О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 119 "Об утверждении форм сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках и движении денег на этих счетах, а также о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение"
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 30 октября 2025 года № 648. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2025 года № 37285. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 698 (вводится в действие с 01.01.2026)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 12.11.2025 № 698 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 119 "Об утверждении форм сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках и движении денег на этих счетах, а также о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16408) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктами 13), 13-1), 13-2) и 14) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 6-1 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 3) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"3) форму сведений о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение согласно приложению 3 к настоящему приказу.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательном Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после официального опубликования;

Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы, сондай-ақ сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 119 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2025 жылғы 30 қазандағы № 648 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 қазанда № 37285 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 698 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 12.11.2025 № 698 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы, сондай-ақ сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 119 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16408 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабы 13), 13-1), 13-2) және 14) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 6-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтері мен міндеттемелері туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны тапсыру жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтердің нысаны бекітілсін.";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымша осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует по 31 декабря 2025 года включительно.
и.о Министра финансов
Республики Казахстан
Е. Биржанов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
и.о Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2025 года № 648
Приложение 1 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 119
форма
Сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах

3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 31 желтоқсанды қоса алғанға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
Е. Биржанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2025 жылғы 30 қазандағы
№ 648 Бұйрыққа
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы
№ 119 бұйрығына
1-қосымша
нысан

за период с "___" ______________ 20____ года по "____" ________________ 20___ года
тенге
п/п
Налогоплательщик
Реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, его структурных подразделений, в котором открыты банковские счета
Вид банковского счета
Валюта банковского счета
Номер банковского счета
Остаток денег на банковском счете по состоянию на 31 декабря отчетного периода
ИИН/ БИН
фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/ наименование
БИН
БИК
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление формы)
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя, подпись)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах" приведено в приложении к настоящей форме.
Срок представления указанных сведений – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Приложение
к форме "Сведения
о наличии банковских счетов
и их номерах, об остатках
денег на этих счетах"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах"
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктами 13) и 13-1) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и с пунктами 6-1 и 6-2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о банковских счетах и их номерах, об остатках денег на этих счетах.
2. Форма заполняется и представляется банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов по сведениям о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах.

Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы 20__ жылғы "__" _____ бастап 20__ жылғы "__"_____ аралығындағы кезең үшін мәліметтер
Салық төлеуші
Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, банк шоттары ашылған оның құрылымдық бөлімшелерінің деректемелері
Банк шотының түрі
Банк шотының валютасы
Банк шотының нөмірі
Есепті кезеңнің 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша банк шотындағы ақша қалдығы
ЖСН/БСН
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/атауы
БСН
БСК
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
_______________________________________________________________________________
(нысанды жасауға жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
________________________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы)
Ескертпе:
аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмері;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмері;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
"Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну мерзімі – мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
"Банк шоттарының бар-жоғы
және олардың нөмірлері
туралы, осы шоттардағы
ақшаның қалдығы туралы
мәліметтер" нысанына
қосымша
"Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы мәліметтерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабы 13) және 13-1) тармақшаларына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 6-1 және 6-2-тармақтарына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы мәліметтерді алу болып табылады.
2. Нысанды банктер, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдығы туралы мәліметтер бойынша мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде толтырады және ұсынады.

3. Форма направляется в органы государственных доходов по физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы "Cведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах"
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
5. В графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) налогоплательщика.
6. В графе 3 Формы указывается фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/наименование налогоплательщика.
7. В графе 4 Формы указывается БИН банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором открыты банковские счета.
8. В графе 5 Формы указывается банковский идентификационный код (далее – БИК) банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором открыты банковские счета.
9. В графе 6 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором открыты банковские счета.
10. В графе 7 Формы указывается вид банковского счета.
11. В графе 8 Формы указывается вид валюты банковского счета.
12. В графе 9 Формы указывается номер банковского счета налогоплательщика.
13. В графе 10 Формы указывается остаток денег на банковском счете по состоянию на 31 декабря отчетного периода.
Приложение 2 к приказу
и.о Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2025 года № 648
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 119
форма
Сведения о движении денег на банковских счетах

3. Нысан активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну міндеттемесі туындаған жеке тұлғаға жіберіледі.
2-тарау. "Банктік шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдықтары туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмері/бизнес-сәйкестендіру нөмері (бұдан әрі - ЖСН/БСН) көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында банк шоттары ашылған банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында банк шоттары ашылған банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі – БСК) көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында банк шотының түрі көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында банк шотының валюта түрі көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында салық төлеушінің банк шотының нөмірі көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында есепті кезеңнің 31 желтоқсанындағы жағдай бойынша банк шотындағы ақша қалдығы кезең басындағы банк шотындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2025 жылғы 30 қазандағы
№ 648 Бұйрыққа
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы
№ 119 бұйрығына
2-қосымша
нысан

за период с "___" ______________ 20____ года по "____" ________________ 20___ года
п/п
Налогоплательщик
Движение денег на банковских счетах налогоплательщика
ИИН/ БИН
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/наименование
поступление денег на банковский счет
дата
сумма платежа
отправитель денег
реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег
назначение платежа
ИИН/ БИН
наименование
БИН
БИК
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
перечисление денег с банковского счета
дата
сумма платежа
бенефициар
реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан бенефициара
назначение платежа
ИИН /БИН
наименование
БИН
БИК
наименование
12
13
14
15
16
17
18
19
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление формы)
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя, подпись)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о движении денег на банковских счетах" приведено в приложении к настоящей форме.
Срок представления указанных сведений – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Приложение
к форме "Сведения
о движении денег
на банковских счетах"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о движении денег на банковских счетах"
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора сведений о движении денег на банковских счетах (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктами 13) и 13-2) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и с пунктом 6-1 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о движении денег на банковских счетах.
2. Форма заполняется и представляется банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов по сведениям о движении денег на этих счетах.
3. Форма направляется органами государственных доходов в банки, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в случае налоговой проверки в отношении проверяемого лица. В остальных случаях сведения о движении денег предоставляются общей суммой (оборотами).

Банк шоттарындағы ақша қозғалысы туралы 20__ жылғы "__"_____ бастап 20__ жылғы "__"_____ аралығындағы кезең үшін мәліметтер
Салық төлеуші
Салық төлеушінің банк шоттарындағы ақша қозғалысы
ЖСН/ БСН
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/атауы
банк шотына ақшаның түсуі
күні
төлем сомасы
ақшаны жөнелтуші
жіберуші банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі бөлімшесінің деректемелері
төлемнің мақсаты
ЖСН/ БСН
атауы
БСН
БСК
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
банк шотынан ақшаның аударылуы
күні
төлем сомасы
бенефициар
банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының деректемелері
төлемнің мақсаты
ЖСН /БСН
атауы
БСН
БСК
атауы
12
13
14
15
16
17
18
19
________________________________________________________________________________
(нысанды жасауға жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
________________________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы)
Ескертпе:
аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
"Банк шоттарындағы ақша қозғалысы туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну мерзімі – мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
"Банк шоттарындағы ақша
қозғалысы туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Банк шоттарындағы ақша қозғалысы туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы мәліметті жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 13) және 13-2) тармақшаларына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 6-1-тармағына сәйкес әзірленді. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы мәліметтерді алу болып табылады.
2. Нысанды банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы мәліметтерге салық органының сұрау сауалын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар толтырады және ұсынады.
3. Нысан банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарына тексерілетін жеке тұлғаға қатысты салықтық тексеру кезінде жіберіледі. Басқа жағдайларда ақшаның қозғалысы туралы мәлімет жалпы сомамен (айналыммен) ұсынылады.

4. В рамках всеобщего декларирования Форма направляется в органы государственных доходов в отношении физических лиц, у которых возникла обязанность по представлению декларации о доходах и имуществе в связи с приобретением в течение календарного года имущества стоимостью свыше 20 000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 31 декабря отчетного налогового периода.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы "Сведения о движении денег на банковских счетах"
5. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
6. В графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) налогоплательщика.
7. В графе 3 Формы указывается фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица/наименование налогоплательщика.
8. В графе 4 Формы указывается дата поступления денег на банковский счет.
9. В графе 5 Формы указывается сумма платежа, поступившего на банковский счет.
10. В графе 6 Формы указывается ИИН/БИН отправителя денег.
11. В графе 7 Формы указывается наименование отправителя денег.
12. В графе 8 Формы указывается БИН банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег.
13. В графе 9 Формы указывается банковский идентификационный код (далее – БИК) банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег.
14. В графе 10 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег.
15. В графе 11 Формы указывается назначение платежа, поступившего на банковский счет.
16. В графе 12 Формы указывается дата перечисления денег с банковского счета налогоплательщика-отправителя денег.
17. В графе 13 Формы указывается сумма платежа, перечисленная с банковского счета налогоплательщика-отправителя денег.
18. В графе 14 Формы указывается ИИН/БИН бенефициара.
19. В графе 15 Формы указывается наименование бенефициара.
20. В графе 16 Формы указывается БИН банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, бенефициара.
21. В графе 17 Формы указывается БИК банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, бенефициара.
22. В графе 18 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, бенефициара.
23. В графе 19 Формы указывается назначение платежа, перечисленного с банковского счета отправителя денег.
Приложение 3 к приказу
и.о Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 октября 2025 года № 648
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 119
форма
Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла
обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах
и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение

4. Жалпыға бірдей декларациялау шеңберінде Нысан құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және есепті салықтық кезеңнің 31 желтоқсанына қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 20 000 еселенген мөлшерінен асатын мүлікті күнтізбелік жыл ішінде сатып алуына байланысты кірістер туралы декларацияны ұсыну міндеті туындаған жеке тұлғаларға қатысты жіберіледі.
2-тарау. "Банк шоттарындағы ақша қозғалысы туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
6. Нысанның 2-бағанында жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі/бизнес-сәйкестендіру салық төлеушінің нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН).
7. Нысанның 3-бағанында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)/салық төлеушінің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында банк шотына ақшаның түскен күні көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында банк шотына түскен төлемінің сомасы көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында ақша жөнелтушiнің ЖСН/БСН-і көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында ақша жөнелтушiнің атауы көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында ақша жөнелтушi банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің БСН-і көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында ақша жөнелтушi банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі – БСК) көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында ақша жөнелтушi банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 11-бағанында банк шотына түскен ақша төлемінің мақсаты көрсетіледі.
16. Нысанның 12-бағанында ақша жөнелтушi-салық төлеушінің банк шотынан ақшаның аударылған күні көрсетіледі.
17. Нысанның 13-бағанында ақша жөнелтушi-салық төлеушінің банк шотынан аударылған ақша төлемінің сомасы көрсетіледі.
18. Нысанның 14-бағанында бенефициардың ЖСН/БСН көрсетіледі.
19. Нысанның 15-бағанында бенефициардың атауы көрсетіледі.
20. Нысанның 16-бағанында бенефициар банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің БСН көрсетіледі.
21. Нысанның 17-бағанында бенефициар банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің БСК көрсетіледі.
22. Нысанның 18-бағанында бенефициар банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
23. Нысанның 19-бағанында ақша жөнелтушiнің банк шотынан аударған төлемнің мақсаты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін
атқарушы
2025 жылғы 30 қазандағы
№ 648 Бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы
№ 119 бұйрығына
3-қосымша
нысан

за период с "___" ______________ 20____ года по "____" _________20___ года
п/п
Сведения по физическому лицу
Реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит
Дата предоставления кредита
ИИН
фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
БИН
БИК
наименование
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Номер и дата договора о предоставлении кредита
Номер банковского счета
Валюта банковского счета
Сумма предоставленного кредита
Сумма установленного лимита по договору
Остаток суммы кредита на начало периода
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Сумма уплаченного основного долга
Сумма уплаченного вознаграждения
Сумма уплаченной пени
Остаток суммы кредита
Вид кредита
основной долг
вознаграждение
пеня
14
15
16
17
18
19
20
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление формы)
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя, подпись)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение" приведено в приложении к настоящей форме.
Срок представления указанных сведений – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Приложение
к форме "Сведения
о предоставленных кредитах
физическому лицу, у которого
возникла обязанность
по представлению декларации
об активах и обязательствах,
о доходах и имуществе,
с указанием сумм погашения,
включая вознаграждение"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение"
Глава 1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора сведений о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение (далее – Форма), разработана в соответствии с подпунктом 14) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и пунктом 6-2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение.

20__ жылғы "__" _________ бастап 20__ жылғы "__" _________ аралығындағы кезең үшін сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер
Жеке тұлға бойынша мәліметтер
Кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының, оның құрылымдық бөлімшелерінің деректемелері
Кредит берілген күні
ЖСН
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
БСН
БИК
атауы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Кредит беру туралы шарттың нөмірі және күні
Банк шотының нөмірі
Банк шотының валютасы
Берілген кредит сомасы
Шарт бойынша белгіленген лимит сомасы
Кезең басындағы кредит сомасының қалдығы
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Негізгі қарыздың төлеген сомасы
Төленген сыйақы сомасы
Төленген өсімпұл сомасы
Кредит сомасының қалдығы
Кредит түрі
негізгі қарыз
сыйақы
өсімпұл
14
15
16
17
18
19
20
________________________________________________________________________________
(нысанды жасауға жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
________________________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы)
Ескертпе:
аббревиатуралардың ашып жазылуы:
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды.
"Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Көрсетілген мәліметтерді ұсыну мерзімі – мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
"Сыйақыны қоса алғанда, өтеу
сомаларын көрсете отырып,
активтер мен міндеттемелер,
кірістер мен мүлік туралы
декларацияны ұсыну жөніндегі
міндет туындаған, жеке тұлғаға
берілген кредиттер туралы
мәліметтер" нысанына
қосымша
"Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 14) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 50-бабы 6-2-тармағына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтерді алу болып табылады.

2. Форма заполняется и представляется банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в течение десяти рабочих дней со дня получения запроса налогового органа по сведениям о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение.
3. Форма направляется в органы государственных доходов по физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы "Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, о доходах и имуществе, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение" (далее – форма)
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
5. В графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица.
6. В графе 3 Формы указываются фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) физического лица.
7. В графе 4 Формы указывается бизнес-идентификационный номер банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит.
8. В графе 5 Формы указывается банковский идентификационный код банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит.
9. В графе 6 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит.
10. В графе 7 Формы указывается дата предоставления кредита.
11. В графе 8 Формы указывается номер и дата договора о предоставлении кредита. Сведения представляются отдельно в разрезе договоров.
12. В графе 9 Формы указывается номер банковского счета физического лица.
13. В графе 10 Формы указывается вид валюты банковского счета физического лица.
14. В графе 11 Формы указывается сумма предоставленного кредита физическому лицу.
15. В графе 12 Формы указывается сумма установленного лимита по договору.
16. В графе 13 Формы указывается остаток суммы кредита на начало периода.
17. В графе 14 Формы указывается сумма уплаченного основного долга на конец запрашиваемого периода.
18. В графе 15 Формы указывается сумма уплаченного вознаграждения на конец запрашиваемого периода.
19. В графе 16 Формы указывается сумма уплаченной пени на конец запрашиваемого периода.

2. Нысанды сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтерге салық органының сұрау сауалын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар толтырады және ұсынады.
3. Нысан активтер мен міндеттемелер туралы, кірістер мен мүлік туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғалар бойынша жіберіледі.
2-тарау. "Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер, кірістер мен мүлік туралы туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің банктік сәйкестендіру коды көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында кредит берілген күні көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында кредит беру туралы шарттың нөмірі мен күні көрсетіледі. Мәліметтер шарттар бөлінісінде жеке ұсынылады.
12. Нысанның 9-бағанында жеке тұлғаның банк шотының нөмірі көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында жеке тұлғаның банк шоты валютасының түрі көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында жеке тұлғаға берілген кредит сомасы көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында шарт бойынша белгіленген лимит сомасы көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында кезең басындағы кредит сомасының қалдығы көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында сұратылған кезең соңында төленген негізгі қарыздың сомасы көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында сұратылған кезең соңында төленген сыйақы мөлшері көрсетіледі.
19. Нысанның 16-бағанында сұрау салынған кезең соңында төленген өсімпұл сомасы көрсетіледі.

20. В графе 17 Формы указывается остаток суммы основного долга кредит.
21. В графе 18 Формы указывается остаток суммы вознаграждения кредита.
22. В графе 19 Формы указывается остаток суммы пени кредита.
23. В графе 20 Формы указывается вид кредита.

20. Нысанның 17-бағанында кредиттің негізгі қарыз сомасының қалдығы көрсетіледі.
21. Нысанның 18-бағанында кредиттің сыйақы сомасының қалдығы көрсетіледі.
22. Нысанның 19-бағанында кредиттің өсімпұл сомасының қалдығы көрсетіледі.
23. Нысанның 20-бағанында кредиттің түрі көрсетіледі.