Об утверждении Правил формирования, ведения и использования реестра инвесторов, организации работы Национальной цифровой инвестиционной платформы, интеграции объектов информатизации государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 февраля 2025 года № 11-1-4/104. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2025 года № 35754.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра иностранных дел РК от 26.06.2026 № 11-1-4/363 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 5 статьи 282-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования, ведения и использования реестра инвесторов.
2. Комитету по инвестициям Министерства иностранных дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства иностранных дел Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства иностранных дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр иностранных дел
Республики Казахстан
М. Нұртілеу
"Согласовано"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"Согласовано"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Заместителя Премьер-Министра –
Министра иностранных дел
Республики Казахстан
от 26 февраля 2025 года №11-1-4/104
"Об утверждении Правил формирования,
ведения и использования реестра
инвесторов, организации работы
Национальной цифровой инвестиционной
платформы, интеграции объектов
информатизации государственных органов
и местных исполнительных органов,
организации квазигосударственного сектора"
Правила формирования, ведения и использования реестра инвесторов, организации работы Национальной цифровой инвестиционной платформы, интеграции объектов информатизации государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора

Инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану, Ұлттық цифрлық инвестициялық платформаның жұмысын ұйымдастыру, мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Сыртқы істер министрінің 2025 жылғы 26 ақпандағы № 11-1-4/104 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 27 ақпанда № 35754 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Сыртқы істер министрінің 26.06.2026 № 11-1-4/363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 282-3-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу мен пайдалану қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Инвестиция комитетінің заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Сыртқы істер Министрі
М. Нұртілеу
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Сыртқы істер
министрінің
2025 жылғы 26 ақпандағы
"Инвесторлар тізілімін
қалыптастыру,
жүргізу және пайдалану, Ұлттық
цифрлық
инвестициялық платформаның
жұмысын ұйымдастыру,
мемлекеттік органдар мен
жергілікті атқарушы
органдардың,
квазимемлекеттік сектор
ұйымдарының
ақпараттандыру объектілерін
интеграциялау
қағидаларын бекіту туралы"
№ 11-1-4/104 бұйрығымен
бекітілген
Инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану, Ұлттық цифрлық инвестициялық платформаның жұмысын ұйымдастыру, мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидалары

Сноска. Правила - в редакции приказа Министра иностранных дел РК от 26.06.2026 № 11-1-4/363 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования, ведения и использования реестра инвесторов, организации работы Национальной цифровой инвестиционной платформы, интеграции объектов информатизации государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 282-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и определяют порядок формирования, ведения и использования реестра инвесторов, организации работы Национальной цифровой инвестиционной платформы (далее - НЦИП), интеграции объектов информатизации государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) инициатива – предложение субъектов фронт-офисов внешнего уровня и Национальной компании по реализации инвестиционного проекта, сформированное на основе переговоров с потенциальным инвестором, оформленное в виде карточки в НЦИП;
2) "зеленый коридор" – специальная процедура для инвестиционных проектов, соответствующих критериям, установленным в приложении 1 к Правилам организации "одного окна" для инвесторов, а также порядка взаимодействия при привлечении инвестиций, утвержденным приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 26 июня 2023 года №11-1-4/327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32910) (далее – Правила организации "одного окна" для инвесторов), предусматривающая предоставление государственных услуг в ускоренном порядке;
3) дорожная карта проекта – план-график реализации инвестиционного проекта, включающий этапы работ, сроки их выполнения, ответственных исполнителей;
4) паспорт проекта – документ, содержащий основные данные об инвестиционном проекте, включая информацию об инвесторе, сфере деятельности, объеме инвестиций, схеме финансирования, контактные данные, краткое описание проекта;
5) прединвестиционная стадия – этап подготовки инвестиционного проекта, включающего мероприятия по разработке технико-экономического обоснования, получение технических условий, земельного участка, разработку проектно-сметной документации, финансирование и другие процедуры, требующие реализации инвестиционного проекта;
6) общенациональный пул инвестиционных проектов – перечень реализуемых и прорабатываемых инвестиционных проектов во всех отраслях экономики, стоимостью свыше 500 000 000 (пятьсот миллионов) тенге, относящихся к категориям высокого или среднего приоритета, определяемым Правилами организации "одного окна" для инвесторов;

Ескерту. Қағидалары жаңа редакцияда – ҚР Сыртқы істер министрінің 26.06.2026 № 11-1-4/363 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану, Ұлттық цифрлық инвестициялық платформаның жұмысын ұйымдастыру, мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 282-3-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану, Ұлттық цифрлық инвестициялық платформаның (бұдан әрі – ҰЦИП) жұмысын ұйымдастыру, мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттандыру объектілерін интеграциялау тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) бастама – әлеуетті инвестормен келіссөздер негізінде қалыптастырылған, ҰЦИП-да карточка түрінде ресімделген, сыртқы деңгейдегі фронт-офистер субъектілерінің және Ұлттық компанияның инвестициялық жобаны іске асыру жөніндегі ұсынысы;
2) "жасыл дәліз" – мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді жеделдетілген тәртіппен көрсетуді көздейтін, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2023 жылғы 26 маусымдағы №11-1-4/327 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2023 жылғы 27 маусымда № 32910 болып тіркелген) Инвесторлар үшін "бір терезені" ұйымдастыру қағидаларына, сондай-ақ инвестициялар тарту кезінде өзара іс-қимыл жасау тәртібіне (бұдан әрі – Инвесторлар үшін "бір терезені" ұйымдастыру қағидалары) 1-қосымшада белгіленген өлшемшарттарға сай келетін инвестициялық жобаларға арналған арнаулы рәсім;
3) жобаның жол картасы – жұмыс кезеңдерін, оларды орындау мерзімдерін, жауапты орындаушыларды қамтитын инвестициялық жобаны іске асырудың жоспар-кестесі;
4) жоба паспорты – инвестор, қызмет саласы, инвестиция көлемі, қаржыландыру схемасы, байланыс деректері, жобаның қысқаша сипаттамасы туралы ақпаратты қоса алғанда, инвестициялық жоба туралы негізгі деректерді қамтитын құжат;
5) инвестицияға дейінгі саты – техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу жөніндегі іс-шараларды, техникалық шарттарды, жер учаскесін алуды, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуді, қаржыландыруды және инвестициялық жобаны іске асыруды талап ететін басқа да рәсімдерді қамтитын инвестициялық жобаны әзірлеу кезеңі;
6) инвестициялық жобалардың жалпыұлттық пулы – құны 500 000 000 (бес жүз миллион) теңгеден асатын, экономиканың барлық саласында іске асырылатын және пысықталатын, инвесторлар үшін “бір терезе” ұйымдастыру қағидаларында айқындалатын жоғары немесе орташа басымдықты санатқа жататын инвестициялық жобалар тізбесі;

7) общерегиональный пул инвестиционных проектов – перечень реализуемых и прорабатываемых инвестиционных проектов во всех отраслях экономики, стоимостью до 500 000 000 (пятьсот миллионов) тенге, инициаторами которых выступают субъекты частного предпринимательства (отечественные и иностранные инвесторы), формируемый местными исполнительными органами, при условии их соответствия критериям, утвержденным решением регионального инвестиционного штаба, относящихся к категории базового приоритета, определяемым Правилами организации "одного окна" для инвесторов;
8) заинтересованные участники инвестиционного проекта – государственные органы и местные исполнительные органы, имеющие доступ в НЦИП, а также инвесторы и организаций квазигосударственного сектора в пределах реализуемого ими инвестиционного проекта;
9) инвестиционная стадия – этап реализации инвестиционного проекта, включающий мероприятия по получению мер государственной поддержки, строительно-монтажные работы, пуско-наладочные работы, ввод объекта в эксплуатацию и другие процедуры, необходимые для реализации инвестиционного проекта;
10) реестр инвесторов – электронная база данных, содержащая сведения об инвесторах, о суммах инвестиций, видах инвестиционных проектов, этапах их реализации и другие сведения об инвестиционной деятельности на территории Республики Казахстан;
11) инвестор – физическое или юридическое лицо, осуществляющее инвестиции в Республике Казахстан;
12) региональный инвестиционный штаб - создается местным исполнительным органом в каждом регионе под руководством акима региона с включением в его состав руководителей структурных подразделений местного исполнительного органа, региональных представителей национальной компании по привлечению инвестиций, представителей региональных палат предпринимателей, представителей управляющих компаний специальных экономических и индустриальных зон, прокуратуры, налоговых органов и социально-предпринимательской корпорации. В компетенцию регионального инвестиционного штаба входит вынесение проблемных вопросов инвестиционных проектов региона, а также оперативное сопровождение проектов и взаимодействие с профильными органами;
13) субъекты фронт-офисов внешнего уровня – загранучреждения Республики Казахстан, зарубежные представители и представительства Национальной компании;
14) уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сфере реализации государственной политики по привлечению инвестиции в соответствии с Постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года № 1118 "Вопросы Министерства иностранных дел Республики Казахстан";

7) инвестициялық жобалардың жалпыөңірлік пулы – құны 500 000 000 (бес жүз миллион) теңгеге дейін болатын, өңірлік инвестициялық штабтың шешімімен бекітілген өлшемшарттарға сәйкес келген жағдайда жергілікті атқарушы органдар қалыптастыратын, бастамашылары жеке кәсіпкерлік субъектілері (отандық және шетелдік инвесторлар) болып табылатын, экономиканың барлық саласында іске асырылатын және пысықталатын, инвесторлар үшін “бір терезе” ұйымдастыру қағидаларында айқындалатын базалық басымдықты санатқа жататын инвестициялық жобалар тізбесі;
8) инвестициялық жобаның мүдделі қатысушылары - ҰЦИП-на қолжетімділігі бар мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдар, сондай-ақ инвестициялық жобаны іске асыру шегіндегі инвесторлар мен квазимемлекеттік сектор ұйымдары.
9) Инвестициялық саты – мемлекеттік қолдау шараларын алу жөніндегі іс-шараларды, құрылыс-монтаждау жұмыстарын, іске қосу-баптау жұмыстарын, объектіні пайдалануға беруді және инвестициялық жобаны іске асыру үшін қажетті басқа да рәсімдерді қамтитын инвестициялық жобаны іске асыру кезеңі;
10) инвесторлар тізілімі – инвесторлар, инвестициялардың сомалары, инвестициялық жобалардың түрлері, оларды іске асыру кезеңдері туралы мәліметтерді және Қазақстан Республикасының аумағындағы инвестициялық қызмет туралы басқа да мәліметтерді қамтитын электрондық дерекқор;
11) инвестор – Қазақстан Республикасында инвестицияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлғалар;
12) өңірлік инвестициялық штаб – құрамына жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелерінің басшыларын, инвестициялар тарту жөніндегі ұлттық компанияның өңірлік өкілдерін, өңірлік кәсіпкерлер палаталарының өкілдерін, арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың басқарушы компанияларының, прокуратураның, салық органдарының және әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияның өкілдерін қоса отырып, жергілікті атқарушы орган әрбір өңірде өңір әкімінің басшылығымен құрады. Өңірлік инвестициялық штабтың құзыретіне өңірдің инвестициялық жобаларының проблемалық мәселелерін шығару, сондай-ақ жобаларды жедел сүйемелдеу және бейінді органдармен өзара іс-қимыл жасау кіреді;
13) сыртқы деңгейдегі фронт-офистердің субъектілері – Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері, Ұлттық компанияның шетелдік өкілдері мен өкілдіктері;
14) уәкілетті орган – "Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлігінiң мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы № 1118 қаулысына сәйкес инвестициялар тарту жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыру саласында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;

15) национальная компания в области привлечения инвестиций (далее - национальная компания) – юридическое лицо со статусом национальной компании в области привлечения инвестиций и ее региональные представители и представительства, осуществляющее свою деятельность в соответствии со статьей 282-2 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан;
16) национальная цифровая инвестиционная платформа – единая информационная система комплексного сопровождения инвестиционных проектов, создание, управление и техническая поддержка, которой осуществляется уполномоченным органом по инвестициям;
17) Smart Bridge – интеграционный сервис, направленный на упрощение процессов интеграции информационных систем государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора.
Глава 2. Порядок формирования, ведения и использования реестра инвесторов, а также интеграция объектов информатизации государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора с реестром инвесторов
3. Национальная компания является оператором НЦИП.
4. Центральные государственные и местные исполнительные органы, Национальная компания, Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (далее - Национальная палата), акционерное общество "Национальный инвестиционный холдинг "Байтерек", акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (далее - Фонд) являются органами-инициаторами в НЦИП, ответственные за получение данных от инвестора, заполнение паспорта проекта и дорожной карты проекта в НЦИП. Органы-инициаторы обеспечивают заполнение в НЦИП актуальных и достоверных данных о реализуемых инвестиционных проектах в Республике Казахстан.
5. Формирование и ведение реестра инвесторов осуществляется в автоматическом режиме в НЦИП на основании данных об инвестиционных проектах, включенных в общенациональный и общерегиональный пулы инвестиционных проектов.
6. Включение сведений в реестр инвесторов осуществляется в автоматическом режиме после формирования паспорта проекта в НЦИП.
7. Физическое или юридическое лицо использует раздел "Реестр инвесторов" в НЦИП для проверки нахождения инвестора в реестре инвесторов путем ввода в поле "Поиск" индивидуального идентификационного номера для физического лица или бизнес-идентификационного номера для юридического лица.
8. Сервис проверки наличия инвестора в реестре инвесторов размещается в Smart Bridge и предусматривает возможность интеграции с информационными системами государственных органов и местных исполнительных органов, организаций квазигосударственного сектора.

15) нвестициялар тарту саласындағы ұлттық компания (бұдан әрі - ұлттық компания) – өз қызметін Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 282-2-бабына сәйкес жүзеге асыратын, инвестициялар тарту саласындағы ұлттық компания мәртебесі бар заңды тұлға және оның өңірлік өкілдері мен өкілдіктері;
16) ұлттық цифрлық инвестициялық платформа – инвестициялық жобаларды кешенді түрде сүйемелдеудің бірыңғай ақпараттық жүйесі, оны құруды, басқаруды және техникалық қолдауды инвестициялар жөніндегі уәкілетті орган жүзеге асырады;
17) Smart Bridge – мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттық жүйелерін интеграциялау процестерін жеңілдетуге бағытталған интеграциялық сервис.
2-тарау. Инвесторлар тізілімін қалыптастыру, жүргізу және пайдалану тәртібі, сондай-ақ инвесторлар тізілімін мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттандыру объектілерімен интеграциялау
3. Ұлттық компания ҰЦИП операторы болып табылады.
4. Орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар, Ұлттық компания, "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы (бұдан әрі – Ұлттық палата), "Бәйтерек" ұлттық инвестициялық холдингі" акционерлік қоғамы, "Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Қор) инвестордан деректерді алуға, жобаның паспортын және жобаның жол картасын ҰЦИП-да толтыруға жауапты ҰЦИП-дағы бастамашы органдар болып табылады. Бастамашы органдар ҰЦИП-да Қазақстан Республикасындағы іске асырылатын инвестициялық жобалар туралы өзекті және дұрыс мәліметтердің толтырылуын қамтамасыз етеді.
5. Инвесторлар тізілімін қалыптастыру және жүргізу ҰЦИП-да автоматты режимде инвестициялық жобалардың жалпыұлттық және жалпыөңірлік пулдарына енгізілген инвестициялық жобалар туралы деректер негізінде жүзеге асырылады.
6. Мәліметтерді инвесторлар тізіліміне енгізу автоматты режимде жобаның паспорты ҰЦИП-да қалыптастырылғаннан кейін жүзеге асырылады.
7. Жеке немесе заңды тұлға ҰЦИП-дағы "Инвесторлар тізілімі" бөлімін инвестордың инвесторлар тізілімінде болуын тексеру үшін "Іздеу" жолағына жеке тұлға үшін – жеке сәйкестендіру нөмірін немесе заңды тұлға үшін бизнес-сәйкестендіру нөмірін енгізу арқылы пайдаланады.
8. Инвесторлар тізілімінде инвестордың болуын тексеру сервисі Smart Bridge платформасында орналастырылады және мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор ұйымдарының ақпараттық жүйелерімен интеграциялау мүмкіндігі көзделеді.

Глава 3. Порядок организации работы НЦИП
Параграф 1. Предоставление доступа к НЦИП
9. Доступ к НЦИП имеют заинтересованные участники инвестиционного проекта, прошедшие регистрацию в НЦИП.
10. Для входа в систему необходимо пройти авторизацию следующими способами:
1) по логину и паролю;
2) посредством электронной цифровой подписи;
3) через IDP Egov.kz.
Параграф 2. Формирование пулов инвестиционных проектов
11. Органы-инициаторы осуществляют включение инвестиционного проекта в НЦИП при условии соответствия инвестиционного проекта одному из следующих критериев:
1) инвестиционный проект соответствует условиям общенационального пула инвестиционных проектов;
2) инвестиционный проект соответствует условиям общерегионального пула инвестиционных проектов;
3) инвестиционный проект, реализуемый участником специальной экономической или индустриальной зоны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальных экономических и индустриальных зонах";
4) инвестиционный проект, включенный в Единую карту индустриализации в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 августа 2023 года № 592 "Об утверждении Правил включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33321) (далее - Правила включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации);
5) инвестиционный проект, реализуемый на основании инвестиционного контракта.
12. Орган-инициатор формирует паспорт проекта в информационной системе НЦИП, после чего инвестиционный проект автоматически включается в общенациональный или общерегиональный пулы инвестиционных проектов.
13. На этапе включения инвестиционного проекта в общенациональный пул инвестиционных проектов, инвестиционный проект в НЦИП включается автоматически в "зеленый коридор" на основании системы расчета баллов по инвестиционному проекту о подтверждении минимального порогового значения показателей для включения в "зеленый коридор", определенной в приложении 1 к Правилам организации "одного окна" для инвесторов.
Параграф 3. Приостановление и исключение инвестиционного проекта из НЦИП
14. Приостановление инвестиционного проекта в НЦИП – это процедура временного приостановления процесса сопровождения инвестиционного проекта в НЦИП, со сроком приостановления не более двенадцати месяцев с момента принятия решения уполномоченного органа о приостановлении.
15. Основания приостановления инвестиционного проекта в НЦИП:

3-тарау. ҰЦИП-ның жұмысын ұйымдастыру тәртібі
1-параграф. ҰЦИП-ға қолжетімділікті ұсыну
9. ҰЦИП-да тіркеуден өткен инвестициялық жобаның мүдделі қатысушылары ҰЦИП-на қол жеткізе алады.
10. Жүйеге кіру үшін мынадай тәсілдердің бірімен авторизациядан өту керек:
1) логин және пароль бойынша;
2) электрондық цифрлық қолтаңба арқылы;
3) Egov.kz IDP арқылы.
2-параграф. Инвестициялық жобалардың пулын қалыптастыру
11. Бастамашы органдар инвестициялық жобаны төменде көрсетілген өлшемшарттардың біріне сәйкес келген жағдайда инвестициялық жобаны ҰЦИП-ға енгізуді жүзеге асырады:
1) инвестициялық жобаның жалпыұлттық пулының шарттарына сәйкес келетін инвестициялық жоба;
2) инвестициялық жобаның жалпыөңірлік пулының шарттарына сәйкес келетін инвестициялық жоба;
3) "Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнайы экономикалық немесе индустриялық аймақтың қатысушысы іске асыратын инвестициялық жоба;
4) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 22 тамыздағы "Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" № 592 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген № 33321 болып тіркелген) (бұдан әрі – Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидалары) Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізілген инвестициялық жоба;
5) инвестициялық келісімшарттың негізінде іске асырылатын инвестициялық жоба.
12. Бастамашы орган жобаның паспортын ҰЦИП-ның ақпараттық жүйесінде қалыптастырады, содан кейін инвестициялық жоба автоматты түрде инвестициялық жобалардың жалпыұлттық немесе жалпыөңірлік пулына енгізіледі.
13. Инвестициялық жобаны инвестициялық жобалардың жалпыұлттық пулына енгізу кезеңінде ҰЦИП-дағы инвестициялық жоба Инвесторлар үшін "бір терезені" ұйымдастыру қағидаларына 1-қосымшада айқындалған, инвестициялық жоба бойынша ұпайларды есептеу жүйесінің негізінде, "жасыл дәлізге" енгізу үшін көрсеткіштердің ең төменгі шекті мәнінің расталуына байланысты "жасыл дәлізге" автоматты түрде енгізіледі.
3-параграф. ҰЦИП-да инвестициялық жобаны тоқтата тұру және одан алып тастау
14. Инвестициялық жобаны ҰЦИП-да тоқтата тұру - бұл уәкілетті органның тоқтата тұру туралы шешімі қабылданған кезден бастап он екі айдан аспайтын мерзіммен ҰЦИП-да инвестициялық жобаны сүйемелдеу процесін уақытша тоқтата тұру рәсімі.
15. ҰЦИП-да инвестициялық жобаны тоқтата тұру негіздері:

1) случаи нарушения технических требований и стандартов, устанавливаемых и применяемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования и стандартизации, два и более раз, выявленных в ходе проверок и не устраненных в установленные сроки;
2) финансовые проблемы (прекращение или сокращение финансирования инвестиционного проекта с возможностью восстановления);
3) обращение инвестора о пристановлении инвестиционного проекта, поданное в письменной (бумажной и (или) электронной) форме;
16. Основания исключения инвестиционного проекта из НЦИП:
1) финансовые проблемы (прекращение финансирования инвестиционного проекта без возможности восстановления);
2) банкротство или ликвидация юридического лица, ответственного за реализацию инвестиционного проекта;
3) невозможность в соответствии с законодательством Республики Казахстан получения необходимых разрешений и согласований от государственных органов;
4) обращение инвестора об исключении инвестиционного проекта, поданное в письменной (бумажной и (или) электронной) форме;
17. Исключение инвестиционных проектов из общерегионального пула осуществляется местными исполнительными органами при наличии положительного решения регионального инвестиционного штаба.
18. Орган-инициатор в течение 5 рабочих дней со дня выявления одного из оснований, предусмотренных в пунктах 15 и 16 настоящих Правил, посредством НЦИП направляет в уполномоченный орган запрос с обоснованием на приостановление или исключение инвестиционного проекта из НЦИП.
19. Решение о приостановлении или исключении инвестиционного проекта из НЦИП принимается уполномоченным органом в течение 10 (десяти) рабочих дней.
20. Решение уполномоченного органа об отказе в приостановлении или исключении инвестиционного проекта из НЦИП может быть обжаловано в порядке, установленным Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
21. Автоматическое исключение инвестиционного проекта из НЦИП осуществляется по истечении сроков, предусмотренных пунктом 48 настоящих Правил.
Параграф 4. Сопровождение инициатив и инвестиционных проектов в НЦИП
22. НЦИП состоит из следующих модулей: Модуль "Привлечение", Модуль "Реализация", Модуль "Сервисное сопровождение".
23. Модуль "Привлечение" – раздел привлечения инвестиций, включающий в себя работу по фиксации встреч с потенциальными инвесторами, а также создание инициативы по реализации инвестиционного проекта.
В рамках данного модуля взаимодействие с потенциальными инвесторами осуществляют субъекты фронт-офисов внешнего уровня.

1) тексерулер барысында анықталған және белгіленген мерзімдерде жойылмаған Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және стандарттау саласындағы заңнамасына сәйкес белгіленетін және қолданылатын техникалық талаптар мен стандарттарды тексеру барысында анықталған екі немесе одан көп рет бұзу жағдайлары;
2) қаржылық проблемалар (инвестициялық жобаны қаржыландыруды қалпына келтіру мүмкіндігінсіз тоқтату немесе қысқарту);
3) инвестордың инвестициялық жобаны тоқтата тұру туралы жазбаша (қағаз және (немесе) электрондық) нысанда берілген өтініші.
16. ҰЦИП-дан инвестициялық жобаны алып тастау негіздері:
1) қаржылық проблемалар (инвестициялық жобаны қаржыландыруды қалпына келтіру мүмкіндігінсіз тоқтату);
2) инвестициялық жобаны іске асыруға жауапты заңды тұлғаның банкроттығы немесе таратылуы;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік органдардан қажетті рұқсаттар мен келісулерді алудың мүмкін болмауы;
4) инвестордың инвестициялық жобаны алып тастау туралы жазбаша (қағаз және (немесе) электрондық) нысанда берілген өтініші;
17. Инвестициялық жобаларды жалпыөңірлік пулдан алып тастауды жергілікті атқарушы органдар өңірлік инвестициялық штабтың оң шешімі болған кезде жүзеге асырады.
18. Бастамашы орган 5 жұмыс күні ішінде ҰЦИП арқылы уәкілетті органға, мұндай жоба осы Қағидалардың 15 және 16-тармақтарында көзделген негіздердің кем дегенде біреуіне жататын болған жағдайда, ҰЦИП-да инвестициялық жобаны тоқтата тұруға немесе одан алып тастауға негіздемесі бар сұрау салуды жібереді.
19. Уәкілетті орган ҰЦИП-да инвестициялық жобаларды тоқтата тұру немесе одан алып тастау туралы шешімді 10 (он) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
20. Уәкілетті органның инвестициялық жобаны ҰЦИП-да тоқтата тұрудан немесе одан алып тастаудан бас тарту туралы шешіміне Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінде белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
21. Инвестициялық жобаны ҰЦИП-дан автоматты түрде алып тастау осы Қағидалардың 48-тармағында көзделген мерзім аяқталған соң жүзеге асырылады.
4-параграф. Бастамаларды және инвестициялық жобаларды ҰЦИП-да сүйемелдеу
22. ҰЦИП мынадай модульдерден тұрады: "Тарту" модулі, "Іске асыру" модулі, "Сервистік сүйемелдеу" модулі.
23. "Тарту" модулі – әлеуетті инвесторлармен кездесулерді тіркеу жөніндегі жұмысты, сондай-ақ инвестициялық жобаны іске асыру жөніндегі бастаманы құруды қамтитын инвестицияларды тарту бөлімі.
Осы модуль шеңберінде әлеуетті инвесторлармен өзара іс-қимыл жасауды сыртқы деңгейдегі фронт-офистердің субъектілері жүзеге асырады.

24. В рамках модуля "Привлечение" взаимодействие с потенциальными инвесторами включает в себя:
1) организацию встреч с потенциальными инвесторами;
2) визиты руководителей государственных органов и квазигосударственных организаций, направленных на привлечение иностранных инвесторов;
3) создание карточки компании и карточки контакта в НЦИП, с указанием первичных данных о потенциальном инвесторе (сфера деятельности, размер компании, страна происхождения, контактное лицо);
4) внесение данных о всех встречах с потенциальным инвестором путем оформления карточки встречи в НЦИП, с указанием ключевых аспектов переговоров, информации о предмете интереса, об участниках встречи;
5) по итогам зарубежных командировок руководителей государственных органов и квазигосударственных организаций по вопросам привлечения инвестиций субъект фронт-офиса внешнего уровня в течение 3 (трех) рабочих дней заполняет карточку визита в НЦИП с внесением информации о прошедших инвестиционных мероприятиях;
25. По итогам визита потенциального инвестора в Республику Казахстан субъект фронт-офиса внешнего уровня заполняет карточку визита в НЦИП с внесением информации о достигнутых договоренностях.
26. В рамках достигнутых договоренностей с потенциальным инвестором субъект фронт-офиса внешнего уровня создает и передает инициативу в Национальную компанию.
27. Национальная компания после получения инициативы назначает ответственное должностное лицо, сопровождающее потенциального инвестора. В течение 30 (тридцати) календарных дней ответственное должностное лицо Национальной компании обеспечивает переход потенциального инвестиционного проекта в Модуль "Реализация".
28. Модуль "Реализация" – раздел реализации инвестиционных проектов, который включает в себя сопровождение инвестиционного проекта органами-инициаторами, создание паспорта проекта и дорожной карты проекта.
29. В рамках модуля "Реализация" взаимодействие с инвесторами осуществляют ответственные органы-инициаторы.
30. На начальном этапе ответственный орган-инициатор получает от инвестора и (или) Национальной компании, необходимые данные для заполнения паспорта проекта.
31. Паспорт проекта заполняется в НЦИП и включает обязательные поля для заполнения, обеспечивающие полноту и достоверность информации об инвестиционном проекте.
32. После заполнения данных об инвестиционном проекте в паспорте проекта орган-инициатор в течение 30 (тридцати) календарных дней направляет на согласование сформированную дорожную карту проекта в Национальную компанию.
33. Дорожная карта проекта состоит из двух стадий:

24. "Тарту" модулі шеңберінде мұндай өзара іс-қимыл жасау мыналарды қамтиды:
1) әлеуетті инвесторлармен кездесулер ұйымдастыру;
2) шетелдік инвесторларды тартуға бағытталған мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік ұйымдар басшыларының сапарлары;
3) әлеуетті инвестор туралы бастапқы деректер (қызмет саласы, компания мөлшері, шыққан елі, байланысатын адамы) көрсетіле отырып, ҰЦИП-да компания карточкасын және байланыс карточкасын жасау;
4) келіссөздердің негізгі аспектілерін, қызығушылық нысанасы туралы, кездесуге қатысушылар туралы ақпаратты көрсете отырып, ҰЦИП-да кездесу карточкасын ресімдеу арқылы әлеуетті инвестормен өткен барлық кездесулер туралы деректерді енгізу;
5) инвестициялар тарту мәселелері бойынша мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік ұйымдар басшыларының мемлекеттік органдар мен квазимемлекеттік ұйымдар басшыларының шетелдік іс-сапарларының қорытындылары бойынша сыртқы деңгейдегі фронт-офис субъектісі 3 (үш) жұмыс күні ішінде өткен инвестициялық іс-шаралар туралы ақпаратты енгізе отырып, ҰЦИП-ға сапар карточкасын толтырады.
25. Әлеуетті инвестордың Қазақстан Республикасына сапарының қорытындылары бойынша сыртқы деңгейдегі фронт-офис субъектісі қол жеткізілген уағдаластықтар туралы ақпаратты енгізе отырып, ҰЦИП-да сапар карточкасын толтырады.
26. Әлеуетті инвестормен қол жеткізілген уағдаластықтар шеңберінде сыртқы деңгейдегі фронт-офис субъектісі бастама жасайды және оны Ұлттық компанияға береді.
27. Ұлттық компания бастаманы алғаннан кейін әлеуетті инвесторды сүйемелдейтін жауапты лауазымды адамды тағайындайды. Ұлттық компанияның жауапты лауазымды адамы күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде әлеуетті инвестициялық жобаның "Іске асыру" модуліне өтуін қамтамасыз етеді.
28. "Іске асыру" модулі – инвестициялық жобаларды іске асыру бөлімі, ол инвестициялық жобаны бастамашы органдардың сүйемелдеуін, жобаның паспортын және жобаның жол картасын жасауды қамтиды.
29. "Іске асыру" модуль шеңберінде инвесторлармен өзара іс-қимыл жасауды жауапты бастамашы органдар жүзеге асырады.
30. Бастапқы кезеңде жауапты бастамашы орган инвестордан және (немесе) Ұлттық компаниядан жобаның паспортын толтыру үшін қажетті деректерді алады.
31. Жобаның паспорты ҰЦИП-да толтырылады және инвестициялық жоба туралы ақпараттың толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз ететін толтырылуға міндетті жолдарды қамтиды.
32. Жоба паспортының деректері толтырылғаннан кейін бастамашы орган күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қалыптастырылған жол картасын Ұлттық компанияға келісуге жібереді.
33. Жобаның жол картасы мынадай екі сатыдан тұрады:

1) прединвестиционная стадия;
2) инвестиционная стадия.
34. Национальная компания в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения дорожной карты проекта рассматривает ее в НЦИП.
35. В случае отклонения дорожной карты Национальной компанией, она направляется на доработку органу-инициатору. При этом, орган-инициатор устраняет замечания и направляет дорожную карту на повторное согласование.
36. В случае положительного согласования Национальной компанией дорожной карты, проект переходит в стадию "с дорожной картой".
37. Органы-инициаторы осуществляют постоянное сопровождение выполнения этапов дорожной карты проекта.
38. В рамках дорожной карты проекта местный исполнительный орган осуществляет сопровождение инвестиционных проектов в соответствующем регионе посредством НЦИП. При этом используются следующие параметры:
просроченные задачи - отмечаются красным цветом;
задачи со сроком исполнения менее 10 дней - отмечаются желтым цветом;
задачи со сроком исполнения более 10 дней - отмечаются зеленым цветом.
В НЦИП на основании консолидированных данных формируется рейтинг регионов по динамике выполнения задач дорожной карты, основанный на количестве дней просрочек. При этом:
за просрочку от 1 до 5 дней вычитается 0,5 балла;
за просрочку от 6 до 16 дней вычитается 1 балл;
за просрочку более 16 дней вычитается 1,5 балла.
При одинаковом количестве баллов приоритет отдается органу-инициатору с наибольшим количеством инвестиционных проектов.
39. Внесение изменений в дорожную карту проекта по запросу инвестора осуществляется органом-инициатором по согласованию с уполномоченным органом в следующих случаях:
1) неисполнения и (или) задержки выполнения этапов дорожной карты проекта, вызванные обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор). При этом, к таким обстоятельствам непреодолимой силы (форс-мажор), относятся чрезвычайные и непредотвратимые при данных условиях обстоятельства (стихийные явления, военные действия, чрезвычайное положение и прочие подобные обстоятельства);
2) внесения изменений в рабочую программу инвестиционного контракта;
3) внесения изменений в финансовую модель и (или) техническую документацию инвестиционного проекта;
4) изменения места реализации инвестиционного проекта;
5) внесения изменений в законодательство Республики Казахстан, затрагивающих выполнение этапов дорожной карты проекта;
6) иных обстоятельств, не зависящие от инвестора и объективно препятствующие завершению инвестиционного проекта в установленные сроки.
40. Орган-инициатор направляет в уполномоченный орган официальное письмо на внесение изменений в дорожную карту проекта с соответствующим обоснованием, при условии, что основания для внесения изменений подпадают хотя бы под один из случаев, предусмотренных пунктом 39 настоящих Правил.

1) инвестицияға дейінгі саты;
2) инвестициялық саты.
34. Ұлттық компания жобаның жол картасын алғаннан кейін 5 (бес) жұмыс күні ішінде оны ҰЦИП-да қарастырады.
35. Ұлттық компания жол картасын қабылдамаған жағдайда, ол бастамашы органға пысықтауға жіберіледі. Бұл ретте бастамашы орган ескертулерді жояды және жол картасын қайта келісуге жібереді.
36. Ұлттық компания жол картасын оң тұрғыда келіскен жағдайда, жоба "жол картасымен" сатысына өтеді.
37. Бастамашы органдар жобаның жол картасының кезеңдерін орындауды тұрақты сүйемелдеуді жүзеге асырады.
38. Жобаның жол картасы шеңберінде жергілікті атқарушы орган ҰЦИП арқылы тиісті өңірдегі инвестициялық жобаларды сүйемелдеуді жүзеге асырады. Бұл ретте келесі параметрлер қолданылады:
мерзімі өткен тапсырмалар қызыл түспен белгіленеді.
орындалу мерзімі 10 күннен аз тапсырмалар сары түспен белгіленеді.
орындалу мерзімі 10 күннен асатын тапсырмалар жасыл түспен белгіленеді.
ҰЦИП-да шоғырланған деректер негізінде мерзімі өткен күндер санына негізделген жол картасы тапсырмаларының орындалу серпіні бойынша өңірлердің рейтингі қалыптастырылады. Бұл ретте:
1 күннен 5 күнге кешіктірілгені үшін 0,5 ұпай шегеріледі.
6 күннен 16 күнге кешіктірілгені үшін 1 ұпай шегеріледі.
16 күннен астам кешіктірілгені үшін 1,5 ұпай шегеріледі.
Ұпайлар саны бірдей болған жағдайда, инвестициялық жобалар саны ең көп бастамашы органға басымдық беріледі.
39. Инвестордың сұрау салуы бойынша жобаның жол картасына өзгерістер енгізуді уәкілетті органмен келісу бойынша бастамашы орган мынадай жағдайларда жүргізеді:
1) еңсерілмейтін күш (форс-мажор) мән-жайларынан туындаған, жобаның жол картасы кезеңдерінің орындалмауы және (немесе) орындалуының кешіктірілуі. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мұндай жағдайларына (форс-мажор) төтенше және осы жағдайлар кезінде алдын алуға болмайтын мән-жайлар (дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар, төтенше жағдай және өзге де ұқсас мән-жайлар) жатады;
2) инвестициялық келісімшарттың жұмыс бағдарламасына өзгерістер енгізу;
3) инвестициялық жобаның қаржылық моделіне және (немесе) техникалық құжаттамасына өзгерістер енгізу;
4) инвестициялық жобаны іске асыру орнының өзгеруі;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына жобаның жол картасының кезеңдерін орындауды қозғайтын өзгерістер енгізу;
6) инвесторға тәуелді емес және инвестициялық жобаның белгіленген мерзімде аяқталуына объективті кедергі келтіретін өзге де мән-жайлар.
40. Бастамашы орган өзгерістер енгізу үшін негіздер осы Қағидалардың 39-тармағында көзделген жағдайлардың кем дегенде біреуіне жататын болған жағдайда, тиісті негіздемесі бар жобаның жол картасына өзгерістер енгізуге арналған ресми хатты уәкілетті органға жібереді.

41. Решение о внесении изменений либо об отказе во внесении изменений в дорожную карту проекта принимается уполномоченным органом в течение 10 (десяти) рабочих дней.
42. Решение уполномоченного органа о внесении либо об отказе во внесении изменений в дорожную карту проекта может быть обжаловано в порядке, установленным Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан.
43. Повторная подача заявки на внесение изменений в дорожную карту проекта по одному и тому же основанию не допускается, за исключением случаев, когда вопрос рассматривается по вновь возникшим основаниям, предусмотренным пунктом 39 настоящих Правил.
44. Заинтересованные участники инвестиционного проекта имеют возможность прикреплять файлы в Модуле "Реализация" и комментировать ход исполнения проекта в пределах своей компетенции.
45. Инвестиционный проект переходит в Модуль "Сервисное сопровождение" после валидации Национальной палатой в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента фактического завершения последней задачи дорожной карты, за исключением межрегиональных инвестиционных проектов, валидация которых не проводится.
46. Модуль "Сервисное сопровождение" состоит из следующих подразделов: "Инвестиционный контракт", "Соглашение об инвестициях", "Постинвестиционное сопровождение".
47. Подраздел Постинвестиционное сопровождение осуществляется в целях обеспечения системного анализа деятельности инвесторов после реализации инвестиционных проектов, а также формирования взаимодействия между государством и инвесторами.
48. В подразделе Постинвестиционное сопровождение информация об инвестиционном проекте остается в НЦИП для последующего использования в аналитических целях и отчетности в течение срока, составляющего не менее 5 (пяти) лет, за исключением сопровождения:
1) инвестиционных проектов, реализуемых на основании инвестиционных контрактов, для которых срок сопровождения действует в течение действия инвестиционного контракта;
2) инвестиционных проектов, реализуемых на основании соглашений об инвестициях для которых срок сопровождения действует в течение действия соглашения об инвестициях;
3) инвестиционных проектов, реализуемых участниками специальных экономических или индустриальных зон, для которых срок сопровождения действует в течение действия договора об осуществлении деятельности участника специальной экономической или индустриальной зоны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальных экономических и индустриальных зонах";
4) инвестиционных проектов, включенных в Единую карту индустриализации в соответствии Правилами включения промышленно-инновационных проектов в единую карту индустриализации.

41. Уәкілетті орган жобаның жол картасына өзгерістер енгізу немесе өзгерістер енгізуден бас тарту туралы шешімді 10 ( он ) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
42. Уәкілетті органның жобаның жол картасына өзгерістер енгізу немесе өзгерістер енгізуден бас тарту туралы шешіміне Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік Кодексінде белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
43. Осы Қағидалардың 39-тармағында көзделген, жаңадан туындаған негіздер бойынша мәселе қаралатын жағдайларды қоспағанда, жобаның жол картасына өзгерістер енгізуге өтінімді сол бір негіз бойынша қайта беруге жол берілмейді.
44. Инвестициялық жобаның мүдделі қатысушыларының файлдарды "Іске асыру" модулінде бекітуге және өз құзыреті шегінде жобаның орындалу барысына түсініктеме беруге мүмкіндігі бар.
45. Инвестициялық жоба валидация жүргізілмейтін өңіраралық инвестициялық жобаларды қоспағанда, жол картасының соңғы міндеті іс жүзінде аяқталған кезден бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде Ұлттық палата валидациялағаннан кейін "Сервистік сүйемелдеу" модуліне өтеді.
46. "Сервистік сүйемелдеу" модулі келесі кіші бөлімдерден тұрады: "Инвестициялық келісімшарт", "Инвестициялар туралы келісім". "Инвестициядан кейінгі сүйемелдеу".
47. Инвестициядан кейінгі сүйемелдеу кіші бөлімі инвестициялық жобаларды іске асырғаннан кейін инвесторлардың қызметіне жүйелі талдау жасауды қамтамасыз ету, сондай-ақ мемлекет пен инвесторлар арасындағы өзара іс-қимыл жасаудың қалыптастыру мақсатында жүзеге асырылады.
48. Инвестициядан кейінгі сүйемелдеу кіші бөлімінде инвестициялық жоба туралы ақпарат кейіннен талдамалық мақсаттарда және есептілікте пайдалану үшін мыналарды:
1) сүйемелдеу мерзімі инвестициялық келісімшарттың қолданылуы барысында әрекет ететін инвестициялық келісімшарттар негізінде іске асырылатын инвестициялық жобаларды;
2) сүйемелдеу мерзімі инвестициялар туралы келісімнің қолданылуы барысында әрекет ететін инвестициялар туралы келісімдердің негізінде іске асырылатын инвестициялық жобаларды;
3) сүйемелдеу мерзімі "Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнайы экономикалық немесе индустриялық аймаққа қатысушының қызметті жүзеге асыру туралы шартының қолданылуы барысында әрекет ететін арнайы экономикалық немесе индустриялық аймақтарға қатысушылар іске асыратын инвестициялық жобаларды;
4) Өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды бірыңғай индустрияландыру картасына енгізу қағидаларына сәйкес Бірыңғай индустрияландыру картасына енгізілген инвестициялық жобаларды сүйемелдеуді қоспағанда, 5 (бес) жылды құрайтын мерзім ішінде ҰЦИП-да қалады.

49. Разграничение функций и ответственности между государственными органами, а также установление сроков в рамках подраздела Постинвестиционное сопровождение осуществляется отдельным регламентом, размещаемым в НЦИП.

49. Мемлекеттік органдар арасындағы функциялар мен жауапкершіліктің аражігін ажырату, сондай-ақ Инвестициядан кейінгі сүйемелдеу кіші бөлімі шеңберінде мерзімдерді белгілеу ҰЦИП-да орналастырылатын жеке регламентпен жүзеге асырылады.