О внесении изменений и дополнений в решение Кызылординского областного маслихата от 17 июля 2019 года № 334 "Об утверждении правил общего водопользования в Кызылординской области"
Решение Кызылординского областного маслихата от 27 октября 2023 года № 56. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 1 ноября 2023 года № 8462-11
Кызылординский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кызылординского областного маслихата от 17 июля 2019 года № 334 "Об утверждении правил общего водопользования в Кызылординской области" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6851) следующие изменения и дополнения:
заголовок указанного решения изложить в следующей редакции:
"Об установлении правил общего водопользования в Кызылординской области";
пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Установить прилагаемые правила общего водопользования в Кызылординской области.";
в Правилах общего водопользования в Кызылординской области:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила общего водопользования в Кызылординской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 38, пункта 4 статьи 65 Водного кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс), приказом министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 19-1/252 "Об утверждении Типовых правил общего водопользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11434) и определяют порядок общего водопользования с учетом особенностей региональных условий Кызылординской области.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Кызылординский областной маслихат в ходе очередной или внеочередной сессии маслихата в целях охраны жизни и здоровья граждан, с учетом особенностей региональных условий, правилами общего водопользования определяют места, где не осуществляются купание, забор воды для питьевых и бытовых нужд, водопой скота, катание на маломерных судах и других плавучих средствах на водных объектах, расположенных на территории региона.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Для объявления условий или запрета общего водопользования, водопользователь, осуществляющий обособленное или совместное водопользование, вносит в Кызылординский областной маслихат предложение, с обоснованием необходимости установления условий или запрета общего водопользования.";

"Қызылорда облысында ортақ су пайдаланудың қағидаларын бекіту туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 17 шілдедегі № 334 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облыстық мәслихатының 2023 жылғы 27 қазандағы № 56 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 1 қарашада № 8462-11 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 210 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облыстық мәслихатының 09.12.2025 № 210 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қызылорда облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Қызылорда облысында ортақ су пайдаланудың қағидаларын бекіту туралы" Қызылорда облыстық мәслихатының 2019 жылғы 17 шілдедегі № 334 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6851 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің тақырыбы келесі редакцияда жазылсын:
"Қызылорда облысында ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы";
көрсетілген шешімнің 1-тармағы келесі редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қызылорда облысында ортақ су пайдалану қағидалары белгіленсін.";
Қызылорда облысында ортақ су пайдалану қағидаларында:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қызылорда облысында ортақ су пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Су Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 38-бабының 1) тармақшасына, 65-бабының 4-тармағына, "Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 19-1/252 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11434 болып тіркелген) сәйкес әзірленді және Қызылорда облысының өңірлік жағдайының ерекшелігін ескере отырып ортақ су пайдалану тәртібін айқындайды.";
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. Қызылорда облыстық мәслихаты мәслихаттың кезекті немесе кезектен тыс сессиясы барысында азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында өңірлік жағдайлардың ерекшеліктерін ескере отырып, ортақ су пайдалану қағидаларында өңірдің аумағында орналасқан су объектілерінде шомылу, ауыз су және тұрмыстық қажеттіліктерге су алу, мал суару, шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлерді айқындайды.";
14-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"14. Ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын жариялау үшін оқшау немесе бірлесіп су пайдалануды жүзеге асыратын су пайдаланушы Қызылорда облыстық мәслихатына ортақ су пайдаланудың шарттарын немесе оған тыйым салынатынын белгілеудің қажеттігі негізделген ұсыныс енгізеді.";

подпункт 7) пункта 19 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
дополнить пунктами 11-1 и 11-2 следующего содержания:
"11-1. На опасных и необорудованных для отдыха и купания участках водоемов местными исполнительными органами устанавливаются запрещающие и предупреждающие знаки безопасности на водоемах, согласно требованиям приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 января 2015 года № 34 "Об утверждении Правил безопасности на водоемах" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10335).
Не допускается купание на необорудованных участках водоемов и в местах, где установлены знаки "Купание запрещено".
11-2. В целях охраны жизни и здоровья граждан определить места, где запрещены купание на водных объектах, расположенные на территории Кызылординской области, согласно приложению к настоящим Правилам.";
правила общего водопользования в Кызылординской области дополнить приложением согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Кызылординского областного маслихата Н. Байкадамов
Приложение к решению
Кызылординского областного маслихата
от 27 октября 2023 года № 56
Приложение к Правилам общего
водопользования в Кызылординской области,
утвержденных решением
Кызылординского областного маслихата
№ 334 от 17 июля 2019 года
Места, где запрещены купание на водных объектах, расположенные на территории Кызылординской области
Наименование водного объекта
Месторасположение водного объекта или участка
Места на водных объектах (координаты широты и долготы)
Расстоя
ние между координа
тами
Ограниче
ния общего водополь
зования
Начало координата
Окончание координата
город Кызылорда
1
река Сырдарья
оба берега
реки вблизи дачного массива "КОПЭС"
44.75728 ºC
65.55432 ºB
44.76181 ºC
65.57808 ºB
3000 метров
Не осуществ
ляется купание
2
оба берега
реки от Кызылординского гидроузла в поселке Тасбогет до моста на 1815+700 километре магистральной автомобильной дороги "Западная Европа- Западный Китай"
44.763511 ºC
65.536711 ºB
44.759696ºC
65.582654ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
3
оба берега
реки от моста на 1815+700 километре магистральной автомобильной дороги "Западная Европа- Западный Китай" до водоочистной станции в поселке Тасбогет
44.77536 ºC
65.53862 ºB
44.77850 ºC
65.54422 ºB
500 метров
Не осуществ
ляется купание
4
оба берега
реки вблизи микрорайона "Арай"

19-тармақтың 7) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтіні өзгермейді:
"7) су объектілерінде және оларға тікелей жақын жерде кәмелетке толмаған балаларды үлкендердің қарауынсыз тастауға;";
келесі мазмұндағы 11-1 және 11-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"11-1. "Су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 19 қаңтардағы № 34 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10335 болып тіркелген) талаптарына сәйкес су айдындарының қауіпті және шомылу үшін жабдықталмаған учаскелерінде жергілікті атқарушы органдар су айдындарында тыйым салатын және ескертетін қауіпсіздік белгілерін орнатады.
Жабдықталмаған су айдындарында және "Суға түсуге тыйым салынады" деген белгілер орнатылған жерлерде шомылуға болмайды.
11-2. Азаматтардың өмірі мен денсаулығын сақтау мақсатында Қызылорда облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылуға тыйым салынған жерлер осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес айқындалсын.";
Қызылорда облысында ортақ су пайдалану қағидалары осы шешімнің қосымшасына сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облыстық мәслихатының төрағасы      Н. Байкадамов
Қызылорда облыстық мәслихатының
2023 жылғы 27 қазандағы
№ 56 шешіміне қосымша
Қызылорда облыстық мәслихатының
2019 жылғы 17 шілдедегі
№ 334 шешімімен бекітілген
Қызылорда облысында
ортақ су пайдалану қағидаларына қосымша
Қызылорда облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылуға тыйым салынған жерлер
Су объектісінің атауы
Су объектісінің немесе учаскесінің орналасқан жері
Су объектілеріндегі орындар (еңдік пен бойлық координаттары)
Коорди
наттар арасын
дағы қашық
тық
Ортақ суды пайдала
нуды шектеу
Координат
тың басталуы
Координат
тың аяқталуы
Қызылорда қаласы
1
Сырдария өзені
"КОПЭС" саяжай аймағы тұсындағы өзеннің
екі жақ жағалауы
44.75728 ºC
65.55432 ºB
44.76181 ºC
65.57808 ºB
3000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
2
Тасбөгет кентіндегі Қызылорда су торабынан "Батыс Еуропа-Батыс Қытай" магистралды тас жолының 1815+700 шақырымындағы көпіріне дейінгі өзеннің
екі жақ жағалауы
44.763511 ºC
65.536711 ºB
44.759696 ºC
65.582654 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
3
"Батыс Еуропа-Батыс Қытай" магистралды тас жолының 1815+700 шақырымындағы көпірінен Тасбөгет кентіндегі су тазалау станциясына дейінгі өзеннің
екі жақ жағалауы
44.77536 ºC
65.53862 ºB
44.77850 ºC
65.54422 ºB
500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
4
"Арай" шағын ауданы тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы

44.79824 ºC
65.49461 ºB
44.81327 ºC
65.49522 ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
5
оба берега
реки вблизи департамента "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерчес
кого акционерного общества "государственная корпорация "Правительст
во для граждан" по Кызылординской области
44.82216 ºC
65.49609 ºB
44.82950 ºC
65.49583 ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
6
оба берега
реки от автомобиль
ного моста возле департамента "Центр обслуживания населения" - филиал некоммерчес
кого акционерного общества "государственная корпорация "Правительство для граждан" по Кызылордин
ской области
до 3-го укрепненного квартала
44.84668 ºC
65.45633 ºB
44.85748 ºC
65.45318 ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
7
оба берега
реки вблизи микрорайона "Мерей"
44.83939 ºC
65.46196 ºB
44.85463 ºC
65.45686 ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
8
оба берега реки от пересечение улиц Т.Рыскулова и М.Саламатова до улицы Тауелсиздик
44.86466 ºC
65.43121 ºB
44.87498 ºC
65.42050 ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
9
оба берега реки от улицы Тауелсиздик до коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Областной центр фтизиопульмонологии" управления здравоохранения Кызылординской области"
44.75704 ºC
65.55396 ºB
44.76339 ºC
65.56381 ºB
900 метров
Не осуществ
ляется купание
10
оба берега
реки от коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Областной центр фтизиопульмо
нологии" управления здравоохране
ния Кызылординской области"
до дачного массива "Ягодка"
44.85588 ºC
65.45591 ºB
44.87241 ºC
65.42155 ºB
3000 метров
Не осуществ
ляется купание
11
Левобереж
ный магистраль
ный канал (канал Ширкейли)
оба берега канала от Кызылордин
ского гидро
узла до микрорайона "Наурыз"
44.76328 ºC
65.53466 ºB
44.78795 ºC
65.46693 ºB
5000 метров
Не осуществ
ляется купание
12
правобережный магистральный канал
оба берега канала от поселка Тасбогет до
населенного пункта Караултобе
44.81208 ºC
65.57787 ºB
44.76443 ºC
65.53765 ºB
4000 метров
Не осуществ
ляется купание
13
оба берега канала от старого моста в поселке Белколь до моста населенного пункта Абай
44.76016 ºC
65.57142 ºB
44.74955 ºC
65.58967 ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
14
оба берега канала от гидроузла Байкадам до населенных пунктов Карауылтобе и Досан
44.87961 ºC
65.54675 ºB
44.90125 ºC
65.56364 ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
15
озеро Калгандария
побережье озера вблизи дачного массива
"ПМК-29"
44.72473 ºC
65.62443 ºB
44.71528 ºC
65.68856 ºB
2500 метров
Не осуществ
ляется купание
16
канал Жанадария
оба берега канала от дачного массива "ПМК-66" до садоводческого кооператива "Тепловик"

44.79824 ºC
65.49461 ºB
44.81327 ºC
65.49522 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
5
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қызылорда облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті тұсындағы өзеннің
екі жақ жағалауы
44.82216 ºC
65.49609 ºB
44.82950 ºC
65.49583 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
6
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қызылорда облысы бойынша филиалы – "Халыққа қызмет көрсету орталығы" департаменті жанындағы
автокөлік көпірінен 3-ші іріленді
рілген кварталға дейінгі өзеннің екі жақ жағалауы
44.84668 ºC
65.45633 ºB
44.85748 ºC
65.45318 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
7
"Мерей" шағын ауданы тұсындағы өзеннің
екі жақ жағалауы
44.83939 ºC
65.46196 ºB
44.85463 ºC
65.45686 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
8
Т.Рысқұлов пен
М.Саламатов көшелерінің қиылысынан Тәуелсіздік көшесіне дейінгі өзеннің
екі жақ жағалауы
44.86466 ºC
65.43121 ºB
44.87498 ºC
65.42050 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
9
Тәуелсіздік көшесінен "Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық фтизиопульмонология орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнына дейінгі өзеннің
екі жақ жағалауы
44.75704 ºC
65.55396 ºB
44.76339 ºC
65.56381 ºB
900 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
10
"Қызылорда облысының денсаулық сақтау басқармасының "Облыстық фтизиопульмонология орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнынан "Ягодка" саяжай аймағына дейінгі өзеннің
екі жақ жағалауы
44.85588 ºC
65.45591 ºB
44.87241 ºC
65.42155 ºB
3000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
11
Сол жаға магистрал
ды каналы (Шіркейлі каналы)
Қызылорда су торабынан "Наурыз" шағын ауданына дейінгі каналдың
екі жақ жағалауы
44.76328 ºC
65.53466 ºB
44.78795 ºC
65.46693 ºB
5000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
12
Оң жаға магистрал
ды каналы
Тасбөгет кентінен Қарауылтөбе елді мекеніне дейінгі каналдың
екі жақ жағалауы
44.81208 ºC
65.57787 ºB
44.76443 ºC
65.53765 ºB
4000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
13
Белкөл кентіндегі көне көпірден Абай елді мекенінің көпіріне дейінгі каналдың
екі жақ жағалауы
44.76016 ºC
65.57142 ºB
44.74955 ºC
65.58967 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
14
Байқадам су торабынан Қарауылтөбе және Досан елді мекендеріне дейінгі каналдың
екі жақ жағалауы
44.87961 ºC
65.54675 ºB
44.90125 ºC
65.56364 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
15
Қалғандария
көлі
"ПМК-29" саяжай аймағы тұсындағы көлдің жағалауы
44.72473 ºC
65.62443 ºB
44.71528 ºC
65.68856 ºB
2500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
16
Жаңадария каналы
"ПМК-66" саяжай аймағынан "Тепловик" бау-бақша кооперативіне дейінгі каналдың
екі жақ жағалауы

44.72634 ºC
65.55215 ºB
44.71006 ºC
65.53572 ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
Аральский район
17
река Сырдарья
оба берега
реки вблизи населенного пункта Кызылжар
46.002455 ºC
61.757992 ºB
46.023311ºC
61.750837ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
18
оба берега
реки вблизи населенного пункта Аманоткел
46.113488 ºC
61.508567 ºB
46.097736ºC
61.543048ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
19
оба берега
реки вблизи населенного пункта Хан
46.0652°С
61.3000°В
46.0550°С
61.2957°В
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
20
оба берега
реки вблизи населенного пункта Аккулак
46.0421°С
61.2057°В
46.0401°С
61.2019°В
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
21
обе стороны
гидроузла
Аклак
46.107557 ºC
60.865016 ºB
46.163418ºC
60.882022ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
22
озеро Камыстыбас
участок вблизи Республиканского государственного казенного предприятия "Камышлыбашский рыбопитомник" комитета рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
46.0904°С
61.4523°В
46.0903°С
61.4521°В
500 метров
Не осуществ
ляется купание
23
вблизи
моста "Карибогет"
46.0923°С
61.3752°В
46.0930°С
61.3750°В
100 метров
Не осуществ
ляется купание
24
Малое Аральское море
обе стороны
Кокаральской
плотины
46.111516 ºC
60.782033 ºB
46.365042ºC
60.792710ºB
2500 метров
Не осуществ
ляется купание
Казалинский район
25
река Сырдарья
оба берега
реки от населенного пункта Байкожа до населенного пункта Аксуат
45.723723 ºC
62.941489 ºB
45.728989ºC
62.925936ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
26
оба берега
реки от населенного пункта Аксуат до железнодорож
ной станции Майлыбас
45.812889 ºC
62.617268 ºB
45.821383ºC
62.610500ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
27
оба берега реки от верхнего бьефа до нижнего бьефа Басыкаринского гидроузла
45.760213 ºC
62.330145 ºB
45.752806ºC
62.295098ºB
800 метров
Не осуществ
ляется купание
28
оба берега реки от коммунального государственного казенного предприятия "Детский оздоровительный центр "Шагала" отдела образования по Казалинскому району" управления образования Кызылординской области до плавучего моста населенного пункта Абай
45.741510 ºC
62.131177 ºB
45.740309ºC
62.104341ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
29
оба берега
реки от моста Карлан до населенного пункта Бирлик
45.658944 ºC
61.942505 ºB
45.686886ºC
61.896273ºB
3000 метров
Не осуществ
ляется купание
30
оба берега
реки от участка "Доскали" до плавучего моста Альсейт
45.775360 ºC
61.692116 ºB
45.783429ºC
61.678272ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
31
правобережный магистральный канал
оба берега канала от населенного пункта Басыкара до города Казалы

44.72634 ºC
65.55215 ºB
44.71006 ºC
65.53572 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
Арал ауданы
17
Сырдария өзені
Қызылжар
елді мекені тұсындағы өзеннің
екі жақ жағалауы
46.002455 ºC
61.757992 ºB
46.023311 ºC
61.750837 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
18
Аманөткел
елді мекені тұсындағы өзеннің
екі жақ жағалауы
46.113488 ºC
61.508567 ºB
46.097736 ºC
61.543048 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
19
Хан елді мекені тұсындағы өзеннің
екі жақ жағалауы
46.0652°С
61.3000°В
46.0550°С
61.2957°В
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
20
Аққұлақ елді мекені тұсындағы өзеннің
екі жақ жағалауы
46.0421°С
61.2057°В
46.0401°С
61.2019°В
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
21
Ақлақ су торабының екі жақ беті
46.107557 ºC
60.865016 ºB
46.163418 ºC
60.882022 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
22
Қамыстыбас көлі
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің "Қамыстыбас балық питомнигі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны тұсындағы учаске
46.0904°С
61.4523°В
46.0903°С
61.4521°В
500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
23
"Кәрібөгет"
көпірінің тұсында
46.0923°С
61.3752°В
46.0930°С
61.3750°В
100 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
24
Кіші Арал теңізі
Көкарал су бөгетінің екі
жақ беті
46.111516 ºC
60.782033 ºB
46.365042 ºC
60.792710 ºB
2500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
Қазалы ауданы
25
Сырдария өзені
Байқожа елді мекенінен Ақсуат елді мекеніне дейінгі өзеннің екі жақ жағалауы
45.723723 ºC
62.941489 ºB
45.728989ºC
62.925936 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асыры
лмайды
26
Ақсуат елді мекенінен Майлыбас теміржол станциясына дейінгі өзеннің екі жақ жағалауы
45.812889 ºC
62.617268 ºB
45.821383 ºC
62.610500 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
27
Басықара су торабының жоғары су деңгейін өлшеу бекетінен төменгі су деңгейін өлшеу бекетіне дейінгі өзеннің екі жақ жағалауы
45.760213 ºC
62.330145 ºB
45.752806 ºC
62.295098 ºB
800 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
28
Қызылорда облысының білім басқармасының "Қазалы ауданы бойынша білім бөлімінің "Шағала" балаларды сауықтыру демалыс орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнынан Абай елді мекенінің қалқымалы көпіріне дейінгі өзеннің екі жақ жағалауы
45.741510 ºC
62.131177 ºB
45.740309 ºC
62.104341 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
29
Қарлан көпірінен Бірлік елді мекеніне дейінгі өзеннің
екі жақ жағалауы
45.658944 ºC
61.942505 ºB
45.686886 ºC
61.896273 ºB
3000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
30
"Досқали" учаскесінен Әлсейіт қалқымалы көпіріне дейінгі өзеннің екі жақ жағалауы
45.775360 ºC
61.692116 ºB
45.783429 ºC
61.678272 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
31
Оң жаға магистрал
ды каналы
Басықара елді мекенінен Қазалы қаласына дейінгі каналдың
екі жақ жағалауы

45.760575 ºC
62.316547 ºB
45.758303ºC
62.311567ºB
600 метров
Не осуществляется купание
32
оба берега канала вблизи города Казалы
45.776924 ºC
62.077437 ºB
45.776764ºC
62.075111ºB
300 метров
Не осуществ
ляется купание
33
озеро Марьямколь
побережье
озера вблизи населенного пункта Тасарык
45.511110 ºC
61.996221 ºB
45.505053ºC
61.928375ºB
7000 метров
Не осуществ
ляется купание
34
побережье
озера вблизи населенного пункта Каукей
45.387871 ºC
61.803238 ºB
45.373457ºC
61.790594ºB
1200 метров
Не осуществ
ляется купание
Кармакшинский район
35
река Сырдарья
оба берега реки вблизи населенного пункта
Дур Онгар
45.256639 ºC
64.249364 ºB
45.279768ºC
64.230549ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
36
оба берега реки вблизи населенного пункта Абыла
45.360528 ºC
64.203845 ºB
45.392994ºC
64.199627ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
37
от впадины
реки Сырдарья к протоку Караозек до автомобиль
ного моста "Шымкент-Самара"
45.47454 ºC
64.09183 ºB
45.46932 ºC
64.06467 ºB
3000 метров
Не осуществ
ляется купание
38
оба берега
реки вблизи станции Коркыт
45.591389 ºC
63.923217 ºB
45.623972ºC
63.908520ºB
2500 метров
Не осуществляется купание
39
оба берега реки вблизи населенного пункта Акай
45.59537 ºC
63.28597 ºB
45.59747 ºC
63.25350 ºB
200 метров
Не осуществ
ляется купание
40
оба берега реки вблизи участка "Тастак"
45.69902 ºC
63.02702 ºB
45.70133 ºC
63.00049 ºB
200 метров
Не осуществ
ляется купание
41
проток
Караозек
от канала "Шыгыс" до впадины
реки Сырдарья к протоку Караозек
45.48049 ºC
64.11472 ºB
45.47454 ºC
64.09183 ºB
4000 метров
Не осуществ
ляется купание
Жалагашский район
42
проток
Караозек
оба берега протока
от населенного пункта Есет батыр до населенного пункта Жанадария
44.77878 ºC
64.62346 ºB
44.77891 ºC
64.62799 ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
43
левобереж
ный магистральный канал (Ширкейли)
оба берега канала вблизи моста автомобильной дороги "Жалагаш-Букарбай батыр"
45.02736 ºC
64.64077 ºB
45.02728 ºC
64.64089 ºB
2500 метров
Не осуществ
ляется купание
44
река Сырдарья
оба берега реки вблизи моста автомобильной дороги "Жалагаш-Букарбай батыр"
45.04856 ºC
64.65245 ºB
45.04836 ºC
64.65082 ºB
2500 метров
Не осуществ
ляется купание
45
канал
Елтай
оба берега канала
вблизи
поселка Жалагаш
45.06162 ºC
64.65609 ºB
45.06160 ºC
64.65625 ºB
2500 метров
Не осуществ
ляется купание
46
канал Коммунизм
оба берега канала вблизи населенного пункта Аксу
45.05505 ºC
64.69816 ºB
45.05481 ºC
64.69867 ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
47
озеро Ирколь
вблизи населенного пункта М.Шаменов
45.120911 ºC
64.497219 ºB
45.120988ºC
64.497082ºB
1500 метров
Не осуществ
ляется купание
Сырдарьинский район
48
озеро Сасык
участок вблизи населенного пункта Жетиколь

45.760575 ºC
62.316547 ºB
45.758303 ºC
62.311567 ºB
600 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
32
Қазалы қаласы тұсындағы
каналдың
екі жақ жағалауы
45.776924 ºC
62.077437 ºB
45.776764 ºC
62.075111 ºB
300 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
33
Мариямкөл көлі
Тасарық елді мекені тұсындағы көлдің жағалауы
45.511110 ºC
61.996221 ºB
45.505053 ºC
61.928375 ºB
7000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
34
Кәукей елді мекені тұсындағы көлдің жағалауы
45.387871 ºC
61.803238 ºB
45.373457 ºC
61.790594 ºB
1200 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
Қармақшы ауданы
35
Сырдария өзені
Дүр Оңғар
елді мекені тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
45.256639 ºC
64.249364 ºB
45.279768 ºC
64.230549 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
36
Абыла
елді мекені тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
45.360528 ºC
64.203845 ºB
45.392994 ºC
64.199627 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
37
Сырдария өзенінің Қараөзек арнасына қосылған тұсынан "Шымкент-Самара" автокөлік көпіріне дейін
45.47454 ºC
64.09183 ºB
45.46932 ºC
64.06467 ºB
3000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
38
Қорқыт
станциясының тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
45.591389 ºC
63.923217 ºB
45.623972 ºC
63.908520 ºB
2500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
39
Ақай елді мекені тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
45.59537 ºC
63.28597 ºB
45.59747 ºC
63.25350 ºB
200 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
40
"Тастақ" учаскесінің тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
45.69902 ºC
63.02702 ºB
45.70133 ºC
63.00049 ºB
200 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
41
Қараөзек арнасы
"Шығыс" каналынан Сырдария өзенінің Қараөзек арнасына қосылған тұсына дейін
45.48049 ºC
64.11472 ºB
45.47454 ºC
64.09183 ºB
4000 метр
Шомылу жүзеге асырылмайды
Жалағаш ауданы
42
Қараөзек арнасы
Есет батыр елді мекенінен Жаңадария елді мекеніне дейінгі арнаның екі жақ жағалауы
44.77878 ºC
64.62346 ºB
44.77891 ºC
64.62799 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
43
Сол жаға магистрал
ды каналы (Шіркейлі)
"Жалағаш-Бұқарбай батыр" автокөлік жолы көпірінің тұсындағы каналдың екі жақ жағалауы
45.02736 ºC
64.64077 ºB
45.02728 ºC
64.64089 ºB
2500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
44
Сырдария өзені
"Жалағаш-Бұқарбай батыр" автокөлік жолы көпірінің тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
45.04856 ºC
64.65245 ºB
45.04836 ºC
64.65082 ºB
2500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
45
Елтай каналы
Жалағаш кенті тұсындағы каналдың екі жақ жағалауы
45.06162 ºC
64.65609 ºB
45.06160 ºC
64.65625 ºB
2500 метр
Шомылу жүзеге асыры
лмайды
46
Коммунизм
каналы
Ақсу елді мекені тұсындағы каналдың екі жақ жағалауы
45.05505 ºC
64.69816 ºB
45.05481 ºC
64.69867 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
47
Иіркөл
көлі
М.Шәменов елді мекені тұсында
45.120911 ºC
64.497219 ºB
45.120988 ºC
64.497082 ºB
1500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
Сырдария ауданы
48
Сасық көлі
Жетікөл елді мекені тұсындағы учаске

44.62684 ºC
65.57019 ºB
44.62750 ºC
65.56069 ºB
500 метров
Не осуществ
ляется купание
49
канал Айтек
оба берега канала вблизи гидроузла Айтек
45.04173 ºC
64.97871 ºB
45.04448 ºC
64.99058 ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
50
левобереж
ный магистраль
ный канал (Ширкейли)
оба берега канала вблизи населенного пункта Шаган
44.89232 ºC
64.96722 ºB
44.89626 ºC
64.95354 ºB
1200 метров
Не осуществ
ляется купание
51
проток
Караозек
оба берега протока вблизи разъезда № 10
44.98768 ºC
65.27107 ºB
44.98600 ºC
65.26705 ºB
500 метров
Не осуществляется купание
52
озеро Калгандария
вблизи поселка Теренозек
45.02704 ºC
64.98713 ºB
45.02940 ºC
64.97911 ºB
800 метров
Не осуществ
ляется купание
53
река Сырдарья
оба берега реки вблизи моста поселка Теренозек
45.01732 ºC
64.98941 ºB
45.01559 ºC
64.98302 ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
Шиелийский район
54
река Сырдарья
оба берега
реки вблизи населенного пункта Жолек
44.2996969 ºC
66.4406679 ºB
44.2862166ºC
66.4212672 ºB
1800 метров
Не осуществ
ляется купание
55
оба берега
реки вблизи населенного пункта Буланбай бауы
43.9176395 ºC
66.6102073 ºB
43.8943015 ºC
66.6152660 ºB
2000 метров
Не осуществ
ляется купание
56
оба берега
реки вблизи населенного пункта Ботабай
44.3437265 ºC
66.2137949 ºB
44.3530372 ºC
66.1905562 ºB
1300 метров
Не осуществ
ляется купание
57
канал Р-7
вбилизи населенного пункта
Бидайколь
44.1535049ºC
66.7393209 ºB
44.1314809ºC
66.7451709 ºB
3100 метров
Не осуществ
ляется купание
58
озеро Ханкожа
населенный пункт
Байгекум
44.3060025 ºC
66.5012387 ºB
44.3233758ºC
66.4669673 ºB
2700 метров
Не осуществ
ляется купание
Жанакорганский район
59
канал К-1
вблизи населенного пункта Озгент
43.747898 ºC
67.245869 ºB
43.747369 ºC
67.244060 ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
60
река Сырдарья
оба берега реки вблизи плавучего моста поселка Жанакорган
43.86476 ºC
67.20203 ºB
43.86662 ºC
67.2029 ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
61
канал Тайпакколь
поселок Жанакорган
43.87797 ºC
67.24763 ºB
44.88705 ºC
67.23963 ºB
1000 метров
Не осуществ
ляется купание
62
канал "Проток левый"
поселок Жанакорган
43.88576 ºC
67.22705 ºB
43.90898 ºC
67.22795 ºB
3000 метров
Не осуществ
ляется купание
63
канал Сунаката
вблизи населенного пункта Томенарык
44.01756 ºC
67.02686 ºB
44.03209 ºC
67.00165 ºB
3000 метров
Не осуществ
ляется купание
Примечание: перечень мест, где запрещены купание на водных объектах, расположенные на территории Кызылординской области, сформирован согласно предоставленной информации государственного учреждения "Департамент по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".

44.62684 ºC
65.57019 ºB
44.62750 ºC
65.56069 ºB
500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
49
Әйтек каналы
Әйтек су торабының тұсындағы каналдың екі
жақ жағалауы
45.04173 ºC
64.97871 ºB
45.04448 ºC
64.99058 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
50
Сол жаға
магистрал
ды каналы (Шіркейлі)
Шаған елді мекені тұсындағы каналдың екі
жақ жағалауы
44.89232 ºC
64.96722 ºB
44.89626 ºC
64.95354 ºB
1200 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
51
Қараөзек арнасы
№ 10 разъезд тұсындағы
арнаның екі
жақ жағалауы
44.98768 ºC
65.27107 ºB
44.98600 ºC
65.26705 ºB
500 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
52
Қалғандария көлі
Тереңөзек кенті тұсында
45.02704 ºC
64.98713 ºB
45.02940 ºC
64.97911 ºB
800 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
53
Cырдария өзені
Тереңөзек кентінің көпірі тұсындағы
өзеннің
екі жақ жағалауы
45.01732 ºC
64.98941 ºB
45.01559 ºC
64.98302 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
Шиелі ауданы
54
Сырдария өзені
Жөлек елді мекені тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
44.2996969 ºC
66.4406679 ºB
44.2862166 ºC
66.4212672 ºB
1800 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
55
Бұланбай бауы елді мекені тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
43.9176395 ºC
66.6102073 ºB
43.8943015 ºC
66.6152660 ºB
2000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
56
Ботабай елді мекені тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
44.3437265 ºC
66.2137949 ºB
44.3530372ºC
66.1905562 ºB
1300 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
57
Р - 7 каналы
Бидайкөл елді мекенінің тұсында
44.1535049 ºC
66.7393209 ºB
44.1314809ºC
66.7451709 ºB
3100 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
58
Ханқожа көлі
Бәйгеқұм елді мекені
44.3060025 ºC
66.5012387 ºB
44.3233758 ºC
66.4669673 ºB
2700 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
Жаңақорған ауданы
59
К-1 каналы
Өзгент елді мекенінің тұсында
43.747898 ºC
67.245869 ºB
43.747369 ºC
67.244060 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
60
Сырдария өзені
Жаңақорған кентінің қалқымалы көпірі тұсындағы өзеннің екі жақ жағалауы
43.86476 ºC
67.20203 ºB
43.86662 ºC
67.2029 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
61
Тайпақкөл каналы
Жаңақорған кенті
43.87797 ºC
67.24763 ºB
44.88705 ºC
67.23963 ºB
1000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
62
"Проток левый" каналы
Жаңақорған кенті
43.88576 ºC
67.22705 ºB
43.90898 ºC
67.22795 ºB
3000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
63
Сунақата каналы
Төменарық елді мекенінің тұсында
44.01756 ºC
67.02686 ºB
44.03209 ºC
67.00165 ºB
3000 метр
Шомылу жүзеге асырыл
майды
Ескертпе: Қызылорда облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шомылуға тыйым салынған жерлер тізбесі "Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті" мемлекеттік мекемесімен ұсынылған ақпаратқа сәйкес қалыптастырылды.