Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных по минеральным удобрениям
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 сентября 2025 года № 291. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 сентября 2025 года № 36842
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Информация об обеспеченности минеральными удобрениями", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Информация об использовании основных видов минеральных удобрений", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2025 года № 291
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в местные исполнительные органы районов, городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы и Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об обеспеченности минеральными удобрениями
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 1-ОМУ
Периодичность: еженедельная
Отчетный период: с __ по __ ______ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: сельскохозяйственные товаропроизводители (сельскохозяйственные кооперативы) (по согласованию), местные исполнительные органы районов, городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
в местные исполнительные органы районов, городов областного значения еженедельно, не позднее первого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 февраля по 30 декабря календарного года);
в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы еженедельно, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 февраля по 30 декабря календарного года);
в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан еженедельно, не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 февраля по 30 декабря календарного года).
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _____________________________________________________
Год _________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
____________________________________________________________
Наименование области, города республиканского значения, столицы
План приобретения удобрений на текущий год, тонн
Заключено договоров, тонн
Всего, тонн
в том числе
акционерное общество "КазАзот"
товарищество с ограниченной ответственностью "Казфосфат"
другие
1
2
3
4
5
6
Итого:
продолжение таблицы
Отгружено минеральных удобрений, тонн
Процент отгрузки от планируемого объема
Объемы хранения на складах, тонн
Всего, тонн
в том числе
отечественные удобрения
иностранные удобрения
акционерное общество "КазАзот"
товарищество с ограниченной ответственностью "Казфосфат"
другие отечественные
российские
узбекские
другие иностранные
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об обеспеченности минеральными удобрениями" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об
обеспеченности минеральными
удобрениями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об обеспеченности минеральными удобрениями" (индекс: форма № 1-ОМУ, периодичность: еженедельная)

Минералды тыңайтқыштар бойынша әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 12 қыркүйектегі № 291 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 16 қыркүйекте № 36842 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Минералды тыңайтқыштармен қамтамасыз етілу бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Минералды тыңайтқыштардың негізгі түрлерін пайдалану туралы ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Султанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігі
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 291 бұйрығына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Минералды тыңайтқыштармен қамтамасыз етілу бойынша ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-МТҚ нысан
Кезеңділігі: апта сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы __ ___________ __ ____________ дейін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтері) (келісу бойынша), аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның бірінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 ақпанынан 30 желтоқсанына дейін);
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 ақпанынан 30 желтоқсанына дейін);
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 ақпанынан 30 желтоқсанына дейін).
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде.
Облыс ______________________________________________
Жылы ______________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішісі бойынша код
____________________________________________________
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы
Ағымдағы жылға тыңайтқыштарды сатып алу
жоспары, тонна
Жасалған шарттар, тонна
Барлығы, тонна
оның ішінде
"ҚазАзот" акционерлік қоғамы
"Қазфосфат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
басқалар
1
2
3
4
5
6
Жиыны:
кестенің жалғасы
Тиеп-жөнелтілген минералды тыңайтқыштар, тонна
Жоспарланған көлемнен тиеп-жөнелту пайызы
Қоймалардағы сақтау көлемі, тонна
Барлығы, тонна
оның ішінде
отандық тыңайтқыштар
шетелдік тыңайтқыштар
"ҚазАзот" акционерлік қоғамы
"Қазфосфат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
басқа отандық
ресейлік
өзбекстандық
басқа шетелдік
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы ____________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы " " __________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Минералды тыңайтқыштармен қамтамасыз етілу бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Минералды тыңайтқыштармен
қамтамасыз етілу бойынша
ақпарат" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Минералды тыңайтқыштармен қамтамасыз етілу бойынша ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 1-МТҚ нысан, кезеңділігі: апта сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об обеспеченности минеральными удобрениями" (далее – Форма).
2. Форма заполняется сельскохозяйственными товаропроизводителями (сельскохозяйственными кооперативами) (по согласованию), местными исполнительными органами районов, городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
сельскохозяйственными товаропроизводителями (сельскохозяйственными кооперативами) (по согласованию) в местные исполнительные органы районов, городов областного значения еженедельно, не позднее первого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 февраля по 30 декабря календарного года);
местными исполнительными органами районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы еженедельно, не позднее третьего рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 февраля по 30 декабря календарного года);
местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан еженедельно, не позднее пятого рабочего дня недели, следующей за отчетной неделей (с 1 февраля по 30 декабря календарного года).
5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование области, города республиканского значения, столицы согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов.
7. В графе 2 Формы указывается план приобретения удобрений на текущий год, в тоннах.
8. В графе 3 Формы указывается общий объем в соответствии с договорами, заключенными на поставку удобрений, в тоннах.
9. В графах 4, 5 и 6 Формы указываются сведения по заключенным договорам на поставку удобрений, в тоннах.
10. В графе 7 Формы указывается общий объем минеральных удобрений, отгруженных сельскохозяйственным товаропроизводителям (сельскохозяйственным кооперативам), в тоннах.
11. В графах 8, 9, 10, 11, 12 и 13 Формы указываются сведения по отгруженным минеральным удобрениям в разрезе отечественных и иностранных удобрений, в тоннах.
12. В графе 14 Формы указывается процентное соотношение всего объема отгруженных минеральных удобрений от планируемого объема на текущий год.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Минералды тыңайтқыштармен қамтамасыз етілу бойынша ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтері) (келісу бойынша), аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып, қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтері) (келісу бойынша) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның бірінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 ақпанынан 30 желтоқсанына дейін);
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның үшінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 ақпанынан 30 желтоқсанына дейін);
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне апта сайын, есепті аптадан кейінгі аптаның бесінші жұмыс күнінен кешіктірмей (күнтізбелік жылдың 1 ақпанынан 30 желтоқсанына дейін) ұсынады.
5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне сәйкес облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында ағымдағы жылға арналған тыңайтқыштарды сатып алу жоспары, тоннамен көрсетіледі.
8. Нысанның 3- бағанында тыңайтқыштарды жеткізуге жасалған шарттарға сәйкес жалпы көлемі, тоннамен көрсетіледі.
9. Нысанның 4, 5, 6-бағандарында тыңайтқыштарды жеткізуге жасалған шарттар бойынша мәліметтер, тоннамен көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (ауыл шаруашылығы кооперативтеріне) тиеп-жөнелтілген минералды тыңайтқыштардың жалпы көлемі, тоннамен көрсетіледі.
11. Нысанның 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарында отандық және шетелдік тыңайтқыштар бөлінісінде тиеп-жөнелтілген минералды тыңайтқыштар туралы деректер, тоннамен көрсетіледі.
12. Нысанның 14-бағанында ағымдағы жылға жоспарланған көлемнен барлық тиеп-жөнелтілген минералды тыңайтқыштардың проценттік арақатынасы көрсетіледі.

13. В графе 15 Формы указываются сведения об объемах хранения на складах, в тоннах.
14. При заполнении Формы необходимо соблюдать следующие контрольные соотношения между строками:
1) графа 2 Формы равна или больше графы 3;
2) графа 3 Формы меньше или равна графе 2;
3) графа 3 Формы равна или больше графы 7;
4) графа 3 Формы равна сумме граф 4, 5 и 6;
5) графа 7 Формы равна сумме граф 8, 9, 10, 11, 12 и 13.
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2025 года № 291
Форма, предназначенная
для сбора административных данных
Представляется: в местные исполнительные органы районов, городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы и Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: Информация об использовании основных видов минеральных удобрений
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма № 2-ОМУ
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: 20 __ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: сельскохозяйственные товаропроизводители (сельскохозяйственные кооперативы) (по согласованию), местные исполнительные органы районов, городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
в местные исполнительные органы районов, городов областного значения ежегодно, не позднее 1 января года, следующего за отчетным;
в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно, не позднее 15 января года, следующего за отчетным;
в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно, не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным.
Индивидуальный идентификационный номер/
Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде
Область _____________________________________________
Год _________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
____________________________________________________
Наименование сельскохозяйственной культуры (пар)
Применение по видам минеральных удобрений
азотные удобрения
всего
аммиачная селитра (нитрат аммония)
карбамид
сульфат аммония
жидкое удобрение карбамидо-аммиачная смесь (КАС)
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
фосфорные удобрения
калийные удобрения
аммофос
суперфосфат
фосфоритная мука
калий хлористый (хлорид калия)
калий сернокислый (сульфат калия)
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы
комплексные удобрения
другие виды удобрений
микроудобрения
сульфоаммофос
(азотно-фосфорное серосодержащее удобрение NP+S)

13. Нысанның 15-бағанында қоймалардағы сақтау көлемі туралы мәліметтер, тоннамен көрсетіледі.
14. Нысанды толтыру кезінде жолдар арасында мынадай бақылау арақатынасын сақтау қажет:
1) Нысанның 2-бағаны 3-бағанға тең немесе одан артық;
2) Нысанның 3-бағаны 2-бағаннан кем немесе оған тең;
3) Нысанның 3-бағаны 7-бағанға тең немесе одан артық;
4) Нысанның 3-бағаны 4, 5 және 6-бағандардың қосындысына тең;
5) Нысанның 7-бағаны 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандардың қосындысына тең.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 қыркүйектегі
№ 291 бұйрығына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Минералды тыңайтқыштардың негізгі түрлерін пайдалану туралы ақпарат
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 2-МТҚ нысан
Кезеңділігі: жыл сайынғы
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтері) (келісу бойынша), аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарынан кешіктірмей;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей.
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде
Облыс _______________________________________________
Жылы _______________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішісі бойынша код
_____________________________________________________
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы (сүрі жерлер)
Минералды тыңайтқыштардың түрлері бойынша қолдану
азот тыңайтқыштары
барлығы
аммиакты селитра (аммоний нитраты)
карбамид
аммоний сульфаты
сұйық тыңайтқыш карбамид-аммиак қоспасы (КАҚ)
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
фосфор тыңайтқыштары
калий тыңайтқыштары
аммофос
суперфосфат
фосфориттік ұн
калий хлориді (хлорлы калий)
күкіртқышқылды калий (калий сульфаты)
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы
кешенді тыңайтқыштар
тыңайтқыштардың басқа түрлері
микротыңайтқыштар
cульфоаммофос
(құрамында күкірті бар азотты-фосфорлы тыңайтқыш NP+S)

сложные NPK (15:15:15, 16:16:16, 10:26:26)
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
тонн
гектар
22
23
24
25
26
27
28
29
Наименование ________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), телефон
Дата сдачи отчета "__" __________ 20 ___ года
Примечание: Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании основных видов минеральных удобрений" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Информация об использовании
основных видов минеральных
удобрений"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании основных видов минеральных удобрений" (индекс: форма № 2-ОМУ, периодичность: ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Информация об использовании основных видов минеральных удобрений" (далее – Форма).
2. Форма заполняется сельскохозяйственными товаропроизводителями (сельскохозяйственными кооперативами) (по согласованию), местными исполнительными органами районов, городов областного значения, областей, городов республиканского значения, столицы.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется:
сельскохозяйственными товаропроизводителями (сельскохозяйственными кооперативами) (по согласованию) в местные исполнительные органы районов, городов областного значения ежегодно, не позднее 1 января года, следующего за отчетным;
местными исполнительными органами районов, городов областного значения в местные исполнительные органы областей, городов республиканского значения, столицы ежегодно, не позднее 15 января года, следующего за отчетным;
местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан ежегодно, не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным.

күрделі NPK (15:15:15, 16:16:16, 10:26:26)
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
тонна
гектар
22
23
24
25
26
27
28
29
Атауы _______________________________________________________________
Мекенжайы __________________________________________________________
Телефоны ____________________________________________________________
Электрондық почтасының мекенжайы ____________________________________
Орындаушы __________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, телефоны
Есептің тапсырылған күні 20 ___ жылғы " " __________
Ескертпе: Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Минералды тыңайтқыштардың негізгі түрлерін пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсініктеме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Минералды тыңайтқыштардың
негізгі түрлерін пайдалану
туралы ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Минералды тыңайтқыштардың негізгі түрлерін пайдалану туралы ақпарат" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: № 2-МТҚ нысан, кезеңділігі: жыл сайынғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Минералды тыңайтқыштардың негізгі түрлерін пайдалану туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтері) (келісу бойынша), аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы не оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысанды:
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер (ауыл шаруашылығы кооперативтері) (келісу бойынша) аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарына жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 қаңтарынан кешіктірмей;
аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдарына жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарынан кешіктірмей;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.

5. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснения по заполнению Формы
6. В графе 1 Формы указывается наименование сельскохозяйственной культуры либо пар.
7. В графе 2 Формы указывается общий объем использованных минеральных удобрений за отчетный период, в тоннах.
8. В графе 3 Формы указывается общая площадь, удобренная минеральными удобрениями, в гектарах.
9. В графах 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16,18, 20, 22, 24, 26 и 28 Формы указывается объем минеральных удобрений по видам, в тоннах.
10. В графах 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 и 29 Формы указывается площадь, удобренная минеральными удобрениями, в гектарах.

5. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 1-бағанында ауыл шаруашылығы дақылының атауы не сүрі жерлер көрсетіледі.
7. Нысанның 2-бағанында есепті кезеңде пайдаланылған минералды тыңайтқыштардың жалпы көлемі, тоннамен көрсетіледі.
8. Нысанның 3-бағанында минералды тыңайтқыштармен тыңайтылған жалпы алаң, гектармен көрсетіледі.
9. Нысанның 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16,18, 20, 22, 24, 26 және 28-бағандарында минералды тыңайтқыштардың түрлері бойынша көлемі тоннамен көрсетіледі.
10. Нысанның 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27 и 29-бағандарында минералды тыңайтқыштармен тыңайтылған алаң гектармен көрсетіледі.