О понижении размера ставки налогов при применении специального налогового режима розничного налога в Кокпектинском районе
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 19 марта 2024 года № 11-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 29 марта 2024 года № 240-18. Утратило силу решением Кокпектинского районного маслихата области Абай от 27 апреля 2026 года № 43-11/1
Сноска. Утратило силу решением Кокпектинского районного маслихата области Абай от 27.04.2026 № 43-11/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с пунктом 5 статьи 696-3 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить размер ставки корпоративного или индивидуального подоходного налога, за исключением налогов, удерживаемых у источника выплаты, при применении специального налогового режима розничного налога в Кокпектинском районе с 4 (четырех) процентов на 2 (два) процента по доходам, полученным (подлежащим получению) за налоговый период.
2. Настоящее решение вводится вдействие с 1 января 2024 года и подлежит официальному опубликованию.
Председатель районного маслихата
Т. Сарманов

Көкпекті ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде салық мөлшерлемесінің мөлшерін төмендету туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 наурыздағы № 11-2 шешімі. Абай облысының Әділет департаментінде 2024 жылғы 29 наурызда № 240-18 болып тіркелді. Күші жойылды - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2026 жылғы 27 сәуірдегі № 43-11/1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 27.04.2026 № 43-11/1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Кодексінің (Салық кодексі) 696-3-бабының 5-тармағына сәйкес, Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Көкпекті ауданында бөлшек салықтың арнаулы салық режимін қолдану кезінде төлем көзінен ұсталатын салықтарды қоспағанда, корпоративтік немесе жеке табыс салығы мөлшерлемесінің мөлшері салық кезеңінде алынған (алынуға жататын) кірістер бойынша 4 (төрт) пайыздан 2 (екі) пайызға төмендетілсін.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Аудандық мәслихатының төрағасы
Т. Сарманов