О внесении изменений и дополнений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 4 мая 2022 года № 135 "Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан"
Приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 3 июля 2024 года № 291-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июля 2024 года № 34712. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 июня 2025 года № 297-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра культуры и информации РК от 30.06.2025 № 297-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 4 мая 2022 года № 135 "Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 27917) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан.";
в Правилах определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 34 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан и устанавливают порядок определения стоимости исследований, консалтинговых услуг и государственных заданий за счет бюджетных средств при формировании бюджетной заявки.";
в пункте 7:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) командировочные расходы персонала, выполняющего государственное задание (служебные разъезды внутри страны и (или) за пределы страны);";
подпункты 5) и 6) изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 4 мамырдағы № 135 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 3 шілдедегі № 291-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 5 шілдеде № 34712 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 2025 жылғы 30 маусымдағы № 297-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің м.а. 30.06.2025 № 297-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2022 жылғы 4 мамырдағы № 135 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 27917 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің зерттеулерінің, консалтингтік көрсетілетін қызметтері мен мемлекеттік тапсырмаларының құнын айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 34-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және бюджеттік өтінімді қалыптастыру кезінде бюджет қаражаты есебінен зерттеулердің, консалтингтік көрсетілетін қызметтер мен мемлекеттік тапсырмалардың құнын айқындау тәртібін белгілейді.";
7-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) мемлекеттік тапсырманы орындайтын персоналдың іссапар шығыстарын (ел ішіндегі және (немесе) елден тыс жерлердегі қызметтік сапарларды);";
5) және 6) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:

"5) расходы по авторским и смежным правам, инжиниринговые услуги по техническому надзору;
6) приобретение товарно-материальных запасов (в том числе, горюче-смазочные материалы, хозяйственные материалы, канцелярские принадлежности, декорации, косметика, грим, медикаменты, материалы на осуществление учебного процесса);";
подпункт 25) изложить в следующей редакции:
"25) страхование, в том числе: страхования жизни при заграничных командировках, сценических декораций, страхование культурных ценностей, в том числе музейных предметов и музейных коллекций;";
подпункт 38) изложить в следующей редакции:
"38) услуги дубляжа, запись, монтаж, привлечение актеров (звуковая дорожка), видеомонтажа, звукозаписи, перезаписи;";
подпункт 42) изложить в следующей редакции:
"42) оплата взносов для выполнения государственного задания;";
дополнить подпунктами 43), 44), 45), 46), 47), 48) и 49) следующего содержания:
"43) организация и проведение постановок, концертных мероприятий, в том числе с участием Главы государства;
44) услуги научно-реставрационных работ на памятнике истории и культуры;
45) предоставление социальной помощи обучающимся, которым оказывается социальная помощь согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 320 "Об утверждении размеров, источников, видов и Правил предоставления социальной помощи гражданам, которым оказывается социальная помощь";
46) услуги питания для одаренных детей интерната, услуги обеспечения горячим питанием школьников 1-4 классов;
47) услуги по изготовлению театрально-сценической одежды, обуви и реквизитов;
48) услуги по изготовлению видео контента мероприятий;
49) услуги по оказанию визовой поддержки.";
в пункте 8:
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) подписка на периодические печатные издания и иные средства массовой информации (интернет издания);";
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) внедрение систем менеджмента качества бизнес процессов юридического лица;";
дополнить подпунктами 23) и 24) следующего содержания:
"23) услуги связи, интернет, почтовые услуги, смс-рассылка, хостинговая площадка;
24) оценка имущества.".
2. Департаменту экономики и финансов Министерства культуры и информации Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

"5) авторлық және сабақтас құқықтар бойынша шығыстарды, техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді;
6) тауарлық-материалдық қорларды (оның ішінде, жанар-жағармай материалдарын, шаруашылық материалдарын, кеңсе керек-жарақтарын, декорацияларды, косметиканы, гримді, дәрі-дәрмектерді, оқу процесін жүзеге асыруға арналған материалдарды) сатып алуды;";
25) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"25) сақтандыруды, оның ішінде: шетелдік іссапарлар кезінде өмірді, сахналық декорацияларды сақтандыруды, мәдени құндылықтарды, оның ішінде музей заттарын және музей коллекцияларын сақтандыруды;";
38) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"38) дубляждау, жазу, монтаждау, актерлерді тарту (дыбыс жолы), бейнемонтаждау, дыбыс жазу, қайта жазу бойынша көрсетілетін қызметтерді;";
42) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"42) мемлекеттік тапсырманы орындау үшін жарналарды төлеуді;";
мынадай мазмұндағы 43), 44), 45), 46), 47), 48) және 49) тармақшалармен толықтырылсын:
"43) қойылымдарды, концерттік іс-шараларды, оның ішінде Мемлекет басшысының қатысуымен ұйымдастыруды және өткізуді;
44) тарих және мәдениет ескерткішіндегі ғылыми-реставрациялау жұмыстары бойынша көрсетілетін қызметтерді;
45) "Әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтарға әлеуметтік көмектің мөлшерін, көздерін, түрлерін және оны беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 320 қаулысына сәйкес әлеуметтік көмек көрсетілетін білім алушыларға әлеуметтік көмек көрсетуді;
46) дарынды балаларды тамақтандыру бойынша көрсетілетін қызметтерді, 1-4 сынып оқушыларын ыстық тамақпен қамтамасыз ету бойынша көрсетілетін қызметтерді;
47) театрлық-сахналық киімді, аяқ киімді және деректемелерді дайындау бойынша көрсетілетін қызметтерді;
48) іс-шаралардың бейне контентін дайындау бойынша көрсетілетін қызметтерді;
49) визалық қолдау көрсету бойынша көрсетілетін қызметтерді қамтиды.";
8-тармақта:
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) мерзімді баспа басылымдарына және өзге де бұқаралық ақпарат құралдарына (интернет басылымдарына) жазылу;";
22) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"22) заңды тұлғаның бизнес процестерінің сапа менеджменті жүйесін енгізу;";
мынадай мазмұндағы 23) және 24) тармақшалармен толықтырылсын:
"23) байланыс, интернет бойынша көрсетілетін қызметтер, пошталық көрсетілетін қызметтер, смс-тарату, хостинг алаңы;
24) мүлікті бағалау.".
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и информации Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства культуры и информации Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства культуры и информации Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и информации
Республики Казахстан
А. Балаева
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және ақпарат министрі
А. Балаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі