О признании утратившими силу некоторых приказов
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2025 года № 347. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 октября 2025 года № 37042
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу некоторые приказы по перечню, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 1 октября 2025 года № 347
Перечень утративших силу некоторых приказов
1. Приказ Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 1 июля 2014 года № 245-Ө "Об утверждении форм и Правил ведения кадастровой книги рыб и других водных животных, отнесенных к объектам рыболовства и рыб и других водных животных, используемым в иных хозяйственных целях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9655).
2. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 18-04/17 "Об утверждении Перечня разрешенных к применению промысловых и непромысловых видов орудий и способов рыболовства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10266).
3. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 18-04/120 "Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10537).
4. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 18-05/138 "Об утверждении Правил реализации осетровых видов рыб, изъятых из естественной среды обитания, и их икры государственным предприятием, являющимся субъектом государственной монополии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10867).

Кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 1 қазандағы № 347 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 2 қазанда № 37042 болып тіркелді
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және
ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
2025 жылғы 1 қазандағы
№ 347 бұйрығына
қосымша
Күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Балықтардың және балық аулау объектілеріне жатқызылған басқа су жануарларының және балықтар мен өзге шаруашылық мақсаттарда пайдаланылатын басқа су жануарларының кадастр кітаптарын жүргізу нысандары мен қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 1 шілдедегі № 245-ө бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9655 болып тіркелген).
2. "Қолдануға рұқсат етілген кәсіпшілік және кәсіпшілік емес балық аулау құралдарының түрлері мен тәсілдерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 18-04/17 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10266 болып тіркелген).
3. "Халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 18-04/120 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10537 болып тіркелген).
4. "Табиғи мекендеу ортасынан алынған бекіре тұқымдас балықтарды және олардың уылдырығын мемлекеттік монополия субъектісі болып табылатын мемлекеттік кәсіпорынның өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 26 ақпандағы № 18-05/138 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10867 болып тіркелген).

5. Приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 августа 2017 года № 324 "Об утверждении Правил рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15665).
6. Приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 августа 2017 года № 334 "Об утверждении норм отходов, потерь и расходов сырья при переработке продукции осетровых видов рыб субъектом государственной монополии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15800).
7. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 марта 2020 года № 82 "Об утверждении нормативов оптимальной численности популяции промысловых видов рыб" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20251).
8. Приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 79 "Об утверждении Правил реализации государственным предприятием, осуществляющим выращивание молоди осетровых видов рыб, рыбопосадочного материала и особей осетровых видов рыб в живом виде после изъятия из них половых продуктов в воспроизводственных целях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22443).
9. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 мая 2021 года № 127 "Об утверждении рыбоводных нормативов по искусственному воспроизводству, товарному выращиванию и транспортировке основных объектов аквакультуры с использованием различных технологий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22694).
10. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2021 года № 178 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 августа 2017 года № 324 "Об утверждении Правил рыбоводства на рыбохозяйственных водоемах" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22970).
11. Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 26 августа 2022 года № 586 "Об утверждении Правил определения экономического эффекта от бюджетных субсидий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29370).

5. "Балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 9 тамыздағы № 324 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15665 болып тіркелген).
6. "Мемлекеттік монополия субъектісінің бекіре тұқымдас балық түрлері өнімін қайта өңдеуі кезіндегі шикізат қалдықтарының, ысыраптары мен шығыстарының нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2017 жылғы 15 тамыздағы № 334 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15800 болып тіркелген).
7. "Балықтардың кәсіпшілік түрлері популяцияларының оңтайлы санының нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 26 наурыздағы № 82 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20251 болып тіркелген).
8. "Бекіре тұқымдас балық түрлерінің құртшабақтарын өсіруді жүзеге асыратын мемлекеттік кәсіпорынның балық өсіру материалын және бекіре тұқымдас балық түрлерінің дара нұсқаларын өсімді молайту мақсатында олардан жыныстық өнімдер алынғаннан кейін тірі күйінде өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 79 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22443 болып тіркелген).
9. "Әртүрлі технологияларды пайдалана отырып, акваөсірудің негізгі объектілерінің қолдан өсімін молайту, оларды тауарлы өсіру және тасымалдау жөніндегі балық өсіру нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 127 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22694 болып тіркелген).
10. "Балық шаруашылығы су айдындарында балық өсіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2017 жылғы 9 тамыздағы № 324 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 2 маусымдағы № 178 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22970 болып тіркелген).
11. "Бюджеттік субсидиялардың экономикалық әсерін айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 26 тамыздағы № 586 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29370 болып тіркелген).

12. Пункт 1 перечня некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 сентября 2022 года № 619 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29838).
13. Приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 октября 2022 года № 655 "О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 18-04/17 "Об утверждении Перечня разрешенных к применению промысловых и непромысловых видов орудий и способов рыболовства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 30169).
14. Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 февраля 2023 года № 33 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов от 5 мая 2021 года № 127 "Об утверждении рыбоводных нормативов по искусственному воспроизводству, товарному выращиванию и транспортировке основных объектов аквакультуры с использованием различных технологий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 31893).
15. Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 21 ноября 2023 года № 326 "О внесении изменения в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 18-04/17 "Об утверждении Перечня разрешенных к применению промысловых и непромысловых видов орудий и способов рыболовства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33687).

12. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 20 қыркүйектегі № 619 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 29838 болып тіркелген).
13. "Қолдануға рұқсат етілген кәсіпшілік және кәсіпшілік емес балық аулау құралдарының түрлері мен тәсілдерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 18-04/17 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 11 қазандағы № 655 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30169 болып тіркелген).
14. "Әртүрлі технологияларды пайдалана отырып, акваөсірудің негізгі объектілерінің қолдан өсімін молайту, оларды тауарлы өсіру және тасымалдау жөніндегі балық өсіру нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 127 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 6 ақпандағы № 33 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31893 болып тіркелген).
15. "Қолдануға рұқсат етілген кәсіпшілік және кәсіпшілік емес балық аулау құралдарының түрлері мен тәсілдерінің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 18-04/17 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 21 қарашадағы № 326 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33687 болып тіркелген).