Об утверждении формы, предназначенной для сбора административных данных
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 415/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 августа 2025 года № 36614
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую форму, предназначенную для сбора административных данных.
2. Департаменту цифрового развития регионов Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Утверждена
приказом Министр
цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
от 12 августа 2025 года
№ 415/НҚ
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган в сфере цифровизации.
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai/documents/1?lang=ru.
Наименование административной формы: Информация о соответствии местного исполнительного органа цифровому стандарту (эталонный стандарт).
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): ИСМЦС-1.
Периодичность: годовая.
Отчетный период: ___ год.
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: местные исполнительные органы.
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 5 января года, следующего за отчетным годом.
БИН
Метод сбора: на бумажном носителе.
Инициатива
Наименование ключевых показателей эффективности
Информация о достижении ключевых показателей эффективности
Наименование инициативы
Наименование ключевых показателей эффективности
Информация о фактическом достижении и плановом значении
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель _____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
__________________________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного
предпринимательства) ___________________________________________
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной основе
"Информация о соответствии
местного исполнительного
органа цифровому стандарту
(эталонный стандарт)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
(ИСМЦС-1, годовая)

Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 12 тамыздағы № 415/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 14 тамызда № 36614 болып тіркелді
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Өңірлерді цифрлық дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
Ж. Мадиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау
және реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму,
инновациялар және аэроғарыш
өнеркәсібі министрі
2025 жылғы 12 тамыздағы
№ 415/НҚ бұйрығымен
бекітілді
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады: цифрландыру саласындағы уәкілетті органға.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан мына интернет-ресурста: https://www.gov.kz/memleket/entities/mdai/documents/1?lang=kk. орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: Жергілікті атқарушы органның цифрлық стандартқа (эталондық стандарт) сәйкес келуі туралы ақпарат.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): ЖЦССА-1.
Кезеңділік: жылдық.
Есепті кезең: _____ жыл.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: жергілікті атқарушы органдар.
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 5 қаңтарынан кешіктірмей.
БСН
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште.
Бастама
Тиімділіктің негізгі көрсеткіштерінің атауы
Тиімділіктің негізгі көрсеткіштеріне қол жеткізу туралы ақпарат
Цифрлық бастаманың атауы
Тиімділіктің негізгі көрсеткіштерінің атауы
Нақты қол жеткізу және жоспарлы көрсеткіш туралы ақпарат
Телефон _______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы_____________________________________
Орындаушы ________________________________________ _____________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
________________________________ __________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
_____________________________________________________
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Жергілікті атқарушы органның
цифрлық стандартқа (эталондық
стандарт) сәйкес келуі
туралы ақпарат" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсіндірме (ЖЦССА-1, жылдық)

1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация о соответствии местного исполнительного органа цифровому стандарту (эталонный стандарт)" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами.
3. Форма подписывается руководителем местного исполнительного органа, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
4. Форма предоставляется ежегодно не позднее 5 января года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается наименование инициативы;
в графе 2 указывается наименование ключевых показателей эффективности;
в графе 3 указывается фактическое достижение и плановое значение.

1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Жергілікті атқарушы органның цифрлық стандартқа (эталондық стандарт) сәйкес келуі туралы ақпарат" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру жөніндегі бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды жергілікті атқарушы органдар толтырады.
3. Нысанға жергілікті атқарушы органның басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға, оның тегін және аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
4. Нысан жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 5 қаңтарынан кешіктірілмей беріледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан келесідей толтырылады:
1-бағанда бастаманың атауы көрсетіледі;
2-бағанда тиімділіктің негізгі көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
3-бағанда нақты қол жеткізу және жоспарлы мән көрсетіледі.