О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 467 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными организациями, организациями по сертификации"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2025 года № 346. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2025 года № 36421
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 августа 2017 года № 467 "Об утверждении перечня, форм и периодичности представления отчетности профессиональными организациями, организациями по сертификации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15614):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и подпунктом 643-4) пункта 15 Положения о Министерстве финансов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 ПРИКАЗЫВАЮ:";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2025 года
№ 346
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Перечень и периодичность представления отчетности аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров и организациями по профессиональной сертификации бухгалтеров
п/п
Наименование отчета
Срок представления
Аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
1.
Отчет об общем количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров
в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом*
2.
Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
3.
Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности
4.
Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
Аккредитованные организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
5.
Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров
в срок до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом*
6.
Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей
Примечание: * – в случае отправления уполномоченным органом на доработку, доработанный отчет представляется в течение 5 (пяти) рабочих дней
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2025 года
№ 346
Приложение 2 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.dfo.kz
Наименование административной формы: Отчет об общем количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров (с нарастающим итогом)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): № 1-ЧЛ
Периодичность: годовая
Отчетный период:________ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом
БИН
Метод сбора:в электронном виде
Наименование профессиональной организации бухгалтеров
Сведения об общем количестве бухгалтеров и профессиональных бухгалтеров
п/п№
Индивидуальный идентификационный номер
Фамилия,имя,отчество (при его наличии)
Адрес
Сертификат профессионального бухгалтера
Дата вступления
Дата выбытия
Номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров
Сведения о делегировании в состав Консультативного органа Министерства финансов Республики Казахстан
регион
полный адрес, телефон, электронный адрес
номер
дата выдачи
наименование организации, выдавшей сертификат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Сведения об общем количестве бухгалтерских организаций
Бизнес-идентификационный номер бухгалтерской организации
Наименование бухгалтерской организации
Индивидуальный идентификационный номер руководителя
Фамилия,имя,отчетство (при его наличии) руководителя
Юридический адрес
Фактическое местонахождение
Дата вступления
Дата выбытия
Номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров
регион
город/район, адрес, телефон, электронный адрес
регион
город/ район, адрес, телефон, электронный адрес
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Примечание расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес индентификационный номер.
Наименование ______________________ Адрес_____________________________
___________________________________ __________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа__________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров (с нарастающим итогом)" отражено в приложении 2 к форме предназначенной для сбора административных данных "Отчет о количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров (с нарастающим итогом)".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об общем количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров" (с нарастающим итогам) (№1-ЧЛ, годовая)

"Кәсiптік ұйымдардың, сертификаттау жөнiндегi ұйымдардың есептiлiк тiзбесiн, нысандарын және оларды ұсыну мерзiмдiлiгiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 467 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 8 шiлдедегi № 346 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 шiлдеде № 36421 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кәсiптік ұйымдардың, сертификаттау жөнiндегi ұйымдардың есептiлiк тiзбесiн, нысандарын және оларды ұсыну мерзiмдiлiгiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 1 тамыздағы № 467 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15614 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы бекіткен Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы бекіткен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 643-4) тармақшасына сәйкес 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 346 бұйрығына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
1-қосымша
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мен бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі ұйымдар есептілігінің тізбесі және мерзімділігі
Р/с №
Есептің атауы
Ұсыну мерзімі
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
1
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың жалпы саны туралы есеп
есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызға дейінгі мерзімде*
2
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп
3
Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп
4
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымдар
5
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым берген және таныған сертификаттар туралы есеп
есепті тоқсаннан кейінгі айының 15 дейінгі мерзімде
*
6
Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихан модульдерінің өзгеруі туралы есеп
Ескертпе: * – уәкілетті орган пысықтауға жіберілген жағдайда, пысықталған есепті 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылады.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 346 бұйрығына
2 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
2-қосымша
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысан
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысан www.dfo.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысан:
Әкімшілік нысанның атауы: Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына кірген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың жалпы саны туралы есеп (өспелі жиынтықпен).
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): № 1-ЧЛ
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: ______ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде.
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымына кірген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" (өспелі жиынтықпен) әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Бухгалтерлер мен кәсіби бухгалтерлердің жалпы саны туралы мәліметтер
р/с№
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мекен жайы
Кәсіби бухгалтер сертификаты
Енген күні
Шыққан күні
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымындағы мүшелік билеті немесе оның мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Консультативтік орган құрамына өкілеттік туралы ақпарат
аймақ
толық мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы
нөмірі
берілген күні
сертификат берген ұйымның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Бухгалтерлік ұйымдардың жалпы саны туралы мәліметтер
Бухгалтерлік ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі
Бухгалтерлік ұйымның атауы
Басшының жеке сәйкестендіру нөмірі
Басшының тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
Заңды мекенжайы
Тұрақты мекенжайы
Енген күні
Шыққан күні
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымындағы мүшелік билеті немесе оның мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі
аймақ
қала / аудан, мекен-жайы,
телефон, электрондық мекен-жайы
аймақ
қаласы/
аудан, мекен-жай, телефон, электронды мекен-жай
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Аббревиатуралардың толық жазылу ескертпесі:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы ________________ Мекенжайы _________
Телефоны_____________________________________
Электронды пошта мекенжайы _________________
Орындаушы тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефоны. Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
(қолы)............(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерін жинауға арналған "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп (өспелі жиынтықпен)" нысанын толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп (өспелі жиынтықпен)" нысанына 2-қосымшада берілген.
Әкімшілік деректерін өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (өспелі жиынтықпен) (№1-ЧЛ, жылдық)
"Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме (өспелі жиынтықпен) (№1-ЧЛ, жылдық)

1. Форма "Отчет об общем количестве бухгалтеров, профессиональных бухгалтеров и бухгалтерских организаций, вступивших (выбывших) в аккредитованную профессиональную организацию бухгалтеров" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате.
3. Форма заполняется следующим образом:
в таблице "Сведения об общем количестве бухгалтеров и профессиональных бухгалтеров":
в графе 1 формы указывается номер по порядку;
в графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер;
в графе 3 формы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии);
в графах 4, 5 формы "Адрес" указывается адрес, в том числе регион, полный адрес, телефон, электронный адрес, согласно классификатору административно-территориальных объектов;
в графах 6, 7, 8 формы "Сертификат профессионального бухгалтера" указываются номер, дата выдачи, наименование организации, выдавшей сертификат;
в графе 9 формы указывается дата вступления;
в графе 10 формы указывается дата выбытия;
в графе 11 формы указывается номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональную организацию бухгалтеров;
в графе 12 формы указываются сведения о делегировании в состав Консультативного органа Министерства финансов Республики Казахстан.
В таблице "Сведения об общем количестве бухгалтерских организаций":
в графе 1 формы указывается номер по порядку;
в графе 2 формы указывается бизнес-идентификационный номер бухгалтерской организации;
в графе 3 формы указывается наименование бухгалтерской организации;
в графе 4 формы указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя;
в графе 5 формы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя;
в графах 6, 7 формы указывается "Юридический адрес", в том числе регион, город/район, адрес, телефон, электронный адрес; согласно классификатору административно-территориальных объектов;
в графах 8, 9 формы указывается "Фактическое местонахождение", в том числе регион, город/район, адрес, телефон, электронный адрес, согласно классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 10 формы указывается дата вступления;
в графе 11 формы указывается дата выбытия;
в графе 12 формы указывается номер членского билета или документа, подтверждающего членство в профессиональной организации бухгалтеров.
Приложение 3 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2025 года
№ 346
Приложение 3 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.dfo.kz
Наименование административной формы: отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров за отчетный период 20 __ года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): № Ф–2 ПК
Периодичность: годовая
Отчетный период:________ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом
БИН
Метод сбора:в электронном виде
Наименование профессиональной организации бухгалтеров
Руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров
______________ ____________________________________________
подпись (Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
п/п
Индивидуальный идентификационный номер профессионального бухгалтера
Фамилия,Имя, Отчество (при его наличии) профессионального бухгалтера
Номер сертификата профессионального бухгалтера
Дата выдачи сертификата профессионального бухгалтера
Форма и место проведения, повышения квалификации
Наименование организации, которая провела повышение квалификации
Количеств обязательных часов
Количество дополнительных часов
2
3
4
5
6
7
8
9
Примечание расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Наименование ______________________ ___________________________________
Адрес_______________________ ____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" отражено в приложении 3 к форме предназначенной для сбора административных данных "Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров".
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных на безвозмездной основе
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" (Ф-2 ПК, годовая)

1. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымына енген (шыққан) бухгалтерлердің, кәсіби бухгалтерлердің және бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы есеп" нысан "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары электрондық форматта ұсынады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
"Бухгалтерлер мен кәсіби бухгалтерлердің саны туралы мәліметтер" кестесінде:
нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушіне сәйкес "Мекенжайы" нысанының 4, 5-бағандарында мекенжайы, оның ішінде өңір, толық мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы көрсетіледі;
"Кәсіби бухгалтер сертификаты" нысанының 6, 7, 8-бағандарында сертификатты берген ұйымның нөмірі, берілген күні, атауы көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында енген күні көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында шыққан күні көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында бухгалтерлердің кәсіби ұйымына мүшелікті растайтын билеті немесе оның мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Консультативтік орган құрамына өкілеттік беру туралы ақпарат көрсетіледі.
"Бухгалтерлік ұйымдардың саны туралы мәліметтер" кестесінде:
нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында бухгалтерлік ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында бухгалтерлік ұйымның атауы көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында басшының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
нысанның 6, 7-бағандарында Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушіне сәйкес "Заңды мекенжайы", оның ішінде өңір, қала/аудан, мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы көрсетіледі;
нысанның 8, 9-бағандарында Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушіне сәйкес "Тұрақты мекенжайы", оның ішінде өңір, қала/аудан, мекенжайы, телефоны, электрондық мекенжайы көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында енген күні көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында шыққан күні көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында мүшелік билеттің немесе бухгалтерлердің кәсіби ұйымына мүшелігін растайтын құжаттың нөмірі көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 346 бұйрығына
3 қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 Бұйрығына
3-қосымша
Әкімшілік деректеріне
Жинауға арналған нысан
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысан www.dfo.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: 20 __ жылғы есепті кезеңдегі бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): № Ф-2 БА
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: ______ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде.
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы_____________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының атауы
р/с№
Кәсіби бухгалтердің жеке сәйкестендіру нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) кәсіби бухгалтер
Кәсіби бухгалтер сертификатының нөмірі
Кәсіби бухгалтер сертификатының берілген күні
Біліктілікті арттыруды өткізу нысаны мен орны
Біліктілікті арттыруды жүргізген ұйымның атауы
Міндетті сағатар саны
Қосымша сағаттар саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы
_______________________________________________
қолы (Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Аббревиатуралардың толық жазылу ескертпесі:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы ________________ Мекенжайы _________
___________ __________________
Телефоны_____________________________________
Электронды пошта мекенжайы _________________
Орындаушы
Тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон. Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
.............(қолы)............(тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерін жинауға арналған "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" нысанына 3-қосымшада берілген.
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" нысанын өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысандар толтыру жөнінде түсіндірме (Ф-2 БА, жылдық)

1. Форма "Отчет о повышении квалификации членов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате. Форму подписывает руководитель аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров. Электронный формат отчета формируется в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 формы указывается номер по порядку;
в графе 2 формы указывается индивидуальный идентификационный номер профессионального бухгалтера;
в графе 3 формы указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) профессионального бухгалтера;
в графе 4 формы указывается номер сертификата профессионального бухгалтера;
в графе 5 формы указывается дата выдачи сертификата профессионального бухгалтера;
в графе 6 формы указывается форма и место проведения повышения квалификации;
в графе 7 формы указывается наименование организации, которая провела повышение квалификации;
в графе 8 формы указывается количество обязательных часов;
в графе 9 формы указывается количество дополнительных часов.
Приложение 4 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2025 года
№ 346
Приложение 4
К приказу Министра финансов
Республики Казахстан от
1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.dfo.kz
Наименование административной формы: Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности отчетный период 20 ___года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): №Ф-3МС
Периодичность: годовая
Отчетный период:________ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом
БИН
Метод сбора:в электронном виде
Наименование профессиональной организации бухгалтеров
№ п/п
Формы и содержания сотрудничества
Комитет по международным стандартам финансовой отчетности
Международная федерация бухгалтеров
Межправительственная рабочая группа по стандартам учета и отчетности Конференции Организации Объединенных Наций по торговле и развитию
Другие международные организации
Да/Нет
Расшифровка
ДДа/Нет
Расшифровка
Да/Нет
Расшифровка
Да/Нет
Расшифровка
11
Наличие представителя в соответствующих органах
22
Направление замечаний и предложений по проектам стандартов
33
Направление запросов для разъяснения стандартов, постановка вопросов, требующих разрешения
44
Проведение пробного применения стандартов национальными хозяйствующими субъектами
55
Совместное проведение конференций, семинаров, симпозиумов, конгрессов
66
Предоставление персонала
77
Иные формы сотрудничества (указать какие)
Примечание расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Адрес ___________________________
Наименование ___________________ _________________________________
___________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон Руководитель или лицо,
замещающее его, либо руководитель аппарата государственного органа
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности" отражено в приложении 4 к форме предназначенной для сбора административных данных "Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы
"Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности"

1. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" нысаны "бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымы мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп нысанын бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымдары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне электрондық форматта ұсынады. Нысанға бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы қол қояды. Есептің электрондық форматы есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде қалыптастырылады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында кәсіби бухгалтердің жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында кәсіби бухгалтердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында кәсіби бухгалтер сертификатының нөмірі көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында кәсіби бухгалтер сертификатының берілген күні көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында біліктілікті арттыруды өткізу нысаны мен орны көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында біліктілікті арттыруды жүргізген ұйымның атауы көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында міндетті сағатар саны көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында қосымша сағаттардың саны көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 346 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
4-қосымша
Әкімшілік деректелерді
Жинауға арналған нысан
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысан www.dfo.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
20 __жылғы есепті кезеңдегі бухгалтерлік есеп және есептілік саласындағы халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): № Ф-3 МС
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: ______ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде.
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары мүшелерінің біліктілігін арттыру туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
БИН
Жинау әдісі: электронды түрде
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымының атауы
р/с №
Ынтымақтастықтың мазмұны мен нысаны
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша комитет
Халықаралық бухгалтерлер федерациясы
Біріккен Ұлтар Ұйымының Сауда және даму жөніндегі конференциясының есеп және есептілік стандарттары бойынша Үкіметаралық жұмыс тобы
Басқа халықаралық ұйымдар
Ия /Жоқ
толық жазу
Ия/Жоқ
толық жазу
Ия/Жоқ
толық жазу
Ия/Жоқ
толық жазу
1
Тиісті органдарда өкілдерінің болуы
2
Стандарттар жобалары бойынша ұсыныстар мен ескертулерді жолдау
3
Рұқсатты талап ететін мәселелерді қою, стандарттарды түсіндіру үшін сұраулар жіберу
4
Ұлттық шаруашылық субьектілерімен стандарттардың сынамалық қолдануын жүргізу
5
Бірлесіп конференция, семинарлар, симпозиумдар, конгресстер өткізу
6
Персоналды ұсыну
7
Ынтамақтастықтың басқа да түрлері (қандай екенін көрсету)
Аббревиатуралардың толық жазылу ескертпесі:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы ________________ Мекенжайы _________
___________ __________________
Телефоны_____________________________________
Электронды пошта мекенжайы _________________
Орындаушы
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон. Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
.............(қолы)............(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерін жинауға арналған "Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" нысанына 4-қосымшада берілген.
Әкімшілік деректерін өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру жөнінде түсіндірме (Ф-3 МС, жылдық)

1. Форма "Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности" разработана в соответствии с подпунктом 15) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма "Отчет о сотрудничестве с международными организациями в области бухгалтерского учета и отчетности" предоставляется в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате. Электронный формат отчета формируется в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указываются формы и содержания сотрудничества:
наличие представителя в соответствующих органах;
направление замечаний и предложений по проектам стандартов;
направление запросов для разъяснения стандартов, постановка вопросов, требующих разрешения;
проведение пробного применения стандартов национальными хозяйствующими субъектами;
совместное проведение конференций, семинаров, симпозиумов, конгрессов;
предоставление персонала;
иные формы сотрудничества (указать какие);
в графах 3, 4 указывается Комитет по международным стандартам финансовой отчетности, в том числе: да/нет, расшифровка;
в графах 5, 6 указывается Международная федерация бухгалтеров, в том числе да/нет, расшифровка;
в графах 7, 8 указывается межправительственная рабочая группа по стандартам учета и отчетности Конференции Организации Объединенных Наций по торговле и развитию, в том числе да/нет, расшифровка;
в графах 9, 10 указываются другие международные организации, в том числе да/нет, расшифровка.
Приложение 5 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2025 года
№ 346
Приложение 5 к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма,
предназначеннная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.dfo.kz
Наименование административной формы: отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров отчетный период 20 __ года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): № Ф–4 РО
Периодичность: годовая
Отчетный период:________ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом
БИН
Метод сбора: в электронном виде
№ п/п
Название подразделения
Должность руководителя подразделения
Индивидуальный идентификационный номер руководителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
Контактный телефон
Электронный адрес
1
2
3
4
5
6
7
1
По международным стандартам финансовой отчетности
2
По повышению квалификации бухгалтеров
3
По вопросам этики
4
По рассмотрению споров
5
Другие органы
Примечание расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Наименование_________ Адрес ____________
______________________ __________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата
государственного органа
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" отражено в приложении 5 к форме предназначенной для сбора административных данных "Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" (Ф-4 РО, годовая)

1. "Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" нысаны (бұдан әрі – Нысан) "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Бухгалтерлік есеп пен есептілік саласында халықаралық ұйымдармен ынтамақтастық туралы есеп" нысанын бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне ұсынады. Нысанға бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымының басшысы қол қояды. Есептің электрондық форматы есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде қалыптастырылады.
3. Нысан мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда реттік саны көрсетіледі;
2-бағанда ынтымақтастықтың мазмұны мен нысаны көрсетіледі;
тиісті органдарда өкілдерінің болуы;
стандарттар жобалары бойынша ұсыныстар мен ескертулерді жолдау;
стандарттарды түсіндіру үшін сауалдар жіберу, шешуді талап ететін мәселелерді қою;
ұлттық шаруашылық субьектілерінің стандарттарды сынамалық қолдануын жүргізуі;
бірлесіп конференция, семинарлар, симпозиумдар, конгресстер өткізу;
персоналды ұсыну;
ынтамақтастықтың басқа да түрлері (қандай екенін көрсету) көрсетіледі
3, 4-бағандарда халықаралық қаржылық есептілік стандарттары жөніндегі комитеті, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі;
5, 6-бағандарда Халықаралық бухгалтерлер федерациясы, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі;
7, 8-бағандарда Біріккен Ұлтар Ұйымының Сауда және даму жөніндегі конференциясының есеп және есептілік стандарттары жөніндегі үкіметаралық жұмыс тобы, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі;
9, 10-бағандарда басқа халықаралық ұйымдар, оның ішінде ия/жоқ, толық жазу көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 346 бұйрығына
5-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшілік деректерін
Жинауға арналған нысан
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысан www.dfo.kz интернет-ресурста орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: 20 __ жылғы есепті кезеңдегі бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының жұмыс органдары құрылымының өзгеруі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): № Ф-4 РО
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: ______ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде.
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіптік ұйымының жұмыс органдары құрылымының өзгеруі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген
БСН
Жинау әдісі электронды түрде
Р/с №
Бөлімшенің атауы
Бөлімше басшысының лауазымы
Бөлімше басшысының жеке сәйкестендіру нөмірі
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Байланыс телефоны
Электрондық мекенжайы
1
2
3
4
5
6
7
1
Халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша
2
Бухгалтерлердің біліктілігін арттыру бойынша
3
Этика мәселесі бойынша
4
Дауларды қарастыру бойынша
5
Басқа органдар
Аббревиатуралардың толық жазылу ескертпесі:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы ________________ Мекенжайы ______________________________
___________ ____________________________________________________
Телефоны_______________________________________________________
Электронды пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон. Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
.............(қолы)............(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерін жинауға арналған "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" нысанына 5-қосымшада берілген.
Әкімшілік деректерін өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысанын толтыру жөнінде түсіндірме (Ф-4 РО, жылдық)

1. Форма "Отчет об изменении структуры рабочих органов аккредитованной профессиональной организации бухгалтеров" (далее – форма) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма предоставляется в комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан аккредитованными профессиональными организациями бухгалтеров в электронном формате. Электронный формат отчета формируется в срок до 15 марта года, следующего за отчетным годом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается название подразделения, в том числе:
по международным стандартам финансовой отчетности;
по повышению квалификации бухгалтеров;
по вопросам этики;
по рассмотрению споров;
другие органы;
в графе 3 указывается должность руководителя подразделения;
в графе 4 указывается индивидуальный идентификационный номер руководителя;
в графе 5 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя;
в графе 6 указывается контактный телефон;
в графе 7 указывается электронный адрес.
Приложение 6 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2025 года
№ 346
Приложение 6
К приказу Министра финансов
Республики Казахстан
От 1 августа 2017 года № 467
Форма,
Предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.dfo.kz
Наименование административной формы: отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров отчетный период 20 ___года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): №Ф–5СЕРТ
Периодичность: квартальная
Отчетный период: ____________ квартал __________ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
БИН
Метод сбора:в электронном виде
________ год
________ квартал
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Наличие квалификационного свидетельства "аудитор"
Наличие сертификата Ассоциации сертифицированных присяжных бухгалтеров
Финансовый учет и отчетность по международным стандартам финансовой отчетности (да/нет)
Управленческий учет (да/нет)
Финансы и финансовый менеджмент (да/нет)
Налоги
(да/нет)
Право (гражданское право, банковское дело, страховое и пенсионное законодательство) (да/нет)
Этика (да/нет)
Сертификат профессионального бухгалтера
Место получения сертификата профессионального бухгалтера
Номер
Дата выдачи
Кем выдано
Номер
Дата выдачи
Номер
Дата выдачи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Примечание расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер.
Наименование ______________________ ___________________________________
Адрес_______________________ ____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата государственного органа
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров" отражено в приложении 6 к форме предназначенной для сбора административных данных "Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров" (Ф-5 СЕРТ, квартальная)

1. "Бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдарының жұмыс органдары құрылымының өзгергені туралы есеп" (бұдан әрі – Нысан) нысаны "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. нысанын бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитетіне ұсынады. Есептің электрондық форматы есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде қалыптастырылады.
3. Нысан мынадай тәртіппен толтырылады:
1-бағанда реттік саны көрсетіледі;
2-бағанда бөлімшенің атауы, оның ішінде:
халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша;
бухгалтерлердің біліктілігін арттыру бойынша;
этика мәселелері бойынша;
дауларды қарастыру бойынша;
басқа органдар;
3-бағанда бөлімше басшысының лауазымы көрсетіледі;
4-бағанда басшының жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
5-бағанда басшының тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі;
6-бағанда байланыс телефоны көрсетіледі;
7-бағанда электрондық мекенжайы көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 346 бұйрығына
6 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
6-қосымша
Әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысан
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп 20___жылғы есепті кезең
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысан www.dfo.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: 20 __жылғы есепті кезеңде бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның танылған және берілген сертификаттары туралы есебі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): № Ф- 5СЕРТ
Кезеңділігі: тоқсандық
Есепті кезең: _________ тоқсан _________жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде.
Ескертпе: 20 __жылғы есепті кезеңдегі есепті толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген бухгалтерлерді кәсіптік сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның танылған және берілген сертификаттары туралы есебі
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Ескертпе: есепті кезеңдегі кәсіби бухгалтерлерге кандидаттардың, сондай-ақ кәсіби бухгалтер сертификатын алған кәсіби бухгалтерлердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) көрсетіледі.
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау
жөніндегі аккредиттелген ұйымның
басшысы ____________ ___________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
"Аудитор" біліктілік куәлігінің болуы
Сертификатталған алқа бухгалтерлер қауымдастығы сертификатының болуы
Қаржылық есеп және халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша есептілік (ия/жоқ)
Басқарушылық есеп
(иә / жоқ)
Қаржы және қаржы менеджменті
(иә / жоқ)
Салық
Құқық (азаматтық құқық, банк ісі, сақтандыру және зейнетақы заңнамасы)
Этика
Кәсіби бухгалтер сертификаты
Кәсіби бухгалтер сертификатын алу орны
Нөмірі
Берілген күні
Кім берді
Нөмірі
Берілген күні
Нөмірі
Берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Аббревиатуралардың толық жазылу ескертпесі:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы ________________ Мекенжайы _________
___________ __________________
Телефоны_____________________________________
Электронды пошта мекенжайы _________________
Орындаушы
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны. Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
.............(қолы)............(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерін жинауға арналған "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысанына 6-қосымшада берілген.
Әкімшілік деректерін өтеусіз
негізінде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысанын толтыру жөнінде өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған түсіндірме (Ф-5 СЕРТ)

1. Форма "Отчет о признанных и выданных сертификатах аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров" (далее – форма) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма предоставляется в Министерство финансов Республики Казахстан аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров в электронном формате. Электронный формат отчета формируется до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии);
в графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер;
в графах 4, 5, 6 указывается наличие квалификационного свидетельства "аудитор", в том числе номер, дата выдачи, кем выдано;
в графах 7, 8 указывается наличие сертификата Ассоциации сертифицированных присяжных бухгалтеров, в том числе номер, дата выдачи;
в графе 9 указывается финансовый учет и отчетность по международным стандартам финансовой отчетности (да/нет);
в графе 10 указывается управленческий учет (да/нет);
в графе 11 указывается финансы и финансовый менеджмент (да/нет);
в графе 12 указывается налоги (да/нет);
в графе 13 указываются право (гражданское право, банковское дело, страховое и пенсионное законодательство да/нет);
в графе 14, указывается этика (да/нет);
в графах 15, 16 указывается сертификат профессионального бухгалтера, в том числе номер, дата выдачи;
в графе 17 указывается место получения сертификата профессионального бухгалтера.
Приложение 7 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 8 июля 2025 года
№ 346
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 августа 2017 года № 467
Форма, предназначенная для
сбора
Административных данных
Представляется: в Комитет внутреннего государственного аудита Министерства финансов Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.dfo.kz
Наименование административной формы: отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей отчетный период 20 ___года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): № Ф–6ЭК
Периодичность: квартальная
Отчетный период: _________ квартал ________ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аккредитованные профессиональные организации бухгалтеров
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН
Метод сбора:в электронном виде
Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей
Бизнес-идентификационный номер профессиональной организации бухгалтеров
аккредитованной организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
________________________________________
Наименование аккредитованной организации по профессиональной сертификации
бухгалтеров_____________________________________________
Год_______________________________________________________
Квартал___________________________________________________
№ п/п
Наименование дисциплины
Место проведения (регион)
Количество проведенных экзаменов
Средняя стоимость одного экзамена
Количество проведенных курсов обучения
Средняя стоимость обучения (при наличии)
Количество пересданных экзаменов
Средняя стоимость пересдачи экзамена
Дата проведения экзамена
Дата пересдачи экзаменов
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Финансовый учет и отчетность по МСФО
2
Управленческий учет
3
Финансы и финансовый менеджмент
4
Налоги
5
Право (гражданское право, банковское дело, страховое и социальное законодательство)
6
Этика
Отчет об изменении экзаменационных модулей
№ п/п
Наименование экзаменационных модулей по дисциплинам
Основание для внесения изменений
Дата изменения 1.Кодекса этики профессиональных бухгалтеров, МСФО (с даты выпуска)
2.законодательства Республики Казахстан (с даты внесения изменений)
Дата согласования с Министерством финансов Республики Казахстан
1
2
3
4
5
Примечание расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер
МСФО – Международный стандарт финансовой отчетности
Наименование ________________________
Адрес _____________________
______________________________ ____________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты_________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, замещающее его, либо руководитель аппарата государственного органа
____________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей" отражено в приложении 7 к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей".
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе
предназначенной для сбора
административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей" (Ф-ЭК , квартальная)

1. "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысаны "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым таныған және берген сертификаттар туралы есеп" нысанын бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсынады. Есептің электрондық форматы емтихандар өткен, танылған және берілген сертификаттар күнінен бастап, сондай-ақ емтихандық модульдерге өзгерістер енгізген күннен бастап үш ай ішінде қалыптастырылады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
3-бағанда жеке сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4, 5, 6-бағандарда "аудитор" біліктілік куәлігінің болуы, оның ішінде нөмірі, берілген күні, кім бергені көрсетіледі;
7, 8-бағандарда сертификатталған алқабилер қауымдастығы сертификатының болуы, оның ішінде нөмірі, берілген күні көрсетіледі;
9-бағанда халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша қаржылық есеп пен есептілік көрсетіледі (иә/жоқ);
10-бағанда басқарушылық есеп көрсетіледі (иә/жоқ);
11-бағанда қаржы және қаржы менеджменті көрсетіледі (иә/жоқ);
12-бағанда салықтар көрсетіледі;
13- бағанда құқық (азаматтық құқық, банк ісі, сақтандыру және зейнетақы заңнамасы) көрсетіледі;
14-бағанда этика көрсетіледі;
15, 16-бағандарда кәсіби бухгалтер сертификаты, оның ішінде нөмірі, берілген күні көрсетіледі;
17-бағанда кәсіби бухгалтер сертификатын алу орны көрсетіледі.
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 8 шілдедегі
№ 346 бұйрығына
7 қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 1 тамыздағы
№ 467 бұйрығына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
Жинауға арналған нысан
Ұсынатындар: Қазақстан Республикасы Қаржы Министрлігінің Ішкі мемлекеттік аудит комитеті
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысан www.dfo.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Әкімшілік нысанның атауы: 20 __жылғы есепті кезеңдегі пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихан модульдерінің өзгеруі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): № Ф-6ЭК
Кезеңділігі: тоқсандық
Есепті кезең: __________ тоқсан______ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізінде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: бухгалтерлердің аккредиттелген кәсіби ұйымдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі жылдың 15 наурызына дейінгі мерзімде.
Тапсыру мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айының 15 дейінгі мерзімде
Ескертпе: есепті толтыру бойынша түсіндірме "20 __жылғы есепті кезеңдегі пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихан модульдерінің өзгеруі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада келтірілген.
БСН
Жинау әдісі: электронды түрде
Пәндер бойынша өткізілген емтихандар және емтихан модульдерінің өзгеруі туралы есеп
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның
бухгалтерлердің кәсіби ұйымының БСН_______________________________________
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның
атауы________________________________________
Жыл_______________
Тоқсан___________
Емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп
№ р/с
Пәндер бойынша емтихан модульдерінің атауы
Өзгерістер енгізу үшін негіз
Өзгеріс кенгізу күні 1 – ХҚЕС Кәсіби бухгалтерлердің этикалық кодексі (шығарылған күннен бастап);
2 – заңнамаға өзгертулер енгізілген күннен бастап
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне келісу күні
1
2
3
4
5
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның басшысы
___________ ________________________________
қолы (тегі, аты, әкесінің аты ол болған жағдайда)
Р/с №
Пәннің атауы
Өткізу орны (өңір)
Өткізілген емтихандар саны
Бір емтиханның орташа құны
Өткізілген оқыту курстарының саны
Оқытудың орташа құны (бар болса)
Берілген емтихандар саны
Емтиханды қайта тапсырудың орташа құны
Емтиханды өткізу күні
Емтиханды қайта тапсыру күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Қаржылық есеп және ХҚЕС бойынша есептілік
2
Басқарушылық есеп
3
Қаржы және қаржы менеджменті
4
Салық
5
Құқық (азаматтық құқық, банк ісі, сақтандыру және әлеуметтік заңнамасы)
6
Этика
Емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп
р/с №
Пәндер бойынша емтихан модульдерінің атауы
Өзгерістер енгізу үшін негіз
Өзгеріс кенгізу күні
1. Кәсіби бухгалтерлердің әдеп кодексі, қаржылық есептіліктің халықаралық стандарттары (шығарылған күнінен бастап);
2 Қазақстан Республикасының заңнамасы (өзгертулер енгізілген күннен бастап)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісу күні
1
2
3
4
5
Аббревиатуралардың толық жазылу ескертпесі:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі
ХҚЕС – Қаржылық есептіліктің халықаралық стандарты
Атауы ________________ Мекенжайы _________
___________ __________________
Телефоны_____________________________________
Электронды пошта мекенжайы _________________
Орындаушы
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефон. Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
................................
.............(қолы)............(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөр орны (жеке кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын тұлғаларды қоспағанда
Өтеусіз негізде әкімшілік деректерін жинауға арналған "Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсініктеме әкімшілік деректерді жинауға арналған "Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" нысанына 7-қосымшада берілген.
Әкімшілік деректерін өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанға қосымша
"Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихан модульдерінің өзгеруі туралы есеп" (Ф-6СК, тоқсандық) өтеусіз негізде әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. Форма "Отчет о проведенных экзаменах по дисциплинам и об изменении экзаменационных модулей" (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 2) пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".
2. Форма предоставляется в Министерство финансов Республики Казахстан аккредитованной организацией по профессиональной сертификации бухгалтеров в электронном формате. Форму подписывает руководитель аккредитованной организации по профессиональной сертификации бухгалтеров. Электронный формат отчета формируется до 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом. Основной задачей ведения данной формы является осуществление мониторинга за соблюдением законодательства Республики Казахстан в сфере бухгалтерского учета и финансовой отчетности.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается наименование дисциплины, в том числе финансовый учет и отчетность по международным стандартам финансовой отчетности;
управленческий учет;
финансы и финансовый менеджмент;
налоги
право (гражданское право, банковское дело, страховое и социальное законодательство);
этика;
в графе 3 указывается место проведения (регион), согласно классификатору административно-территориальных объектов;
в графе 4 указывается количество проведенных экзаменов;
в графе 5 указывается средняя стоимость одного экзамена;
в графе 6 указывается количество проведенных курсов обучения;
в графе 7 указывается средняя стоимость обучения (при наличии);
в графе 8 указывается количество пересданных экзаменов;
в графе 9 указывается средняя стоимость пересдачи экзамена;
в графе 10 указывается дата проведения экзамена;
в графе 11 указывается дата пересдачи экзамена.
В отчете об изменении экзаменационных модулей:
в графе 1 указывается номер по порядку;
в графе 2 указывается наименование экзаменационных модулей по дисциплинам;
в графе 3 указывается основание для внесения изменений;
в графе 4 указывается дата изменения: 1.Кодекса этики профессиональных бухгалтеров, МСФО (с даты выпуска), 2. Законодательство Республики Казахстан (с даты внесения изменений);
в графе 5 указывается дата согласования с Министерством финансов Республики Казахстан.

1. "Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" нысаны "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 5-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді.
2. "Пәндер бойынша өткізілген емтихандар туралы және емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есеп" нысанын бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйым электрондық форматта Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсынады. Нысанға бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау жөніндегі аккредиттелген ұйымның басшысы қол қояды. Есептің электрондық форматы емтихандар өткен, танылған және берілген сертификаттар күнінен бастап, сондай-ақ емтихандық модульдерге өзгерістер енгізген күннен бастап үш ай ішінде қалыптастырылады. Осы нысанды жүргізудің негізгі міндеті Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік саласындағы заңнамасының сақталуына мониторингті жүзеге асыру болып табылады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда пәннің атауы, оның ішінде қаржылық есеп және халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша есептілік көрсетіледі;
басқарушылық есеп;
қаржы және қаржы менеджменті;
салық
құқық (азаматтық құқық, банк ісі, сақтандыру және әлеуметтік заңнамасы);
этика;
3-бағанда әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеушіне сәйкес өткізу орны (өңір) көрсетіледі;
4-бағанда өткізілген емтихандардың саны көрсетіледі;
5-бағанда бір емтиханның орташа құны көрсетіледі;
6-бағанда өткізілген оқыту курстарының саны көрсетіледі;
7-бағанда оқытудың орташа құны (бар болса) көрсетіледі;
8-бағанда қайта тапсырылған емтихандардың саны көрсетіледі;
9-бағанда емтиханды қайта тапсырудың орташа құны көрсетіледі.
Емтихандық модульдердің өзгеруі туралы есепте:
1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2-бағанда пәндер бойынша емтихандық модульдердің атауы көрсетіледі;
3-бағанда өзгерістер енгізу үшін негіз көрсетіледі;
4-бағанда өзгеріс енгізілген күн көрсетіледі: 1. Кәсіби бухгалтерлердің әдеп кодексі, ХҚЕС (шығарылған күнінен бастап); 2. Қазақстан Республикасының заңнамасы (өзгерістер енгізілген күннен бастап);
5-бағанда Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен келісілген күні көрсетіледі.