000
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
— прочие:
— — платины, включая металл, плакированный платиной, но исключая отходы, содержащие другие драгоценные металлы
154.
7112990000
Отходы и лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы и лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов, кроме товаров товарной позиции 8549:
— прочие:
— — прочие
155.
7202112000
Ферросплавы:
— ферромарганец:
— — содержащий более 2 процентов содержания по массе углерода:
— — — в гранулах размером не более 5 миллиметров и с содержанием марганца более 65 процентов содержания по массе

— — — қорытпаның 1000 бөлігіне шаққанда құрамында паладийдің кем дегенде 999,5 бөлігі бар құйма
145.
7110210009
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— палладий:
— — өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі:
— — — өзгелері
146.
7110290000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— палладий:
— — өзгелері
147.
7110310000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— родий:
— — өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
148.
7110390000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— родий:
— — өзгелері
149.
7110410000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— иридий, осмий және рутений:
— — өңделмеген немесе ұнтақ түріндегі
150.
7110490000
Өңделмеген немесе жартылай өңделген, немесе ұнтақ түрінде платина:
— иридий, осмий және рутений:
— — өзгелері
151.
7112300000
Бағалы металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясының тауарларынан басқа, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
— құрамында бағалы металл немесе бағалы металл қосылыстары бар күл
152.
7112910000
Бағалы металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясының тауарларынан басқа, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
— өзгелері:
— — алтын жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағандағы, алтын
153.
7112920000
Бағалы металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясының тауарларынан басқа, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
— өзгелері:
— — платинамен жалатылған металды қоса алғанда, бірақ құрамында басқа бағалы металдар бар қалдықтарды қоспағандағы платина
154.
7112990000
Бағалы металдардың немесе бағалы металдармен қапталған металдардың қалдықтары мен сынықтары; 8549 тауар позициясының тауарларынан басқа, негізінен бағалы металдарды алу үшін пайдаланылатын, құрамында бағалы металл немесе бағалы металдардың қосылыстары бар өзге де қалдықтар мен сынықтар:
— өзгелері:
— — өзгелері
155.
7202112000
Ферроқорытпалар:
— ферромарганец:
— — құрамында 2 массасы бойынша мазмұн пайыздан көміртегі:
— — — мөлшері 5 миллиметрден аспайтын және марганец мөлшері 65 мас-тан асатын түйіршіктерде. пайыз

180.
7204290000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом легированной стали:
— — прочей
181.
7204300000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом черных металлов, покрытых слоем олова
182.
7204411000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки, отходы обрезки и штамповки, пакетированные или непакетированные:
— — — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки
183.
7204419100
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки, отходы обрезки и штамповки, пакетированные или непакетированные:
— — — отходы обрезки и штамповки:
— — — — пакетированные
184.
7204419900
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — токарная стружка, обрезки, обломки, отходы фрезерного производства, опилки, отходы обрезки и штамповки, пакетированные или непакетированные:
— — — отходы обрезки и штамповки:
— — — — прочие
185.
7204491000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — прочие:
— — — дробленые (резаные)
186.
7204493000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — пакетированные
187.
7204499000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— отходы и лом прочие:
— — прочие:
— — — прочие:
— — — — прочие
188.
7204500000
Отходы и лом черных металлов; слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки):
— слитки для переплавки (шихтовые слитки)
189.
7402000000
Медь нерафинированная; медные аноды для электролитического рафинирования

180.
7204290000
қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
— — өзгелерi
181.
7204300000
қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қалайы қабатымен қапталған қара металдардың қалдықтары мен сынықтары
182.
7204411000
қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
— — пакеттелген немесе пакеттелмеген токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары, үгiндiлер, қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
— — — токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары
183.
7204419100
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
— — пакеттелген немесе пакеттелмеген токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары, үгiндiлер, қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
— — — қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
— — — — пакеттелген
184.
7204419900
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
— — пакеттелген немесе пакеттелмеген токарь жаңқасы, қиындылар, сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң қалдықтары, үгiндiлер, қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
— — — қиындылардың және қалыптаудың қалдықтары:
— — — — өзгелерi
185.
7204491000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қосындыланған болаттың қалдықтары мен сынықтары:
— — өзгелерi:
— — — ұсақталған (кесілген)
186.
7204493000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қалдықтар және өзге де сынықтар:
— — өзгелерi:
— — — өзгелерi:
— — — — пакеттелген
187.
7204499000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— қалдықтар және өзге де сынықтар:
— — өзгелерi:
— — — өзгелерi:
— — — — өзгелерi
188.
7204500000
Қара металдардың қалдықтары мен сынықтары; қайта балқытуға арналған қара металдардың құйма металдары (шикi құрамды құйма металдар):
— балқытуға арналған құймалар (шихта құймалары)
189.
7402000000
Тазартылмаған мыс; электрлiк тазартуға арналған мыс анодтары

212.
7801999000
Свинец необработанный:
— прочий:
— — прочий:
— — — прочий
213.
7901110000
Цинк необработанный:
— цинк нелегированный:
— — содержащий 99,99 процентов содержания по массе или более цинка
214.
7901121000
Цинк необработанный:
— цинк нелегированный:
— — содержащий менее 99,99 процентов содержания по массе цинка:
— — — содержащий 99,95 процентов содержания по массе или более, но менее чем 99,99 процентов содержания по массе цинка
215.
7901123000
Цинк необработанный:
— цинк нелегированный:
— — содержащий менее 99,99 процентов содержания по массе цинка:
— — — содержащий 98,5 процентов содержания по массе или более, но менее чем 99,95 процентов содержания по массе цинка
216.
7901129000
Цинк необработанный:
— цинк нелегированный:
— — содержащий менее 99,99 процентов содержания по массе цинка:
— — — содержащий 97,5 процентов содержания по массе или более, но менее чем 98,5 процентов содержания по массе цинка
217.
7901200000
Цинк необработанный:
— сплавы цинковые
218.
8106001000
Штейн кобальтовый и прочие промежуточные продукты металлургии кобальта; кобальт и изделия из него, включая отходы и лом:
— прочие:
— — прочие
219.
8106100000
Висмут и изделия из него, включая отходы и лом:
— содержащие более 99,99 процентов содержания по массе висмута
220.
8106900000
Висмут и изделия из него, включая отходы и лом:
— прочие
221.
8107200000
Висмут и изделия из него, включая отходы и лом:
— прочие
222.
8112120000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— бериллий:
— — необработанный; порошки
223.
8112130000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— бериллий:
— — отходы и лом
224.
8112190000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— бериллий:
— — прочий
225.
8112211000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— хром:
— — необработанный; порошки:
— — — сплавы, содержащие более 10 процентов содержания по массе никеля
226.
8112219000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— хром:
— — необработанный; порошки:
— — — прочие
227.
8112220000
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— хром:
— — отходы и лом

212.
7801999000
Өңделмеген қорғасын:
— өзге:
— — өзгелері:
— — — өзгелері
213.
7901110000
Өңделмеген мырыш:
— легирленбеген мырыш:
— — құрамында 99,99 массасы бойынша мазмұн пайыздан немесе одан да көп мырыш
214.
7901121000
Өңделмеген мырыш:
— легирленбеген мырыш:
— — құрамында 99,99 пайыз аз мырыш:
— — — құрамында 99,95 массасы бойынша мазмұн пайыздан немесе одан көп, бірақ 99,99 пайыз аз мырыш
215.
7901123000
Өңделмеген мырыш:
— легирленбеген мырыш:
— — құрамында 99,99 пайыз аз мырыш:
— — — құрамында 98,5 массасы бойынша мазмұн пайыздан немесе одан көп, бірақ 99,95 пайыз аз мырыш
216.
7901129000
Өңделмеген мырыш:
— легирленбеген мырыш:
— — құрамында 99,99 пайыз аз мырыш:
— — — құрамында 97,5 массасы бойынша мазмұн пайыздан немесе одан көп, бірақ 98,5 пайыз аз мырыш
217.
7901200000
Өңделмеген мырыш:
— мырыш қорытпалары
218.
8106001000
Кобальт штейні және кобальт металлургиясының өзге де аралық өнімдері; қалдықтар мен сынықтарды қоса алғанда, Кобальт және одан жасалған бұйымдар:
— өзгелері:
— — өзгелері
219.
8106100000
Висмут және одан жасалған бұйымдар, соның ішінде қалдықтар мен сынықтар:
— құрамында 99,99 массасы бойынша мазмұн пайыздан висмут
220.
8106900000
Висмут және одан жасалған бұйымдар, соның ішінде қалдықтар мен сынықтар:
— өзгелері
221.
8107200000
Висмут және одан жасалған бұйымдар, соның ішінде қалдықтар мен сынықтар:
— өзгелері
222.
8112120000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
— бериллий:
— — өңделмеген; ұнтақтар
223.
8112130000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
— бериллий:
— — қалдықтар мен сынықтар
224.
8112190000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
— бериллий:
— — өзгелері
225.
8112211000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
— хром:
— — өңделмеген; ұнтақтар:
— — — құрамында 10 мас-тан асатын қорытпалар. пайыз никель
226.
8112219000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
— хром:
— — өңделмеген; ұнтақтар:
— — — басқалар
227.
8112220000
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
— хром:
— — қалдықтар мен сынықтар

251.
8112997009
Бериллий, хром, гафний, рений, таллий, кадмий, германий, ванадий, галлий, индий и ниобий (колумбий), и изделия из них, включая отходы и лом:
— прочие:
— — прочие:
— — — галлий; индий; ванадий:
— — — — ванадий
252.
2817000000
Оксид цинка; пероксид цинка.
253.
7401000000
Штейн медный; медь цементационная (медь осажденная).
Приложение 3 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2025 года № 657
форма
СОПРОВОДИТЕЛЬНАЯ НАКЛАДНАЯ НА ТОВАРЫ (СНТ)
Поля, отмеченные * заполняются при пересечении товара через государственную границу Республики Казахстан
- выбор только одного значения
- выбор нескольких значений
Примечание: расшифровка аббревиатур:
РК – Республика Казахстан;
ИС ЭСФ – информационная система "Электронные счета-фактуры";
ИИН/БИН – индивидуальный идентификационный номер или бизнес–идентификационный номер;
НДС – налог на добавленную стоимость;
СЭЗ – специальная экономическая зона;
ЭЦП – электронная цифровая подпись;
ПИН-код – постоянный идентификационный номер, который присваивается производителям подакцизной продукции, оптовым поставщикам, осуществляющим импорт подакцизной продукции, и каждому наименованию, виду подакцизной продукции, производимого в Республике Казахстан или ввозимого на территорию Республики Казахстан, необходимый для указания вида, марки подакцизной продукции в сопроводительной накладной на товары;
ТН ВЭД ЕАЭС – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза;
ЕАЭС – Евразийский экономический союз;
GTIN (Global Trade Item Number) – глобальный идентификационный номер, присваиваемый группе товаров национальной (региональной) организацией GS1 в соответствии с правилами, установленными стандартами системы GS1, в целях ее однозначной идентификации в мировом экономическом пространстве;
УСД – участник совместной деятельности;
СРП – соглашение о разделе продукции;
ОГД – орган государственных доходов;
КПП – контрольно-пропускной пункт;
АТС – автотранспортные средства;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество;
км – километр;
т – тонна.
Приложение
к форме сопроводительной
накладной на товары
Порядок заполнения формы сопроводительной накладной на товары
1. В разделе А "Общий раздел" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"1. Номер СНТ учетной системы" – порядковый номер СНТ, который присваивается в налоговом учете налогоплательщика и определяется поставщиком товаров самостоятельно (данное поле не обязательно к заполнению);
"2. Дата отгрузки товара" – дата заполняется вручную;
"3. Регистрационный номер СНТ в ИС ЭСФ" – заполняется автоматически при регистрации СНТ в ИС ЭСФ (не предназначено для заполнения и (или) редактирования участником ИС ЭСФ);

251.
8112997009
Бериллий, хром, германий, ванадий, галий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений, таллий және олардан жасалатын бұйымдар, қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда:
— өзгелері:
— — өзгелері:
— — — галлий; индий; ванадий:
— — — — ванадий
252.
2817000000
Мырыш оксиді; мырыш пероксиді
253.
7401000000
Күңгірт мыс; мыс цементтеу (мысты тұндыру)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
2025 жылғы 31 қазандағы
№ 657 салма бұйрыққа
3-қосымша
нысан
ТАУАРЛАРҒА АРНАЛҒАН ІЛЕСПЕ ЖҮКҚҰЖАТ (ТІЖ)
белгіленген жолдар * тауарлар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасынан кесіп өткен кезде толтырылады
-бір мәнді ғана таңдау
- бірнеше мәнді таңдау
Ескертпе: аббревиатураны ашып жазу:
ҚР – Қазақстан Республикасы;
ЭШФ АЖ – "Электронды шот-фактуралар ақпараттық жүйесі;
ЖСН/БСН – жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес–сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
АЭА – арнайы экономикалық аймақ;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қол қою;
ПИН-код – акцизделетін өнімдерді өндіруші, акцизделетін өнімдер импортын жүзеге асырушы көтерме жеткізушілерге, және тауарға арналған ілеспе жүкқұжатта акцизделетін өнімдердің түрін, маркасын көрсету үшін қажетті, Қазақстан Республикасында өндірілген немесе Қазақстан Республикасының аумағына әкелінген акцизделетін өнімдер түрінің әрбір атауына берілетін тұрақты сәйкестендіру нөмірі;
ЕАЭО СЭҚ ТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы;
ЕАЭО – Еуразиялық экономикалық одақ;
GTIN (Global Trade Item Number) – GS1 жүйесі стандартында белгіленген қағидаларға сәйкес, оны әлемдік экономика кеңістігінде біркелкі сәйкестендіру мақсатында GS1 ұлттық (өңірлік) ұйымның тауар топтарына берілетін жаһандық сәйкестендіру нөмірі;
БҚҚ – бірлескен қызметке қатысушы;
ӨБК – өнімді бөлу туралы келісім;
МКО – мемлекеттік кірістер органы;
БӨП – бақылау өткізу пункті;
АКҚ – авто көлік құралы;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әксінің аты;
км – километр;
т – тонна.
Тауарларға арналған ілеспе
жүкқұжаттардын нысанына
қосымша
Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжат нысанын толтыру тәртібі
1. "Жалпы бөлім" деген А бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"1. ТІЖ нөмірін есепке алу жүйесі" – салық төлеушінің салық есебінде берілетін және тауарларды жеткізуші дербес айқындайтын ТІЖ реттік нөмірі (бұл жолды толтыру міндетті емес);
"2. Тауарды тиеп-жөнелту күні" – күні қолмен толтырылады;
"3. ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркеу нөмірі" – ЭШФ АЖ ТІЖ тіркеу кезінде автоматты түрде толтырылады (ЭШФ АЖ қатысушысымен толтыруға және (немесе) редакциялауға арналмаған);

"3.1. Дата и время регистрации СНТ в ИС ЭСФ" – заполняется автоматически ИС ЭСФ и соответствует фактическому времени оформления;
"4. Номер акта/Уведомления по товарам, подлежащим маркировке" – указывается регистрационный номер акта приема/передачи или уведомления о ввозе товаров, подлежащих маркировке (данное поле не обязательно к заполнению);
"4.1. Дата акта/Уведомления по товарам, подлежащим маркировке" – указывается дата акта приема/передачи или уведомления о ввозе товаров, подлежащих маркировке (данное поле не обязательно к заполнению);
"5. Исправление СНТ" – ставится отметка при необходимости исправления ошибок, не влекущих замену поставщика и (или) получателя товаров, путем аннулирования ранее оформленной СНТ и оформлением исправленной СНТ;
"5.1. Регистрационный номер исправляемой СНТ в ИС ЭСФ" – указывается регистрационный номер исправляемой СНТ в ИС ЭСФ;
"6. Возврат товара, ранее принятого по СНТ" – ставится отметка при необходимости возврата товара, с указанием в разделе В "Реквизиты поставщика" реквизитов получателя, в разделе С "Реквизиты получателя" реквизитов поставщика;
"6.1. Регистрационный номер СНТ в ИС ЭСФ" – указывается регистрационный номер ранее оформленной СНТ в ИС ЭСФ;
"7. Ввоз товаров на территорию Республики Казахстан" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"7.1. Ввоз товаров на территорию Республики Казахстан";
"7.2. Ввоз на переработку";
"7.3. Временный ввоз";
"7.4. Ввоз временно вывезенного товара";
"7.5. Ввоз товаров на территорию СЭЗ" – указывается отметка:
"7.5.1. Наименование СЭЗ" – заполняется при необходимости при реализации товаров на территорию "свободной (специальной, особой) экономической зоны" (далее – СЭЗ), (выбирается из отображаемого списка);
"8. Вывоз товаров с территории Республики Казахстан" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
"8.1. Вывоз товаров с территории Республики Казахстан";
"8.2. Вывоз на переработку";
"8.3. Временный вывоз";
"8.4. Вывоз временно ввезенного товара";
"8.5. Вывоз товаров с территории СЭЗ";
"8.5.1. Наименование СЭЗ" – заполняется при необходимости при реализации товаров с территории СЭЗ (выбирается из отображаемого списка);
"9. Перемещение товаров" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:
9.1. В пределах одного лица на территории РК" – ставится отметка, только по товарам, указанным в строках, порядковые номера 1, 2, 3 и 4 Перечня товаров;
"9.2. В пределах одного лица в рамках ЕАЭС";
"9.3. Иное перемещение";
"10. Подакцизные и другие товары (за исключением подлежащих маркировке)" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке:

"3.1. ЭШФ АЖ-да ТІЖ тіркеу күні мен нөмірі" – ЭШФ АЖ-да автоматты түрде толтырылады және рәсімдеудің нақты уақытына сәйкес келеді;
"4. Актінің/Таңбалауға жататын тауарлар бойынша хабарламаның нөмірі" – тауарларды қабылдау/беру актісінің немесе әкелу туралы хабарламаның тіркеу нөмірі көрсетіледі (бұл жолды толтыру міндетті емес);
"4.1. Актінің/Цифрлық таңбалау бойынша хабарламаның күні" – тауарларды қабылдау/беру актісінің немесе әкелу туралы хабарламаның күні көрсетіледі (бұл жолды толтыру міндетті емес);
"5. ТІЖ түзету" – ЭШФ АЖ-да түзетілетін ТІЖ тіркеу нөмірі көрсетіледі, жеткізушіні және (немесе) тауарларды алушыны ауыстыруға әкеп соқтырмайтын қателерді түзету қажет болған жағдайда, жойылғанның орнына ТІЖ рәсімдеу қажет болған кезде белгі қойылады;
"5.1. ЭШФ АЖ түзетілген ТІЖ тіркеу нөмірі" – ЭШФ АЖ-да түзетілетін ТІЖ тіркеу нөмірі көрсетіледі;
"6. ТІЖ бойынша, бұрынғы тауарды қайтару" – тауарды қайтару қажет болған кезде "Өнім берушінің деректемелері" деген В бөлімде алушының деректемелерін, "Алушының деректемелері" деген С бөлімде өнім берушінің деректемелерінде белгі қойылады;
"6.1. ЭШФ АЖ ТІЖ тіркеу нөмірі" – ЭШФ АЖ-да бұрын рәсімделген ТІЖ тіркеу нөмірі көрсетіледы;
"7. Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"7.1. Қазақстан Республикасының аумағына тауарларды әкелу";
"7.2. Қайта өңдеуге әкелу";
"7.3. Уақытша әкелу";
"7.4. Уақытша әкетілген тауарды әкелу";
"7.5. АЭА аумағына тауарларды әкелу" – белгісі қойылады:
"7.5.1. АЭА атауы" – тауарларды "еркін (арнайы, ерекше) экономикалық аймақ" (бұдан әрі – АЭА) аумағына өткізу қажет болған кезде толтырылады (көрсетілетін тізімнен таңдалады);
"8. Қазақстан Республикасының аумағынан тауарларды әкету" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"8.1. Қазақстан Республикасының аумағынан тауарларды әкету";
"8.2. Қайта өңдеуге әкету";
"8.3. Уақытша әкету";
"8.4. Уақытша әкелінген тауарды әкету";
"8.5. АЭА аумағынан тауарларды әкету";
"8.5.1. АЭА атауы" – АЭА аумағына тауарларды өткізу қажет болған кезде толтырылады (көрсетілетін тізімнен таңдалады);
"9. Тауарлардың өткізілуі" – қажет болған кезде торкөзге тиісті белгі қойылады:
"9.1. Қазақстан Республикасының аумағына бір тұлға шегінде" – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірлері 1, 2, 3 және 4-жолдарында көрсетілген тауарларға белгі қойылады;
"9.2. ЕАЭО шеңберінде бір тұлға шегінде";
"9.3. Өзгеше өткізілуі";
"10. Акцизделетін және басқа да тауарлар (цифрлық таңбалауды қоспағанда)" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады:

"10.1. Этиловый спирт";
"10.2. Вино наливом";
"10.3. Пивоваренная продукция";
"10.4. Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции)";
"10.5. Нефтепродукты";
"10.6. Биотопливо";
"10.7. Табачные изделия";
"11. Товары, подлежащие экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" – ставится отметка при необходимости осуществления операций с товарами, подлежащими экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения);
"12. Подлежащие маркировке" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке.
2. В разделе В "Реквизиты поставщика" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"13. Индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН)" – вводится поставщиком, при ввозе вводится получателем (если поставщиком (отправителем) товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, то указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"13.1. Нерезидент" – ставится отметка в случае, если поставщик (отправитель) товаров является нерезидентом;
"14. Наименование поставщика/отправителя";
"15. БИН структурного подразделения";
"16. БИН реорганизованного лица";
"17. Категория поставщика";
"18. Код страны регистрации поставщика" – указывается буквенный код страны поставщика (отправителя) товаров в соответствии с Классификатором стран мира в соответствии с приложением 22 Классификатора, утвержденным Решением Комиссии Таможенного союза от 20 сентября 2010 года № 378 "О классификаторах, используемых для заполнения таможенных деклараций" (далее – Классификатор);
"19. Код страны отправки/отгрузки" – указывается буквенный код страны поставщика (отправителя) товаров в соответствии с приложением 22 Классификатора с территории которого осуществляется отправка товаров;
"20. Фактический адрес отправки/отгрузки" – заполняется автоматически при обороте товаров, указанных в строке, порядковый номер 2 Перечня товаров;
"21. Идентификационный номер (ID) склада отправки/отгрузки" – номер регистрации виртуального склада (данное поле при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан не заполняется).
3. В разделе С "Реквизиты получателя" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"22. ИИН/БИН" (если покупателем (получателем) товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"22.1. Нерезидент" – ставится отметка, в случае если покупатель (получатель) товаров является нерезидентом;
"23. Наименование получателя";
"24. БИН структурного подразделения";
"25. БИН реорганизованного лица";

"10.1. Этил спирті";
"10.2. Толысылған шарап";
"10.3. Сыра қайнату өнімі";
"10.4. Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа)";
"10.5. Мұнай өнімдері";
"10.6. Биоотын";
"10.7. Темекі бұйымдары";
"11. Экспорттық бақылауға жататын тауарлар (қосарлы мақсаттағы, әскери мақсаттағы)" – экспорттық бақылауға жататын тауарлармен операцияларды (қосарлы мақсаттағы, әскери мақсаттағы) жүзеге асыру қажет болған кезде белгі қойылады;
"12. Таңбалауға жататын" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады.
2. "Жеткізушінің деректемелері" деген В бөлімде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"13. Жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН)" – жеткізуші енгізеді, әкелу кезінде алушы енгізеді (егер тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"13.1. Бейрезидент" – егер тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"14. Жеткізушінің/жөнелтушінің атауы";
"15. Құрылымдық бөлімшенің БСН";
"16. Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН";
"17. Жеткізушінің санаты";
"18. Жеткізуші тіркелген елдің коды" – "Кедендік декларацияларды толтыру үшін пайдаланылатын жіктеуіштер туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 20 қыркүйектегі № 378 шешімімен бекітілген 22-қосымшаға (бұдан әрі – Жіктеуіштің 22-қосымшасы) сәйкес Әлем елдері жіктеуіштеріне сәйкес тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) елдің әріптік коды көрсетіледі;
"19. Жөнелту/тиеп жөнелту елінің коды" – аумағынан тауарларды жөнелту жүзеге асырылатын жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тауарларды жеткізуші (жөнелтуші) елінің әріптік коды көрсетіледі;
"20. Жөнелтудің/тиеп жөнелтудің іс жүзіндегі мекенжайы" – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі 2-жолда көрсетілген тауарлардың айналымы кезінде автоматты түрде толтырылады;
"21. Жөнелту/тиеп жөнелтудің сәйкестендіру (ID) нөмірі" – виртуалды қойманың тіркеу нөмірі (осы жол тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде толтырылмайды).
3. "Алушының деректемелері" деген С бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"22. ЖСН/БСН" (егер тауарларды алушы ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"22.1. Бейрезидент" – егер тауарларды алушы бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"23. Алушының атауы";
"24. Құрылымдық бөлімшенің БСН";
"25. Қайта ұйымдастырылған тұлғаның БСН";

"26. Категория получателя";
"27. Код страны регистрации получателя" – указывается буквенный код страны получателя товаров, аэропортами указывается буквенный код страны принадлежности воздушного борта в соответствии с приложением 22 Классификатора;
"28. Код страны доставки/поставки" – указывается буквенный код страны получателя товаров в соответствии с приложением 22 Классификатора;
"29. Фактический адрес доставки/поставки" – заполняется автоматически при обороте товаров, указанных в строке, порядковый номер 2 Перечня товаров;
"30. Идентификационный номер (ID) склада доставки/поставки" – номер регистрации виртуального склада (данное поле при вывозе товаров с территории Республики Казахстан не заполняется).
4. В Разделе D "Реквизиты грузоотправителя и грузополучателя" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"Грузоотправитель" – лицо, от имени которого оформляется отправка груза:
"31. ИИН/БИН" (если грузоотправитель товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"31.1. Нерезидент" – ставится отметка, если грузоотправитель товаров является нерезидентом;
"32. Наименование грузоотправителя";
"33. Код страны отправки" – указывается буквенный код страны грузоотправителя в соответствии с приложением 22 Классификатора;
"Грузополучатель" – лицо, уполномоченное на получение груза на основании договора или на иных законных основаниях:
"34. ИИН/БИН" (если грузополучатель товаров является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента);
"34.1. Нерезидент" – ставится отметка, если грузополучатель товаров является нерезидентом;
"35. Наименование грузополучателя";
"36. Код страны доставки" – указывается буквенный код страны грузополучателя в соответствии с приложением 22 Классификатора.
5. В Разделе D1 "Дополнительные сведения" – при необходимости указываются дополнительные сведения:
"Реквизиты грузоотправителя" – при необходимости указываются "D1a. Дополнительные сведения" грузоотправителя;
"Реквизиты грузополучателя" – при необходимости указываются "D1b. Дополнительные сведения" грузополучателя.
6. В Разделе Е "Сведения по перевозке" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"37. Наименование перевозчика" – при необходимости ставится соответствующая отметка в ячейке.
"37.1. Нерезидент" – ставится отметка, если перевозчик является нерезидентом;
"37.2. Код страны перевозчика" – указывается буквенный код страны перевозчика в соответствии с приложением 22 Классификатора (данное поле заполняется при перевозке товаров, подлежащих прослеживаемости);

"26. Алушының санаты";
"27. Алушы тіркелген елдің коды" – тауарларды алушы елдің әріптік коды көрсетіледі, әуежайларда Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес әуе бортына жататын елдің әріптік коды көрсетіледі;
"28. Жеткізіп беру/жеткізу елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тауарларды алушы елдің әріптік коды көрсетіледі;
"29. Жеткізіп берудің/жеткізудің іс жүзіндегі мекенжайы" – Тауарлар тізбесінің реттік нөмірі 2-жолда көрсетілген тауарлардың айналымы кезінде автоматты түрде толтырылады;
"30. Жеткізіп берудің/жеткізудің сәйкестендіру (ID) нөмірі" – виртуалды қойманы тіркеу нөмірі (осы жол тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде толтырылмайды).
4. "Жүк жөнелтушінің және жүк алушының деректемелері" деген D бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"Жүк жөнелтуші" – оның атынан жүк жөнелту ресімделетін тұлға:
"31. ЖСН/БСН" (егер жүк жөнелтуші ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"31.1. Бейрезидент" – егер жүк жөнелтуші бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"32. Жүк жөнелтушінің атауы";
"33. Жөнелтуші елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес жүк жөнелтуші елдің әріптік коды көрсетіледі;
"Жүк алушы" – шарт негізінде немесе өзге де заңды негіздерде жүкті алуға уәкілетті тұлға:
"34. ЖСН/БСН" (егер жүк жөнелтуші ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"34.1. Бейрезидент" – егер жүк жөнелтуші бейрезидент болып табылса, торкөзде белгісі қойылады;
"35. Жүк алушының атауы";
"36. Жеткізу елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес жүк алушы елінің әріптік коды көрсетіледі.
5. D1-бөлімінде. "Қосымша мәліметтер" бөлімінде-қажет болған жағдайда қосымша мәліметтер көрсетіледі:
"Жүк жөнелтушінің деректемелері" - қажет болған жағдайда жүк жөнелтушінің "D1а. Қосымша мәліметтер" көрсетіледі;
"Жүк алушының деректемелері" - қажет болған жағдайда жүк алушының "D1b. Қосымша мәліметтер" көрсетіледі.
6. "Тасымалдау бойынша мәлімет" деген Е бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"37. тасымалдаушының деректемелері" – қажет болған кезде торкөзде тиісті белгі қойылады.
"37.1. Бейрезидент" – егер тасымалдаушы бейрезидент болса торкөзі белгіленеді;
"37.2. Тасымалдаушы елінің коды" – Жіктеуіштің 22-қосымшасына сәйкес тасымалдаушы елінің әріптік коды көрсетіледі (бұл ашық жол қадағалауға жататын тауарларды тасымалдау кезінде толтырылады);

"38. ИИН/БИН" (если перевозчик является резидентом государств-членов ЕАЭС, указывается идентификационный код (номер) нерезидента перевозчика);
"39. Вид транспорта" – указываются сведения о планируемом транспорте (выбирается из отображаемого списка).
При указании отметки "а. автомобильный", заполняется строка "а1.1 государственный номер АТС" (обязательно наличие данных на момент пересечения Государственной границы).
7. В Разделе F "Договор (контракт) на поставку товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"40.а. Договор (контракт) или приложение к договору" – при необходимости проставляется соответствующая отметка;
"40.b. Без договора (контракта)" – при необходимости проставляется соответствующая отметка;
"41. Номер";
"42. Дата";
"42.1. Учетный номер" – указывается идентификационный номер, присвоенный валютному договору по экспорту и импорту в соответствии с Законом Республики Казахстан "О валютном регулировании и валютном контроле";
"43. Условия оплаты по договору" – указываются условия оплаты согласно договору (контракту) на поставку товаров;
"44. Условия поставки (ИНКОТЕРМС)" – указывается трехзначный буквенный код заглавными буквами, латинским шрифтом в соответствии с приложением 13 Классификатора, для международных операций в соответствии с обычаями, в том числе обычаями делового оборота (Инкотермс).
8. В Разделе F1 "Договор (контракт) в рамках УСД/СРП" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"Поставщик":
"45. Номер" – указывается номер договора/контракта;
"46. Дата" – указывается дата, месяц и год договора/контракта;
"Получатель:
"47. Номер" – указывается номер договора/контракта;
"48. Дата" – указывается дата, месяц и год договора/контракта;
"49. Код валюты" – выбирается из справочника ИС ЭСФ "Курсы валют";
"50. Курс валюты" – указывается курс валюты на дату оформления СНТ.
9. В разделе G1 "Данные по товарам" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указывается порядковый номер по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование товара";
"4. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"5. Единица измерения";
"6. Количество (объем)";
"7. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"8. Цена за единицу товара" – указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);

"38. ЖСН/БСН" – тасымалдаушының ЖСН/БСН көрсетіледі (егер тасымалдаушы ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің резиденті болып табылса, онда бейрезиденттің сәйкестендіру коды (нөмірі) көрсетіледі);
"39. Көлік түрі" – жоспарланған көлік туралы мәліметтер көрсетіледі (көрсетілетін тізімнен таңдалады):
"а. автомобиль" белгісін көрсеткен кезде "а1.1 АКҚ мемлекеттік нөмірі" жолы толтырылады (бұл жол мемлекеттік шекараны кесіп өту кезінде міндетті түрде толтырылуы тиіс).
7. "Тауарды жеткізуге арналған шарт (келісімшарт)" деген F бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"40.а. Шарт (келісімшарт) немесе шартқа қосымша" – қажет болған кезде тиісті белгі қойылады;
"40.b. Шартсыз (келісімшартсыз)" – қажет болған кезде тиісті белгі қойылады;
"41. Нөмірі";
"42. Күні";
"42.1. Есептік нөмір" – "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес экспорт және импорт бойынша валюталық шартқа берілген сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі (бұл жол шартты-міндетті болып табылады);
"43. Шарт бойынша ақы төлеу тараптары" – тауарларды жеткізуге арналған шартқа (келісімшартқа) сәйкес төлем шарттары көрсетіледі;
"44. Жеткізу шарттары (ИНКОТЕРМС) – дәстүрге, оның ішінде іскерлік айналымдағы дәстүрге сәйкес халықаралық шарттар үшін Жіктеуіштің 13-қосымшасына сәйкес бас әріптермен латын шрифтімен үш мәнді әріптік коды көрсетіледі (Инкотермс).
8. "БҚҚ/ӨБК шеңберіндегі шарт (келісімшарт)" деген F1 бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"Жеткізуші":
"45. Нөмірі" – шарттың/келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
"46. Күні" – шарттың/келісімшарттың күні, айы және жылы көрсетіледі;
"Алушының":
"47. Нөмірі" – шарттың/келісімшарттың нөмірі көрсетіледі;
"48. Күні" – шарттың/келісімшарттың күні, айы және жылы көрсетіледі;
"49. Валюта коды" – ЭШФ АЖ анықтамасынан "валюта бағамдары" таңдалады;
"50. Валюта бағамы" – ТІЖ ресімделген күнге валюта бағамы көрсетіледі.
9. "Тауарлар бойынша деректер" деген G1 бөлімінде мынадай деректер бойынша бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірі көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамалықтан таңдап алынады);
"3. Тауарлардың атауы";
"4. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"5. Өлшем бірлігі";
"6. Саны (көлемі)";
"7. Нетто салмағы" – ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"8. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыру міндетті емес);

"9. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета косвенных налогов (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"10. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Ставка НДС" – указывается ставка НДС, соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"13. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом косвенных налогов (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"15. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"16. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, сертификата о происхождении товара (СТ-1), или сертификата о происхождении товара (СТ-KZ), первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"17. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");
"19. Дополнительная информация" – при необходимости указываются дополнительные сведения.
В строке, порядковый номер "51. Всего" – указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 8, 9, 11, 13 и 14.
10. В разделе "Данные по алкогольной продукции" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"52. Номер лицензии поставщика" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела В);
"53. Адрес поставщика по лицензии" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела В);

"9. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – жанама салықтарды есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыру міндетті емес);
"10. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"11. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциздің сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"12. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"13. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"14. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – жанама салықтарды есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, аталған жолды толтыру міндетті емес);
"15. ЭШФ АЖ тауар сәйкестендіргіш";
"16. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауарларды шығару туралы өтініштің, Тауарларға арналған декларацияның, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштің, тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың (СТ-1) немесе тауардың шығарылған жері туралы сертификаттың (СТ-KZ), бастапқы ТІЖ-нің нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"17. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Тауар коды" – Тауарлардың ұлттық каталогына сәйкес тауар коды көрсетіледі ("Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда толтырылады);
"19. Қосымша ақпарат" – қажет болған жағдайда қосымша мәліметтер көрсетіледі.
Реттік нөмірі "51. Барлығы" жолында – 6, 7, 8, 9, 11, 13 және 14-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
10. "Алкоголь өнімі бойынша деректер" деген бөлімде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"52. Жеткізуші лицензиясының нөмірі" (В бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады);
"53. Лицензия бойынша өнім берушінің мекенжайы" (В бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады);

"54. Номер лицензии получателя" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела С);
"55. Адрес получателя по лицензии" (выбирается из списка, сформированного при введении данных, указанных в поле "ИИН/БИН" Раздела С).
11. В разделе G2 "Этиловый спирт" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер "56. Код операции" (выбирается из справочника ИС ЭСФ):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4 Вид, наименование этилового спирта" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (в литрах)";
"7. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"8. Цена за литр" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии – по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"9. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"10. Крепость (% – процентное содержание спирта)";
"11. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;

"54. Алушы лицензиясының нөмірі "(С бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады);
"55. Лицензия бойынша алушының мекенжайы" (С бөлімінің "ЖСН/БСН" ашық жолағында көрсетілген деректерді енгізу кезінде қалыптастырылған тізімнен таңдалады).
11. "Этил спирті" деген G2 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
реттік нөмірі "56. Операция коды" жолында (ЭШФ АЖ анықтамасынан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамасынан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамасынан таңдап алынады);
"4. Этил спиртінің түрі, атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде қойылады);
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Саны (көлемі)";
"7. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"8. Литр үшін баға" – тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде валютада шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валюта бойынша, олар болмаған жағдайда – сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша теңгемен көрсетіледі;
"9. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"10. Күштілігі (% – спирттің пайыздық құрамы)";
"11. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"12. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"17. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Тауарларға арналған декларация берілгенге дейін тауарларды шығару туралы өтініштен, тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініштен немесе тауарларға арналған декларациядан, бастапқы ТІЖ-дан тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;

"19. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");
"20. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер "57. Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 8, 9, 12, 14 и 15.
12. В разделе G3 "Вино наливом" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Вид, наименование вина наливом" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Количество (объем)";
"7. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"8. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"9. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"10. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"11. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"12. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"13. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"14. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"15. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"16. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов, подтверждающих происхождение товара;
"17. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");

"19. Тауар коды" – Тауарлардың ұлттық каталогына сәйкес тауар коды көрсетіледі ("Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда толтырылады);
"20. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "57. Барлығы" жолында 6, 7, 8, 9, 12, 14 және 15-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
12. "Толысылған шарап" деген G3 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамасынан таңдап алынады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамасынан таңдап алынады);
"4. Толысылған шараптың түрі, атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады).
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Саны (көлемі)";
"7. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"8. Тауар бірлігі үшін баға" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде ұлттық валютада немесе шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валюта бойынша, олар болмаған жағдайда сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"9. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС және акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"10. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"11. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"12. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"13. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"14. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"15. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"16. Тауарларға арналған декларацияны ұсынғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттарды растайтын бірінің нөмірі көрсетіледі;
"17. Тауарларға арналған декларацияны ұсынғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Тауар коды" – Тауарлардың ұлттық каталогына сәйкес тауар коды көрсетіледі ("Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда толтырылады);

"19. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер "58. Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 8, 9, 11, 13 и 14.
13. В разделе G4 "Пивоваренная продукция" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер "59. Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара";
"3. Наименование пивоваренной продукции";
"4. Вид продукции";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения";
"7. Емкость тары (в литрах)";
"8. Количество (бутылок, банок, кег, упаковок в штуках)";
"9. Количество (бутылок, банок) в упаковке";
"10. Количество (в литрах)";
"11. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"12. Цена за единицу товара" – указывается цена одной емкости, бутылки, банки, кег-бочки для пивоваренной продукции (указывается в тенге), которая вводится поставщиком (при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);
"13. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"14. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению";
"15. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"16. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"17. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"18. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"19. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"20. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"21. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"22. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");

"19. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "58. Барлығы" жолында – 6, 7, 8, 9, 11, 13 және 14-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
13. "Сыра қайнату өнімі" деген G4 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
реттік нөмірі "59. Операция коды" жолында (анықтамасынан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі";
"3. Сыра қайнату өнімінің атауы".
"4. Өнім түрі";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі";
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрде)";
"8. Саны (бөтелкелер, банкалар, кег, қаптамалар данамен)";
"9. Қаптамалардағы (бөтелкелер, банкалар) саны";
"10. Саны (литрмен)";
"11. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"12. Тауар бірлігі үшін баға" – жеткізуші енгізген сыра қайнату өніміне арналған бір ыдыстың, бөтелкенің, банкінің, кегтің бөшкенің бағасы (теңгеде) көрсетіледі, (тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелген кезде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютада, олар болмаған жағдайда енгізетін баға сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша алушымен көрсетіледі);
"13. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акцизді есепке алмай тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"14. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес)";
"15. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"16. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"18. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС пен акцизді есепке ала отырып тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"19. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"20. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"21. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"22. Тауар коды" – Тауарлардың ұлттық каталогына сәйкес тауар коды көрсетіледі ("Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда толтырылады);

"23. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер "60. Всего" указывается общая сумма строк по графам 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17 и 18.
14. В разделе G5 "Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции)" заполняются графы со следующими данными:
в строке, порядковый номер "61. Код операции" (выбирается из справочника):
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование товаров" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Вид продукции" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"7. Емкость тары (в литрах)" (проставляется автоматически ИС ЭСФ при введении ПИН-кода);
"8. Количество (бутылок, банок)";
"9. Количество (в литрах)";
"10. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"11. Цена за единицу товара" – указывается цена одной бутылки в тенге, которая вводится поставщиком (при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии цена указывается по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки, которая вводится получателем);
"12. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"13. Крепость (% - процентное содержание спирта)";
"14. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"15. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"16. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"17. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"18. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"19. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"20. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"21. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;

"23. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "60. Барлығы" жолында 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17 және 18- бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
14. "Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа)" деген G5 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
реттік нөмірі "61. Операция коды" жолында (анықтамасынан таңдалады):
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамасынан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамасынан таңдалады);
"4. Тауардың атауы" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өнім түрі" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"7. Ыдыстың сыйымдылығы (литрмен)" (ПИН-код енгізген кезде ЭШФ АЖ автоматты түрде қойылады);
"8. Саны (бөтелкелер, банкалар)";
"9. Саны (литрмен)";
"10. Нетто салмағы" – ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"11. Тауар бірлігі үшін баға" – жеткізуші енгізетін бір бөтелкенің бағасын теңгеде көрсетіледі (тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойста) көрсетілген валютада, олар болмаған жағдайда, баға алушы енгізетін сыртқы экономикалық мәміленің жасалғанын растайтын құжат бойынша көрсетіледі);
"12. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. Күштілігі (% – спирттің пайыздық құрамы)";
"14. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"15. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"16. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"17. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"18. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"19. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"20. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"21. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;

"22. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");
"23. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер "62. Всего" указывается общая сумма строк по графам 7, 8, 9, 10, 11, 12, 15, 17 и 18.
15. В разделе G6 "Данные по отдельным видам нефтепродуктов" заполняются строки и графы со следующими данными:
"63. Код операции" (выбирается из справочника);
"64. Тип поставщика" (выбирается один из типов поставщика из отображаемого списка);
"65. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"66. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Вид, марка нефтепродукта";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения товара (тонны, литры)";
"7. Количество товара в тоннах, (в литрах для розницы)";
"8. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"9. Цена за единицу измерения товара" – указывается цена товара за единицу измерения по договору (контракту) (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"10. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза (данное поле не обязательно к заполнению, за исключением случаев ввоза товаров с территории государств-членов ЕАЭС);
"11. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"12. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"13. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"16. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;

"22. Тауар коды" – Тауарлардың ұлттық каталогына сәйкес тауар коды көрсетіледі ("Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көзделген жағдайларда толтырылады);
"23. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "62. Барлығы" жолында 7, 8, 9, 10, 11, 12, 15, 17 және 18- бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
15. "Мұнай өнімдері жекелеген түрлері бойынша деректер" деген G6 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"63. Операция коды" (анықтамасынан таңдалады);
"64. Жеткізушінің түрі" (көрсетілген тізімнен жеткізуші түрінің бірі таңдалады);
"65. жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайының МКО коды";
"66. жеткізіп беру/жеткізу мекенжайының МКО коды";
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамасынан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамасынан таңдалады);
"4. Мұнай өнімінің түрі, маркасы" – ПИН-кодты енгізу кезінде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде қойылады;
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Тауардың өлшем бірлігі (тонна, литр)";
"7. Тоннадағы тауардың мөлшері, (бөлшек сауда үшін литрде)";
"8. Нетто салмағы" – ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"9. Тауар бірлігі үшін баға" – шарт (келісімшарт) бойынша өлшем бірлігі үшін тауардың бағасы көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыру міндетті емес);
"10. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі (ЕАЭО-ға мүше мемлекеттердің аумағынан тауарларды әкелу жағдайларын қоспағанда, толтыру міндетті емес);
"11. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"12. Акциздің сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"13. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыруға міндетті емес);
"14. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"15. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"16. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"17. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;

"18. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");
"19. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер "72. Всего" указывается общая сумма строк по графам 7, 8, 9, 11, 13 и 14.
17. В разделе G8 "Данные по табачной продукции (исключая цифровую маркировку)" – заполняются строки и графы со следующими данными:
"73. Код операции" (выбирается из справочника);
"74. Код ОГД адреса отправки/отгрузки";
"75. Код ОГД адреса доставки/поставки";
"1. Порядковый номер – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. ПИН-код" (выбирается из справочника ПИН-кодов);
"4. Наименование табачной продукции";
"5. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"6. Единица измерения (короба, блоки, пачки, штуки, килограммы, миллилитры, капсулы, картриджи)";
"7. Количество табачного изделия в коробе, блоке, пачке (в штуках, килограммах, миллилитрах)" (автоматически проставляется ИС ЭСФ при вводе ПИН-кода);
"8. Количество (короба, блоки, пачки, штуки, килограммы, миллилитры, капсулы, картриджи)";
"9. Количество табачного изделия в штуках, килограммах, миллилитрах";
"10. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"11. Цена за единицу измерения товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"12. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"13. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"16. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"17. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"18. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"19. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;

"18. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "72. Барлығы" жолында 7, 8, 9, 11, 13 және 14- бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
17. "Темекі өнімдері бойынша деректер (цифрлық таңбалауды қоспағанда)" деген G8 бөлімінде мынадай деректері бар жолдар мен бағандар толтырылады:
"73. Операция коды" (анықтамасынан таңдалады);
"74. жөнелту/тиеп жөнелту мекенжайының МКО коды;
"75. жеткізіп беру/жеткізу мекенжайының МКО коды";
"1. Реттік нөмір" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлер көрсетіледі;
"2. Тауардың шығарылған жерінің белгісі" (анықтамасынан таңдалады);
"3. ПИН-код" (ПИН-кодтар анықтамасынан таңдалады);
"4. Темекі өнімдерінің атауы";
"5. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"6. Өлшем бірлігі (қорап, блоктар, бумалар, дана, килограмм, миллилитр, капсулалар, картридждер)";
"7. Темекі өнімінің саны қорап, блоктар, бумалар (дана, килограмм, миллилитр)" (ПИН-кодты енгізген кезде ЭШФ АЖ-да автоматты түрде қояды);
"8. Саны (қорап, блоктар, бумалар, дана, килограмм, миллилитр, капсулалар, картридждер)";
"9. Темекі өнімінің данада, килограммда, миллилитрде саны";
"10. Нетто салмағы" - ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"11. Тауар бірлігі үшін баға" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютамен, олар болмаған жағдайда сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"12. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акцизді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"14. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"15. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"16. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"17. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акциздерді ескере отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"18. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"19. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;

"17. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"18. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"19. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");
"20. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер "77. Всего" указывается общая сумма строк по графам 6, 7, 8, 9, 11, 13 и 14.
19. В разделе G10 "Данные по товарам, подлежащим экспортному контролю (двойного назначения, военного назначения)" заполняются графы со следующими данными:
"1. Порядковый номер" – указываются порядковые номера по каждому наименованию товаров;
"2. Признак происхождения товара" (выбирается из справочника);
"3. Наименование товара";
"4. Номер документа (лицензии/разрешения)";
"5. Дата выдачи (лицензии/разрешения)";
"6. Дата окончания (срок окончания лицензии/разрешения)";
"7. Код товара (ТН ВЭД ЕАЭС)";
"8. Единица измерения";
"9. Количество (объем)";
"10. Вес нетто" – указывается в килограммах, при ввозе/вывозе товаров в рамках ЕАЭС;
"11. Цена за единицу товара" – указывается в тенге, при ввозе товаров на территорию Республики Казахстан в валюте, указанной в счет-фактуре (инвойсу), при их отсутствии по документу, подтверждающему совершение внешнеэкономической сделки;
"12. Стоимость товара без косвенных налогов" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров без учета НДС и акциза;
"13. Ставка акциза" – указывается ставка акциза в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"14. Сумма акциза" – указывается сумма акциза, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"15. Ставка НДС" – указывается ставка НДС в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан (данное поле не обязательно к заполнению);
"16. Сумма НДС" – указывается сумма НДС, исчисленная в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан;
"17. Общая стоимость товара с косвенными налогами" – указывается стоимость всего количества (объема) товаров с учетом НДС и акциза;
"18. Идентификатор товара в ИС ЭСФ";
"19. Номер заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, декларации на товары, заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов, СТ-1 или СТ-KZ, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;

"17. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"18. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "77. Барлығы" жолында 6, 8, 9, 11 және 12- бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
19. "Экспорттық бақылауға жататын (қосарлы мақсаттағы, әскери мақсаттағы) тауарлар бойынша деректер" деген G10 бөлімінде мынадай деректері бар бағандар толтырылады:
"1. Реттік нөмірі" – тауарлардың әрбір атауы бойынша реттік нөмірлері көрсетіледі;
"2. Тауар шығарылған жердің белгісі" (анықтамалықтан таңдалады);
"3. Тауардың атауы";
"4. Құжаттың (лицензия/рұқсат) нөмірі";
"5. Берілген күні (лицензия/рұқсат)";
"6. Аяқталған күні (лицензияның/рұқсаттың аяқталу мерзімі)";
"7. Тауар коды (ЕАЭО СЭҚ ТН)";
"8. Өлшем бірлігі";
"9. Саны (көлемі)";
"10. Нетто салмағы" – ЕАЭО шеңберінде тауарларды әкелу/әкету кезінде килограмммен көрсетіледі;
"11. Тауар бірлігінің бағасы" – теңгемен көрсетіледі, тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде шот-фактурада (инвойс) көрсетілген валютамен, олар болмаған жағдайда сыртқы экономикалық мәміле жасалғанын растайтын құжат бойынша;
"12. Жанама салықтарсыз тауардың құны" – ҚҚС пен акциздерді есепке алмағанда тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"13. Акциз мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес акциз мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған ашық жолды толтыру міндетті емес);
"14. Акциз сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген акциз сомасы көрсетіледі;
"15. ҚҚС мөлшерлемесі" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес ҚҚС мөлшерлемесі көрсетіледі (аталған жолды толтыру міндетті емес);
"16. ҚҚС сомасы" – Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес есептелген ҚҚС сомасы көрсетіледі;
"17. Жанама салықтармен тауардың жалпы құны" – ҚҚС және акцизді есепке ала отырып, тауарлардың барлық санының (көлемінің) құны көрсетіледі;
"18. ЭШФ АЖ тауарды сәйкестендіргіш";
"19. Тауарларға арналған декларацияны тапсырғанға дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, СТ-1 немесе СТ-KZ, бастапқы ТІЖ нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;

"20. Номер товарной позиции из заявления о выпуске товаров до подачи декларации на товары, о ввозе товаров и уплате косвенных налогов или Декларации на товары, первичной СНТ" – указывается номер одного из документов;
"21. Код товара" – указывается код товара в соответствии с Национальным каталогом товаров (заполняется в случаях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О регулировании торговой деятельности");
"22. Дополнительная информация".
В строке, порядковый номер "78. Всего" указывается общая сумма строк по графам 9, 10, 11, 12, 14, 16 и 17.
20. В разделах К "Данные о грузе, перевозимом на автомобильном транспорте", K1 "Сведение о грузе", K2 "Погрузочно-разгрузочные операции" и K3 "Прочие сведения (заполняется перевозчиком)" заполняются сведения по товаротранспортной накладной, заполнение которых поставщиком является не обязательным.
21. В разделе L "Сведения по отпуску товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"79. Отпуск товара произвел от имени" – указываются сведения о лице, который произвел отпуск товара;
"80. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой";
"81. ЭЦП лица, уполномоченного подписывать СНТ";
"82. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) лица, оформившего СНТ";
"83. Отпуск товара осуществляется по доверенности":
"83.1. Номер" – указывается номер доверенности;
"83.2. Дата" – указывается дата доверенности (в формате дата, месяц, год).
Данный раздел не заполняется при оформлении СНТ на ввоз товаров на территорию Республики Казахстан.
22. В разделе М "Сведения о приемке товара" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"84. Прием/отклонение товара произвел от имени" – указывается лицо, которое произвело прием/отклонение товара;
"85. Дата приема/отклонения товара (в формате дата, месяц, год)";
"85.1. ЭЦП юридического лица (структурного подразделения юридического лица) или индивидуального предпринимателя либо лица, занимающегося частной практикой";
"85.2. ЭЦП лица, уполномоченного подтверждать/отклонять СНТ";
"86. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) лица, подтвердившего/отклонившего СНТ";
"86.1. Приемка товара осуществляется по доверенности":
"86.2. Номер" – указывается номер доверенности;
"86.3. Дата" – указывается дата доверенности (в формате дата, месяц, год).
Данный раздел не заполняется при оформлении СНТ на вывоз товаров с территории Республики Казахстан.

"20. Тауарларға арналған декларацияны бергенге дейін Тауардың шығарылуы туралы өтініштің, тауарларды әкелу және жанама салықтардың төленгені туралы өтініштің, бастапқы ТІЖ-ден тауар позициясының нөмірі" – құжаттардың бірінің нөмірі көрсетіледі;
"21. Қосымша ақпараттар".
Реттік нөмірі "78. Барлығы" жолында 9, 11, 12, 14 және 15-бағандар бойынша жолдардың жалпы сомасы көрсетіледі.
20. "Автомобиль көлігімен тасымалданатын жүк туралы деректер", K1 "Жүк туралы мәлімет", K2 "Тиеу-түсіру операциялары" және K3 "Өзге де мәліметтер (тасымалдаушы толтырады)" деген бөлімдерде тауар беруші толтыруы міндетті емес тауар тасымалдау жүкқұжаты бойынша мәліметтер толтырылады.
21. "Тауарды жіберу бойынша мәлімет" деген L бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"79. Тауарды жіберуді жүргізген" – тауарды жіберуді жүргізген тұлға туралы мәліметтер көрсетіледі;
"80. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе жеке кәсіпкердің не жеке практикамен айналысатын тұлғаның ЭЦҚ";
"81. ТІЖ-ға қол қоюға уәкілетті тұлғаның ЭЦҚ";
"82. ТІЖ жазып берген тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)";
"83. Тауарды жіберу сенімхат бойынша жүзеге асырылады";
"83.1. Нөмір" – сенімхаттың нөмірі көрсетіледі;
"83.2. Күні" – сенімхаттың күні (күні, айы, жылы форматында) көрсетіледі.
Бұл бөлім тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге ТІЖ рәсімдеу кезінде толтырылмайды.
22. "Тауарды қабылдау туралы мәліметтер" деген М бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"84. Атынан тауарды қабылдауды/бас тартуды жүргізген" – тұлға көрсетіледі, ол тауарды қабылдауды/бас тартуды жүргізген;
"85. Тауар қабылданған/бас тартылған күн (күні, айы, жылы форматында)";
"85.1. Заңды тұлғаның (заңды тұлғаның құрылымдық бөлімшесінің) немесе дара кәсіпкердің немесе жеке практикамен айналысатын тұлғаның ЭЦҚ";
"85.2. ТІЖ-ны растауға/бас тартуға уәкілетті адамның ЭЦҚ";
"86. ТІЖ растаған/бас тартқан адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)";
"86.1. Тауарды қабылдау сенімхат бойынша жүзеге асырылады";
"86.2. Нөмір" – сенімхаттың нөмірі көрсетіледі;
"86.3. Күні" – сенімхаттың күні (күні, айы, жылы форматында) көрсетіледі;
Бұл бөлім тауарларды Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге ТІЖ рәсімдеу кезінде толтырылмайды.

23. В разделе N "Отметки ОГД" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
87. Пункт автомобильного пропуска/аэропорт/контрольно-пропускной пункт";
"88. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) работника ОГД";
"89. Дата и время пересечения Государственной границы/прилета воздушного судна в аэропорт/территорию СЭЗ";
"90. Данные о фактическом транспорте":
"90.1. Марка автомобильного транспортного средства/воздушного судна";
"90.2. Государственный номер автомобильного транспортного средства/знак бортового номера воздушного судна";
"90.3. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) водителя/представителя компании (экспедирование, курьерская доставка)";
"90.4. ИИН водителя/представителя компании (экспедирование, курьерская доставка)".
24. В Разделе O "Справочные сведения" заполняются строки со следующими порядковыми номерами:
"91. Код ОГД по месту нахождения (жительства) поставщика/отправителя";
"92. Код ОГД по месту нахождения (жительства) получателя".
Приложение 4 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2025 года № 657
форма
Печатная форма сопроводительной накладной на товары при осуществлении транзитных перевозок автомобильным транспортом
Общий раздел
Информация о ввозе
Регистрационный номер реестра:
Тип: Транзит
Дата и время создания/ввоза:
Автомобильный пункт пропуска:
ФИО работника ОГД:
Реквизиты грузоотправителя/грузополучателя
Грузоотправитель
Грузополучатель
ИИН/БИН:
Наименование:
Страна отправки:
Адрес:
Нерезидент
ИИН/БИН:
Наименование:
Страна доставки:
Адрес:
Нерезидент
Перевозчик и автотранспорт
Первичные данные
Внесенные изменения
ИИН/БИН 1:
Перевозчик:
ФИО водителя:
Марка:
Гос.номер:
Гос.номер прицепа:
Нерезидент
ИИН/БИН 2:
Перевозчик:
ФИО водителя:
Марка:
Гос.номер:
Гос.номер прицепа:
Наименование ОГД:
ФИО работника ОГД:
Дата внесения изменений:
Нерезидент
Сопроводительные документы
Дополнительная информация
CMR
ТТН
Номер:
Файлы:
Данные по товарам
Код ТНВЭД
Наименование товара
Количество товара
Вес нетто
Единица измерения
Сумма
Код валюты
1
2
3
ФИО работника ОГД: (ФИО)
ФИО водителя: (ФИО)
Дата выдачи: (Дата выгрузки)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ОГД – орган государственных доходов;
ТН ВЭД – Товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности;
CMR – международная товарно-транспортная накладная;
ФИО – фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
ТТН – товарно-транспортная накладная.
Приложение 5 к приказу
исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
от 31 октября 2025 года № 657
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан

23. "МКО белгілері" деген N бөлімінде мынадай реттік нөмірлермен жолдар толтырылады:
"87. Автомобиль өткізу пункті/әуежай/бақылау-өткізу пункті";
"88. МКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)";
"89. Мемлекеттік шекараны кесіп өту/әуежайға әуе кемесінің ұшып келуі/АЭА аумағына келу күні мен уақыты";
"90 Іс жүзіндегі көлік туралы деректер":
"90.1. Автомобиль көлік құралының/әуе кемесінің маркасы";
"90.2. Автомобиль көлігінің мемлекеттік нөмірі/әуе кемесінің борттық нөмірінің белгісі";
"90.3. Жүргізушінің/компания өкілінің (экспедиция, курьерлік жеткізу) тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)";
"90.4. Жүргізушінің/компания өкілінің (экспедиция, курьерлік жеткізу) ЖСН".
24. "Анықтамалық мәліметтер" деген O бөлімінде мынадай реттік нөмірлерімен жолдар толтырылады:
"91. Жеткізушінің/жөнелтушінің орналасқан (тұратын) жері бойынша МКК коды";
"92. Алушының орналасқан (тұратын) жері бойынша МКО коды".
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2025 жылғы 31 қазандағы
№ 657 бұйрыққа 4-қосымша
нысан
Автомобиль көлігімен транзиттік тасымалдауды жүзеге асыру кезінде тауарларға ілеспе жүкқұжаттың (ТІЖ) басып шығарылған нысаны
Жалпы бөлім
Әкелу туралы ақпарат
Тізілімнің тіркеу нөмірі:
Типі: Транзит
Жасау/әкелу күні мен уақыты:
Автокөлік өткізу пункті:
МКО қызметкерінің
аты-жөні:
Жүк жөнелтушінің/жүк алушының деректемелері
Жүк жөнелтуші
Жүк алушы
ЖСН/БСН:
Атауы:
Жөнелту елі:
Мекенжайы:
Бейрезидент
ЖСН/БСН:
Атауы:
Жеткізу елі:
Мекенжайы:
Бейрезидент
Тасымалдаушылар және автокөлік
Бастапқы деректер
Енгізілген өзгерістер
ЖСН/БСН 1:
Тасымалдаушы:
Жүргізушінің аты-жөні:
Маркасы:
Мемлекеттік нөмірі:
Тіркеменің мемлекеттік нөмірі:
Бейрезидент
ЖСН/БСН 2:
Тасымалдаушы:
Жүргізушінің аты-жөні:
Маркасы:
Мемлекеттік нөмірі:
Тіркеменің мемлекеттік нөмірі:
МКО атауы:
МКО қызметкерінің аты-жөні:
Өзгерістер енгізілген күн:
Бейрезидент
Ілеспе құжаттар
Қосымша ақпарат
CMR
ТКЖ
Нөмірі:
Файлдар:
Тауар бойынша деректер
СЭҚ ТН коды
Тауардың атауы
Тауар саны
Нетто салмағы
Өлшем бірлігі
Сомасы
Валюта коды
1
2
3
МКО қызметкерінің ТАӘ: (ТАӘ)
Жүргізушінің ТАӘ: (ТАӘ)
Берілген күні: (түсіру күні)
Ескерту: аббревиатураларды ашып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
МКО – Мемлекеттік кірістер органы;
СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы;
CMR (Conventional Magnetic Recording) – халықаралық тауар-көлік жүкқұжаты;
ТАӘ – тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе);
ТКЖ – тауар-көлік жүкқұжаты.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2025 жылғы 31 қазандағы
№ 657 бұйрыққа 5-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтар тізбесі

1. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 "Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления сопроводительных накладных на товары и их документооборот" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19784).
2. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 13 апреля 2020 года № 379 "О внесении изменения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 "Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления и их документооборота"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20386).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 615 "О внесении изменения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 "Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления и их документооборота"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20940).
4. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 октября 2020 года № 1006 "О внесении изменения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424 "Об утверждении Перечня товаров, на которые распространяется обязанность по оформлению сопроводительных накладных на товары, а также Правил оформления и их документооборота"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21438).
5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 марта 2021 года № 253 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22393).
6. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 июня 2021 года № 531 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22932).

1. "Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19784 болып тіркелген).
2. ""Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 379 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20386 болып тіркелген).
3. ""Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 615 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20940 болып тіркелген).
4. ""Тауарларға арналған ілеспе жүкқұжаттарды жөніндегі міндет қолданылатын тауарлар тізбесін, сондай-ақ Ресімдеу және олардың құжат айналымы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 14 қазандағы № 1006 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21438 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 26 наурыздағы № 253 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22393 болып тіркелген).
6. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 4 маусымдағы № 531 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына 3-тармағы бойынша өзгерістер мен толықтырулары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24999 болып тіркелген).

7. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 1 ноября 2021 года № 1127 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 24999).
8. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 апреля 2022 года № 401 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27559).
9. Пункт 1 приказа Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 22 ноября 2022 года № 1178 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30666).
10. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденные приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 15 марта 2023 года № 278 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32068).
11. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2023 года № 1321 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33817).
12. Пункт 3 Перечня некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 11 сентября 2024 года № 619 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35070).
13. Пункт 2 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2025 года № 312 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36310).

7. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 қарашадағы № 1127 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына 3-тармағы бойынша өзгерістер мен толықтырулары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24999 болып тіркелген).
8. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 13 сәуірдегі № 401 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27559 болып тіркелген).
9. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 22 қарашадағы № 1178 бұйрығына 1-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30666 болып тіркелген).
10. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2023 жылғы 15 наурыздағы № 278 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына 3-тармағы бойынша өзгерістер (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32068 болып тіркелген).
11. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 1321 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтары тізбесінің 3-тармағы бойынша өзгерістер мен толықтырулары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33817 болып тіркелген).
12. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 11 қыркүйектегі № 619 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтары тізбесінің 3-тармағы бойынша өзгерістер мен толықтырулары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35070 болып тіркелген).
13. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 20 маусымдағы № 312 бұйрығының 2-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36310 болып тіркелген).