О внесении изменений в решение Карагандинского городского маслихата от 23 августа 2019 года № 426 "Об утверждении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов"
Решение Карагандинского городского маслихата от 27 апреля 2022 года № 149. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2022 года № 27931. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2025 года № 264
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 28.05.2025 № 264 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. В решение Карагандинского городского маслихата от 23 августа 2019 года №426 "Об утверждении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №5454) (далее-Решение) внести следующие изменения:
1) Заголовок Решения изложить в следующей редакции:
"Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов";
2) Пункт 1 Решения изложить в новой редакции:
"1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2.";
3) Приложение 1, 2 к Решению изложить в новой редакции согласно приложению 1, 2 к настоящему решению.
2. Государственному учреждению "Отдел занятости и социальных программ города Караганды" (Искаков Ж.Б.) обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсах Карагандинского городского маслихата и акимата города Караганды после его официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Секретарь маслихата К. Бексултанов
Приложение 1 к решению
Карагандинского городского маслихата
от 27 апреля 2022 года № 149
Приложение 1 к решению
Карагандинского городского маслихата

Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы № 426 "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2022 жылғы 27 сәуірдегі № 149 шешімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 6 мамырда № 27931 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 мамырдағы № 264 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 28.05.2025 № 264 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы № 426 "Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5454 болып тіркелген) (бұдан әрі – Шешім) келесі өзгерістер енгізілсін:
1) Шешімінің тақырыбы келесі редакцияда баяндалсын:
"Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы";
2) Шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері және алушылар санатының тізбесі 1, 2 қосымшаларға сәйкес айқындалсын.";
3) Шешімнің 1, 2 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. "Қарағанды қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (Ж.Б. Искаков) осы шешімді ресми жарияланғаннан кейін Қарағанды қалалық мәслихатының және Қарағанды қаласы әкімдігінің интернет-ресурстарында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихатының хатшысы К. Бексултанов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2022 жылғы 27 сәуірдегі
№ 149 шешіміне 1 қосымша
Қарағанды қалалық мәслихатының

от 23 августа 2019 года №426
Размер жилищного сертификата
1. 10 % от суммы займа, но не более 1 (одного) миллиона тенге в виде социальной помощи для каждого получателя.
2. 10 % от суммы займа, но не более 1 (одного) миллиона тенге в виде социальной поддержки для каждого получателя.
Приложение 2 к решению
Карагандинского городского маслихата
от 27 апреля 2022 года № 149
Приложение 2 к решению
Карагандинского городского маслихата

2019 жылғы 23 тамыздағы №426 шешіміне
1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
1. Әрбір алушы үшін қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 (бір) миллион теңгеден артық емес.
2. Әрбір алушы үшін қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 (бір) миллион теңгеден артық емес.
Қарағанды қалалық мәслихатының
2022 жылғы 27 сәуірдегі № 149 шешіміне
2 қосымша
Қарағанды қалалық мәслихатының

от 23 августа 2019 года № 426
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
Наименование
1.
Ветераны Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
2.
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
3.
Ветераны боевых действий на территории других государств (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
4.
Инвалиды 1 и 2 групп (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
5.
Семьи, имеющие или воспитывающие детей-инвалидов (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
6.
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 ноября 2011 года №1309 (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
7.
Пенсионеры по возрасту (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
8.
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
9.
Кандасы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
10.
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
11.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
12.
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
13.
Неполные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).

2019 жылғы 23 тамыздағы №426 шешіміне
2 қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі
Атауы
1.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
2.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
3.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
4.
1 және 2 топтағы мүгедектер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
5.
Мүгедек балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
6.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қарашадағы №1309 қаулысымен бекiтілген аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
7.
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
8.
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
9.
Қандастар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
10.
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
11.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
12.
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
13.
Толық емес отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).