О внесении изменения в постановление акимата Алматинской области от 17 августа 2023 года № 278 "Об установлении водоохранных зон, полос водных объектов Алматинской области и специального режима их хозяйственного использования"
Постановление акимата Алматинской области от 20 июня 2024 года № 209. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 24 июня 2024 года № 6133-05. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 8 августа 2025 года № 238
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 08.08.2025 № 238 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 17 тамыздағы "Алматы облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары, белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану арнайы режимін белгілеу туралы" № 278 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 20 маусымдағы № 209 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2024 жылғы 24 маусымда № 6133-05 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2025 жылғы 8 тамыздағы № 238 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 08.08.2025 № 238 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Внести в постановление акимата Алматинской области от 17 августа 2023 года № 278 "Об установлении водоохранных зон, полос водных объектов Алматинской области и специального режима их хозяйственного использования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6024-05) следующее изменение:
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.

1. Алматы облысы әкімдігінің 2023 жылғы 17 тамыздағы "Алматы облысының су объектілерінің су қорғау аймақтары, белдеулерін және оларды шаруашылықта пайдалану арнайы режимін белгілеу туралы" № 278 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6024-05 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Алматинской области" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в Департаменте юстиции Алматинской области;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Алматинской области после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.

2. "Алматы облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулыны Алматы облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы қаулының ресми жарияланғанынан кейін Алматы облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области М. Султангазиев
"СОГЛАСОВАНО"
Балкаш-Алакольская бассейновая инспекция
по регулированию использования и охране
водных ресурсов Комитета водного хозяйства
Министерства водных ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
Приложение 1 к постановлению акимата Алматинской области от 20 июня 2024 года № 209
Наименование водоохранных зон и полос водных объектов
Ширина водоохранных зон водных объектов, метр
Ширина водоохранных полос водных объектов, метр
1

4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысының әкімі М. Султангазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Су шаруашылығы комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Балқаш-Алакөл
бассейндік инспекциясы
Алматы облысы әкімдігінің 2024 жылғы 20 маусымдағы № 209 қаулысына 1-қосымша
Су объектілерінің су қорғау аймақтары мен белдеулерінің атауы
Су объектілерінің
су қорғау аймағының ені, метр
Су объектілерінің
су қорғау белдеуінің
ені, метр
1

Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-045-070-545; 03-045-093-209; 03-045-093-200; 03-045-227-005)
500
35
2
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (правый берег) в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-045-093-169, 03-045-093-911)
500
35
3
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-045-227-539)
500
35
4
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (левый берег) и (правый берег) реки Шолак-Каргалы в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-045-099-260)
500
35
5
Водоохранные зоны и полосы реки Аксай в пределах границ земельных участков (кадастровые номера:03-047-227-027, 03-047-227-057, 03-047-227-058,03-047-227-059,03-047-227-111, 03-047-227-118)
90-200
35
6
Водоохранные зоны и полосы реки Тургень в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-044-193-018)
550
55
7
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (левый берег) и (правый берег) реки Шолак-Каргалы в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-045-099-332)
500
35
8
Водоохранные зоны и полосы реки Каскелен (правый берег) в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-046-196-077
500
100
9
Водоохранные зоны и полосы реки Узынкаргалы (левый берег) и (правый берег) реки Шолак-Каргалы в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-045-093-1037,03-045-099-303)
500
35
10
Водоохранные зоны и полосы реки Аксай (правый берег в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-047-277-034
500
35
11
Водоохранные зоны и полосы реки Тургень в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-044-193-236; 03-044-193-237)
550
35
12
Водоохранные зоны и полосы реки Каратурук в пределах границ земельных участков (кадастровые номера: 03-044-237-442, 03-044-237-424)
500
35
13
Водоохранные зоны и полосы реки Бесагаш (правый берег в пределах границ земельного участка (кадастровый номер: 03-044-023-332
500
35
14
Водоохранные зоны и полосы реки Талгар (левый берег в пределах границ земельных участков (кадастровые номера:03-051-146-288 и 03-044-023-256)
500
35
15
Водоохранные зоны и полосы реки Кыргауыльдинка (в пределах ПК-18+877 до ПК-21+00 правый берег кадастровый номер: 03-047-292-2987)
500
35

Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-045-070-545; 03-045-093-209; 03-045-093-200; 03-045-227-005) Ұзынқарғалы өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
2
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-045-093-169, 03-045-093-911) Ұзынқарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
3
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-045-227-539) Ұзынқарғалы өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
4
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-045-099-260) Ұзынқарғалы өзенінің (сол жақ жағалауының) және Шолақ-Қарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
5
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-047-227-027, 03-047-227-057, 03-047-227-058, 03-047-227-059, 03-047-227-111, 03-047-227-118) Ақсай өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
90-200
35
6
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-044-193-018) Түрген өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
550
55
7
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-045-099-332) Ұзынқарғалы өзенінің (сол жақ жағалауы) және Шолақ-Қарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
8
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-046-196-077) Қаскелең өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
100
9
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-045-093-1037,03-045-099-303)Ұзынқарғалы өзенінің (сол жақ жағалауы) және Шолақ-Қарғалы өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
10
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-047-277-034 Ақсай өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
11
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-044-193-236; 03-044-193-237) Түрген өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
550
35
12
Жер учаскелерінің шекаралары шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-044-237-442, 03-044-237-424) Қаратұрық өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
13
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірі: 03-044-023-332 Бесағаш өзенінің (оң жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
14
Жер учаскесі шекарасы шегінде (кадастрлық нөмірлері: 03-051-146-288, 03-044-023-256 Талғар өзенінің (сол жақ жағалауының) су қорғау аймақтары мен белдеулері
500
35
15
Қырғауылды өзенінің су қорғау аймақтары мен белдеулері (ПК-18 + 877 шегінде ПК-21+00 дейін оң жақ жағалауының кадастрлық нөмірі:
03-047-292-2987
500
35