О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки)"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 августа 2023 года № 563. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2023 года № 33262.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра промышленности и строительства РК от 30.04.2026 № 213 (вводится в действие с 01.07.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики от 30 сентября 2020 года № 505 "Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21342) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки).";
в Правилах разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (проектов детальной планировки и проектов застройки), утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки) (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон), иными нормативными правовыми актами и устанавливают порядок разработки, согласнования и утверждения градостроительных проектов (генеральных планов населенных пунктов, проектов детальной планировки и проектов застройки).";
пункт 2 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:

"Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 4 тамыздағы № 563 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 10 тамызда № 33262 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 30.04.2026 № 213 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 505 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21342 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қала құрылысы жобаларын (егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) əзірлеу, келісу және бекіту қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидалары";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеу, келісу және бекіту қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң), өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес әзірленді және қала құрылысы жобаларын (елді мекендердің бас жоспарлары, егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары мен құрылыс салу жобаларын) әзірлеуі, келісуі және бекітуі жөніндегі тәртіпті белгілейді.";
2-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:

"1-1) генеральный план населенного пункта (далее – генеральный план) – градостроительный проект комплексного планирования развития и застройки города, поселка, села либо другого поселения, устанавливающий зонирование, планировочную структуру и функциональную организацию их территории, систему транспортных и инженерных инфраструктур, озеленения и благоустройства;";
дополнить пунктами 2-1, 2-2, 2-3, 2.4 и 2-5 следующего содержания:
"2-1. Генеральные планы разрабатываются в соответствии с комплексными схемами градостроительного планирования территорий (проектами районной планировки).
2-2. Не допускается внесение изменений и дополнений в градостроительные проекты, прошедшие комплексную градостроительную экспертизу и получившие положительное заключение до его утверждения.
2-3. Градостроительные проекты всех уровней, не прошедшие комплексную градостроительную экспертизу и не получившие ее положительное заключение не подлежат утверждению.
2-4. До прохождения комплексной градостроительной экспертизы заказчик проектов ПДП обеспечивает их проверку на соответствие утвержденным генеральным планам населенных пунктов с использованием автоматизированной информационной системы Государственного градостроительного кадастра.";
2-5. Генеральный план населенного пункта, отнесенного к группам по гражданской обороне, разрабатывается с учетом требований инженерно-технических мероприятий гражданской обороны согласно объему и содержанию инженерно-технических мероприятий гражданской обороны, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 октября 2014 года № 732 "Об утверждении объема и содержания инженерно-технических мероприятий гражданской обороны" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9922);";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Организация разработки генеральных планов, генеральных планов сельских населенных пунктов с численностью населения до пяти тысяч человек – схем развития и застройки (упрощенный вариант генеральных планов малых населенных пунктов), ПДП и проектов застройки осуществляется структурным подразделением местного исполнительного органа, осуществляющим функции в сфере архитектуры и градостроительства.
8. Предоставление утвержденных генеральных планов, генеральных планов сельских населенных пунктов с численностью населения до пяти тысяч человек – схемы развития и застройки (упрощенный вариант генеральных планов малых населенных пунктов), ПДП и проектов застройки в векторном виде для внесения в базу данных государственного градостроительного кадастра осуществляется в соответствии с Правилами ведения и предоставления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 244 "Об утверждении Правил ведения и предоставления информации и (или) сведений из государственного градостроительного кадастра Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11111).";

"1-1) елді мекендердің бас жоспары (бұдан әрі – бас жоспар) – қаланы, кентті, ауылды не басқа тұғылықты жерлерді дамыту мен салуды кешенді жоспарлаудың, олардың аумағын аймақтарға бөлуді, жоспарлау құрылымы мен функционалдық ұйымдастыруды, көлік және инженерлік инфрақұрылымдар, көгалдандыру және абаттандыру жүйесін белгілейтін қала құрылысы жобасы;";
2-1, 2-2, 2-3, 2-4 және 2-5-тармақтармен толықтырылсын:
"2-1. Бас жоспарлар аумақтарды қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемаларына (аудандық жоспарлау жобалары) сәйкес әзірленеді.
2-2. Кешенді қала құрылысы сараптамасынан өткен және оң қорытынды алған қала құрылысы жобаларына оны бекіткенге дейін өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
2-3. Кешенді қала құрылысы сараптамасынан өтпеген және оның оң қортыныдысын алмағын барлық деңгейдегі қала құрылысы жобалары бекітуге жатпайды.
2-4. ЕТЖЖ-ның тапсырыс берушісі кешенді қала құрылысы сараптамасынан өткенге дейін Мемлекеттік қала құрылысы кадастры автоматтандырылған ақпараттық жүйесін қолдана отырып, олардың елді мекеннің бекітілген бас жоспарына сәйкестігіне тексеруді қамтамасыз етеді.";
2-5. Азаматтық қорғаныс бойынша топтарға жатқызылған елді мекеннің бас жоспары "Азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларының көлемі мен мазмұнын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 24 қазандағы № 732 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9922 болып тіркелген) азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларының көлемі мен мазмұнына сәйкес азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларын есепке ала отырып әзірленеді.";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Бас жоспарларды, тұрғындарының саны бес мың адамға дейінгі ауылдық елді мекендердің бас жоспарлары – даму және құрылыс салу схемалары (халқының саны аз елді мекендердің бас жоспарларының оңайлатылған нұсқасы), ЕТЖЖ және құрылыс жобаларын әзірлеуді ұйымдастыруды сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі жүзеге асырады.
8. Мемлекеттік қала құрылысы кадастрының дерекқорына енгізу үшін бекітілген бас жоспарларды, қала құрылысы құжаттарын векторлық түрде (бас жоспарларды, тұрғындарының саны бес мың адамға дейінгі ауылдық елді мекендердің бас жоспарлары – даму және құрылыс салу схемаларын (халқының саны аз елді мекендердің бас жоспарларының оңайлатылған нұсқасы), егжей-тегжейлі жоспарлау жобасы, құрылыс салу жобасы) беру "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізудің және одан ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсынудың қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 244 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11111 болып тіркелген) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізудің және одан ақпарат және (немесе) мәліметтер ұсынудың қағидаларына сәйкес ұсынады.";

дополнить главой 1-1 следующего содержания:
"Глава 1-1. Разработка, согласование и утверждение генеральных планов
9-1. Генеральный план разрабатывается с целью обеспечения комплексного подхода к планированию территорий населенного пункта.
9-2. Генеральный план является основным градостроительным документом, основанным на социальных и экологических критериях, всестороннем учете потребностей человека и ресурсной емкости территории для создания комфортной среды обитания.
Генеральный план разрабатывается с целью определения прогноза роста численности и занятости населения, долгосрочного планирования инвестиционных процессов на проектируемой территории, долгосрочной перспективы территориального развития населенного пункта, направления формирования планировочной структуры, градостроительного зонирования территории, объектов общегородского назначения, организации транспортного обслуживания, развития системы инженерного оборудования, инженерной подготовки и благоустройства территории, защиты территории от опасных природных и техногенных процессов, охраны природной среды и историко-культурного наследия.
9-3. Генеральные планы городов с расчетной численностью населения свыше ста тысяч человек разрабатываются в две стадии и включают:
первая стадия (долгосрочный прогноз развития населенного пункта (концепция)) – разработка концептуальных положений по градостроительному зонированию территорий и населенных пунктов с разработкой их основных принципов и направлений стратегического градостроительного развития на 25-30 лет;
вторая стадия (генеральный план) – детализация основных принципов и направлений стратегического градостроительного развития путем детальной проработки элементов планировочной структуры, охватывающего основные этапы строительства (первоочередной 5-7 лет, расчетный срок 15-20 лет).
9-4. Долгосрочный прогноз развития городов и сельских населенных пунктов с численностью населения до ста тысяч человек выполняется в составе генерального плана.
9-5. Генеральные планы населенных пунктов с расчетной численностью населения до двадцати тысяч человек могут разрабатываться совмещенными с ПДП на всю территорию населенного пункта, охватывающего основные этапы строительства (первоочередной 5-7 лет, расчетный срок 15-20 лет).
9-6. Генеральные планы сельских населенных пунктов с численностью населения до пяти тысяч человек – схемы развития и застройки (упрощенный вариант генеральных планов малых населенных пунктов) разрабатываются в одну стадию и совмещаются с ПДП на всю территорию населенного пункта, охватывающего основные этапы строительства (первоочередной 5-7 лет, расчетный срок 15-20 лет).

мынадай мазмұндағы 1-1-тараумен толықтырылсын:
"1-1-тарау. Бас жоспарларды әзірлеу, келісу және бекіту
9-1. Бас жоспар елді мекеннің аумақтарын жоспарлауға кешенді көзқарасты қамтамасыз ету мақсатында әзірленеді.
9-2. Бас жоспар әлеуметтік және экологиялық өлшемшарттарға негізделген, адам қажеттіліктері мен аумақтың ресурстық мүмкіндіктерін жан-жақты есепке алып, жайлы өмір сүру ортасын құруға негізделген негізгі қала құрылысының құжаты болып табылады.
Бас жоспар халық саны мен жұмыспен қамтылуының өсу болжамын анықтау, жобаланатын аумақтағы инвестициялық үдерістерді перспективалық жоспарлау, қаланың аумақтық дамуының ұзақ мерзімді перспективаларын, қаланың аумақтық дамуының бағыттарын, жоспарлау құрылымын қалыптастыру, аумақты, коммуналдық объектілерді қалалық аймақтарға бөлу, көлік қызметін ұйымдастыру, инженерлік жабдықтар жүйесін дамыту, аумақты инженерлік дайындау және абаттандыру, аумақты қауіпті табиғи және техногендік әсерлерден қорғау процестер, табиғи ортаны және тарихи-мәдени мұраны қорғауды анықтау мақсатында әзірленеді.
9-3. Халықтың есептік саны жүз мың тұрғыннан асатын қалалардың бас жоспарлары екі кезеңде әзірленеді және мыналарды қамтиды:
бірінші кезең (елді мекенді дамытудың ұзақ мерзімді болжамы (тұжырымдамасы)) – 25-30 жылға арналған стратегиялық қала құрылысын дамытудың негізгі қағидаттары мен бағыттарын әзірлей отырып, аумақтар мен елді мекендерді қала құрылысын аймақтарға бөлудің тұжырымдамалық ережелерін әзірлеу;
екінші кезең (бас жоспар) – құрылыстың негізгі кезеңдерін қамтитын жоспарлау құрылымының элементтерін егжей-тегжейлі зерделеу арқылы стратегиялық қала құрылысының негізгі принциптері мен бағыттарын егжей-тегжейлі көрсету (басымдық 5-7 жыл, есептік кезең 15-20 жыл).
9-4. Бас жоспардың құрамында халықтың саны жүз мың адамға дейінгі қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытудың ұзақ мерзімді болжамы орындалады.
9-5. Халықтың саны жиырма мың адамға дейінгі елді мекендердің құрылыстың негізгі кезеңдерін қамтитын бас жоспарлары елді мекеннің бүкіл аумағына ЕТЖЖ-мен біріктіріліп әзірленуі тиіс (басымдық 5-7 жыл, есептік кезең 15-20 жыл).
9-6. Тұрғындардың саны бес мың адамға дейінгі ауылдық елді мекендердің құрылыстың негізгі кезеңдерін қамтитын бас жоспарлары – даму және құрылыс салу схемалары (халқының саны аз елді мекендердің бас жоспарларының оңайлатылған нұсқасы) бір кезеңде әзірленеді және елді мекеннің бүкіл аумағына ЕТЖЖ-мен біріктіріледі (басымдық 5-7 жыл, есептік кезең 15-20 жыл).

9-7. Долгосрочный прогноз развития населенного пункта (концепция) разрабатывается с целью определения оптимального варианта направлений хозяйственно-экономического, социально-культурного и территориально-функционального развития населенного пункта, исходя из комплексного анализа градостроительных условий и ресурсного потенциала и поэтапной реализации и включает в себя:
анализ исторических особенностей развития планировочной структуры города;
комплексную градостроительную и экологическую оценку территорий;
оценку состояния инженерной и транспортной инфраструктуры;
оценку градостроительной ценности (потенциала) территорий;
принципы жилищной программы (структуру по типам жилищ, планировочные особенности с учетом демографии и социального заказа);
варианты развития градообразующей базы города;
принципы развития инженерной и транспортной инфраструктуры;
принципы композиционной организации городского пространства;
модель функционально-планировочного развития.
Для стадии концепции предусматривается следующий состав проектных материалов:
1) схема положения населенного пункта в системе расселения (с пригородной и зеленой зонами) в масштабе 1:50000 - 1:10000;
2) план современного использования территории (опорный план) в масштабе 1:25000 -1:10000;
3) ретроспективные схемы развития планировочной структуры города в произвольном масштабе;
4) комплексная градостроительная и экологическая оценка территории в масштабе 1:25000-1:5000;
5) варианты территориального развития в произвольном масштабе;
6) концепция территориального развития города (структурный план) в масштабе 1:25000-1:10000;
7) схема магистральных улиц и дорог, внешнего и городского транспорта в масштабе 1:50000-1:10000;
8) схема инженерного оборудования и инженерной защиты территории в масштабе 1:50000-1:10000;
9) пояснительная записка с обоснованием принимаемых социально-экономических и структурно-планировочных решений на основе вариантных проработок.
9-8. Концепция населенного пункта разрабатывается согласно со Строительными нормами Республики Казахстан СН РК 3.01-00-2011 "Инструкция о порядке разработки, согласования и утверждения градостроительных проектов в Республике Казахстан" (далее – СН РК 3.01-00-2011) и объему и содержанию инженерно-технических мероприятий гражданской обороны, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 октября 2014 года № 732 "Об утверждении объема и содержания инженерно-технических мероприятий гражданской обороны" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9922);

9-7. Елдi мекендi дамытудың ұзақ мерзiмдi болжамы (тұжырымдамасы) қала жағдайларын жан-жақты талдау және елдi мекендiң экономикалық, әлеуметтiк-мәдени және аумақтық-функционалдық даму бағыттарының оңтайлы нұсқасын анықтау мақсатында әзiрленедi. ресурстық әлеует және кезең-кезеңімен іске асыру және мыналарды қамтиды:
қаланың жоспарлау құрылымы дамуының тарихи ерекшеліктерін талдау;
аумақтарды кешенді қала құрылысы және экологиялық бағалау;
инженерлік-көлік инфрақұрылымының жай-күйін бағалау;
аумақтардың қала құрылысы құндылығын (әлеуетін) бағалау;
тұрғын үй бағдарламасының қағидаттары (тұрғын үйлердің түрлері бойынша құрылымы, демографиялық және әлеуметтік тәртіпті ескере отырып жоспарлау ерекшеліктері);
қаланың қала құраушы базасын дамыту нұсқалары;
инженерлік-көліктік инфрақұрылымды дамыту қағидаттары;
қала кеңістігін композициялық ұйымдастыру принциптері;
функционалдық жоспарлауды дамыту моделі.
Тұжырымдама кезеңі үшін жобалау материалдарының мынадай құрамы көзделеді:
1) 1:50000 - 1:10000 масштабтағы елді мекеннің елді мекен жүйесіндегі (қала маңындағы және жасыл аймақтары бар) жағдайының схемасы;
2) 1:25000 -1:10000 масштабтағы аумақты қазіргі заманғы пайдалану жоспары (негізгі жоспар);
3) қаланың жоспарлау құрылымын еркін масштабта дамытудың ретроспективті схемалары;
4) 1:25000-1:5000 масштабтағы аумақты кешенді қала құрылысын және экологиялық бағалау;
5) ерікті масштабтағы аумақтарды дамыту нұсқалары;
6) 1:25000-1:10000 масштабтағы қаланың аумақтық даму тұжырымдамасы (құрылымдық жоспар);
7) 1:50000-1:10000 масштабындағы магистральдық көшелер мен жолдардың, сыртқы және қалалық көліктердің схемасы;
8) 1:50000-1:10000 масштабтағы аумақты инженерлік жабдықтау және инженерлік қорғау схемасы;
9) нұсқалық зерттеулер негізінде қабылданған әлеуметтік-экономикалық және құрылымдық жоспарлау шешімдерінің негіздемесі бар түсіндірме жазба.
9-8. Елді мекеннің тұжырымдамасы ҚР СН 3.01-00-2011 "Қазақстан Республикасындағы қала құрылысы жобаларын әзірлеу, бекіту және бекіту тәртібі туралы нұсқаулық" Қазақстан Республикасының Құрылыс нормаларына (бұдан әрі – ҚР ҚН 3.01-00-2011) және "Азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларының көлемі мен мазмұнын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 24 қазандағы № 732 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9922 болып тіркелген) азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларының көлемі мен мазмұнына сәйкес әзірленеді.

9-9. Графические материалы концепции развития городов с расчетной численностью населения пятьсот тысяч человек и более выполняются в масштабе 1:25000, для городов с расчетной численностью населения от ста тысяч до пятьсот тысяч человек - в масштабе 1:10000 и для городов и поселков с расчетной численностью до ста тыс. человек - в масштабе 1:5000.
Указанные масштабы графических материалов уточняются заказчиком по согласованию с разработчиком исходя из конкретной градостроительной ситуации.
Графические материалы выполняются по структуре, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
9-10. Состав проектных материалов для стадии генерального плана:
1) схема положения населенного пункта в системе расселения (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.24 СН РК 3.01-00-2011);
2) опорный план (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.25 СН РК 3.01-00-2011);
3) комплексная градостроительная оценка территории (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.26 СН РК 3.01-00-2011);
4) генеральный план (основной чертеж) (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.27 СН РК 3.01-00-2011);
5) схема функционального и градостроительного зонирования территорий (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.28 СН РК 3.01-00-2011),
6) схема улично-дорожной сети и транспорта (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.29 СН РК 3.01-00-2011);
7) поперечные профили улиц;
8) схема инженерного оборудования и инженерной подготовки территории (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.30 СН РК 3.01-00-2011);
9) схема охраны окружающей среды (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.31 СН РК 3.01-00-2011);
10) природно-экологический каркас (состав и содержание схемы выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.32 СН РК 3.01-00-2011);
11) пояснительная записка с обоснованием принимаемых проектных решений (состав и содержание пояснительной записки выполнить согласно подпункту 4.1.3.7.33 СН РК 3.01-00-2011);
12) технико-экономические показатели, указанные в Приложении 10 к настоящим Правилам.
9-11. Утверждаемой частью генерального плана являются основные положения генерального плана, содержащие основные показатели проекта, основной чертеж и технико-экономические показатели согласно приложениям 10 и 11 к настоящим Правилам.
9-12. Графические материалы генерального плана сельских населенных пунктов с численностью населения до пяти тысяч человек – схем развития и застройки (упрощенный вариант генеральных планов малых населенных пунктов) выполняются в масштабе 1:2000.

9-9. Халықтың есептік саны бес жүз мың тұрғыны бар және одан асатын қалаларды дамыту тұжырымдамасының графикалық материалдары 1: 25 000 масштабта, халықтың болжамды саны жүз мыңнан бес жүз мың адамға дейінгі қалалар үшін 1: 10 000 масштаб және халық саны жүз мың адамға дейінгі қалалар мен елді мекендер үшін - 1:5000 масштабта орындалады.
Графикалық материалдардың көрсетілген масштабтарын нақты қала құрылысы жағдайына қарай әзірлеушімен келісім бойынша тапсырыс беруші белгілейді.
Графикалық материалдар құрылымы бойынша, осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес әзірленеді.
9-10. Бас жоспар кезеңіндегі жобалау материалдарының құрамын:
1) елді мекеннің қоныстандыру жүйесіндегі схемасы (схеманың құрамы мен мазмұнын ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.24) тармақшасына сәйкес орындау);
2) негізгі жоспар (схеманың құрамы мен мазмұны ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.25) тармақшасына сәйкес орындау);
3) аумақты кешенді қала құрылысын бағалау (схеманың құрамы мен мазмұны ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.26) тармақшасына сәйкес орындау);
4) бас жоспар (негізгі сызба) (сұлбаның құрамы мен мазмұны ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.27) тармақшасына сәйкес орындау);
5) аумақтарды функционалдық және қала құрылысы аймақтарына бөлу схемасы (схеманың құрамы мен мазмұны ҚР 3.01-00-2011 ж. 4.1.3.7.28) тармақшасына сәйкес орындау);
6) жол желiсi мен көлiк схемасы (схеманың құрамы мен мазмұны ҚР 3.01-00-2011 № 4.1.3.7.29) тармақшасына сәйкес орындау);
7) көшелердің көлденең бейіндері;
8) аумақты инженерлік жабдықтау және инженерлік дайындау схемасы (схеманың құрамы мен мазмұны ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.30) тармақшасына сәйкес орындау);
9) қоршаған ортаны қорғау схемасы (схеманың құрамы мен мазмұны ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.31) тармақшасына сәйкес орындау);
10) табиғи-экологиялық негіз (схеманың құрамы мен мазмұны ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.32) тармақшасына сәйкес орындау);
11) қабылданатын жобалық шешімдердің негіздемесі бар түсіндірме жазба (түсіндірме жазбаның құрамы мен мазмұны ҚР ҚН 3.01-00-2011 4.1.3.7.33) тармақшасына сәйкес орындау);
12) осы Қағидаларға 10-қосымшада көрсетілген техникалық-экономикалық көрсеткіштер.
9-11. Бас жоспардың бекітілген бөлігі осы Қағидаларға 10 және 11-қосымшаларға сәйкес жобаның негізгі көрсеткіштерін, негізгі сызба мен техникалық-экономикалық көрсеткіштерді қамтитын бас жоспардың негізгі ережелері болып табылады.
9-12. Тұрғындардың саны бес мың адамға дейінгі ауылдық елді мекендердің бас жоспарлары – даму және құрылыс салу схемалары (халқының саны аз елді мекендердің бас жоспарларының оңайлатылған нұсқасы) 1:2000 масштабта әзірленеді.

9-13. Для стадии генерального плана сельских населенных пунктов с численностью населения до пяти тысяч человек – схемы развития и застройки (упрощенный вариант генеральных планов малых населенных пунктов) предусматривается следующий состав проектных материалов:
1) схема положения населенного пункта в системе административного района в масштабе 1:10 000, 1:25 000;
2) схема землепользования, составленная с использованием материалов комплексной схемы градостроительного планирования территорий (проекта районной планировки) и проекта внутрихозяйственного землеустройства в масштабе 1:10 000, 1:25 000;
3) опорный план (план современного использования территории;
4) генеральный план (основной чертеж);
5) схема улично-дорожной сети и транспорта, вертикальной планировки и инженерной подготовки территории;
6) схема инженерного обеспечения;
7) схема охраны окружающей среды;
8) пояснительная записка с обоснованием принимаемых проектных решений.
9) технико-экономические показатели согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
9-14. Генеральные планы городов согласовываются со структурными подразделениями местного исполнительного органа, другими организациями, определенными Заданием, а также подлежит процедуре стратегической экологической оценки, воздействия на окружающей среды.
9-15. Генеральные планы поселков и сельских населенных пунктов согласовываются с поселковыми и сельскими исполнительными органами, со структурными подразделениями местного исполнительного органа, другими организациями, определенными Заданием.
9-16. После прохождения общественного обсуждения, генеральные планы направляются на комплексную градостроительную экспертизу в порядке, определяемом Правилами проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов всех уровней, утвержденными приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 706 "Об утверждении Правил проведения комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов всех уровней" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12414) (далее – Правила проведения).
9-17. Проекты генеральных планов (включая основные положения) городов республиканского значения, столицы и городов областного значения с расчетной численностью населения свыше ста тысяч жителей утверждаются Правительством Республики Казахстан, в соответствии со статьей 19 Закона.
9-18. Проекты генеральных планов (включая основные положения) городов областного значения с расчетной численностью населения до ста тысяч жителей утверждаются областными представительными органами, в соответствии со статьей 21 Закона.

9-13. Тұрғындардың саны бес мың адамға дейінгі ауылдық елді мекендердің бас жоспарларының – даму және құрылыс салу схемаларының (халқының саны аз елді мекендердің бас жоспарларының оңайлатылған нұсқасы) жобалау материалдарының мынадай құрамы көзделген:
1) 1:10 000, 1:25 000 масштабтағы әкімшілік аудан жүйесіндегі елді мекеннің орналасу схемасы;
2) аумақта қала құрылысын жоспарлаудың кешенді схемалары (аудандық жоспарлау жобасы) және шаруашылық iшiндегi жерге орналастыру жобасының материалдарын пайдалана отырып әзірленген 1:10 000, 1:25 000 масштабтағы жер пайдалану схемасы;
3) тірек жоспар (аумақты қазіргі заманғы пайдалану жоспары);
4) бас жоспар (негізгі сызба);
5) жол желісі мен көліктің схемасы, аумақты тік жоспарлау және инженерлік дайындау;
6) инженерлік қамтамасыз ету схемасы;
7) қоршаған ортаны қорғау схемасы;
8) қабылданған жобалау шешімдерінің негіздемесі бар түсіндірме жазба.
9) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес техникалық-экономикалық көрсеткіштер.
9-14. Қалалардың бас жоспарлары жергiлiктi атқарушы органның құрылымдық бөлiмшелерiмен, Тапсырмада айқындалған өзге де ұйымдармен келiсiледi, сондай-ақ стратегиялық экологиялық бағалау, қоршаған ортаға әсер ету рәсiмiне жатады.
9-15. Кенттердің және ауылдық елді мекендердің бас жоспарлары кенттік және ауылдық атқарушы органдармен, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелерімен және Тапсырмада айқындалған өзге де ұйымдармен келісіледі.
9-16. Қоғамдық талқылаудан өткеннен кейін бас жоспарлар "Барлық деңгейдегі қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 706 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 12414 болып тіркелген) Барлық деңгейдегі қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу қағидаларында (бұдан әрі – Жүргізу қағидалары) айқындалған тәртіппен кешенді қала құрылысы сараптамасына жіберіледі.
9-17. Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және халқының есептік саны жүз мыңнан асатын облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларының жобаларын (негізгі ережелерін қоса алғанда) Заңның 19-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
9-18. Халықының есептік саны жүз мың адамға дейінгі облыстық маңызы бар қалалардың бас жоспарларының жобаларын (негізгі ережелерін қоса алғанда) Заңның 21-бабына сәйкес облыстық өкілеттік органдар бекітеді.

9-19. Проекты генеральных планов городов районного значения и поселков, а также генеральных планов сельских населенных пунктов с численностью населения до пяти тысяч человек – схем развития и застройки (упрощенный вариант генеральных планов малых населенных пунктов) утверждаются районными представительными органами, в соответствии со статьей 23-1 Закона.
9-20. Утвержденные генеральные планы подлежат учету в государственном градостроительном кадастре в порядке, определяемом Правилами регистрации в базе данных государственного градостроительного кадастра градостроительных проектов, предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации, а также объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, утвержденными приказом Министра регионального развития Республики Казахстан от 16 июня 2014 года № 172/ОД "Об утверждении правил регистрации в базе данных государственного градостроительного кадастра градостроительных проектов, предпроектной и проектной (проектно-сметной) документации, а также объектов архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9603).
Передаваемые заказчиком материалы в государственный градостроительный кадастр должны содержать графические материалы, выполненные в соответствии со структурой, согласно приложению 3 настоящих Правил. Текстовые материалы содержат пояснительную записку, технико-экономические показатели и передаются в одном из общепринятых электронных форматов передачи, а также включает рекомендации по их применению в градостроительных информационных системах и кадастрах.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. ПДП содержит графические материалы в соответствии с СН РК 3.01-00-2011, которые включают в себя:
схему расположения проектируемой территории в системе города.
опорный план;
комплексную градостроительную оценку территории;
эскиз застройки;
план градостроительного зонирования и регламентов;
схему организации улично-дорожной сети и транспорта;
схему вертикальной планировки и инженерной подготовки территории;
схему инженерного обеспечения;
разбивочный план красных линий;
поперечные профили улиц;
опорный историко-архитектурный план (для населенных пунктов, имеющих;
памятники историко-архитектурного наследия);
схему охраны окружающей среды.
К каждому графическому материалу прилагается пояснительная записка.";
пункты 18 и 19 изложить в следующей редакции:
"18. ПДП городских территорий согласовывается со структурными подразделениями местного исполнительного органа, другими организациями, определенными Заданием, после общественного обсуждения направляется на комплексную градостроительную экспертизу в порядке, определяемом Правилами проведения и утверждается соответствующим решением местного исполнительного органа столицы, городов республиканского и областного значения, в соответствии со статьей 25 Закона.

9-19. Аудандық маңызы бар қалалар мен кенттердің бас жоспарларының, сондай-ақ тұрғындарының саны бес мың адамға дейінгі ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын – даму және құрылыс салу схемаларын (халқының саны аз елді мекендердің бас жоспарларының оңайлатылған нұсқасын) Заңның 23-1-бабында көзделген аудандық өкілетті органдар бекітеді.
9-20. Бекітілген бас жоспарлар "Қала құрылысы жобаларын, жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі объектілерін мемлекеттік қала құрылысы кадастрының деректер базасында тіркеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 16 маусымдағы № 172/НҚ бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9603 болып тіркелген) Қала құрылысы жобаларын, жобалау алдындағы және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын, сондай-ақ сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі объектілерін мемлекеттік қала құрылысы кадастрының деректер базасында тіркеу қағидаларында айқындалған тәртіппен мемлекеттік қала құрылысы кадастрында тіркелуге жатады.
Тапсырыс беруші мемлекеттік қала құрылысы кадастрына берген материалдарда осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес құрылымға сәйкес жасалған графикалық материалдар болуы тиіс. Мәтіндік материалдар түсіндірме жазбаны, техникалық-экономикалық көрсеткіштерді қамтиды және жалпыға бірдей қабылданған электрондық беру форматтарының бірінде беріледі, сондай-ақ оларды қала құрылысының ақпараттық жүйелері мен кадастрларында пайдалану бойынша ұсынымдарды қамтиды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. ЕТЖЖ-да ҚР ҚН 3.01-00-2011 сәйкес графикалық материалдар болады, олар мыналарды қамтиды:
қала жүйесінде жобаланатын аумақтың орналасу схемасын;
тірек жоспарын;
аумақты кешенді қала құрылыстық бағалауды;
құрылыс эскизін;
қала құрылысын аймақтандыру жоспары және регламенттерін;
көше-жол желісін және көлікті ұйымдастыру схемасын;
аумақты тік жоспарлау және инженерлік дайындау схемасын;
инженерлік қамтамасыз ету схемасын;
қызыл сызықтардың бөлу жоспарын;
көшелердің көлденең профильдерін;
тірек тарихи-сәулет жоспары (тарихи-сәулет мұралары бар елді мекендер үшін);
қоршаған ортаны қорғау схемасын.
Әрбір графикалық материалға түсіндірме жазба қоса беріледі.";
18 және 19-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Қалалық аумақтардың ЕТЖЖ жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшілерімен, Тапсырмамен белгіленген басқа да ұйымдармен келісіледі, қоғамдық талқылаудан кейін Жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен кешенді қала құрылысы сараптамасына жіберіледі және Заңның 25-бабына сәйкес астана, республикалық және облыстық маңызы бар атқарушы органның тиісті шешімімен бекітіледі.

19. ПДП территории поселков и сельских населенных пунктов согласовывается с поселковыми и сельскими исполнительными органами, со структурными подразделениями местного исполнительного органа, другими организациями, определенными Заданием, после общественного обсуждения направляется на комплексную градостроительную экспертизу в порядке, определяемом Правилами проведения и утверждается районными представительными органами, в соответствии со статьей 23-1 Закона.";
пункты 33 и 34 изложить в следующей редакции:
"33. Проект застройки городских территорий согласовывается со структурными подразделениями местного исполнительного органа, другими организациями, определенными Заданием, после общественного обсуждения направляется на комплексную градостроительную экспертизу в порядке, определяемом Правилами проведения и утверждается соответствующим решением местного исполнительного органа столицы, городов республиканского и областного значения, в соответствии со статьей 25 Закона.
34. Проект застройки поселков и сельских населенных пунктов согласовывается с поселковыми и сельскими исполнительными органами, со структурными подразделениями местного исполнительного органа, другими организациями, определенными Заданием, после общественного обсуждения направляется на комплексную градостроительную экспертизу в порядке, определяемом Правилами проведения и утверждается районными представительными органами, в соответствии со статьей 23-1 Закона.";
приложение 3 изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложения 9, 10 и 11 изложить в редакции согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
М. Карабаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 4 августа 2023 года № 563
Приложение 3
к Правилам разработки, согласования
и утверждения градостроительных
проектов (генеральных планов
населенных пунктов, проектов
детальной планировки и
проектов застройки)
Основные технико-экономические показатели проекта детальной планировки
№ п.п. Показатели Единица измерения Современное состояние (20 год) Первый этап (20 год) Расчетный срок (20 год)
1 2 3 4 5 6
1
Территория
1.1
Площадь в пределах границ проектируемой территории
га
в том числе:

19. Кенттер мен ауылдық елді мекендер (округтер) аумақтарының ЕТЖЖ кенттік және ауылдық атқарушы органдармен, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелерімен, Тапсырмамен белгіленген басқа да ұйымдармен келісіледі, қоғамдық талқылаудан кейін Жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен кешенді қала құрылысы сараптамасына жіберіледі және Заңның 23-1-бабына сәйкес аудандық өкілетті органдарымен бекітіледі.";
33 және 34-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"33. Құрылыс салу жобасы жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелерімен, Тапсырмамен белгіленген басқа да ұйымдармен келісіледі, қоғымдық талқылаудан кейін Жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен кешенді қала құрылысы сараптамасына жіберіледі және Заңның 25-бабына сәйкес астана, республикалық және облыстық маңызы бар атқарушы органның тиісті шешімімен бекітіледі.
34. Кенттер мен ауылдық елді мекендер (округтер) аумақтарының құрылыс салу жобасы кенттік және ауылдық атқарушы органдармен, жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшелерімен, Тапсырмамен белгіленген басқа да ұйымдармен келісіледі, қоғамдық талқылаудан кейін Жүргізу қағидаларында айқындалған тәртіппен кешенді қала құрылысы сараптамасына жіберіледі және Заңның 23-1-бабына сәйкес аудандық өкілетті органдарымен бекітіледі.";
3-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9, 10 және 11-қосымшалар осы бұйрыққа 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрі
М. Карабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрлігі
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрінің
2023 жылғы 4 тамыздағы
№ 563 бұйрыққа
1-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(елді мекендердің бас жоспарлары,
егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары
мен құрылыс салу жобаларын) əзірлеу,
келісу және бекіту қағидаларына
3-қосымша
Егжей-тегжейлі жоспарлау жобасының негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштері
Р/с №
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
Қазіргі жай-күйі (20 жыл)
Бірінші кезең
(20 жыл)
Есептік мерзім
(20 жыл)
1
2
3
4
5
6
1
Аумақ
1.1
Жобаланатын аумақ шекарасының шегіндегі алаң
га
оның ішінде:

1.12
Территории военных объектов и режимные территории
-//-
1.13
Неиспользуемые (неудобные) для застройки территории
-//-
2*
Площадь застройки
2.1*
Площадь застройки зданий
2.2*
Общая площадь застройки в габаритах внешних границ наружных стен (суммарная поэтажная площадь застройки надземной части зданий)
тыс.кв.м
из них:
2.2.1*
Жилых зданий с учетом встроенно-пристроенных помещений общественного назначения
-//-
2.2.2*
Зданий административно-общественного назначения
-//-
2.2.3*
Общая площадь подземной части зданий (суммарная поэтажная площадь застройки подземной части зданий)
-//-
2.3
Коэффициент застройки
%
2.4*
Коэффициент плотности застройки
-//-
2.5*
Из общей территории
га
2.5.1*
земли государственной собственности
-//-
2.5.2*
земли частной собственности
-//-
3
Население
3.1
Численность населения
тыс. человек
3.2
Плотность населения
3.2.1
на территории района в проектных границах
чел/га
3.2.2*
в пределах расчетной территории жилого района
-//-
3.2.3*
в пределах расчетной территории микрорайонов в составе проектируемого района
-//-
3.3*
Возрастная структура населения:
3.3.1*
дети до 15 лет
тыс. чел / %
3.3.2*
население в трудоспособном возрасте
-//-
3.3.3*
(мужчины 16-62 года, женщины 16-57 года)
-//-
3.3.4*
население старше трудоспособного возраста
-//-
3.4*
Число семей и одиноких жителей, всего
единица
в том числе:
3.4.1*
число семей
-//-

1.12
әскери объектілердің аумақтары және режимдік аумақтар
-//-
1.13
аумақта құрылыс салу үшін пайдаланылмайтын (қолайсыз)
-//-
2*
Құрылыс салу алаңы
2.1*
ғимараттардың құрылыс алаңы
2.2*
сыртқы қабырғалардың сыртқы шекараларының габариттеріндегі құрылыстың жалпы ауданы (ғимараттардың жер үсті бөлігі құрылысының жиынтық қабаттық ауданы) мың шаршы метр оның ішінде:
мың шаршы метр
оның ішінде:
2.2.1*
қоғамдық мақсаттағы жапсарлас-жапсарлас салынған үй-жайларды ескере отырып, тұрғын үйлер
-//-
2.2.2*
әкімшілік-қоғамдық мақсаттағы ғимараттар
-//-
2.2.3*
ғимараттардың жерасты бөлігінің жалпы алаңы (ғимараттардың жерасты бөлігі құрылысының жиынтық қабаттық алаңы)
-//-
2.3
Құрылыс салу коэффициенті
%
2.4*
Құрылыс салу тығыздығы
-//-
2.5*
жалпы аумағынан
га
2.5.1*
мемлекеттік меншік жерлері
-//-
2.5.2*
жеке меншік жерлері
-//-
3
Халық саны
3.1
Халық саны
мың адам
3.2
халықтың тығыздығы
3.2.1
аудан аумағында жобалық шекараларда
адам/га
3.2.2*
тұрғын ауданның есептік аумағы шегінде
-//-
3.2.3*
жобаланатын ауданның құрамындағы шағын аудандардың есептік аумағы шегінде
-//-
3.3*
халықтың жас құрылымы:
3.3.1*
15 жасқа дейінгі балалар
мың адам/%
3.3.2*
еңбекке қабілетті жастағы халық
-//-
3.3.3*
(16-62 жастағы ерлер, 16-57 жастағы әйелдер)
-//-
3.3.4*
еңбекке қабілетті жастан асқан халық
-//-
3.4*
отбасылар мен жалғыз басты тұрғындар саны, барлығы
бірлік
оның ішінде:
3.4.1*
отбасы саны
-//-

3.4.2*
число одиноких жителей
-//-
4
Жилищный фонд
4.1
Всего общей площади
тыс.м2 общей площади / % / *ед. домов (квартир)
в том числе по этажности застройки:
4.1.1
малоэтажная застройка
-//-
из них:
4.1.1.1
усадебной (коттеджного типа) с земельным участком при доме (квартире)
-//-
4.1.1.2
блокированной с земельным участком при квартире
-//-
4.1.1.3
1-3-х этажная застройка без земельного участка
-//-
4.1.2
среднеэтажная (4-5 этажная) застройка
-//-

3.4.2*
* жалғыз басты тұрғындар саны
-//-
4
Тұрғын үй қоры
4.1
жалпы алаңның барлығы
жалпы алаңның мың м2/% /* үйлер (пәтер) бірлігі
құрылыс қабаттылығы бойынша
4.1.1
аз қабатты құрылыс
-//-
оның ішінде:
4. 1. 1. 1
үй (пәтер) жанындағы жер учаскесі бар үй-жайлық (коттедж түріндегі)
-//-
4. 1. 1. 2
пәтер жанындағы жер учаскесімен оқшауланған
-//-
4. 1. 1. 3
жер учаскесінсіз 1-3 қабатты
-//-
құрылыс
4.1.2
орта қабатты (4-5 қабатты) құрылыс
-//-

1-3-х этажная застройка без земельного участка
-//-
4.11.1.2
среднеэтажная (4-5 этажная) застройка
-//-
4.11.1.3
многоэтажная застройка
-//-
из них:
6-9 этажная
-//-
10-12 этажная
-//-
13-16 этажная
-//-
4.11.2
По источнику финансирования:
-//-
3.11.2.1*
за счет государственных средств
-//-
3.11.2.2*
за счет предприятий и организаций
-//-
3.11.2.3*
за счет собственных средств населения
-//-
4.12
Население в новом жилищном строительстве, всего
тыс. человек
4.13
Средняя обеспеченность населения общей площадью в новом строительстве
кв. м/чел.
5
Учреждения и предприятия обслуживания
5.1
Объекты обслуживания, всего
тыс. м2 общей площади
5.1.1
в том числе новое строительство
-//-
из них:
5.1.1.1
Объекты обслуживания городского уровня
-//-
5.1.1.1.а
в том числе новое строительство
-//-
5.1.1.2
Объекты периодического и повседневного пользования
-//-
5.1.1.2.а
в том числе новое строительство
-//-
5.1.1.3.б
Объекты периодического и повседневного пользования по видам обслуживания
-//-
1)
Детские дошкольные учреждения
мест
1а)
в том числе повое строительство
-//-
2)
Школы общеобразовательные
-//-
2а)
в том числе новое строительство
-//-
3)
Внешкольные учреждения
-//-
4)
Поликлиники
посещений в смену
5)
Аптеки
м2 общей площади /объект
6)
Молочные кухни (на 1 ребенка до 1 года)
порция в
сутки
7)
Раздаточные пункты молочных кухонь (на 1 ребенка до 1 года)
м2 общей площади
8)
Территориальный комплексный центр социального обслуживания
-//-
9)
Центры обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
-//-
10)
Комплекс спортивных сооружений
га
в том числе:
Физкультурно-оздоровительные учреждения
м2 общей площади крытых сооружений
Спортивные площадки
-//-
Спортивные залы
-//-
Бассейны крытые
м2 зеркала воды
11)
Клубные помещения
мест
в том числе приближенного обслуживания
м2 общей площади
12)
Универсальные кинозалы
мест
13)
Танцевальные залы
м
14)
Библиотеки
тыс. томов
15)
Магазины продовольственных товаров
м2 торговой
площади
16)
Магазины непродовольственных товаров
-//-
17)
Рыночные комплексы
-//-
18)
Предприятия общественного питания
посадочных мест
19)
Магазины кулинарии
м2 торговой площади
20)
Предприятия бытового обслуживания
рабочих мест
21)
Бани
мест
22)
Прачечные
кг белья в смену
23)
Химчистки
кг вещей в смену
24)
Приемные пункты прачечной, химчистки
объект
25)
Службы эксплуатации территории
-//-
26)
Отделения связи
-//-
27)
Учреждения банка
операционное место
28)
Отделение полиции
объект
29)
Опорные пункты охраны порядка
м2 общей площади

Жер учаскесінсіз 1-3 қабатты құрылыс
-//-
4. 11. 1. 2
орта қабатты (4-5 қабатты) құрылыс
-//-
4. 11. 1. 3
көп қабатты құрылыс
-//-
оның ішінде:
6-9 қабатты
-//-
10-12 қабатты
-//-
13-16 қабатты
-//-
4.11.2
Қаржыландыру көзі бойынша:
-//-
3. 11. 2. 1*
Мемлекет қаражаты есебінен
-//-
3. 11. 2. 2*
кәсіпорындар мен ұйымдар есебінен
-//-
3. 11. 2. 3*
халықтың өз қаражаты есебінен
-//-
4.12
жаңа тұрғын үй құрылысындағы халық, барлығы
мың адам
4.13
жаңа құрылыстағы жалпы алаңмен халықтың орташа қамтамасыз етілуі
шаршы метр/адам
5
Қызмет көрсету мекемелері мен кәсіпорындары
5.1
Қызмет көрсету объектілері, жалпы алаңы
жалпы алаңның мың м2
5.1.1
оның ішінде жаңа құрылыс
-//-
соның ішінде:
5. 1. 1. 1
қалалық деңгейдегі қызмет көрсету объектілері
-//-
5. 1. 1. 1.а
оның ішінде жаңа құрылыс
-//-
5. 1. 1. 2
мерзімдік және күнделікті пайдаланылатын объектілер
-//-
5. 1. 1. 2.а
оның ішінде жаңа құрылыс
-//-
5. 1. 1. 3.б
қызмет көрсету түрлері бойынша мерзімді және күнделікті пайдаланылатын объектілер
-//-
1)
Мектепке дейінгі балалар мекемелері
орын
1а)
оның ішінде жаңа құрылыс
-//-
2)
жалпы білім беретін мектептер
-//-
2а)
оның ішінде жаңа құрылыс
-//-
3)
мектептен тыс мекемелер
-//-
4)
Емханалар
бір ауысымда келу
5)
Дәріханалар
жалпы алаңның м2/объект
6)
сүт асханалары (1 жасқа дейінгі 1 балаға)
тәулігіне порция
7)
сүт асханасының тарату пункттері (1 жасқа дейінгі 1 балаға)
жалпы алаңының м2
8)
Аумақтық әлеуметтік қызмет көрсету кешенді орталығы
-//-
9)
зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсету орталықтары
-//-
10)
спорттық ғимараттар кешені
га
оның ішінде:
Дене шынықтыру-сауықтыру мекемелері жабық
жабық құрылыст ардың жалпы алаңының м2
Спорт алаңдары
-//-
Спорт залдары
-//-
Жабық бассейндер
су айдының м2
11)
клуб үй-жайлары
орын
оның ішінде қызет көрсету орындарын жақын орналасқандар
жалпы алаңның м2
12)
орындардың әмбебап кинозалдары
орын
13)
би залдары
м
14)
Кітапханалар
мың том
15)
азық-түлік тауарларының дүкендері
сауда алаңының м2
16)
азық-түлік емес тауарлар дүкендері
-//-
17)
нарықтық кешендер
-//-
18)
отыратын орындарды қоғамдық тамақтандыру кәсіпорындары
отыру орны
19)
Кулинария дүкендері
сауда алаңының м2
20)
тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындары
жұмыс орындары
21)
монша
орын
22)
кір жуу орындары
ауысымда кірдің кг
23)
химиялық тазалау
ауысымда заттардың кг
24)
кір жуатын орынның қабылдау пункттері, химиялық тазарту объектісі
объект
25)
аумақты пайдалану қызметтері
-//-
26)
Байланыс бөлімшелері
-//-
27)
Банк мекемелері
операция лық орын
28)
Полиция бөлімшелері
объект
29)
тәртібін қорғаудың тірек пункттері
жалпы алаңының м2

11060000
Территория учреждений здравоохранения и соцобеспечения
Учреждения и предприятия обслуживания в том числе общегородского значения
11070000
Территория учреждений и предприятий обслуживания в том числе общегородского значения
Промышленные (производственные) зоны
gpzoneprom
Промышленной застройки
11080000
Территория промышленной застройки
полигон
Коммунально-складской застройки
11090000
Территория коммунально-складской застройки
Зоны транспортной инфраструктуры gpzonetransport
Автомобильные дороги

11060000
Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамсыздандыру мекемелерінің аумағы
Қызмет көрсету мекемелері мен кәсіпорындары оның ішінде жалпы қалалық маңызы бар
11070000
Қызмет көрсету мекемелері мен кәсіпорындарының оның ішінде жалпы қалалық маңызы бар мекемелердің аумағы
Өнеркәсіптік (өндірістік) аймақтар
gpzoneprom
Өнеркәсіптік құрылыс
11080000
Өнеркәсіптік құрылыс аумағы
полигон
Коммуналдық-қоймалық құрылыс
11090000
Коммуналдық-қоймалық құрылыс аумағы
Көлік инфрақұрылымы аймақтары gpzonetransport
Автомобиль жолдары

11220000
Зона обеспеченности уличным освещением
Зона обеспеченности ливневой канализацией
11230000
Зона обеспеченности ливневой канализацией
Зоны охраняемых территорий gpzoneprotect
Рек, естественных и искусственных водоемов
11240000
Территория рек, естественных и искусственных водоемов
полигон
Памятников истории, архитектуры и недвижимой культуры
11250000
Территория памятников истории, архитектуры и недвижимой культуры
Памятников природы
11260000
Территория памятников природы
Зоны сельскохозяйственного и лесохозяйственного использования gpzoneagricult
Теплиц, цветочного хозяйства и питомников
11270000
Территория теплиц, цветочного хозяйства и питомников
полигон
Лесного хозяйства
11280000
Территория лесного хозяйства
Прочего сельскохозяйственного использования
11290000
Территории прочего сельскохозяйственного использования
Рекреационные зоны
gpzonerec
Зелени общего пользования и зелени спецназначения
11300000
Территория зелени общего пользования и зелени спецназначения
полигон
Кратковременного отдыха (парки, скверы)
11310000
Территория парков, скверов и т.д. (зона кратковременного отдыха)
Длительного отдыха (санатории, курорты)
11320000
Территория санаториев, курортов и т.д. (зона длительного отдыха)
Рек, водоемов, береговых полос
11330000
Территория рек, водоемов, береговых полос
Зоны резервных территорий gpzonerez
Резервные территории
11340000
Резервные территории
полигон
Неудобные и неиспользуемые территории gpzonennt
Неудобные и неиспользуемые территории, требующие проведения специальных инженерных мероприятий
11350000
Неудобные и неиспользуемые территории, требующие проведения специальных инженерных мероприятий
Зоны режимных территорий gpzonerestrict
Оборонных объектов и территорий
11360000
Территория оборонных объектов
полигон
Исправительно-трудовых учреждений
11370000
Территория исправительно-трудовых учреждений
Зоны специального назначения gpzonespec
Кладбищ

11220000
Көше жарығымен қамтамасыз ету аймағы
Нөсерлік кәрізбен қамтамасыз ету аймағы
11230000
Нөсер кәрізімен қамтамасыз ету аймағы
Қорғалатын аумақтар аймақтары gpzoneprotect
Өзендер, табиғи және жасанды су айдындары
11240000
Өзендер, табиғи және жасанды су айдындарының аумағы
полигон
Тарихи, сәулет және жылжымайтын мәдениет ескерткіштері
11250000
Тарих, сәулет және жылжымайтын мәдениет ескерткіштерінің аумағы
Табиғат ескерткіштері
11260000
Табиғат ескерткіштерінің аумағы
Ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы аймақтары gpzoneagricult
Жылыжайлар, гүл шаруашылықтары және тәлімбақтар
11270000
Жылыжайлар, гүл шаруашылықтары және тәлімбақтардың аумағы
полигон
Орман шаруашылығы
11280000
Орман шаруашылығы аумағы
Басқа да ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланатын
11290000
Басқа да ауыл шаруашылығы мақсатында пайдаланатын аумақтар
Рекреациялық аймақтар
gpzonerec
Жалпы пайдаланудағы жасыл желектер және арнайы мақсаттағы жасыл желектер
11300000
Жалпы пайдаланудағы жасыл желектер және арнайы мақсаттағы жасыл желектер аумағы
полигон
Қысқа мерзімді демалыс (саябақтар, скверлер)
11310000
Қысқа мерзімді демалыс (саябақтар, скверлер) аумақтары
Ұзақ демалыс (шипажайлар, курорттар)
11320000
Шипажайлар, курорттар және т.б. аумағы (ұзақ демалыс аймағы)
Өзендер, су айдындары, жағалау белдеулері
11330000
Өзендердің, су айдындарының, жағалау белдеулерінің аумағы
Резервтік аумақтар аймақтары gpzonerez
Резервтік аумақтар
11340000
Резервтік аумақтар
полигон
Қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар gpzonennt
Арнайы инженерлік шараларды жүргізуді талап ететін қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар
11350000
Арнайы инженерлік шараларды жүргізуді талап ететін қолайсыз және пайдаланылмайтын аумақтар
Режимдік аумақтардың аймақтары gpzonerestrict
Қорғаныс объектілері мен аумақтары
11360000
Қорғаныс объектілерінің аумағы
полигон
Еңбекпен түзеу мекемелері
11370000
Еңбекпен түзеу мекемелерінің аумағы
Арнайы мақсаттағы аймақтар gpzonespec
Зираттар

11380000
Территория кладбищ
полигон
Временного хранения твердых бытовых отходов, предприятий по переработке ТБО
11390000
Территория временного хранения твердых бытовых отходов, предприятий по переработке ТБО
Золоотвалов, отстойников
11400000
Территория золоотвалов, отстойников
Санитарно-защитные зоны gpzonesan
Санитарно-защитные зоны
11410000
Санитарно-защитные зоны
полигон
Пригородная зона gpzonesub
Земли сельскохозяйственного назначения

11380000
Зираттар аумағы
полигон
Қатты тұрмыстық қалдықтарды уақытша сақтау, ҚТҚ өңдеу кәсіпорындары
11390000
Қатты тұрмыстық қалдықтарды уақытша сақтау, ҚТҚ өңдеу кәсіпорындарының аумағы
Күл үйінділері, тұндырғыштар
11400000
Күл үйінділерінің, тұндырғыштар аумағы
Санитарлық-қорғау аймақтары gpzonesan
Санитарлық-қорғау аймақтары
11410000
Санитарлық-қорғау аймақтары
полигон
Қала маңы аймағы gpzonesub
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер

11420000
Территория земель сельскохозяйственного назначения
полигон
Земли населенных пунктов
11430000
Территория земель населенных пунктов
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
11440000
Земли промышленности, транспорта, связи, для нужд космической деятельности, обороны, национальной безопасности и иного несельскохозяйственного назначения
Земли особо охраняемых природных территорий

11420000
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің аумағы
полигон
Елді мекендердің жерлері
11430000
Елді мекендердің жерлерінің аумағы
Өнеркәсіп, көлік, байланыс жерлері, ғарыштық қызмет, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік қажеттіліктеріне арналған жерлер және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерлер
11440000
Өнеркәсіп, көлік, байланыс жерлердің, ғарыштық қызмет, қорғаныс, ұлттық қауіпсіздік қажеттіліктеріне арналған жерлердің және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерлердің аумағы
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері

11450000
Земли особо охраняемых природных территорий
Земли лесного фонда
11460000
Земли лесного фонда
Земли водного фонда
11470000
Земли водного фонда
Земли запаса
11480000
Земли запаса
Дачные и садоводческие территории
11500000
Дачные и садоводческие территории
Земли рекультивации
gpzonerecult
Земли рекультивации
11490000
Земли рекультивации
полигон
Здания и сооружения населенного пункта
gpbuild
Здания и сооружения
gpbuild
Существующие здания и сооружения
22010000
Существующие здания и сооружения
полигон
Проектируемые здания и сооружения
22020000
Проектируемые здания и сооружения
Инженерные коммуникации линейные
gpenglin
Объекты энергоснабжения линейные gpengellin
33010000
Объекты энергоснабжения линейные
линия
Объекты газоснабжения линейные gpenggaslin
33020000
Объекты газоснабжения линейные
линия
Объекты водоснабжения линейные gpengwodlin
33030000
Объекты водоснабжения линейные
линия
Объекты водоотведения линейные gpengkanlin
33040000
Объекты водоотведения линейные
линия
Объекты теплоснабжения линейные gpengteplin
33050000
Объекты теплоснабжения линейные
линия
Объекты связи и телекоммуникаций линейные gpengtellin
33060000
Объекты связи и телекоммуникаций линейные
линия
Объекты нефтепроводов линейные gpengoillin
33070000
Объекты нефтепроводов линейные
линия
Объекты ливневой канализации линейные gpenglivlin
33080000
Объекты ливневой канализации линейные
линия
Инженерные коммуникации полигональные
gpengpol
Объекты энергоснабжения полигональные gpengelpol
33090000
Объекты энергоснабжения полигональные
полигон
Объекты газоснабжения полигональные
gpenggaspol
33100000
Объекты газоснабжения полигональные
полигон
Объекты водоснабжения полигональные gpengwodpol
33110000
Объекты водоснабжения полигональные
полигон
Объекты водоотведения полигональные
gpengkanpol
33120000
Объекты водоотведения полигональные
полигон
Объекты теплоснабжения полигональные gpengteppol
33130000
Объекты теплоснабжения полигональные
полигон
Объекты связи и телекоммуникаций полигональные
gpengtelpol
33140000
Объекты связи и телекоммуникаций полигональные
полигон
Объекты нефтепроводов полигональные gpengoilpol
33150000
Объекты нефтепроводов полигональные
полигон
Объекты ливневой канализации полигональные
gpenglivpol
33160000
Объекты ливневой канализации полигональные
полигон
Границы градостроительного проекта
gpgr
Границы населенного пункта
gpgrnp
Существующие границы населенного пункта
44010000
Существующие границы населенного пункта
полигон
Проектные границы населенного пункта

11450000
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерлері
Орман қоры жерлері
11460000
Орман қоры жерлері
Су қоры жерлері
11470000
Су қоры жерлері
Босалқы жерлер
11480000
Босалқы жерлер
Саяжай және бау-бақша аумақтары
11500000
Саяжай және бау-бақша аумақтары
Қайта өңделетін жерлер
gpzonerecult
Қайта өңделетін жерлер
11490000
Қайта өңделетін жерлер
полигон
Елді мекеннің ғимараттары мен құрылыстары
gpbuild
Ғимараттар мен құрылыстар
gpbuild
Қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстар
22010000
Қолданыстағы ғимараттар мен құрылыстар
полигон
Жобалық ғимараттар мен құрылыстар
22020000
Жобалық ғимараттар мен құрылыстар
Инженерлік коммуникациялар желілік
gpenglin
Электрмен жабдықтау объектілері, желілік gpengellin
33010000
Электрмен жабдықтау объектілері, желілік
желі
Газбен жабдықтау объектілері, желілік gpenggaslin
33020000
Газбен жабдықтау объектілері, желілік
желі
Сумен жабдықтау объектілері, желілік gpengwodlin
33030000
Сумен жабдықтау объектілері, желілік
желі
Су бұру объектілері, желілік gpengkanlin
33040000
Су бұру объектілері, желілік
желі
Жылумен жабдықтау объектілері, желілік gpengteplin
33050000
Жылумен жабдықтау объектілері, желілік
желі
Байланыс және телекоммуникациялар объектілері, желілік
gpengtellin
33060000
Байланыс және телекоммуникациялар объектілері, желілік
желі
Мұнай құбыры объектілері желілік gpengoillin
33070000
Мұнай құбыры объектілері желілік
желі
Нөсерлік кәріз объектілері желілік gpenglivlin
33080000
Нөсерлік кәріз объектілері желілік
желі
Полигоналды инженерлік коммуникациялар
gpengpol
Полигоналды электрмен жабдықтау объектілері gpengelpol
33090000
Полигоналды электрмен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды газбен жабдықтау объектілері
gpenggaspol
33100000
Полигоналды газбен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды сумен жабдықтау объектілері gpengwodpol
33110000
Полигоналды сумен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды субұру объектілері
gpengkanpol
33120000
Полигоналды субұру объектілері
полигон
Полигоналды жылумен жабдықтау объектілері gpengteppol
33130000
Полигоналды жылумен жабдықтау объектілері
полигон
Полигоналды байланыс және телекоммуникациялар объектілері
gpengtelpol
33140000
Полигоналды байланыс және телекоммуникациялар объектілері
полигон
Полигоналды мұнай құбыр объектілері gpengoilpol
33150000
Полигоналды мұнай құбыр объектілері
полигон
Полигоналды нөсерлік кәріз объектілері
gpenglivpol
33160000
Полигоналды нөсерлік кәріз объектілері
полигон
Қала құрылысы жобасының шекаралары
gpgr
Елді мекеннің шекаралары
gpgrnp
Елді мекеннің қолданыстағы шекаралары
44010000
Елді мекеннің қолданыстағы шекаралары
полигон
Елді мекеннің жобалық шекаралары

44020000
Проектные границы населенного пункта
Граница ПДП gpgrpdp
44030000
Граница ПДП
полигон
Границы учетных кварталов
gpgrmkr
44040000
Границы учетных кварталов
полигон
Градостроительные регламенты
gpreg
Красные линии
gpregredlinelin
55010000
Красные линии линейные
линия
Красные линии
pdpregredlinepol
55040000
Красные линии полигональные
полигон
Желтые линии
gpregyellowline
55020000
Желтые линии
линия
Водоохранные полосы
gpregwodpls
55030000
Водоохранные полосы
полигон
Автомобильный транспорт
gpautotran
Мосты
gpautotranbridg
66010000
Мосты
полигон
Остановки
gpautotranost
66020000
Остановки
полигон
Парковки
gpautotranprc
66030000
Парковки
полигон
Дороги и проезды
gpautotranrdc
66040000
Дороги и проезды
полигон
Осевые линии дорог и улиц
gpautotranstreet
66050000
Осевые линии дорог и улиц
линия
Железнодорожный транспорт
gprrstran
Железные дороги, пути и линейные сооружения gprrstranlin
77010000
Железные дороги, пути и линейные сооружения
линия
Благоустройство населенного пункта
gpblag
Рекламно-информационный объект (билборд) gpblagbillboard
88010000
Рекламно-информационный объект (билборд)
линия
Детские игровые площадки gpblagchildpl
88020000
Детские игровые площадки
полигон
Площадка для сушки белья gpblagdryerpl
88030000
Площадка для сушки белья
полигон
Мусорные контейнерные площадки gpblagdumppl
88040000
Мусорные контейнерные площадки
полигон
Мусорные участки gpblagdumpuch
88050000
Мусорные участки
полигон
Фонтаны gpblagfontpol
88060000
Фонтаны
полигон
Паркинг gpblagparking
88070000
Паркинг
полигон
Спортивная площадка gpblagsportpl
88080000
Спортивная площадка
полигон
Эстакадные сооружения gpblagstockad
88090000
Эстакадные сооружения
полигон
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки gpblagtrotuar
88100000
Тротуары, брусчатка, пешеходные дорожки
полигон
Городское озеленение gpblagzelen
88110000
Городское озеленение
полигон
Ограждения gpblagogr
88120000
Ограждения
линия
Социально-культурные объекты
gpscsc
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги)
gpscsclin
99010000
Линейные объекты, имеющие социально-культурную значимость (исторические стены, валы, тропы, дороги)
линия
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.)
gpscscpol
99020000
Культурные, религиозные объекты (монументы, памятники, городища, места археологических раскопок, исторические площади и т.д.)
полигон
Гидрография и гидротехнические сооружения
gpgs
Объекты гидрографии
gpgshdrpol
Не определено

44020000
Елді мекеннің жобалық шекаралары
ЕТЖЖ шекарасы gpgrpdp
44030000
ЕТЖЖ шекарасы
полигон
Есептік орамдардың шекаралары
gpgrmkr
44040000
Есептік орамдардың шекаралары
полигон
Қала құрылысы регламенттері
gpreg
Қызыл сызықтар
gpregredlinelin
55010000
Қызыл сызықтар желілік
желі
Қызыл сызықтар
pdpregredlinepol
55040000
Қызыл сызықтар полигоналды
полигон
Сары сызықтар
gpregyellowline
55020000
Сары сызықтар
желі
Су қорғау жолақтары
gpregwodpls
55030000
Су қорғау жолақтары
полигон
Автомобиль көлігі
gpautotran
Көпірлер
gpautotranbridg
66010000
Көпірлер
полигон
Аялдамалар
gpautotranost
66020000
Аялдамалар
полигон
Тұрақтар
gpautotranprc
66030000
Тұрақтар
полигон
Жолдар мен өтпе жолдар
gpautotranrdc
66040000
Жолдар мен өтпе жолдар
полигон
Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
gpautotranstreet
66050000
Жолдар мен көшелердің осьтік желілері
желі
Теміржол көлігі
gprrstran
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар gprrstranlin
77010000
Теміржолдар, жолдар және желілік құрылыстар
желі
Елді мекенді абаттандыру
gpblag
Жарнамалық-ақпараттық объект (билборд) gpblagbillboard
88010000
Жарнамалық-ақпараттық объект (билборд)
желі
Балалардың ойын алаңдары gpblagchildpl
88020000
Балалардың ойын алаңдары
полигон
Киім кептіруге арналған алаң gpblagdryerpl
88030000
Киім кептіруге арналған алаң
полигон
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары gpblagdumppl
88040000
Қоқыс контейнерлерінің алаңдары
полигон
Қоқыс учаскелері gpblagdumpuch
88050000
Қоқыс учаскелері
полигон
Бұрқақтар gpblagfontpol
88060000
Бұрқақтар
полигон
Паркинг gpblagparking
88070000
Паркинг
полигон
Спорт алаңы gpblagsportpl
88080000
Спорт алаңы
полигон
Эстакадалық құрылыстар gpblagstockad
88090000
Эстакадалық құрылыстар
полигон
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары gpblagtrotuar
88100000
Жаяусоқпақтар, тас төсемдер, жаяу жүргіншілер жолдары
полигон
Қалалық көгалдандыру gpblagzelen
88110000
Қалалық көгалдандыру
полигон
Қоршаулар gpblagogr
88120000
Қоршаулар
желі
Әлеуметтік-мәдени объектілер
gpscsc
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар)
gpscsclin
99010000
Әлеуметтік-мәдени маңызы бар желілік объектілер (тарихи қабырғалар, біліктер, соқпақтар, жолдар)
желі
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т. б.)
gpscscpol
99020000
Мәдени, діни объектілер (монументтер, ескерткіштер, қалашықтар, археологиялық қазба орындары, тарихи алаңдар және т. б.)
полигон
Гидрография және гидротехникалық құрылыстар
gpgs
Гидрография объектілері
gpgshdrpol
Анықталмаған

10021000
Насосы малые стационарные
Насосные станции
10022000
Насосные станции
Водокачки
10023000
Водокачки
Каналы и канавы подземные
10024000
Каналы и канавы подземные
Лоток быстротока
10025000
Лоток быстротока
Лоток перепада
10026000
Лоток перепада
Будки водозаборные
10027000
Будки водозаборные
Камеры шлюзов
10028000
Камеры шлюзов
Генеральный план (gp)
gpzone – ФУНКЦИОНАЛЬНЫЕ ЗОНЫ
1.1 gpzonejil - Жилые зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
object_id_i32
Идентификатор объекта
Long Integer
-
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
admterr_id
Код КАТО с портала
Text
50
microdistrict
Микрорайон
Text
50
note
Примечание
Text
100
gpsubtype_id
Подтип
Long Integer
-
implementation
Статус реализации
Text
50
responsible
Ответственный
Text
100
data_update_date
Дата актуализации
Data
8
is_del
Признак удаления
layer_name
Наименование функциональной зоны
Text
255
layer_fullname
Полное наименование функциональной зоны
Text
255
osnovanie
Ведомственный источник информации
Text
100
document
Документальный источник информации
Text
100
1.2 gpzoneodz - Общественно-деловые зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
object_id_i32
Идентификатор объекта
Long Integer
-
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
admterr_id
Код КАТО с портала
Text
50
microdistrict
Микрорайон
Text
50
note
Примечание
Text
100
gpsubtype_id
Подтип
Long Integer
-
implementation
Статус реализации
Text
50
responsible
Ответственный
Text
100
data_update_date
Дата актуализации
Data
8
is_del
Признак удаления
layer_name
Наименование функциональной зоны
Text
255
layer_fullname
Полное наименование функциональной зоны
Text
255
osnovanie
Ведомственный источник информации
Text
100
document
Документальный источник информации
Text
100
1.3 gpzoneprom - Промышленные (производственные) зоны
Наименование поля
Описание поля
Тип поля
Длина поля
object_id_i32
Идентификатор объекта
Long Integer
-
shape
Тип объекта
Geometry
0
usl_i32
Код по классификатору
Long Integer
8
name_usl
Наименование по классификатору
Text
255
functional
Функциональное назначение
Text
255
admterr_id
Код КАТО с портала
Text
50
microdistrict
Микрорайон
Text
50
note
Примечание
Text
100
gpsubtype_id
Подтип
Long Integer
-
implementation
Статус реализации
Text
50
responsible
Ответственный
Text
100
data_update_date
Дата актуализации
Data
8
is_del
Признак удаления
layer_name
Наименование функциональной зоны
Text
255
layer_fullname
Полное наименование функциональной зоны
Text
255
osnovanie
Ведомственный источник информации
Text
100
document
Документальный источник информации
Text
100

10021000
Шағын стационарлық сорғылар
Сорғы станциялары
10022000
Сорғы станциялары
Су тартқыштар
10023000
Су тартқыштар
Жерасты каналдар мен арықтар
10024000
Жерасты каналдар мен арықтар
Жылдам ағын науасы
10025000
Жылдам ағын науасы
Құлама науасы
10026000
Құлама науасы
Су жинағыш күркелер
10027000
Су жинағыш күркелер
Шлюз камералары
10028000
Шлюз камералары
Бас жоспар (gp)
gpzone – ФУНКЦИОНАЛДЫҚ АЙМАҚТАР
1.1 gpzonejil - Тұрғын аймақтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
object_id_i32
Объектінің сәйкестендіргіші
Long Integer
-
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
admterr_id
Порталдағы әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Text
50
microdistrict
Шағынаудан
Text
50
note
Ескертпе
Text
100
gpsubtype_id
Кіші тип
Long Integer
-
implementation
Іске асыру мәртебесі
Text
50
responsible
Жауапты
Text
100
data_update_date
Өзектендіру күні
Data
8
is_del
Жою белгісі
layer_name
Функционалдық аймақтың атауы
Text
255
layer_fullname
Функционалдық аймақтың толық атауы
Text
255
osnovanie
Ведомстволық дереккөз ақпараты
Text
100
document
Деректі ақпарат көзі
Text
100
1.2 gpzoneodz - Қоғамдық-іскерлік аймақтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
object_id_i32
Объектінің сәйкестендіргіші
Long Integer
-
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
admterr_id
Порталдағы әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Text
50
microdistrict
Шағынаудан
Text
50
note
Ескертпе
Text
100
gpsubtype_id
Кіші тип
Long Integer
-
implementation
Іске асыру мәртебесі
Text
50
responsible
Жауапты
Text
100
data_update_date
Өзектендіру күні
Data
8
is_del
Жою белгісі
layer_name
Функционалдық аймақтың атауы
Text
255
layer_fullname
Функционалдық аймақтың толық атауы
Text
255
osnovanie
Ведомстволық дереккөз ақпараты
Text
100
document
Деректі ақпарат көзі
Text
100
1.3 gpzoneprom - Өнеркәсіптік (өндірістік) аймақтар
Өрістің атауы
Өрістің сипаттамасы
Өрістің типі
Өрістің ұзындығы
object_id_i32
Объектінің сәйкестендіргіші
Long Integer
-
shape
Объектінің типі
Geometry
0
usl_i32
Сыныптауыш бойынша коды
Long Integer
8
name_usl
Сыныптауыш бойынша атауы
Text
255
functional
Функционалдық мақсаты
Text
255
admterr_id
Порталдағы әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Text
50
microdistrict
Шағын аудан
Text
50
note
Ескертпе
Text
100
gpsubtype_id
Кіші тип
Long Integer
-
implementation
Іске асыру мәртебесі
Text
50
responsible
Жауапты
Text
100
data_update_date
Өзектендіру күні
Data
8
is_del
Жою белгісі
layer_name
Функционалдық аймақтың атауы
Text
255
layer_fullname
Функционалдық аймақтың толық атауы
Text
255
osnovanie
Ведомстволық дереккөз ақпараты
Text
100
document
Деректі ақпарат көзі
Text
100

1. Технико-экономические показатели генерального плана города, поселка и сельского населенного пункта приводятся на следующие этапы:
- исходный год нового генерального плана;
- первый этап;
- расчетный этап.
2. Показатели по потребности в электроэнергии, тепловой энергии, воде, газе на коммунально-бытовые и производственные нужды и по объему сброса сточных вод принимаются по данным соответствующих областных и районных служб.
3. Оценка воздействия на окружающую среду в соответствии с требованиями уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
Приложение 4 к приказу
Приложение 11
к Правилам разработки, согласования
и утверждения градостроительных
проектов (генеральных планов
населенных пунктов, проектов
детальной планировки и
проектов застройки)
Основные технико-экономические показатели проекта генерального плана населенных пунктов с численностью населения до пяти тысяч человек
№ п.п. Показатели Единица измерения Современное состояние Первый этап Расчетный срок
1 2 3 4 5 6
1
Территория
1.1
Площадь земель населенного пункта, всего
тыс. га
в том числе:

1. Қаланың, кенттің және ауылдық елді мекеннің бас жоспарының техникалық-экономикалық көрсеткіштері мынадай кезеңдерге бөлінеді:
- жаңа бас жоспардың бастапқы жылы;
- бірінші кезең;
- есептік кезең.
2. Коммуналдық-тұрмыстық және өндірістік қажеттіліктерге электр энергиясына, жылу энергиясына, суға, газға қажеттілік бойынша және сарқынды суларды ағызу көлемі бойынша көрсеткіштер тиісті облыстық және аудандық қызметтердің деректері бойынша қабылданады.
3. Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның талаптарына сәйкес қоршаған ортаға әсерді бағалау.
бұйрыққа
4-қосымша
Қала құрылысы жобаларын
(елді мекендердің бас жоспарлары,
егжей-тегжейлі жоспарлау жобалары
мен құрылыс салу жобаларын) əзірлеу,
келісу және бекіту қағидаларына
11-қосымша
Тұрғындарының саны бес мың адамға дейінгі елді мекендердің бас жоспарлары жобасының негізгі техникалық-экономикалық көрсеткіштері
р/с
Көрсеткіштері
Өлшем бірлігі
Қазіргі жай-күйі
Бірінші кезең
Есептік мерзім
1
2
3
4
5
6
1
Аумақ
1.1
Елді мекен жерлерінің ауданы, барлығы
мың га
оның ішінде: