Об утверждении перечня профессиональных праздников
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 258. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32924.
В соответствии со статьей 4 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень профессиональных праздников согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту труда и социального партнерства Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официальной публикации;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра -
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство информации и
общественного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство юстиции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Генеральная прокуратура
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки и
высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Верховный суд
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство культуры и спорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
"СОГЛАСОВАН"
Министерство просвещения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство торговли и интеграции
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Комитет Национальной Безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-Министра
- Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 258
Примечание ИЗПИ!
В перечень предусматривается изменение приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 03.04.2026 № 120 (вводится в действие с 12.07.2026).
Перечень профессиональных праздников
Сноска. Перечень - в редакции приказа и.о. Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.07.2025 № 232 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 03.04.2026 № 120.
1.
День Национальной гвардии Республики Казахстан
– 10 января
2.
День органов по финансовому мониторингу
– 28 января
3.
День работников гражданской авиации Республики Казахстан
– 1 февраля
4.
День землеустройства, геодезии и картографии
– вторая суббота марта
5.
День работников в сфере оказания государственных услуг
– 7 апреля
6.
День геолога
– первое воскресенье апреля
7.
День работников науки
– 12 апреля
8.
День работников сферы жилищно-коммунального хозяйства
– 16 апреля
9.
День Службы государственной охраны Республики Казахстан
– 21 апреля
9-1.
День библиотекаря
– 23 апреля
10.
День работников связи
– 17 мая
11.
День работников метрологии
– 20 мая
12.
День работников культуры и искусства
– 21 мая
13.
День работников химической промышленности
– последнее воскресенье мая
14.
День эколога
– 5 июня
15.
День работников антимонопольного органа
– 7 июня
16.
День военнослужащего и сотрудника подразделений специального назначения государственных органов
– 9 июня
17.
День работников легкой промышленности
– второе воскресенье июня
18.
День животноводов
– второе воскресенье июня
19.
День медицинского работника
– третье воскресенье июня
20.
День полиции
– 23 июня
21.
День государственного служащего
– 23 июня
22.
День судьи и работника суда
– 24 июня
23.
День работников средств массовой информации
– 28 июня
24.
День дипломатической службы
– 2 июля
25.
День ремесленников Казахстана
– 7 июля
26.
День работников водного хозяйства
– 9 июля
27.
День работников сферы естественных монополий
– 9 июля
28.
День ветеринарного работника
– 10 июля
29
День органов национальной безопасности Республики Казахстан
– 13 июля
30.
День нотариата
– 14 июля
31.
День работников морского и речного транспорта
– первое воскресенье июля
32.
День работников рыбного хозяйства
– второе воскресенье июля
33.
День металлурга
– третье воскресенье июля
34.
День работников торговли
– четвертое воскресенье июля
35.
День работников железнодорожного транспорта
– первое воскресенье августа
36.
День строителя
– второе воскресенье августа
37.
День пограничника
– 18 августа
38.
День шахтера
– последнее воскресенье августа
39.
День работника охотничьего хозяйства
– первая суббота сентября
40.
День работников нефтегазового комплекса
– первое воскресенье сентября
41.
День работников в сфере контрольно-измерительных приборов и автоматики
– второе воскресенье сентября
42.
День работника санитарно-эпидемиологической службы
– 15 сентября
43.
День работников атомной отрасли
– 28 сентября
44.
День работников органов юстиции
– 30 сентября
45.
День машиностроителя
– последнее воскресенье сентября
46.
День работников высшего образования Республики Казахстан
– 1 октября
47.
День работников технического и профессионального, послесреднего образования Республики Казахстан
– 2 октября
48.
День учителя
– 5 октября
49.
День работников оборонной промышленности
– 6 октября
50.
День профессиональных союзов Казахстана
– 10 октября
51.
День работников стандартизации
– 14 октября
52.
День спасателя
– 19 октября
53.
День работника сферы общественного питания
– 20 октября
54.
День работника лесного хозяйства
– третье воскресенье октября
55.

Кәсіби мерекелердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 258 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32924 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған кәсіби мерекелердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек және әлеуметтік әріптестік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
- Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дуйсенова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы соты
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Индустрия және инфрақұрылымдық
даму министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Оқу-ағарту министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 258 Бұйрықпен
бекітілген
Кәсіби мерекелердің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің м.а. 30.07.2025 № 232 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.04.2026 № 120; 18.06.2026 № 251 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1.
Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланы күні
– 10 қаңтар
2.
Қаржылық мониторинг органдары күні
– 28 қаңтар
3.
Қазақстан Республикасының азаматтық авиация жұмыскерлері күні
– 1 ақпан
4.
Жерге орналастыру, геодезия және картография күні
– наурыздың екінші сенбісі
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету саласындағы жұмыскерлер күні
– 7 сәуір
6.
Геолог күні
– сәуірдің бірінші жексенбісі
7.
Ғылым жұмыскерлері күні
– 12 сәуір
8.
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы саласының жұмыскерлері күні
– 16 сәуір
9.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі күні
– 21 сәуір
9-1
Кітапханашы күні
– 23 сәуір
10.
Байланыс жұмыскерлері күні
– 17 мамыр
11.
Метрология жұмыскерлері күні
– 20 мамыр
12.
Мәдениет және өнер жұмыскерлері күні
– 21 мамыр
13.
Химия өнеркәсібі жұмыскерлері күні
– мамырдың соңғы жексенбісі
14.
Эколог күні
– 5 маусым
15.
Монополияға қарсы орган жұмыскерлерінің күні
– 7 маусым
16.
Мемлекеттік органдардың арнайы мақсаттағы бөлімшелері әскери қызметшісінің және қызметкерінің күні
– 9 маусым
17.
Жеңіл өнеркәсіп жұмыскерлері күні
– маусымның екінші жексенбісі
18.
Малшылар күні
– маусымның екінші жексенбісі
19.
Медицина жұмыскері күні
– маусымның үшінші жексенбісі
20.
Полиция күні
– 23 маусым
21.
Мемлекеттік қызметші күні
– 23 маусым
22.
Судья және сот жұмыскері күні
– 24 маусым
23.
Бұқаралық ақпарат құралдары жұмыскерлері күні
– 28 маусым
24.
Дипломатиялық қызмет күні
– 2 шілде
25.
Қазақстан Республикасының қолөнершілер күні
– 7 шілде
26.
Су шаруашылығы жұмыскерлері күні
– 9 шілде
27.
Табиғи монополиялар саласы жұмыскерлерінің күні
– 9 шілде
28.
Ветеринариялық жұмыскер күні
– 10 шілде
29.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының күні
– 13 шілде
30.
Нотариат күні
– 14 шілде
31.
Теңіз және өзен көлігі жұмыскерлерінің күні
– шілденің бірінші жексенбісі
32.
Балық шаруашылығы жұмыскерлері күні
– шілденің екінші жексенбісі
33.
Металлург күні
– шілденің үшінші жексенбісі
34.
Сауда жұмыскерлері күні
– шілденің төртінші жексенбісі
35.
Теміржол көлігі жұмыскерлері күні
– тамыздың бірінші жексенбісі
36.
Құрылысшы күні
– тамыздың екінші жексенбісі
37.
Шекарашылар күні
– 18 тамыз
38.
Шахтер күні
– тамыздың соңғы жексенбісі
39.
Аңшылық шаруашылығы жұмыскерінің күні
– қыркүйектің бірінші сенбісі
40.
Мұнай-газ кешені жұмыскерлері күні
– қыркүйектің бірінші жексенбісі
41.
Бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматика саласы жұмыскерлері күні
– қыркүйектің екінші жексенбісі
42.
Санитариялық-эпидемиологиялық қызмет жұмыскерінің күні
–15 қыркүйек
43.
Атом саласы жұмыскерлері күні
– 28 қыркүйек
44.
Әділет органдары қызметкерлері күні
– 30 қыркүйек
45.
Машина жасаушы күні
– қыркүйектің соңғы жексенбісі
46.
Қазақстан Республикасының Жоғары білім жұмыскерлері күні
– 1 қазан
47.
Қазақстан Республикасының техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру жұмыскерлері күні
– 2 қазан
48.
Мұғалім күні
– 5 қазан
49.
Қорғаныс өнеркәсібі жұмыскерлері күні
– 6 қазан
50.
Қазақстан Республикасының кәсіптік одақтарының күні
– 10 қазан
51.
Стандарттау жұмыскерлерінің күні
– 14 қазан
52.
Құтқарушы күні
– 19 қазан
53.
Қоғамдық тамақтандыру саласының жұмыскері күні
– 20 қазан
54.
Орман шаруашылығы жұмыскері күні
– қазанның үшінші жексенбісі
55.