Об утверждении Правил ведения государственного мониторинга водных объектов и водных ресурсов
Приказ Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 9 июня 2025 года № 115-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июня 2025 года № 36244
В соответствии с пунктом 6 статьи 36 Водного кодекса Республики Казахстан и пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила ведения государственного мониторинга водных объектов и водных ресурсов согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по регулированию, охране и использованию водных ресурсов Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
Н. Нуржигитов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр водных ресурсов
и ирригации
Республики Казахстан
от 9 июня 2025 года № 115-НҚ
Правила ведения государственного мониторинга водных объектов и водных ресурсов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила ведения государственного мониторинга водных объектов и водных ресурсов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 36 Водного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) и определяют порядок ведения государственного мониторинга водных объектов и водных ресурсов.
2. Государственный мониторинг водных объектов и водных ресурсов (далее – государственный мониторинг) представляет собой обеспечиваемую государством комплексную систему наблюдений, измерений, сбора, накопления, хранения, учета, систематизации, обобщения, обработки и анализа полученных данных в отношении показателей состояния водных объектов.

Су объектілері мен су ресурстарының мемлекеттік мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің 2025 жылғы 9 маусымдағы № 115-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 11 маусымда № 36244 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 36-бабының 6-тармағына және "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес су объектiлерi мен су ресурстарының мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу қағидалары бекiтілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің Су ресурстарын реттеу, қорғау және пайдалану комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрі
Н. Нуржигитов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және
ирригация министрі
2025 жылғы 9 маусымдағы
№ 115-НҚ Бұйрыққа
1-қосымша
Су объектілері мен су ресурстарының мемлекеттік мониторингін жүргізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы су объектілері мен су ресурстарына мемлекеттік мониторинг жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Су кодексінің 36-бабының 6-тармағына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында су объектілері мен су ресурстарына мемлекеттік мониторинг жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Су объектілері мен су ресурстарының мемлекеттік мониторингі (бұдан әрі – мемлекеттік мониторинг) су объектілері жай-күйінің көрсеткіштеріне қатысты алынған деректерді байқаудың, өлшеудің, жинаудың, жинақтаудың, сақтаудың, есепке алудың, жүйелеудің, қорытудың, өңдеудің және талдаудың мемлекет қамтамасыз ететін кешенді жүйесін білдіреді.

3. Государственный мониторинг проводится в целях:
1) учета, оценки и прогнозирования количества и качества водных ресурсов;
2) планирования охраны и использования водных ресурсов;
3) предупреждения вредного воздействия вод и предотвращения искусственных засух;
4) оперативного регулирования использования водных ресурсов в зависимости от водности года и водохозяйственной обстановки;
5) других целях в области охраны и использования водного фонда.
4. Государственный мониторинг проводится за:
1) состоянием дна, берегов, водоохранных зон и полос поверхностных водных объектов;
2) количественными и качественными характеристиками водных ресурсов поверхностных водных объектов;
3) использованием водных ресурсов.
5. Источниками информации для государственного мониторинга служат результаты:
1) систематических наблюдений на пунктах наблюдений государственной и частной наблюдательных сетей;
2) полевых исследований водных объектов;
3) дистанционного зондирования Земли;
4) гидрологического мониторинга и других видов мониторинга, проводимых Национальной гидрометеорологической службой;
5) санитарно-эпидемиологического мониторинга;
6) государственного мониторинга недр;
7) мониторинга экологической обстановки в зонах чрезвычайной экологической ситуации и зонах экологического бедствия;
8) мониторинга селевой и лавинной обстановки;
9) архивных данных о водных объектах и водных ресурсах;
10) другие сведения о количественном и качественном состоянии водных объектов и водных ресурсов.
6. Организацию ведения государственного мониторинга осуществляет уполномоченный орган в области охраны и использования водного фонда (далее – уполномоченный орган).
7. Уполномоченный орган обеспечивает координацию деятельности субъектов государственного мониторинга, сбор, обобщение, анализ и оценку данных государственного мониторинга, полученных от субъектов, указанных в пункте 8 настоящих Правил, ведение база данных и предоставление информации заинтересованным лицам в порядке, установленном законодательством.
Глава 2. Порядок ведения государственного мониторинга водных объектов и водных ресурсов
8. Субъектами, осуществляющими государственный мониторинг в пределах своей компетенции, являются:
1) уполномоченный орган;
2) уполномоченный орган в области охраны окружающей среды;
3) уполномоченный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
4) уполномоченный орган в сфере гражданской защиты;
5) уполномоченный орган в области космической деятельности;
6) водопользователи.
9. Уполномоченный орган в части государственного мониторинга:

3. Мемлекеттік мониторинг мынадай:
1) су ресурстарының саны мен сапасын есепке алу, бағалау және болжау;
2) су ресурстарын қорғау мен пайдалануды жоспарлау;
3) судың зиянды әсерінің алдын алу және жасанды түрде болатын қуаңшылықты болғызбау;
4) су ресурстарын жылдың сулы болуына және су шаруашылығы жағдайына қарай пайдалануды жедел реттеу;
5) су қорын қорғау және пайдалану саласындағы басқа да мақсаттарда жүргізіледі.
4. Мемлекеттік мониторинг:
1) жерүсті су объектілері түбінің, жағалауының, су қорғау аймақтары мен белдеулерінің жай-күйіне;
2) жерүсті және жерасты су объектілері су ресурстарының сандық және сапалық сипаттамаларына;
3) су ресурстарының пайдаланылуына жүргізіледі.
5. Мемлекеттік мониторинг үшін:
1) мемлекеттік және жеке байқау желілерінің байқау пункттеріндегі жүйелі байқаулардың;
2) су объектілерін далалық зерттеулердің;
3) Жерді қашықтан зондтаудың;
4) Ұлттық гидрометеорологиялық қызмет жүргізетін гидрологиялық мониторинг пен басқа да мониторинг түрлерінің;
5) санитариялық-эпидемиологиялық мониторингтің;
6) жер қойнауына мемлекеттік мониторингтің;
7) төтенше экологиялық ахуал аймақтары мен экологиялық зілзала аймақтарындағы экологиялық жағдайға мониторингтің;
8) сел және көшкін жағдайына мониторингтің;
9) су объектілері мен су ресурстары туралы архив деректерінің;
10) су объектілері мен су ресурстарының сандық және сапалық жай-күйі туралы басқа да мәліметтердің нәтижелері ақпарат көзі болып табылады.
6. Мемлекеттік мониторингті жүргізу қағидаларын су қорын қорғау және пайдалану саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) бекітеді.
7. Уәкілетті орган мемлекеттік мониторинг субъектілерінің қызметін үйлестіруді, осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген субъектілерден алынған мемлекеттік мониторинг деректерін жинауды, қорытуды, талдауды және бағалауды, деректер базасын жүргізуді және заңнамада белгіленген тәртіппен мүдделі тұлғаларға ақпарат беруді қамтамасыз етеді.
2-тарау. Су объектілері мен су ресурстарының мемлекеттік мониторингін жүргізу тәртібі
8. Өз құзыреті шегінде мемлекеттік мониторингті жүзеге асыратын субъектілер:
1) уәкілетті орган;
2) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган;
3)халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган;
4) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган;
5) ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті орган;
6) су пайдаланушылар.
9. Уәкілетті орган мемлекеттік мониторинг бөлігінде:

1) осуществляют общую координацию деятельности субъектов государственного мониторинга;
2) организуют мониторинг водных объектов на водохозяйственных системах и гидротехнических сооружениях, включая мониторинг их технического состояния находящихся в ведении подведомственных организации;
3) ведет государственный мониторинг подземных вод, обработку, накопление, хранение и обобщение данных о состоянии подземных водных объектов;
4) организуют мониторинг использования водных ресурсов на основе данных, предоставляемых водопользователями и разрешений на специальное водопользование;
5) безвозмездно представляет обобщенные данные по мониторингу подземных вод уполномоченному органу в области охраны окружающей среды;
6) обеспечивают сбор, обработку, анализ, накопление, хранение данных мониторинга по подпунктам 2) и 4) настоящего пункта и их интеграцию в национальную информационную систему водных ресурсов;
7) предоставляют информацию, указанную в приложении 1 к настоящим Правилам, в Национальную гидрометеорологическую службу, уполномоченный орган в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения.
10. Уполномоченный орган в области охраны окружающей среды через Национальную гидрометеорологическую службу в части государственного мониторинга поверхностных водных объектов обеспечивает:
1) создание и развитие государственной наблюдательной сети станций и постов на поверхностных водных объектах, а также организацию наблюдений за гидрологическим режимом, количественными и качественными (физическими, химическими, гидробиологическими) показателями поверхностных вод;
2) организацию сбора, обработки, обобщения, накопления, хранения и распространения информации, ведение банка данных мониторинга поверхностных вод;
3) предоставление государственным органам, водопользователям информации об уровне загрязнения поверхностных водных объектов и возможности его изменения, экстренной информации о резких изменениях уровня загрязнения;
4) безвозмездную передачу ведомству уполномоченного органа и бассейновым водным инспекциям по охране и регулированию водных ресурсов (далее - БВИ), уполномоченному органу в сфере гражданской защиты и его территориальным подразделениям прогностической, оперативной гидрологической информации согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящим Правилам.
11. Уполномоченный орган в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения в рамках санитарно-эпидемиологического мониторинга обеспечивает:
1) осуществление санитарно-эпидемиологического мониторинга качества воды поверхностных водных объектов, используемых для питьевого, хозяйственно-бытового и рекреационного водопользования, и централизованных и нецентрализованных систем питьевого водоснабжения в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области здравоохранения;

1) мемлекеттік мониторинг субъектілерінің қызметін жалпы үйлестіруді жүзеге асырады;
2) ведомстволық бағынысты ұйымдардың қарамағындағы су шаруашылығы жүйелері мен гидротехникалық құрылыстардағы су объектілерінің мониторингін, оның ішінде олардың техникалық жай-күйінің мониторингін ұйымдастырады;
3) жер асты суларының мемлекеттік мониторингін, жерасты су объектілерінің жай-күйі туралы деректерді өңдеуді, жинақтауды, сақтауды және қорытуды жүргізеді;
4) су пайдаланушылар ұсынатын деректер және арнайы су пайдалануға рұқсаттар негізінде су ресурстарын пайдалану мониторингін ұйымдастырады;
5) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органға жер асты суларының мониторингі бойынша жалпыланған деректерді өтеусіз ұсынады;
6) Осы тармақтың 2) және 4) тармақшалары бойынша мониторинг деректерін жинауды, өңдеуді, талдауды, жинақтауды, сақтауды және олардың су ресурстарының ұлттық ақпараттық жүйесіне интеграциялануын қамтамасыз етеді;
7) осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген ақпаратты Ұлттық гидрометеорологиялық қызметке, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне ұсынады.
10. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган Ұлттық гидрометеорологиялық қызмет арқылы жер үсті су объектілерінің мемлекеттік мониторингі бөлігінде мыналарды:
1) жер үсті су объектілерінде станциялар мен бекеттердің мемлекеттік бақылау желісін құру және дамыту, сондай-ақ жер үсті суларының гидрологиялық режимін, сандық және сапалық (физикалық, химиялық, гидробиологиялық) көрсеткіштерін бақылауды ұйымдастыруды;
2) ақпаратты жинауды, өңдеуді, қорытуды, жинақтауды, сақтауды және таратуды ұйымдастыруды, жер үсті сулары мониторингінің деректер банкін жүргізуді;
3) мемлекеттік органдарға, су пайдаланушыларға жер үсті су объектілерінің ластану деңгейі және оны өзгерту мүмкіндігі туралы ақпарат, ластану деңгейінің күрт өзгеруі туралы шұғыл ақпарат беруді;
4) осы Қағидаларға 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес уәкілетті органның ведомствасына және су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі бассейндік су инспекцияларға (бұдан әрі - БСИ), азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне болжамдық, жедел гидрологиялық ақпаратты өтеусіз беру қамтамасыз етеді.
11. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы уәкілетті орган санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг шеңберінде мыналарды:
1) Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау саласындағы заңнамасына сәйкес ауыз су, шаруашылық-тұрмыстық және рекреациялық су пайдалану үшін пайдаланылатын жерүсті су объектілерінің және ауыз сумен жабдықтаудың орталықтандырылған және орталықтандырылмаған жүйелерінің су сапасына санитариялық-эпидемиологиялық мониторингті жүзеге асыруды;

124
река Нарын-село Улкен Нарын
125
река Оба-город Шемонаиха
126
река Ульби-село Ульби Перевалочная
127
река Улкен Бокен-село Джумба
область Абай
128
река Аягоз-город Аягоз
129
река Аягоз-поселок Тарбагатай
130
река Ертис-село Семиярка
131
река Емель-поселок Кызылту
Приложение 3
к Правилам ведения
государственного мониторинга
водных объектов
и водных ресурсов
Перечень прогностической и гидрологической информации, предоставляемой
национальной гидрометеорологической службой в ведомство уполномоченного органа
и бассейновым водным инспекциям, в Командный центр стратегического
планирования и оперативного управления и территориальным подразделениям
уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
№ п/п
Вид информации
Периодичность
Организация, которая представляет информацию
Организация, которая получает информацию
1
2
3
4
5
1
Справка консультация о накоплении влагозапасов в бассейнах рек Казахстана по данным на 1 февраля и ожидаемой водности рек в период половодья и в вегетационный период
Один раз в год (предварительный прогноз)
Национальная гидрометеорологическая служба
Ведомство уполномоченного органа, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
2
Справка консультация о накоплении влагозапасов в бассейнах рек Казахстана по данным на 1 марта и ожидаемой водности рек в период половодья и в вегетационный период
Один раз в год (основной прогноз, по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба
Ведомство уполномоченного органа, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
3
Прогноз сроков вскрытия от ледостава (Ертис, Сырдарья)
Один раз в год (по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба и его филиалы
Ведомство уполномоченного органа, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
4
Прогноз появления плавучего льда и установления ледостава (Ертис, Сырдарья, Иле)
Один раз в год (по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба и его филиалы
Ведомство уполномоченного органа, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
5
Справка консультация о накоплении влагозапасов в бассейнах горных рек Туркестанской, Жамбылской, Алматинской и Восточно-Казахстанской областей по данным на 1 апреля и прогноз водности на вегетационный период
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
Национальная гидрометеорологическая служба
Ведомство уполномоченного органа, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
6
Ежедневный гидрологический бюллетень по Республике Казахстан
Ежедневно (кроме выходных и праздничных дней)
Национальная гидрометеорологическая служба
Ведомство уполномоченного органа, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
7
Справка о водно-ледовой обстановке на реке Сырдарья в период ледостава
С 1 декабря до даты разрушения ледостава ежедневно (кроме выходных и праздничных дней)
Национальная гидрометеорологическая служба и его филиалы
Ведомство уполномоченного органа, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления уполномоченного органа в сфере гражданской защиты и его территориальные подразделения
Акмолинская область
8
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Акмолинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа, Есильская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
9
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
10
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Актюбинская область
11
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Актюбинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Актюбинский отдел Жайык–Каспийской водной инспекции по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
12
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
13
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Области Алматинская и Жетісу
14
Водный баланс озер и водохранилищ по:
Алматинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Балкаш–Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов
озеру Балхаш
Один раз в год
Капшагайскому водохранилищу
Один раз в месяц
15

124
Нарын өзені–Үлкен Нарын ауылы
125
Оба өзені–Шемонайха ауылы
126
Үлбі өзені–Үлбі Перевалочная ауылы
127
Үлкен Бөкен–Жұмба ауылы
Абай облысы
128
Аягөз өзені–Аягөз қаласы
129
Аягөз өзені–Тарбағатай ауылы
130
Ертіс өзені–Семиярка ауылы
131
Емел өзені–Қызылту кенті
Су объектілері мен су
ресурстарының мемлекеттік
мониторингін жүргізу
қағидаларына
3-қосымша
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің уәкілетті орган ведомствосына және бассейндік су инспекцияларына, Стратегиялық жоспарлау және жедел - басқару командалық орталығына және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне ұсынатын болжамдық және гидрологиялық ақпараттың тізбесі
Р/с №
Ақпарат түрі
Кезеңділігі
Ақпаратты беретін ұйым
Ақпаратты алатын ұйым
1
2
3
4
5
1
Қазақстанның бассейндеріндегі 1 ақпандағы деректер бойынша су қорының жиналуы және су тасуы және суару кезеңінде күтілетін өзен сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (алдын ала болжам)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі
Уәкілетті органның ведомствосы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
2
Қазақстанның бассейндеріндегі 1 наурыздағы деректер бойынша су қорының жиналуы және су тасуы және суару кезеңінде күтілетін өзен сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі
Уәкілетті органның ведомствосы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
3
Мұздан ашылу мерзімінің болжамы (Ертіс, Сырдария)
Жылына бір рет (қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі және оның филиалдары
Уәкілетті органның ведомствосы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
4
Жүзбе мұздың пайда болуының және мұз құрсаудың анықталуының болжамы (Ертіс, Сырдария, Іле)
Жылына бір рет (қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі және оның филиалдары
Уәкілетті органның ведомствосы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
5
Түркістан, Жамбыл, Алматы және Шығыс Қазақстан облыстарының таулы өзендерінің бассейндеріндегі 1 сәуірдегі деректер бойынша ылғал қорының жиналуы туралы консультациялық анықтама және суару кезеңіндегі сулылыққа болжам
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі және оның филиалдары
Уәкілетті органның ведомствосы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
6
Қазақстан Республикасы бойынша күн сайынғы гидрологиялық бюллетені
Күн сайын (демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі және оның филиалдары
Уәкілетті органның ведомствосы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
7
Сырдария өзенінде мұзқұрсау кезеңіндегі су-мұз жағдайы туралы анықтама
1 желтоқсаннан бастап тұрған мұздың бұзылу күніне дейін күн сайын (демалыс және мерекелік күндерін қоспағанда)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі және оның филиалдары
Уәкілетті органның ведомствосы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшелері
Ақмола облысы
8
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Ақмола филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциялары, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
9
Өзендер бойынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
10
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасқыны кезеңінде күн сайын
Ақтөбе облысы
11
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Ақтөбе филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясының Ақтөбе бөлімі, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
12
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
13
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасқыны кезеңінде күн сайын
Алматы және Жетісу облыстары
14
Өзендер мен су қоймаларындағы су балансы:
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Алматы филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы
Балқаш көлі бойынша
Жылына бір рет
Қапшағай су қоймасы бойынша
Айына бір рет
15

Прогноз притока воды в Капшагайское водохранилище ежемесячно и на 2 – 4 кварталы
Ежемесячно, один раз в год по данным на 1 марта и 1 апреля
16
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Ведомство уполномоченного органа и Балкаш–Алакольская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
17
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
18
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
Атырауская область
19
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Атырауский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Жайык–Каспийская бассейновая водная инспекция бассейновая инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
20
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
21
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Западно–Казахстанская область
22
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Западно–Казахстанский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Западно–Казахстанский отдел Жайык–Каспийской водной инспекции по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
23
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
24
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Жамбылская область
25
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
Жамбылский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Шу-Таласская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
26
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
27
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Области Карагандинская и Ұлытау
28
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
Карагандинский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Нура-Сарысуская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
29
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
30
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Костанайская область
31
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется
Костанайский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Тобол-Торгайская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
32
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
33
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно период половодья
Кызылординская область
34
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Кызылординский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Арало-Сырдарьинская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Мангистауская область
35
Гидрологические данные об уровнях Касспийского моря
Ежемесячно
Мангистауский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Мангистауский отдел Жайык–Каспийской бассейновой инспекции по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Туркестанская область
36
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
Туркестанский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Туркестанский отдел Арало-Сырдарьинской бассейновой водной инспекции по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальные подразделениям уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
37
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
38
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Павлодарская область
39
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
Павлодарский филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Павлодарский отдел Ертисской бассейновой водной инспекции по охране и регулированию использования водных ресурсов, центр управления в кризисных ситуациях и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
40
Справка консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
41
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно в период половодья
Северо-Казахстанская область
42
Справка консультация об ожидаемой водности рек
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется
Северо-Казахстанкий филиал Национальной гидрометеорологической службы
Ведомство уполномоченного органа и Северо-Казахстанский отдел Есильской бассейновой водной инспекции по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
43
Прогноз максимальных уровней воды по рекам
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта, по мере необходимости прогноз уточняется)
44
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно период половодья
Области Абай и Восточно–Казахстанская
45
Прогноз притока воды в Бухтарминское водохранилище на месяцы и соответствующие кварталы
Ежемесячно, один раз квартал
Национальная гидрометеорологическая служба и его Восточно–Казахстанский филиал
Ведомство уполномоченного органа и Ертисская бассейновая водная инспекция по охране и регулированию использования водных ресурсов, Командный центр стратегического планирования и оперативного управления и территориальное подразделение уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
46
Прогноз притока воды в Шульбинском водохранилище на месяцы и соответствующие кварталы
Ежемесячно, один раз квартал
47
Прогноз суммарного стока рек Оба и Ульби
Ежедневно в период проведения природоохранных попусков
48
Фактические данные по притоку воды в Бухтарминское и Шульбинское водохранилище в период природоохранных попусков
Ежедневно в период проведения природоохранных попусков
49
Справка консультация об ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 марта
Один раз в год (основной прогноз по данным на 1 марта)
50
Справка-консультация о ожидаемой водности рек на вегетационный период по данным на 1 апреля
Один раз в год (основной прогноз на вегетацию по данным на 1 апреля, по мере необходимости прогноз уточняется)
51
Гидрологические данные (расход, уровень, температура воды, ледовые явления) рек
Ежедневно
Приложение 4
к Правилам ведения
государственного мониторинга
водных объектов
и водных ресурсов
Перечень оперативной гидрологической информации, предоставляемой национальной
гидрометеорологической службой в уполномоченный орган, Командный центр
стратегического планирования и оперативного управления и территориальным
подразделениям уполномоченного органа в сфере гражданской защиты
Ежедневный гидрологический бюллетень:
№ п/п
Наименование гидропостов
Вид информации

Ай сайынғы және 2 және 4-тоқсандардағы Қапшағай су қоймасына ағып келген судың болжамы
Ай сайын, 1 наурыздағы және 1 сәуірдегі деректер бойынша жылына бір рет
16
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Балқаш-Алакөл бассейндік су инспекциясы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
17
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
18
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Атырау облысы
19
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Атырау филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
20
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
21
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасқыны кезеңінде күн сайын
Батыс Қазақстан облысы
22
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Батыс Қазақстан филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясының Батыс Қазақстан бөлімі, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
23
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
24
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасқыны кезеңінде күн сайын
Жамбыл облысы
25
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің Жамбыл филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Шу-Талас бассейндік су инспекциясы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
26
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
27
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Қарағанды және Ұлытау облыстары
28
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Қарағанды филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Нұра-Сарысу бассейндік су инспекциясы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
29
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
30
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасқыны кезеңінде күн сайын
Қостанай облысы
31
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Қостанай филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Тобыл-Торғай бассейндік су инспекциясы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
32
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
33
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Қызылорда облысы
34
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Қызылорда филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
Маңғыстау облысы
35
Каспий теңізінің деңгейі туралы гидрологиялық деректер
Ай сайын
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Маңғыстау филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Жайық-Каспий бассейндік су инспекциясының Маңғыстау бөлімі, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
Түркістан облысы
36
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Түркістан филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік су инспекциясының Түркістан бөлімі, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
37
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
38
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Павлодар облысы
39
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Павлодар филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік су инспекциясының Павлодар бөлімі, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
40
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
41
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Солтүстік Қазақстан облысы
42
Өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметтің Солтүстік Қазақстан филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Есіл бассейндік су инспекциясының Солтүстік Қазақстан бөлімі, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
43
Өзендер бойынша барынша жоғарғы су деңгейінің болжамы
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
44
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Абай және Шығыс Қазақстан облыстары
45
Бұқтырма су қоймасына ағып келген судың айлардағы және тиісті тоқсандағы болжамы
Ай сайын, тоқсанына бір рет
Ұлттық гидрометеороло-гиялық қызметі және оның Шығыс Қазақстан филиалы
Уәкілетті органның ведомствосы және Су ресурстарын қорғау және пайдалануды реттеу жөніндегі Ертіс бассейндік инспекциясы, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығы және оның аумақтық бөлімшесі
46
Шүлбі су қоймасына ағып келген судың айлардағы және тиісті тоқсандағы болжамы
Ай сайын, тоқсанына бір рет
47
Оба және Үлбі өзендерінің жалпы ағынының болжамы
Табиғатты қорғау су тастаулар жүргізу кезеңінде күн сайын
48
Табиғатқорғау су тастаулар жүргізу кезеңіндегі Бұқтырма және Шүлбі су қоймаларына ағып келген судың нақты деректері
Табиғатты қорғау су тастаулар жүргізу кезеңінде күн сайын
49
1 наурыздағы деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 наурызға берілген деректер бойынша негізгі болжам)
50
1 сәуірдегі деректер бойынша суару кезеңіндегі өзендердің күтілетін сулылығы туралы консультациялық анықтама
Жылына бір рет (1 сәуірге берілген деректер бойынша негізгі болжам, қажеттілік бойынша болжам нақтыланады)
51
Өзендердің гидрологиялық деректері (су шығысы, деңгейі, температурасы, мұз құбылысы)
Күн сайын
Су тасуы кезеңінде күн сайын
Су объектілері мен су
ресурстарының мемлекеттік
мониторингін жүргізу
қағидаларына
4-қосымша
Ұлттық гидрометеорологиялық қызметтің уәкілетті органға, азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның Стратегиялық жоспарлау және жедел басқару командалық орталығына және аумақтық бөлімшелеріне ұсынатын жедел гидрологиялық ақпараттың тізбесі
Күнделікті гидрологиялық бюллетень:
№ п/п
Гидробекеттер атауы
Ақпарат түрі

1. Приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 19-1/718 "Об утверждении Правил ведения государственного учета вод и их использования, государственного водного кадастра и государственного мониторинга водных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12109).
2. Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 208 "О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 19-1/718 "Об утверждении Правил ведения государственного учета вод и их использования, государственного водного кадастра и государственного мониторинга водных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14194).
3. Пункт 4 Перечня некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 августа 2020 года № 183 "О внесении изменений в некоторые приказы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21077).
4. Приказ исполняющего обязанности Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 220 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйств Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 19-1/718 "Об утверждении Правил ведения государственного учета вод и их использования, государственного водного кадастра и государственного мониторинга водных объектов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33121).

1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 19-1/718 "Суларды және олардың пайдаланылуын мемлекеттiк есепке алуды, мемлекеттiк су кадастрын және су объектiлерiнiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына өзгеріс енгізу туралы бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12109 болып тіркелді).
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрі міндетін атқарушының 2023 жылғы 17 шілдедегі № 220 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 19-1/718 "Суларды және олардың пайдаланылуын мемлекеттiк есепке алуды, мемлекеттiк су кадастрын және су объектiлерiнiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу қағидаларын бекіту туралы" бұйрығына өзгеріс енгізу туралы бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14194 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 6 тамыздағы № 183 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 4-тармағы. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21077 болып тіркелген).
4. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрі міндетін атқарушының 2023 жылғы 17 шілдедегі № 220 "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 19-1/718" суларды мемлекеттік есепке алуды және оларды пайдалануды, мемлекеттік су кадастрын және су объектілерінің мемлекеттік мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы "Бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33121 болып тіркелген).