О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/145 "Об утверждении типовой формы путевки, а также Правил ее выдачи"
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 октября 2025 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2025 года № 37067
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/145 "Об утверждении типовой формы путевки, а также Правил ее выдачи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10702) (далее – Приказ) следующие изменения:
приложение 1-1 к приказу исключить;
в Правилах выдачи путевки, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила выдачи путевок (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи путевки субъектами охотничьего хозяйства.";
подпункт 2) пункта 5 изложить в новый редакции:
"2) сбор и обработку персональных данных субъекта охотничьего хозяйства, а также доступ к ним в соответствии со статьей 10 Закон Республики Казахстан "О персональных данных и их защите";";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Путевка выдается субъектом охотничьего хозяйства физическим лицам по их обращению (устное или письменное), для посещения закрепленных охотничьих угодий с целью добывания объектов животного мира при наличии разрешения на пользование животным миром.
Путевка выдается в бумажном или в электронной форме, при наличии разрешения на пользование животным миром субъектом охотничьего хозяйства физическим лицам по их обращению устно, а также в бумажной или электронной форме для посещения закрепленных охотничьих хозяйств с целью изъятия животного мира.
В случае обращения физического лица за получением путевки в электронном формате она формируется автоматически по форме согласно приложению 1 к приказу и направляется в его личный кабинет и (или) на электронную почту физического лица (при наличии).";
подпункт 1) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. В выдаче путевок для проведения охоты отказывается в случаях:
1) отсутствие или полное освоение субъектами охотничьего хозяйства квоты на изъятие объектов животного мира, согласно правил распределения квот изъятия животного мира, утверждаемых в соответствии с подпунктом 56) пункта 1 статьи 9 Закона;";
пункт 9 изложить в новой редакции:

"Жолдаманың үлгілік нысанын, сондай-ақ оны беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/145 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 6 қазанда № 37067 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жолдаманың үлгілік нысанын, сондай-ақ оны беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/145 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10702 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрыққа 1-1-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жолдама беру қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Жолдама беру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1 тармағы 14) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзiрлендi және аңшылық шаруашылығы субъектiлерiнің жолдама беру тәртiбiн анықтайды.";
5-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) аңшылық шаруашылығы субъектісінің дербес деректерін жинау және өңдеу, сондай-ақ оларға "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабына сәйкес қол жетімділігін;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Жолдама аңшылық шаруашылығы субъектісінің жеке тұлғаларына олардың өтініші бойынша (ауызша немесе жазбаша) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаты болған кезде жануарлар дүниесі объектілерін аулау мақсатында бекітілген аңшылық алқаптарға бару үшін беріледі.
Жолдама аңшылық шаруашылығы субъектісінің жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаты болған кезде қағаз немесе электрондық нысанда жеке тұлғаларға олардың өтініші бойынша ауызша, сондай-ақ жануарлар дүниесін алып қою мақсатында бекітілген аңшылық шаруашылықтарына бару үшін қағаз немесе электрондық нысанда беріледі.
Жеке тұлға электрондық форматта жолдама алуға өтініш білдірген жағдайда ол бұйрықтың 1 қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде қалыптастырылады және оның жеке кабинетіне жіберіледі. ";
8-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Аң аулауға жолдама беруден:
1) аңшылық шаруашылығы субъектілерінің Заңның 9-бабы 1-тармағының 56) тармақшасына сәйкес бекітілетін жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларына сәйкес жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квотаның болмауы немесе толық игерілуі;";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"9. Субъекты охотничьего хозяйства в случае выдачи путевок на бумажном носителе регистрируют их в журнале по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и заверяется печатью территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
В случае выдачи субъектами охотничьего хозяйства путевок в электронном формате они регистрируются автоматически по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и направляются в личный кабинет инспектора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.";
Приложение 1 и 2 к Правилам выдачи путевок, изложить в новой редакции согласно приложению 1 и 2.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 6 октября 2025 года № 269
Приложение 1
к Правилам выдачи путевок
Форма
Журнал регистрации путевок, выданных субъектами охотничьего хозяйства
___________________________________________________________
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) охотника
Адрес места жительства охотника
Номер путевки
Вид дичи, животных
Сроки охоты
Подпись о получении путевки
_________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии))
подпись субъекта охотничьего хозяйства)
Приложение 2 к приказу
Приложение 2
к Правилам выдачи путевок
Форма
Реестр выданных путевок субъектами охотничьего хозяйства
______________________________________________________________
(наименование охотничьего хозяйства)
Тип путевки (разовая, сезонная)
Номер путевки
Дата выдачи
Вид животного
Количество (особь)
Сроки охоты
Вид орудия изъятия
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
Адрес места жительства

"9. Аңшылық шаруашылығы субъектілері жолдамаларды қағаз жеткізгіште берген жағдайда оларды осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша журналға тіркейді. Журнал нөмірленеді, тігіледі және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің мөрімен куәландырылады.
Аңшылық шаруашылығы субъектілері жолдамаларды электрондық форматта берген жағдайда олар осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде тіркеледі және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы инспектордың жеке кабинетіне жіберіледі.";
Жолдамаларды беру қағидаларына 1 және 2-қосымша 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар
Министрі
2025 жылғы 6 қазандағы № 269
бұйрығына 1-қосымша
Жолдама беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Аңшылық шаруашылығы субъектілері берген жолдамаларды тiркеу журналы ___________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектiсiнiң атауы)
Аңшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Аңшының тұрғылықты жерінің мекен–жайы
Жолдаманың нөмiрi
Құстың, жануарлардың түрi
Аң аулау - мерзiмдерi
Жолдаманы алғаны туралы қолтаңбасы
________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса),
қолтаңбасы)
бұйрығына 2-қосымша
Жолдама беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Аңшылық шаруашылығы субъектілерінің берген жолдамалар тізілімі ___________________________________________________________________ (аңшылық шаруашылығының атауы)
Жолдама түрі (бір реттік, маусымдық)
Жолдаманың нөмірі
Берілген күні
Жануарлардың түрі
Саны (бас)
Аң аулау мерзімдері
Аң, аулау құралының түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) жеке сәйкестендіру нөмірі
Тұрғылықты жерінің мекенжайы