О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки"
Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 20 мая 2025 года № 162-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2025 года № 36130
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28994) следующие изменения:
в Правилах возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, утвержденных указанным приказом:
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Заявителю на основании решения Оператора, возмещаются затраты, указанные в подпунктах 1), 2), 4), 5) и 7) пункта 9, а также в пункте 10 настоящих Правил в следующем порядке:
1) субъектам крупного предпринимательства в размере 30 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
2) субъектам среднего предпринимательства в размере 50 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
3) субъектам малого предпринимательства в размере 60 % от суммы, документально подтвержденных затрат.

"Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2025 жылғы 20 мамырдағы № 162-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 20 мамырда № 36130 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28994 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Отандық өңделген тауарларды және көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша қабылданған халықаралық міндеттемелер аясында өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларында:
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Өтініш берушіге оператордың шешімі негізінде осы Қағидалардың 9-тармағында 1), 2), 4), 5) және 7) тармақшаларда, сондай-ақ 10-тармағында көрсетілген шығындар мынадай тәртіппен өтеледі:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 30% мөлшерінде құжаттамалық расталған шығындар;
2) орта кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 50% мөлшерінде құжаттамалық расталған шығындар;
3) шағын кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 60% мөлшерінде құжаттамалық расталған шығындар жүзеге асырылады.

Заявителю на основании решения Оператора, возмещаются затраты, указанные в подпунктах 8) и 9) пункта 9 настоящих Правил в следующем порядке:
1) товары верхнего передела в размере 80 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
2) товары среднего передела в размере 50 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
3) товары нижнего передела в размере 30 % от суммы, документально подтвержденных затрат.
Сумма затрат, возмещаемая заявителю, увеличивается на 5 % от суммы документально подтвержденных затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, при привлечении отечественных грузоперевозчиков.
Сумма затрат, возмещаемая заявителю, увеличивается на 5 % от суммы документально подтвержденных затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, при транспортировке товаров через морские порты Республики Казахстан.";
часть четвертую пункта 12 изложить в следующей редакции:
"Размер возмещения части затрат по видам, указанным в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, не может превышать сумму уплаченных налогов в году, предшествующем году подачи заявки.";
подпункт 8) пункта 17 изложить в следующей редакции:
"8) в зависимости от вида транспорта предоставляются следующие документы:
при перевозке автомобильным транспортом – международная товарно-транспортная накладная;
при перевозке железнодорожным транспортом – железнодорожная транспортная накладная, а также перечень выполненных работ, оказанных услуг к договору о перевозке (если в акте выполненных работ/оказанных услуг не отражена полная информация о них);
при перевозке воздушным транспортом – грузовая авианакладная;
при перевозке морским транспортом – коносамент или морская накладная.";
подпункт 2) пункта 20 изложить в следующей редакции:
"2) содержащие сведения о затратах по продвижению своих товаров и ИКУ, которые:
относятся к видам затрат, указанным в пунктах 9 и 10 настоящих Правил;
были понесены заявителем по видам затрат, указанным в пунктах 9 и 10 настоящих Правил, в году, предшествующем году подачи заявки.";
подпункт 4) части третьей пункта 22 изложить в следующей редакции:
"4) сумма заявленных затрат по заявкам, поступившим от одного Заявителя в одном финансовом (календарном) году, по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил превышает сумму уплаченных налогов в году, предшествующем году подачи заявки.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения о возможности возмещения части затрат, заключает с заявителем соглашение.
При отказе от подписания или не подписания соглашения заявителем в течение указанного срока, Оператором возмещение части затрат заявителю не производится.";
приложение к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

Осы Қағидалардың 9-тармағының 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген өтініш берушінің құжаттамалық расталған шығындары оператордың шешімі негізінде мынадай тәртіппен өтеледі:
1) өтеуге ұсынылған құжаттамалық расталған шығындар соманың 80% мөлшерінде Жоғарғы қайта бөлу тауарлары;
2) өтеуге ұсынылған құжаттамалық расталған шығындар соманың 50% мөлшерінде орташа қайта бөлінген тауарлар;
3) өтеуге ұсынылған құжаттамалық расталған шығындар соманың 30% мөлшерінде төменгі қайта бөлу тауарлары.
Өтініш берушіге өтелетін шығындар сомасы отандық жүк тасымалдаушыларды тартқан кезде осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген құжаттамалық расталған шығындар сомасынан 5% - ға ұлғаяды.
Өтініш берушіге өтелетін шығындар сомасы тауарларды Қазақстан Республикасының теңіз порттары арқылы тасымалдау кезінде осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген құжатталған расталған шығындар сомасының 5% - на ұлғаяды.";
12-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрлер бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу мөлшері өтінім берілген жылдың алдындағы жылы төленген салықтардың сомасынан аспауға тиіс.";
17-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) көлік түріне байланысты келесі құжаттар ұсынылады:
Автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде – халықаралық тауар-көлік жүкқұжаты;
Теміржол көлігімен тасымалдау кезінде – темір жол көлік жүкқұжаты, және де тасымалдау туралы шартқа орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің тізбесі (егер орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер актісінде олар туралы толық ақпарат көрсетілмесе);
әуе көлігімен тасымалдау кезінде – әуе жүк қоймасы;
теңіз көлігімен тасымалдау кезінде – коносамент немесе теңіз жүкқұжаты.";
20-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) өз тауарларын және АКҚ-ны ілгерілету жөніндегі шығындар туралы мәліметтерді қамтитын;
осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген шығындар түрлеріне жатады;
өтінім беруші осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген шығындар түрлері бойынша өтінім берген жылдың алдындағы жылы шеккен.";
22-тармақтың үшінші бөлігінің 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрі бойынша бір өтініш берушіден бір қаржы (күнтізбелік) жылы келіп түскен өтінімдер бойынша мәлімделген шығындардың сомасы өтінім берілген жылдың алдындағы жылы төленген салықтардың сомасынан асады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Оператор шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтініш берушімен келісім жасасады.
Өтініш беруші көрсетілген мерзім ішінде келісімге қол қоюдан немесе қол қоймаудан бас тартқан кезде оператор шығындардың бір бөлігін өтеуді өтініш берушіге жүргізбейді.";
көрсетілген қағидаларға қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту продвижения экспорта Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
А. Шаккалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 20 мая 2025 года № 162-НҚ
Приложение
к Правилам возмещения
части затрат субъектов
промышленно-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных товаров и услуг
обрабатывающей промышленности,
а также информационно-
коммуникационных услуг
на внешние рынки в рамках
принятых международных обязательств
Форма
Заявка на получение возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности
Кому: ________________________________________________________________
(наименование Оператора)
От кого: ______________________________________________________________
(полное наименование заявителя с указанием организационно- правовой формы)
Государственная регистрация/перерегистрация
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(№ свидетельства/справки/уведомления о начале деятельности в качестве
индивидуального предпринимателя, кем и когда выдано)
Фактический адрес: ____________________________________________________
БИН/ИИН: ____________________________________________________________
Наименование отрасли: __________________________________________________
Вид деятельности: ______________________________________________________
Численность сотрудников: _______________________________________________
Категория субъекта предпринимательства: _________________________________
(малое/среднее/крупное предприятие)
Производственная мощность, возможности увеличения: _____________________
(обязательно указать единицу измерения)
* Производитель: ___________ Товар: ____________ Объем товара: ___________
* (Заполняется трейдером)
Объем фактической валютной выручки (в соответствии со справкой банка второго
уровня) за полугодие предшествующей дате подачи заявки ___________________
тенге/иностранная валюта.
Фактическая загруженность производства: _____________________ (в процентах)
Руководитель: _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер телефона)
Контактное лицо, заполнившее заявку на возмещение:
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, электронный адрес, номера
телефона, факса)
Сведения о реализуемых отечественных товарах обрабатывающей промышленности
и/или о предоставляемых ИКУ:
______________________________________________________________________
Наименование товаров с указанием товарной позиции на уровне 6 и более знаков
ЕТН ВЭД ЕАЭС и/или ИКУ на уровне не менее 4 знаков ОКВЭД:
______________________________________________________________________
№ п/п
Документ, удостоверяющий страну происхождения товара
№ п/п
Акционеры/Участники заявителя
Наименование документа
Дата выдачи
Срок действия
Наименование товара
Код ТН ВЭД и/или ОКВЭД
Наименование товара с указанием кода ТН ВЭД/ ИКУ с кодом ОКВЭД
Наименование акционера/участника
Доля участия (указать процентное соотношение)
1
2
Продолжение таблицы:
№ пп
Договор
Акты выполненных работ / услуг
Счет-фактура
Платежное поручение
Счет на оплату
Курс НБ РК на дату валютирования
Затраты заявленные заявителем (по документам заявки)
дата
Сумма
дата
Сумма
дата
Сумма
дата
Сумма
дата
Сумма
без НДС и акцизы РК
Затраты, связанные с рекламой товаров/ ИКУ за рубежом:
1
2
Затраты на прямое участие в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы, саммиты и конференции (в том числе в формате онлайн):
1
2
Затраты на содержание филиалов, представительств, торговых площадей, склада и торговых полок за рубежом:
1
2
Затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией на электронно-торговых площадках, товарных знаков (бренда) за рубежом:
1
2
Затраты, связанные с прохождением зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции либо соответствия заявителя требованиям, установленным законодательством страны Покупателя, условиям договоров (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции либо подтверждения соответствия заявителя требованиям, установленным законодательством страны Покупателя, условиям договоров и наличия сертификата либо подтверждающего документа)
1
2
Затраты на проведение мероприятий, связанных с процедурами оценки соответствия товаров требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, включая стандарты организации, или условиям договоров или подтверждением права на осуществление деятельности по реализации товаров за рубежом (документы об оценке соответствия), а также затраты, понесенные при доставке до пункта испытания и обратно пробных образцов продукции для прохождения процедуры оценки соответствия (при положительном прохождении процедур и наличии документа об оценке соответствия);
1
2
Затраты, связанные с прохождением зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции и наличия сертификата либо подтверждающего документа):
1
2
Затраты, связанные с организацией и проведением за рубежом демонстрации отечественных информационно-коммуникационных услуг и разработок в сфере информационно-коммуникационных технологий для потенциальных покупателей:
1
2
Затраты, связанные с организацией доставки товаров и оплатой услуг по перевозке автомобильным, железнодорожным, воздушным, морским транспортом:
Акт выполненных работ / оказанных услуг
Счет-фактура / Инвойс
Акт сверки взаиморасчетов/Платежное поручение
Копии транспортных накладных (в зависимости от вида транспорта)
Договор на поставку, заключенный между заявителем и покупателем
Курс НБ РК на дату валютирования
Заявленные затраты, без НДС и акцизов РК
дата
сумма
дата оборота
сумма
дата
сумма
Дата
номер вагона / государственный номер и марка авто / и другое.
экспортное направление (страна экспорта)
сумма согласно расшифровке к АВР
Дата
1
2
*При заполнении вышеприведенных таблиц не допускается объединение и удаление ячеек.

2. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Экспортты ілгерілету департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
А. Шаккалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министірлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрі
2025 жылғы 20 мамырдағы
№ 162-НҚ Бұйрығына
қосымша
Отандық өңделген тауарларды
және көрсетілетін қызметтерді,
сондай-ақ ақпараттық-
коммуникациялық қызметтерді
сыртқы нарықтарға ілгерілету
бойынша қабылданған
халықаралық міндеттемелер
аясында өнеркәсіптік-
инновациялық қызмет
субъектілері шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
қосымша
Нысан
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға өтінім
Кімге: ____________________________________________________________________
(Оператордың атауы)
Кімнен: ___________________________________________________________________
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, өтініш берушінің толық атауы)
Мемлекеттік тіркеу / қайта тіркеу
__________________________________________________________________________
(дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы куәліктің №/анықтаманың/
хабарламаның, кім және қашан берді)
Нақты мекенжайы: _________________________________________________________
БСН / ЖСН: _______________________________________________________________
Сала атауы: _______________________________________________________________
Қызмет түрі: ______________________________________________________________
Қызметкерлер саны: ________________________________________________________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің санаты: ___________________________________
(шағын/орта/ірі кәсіпорын)
Өндірістік қуаты, ұлғайту мүмкіндігі: __________________________________________
(өлшем бірлігін міндетті түрде көрсету керек)
*Өндіруші: ______ Тауар: _______ Тауар көлемі: ________________________________
* (Трейдер толтырады)
Өтінім берілген күннің алдындағы жарты жылдағы нақты валюталық түсімнің көлемі
(ЕДБ анықтамасына сәйкес) _____________________________ теңге/шетел валютасы.
Өндірістің нақты жүктелуі: ________________________________________ (пайызбен)
Басшы: ___________________________________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты( бар болса), лауазымы, телефон нөмірі)
Өтеуге өтінімді толтырған байланыс жасаушы тұлға:
__________________________________________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты( бар болса) лауазымы, электронлдық мекенжайы, телефон, факс нөмірлері)
Өткізілетін отандық өңделген тауарлар және / немесе көрсетілетін АКҚ туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
ЕАЭО СЭҚ БТН 6 және одан да көп белгілері деңгейінде тауар позициясын
және/немесе ЭҚТЖЖ 4 белгісінен кем емес деңгейде көрсете отырып, тауарлардың атауы:
__________________________________________________________________________
№ р/с
Тауардың шығарылған елін куәландыратын құжат
№ р/с
Акционерлер/Өтініш берушінің Қатысушылары
Құжаттың атауы
Берілген күні
Қолданылу мерзімі
Тауардың атауы
СЭҚ ТН және/ немесе ЭҚТЖ коды
СЭҚ ТН коды көрсетілген Тауардың атауы
Акционердің/қатысушының атауы
Қатысу үлесі (пайыздық арақатынасты көрсету)
1
2
Кестенің жалғасы
№ р/с
Шарт
Орындалған жұмыстардың / қызметтердің актілері
Төлеуге арналған шот / шот-фактура
Төлем тапсырмасы
Төлеуге арналған шоттар
Валюталау күнгі ҚР ҰБ бағамы
Өтініш беруші мәлімдеген шығындар (құжаттар бойынша өтінімдер)
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
ҚҚС-сыз және ҚР акциздері
Шетелде тауарларды /АКҚ жарнамалауға байланысты шығындар:
1
2
Көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, конгресстерге, саммит және конференцияларға, өнімді ілгерілетуге байланысты шетелдік іс-шараларға қатысу шығындары бойынша (оның ішінде онлайн форматта):
1
2
Шетелде филиалдарды, өкілдіктерді, сауда алаңдарын, қоймалар мен сауда сөрелерін ұстауға арналған шығындар:
1
2
Шетелде және электрондық сауда алаңдарында тауар белгілерін (брендін) тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар:
1
2
Шетелдік сертификаттаудан, аккредиттеуден, инспекциядан өтуге не өтініш берушінің Сатып алушы елдің заңнамасында белгіленген талаптарға, шарттардың талаптарына сәйкестігіне байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімінен оң өту не өтініш берушінің Сатып алушы елдің заңнамасында белгіленген талаптарға, шарттардың талаптарына сәйкестігін растау және сертификаттың не растайтын құжаттың болуы кезінде)
1
2
Ұйымның стандарттарын қоса алғанда, техникалық регламенттерде, стандарттарда белгіленген талаптарға тауарлардың сәйкестігін бағалау рәсімдеріне немесе шарттардың талаптарына немесе тауарларды шетелде өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығын растауға байланысты іс-шараларды жүргізуге арналған шығындар (сәйкестікті бағалау туралы құжаттар), сондай-ақ сынақ пунктіне дейін және өнімнің сынама үлгілерін кері жеткізу кезінде жұмсалған шығындар сәйкестікті бағалау рәсімінен өту (рәсімдерден оң өткен және сәйкестікті бағалау туралы құжат болған кезде);
1
2
Шетелдік сертификаттаудан, аккредиттеуден, инспекциядан өтуге байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімінен оң өткен және сертификат не растайтын құжат болған кезде):
1
2
Әлеуетті сатып алушылар үшін ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы отандық ақпараттық-коммуникациялық қызметтер мен әзірлемелерді шетелде көрсетуді ұйымдастыруға және өткізуге байланысты шығындар:
1
2
Тауарларды жеткізуді ұйымдастыруға және автомобиль, теміржол, әуе, теңіз көлігімен тасымалдау жөніндегі қызметтерге ақы төлеуге байланысты шығындар:
Орындалған жұмыстар / көрсетілген қызметтер актісі
Шот-фактура / Инвойс
Төлем тапсырмасы
Көлік жүк құжаттарының көшірмелері (көлік түріне байланысты)
Өтінім беруші мен сатып алушы арасында жасалған жеткізу шарты
Валюталау күніне ҚР ҰБ бағамы
ҚР ҚҚС-сыз және акциздерсіз мәлімделген шығындар
күні
сомасы
айналым күні
сомасы
күні
сомасы
күні
вагон нөмірі / мемлекеттік нөмірі және автомобиль маркасы / және басқалар.
экспорттық бағыт (экспорт елі)
АВР ға транскрипцияға сәйкес сома
күні
1
2
*Жоғарыда келтірілген кестелерді толтыру кезінде ұяшықтарды біріктіруге және жоюға жол берілмейді

1. Общая сумма заявляемых к возмещению части затрат:
_________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
2. Данной заявкой Заявитель берет на себя ответственность за достоверность
представленных документов, информации, исходных данных, расчетов, обоснований,
а также, что заявленные на возмещение затраты ранее не возмещались,
не финансируются и не профинансированы за счет средств республиканского и/или
местного бюджетов в рамках текущих или иных мер государственной поддержки,
предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области
предпринимательства, а также соответствуют пункту 4 Правил возмещения части
затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению
отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также
информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых
международных обязательств, утвержденных приказом исполняющего обязанности
Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года
№ 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов
промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров
и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных
услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня
отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также
информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются
затраты по их продвижению на внешние рынки" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28994).
Руководитель: ____________________________________________________
Дата подачи заявки: ___________________
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
НДС РК – налог на добавленную стоимость Республики Казахстан;
ЕТН ВЭД ЕАЭС – единая товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза;
АВР – Акт выполненных работ (оказанных услуг)
ОКВЭД – общий классификатор видов экономической деятельности;
НБ РК – Национальный банк Республики Казахстан;
PDF (Portable Document Format) – ПФД (портативный формат документа);
ТН ВЭД – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности;
ИКУ – информационно-коммуникационные услуги.

1. Шығындардың бір бөлігін өтеуге мәлімделген жалпы сома:
__________________________________________________ тенге.
(сомасы сандармен және жазумен)
2. Осы өтініммен өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, ақпараттың, бастапқы деректердің, есеп айырысулардың, негіздемелердің дұрыстығы үшін, сондай-ақ өтеуге мәлімделген шығындардың бұрын Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген ағымдағы немесе өзге де мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде республикалық және/немесе жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен өтелмегені, қаржыландырылмағаны және қаржыландырылмағаны үшін жауапкершілікті өзіне алады кәсіпкерлік саласында, сондай-ақ "Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығының Қағидасының 4-тармағына сәйкес келеді (Нормативтікқұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28994 болып тіркелді).
Басшы: ________________________________________________
Өтініш берілген күні _____________________________________
Аббревиатураны таратып жазу:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚР ҚҚС – Қазақстан Республикасының қосылған құн салығы;
ЕАЭО СЭҚ БТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
ОЖА – Орындалған жұмыстар актісі;
ЭҚТЖЖ – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші;
ҚР ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
PDF (портативті құжат пішімі) – PFD (портативті құжат пішімі);
СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы;
АКҚ – ақпараттық-коммуникациялық қызметтер;