Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях
Постановление акимата Кызылординской области от 13 января 2023 года № 7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 2 февраля 2023 года № 8356-11. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 03 сентября 2025 года № 173
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 03.09.2025 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 94 Кодекса Республики Казахстан "Водный кодекс Республики Казахстан" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Республиканское государственное
учреждения "Арало- Сырдарьинская
бассейновая инспекция по регулированию
использования и охране водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан"
Республиканское государственное
учреждение "Департамент экологии
по Кызылординской области Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерства экологии, геологии и
природных ресурсов Республики Казахстан"
Республиканское государственное учреждение
"Департамент санитарно- эпидемиологического
контроля Кызылординской области Комитета
санитарно - эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Государственное учреждение
"Департамент по чрезвычайным ситуациям
Кызылординской области Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан"
Приложение к постановлению
акимата Кызылординской области
от 13 января 2023 года № 7
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях
Сноска. Приложение – в редакции постановления акимата Кызылординской области от 12.08.2024 № 141 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование водного объекта
Места для массового отдыха, туризма и спорта
Наименование ближайшего населенного пункта
Месторасположение (координаты)
1.
река Сырдарья
зона отдыха "Калгандария"
поселок Теренозек, Сырдарьинского района

Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 7 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2023 жылғы 2 ақпанда № 8356-11 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 03 қыркүйектегі № 173 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 03.09.2025 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Су Кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 94-бабының 2-тармағына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Н. Налибаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Қазақстан Республикасы Экология,
геология және табиғи ресурстар
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу және
қорғау жөніндегі Арал-Сырдария бассейндік
инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
"Қазақстан Республикасы Экология,
геология және табиғи ресурстар министрлігі
Экологиялық реттеу және бақылау комитетінің
Қызылорда облысы бойынша экология
департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі
"Қазақстан Республикасының Денсаулық
сақтау министрлігі Санитариялық-эпидемиологиялық
бақылау комитеті Қызылорда облысының
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі
"Қазақстан Республикасы Төтенше
жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының
Төтенше жағдайлар департаменті"
мемлекеттік мекемесі
Қызылорда облысы әкімдігінің
2023 жылғы 13 қаңтардағы
№ 7 қаулысына қосымша
Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлер
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - Қызылорда облысы әкімдігінің 12.08.2024 № 141 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Су объектісінің атауы
Көпшілік демалуына, туризмге және спортқа арналған орындар
Жақын орналасқан елді мекеннің атауы
Орналасқан жері (координаттары)
1.
Сырдария өзені
"Қалғандария" демалыс аймағы
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті

45°01'34.5"N 64°59'05.0"E
2.
река Сырдарья
зона отдыха "Муратбаев"
поселек Жосалы, Кармакшинского района
45°28'32.3"N 64°04'54.0"E
3.
река Сырдарья
зона отдыха "Кашкан су"
поселек Айтеке би, Казалинского района
45°59'42.9"N 62°07'24.0"E
4.
озеро Камбаш
зона отдыха "Аккумшык"
аульный округ Камыстыбас, Аральского района
46°12'41.5"N 61°55'49.0"E
5.
озеро Ханкожа
зона отдыха "Байгекум"
аульный округ Байгекум, Шиелийского района
44°17'39.68"N 66°30'51.01"E
44°17'47.72"N 66°27'55.55"E
6.
канал Жибек жолы
зона отдыха "Сыр самалы"
город Кызылорда
44°48'34.34"C 65°30'59.12"B
7.
река Сырдарья
зона отдыха "Сыр Толкыны"
город Кызылорда
44°45'16.64"C 65°32'25.42"B

45°01'34.5"N 64°59'05.0"E
2.
Сырдария өзені
"Мұратбаев" демалыс аймағы
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті
45°28'32.3"N 64°04'54.0"E
3.
Сырдария өзені
"Қашқан су" демалыс аймағы
Қазалы ауданы, Әйтеке би кенті
45°59'42.9"N 62°07'24.0"E
4.
Қамбаш көлі
"Аққұмшық" демалыс аймағы
Арал ауданы, Қамыстыбас ауылдық округі
46°12'41.5"N 61°55'49.0"E
5.
Ханқожа көлі
"Бәйгеқұм" демалыс аймағы
Шиелі ауданы, Бәйгеқұм ауылдық округі
44°17'39.68"N 66°30'51.01"E
44°17'47.72"N 66°27'55.55"E
6.
Жібек жолы каналы
"Сыр самалы" демалыс аймағы
Қызылорда қаласы
44°48'34.34"C 65°30'59.12"B
7.
Сырдария өзені
"Сыр толқыны" демалыс аймағы
Қызылорда қаласы
44°45'16.64"C 65°32'25.42"B