Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 118-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2025 года № 35899.
В соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 6-2 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации" и подпунктом 46) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 5 мая 2021 года № 153 "Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22713);
2) приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 5 августа 2022 года № 307 "О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 5 мая 2021 года № 153 "Об утверждении Правил размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 29046).
3. Департаменту развития коммуникаций государства и общества Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Высшая аудиторская палата
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности
и строительства Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и
интеграции Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по стратегическому планированию и реформам
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных ресурсов и
ирригации Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство туризма и
спорта Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр культуры и
информации
Республики Казахстан

Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 118-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 наурызда № 35899 болып тіркелді.
"Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 6-2-бабының 1-тармағы 10) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 46) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидалары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 153 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 22713 болып тіркелген);
2) "Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2021 жылғы 5 мамырдағы № 153 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 5 тамыздағы № 307 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 29046 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Мемлекет пен қоғам коммуникацияларын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Жоғары аудиторлық палатасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржылық мониторинг агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Су ресурстары және ирригация министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Туризм және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи ресурстар
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат
министрі

от 31 марта 2025 года
№ 118-НҚ
Правила размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 10) пункта 1 статьи 6-2 Закона Республики Казахстан "О доступе к информации" и подпунктом 46) пункта 15 Положения о Министерстве культуры и информации Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2023 года № 866 "О некоторых вопросах Министерства культуры и информации Республики Казахстан" и определяют порядок размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов.
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия и определения:
1) интернет-конференция – мероприятие, проводимое государственным органом с целью предоставления возможности пользователям интернет-портала оценки эффективности деятельности государственных органов задать интересующие вопросы и получить ответы в режиме онлайн;
2) информация с ограниченным доступом – информация, отнесенная к государственным секретам, личной, семейной, банковской, коммерческой тайне, тайне медицинского работника и (или) иным охраняемым законом тайнам, персональные данные ограниченного доступа, а также служебная информация ограниченного распространения;
3) местный уполномоченный орган по государственному планированию – исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, осуществляющий функции в сфере стратегического, экономического и бюджетного планирования в соответствующей административно-территориальной единице;
4) интернет-портал оценки эффективности деятельности государственных органов – компонент открытого правительства, обеспечивающий размещение информации об оценке деятельности государственных органов, отчетов о достижении целевых индикаторов планов развития государственных органов и планов развития столицы, области, города республиканского значения, разрабатываемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а также публичное обсуждение деятельности государственных органов;
5) оператор цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" (далее – оператор) – юридическое лицо, определяемое Правительством Республики Казахстан, на которое возложено обеспечение функционирования закрепленной за ним цифровой инфраструктуры "цифрового правительства".
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 04.03.2026 № 94-НҚ (вводится в действие 12.07.2026).

2025 жылғы 31 наурыздағы
№ 118-НҚ бұйрыққа
1-қосымша
Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпаратқа қол жеткізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Заң) 6-2-бабының 1-тармағы 10) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 4 қазандағы № 866 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі туралы ереженің 15-тармағы 46) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен анықтамалар пайдаланылады:
1) интернет-конференция – мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталын пайдаланушыларға онлайн режимінде өздерін қызықтыратын сұрақтарды қоюға және оларға жауап алуға мүмкіндік беру мақсатында мемлекеттік орган жүргізетін іс-шара;
2) қол жеткізу шектелген ақпарат – мемлекеттік құпияларға, жеке басының құпиясына, отбасылық, банктік, коммерциялық құпияға, медицина қызметкерінің құпиясына және (немесе) заңмен қорғалатын өзге де құпияларға жатқызылған ақпарат, қолжетімділігі шектеулі дербес деректер, сондай-ақ таратылуы шектелген қызметтік ақпарат;
3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган – жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте стратегиялық, экономикалық және бюджеттік жоспарлау саласындағы функцияларды жүзеге асыратын атқарушы орган;
4) мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталы – мемлекеттік органдардың қызметін бағалау туралы ақпаратты, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әзірленетін мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы есептерді орналастыруды, сондай-ақ мемлекеттік органдар қызметін жария талқылауды қамтамасыз ететін ашық үкіметтің құрауышы;
5) "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторы (бұдан әрі – оператор) – өзіне бекітіп берілген "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының жұмыс істеуін қамтамасыз ету жүктелген, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын заңды тұлға.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 04.03.2026 № 94-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 2. Порядок размещения информации на интернет-портале оценки эффективности деятельности государственных органов
3. По итогам операционной оценки Высшая аудиторская палата Республики Казахстан по согласованию с рабочим органом Комиссии обеспечивает опубликование результатов операционной оценки на Портале и сайте "www.bagalau.kz" с учетом обеспечения режима секретности, служебной и иной охраняемой законом тайны в соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 954 "О системе ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, города республиканского значения, столицы".
4. Центральные государственные органы размещают на Портале отчеты о реализации планов развития государственных органов в части информации о достижении целевых индикаторов планов развития государственных органов в срок до 1 марта, следующего за отчетным годом, путем направления оператору соответствующего запроса.
5. Местные уполномоченные органы по государственному планированию столицы, области, города республиканского значения размещают на Портале отчеты о реализации планов развития столицы, области, города республиканского значения в части информации о достижении целевых индикаторов планов развития столицы, области, города республиканского значения в срок до 1 марта года, следующего за отчетным годом, путем направления оператору соответствующего запроса.
Сноска. Пункт 5 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 30.06.2026 № 309-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
6. Отчеты о достижении целевых индикаторов планов развития государственных органов и планов развития столицы, области, города республиканского значения разрабатываемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан размещаются на Портале государственными органами в части, не содержащей информацию с ограниченным доступом.
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 30.06.2026 № 309-НҚ (вводится в действие с 12.07.2026).
7. Государственными органами проводятся на Портале публичные обсуждения их деятельности.
Публичные обсуждения проводятся в форме интернет-конференций посредством специального раздела на Портале.
Тематика интернет-конференций и периодичность их проведения определяются государственными органами самостоятельно.

2-тарау. Мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау интернет-порталында ақпаратты орналастыру тәртібі
3. Операциялық бағалау қорытындылары бойынша Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы құпиялылық режимінің, қызметтік және заңмен қорғалатын өзге де құпияның қамтамасыз етілуін ескере отырып, Комиссияның жұмыс органымен келісу бойынша "Орталық мемлекеттік органдар мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 954 Жарлығына сәйкес Порталда және "www.bagalau.kz" сайтында жариялауды қамтамасыз етеді.
4. Орталық мемлекеттік органдар операторға тиісті сұрау салуды жіберу жолымен есепті жылдан кейінгі 1 наурызына дейінгі мерзімде Порталда мемлекеттік органдардың даму жоспарларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы ақпарат бөлігінде мемлекеттік органдардың даму жоспарларының іске асырылуы туралы есептерді орналастырады.
5. Астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органдары операторға тиісті сұрау салуды жіберу жолымен есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызына дейінгі мерзімде Порталда астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы ақпарат бөлігінде астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарларының іске асырылуы туралы есептерді орналастырады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 30.06.2026 № 309-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әзірленетін мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және астананың, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың даму жоспарларының нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы есептерді Порталда қолжеткізу шектелген ақпаратты қамтымайтын бөлікте мемлекеттік органдар орналастырады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 30.06.2026 № 309-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік органдар Порталда өз қызметін жария талқылауды жүргізеді.
Жария талқылаулар Порталдағы арнайы бөлім арқылы интернет-конференциялар нысанында жүргізіледі.
Интернет-конференциялардың тақырыбын және оларды өткізу кезеңділігін мемлекеттік органдар дербес айқындайды.