Об утверждении форм актов о назначении, результатах, продлении, приостановлении, возобновлении проверки, о приостановлении либо запрещении деятельности или отдельных видов деятельности в области промышленной безопасности, предписания об устранении выявленных нарушений
Приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 2 октября 2025 года № 436. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2025 года № 37074.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 15 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить формы:
1) акта о назначении проверки в области промышленной безопасности, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) акта о результатах проверки в области промышленной безопасности, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) акта о продлении сроков проверки в области промышленной безопасности, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) акта о приостановлении проверки в области промышленной безопасности, согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) акта о возобновлении проверки в области промышленной безопасности, согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) акта о приостановлении либо запрещении деятельности или отдельных видов деятельности в области промышленной безопасности, согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) предписания об устранении выявленных нарушений в области промышленной безопасности, согласно приложению 7 к настоящему приказу.
2. Комитету промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Ч. Аринов
Примечание ИЗПИ!
Приложение 1 предусматривается в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.04.2026 № 158 (вводится в действие с 12.07.2026).
Приложение 1
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 октября 2025 года № 436
Акт о назначении проверки в области промышленной безопасности
№___ "____"_________20____года
1. Наименование органа контроля и надзора ___________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________

Тексеруді тағайындау, нәтижелері, ұзарту, тоқтата тұру, қайта бастау, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру не оған тыйым салу, анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқама актілердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 2 қазандағы № 436 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 6 қазанда № 37074 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-3 бабының 15-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеруді тағайындау туралы актінің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеру нәтижелері туралы актінің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеруді ұзарту туралы актінің;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеруді тоқтата тұру туралы актінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеруді қайта бастау туралы актінің;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру не оған тыйым салу туралы актінің;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1-қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
Ч. Аринов
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.04.2026 № 158 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 2 қазандағы № 436
Бұйрыққа 1-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында тексеру тағайындау актісі
№___                                          20____ жылғы "____"_________
1. Бақылау және қадағалау органының атауы ________________________
____________________________________________________________________

2. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) и должность лица, уполномоченного на проведение проверки
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
3. Сведения о специалистах, консультантах и экспертах, а также должностных
лицах государственных органов и подведомственных организаций,
привлекаемых для проведения проверки (при необходимости)
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Наименование субъекта (объекта) контроля и надзора, его место нахождения,
идентификационный номер, перечень объектов и их место нахождения
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
5. Вид проверки ___________________________________________________
6. Предмет проверки _______________________________________________
_________________________________________________________________
7. Срок проведения проверки с "___"___20_ года по "___"_____20_года
8. Основания проведения проверки, в том числе нормативные правовые акты,
обязательные требования которых подлежат проверке ___________________
__________________________________________________________________
9. Проверяемый период с "___" ____20__года по "___"______ 20 ___года
10. Права и обязанности субъекта контроля и надзора либо его уполномоченного
представителя, предусмотренные статьей 39-6 Закона Республики Казахстан
"О гражданской защите":
субъект контроля и надзора либо его уполномоченный представитель
при проведении проверки вправе:
1) не допускать к проверке должностных лиц органа контроля и надзора,
прибывших для проведения проверки, в случаях:
несоблюдения кратности проведения проверки; превышения либо истечения
указанных в акте о назначении проверки (актах о продлении срока, приостановлении
и возобновлении при их наличии) сроков, не соответствующих срокам,
установленным Законом Республики Казахстан "О гражданской защите";
назначения органом контроля и надзора проверки субъекта (объекта) контроля
и надзора, в отношении которого ранее проводилась проверка по одному и тому
же вопросу за один и тот же период, за исключением случаев, предусмотренных
подпунктами 4), 5), 6) и 7) пункта 7 статьи 39-2 Закона Республики Казахстан
"О гражданской защите"; назначения проверки за период, выходящий за рамки
промежутка времени, указанного в заявлении или сообщении о совершенных либо
готовящихся уголовных правонарушениях, в иных обращениях о нарушениях прав
и законных интересов физических и юридических лиц, государства; поручения
проведения проверки должностным лицам, не имеющим на то соответствующих
полномочий; указания в одном акте о назначении проверки нескольких субъектов
контроля и надзора; грубых нарушений, установленных пунктом 2 статьи 39-7 Закона
Республики Казахстан "О гражданской защите";

2. Бақылау және қадағалау органының тексеру жүргізуге уәкілеттік берілген адамының
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы
_____________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Тексеру жүргізуге тартылған мамандар, кеңесшілер мен сарапшылар,
сондай-ақ мемлекеттік органдар мен олардың ведомстволық ұйымдардың лауазымды
тұлғалары туралы мәліметтер (қажет болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы, орналасқан жері,
сәйкестендіру нөмірі, объектілердің тізбесі және олардың орналасқан жері
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Тексеру түрі ________________________________________________
6. Тексеру нысанасы __________________________________________
____________________________________________________________________
7. Тексеру жүргізу мерзімі 20___жылғы "__" ____ дан 20___жылғы "__"_____ дейін
8. Тексеру жүргізудің негіздері, оның ішінде міндетті талаптары тексерілуге жататын
нормативтік құқықтық актілер ____________________________________
______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Тексерілетін кезең 20___жылғы "__" ____ дан 20___жылғы "__"________ дейін
10. "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 39-6-бабымен
қарастарылған бақылау және қадағалау субъектісінің не оның уәкілетті өкілінің құқықтары
мен міндеттері: бақылау және қадағалау субъектісі не оның уәкілетті өкілі тексеру жүргізу
кезінде:
1) бақылау және қадағалау органының тексеру жүргізу үшін келген лауазымды адамдарын:
тексеру жүргізудің жиілігі сақталмаған; Қазақстан Республикасы "Азаматтық қорғау туралы" Заңында белгіленген мерзімдерге сәйкес келмейтін, тексеруді тағайындау туралы актіде (болған кезде мерзімін ұзарту, тоқтата тұру және қайта бастау туралы актілерінде) көрсетілген мерзімдер асып кеткен не өтіп кеткен; Қазақстан Республикасы "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 39-2-бабы 7-тармағының 4), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген жағдайларды қоспағанда, бақылау және қадағалау органы өзіне қатысты бұрын сол бір мәселе бойынша және сол бір кезеңде тексеру жүргізілген бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) тексеру тағайындаған; жасалған не дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы өтініште немесе хабарда, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің құқықтары мен заңды мүдделерін бұзушылықтар туралы өзге де жолданымдарда көрсетілген уақыт аралығы шеңберінен шығатын кезеңге тексеру тағайындаған; тиісті өкілеттіктері жоқ лауазымды адамдарға тексеру жүргізу тапсырылған; тексеруді тағайындау туралы бір актіде бірнеше бақылау және қадағалау субъектісі көрсетілген; Қазақстан Республикасы "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 39-7-бабының 2-тармағында белгіленген өрескел бұзушылықтар болған жағдайда тексеруге жібермеуге;

2) не представлять документы и сведения, если они не относятся к предмету проверки,
а также к периоду, указанному в акте о назначении проверки;
3) обжаловать действия (бездействие) должностных лиц органа контроля и надзора
в порядке, установленном законами Республики Казахстан;
4) не исполнять не основанные на законе запреты органа контроля и надзора или
должностных лиц органа контроля и надзора, ограничивающие деятельность
субъектов контроля и надзора;
5) фиксировать процесс осуществления проверки, а также отдельные действия
должностных лиц органа контроля и надзора, проводимые ими в рамках проверки,
с помощью аудио-, фото- и видеотехники, не создавая препятствий деятельности
должностных лиц органа контроля и надзора;
6) привлекать третьих лиц к участию в проверке в целях представления своих прав
и законных интересов, а также осуществления третьими лицами действий,
предусмотренных подпунктом 5) настоящего пункта;
субъекты контроля и надзора либо их уполномоченные представители
при проведении органом контроля и надзора проверки обязаны:
1) обеспечить беспрепятственный доступ должностных лиц органа контроля
и надзора к территории и помещениям субъекта (объекта) контроля и надзора;
2) с соблюдением требований по охране коммерческой, налоговой либо иной
охраняемой законами Республики Казахстан тайны представлять должностным лицам
органа контроля и надзора копии документов (сведений) на бумажных и электронных
носителях для приобщения к акту о результатах проверки и предписанию
об устранении выявленных нарушений, а также предоставлять доступ
к автоматизированным базам данных (информационным системам) в соответствии
с предметом проверки;
3) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о назначении проверки;
4) сделать отметку о получении на втором экземпляре акта о результатах проверки
в день окончания проверки;
5) сделать отметку о получении на втором экземпляре предписания об устранении
выявленных нарушений;
6) не допускать внесения изменений и дополнений в проверяемые документы
в период проведения проверки, если иное не предусмотрено законами
Республики Казахстан;
7) обеспечить безопасность лиц, прибывших для проведения проверки на объект
контроля и надзора, от вредных и опасных производственных факторов воздействия
в соответствии с установленными для данного объекта нормативами;
8) в случае получения акта о назначении проверки руководитель субъекта контроля
и надзора либо его уполномоченный представитель обязан находиться на месте
нахождения объекта контроля и надзора в назначенные сроки проверки.

2) егер тексеру нысанасына, сондай-ақ тексеруді тағайындау туралы актіде көрсетілген кезеңге жатпаса, құжаттар мен мәліметтерді ұсынбауға;
3) бақылау және қадағалау органдары лауазымды адамдарының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен шағым жасауға;
4) бақылау және қадағалау органының немесе бақылау және қадағалау органы лауазымды адамдарының бақылау және қадағалау субъектілерінің қызметін шектейтін, заңға негізделмеген тыйымдарын орындамауға;
5) тексеруді жүзеге асыру процесін, сондай-ақ бақылау және қадағалау органы лауазымды адамдарының тексеру шеңберінде жүргізетін жекелеген әрекеттерін бақылау және қадағалау органы лауазымды адамдарының қызметіне кедергілер келтірмей, аудио -, фото- және бейнетехника көмегімен тіркеп-білгелеуге;
6) өзінің құқықтары мен заңды мүдделерін білдіру, сондай-ақ үшінші тұлғалардың осы тармақтың 5) тармақшасында көзделген әрекеттерді жүзеге асыруы мақсатында тексеруге үшінші тұлғаларды қатысуға тартуға құқылы;
бақылау және қадағалау субъектілері не олардың уәкілетті өкілдері бақылау және қадағалау органы тексеру жүргізген кезде:
1) бақылау және қадағалау органы лауазымды адамдарының бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) аумағы мен үй-жайларына кедергісіз кіруін қамтамасыз етуге;
2) коммерциялық, салықтық не Қазақстан Республикасының заңдарымен қорғалатын өзге де құпияларды қорғау жөніндегі талаптарды сақтай отырып, бақылау және қадағалау органының лауазымды адамдарына тексеру нәтижелері туралы актіге және анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаға қоса тіркеу үшін құжаттардың (мәліметтердің) көшірмелерін қағаз және электрондық жеткізгіштерде ұсынуға, сондай-ақ тексеру нысанасына сәйкес автоматтандырылған дерекқорға (ақпараттық жүйелерге) қолжетімділік беруге;
3) тексеруді тағайындау туралы актінің екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
4) тексеру аяқталған күні тексеру нәтижелері туралы актінің екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
5) анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың екінші данасына алғаны туралы белгі қоюға;
6) егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, тексеру жүргізу кезеңінде тексерілетін құжаттарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол бермеуге;
7) бақылау және қадағалау объектісіне тексеру жүргізу үшін келген адамдардың осы объект үшін белгіленген нормативтерге сәйкес зиянды және қауіпті өндірістік ықпал ету факторларынан қауіпсіздігін қамтамасыз етуге;
8) тексеруді тағайындау туралы актіні алған жағдайда бақылау және қадағалау субъектісінің басшысы не оның уәкілетті өкілі тексерудің белгіленген мерзімдерінде бақылау және қадағалау объектісі орналасқан жерде болуға міндетті.

11. Подпись должностного лица органа контроля и надзора, уполномоченного
подписывать акт, и печать органа контроля и надзора
_________________________________________________________________________
12. Подпись руководителя субъекта контроля и надзора либо его уполномоченного
представителя о получении или об отказе в получении акта
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(дата получения)
Приложение 2
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 октября 2025 года № 436
Акт о результатах проверки в области промышленной безопасности №______
"____" __________ 20___ года
___________________________
(дата) (место составления)
1. Наименование органа контроля и надзора
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
2. Дата и номер акта о назначении проверки (актов о продлении срока проверки,
приостановлении проверки и возобновлении проверки при их наличии)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) субъекта (объекта) контроля и надзора, его место
нахождения, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) и должность представителя субъекта контроля
и надзора, присутствовавшего при проведении проверки
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Период проведения проверки с "__" __20__года по "___" ___ 20 ____ года
5. Вид проверки _____________________________________________________
6. Сведения о результатах проверки, в том числе о выявленных нарушениях
требований промышленной безопасности:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с актом о результатах
проверки, а также лицах, присутствовавших при проведении проверки, их подписи
или запись об отказе от подписи _______________________________________
____________________________________________________________________

11. Бақылау және қадағалау органының актіге қол қоюға уәкілетті лауазымды адамының қолы және бақылау және қадағалау органының мөрі ____
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
12. Бақылау және қадағалау субъектісі басшысының не оның уәкілетті өкілінің актіні алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы қолы ______________
_____________________________________________________________________
_                               (алған күні)
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 2 қазандағы № 436
Бұйрыққа 2-қосымша
№ ___ өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы
тексеру нәтижелері туралы актісі
20___ жылғы "___" _________                         ____________________
(күні)                                                 (жасалған орны)
1. Бақылау және қадағалау органының атауы ________________________
____________________________________________________________________
2. Тексеруді тағайындау туралы актінің (болған кезде тексеру мерзімін ұзарту,
тексеруді тоқтата тұру және тексеруді қайта бастау туралы актілердің) күні мен нөмірі
______________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Бақылау және қадағалау субъектісінің (объектісінің) атауы немесе тегі, аты,
әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), оның орналасқан жері,
бақылау және қадағалау субъектісінің тексеру жүргізу кезінде қатысқан өкілінің тегі, аты,
әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы
_______________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
4. Тексеру жүргізу кезеңі 20___жылғы "___" _____ дан 20___жылғы "__"_____ дейін
5. Тексерудің түрі ________________________________________________
6. Тексеру нәтижелері туралы, оның ішінде өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының
анықталған бұзушылықтары туралы мәліметтер:
_____________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
7. Тексеру нәтижелері туралы актімен танысқаны немесе танысудан бас тартқаны,
сондай-ақ тексеру жүргізу кезінде қатысқан адамдар туралы мәліметтер, олардың қолдары
немесе қол қоюдан бас тартқану туралы жазба
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

8. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и подпись специалистов, консультантов и экспертов, привлекаемых для проведения
проверки (при необходимости) _________________________________________
____________________________________________________________________
9. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и подпись должностного лица органа контроля и надзора, проводившего проверку
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(дата получения)
Приложение 3
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 октября 2025 года № 436
Акт о продлении сроков проверки в области промышленной безопасности
№___ "____"_________20____года
1. Дата и номер акта о назначении проверки № __ от "__" ____20____года
2. Причина продления ____________________________________________
________________________________________________________________
(указать одну из следующих причин: проведения исследований, испытаний,
экспертиз, а также в связи со значительным объемом работы)
________________________________________________________________
3. Подпись должностного лица органа контроля и надзора, уполномоченного
подписывать акт, и печать органа контроля и надзора
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
4. Подпись руководителя субъекта контроля и надзора либо его уполномоченного
представителя о получении или об отказе в получении акта
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(дата получения)
Приложение 4
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 октября 2025 года № 436
Акт о приостановлении проверки в области промышленной безопасности
№ __ "___" _______ 20_ года
1. Дата и номер акта о назначении проверки № __ от "__"____ 20____года
2. Причина приостановления ______________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________

8. Тексеру жүргізу үшін тартылатын мамандардың, консультанттардың және
сарапшылардың тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта
көрсетілсе) және қолы (қажет болған жағдайда)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Бақылау және қадағалау органының тексеру жүргізген лауазымды адамының тегі,
аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолы
_______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
______________
(алған күні)
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 2 қазандағы № 436
Бұйрыққа 3-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеруді ұзарту туралы актісі
№___                                           20___ жылғы "___" _________
1. Тексеруді тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі
20___ жылғы "___" _________ №___
2. Ұзарту себебі ____________________________________________________
______________________________________________________________________
(мынадай себептердің бірін көрсету: зерттеулер, сынақтар, сараптамалар жүргізу қажет болған кезде, сондай-ақ жұмыстың
едәуір көлеміне байланысты)
____________________________________________________________________
3. Бақылау және қадағалау органының актіге қол қоюға уәкілетті адамының қолы
және бақылау және қадағалау органының мөрі _____________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
4. Бақылау және қадағалау субъектісі басшысының не оның уәкілетті өкілінің актіні
алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы қолы ____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________
(алған күні)
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 2 қазандағы № 436
Бұйрыққа 4-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеруді тоқтата тұру туралы актісі
№___                                           20___ жылғы "___" _________
1. Тексеруді тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі 20___ жылғы "___"
_________ №___
2. Тоқтата тұру себебі ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

3. Подпись должностного лица органа контроля и надзора, уполномоченного
подписывать акт, и печать органа контроля и надзора _________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
4. Подпись руководителя субъекта контроля и надзора либо его
уполномоченного представителя о получении или об отказе в получении акта
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(дата получения)
Приложение 5
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 октября 2025 года № 436
Акт о возобновлении проверки в области промышленной безопасности
№___ "___"______20 _ года
1. Дата и номер акта о назначении проверки №________ от "__"_____ 20__ года
2. Дата возобновления проверки с "___" ____20____года
3. Подпись должностного лица органа контроля и надзора, полномоченного
подписывать акт, и печать органа контроля и надзора
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Подпись руководителя субъекта контроля и надзора либо его уполномоченного
представителя о получении или об отказе в получении акта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(дата получения)
Приложение 6
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 октября 2025 года № 436
Акт о приостановлении либо запрещении деятельности
или отдельных видов деятельности в области промышленной безопасности № ___
"___" ________ 20____ года "__" часов "__" минут
________________________
место составления
1. Вид меры оперативного воздействия __________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
2. Наименование органа контроля и надзора ______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица, оформившего акт ____________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

3. Бақылау және қадағалау органының актіге қол қоюға уәкілетті адамының қолы
және бақылау және қадағалау органының мөрі ____________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
4. Бақылау және қадағалау субъектісі басшысының не оның уәкілетті өкілінің актіні
алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы қолы _____________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________
(алған күні)
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 2 қазандағы № 436
Бұйрыққа 5-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы тексеруді қайта бастау туралы актісі
№___                                           20___ жылғы "___" _________
1. Тексеруді тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі 20___ жылғы
"___"_________ №___
2. Тексеруді қайта бастау күні 20___ жылғы "___"_________ бастап
3. Бақылау және қадағалау органының актіге қол қоюға уәкілетті адамының қолы
және бақылау және қадағалау органының мөрі _____________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
4. Бақылау және қадағалау субъектісі басшысының не оның уәкілетті өкілінің актіні
алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы қолы _____________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
______________
(алған күні)
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 2 қазандағы № 436
Бұйрыққа 6-қосымша
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы қызметті немесе
қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру не оларға тыйым
салу туралы
№ __ актісі
20____ жылғы "___"                              __________________________
"___" сағат "___ минут                                     толтыру орны
1. Жедел ықпал ету шарасының түрі ________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
2. Бақылау және қадағалау органының атауы ________________________
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________
3. Актіні ресімдеген адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе) және лауазымы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________

4. Наименование субъекта контроля и надзора, фамилия, имя, отчество (если оно
указано в документе, удостоверяющем личность) его руководителя, представителя
субъекта контроля и надзора, присутствовавшего при оформлении акта, а также его
должность __________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Основание применения меры оперативного воздействия _________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Срок действия меры оперативного воздействия (при необходимости)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Сведения об опломбировании (дата и время, наименование опасного
производственного объекта, опасного технического устройства или технического
устройства) "__" __________ 20___года с "___" часов "__" минут
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Подпись должностного лица органа контроля и надзора, оформившего акт
____________________________________________________________________
9. Сведения о получении или отказе в получении акта (дата и подпись руководителя
субъекта контроля и надзора или представителя субъекта контроля и надзора)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Сведения о снятии пломбы (дата и время, причины снятия, должность, фамилия,
имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и подпись
должностного лица органа контроля и надзора и руководителя субъекта контроля
и надзора либо его уполномоченного представителя)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 7
к приказу Министра
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
от 2 октября 2025 года № 436
Предписание об устранении выявленных нарушений в области промышленной безопасности №__
"__" _____20 __ года _______________________
(дата) (место составления)

4. Бақылау және қадағалау субъектісінің атауы, оның басшысының, бақылау және
қадағалау субъектісінің актіні рәсімдеу кезінде қатысқан өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), сондай-ақ оның лауазымы
____________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Жедел ықпал ету шарасын қолданудың негізі ______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6. Жедел ықпал ету шарасының қолданылу мерзімі (қажет болған жағдайда)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Пломбалау туралы мәліметтер (күні мен уақыты, қауіпті өндірістік объектінің,
қауіпті техникалық құрылғының немесе техникалық құрылғының атауы) 20___жылғы
"____" __________ "____" сағат "____" минут пломба салынды
____________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Бақылау және қадағалау органының актіні ресімдеген лауазымды адамының қолы
______________________________________________________
9. Актіні алғаны немесе алудан бас тартқаны туралы мәліметтер (бақылау және
қадағалау субъектісі басшысының немесе оның уәкілетті адамының қолы және күні)
___________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Пломбаның алынғаны туралы мәліметтер (алынған күні мен уақыты, себептері,
лауазымы, бақылау және қадағалау органының лауазымды адамы мен бақылау және
қадағалау субъектісі басшысының немесе оның уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты
(егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолы)
_______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрі
2025 жылғы 2 қазандағы № 436
Бұйрыққа 7-қосымша
№___ өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы анықталған
бұзушылықтарды жою туралы нұсқама
20___ жылғы "___" ________                   ____________________
(күні)                                     (жасалған орны)