О внесении изменений и дополнения в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 415 "Об утверждении Правил деятельности международного технологического парка "Астана Хаб"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 4 августа 2023 года № 317/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 августа 2023 года № 33255. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан от 31 декабря 2025 года № 703/НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 31.12.2025 № 703/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 415 "Об утверждении Правил деятельности международного технологического парка "Астана Хаб" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17437), следующие изменения и дополнение:
в Правилах деятельности международного технологического парка "Астана Хаб", утвержденных указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Представление заявления для регистрации в качестве участника Технопарка, его дальнейшее рассмотрение Технопарком, уведомление об изменении статуса заявления осуществляется посредством интернет-ресурса Технопарка.
Для регистрации в качестве участника Технопарка заявитель направляет электронное заявление на участие в Технопарке с прикреплением документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил (далее - заявление на участие), заполняемое на интернет-ресурсе Технопарка.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. К заявлению на участие прикрепляются следующие документы:
1) бизнес-план проекта, содержащий необходимые сведения, указанные в приложении 3 к настоящим Правилам;
2) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в налоговых органах, не превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, выданная не ранее чем за десять календарных дней, предшествующих дате подачи заявления на участие в Технопарке;
3) документ, подтверждающий местонахождение, где заявитель планирует осуществлять деятельность (копии договоров аренды, безвозмездного пользования имуществом, доверительного управления имуществом, нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения для места нахождения юридического лица). При изменении местонахождения заявитель незамедлительно уведомляет об этом Технопарк.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:

"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 415 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 4 тамыздағы № 317/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 9 тамызда № 33255 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 703/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 31.12.2025 № 703/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 415 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17437 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларында:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Технопарктің қатысушысы ретінде тіркеу үшін өтінішті ұсыну, оны одан әрі Технопарктің қарауы, өтініштің мәртебесін өзгерту туралы хабарлама Технопарктің интернет-ресурсы арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш беруші Технопарктің қатысушысы ретінде тіркелу үшін осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса тіркей отырып, технопаркке қатысуға арналған электрондық өтінішті (бұдан әрі – қатысуға өтініш) Технопарктің интернет-ресурсында толтырады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Қатысуға өтінішке қоса мынадай құжаттар тіркеледі:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген қажетті мәліметтерді қамтитын жобаның (жобалардың) бизнес-жоспары;
2) салық органдарында есепке алынатын, республикалық бюджет туралы заңда тиiстi қаржы жылына белгiленген айлық есептiк көрсеткiштiң алты еселенген мөлшерiнен аспайтын борыштардың болмауы (болуы) туралы Технопаркке қатысуға өтініш берiлген күнге дейiн күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмей берiлген мәлiметтер;
3) өтініш беруші қызметін жүзеге асыруды жоспарлап отырған жерді растайтын құжат (жалға алу, мүлікті өтеусіз пайдалану, мүлікті сенімгерлік басқару шарттарының көшірмелері, заңды тұлғаның орналасқан жері үшін үй-жай беру туралы жеке тұлғаның нотариат куәландырған келісімі). Мекенжайы өзгерген кезде өтініш беруші жедел түрде ол туралы Технопаркті хабардар етеді."
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"12. Технопарк в течение пяти рабочих дней со дня направления заявления на участие, а также документов указанных в пункте 9 настоящих Правил, рассматривает их на полноту и достоверность, а также на соответствие требованиям, указанным в настоящих Правилах.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В случае полноты и достоверности заявления на участие и документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, а также соответствия требованиям, указанных в настоящих Правилах, Технопарк направляет документы, указанных в пункте 9 настоящих Правил, на рассмотрение Комиссии. Положение и состав Комиссии определяется Технопарком.
Комиссия состоит из представителей государственных органов и (или) специалистов в области IT-технологий с соответствующей квалификацией, а также в состав Комиссии могут привлекаться международные эксперты.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. В случае выявления неполноты и (или) недостоверности и (или) несоответствия сведений, содержащихся в заявлении на участие, а также в документах, указанных в пункте 9 настоящих Правил, Технопарк не позднее пяти рабочих дней со дня направления заявления на участие направляет заявителю уведомление с указанием замечаний.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Технопарк направляет заявителю уведомление о регистрации в качестве участника Технопарка или мотивированный отказ в такой регистрации, в течение пяти рабочих дней со дня принятия такого решения Комиссией.
Отклонение заявления не препятствует повторному обращению заявителя при условии устранения причин, послуживших основанием для отклонения заявления.";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. Сведения об участнике Технопарка, с которым заключен договор об условиях деятельности участника Технопарка, в течение трех рабочих дней включаются в Перечень участников Технопарка, размещенного на интернет-ресурсе Технопарка.";
пункт 21 исключить;
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. В случае привлечения нерезидентов участник при предоставлении ежеквартальных отчетов указывает следующие сведения о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами;
дата рождения;
гражданство (страна постоянного проживания);
номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность);
срок предполагаемого пребывания (месяц, год) на территории Республики Казахстан;
сведения о квалификации;
сведения о продлении срока действия визы (при наличии);
цель пребывания на территорию Республики Казахстан;
сведения о членах семьи нерезидентов.
При этом, сведения о членах семьи должны содержать следующее:
фамилию, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами;
дату рождения;
фамилию, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами, лица привлеченного Технопарком, членами семьи которого они являются;
степень родства и сведения о документах, подтверждающих родство (свидетельство о браке, о рождении или иные документы, подтверждающие сведения о родстве);
номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность);
сведения о продлении срока действия визы (при наличии);
цель пребывания на территорию Республики Казахстан.";
пункт 26 изложить в следующей редакции:

"12. Технопарк қатысуға өтініш, сондай-ақ осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттар жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде олардың толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ осы Қағидаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін қарайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Технопаркке қатысуға арналған өтініш пен осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттар толық және дұрыс, сондай-ақ осы Қағидаларда көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда Технопарк осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды Комиссияның қарауына жібереді. Комиссияның Ережесі мен құрамын Технопарк айқындайды."
Комиссия мемлекеттік органдардың өкілдерінен және (немесе IT-технологиялар саласындағы) тиісті біліктілігі бар және (немесе) мамандардан тұрады, сондай-ақ Комиссияның құрамына халықаралық сарапшылар тартылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Қатысуға арналған өтініште, сондай-ақ осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарда қамтылған мәліметтер толық емес және (немесе) шынайы емес және (немесе) сәйкес келмеген жағдайда, Технопарк қатысуға өтініш жіберілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, ескертулерді көрсете отырып, өтініш берушіге хабарлама жібереді.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Технопарк Комиссия осындай шешімді қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өтініш берушіге Технопарктің қатысушысы ретінде тіркелгені немесе мұндай тіркеуден дәлелді бас тарту туралы хабарламаны жібереді.
Өтінішті қабылдамау өтінішті қабылдамауға негіз болған себептер жойылған кезде өтініш берушінің қайта өтініш беруіне кедергі келтірмейді.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Технопарк қатысушысының қызмет шарттары туралы шарт жасалған Технопарк қатысушысы туралы мәліметтер үш жұмыс күні ішінде Технопарктің интернет-ресурсында орналасқан Технопарк қатысушыларының тізбесіне енгізіледі.";
21-тармақ алынып тасталсын;
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Бейрезиденттер тартылған жағдайда қатысушы тоқсан сайынғы есептерді ұсынған кезде тартылған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар туралы мынадай мәліметтерді көрсетеді:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), соның ішінде латын әріптерімен;
туған күні;
азаматтық (тұрақты тұратын ел);
паспорттың (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген органы;
Қазақстан Республикасының аумағында болжалды болу мерзімі (айы, жылы);
біліктілігі туралы мәліметтер;
визаның қолданыс мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (бар болса);
Қазақстан Республикасының аумағында болу мақсаты;
бейрезиденттердің отбасы мүшелері туралы мәліметтер.
Бұл ретте, отбасы мүшелері туралы мәліметтер мыналарды қамтуға тиіс:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), соның ішінде латын әріптерімен;
туған күні;
Технопарк тартқан, олар отбасы мүшелері болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), соның ішінде латын әріптерімен;
туыстық дәрежесі және туыстығын растайтын құжаттар туралы (неке туралы, туу туралы куәлігі немесе туыстығы туралы мәліметтерді растайтын өзге құжаттар);
паспорттың (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген органы;
визаның қолданыс мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (бар болса);
Қазақстан Республикасының аумағында болу мақсаты.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"26. Технопарк, при наличии помещения, предоставляет участнику во временное пользование помещение административного, производственного, вспомогательного назначения, необходимые для реализации проекта.
Условия предоставления помещения определяются договором, заключаемым с участником Технопарка.";
пункт 33 исключить;
пункт 39 изложить в следующей редакции:
"39. Досрочное прекращение участия в Технопарке осуществляется в следующих случаях:
1) выявления Технопарком о нецелесообразности дальнейшей реализации проекта по результатам мониторинга проводимого в соответствии с параграфом 9 настоящей главы;
2) достижения запланированных результатов;
3) отказа участника от дальнейшей реализации проекта в рамках программ Технопарка;
4) непредставления сведений и отчетов, предусмотренных пунктами 64, 64-1 и 66 настоящих Правил;
5) ликвидации юридического лица-участника;
6) не уведомления участником об изменении местонахождения, изменении и (или) дополнении вида деятельности, а также в случае невозможности установить местонахождение участника;
7) неуплата сборов и платежей в соответствии с пунктом 31 настоящих Правил;
8) неисполнения участником обязательств, предусмотренных договором об условиях деятельности, заключаемым между Технопарком и участником.";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. В случаях предусмотренных подпунктами 1), 2), 8) пункта 39 настоящих Правил, Технопарк выносит на рассмотрение Комиссии вопрос о досрочном прекращении участия участника в Технопарке.
Комиссия при наличии оснований, предусмотренных подпунктами 1), 2) 8) пункта 39 настоящих Правил, принимает решение о досрочном прекращении участия в Технопарке.";
пункт 44 изложить в следующей редакции:
"44. Технологическое бизнес-инкубирование предусматривает программу поддержки промышленно- инновационных проектов в области ИКТ участников Технопарка на начальном этапе их функционирования, которая включает в себя услуги по предоставлению помещений, оборудования (в случае наличия таких мест в Технопарке), предоставлению консультаций по бухгалтерским и юридическим вопросам, а также по поддержке в привлечении инвестиций и иные информационные услуги.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Технопарк оказывает консультации по вопросам проведения маркетинговых и иных мероприятий, связанные с оценкой конкурентоспособности продукции и продвижением его на рынок.";
пункт 48 изложить в следующей редакции:
"48. К электронному заявлению на получение услуг прилагаются следующие сведения:
1) наименование проекта, направление проекта, краткое описание проекта с ожидаемыми результатами проекта;

"26. Технопарк орын-жайлар бар болса қатысушыға жобаны іске асыру үшін қажетті әкімшілік, өндірістік, қосалқы мақсаттағы орын-жайларды уақытша пайдалануға береді.
Үйжайларды беру шарттары Технопарк қатысушысымен жасасқан шартпен айқындалады.";
33-тармақ алынып тасталсын;
39-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"39. Технопаркке қатысуды мерзімінен бұрын тоқтату мынадай:
1) Технопарк осы тараудың 9-параграфына сәйкес жүргізілетін мониторинг нәтижелері бойынша жобаны одан әрі іске асырудың орынсыздығы туралы анықтаған;
2) жоспарланған нәтижелерге қол жеткізген;
3) қатысушы Технопарк бағдарламалары шеңберінде жобаны одан әрі іске асырудан бас тартқан;
4) заңды тұлға-қатысушыны тарату;
5) қатысушының орналасқан жерінің өзгеруі, қызмет түрінің өзгеруі және (немесе) толықтырылуы туралы хабарламауы, сондай-ақ қатысушының орналасқан жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайда;
6) осы Қағидалардың 64 және 66 тармақтарында көзделген мәліметтер мен есептерді ұсынбаған;
7) осы Қағидалардың 31-тармағына сәйкес алымдар мен төлемдерді төлемеген;
8) Технопарк пен қатысушы арасында жасалатын қызмет шарттары туралы шартта көзделген міндеттемелерді қатысушы орындамаған жағдайларда жүзеге асырылады.";
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Технопарк осы Қағидалардың 39-тармағы 1), 2), 8) тармақшаларында көзделген жағдайда қатысушының Технопаркке қатысуы мерзімінен бұрын тоқтатылуы туралы мәселені Комиссияның қарауына шығарады.
Комиссия осы Қағидалардың 39-тармағы 1), 2), 8) тармақшаларында көзделген негіздемелер болған жағдайда Технопаркке қатысудың мерзімінен бұрын тоқтатылуы туралы шешім қабылдайды.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Технологиялық бизнес-инкубациялау Технопарк қатысушыларының АКТ саласындағы өнеркәсіптік - инновациялық жобаларды олардың жұмыс істеуінің бастапқы кезеңінде қолдау бағдарламасын көздейді, оған үй-жайларды, жабдықтарды (Технопаркте осындай орындар болған жағдайда) ұсыну, бухгалтерлік және заң мәселелері бойынша консультациялар беру, сондай-ақ инвестициялар және өзге де ақпараттық қызметтер тартуда қолдау көрсету жатады.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. Технопарк өнімнің бәсекеге қабілеттілігін бағалауға және оны нарыққа жылжытуға байланысты маркетингтік және өзге де іс-шараларды өткізу мәселелері бойынша консультациялар береді.";
48-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"48. Қызметтерді алуға арналған электрондық өтінішке мынадай мәліметтер қоса беріледі:
1) жобаның атауы, жобаның бағыты, жобадан күтілетін нәтижелер бар жобаның қысқаша сипаттамасы;

2) контактные данные заявителя:
номер телефона;
электронный адрес;
город и страна;
3) стадия готовности проекта (продукта), применяемые технологии, проблема, которую решает продукт, бизнес-модель проекта, срок существования проекта (при необходимости по соответствующей услуге);
4) количество участников проекта, вовлеченность команды в проект (при необходимости по соответствующей услуге);
5) ссылка на презентацию проекта (при необходимости по соответствующей услуге).";
пункт 56 изложить в следующей редакции:
"56. Условия для заключения договора, размещаются на интернет-ресурсе Технопарка не позднее одного месяца до даты начала приема заявлений.
Проект договора, заключаемый с Получателем услуг, содержит условия оказания услуг Технопарком, а также порядок и размер платежа Получателем услуг Технопарку.":
пункт 64 изложить в следующей редакции:
"64. Мониторинг реализации проектов включает учет сведений, представляемых участниками Технопарка в составе следующей информации:
1) ежеквартальный отчет о ходе деятельности и реализации проектов с анализом достигнутых результатов;
2) дополнительная информация, запрашиваемая Технопарком в рамках мониторинга.";
дополнить пунктом 64–1) следующего содержания:
"64-1. Участник предоставляет в Технопарк необходимые документы согласно полученному запросу в рамках мониторинга деятельности и реализации их проекта в течение 10 рабочих дней со дня получения такого запроса.";
пункт 65 изложить в следующей редакции:
"65. Форма и содержание отчета определяются договором, заключаемым между Технопарком и участником.";
пункт 67 исключить;
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Отчетным периодом для составления ежеквартальных отчетов является календарный квартал.";
пункт 69 изложить в следующей редакции:
"69. По результатам мониторинга и оценки деятельности участников Технопарк дает заключение о целесообразности дальнейшей реализации проекта в рамках участия в Технопарке либо нецелесообразности реализации проекта.
По окончанию завершения этапа мониторинга Технопарк направляет уведомление Участнику о результатах мониторинга и в случае необходимости Участник исправляет выявленные замечания в течение 30 календарных дней со дня получения уведомления.";
пункт 70 изложить в следующей редакции:
"70. Технопарк ежеквартально подготавливает уполномоченному органу аналитическую информацию о целесообразности реализации проектов участников по итогам проведенного мониторинга в течение месяца после отчетного периода.";
приложение 1 изложить в редакции, согласно приложению 1 к настоящему приказу;

2) өтініш берушінің байланыс деректері:
телефон нөмірі;
электрондық мекенжайы;
қала және елі;
3) жобаның (өнімнің) дайындық сатысы, қолданылатын технологиялар, өнім шешетін проблема, жобаның бизнес-моделі, жобаның қолданыс мерзімі (қажет болған жағдайда тиісті қызмет бойынша);
4) жобаға қатысушылардың саны, команданың жобаға тартылуы (қажет болған жағдайда тиісті қызмет бойынша);
5) жоба таныстырылымына сілтеме (қажет болған жағдайда тиісті қызмет бойынша).";
56-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Шарт жасасу талаптары өтінішдерді қабылдау басталған күнге дейін бір айдан кешіктірілмей Технопарктің интернет-ресурсында жарияланады.
Көрсетілетін қызметті алушымен жасалатын шарт жобасында Технопарктің қызметтерді көрсету талаптары, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының Технопарктің көрсетілген қызметінің төлем тәртібі мен мөлшері қамтылады.";
64-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"64. Жобаларды іске асыру мониторингі Технопарктің қатысушылары ұсынатын құрамында мынадай есептер:
1) қол жеткізілген нәтижелердің талдауы бар жоба қызметінің және оның іске асырылу барысы туралы тоқсан сайынғы есеп.
2) мониторинг шеңберінде Технопарк сұрататын қосымша ақпаратты қамтиды.";
мынадай мазмұндағы 64-1) тармақпен толықтырылсын:
"64-1. Қатысушы Технопаркке осындай сұратуды алған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қызметтің мониторингі және олардың жобасын іске асыру шеңберінде алынған сұратуға сәйкес қажетті құжаттарды ұсынады.";
65-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"65. Есептің нысаны мен мазмұны Технопарк пен қатысушы арасында жасалатын шартта айқындалады";
67-тармақ алынып тасталсын;
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Тоқсандық есептерді жасау үшін күнтізбелік тоқсан тиісінше есепті кезең болып табылады.";
69-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Қатысушылардың қызметін мониторингілеу және бағалау нәтижелері бойынша Технопарк Технопаркке қатысу шеңберінде жобаны одан әрі іске асырудың орындылығы не жобаны іске асырудың орынсыздығы туралы қорытынды береді.
Мониторинг кезеңі аяқталғаннан кейін Технопарк қатысушыға мониторинг нәтижелері туралы хабарлама жібереді және қажет болған жағдайда Қатысушы хабарламаны алған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде анықталған ескертулерді түзетеді.";
70-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"70. Технопарк уәкілетті органға тоқсан сайын есепті кезеңнен кейін бір ай ішінде жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша қатысушылардың жобаларын іске асырудың орындылығы туралы талдамалық ақпарат дайындайды.";
1-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға жаңа редакцияда жазылсын;

приложение 2 изложить в редакции, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
приложение 3 изложить в редакции, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту развития отрасли информационных технологий Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Б. Мусин
"Согласовано"
Министерство информации и
общественного развития
Республики Казахстан
"Согласовано"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики
Казахстан от 4 августа 2023 года
№ 317/НҚ
Приложение 1
к Правилам деятельности
международного
технологического
парка "Астана Хаб"
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации участника в международном технологическом парке "Астана Хаб"
Выдано
_____________________________________________________________
наименование, бизнес-идентификационный номер _____________________________________________________________
местонахождение
______________________________________________________________
вид деятельности
Дата выдачи: _____________
Выдано на срок: ____________
Регистрационный номер: _________
Место для печати/Электронная цифровая подпись
Приложение 2 к приказу
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 4 августа 2023 года
№ 317/НҚ
Приложение 2
к Правилам деятельности
международного
технологического
парка "Астана Хаб"
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о продлении срока участия в международном технологическом парке "Астана Хаб"
Выдано ______________________________________________________________
наименование, бизнес-идентификационный номер ______________________________________________________________
местонахождение
______________________________________________________________
вид деятельности
Дата выдачи: _____________
Выдано на срок: ____________
Регистрационный номер: _________
Место для печати/Электронная цифровая подпись
Приложение 3 к приказу
Министр цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 4 августа 2023 года
№ 317/НҚ
Приложение 3
к Правилам деятельности
международного
технологического
парка "Астана Хаб"
Сведения, необходимые к описанию в бизнес-плане проекта
№ п/п Перечень сведений, необходимых к описанию в бизнес-плане проекта
1.
Наименование проекта (проектов) с его описанием, целями и задачами
2.
Место реализации проекта (проектов)
3.
Основание возникновения права собственности на объект информатизации.
Сведения о патентно-лицензионной защите, авторских правах, торговых знаках и других объектах интеллектуальной собственности (при наличии).
4.
Сведения о команде. Штатное количество работников, с указанием квалификации и (или) трудового стажа, и (или) опыта, необходимого для фактического осуществления проекта, в том числе о планируемом к привлечению нерезидентов и резидентов для реализации проекта.
5.
Стадия готовности проекта (проектов)
6.
Ключевые показатели эффективности (KPI) проекта (проектов)
7.
Техническое описание проекта (архитектура, структура, применяемые решения)
8.
Смета планируемых расходов на реализацию проекта (проектов) на период участия в Технопарке.
9.
Виды предлагаемых товаров, работ, услуг, имущественных прав в рамках проекта (проектов).
Способ продаж и ожидаемый ежегодный объем предполагаемых продаж, выручка (доход) (указывается на период участия в Технопарке) ожидаемый ежегодный объем предполагаемых продаж, выручка (доход) (указывается на период участия в Технопарке).
10.
Клиенты/потенциальные клиенты
11.
План мероприятий, необходимый для реализации проекта (проектов) (описание конкретных мероприятий (шагов) необходимых для реализации и развития проекта) на период участия в Технопарке.
12.
Общественная значимость проекта (проектов)
*При планируемом осуществлении нескольких приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий, заявитель отражает в бизнес-плане все проекты в рамках каждого вида деятельности.

2-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің ақпараттық технологиялар саласын дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында жариялауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Б. Мусин
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық
даму министрлігі
"Келісілді"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі 2023 жылғы
4 тамыздағы № 317/НҚ
Бұйрыққа 1-қосымша
"Астана Хаб" халықаралық
технологиялық паркі
қызметінің қағидаларына
1-қосымша
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінде қатысушыны тіркеу туралы КУӘЛІК
________________________________________________________ берілді
атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________
мекенжайы
____________________________________________________________
қызмет түрі
Берілген күні: _____________
Қолданылу кезеңі: _________
Тіркеу нөмірі: _________
Мөр орны / Электрондық цифрлық қолтаңба
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі
2023 жылғы 4 тамыздағы
№ 317/НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
"Астана Хаб" халықаралық
технологиялық паркі
қызметінің қағидаларына
2-қосымша
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне қатысу мерзімін ұзарту туралы КУӘЛІК
_________________________________________________________берілді
атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________
мекенжайы
____________________________________________________________
қызмет түрі
Берілген күні: _____________
Қолданылу кезеңі: _________
Тіркеу нөмірі: _________
Мөр орны / Электрондық цифрлық қолтаңба
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрі 2023 жылғы
4 тамыздағы № 317/НҚ
Бұйрыққа 3-қосымша
"Астана Хаб" халықаралық
технологиялық паркі қызметінің
қағидаларына
3-қосымша
Жобаның бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер
Р/с
Жобаның (жобалардың) бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер тізбесі
1.
Сипаттамасы, мақсаттары мен міндеттері бар жобаның (жобалардың) атауы
2.
Жобаны (жобаларды) іске асырудың орны
3.
Ақпараттандыру объектісіне меншік құқығының туындау негізі.
Патенттік-лицензиялық қорғау, авторлық құқықтар, сауда белгілері және басқа да зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер (болған кезде).
4.
Команда туралы мәліметтер. Жобаны нақты жүзеге асыру үшін қажетті біліктілігі және (немесе) еңбек өтілі және (немесе) тәжірибесі көрсетілген қызметкерлердің штат саны, соның ішінде жобаны іске асыру үшін резидент пен бейрезиденттерді тарту жоспарланып отырғаны туралы.
5.
Жобаның (жобалардың) дайындық сатысы
6.
Жоба (жобалардың) тиімділігінің түйінді көрсеткіштері (KPI)
7.
Жобаның техникалық сипаттамасы (сәулет, құрылымы, қолданылатын шешімдер)
8.
Технопаркке қатысу кезеңіне жобаны (жобаларды) іске асыруға жоспарланған шығыстардың сметасы.
9.
Жоба (жобалар) шеңберінде ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің, мүліктік құқықтардың түрлері.
Сату тәсілі және болжамды сатудың күтілетін жыл сайынғы көлемі, кіріс (кіріс) (технопаркке қатысу кезеңіне көрсетіледі)
10.
Клиенттер/әлеуетті клиенттер
11.
Технопаркке қатысу кезеңіне жобаны (жобаларды) іске асыру үшін қажетті іс-шаралар жоспары (жобаны іске асыру және дамыту үшін қажетті нақты іс-шараларды (қадамдарды) сипаттау).
12.
Жобаның (жобалардың) қоғамдық маңызы
* Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы қызметтің бірнеше басым түрлерін жүзеге асыру жоспарлағанда өтініш беруші бизнес-жоспарда әрбір қызмет түрі шеңберіндегі барлық жобаларды көрсетеді.