О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 671 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 июля 2025 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июля 2025 года № 36495
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.3.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 671 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35220) следующие изменения и дополнения:
в заголовок приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 приказа вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных указанным приказом:
в заголовок вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Государственные закупки осуществляются одним из следующих способов:
1) конкурса;
2) из одного источника;
3) через электронный магазин.
Заказчик определяет способ осуществления государственных закупок в соответствии с настоящими Правилами.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. При проведении государственных закупок способом конкурса, организатор на веб-портале размещает объявление о формировании списка потенциальных поставщиков по планируемым государственным закупкам. Объявление содержит следующую информацию:
1) полное наименование заказчика (ов) и организатора, их юридический адрес;
2) способ и сроки осуществления государственных закупок;
3) дату и время приема ходатайств потенциальных поставщиков о включении в список потенциальных поставщиков;

"Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 671 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 шiлдедегi № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 23 шiлдеде № 36495 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 671 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35220 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
бұйрық тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы";
бұйрыққа 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ерекше тәртіпті қолдана отырып, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
Тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 26-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленді және ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәртібін айқындайды.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Мемлекеттік сатып алу мынадай:
1) конкурс;
2) бір көзден алу;
3) электрондық дүкен арқылы тәсілдерінің бірімен жүзеге асырылады.
Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілін осы Қағидаларға сәйкес айқындайды.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы жоспарланатын мемлекеттік сатып алу бойынша әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыру туралы хабарландыруды веб-порталда орналастырады. Хабарландыруда мынадай ақпарат қамтылады:
1) тапсырыс беруші(лер) мен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы, олардың заңды мекенжайы;
2) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәсілі мен мерзімдері;
3) әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінішхаттарын қабылдау күні мен уақыты;

4) наличие разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, когда государственные закупки товаров, работ, услуг требуют наличие соответствующего разрешения (уведомления);
5) краткая характеристика планируемых государственных закупок.
При этом, прием ходатайств потенциальных поставщиков о включении в список составляет один рабочий день с 9-00 до 18-00 (включительно) по времени города Астаны;
Приобретение товаров, работ, услуг в соответствии с подпунктами 3), 6), 7), 20), 21), 22), 24), 27), 35), 37) и 40) пункта 3 статьи 16 Закона, осуществляется без размещения объявления;
6) приблизительную сумму конкурса (лота) по сопоставлению к предельной сумме до одного миллиона тенге, до десяти миллионов тенге, до ста миллионов тенге, до одного миллиарда тенге, свыше одного миллиарда тенге;
7) место поставки приобретаемых товаров, работ, услуг (область, город республиканского значения и столица Республики Казахстан).
В объявлении не допускается содержание сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения, определенную постановлением Правительства.
Объявление размещается организатором на веб-портале не менее чем за 3 (три) рабочих дней до даты приема ходатайства.";
пункты 23 и 24 изложить в следующей редакции:
"23. Организатор, направляет (представляет) в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении государственных закупок посредством веб-портала.
24. Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направлено (представлено) извещение, формируется организатором с учетом:
1) разрешения, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, выдаваемое в установленном порядке Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и его органами. Копия разрешения представляется организатору нарочно на бумажном носителе, до окончания времени даты приема ходатайств о включении в список потенциальных поставщиков.
При этом, наличие разрешения, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, обязательно только при осуществлении государственных закупок, где используются сведения, относящиеся к государственным секретам;
2) отсутствия ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона;

4) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуын талап еткен кезде Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген рұқсаттың (хабарламаның) болуы;
5) жоспарланатын мемлекеттік сатып алу туралы қысқаша сипаттама.
Бұл ретте, әлеуетті өнім берушілердің тізімге енгізу туралы өтінішхаттарын қабылдау Астана қаласының уақыты бойынша сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін (қоса алғанда) бір жұмыс күнін құрайды.
Заңның 16-бабы 3-тармағының 3), 6), 7), 20), 21), 22) және 24) тармақшаларына сәйкес тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу хабарландыру орналастырылмай жүзеге асырылады.
6) бір миллион теңгеге дейін, он миллион теңгеге дейін, жүз миллион теңгеге дейін, бір миллиард теңгеге дейін, бір миллиард теңгеден асатын шекті сомаға сәйкестендіру бойынша конкурстың болжамды сомасы;
7) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жеткізу орны (Қазақстан Республикасының облысы, республикалық маңызы бар қалалары және астанасы).
Хабарландыруда Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтердің болуына жол берілмейді.
Хабарландыруды мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы веб-порталда өтінішхатты қабылдау күніне дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын орналастырады.";
23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді (ұсынады).
24. Атына хабарлама жіберілген (ұсынылған) әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушы мыналарды ескере отырып қалыптастырады:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті мен оның органдары белгіленген тәртіппен беретін мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып жұмыстарға рұқсат. Рұқсаттың көшірмесі мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтініштерді қабылдау күні аяқталғанға дейін қағаз тасығышта қолма-қол ұсынылады.
Бұл ретте мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, жұмыс істеуге рұқсаттың болуы мемлекеттік құпияларға қатысты мәліметтер пайдаланылатын мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ғана міндетті;
2) Заңның 7-бабында көзделген шектеулер болмаған кезде;

3) наличия соответствующей регистрации на веб-портале;
4) обязательства о неразглашении служебной информации ограниченного распространения согласно приложению 8 Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429.
Обязательство представляется посредством веб-портала вместе с ходатайством о включении в список потенциальных поставщиков, в котором заполнены наименование конкурса и фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя потенциального поставщика;
5) разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в случаях, когда государственные закупки товаров, работ, услуг требуют наличия соответствующего разрешения (уведомления). Копия разрешения (уведомлений) представляется посредством веб-портала вместе с ходатайством о включении в список потенциальных поставщиков, если отсутствуют сведений о них в государственной информационной системе;
6) при проведении государственных закупок товаров, в соответствии с пунктом 25 настоящих Правил список потенциальных поставщиков формируется из числа потенциальных поставщиков, состоящих в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, установленного Законом Республики Казахстан "Об информатизации";
7) при приобретении продовольственных товаров и услуг по организации питания список потенциальных поставщиков формируется из числа потенциальных поставщиков, состоящих в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг;
8) при проведении государственных закупок товаров, в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил список потенциальных поставщиков формируется из числа потенциальных поставщиков, состоящих в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг.
При этом, в случаях отсутствия потенциальных поставщиков, поставляющих товары либо наличия менее 2 (двух) потенциальных поставщиков в реестре отечественных производителей товаров, работ и услуг, в адрес которых направляется извещение, заказчиком в течение 2 (двух) рабочих дней формируется список потенциальных поставщиков в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил.
В случае отсутствия в реестре казахстанских товаропроизводителей потенциальных поставщиков по закупаемым товарам, организатор размещает на веб-портале объявление о формировании списка среди всех потенциальных поставщиков.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Квалификационное требование в виде финансовой устойчивости предъявляется по государственным закупкам работ, если выделенная сумма государственной закупки (лота) превышает двадцатитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Финансовая устойчивость потенциального поставщика определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов по доходам и основным средствам потенциального поставщика.
Потенциальный поставщик признается финансово устойчивым, если он соответствует в совокупности следующим условиям:
доходы потенциального поставщика за три года, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов, составляют не менее десятитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
стоимость основных средств потенциального поставщика за три года, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов, составляет не менее полутора тысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Потенциальным поставщикам – нерезидентам Республики Казахстан, для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям представляются те же документы, что и для резидентов Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального поставщика – нерезидента Республики Казахстан с нотариально засвидетельствованным переводом на языки конкурсной документации с учетом требований законодательства Республики Казахстан о государственных секретах и (или) о служебной информации ограниченного распространения, а также договоров, ратифицированных Республикой Казахстан.";
пункт 43 изложить в следующей редакции:

3) веб-порталда тиісті тіркеудің болуы;
4) ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 Қаулысының 8-қосымшасына сәйкес таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты жария етпеу туралы міндеттеме.
Міндеттеме әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішпен бірге веб-портал арқылы ұсынылады, онда конкурстың атауы және әлеуетті өнім беруші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) толтырылады;
5) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуын талап ететін жағдайларда, Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген рұқсатты (хабарламаны) қамтиды. Рұқсаттың (хабарламалардың) көшірмесі, егер олар туралы мемлекеттік ақпараттық жүйеде мәліметтер болмаса, әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхатпен бірге веб-портал арқылы ұсынылады;
6) тауарларды мемлекеттік сатып алуды жүргізу кезінде осы Қағидалардың 24-тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушілердің тізімі "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізілімінде тұратын әлеуетті өнім берушілер қатарынан қалыптастырылады;
7) азық-түлік тауарлары мен тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі қызметтерді сатып алу кезінде әлеуетті өнім берушілердің тізімі тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер тізілімінде тұратын әлеуетті өнім берушілер қатарынан қалыптастырылады.
8) тауарларды мемлекеттік сатып алуды жүргізу кезінде осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес, әлеуетті өнім берушілердің тізімі тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер тізілімінде тұратын әлеуетті өнім берушілер қатарынан қалыптастырылады.
Бұл ретте, атына хабарлама жіберілетін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер тізілімінде тауарларды жеткізетін әлеуетті өнім берушілер болмаған не 2 (екіден) кем әлеуетті өнім берушілер болған жағдайларда Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 17-тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушілердің тізімін 2 (екі) жұмыс күні ішінде қалыптастырады.
Әлеуетті өнім берушілер қазақстандық тауар өндірушілер тізілімінде болмаған жағдайда, ұйымдастырушы веб-порталда барлық әлеуетті өнім берушілер арасында тізімді қалыптастыру туралы хабарландыру орналастырады.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылық түріндегі біліктілік талабы конкурс (аукцион) тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілерге қойылады, егер тиісті мемлекеттік сатып алудың (лоттың) бөлінген сомасы тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма мың еселенген мөлшерінен асатын болса, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға құқығы бар.
Әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығын әлеуетті өнім берушінің кірістері мен негізгі құралдары бойынша мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-порталмен автоматты түрде айқындалады.
Әлеуетті өнім беруші, егер ол жиынтығында мынадай шарттарға сәйкес келсе, қаржылық тұрақты деп танылады:
әлеуетті өнім берушінің өткен жылдың алдындағы үш жылдағы кірістері мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің кемінде он мың еселенген мөлшерін құрайды;
мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жылдағы әлеуетті өнім берушінің негізгі құралдарының құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің кемінде бір жарым мың еселенген мөлшерін құрайды.
Егер әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаса, онда оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері беретін құжаттар не Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар және (немесе) таратылуы шектелген қызметтік ақпарат туралы заңнамасының және Қазақстан Республикасы ратификациялаған шарттардың талаптарын ескере отырып, конкурстық құжаттаманың тілдеріне нотариат куәландырған аудармасымен бірге Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттар ұсынылады.";
43-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"43. Организатор не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня утверждения конкурсной документации, но не менее чем за 10 (десять) рабочих дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе направляет (представляет) в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении государственных закупок.
В ответ на извещение по запросу потенциального поставщика организатор направляет (представляет) копию конкурсной документации и обеспечивает регистрацию в хронологическом порядке факта представления утвержденной конкурсной документации с указанием сведений о (об) месте нахождения, почтовом адресе, а также других сведений о лице, получившем конкурсную документацию.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Разъяснение положений конкурсной документации проводится организатором посредством организации встречи с потенциальными поставщиками, участвующими в конкурсе, а также с соблюдением требований законодательства о государственных секретах и (или) о служебной информации ограниченного распространения.
Заказчик государственных закупок при необходимости в срок не позднее 3 (трех) рабочих дней до истечения окончательной даты представления заявок на участие в конкурсе по собственной инициативе или в ответ на запрос лиц вносит изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию.
Организатор не позднее одного рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений в конкурсную документацию направляет на безвозмездной основе текст внесенных изменений и (или) дополнений лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации, предусмотренный пунктом 47 настоящих Правил.
Окончательный срок представления заявок на участие в конкурсе продлевается на срок не менее чем 10 (десять) календарных дней.
Лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации, обращается с запросом к организатору о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее 5 (пять) рабочих дней до окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе. Запрос о разъяснении положений конкурсной документации направляется организатору способами, указанными в конкурсной документации.
Организатор в 3 течение (трех) рабочих дней со дня получения запроса отвечает на него и без указания от кого поступил запрос направляет разъяснение положений конкурсной документации лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации, предусмотренный пунктом 47 настоящих Правил.
Организатор для разъяснения положений конкурсной документации при необходимости проводит встречу с уполномоченными представителями лиц, сведения о которых внесены в журнал регистрации, предусмотренный пунктом 47 настоящих Правил, в определенном месте и соответствующее время, указанные в конкурсной документации.
Не позднее одного рабочего дня со дня оформления и подписания протокола о разъяснении положений конкурсной документации организатор направляет лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации, предусмотренный пунктом 47 настоящих Правил, копию указанного протокола.";

"43. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінім беруінің соңғы күніне дейін кемінде 10 (он) жұмыс күн қалғанда әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді (ұсынады).
Хабарламаға жауап ретінде әлеуетті өнім берушінің сұрау салуы бойынша конкурстық құжаттаманың көшірмесін жібереді (ұсынады) және конкурстық құжаттаманы алған тұлғаның орналасқан жері, пошта мекенжайы туралы мәліметтерді, сондай-ақ тұлға туралы басқа да мәліметтерді көрсете отырып, бекітілген конкурстық құжаттаманы ұсыну фактісінің хронологиялық тәртіппен тіркелуін қамтамасыз етеді.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіруді ұйымдастырушы конкурсқа қатысатын әлеуетті өнім берушілермен кездесуді ұйымдастыру арқылы, сондай-ақ мемлекеттік құпиялар және (немесе) таратылуы шектелген қызметтік ақпарат туралы заңнаманың талаптарын сақтай отырып жүргізеді.
Мемлекеттік сатып алудың тапсырыс берушісі қажет болса конкурсқа қатысуға өтiнiм берудің соңғы күні өткенге дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні қалғанда өз бастамасы бойынша немесе тұлғалардың сұрау салуына жауап ретінде конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей, енгізілген өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың мәтінін осы Қағидалардың 47-тармағымен көзделген тіркеу журналына олар туралы мәліметтер енгізілген тұлғаларға өтеусіз негізде жібереді.
Конкурсқа қатысуға өтінім берудің соңғы мерзімі кемінде күнтізбелік 10 (он) күн мерзімге ұзартылады.
Өздері туралы мәліметтер тіркеу журналына енгізілген тұлғалар мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, бірақ конкурсқа қатысуға өтінім берудің соңғы мерзіміне дейін 5 (бес) жұмыс күннен кешіктірмей жүгінеді. Конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға конкурстық құжаттамада көрсетілген тәсілдермен жіберіледі.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы сұрау салуды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап береді және сұрау салу кімнен түскенін көрсетпей, олар туралы мәліметтер осы Қағидалардың 47-тармағында көзделген тіркеу журналына енгізілген тұлғаларға конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіруді жібереді.
Қажет болған кезде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы олар туралы мәліметтер осы Қағидалардың 47-тармағында көзделген тіркеу журналына енгізілген тұлғалардың уәкілетті өкілдерімен белгілі бір жерде және конкурстық құжаттамада көрсетілген тиісті уақытта конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіру үшін кездесу өткізеді.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіру туралы хаттама ресімделген және оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей олар туралы мәліметтер осы Қағидалардың 47-тармағында көзделген тіркеу журналына енгізілген тұлғаларға көрсетілген хаттаманың көшірмесін жібереді.";

пункты 70 и 71 изложить в следующей редакции:
"70. Обеспечение заявки на участие в конкурсе не возвращается организатором при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, признанный участником конкурса, не представил в установленный срок либо отозвал свое конкурсное ценовое предложение;
2) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о государственных закупках;
3) победитель конкурса, заключив договор о государственных закупках, не внес либо несвоевременно в установленные сроки внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), сумму в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии).
При наступлении одного из случаев, предусмотренных настоящим пунктом, сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе зачисляется в доход соответствующего бюджета.
71. Обеспечение заявки на участие в конкурсе возвращается в течение 7 (семь) рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола о допуске к участию в конкурсе (указанный случай не распространяется на потенциальных поставщиков, признанных участниками конкурса);
3) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса (указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса);
4) вступления в силу договора о государственных закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора о государственных закупках, предусмотренного конкурсной документацией, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) суммы в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии);
5) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в конкурсе.";
пункт 80 изложить в следующей редакции:
"80. Копия протокола вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе представляется потенциальным поставщикам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании конкурсной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в конкурсе, не позднее 3 (трех) рабочих дней, следующих за днем проведенного заседания конкурсной комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса.";

70 және 71-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы мынадай:
1) конкурсқа қатысушы деп танылған әлеуетті өнім беруші өзінің конкурстық баға ұсынысын белгіленген мерзімде табыс етпеген не кері қайтарып алған;
2) конкурс жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған;
3) конкурс жеңімпазы мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасқан кезде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, аванстық қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда) демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (ол бар болса) енгізбеген не уақтылы белгілі мерзімде енгізбеген жағдайлардың бірі орын алған кезде конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтармайды.
Осы тармақта көзделген жағдайлардың бірі орын алған кезде конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тиісті бюджеттің кірісіне есепке жатқызылады.
71. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету мынадай:
1) осы әлеуетті өнім беруші өзінің конкурсқа қатысуға өтінімін конкурсқа қатысуға өтінім берудің соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурсқа қатысушылар деп танылған әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды);
3) конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурс жеңімпазы деп айқындалған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды);
4) мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген және конкурс жеңімпазы конкурстық құжаттамада көзделген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, аванстық қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда) демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (ол бар болса) енгізген;
5) әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтiнiмiнiң қолданылу мерзімі өткен жағдайлардың бірі басталған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде қайтарылады.";
80-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"80. Көрсетілген хаттаманың көшірмесі конкурстық комиссияның отырысы өткізілген күннен кейінгі 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей әлеуетті өнім берушілерге немесе конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі отырысына қатысқан олардың уәкілетті өкілдеріне, ал болмағандарға – олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салу алынған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде беріледі.";

подпункт 1) пункта 88 изложить в следующей редакции:
"1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
непредставление нотариально засвидетельствованных копий разрешений (уведомлений) в случаях отсутствия сведений о них в государственной информационной системе, а также патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
непредставление разрешений (уведомлений) в виде бумажной копии электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов;
непредставление справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств, полученной с веб-портала "электронного правительства": www.egov.kz;
непредставление нотариально засвидетельствованной выписки из учредительных документов, содержащей сведения об учредителе или составе учредителей (фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер и бизнес-идентификационный номер);
непредставление оригинала выписки из реестра держателей акций, подписанного и заверенного печатью в установленном порядке, выданного не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов (организатор получает на сайте: www.kgd.gov.kz) информации о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан), а также несоответствие финансовой устойчивости, определяемые веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов;
установление факта разглашения и передачи третьим лицам служебной информации ограниченного распространения потенциальными поставщиками;
непредставление, а равно представление неполных сведений о квалификации согласно приложениям 8, 9 и 10 к типовой конкурсной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору, указанным в конкурсной документации (при этом материальные и трудовые ресурсы, необходимые заказчику для исполнения обязательств по договору, указываются в технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью конкурсной документации);
установление факта представления недостоверных сведений по документам, представленным в конкурсной заявке;
он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;";

88-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай:
олар туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйеде болмаған жағдайларда әлеуетті өнім берушінің рұқсаттарының (хабарламаларының), сондай-ақ сатып алынатын тауарларды өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының және басқа да құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелерін ұсынбауы;
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттарды (хабарламаларды) ұсынбауы;
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы ұсынбауы;
құрылтайшы немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан (жеке тұлға үшін, ол бар болса) нотариат куәландырылған үзінді көшірмені ұсынбауы (Т.А.Ә. (ол бар болса) және жеке сәйкестендіру нөмірі, бизнес сәйкестендіру нөмірі);
конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кейін берілген, белгіленген тәртіппен қол қойылған және мөрмен расталған акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірменің түпнұсқасын ұсынбауы;
тиісті мемлекеттік кірістер органының (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы: www.kgd.gov.kz сайттан алады) мәліметтерінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (төлем мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұзартылған жағдайларды қоспағанда) бар екендігі туралы ақпараттың болуы, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайтын қаржылық тұрақтылықтың сәйкес келмеуі;
әлеуетті өнім берушілермен шектеулі таратылатын қызметтік ақпаратты үшінші тұлғаларға жария ету және беру фактісінің анықталуы;
үлгілік конкурстық құжаттамаға 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтердің ұсынылмауы, соған тең толық ұсынылмауы;
конкурстық құжаттамада көрсетілген шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі (бұл ретте шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті материалдық және еңбек ресурстары конкурстық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікте көрсетілуге тиіс);
конкурстық өтінімде ұсынылған құжаттар бойынша дұрыс емес мәліметтердің ұсынылуы фактісінің анықталуы;
оның банкроттық рәсіміне не таратуға жатуы;";

подпункт 1) пункта 89 изложить в следующей редакции:
"1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
непредставление копии документа физического лица, подтверждающего регистрацию в качестве индивидуального предпринимателя (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя организатор при необходимости получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");
непредставление копии удостоверения личности физического лица (паспорта), осуществляющего предпринимательскую деятельность;
непредставление нотариально засвидетельствованных копий разрешений (уведомлений) при отсутствии сведений о них в государственной информационной системе, а также патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
непредставление разрешений (уведомлений) в виде бумажной копии электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов;
наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов (организатор получает на сайте: www.kgd.gov.kz) информации о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан), а также несоответствие финансовой устойчивости, определяемые веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов;
установление факта разглашения и передачи третьим лицам служебной информации ограниченного распространения потенциальными поставщиками;
непредставление, а равно представление неполных сведений о квалификации согласно приложениям 8, 9 и 10 к типовой конкурсной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору, указанным в конкурсной документации (при этом материальные и трудовые ресурсы, необходимые заказчику для исполнения обязательств по договору, указываются в технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью конкурсной документации);
установление факта представления недостоверных сведений по документом, представленным в конкурсной заявке;
он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;";
пункт 102 изложить в следующей редакции:

89-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай:
жеке кәсіпкер ретінде тіркелгенін растайтын жеке тұлға құжатының көшірмесін ұсынбау (бұл ретте, жеке кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы ақпаратты ұйымдастырушы қажет болған кезде: www.kgd.gov.kz сайтында "Электрондық қызметтер / салық төлеушілерді іздеу" айдарынан алады);
кәсіпкерлікті жүзеге асыратын жеке тұлғаның жеке басының куәлігін (паспортын) ұсынбауы;
олар туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйеде болмаған жағдайларда, әлеуетті өнім берушінің рұқсаттарының (хабарламаларының), сондай-ақ өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және сатып алынатын тауарларды өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының және басқа да құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелерін ұсынбауы;
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттарды (хабарламаларды) ұсынбауы;
тиісті мемлекеттік кірістер органының (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы: www.kgd.gov.kz сайттан алады) мәліметтерінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (төлем мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұзартылған жағдайларды қоспағанда) бар екендігі туралы ақпараттың болуы, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайтын қаржылық тұрақтылықтың сәйкес келмеуі;
әлеуетті өнім берушілермен шектеулі таратылатын қызметтік ақпаратты үшінші тұлғаларға жария ету және беру фактісінің анықталуы;
үлгілік конкурстық құжаттамаға 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтердің ұсынылмауы, соған тең толық ұсынылмауы;
конкурстық құжаттамада көрсетілген шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі (бұл ретте шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті материалдық және еңбек ресурстары конкурстық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікте көрсетіледі);
конкурстық өтінімде ұсынылған құжаттар бойынша дұрыс емес мәліметтердің фактісінің анықталуы;
оның банкроттық рәсіміне не таратуға жатуы негіздері бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса;";
102-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"102. На заседании конкурсной комиссии:
1) председатель конкурсной комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов конкурсной комиссии:
вскрывает конверты с конкурсными ценовыми предложениями участников конкурса в хронологическом порядке их регистрации;
оглашает в хронологическом порядке регистрации конкурсные ценовые предложения участников конкурса, представивших конкурсные ценовые предложения;
передает секретарю конкурсной комиссии вскрытые конверты с конкурсными ценовыми предложениями;
2) конкурсная комиссия:
отклоняет конкурсные ценовые предложения участников конкурса, превышающие сумму, выделенную для осуществления данных государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса;
в соответствии с настоящими Правилами определяет демпинговую цену и отклоняет конкурсное ценовое предложение участника конкурса, являющееся демпинговым;
сопоставляет цены участников конкурса и определяет среди них победителя конкурса на основе наименьшей цены;
определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, на основе цены, следующей после наименьшего ценового предложения;
при равенстве наименьшего ценового предложения потенциальных поставщиков потенциальным поставщиком, занявшим второе место, признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале ранее других потенциальных поставщиков;
в случае, дополнения заказчиком списка потенциальных поставщиков, в связи с отсутствием на веб-портале ходатайств о включении в список потенциальных поставщиков, при равенстве наименьшего ценового предложения потенциальных поставщиков, занявшим второе место, признается участник конкурса, заявка на участие которого поступила ранее заявок на участие в конкурсе других потенциальных поставщиков.";
пункт 104 изложить в следующей редакции:
"104. При равенстве цен конкурсных ценовых предложений нескольких потенциальных поставщиков победителем признается потенциальный поставщик, имеющий больший опыт работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, являющихся предметом конкурса.
При этом, опыт работы учитывается только по договорам, выполненных в рамках государственных закупок, и иным договорам, сведения о которых содержатся в информационных системах государственных органов.
При рассмотрении вопроса наличия опыта работы потенциального поставщика, участвующего в конкурсе по государственным закупкам товаров, работ, услуг, конкурсная комиссия рассматривает опыт работы только на рынке поставки товаров, выполнения работ и оказания услуг, приобретаемых на данном конкурсе с учетом расчета за каждый год при этом:
если предметом конкурса является строительство новых объектов, учитывается опыт работы только строительства новых объектов;
если предметом конкурса является капитальный ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции и капитального ремонта существующих объектов;
если предметами конкурса являются расширение, модернизация, техническое перевооружение и реконструкция, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения и реконструкции существующих объектов, за исключением капитального ремонта.
В случае участия консорциума в конкурсе, учитывается опыт работы основного участника консорциума, определенного консорциальным соглашением.
При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков, имеющих равные цены, победителем признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале ранее других потенциальных поставщиков.
При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков, имеющих равные цены, по закупкам, где список потенциальных поставщиков, в адрес которых направлялись извещения, был дополнен заказчиком по основанию предусмотренному частью второй пункта 21 настоящих Правил, победителем признается участник конкурса, конкурсное ценовое предложение которого зарегистрировано в журнале регистрации заявок на участие в конкурсе ранее конкурсных ценовых предложений других потенциальных поставщиков.";

"102. Конкурстық комиссияның отырысында:
1) конкурстық комиссияның төрағасы не конкурстық комиссия мүшелерінің арасынан төраға белгілеген адам:
конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстары салынған конверттерді хронологиялық тіркелу тәртібімен ашады;
конкурстық баға ұсыныстарын ұсынған конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын хронологиялық тіркелу тәртібімен жариялайды;
конкурстық комиссияның төрағасына конкурстық баға ұсыныстары бар ашылған конверттерді береді;
2) конкурстық комиссия:
конкурсқа қатысушылардың осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды конкурс тәсілімен жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып түсетін конкурстық баға ұсыныстарын қабылдамайды;
осы Қағидаларда белгіленген жағдайда демпингтік бағаны айқындайды және конкурсқа қатысушының демпингтік баға болып табылатын конкурстық баға ұсынысын қабылдамайды;
конкурсқа қатысушылардың бағаларын салыстырады және олардың ішінен ең төменгі баға негізінде конкурс жеңімпазын айқындайды;
ең төмен баға ұсынысынан кейінгі баға негізінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні айқындайды;
әлеуетті өнім берушілердің ең төмен баға ұсынысы тең болған кезде әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхаты басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын веб-порталда берілген конкурсқа қатысушы екінші орын алған әлеуетті өнім беруші болып танылады.
Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушілер тізімін толықтыру жағдайында, веб-порталда әлеуетті жеткізушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаттардың болмауына байланысты, әлеуетті жеткізушілердің ең төменгі баға ұсынысының теңдігі кезінде қатысуға өтініші бұрын басқа әлеуетті жеткізушілердің конкурсқа қатысуға өтініші келіп түскен конкурстың қатысушысы екінші орын алған деп танылады.";
104-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"104. Әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстары тең болған жағдайда конкурс нысанасы болып табылатын, сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесі мол әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып табылады.
Бұл ретте жұмыс тәжірибесі мемлекеттік сатып алу шеңберінде орындалған шарттар және олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде бар өзге де шарттар бойынша ғана ескеріледі.
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурсқа қатысатын әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы мәселесін қараған кезде конкурстық комиссия әрбір жылын ескере отырып, осы конкурста сатып алынатын тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесін ғана қарастырады, бұл ретте:
егер конкурстың нысанасы жаңа объектілердің құрылысы болып табылса, тек жаңа объектілердің құрылысының жұмыс тәжірибесі ескеріледі;
егер күрделі жөндеу конкурстың нысанасы болып табылса, онда жаңа объектілерді салу, қолданыстағы объектілерді кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау және күрделі жөндеу жұмысының тәжірибесі ескеріледі;
егер конкурстың нысанасы кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру және реконструкциялау болып табылса, онда күрделі жөндеуді қоспағанда, жаңа объектілерді салу, қолданыстағы объектілерді кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру және реконструкциялау жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Консорциум конкурсқа қатысқан жағдайда консорциум келісімінде айқындалған консорциумның негізгі қатысушысының жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Бағалары тең бірнеше әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тең болған кезде әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаты басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын веб-порталда берілген конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Осы Қағидалардың 21-тармағының екінші бөлігінде көзделген негіз бойынша Тапсырыс беруші атына хабарламалар жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тізімін толықтырған сатып алу бойынша бағасы тең бірнеше әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тең болған кезде конкурстық баға ұсынысы конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында бұрын тіркелген конкурстық баға ұсыныстарын тіркеу журналында конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.";

подпункты 4) и 5) пункта 107 изложить в следующей редакции:
"4) не позднее одного рабочего дня со дня окончания представления конвертов с конкурсными заявками конкурсная комиссия вскрывает конверты с конкурсными заявками потенциальных поставщиков и осуществляет рассмотрение конкурсных заявок потенциальных поставщиков для определения потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям письменного запроса, и не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня вскрытия конкурсных заявок определяет победителем конкурса потенциального поставщика, конкурсная заявка которого соответствует требованиям письменного запроса, и предложившего наименьшее конкурсное ценовое предложение.
При равенстве наименьших цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, победителем признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале ранее других потенциальных поставщиков.
При равенстве наименьших цен конкурсных ценовых предложений потенциальных поставщиков, по закупкам, где список потенциальных поставщиков, в адрес которых направлялись извещения, был дополнен заказчиком по основанию, предусмотренному частью второй пункта 21 настоящих Правил, победителем признается участник конкурса, конкурсное ценовое предложение которого зарегистрировано в журнале регистрации заявок на участие в конкурсе ранее конкурсных ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
Конкурсная комиссия при необходимости запрашивает в письменной форме у потенциальных поставщиков разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в конкурсе, а также с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в конкурсе, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Не допускаются запросы и иные действия конкурсной комиссии, связанные с приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации. Под приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации понимаются действия конкурсной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в конкурсе недостающими документами, замену документов, представленных в заявке на участие в конкурсе, приведение в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов;
5) конкурсная заявка потенциального поставщика подлежит отклонению, если:
конкурсное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг;
наличие налоговой задолженности в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также несоответствие финансовой устойчивости, определяемые веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов;
в случае разглашения и передачи третьим лицам служебной информации ограниченного распространения потенциальными поставщиками;
имеет ограничения, предусмотренные статьей 7 Закона;
отсутствия либо недостаточности суммы обеспечения заявки на участие в конкурсе;
потенциальный поставщик не согласен либо предлагает изменить и (или) дополнить существенные условия проекта договора о государственных закупках;
потенциальный поставщик представил более одного конкурсного ценового предложения;
потенциальный поставщик не представил заявку на участие в конкурсе, техническую спецификацию, конкурсное ценовое предложение либо представил их по не соответствующей форме;
потенциальным поставщиком не представлена техническая спецификация либо представлена техническая спецификация, не соответствующая требованиям письменного запроса, за исключением случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и функциональными характеристиками;
конкурсное ценовое предложение участника конкурса является демпинговым;
отклонение конкурсных заявок по иным основаниям не допускается;";
пункт 116 изложить в следующей редакции:

107-тармақтың 4) және 5) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдері бар конверттерді конкурстық комиссия конкурстық өтінімдері бар конверттерді ұсыну аяқталған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей ашады және жазбаша сұрау салу талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау үшін әлеуетті өнім берушілердің конкурстық өтінімдерін қарауды жүзеге асырады және конкурстық өтінімдер ашылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей конкурстық өтінімі жазбаша сұрау салу талаптарына сәйкес келетін және ең аз конкурстық баға ұсынған әлеуетті өнім берушіні конкурс жеңімпазы деп айқындайды.
Егер бірнеше әлеуетті өнім берушілер ең аз конкурстық баға ұсынысын ұсынса, әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаты басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын веб-порталда берілген әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
Осы Қағидалардың 21-тармағының екінші бөлігінде көзделген негіз бойынша тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілердің атына хабарламалар жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тізімін толықтырған сатып алу бойынша әлеуетті өнім берушілердің конкурстық баға ұсыныстарының ең төмен бағалары тең болған кезде конкурстық баға ұсынысы конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында бұрын тіркелген конкурсқа қатысушы жеңімпаз болып танылады.
Конкурстық комиссия, қажет болған жағдайда, конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстырып тексеруді жеңілдету үшін әлеуетті өнім берушілердің өтінімдеріне байланысты түсіндірмелерді жазбаша нысанда, сондай-ақ конкурсқа қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында қажетті ақпаратты тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан жазбаша нысанда сұратады.
Конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіруге байланысты сұрау салулары мен өзге де іс-қимылдарына жол берілмейді. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіру деп конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдерді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, конкурсқа қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкес келтіруге бағытталған іс-қимылдары түсініледі;
5) әлеуетті өнім берушінің конкурстық өтінімі, егер:
конкурстық баға ұсынысы осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асатын болса;
республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген алты еселенген айлық есептік көрсеткіштен асатын мөлшерде салық берешегінің болуы, сондай-ақ мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайтын қаржылық тұрақтылықтың сәйкес келмеуі;
әлеуетті өнім берушілермен шектеулі таратылатын қызметтік ақпаратты үшінші тұлғаларға жария ету және беру фактісінің анықталуы;
Заңның 7-бабында көзделген шектеулер болса;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасының болмауы немесе жеткіліксіздігі;
әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасының талаптарымен келіспесе не өзгертуді және (немесе) маңызды талаптармен толықтыруды ұсынса;
әлеуетті өнім беруші біреуден артық конкурстық баға ұсынысын ұсынса;
әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді, техникалық ерекшелікті, конкурстық баға ұсынысын ұсынбаған не оларды тиісті емес нысан бойынша ұсынған жоқ;
әлеуетті өнім беруші техникалық ерекшелік ұсынбаса не техникалық, сапалық және функционалдық сипаттамалары неғұрлым үздік техникалық ерекшелікті ұсынған жағдайларды қоспағанда, жазбаша сұрау салудың талаптарына сәйкес келмейтін техникалық ерекшелік ұсынса, қабылданбай қайтарылуға жатады;
конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысы демпингтік болып табылса;
конкурстық өтінімдерді өзге негіздемелер бойынша қабылдамай қайтаруға жол берілмейді;";
116-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"116. Цена заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика на товары, работы (за исключением работ, предусмотренных в пунктах 109, 110, 111, 112 и 113 настоящих Правил), услуги (за исключением услуг, предусмотренных пунктом 114 и 115 настоящих Правил), признается демпинговой, если она ниже цены, выделенной на конкурс более чем на десять процентов.";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Особенности осуществления государственных закупок услуг по организации питания для нужд органов национальной безопасности, Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан";
пункт 121 изложить в следующей редакции:
"121. При государственных закупках услуг по организации питания для нужд органов национальной безопасности, Вооруженных Сил, других войск, воинских формирований Республики Казахстан (далее – Вооруженные Силы) организатор предусматривает в конкурсной документации критерии для оценки представленных потенциальными поставщиками заявок.
Расчет баллов осуществляется по критериям выбора поставщика услуг по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";
дополнить главой 5-1 следующего содержания:
"Глава 5-1. Порядок осуществления государственных закупок через электронный магазин";
дополнить пунктами 127-1, 127-2, 127-3, 127-4, 127-5, 127-6, 127-7 и 127-8 следующего содержания:
"127-1. Государственные закупки через электронный магазин осуществляются в режиме реального времени. При этом предметом государственных закупок через электронный магазин являются однородные товары, годовой объем которых не превышает четырехтысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Не допускается в целях применения способа через электронный магазин дробление годового объема государственных закупок однородных товаров в течение финансового года.
127-2. Единый оператор формирует список электронных торговых площадок, и их потенциальных поставщиков для участия в государственных закупках способом через электронный магазин. Потенциальным поставщиком подача ценового предложения на товары осуществляется только с одной электронной торговой площадки.
127-3. Государственные закупки через электронный магазин осуществляются в следующем порядке:
1) заказчик выбирает в электронной торговой площадке одну или более моделей товаров, соответствующих требованиям заказчика;

"116. Әлеуетті өнім берушінің тауарларға, жұмыстарға (осы қағидалардың 109, 110, 111, 112 және 113-тармақтарында көзделген жұмыстарды қоспағанда), көрсетілетін қызметтерге (осы Қағидалардың 114 және 115-тармақтарында көзделген қызметтерді қоспағанда) конкурсқа қатысуға өтінімнің бағасы, егер ол конкурсқа бөлінген бағадан он пайыздан астам төмен болған жағдайда, демпингтік деп танылады.";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының, Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру ерекшеліктері";
121-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"121-тармақ. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының, Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының қажеттілігі үшін (бұдан әрі – Қарулы Күштер) тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу кезінде ұйымдастырушы конкурстық құжаттамада әлеуетті өнім берушілер ұсынған өтінімдерді бағалау үшін өлшемшарттарды көздейді.
Баллдарды есептеу осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес өнім берушіні таңдау өлшемшарттары бойынша жүзеге асырылады.";
5-1-тараумен толықтырылсын және мынадай редакцияда жазылсын:
"5-1-тарау. Электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәртібі";
127-1, 127-2, 127-3, 127-4, 127-5, 127-6, 127-7 және 127-8-тармақтармен толықтырылсын және мынадай редакцияда жазылсын:
"127-1. Электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алу нақты уақыт режимінде жүзеге асырылады. Бұл ретте жылдық көлемі республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт мың еселенген мөлшерінен аспайтын біртекті тауарлар электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алудың нысанасы болып табылады.
Электрондық дүкен арқылы әдісті қолдану мақсатында қаржы жылы ішінде біртекті тауарларды мемлекеттік сатып алудың жылдық көлемін ұсақтауға жол берілмейді.
127-2. Бірыңғай оператор электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алуға қатысу үшін электрондық сауда алаңдары мен олардың әлеуетті өнім берушілерінің тізімін қалыптастырады. Әлеуетті өнім берушінің тауарға баға ұсынысын тек бір электрондық сауда алаңынан беруіне жол беріледі.
127-3. Электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алу мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) Тапсырыс беруші электрондық сауда алаңында Тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес келетін тауарлардың бір немесе одан да көп моделін таңдайды;

2) электронная торговая площадка отправляет информацию о потенциальных поставщиках и их ценах на товары в электронный магазин по товарам который выбрал заказчик;
3) электронный магазин автоматически формирует список потенциальных поставщиков по выбранным товарам заказчика из наименьшей стоимости товара по нарастающей сумме.
В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, данные сведения формируются по нарастающей, от ценового предложения, которое размещено в электронной площадке ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков;
4) электронный магазин формирует проект предварительного протокола итогов по форме согласно приложению 14-1 к настоящим Правилам, который не публикуется на веб-портале. Сведения предварительного протокола итогов доступны только заказчику;
5) заказчик в течение 1 (одного) рабочего дня в случае необходимости отклоняет ценовые предложения потенциальных поставщиков с указанием причин несоответствия в предварительном протоколе итогов, подписывает его электронной цифровой подписью и отправляет предварительный протокол итогов в электронный магазин;
6) на основании подписанного заказчиком предварительного протокола итогов электронный магазин направляет заказ в виде уведомления потенциальному поставщику, цена которого является наименьшей по сопоставлению с другими ценами поставщиков. В уведомлении указывается полное наименование заказчика, наименование и количество товара, место поставки товара по месту нахождения заказчика;
7) потенциальный поставщик перед ознакомлением с заказом представляет посредством электронного магазина обязательство о неразглашении служебной информации ограниченного распространения согласно приложению 8 "Об утверждении Правил отнесения сведений к служебной информации ограниченного распространения и работы с ней" утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июня 2022 года № 429 подписанного электронной цифровой подписью;
8) оформление заказа допускается при наличии не менее чем от 2 (двух) потенциальных поставщиков ценовых предложений допущенных предварительным протоколом итогов;
9) заказ подтверждается потенциальным поставщиком в течение 3 (трех) часов с момента отправки уведомления в рабочее время (с 09.00 до 18:00 по времени города Астана). Если уведомление о подтверждении заказа было отправлено заказчиком после 15:00 часов времени Астаны, отсчет часов останавливается в 18:00 часов. Оставшееся время для подтверждения заказа возобновляется с 09:00 часов времени города Астана следующего рабочего дня;

2) электрондық сауда алаңы әлеуетті өнім берушілер және олардың тауарларға бағасы туралы ақпаратты Тапсырыс беруші таңдаған тауарлар бойынша электрондық дүкенге жібереді;
3) электрондық дүкен өсім сомасы бойынша тауардың ең төмен құнынан тапсырыс берушінің таңдалған тауарлары бойынша әлеуетті өнім берушілердің тізімін автоматты түрде қалыптастырады.
Егер ең төмен баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім берушілер ұсынған жағдайда, бұл мәліметтер басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарынан бұрын электрондық алаңда орналастырылған баға ұсынысынан өсіп келе жатқан мәліметтер бойынша қалыптастырылады;
4) электрондық дүкен веб-порталда жарияланбайтын ерекше тәртіпті қолдана отырып, осы Қағидалардың 14-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қорытындылардың алдын ала хаттамасының жобасын қалыптастырады. Қорытындылардың алдын ала хаттамасының мәліметтері Тапсырыс берушіге ғана қолжетімді;
5) Тапсырыс беруші 1 (бір) жұмыс күні ішінде қорытындылардың алдын ала хаттамасында сәйкес келмеу себептерін көрсете отырып, әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын қабылдамауға, оған электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қоюға және қорытындылардың алдын ала хаттамасын электрондық дүкенге жіберуге құқылы;
6) Тапсырыс беруші қол қойған қорытындылардың алдын ала хаттамасының негізінде электрондық дүкен тапсырысты әлеуетті өнім берушіге хабарлама түрінде жібереді, оның бағасы өнім берушілердің басқа бағаларымен салыстыру бойынша ең төмен болып табылады. Хабарламада Тапсырыс берушінің толық атауы, тауардың атауы мен саны, Тапсырыс берушінің орналасқан жері бойынша тауарды жеткізу орны көрсетіледі.
7) әлеуетті өнім беруші тапсырыспен танысу алдында электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қойылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 24 маусымдағы № 429 қаулысымен "Мәліметтерді таратылуы шектелген қызметтік ақпаратқа жатқызу және онымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" 8-қосымшасына сәйкес таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты электрондық дүкен арқылы жария етпеу туралы міндеттеме ұсынады;
8) тапсырысты ресімдеуге кемінде 2 (екі) әлеуетті өнім берушіден алдын ала хаттамада жол берілген баға ұсыныстары болған кезде жол беріледі;
9) тапсырысты әлеуетті өнім беруші жұмыс уақытында хабарлама жіберілген сәттен бастап 3 (үш) сағат ішінде растайды (Астана қаласының уақыты бойынша сағат 09.00-ден 18.00-ге дейін). Егер тапсырысты растау туралы хабарламаны Тапсырыс беруші Астана уақытымен сағат 15:00-ден кейін жіберген болса, сағат саны сағат 18:00-де тоқтатылады. Тапсырысты растау үшін қалған уақыт келесі жұмыс күні Астана қаласы уақытымен сағат 09:00-ден бастап қайта басталады;

10) потенциальный поставщик, разместивший информацию о товарах и их ценах в электронных торговых площадках, принимает решение о подтверждении или об отказе заказа;
11) если потенциальный поставщик в установленный срок заказ не подтвердил либо отклонил, электронный магазин автоматически направляет к потенциальному поставщику заказ, цена товара которого является следующей после наименьшей цены;
12) в случае подтверждения потенциальным поставщиком заказа, цена товара которого является наименьшей с учетом стоимости доставки товара до пункта назначения в объеме предусмотренных заказом, такой потенциальный поставщик признается победителем.
При этом, подтверждение потенциальным поставщиком заказа, является формой выражения его согласия осуществить поставку товара с соблюдением условий, предусмотренных в заказе и типовом проекте договора согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
13) в случае подтверждения потенциальным поставщиком заказа, электронным магазином формируется протокол итогов по форме согласно приложению 14-2 к настоящим Правилам, который не публикуется на веб-портале, данные сведения доступны только победителю и заказчику. Вместе с протоколом итогов электронный магазин выгружает техническую спецификацию по выбранному заказчиком товару для договора о государственных закупках с применением особого порядка;
14) ценовое предложение победителя подлежит автоматическому отклонению в случаях, предусмотренных подпунктами 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8) 9) и 13) пункта 1 статьи 7 Закона, а также если его цена является демпинговым либо ценовое предложение потенциального поставщика подано более 1 (одного) раза и (или) с разных электронных торговых площадок.
Ценовое предложение потенциального поставщика на товар, размещенное в электронном магазине, признается демпинговым, если оно более чем на 30 (тридцать) процентов ниже среднеарифметической цены всех ценовых предложений потенциальных поставщиков, разместивших информацию на указанный товар.
Среднеарифметическая цена рассчитывается среди ценовых предложений потенциальных поставщиков, не имеющих ограничения в соответствии со статьей 7 Закона.
127-4. В течение 5 (пяти) рабочих дней с момента формирования протокола итогов, победителю направляется подписанные заказчиком проект договора о государственных закупках в двух экземплярах на бумажном носителе, по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
Заказчик в случае необходимости в проекте договора указывает несколько видов товаров, включенных в одну категорию электронного магазина, если потенциальный поставщик является победителем по каждому виду товаров заказа.
При этом победитель подписывает проект договора о государственных закупках в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его получения и направляет один экземпляр заказчику.
Заказчик вносит информацию о номере и дате заключенного договора через электронную торговую площадку в электронный магазин в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его получения от поставщика.
Если победитель не подписал в установленные сроки проект договора, заказчик в течение 2 (двух) рабочих дней со дня уклонения от заключения проекта договора осуществляет повторные государственные закупки.

10) электрондық сауда алаңдарында тауарлар және олардың бағалары туралы ақпаратты орналастырған әлеуетті өнім беруші тапсырысты растау немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
11) егер әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзімде тапсырысты растамаса не бас тартса, электрондық дүкен тауардың бағасы ең төмен бағадан кейін келесі болып табылатын тапсырысты автоматты түрде әлеуетті өнім берушіге жібереді;
12) тауардың бағасы тапсырыста көзделген көлемде межелі пунктке дейін тауарды жеткізу құнын ескере отырып, ең төмен болып табылатын тапсырысты әлеуетті өнім беруші растаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
Бұл ретте, әлеуетті өнім берушінің тапсырысты растауы ерекше тәртіпті қолдана отырып, Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 16-қосымшаға сәйкес тапсырыста және шарттың үлгілік жобасында көзделген талаптарды сақтай отырып, Тауарды жеткізуді жүзеге асыруға оның келісімін білдіру нысаны болып табылады;
13) әлеуетті өнім беруші Тапсырысты растаған жағдайда электрондық дүкен веб-порталда жарияланбайтын ерекше тәртіпті қолдана отырып, осы Қағидалардың 14-2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қорытындылар хаттамасын қалыптастырады, бұл мәліметтер тек жеңімпаз мен Тапсырыс берушіге ғана қолжетімді. Қорытындылар хаттамасымен бірге электрондық дүкен ерекше тәртіпті қолдана отырып Мемлекеттік сатып алу туралы шарт үшін Тапсырыс беруші таңдаған тауар бойынша техникалық ерекшелікті түсіреді;
14) жеңімпаздың баға ұсынысы тармақшаларда көзделген жағдайларда автоматты түрде қабылданбауға жатады 1), 3), 4), 5), 6), 7), 8) 9) және 13) Заңның 7-бабы 1-тармағының, сондай-ақ егер оның бағасы демпингтік болып табылса немесе не әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы 1 (бір) реттен көп және (немесе) әртүрлі электрондық сауда алаңдарынан берілді.
Электрондық дүкенде орналастырылған тауарға әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы, егер ол көрсетілген тауарға ақпарат орналастырған әлеуетті өнім берушілердің барлық баға ұсыныстарының орташа арифметикалық бағасынан 30 (отыз) пайыздан астам төмен болса, демпингтік деп танылады.
Орташа арифметикалық баға Заңның 7-бабына сәйкес шектелмеген әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстары арасында есептеледі.
127-4. Қорытындылар хаттамасы қалыптастырылған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жеңімпазға ерекше тәртіпті қолдана отырып, осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Тапсырыс беруші қол қойған қағаз жеткізгіштегі мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасы екі данада жіберіледі.
Егер әлеуетті өнім беруші Тапсырыс тауарларының әрбір түрі бойынша жеңімпаз болып табылса, Тапсырыс беруші қажет болған жағдайда шарт жобасында электрондық дүкеннің бір санатына енгізілген тауарлардың бірнеше түрін көрсетеді.
Бұл ретте жеңімпаз Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына оны алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қол қояды және бір данасын Тапсырыс берушіге жібереді.
Тапсырыс беруші жасалған шарттың нөмірі мен күні туралы ақпаратты электрондық сауда алаңы арқылы жеткізушіден алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде электрондық дүкенге енгізеді.
Егер жеңімпаз шарттың жобасына белгіленген мерзімде қол қоймаса, тапсырыс беруші Шарт жобасын жасасудан жалтарған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік сатып алуды қайталап жүзеге асырады.

127-5. Договор о государственных закупках вступает в силу с момента его регистрации и подписания сторонами.
При этом, техническая спецификация формируется на основе всех технических характеристик товара, включая фотографии, размещенных в электронных торговых площадках, которая является приложением к договору.
127-6. Если в течение 2 (двух) рабочих дней заказ не подтвержден или в течение установленного срока Главой 8 настоящих Правил не заключен договор, либо ценовые предложения отклонены, государственные закупки через электронный магазин признаются несостоявшимися.
127-7. В случае признания государственных закупок через электронный магазин несостоявшимися, заказчик принимает одно из следующих решений:
о повторном проведении государственных закупок через электронный магазин;
об осуществлении государственных закупок иными способами, определенными пунктом 1 статьи 10 Закона.
127-8. Требования по внесению обеспечения исполнения договора не распространяются на поставщиков по договорам, стоимость которых не превышает пятисоткратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Порядок осуществления государственных закупок способом из одного источника";
после строки "Глава 6. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника" дополнить строкой следующего содержания:
"Параграф 1. Осуществление государственных закупок способом из одного источника по несостоявшимся государственным закупкам";
пункты 128 и 129 изложить в следующей редакции:
"128. Решение об осуществлении государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника принимается заказчиком в случаях, установленных подпунктом 1) пункта 1 статьи 15 Закона.
129. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника по несостоявшимся государственным закупкам предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) принятие решения заказчиком о проведении государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника с обоснованием применения данного способа государственных закупок;
2) направление организатором потенциальному поставщику письменного приглашения принять участие в государственных закупках с указанием сведений;
3) рассмотрение заказчиком и организатором, представленных потенциальным поставщиком, документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям;

127-5. Мемлекеттік сатып алу туралы шарт тараптар оны тіркеген және қол қойған кезден бастап күшіне енеді.
Бұл ретте техникалық ерекшелік шартқа қосымша болып табылатын электрондық сауда алаңдарында орналастырылған фотосуреттерді қоса алғанда, тауардың барлық техникалық сипаттамалары негізінде қалыптастырылады.
127-6. Егер Тапсырыс 2 (екі) жұмыс күні ішінде расталмаса немесе осы Қағидалардың 8-тарауында белгіленген мерзім ішінде шарт жасалмаса не баға ұсыныстары қабылданбаса, электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алу өткізілмеді деп танылады.
127-7. Электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, Тапсырыс беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алуды қайта өткізу туралы;
Заңның 10-бабының 1-тармағында айқындалған өзге де тәсілдермен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы.
127-8. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу жөніндегі талаптар құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын шарттар бойынша өнім берушілерге қолданылмайды.";
6-тарау тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Бір көзден сатып алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру тәртібі";
"6-тарау. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу" деген жолдан кейін мынадай мазмұндағы жол толықтырылсын:
"1-параграф. Өтпеді деп танылған мемлекеттік сатып алу бойынша бір көзден сатып алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру";
128 және 129-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"128. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімді тапсырыс беруші Заңның 15-бабы 1-тармақтын 1) тармақшасында белгіленген жағдайларда қабылдайды.
129. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жүргізілмеген мемлекеттік сатып алу бойынша бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай дәйекті іс-шараларды орындауды көздейді:
1) тапсырыс берушінің мемлекеттік сатып алудың осы тәсілін қолдануды негіздей отырып, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы шешім қабылдауы;
2) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушіге мәліметтерді көрсете отырып, мемлекеттік сатып алуға қатысуға жазбаша шақыру жіберуі;
3) әлеуетті өнім берушінің бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігін, оның бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысуға ұсынатын бағасының негіздемесін растайтын құжаттарды тапсырыс берушінің және мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының қарауы;

4) оформление организатором протокола об итогах государственных закупок способом из одного источника по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
5) представление организатором протокола об итогах осуществления государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника заказчику.
При осуществлении государственных закупок способом из одного источника по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 1 статьи 15 Закона, применяются техническая спецификация приобретаемых товаров, работ, услуг, а также условия, место и срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг и условия их оплаты, предусмотренные в конкурсной документации государственных закупок способом конкурса, признанных несостоявшимися.";
дополнить пунктом 136-1 следующего содержания:
"136-1. Государственные закупки средств криптографической защиты информации, отнесенной к государственным секретам, осуществляются с учетом порядка их изготовления, определенного уполномоченным органом - Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан.";
пункт 137 изложить в следующей редакции:
"137. Государственные закупки способом из одного источника признаются несостоявшимися в случаях если:
1) цена на товары, работы, услуги, предложенная потенциальным поставщиком, превышает сумму, выделенную для осуществления данной закупки;
2) если потенциальный поставщик имеет ограничения, связанные с участием в государственных закупках, предусмотренные в статье 7 Закона;
3) потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям;
4) потенциальный поставщик отказался от участия, в том числе не представил ответ в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня направления приглашения;
5) потенциальный поставщик представил техническую спецификацию, не соответствующую требованиям, установленным в технической спецификации заказчика, за исключением случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и функциональными характеристиками.
В случае, если государственные закупки способом из одного источника признаны не состоявшимися в соответствии с требованиями настоящего пункта Правил, государственные закупки осуществляются способом конкурса, предусмотренным подпунктом 1) пункта 12 настоящих Правил.";
главу 6 дополнить параграфом 2 следующего содержания:
"Параграф 2. Осуществление государственных закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора
137-1. Организация и проведение государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника путем прямого заключения договора предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий:

4) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресімдеуі;
5) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қорытындылары туралы хаттаманы тапсырыс берушіге ұсынуы.
Заңның 15-бабы 1-тармақтын 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі, сондай-ақ өтпеді деп танылған конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың конкурстық құжаттамасында көзделген тауарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің шарттары, орны мен мерзімі және оларға ақы төлеу шарттары қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 136-1-тармақпен толықтырылсын:
"136-1. Мемлекеттік құпияларға жататын ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын мемлекеттік сатып алу уәкілетті орган – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті айқындаған оларды әзірлеу тәртібі ескеріле отырып жүзеге асырылады.";
137-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"137. Бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу:
1) егер әлеуетті өнім беруші ұсынған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағасы осы сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып түскен;
2) егер әлеуетті өнім берушіде Заңның 7-бабында көзделген мемлекеттік сатып алуға қатысумен байланысты шектеулер болған;
3) әлеуетті өнім беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) әлеуетті өнім беруші қатысудан, оның ішінде шақыру жіберілген күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде жауап бермеуден бас тартқан;
5) әлеуетті өнім беруші техникалық, сапалық және функционалдық сипаттамалары неғұрлым үздік техникалық ерекшелікті ұсынған жағдайларды қоспағанда, тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынған жағдайларда өтпеді деп танылады.
Егер бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып осы Қағидалардың осы тармағына сәйкес өткізілмеген деп танылған жағдайда, мемлекеттік сатып алу осы Қағидаларда көзделген конкурс тәсілімен жүзеге асырылады.";
мынадай мазмұндағы 2-параграфпен толықтырылсын:
"2-параграф. Тікелей шарт жасасу арқылы бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру
137-1. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тікелей шарт жасасу арқылы бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай дәйекті іс-шараларды орындауды көздейді:

1) принятие решения заказчиком о проведении государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника с обоснованием применения данного способа государственных закупок;
2) определение заказчиком организатора для организации и проведения государственных закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника;
3) разработку заказчиком технической спецификации приобретаемых товаров, работ, услуг с определением условий, места и сроков поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, условий и сроков оплаты;
4) утверждение заказчиком технической спецификации приобретаемых товаров, работ, услуг, а также условий, места и сроков поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, условий и сроков их оплаты;
5) направление организатором потенциальному поставщику письменного приглашения принять участие в государственных закупках с указанием сведений.";
пункт 140 изложить в следующей редакции:
"140. Жалоба возвращается подавшему ее лицу без рассмотрения в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления в случае, если:
1) жалоба не соответствует требованиям, установленных пунктом 139 настоящих Правил;
2) жалоба не подписана либо подписана лицом, не имеющим полномочия на ее подписание.";
пункты 147 и 148 изложить в следующей редакции:
"147. Заказчик в течение 3 (трех) рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах государственных закупок направляет поставщику два экземпляра проекта договора о государственных закупках, составленного в соответствии с типовым договором, по форме согласно приложениям 16, 17, 18, 19 и 20 к настоящим Правилам, которые подписываются заказчиком и полистно парафируются уполномоченным представителем заказчика.
Когда процедуры выбора поставщика, в том числе процедуры обжалования итогов государственных закупок, проведенных в рамках предварительного годового плана государственных закупок, завершены до утверждения соответствующего бюджета (плана развития), проект договора о государственных закупках направляется потенциальному поставщику признанный победителем в течение 5 (пять) рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета (плана развития).
148. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в течение 30 (тридцати) календарных дней проект договора о государственных закупках, либо, заключив договор о государственных закупках, не внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), сумму в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии), то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора о государственных закупках.

1) тапсырыс берушінің мемлекеттік сатып алудың осы тәсілін қолдануды негіздей отырып, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы шешім қабылдауы;
2) тапсырыс берушінің тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және өткізу үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыны айқындауы;
3) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігін, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарын, орны мен мерзімдерін, ақы төлеу шарттары мен мерзімдерін әзірлеуі;
4) тапсырыс берушінің сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігін, сондай-ақ тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарын, орны мен мерзімдерін, оларға ақы төлеу шарттары мен мерзімдерін бекітуі;
5) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушіге мәліметтерді көрсете отырып, мемлекеттік сатып алуға қатысуға жазбаша шақыру жіберуі.";
140-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Егер:
1) шағым осы Қағидалардың 139-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмесе;
2) шағымға қол қойылмаса не қол қоюға өкілеттігі жоқ адам қол қойса, шағым келіп түскен күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде оны берген тұлғаға қаралмай қайтарылады.";
147 және 148-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"147. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға шағымдану мерзімі өткен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 16, 17, 18, 19 және 20-қосымшаларға сәйкес үлгі шарт бойынша жасалған мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасының екі данасын өнім берушіге жібереді, оған тапсырыс беруші қол қоюға және тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі әр парағын дәйектеуге тиіс.
Өнім берушіні таңдау рәсімдері, оның ішінде мемлекеттік сатып алудың алдын ала жылдық жоспары шеңберінде өткізілген мемлекеттік сатып алу қорытындыларына шағым жасау рәсімдері тиісті бюджет (даму жоспары) бекітілгенге дейін аяқталған жағдайларда мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасы жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім берушіге тиісті бюджет (даму жоспары) бекітілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жіберіледі.
148. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына қол қоймаса не мемлекеттік сатып алу туралы шартты жасасып, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, аванстық қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда) демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (ол бар болса) енгізбесе, онда мұндай әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған деп танылады.

Заказчик в течение 2 (двух) рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора о государственных закупках направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора о государственных закупках, который подписывается потенциальным поставщиком, занявшим второе место, в течение 3 (трех) рабочих дней со дня представления ему проекта договора о государственных закупках.";
пункт 150 изложить в следующей редакции:
"150. Поставщик в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вступления в силу заключенного договора о государственных закупках вносит обеспечение исполнения договора о государственных закупках, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), а также сумму в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии).";
пункт 152 изложить в следующей редакции:
"152. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается организатором в размере 3 (трех) процентов от общей суммы договора о государственных закупках.
Если по итогам конкурса предусмотрено внесение антидемпинговой суммы, потенциальный поставщик дополнительно к обеспечению исполнения договора вносит суммы в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой.
Если договором о государственных закупках предусмотрена выплата аванса, потенциальный поставщик дополнительно к обеспечению исполнения договора вносит обеспечение аванса в размере, равном авансу. При этом потенциальный поставщик имеет право отказаться от выплаты аванса.
Сумма обеспечения исполнения договора, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс), сумма в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой (при наличии), исчисленная в тиынах округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного тенге.
По мере исполнения обязательств по договору о государственных закупках заказчик по письменному уведомлению поставщика уменьшает размер обеспечения исполнения аванса пропорционально выполненным обязательствам, предусмотренным договором о государственных закупках.
Требование о внесении обеспечения исполнения договора о государственных закупках и обеспечения аванса (в случае, если договором о государственных закупках предусмотрен аванс) по государственным закупкам способом из одного источника путем прямого заключения договора о государственных закупках определяется заказчиком с соблюдением принципов осуществления государственных закупок, предусмотренных статьей 5 Закона.
пункт 160 изложить в следующей редакции:

Тапсырыс беруші жеңімпаз мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге мемлекеттік сатып алу туралы шарт жібереді, оған екінші орын алған әлеуетті өнім беруші өзіне мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасы ұсынылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қол қойылады.";
150-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"150. Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасқан күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, аванстық қамтамасыз етуді (шартта аванс көзделген жағдайда) демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы (ол бар болса) енгізеді.";
152-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"152. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін ұйымдастырушы мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының 3 (үш) пайызы мөлшерінде белгілейді.
Егер конкурстың нәтижелері бойынша демпингке қарсы соманы енгізу көзделген болса, әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуге қосымша демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы енгізеді.
Егер мемлекеттік сатып алу туралы шартта аванс төлеу көзделген жағдайда, әлеуетті өнім беруші шартты орындауды қамтамасыз етумен бірге авансқа тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді. Бұл ретте, әлеуетті өнім беруші авансты төлеуден бас тартуға құқығы бар.
Тиынмен есептелген шарттың орындалуын қамтамасыз етуі, авансты қамтамасыз етуі (егер шартта аванс беру көзделсе), демпингтік деп танылмайтын ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшерде сомасы (болған жағдайда) дөңгелектенеді. Бұл ретте елу тиыннан төмен сома нөлге дейін, ал елу тиынға тең және одан жоғары сома бір теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына қарай тапсырыс беруші өнім берушінің жазбаша хабарламасы бойынша авансты орындауды қамтамасыз ету мөлшерін мемлекеттік сатып алу туралы шартта көзделген орындалған міндеттемелерге барабар азайтады.
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және мемлекеттік сатып алу туралы шартты тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен мемлекеттік сатып алу бойынша авансты (егер мемлекеттік сатып алу туралы шартта аванс көзделген жағдайда) қамтамасыз ету туралы талапты Заңның 5-бабында көзделген мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаттарын сақтай отырып, тапсырыс беруші айқындайды.";
160-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"160. Договор о государственных закупках работ, услуг, заключенный с победителем государственных закупок, включает в себя требования о представлении заказчику копий договоров, заключенных с субподрядчиками по выполнению работ либо соисполнителями по оказанию услуг, указанными победителем государственных закупок в заявке на участие в конкурсе.
Предельные объемы работ и услуг, передаваемые субподрядчикам (соисполнителям) для выполнения работ либо оказания услуг, не превышает в совокупности более тридцати процентов от общего объема выполняемых работ или оказываемых услуг.
При этом субподрядчикам (соисполнителям) запрещается передавать иным субподрядчикам (соисполнителям) объемы выполнения работ либо оказания услуг, являющихся предметом проводимых государственных закупок.";
в Параграф 3 Главы 8 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 164, 165 и 166 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в верхний правый угол приложения 1 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в верхний правый угол приложения 2 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в верхний правый угол приложения 4 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложении 5 к указанным Правилам:
в Типовой конкурсной документаций по государственным закупкам:
подпункт 2) пункта 12 изложить в следующей редакции:
"2) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), копию удостоверения личности (для физического лица) (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя организатор при необходимости получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");
разрешения (уведомления), полученные (направленные) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в виде бумажной копии электронного документа, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов (при отсутствии сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях);
нотариально засвидетельствованную копии патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
справку о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств, полученную с веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz;

"160. Мемлекеттік сатып алу жеңімпазымен жасалған жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шартта жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлермен не мемлекеттік сатып алу жеңімпазы конкурсқа қатысуға өтінімінде көрсеткен қызметтерді көрсету бойынша бірлесіп орындаушылармен жасалған шарттардың көшірмелерін тапсырыс берушіге ұсыну туралы талап қамтылды.
Жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді орындау үшін қосалқы мердігерлерге (бірлескен орындаушыларға) берілетін жұмыстардың және көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері жиынтығында орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің жалпы көлемінің отыз пайызынан аспайды.
Бұл ретте қосалқы мердігерлерге (бірлескен орындаушыларға) жүргізілетін мемлекеттік сатып алулардың нысанасы болып табылатын жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтердің көлемдерін орындауға өзге де қосалқы мердігерлерге (бірлескен орындаушыларға) беруге тыйым салынады.";
8-тараудың 3-параграфы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-параграф. Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алу мониторингі";
164, 165 және 166-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"164. Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алу мониторингі мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру туралы ақпаратты жинау, жинақтау, талдау, жүйелеу және бағалау негізінде жүзеге асырылады.
165. Ерекше тәртіп қолданылатын, Мемлекеттік сатып алу мониторингін өткізілген мемлекеттік сатып алу жөніндегі деректер негізінде мемлекеттік сатып алуға тапсырыс беруші жүзеге асырады.
166. Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алу мониторингінің нәтижелері бойынша тапсырыс беруші есепті кезеңнен кейінгі бесі күнінен кешіктірмей веб-порталда осы Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алу туралы тоқсан сайынғы есепті орналастырады, барлау және қарсы барлау қызметін жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды, олардың мекемелері мен ведомстволық бағынысты ұйымдарын қоспағанда.";
осы Қағидаларға 1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
1-қосымша";
осы Қағидаларға 2-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
2-қосымша";
осы Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы Қағидаларға 4-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
4-қосымша";
осы Қағидаларға 5-қосымшада:
Мемлекеттік сатып алу бойынша үлгілік конкурстық құжаттама:
12-тармақтың 2-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) әлеуетті өнім беруші біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттардың тізбесі:
құқық қабілеттілікті (заңды тұлғалар үшін) растайтын нотариат куәландырған құжаттар, жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін) (бұл ретте дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар болуы жөніндегі ақпаратты ұйымдастырушы қажет болған кезде www.kgd.gov.kz сайтындағы "Электрондық сервис/Салық төлеушілерді іздеу" қосымша парағынан алады);
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттар (хабарламалар) (мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде болмағанда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшiрмелерiн ұсынады);
сатып алынатын тауарларды өндіру, өңдеу, жеткізу және өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының, басқа құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелері;
www.egov.kz. "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;

сведения о квалификации для участия в процессе государственных закупок согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящей типовой конкурсной документации;
если потенциальный поставщик предусматривает привлечь субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг, то потенциальный поставщик представляет организатору государственных закупок документы, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей) квалификационным требованиям;
сведения о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на конкурсе, а также виды работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям), согласно приложению 12 к настоящей типовой конкурсной документации.
Примечание: предельные объемы работ и услуг, передаваемые субподрядчикам (соисполнителям) для выполнения работ либо оказания услуг, не превышают в совокупности тридцати процентов от общего объема выполняемых работ или оказываемых услуг.
Данное требование не распространяется на случаи заключения договоров о государственных закупках, предусмотренных подпунктом 25) пункта 3 статьи 16 Закона, с юридическими лицами, определенными операторами в соответствии с законами Республики Казахстан.
При этом субподрядчикам (соисполнителям) запрещается передавать иным субподрядчикам (соисполнителям) объемы выполнения работ либо оказания услуг, являющихся предметом проводимых государственных закупок.";
"пункт 42 изложить в следующей редакции:
42. Конкурсная комиссия:
1) отклоняет конкурсные ценовые предложения участников конкурса, превышающие сумму, выделенную для осуществления данных государственных закупок товаров, работ, услуг способом конкурса;
2) отклоняет конкурсное ценовое предложение участника конкурса, если его цена является демпинговой;
3) определяет победителя конкурса на основе наименьшей цены;
определяет потенциального поставщика, занявшего второе место, на основе цены, следующей после наименьшего ценового предложения;
при равенстве наименьшего ценового предложения потенциальных поставщиков потенциальным поставщиком, занявшим второе место, признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале ранее других потенциальных поставщиков;
в случае, дополнения заказчиком списка потенциальных поставщиков, в связи с отсутствием на веб-портале ходатайств о включении в список потенциальных поставщиков, при равенстве наименьшего ценового предложения потенциальных поставщиков, занявшим второе место, признается участник конкурса, заявка на участие которого поступила ранее заявок на участие в конкурсе других потенциальных поставщиков.";
"пункт 45 изложить в следующей редакции:

осы үлгiлік конкурстық құжаттамаға 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес мемлекеттiк сатып алу процесіне қатысуға арналған бiлiктiлiгi туралы мәлiметтер;
егер әлеуетті өнім беруші жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерлерін (бірлесіп орындаушыларды) тартуды көздесе, онда әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға тартылатын қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады;
осы үлгілік конкурстық құжаттамаға 12-қосымшаға сәйкес конкурста сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлері.
Ескертпе: жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету үшін қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) берілуі мүмкін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері жиынтығында орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер жалпы көлемінің отыз пайызынан аспайды.
Осы талап Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес операторлар болып белгіленген заңды тұлғалармен Заңның 16-бабы 3-тармағының 25) тармақшасында көзделген мемлекеттік сатып алу туралы шарттар жасалған жағдайларда қолданылмайды.
Бұл ретте қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) өткізілетін мемлекеттік сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету көлемдерін өзге қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беруіне тыйым салынады;";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Конкурстық комиссия:
1) конкурсқа қатысушылардың осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алуды конкурс тәсілімен жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып түсетін конкурстық баға ұсыныстарын қабылдамайды;
2) егер оның бағасы демпингтік болып табылса, конкурсқа қатысушының конкурстық баға ұсынысын қабылдамайды;
3) ең төмен баға негізінде конкурстың жеңімпазын айқындайды;
ең төмен баға ұсынысынан кейінгі баға негізінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні айқындайды;
әлеуетті өнім берушілердің ең төмен баға ұсынысы тең болған кезде әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхаты басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын веб-порталда берілген конкурсқа қатысушы екінші орын алған әлеуетті өнім беруші болып танылады;
Тапсырыс беруші әлеуетті жеткізушілер тізімін толықтыру жағдайында, веб-порталда әлеуетті жеткізушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаттардың болмауына байланысты, әлеуетті жеткізушілердің ең төменгі баға ұсынысының теңдігі кезінде қатысуға өтініші бұрын басқа әлеуетті жеткізушілердің конкурсқа қатысуға өтініші келіп түскен конкурстың қатысушысы екінші орын алған деп танылады.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

в пункт 8.3. вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в верхний правый угол приложения 19 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в приложении 20 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о государственных закупках услуг:
в подпункт 2) пункта 3.1. вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 7.3. вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
пункт 12.5. изложить в следующей редакции:
"12.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, соответствуют данным условиям.";
в верхний правый угол приложения 20 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в верхний правый угол приложения 21 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в верхний правый угол приложения 22 к указанным Правилам вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 23 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев седьмого, восьмого, девятого, десятого, одиннадцатого, двенадцатого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, семнадцатого, восемнадцатого, девятнадцатого, двадцатого, двадцать первого, двадцать второго, двадцать третьего, двадцать четвертого, двадцать пятого, сорок первого, сорок второго, сорок третьего, сорок четвертого, сорок пятого, сорок шестого, сорок седьмого, семьдесят четвертого, семьдесят пятого, семьдесят шестого, семьдесят седьмого, семьдесят восьмого, семьдесят девятого, восьмидесятого, восемьдесят первого, восемьдесят второго, восемьдесят третьего, восемьдесят четвертого, восемьдесят пятого, восемьдесят шестого, восемьдесят седьмого, восемьдесят восьмого, восемьдесят девятого, девяностого, девяносто первого, девяносто второго, девяносто третьего, девяносто четвертого, девяносто пятого, девяносто шестого, девяносто седьмого, девяносто восьмого, сто двадцать восьмого, сто двадцать девятого, сто тридцатого, сто тридцать первого, сто тридцать второго, сто тридцать третьего, сто тридцать четвертого, сто тридцать пятого, сто тридцать шестого, сто тридцать седьмого, сто тридцать восьмого, сто тридцать девятого, сто сорок седьмого, сто сорок восьмого, сто сорок девятого, сто пятидесятого, сто пятьдесят первого, сто пятьдесят второго, сто пятьдесят третьего, сто пятьдесят четвертого, сто пятьдесят пятого, сто пятьдесят шестого, сто пятьдесят седьмого, сто пятьдесят восьмого, сто пятьдесят девятого, сто шестидесятого, сто шестьдесят первого, сто шестьдесят второго, сто шестьдесят третьего, сто шестьдесят четвертого, сто шестьдесят пятого, сто шестьдесят шестого, сто шестьдесят седьмого, сто шестьдесят восьмого, сто шестьдесят девятого, сто семидесятого, сто семьдесят первого, сто семьдесят второго, сто семьдесят третьего, сто семьдесят четвертого, сто семьдесят пятого, сто семьдесят шестого, сто семьдесят седьмого, сто семьдесят восьмого, сто семьдесят девятого, сто восьмидесятого, сто восемьдесят первого, сто восемьдесят второго, сто восемьдесят третьего, двести восьмидесятого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2026 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 3
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков
Конкурс по государственным закупкам _____________________________
(указать полное наименование)
Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование _______________________________________________________
БИН/ИИН/ __________________________________________________________
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Адрес, контакты______________________________________________________

8.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8.3. Жұмыстарды орындау мерзімі өткен жағдайда, Тапсырыс беруші Мердігерден/Орындаушыдан Мердігер/Орындаушы міндеттемелерін толық орындамаған жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады) не міндеттемелерін тиісінше орындамаған (ішінара орындау) жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 15%-нан аспауға тиіс.";
осы Қағидаларға 19-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
19-қосымша";
осы Қағидаларға 20-қосымшада:
Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт:
3.1-тармақтың 2-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Шарт күшіне енген күннен бастап он жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасы шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде тең <сома> теңге, Шартқа 1-қосымшаға сәйкес шарттың мәні бойынша көзделген аванс мөлшері тең <сома> теңге, сондай-ақ демпингке қарсы сома (бар болса) тең <сома>енгізілсін теңге, бұл жалпы < қамтамасыз ету сомасы >(<жазумен қамтамасыз ету сомасы>) теңге түрінде:
Тапсырыс берушінің банктік шотына не мемлекеттік органдар мен мемлекеттік мекемелер болып табылатын тапсырыс берушілер үшін Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында көзделген шотқа енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;
не:
Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру Қағидаларының 21-қосымшасына сәйкес банк кепілдігі;
не:
Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру Қағидаларының 22-қосымшасына сәйкес үлгілік нысан бойынша өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының толық мөлшерінде сақтандыру сыйлықақысын төлеу туралы төлем құжатының көшірмесін қоса бере отырып жасалатын сақтандыру шарты.
Бұл ретте шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда (бар болса) қамтамасыз етуді өнім беруші шарт бойынша міндеттемелерді толық және тиісінше орындаған жағдайда шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін енгізбеуі мүмкін;";
7.3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7.3. Қызмет көрсету мерзімдері кешіктірілген жағдайда Тапсырыс беруші Өнім беруші міндеттемелерді толық орындамаған жағдайда өнім берушіден мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады) не әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады) міндеттемелерді тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) жағдайда Мерзімі өткен. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 15% - нан аспауға тиіс.";
12.5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12.5. Шарт бірдей заңды күші бар, қазақ және орыс тілдерінде жасалды. Тараптар айырбастайтын шартқа қатысты барлық хат-хабарлар және басқа құжаттама осы шарттарға сәйкес келеді.";
осы Қағидаларға 20-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
20-қосымша";
осы Қағидаларға 21-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
21-қосымша";
осы Қағидаларға 22-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
22-қосымша";
осы Қағидаларға 23-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын, тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді мемлекеттік сатып алулардың тоқсан сайынғы есебі";
осы Қағидаларға 23-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
23-қосымша";
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының он бірінші, он екінші, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы, жиырмасыншы, жиырма бірінші, жиырма екінші, жиырма үшінші, жиырма төртінші, жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, қырық алтыншы, қырық жетінші, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы, елу бірінші, елу екінші, жетпіс тоғызыншы, сексенінші, сексен бірінші, сексен екінші, сексен үшінші, сексен төртінші, сексен бесінші, сексен алтыншы, сексен жетінші, сексен тоғызыншы, тоқсаныншы, тоқсан бірінші, тоқсан екінші, тоқсан үшінші, тоқсан төртінші, тоқсан бесінші, тоқсан алтыншы, тоқсан жетінші, тоқсан сегізінші, тоқсан тоғызыншы, жүзінші, жүз бірінші, жүз екінші, жүз үшінші, жүз отыз үшінші, жүз отыз төртінші, жүз отыз бесінші, жүз отыз алтыншы, жүз отыз жетінші, жүз отыз сегізінші, жүз отыз тоғызыншы, жүз қырықыншы, жүз қырық бірінші, жүз қырық екінші, жүз қырық үшінші, жүз қырық төртінші, жүз елу екінші, жүз елу үшінші, жүз елу төртінші, жүз елу бесінші, жүз елу алтыншы, жүз елу жетінші, жүз елу сегізінші, жүз елу тоғызыншы, жүз алпысыншы, жүз алпыс бірінші, жүз алпыс екінші, жүз алпыс үшінші, жүз алпыс төртінші, жүз алпыс бесінші, жүз алпыс алтыншы, жүз алпыс жетінші, жүз алпыс сегізінші, жүз алпыс тоғызыншы, жүз жетпісінші, жүз жетпіс бірінші, жүз жетпіс екінші, жүз жетпіс үшінші, жүз жетпіс төртінші, жүз жетпіс бесінші, жүз жетпіс алтыншы, жүз жетпіс жетінші, жүз жетпіс сегізінші, жүз жетпіс тоғызыншы, жүз сексенінші, жүз сексен бірінші, жүз сексен екінші, жүз сексен үшінші, жүз сексен төртінші, жүз сексен бесінші, жүз сексен алтыншы, жүз сексен жетінші, жүз сексен сегізінші, үш жүз он үшінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
1-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
3-қосымша
Әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтінішхат
___________________________________ мемлекеттік сатып алу конкурсы
(толық атауын көрсету керек)
Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Aтауы _________________________________________________________
БСН/ЖСН/______________________________________________________
(бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы, байланыс деректері ___________________________________

Настоящим ходатайствуем о включении в список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в конкурсе, а также выражаем согласие на получение сведений, подтверждающих наше соответствие требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" и пунктам 24 и 25 настоящих Правил.
Копию конкурсной документации просим направить на следующий адрес: город ________, улица _____________, дом/здание ____________, квартира/офис __________, контактные телефоны потенциального поставщика ______________.
Обязуемся обеспечить возврат копии конкурсной документации в течение 10 (десяти) рабочих дней:
после итогов конкурса, если потенциальный поставщик принимал участие в конкурсе;
после получения копии конкурсной документации, если потенциальный поставщик отказался от участия в конкурсе.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 2
к Типовой конкурсной
документации
Техническая спецификация закупаемых товаров (работ, услуг) (представляется заказчиком на каждый лот в отдельности)
Наименование конкурса __________________________________________
№ лота _________________________________________________________
Наименование лота ______________________________________________
Техническая спецификация разрабатывается с указанием национальных стандартов, а при их отсутствии межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования государственных закупок.
При этом техническая спецификация должна содержать требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении государственных закупок работ, требующих проектно-сметной документации, вместо технической спецификации конкурсная документация должна содержать утвержденную в установленном порядке проектно-сметную документацию. При этом сроки выполнения работ по таким государственным закупкам соответствуют срокам выполнения работ, указанным в утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документации.
При осуществлении государственных закупок работ по разработке технико-экономического обоснования и разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации в техническом задании об их разработке должно быть указано требование о применении при расчетах и проектировании материалов и оборудования, соответствующих действующим национальным и неправительственным стандартам Республики Казахстан (при их наличии).
В технической спецификации на товары, услуги описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик должно быть распределено на соответствующие разделы, содержащие пределы функциональности, параметры технических характеристик, назначение товара и эксплуатационные условия товара, услуги.
При необходимости, в технической спецификации указываются сопутствующие услуги, необходимые при поставке товаров (монтаж, наладка, обучение, проверки и испытания товаров и так далее) заказчику, и, где они должны проводиться, год выпуска товара, срок гарантии.
При приобретении услуг, работ качество оказания которых зависит от квалификации работника, непосредственно оказывающего такие услуги, работы в технической спецификации дается описание требований, предъявляемых к работнику, определяющих его уровень и профиль профессиональной подготовки, стаж работы, необходимые для выполнения возложенных на него обязанностей.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 3
к Типовой конкурсной
документации
Техническая спецификация предлагаемых товаров (представляется потенциальным поставщиком на каждый лот в отдельности)
Наименование конкурса __________________________________________
№ лота
Наименование лота
Наименование товара (с указанием марки, модели, типа и\или товарного знака либо знака обслуживания и т.д.)
Год выпуска
Страна происхождения
Завод-изготовитель (указывается наименование завода-изготовителя и его местонахождение (адрес, при наличии))
Гарантийный срок (при наличии) (в месяцах)
Срок поставки
Место поставки товара
Наименование национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на предлагаемый товар. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики предлагаемого товара (указываются точные характеристики).
Описание требуемых функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик закупаемого товара (указываются точные характеристики).
Иные сведения, подтверждающие соответствие товара требованиям конкурсной документации (технической спецификации).
Сопутствующие услуги
При признании потенциального поставщика победителем конкурса и заключения с ним договора, техническая спецификация такого договора формируется на основе технической спецификации победителя конкурса.
______________________________/_____________________________________/
(Должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя потенциального поставщика и его подпись) место печати (для физического лица, если таковая имеется)
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 8
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках товаров)
Наименование конкурса __________________________________________
№ лота ______________________________________________________________
Наименование лота ___________________________________________________

Осымен конкурсқа шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу үшін өтініш білдіреміз, сондай-ақ "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабында және осы Қағидалардың 24 және 25-тармақтарында белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулеріне сәйкес екенімізді растайтын мәліметтерді алуға келісім береміз.
Конкурстық құжаттаманың көшірмесін мына мекенжайға жіберуді сұраймыз: ________ қаласы, _____________ көшесі, ____________ үйі/құрылысы, __________ пәтері/қызметі, ______________ әлеуетті өнім берушінің байланыс телефондары.
Конкурстық құжаттаманың көшірмесін:
егер әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысқан болса, конкурс қорытындыларынан кейін;
егер әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысудан бас тартқан болса, конкурстық құжаттаманың көшірмесін алғаннан кейін 10 (он) жұмыс күні ішінде қайтаруды қамтамасыз етуге міндеттенеміз.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
2-қосымша
Үлгілік конкурстық
құжаттамаға 2-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) техникалық ерекшелігі (тапсырыс берушімен әрбір лотқа жеке беріледі)
Конкурстың атауы _______________________________________________
Лоттың № ______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
Техникалық ерекшелік сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ұлттық стандарттар, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттар көрсетіле отырып, әзірленеді. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде мемлекеттік сатып алуды нормалау ескеріле отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Бұл ретте техникалық ерекшелікте Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеткізілетін тауарлардың техникалық регламенттерде, стандарттар ережелерінде немесе өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкес келетінін растайтын құжаттарды ұсыну туралы өнім берушілерге қойылатын талап қамтылуға тиіс.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде конкурстық құжаттамада техникалық ерекшеліктің орнына белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама қамтылуға тиіс. Бұл ретте мұндай мемлекеттік сатып алу бойынша жұмыстарды орындау мерзімдері белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды орындау мерзімдеріне сәйкес келеді.
Техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстарды мемлекеттік сатып алу жүзеге асырылған кезде оларды әзірлеу туралы техникалық тапсырмада есептеу мен жобалау кезінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы ұлттық және үкіметтік емес стандарттарына (ол бар болса) сәйкес келетін материалдар мен жабдықты қолдану туралы талап көрсетілуге тиіс.
Тауарларға, көрсетілетін қызметтерге техникалық ерекшелікте функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларының сипатталуы функционалдық шектерді, техникалық сипаттама параметрлерін, тауардың мақсатын және тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің пайдаланылу талаптарын қамтитын тиісті бөлімдерге бөлінуге тиіс.
Қажет болған кезде техникалық ерекшелікте тауарларды тапсырыс берушіге жеткізу кезінде қажетті ілеспе көрсетілетін қызметтер (монтаждау, ретке келтіру, оқыту, тауарларды тексеру және сынақтан өткізу және тағы басқа) мен олар көрсетілетін орын, тауардың шыққан жылы, кепілдік мерзімі көрсетіледі.
Көрсетілу сапасы осындай қызметтерді, жұмыстарды тікелей көрсететін қызметкердің біліктілігіне байланысты қызметтер, жұмыстарды сатып алынған жағдайда, техникалық ерекшелікте жұмыскерге қойылатын, оған жүктелетін міндеттерді орындау үшін қажетті оның кәсіптік даярлық деңгейі мен бейінін, жұмыс өтілін айқындайтын талаптардың сипаты беріледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
3-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаға
3-қосымша
Ұсынылатын тауарлардың техникалық ерекшелігі (әлеуетті өнім беруші әрбір лотқа бөлек ұсынады)
Конкурстың атауы __________________________________________________
Лоттың №
Лоттың атауы
Тауардың атауы (маркасын, моделін, түрін және/немесе тауар белгісін не қызмет көрсету белгісін және т.б. көрсете отырып)
Шығарылған жылы
Шығарылған елі
Өндіруші зауыт (өндіруші зауыттың атауы және оның орналасқан жері көрсетіледі (мекен-жайы, бар болса))
Кепілдік мерзімі (бар болса) (ай)
Жеткізу мерзімі
Тауарды жеткізу орыны
Ұлттық стандарттардың атауы, ал олар болмаған жағдайда ұсынылатын тауарларға арналған мемлекетаралық стандарттар. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған, ұсынылатын тауардың функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі (нақты сипаттамалары көрсетіледі)
Сатып алынатын тауардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық, пайдалану және өзге де сипаттамаларының сипаттамасы (нақты сипаттамалары көрсетіледі)
Конкурстық құжаттаманың (техникалық ерекшеліктің) талаптарына тауардың сәйкестігін растайтын өзге де мәліметтер.
Байланысты қызметтер
Әлеуетті өнім беруші конкурстың жеңімпазы деп танылған және онымен шарт
жасалған жағдайда, мұндай шарттың техникалық ерекшелігі конкурс жеңімпазының
техникалық ерекшелігінің негізінде қалыптастырылады.
_________________________________/________________________________/
(Әлеуетті өнім беруші басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда) және оның қолы)
мөр орны (жеке тұлға үшін, бар болған жағдайда)
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
4-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаға
8-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші тауарларды сатып алу кезінде толтырады)
Конкурстың атауы _______________________________________________
Лоттың № ______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________

1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование _______________________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _________________________________________________
2. Объем товаров, поставленных (произведенных) потенциальным поставщиком в течение последних 10 (десяти) лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на конкурсе, с приложением копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование товара Наименование получателя Место поставки товара Дата поставки товара Наименование, дата и номер подтверждающего документа Стоимость договора, тенге
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
__________________________________________/_________________________/
(Должность, Ф.И.О. (при его наличии) руководителя потенциального поставщика и его подпись)
М.П. (для физического лица, если таковая имеется)
Примечание:
Документами, подтверждающими опыт работы на рынке закупаемых товаров, являются копии актов приемки товаров и счетов-фактур. При наличии опыта работы на рынке закупаемых товаров до 1 января 2017 года документами, подтверждающими опыт работы, также являются копии накладных и счетов-фактур.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при его наличии).
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 9
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках работ)
Наименование конкурса __________________________________________
№ лота ______________________________________________________________
Наименование лота __________________________________________________
1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование _______________________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП__________________________________________________
2. Объем выполненных потенциальным поставщиком работ в течение последних 15 (пятнадцати) лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на конкурсе, с приложением копий подтверждающих документов* (заполняется при наличии).
Наименование работы Место выполнения работы (местонахождение объекта) Наименование заказчика Год, месяц завершения работ Наименование, дата и номер подтверждающего документа Стоимость договора, тенге
3. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии оборудования (механизмов, машин), предусмотренного конкурсной документацией, либо аналогичного (дополнительного) оборудования (механизмов, машин), необходимого для выполнения работ, с приложением копий подтверждающих документов**.
№ п/п Наименование оборудования (механизмов, машин) Количество имеющихся единиц Состояние (новое, хорошее, плохое) Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя) Наименование, дата и номер подтверждающего документа

1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы _________________________________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН _____________________________________________
2. Растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, конкурста сатып алынатын тауарларға ұқсас (осындай) ағымдағы жылдың алдындағы соңғы 10 (он) жыл ішінде әлеуетті өнім беруші жеткізген (өндірген) тауарлардың көлемі (болған жағдайда толтырылады).
Жұмыстың атауы
Алушының атауы
Тауарды жеткізу орны
Тауарды жеткізу күні
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
___________________________________/___________________________/
(Әлеуетті өнім берушінің басшысының лауазымы, Т.А.Ә. (ол бар болса), және оның қолы)
мөр орны (жеке тұлға үшін, ол бар болса)
Ескертпе:
Сатып алынатын тауарлар нарығында тауарлар мен шот-фактураларды қабылдап алу актілерінің көшірмелері жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады. 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін сатып алынатын тауарлар нарығында жұмыс тәжірибесі бар болса, жүкқұжаттар мен шот-фактуралардың көшірмелері де жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылуы мүмкін.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есеп нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты (ол бар болса).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
5-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаға
9-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер (жұмыстарды сатып алған кезде әлеуетті өнім беруші толтырады)
Конкурстың атауы _______________________________________________
Лоттың № ______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы _________________________________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН _____________________________________________
2. Әлеуетті өнім беруші ағымдағы жылдың алдындағы соңғы 15 (он бес) жыл ішінде орындаған, конкурста сатып алынатындарға ұқсас (осындай) жұмыс көлемі, растаушы құжаттардың* көшірмелері қоса беріледі* (болған жағдайда толтырылады).
Жұмыстың атауы
Жұмыс орындалатын жер (объектінің орналасқан жері)
Тапсырыс берушінің атауы
Жұмыс аяқталатын жыл, ай
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
3. Әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелермен қоса, жұмыстарды орындау үшін қажетті, конкурстық құжаттамада көзделген жабдықтың (механизмдер, машиналар) не ұқсас (қосымша) жабдықтың (механизмдер, машиналар) бар екендігі туралы мәліметтерді көрсетеді**.
Р/с №
Жабдықтың (механизмдердің, машиналардың) атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Меншікті (меншік құқығын растаушы құжаттарды қоса беру), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растаушы құжаттар қоса беріледі)
Растаушы құжаттың атауы, күні мен нөмірі

4. Сведения о трудовых ресурсах с приложением копий подтверждающих документов**.
№ п/п Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работников (приложить копию удостоверения личности) Должность Гражданство Квалификация по документу об образовании (приложить копию документа об образовании)
1
2
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание: * если предметом конкурса является строительство, документами, подтверждающими опыт работы, являются копии актов выполненных работ и приемки объектов в эксплуатацию;
если предметом конкурса являются иные виды работ, в том числе текущий ремонт, то документами, подтверждающими опыт работы, являются копии актов выполненных работ и счетов-фактур;
если предметом конкурса является новое строительство, учитывается опыт работы только строительства новых объектов;
если предметами конкурса являются расширение, модернизация, техническое перевооружение и реконструкция, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения и реконструкции существующих объектов, за исключением капитального ремонта;
если предметом конкурса является капитальный ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции и капитального ремонта существующих объектов.
При расчете опыта работы в сфере строительства учитываются функциональное назначение и отраслевая принадлежность объектов строительства (аналогичность или схожесть ранее выполненных работ по видам строительства) и их технической сложности, определенной в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
** Представление копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в конкурсной документации. Когда конкурсной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, копии подтверждающих документов не представляется.
При наличии требования по стажу, документами, подтверждающими стаж работника, являются копии выписки из Единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах и одного из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (при этом, учитывается только документ, в котором подтверждается стаж работника по требуемой специальности/квалификации согласно конкурсной документации).
При этом стаж работника учитывается за последние 5 (пять) лет.
___________________________________/___________________________/
(Должность, Ф.И.О. (при его наличии) руководителя потенциального поставщика и его подпись)
место печати (для физического лица, если таковая имеется)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при его наличии).
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 10
к Типовой конкурсной
документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках услуг)
Наименование конкурса _______________________________________________
№ лота _____________________________________________________________
Наименование лота ___________________________________________________

4. Растаушы құжаттардың көшірмелерімен қоса, еңбек ресурстары туралы мәліметтер**.
Р/с №
Жұмыскерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (жеке куәлігінің көшірмесі қоса беріледі)
Лауазымы
Азаматтығы
Білімі туралы құжат бойынша біліктілігі (білімі туралы құжаттың көшірмесі қоса беріледі)
1
2
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
* егер конкурстың нысанасы құрылыс болса, орындалған жұмыстар және объектілерді пайдалануға қабылдау актілерінің көшірмесі жұмыс тәжірибесін растау құжаты болып табылады;
егер конкурстың нысанасы жұмыстың өзге түрі оның ішінде ағымдағы жөндеу болса, орындалған жұмыстар актілерінің және шот-фактуралардың көшірмесі жұмыс тәжірибесін растау құжаты болып табылады;
егер конкурстың нысанасы жаңа құрылыс болып табылса, жаңа объектілерді салудағы жұмыс тәжірибесі ғана ескеріледі;
егер конкурстың нысанасы кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жасақтау және қайта жаңғырту болып табылса, онда күрделі жөндеуді қоспағанда, объектілерді салудағы, бар объектілерді кеңейтудегі, жаңғыртудағы, техникалық қайта жасақтаудағы және қайта жаңғыртудағы жұмыс тәжірибесі ескеріледі;
егер конкурстың нысанасы күрделі жөндеу болып табылса, онда жаңа объектілерді салудағы, бар объектілерді кеңейтудегі, жаңғыртудағы, техникалық қайта жасақтаудағы және қайта жаңғыртудағы жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Құрылыс саласындағы жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес айқындалған құрылыс объектілерінің функционалдық мақсаты мен салалық тиесілілігі (құрылыс түрлері бойынша бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе ұқсас болуы) және олардың техникалық күрделілігі ескеріледі.
** Растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну конкурстық құжаттамада көрсетілуі көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Конкурстық құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген кезде растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылмауы мүмкін.
Өтілі бойынша талап бар болған жағдайда, аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан үзінді көшірмелері 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабы 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларында көзделген құжаттардың бірі қызметкердің өтілін растайтын құжат болып табылады (бұл ретте, конкурстық құжаттамаға сәйкес қызметкердің талап етілетін мамандық/біліктілік бойынша өтілі расталатын құжат қана ескеріледі).
Бұл ретте қызметкердің соңғы 5 (бес) жылдағы өтілі ескеріледі.
___________________________________/_________________________/
(Әлеуетті өнім беруші басшысының лауазымы, Т.А.Ә. (ол бар болса) және оның қолы)
мөр орны (жеке тұлға үшін, ол бар болса)
Аббревиатураларды таратып жазу:
СН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
СН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ЕН – төлеушіні есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты (ол бар болса).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
6-қосымша
Үлгілік конкурстық құжаттамаға
10-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші қызметтерді сатып алу кезінде толтырады)
Конкурстың атауы _______________________________________________
Лоттың №______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________

1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование _______________________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП
2. Объем оказанных потенциальным поставщиком услуг в течение последних 10 (десяти) лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на конкурсе, с приложением копий подтверждающих документов (заполняется при наличии).
Наименование услуги Место оказания услуги Наименование заказчика Год и месяц оказания услуги (с __ по __) Наименование, дата и номер подтверждающего документа Стоимость договора, тенге
3. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии материальных ресурсов, предусмотренных конкурсной документацией, необходимых для оказания услуг с приложением копий подтверждающих документов.
№ п/п Наименование материальных ресурсов Количество имеющихся единиц (штук) Состояние (новое, хорошее, плохое) Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя) Наименование, дата и номер подтверждающего документа
4. Потенциальный поставщик указывает сведения о квалифицированных работниках для выполнения возложенных на них обязанностей, необходимых в целях оказания услуг по данному конкурсу (лоту), с приложением копий подтверждающих документов.
№ п/п Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника (приложить копию документа, удостоверяющего личность) Стаж работы в сфере оказания услуг, закупаемых на данном конкурсе Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата приложить их копии) Категория, разряд, класс по специальности
заполняется при условии, если требования к работникам и по наличию таких работников указаны в технической спецификации по данному конкурсу (лоту).
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
1. Документами, подтверждающими опыт работы по договорам о государственных закупках, являются копии актов оказанных услуг (акты выполненных работ) и счет-фактуры.
При осуществлении государственных закупок услуг технического надзора документом, подтверждающим опыт работы, является акт приемки объекта в эксплуатацию по форме, утвержденной уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
При оказании услуг связанных с оказанием услуг, предусмотренных статьей 397 Налогового кодекса, а также услуг, учет которых производится посредством сертифицированных систем (приборов) учета, в том числе коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, газоснабжение) и услуг связи документом, подтверждающим опыт работы является копия счет-фактуры.

1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы _________________________________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН _____________________________________________
2. Растаушы құжаттардың (болған жағдайда толтырылады) көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің ағымдағы жылдың алдындағы соңғы 10 (он) жыл ішінде конкурста сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) көрсеткен қызметінің көлемі.
Көрсетілген қызметтің атауы
Қызмет көрсету орны
Тапсырыс берушінің атауы
Қызмет көрсету жылы мен айы (__ бастап __дейін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
3. Әлеуетті өнім беруші қызметті көрсету үшін қажетті растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, конкурстық құжаттамада көзделген материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтерді көрсетеді.
р/с №
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірліктердің саны (дана)
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Жеке меншік (меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растаушы құжаттар қоса берілсін)
Растаушы құжаттың атауы, күні және нөмірі
4. Әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, осы конкурс (лот) бойынша қызметтерді көрсету мақсатында қажетті өздеріне жүктелген міндеттерді орындау үшін білікті қызметкерлер туралы мәліметтерді көрсетеді.
р/с №
Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса берілсін)
Осы конкурста сатып алынатын қызметтерді көрсету саласындағы жұмыс өтілі
Біліктілік туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсетсін, олардың көшірмелері қоса берілсін)
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы
егер қызметкерлерге және осындай қызметкерлердің болуы жөнінде қойылатын талаптар осы конкурс (лот) бойынша техникалық ерекшелікте көрсетілген болса толтырылады.
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
1. Көрсетілген қызметтер актілерінің (орындалған жұмыстар актілерінің) және шот-фактуралардың көшірмелері мемлекеттік сатып алу туралы шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
Техникалық қадағалау қызметтерін мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша объектіні пайдалануға қабылдау актісі жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.
Салық кодексінің 397-бабынла көзделген қызметтерді көрсетуге байланысты қызметтерді көрсету кезінде, сондай-ақ есепке алу сертификатталған есепке алу жүйелері (құрылғылары), оның ішінде коммуналдық қызметтер (сумен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау) және байланыс қызметтері арқылы жүзеге асырылатын қызметтерді көрсету кезінде шот-фактураның көшірмесі жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.

2. Предоставление копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в конкурсной документации. Когда конкурсной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, копии подтверждающих документов не представляется.
3. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является копия договора аренды либо копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам составляет не менее срока оказания услуг, установленного в конкурсной документации.
4. При наличии требования по стажу, документом, подтверждающим стаж работника, является копия выписки из Единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах или сведений из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях и один из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
При этом стаж работника учитывается за последние 10 (десять) лет.
5. Не допускается представление копии договора субаренды материальных ресурсов.
6. При расчете опыта работы по договорам, со сроком свыше одного года признается год завершения услуги.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 11
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Критерии выбора поставщика услуг питания
п/п
Критерии
Баллы
Подтверждающий документ
1
2
3
4
5
1
Серийное производство мясных продуктов питания (мясо говядины 1 категории, мясо птицы 1 категории (курица, индейка), колбаса полукопченая высшего сорта)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 1 балл
- два вида продукта - 2 балла
- три вида продукта - 3 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма "CT - KZ". Выдан на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
Производство партии мясных продуктов питания (мясо говядины 1 категории, мясо птицы 1 категории (курица, индейка), колбаса полукопченая высшего сорта)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 0,5 балла
- два вида продукта - 1 балл
- три вида продукта - 1,5 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма "CT - KZ". Выдан на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме
2
Серийное производство молочных продуктов питания (молоко коровье, жирность не менее 2,5 %, кефир, жирность не менее 2,5 %, сметана, жирность не менее 15 %, творог, жирность не менее 9 %, сыр сычужный твердый, масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %)
отсутствует (0 баллов)

2. Растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну конкурстық құжаттамада көрсетілуі көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Конкурстық құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген кезде растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылмауы мүмкін.
3. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының көшірмесі немесе алдын ала жалдау шартының көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі конкурстық құжаттамада белгіленген қызметтерді көрсету мерзімінен кем емес болып табылады.
4. Еңбек өтілі бойынша талап болған кезде қызметкердің еңбек өтілін растайтын құжат Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы үзінді көшірменің немесе жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан алынған мәліметтердің көшірмесі және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 35-бабы 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларда көзделген құжаттардың бірі болып табылады.
Бұл ретте қызметкердің соңғы 10 (он) жылдағы өтілі ескеріледі.
5. Материалдық ресурстардың қосалқы жалдау шарттарының көшірмелерін ұсынуға жол берілмейді.
6. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде қызметтердің аяқталу жылы танылады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есеп нөмірі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
7-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
11-қосымша
Тамақтандыру қызметтерін жеткізушілерді таңдау өлшемшарттары
р Р/с №
Өлшемшарттар
Баллдар
Растайтын құжат
1
2
3
4
5
1
Ет тағамдарын (1 санаттағы сиыр еті, 1 санаттағы құс еті (тауық, күркетауық), жоғары сортты жартылай ысталған шұжық) сериялық өндіру
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 1 балл
- өнімнің екі түрі - 2 балл
- өнімнің үш түрі - 3 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT - KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілді.
Ет тағамдарын (1 санаттағы сиыр еті, 1 санаттағы құс еті (тауық, күркетауық), жоғары сортты жартылай ысталған шұжық) партиясын өндіру
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 0,5 балл.
- өнімнің екі түрі - 1 балл
- өнімнің үш түрі - 1,5 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT - KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарлар (өнімдер) партиясына берілді.
2
Сүт өнімдерін сериялық өндіру (сиыр сүті, майлылығы 2,5% - дан кем емес, айран, майлылығы 2,5% - дан кем емес, қаймақ, майлылығы 15% - дан кем емес, сүзбе, майлылығы 9% - дан кем емес, сарыша ірімшігі, сиыр майы, жануарлар майының үлесі 72,5% - дан кем емес)
жоқ (0 балл)

- один продукт - 0,5 балла
- два вида продукта - 1 балл
- три вида продукта - 1,5 балла
- четыре вида продукта - 2 балла
- пять видов продукта - 2,5 балла
- шесть видов продукта - 3 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма "CT - KZ". Выдан на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме
Производство партии молочных продуктов питания (молоко коровье, жирность не менее 2,5 %, кефир, жирность не менее 2,5 %, сметана, жирность не менее 15 %, творог, жирность не менее 9 %, сыр сычужный твердый, масло коровье, доля животного жира не менее 72,5 %)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 0,25 балла
- два вида продукта - 0,5 балла
- три вида продукта - 0,75 балла
- четыре вида продукта - 1 балл
- пять видов продукта - 1,25 балла
- шесть видов продукта - 1,5 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма "CT - KZ". Выдан на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме
3
Серийное производство хлебобулочных изделий (хлеб пшеничный из муки 2 сорта, хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 1 балл
- два вида продукта - 2 балла
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма "CT - KZ". Выдан на серийное производство товара (продуктов), применяемых в основной норме (по месту оказания услуг*
Производство партии хлебобулочных изделий (хлеб пшеничный из муки 2 сорта, хлеб пшеничный из обогащенной муки 1 сорта)
отсутствует (0 баллов)
- один продукт - 0,5 балла
- два вида продукта - 1 балл
Действующий "Сертификат о происхождении товара форма "CT - KZ". Выдан на партию товара (продуктов), применяемых в основной норме (по месту оказания услуг*
4
Наличие регистрации потенциального поставщика в территориальном органе юстиции на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы, по месту оказания услуг
отсутствует (0 баллов)
имеется (3 балла)
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или копия удостоверения личности (для физического лица). При этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик при необходимости получает на сайте www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков"
5
Опыт работы на рынке оказания услуг по организации питания в течение последних 10 (десяти) лет
отсутствует (0 баллов)
имеется (1 балл за каждый год работы, но не более 10 баллов)
1. Копия акта оказанных услуг (за последний месяц исполнения данного договора за каждый год).
2. Копия счет-фактуру (за последний месяц исполнения данного договора за каждый год)

- бір өнім - 0,5 балл.
- өнімнің екі түрі - 1 балл
- өнімнің үш түрі - 1,5 балл
- өнімнің төрт түрі - 2 балл
- өнімнің бес түрі - 2,5 балл
- өнімнің алты түрі - 3 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT - KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілді.
Сүт өнімдерін партиясын өндіру (сиыр сүті, майлылығы 2,5% - дан кем емес, айран, майлылығы 2,5% - дан кем емес, қаймақ, майлылығы 15% - дан кем емес, сүзбе, майлылығы 9% - дан кем емес, сарыша ірімшігі, сиыр майы, жануарлар майының үлесі 72,5% - дан кем емес)
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 0,25 балл
- өнімнің екі түрі - 0,5 балл
- өнімнің үш түрі - 0,75 балл
- өнімнің төрт түрі - 1 балл
- өнімнің бес түрі - 1,25 балл
- өнімнің алты түрі - 1,5 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT - KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарлар (өнімдер) партиясына берілді.
3
Нан-тоқаш өнімдерін сериялық өндіру (2-сұрыпты ұннан бидай наны, 1-сұрыпты байытылған ұннан бидай наны)
жоқ (0 балл)
- бір өнім - 1 балл
- өнімнің екі түрі - 2 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT - KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарларды (өнімдерді) сериялық өндіруге берілді.
Нан-тоқаш өнімдерін партиясын өндіру (2-сұрыпты ұннан бидай наны, 1-сұрыпты байытылған ұннан бидай наны)
жоқ (0 балл)
- бір өнім-0,5 балл
- өнімнің екі түрі-1 балл
Қолданыстағы "Тауардың шығу тегі туралы сертификат CT - KZ нысаны". Негізгі нормада қолданылатын тауарлар (өнімдер) партиясына берілді.
4
Тиісті облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында, қызмет көрсету орны бойынша әлеуетті өнім берушінің аумақтық әділет органында тіркелуінің болуы
жоқ (0 балл)
бар (3 балл)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама немесе жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін). Бұл ретте, жеке кәсіпкер ретінде тіркеудің болуы туралы ақпаратты тапсырыс беруші қажет болған жағдайда www.​kgd.​gov.​kz сайтындағы "Электрондық сервистер/Салық төлеушілерді іздеу" бөлімінен алады.
5
Тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызмет көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесі соңғы 10 (он) жыл ішінде
жоқ (0 балл)
бар (әр жұмыс жылы үшін 1 балл, бірақ 10 балдан аспайды)
1. Көрсетілген қызметтер актісінің көшірмесі (әрбір жыл үшін осы шартты орындаудың соңғы айы үшін).
2. Шот-фактураның көшірмесі (әрбір жыл үшін осы шартты орындаудың соңғы айы үшін).

3. Копия договора
Примечание:
*Место оказания услуг определяется в пределах территории соответствующей административно-территориальной единицы (области, городов республиканского значения и столицы).
Приложение 8 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 12
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого
порядка
Утверждаю:
__________________________
(указать полное наименование
заказчика, фамилию, имя,
отчество (при его наличии)
его должностного лица,
утвердившего данную
конкурсную документацию)
Решение № ___
от "___" ________ 20 ___ года
Типовая конкурсная документация по государственным закупкам услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил
_______________________________________________________________
(наименование государственных закупок способом конкурса)
Заказчик_____________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение заказчика, БИН, банковские реквизиты)
Представитель заказчика_______________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица – представителя заказчика, контактные телефоны и, при наличии адрес электронной почты)
Организатор государственных закупок___________________________________
____________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель организатора государственных закупок_____________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица – представителя организатора государственных закупок, должность, контактные телефоны и при наличии, адрес электронной почты)
Глава 1. Общие положения
1. Конкурс проводится с целью выбора поставщика (ов) (указать наименование услуг).
2. Сумма, выделенная для данного конкурса (лота) по государственным закупкам услуг, составляет ___________ тенге (при разделении услуг на лоты сумма указывается для каждого лота отдельно).
3. Настоящая конкурсная документация включает в себя:
1) перечень закупаемых услуг, согласно приложению 1 к типовой конкурсной документации, с указанием номера лота, единицы измерения, количества, условий оказания услуг, срока и места оказания, условия платежа и суммы, выделенной для закупки;
2) описание и требуемые технические, качественные и функциональные, характеристики закупаемых услуг, технические спецификации с указанием национального стандарта или неправительственного стандарта, утвержденного некоммерческими организациями производителей Республики Казахстан, при его наличии, а при необходимости с указанием нормативно-технической документации согласно приложению 2 к типовой конкурсной документации;

3. Шарттың көшірмесі.
Ескертпе:
*Қызметтер көрсетілетін жер тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың) аумағы шегінде айқындалады).
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
8-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
12-қосымша
Бекітемін:
________________________
(тапсырыс берушінің толық
атауын және оның осы
конкурстық құжаттаманы
бекіткен лауазымды
адамының тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болса)
көрсетіледі)
20 ___ жылғы "___"
№ шешім
Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша үлгі конкурстық құжаттама
___________________________________________
(конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың атауы)
Тапсырыс беруші ___________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы, орналасқан жері, БСК, банктік деректемелері)
Тапсырыс берушінің өкілі ___________________________________________
(Тапсырыс берушінің өкілі – лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), байланыс телефондарын және бар болған жағдайда, электрондық поштасының мекенжайы)
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы ___________________________________________
(толық атауы, орналасқан жері, БСК, банктік деректемелері)
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының өкілі ___________________________________________
(Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) – мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының өкілі, лауазымы, байланыс телефондары және бар болса, электрондық поштаның мекенжайы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Конкурс өнім берушіні (лерді) таңдау мақсатында өткізіледі (көрсетілетін қызметтердің атауы көрсетіледі).
2. Көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу бойынша осы конкурс (лот) үшін бөлінген сома ___________ теңгені құрайды (көрсетілетін қызметтерді лоттарға бөлген жағдайда сома әрбір лот үшін бөлек көрсетіледі).
3. Осы конкурстық құжаттамада қамтылады:
1) лот нөмірін, өлшем бірлігін, санын, қызмет көрсету шарттарын, көрсету мерзімі мен орнын, төлем шарттарын және сатып алу үшін бөлінген соманы көрсете отырып, үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес сатып алынатын қызметтердің тізбесі;
2) бар болса, ұлттық стандартты немесе Қазақстан Республикасы өндірушілерінің коммерциялық емес ұйымдары бекіткен үкіметтік емес стандартты көрсете отырып, ал қажет болған кезде үлгілік конкурстық құжаттамаға 2-қосымшаға сәйкес нормативтік-техникалық құжаттаманы көрсете отырып, сатып алынатын қызметтердің сипаттамасы және талап етілетін техникалық, сапалық және функционалдық сипаттамалары, техникалық ерекшеліктері;

3) заявки на участие в конкурсе для юридических и физических лиц согласно приложениям 6 и 7 к типовой конкурсной документации;
4) сведения о квалификации потенциального поставщика для оказания услуг согласно приложению 10 к типовой конкурсной документации.
4. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе, с заявкой на участие в конкурсе вносит обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения услуг в одной из нижеперечисленных форм:
1) гарантийного денежного взноса денег, размещаемых на следующем банковском счете __________________ (указать полные реквизиты банковского счета заказчика либо организатора государственных закупок);
2) банковской гарантии согласно приложению 11 к типовой конкурсной документации.
5. Срок действия обеспечения заявки на участие в конкурсе составляет не менее срока действия самой заявки на участие в конкурсе.
Глава 2. Разъяснение организатором государственных закупок положений конкурсной документации потенциальным поставщикам, получившим ее копию
6. Потенциальный поставщик, претендующий на участие в конкурсе, при необходимости обращается с письменным запросом о разъяснении положений конкурсной документации, но не позднее ____ часов, ____ минут, "__" __________ 20__ года. Запросы потенциальных поставщиков направляются по следующим реквизитам организатора государственных закупок: (указать почтовый адрес организатора государственных закупок, подразделение и номер комнаты, где будет производиться прием запросов).
7. Организатор государственных закупок в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения запроса отвечает на него и без указания от кого поступил запрос направляет разъяснение положений конкурсной документации лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших конкурсную документацию.
8. Организатор государственных закупок в срок не позднее ____ часов, ____ минут, "__" __________ 20 __ года по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального поставщика, которому организатор государственных закупок представил копию конкурсной документации, вносит изменения и (или) дополнения в конкурсную документацию. Внесение изменений в конкурсную документацию оформляется в том же порядке, что и утверждение конкурсной документации.
Внесенные изменения имеют обязательную силу и в срок не более одного рабочего дня со дня утверждения изменений в конкурсную документацию направляются организатором государственных закупок на безвозмездной основе всем потенциальным поставщикам, которым представлена копия конкурсной документации. При этом окончательный срок представления заявок на участие в конкурсе продлевается организатором государственных закупок на срок не менее чем на 10 (десять) календарных дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в заявках на участие в конкурсе.

3) үлгілік конкурстық құжаттамаға 6 және 7-қосымшаларға сәйкес заңды және жеке тұлғалар үшін конкурсқа қатысуға өтінімдер;
4) үлгілік конкурстық құжаттамаға 10-қосымшаға сәйкес қызметтер көрсету үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер қамтылады.
4. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтініммен қоса төменде көрсетілген нысандардың бірінде қызметтерді сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізеді:
1) мынадай банк шотында __________________ (тапсырыс берушінің не мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының банктік шотының толық деректемелері көрсетіледі) орналастырылатын ақшаның кепілдік берілген ақшалай жарнасы;
2) үлгілік конкурстық құжаттамаға 11-қосымшаға сәйкес банк кепілдігі.
5. Конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі конкурсқа қатысуға өтінімнің өзінің қолданылу мерзімінен кем болмайды.
2-тарау. Конкурстық құжаттаманың көшірмесін алған әлеуетті өнім берушілерге оның ережелерін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының түсіндіруі
6. Конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім беруші қажет болған жағдайда конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы 20__ жылғы "__" __________, _____ сағат ___ минуттан кешіктірмей жазбаша сұрау салумен жүгінеді. Әлеуетті өнім берушілердің сұрау салулары мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының мынадай деректемелері бойынша жіберіледі: (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының пошталық мекенжайы, сұрау салуларды қабылдау жүргізілетін бөлімше мен бөлменің нөмірі көрсетіледі).
7. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы сұрау салуды алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оған жауап береді және сұрау салудың кімнен келіп түскенін көрсетпестен, олар туралы мәліметтер конкурстық құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына енгізілген тұлғаларға конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіруді жібереді.
8. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы 20__ "__" __________, _____ сағат ___ минуттан кешіктірілмейтін мерзімде өз бастамасымен немесе мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманың көшірмесін берген әлеуетті өнім берушінің сұрау салуына жауап ретінде конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді. Конкурстық құжаттамаға өзгерістер енгізу конкурстық құжаттаманы бекіту сияқты тәртіппен ресімделеді.
Енгізілген өзгерістердің міндетті күші болады және конкурстық құжаттамаға өзгерістер бекітілген күннен бастап бір жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманың көшірмесі ұсынылған барлық әлеуетті өнім берушілерге өтеусіз негізде жібереді. Бұл ретте, әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерде осы өзгерістерді есепке алуы үшін мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімін кемінде күнтізбелік 10 (он) күн мерзімге ұзартады.

9. Организатор государственных закупок проводит встречу с потенциальными поставщиками, которым представлена копия конкурсной документации, либо их уполномоченными представителями для разъяснения положений конкурсной документации в ___________ (указать место, дату и время проведения встречи).
10. Организатор государственных закупок составляет протокол встречи с потенциальными поставщиками, в котором указываются представленные запросы потенциальных поставщиков о разъяснении конкурсной документации без указания их источника, а также ответы на эти запросы. Протокол не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня проведения встречи с потенциальными поставщиками направляется конкурсной комиссии и всем потенциальным поставщикам, которым организатор государственных закупок представил копию конкурсной документации по почтовым реквизитам, указанным в журнале регистрации потенциальных поставщиков, получивших конкурсную документацию.
Глава 3. Требования к оформлению заявки на участие в государственных закупках способом конкурса по государственным закупкам услуг по организации питания для нужд Вооруженных Сил и представление потенциальными поставщиками конвертов с заявками на участие в государственных закупках
3.1. Заявка на участие в конкурсе
11. Заявка на участие в конкурсе является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в конкурсе, оказать услуги в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными конкурсной документацией.
12. Заявка на участие в конкурсе, заполненная и подписанная потенциальным поставщиком согласно приложениям 6 и 7 к типовой конкурсной документации, должна содержать:
1) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), копию удостоверения личности (для физического лица) (при этом информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя организатор при необходимости получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");
разрешения (уведомления), полученные (направленные) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в виде бумажной копии электронного документа, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов (при отсутствии сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях);
нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях);
нотариально засвидетельствованную копии патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
справку о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств, полученную с веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz;
обеспечение исполнения договора о государственных закупках предоставляется потенциальным поставщиком на срок, установленный в конкурсной документации, до полного исполнения обязательств по договору о государственных закупках;
сведения о квалификации согласно приложению 10 к типовой конкурсной документации;

9. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманың көшірмесі берілген әлеуетті өнім берушілермен не олардың уәкілетті өкілдерімен конкурстық құжаттаманың ережелерін түсіндіру үшін ___________ (кездесуді өткізу орны, күні мен уақыты көрсетіледі) кездесу өткізеді.
10. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілермен кездесу хаттамасын жасайды, онда көздерін көрсетпей, әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттаманы түсіндіру туралы ұсынылған сұрау салулары, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптар көрсетіледі. Хаттама әлеуетті өнім берушілермен кездесу өткізілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей конкурстық комиссияға және мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманы алған әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналында көрсетілген пошта деректемелері бойынша конкурстық құжаттаманың көшірмесін берген барлық әлеуетті өнім берушілерге жіберіледі.
3-тарау. Қарулы Күштердің қажеттілігі үшін тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша қызметтерді мемлекеттік сатып алу жөніндегі конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысуға өтінімді ресімдеуге қойылатын талаптар және әлеуетті өнім берушілердің мемлекеттік сатып алуға қатысуға өтінімдері бар конверттерді беруі
3.1. Конкурсқа қатысуға өтінім
11. Конкурсқа қатысуға өтінім конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес қызметтер көрсетуге келісім білдіру нысаны болып табылады.
12. Үлгілік конкурстық құжаттамаға 6 және 7-қосымшаларға сәйкес әлеуетті өнім беруші толтырған және қол қойған конкурсқа қатысуға өтінімде мыналар қамтылуы тиіс:
1) әлеуетті өнім беруші өзінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттардың тізбесі:
құқық қабілеттілігін растайтын нотариат куәландырған құжаттар (заңды тұлғалар үшін), жеке куәліктің көшірмесі (жеке тұлға үшін) (бұл ретте дара кәсіпкер ретінде тіркеудің бар екені туралы ақпаратты ұйымдастырушы қажет болған кезде www.kgd.gov.kz сайтындағы "Электрондық сервистер/Салық төлеушілерді іздеу" бөлімінен алады);
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттар (хабарламалар) (мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйесінде болмағанда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшiрмелерiн ұсынады);
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшірмесі;
сатып алынатын тауарларды өндіру, өңдеу, жеткізу және өткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының, басқа құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелері;
www.egov.kz. "электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындауды қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді толық орындау үшін конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімге береді;
үлгілік конкурстық құжаттамаға 10-қосымшаға сәйкес бiлiктiлiгi туралы мәлiметтер;

2) техническую спецификацию согласно приложению 5 к типовой конкурсной документации;
3) обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере, установленном Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", в виде банковской гарантии либо платежного документа, подтверждающего гарантийный денежный взнос, размещаемый на банковском счете организатора государственных закупок;
4) документы, подтверждающие критерии выбора поставщика услуг, согласно приложению 11 к Правилам осуществления государственных закупок с применением особого порядка;
5) доверенность лицу (лицам), представляющему интересы потенциального поставщика на право подписания заявки на участие в конкурсе и заседаниях конкурсной комиссии, за исключением первого руководителя потенциального поставщика, имеющего право подписи без доверенности, в соответствии с уставом потенциального поставщика.
13. Привлечение соисполнителей услуг не допускается.
3.2. Требования к оформлению заявки на участие в конкурсе
14. Заявка на участие в конкурсе представляется потенциальным поставщиком организатору государственных закупок в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется его подписью и печатью (если таковая имеется).
Техническая часть заявки на участие в конкурсе (в прошитом виде с пронумерованными страницами, последняя страница, заверенная подписью, и печатью потенциального поставщика (если таковая имеется) и оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в конкурсе, прикладываются отдельно.
15. Заявка на участие в конкурсе должна быть отпечатана или написана несмываемыми чернилами и подписана потенциальным поставщиком и скреплена печатью (если таковая имеется).
16. В конкурсной заявке не должно быть никаких вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки.
17. Потенциальный поставщик запечатывает заявку на участие в конкурсе в конверт, на лицевой стороне указываются полное наименование и почтовый адрес потенциального поставщика (с целью возврата заявки на участие в конкурсе невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей"), полное наименование и почтовый адрес организатора государственных закупок, наименование государственных закупок способом конкурса, а также текст следующего содержания: "Конкурс по закупке (указать название конкурса)" и "Не вскрывать до: (указать дату и время вскрытия заявок на участие в конкурсе)".
Глава 4. Порядок представления заявки на участие в конкурсе

2) үлгілік конкурстық құжаттамаға 5-қосымшаға сәйкес техникалық ерекшелік;
3) конкурсқа қатысуға өтінімді банк кепілдігі не мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының банк шотына орналастырылатын кепілдік берілген ақшалай жарнаны растайтын төлем құжаты түрінде "Мемлекеттік сатып алу туралы" Заңда белгіленген мөлшерде қамтамасыз ету;
4) Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 11-қосымшаға сәйкес қызмет көрсетушілерді таңдау өлшемшарттарын растайтын құжаттар;
5) әлеуетті өнім берушінің жарғысына сәйкес сенімхатсыз қол қою құқығы бар әлеуетті өнім берушінің бірінші басшысын қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің мүдделерін білдіретін тұлғаға (тұлғаларға) конкурсқа қатысуға өтінімге қол қою және конкурстық комиссияның отырыстарына қатысу құқығына берілетін сенімхат.
13. Қызметтерді бірлесіп орындаушыларды тартуға жол берілмейді.
3.2. Конкурсқа қатысуға өтінімді ресімдеуге қойылатын талаптар
14. Конкурсқа қатысуға өтінімді әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға тігілген түрде, беттерін нөмірлеп береді және соңғы бетін өзінің қолын қойып, мөрмен (ол бар болса) куәландырады.
Конкурсқа қатысуға өтінімнің техникалық бөлігі (тігілген түрде, беттері нөмірленіп, соңғы беті әлеуетті өнім берушінің қолымен және мөрімен (ол бар болса) куәландырылған түрде) және конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың түпнұсқасы жеке беріледі.
15. Конкурсқа қатысуға өтінім басып шығарылуға немесе өшірілмейтін сиямен жазылуға және оған әлеуетті өнім беруші қол қоюға және мөрімен бекітуге (ол бар болса) тиіс.
16. Әлеуетті өнім берушінің грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзетуі қажет болған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімде жолдар арасында ешқандай қыстырмалар, өшірулер немесе қосымша жазулар болмауға тиіс.
17. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімді конвертке салып желімдейді, оның беткі жағында әлеуетті өнім берушінің толық атауы мен пошталық мекенжайы (егер ол "кешіккен" болып жарияланатын болса, конкурсқа қатысуға өтінімді ашпай қайтару мақсатында), мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы мен пошталық мекенжайы, конкурс тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алудың атауы, сондай-ақ мынадай мазмұндағы мәтін көрсетіледі: "(Конкурстың атауы көрсетіледі) сатып алу жөніндегі конкурс" және "(Конкурсқа қатысуға өтінім ашылатын күн мен уақыты көрсетіледі) дейін ашпаңыз".
4-тарау. Конкурсқа қатысуға өтінімді беру тәртібі

18. Заявка на участие в конкурсе представляется потенциальными поставщиками либо их уполномоченными представителями организатору государственных закупок нарочно или с использованием заказной почтовой связи по адресу: (указать полный почтовый адрес организатора государственных закупок, номер комнаты, фамилия, имя, отчество (при его наличии) лиц (а) обеспечивающего прием и регистрацию заявок на участие в конкурсе) в срок до (указать дату и время окончания приема конкурсных заявок) включительно.
19. Все конкурсные заявки, полученные организатором государственных закупок после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, не вскрываются и возвращаются представившим их потенциальным поставщикам по реквизитам, указанным на конвертах, с заявками на участие в конкурсе либо лично соответствующим уполномоченным представителям потенциальных поставщиков под расписку о получении.
20. Представленные потенциальными поставщиками или их уполномоченными представителями заявки на участие в конкурсе регистрируются уполномоченным представителем организатора государственных закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор государственных закупок выступают в одном лице, – секретарем конкурсной комиссии в соответствующем журнале с указанием даты и времени приема заявок на участие в конкурсе.
21. Не подлежат приему и регистрации конверты с заявками на участие в конкурсе с нарушением требований к оформлению конвертов с конкурсными заявками на участие в конкурсе, предусмотренными настоящей конкурсной документацией.
Глава 5. Изменение конкурсных заявок и их отзыв
22. Потенциальный поставщик изменяет или отзывает свою заявку на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей заявки на участие в конкурсе. Внесение изменения должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама заявка на участие в конкурсе.
Уведомление об отзыве заявки на участие в конкурсе оформляется в виде произвольного заявления на имя организатора государственных закупок, подписанного потенциальным поставщиком и скрепленного печатью (если таковая имеется).
Внесение изменения заявки на участие в конкурсе либо отзыв заявки на участие в конкурсе являются действительными, если они получены организатором государственных закупок до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе.
23. Не допускаются внесение изменений и (или) дополнений, равно как отзыв заявки на участие в конкурсе, после истечения окончательного срока представления конверта с заявкой на участие в конкурсе.

18. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді әлеуетті өнім берушілер не олардың уәкілетті өкілдері мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушыға қолма-қол немесе (мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының толық пошталық мекенжайы, бөлме нөмірі, конкурсқа қатысуға өтінімді қабылдау мен тіркеуді қамтамасыз ететін адамның (адамдардың) тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) көрсету керек) мекенжайы бойынша тапсырысты пошта байланысын пайдалана отырып, (конкурстық өтінімдерді қабылдау аяқталатын күні мен уақыты көрсетіледі) қоса алғандағы мерзімге дейін береді.
19. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға өтінім берудің соңғы мерзімі өткеннен кейін алған конкурсқа қатысуға өтінімдердің барлығы ашылмайды және конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерде көрсетілген деректемелер бойынша оларды ұсынған әлеуетті өнім берушіге не алғаны туралы қолхатпен әлеуетті өнім берушілердің тиісті уәкілетті өкілдерінің жеке өздеріне қайтарылады.
20. Әлеуетті өнім берушілер немесе олардың уәкілетті өкілдері ұсынған конкурсқа қатысуға өтінімдерді мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының жауапты адамы, ал тапсырыс беруші және мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы бір тараптан әрекет еткен жағдайларда – конкурстық комиссияның хатшысы конкурсқа қатысуға өтінімдерді қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, тиісті журналға тіркейді.
21. Осы конкурстық құжаттамада көзделген конкурсқа қатысуға өтінімдерді ресімдеуге қойылатын талаптар бұзылған конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттер қабылдауға және тіркелуге жатпайды.
5-тарау. Конкурстық өтінімдерді өзгерту және оларды қайтарып алу
22. Әлеуетті өнім берушінің өзі енгізген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтаруға құқықтарын жоғалтпай, конкурстық өтінімдер берудің соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің конкурсқа қатысуға өтінімін өзгертуіне немесе қайтарып алуына болады. Өзгерістер енгізу конкурсқа қатысуға өтінімнің өзі сияқты дайындалуға, желімделуге және ұсынылуға тиіс.
Конкурсқа қатысуға өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының атына еркін нысандағы өтініш түрінде ресімделеді, оған әлеуетті өнім берушінің қолы қойылады және мөрмен (ол бар болса) бекітіледі.
Конкурсқа қатысуға өтінімге өзгеріс енгізу не конкурсқа қатысуға өтінімді қайтарып алу, егер оларды мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін алса, жарамды болып табылады.
23. Конкурсқа қатысуға өтінім салынған конвертті берудің соңғы мерзімі өткеннен кейін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге, сол сияқты оларды қайтарып алуға жол берілмейді.

24. Организатор государственных закупок не позднее 10 (десяти) календарных дней до истечения срока действия заявок на участие в конкурсе, установленного конкурсной документацией, при необходимости направляет запрос потенциальным поставщикам о продлении срока их действия заявки на конкретный период времени. Потенциальный поставщик при необходимости отклоняет такой запрос, не утрачивая права на:
1) участие в проводимых государственных закупках способом конкурса в течение срока действия его заявки на участие в конкурсе;
2) возврат внесенного им обеспечения заявки на участие в конкурсе после истечения срока действия такой заявки.
25. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в государственных закупках способом конкурса. Заказчик, организатор государственных закупок, конкурсная комиссия, экспертная комиссия, эксперт не несут обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов государственных закупок способом конкурса.
Глава 6. Вскрытие конкурсной комиссией конвертов с заявками на участие в государственных закупках способом конкурса
26. Вскрытие конвертов с заявками на участие в конкурсе производится конкурсной комиссией в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков или их уполномоченных представителей (указать день, время и место вскрытия конвертов с конкурсными заявками и проведения заседания конкурсной комиссии, указанные в объявлении (уведомлении) о проведении конкурса. Период между окончательным сроком представления конвертов с конкурсными заявками и вскрытием конвертов с заявками на участие в конкурсе не превышает 2 (двух) часов.
Вскрытию подлежат конверты с заявками потенциальных поставщиков, представленные в сроки и порядке, установленные в объявлении (уведомлении) организатора государственных закупок и настоящей конкурсной документацией.
При представлении на конкурс (лот) только одной заявки на участие в конкурсе, то данная заявка на участие в конкурсе также вскрывается и рассматривается.
27. Присутствующие на процедуре вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе уполномоченные представители потенциальных поставщиков, подтверждая свое присутствие, предъявляют документы, подтверждающие их полномочия, и регистрируются в журнале регистрации потенциальных поставщиков, (указать место, дату и время регистрации, это время должно быть раньше времени вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе, а место регистрации должно быть тем же, что и место проведения процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе).
Использование аудиозаписи и видеосъемки процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе потенциальными поставщиками и их уполномоченными представителями не допускается.

24. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурстық құжаттамада белгіленген конкурсқа қатысуға өтінімдердің қолданылу мерзімі өткенге дейін күнтізбелік 10 (он) күннен кешіктірмей, қажет болған жағдайда, нақты уақыт кезеңіне өтінімнің қолданылу мерзімін ұзарту туралы әлеуетті өнім берушілерге сұрау салу жібереді. Әлеуетті өнім беруші мыналарға:
1) өзінің конкурсқа қатысуға өтінімінің мерзімі ішінде конкурс тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алуға қатысуға;
2) қажет болса осындай өтінімнің қолданылу мерзімі өткеннен кейін өзі енгізген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтарып алуға құқығын жоғалтпай, осындай сұрау салуды қабылдамайды.
25. Әлеуетті өнім беруші өзінің конкурс тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алуға қатысуымен байланысты барлық шығыстарды көтереді. Тапсырыс беруші, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы, конкурстық комиссия, сараптау комиссиясы, сарапшы конкурс тәсілімен өткізілетін мемлекеттік сатып алу қорытындыларына қарамастан, осы шығыстарды өтеу бойынша міндеттемелерді көтермейді.
6-тарау. Конкурс тәсілмен өткізілетін мемлекеттік сатып алуға қатысуға өтінімдер салынған конверттерді конкурстық комиссияның ашуы
26. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашуды конкурстық комиссия келген барлық әлеуетті өнім берушілердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің қатысуымен жүргізеді (конкурс өткізілетіні туралы хабарландыруда (хабарламада) көрсетілген конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу және конкурстық комиссияның отырысы өткізілетін күні, уақыты және орны көрсетіледі). Конкурстық өтінімдер салынған конверттерді берудің соңғы мерзімі мен конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу арасындағы кезең 2 (екі) сағаттан аспайды.
Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының хабарландыруында (хабарламасында) және осы конкурстық құжаттамада белгіленген мерзімде және тәртіппен ұсынылған әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері салынған конверттер ашылуға жатады.
Егер конкурсқа (лотқа) конкурсқа қатысуға бiр ғана өтiнiм берілсе, осы конкурсқа қатысуға өтiнiм де ашылады және қаралады.
27. Конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсіміне қатысып отырған әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті өкілдері өздерінің қатысуын растай отырып, олардың өкілеттіктерін растайтын құжаттарды көрсетуге және әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналына тіркеледі (тіркелетін орны, күні және уақыты көрсетіледі, бұл уақыт конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашатын уақыттан бұрын болуға тиіс, ал тіркеу орны конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімі өткізілетін орынмен бірдей болуға тиіс).
Әлеуетті өнім берушілер мен олардың уәкілетті өкілдерінің конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімінің аудиожазбасы мен бейнетүсірілімін пайдалануына жол берілмейді.

28. Не допускается вмешательство потенциальных поставщиков или их уполномоченных представителей, присутствующих на заседании конкурсной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в конкурсе, в деятельность уполномоченного представителя организатора государственных закупок, конкурсной комиссии, секретаря конкурсной комиссии.
29. На указанном заседании конкурсной комиссии:
1) уполномоченный представитель организатора государственных закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор государственных закупок выступают в одном лице - секретарь конкурсной комиссии, сведения о котором указаны в настоящей конкурсной документации, информирует присутствующих:
о составе конкурсной комиссии, секретаре конкурсной комиссии;
количестве потенциальных поставщиков, получивших копию конкурсной документации;
наличии либо отсутствии запросов потенциальных поставщиков, а также проведении организатором государственных закупок встречи с потенциальными поставщиками по разъяснению положений конкурсной документации;
наличии либо отсутствии факта, а также причин внесения изменений и дополнений в конкурсную документацию;
потенциальных поставщиках, представивших в установленный срок заявки на участие в конкурсе, зарегистрированные в соответствующем журнале регистрации;
2) председатель конкурсной комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов конкурсной комиссии:
вскрывает конверты с заявками на участие в конкурсе и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке, и их краткое содержание;
3) секретарь конкурсной комиссии:
оформляет соответствующий протокол вскрытия конвертов;
информирует уполномоченных представителей потенциального поставщика о сроке, в течение которого они получают копию указанного протокола заседания конкурсной комиссии.
Протокол заседания конкурсной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в конкурсе подписывается и полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии.
Копия протокола указанного заседания конкурсной комиссии представляется потенциальным поставщикам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании конкурсной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в конкурсе, не позднее 2 (двух) рабочих дней, следующих за днем указанного заседания конкурсной комиссии, а отсутствующим - по их письменному запросу в срок, не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения запроса.
Глава 7. Рассмотрение конкурсной комиссией заявок на участие в государственных закупках способом конкурса на предмет их соответствия требованиям конкурсной документации и допуск потенциальных поставщиков к участию в конкурсе. Оценка и сопоставление конкурсной комиссией количества баллов, набранных участниками конкурса по результатам подсчета по критериям, участников конкурса и определение победителя конкурса

28. Конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі отырысына қатысып отырған әлеуетті өнім берушілердің және оның уәкілетті өкілдерінің мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің, конкурстық комиссияның, конкурстық комиссия хатшысының қызметіне араласуына жол берілмейді.
29. Конкурстық комиссияның көрсетілген отырысында:
1) мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі, ал тапсырыс беруші мен мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы ретінде бір тұлға әрекет еткен жағдайларда ол туралы мәліметтер осы конкурстық құжаттамада көрсетілген конкурстық комиссияның хатшысы қатысушыларды:
конкурстық комиссияның құрамы, конкурстық комиссияның хатшысы;
конкурстық құжаттама көшірмесін алған әлеуетті өнім берушілер саны;
әлеуетті өнім берушілердің сұрау салуларының бар не жоқ екені, сондай-ақ мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушының конкурстық құжаттама ережелерін түсіндіру бойынша әлеуетті өнім берушілермен кездесу өткізуі;
конкурстық құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу фактісінің бар не жоқ екені, сондай-ақ себептері;
белгіленген мерзімде конкурсқа қатысуға өтінім берген, тиісті тіркеу журналында тіркелген әлеуетті өнім берушілер туралы хабардар етеді;
2) конкурстық комиссия төрағасы не конкурстық комиссия мүшелерінің арасынан төраға анықтаған тұлға:
конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конверттерді ашады және өтінімде қамтылған құжаттардың тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді;
3) конкурстық комиссияның хатшысы:
тиісті конверттерді ашу хаттамасын ресімдейді;
әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілдерін конкурстық комиссия отырысының көрсетілген хаттамасының көшірмесін алуға болатын мерзім туралы хабардар етеді.
Конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтiнiмдер салынған конверттердi ашу бойынша отырысының хаттамасына отырысқа қатысып отырған конкурстық комиссия мүшелерiнің бәрі, сондай-ақ конкурстық комиссияның хатшысы қол қояды және әр парағын дәйектейді.
Көрсетілген конкурстық комиссия отырысы хаттамасының көшірмесі конкурстық комиссияның көрсетілген отырысы өткізілген күннен кейінгі 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі отырысына қатысқан әлеуетті өнім берушілерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне, ал болмағандарға – олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салу алынған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде беріледі.
7-тарау. Конкурс тәсілмен өткізілетін мемлекеттік сатып алуға қатысуға өтінімдерді олардың конкурстық құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан конкурстық комиссияның қарауы және әлеуетті өнім берушілерді конкурсқа қатысуға жіберу. Өлшемшарттар бойынша есептеу нәтижелерінде конкурсқа қатысушылар жинаған баллдар санын, конкурсқа қатысушыларды конкурстық комиссияның бағалауы мен салыстыруы және конкурс жеңімпазын анықтау

30. Рассмотрение заявок на участие в конкурсе осуществляется конкурсной комиссией с целью определения среди потенциальных поставщиков, претендующих на участие в конкурсе, потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, и признания их участниками конкурса.
31. При рассмотрении заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия при необходимости:
1) в письменной форме запросить у потенциальных поставщиков, претендующих на участие в конкурсе, материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в конкурсе;
2) с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в конкурсе, в письменной форме запросить необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Не допускаются запросы и иные действия конкурсной комиссии, связанные с приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации. Под приведением заявки на участие в конкурсе в соответствие с требованиями конкурсной документации понимаются действия конкурсной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в конкурсе недостающими документами, замену документов, представленных в заявке на участие в конкурсе, приведение в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов.
Конкурсная комиссия рассматривает заявку на участие в конкурсе как отвечающую требованиям конкурсной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки.
32. Конкурсная комиссия признает потенциального поставщика несоответствующим квалификационным требованиям в случаях:
1) непредставления потенциальным поставщиком документа (документов) для подтверждения соответствия потенциального поставщика и привлекаемого им соисполнителя услуг квалификационным требованиям;
2) установления факта несоответствия квалификационным требованиям на основании информации, содержащейся в документах, представленных потенциальным поставщиком для подтверждения его соответствия, а также несоответствия привлекаемого им соисполнителя квалификационным требованиям;
3) установления факта представления недостоверной информации по квалификационным требованиям.
Признание потенциального поставщика несоответствующим квалификационным требованиям по основаниям, не предусмотренным пунктом 7 статьи 11 Закона, не допускается.
Конкурсная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в конкурсе соответствующей требованиям настоящей конкурсной документации, при внесении обеспечения заявки в размере более одного процента от суммы.

30. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушілердің арасынан біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді анықтау және оларды конкурсқа қатысушы деп тану мақсатында конкурстық комиссия жүзеге асырады.
31. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау кезінде конкурстық комиссия қажет болса:
1) конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда сұратады;
2) конкурсқа қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратады.
Конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келтіруге байланысты сұратулары мен өзге де әрекеттеріне жол берілмейді. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келтіру деп конкурстық комиссияның конкурсқа қатысуға өтінімді жеткіліксіз құжаттармен толықтыруға, конкурсқа қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкес келтіруге бағытталған әрекеттері түсініледі.
Егер конкурсқа қатысуға өтінімде ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, конкурстық комиссия оны конкурстық құжаттаманың талаптарына сай келеді деп қарайды.
32. Конкурстық комиссия әлеуетті өнім берушіні мынадай:
1) әлеуетті өнім берушінің және ол тартқан көрсетілетін қызметтерді бірлесіп орындаушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растауға арналған құжатты (құжаттарды) әлеуетті өнім беруші ұсынбаған;
2) әлеуетті өнім беруші өзі тартқан бірлесіп орындаушының біліктілік талаптарына сәйкестігін, сондай-ақ сәйкессіздігін растау үшін ұсынған құжаттарда қамтылған ақпарат негізінде біліктілік талаптарына сәйкессіздік фактісі анықталған;
3) біліктілік талаптары жөнінде дұрыс емес ақпаратты ұсыну фактісі анықталған жағдайларда біліктілік талаптарына сәйкес емес деп таниды.
Әлеуеттi өнiм берушiнi Заңның 11-бабының 7-тармағында көзделмеген негiздер бойынша бiлiктiлiк талаптарына сәйкес емес деп тануға жол берiлмейдi.
Өтінімді қамтамасыз ету соманың бір пайызынан астам мөлшерде енгізілген жағдайда конкурстық комиссия енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді осы конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келеді деп таниды.

33. Конкурсная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в конкурсе не соответствующим требованиям настоящей конкурсной документации в случаях:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в конкурсе, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в конкурсе, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих конкурсной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в конкурсе;
название государственных закупок товаров, услуг способом конкурса, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки, представленной в виде банковской гарантии, и (или) сумму обеспечения заявки, а также условия его предоставления;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в конкурсе;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в конкурсе.
По иным основаниям признание внесенного обеспечения заявки на участие в конкурсе не соответствующим требованиям конкурсной документации не допускается.
34. Потенциальный поставщик, претендующий на участие в конкурсе, не допускается к участию в конкурсе (не признается участником конкурса), если:
1) он определен не соответствующим квалификационным требованиям;
2) нарушил требования статьи 7 Закона либо привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) нарушил требования 9), 10) и 11) пункта 1 статьи 7 Закона;
3) его заявка на участие в конкурсе определена не соответствующей требованиям конкурсной документации.
когда потенциальный поставщик не допущен к участию в конкурсе по основаниям, предусмотренным подпунктом 2) настоящего пункта:
в протоколе об итогах конкурса отражаются обоснования отклонения заявки на участие в конкурсе такого потенциального поставщика;
сведения о потенциальном поставщике, нарушившем требования статьи 7 Закона, подлежат внесению в установленном порядке в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
35. Конкурсная комиссия рассматривает заявки на участие в конкурсе и принимает решение о допуске потенциальных поставщиков к участию в конкурсе в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками на участие в конкурсе.
36. При проведении сложных государственных закупок, имеющих сложные технические характеристики и спецификации, рассмотрение заявок на участие в конкурсе продлевается до 5 (пяти) рабочих дней.
37. По результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе конкурсная комиссия оценивает и сопоставляет количество баллов, набранных участниками конкурса по результатам подсчета по критериям, в том числе, когда на участие в конкурсе представлена одна заявка.

33. Конкурстық комиссия мынадай:
1) банктік кепілдік түрінде берілген конкурсқа қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудiң қолданылу мерзiмi жеткiлiксiз болған;
2) конкурстық комиссияға:
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді берген тұлғаны;
қатысу үшiн банктік кепілдік түрінде берілген өтiнiмдi қамтамасыз ету енгiзiлетiн тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтердi конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алудың атауын;
банктік кепілдік түрінде берілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімін және (немесе) өтiнiмдi қамтамасыз ету сомасын, сондай-ақ оны беру шарттарын;
конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету берілген тұлғаны;
пайдасына конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тұлғаны айқындауға мүмкіндік бермейтін мәліметтердің болмауынан көрініс табатын конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тиісті түрде ресімделмеген жағдайларда, енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді осы конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес емес деп таниды.
Өзге негіздер бойынша конкурсқа қатысуға өтінімге енгізілген қамтамасыз етуді конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес емес деп тануға жол берілмейді.
34. Конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім беруші, егер:
1) ол біліктілік талаптарына сәйкес емес деп айқындалса;
2) Заңның 7-бабының не ол тартқан қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) Заңның 7-бабы 1-тармағының 9), 10) және 11) тармақшаларының талаптарын бұзса;
3) оның конкурсқа қатысуға өтінімі конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес емес деп айқындалса, конкурсқа қатысуға жіберілмейді (конкурсқа қатысушы болып танылмайды).
егер әлеуетті өнім беруші осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген негіздемелер бойынша конкурсқа қатысуға жіберілмесе:
конкурс қорытындысы туралы хаттамада осындай әлеуетті өнім берушінің конкурсқа қатысуға өтінімін қабылдамау негіздемесі көрсетіледі;
Заңның 7-бабының талаптарын бұзған әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер белгіленген тәртіппен мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушыларының тізіліміне енгізілуге жатады.
35. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарайды және конкурсқа қатысуға өтінімдері бар конвертті ашқан күннен бастап 10 (он) жұмыс күн ішінде конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы шешім қабылдайды.
36. Күрделі техникалық сипаттамалары мен ерекшеліктері бар күрделі мемлекеттік сатып алуды өткізу кезінде конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау 5 (бес) жұмыс күніне дейін ұзартылады.
37. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелер бойынша конкурстық комиссия бағалайды және өлшемшарттар бойынша, оның ішінде конкурсқа қатысуға бір өтінім берілген кезде есептеу нәтижелері бойынша конкурс қатысушылары жинаған баллдар санын салыстырады.

38. Расчет баллов по критериям выбора поставщика рассчитывается в соответствии с приложением 11 к Правилам осуществления государственных закупок с применением особого порядка.
39. При непредставлении потенциальным поставщиком документов, подтверждающих критерии выбора поставщика, конкурсная комиссия не рассчитывает соответствующие баллы для их оценки.
40. При равенстве количества баллов победителем признается участник конкурса, ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков которого подано на веб-портале государственных закупок ранее других потенциальных поставщиков.
41. По результатам рассмотрения заявок, оценки и сопоставления количества баллов на участие в конкурсе конкурсная комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации, которые допускаются к участию в конкурсе, и признает их участниками конкурса;
2) оценивает и сопоставляет количество баллов, набранных участниками конкурса по результатам подсчета по критериям, кроме случаев, когда на участие в конкурсе допущена одна заявка;
3) председатель конкурсной комиссии оглашает лицам, присутствующим на заседании конкурсной комиссии, результаты проведенных государственных закупок услуг способом конкурса и объявляет присутствующим победителя конкурса.
42. Секретарь конкурсной комиссии:
1) не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня проведения заседания конкурсной комиссии по определению потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям конкурсной документации и оценке и сопоставлению баллов участников конкурса составляет проект протокола об итогах государственных закупок способом конкурса услуг по организации питания личного состава Вооруженных Сил согласно приложению 14 к Правилам осуществления государственных закупок с применением особого порядка и обеспечивает его подписание и полистное парафирование всеми присутствовавшими на заседании членами конкурсной комиссии, а также секретарем конкурсной комиссии;
2) по требованию любого потенциального поставщика, сведения о котором внесены в журнал регистрации заявок на участие в конкурсе, представившего заявку на участие в конкурсе, в течение одного рабочего дня со дня получения такого письменного запроса направляет либо представляет уполномоченным представителям таких потенциальных поставщиков на безвозмездной основе копию протокола об итогах проведенных государственных закупок услуг способом конкурса;

38. Өнім берушіні таңдау өлшемшарттары бойынша баллдарды есептеу Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 11-қосымшаға сәйкес жүргізіледі.
39. Әлеуетті өнім беруші өнім берушіні таңдау өлшемшарттарын растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда, конкурстық комиссия оларды бағалау үшін тиісті баллдарды есептемейді.
40. Баллдар саны тең болған кезде әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаты мемлекеттік сатып алу веб-порталына басқа әлеуетті өнім берушілерден бұрын берілген конкурс қатысушысы жеңімпаз болып танылады.
41. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға өтінімдерді, бағалау мен конкурсқа қатысуға баллдар санын салыстыруды қарау нәтижелері бойынша:
1) конкурсқа қатысуға жіберілетін, біліктілік талаптарына және конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және оларды конкурсқа қатысушылар деп таниды;
2) конкурсқа қатысуға бір өтінім жіберілген жағдайды қоспағанда, өлшемшарттар бойынша есептеу нәтижесінде конкурсқа қатысушылардың жинаған баллдарының санын бағалайды және салыстырады;
3) конкурстық комиссияның төрағасы конкурстық комиссия отырысына қатысып отырғандарға конкурс тәсілімен жүргізілген көрсетілетін қызметті мемлекеттік сатып алу нәтижелерін айтады және қатысып отырғандарға конкурс жеңімпазын жариялайды.
42. Конкурстық комиссияның хатшысы:
1) конкурстық комиссияның біліктілік талаптары мен конкурстық құжаттама талаптары бойынша әлеуетті өнім берушілерді айқындау және конкурсқа қатысушылардың конкурстық баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі отырысы өткізілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмей Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына 14-қосымшаға сәйкес Қарулы Күштердің жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі қызметті конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алудың қорытындылары туралы хаттаманың жобасын жасайды және оған отырысқа қатысқан конкурстық комиссияның барлық мүшелерінің, сондай-ақ конкурстық комиссия хатшысының қол қоюын және әрбір парағын дәйектеуін қамтамасыз етеді;
2) ол туралы мәліметтер конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына енгізілген конкурсқа қатысуға өтінім берген кез келген әлеуетті өнім берушінің талап етуі бойынша осындай жазбаша сұрау салуды алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде осындай әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті өкілдеріне жүргізілген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың көшірмесін өтеусіз негізде жібереді не ұсынады;

3) в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подписания протокола об итогах проведенных государственных закупок услуг способом конкурса обеспечивает представление заказчику копии указанного протокола.
Глава 8. Возврат обеспечения заявок на участие в конкурсе
43. Организатор государственных закупок возвращает внесенное обеспечение заявки на участие в конкурсе потенциальному поставщику в течение 3 (трех) рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса (указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса);
3) вступления в силу договора о государственных закупках и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора о государственных закупках, предусмотренного конкурсной документацией;
4) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в конкурсе.
44. Обеспечение заявки на участие в конкурсе не возвращается организатором государственных закупок в случаях, если:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса, уклонился от заключения договора о государственных закупках;
2) победитель конкурса, заключив договор о государственных закупках, не исполнил либо несвоевременно исполнил требования, установленные конкурсной документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках.
Глава 9. Договор о государственных закупках по итогам конкурса
45. В течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания протокола об итогах государственных закупок способом конкурса услуг по организации питания личного состава Вооруженных Сил заказчик подписывает и направляет поставщику проект договора о государственных закупках услуг в соответствии с требованиями Закона и на основании Типового договора о государственных закупках услуг.
46. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках поставщику в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору.
При ненадлежащем исполнении поставщиком принятых обязательств по договору о государственных закупках, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о государственных закупках в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход соответствующего бюджета, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, или аффилированных с ними юридических лиц, при условии полного исполнения принятых обязательств по договору.

3) конкурс тәсілімен жүргізілген көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге көрсетілген хаттаманың көшірмесін ұсынуды қамтамасыз етеді.
8-тарау. Конкурсқа қатысуға өтінімдерді қамтамасыз етуді қайтару
43. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы енгізілген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім берушіге мынадай:
1) осы әлеуеттi өнiм берушi өзiнiң конкурсқа қатысуға арналған өтiнiмiн конкурсқа қатысуға арналған өтiнiмдердi ұсынудың соңғы мерзiмi өткенге дейiн керi қайтарып алған;
2) конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алудың нәтижелерi туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай конкурс жеңiмпазы деп айқындалған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды);
3) мемлекеттiк сатып алу туралы шарт күшiне енген және конкурс жеңiмпазы конкурстық құжаттамада көзделген мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзген;
4) әлеуеттi өнiм берушiнiң конкурсқа қатысуға өтiнiмiнiң қолданылу мерзiмi өткен жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарып береді.
44. Мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) конкурс жеңiмпазы деп айқындалған әлеуеттi өнiм берушi мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған;
2) конкурс жеңiмпазы мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасып, конкурстық құжаттамада белгiленген мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етудi енгiзу және (немесе) енгiзу мерзiмдерi туралы талаптарды орындамаған не уақтылы орындамаған жағдайлардың бірі орын алған кезде конкурсқа қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудi қайтармайды.
9-тарау. Конкурс қорытындылары бойынша мемлекеттік сатып алу туралы шарт
45. Қарулы Күштердің жеке құрамын тамақтандыруды ұйымдастыру жөніндегі қызметті конкурс тәсiлiмен мемлекеттiк сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнi iшiнде тапсырыс беруші Заңның талаптарына сәйкес және Көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы үлгi шарт негiзiнде көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттың жобасына қол қояды және өнім берушіге жібереді.
46. Өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тапсырыс беруші енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім берушіге қайтарады.
Өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, енгізілген мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын тиісті бюджет, мемлекеттік кәсіпорын, дауыс беретiн акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерiнiң) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесiлi заңды тұлға немесе олармен үлестес тұлғалар кірісіне төлеу фактісі белгіленген күннен бастап шарт бойынша міндеттемелерін толық орындаған жағдайда 5 (бес) жұмыс күні ішінде қайтарады.

47. Договор содержит условия о внесении изменений в договор о государственных закупках.
48. Договор с отечественными товаропроизводителями и отечественными поставщиками услуг содержит условие о предварительной оплате и полной оплате за оказание услуг. При этом срок полной оплаты не превышает 30 (тридцати) календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.
49. В случае если потенциальный поставщик, признанный победителем, в сроки, установленные настоящими Правилами, не представил заказчику, подписанный договор о государственных закупках или, заключив договор о государственных закупках, не внес обеспечение исполнения договора о государственных закупках, обеспечения аванса (при наличии), то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора о государственных закупках.
50. При признании потенциального поставщика уклонившимся от заключения договора о государственных закупках услуг заказчик:
1) удерживает внесенное им обеспечение заявки на участие в конкурсе и обращается в суд с иском о признании такого потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок;
2) при необходимости обращается в суд с иском о понуждении такого потенциального поставщика заключить договор о государственных закупках, а также возмещении убытков, причиненных уклонением от заключения договора о государственных закупках.
Приложение 9 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381
Приложение 14-1
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Предварительный протокол об итогах государственных закупок через электронный магазин
Общие сведения:
Тип закупки
Первая закупка/Повторная закупка
Финансовый год
Наименование товара
Номер заказа в ЭМ
Дата и время оформления заказа
Сведения о Заказчике*:
Наименование заказчика ___________________
БИН Список предложений потенциальных поставщиков**:
Наименование потенциального поставщика, БИН/ИИН Наименование товара Сумма потенциального поставщика без НДС, в тенге Дата и время подачи предложения в ЭМ Дата и время подачи предложения в ЭТП Причина отклонения ценового предложения поставщика Наименование ЭТП, откуда получена цена поставщика Статус подтверждения заказа (Да / Нет)
Запрос на подтверждение заказа отправлен поставщику: (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика указавшего наименьшую цену без учета потенциальных поставщиков не подтвердивших заказ).
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
**отображаются данные в порядке возрастания суммы потенциального поставщика
Расшифровка аббревиатур:
БИН - бизнес-идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
НДС - налог на добавленную стоимость;
ЭТП - электронная торговая площадка;
ЭМ - электронный магазин;
дд.мм.гггг. - день, месяц, год.
Приложение 10 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 22 июля 2025 года № 381

47. Шарт мемлекеттік сатып алу туралы шартқа өзгерістер енгізу туралы жағдайларды қамтиды.
48. Отандық тауар өндірушілермен және отандық қызметтерді көрсетушілермен шарт алдын ала ақы төлеу және қызметтерді көрсеткені үшін толық ақы төлеу шартын қамтуы тиіс. Бұл ретте толық ақы төлеу мерзімі осы шарт бойынша міндеттемелер орындалған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайды.
49. Егер әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда белгіленген мерзімде қол қойылған мемлекеттік сатып алу туралы шартты тапсырыс берушіге ұсынбаса немесе мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасып, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (егер шартта аванс көзделген болса) енгізбеген жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған болып танылады.
50. Әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған деп танылған жағдайда тапсырыс беруші:
1) ол енгiзген конкурсқа қатысуға өтiнiмдi қамтамасыз етудi ұстап қалады және мұндай әлеуеттi өнiм берушiнi мемлекеттiк сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгiнедi;
2) қажет болса мұндай әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасуға мәжбүрлеу туралы, сондай-ақ мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтаруы арқылы келтірілген шығындарды өтеу туралы талап-арызбен сотқа жүгінеді
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
9-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына
14-1-қосымша
Электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алу қорытындылар туралы алдын ала хаттамасы
Жалпы мәліметтер:
Сатып алу түрі
Бірінші сатып алу/Қайта сатып алу
Қаржы жылы
Тауардың атауы
ЭД-дегі тапсырыс нөмірі
Тапсырысты рәсімдеу күні мен уақыты
Тапсырыс беруші туралы мәліметтер*:
Тапсырыс берушінің атауы ___________________
БСН Әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының тізімі**:
Әлеуетті өнім берушінің атауы, БСН/ЖСН
Тауардың атауы
Әлеуетті өнім берушінің ҚҚС-сыз сомасы, теңгемен
ЭД-ге ұсыныс беру күні мен уақыты
ЭСА-ға ұсыныс беру күні мен уақыты
Өнім берушінің баға ұсынысынан бас тарту себебі
Өнім берушінің бағасы қайдан алынған ЭСА атауы
Тапсырысты растау мәртебесі (Иә / Жоқ)
Тапсырысты растауға сұрау салу өнім берушіге жіберілді: (тапсырысты растамаған әлеуетті өнім берушілерді есепке алмағанда, ең төмен бағаны көрсеткен әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН атауы).
Ескерту:
* Егер бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
**деректер әлеуетті өнім берушінің сомасының өсу ретімен көрсетіледі.
Аббревиатураларды ашып жазу:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС - қосылған құн салығы;
ЭСА - электрондық сауда алаңы;
ТЭК - тауарлардың электрондық каталогы;
ЭД - электрондық дүкен;
кк.аа.жжжж. - күн, ай, жыл
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 22 шілдедегі
№ 381 бұйрығына
10-қосымша
Ерекше тәртіп қолданылатын,
мемлекеттік сатып алуды
жүзеге асыру қағидаларына

Приложение 14-2
к Правилам осуществления
государственных закупок
с применением особого порядка
Протокол об итогах государственных закупок через электронный магазин
Общие сведения:
Тип закупки
Первая закупка/Повторная закупка
Финансовый год
Наименование товара
Номер заказа в ЭМ
Дата и время оформления заказа
Дата и время подтверждения заказа
Сведения о Заказчике*:
Наименование заказчика ___________________
БИН :___________
Список предложений потенциальных поставщиков**:
Наименование потенциального поставщика, БИН/ИИН Наименование товара Сумма потенциального поставщика без НДС, в тенге Дата и время подачи предложения в ЭМ Дата и время подачи предложения в ЭТП Причина отклонения ценового предложения поставщика
1. Определить победителем по государственным закупкам ________________: (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки, установленные Законом Республики Казахстан "О государственных закупках", заключить договор о государственных закупках с (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
Либо: "Признать государственную закупку (наименование государственных закупок ___________________________) несостоявшейся в связи с ______________":
(Указать одно из следующих значений: "отсутствием представленных ценовых предложений", "представлением одного ценового предложения", либо: "произведен отказ от закупки в соответствии с подпунктом __ пункта 10 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках").
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
**отображаются данные в порядке возрастания суммы потенциального поставщика
Расшифровка аббревиатур:
БИН - бизнес-идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
НДС - налог на добавленную стоимость;
ЭТП - электронная торговая площадка;
ЭМ - электронный магазин;
дд.мм.гггг. - день, месяц, год.

14-2-қосымша
Электрондық дүкен арқылы мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамасы
Жалпы мәліметтер:
Сатып алу түрі
Бірінші сатып алу/Қайта сатып алу
Қаржы жылы
Тауардың атауы
ЭД-дегі тапсырыс нөмірі
Тапсырысты рәсімдеу күні мен уақыты
Тапсырысты растау күні мен уақыты
Тапсырыс беруші туралы мәліметтер*:
Тапсырыс берушінің қазақ тіліндегі атауы ___________________
Тапсырыс берушінің орыс тіліндегі атауы ___________________
БСН
Әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының тізімі**:
Әлеуетті өнім берушінің атауы, БСН/ЖСН
Тауардың атауы
Әлеуетті өнім берушінің ҚҚС-сыз сомасы, теңгемен
ЭД-ге ұсыныс беру күні мен уақыты
ЭСА-ға ұсыныс беру күні мен уақыты
Өнім берушінің баға ұсынысынан бас тарту себебі
1. № ___ жоспардың тармағы бойынша жеңімпаз болып белгіленсін: (жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің БСН/ЖСН атауы).
2. Тапсырыс беруші (Тапсырыс берушінің атауы) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мерзімдерде (жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН атауы) мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасын.
Немесе:
"Мемлекеттік сатып алу (№___ жоспардың тармағы бойынша сатып алудың атауы) _________________ байланысты өтпеді деп танылсын":
(Мынадай мәндердің бірі көрсетілсін: "ұсынылған баға ұсыныстарының болмауы", "бір баға ұсынысын ұсыну" не: "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 10-тармағының __ тармақшасына сәйкес сатып алудан бас тартылды).
Ескерту:
* Егер бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
**деректер әлеуетті өнім берушінің сомасының өсу ретімен көрсетіледі.
Аббревиатураларды ашып жазу:
БСН - бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚҚС - қосылған құн салығы;
ЭСА - электрондық сауда алаңы;
ТЭК - тауарлардың электрондық каталогы;
ЭД - электрондық дүкен;
кк.аа.жжжж. - күн, ай, жыл.