Об утверждении Правил выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, и Правил субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 марта 2025 года № 67. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2025 года № 35770.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту земледелия Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого опубликования и действует до 1 сентября 2026 года.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 29.08.2025 № 269 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует до 01.09.2026).
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Сапаров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли
и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 марта 2025 года № 67
Правила выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна
Сноска. Правила в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 29.08.2025 № 269 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует до 01.09.2026).

Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидаларын және Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 3 наурыздағы № 67 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 3 наурызда № 35770 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астықты тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Егіншілік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін қолданысқа енгізіледі және 2026 жылғы 1 қыркүйекке дейін қолданыста болады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.08.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.09.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Сапаров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2025 жылғы 3 наурыздағы
№ 67 бұйрығына
1-қосымша
Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.08.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.09.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна (далее – бюджетные субсидии).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) администратор бюджетной программы, осуществляющий выплату бюджетных субсидий (далее – Администратор бюджетной программы) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
2) оператор вагонов (контейнеров) – лицо, владеющее вагонами (контейнерами) на праве собственности или иных законных основаниях, участвующее на основе договора с перевозчиком в перевозочном процессе путем оказания услуг оператора вагонов (контейнеров) и указанное в перевозочных документах;
3) оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке;
4) поставщик – физическое или юридическое лицо, осуществляющее перевозку зерна с территории Республики Казахстан.
3. Бюджетные субсидии предоставляются поставщикам за перевозку зерна (1001 – код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80), по направлениям и в размерах, предусмотренных пунктом 4 настоящих Правил, и носят разовый характер.
4. Выплата бюджетных субсидий осуществляется на основании документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, по следующим направлениям и размерам:
транзитом через территорию Российской Федерации в направлении портов Азовского, Черного и Балтийского морей в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации, Латвийской Республики, Литовской Республики и Эстонской Республики в направлении портов Балтийского моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации с назначением в Латвийскую Республику, Литовскую Республику и Эстонскую Республику в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Азербайджанской Республики и Грузии в направлении портов Черного моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Туркменистана с назначением в Исламский Эмират Афганистан в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Туркменистана с назначением в Исламскую Республику Иран в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Китайской Народной Республики в направлении стран Юго-Восточной Азии в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации с назначением в Азербайджанскую Республику, Грузию и Республику Армения в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) төлеу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) бюджеттік субсидиялар төлеуді жүзеге асыратын бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі;
2) вагондар (контейнерлер) операторы – меншік құқығында немесе өзге де заңды негіздерде вагондарды (контейнерлерді) иеленетін, вагондар (контейнерлер) операторының қызметтерін көрсету жолымен тасымалдау процесіне тасымалдаушымен жасалған шарт негізінде қатысатын және тасымалдау құжаттарында көрсетілген тұлға;
3) оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам;
4) өнім беруші – астықты Қазақстан Республикасының аумағынан астықты тасымалдауды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға.
3. Бюджеттік субсидиялар жеткізушілерге астықты (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды - 1001) осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген бағыттар мен мөлшерлерде тасымалдағаны үшін беріледі және біржолғы сипатта болады.
4. Бюджеттік субсидияларды төлеу осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттар негізінде, мынадай бағыттар және мөлшерлерде жүзеге асырады:
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Азов, Қара және Балтық теңіздері порттарының бағыты;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының, Латвия Республикасының, Литва Республикасының және Эстония Республикасының аумағы арқылы Балтық теңізі порттары бағыты;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Латвия Республикасына, Литва Республикасына және Эстония Республикасына жеткізуге;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Әзірбайжан Республикасының және Грузияның аумағы арқылы Қара теңіз порттары бағыты;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түркіменстан аумағы арқылы Ауғанстан Ислам Әмірлігіне жеткізуге;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түрікменстан арқылы Иран Ислам Республикасына жеткізуге;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Қытай Халық Республикасының аумағы арқылы Оңтүстік-Шығыс Азия елдері бағыты;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Әзірбайжан Республикасына, Грузияға және Армения Республикасына жеткізуге.

Глава 2. Порядок выплаты субсидий на удешевление стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна
5. Поставщик осуществляет перевозку зерна от станции погрузки до станции назначения в соответствии с направлениями, указанными в пункте 4 настоящих Правил.
Поставщик самостоятельно определяет оператора вагонов (контейнеров) или транспортных экспедиторов или лиц, оказывающих услуги по транспортно-экспедиторскому обслуживанию.
6. Поставщик предоставляет оператору:
1) заявку на выплату бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (заявки принимаются на электронный адрес оператора mail@fcc.kz и регистрируются по дате и времени поступления);
2) копию экспортного контракта с учетным номером контракта, присвоенным банком второго уровня;
3) копии деклараций на товары;
4) копии железнодорожных накладных с календарным штемпелем станции отправления, заверенные подписью и печатью поставщика (при наличии);
5) копию паспорта качества зерна, выданного аккредитованной лабораторией по экспертизе качества зерна;
6) копию договора об оказании услуг, заключенного между поставщиком и оператором вагонов (контейнеров) или транспортным экспедитором или лицом, оказывающим услуги по транспортно-экспедиторскому обслуживанию.
Указанные документы предоставляются поставщиком в адрес оператора не позднее сорока пяти рабочих дней со дня прибытия зерна на станцию назначения или в порт.
7. Для рассмотрения документов, предоставленных поставщиком, оператор создает комиссию из числа сотрудников оператора, а также представителей общественных и неправительственных отраслевых организаций. Председателем комиссии является должностное лицо оператора, определяемое приказом руководителя оператора.
8. Члены комиссии в течение десяти рабочих дней со дня регистрации заявки и документов поставщика:
1) рассматривают и проверяют документы на предмет полноты и соответствия настоящим Правилам;
2) направляют запрос в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (далее – КГД МФ РК) для подтверждения оформления декларации на товар в разрезе поставщиков.
КГД МФ РК предоставляет запрашиваемую информацию в срок не позднее пяти рабочих дней со дня получения запроса;
3) принимают решение о подтверждении принятия документов в случае их соответствия настоящим Правилам. В случае выявления несоответствия документов настоящим Правилам, оператор направляет их поставщику на доработку посредством электронной почты.
Срок для приведения документов в соответствие с настоящими Правилами составляет 5 (пять) рабочих дней.

2-тарау. Астық тасымалдауға байланысты шығындардың құнын арзандатуға субсидиялар төлеу тәртібі
5. Өнім беруші осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген бағыттарға сәйкес тиеу станциясынан межелі станцияға дейін астықты тасымалдауды жүзеге асырады.
Өнім беруші вагондардың (контейнерлердің) операторын немесе көлік экспедиторларын немесе көлік-экспедиторлық қызметтерді көрсететін тұлғаларды дербес айқындайды.
6. Жеткізуші операторға мыналарды ұсынады:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған өтінім (өтінімдер оператордың mail@fcc.kz электрондық мекенжайына қабылданады және келіп түскен күні мен уақыты бойынша тіркеледі);
2) екінші деңгейдегі банк берген келісімшарттың есепке алу нөмірі бар экспорттық келісімшарттың көшірмесі;
3) тауарларға арналған декларациялардың көшірмелері;
4) өнім берушінің қолымен және мөрімен расталған жөнелту станциясының күнтізбелік мөртаңбасы (бар болған жағдайда) теміржол жүкқұжаттарының көшірмелері;
5) астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертхана берген астық сапасы паспортының көшірмесі.
6) өнім беруші мен вагондардың (контейнерлердің) операторы немесе көлік экспедиторы немесе көлік-экспедиторлық қызметтерді көрсететін тұлға арасында жасалған қызметтер көрсету туралы шарттың көшірмесі.
Көрсетілген құжаттарды өнім беруші оператордың мекенжайына астық межелі станцияға немесе портқа келген күннен бастап қырық бес жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
7. Жеткізуші ұсынған құжаттарды қарау үшін оператор оператордың қызметкерлері, сондай-ақ қоғамдық және үкіметтік емес салалық ұйымдардың өкілдері қатарынан комиссия құрады. Оператор басшысының бұйрығымен айқындалатын оператордың лауазымды адамы комиссия төрағасы болып табылады.
8. Комиссия мүшелері өтінім мен жеткізушінің құжаттары тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде:
1) құжаттарды толықтығына және осы Қағидаларға сәйкестігіне қарайды және тексереді;
2) тауарға декларацияны ресімдеуді жеткізушілер бөлінісінде растау үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне (бұдан әрі – ҚР ҚМ МКК) сұрау жолдайды.
ҚР ҚМ МКК сұратылған ақпаратты сұрау келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей береді;
3) құжаттар осы Қағидаларға сәйкес болған жағдайда олардың қабылданғанын растау туралы шешім қабылдайды. Құжаттардың осы Қағидаларға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, оператор оларды жеткізушіге электрондық пошта арқылы пысықтауға қайтарады.
Құжаттарды осы Қағидаларға сәйкестендіру мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.

9. Члены комиссии не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня подтверждения принятия документов формируют реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – реестр по перевозке зерна) и сводную ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее – сводная ведомость) и направляют их Администратору бюджетной программы.
При этом рассмотрение заявок и выплата бюджетных субсидий осуществляются в порядке очередности согласно дате и времени регистрации заявок. Последующая заявка рассматривается после рассмотрения предыдущей заявки.
10. Администратор бюджетной программы в течение трех рабочих дней со дня получения реестра по перевозке зерна и сводную ведомость направляет счет к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" на контрольный счет наличности оператора.
11. Оператор не позднее трех рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий от Администратора бюджетной программы перечисляет денежные средства с контрольного счета наличности оператора поставщикам согласно реестру по перевозке зерна.
Оператор в течение пяти рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий предоставляет Администратору бюджетной программы акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанные председателем комиссии и поставщиком, а также отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
12. Поставщик обеспечивает полноту и достоверность документов (сведений), предоставляемых оператору для получения бюджетных субсидий.
13. Оператор ежедневно в рабочие дни размещает информацию об оплаченных суммах бюджетных субсидий на официальном интернет-ресурсе www.fcc.kz.
Приложение 1
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Форма
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заявка на выплату бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна
В ___________________________________________________________________
(наименование оператора)
от __________________________________________________________________
(полное наименование поставщика)
Прошу выплатить бюджетные субсидии, связанные с перевозкой зерна (указать
класс зерна), в объеме ____ тонн, в размере __________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)

9. Комиссия мүшелері құжаттардың қабылданғаны расталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілімді (бұдан әрі – астықты тасымалдау жөніндегі тізілім) және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеу үшін жиынтық ведомості (бұдан әрі – жиынтық ведомость) қалыптастырады және оларды Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне жібереді.
Бұл ретте өтінімдерді қарау және бюджеттік субсидияларды төлеу өтінімдерді тіркеу күні мен уақытына сәйкес кезектілік тәртібімен жүзеге асырылады. Кейінгі өтінім алдыңғы өтінім қаралғаннан кейін қаралады.
10. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі астық тасымалдау жөніндегі тізілімді және жиынтық ведомості алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі бойынша төлем шотын оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотына жібереді.
11. Оператор Бюджеттік бағдарлама әкімшісінен бюджеттік субсидияларды алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей астықты темір жол көлігімен тасымалдау бойынша көрсетілген қызметтердің тізіліміне сәйкес оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотынан өнім берушілерге қаражат аударады.
Оператор бюджеттік субсидияларды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне комиссия төрағасы мен өнім берушінің қолдары қойылған осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісін, сондай-ақ осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есепті ұсынады.
12. Өнім беруші операторға бюджеттік субсидиялар алу үшін ұсынылатын құжаттардың (мәліметтердің) толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
13. Оператор бюджеттік субсидиялардың төленген сомалары туралы ақпаратты күн сайын жұмыс күндері www.fcc.kz ресми интернет-ресурсында орналастырады.
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Астық тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған өтінім
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________
(оператордың атауы)
___________________________________________________________________
(өнім берушінің толық атауы)
Көлемі ____ тонна мөлшеріндегі астықты (астық сыныбын көрсетіңіз)
тасымалдауға байланысты ____________________________ теңге мөлшерінде
(сомасы сандармен және жазумен) бюджеттік субсидиялар төлеуді сұраймын.

1. Сведения о заявителе.
Для юридического лица:
наименование ________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) __________________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
адрес: _______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
Для физического лица (индивидуального предпринимателя): ________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) _________________
класс по ОКЭД (код по общему классификатору видов экономической деятельности)
_____________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _______________________________________________________________
кем выдано __________________________________________________________
дата выдачи __________________________________________________________
адрес: _______________________________________________________________
номер телефона (факса): _______________________________________________
Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение _____________________________________________________
дата уведомления _____________________________________________________
2. Сведения текущего счета в банке второго уровня или национальном операторе почты:
ИИН/БИН ___________________________________________________________
код бенефициара (далее – Кбе) __________________________________________
реквизиты банка или оператора почты: ___________________________________
наименование банка или оператора почты: ________________________________
банковский идентификационный код ____________________________________
индивидуальный идентификационный код ________________________________
БИН ________________________________________________________________
Кбе _________________________________________________________________

1. Өтініш беруші туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
атауы _____________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) __________________________
ЭҚЖЖ бойынша сыныбы (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
бойынша коды) _____________________________________________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ____________________________
мекенжайы: ________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): _______________________________________________
Жеке тұлға (дара кәсіпкер) үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ______________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ____________________________
ЭҚЖЖ бойынша сыныбы (Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші
бойынша коды) _______________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _______________________________________________________________
кім берді ____________________________________________________________
берілген күні _________________________________________________________
мекенжайы: __________________________________________________________
телефон нөмірі (факс): _________________________________________________
Дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы хабарлама:
орналасқан жері ______________________________________________________
хабарлама күні _______________________________________________________
2. Екінші деңгейдегі банктегі немесе ұлттық почта операторындағы ағымдағы шоттың
мәліметтері:
ЖСН/БСН ___________________________________________________________
бенефициар коды (бұдан әрі – Бек) ______________________________________
банктің немесе почта операторының деректемелері: ________________________
банктің немесе почта операторының атауы: _______________________________
банктік сәйкестендіру коды _____________________________________________
жеке сәйкестендіру коды _______________________________________________
БСН ________________________________________________________________
Бек _________________________________________________________________

3. Сведения по контракту:
данные покупателя ____________________________________________________
номер контракта ______________________________________________________
дата заключения контракта _____________________________________________
объем зерна (класс), тонн _______________________________________________
пункт назначения _____________________________________________________
условия поставки _____________________________________________________
период отгрузки ______________________________________________________
(по месяцам)

3. Келісімшарт бойынша мәліметтер:
сатып алушының деректері _____________________________________________
келісімшарт нөмірі ____________________________________________________
келісімшарт жасалған күн ______________________________________________
астық көлемі (сыныбы), тонна __________________________________________
межелі пункті ________________________________________________________
жеткізу шарттары _____________________________________________________
тиеп-жөнелту кезеңі ___________________________________________________
(айлар бойынша)

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 1-РП
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: члены комиссии и председатель комиссии
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня подтверждения принятия документов
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ТТ нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: комиссия мүшелері және комиссия төрағасы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: құжаттардың қабылданғаны расталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом
п/п
Наименование поставщика
Направление рынка (страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Объем перевозки зерна, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Итого:
Члены комиссии: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Члены комиссии: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Члены комиссии: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Председатель комиссии ________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная
цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна
железнодорожным транспортом" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Реестр
по перевозке зерна
железнодорожным
транспортом"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (индекс: форма 1-РП, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім
Р/с №
Өнім берушінің атауы
Нарық бағыты (импорт елі)
Тиеп-жөнелту кезеңі (ай)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
Жиыны:
Комиссия мүшелері___________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия мүшелері: __________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия мүшелері___________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Комиссия төрағасы___ ________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, лауазымы, қолы)
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты темір жол көлігімен
тасымалдау жөніндегі тізілім"
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 1-ТТ нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.

3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Реестра по перевозке зерна железнодорожным транспортом" и направляет их администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается наименование поставщика.
7. В графе 3 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
8. В графе 4 Формы указывается период отгрузки (месяц).
9. В графе 5 Формы указывается объем перевозки зерна, тонн.
10. В графе 6 Формы указывается размер субсидий на 1 тонну, тенге.
11. В графе 7 Формы указывается сумма причитающейся субсидии, тенге.
Приложение 3
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 2-СВ
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 5 (пяти) рабочих дней со дня подтверждения принятия документов
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. "Астықты темір жол көлігімен тасымалдау жөніндегі тізілім" қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында өнім берушінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында тиеп-жөнелту кезеңі (ай) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында астық тасымалдау көлемі, тонна көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында 1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында тиесілі субсидия сомасы, теңге көрсетіледі.
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 3-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеу үшін жиынтық ведомость 20___жылғы "___" _____-дан "___" ________ дейінгі кезең үшін
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 2-ЖВ нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: құжаттардың қабылданғаны расталған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года
п/п
Наименование поставщика
Направление рынка (страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Объем перевозки зерна, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Итого:
Наименование оператора: ___________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная
цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/
электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Сводная ведомость для выплаты
бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за
период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года" приведено в приложении к
настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Сводная
ведомость для выплаты
бюджетных субсидий на
возвещение стоимости затрат,
связанных с перевозкой зерна за
период с "__" _________ по
"__" __________ 20 __ года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года" (индекс: форма 2-СВ, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сводная ведомость для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года" (далее – Форма).

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______дейінгі кезең үшін
Р/с №
Өнім берушінің атауы
Нарық бағыты (импорт елі)
Тиеп-жөнелту кезеңі (ай)
Астық тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Тиесілі субсидия сомасы, теңге
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Жиыны:
Оператордың атауы _________________________________________________
қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астық тасымалдауға байланысты шағындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______ дейінгі кезең үшін" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты тасымалдауға
байланысты шығындардың
құнын өтеуге бюджеттік
субсидиялар төлеуге арналған
жиынтық ведомость
20 __ жылғы "__" _______-дан
20 __ жылғы "__" ____дейінгі
кезең үшін" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______ дейінгі кезең үшін" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 2-ЖВ нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеу үшін жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______дейінгі кезең үшін" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования сводной ведомости для выплаты бюджетных субсидий на возмещение стоимости затрат, связанных с перевозкой зерна за период с "__" _________ по "__" __________ 20 __ года и направляет их Администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается наименование поставщика.
7. В графе 3 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
8. В графе 4 Формы указывается период отгрузки (месяц).
9. В графе 5 Формы указывается объем перевозки зерна, тонн.
10. В графе 6 Формы указывается размер субсидий на 1 тонну, тенге.
11. В графе 7 Формы указывается сумма причитающейся субсидии, тенге.
Приложение 4
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 3-АПВ
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение пяти рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Астықты тасымалдауға байланысты шығындардың құнын өтеуге бюджеттік субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость 20 __ жылғы "__" _______-дан 20 __ жылғы "__" _______ дейінгі кезең үшін қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында өнім берушінің атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында тиеп-жөнелту кезеңі (ай) көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында астық тасымалдау көлемі, тонна көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында 1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында тиесілі субсидия сомасы, теңге көрсетіледі.
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 4-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 3-ТРА нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: бюджеттік субсидияларды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
Станция выхода
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Итого:
продолжение страницы
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
Объем перевозок, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Начислено субсидий, тенге
8
9
10
11
12
Наименование поставщика: ____________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Наименование оператора: ______________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя комиссии)
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения выплаты
бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Акт
подтверждения выплаты
бюджетных субсидий,
связанных с перевозкой зерна
№ от "__" ___ 20__года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года (индекс: форма 3-АПВ, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года" (далее – Форма).

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №
Р/с №
Нарық бағыты (импорт елі)
Жіберу нөмірі
Вагонның нөмірі
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Жиыны:
кестенің жалғасы
Шығу станциясы
Межелі (шекаралық өткел) станция (порт)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
Тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Есептелген субсидия, теңге
7
8
9
10
11
12
Өнім берушінің атауы __________________________________________________
басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Оператордың атауы ___________________________________________________
комиссия төрағасының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты тасымалдауға
байланысты бюджеттік
субсидиялардың төленгенін
растау актісі 20 ___ жылғы
"____" ______ №" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 3-ТРА нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ №" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Акт подтверждения выплаты бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года" и направляет их Администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
7. В графе 3 Формы указывается номер отправки.
8. В графе 4 Формы указывается номер вагона.
9. В графе 5 Формы указывается станция отправления.
10. В графе 6 Формы указывается станция входа.
11. В графе 7 Формы указывается станция выхода.
12. В графе 8 Формы указывается станция (порт) назначения (пограничного перехода).
13. В графе 9 Формы указывается дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах).
14. В графе 10 Формы указывается объем перевозок, тонн.
15. В графе 11 Формы указывается размер субсидий на 1 тонну, тенге.
16. В графе 12 Формы указывается начислено субсидий, тенге.
Приложение 5
к Правилам выплаты субсидий
на удешевление стоимости
затрат, связанных с перевозкой зерна
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20 __ года
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 4-О
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: оператор – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: в течение пяти рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Астықты тасымалдауға байланысты бюджеттік субсидиялардың төленгенін растау актісі 20 ___ жылғы "____" ______ № қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында жіберу нөмірі көрсетіледі
8. Нысанның 4-бағанында вагонның нөмірі көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында жөнелту станциясы көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында кіру станциясы көрсетіледі.
11. Нысанның 7-бағанында шығу станциясы көрсетіледі.
12. Нысанның 8-бағанында межелі (шекаралық өткел) станция (порт) көрсетіледі.
13. Нысанның 9-бағанында жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі) көрсетіледі.
14. Нысанның 10-бағанында тасымалдау көлемі, тонна көрсетіледі.
15. Нысанның 11-бағанында 1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге көрсетіледі.
16. Нысанның 12-бағанында есептелген субсидия, теңге көрсетіледі.
Астық тасымалдауға
байланысты шығындардың
құның арзандатуға субсидиялар
төлеу қағидаларына 5-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары және пайдаланылуы туралы 20 __ жылғы "__" _______ № __ есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 4-Е нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жыл ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: оператор – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: бюджеттік субсидиялар төленген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов
Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Поступило средств, тенге
Использовано средств, тенге
Остаток средств, тенге
Планируемое использование средств, тенге
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Итого:
Наименование поставщика: ____________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Наименование оператора: ______________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) председателя комиссии)
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках и использовании
средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Отчет об
остатках и использовании
средств на контрольном счете
наличности оператора
№ от "__" _______ 20__года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года (индекс: форма 4-О, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ №
Р/с №
Нарық бағыты (импорт елі)
Келіп түскен қаражат, теңге
Пайдаланылған қаражат, теңге
Қаражат қалдығы, теңге
Қаражатты жоспарлы пайдалану, теңге
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Жиыны:
Өнім берушінің атауы _________________________________________________
басшының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Оператордың атауы ___________________________________________________
комиссия төрағасының қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ № " нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Оператордың қолма-қол
ақшаны бақылау шотындағы
қаражаттың қалдықтары мен
пайдаланылуы туралы есеп
20 ___ жылғы "____" ______ №
" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ № " нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 4-Е нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп 20 ___ жылғы "____" ______ № " нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.

3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Отчет об остатках и использовании средств на контрольном счете наличности оператора № от "__" _______ 20__года" и направляет их Администратору бюджетных субсидий.
5. Форма заполняется на русском и казахском языке.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 2 Формы указывается направление рынка (страна импорта) согласно Национальному классификатору Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1-2016 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений. Часть 1. Кода стран", утвержденного и введенного в действие приказом Председателя Комитета технического регулирования и метрологии Министерства по инвестициям и развития Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 290-од.
7. В графе 3 Формы указывается поступило средств, тенге.
8. В графе 4 Формы указывается использовано средств, тенге.
9. В графе 5 Формы указывается остаток средств, тенге.
10. В графе 6 Формы указывается планируемое использование средств, тенге.
Приложение 2 к приказу
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 3 марта 2025 года № 67
Правила субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна
Сноска. Правила в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 29.08.2025 № 269 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования и действует до 01.09.2026).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 94 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", и определяют порядок субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна (далее – бюджетные субсидии).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) национальная компания в сфере агропромышленного комплекса – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке;

3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Оператордың қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы қаражаттың қалдықтары мен пайдаланылуы туралы есеп қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысанның 2-бағанында Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитеті төрағасының 2016 жылғы 18 қарашадағы № 290-од бұйрығымен бекітілген және қолданысқа енгізілген "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар. 1-бөлім. Елдер кодтары" ҚР ҰЖ ISO 3166-1-2016 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес нарық бағыты (импорт елі) көрсетіледі.
7. Нысанның 3-бағанында келіп түскен қаражат теңгемен көрсетіледі.
8. Нысанның 4-бағанында пайдаланылған қаражат теңгемен көрсетіледі.
9. Нысанның 5-бағанында қаражат қалдығы теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 6-бағанында қаражатты жоспарланған пайдалану теңгемен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2025 жылғы 3 наурыздағы
№ 67 бұйрығына
2-қосымша
Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидалары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.08.2025 № 269 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 01.09.2026 дейін қолданыста болады) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 94-бабының 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және астық тасымалдауға байланысты агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның шығыстарын субсидиялау (бұдан әрі – бюджеттік субсидиялар) тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам;

2) администратор бюджетной программы, осуществляющий выплату бюджетных субсидий (далее – Администратор бюджетной программы) – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Национальной компании в сфере агропромышленного комплекса возмещаются расходы, связанные с перевозкой зерна (1001 – код единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, утвержденной Решением Совета Евразийской экономической комиссии от 14 сентября 2021 года № 80), в размере 20 000 (двадцать тысяч) и 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну.
Возмещение расходов, связанных с перевозкой зерна, осуществляется по следующим направлениям:
транзитом через территорию Российской Федерации в направлении портов Азовского, Черного и Балтийского морей в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации, Латвийской Республики, Литовской Республики и Эстонской Республики в направлении портов Балтийского моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации с назначением в Латвийскую Республику, Литовскую Республику и Эстонскую Республику в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Азербайджанской Республики и Грузии в направлении портов Черного моря в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Туркменистана с назначением в Исламский Эмират Афганистан в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Туркменистана с назначением в Исламскую Республику Иран в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Китайской Народной Республики в направлении стран Юго-Восточной Азии в размере 30 000 (тридцать тысяч) тенге за одну тонну;
транзитом через территорию Российской Федерации с назначением в Азербайджанскую Республику, Грузию и Республику Армения в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну;
в направлении стран Республики Таджикистан и Китайской Народной Республики в размере 20 000 (двадцать тысяч) тенге за одну тонну.
Глава 2. Порядок субсидирования расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна
4. В целях реализации мероприятий по субсидированию расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна, между Администратором бюджетной программы и национальной компании в сфере агропромышленного комплекса заключается договор о субсидировании расходов национальной компании в сфере агропромышленного комплекса, связанных с перевозкой зерна.

2) бюджеттік субсидиялар төлеуді жүзеге асыратын бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі.
3. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияға астықты (Еуразиялық экономикалық комиссия Кеңесінің 2021 жылғы 14 қыркүйектегі № 80 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының коды - 1001) тасымалдауға байланысты шығындар 1 тонна үшін 20 000 (жиырма мың) және 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде өтеледі.
Астық тасымалдауға байланысты шығыстарды өтеу мынадай бағыттар бойынша жүзеге асырылады:
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Азов, Қара және Балтық теңіздерінің порттарының бағыты;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының, Латвия Республикасының, Литва Республикасының және Эстония Республикасының аумағы арқылы Балтық теңізі порттары бағыты;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Латвия Республикасына, Литва Республикасына және Эстония Республикасына;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Әзірбайжан Республикасының және Грузияның аумағы арқылы Қара теңіз порттары бағыты;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түрікменстан арқылы Ауғанстан Ислам Әмірлігіне;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Түрікменстан арқылы Иран Ислам Республикасына;
бір тонна үшін 30 000 (отыз мың) теңге мөлшерінде транзитпен Қытай Халық Республикасы арқылы Оңтүстік-Шығыс Азия елдері бағытында;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде транзитпен Ресей Федерациясының аумағы арқылы Әзірбайжан Республикасына, Грузияға және Армения Республикасына;
бір тонна үшін 20 000 (жиырма мың) теңге мөлшерінде Тәжікстан Республикасы және Қытай Халық Республикасы елдерінің бағыты.
2-тарау. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астық тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау тәртібі
4. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астықты тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау жөніндегі іс-шараларды іске асыру мақсатында Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі мен агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания арасында агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның астықты тасымалдауға байланысты шығыстарын субсидиялау туралы шарт жасалады.

5. Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса направляет Администратору бюджетной программы следующие документы:
1) копии экспортных контрактов с учетными номерами контрактов, присвоенными банками второго уровня;
2) копии деклараций на товары;
3) копии железнодорожных накладных с календарным штемпелем станции отправления, заверенные подписью и печатью национальной компании в сфере агропромышленного комплекса;
4) копию паспорта качества зерна, выданного аккредитованной лабораторией по экспертизе качества зерна;
5) копию договора об оказании услуг, заключенного между национальной компанией в сфере агропромышленного комплекса и оператором вагонов (контейнеров) или транспортным экспедитором или лицом, оказывающим услуги по транспортно-экспедиторскому обслуживанию;
6) реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Администратор бюджетной программы в течение пятнадцати рабочих дней со дня получения документов осуществляет:
1) регистрацию документов в канцелярии Администратора бюджетной программы;
2) проверку документов на предмет полноты и соответствия пункту 5 настоящих Правил.
7. В случае установления неполноты представленных документов и (или) несоответствия документов настоящим Правилам, Администратор бюджетной программы направляет национальной компании в сфере агропромышленного комплекса уведомление с указанием несоответствий, выявленных в представленных документах.
Срок для приведения документов в соответствие с настоящими Правилами составляет 5 (пять) рабочих дней.
8. Администратор бюджетной программы в течение трех рабочих дней со дня получения от национальной компании в сфере агропромышленного комплекса документов, соответствующих настоящим Правилам, направляет счет к оплате по информационной системе "Казначейство-клиент" на контрольный счет наличности национальной компании в сфере агропромышленного комплекса.
9. Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса в течение пяти рабочих дней со дня получения бюджетных субсидий предоставляет Администратору бюджетной программы акт подтверждения полученных бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса обеспечивает полноту и достоверность предоставленных документов перед Администратором бюджетной программы.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
расходов национальной
компании в сфере
агропромышленного комплекса,
связанных с перевозкой зерна

5. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне мынадай құжаттарды жібереді:
1) екінші деңгейдегі банктер берген келісімшарттардың есептік нөмірлері бар экспорттық келісімшарттардың көшірмелері;
2) тауарларға арналған декларациялардың көшірмелері;
3) қол қойылған және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның мөрімен расталған жөнелту станциясының күнтізбелік мөртабаны бар теміржол жүкқұжаттарының көшірмелері;
4) астық сапасын сараптау жөніндегі аккредиттелген зертхана берген астық сапасы паспортының көшірмесі;
5) агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания мен вагондардың (контейнерлердің) операторы немесе көлік экспедиторы немесе көлік-экспедиторлық қызметтерді көрсететін тұлға арасында жасалған қызметтер көрсету туралы шарттың көшірмесі;
6) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі.
6. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі құжаттарды алған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде:
1) Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің кеңсесінде құжаттарды тіркеуді;
2) құжаттарды толықтығы мәніне және осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкестігін тұрғысынан тексеруді жүзеге асырады.
7. Ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) құжаттардың осы Қағидаларға сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, бюджеттік бағдарламаның әкімшісі агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияға ұсынылған құжаттардағы анықталған сәйкессіздіктерді көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Құжаттарды осы Қағидаларға сәйкестендіру мерзімі 5 (бес) жұмыс күнін құрайды.
8. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компаниядан осы Қағидаларға сәйкес келетін құжаттар түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде "Қазынашылық-клиент" ақпараттық жүйесі арқылы агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компанияның қолма-қол ақшаның бақылау шотына төлеу үшін шот жібереді.
9. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания бюджеттік субсидияларды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша астық тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісін береді.
10. Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания Бюджеттік бағдарлама әкімшісінің алдында ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Агроөнеркәсіптік кешен
саласындағы ұлттық
компанияның астық
тасымалдауға байланысты
шығыстарын субсидиялау
қағидаларына 1-қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 31.03.2026 № 110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма, предназначенная для
сбора административных данных
на безвозмездной основе
Представляется: Администратору бюджетной программы
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.fcc.kz
Наименование административной формы: Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: форма 2-РП
Периодичность: единовременно
Отчетный период: __ _______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Национальная компания в сфере агропромышленного комплекса – акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого является государство, и участвующее в обеспечении продовольственной безопасности посредством осуществления стабилизационной функции на зерновом рынке
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: единовременно
Индивидуальный идентификационный
номер/ Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора: в электронном виде

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 31.03.2026 № 110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.fcc.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: № 1-ТТ нысаны
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: 20__ жылғы ___ _________
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Агроөнеркәсіптік кешен саласындағы ұлттық компания – Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, жалғыз акционері мемлекет болып табылатын және астық нарығында тұрақтандыру функциясын жүзеге асыру арқылы азық-түлік қауіпсіздігін қамтамасыз етуге қатысатын акционерлік қоғам
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: біржолғы
Жеке сәйкестендіру нөмірі/
Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі: электрондық түрде

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Период отгрузки (месяц)
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
Станция выхода
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
3.
продолжение таблицы
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
Объем перевозки зерна, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Сумма причитающейся субсидии, тенге
9
10
11
12
13
Должностное лицо ____________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Наименование _______________________________________________________
Адрес ______________________________________________________________
Телефон ____________________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________________
Исполнитель ________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Реестр по перевозке зерна
железнодорожным транспортом" приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Реестр
сведений по перевозке зерна
железнодорожным
транспортом"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (индекс: форма 1-РП, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.
3. Форма предоставляется: Администратору бюджетной программы
4. По итогу формирования "Реестр сведений по перевозке зерна железнодорожным транспортом" направляется администратору бюджетных субсидий.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс __________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі
Р/с №
Нарық бағыты (импорт елі)
Тиеп-жөнелту кезеңі (ай)
Жіберу нөмірі
Вагонның нөмірі
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
Шығу станциясы
1
2
3
4
5
6
7
8
1.
2.
3.
кестенің жалғасы
Межелі (шекаралық өткел) станция (порт)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
Тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Тиесілі субсидияның жалпы сомасы, теңге,
9
10
11
12
13
Лауазымды тұлға _____________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты теміржол көлігімен
тасымалдау жөніндегі
мәліметтер тізілімі" нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 1-ТТ нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
3. Нысан ұсынылады: Бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне
4. Астықты теміржол көлігімен тасымалдау жөніндегі мәліметтер тізілімі қалыптастыру қорытындысы бойынша бюджеттік субсидиялардың әкімшісіне жіберіледі.

1. Укажите территорию осуществления сельскохозяйственной деятельности
Область ________________________________________________________
Код по классификатору административно-территориальных объектов ____
Акт подтверждения полученных бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года
п/п
Направление рынка (страна импорта)
Номер отправки
Номер вагона
Станция отправления
Станция входа
1
2
3
4
5
6
1.
2.
3.
Итого:
продолжение таблицы
Станция выхода
Станция (порт) назначения (пограничного перехода)
Дата отправления (штемпель станции на перевозочных документах)
Объем перевозок, тонн
Размер субсидий на 1 тонну, тенге
Начислено субсидий, тенге
7
8
9
10
11
12
Должностное лицо: ___________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Наименование _______________________________________________________
Адрес _______________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________________
Исполнитель _________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/электронная цифровая подпись
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности _____________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись/ электронная цифровая подпись
Примечание: пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения полученных
бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года"
приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных на
безвозмездной основе "Акт
подтверждения полученных
бюджетных субсидий,
связанных с перевозкой зерна
№ от "__" _______ 20__года"
Пояснение
по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Акт подтверждения полученных бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года (индекс: форма 2-АППС, периодичность: единовременно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Акт подтверждения полученных бюджетных субсидий, связанных с перевозкой зерна № от "__" _______ 20__года" (далее – Форма).
2. Форма подписывается исполнителем и руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности.

1. Ауыл шаруашылығы қызметін жүзеге асыратын аумақты көрсетіңіз
Облыс _________________________________________________________
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код _____________
Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі
20___жылғы "__" _______№__
Р/с№
Нарық бағыты (импорт елі)
Жіберу нөмірі
Вагонның нөмірі
Жөнелту станциясы
Кіру станциясы
Шығу станциясы
1
2
3
4
5
6
7
1.
2.
3.
Барлығы:
кестенің жалғасы
Межелі (шекаралық өткел) станция (порт)
Жөнелту күні (тасымалдау құжаттарындағы станция штемпелі)
Тасымалдау көлемі, тонна
1 тоннаға арналған субсидия мөлшері, теңге
Есептелген субсидия, теңге,
8
9
10
11
12
Лауазымды тұлға ____________________________________________________
(қолы, аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Атауы ______________________________________________________________
Мекенжайы _________________________________________________________
Телефоны ___________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы _________________________________________
Орындаушы _________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам _____________________________
____________________________________________________________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, қолы/ электрондық цифрлық қолтаңбасы
Ескертпе: әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Астықты тасымалдауға
байланысты алынған бюджеттік
субсидияларды растау актісі
20__жылғы "__" _______№ "
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі 20__жылғы "__" _______№ " нысанын толтыру бойынша түсіндірме (индексі: 2-АСРА нысан, кезеңділігі: біржолғы)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған "Астықты тасымалдауға байланысты алынған бюджеттік субсидияларды растау актісі 20__жылғы "__" _______№ " нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға орындаушы және басшы не оның міндетін атқарушы адам қол қояды.