Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 октября 2025 года № 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 октября 2025 года № 37197.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматрвается в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 04.05.2026 № 172 (вводится в действие с 12.07.2026).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных".
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного
интеллекта и цифрового развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 22 октября 2025 года № 385
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных"
Глава 1. Общие положения
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматрвается в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 04.05.2026 № 172 (вводится в действие с 12.07.2026).
1. Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных" (далее – Правила) разработаны в соответствии подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и подпунктом 4) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных" (далее – государственная услуга).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 2 предусматрвается в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 04.05.2026 № 172 (вводится в действие с 12.07.2026).

"Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 22 қазандағы № 385 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 қазанда № 37197 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Коса беріліп отырған "Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жасанды интеллект және
цифрлық даму
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 22 қазандағы № 385
бұйрығымен бекітілген
"Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.

12. При сбое информационной системы, услугодатель в течение 2 (двух) часов с момента обнаружения сбоя уведомляет работника структурного подразделения услугодателя, ответственного за информационно-коммуникационную инфраструктуру.
Ответственный работник за информационно-коммуникационную инфраструктуру составляет протокол о технической проблеме и подписывает его услугодателем.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
13. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии со статьей 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК), услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу, в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
14. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причины продления.
15. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
рыб и других водных животных"
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматрвается в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 04.05.2026 № 172 (вводится в действие с 12.07.2026).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных"
1.
Наименование услугодателя
Территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа в области рыбного хозяйства
2.
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал)
3.
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Разрешение на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных либо мотивированный отказ
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя и объектов информации

12. Ақпараттық жүйеде іркіліс болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші іркіліс анықталған сәттен бастап 2 (екі) сағат ішінде ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымға жауапты құрылымдық бөлімшенің жұмыскерін хабардар етеді.
Ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымға жауапты жұмыскер техникалық проблема туралы хаттама жасайды және оған көрсетілетін қызметті беруші қол қояды.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, іс-әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, іс-әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Шағым Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабына сәйкес келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күннен бастап үш (3) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға жолдайды. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
14. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші – тіркелген күнінен бастап бес (5) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган –тіркелген күнінен бастап он бес (15) жұмыс күні ішінде қарауға тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабы 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда, 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымды қарау жөнінде өкілеттік берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған сәттен бастап үш (3) жұмыс күні ішінде шағымды берген көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) ұзарту себебін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы хабарлайды.
15. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Балық және басқа да
су жануарларын интродукциялауды,
реинтродукциялауды және
будандастыруды жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік
қызметін көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
"Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Балық және басқа да су жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру не уәжді бас тарту.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе соответствующего услугодателя.
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) заявление о выдаче разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных по форме согласно приложению 2 к Правилам в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронная копия биологического обоснования на пользование животным миром.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, сведения о документах, удостоверяющих личность, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленным Правилами;
3) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о стадии исполнения государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, и единого контакт-центра.

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұманы қоса алғанда сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары тиісті көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет ресурсында орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру туралы өтініш;
2) жануарлар дүниесін пайдалануға арналған биологиялық негіздеменің электрондық көшірмесі.
Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы анықтама, жеке басты куәландыратын құжат туралы, дара кәсіпкерді тіркеу не дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған деректер мен мәліметтердің, Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.

Единый контакт-центр справочных служб по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 2
к Правилам оказания государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
рыб и других водных животных"
Форма
В___________________________
(полное наименование
уполномоченного органа)
от__________________________
(наименование юридического лица, либо
____________________________
фамилия, имя, отчество (при его
наличии) физического лица)
____________________________
(адрес, номер телефона и факса)
____________________________
(бизнес-идентификационный номер,
индивидуальный идентификационный номер)
Заявление о выдаче разрешения на производство интродукции, реинтродукции и
гибридизации рыб и других водных животных
Прошу выдать разрешение на производство интродукции, реинтродукции и
гибридизации рыб и других водных животных (нужное подчеркнуть)
Цель проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации
______________________________________________________________________________
Вид рыбы и другого водного животного______________________________________
______________________________________________________________________________
Количество и вес рыбы и другого водного животного __________________________
______________________________________________________________________________
Сроки проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации
______________________________________________________________________________
Район проведения интродукции, реинтродукции и гибридизации
_____________________________________________________________________________
Согласен(на) на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах. ______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)), электронная цифровая подпись
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на производство
интродукции, реинтродукции
и гибридизации рыб и других
водных животных"
Форма
Разрешение на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных
Реквизиты ведомства уполномоченного органа в области рыбного хозяйства на государственном языке
Реквизиты ведомства уполномоченного органа в области рыбного хозяйства на русском языке
Разрешение на производство ________________________ №_______
Дата выдачи: (дата выдачи)
(Наименование услугополучателя)
Территориальное подразделение Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в соответствии с Вашим заявлением № (номер заявления) от (дата заявления) касательно выдачи разрешения на производство _______________ сообщает (текст)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
рыб и других водных животных"
Форма
Примечание ИЗПИ!
Приложение 4 предусматрвается исключить приказом Министра сельского хозяйства РК от 04.05.2026 № 172 (вводится в действие с 12.07.2026).
Уведомление о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги
Уважаемый (ая) __________________________________________________
Согласно пункту 1 статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса
Республики Казахстан настоящим уведомлением информируем о том, что Вам будет
отказано в оказании государственной услуги "Выдача разрешения на производство
интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных", так как:
_____________________________________________________________________
(перечисление причины отказа) Заслушивание по вопросу отказа будет осуществляться
через 2 (два) рабочих дня со дня направления данного уведомления, где Вы можете выразить
свою позицию по данному решению (вписать нужное):
_____________________________________________________________________
(дата и время проведения заслушивания, место (способ) проведения заслушивания: в здании
по адресу/посредством видеоконференцсвязи/ иных средств коммуникации)
Услугодатель__________________________________________________
(электронная цифровая подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Приложение 5
к Правилам оказания государственной
услуги "Выдача разрешения
на производство интродукции,
реинтродукции и гибридизации
рыб и других водных
животных"
Форма
[Наименование
уполномоченного органа]
[Наименование
уполномоченного органа]
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование услугополучателя]
Место регистрации: Область:
[Область] Район: [Район]
Город/населенный пункт: [Город/населенный пункт]
[индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный
номер] [БИН/ИИН]
Дата государственной регистрации от [Дата]
Причина отказа:
[Причина отказа] [Должность подписывающего]
[Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подписывающего]
____________ ___________________________________ _______________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (электронная цифровая подпись)
"____" _____ 20___ года

Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8 800 080 7777.
"Балық және басқа да су
жануарларын интродукциялауды,
реинтродукциялауды
және будандастыруды жүргізуге рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Кімге________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
кімнен_______________________
(заңды тұлғаның атауы не жеке тұлғаның
_____________________________
аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
_____________________________
(мекенжайы, телефоны және факс
нөмірі)
_____________________________
(бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды,
реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат
беру туралы өтініш
Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды,
реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге
(қажеттісінің астын сызу) рұқсат беруді сұраймын
Интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізудің
мақсаты______________________________________________________________
Балық және басқа да су жануарының түрі __________________________________
_____________________________________________________________________
Балық және басқа да су жануарының мөлшері мен салмағы ___________________
_____________________________________________________________________
Интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізу мерзімі
_____________________________________________________________________
Интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыру жүргізілетін аудан
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_____________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі), электрондық цифрлық қолтаңбасы
"Балық және басқа да
су жануарларын интродукциялауды,
реинтродукциялауды
және будандастыруды жүргізуге рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Балық және басқа да су жануарларын интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат
Балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының деректемелері мемлекеттік тілде
Балық шаруашылығы саласындағы уәкілетті орган ведомствосының деректемелері орыс тілінде
_______________________ жүргізуге рұқсат №______
Берілген күні: (берілген күні)
(Көрсетілетін қызметті алушының атауы)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің аумақтық бөлімшесі Сіздің ________________ жүргізуге рұқсат беруге қатысты № (өтініш нөмірі) өтінішіңізге сәйкес (өтінім берілген күн) мынаны хабарлайды (мәтін) ____________________________
"Балық және басқа да
су жануарларын интродукциялауды,
реинтродукциялауды және
будандастыруды жүргізуге
рұқсат беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын
ала шешім жөніндегі хабарлама
Құрметті ________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабы
1-тармағына сәйкес осы хабарламамен Сізге "Балық және басқа да су жануарларын
интродукциялау, реинтродукциялау және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлаймыз, өйткені:
_____________________________________________________________________
(бас тарту себептерін санамалау)
Бас тарту мәселесі бойынша тыңдау осы хабарлама жіберілген күннен бастап
2 (екі) жұмыс күнінен кейін жүзеге асырылады, онда Сіз осы шешім бойынша өз
ұстанымыңызды білдіре аласыз (қажеттісін жазыңыз):
_____________________________________________________________________
(тыңдау өткізу күн мен уақыты, тыңдау өткізу орны (тәсілі):
мекенжай бойынша ғимаратта/бейнеконференц байланыс/өзге де
коммуникация құралдары арқылы)
Көрсетілетін қызметті беруші
____________________________________________________________________
(басшының қолы/электрондық цифрлық қолтаңбасы, аты, әкесінің аты
(бар болса), тегі)
"Балық және басқа да су
жануарларын интродукциялауды,
реинтродукциялауды және
будандастыруды жүргізуге рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
[Уәкілетті органның атауы]
[Уәкілетті органның
атауы]
Мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тарту
Берілген күні: [Берілген күні]
[Қызмет алушының атауы]
Тіркеу орны: Облыс:
[Облыс] Аудан: [Аудан]
Қала/елді мекен: [Қала /елді мекен]
[жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес сәйкестендіру нөмірі]
[БСН/ЖСН]
Мемлекеттік тіркеу күні [Күні]
Бас тарту себебі:
[Бас тарту себебі] [Қол қоюшының лауазымы]
[Қол қоюшының, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі]
____________ ___________________________________ _______________________________
(лауазымы) ( аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (электрондық цифрлық қолтаңбасы)
20___ жылғы "____" _____