Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 219. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2022 года № 28450.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 01.11.2025 № 410 (вводится в действие с 01.01.2026).
В соответствии с подпунктом 47-2) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
С. Брекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития, инноваций
и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 14 июня 2022 года № 219
Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях

Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 219 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 маусымда № 28450 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2025 жылғы 1 қарашадағы № 410 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 01.11.2025 № 410 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 47-2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитетіне заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
С. Брекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
Аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрі
2022 жылғы 14 маусымдағы
№ 219 Бұйрығына
бекітілген
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 47-2) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях, порядок оказания государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства при инвестиционных вложениях".
2. В настоящих Правилах используются следующие термины и определения:
1) веб-портал информационной системы (далее – веб-портал) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет, предоставляющий доступ к системе субсидирования;
2) специальный счет – счет финансового института в банке второго уровня, на который зачисляются суммы инвестиционных субсидий в соответствии с условиями главы 4 настоящих Правил;
3) рыбоводное оборудование (далее – оборудование) – техническое устройство, устанавливаемое на машину и необходимое для выполнения основных и (или) дополнительных функций машин, а также для объединения их в единый комплекс;
4) рыбоводная техника (далее – техника) – широкий спектр технических средств, предназначенных для повышения производительности труда в рыбном хозяйстве путем механизации, электрификации и автоматизации отдельных операций или процессов;
5) администратор бюджетной программы (далее – администратор) – Министерство экологии, геологии и природных Республики Казахстан;
6) лицевой счет – совокупность записей, содержащихся в реестре, позволяющих идентифицировать зарегистрированное лицо с целью регистрации заявок на субсидирование и учета операций по ним;
7) паспорт проекта – перечень и доля возмещения инвестиционных вложений на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (в том числе модернизация), приобретение техники, машин, оборудования, работ и услуг, подлежащих инвестиционному субсидированию, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам;
8) расширение действующих производственных мощностей – мероприятия, предусматривающие оснащение действующих производственных мощностей недостающим или необходимым оборудованием (техникой и машинами) или увеличение производственных мощностей, направленные на увеличение объемов производства и (или) уменьшение себестоимости производимой продукции и (или) повышение качества производимой продукции, изменение ее упаковки и (или) расширение ассортимента, а также мероприятия, целью которых является занятие новой товарной ниши на рынке, расширение рынков сбыта;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 9-бабы 1-тармағының 47-2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау тәртібін, "Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау" мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар мен терминдер пайдаланылады:
1) ақпараттық жүйенің веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Интернет желісінде орналастырылған, субсидиялау жүйесіне қолжетімділік беретін интернет-ресурс;
2) арнайы шот – осы Қағидалардың 4-тарауының шарттарына сәйкес субсидиялардың сомалары аударылатын қаржы институтының екінші деңгейдегі банктегі шоты;
3) балық өсіру шаруашылығына арналған қондырғы (бұдан әрі – қондырғы) – машинаға орнатылатын және машиналардың негізгі және (немесе) қосымша функцияларын орындау үшін, сондай-ақ оларды біріңғай кешенге біріктіру үшін қажетті техникалық құрылғы;
4) балық өсіру шаруашылығына арналған техника (бұдан әрі – техника) – жекелеген операцияларды немесе процестерді механикаландыру, электрлендіру және автоматтандыру жолымен балық шаруашылығындағы еңбек өнімділігін арттыруға арналған техникалық құралдардың кең спектрі;
5) бюджеттік бағдарламаның әкімшісі (бұдан әрі – әкімші) – Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі;
6) жеке шот – тізілімде қамтылған, субсидиялауға арналған өтінімдерді тіркеу және олар бойынша операцияларды есепке алу мақсатында тіркелген адамды сәйкестендіруге мүмкіндік беретін жазбалар жиынтығы;
7) жобаның паспорты – осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген субсидиялауға жататын жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге (оның ішінде жаңғыртуға), техника, машиналар, жабдықтар және басқа негізгі құралдарды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған инвестициялық салымдар тізбесі және оларды өтеу үлесі;
8) жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды кеңейту – жұмыс істеп тұрған өндірістік қуаттылықтарды жетіспейтін немесе қажетті жабдықпен (техникамен және машиналармен) жарақтандыруды немесе өндірістік қуаттылықтарды ұлғайтуды және өндіріс көлемін ұлғайтуға және (немесе) өндірілетін өнімнің өзіндік құнын төмендетуге және (немесе) өндірілетін өнімнің сапасын арттыруға, оның орамасын өзгертуге және (немесе) ассортиментін кеңейтуге бағытталған өзге де іс-қимылдарды көздейтін іс-шаралар, сондай-ақ, мақсаты нарықта жаңа тауарлық тауашаға орнығу, өткізу нарықтарын кеңейту және басқалар болып табылатын іс-шаралар;

9) инвестиционный проект (далее – инвестиционной проект) – комплекс мероприятий, предусматривающий инвестиции на создание новых или расширение действующих производственных мощностей (в том числе модернизация), приобретение техники, машин и оборудования в соответствии с паспортами проектов;
10) инвестор (далее – инвестор (услугополучатель)) – субъект рыбного хозяйства, осуществляющий инвестиционные вложения;
11) инвестиционные вложения – затраты, направленные на создание новых или расширение действующих производственных мощностей;
12) поставщик услуг – лицо, обеспечивающее доступ к информационной системе субсидирования и ее сопровождение, определяемое рабочим органом (услугодателем) в соответствии с законодательством о государственных закупках;
13) финансовые институты – банки второго уровня, микрофинансовые организации, кредитные организации, имеющие соответствующую лицензию на право осуществления банковских операций, лизинговые компании, кредитные товарищества;
14) машина – техническое устройство или совокупность устройств, предназначенные для преобразования энергии, материалов и информации, состоящие из взаимосвязанных компонентов, в том числе движущихся;
15) исключен приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 02.02.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16) производственный комплекс – совокупность взаимосвязанных производственных мощностей (зданий, сооружений, монтируемого оборудования, инженерных сетей), направленных на производство, переработку, хранение, упаковку рыбной продукции;
17) заявка – электронная заявка на получение инвесторами (услугополучателями) субсидий при инвестиционных вложениях по форме согласно приложениям 3, 4 и 5 к настоящим Правилам;
18) информационная система субсидирования – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, предназначенная для оказания услуг по выполнению процессов субсидирования, предоставляющая взаимодействие с веб-порталом "электронного правительства", регистрации заявки на получение субсидий, а также ее обработки посредством автоматической проверки заявки на соответствие настоящих Правил;
19) электронный реестр заявок на субсидирование (далее – реестр) – совокупность сведений о заявках на субсидирование рыбного хозяйства, а также о заемщиках, финансовых институтах, и иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования;

9) инвестициялық жоба (бұдан әрі – инвестициялық жоба) – жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге (оның ішінде жаңғыртуға), жобалар паспорттарына сәйкес техника, машиналар мен жабдықтар сатып алуға инвестициялар салуды көздейтін іс-шаралар кешені;
10) инвестор (бұдан әрі – инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) –инвестициялық салымдарды жүзеге асыратын балық шаруашылығы субъектісі;
11) инвестициялық салымдар – жаңа өндірістік қуаттарды құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге бағытталған шығындар;
12) көрсетілетін қызметтерді жеткізуші – субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжеткізуді және оны сүйемелдеуді қамтамасыз ететін, мемлекеттік сатып алу туралы заңнамаға сәйкес жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайтын адам;
13) қаржы институттары – екінші деңгейдегі банктер, банктік операцияларды жүзеге асыру құқығына тиісті лицензиясы бар микроқаржылық ұйымдар, кредиттік ұйымдар, лизингтік компаниялар, кредиттік серіктестіктер;
14) машина – өзара байланысты, оның ішінде қозғала алатын компоненттерден тұратын энергияны, материалдар мен ақпаратты түрлендіруге арналған техникалық құрылғы немесе құрылғылар жиынтығы;
15) алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.02.2023 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16) өндірістік кешен – балық шаруашылығы өнімдерін өндіруге, өңдеуге, сақтауға, буып-түюге бағытталған өзара байланысты өндірістік қуаттылықтар (ғимараттар, құрылысжайлар, монтаждалатын жабдық, инженерлік желілер) жиынтығы;
17) өтінім – осы Қағидаларға 3, 4, және 5-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) инвестициялық салымдар кезінде субсидиялар алуына арналған электрондық/қағаз түріндегі өтінімі;
18) субсидиялаудың ақпараттық жүйесі – субсидиялау процестерін орындау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған, "электрондық үкіметтің" веб-порталымен өзара іс-қимыл жасауға, субсидиялауға арналған өтінімді тіркеуге, сондай-ақ өтінімнің субсидиялау шарттарына сәйкестігін автоматты түрде тексеру арқылы оны өңдеуге мүмкіндік беретін ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырып, ретке келтірілген жиынтығы;
19) субсидиялауға арналған өтінімдердің электрондық тізілімі (бұдан әрі –тізілім) – балық шаруашылығын субсидиялауға арналған өтінімдер туралы, сондай-ақ қарыз алушылар, қаржы институттары туралы мәліметтер жиынтығы және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетілген өзге де мәліметтер;

20) субсидирование − возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства при инвестиционных вложениях;
21) рабочий орган по вопросам субсидирования (далее – рабочий орган (услугодатель)) – местный исполнительный орган областей, городов республиканского значения и столицы в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, уполномоченный на рассмотрение заявок инвесторов (услугополучателей) и принятие решений о выплате/отказе в предоставлении инвестиционных субсидий;
22) договор субсидирования – соглашение, заключаемое между рабочим органом (услугодателем) и инвестором (услугополучателем), предусматривающее порядок и условия перечисления субсидий, хода мониторинга, ответственности сторон и иные условия;
23) реестр мониторинга заявок (далее – реестр мониторинга) – совокупность сведений о заявках на инвестиционное субсидирование, инвесторе (услугополучателе), а также иные сведения, отраженные в информационной системе субсидирования для определения потребности в средствах;
24) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 02.02.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Ежегодно до 1 февраля соответствующего года рабочий орган (услугодатель) создает и регистрирует в информационной системе субсидирования группу специалистов из числа сотрудников рабочего органа (услугодателя), местных исполнительных органов (в том числе районных/городских), территориальных подразделений ведомства уполномоченного органа в области рыбного хозяйства, аккредитованных научных организаций в области охраны, воспроизводства и использования животного мира и других организаций, являющихся представителями общественных и неправительственных отраслевых организаций (далее – группа специалистов). Общее количество специалистов группы составляет нечетное число и не менее пяти человек.
4. Группа специалистов по всем паспортам проектов, осуществляет проверку документов, осмотр объекта инвестора (услугополучателя), приобретенного оборудования (техники и машин) на соответствие условиям, предусмотренным в паспортах проектов, с приложением подтверждающих фото и видеоматериалов, также проверяет достижение загруженности производственных мощностей и в соответствии с пунктом 16 настоящих Правил производит расчет субсидий.
На каждый объект направляется не менее 2 (двух) специалистов, которые определяются рабочим органом (услугодателем), из числа специалистов группы.
Осмотр осуществляется в присутствии инвестора (услугополучателя) или его доверенного лица и его результат оформляется актом осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – акт осмотра объекта).

20) субсидиялау – инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу;
21) субсидиялау мәселелері жөніндегі жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші)) – инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдерін қарастыруға және субсидияларды беруде төлеу/бас тарту туралы шешім қабылдауға өкілетті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы жергілікті атқарушы орган;
22) субсидиялау шарты – жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мен инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында жасалатын, субсидиялар қаражатын аударудың тәртібі мен шарттарын, мониторинг барысын, тараптардың жауапкершілігін және өзге де шарттарды көздейтін келісім;
23) өтінімдерді мониторингтеу тізілімі (бұдан әрі – мониторингтеу тізілімі) – субсидиялауға арналған өтінімдер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) туралы, сондай-ақ қаражатқа қажеттілікті анықтау үшін субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрініс табатын өзге де мәліметтер;
24) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиістілігін және мазмұнының өзгермейтінін растайтын электрондық цифрлық символдар жинағы.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.02.2023 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) жыл сайын тиісті жылғы 1 ақпанына дейін субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің), жергілікті атқарушы органдардың (оның ішінде аудандық/қалалық) уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшілерінің, жануарлар дүниесін молайту және пайдалану, жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану қызметкерлері және қоғамдық және үкіметтік емес ұйымдардың өкілдері болып табылатын басқа да ұйымдардың қызметкерлері қатарынан мамандар тобын (бұдан әрі - мамандар тобы) құрады және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркейді. Мамандар тобының жалпы саны тақ және кемінде бес адамды құрайды.
4. Барлық паспорт жобалары бойынша мамандар тобы құжаттарды тексеруді, инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) объектісін, сатып алынған жабдықты растайтын фото және бейнематериалдарды міндетті түрде қоса бере отырып, жобалардың паспорттарында көзделген шарттарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады, сондай-ақ өндірістік қуаттылықтардың жүктемелеріне қол жеткізуді тексереді, осы Қағиданың 16-тармағына сәйкес субсидияларды есептеуді жүргізеді.
Әрбір объектіге топ мамандарының арасынан кемінде 2 (екі) маман жіберіледі, оларды (көрсетілетін қызметті беруші) айқындайтын болады.
Қарап-тексеру инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) немесе оның сенім білдірген адамының қатысуымен жүзеге асырылады және оның нәтижесі осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктемелеріне қол жеткізілгеніне куәлік ету актісімен (бұдан әрі - қарап-тексеру актісі) ресімделеді.

5. Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях, осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на соответствующий финансовый год.
6. В случае не освоения средств, предусмотренных для приема заявок по паспортам проектов, начиная с третьего квартала соответствующего года рабочий орган (услугодатель) принимает решение о перераспределении средств между паспортами проектов исходя от эффективного распределения средств по приоритетным направлениям развития регионов в сфере рыбного хозяйства.
7. Субсидии не предоставляются инвесторам (услугополучателям), в отношении которых начаты процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства, а также деятельность, которых приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок субсидирования
8. Субсидирование осуществляется по паспортам проектов, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам, и производится по месту реализации инвестиционного проекта.
Перечень основных требований к получению субсидий, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат предоставления субсидий, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления субсидий изложены в приложении 7 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган направляет информацию о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 02.02.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Субсидии предоставляются по инвестиционным проектам, введенным в эксплуатацию, не ранее двух лет до года подачи электронной заявки. Субсидированию подлежат новая, ранее неиспользованная техника, машины и (или) оборудование:
1) приобретенные не ранее 24 (двадцати четырех) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию;
2) годом выпуска не ранее 36 (тридцати шести) месяцев до даты ввода инвестиционного проекта в эксплуатацию.
10. Если по паспортам проекта предполагается приобретение только техники, машин и (или) оборудования, то субсидированию подлежат техника, машины и (или) оборудование, приобретенные не ранее 3 (трех) лет до года подачи заявки.

5. Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау тиісті қаржы жылына арналған бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады.
6. Жобалар паспорттары бойынша өтінімдер қабылдау үшін көзделген қаражат игерілмеген жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тиісті жылдың үшінші тоқсанынан бастап қаражатты балық шаруашылығы саласындағы өңірлерді дамытудың басым бағыттары бойынша тиімді бөлінуіне қарай жобалар паспорттары арасында қайта бөлу туралы шешім қабылдайды.
7. Субсидиялар оларға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық рәсімдері басталған, сондай-ақ жеделдетілген оңалту рәсімдерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтері тоқтатылған инвесторларға (көрсетілетін қызметті алушыларға) берілмейді.
2-тарау. Субсидиялаудың тәртібі
8. Субсидиялау осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттары бойынша жүзеге асырылады және инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша жүргізіледі.
Субсидияларды беру процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ субсидияларды беру ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын субсидиялар алуға қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес жазылған.
Уәкілетті орган осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, көрсетілетін қызметті берушіге және бірыңғай байланыс орталығына Қазақстан Республикасы Әділет органдарында мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде ақпарат жолдайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.02.2023 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Субсидиялар пайдалануға берілген инвестициялық жобалар бойынша электрондық өтінім берілген жылға дейін екі жылдан ерте емес ұсынылады. Субсидиялауға жаңа, бұрын пайдаланылмаған техника, машиналар және (немесе) жабдықтар жатады:
1) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 24 (жиырма төрт) айдан ерте емес сатып алынған;
2) инвестициялық жоба пайдалануға берілетін күнге дейін 36 (отыз алты) айдан ерте емес шығарылған.
10. Егер жобалардың паспорттары бойынша тек техника, машиналар және (немесе) жабдықтар сатып алу болжанатын болса, онда өтінім берілетін жылға дейін 3 (үш) жылдан ерте емес сатып алынған техника, машиналар және (немесе) жабдықтар субсидиялауға жатады.

11. Субсидирование осуществляется при соответствии заявки паспортам проектов, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам, а также требованиям настоящих Правил.
12. Подтверждение приобретенных товаров, работ и услуг электронными счетами-фактурами осуществляется посредством информационной системы электронных счетов-фактур.
13. При приобретении инвестором (услугополучателем) техники, машин и (или) оборудования напрямую у иностранного производителя, не использующего информационную систему электронных счетов-фактур, затраты на приобретение подтверждаются таможенной декларацией на товары (из третьих стран, не являющихся членами Евразийского экономического союза) или заявлением (заявлениями) о ввозе товаров и уплате косвенных налогов с отметкой налогового органа в соответствии с пунктом 2 статьи 456 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (с территории государств-членов Евразийского экономического союза).
14. Субсидии выплачиваются после ввода в эксплуатацию новых и (или) расширения действующих производственных мощностей и (или) приобретения техники, машин и (или) оборудования, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 30 настоящих Правил.
15. Расчет субсидий осуществляется по фактически вложенным инвестициям. Процент (далее – %) возмещения затрат устанавливается в соответствии с долей возмещения, предусмотренной в паспортах проектов, указанных в приложении 2 к настоящим Правилам.
По паспортам проектов, предусматривающим проведение строительно-монтажных работ при создании новых производственных мощностей, субсидии выплачиваются двумя траншами:
1) первый транш в размере 50 (пятидесяти) % от общей суммы субсидий после ввода объекта в эксплуатацию;
2) второй транш в размере 50 (пятидесяти) % от общей суммы субсидий после достижения объемов производства продукции не менее 30 (тридцати) % от общей производственной мощности в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
В случае достижения инвестиционным проектом на момент подачи заявки объемов производства продукции 30 (тридцати) % от общей производственной мощности и более, субсидии выплачиваются одним траншем.
16. Расчеты субсидий определяются согласно формулам, предусмотренным в приложении 8 к настоящим Правилам.
Для субъектов рыбного хозяйства, состоящих на регистрационном учете по налогу на добавленную стоимость (далее – НДС), расчет сумм субсидий производится исходя из суммы инвестиционных вложений, уменьшенных на сумму НДС, отнесенного в зачет по ним.
17. Прием заявок осуществляется по месту реализации инвестиционного проекта с 1 марта по 15 декабря (включительно) соответствующего года.

11. Өтінім осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалардың паспорттарына, сондай-ақ осы Қағидалардың талаптарына сәйкес болған жағдайда субсидиялау жүзеге асырылады.
12. Сатып алынған тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді электрондық шот-фактуралармен растау электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады.
13. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) техниканы және (немесе) жабдықты электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесін пайдаланбайтын шетелдік өндірушіден тікелей сатып алған кезде, сатып алуға жұмсалған шығындар тауарларға арналған кедендік декларациямен (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын үшінші елдерден) немесе "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 456-бабының 2-тармағына сәйкес тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтінішпен (өтініштермен) (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің аумақтарынан) расталады.
14. Субсидиялар осы Қағидалардың 30-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, жаңа өндірістік қуаттылықтар пайдалануға берілгеннен және (немесе) жұмыс істеп тұрғандары кеңейтілгеннен кейін және (немесе) техника, машиналар және (немесе) жабдықтар сатып алынғаннан кейін төленеді.
15. Субсидияларды есептеу іс жүзінде салынған инвестициялар бойынша жүзеге асырылады. Шығындарды өтеу пайызы (бұдан әрі – %) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жобалар паспорттарында көзделген өтеу үлесіне сәйкес белгіленеді.
Жаңа өндірістік қуаттар құру кезінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын жүргізуді көздейтін жобалардың паспорттары бойынша субсидиялар екі траншпен төленеді:
1) бірінші транш объектіні пайдалануға бергеннен кейін субсидиялардың жалпы сомасының 50 (елу) % - ы мөлшерінде төленеді;
2) екінші транш бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде, өнім өндіру көлемі жалпы өндірістік қуаттың кемінде 30 (отыз) % - ына жеткеннен кейін субсидиялардың жалпы сомасының 50 (елу) % - ы мөлшерінде төленеді.
Инвестициялық жоба өтінім берген сәтте өнім өндірісінің көлеміне жалпы өндірістік қуаттың 30 (отыз) % және одан астам қол жеткізген жағдайда, субсидиялар бір траншпен төленеді.
16. Субсидияларды есептеу осы Қағидаларға 8-қосымшада көзделген формулаларға сәйкес айқындалады.
Қосылған құн салығы (бұдан әрі - ҚҚС) бойынша тіркеу есебінде тұрған балық шаруашылығы субъектілері үшін субсидиялар сомасын есептеу есепке жатқызылған ҚҚС сомасына азайтылған инвестициялық салымдар сомасына сүйене отырып жүргізіледі.
17. Өтінімдерді қабылдау инвестициялық жобаны іске асыру орны бойынша тиісті жылдың 1 наурызынан бастап 15 желтоқсанына (қоса алғанда) дейін жүзеге асырылады.

18. По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, инвестор (услугополучатель) подает заявку в два этапа. На первом этапе рабочий орган (услугодатель) принимает решение о соответствии/несоответствии инвестора (услугополучателя) условиям настоящих Правил. На втором этапе рабочий орган (услугодатель) принимает решение о выплате/отказе в выплате инвестиционных субсидий.
19. Заявки по инвестиционным проектам, уже введенным в эксплуатацию, а также по фактически приобретенной технике, машинам и (или) оборудованию, рассматриваются без применения двухэтапных процедур.
20. В случае использования инвестором (услугополучателем) собственных средств сумма субсидий перечисляется рабочим органом (услугодателем) на расчетный счет инвестора (услугополучателя).
При приобретении техники, машин и (или) оборудования в кредит/лизинг инвестиционные субсидии по согласованию с инвестором (услугополучателем) перечисляются в финансовый институт в счет погашения основного долга инвестора (услугополучателя) либо на расчетный счет инвестора (услугополучателя).
21. Подача заявки на субсидирование осуществляется в электронном виде посредством веб-портала "электронного правительства" и регистрируется в информационной системе субсидирования.
Информационное взаимодействие веб-портала "электронного правительства" и информационной системы субсидирования осуществляется согласно статье 43 Закона Республики Казахстан "Об информатизации".
Наличие у инвестора (услугополучателя) лицевого счета в информационной системе субсидирования подтверждается в результате информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственными базами данных "Юридические лица" или "Физические лица".
22. Для получения решения рабочего органа (услугодателя) по первому этапу инвестор (услугополучатель) подает электронную заявку на первый этап субсидирования посредством веб-портала "электронного правительства" по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП инвестора (услугополучателя), с прикреплением к ней необходимых документов, указанных в заявке в формате "PDF (Portable Document Format)" (электронная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора (услугополучателя) бумажного варианта).
При этом рабочий орган (услугодатель) принимает решение о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта условиям настоящих Правил в течение двух рабочих дней после дня регистрации заявки.
Инвестору (услугополучателю) направляется уведомление о решении рабочего органа (услугодателя) о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта согласно приложению 9 к настоящим Правилам в форме электронного документа, подписанного ЭЦП рабочего органа (услугодателя).
Уведомление направляется на адрес электронной почты, указанный инвестором (услугополучателем) при регистрации в информационной системе субсидирования, а также в "личный кабинет" в информационной системе субсидирования.

18. Пайдалануға берілмеген инвестициялық жобалар бойынша инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өтінімді екі кезеңмен бере алады. Бірінші кезеңде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды. Екінші кезеңде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияларды төлеу/төлеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
19. Пайдалануға беріліп қойған инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ нақты сатып алынған техника, машиналар және (немесе) жабдықтар бойынша өтінімдер екі кезеңді рәсімдерді қолданбай қаралады.
20. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өз қаражатын пайдаланған жағдайда, субсидиялар сомасын жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) есептік шотына аударады.
Техниканы, машиналарды және (немесе) жабдықтарды кредитке/лизингке сатып алу кезінде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) келісімі бойынша субсидиялар қаржы институтына инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) негізгі борышын өтеу есебіне не инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) есептік шотына аударылады.
21. Субсидиялауға өтінім беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде жүзеге асырылады және субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркеледі.
"Электрондық үкімет" веб-порталы мен субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ақпараттық өзара іс-қимылы "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 43-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
Инвесторда (көрсетілетін қызметті алушыда) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде жеке шотының бар екендігі субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің "Заңды тұлғалар" немесе "Жеке тұлғалар" мемлекеттік дерекқорларымен ақпараттық өзара іс-қимылы нәтижесінде расталады.
22. Бірінші кезең бойынша жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешімін алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы субсидиялауға арналған бірінші кезеңнің электрондық өтінімін береді, оған инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) ЭЦҚ-сы қойылып, өтінімде көрсетілген қажетті құжаттар "PDF (Portable Document Format)" форматында (инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) қол қойған және мөрімен (бар болса) растаған қағаз нұсқаның электрондық көшірмесі) қоса беріледі.
Бұл ретте, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) өтінім тіркелген күннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешім қабылдайды.
Инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобаның сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы шешімі туралы хабарлама жолданады.
Хабарлама инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде тіркелген кезде көрсеткен электрондық почта мекенжайына, сондай-ақ субсидиялаудың ақпараттық жүйесіндегі "жеке кабинетіне" жолданады.

Рабочий орган (услугодатель) обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона о государственных услугах.
23. На втором этапе (после завершения работ) инвестор (услугополучатель) подает заявку на второй этап субсидирования по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с прикреплением к ней следующих подтверждающих, правоустанавливающих и (или) регистрационных документов в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (электронная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) инвестора (услугополучателя) бумажного варианта).
24. Подтверждение приобретения инвестором (услугополучателем) техники, машин и (или) оборудования осуществляется посредством информационного взаимодействия информационной системы субсидирования с государственным реестром сельскохозяйственной техники и (или) базой данных "Автомобиль".
25. Рабочий орган (услугодатель) в течение двух рабочих дней с момента регистрации инвестором (услугополучателем) заявки подтверждает ее принятие путем подписания с использованием ЭЦП соответствующего уведомления. Данное уведомление становится доступным в личном кабинете инвестора (услугополучателя).
26. В случае неполноты прикрепленных к заявке документов и (или) документов с истекшим сроком действия рабочий орган (услугодатель) отказывает в приеме заявки.
27. При подаче и регистрации заявки на втором этапе, заявка поступает в "личный кабинет" рабочего органа (услугодателя) или группе специалистов.
Рабочий орган (услугодатель) при поступлении заявки от инвестора (услугополучателя) в течение десяти рабочих дней принимает меры по рассмотрению заявки в соответствии с пунктом 4 настоящих Правил.
Информация о включении заявки в реестр мониторинга отражается в информационной системе субсидирования.
28. Отказ в выдаче субсидий осуществляется по основаниям, указанным в приложении 7 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, рабочий орган (услугодатель) уведомляет инвестора (услугополучателя) о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить инвестору (услугополучателю) позицию по предварительному решению.

Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
23. Екінші кезеңде (жұмыстар аяқталғаннан кейін) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) қол қойған және мөрімен (бар болса) растаған қағаз нұсқаның электрондық көшірмесі) мынадай растау, құқық белгілеу және (немесе) тіркеу құжаттарын қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялауға арналған екінші кезең өтінімін береді.
24. Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) техника, машиналар және (немесе) жабдықтар сатып алғанын субсидиялаудың ақпараттық жүйесінің ауыл шаруашылығы техникасының мемлекеттік тізілімімен және (немесе) "Автомобиль" дерекқорымен ақпараттық өзара іс-қимылы арқылы растау жүзеге асырылады.
25. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) өтінімін тіркеген сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде ЭЦҚ-ны пайдалана отырып, тиісті хабарламаға қол қою арқылы оның қабылданғанын растайды. Аталған хабарлама инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) жеке кабинетінде қолжетімді болады.
26. Өтінімге қоса берілген құжаттар не онда қамтылған қажетті мәліметтер толық емес болған жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) өтінімді қабылдаудан бас тартады.
27. Өтінім екінші кезеңде берілген және тіркелген кезде өтінім жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) "жеке кабинетіне" немесе мамандар тобына келіп түседі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордан (көрсетілетін қызметті алушыдан) өтінім түскенде он жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес өтінімді қарау бойынша шаралар қолданады.
Өтінімді мониторингтеу тізіліміне қосу туралы ақпарат субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрініс табады.
28. Субсидиялар беруден бас тарту мемлекеттік осы Қағидалардың 7-қосымшаға көрсетілген негіздер бойынша жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания рабочий орган (услугодатель) выдает положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 28 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 02.02.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Сведения о результатах рассмотрения заявки направляются в личный кабинет инвестора (услугополучателя) и отражаются на веб-портале.
В течение трех рабочих дней со дня принятия положительного решения рабочим органом (услугодателем), между рабочим органом (услугодателем) и инвестором (услугополучателем) подписываются договор субсидирования по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам, заключенные в информационной системе субсидирования в электронной форме, подписываемые ЭЦП.
В случае сбоя информационной системы субсидирования, содержащей необходимые сведения для выдачи субсидий, рабочий орган (услугодатель) незамедлительно уведомляет поставщика услуг о возникшей ситуации и приступает к ее устранению.
При этом, после проведения работ по устранению возникшего сбоя поставщик услуг в течение одного рабочего дня составляет протокол о технической проблеме и подписывает его с рабочим органом (услугодателем).
Заключенные договоры субсидирования включаются в резерв (лист ожидания).
Договоры субсидирования включаются в резерв (лист ожидания) рабочим органом (услугодателем) по очередности согласно дате и времени поступления заявок.
Информация о включении договора субсидирования в резерв (лист ожидания) отражается в информационной системе субсидирования.
По договорам субсидирования, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется по очередности согласно дате и времени поступления договора субсидирования в резерв (лист ожидания) при выделении дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году. В случае отсутствия дополнительных бюджетных средств в текущем финансовом году, по договорам субсидирования, поступившим в резерв (лист ожидания), выплата субсидий осуществляется в следующем финансовом году.
Глава 3. Порядок субсидирования при приобретении инвестором (услугополучателем) техники, машин и (или) оборудования в кредит/лизинг

Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша жұмыс орган (көрсетілетін қызметті беруші) оң нәтиже немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.02.2023 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Өтінімді қарастырудың нәтижелері туралы мәліметтер инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) жеке кабинетіне жолданады және веб-порталда көрініс табады.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) оң шешім қабылдаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) мен инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) арасында осы субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде ЭЦҚ қойылған электрондық нысанда жасалған осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялау шартына қол қойылады.
Субсидияларды беру үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялаудың ақпараттық жүйесіне қолжетімділік беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушіні туындаған жағдай туралы дереу хабардар етеді және оны жоюға кіріседі.
Бұл ретте, көрсетілетін қызметтерді жеткізуші туындаған ақауды жою бойынша жұмыстар жүргізілгеннен кейін бір жұмыс күні ішінде техникалық проблема туралы хаттама толтырады және оған жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) қол қояды.
Жасалған субсидиялау шарттары резервке (күту парағына) енгізіледі.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялау шарттарын өтінімдердің келіп түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік бойынша резервке (күту парағына) енгізеді.
Субсидиялау шартын резервке енгізу туралы ақпарат (күту парағы) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде көрсетіледі.
Резервке (күту парағына) түскен субсидиялау шарттары бойынша субсидиялар төлеу ағымдағы қаржы жылында қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде субсидиялау шартының резервке (күту парағына) түскен күні мен уақытына сәйкес кезектілік бойынша жүзеге асырылады. Ағымдағы қаржы жылында резервке (күту парағына) түскен субсидиялау шарттары бойынша қосымша бюджет қаражаты болмаған жағдайда, субсидияларды төлеу келесі қаржы жылында жүзеге асырылады.
3-тарау. Инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) техниканы, машиналарды және (немесе) жабдықтарды сатып алу кезіндегі субсидиялау тәртібі

30. В случае планируемого приобретения инвестором (услугополучателем) техники, машин и (или) оборудования в кредит/лизинг осуществляется перечисление инвестиционных субсидий авансовым платежом финансовому институту на специальный счет.
Заявки для применения механизма перечисления субсидий на специальный счет финансового института авансовым платежом рассматриваются рабочим органом (услугодателем) без применения двухэтапных процедур.
31. Для получения субсидий на специальный счет, инвестор (услугополучатель) подает электронную заявку по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и дополнительно прикрепляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института.
Финансовый институт не использует средства, находящиеся на специальном счете, до принятия рабочим органом решения о выплате субсидий (второй этап), в соответствии с условиями, указанные в настоящих Правилах.
Для получения субсидий на специальный счет, инвестор вместе с документами, указанными в настоящих Правилах, дополнительно предоставляет заверенную финансовым институтом копию положительного решения кредитного комитета финансового института, кредитный договор/договор лизинга с финансовым институтом.
32. В случае финансирования инвестора (услугополучателя) путем представления кредита финансовый институт в течение десяти рабочих дней с даты получения субсидий на специальный счет осуществляет выдачу кредита инвестору (услугополучателю) и представляет подтверждающие документы, копию кредитного договора рабочему органу (услугодателю).
33. В случае финансирования инвестора путем предоставления техники, машин и (или) оборудования в лизинг финансовый институт в течение десяти рабочих дней с даты получения копии положительного решения рабочего органа (услугодателя) и средств на специальный счет перечисляет предусмотренные договором финансового лизинга средства на счет инвестора (услугополучателя), если иное не предусмотрено договором между инвестором (услугополучателем) и финансовым институтом, и предоставляет подтверждающие документы рабочему органу (услугодателю), а также копию договора финансового лизинга.
Финансовый институт в срок не более ста восьмидесяти календарных дней со дня подписания трехстороннего договора о неиспользовании финансовым институтом денег на специальном счете направляет в рабочий орган (услугодателю) письменное уведомление о завершении поставки техники, машин и (или) оборудования инвестору (услугополучателю) с приложением акта приема-передачи предмета лизинга и дополнительного соглашения к договору лизинга по определению окончательной стоимости предмета лизинга.
При этом финансовый институт не использует средства, находящиеся на специальном счете, до исполнения требований, предусмотренных частью второй настоящего пункта.
По заявкам инвесторов (услугополучателей), по которым окончательная стоимость предмета лизинга фактически оказалась меньше указанной в договоре субсидирования, рабочий орган (услугодатель) осуществляет перерасчет субсидий, выявляет сумму разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) и в срок не более трех рабочих дней направляет уведомление в финансовый институт о необходимости восстановления суммы разницы (излишне перечисленных средств на специальный счет) на расчетный счет рабочего органа (услугодателя).
Финансовый институт в срок не более трех рабочих дней со дня получения уведомления от рабочего органа (услугодателя) восстанавливает средства на расчетный счет рабочего органа (услугодателя) в размере, указанном в уведомлении.
По заявкам инвесторов (услугополучателей), по которым окончательная стоимость предмета лизинга фактически превышает максимально допустимую стоимость для расчета субсидий, перерасчет субсидий не осуществляется.

30. Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) техниканы, машиналарды және (немесе) жабдықтарды кредитке/лизингке сатып алуды жоспарлаған жағдайда, субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару жүзеге асырылады.
Субсидияларды қаржы институтының арнайы шотына аванстық төлеммен аудару тетігін қолдануға арналған өтінімдерді жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) екі кезеңді рәсімді қолданбай қарайды.
31. Субсидияларды арнайы шотына алу үшін инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық/қағаз түрінде өтінім береді және қаржы институтының кредиттік комитетінің оң шешімінің қаржы институты растаған көшірмесін қосымша береді.
Қаржы институты арнайы шоттағы қаражатты жұмыс органы осы Қағидаларда көрсетілген талаптарға сәйкес субсидиялар төлеу (екінші кезең) туралы шешім қабылдағанға дейін пайдаланбайды.
Арнайы шотқа субсидиялар алу үшін инвестор осы Қағидаларда көрсетілген көрсетілген құжаттармен бірге, қаржы институты кредиттік комитетінің оң шешімінің қаржы институты куәландырған көшірмесін, қаржы институтымен жасалынған кредиттік шартты/лизинг шартын қосымша береді.
32. Қаржы институты кредит беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда, арнайы шотқа субсидияларды алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) кредит беруді жүзеге асырады және растайтын құжаттарды, кредит шартының көшірмесін жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) ұсынады.
33. Қаржы институты техниканы, машинаны және (немесе) жабдықты лизингке беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда, жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) оң шешімі мен арнайы шотқа қаражат алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде, егер, инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) мен қаржы институты арасындағы шартта өзгеше көзделмеген болса, қаржылық лизинг шартында көзделген қаражатты инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) шотына аударады және растайтын құжаттарды, сондай-ақ кредит шартының көшірмесін жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) ұсынады.
Қаржы институты үшжақты шартқа және қаржы институтының арнайы шоттағы ақшаны пайдаланбауы туралы келісімге қол қойылған күннен бастап күнтізбелік бір жүз сексен күннен аспайтын мерзімде жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) лизинг нысанасын қабылдау-тапсыру актісін және лизинг нысанасының түпкілікті құнын айқындау жөніндегі лизинг шартына қосымша келісімді қоса бере отырып, инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) техниканы, машинаны және (немесе) жабдықты жеткізудің аяқталғаны туралы жазбаша хабарлама жолдайды.
Бұл ретте, осы тармақтың екінші бөлігінде қарастырылған талаптарды орындағанға дейін қаржы институты арнайы шоттағы қаражатты пайдаланбайды.
Лизинг нысанасының түпкілікті құны субсидиялау шартында көрсетілген құннан іс жүзінде аз болған инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдері бойынша жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияларды қайта есептеуді жүзеге асырады, айырмашылық сомасын (арнайы шотқа аударылған артық қаражатты) анықтайды және үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қаржы институтына айырмашылық сомасын (арнайы шотқа аударылған артық қаражатты) жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) есептік шотына қалпына келтіру қажеттігі туралы хабарлама жолдайды.
Қаржы институты жұмыс органынан (көрсетілетін қызметті берушіден) хабарлама алған күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) есептік шотына қаражатты хабарламада көрсетілген мөлшерде қалпына келтіреді.
Лизинг нысанасының түпкілікті құны субсидияларды есептеуге арналған барынша жол берілген құннан асатын инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) өтінімдері бойынша субсидияларды қайта есептеу жүзеге асырылмайды.

34. В случае, если финансовым институтом не выполняются условия, предусмотренные пунктом 32 (при финансировании инвестора (услугополучателя) путем представления кредита) или пунктом 33 настоящих Правил (при финансировании инвестора (услугополучателя) путем представления техники, машин и (или) оборудования в лизинг), то финансовый институт в течение трех рабочих дней восстанавливает средства, перечисленные рабочим органом (услугодателем) на специальный счет в полном объеме. При этом, возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа (услугодателя) путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.
35. Средства, перечисленные на специальный счет, зачисляются финансовым институтом в счет погашения основного долга инвестора (услугополучателя) по кредиту/лизингу, использованного на приобретение техники, машины и (или) оборудования в рамках инвестиционного проекта на основании положительного решения рабочего органа (услугодателя) о предоставлении инвестору (услугополучателю) субсидий.
Глава 4. Мониторинг субсидирования
36. Мониторинг субсидирования осуществляется рабочим органом (услугодателем) в информационной системе субсидирования по следующим критериям и в следующие сроки:
1) не отчуждения и целевого использования инвестором (услугополучателем) приобретенной техники, машин и (или) оборудования в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования;
2) на предмет исполнения достижения показателей по производительности и (или) продуктивности и (или) сбыта продукции и (или) загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционных проектов, по которым осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ путем осмотра в соответствии с частью третьей пункта 4 настоящих Правил;
3) на предмет ввода в эксплуатацию (в сроки, указанные в бизнес-плане), действия/бездействия, не отчуждения, целевого использования объектов, просубсидированных в рамках механизма по перечислению субсидий авансовым платежом на специальный счет.
37. Для осуществления функций мониторинга рабочий орган (услугодатель) запрашивает у инвестора (услугополучателя) необходимую информацию для исполнения условий мониторинга, указанных в пункте 36 настоящих Правил, в том числе необходимую информацию для формирования сведений согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Инвестор (услугополучатель) в течение 10 (десяти) рабочих дней представляет запрашиваемую информацию рабочему органу (услугодателю).

34. Қаржы институты осы Қағидалардың 32-тармағында (кредит беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда) немесе 33-тармағында (техниканы, машинаны және (немесе) жабдықты лизингке беру жолымен инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) қаржыландырған жағдайда) көзделген шарттарды орындамаған жағдайда, қаржы институты үш жұмыс күні ішінде жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) арнайы шотқа аударған қаражатты толық көлемде қалпына келтіреді. Бұл ретте, ағымдағы қаржы жылы жүргізілген төлемдерді қайтару орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптауышының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) кассалық шығыстарын қалпына келтірумен жүзеге асырылады. Өткен жылдардағы төлемдер қайтарылған жағдайда, қайтару сомасы төлемақы жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.
35. Арнайы шотқа аударылған қаражатты қаржы институты инвесторға (көрсетілетін қызметті алушыға) субсидия беру туралы жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) оң хаттамалық шешімінің негізінде, инвестициялық жоба шеңберінде техника, машина және (немесе) жабдық сатып алуға пайдаланылған кредит/лизинг бойынша инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) негізгі борышын өтеу есебіне есептейді.
4-тарау. Субсидиялауды мониторингілеу
36. Субсидиялау мониторингін жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде мынадай өлшемшарттар бойынша және мынадай мерзімдерде жүзеге асырады:
1) субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) сатып алынған техниканы, машиналар және (немесе) жабдықтарды иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы;
2) осы Қағидалардың 4-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес тексеру арқылы құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобалар бойынша бизнес-жоспарға сәйкес өндіргіштігі және (немесе) өнімділігі және (немесе) өнімді өткізу және (немесе) өндірістік қуаттылықтар жүктемесі бойынша көрсеткіштерге қол жеткізуді орындау тұрғысынан;
3) субсидияларды аванстық төлеммен арнайы шотқа аудару жөніндегі тетік шеңберінде субсидияланған объектілерді пайдалануға беру (бизнес-жоспарда көрсетілген мерзімдерде), иеліктен шығармауы және мақсатты пайдалануы тұрғысынан.
37. Мониторинг функцияларын жүзеге асыру үшін жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) инвестордан (көрсетілетін қызметті алушыдан) осы Қағидалардың 36-тармағында көрсетілген мониторинг шарттарын орындау үшін қажетті ақпаратты, оның ішінде осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес мәліметтерді қалыптастыру үшін қажетті ақпаратты сұратады.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) 10 (он) жұмыс күні ішінде жұмыс органына (көрсетілетін қызметті берушіге) сұратылған ақпаратты ұсынады.

38. Анализ на основании данных мониторинга, сформированный информационной системой субсидирования проверяется и согласуется рабочим органом (услугодателем).
В случае недостижения инвестором (услугополучателем) показателей по производительности и (или) продуктивности и (или) сбыта продукции и (или) загрузке производственных мощностей согласно бизнес-плану инвестиционного проекта, по которому осуществлено субсидирование строительно-монтажных работ, рабочий орган (услугодатель) в течение двух рабочих дней со дня выявления факта, принимает меры, предусмотренные настоящими Правилами. При этом, решение о невозврате выплаченных субсидий принимается на основании объективных факторов вследствие наступления обстоятельств непреодолимой силы, которые инвестор (услугополучатель) не в силах предвидеть и предотвратить.
В случае отчуждения и (или) нецелевого использования инвестором (услугополучателем) приобретенной техники, машин и (или) оборудования, бездействия объекта производства в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию или не выхода объекта на проектную мощность в размере, не менее 30 (тридцати) % в сроки, предусмотренные бизнес-планом, а также установления факта процедуры ликвидации, реабилитации или банкротства в отношении инвестора (услугополучателя), приостановления деятельности инвестора (услугополучателя) в соответствии с законодательством Республики Казахстан, рабочий орган (услугодатель) в течение тридцати календарных дней, с момента принятия решения о возврате инвестиционных субсидий, инициирует судебное разбирательство по возврату денежных средств.
Рабочий орган (услугодатель) в течение пяти рабочих дней с момента принятия решения о прекращении инвестиционного субсидирования уведомляет письмом инвестора (услугополучателя) с указанием причины принятого решения.
При этом рабочим органом (услугодателем) возврат платежей, произведенных в текущем финансовом году, осуществляется восстановлением кассовых расходов рабочего органа (услугодателя) путем увеличения суммы невыполненных обязательств и уменьшения кассовых расходов по соответствующим кодам бюджетной классификации расходов. В случае возврата платежей прошлых лет сумма возврата зачисляется в доход соответствующего бюджета, из которого были произведены выплаты.
39. Рабочий орган (услугодатель) ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, представляет администратору сведения об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.

38. Субсидиялаудың ақпараттық жүйесінде қалыптастырылған мониторинг деректері негізіндегі талдауды жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тексереді және келіседі.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) ол бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарын субсидиялау жүзеге асырылған инвестициялық жобаның бизнес-жоспарына сәйкес өндіргіштік және (немесе) өнімділік және (немесе) өнімді өткізу және (немесе) өндірістік қуаттылықтарды жүктеу бойынша көрсеткіштерге қол жеткізбеген жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) факт анықталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларда көзделген шараларды қабылдайды. Бұл ретте, төленген субсидияларды қайтармау туралы шешім инвестор (көрсетілетін қызметте алушы) болжай алмайтын және алдын ала алмайтын еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарларынан болатын объективті факторлар негізінде қабылданады.
Инвестор (көрсетілетін қызметті алушы) сатып алынған техниканы, машиналарды және (немесе) жабдықтарды иеліктен шығарған және (немесе) мақсатты пайдаланбаған, өндіріс объектісі пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істемеген немесе объект бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30 (отыз) % мөлшеріндегі жобалық қуатқа шықпаған, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес инвесторға қатысты тарату, оңалту немесе банкроттық, инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) қызметін тоқтата тұру рәсімінің фактісі анықталған жағдайда, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидияларды қайтару туралы шешім қабылданған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қаражаттың қайтарылуы бойынша сот талқылауына бастамашылық жасайды.
Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) субсидиялауды тоқтату туралы шешім қабылданған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде шешімнің себебін көрсете отырып, инвесторды (көрсетілетін қызметті алушыны) жазбаша хабардар етеді.
Бұл ретте, жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) ағымдағы қаржы жылында жүргізілген төлемдерді қайтаруды орындалмаған міндеттемелер сомасын ұлғайту және бюджеттік шығыстар сыныптаушының тиісті кодтары бойынша кассалық шығыстарды азайту жолымен жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) кассалық шығыстарын қалпына келтірумен жүзеге асырады. Өткен жылдардың төлемдерін қайтарған жағдайда, қайтарылған сома төлем жүргізілген тиісті бюджеттің кірісіне есептеледі.
39. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, әкімшіге осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялардың игерілуі туралы мәліметті ұсынады.

Сведения рабочего органа (услугодателя) об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях, предоставляется администратору не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам. Также рабочим органом (услугодателем) предоставляется информация о мониторинге условий, указанных в пункте 37 настоящих Правил.
40. Рабочий орган (услугодатель) ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным, размещает на своем официальном интернет-ресурсе перечень инвесторов (услугополучателей), получивших субсидии, с указанием паспорта проекта, полученной суммы субсидий, а также ежегодно размещает информацию по мониторингу.
Глава 5. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросу оказания государственной услуги
41. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, с учетом требований Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом административный орган, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба товаропроизводителя (услугополучателя) в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
местным исполнительным органом (услугодателем) в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы местным исполнительным органом (услугодателем), уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на десять рабочих дней в случаях необходимости:

Жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидияларды игеру туралы мәліметтері әкімшіге есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылады. Сондай-ақ жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидалардың 37-тармағында көзделген шарттар мониторингі туралы ақпарат ұсынады.
40. Жұмыс органы (көрсетілетін қызметті беруші) тоқсан сайын, есепті айдан кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, өзінің ресми интернет-ресурсында жобалардың паспорттарын, алынған субсидиялар сомасын көрсете отырып, субсидия алған инвесторлардың (көрсетілетін қызметті алушылардың) тізбесін орналастырады, сондай-ақ жыл сайын мониторинг бойынша ақпаратты орналастырады.
5-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
41. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің талаптарын ескере отырып жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік орган, лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тауар өндірушінің (көрсетілетін қызметті алушының) шағымы:
жергілікті атқарушы орган (көрсетілетін қызметті беруші) – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Жергілікті атқарушы органның (көрсетілетін қызметті берушінің), мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
Если иное не предусмотрено Законом о государственных услугах, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства,
при инвестиционных вложениях
Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 02.02.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень паспортов проектов
1
Создание и (или) расширение завода (цеха) по производству кормов для рыб
2
Создание и (или) расширение прудового рыбоводного хозяйства мощностью от 25 тонн товарной рыбы в год, а также рыбопитомников мощностью от 1 миллиона штук сеголеток карповых видов рыб и 200 тысяч штук сеголеток осетровых видов рыб
3
Создание и (или) расширение рыбоводного хозяйства с замкнутым циклом водообеспечения для выращивания от 45 тонн товарной рыбы в год
4
Создание и (или) расширение садкового рыбоводного хозяйства для выращивания от 50 тонн товарной рыбы в год
5
Приобретение оборудования и техники для озерно-товарного рыбоводного хозяйства с площадью не менее 50 гектаров
6
Создание и расширение рыбоперерабатывающего объекта производственной мощностью от 1 тонны в сутки
Приложение 2
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства,
при инвестиционных вложениях
Перечень паспортов проектов, подлежащих субсидированию
Сноска. Приложение 2 с изменением, внесенным приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 02.02.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Паспорт проекта № 1 "Создание и (или) расширение завода (цеха) по производству кормов для рыб"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники или оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Приобретение полной производственной линии по производству экструдированных комбикормов для осетровых и лососевых рыб (секция приема сырья, секция дозирования, секция смешивания сырья, секция предварительного дробления, секция окончательного дробления, секция смешивания микрокомпонентов, секция временного хранения дробленного сырья, секция экструдирования, секция сушки, секция охлаждения и упаковки, секция управления)
Комплект с мощностью не менее 1 тонна/час

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Егер Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Жоба паспорттарының тізбесі
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.02.2023 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Балықтарға арналған құрама жем өндіретін зауыт (цех) құру және (немесе) кеңейту
2
Қуаты жылына 25 тонна тауарлы балықтан басталатын тоғанда балық өсіру шаруашылығын, сондай-ақ қуаты 1 миллион дана біржазғы тұқы және 200 мың дана біржазғы бекіре балық түрлерінің шабақтарын өндіретін балық питомниктерін құру және (немесе) кеңейту
3
Жылына 45 тонна тауарлы балық өсіру үшін сумен қамтамасыз ету циклі тұйықталған балық өсіру шаруашылығын құру және (немесе) кеңейту
4
Жылына 50 тонна тауарлы балық өсіру үшін тор қоршамда балық өсіру шаруашылығын құру және (немесе) кеңейту
5
Ауданы 50 гектардан кем емес көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығы үшін жабдықтар мен техника сатып алу
6
Өндірістік қуаты тәулігіне 1 тоннадан басталатын балық өңдеу объектісін құру және (немесе) кеңейту
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Субсидиялауға жататын жобалар паспорттарының тізбесі № 2 "Балықтарға арналған құрама жем өндіретін зауыт (цех) құру және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі - 25 пайыз (бұдан әрі – %)
Техника мен жабдықтың, құрылыс-монтаждық жұмыстардың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуаттылығының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Бекіре және албырт балықтарына арналған экструдталған құрама жем өндіру бойынша толық өндірістік желіні (шикізатты қабылдау секциясы, мөлшерлеу секциясы, шикізатты араластыру секциясы, алдын ала ұсақтау секциясы, түпкілікті ұсақтау секциясы, микрокомпоненттерді араластыру секциясы, ұсақталған шикізатты уақытша сақтау секциясы, экструдтау секциясы, кептіру секциясы, салқындату және буып-түю секциясы, басқару секциясы) сатып алу
Қуаты сағатына 1 тоннадан кем емес/жиынтық

506 000 000
2
Приобретение линии по производству гранулированных кормов (для карпа, тиляпии)
Комплект с мощностью не менее 1 тонна/час
41 000 000
Паспорт проекта № 2 "Создание и (или) расширение прудового рыбоводного хозяйства мощностью от 25 тонн товарной рыбы в год, а также рыбопитомников мощностью от 1 миллиона штук сеголеток карповых видов рыб и 200 тысяч штук сеголеток осетровых видов рыб"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25 %
Наименование объекта инвестиционных вложений
Единица измерения
мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Разработка проектной (проектно-сметной) документации для строительства рыбохозяйственных технологических водоемов (рыбоводный пруд, рыбоводный бассейн) для ведения рыбоводства (аквакультуры) площадью водного зеркала одного пруда и (или) бассейна более 0,15 гектара
Единица

506 000 000
2
Түйіршіктелген жем өндіру желісін сатып алу (тұқы, тилапия балықтары үшін)
Қуаты сағатына 1 тоннадан кем емес/жиынтық
41 000 000
№ 2 "Қуаты жылына 25 тонна тауарлы балықтан басталатын тоғанда балық өсіру шаруашылығын, сондай-ақ қуаты 1 миллион дана біржазғы тұқы және 200 мың дана біржазғы бекіре балық түрлерінің шабақтарын өндіретін балық питомниктерін құру және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі-25 %
Инвестициялық салымдар объектісінің атауы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Бір тоғанның және (немесе) бассейннің су айнасының ауданы 0,15 гектардан астам балық шаруашылығын (акваөсіру) жүргізу үшін балық шаруашылығы технологиялық су айдындарын (балық өсіру тоғаны, балық өсіру бассейні) салу үшін жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын әзірлеу
Бірлік

5 800 000
Приобретение техники для подготовки и обслуживания рыбоводных прудов и рыбоводных бассейнов:
2
Трактор (колесный)
Единица
12 500 000
3
Экскаватор-погрузчик (колесный)
Единица
29 341 000
4
Бульдозер с навесным оборудованием (гусеничный)
Единица
88 252 800
5
Автомобильный кран-манипулятор с грузоподъемным устройством
Единица
19 100 000
6
Жилой утепленный вагон на колесах для обслуживающего персонала
Единица
1 200 000
7
Специализированная автомашина для перевозки живой рыбы, состоит из живорыбной Ұмкости объемом от 3 м3, оснащенной местами под закрепление кислородных баллонов с редукторами (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
20 000 000
Приобретение оборудования для хранения и первичной переработки рыбы на прудовых рыбоводных хозяйствах:
8
Промышленный холодильник для шоковой заморозки рыбы не менее - 35°C
Единица
7 038 340
9
Рефконтейнер с холодильной установкой, с термоизоляцией потолка и стен, с температурным режимом от 0 Сº до -35 Сº.
Единица
2 000 000
Приобретение машин и (или) оборудовании:
10
Инкубационные аппараты (для инкубации оплодотворенной икры карповых, окуневых и лососевых рыб, объемом более 200 литров)
Единица
435 000
11
Инкубационные аппараты (для инкубации оплодотворенной икры карпа и осетровых рыб, объемом менее 30 литров)
Единица
100 000
12
Личиночные и мальковые бассейны емкостью от 1 м3 воды для выдерживания и подращивания личинок и молоди рыб, изготовленные из полипропиленового материала или из пластика низкого давления (ПНД))
м3
46 808
13
Емкость-накопитель для дегазации, осаждения и отстаивания воды с обьемом не менее 20 м3 воды
м3
132 557,2
14
Емкость для перевозки живой рыбы от 3 м3, оснащенная системой подачи кислорода в емкость и мембранным компрессором (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
1 400 000
15
Кормораздатчик для гранулированного корма, состоит из катамарана, бункера объемом от 1 тонны, кормового столика и маятника
Единица
280 480
16
Вихревая воздуходувка (аэратор) для аэрации воды в рыбохозяйственных технологических водоемах
Единица
320 000
17
Насосы для подачи воды в инкубационный цех с системой терморегуляции воды (для нагревания и (или) охлаждения воды)
м3
79 298,8
18
Камышекосилка для выкоса высшей водной растительности в водоемах, состоит из корпуса лодки, режущего аппарата, силовой установки, гребных колес, рулевого механизма
Единица

5 800 000
Балық өсіру тоғандары мен балық өсіру бассейндерін дайындау және оларға қызмет көрсету үшін техниканы сатып алу:
2
Трактор (дөңгелекті)
Бірлік
12 500 000
3
Экскаватор-тиегіш (дөңгелекті)
Бірлік
29 341 000
4
Аспалы жабдығы бар бульдозер (шынжыр табанды)
Бірлік
88 252 800
5
Жүк көтергіш құрылғысы бар автомобиль кран-манипулятор
Бірлік
19 100 000
6
Қызмет көрсетуші персоналға арналған дөңгелектері бар жылытылған тұрғын вагон
Бірлік
1 200 000
7
Редукторлары бар оттегі баллондарын бекіту орындарымен жарақтандырылған көлемі 3 м3 тірі балық ыдысынан тұратын тірі балықты тасымалдауға арналған мамандандырылған автомашина (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
20 000 000
Тоғанда балық өсіру шаруашылықтарында балықты сақтауға және бастапқы өңдеуге арналған жабдықты сатып алу:
8
Кем дегенде -35оC-та балықты тез мұздатуға арналған өнеркәсіптік тоңазытқыш
Бірлік
7 038 340
9
Температуралық режимі 0 Сº-ден -35 Сº дейінгі тоңазытқыш қондырғысымен, термоизоляциялық төбесі мен қабырғалары бар рефконтейнер
Бірлік
2 000 000
Машиналар және (немесе) жабдықтарды сатып алу:
10
Инкубациялық аппараттар (тұқы, алабұға және албырт балықтардың ұрықтандырылған уылдырығын инкубациялауға арналған, көлемі 200 литрден астам)
Бірлік
435 000
11
Инкубациялық аппараттар (көлемі 30 литрден кем тұқы мен бекіре балықтарының ұрықтандырылған уылдырығын инкубациялауға арналған)
Бірлік
100 000
12
Полипропилен материалынан немесе төмен қысымды пластиктен (ТҚП) жасалған, балықтардың дернәсілдерін және шабақтарын ұстауға және өсіруге арналған сыйымдылығы 1 м3 судан басталатын дернәсіл және шабақ бассейндері
м3
46 808
13
Көлемі кемінде 20 м3 суды газсыздандыруға, тұндыруға және тұндыруға арналған жинақтағыш ыдыс
м3
132 557,2
14
Ыдысқа оттегі беру жүйесімен және мембраналық компрессормен жабдықталған көлемі 3 м3 басталатын тірі балық тасымалдауға арналған ыдыс (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
1 400 000
15
Катамараннан, көлемі 1 тоннадан басталатын бункерден, жемшөп үстелінен және маятниктен тұратын түйіршіктелген жемге арналған жем үйлестіргіш
Бірлік
280 480
16
Балық шаруашылығы технологиялық су айдындарында суды аэрациялауға арналған құйынды ауа үрлегіш (аэратор)
Бірлік
320 000
17
Инкубациялық цехқа суды термореттеу жүйесі (суды жылыту және (немесе) салқындату үшін) бар су беруге арналған сорғылар
м3
79 298,8
18
Су қоймаларындағы жоғары сулы өсімдіктерді шабуға арналған қайық корпусынан, кескіш аппараттан, электр қондырғысынан, есу доңғалақтарынан, рульдік механизмнен тұратын қамыс шапқыш
Бірлік

5 500 000
Строительно-монтажные работы:
19
Строительство рыбоводных помещений, а именно легковозводимой конструкции ангарного типа с применением антикоррозийных покрытий для хранения кормов и других материалов, а также инкубации (ангар с площадью не более 500 квадратных метров)
м2
30 000
Паспорт проекта № 3 "Создание и (или) расширение рыбоводного хозяйства с замкнутым циклом водообеспечения для выращивания от 45 тонн товарной рыбы в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25 %
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Рыбоводный комплекс с замкнутым циклом водообеспечения (далее – УЗВ), укомплектованный рыбоводными бассейнами, системами очистки воды, насыщения воды кислородом, с вентиляцией и системой отопления, холодильным оборудованием, с необходимой техникой, машиной и оборудованием для обслуживания объекта, включающий здание (каркасный ангар с площадью не менее 100 и не более 1000 квадратных метров), где устроена УЗВ с подсобными помещениями.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- при строительстве
- при расширении
Комплекс
с мощностью
не менее 45 тонн товарной рыбы
в год

5 500 000
Құрылыс-монтаж жұмыстары:
19
Балық өсіру үй-жайларын, атап айтқанда жемшөпті және басқа да материалдарды сақтауға, сондай-ақ инкубациялауға арналған коррозияға қарсы жабындарды қолдана отырып, ангар типті тез салынатын конструкцияны салу (ауданы 500 шаршы метрден аспайтын ангар)
м2
30 000
№ 3 "Жылына 45 тонна тауарлы балық өсіру үшін сумен қамтамасыз ету циклі тұйықталған балық өсіру шаруашылығын құру және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25 %
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатының
өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Қосалқы үй-жайлары бар УЗВ орналасқан ғимаратты қамтитын (ауданы 100 шаршыдан кем емес және 1000 шаршы метрден аспайтын қаңқалы ангар), балық өсіру бассейндерімен, суды тазарту, суды оттегімен қанықтыру жүйелерімен, желдеткішпен және жылыту жүйесімен, тоңазытқыш жабдығымен, объектіге қызмет көрсетуге арналған қажетті техникамен, машинамен және (немесе) жабдықпен жасақталған сумен қамтамасыз ету циклі тұйықталған балық өсіру кешені (бұдан әрі - УЗВ).
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу кезінде
- кеңейту кезінде
Қуаттылығы жылына 45 тонна тауарлық балықтан кем емес кешен

361 909 200
180 954 600
2
УЗВ, укомплектованный рыбоводными бассейнами, системами очистки воды, насыщения воды кислородом, системами водоподготовки
Комплекс
с мощностью
не менее 45 тонн товарной рыбы
в год
241 909 200
Комплектующие УЗВ:
3
Кислородная станция
Комплект
6 484 560
4
Аварийный электрогенератор для обеспечения работоспособности УЗВ при отключении электричества
Единица
4 061 000
Приобретение системы контроля качества воды в УЗВ:
5
Блок с кислородными датчиками, датчиками pH и температуры для контроля и регуляции содержания кислорода, температуры и рН в циркулируемой воде
Комплект
607 200
Приобретение техники:
6
Сортировочная машина для живой рыбы, состоит из специальных съҰмных камер для живой рыбы с мерными (по высоте и ширине тела рыбы) делениями, насосом для подачи воды и лотками для движения рыбы и воды
Единица
3 613 820
7
Специализированная автомашина для перевозки живой рыбы, состоит из живорыбной Ұмкости объемом от 3 м3, оснащенной местами под закрепление кислородных баллонов с редукторами (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
20 000 000
8
Емкость для перевозки живой рыбы от 3 м3, оснащенная системой подачи кислорода в емкость и мембранным компрессором (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
1 400 000
Приобретение оборудования для хранения и первичной переработки рыбы на рыбоводном предприятии с УЗВ:
9
Промышленный холодильник для шоковой заморозки рыбы не менее - 35°C
Единица
7 038 340
10
Рефконтейнер с холодильной установкой, с термоизоляцией потолка и стен, с температурным режимом от 0 Сº до -35 Сº.
Единица
2 000 000
Оборудование, рассчитываемое по мощности УЗВ (комплектующие УЗВ):
11
Рыбоводные бассейны для выращивания товарной рыбы в УЗВ, изготавливаемые из различных материалов разной конфигурации с объемом бассейнов от 15 м2
м2
12 500
12
Центробежные насосы для обеспечения циркуляции воды в УЗВ
Единица
1 000 900
13
Механический фильтр (для удаления крупных взвешенных частиц из воды в УЗВ, состоит из специального барабана с мелкосетчатым покрытием, мотора для вращения барабана, насоса и сбросной системой загрязнений в отстойник)
Единица
8 200 000
14
Биологический фильтр (система очистки воды от органических загрязнений на основе микробиологического разложения в УЗВ, состоит из емкости со специальной загрузкой, компрессора и распылителей воздуха)
Единица

361 909 200
180 954 600
2
Балық өсіру бассейндерімен, суды тазарту, суды оттегімен қанықтыру жүйелерімен, су дайындау жүйелерімен жинақталған УЗВ
Қуаттылығы жылына 45 тонна тауарлық балықтан кем емес кешен
241 909 200
УЗВ-ның құрамдас бөліктері:
3
Оттегі станциясы
Жиынтық
6 484 560
4
Электр қуаты ажыратылған кезде УЗВ жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз етуге арналған авариялық электргенератор
Бірлік
4 061 000
УЗВ-да су сапасын бақылау жүйесін сатып алу:
5
Айналымдағы судағы оттегінің, температураның және рН мөлшерін бақылау және реттеу үшін оттегі датчиктері, рН және температура датчиктері бар блок
Жиынтық
607 200
Техника сатып алу:
6
Тірі балыққа арналған сұрыптау машинасы өлшегіш (балық денесінің биіктігі мен ені бойынша) бөлімдері бар тірі балыққа арналған арнайы алынбалы камералардан, су сорғыштан және балық пен судың қозғалысына арналған науалардан тұрады
Бірлік
3 613 820
7
Тірі балықты тасымалдауға арналған мамандандырылған автомашина редукторлары бар оттегі баллондарын бекіту орындарымен жарақтандырылған көлемі 3 м3 тірі балық ыдысынан тұрады (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
20 000 000
8
Сыйымдылығы 3 м3 бастап ыдысқа оттегі беру жүйесімен және мембраналық компрессормен жабдықталған тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
1 400 000
УЗВ бар балық өсіру кәсіпорнында балықты сақтауға және бастапқы өңдеуге арналған жабдықты сатып алу:
9
Кем дегенде -35°C-та балықты тез мұздатуға арналған өнеркәсіптік тоңазытқыш
Бірлік
7 038 340
10
Температуралық режимі 0 Сº-ден -35 Сº дейінгі тоңазытқыш қондырғысымен, термоизоляциялық төбесі мен қабырғалары бар рефконтейнер
Бірлік
2 000 000
УЗВ қуаты бойынша есептелетін жабдық (УЗВ-ның құрамдас бөліктері):
11
Бассейндердің көлемі 15 м2 басталатын әртүрлі конфигурациялы әртүрлі материалдардан дайындалатын УЗВ-да тауарлық балықты өсіруге арналған балық өсіру бассейндері
м2
12 500
12
УЗВ - да су айналымын қамтамасыз етуге арналған ортадан тепкіш сорғылар
Бірлік
1 000 900
13
Механикалық сүзгі (судан УЗВ-ға ірі қалқыма бөлшектерді шығару үшін ұсақ торлы жабыны бар арнайы барабаннан, барабанды айналдыруға арналған мотордан, сорғыдан және ластануды тұндырғышқа ағызу жүйесінен тұрады)
Бірлік
8 200 000
14
Биологиялық сүзгі (УЗВ-да микробиологиялық ыдырау негізінде органикалық ластанудан суды тазарту жүйесі арнайы жүктемесі бар ыдыстан, компрессордан және ауа шашыратқыштардан тұрады)
Бірлік

3 465 605
15
Оборудование для нагрева и (или) охлаждения циркулирующей воды в УЗВ для поддержания оптимальной температуры, состоит из промышленного чиллера (охладителя) и (или) теплообменника (нагревателя)
Единица
3 487 383
Приобретение оборудования (малькового модуля) для воспроизводства и выращивания рыбопосадочного материала в УЗВ:
16
Бассейны для содержания и выращивания личинки и молоди рыб, могут быть бетонные, полипропиленовые или из пластика низкого давления (ПНД)) с минимальным объемом 1 м3
Единица
12 500
17
Инкубационные аппараты (для инкубации оплодотворенной икры, объемом менее 30 литров)
Единица
100 000
Паспорт проекта № 4 "Создание и (или) расширение садкового рыбоводного хозяйства для выращивания от 50 тонн товарной рыбы в год"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25 %
Наименование и техническая характеристика строительно-монтажных работ, техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Приобретение готовой садковой линии с понтонами, кормораздатчиками, с системой насыщения воды кислородом:
Комплект с мощностью не менее 50 тонн товарной рыбы
в год
171 000 000
Приобретение оборудования и техники для обслуживания рыбоводного хозяйства:
2
Жилой контейнер для обслуживающего персонала, утепленный на 4 жилых места
Единица
1 200 000
3
Аварийный электрогенератор
Единица
4 061 000
4
Рыбоподъемник для подачи рыбы из водоема, состоит из рыбоподъемника, устройства захвата живой рыбы, пульта для регулировки скорости вращения шнека, вся конструкция установлена на шасси
Единица
7 800 000
5
Специализированная автомашина для перевозки живой рыбы, состоит из живорыбной Ұмкости объемом от 3 м3, оснащенной местами под закрепление кислородных баллонов с редукторами (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
20 000 000
6
Емкость для перевозки живой рыбы от 3 м3, оснащенная системой подачи кислорода в емкость и мембранным компрессором (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
1 400 000
Приобретение оборудования для хранения и первичной переработки рыбы на садковом хозяйстве:
7
Промышленный холодильник для шоковой заморозки рыбы не менее - 35 °C и объемом от 3 тонн
Единица
7 038 340
8
Рефконтейнер с холодильной установкой, с термоизоляцией потолка и стен, с температурным режимом от 0 Сº до -35 Сº.
Единица

3 465 605
15
Оңтайлы температураны ұстап тұру үшін УЗВ -да айналымдағы суды жылытуға және (немесе) салқындатуға арналған жабдық өнеркәсіптік салқындатқыштан (салқындатқыштан) және (немесе) жылу алмастырғыштан (жылытқыштан)тұрады.
Бірлік
3 487 383
УЗВ-да балық өсіру материалын өсімін молайту және өсіру үшін жабдықтарды (шабақ модулін) сатып алу:
16
Дернәсілдер мен балық шабақтарын ұстауға және өсіруге арналған бассейндер ең аз көлемі 1 м3 бетон, полипропилен немесе төмен қысымды пластиктен (ТҚП), болуы мүмкін
Бірлік
12 500
17
Инкубациялық аппараттар (ұрықтандырылған уылдырықты инкубациялауға арналған, көлемі 30 литрден кем)
Бірлік
100 000
№ 4 "Жылына 50 тонна тауарлы балық өсіру үшін тор қоршамда балық өсіру шаруашылығын құру және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25 %
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының, техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жобаның қуатының
өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Суды оттегімен қанықтыру жүйесі бар понтондары, жемшөп үйлестіргіштері бар дайын тор желісін сатып алу:
Қуаттылығы жылына 50 тонна тауарлық балықтан кем емес жиынтық
171 000 000
Балық өсіру шаруашылығына қызмет көрсету үшін жабдықтар мен техника сатып алу:
2
4 тұрғын орынға жылытылған қызмет көрсетуші персоналға арналған тұрғын контейнер
Бірлік
1 200 000
3
Авариялық электр генераторы
Бірлік
4 061 000
4
Су айдынынан балықты жеткізуге арналған балық көтергіші балық көтергіштен, тірі балықты ұстап алу құрылғысынан, шнектің айналу жылдамдығын реттеуге арналған пульттен тұрады, бүкіл құрылым шассиге орнатылады
Бірлік
7 800 000
5
Тірі балықты тасымалдауға арналған мамандандырылған автомашина редукторлары бар оттегі баллондарын бекіту орындарымен жарақтандырылған көлемі 3 м3 тірі балық ыдысынан тұрады (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
20 000 000
6
Сыйымдылығы 3 м3 бастап ыдысқа оттегі беру жүйесімен және мембраналық компрессормен жабдықталған тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
1 400 000
Тор қоршама шаруашылығында балықты сақтауға және бастапқы өңдеуге арналған жабдықты сатып алу:
7
Кем дегенде -35°C-та балықты тез мұздатуға арналған өнеркәсіптік тоңазытқыш
Бірлік
7 038 340
8
Температуралық режимі 0 Сº-ден -35 Сº дейінгі тоңазытқыш қондырғысымен, термоизоляциялық төбесі мен қабырғалары бар рефконтейнер
Бірлік

2 000 000
Паспорт проекта № 5 "Приобретение оборудования и техники для озерно-товарного рыбоводного хозяйства с площадью не менее 50 гектаров
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
Приобретение техники, машин и (или) оборудования:
1
Камышекосилка для выкоса высшей водной растительности в водоемах, состоит из корпуса лодки, режущего аппарата, размещенного за носовой частью лодки, силовой установки, гребных колес, рулевого механизма
Единица

2 000 000
№ 5 "Ауданы 50 гектардан кем емес көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығы үшін жабдықтар мен техника сатып алу" жобасының паспорты
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.02.2023 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25 %
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
Техника, машиналар және (немесе) жабдықтар сатып алу:
1
Су қоймаларындағы жоғары сулы өсімдіктерді шабуға арналған қайық корпусынан, кескіш аппараттан, электр қондырғысынан, есу доңғалақтарынан, рульдік механизмнен тұратын қамыс шапқыш
Бірлік

5 490 000
2
Кормораздатчик для гранулированного корма, состоит из катамарана, бункера объемом от 1 тонны, кормового столика и маятника
Единица
280 480
3
Специализированная автомашина для перевозки живой рыбы, состоит из живорыбной Ұмкости объемом от 3 м3, оснащенной местами под закрепление кислородных баллонов с редукторами (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
20 000 000
4
Емкость для перевозки живой рыбы от 3 м3, оснащенная системой подачи кислорода в емкость и мембранным компрессором (субсидируется либо емкость для перевозки живой рыбы, либо специальная автомашина для перевозки живой рыбы на выбор)
Единица
1 400 000
Приобретение оборудования для хранения и первичной переработки рыбы на ОТРХ:
5
Промышленный холодильник для шоковой заморозки рыбы не менее -35°C
Единица
7 038 340
6
Рефконтейнер с холодильной установкой, с термоизоляцией потолка и стен, с температурным режимом от 0 Сº до -35 Сº.
Единица
2 000 000
Паспорт проекта № 6 "Создание и (или) расширение рыбоперерабатывающего объекта производственной мощностью от 1 тонны в сутки"
Доля возмещения инвестиционных вложений – 25%
Наименование и техническая характеристика техники и оборудования
Единица измерения мощности проекта
Максимальная допустимая стоимость для расчета субсидий на единицу мощности, тенге
1
Рыбоперерабатывающий завод с технологическим оборудованием для производства вяленой рыбной продукции.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
Мощность
не менее 1 тонны в сутки
120 000 000
60 000 000
2
Оборудование для солено-коптильного цеха
Комплект с мощностью не менее 1 тонны в сутки
33 946 579
3
Сушильные камеры
Комплект с мощностью не менее 1 тонны в сутки
29 952 864
4
Оборудование для упаковки готовой рыбной продукции в вакуумную упаковку
Комплект с мощностью не менее 1 тонны в сутки
25 959 000
5
Оборудование для очистки воды
Комплект с мощностью не менее 1 тонны в сутки
9 984 288
6
Рыбоперерабатывающий завод с технологическим оборудованием для производства филе рыбы.
Стоимость инвестиционного проекта определяется согласно проектно-сметной документации:
- строительство
- расширение
Мощность
не менее 1 тонны в сутки
120 000 000
56 000 000
7
Линия рыбочистки
Комплект с мощностью не менее 1 тонны в сутки
11 481 931
8
Оборудование для очистки воды
Комплект с мощностью не менее 1 тонны в сутки
9 984 288
Приобретение техники:
9
Транспорт для перевозки продуктов (рефрижиратор)
Единица
44 022 000
Оборудование для изготовления рыбного фарша и изделий из него:
10
Неопресс
Единица

5 490 000
2
Катамараннан, көлемі 1 тоннадан басталатын бункерден, жемшөп үстелінен және маятниктен тұратын түйіршіктелген жемге арналған жем үйлестіргіш
Бірлік
280 480
3
Тірі балықты тасымалдауға арналған мамандандырылған автомашина редукторлары бар оттегі баллондарын бекіту орындарымен жарақтандырылған көлемі 3 м3 тірі балық ыдысынан тұрады (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
20 000 000
4
Сыйымдылығы 3 м3 бастап ыдысқа оттегі беру жүйесімен және мембраналық компрессормен жабдықталған тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық (тірі балықты тасымалдауға арналған сыйымдылық немесе тірі балықты тасымалдауға арналған арнайы автомашина субсидияланады)
Бірлік
1 400 000
КТБӨШте балықты сақтауға және бастапқы өңдеуге арналған жабдықты сатып алу:
5
Кем дегенде -35°C-та балықты тез мұздатуға арналған өнеркәсіптік тоңазытқыш
Бірлік
7 038 340
6
Температуралық режимі 0 Сº-ден -35 Сº дейінгі тоңазытқыш қондырғысымен, термоизоляциялық төбесі мен қабырғалары бар рефконтейнер
Бірлік
2 000 000
№ 6 "Өндірістік қуаты тәулігіне 1 тоннадан басталатын балық өңдеу объектісін құру және (немесе) кеңейту" жобасының паспорты
Инвестициялық салымдарды өтеу үлесі – 25 %
Техника мен жабдықтың атауы және техникалық сипаттамасы
Жоба қуатының өлшем бірлігі
Қуат бірлігіне субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құн, теңге
1
Қақталған балық өнімдерін өндіруге арналған технологиялық жабдығы бар балық өңдеу зауыты.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес
120 000 000
60 000 000
2
Тұз-түтін цехына арналған жабдық
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
33 946 579
3
Кептіру камералары
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
29 952 864
4
Дайын балық өнімдерін вакуумдық қорапқа орауға арналған жабдық
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
25 959 000
5
Құрал-жабдықтар тазалау үшін су
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
9 984 288
6
Балық сүбесін өндіруге арналған технологиялық жабдығы бар балық өңдеу зауыты.
Инвестициялық жобаның құны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес айқындалады:
- салу
- кеңейту
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
120 000 000
56 000 000
7
Балық тазалау желісі
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
11 481 931
8
Су тазалауға арналған құрал-жабдық
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
9 984 288
Техника сатып алу:
9
Өнімдерді тасымалдауға арналған көлік (рефрижератор)
Бірлік
44 022 000
Тартылған балық және одан жасалған бұйымдар дайындауға арналған жабдық:
10
Неопресс
Бірлік

1 664 260
11
Сепараторы
Единица
858 585
Оборудование для хранения:
12
Льдогенератор чешуйчатого льда
Единица
4 242 120
13
Камера хранения готовой продукции -18Сº от 50 тонн
Единица
25 300 300
14
Камера хранения сырья -18Сº от 100 тонн
Единица
50 600 000
15
Шоковая камера от 5 тонн
Единица
30 000 000
16
Оборудование для переработки рыбных отходов (чешуи, костей и требухи)
Комплект с мощностью не менее 1 тонны в сутки
10 171 000
Приложение 3
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства,
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на субсидирование (первый этап)
В _____________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
Прошу рассмотреть инвестиционный проект по паспорту проекта № ____
"______________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
на предмет соответствия/несоответствия условиям настоящих Правил.
1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/филиала, представительства:
наименование __________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) ___________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
адрес__________________________________________________________
номер телефона _________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
Индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано ____________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________
адрес _________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________.
2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение ________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________
3. Сведения об инвестиционном проекте:
описание _______________________________________________________
сумма инвестиций _______________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых реализуется проект _____
_______________________________________________________________
расчетная сумма субсидий ________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _________________________.

1 664 260
11
Сепараторлар
Бірлік
858 585
Сақтауға арналған жабдық:
12
Қабыршақты мұз генераторы
Бірлік
4 242 120
13
18сº-та 50 тоннадан бастап дайын өнімді сақтау камерасы
Бірлік
25 300 300
14
18сº-та 100 тоннадан бастап шикізатты сақтау камерасы
Бірлік
50 600 000
15
5 тоннадан бастап тез қатыру камерасы
Бірлік
30 000 000
16
Балық қалдықтарын өңдеуге арналған жабдық (қабық, сүйек және требуха)
Қуаттылығы тәулігіне
1 тоннадан кем емес жиынтық
10 171 000
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Субсидиялауға арналған өтінім (бірінші кезең)
Кімге: ______________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
кімнен: _____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
№ ____ жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаны
"_________________________________________________________________"
(жоба паспортының толық атауы)
осы Қағидалардың сәйкестігі/сәйкес еместігі тұрғысынан қарастыруды сұраймын.
1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы__________________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - БСН) ______________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ________________________
мекенжайы: ____________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: ___________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі__________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)_______________________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _______________________________________________________
кім берді___________________________________________________
берілген күні____________________________________________________
мекенжайы: ___________________________________________________
телефон (факс) нөмірі: __________________________________________
2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері _______________________________________________
хабардар еткен күн_______________________________________________
3. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
Сипаттамасы __________________________________________________
инвестициялар сомасы _________________________________________
соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі ________________
_______________________________________________________________
субсидиялардың есептік сомасы___________________________________
инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы ______________________

4. Предварительный расчет причитающихся субсидий ________________.
5. Информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение
действующих производственных мощностей и сроках их реализации, бизнес-план,
договоров или коммерческих предложений _________________________________.
6. Уведомление финансового института о намерении инвестора в получении субсидий
(при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга)
_______________________________________________________________.
7. Заполненный паспорт проекта и бизнес-план прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу
по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта
по созданию Информационной системы посубъектного мониторинга мер
государственной поддержки бизнеса и органы государственного аудита
для проведения государственного аудита в соответствии с пунктом 4
статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности
в Республике Казахстан".
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации,
реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность
не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений,
обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных
денежных средств.
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом (в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 4
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства,
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на субсидирование (второй этап)
В _______________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от _______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу выплатить мне сумму инвестиционного субсидирования в размере
_______________________________________ тенге по паспорту проекта № _____
(сумма цифрами и прописью)
"____________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
в соответствии с настоящими Правилами.

4. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі ________________.
5. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері, бизнес-жоспар, шарттар немесе коммерциялық ұсыныстар туралы ақпарат ___________________________________________.
6. Инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы қаржы институтының хабарламасы (жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде) __________________________________________________.
7. Жобаның толтырылған паспорты және бизнес-жоспар қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға, сондай-ақ сұрау салу бойынша бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының объектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде оларды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға және мемлекеттік аудит жүргізу үшін "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 4-тармағына сәйкес мемлекеттік аудит органдарына беруге келісім беремін.
Маған/бізге қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдердің басталмағандығын, сондай-ақ менің қызметім Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруға міндеттенемін.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берген кезде:
Инвестор 20 __ жылғы "__" _________ сағат ____ -де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _____-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Субсидиялауға арналған өтінім (екінші кезең)
Кімге:_______________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: _____________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Маған осы Қағидаларға сәйкес____________________________________
"____________________________________"
жобасының паспорты бойынша (жоба паспортының толық атауы)
______________________________ теңге мөлшеріндегі субсидия
(сома санмен және жазбаша) сомасын төлеуді сұраймын.

1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование __________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер ______________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ______________
адрес __________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
Индивидуальный идентификационный номер ________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________
адрес __________________________________________________________
номер телефона _________________________________________________.
2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение_______________________________________________
дата уведомления________________________________________________.
4. Сведения об инвестиционном проекте:
описание _______________________________________________________
сумма инвестиций_____________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых реализуется
проект_______________________________________________________________
расчетная сумма субсидий ________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта _________________________.
5. Предварительный расчет причитающихся субсидий ________________.
6. Решение рабочего органа о соответствии инвестиционного проекта условиям
Правил субсидирования (в случае, если инвестором ранее подавалась заявка
на первом этапе) __________________________________________.
7. Акт приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании
новых производственных мощностей или расширение действующих) в соответствии
с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра
по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов № 15141), а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики
Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
в Республике Казахстан"
_________________________________________________________________________.
8. Акт ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком
(при приобретении оборудования) ___________________________________________.

1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы__________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі ____________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі______________
мекенжайы:___________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:) _________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ___________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі _____________________________________________________
кім берді____________________________________________________
берілген күні_________________________________________________
мекенжайы:__________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_________________________________________.
2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама: орналасқан
жері_____________________________________________
хабардар еткен күні___________________________________________.
4. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы _________________________________________________
инвестициялар сомасы________________________________________
соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі__________________
субсидиялардың есептік сомасы__________________________________
инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы_____________________.
5. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі ________________.
6. Инвестициялық жобаның осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі туралы жұмыс органының шешімі (бұдан бұрын инвестор бірінші кезеңде өтінім берген жағдайда) __________________________________________.
7. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген) бекітілген объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанына сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Заңының 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісі (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) _________________________.
8. Сатып алушы мен жеткізуші арасындағы жабдықтарды пайдалануға беру актісі (жабдықтар сатып алу кезінде) __________________________.

9. Договора купли-продажи, счета-фактуры по приобретенным товарам, работам,
услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо
расширение действующих производственных мощностей, документов,
подтверждающих оплату ___________________________________________________.
10. Проектно-сметная документация, имеющая положительное заключение
экспертизы проектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан
(по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии
с проектно-сметной документацией)
________________________________________________________________________.
11. Акты приема-передачи рыбоводной техники и технологического оборудования
________________________________________________________________________.
12. Кредитные/лизинговые договора (в случае осуществления инвестиционных
вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах)
________________________________________________________________________.
13. Подтверждающие документы: бизнес-план, электронные счета-фактуры
реализации готовой продукции (в случае подачи заявки на получение второго транша)
________________________________________________________________________.
14. Заполненный паспорт проекта прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу
по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта
по созданию Информационной системы посубъектного мониторинга мер
государственной поддержки бизнеса и органы государственного аудита
для проведения государственного аудита в соответствии с пунктом 4 статьи 50
Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности
в Республике Казахстан".
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации,
реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность не
приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений,
обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно
полученных денежных средств.
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" ________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 5
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства,
при инвестиционных вложениях
Форма
Заявка на субсидирование с применением механизма авансового платежа на специальный счет
В ______________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа области, города
республиканского значения, столицы)
от ______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Прошу рассмотреть инвестиционный проект по паспорту проекта № ____
"_______________________________________________________________________"
(полное наименование паспорта проекта)
на предмет соответствия/несоответствия условиям настоящих Правил.

9. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттары, шот-фактуралар ___________________________________ төлемді растайтын құжаттар.___________________________.
10. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама (жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес субсидиялау көзделген жобалардың паспорттары бойынша)______________________________________________.
11. Балық өсіру техникасы мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілері _________________________________.
12. Кредиттік/лизингтік шарттар (қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда) ______________________________________________________.
13. Растаушы құжаттар: бизнес-жоспар, дайын өнімдерді өткізу туралы электрондық шот-фактуралар (екінші транш алуға өтінім берілген жағдайда) ___________________________________________.
14. Жобаның толтырылған паспорты қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға, сондай-ақ сұрау салу бойынша бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының объектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде оларды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға және мемлекеттік аудит жүргізу үшін "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 4-тармағына сәйкес мемлекеттік аудит органдарына беруге келісім беремін.
Маған қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруды жүргізуге міндеттенемін.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берген кезде:
Инвестор 20 __ жылғы "__" ________ сағат _____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _______-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Арнайы шотқа аванстық төлем тетігі қолданылатын субсидиялауға арналған өтінім
Кімге:________________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
кімнен:_______________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
№ _________ "____________________________________________________"
(жоба паспортының толық атауы)
жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаны осы Қағидаларға сәйкестігі/сәйкес еместігі тұрғысынан қарастыруды сұраймын.

1. Сведения об инвесторе.
Для юридического лица/ филиала, представительства:
наименование ____________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер __________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя ________________________
адрес ___________________________________________________________________
номер телефона (факса) ___________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
Индивидуальный идентификационный номер ________________________________
документ, удостоверяющий личность:
номер __________________________________________________________________
кем выдано _____________________________________________________________
дата выдачи ____________________________________________________________
адрес __________________________________________________________________
номер телефона (факса) __________________________________________________.
2. Уведомление о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя:
местонахождение ________________________________________________________
дата уведомления ________________________________________________________.
3. Сведения об инвестиционном проекте:
описание _______________________________________________________________
сумма инвестиций _______________________________________________________
источник финансовых средств, за счет которых он реализуется проект ___________
________________________________________________________________________
расчетная сумма субсидий _________________________________________________
адрес реализации инвестиционного проекта __________________________________.
4. Предварительный расчет причитающихся субсидий _________________________.
5. Информация об инвестиционных вложениях на создание новых или расширение
действующих производственных мощностей и сроках их реализации, бизнес-план,
договоров или коммерческих предложений
________________________________________________________________________.
6. Уведомление финансового института о намерении инвестора в получении субсидий
(при реализации проекта за счет привлеченных средств (кредита/лизинга))
________________________________________________________________________.
7. Положительное решение кредитного комитета финансового института
________________________________________________________________________.
8. Заполненный паспорт проекта и бизнес-план прилагается.
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен
об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан и даю согласие на использование
сведений, составляющих охраняемую законом тайну, а также на сбор, обработку,
хранение, выгрузку и использование персональных данных, а также их передачу
по запросу в уполномоченный орган по исполнению бюджета в рамках проекта
по созданию Информационной системы посубъектного мониторинга мер
государственной поддержки бизнеса и органы государственного аудита
для проведения государственного аудита в соответствии с пунктом 4 статьи 50
Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности
в Республике Казахстан".
Подтверждаю, что в отношении меня/нас не начаты процедуры ликвидации,
реабилитации или банкротства, а также то, что моя/наша деятельность
не приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В случае выявления при проверке несоответствия представленных сведений,
обязуюсь в течение десяти рабочих дней произвести возврат незаконно полученных
денежных средств.
Подписано и отправлено инвестором в ___ часов "__" _____ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
Дата и время подписания ЭЦП
Уведомление о принятии заявки:
Принято рабочим органом в ___ часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Приложение 6
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства,
при инвестиционных вложениях
Форма
Акт осмотра объекта инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей
№ _______ от __________ 20__ года
______________________________________________________________
Наименование области (города республиканского значения, столицы)
Наименование инвестора: ________________________________________
Наименование паспорта проекта: __________________________________
Местоположение объекта: ________________________________________
Группой специалистов, созданной на основании ______________________
от ____20__ года №___________, в составе:
1._________________________________
2._________________________________
3. _________________________________
в ходе осмотра объекта выявлено следующее:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Выводы осмотра:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Подписи лиц, осуществляющих осмотр:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Подпись инвестора (представителя инвестора):
______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись), дата и номер доверенности
(в случае представителя)
Приложение 7
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства при
инвестиционных вложениях
Сноска. Приложение 7 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 02.02.2023 № 29 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Перечень
основных требований к оказанию государственной услуги "Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях"
1
Наименование услугодателя
Местные исполнительные органы областей, городов Астана, Алматы и Шымкента (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "электронного правительства" (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
На первом этапе: 2 (два) рабочих дня;
На втором этапе: 20 (двадцать) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
На первом этапе: Уведомление о решении рабочего органа (услугодателя) о соответствии/несоответствии инвестиционного проекта;
На втором этапе: Заключение договора субсидирования либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1. Инвестор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға/филиал, өкілдік үшін:
атауы___________________________________________________
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі___________________
басшының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі _______________
мекенжайы:___________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_________________________________________
Жеке тұлға үшін:
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі ___________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі ___________
жеке басын куәландыратын құжат:
нөмірі ____________________________________________________
кім берді___________________________________________________
берілген күні________________________________________________
мекенжайы:__________________________________________________
телефон (факс) нөмірі:_______________________________________.
2. Дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы хабарлама:
орналасқан жері____________________________________________
хабардар еткен күн___________________________________________.
3. Инвестициялық жоба туралы мәліметтер:
сипаттамасы _________________________________________________
инвестициялар сомасы_________________________________________
соның есебінен жоба іске асырылатын қаражат көзі___________________
субсидиялардың есептік сомасы_________________________________
инвестициялық жобаны іске асыру мекенжайы______________________.
4. Тиесілі субсидияның алдын ала есептемесі ________________.
5. Жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдар және оларды іске асыру мерзімдері, бизнес-жоспар, шарттар немесе коммерциялық ұсыныстар туралы ақпарат______________________________.
6. Инвестордың субсидиялар алу ниеті туралы қаржы институтынан хабарламасы (жобаны тартылған қаражат (кредит/лизинг) есебінен іске асыру кезінде) _______________________________.
7. Қаржы институтын кредиттік комитетінің оң шешімі______________.
8. Жобаның толтырылған паспорты және бизнес-жоспар қоса беріледі.
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, дұрыс емес мәліметтер ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға және өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға, сондай-ақ сұрау салу бойынша бизнесті мемлекеттік қолдау шараларының объектілік мониторингінің ақпараттық жүйесін құру жөніндегі жоба шеңберінде оларды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға және мемлекеттік аудит жүргізу үшін "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 4-тармағына сәйкес мемлекеттік аудит органдарына беруге келісім беремін.
Маған қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсімдерінің басталмағандығын, сондай-ақ менің/біздің қызметім Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылмағандығын растаймын.
Тексеру кезінде ұсынылған мәліметтердің сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, он жұмыс күні ішінде заңсыз түрде алынған ақшаны қайтаруды жүргізуге міндеттенемін.
Мемлекеттік аудит органдарына банктік құпия болып табылатын алынатын субсидиялар туралы мәліметтерді беруге, сондай-ақ бюджет қаражатының жұмсалуын тексеру бойынша мемлекеттік аудит жүргізу мақсатында мемлекеттік аудит органдарына банктік құпияны ашуға келісім беремін.
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы өтінім берілген кезде:
Инвестор 20__ жылғы "__" ________ сағат ____-де қол қойып, жіберді:
Электрондық цифрлық қолтаңбадан (бұдан әрі - ЭЦҚ) алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Өтінімді қабылдау туралы хабарлама:
Жұмыс органы 20__ жылғы "__" _____ сағат _____-де қабылдады:
ЭЦҚ-дан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні мен уақыты
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгендігіне көз жеткізу актісі
№ ___ 20__ жылғы "___" __________
_____________________________________________________________
Облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) атауы
Инвестордың атауы: ______________________________________
Жоба паспортының атауы: ___________________________________
Объектінің орналасқан жері: ____________________________________
Мынадай құрамдағы:
1. _________________________________
2. _________________________________
20__ жылғы _______ № _____________________________ негізінде құрылған
мамандар тобы объектіні қарап-тексеруі барысында мыналарды анықтады:
________________________________________________________________
______________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Қарап-тексерудің тұжырымдары: _____________________________________
__________________________________________________________________
Қарап-тексеруді жүзеге асырған адамдардың қолтаңбалары:
_________________________________________________________
__________________________________________________________
(Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Инвестордың (инвестор өкілінің) қолтаңбасы:
_____________________________________________________________
(Аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы), сенімхаттың күні мен нөмірі
(өкіл болған жағдайда)
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
7-қосымша
Нысан
"Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 01.02.2023 № 29 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі - көсетілетін қызметті беруші).
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
"электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал).
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Бірінші кезеңде 2 (екі) жұмыс күні;
Екінші кезеңде 20 (жиырма) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Бірінші кезеңде: инвестициялық жобаның сәйкестігі/сәйкес еместігі туралы жұмыс органының (көрсетілетін қызметті берушінің) шешімі туралы хабарлама;
Екінші кезеңде: субсидиялау шартын жасасу немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), прием заявок и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем).
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9:00 до 17:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Кодексу.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
По инвестиционным проектам, которые не введены в эксплуатацию, услугополучатель подает заявку с приложением к ней необходимых документов, указанных в заявке (первый этап):
при подаче заявки через портал – в формате "PDF (Portable Document Format)" (электронная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта);
По инвестиционным проектам уже, введенным в эксплуатацию, а также по фактически приобретенной технике, машинам и оборудованию, услугополучатель подает заявку с приложением к ней необходимых документов, указанных в заявке, которая рассматривается без применения двухэтапных процедур:
при подаче через портал – в формате "PDF (Portable Document Format)" (электронная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта);
На втором этапе (после завершения работ) услугополучатель подает заявку по форме согласно приложению 4 к Правилам:
при подаче через портал – в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (электронная копия подписанного и заверенного печатью (при наличии) услугополучателя бумажного варианта).
К заявке прилагаются следующие подтверждающие, правоустанавливающие и (или) регистрационные документы:
1) электронная копия акта приемки объекта инвестиционного проекта в эксплуатацию (при создании новых производственных мощностей или расширение действующих) в соответствии с формой акта приемки объекта в эксплуатацию, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15141) (далее – форма акта приемки объекта в эксплуатацию), а также в соответствии с пунктом 2 статьи 73 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности);

1) Порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда өтінімдерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09:00-ден 17:30-ға дейін.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Пайдалануға тапсырылмаған инвестициялық жобалар бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінімде көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтінім береді:
портал арқылы өтінім берген кезде – "PDF (Portable Document Format)" форматында (қағаз нұсқасының көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған электрондық көшірмесі);
Пайдалануға тапсырылған инвестициялық жобалар бойынша, сондай-ақ сатып алынған техника, машина мен жабдық бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтінімде көрсетілген қажетті құжаттарды қоса бере отырып, өтінім береді, ол екі кезеңді рәсімдер қолданылмай қаралады:
портал арқылы өтінім берген кезде – "PDF (Portable Document Format)" форматында (қағаз нұсқасының көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған электрондық көшірмесі);
Екінші кезеңде (жұмыс аяқталғаннан кейін) көрсетілетін қызметті алушы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім береді:
портал арқылы өтінім берген кезде – "PDF (Portable Document Format)" форматында (қағаз нұсқасының көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылған және мөрімен (бар болса) расталған электрондық көшірмесі);
Өтінімге мынадай растаушы, құқық белгілеуші және (немесе) тіркеу құжаттары қоса беріледі:
1) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15541 болып тіркелген) объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысанына (бұдан әрі - объектіні пайдалануға қабылдау актісі нысаны) сәйкес, сондай-ақ "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 73-бабының 2-тармағына сәйкес инвестициялық жоба объектісін пайдалануға қабылдау актісінің (жаңа өндірістік қуаттылықтар құру немесе жұмыс істеп тұрғандарын кеңейту кезінде) электрондық көшірмелері;

2) электронная копия акта ввода оборудования в эксплуатацию между покупателем и поставщиком (при приобретении оборудования);
3) электронная копия договоров купли-продажи, электронные и (или) бумажные счета-фактуры по приобретенным товарам, работам, услугам, подтверждающие инвестиционные вложения на создание новых либо расширение действующих производственных мощностей, документов, подтверждающих оплату;
4) электронная копия проектно-сметной документации, имеющей положительное заключение экспертизы проектов в соответствии со статьей 60 и главой 9-1 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (по паспортам проектов, по которым предусмотрено субсидирование в соответствии с проектно-сметной документацией);
5) электронная копия актов приема-передачи рыбоводной техники и технологического оборудования;
6) электронная копия кредитных/лизинговых договоров, заверенные финансовым институтом в случае осуществления инвестиционных вложений за счет привлеченных средств в финансовых институтах;
7) в случае подачи заявки на получение второго транша в соответствии с подпунктом 2) пункта 15 Правил услугополучатель прикрепляет в электронном формате "PDF (Portable Document Format)" (электронная копия бумажного варианта) подтверждающие документы (бизнес-план, электронные счета-фактуры по реализации готовой продукции). Для подтверждения заявленного в бизнес-плане объема произведенной продукции, группой специалистов составляется акт осмотра о достижении не менее 30 (тридцати) % объема произведенной продукции, который готовится, на основании документов, указанных в настоящем пункте, а также в соответствии со статистической формой общегосударственного статистического наблюдения "Отчет предприятия о производстве продукции (товаров, услуг)" (код 151103128, индекс 1-П, периодичность квартальная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 15 ноября 2017 года № 173 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике промышленности и окружающей среды и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16060), услугополучателя за квартал, предшествующий моменту подачи заявки услугополучателя на втором этапе, за исключением индивидуальных предпринимателей;

2) сатып алушы мен жеткізуші (жабдықтар сатып алу кезінде) арасындағы жабдықтарды пайдалануға енгізу актісінің электрондық көшірмесі;
3) жаңа өндірістік қуаттылықтар құруға не жұмыс істеп тұрғандарын кеңейтуге арналған инвестициялық салымдарды растайтын, сатып алынған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша сатып алу-сату шарттарының, электрондық және (немесе) қағаз түріндегі шот-фактуралардың, төленген төлемді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері;
4) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 60-бабына және 9-1-тарауына сәйкес жобалар сараптамасының оң қорытындысы бар жобалау-сметалық құжаттама электрондық көшірмелері (жобалау-сметалық құжаттамасына сәйкес субсидиялау көзделген жобалар паспорттары бойынша);
5) балық өсіру техникасы мен технологиялық жабдықтарды қабылдап алу-беру актілерінің электрондық көшірмелері;
6) қаржы институттарында тартылған қаражат есебінен инвестициялық салымдар жүзеге асырылған жағдайда, қаржы институты растаған кредиттік/лизингтік шарттар электрондық көшірмелері;
7) көрсетілетін қызметті алушы Қағидалардың 15-тармағының 2) тармақшасына сәйкес екінші траншты алуға өтінім берген жағдайда, "PDF (Portable Document Format)" электрондық форматында (қағаз нұсқасының электрондық көшірмесі) растаушы құжаттарды (бизнес-жоспар, дайын өнімді өткізу бойынша электрондық шот-фактуралар) қоса береді. Бизнес-жоспарда мәлімделген өндірілген өнім көлемін растау үшін мамандар тобы, дара кәсіпкерлерді қоспағанда, осы тармақшада көрсетілген құжаттардың негізінде, сондай-ақ екінші кезеңде инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) өтінім берген сәтінің алдындағы тоқсан үшін инвестордың (көрсетілетін қызметті алушының) "Өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті төрағасының 2017 жылғы 15 қарашадағы № 173 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16060 болып тіркелген) "Кәсіпорынның өнім (тауар, қызмет) өндіру туралы есебі" (коды 151103128, индексі 1-П, кезеңділігі тоқсандық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанына (бұдан әрі - өнеркәсіп және қоршаған орта статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысаны мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтар) сәйкес дайындалатын өндірілген өнім көлемі кемінде 30 (отыз) %-ға жеткені туралы қарап-тексеру актісін жасайды;

8) электронная копия свидетельства или электронный документ о постановке на регистрационный учет по НДС (для субъектов рыбного хозяйства, состоящих на регистрационном учете по НДС) в соответствии с формой, утвержденной приказом Министра финансов Республики Казахстан от 9 февраля 2018 года № 153 "Об утверждении форм документов по вопросам регистрационного учета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16431), полученного в соответствии с Правилами оказания государственных услуг органами государственных доходов Республики Казахстан, утвержденными приказом и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20955).
9) электронная копия статистической формы общегосударственного статистического наблюдения "Отчет об инвестициях в основной капитал" (индекс 1-инвест, периодичность месячная), утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 4 февраля 2020 года № 16 "Об утверждении статистических форм общегосударственных статистических наблюдений по статистике инвестиций и строительства, и инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19994).
Заявки для применения механизма перечисления субсидий на специальный счет финансового института авансовым платежом подаются услугополучателем по форме согласно приложению 5 к Правилам.
При подаче заявки через портал, сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
В случае обращения услугополучателя через портал, в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленными настоящими Правилами;

8) "Тіркеу есебі мәселелері бойынша құжаттардың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 9 ақпандағы № 153 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16431 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес ҚҚС бойынша тіркеу есебіне қою туралы куәліктің электрондық көшірмесі немесе электрондық құжат (ҚҚС бойынша тіркеу есебінде тұрған балық шаруашылығы субъектілері үшін) Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларына сәйкес алынған;
9) "Инвестициялар және құрылыс статистикасы бойынша жалпымемлекеттік статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті төрағасының 2020 жылғы 4 ақпандағы № 16 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19994 болып тіркелген) "Негізгі капиталға инвестициялар туралы есеп" (индексі 1-инвест, кезеңділігі айлық) жалпымемлекеттік статистикалық байқаудың статистикалық нысанының электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы субсидияны қаржы институтының арнайы шотына аудару тетігін қолдануға арналған өтінімді Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес береді.
Портал арқылы өтінім берілген кезде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаның тіркелуі (қайта тіркелуі), дара кәсіпкердің тіркелуі туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;

3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 77 77.
Приложение 8
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства
при инвестиционных вложениях
Формулы расчета субсидии
Размер инвестиционной субсидии определяется по следующей формуле:
А = (Б х В) /100, где:
А – сумма субсидий;
Б – сумма фактических инвестиционных вложений или максимально допустимая стоимость для расчета субсидий, указанная в паспортах проектов (если фактические инвестиционные вложения превышают максимальную допустимую стоимость для расчета субсидий);
В – доля возмещения инвестиционных вложений в процентном выражении, указанная в паспортах проектов.
По паспортам проектов, предусматривающим субсидирование на единицу измерения, размер субсидий определятся по следующей формуле:
А = (Б х В х Г) /100, где:
А – сумма инвестиционных субсидий;
Б – сумма фактических инвестиционных вложений или максимально допустимая стоимость для расчета субсидий, указанная в паспортах проектов (если фактические инвестиционные вложения превышают максимальную допустимую стоимость для расчета субсидий);
В – доля возмещения инвестиционных вложений в процентном выражении, указанная в паспортах проектов;
Г – единица измерения, указанная в паспортах проектов.
Приложение 9
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства
при инвестиционных вложениях
Форма
Уведомление
Уважаемый(-ая)
_________________________________________________________________________
(наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
физического лица)
Уведомляем Вас о решении рабочего органа о соответствии/несоответствии
инвестиционного проекта условиям Правил субсидирования по возмещению части
расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных

3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары порталда көрсетілген. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 77 77.
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Субсидияларды есептеу тәртібі
Инвестициялық субсидиялау мөлшері мынадай формуламен анықталады:
А = (Б х В) /100, мұндағы:
А – субсидиялар сомасы;
Б – нақты инвестициялық салымдардың сомасы немесе субсидияларды есептеу үшін жобалардың паспорттарында көрсетілген ең жоғары рұқсат етілген құн (егер бір бірліктің нақты инвестициялық салымы субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құннан асып кетсе);
В – жобалардың паспорттарында көрсетілген пайыздық мәндегі инвестициялық салымдарды өтеу үлесі.
Өлшем бірлігіне субсидиялауды көздейтін жобалардың паспорттары бойынша субсидиялар мөлшері мынадай формула бойынша анықталады:
А = (Б х В хГ) /100, мұндағы:
А – инвестициялық субсидиялардың сомасы;
Б – нақты инвестициялық салымдардың сомасы немесе субсидияларды есептеу үшін жобалардың паспорттарында көрсетілген ең жоғары рұқсат етілген құн (егер бір бірліктің нақты инвестициялық салымы субсидияларды есептеу үшін ең жоғары рұқсат етілген құннан асып кетсе);
В – жобалардың паспорттарында көрсетілген пайыздық мәндегі инвестициялық салымдарды өтеу үлесі.
Г – жобалардың паспорттарында көрсетілген өлшем бірлігі.
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Хабарлама
Құрметті ______________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Сізді ______________________________________________________
(жоба паспортының толық атауы)

вложениях, утвержденных в соответствии с подпунктом 47-2) пункта 1 статьи 9
Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании
животного мира", по паспорту проекта
_________________________________________________________________________
(полное наименование паспорта проекта)
В случае возникновения вопросов просим обратиться в _________________________
_________________________________________________________________________
(рабочий орган)
Исполнитель: ________________________________________________ ____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Контактные телефоны: _____________________________________________________
Приложение 10
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства
при инвестиционных вложениях
Форма
Договор субсидирования № __
город _________
"_______________" 20__ года
Государственное учреждение "__________________________________", в лице
руководителя управления (или лица его заменяющего на основании приказа)
____________________________________________________________________,
действующего на основании Положения о государственном учреждении
"_____________________________________", именуемое в дальнейшем "Рабочий
орган", с одной стороны, и _______________________________________________
в лице _________________________________________________________________,
действующего на основании ______________________________________________,
именуемый в дальнейшем "Инвестор" с другой стороны, совместно именуемые
Стороны, а по отдельности Сторона либо как указано выше, заключили настоящий
Договор инвестиционного субсидирования (далее – Договор) о нижеследующем.
Глава 1. Общие положения
1. Основаниями для заключения настоящего Договора являются:
1) Правила субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях, утвержденные в соответствии с подпунктом 47-2) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Правила субсидирования);
2) Решение рабочего органа № ___ от "___" __________ 20__ года.
Глава 2. Термины и определения
2. В настоящем Договоре используются понятия, указанные в Правилах субсидирования.
Глава 3. Предмет Договора
3. По условиям настоящего Договора Рабочий орган осуществляет инвестиционное субсидирование части расходов Инвестора на следующих условиях:
Паспорт проекта (согласно Правилам субсидирования)
Общий размер инвестиционных вложений Инвестора
по инвестиционному проекту
Размер инвестиционных субсидий
Номер решения рабочего органа
Дата решения рабочего органа

жобасының паспорты бойынша инвестициялық жобаның "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 47-2) тармақшасына сәйкес бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларының шарттарына сәйкестігі/сәйкес еместігі жөніндегі жұмыс органының шешімі туралы хабардар етеміз.
Сұрақтар туындаған жағдайда ____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(жұмыс органы)жүгінуіңізді сұраймыз.
Орындаушы: _________________________________________ _________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Байланыс телефондары: ________________________________________
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
Нысан
№__ субсидиялау шарты
_______ қаласы
20___ жылғы "__" _______
Бұдан әрі "Жұмыс органы" деп аталатын "______________________" мемлекеттік мекемесінің атынан "_____________________________" мемлекеттік мекемесі туралы ереже негізінде әрекет ететін басқарма басшысы (немесе бұйрық негізінде оны алмастыратын адам) ________________ бір тараптан және бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын, ______________ атынан _____________________ негізінде әрекет ететін _____________________, бірге Тараптар, ал жеке-жеке Тарап деп жоғарыда көрсетілгендей аталатындар төмендегілер туралы осы субсидиялау шартын (бұдан әрі - Шарт) жасасты.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Шартты жасауға мыналар негіз болып табылады:
1) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 47-2) тармақшасына сәйкес бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидалары (бұдан әрі - Субсидиялау қағидалары);
2) Жұмыс органының 20 __ жылғы "____" ______________ №___ шешімі.
2-тарау. Терминдер мен айқындамалар
2. Осы шартта Субсидиялау қағидаларында көрсетілген ұғымдар пайдаланылады.
3-тарау. Шарттың мәні
3. Осы Шарттың талаптары бойынша Жұмыс органы Инвестор шығыстарының бір бөлігін субсидиялауды мынадай шарттармен жүзеге асырады:
Жобаның паспорты (Субсидиялау қағидаларына сәйкес)
Инвестициялық жоба жөніндегі инвестордың инвестициялық салымдарының жалпы мөлшері
субсидиялардың мөлшері
Жұмыс органы шешімінің нөмірі
Жұмыс органы шешімінің күні

4. Субсидирование производится за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете в качестве целевого текущего трансферта бюджета _______________ области (города республиканского значения, столицы) на соответствующий финансовый год.
Глава 4. Порядок и условия перечисления средств Инвестору
5. Сумма субсидий в размере __________ (______) тенге перечисляется Рабочим органом на расчетный счет Инвестора.
6. Отсчет срока субсидирования начинается с момента вступления настоящего Договора в силу.
7. Стороны в рамках настоящего Договора согласились, что в случае, если день платежа приходится на нерабочий или праздничный день, платеж производится на следующий за ним рабочий день.
8. Субсидии выплачиваются Инвестору согласно паспортам проектов, указанным в Правилах субсидирования.
9. Субсидии выплачиваются по инвестиционным вложениям Инвестора на приобретение новой, ранее неиспользованной техники.
10. Все операции производятся в национальной валюте – тенге.
Глава 5. Права и обязанности Сторон
11. Инвестор вправе использовать оборудование и технику для других видов деятельности в случае сезонного простоя при условии предварительного письменного уведомления Рабочего органа.
12. Инвестор обязан:
1) своевременно и в полном объеме исполнять условия Правил субсидирования;
2) своевременно и в полном объеме исполнять свои обязательства по Договору;
3) своевременно предоставлять по запросу Рабочего органа документы и информацию, связанные с исполнением настоящего Договора;
4) предоставить Рабочему органу доступ для осмотра объекта Инвестора и удостоверения в достижении загруженности производственных мощностей;
5) в случае начала процедуры своей ликвидации, реабилитации или банкротства, а также, если деятельность Инвестора приостановлена в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан незамедлительно информировать в письменном виде Рабочий орган;
6) не передавать и не раскрывать информацию об условиях и реализации настоящего Договора третьим лицам без предварительного письменного согласия Сторон;
7) использовать строго по целевому назначению и не отчуждать технику, машины и (или) оборудования в течение 3 (трех) лет с момента субсидирования;
8) своевременно извещать Рабочий орган обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора.
13. Рабочий орган вправе запрашивать у Инвестора все необходимые документы и информацию о ходе реализации инвестиционного проекта и данного Договора.
14. Рабочий орган обязан:
1) перечислить средства, предусмотренные для субсидирования, указанные в пункте 3 настоящего Договора;

4. Субсидиялау тиісті қаржы жылына _______ облысының (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) нысаналы ағымдағы бюджет трансферті ретіндегі мемлекеттік бюджетінде көзделген қаражат есебінен және шегінде жүргізіледі.
4-тарау. Инвесторға қаражат аудару тәртібі мен шарттары
5. ________ (_______) теңге мөлшеріндегі субсидия сомасын Жұмыс органы Инвестордың есептік шотына аударады.
6. Субсидиялау мерзімін санау осы Шарттың күшіне енген сәтінен бастап басталады.
7. Тараптар осы Шарт шеңберінде, егер төлем күні жұмыс емес күнге немесе мереке күнге сәйкес келсе, төлем олардан кейінгі жұмыс күні жүргізіледі деп келісті.
8. Субсидия Инвесторға Субсидиялау қағидаларында көрсетілген жобалар паспорттарына сәйкес төленеді.
9. Субсидиялар жаңа, бұрын қолданылмаған техниканы сатып алуға арналған Инвестордың инвестициялық салымдары бойынша төленеді.
10. Барлық операциялар ұлттық валюта - теңгемен жүргізіледі.
5-тарау. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
11. Инвестор:
- жабдық пен техниканы Жұмыс органын алдын ала жазбаша хабардар ету шартымен маусымдық жұмыссыз тұру жағдайында қызметтердің басқа түрлері үшін пайдалануға құқылы.
12. Инвестор:
1) субсидиялау қағидаларының шарттарын уақтылы және толық көлемде орындауға;
2) шарт бойынша өзінің міндеттемелерін уақтылы және толық көлемде орындауға;
3) осы Шартты орындауға байланысты құжаттар мен ақпаратты Жұмыс органының сұратуы бойынша уақтылы ұсынуға;
4) жұмыс органына Инвестордың объектісін қарап-тексеру және өндірістік қуаттылықтардың жүктелгеніне көз жеткізу үшін рұқсат беруге;
5) өзіне қатысты жою, оңалту немесе банкроттық рәсім басталған жағдайда, сондай-ақ, егер Инвестордың қызметі Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес уақытша тоқтатылған жағдайда, Жұмыс органын жазбаша түрде дереу хабардар етуге;
6) осы Шарттың талаптары мен оны іске асыру жөніндегі ақпаратты үшінші тұлғаларға Тараптардың алдын ала жазбаша келісімінсіз бермеуге және ашпауға;
7) субсидияланған сәттен бастап 3 (үш) жыл ішінде техниканы, машинаны және (немесе) жабдықты қатаң түрде нысаналы мақсатта пайдалануға және иеліктен шығармауға;
8) жұмыс органын осы Шарттың талаптарын орындауға әсер ететін барлық мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуге міндетті.
13. Жұмыс органы Инвестордан инвестициялық жоба мен осы Шартты іске асыру барысы туралы барлық қажетті құжаттар мен ақпаратты сұратуға құқылы.
14. Жұмыс органы:
1) осы Шарттың 3-тармағында көрсетілген субсидиялау үшін көзделген қаражатты аударуға;

2) проводить мониторинг не отчуждения и целевого использования инвестором приобретенной техники, машин и (или) оборудования в течение 3 (три) лет с момента субсидирования;
3) проводить мониторинг действия/бездействия объекта субсидирования в течение одного календарного года с момента ввода в эксплуатацию;
4) проводить мониторинг достижения/недостижения выхода объекта субсидирования на проектную мощность в размере не менее 30 (тридцати) % в сроки, предусмотренные бизнес-планом.
Глава 6. Ответственность Сторон
15. Стороны по настоящему Договору несут ответственность за неисполнение и (или) ненадлежащее исполнение обязательств, вытекающих из Договора, в соответствии с Договором и законодательством Республики Казахстан.
Глава 7. Срок действия Договора
16. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания и действует до выполнения Сторонами своих обязательств в полном объеме.
Глава 8. Обстоятельства непреодолимой силы
17. Стороны освобождаются от ответственности за неисполнение, либо ненадлежащее исполнение своих обязанностей по настоящему Договору, если невозможность исполнения явилась следствием обстоятельств непреодолимой силы.
18. При наступлении обстоятельств непреодолимой силы, Сторона, для которой создалась невозможность исполнения ее обязательств по настоящему Договору, должна своевременно в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента наступления известить другую Сторону о таких обстоятельствах. При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы подтверждаются соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
19. При отсутствии своевременного извещения, Сторона возмещает другой Стороне вред, причиненный не извещением или несвоевременным извещением.
20. Наступление обстоятельств непреодолимой силы может увеличивать срок исполнения настоящего Договора на период их действия.
21. Если такие обстоятельства будут продолжаться более трех месяцев подряд, то любая из Сторон может отказаться от дальнейшего исполнения обязательств по настоящему Договору.
Глава 9. Разрешение споров
22. Стороны должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
23. Если после таких переговоров Стороны не могут разрешить спор по настоящему Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в судебном порядке, установленного законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Обмен корреспонденцией
24. Любая корреспонденция, отправляемая Сторонами друг другу в рамках настоящего Договора, представляется в письменной форме и рассматривается в течение 10 (десяти) календарных дней с момента получения Сторонами корреспонденции с отметкой о вручении.

2) инвестор сатып алған техника, машина және (немесе) жабдықты субсидиялау сәтінен бастап 3 (үш) жыл ішінде иеліктен шығарылмауына және мақсатты пайдаланылуына мониторинг жүргізуге;
3) субсидиялау объектісінің пайдалануға берілген сәттен бастап күнтізбелік бір жыл ішінде жұмыс істегеніне/жұмыссыз тұрғанына мониторинг жүргізуге;
4) субсидиялау объектісінің бизнес-жоспарда көзделген мерзімдерде кемінде 30 (отыз) % мөлшеріндегі жобалық қуатқа жеткеніне/жетпегеніне мониторинг жүргізуге міндетті.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
15. Осы Шарт бойынша Тараптар Шартқа және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес, Шарттан туындайтын міндеттемелерді орындамағаны және (немесе) тиісінше орындамағаны үшін жауапкершілік артады.
7-тарау. Шарттың қолданылу мерзімі
16. Осы Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Тараптар өз міндеттемелерін толық көлемде орындағанға дейін әрекет етеді.
8-тарау. Бой бермейтін күш жағдайы
17. Тараптар, егер орындай алмау еңсерілмейтін күштің мән-жайлары салдарынан болса, осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағаны, не тиісінше орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады.
18. Бой бермейтін күштің мән-жайларының басталуынан Тараптар осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындай алмаса, басталу сәтінен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде екінші Тарапты осындай мән-жайлар туралы уақтылы хабардар етуі тиіс. Бұл ретте еңсерілмейтін күштің мән-жайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуы тиіс.
19. Уақтылы хабарламаған жағдайда, Тараптар екінші Тарапқа хабарламау немесе уақтылы хабарламаудан келтірілген зиянды өтейді.
20. Еңсерілмейтін күштің мән-жайларының басталуы олардың әрекет ету кезеңіне осы Шарттың орындалу мерзімін ұлғайтуға алып келеді.
21. Егер осындай жағдайлар қатарынан үш ай бойы жалғасатын болса, онда кез келген Тарап осы Шарт бойынша міндеттемелерін одан әрі орындаудан бас тарта алады.
9-тарау. Дауларды шешу
22. Тараптар тікелей келіссөздер процесінде Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсаулары тиіс.
23. Егер мұндай келіссөздерден кейін Тараптар осы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешілуін талап ете алады.
10-тарау. Хат-хабар алмасу
24. Осы Шарт шеңберінде Тараптардың бір-біріне жіберетін кез келген хат-хабарлары жазбаша түрде беріледі және қарау үшін тапсыру туралы белгісі бар хат-хабар Тараптар алған сәттен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде қаралады.

25. Корреспонденция считается представленной или направленной, если оформлена надлежащим образом (корреспонденция представлена на бланке или скреплена печатью (при наличии), подписана руководителем и имеет регистрационной номер, дату), вручена лично, доставлена по почте (заказным письмом с уведомлением) или курьерской связью по адресу участвующей Стороны.
Глава 11. Конфиденциальность
26. Настоящим Стороны соглашаются, что информация, касающаяся условий настоящего Договора, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная ими в ходе заключения и исполнения настоящего Договора, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам за исключением случаев, прямо предусмотренных в настоящем Договоре и действующем законодательстве Республики Казахстан.
27. Передача конфиденциальной информации третьим лицам, опубликование или иное ее разглашение Стороной возможны в случаях, прямо предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
28. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера, для сохранения конфиденциальности наличия и условий настоящего Договора. Должностные лица и работники Сторон не разглашают либо не передают третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Договора.
29. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Договора, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможного вреда, понесенного другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
30. Инвестор подписанием настоящего Договора предоставляет согласие Рабочему органу, на размещение сведений, полученных об Инвесторе в рамках настоящего Договора в средствах массовой информации.
Глава 12. Заявления, гарантии и согласия
31. Инвестор заявляет и гарантирует следующее:
Инвестор подтверждает, что заверения и гарантии, указанные в настоящем Договоре, правдивы и соответствуют действительности.
32. Инвестор заверяет и гарантирует что:
1) инвестору неизвестно ни о каких обстоятельствах, которые могут оказать негативный эффект на его бизнес, его финансовое положение, активы и способность отвечать по своим обязательствам;
2) также Инвестор подтверждает, что его компетенция позволяет заключать настоящий Договор лицу, который подписывает настоящий Договор.

25. Хат-хабар тиісті түрде рәсімделген жағдайда (хат-хабар бланкіде ұсынылса немесе мөрмен (бар болса) куәландырылса, басшының қолы қойылса және тіркеу нөмірі, күні көрсетілсе тиісті түрде рәсімделген болып саналады), қолға табысталса, почта арқылы жеткізілсе (хабарламасы бар тапсырыс хатпен) немесе қатысушы Тараптың мекенжайына курьерлік байланыс арқылы жеткізілсе, тиісті түрде ұсынылған немесе жіберілген болып саналады.
11-тарау. Құпиялылық
26. Осымен Тараптар осы Шарттың талаптарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ қаржылық, коммерциялық және олар осы Шартты жасасу және орындау кезінде алған өзге де ақпарат құпия болып табылатынымен және осы Шартта және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында тікелей көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайтынымен келіседі.
27. Тараптың құпия ақпаратты үшінші тұлғаларға беруі, жариялауы немесе оны өзге де жария етуі осы Шартпен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тікелей көзделген жағдайда ғана мүмкін болады.
28. Тараптар осы Шарттың болуы мен талаптарының құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті шараларды, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды адамдары мен қызметкерлері осы Шартты іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етпейді не үшінші тұлғаларға бермейді.
29. Қандай да бір Тарап осы Шарттың талаптарын бұза отырып, құпия ақпаратты жария еткен не таратқан жағдайда, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші Тарапқа келтірілген зиянды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделгендей жауапкершілікте болады.
30. Инвестор осы Шартқа қол қоюмен Жұмыс органының бұқаралық ақпарат құралдарында осы Шарт аясында Инвестор туралы алынған мәліметтерді орналастыруына келісім береді.
12-тарау. Мәлімдеулер, кепілдіктер және келісім берулер
31. Инвестор мыналарды мәлімдейді және кепілдік береді:
1) инвестор осы Шартта көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктер шынайы және шындыққа сәйкес келетінін растайды;
2) жұмыс органы көрсетілген мәлімдеулер мен кепілдіктердің шынайылығын тексеруге міндетті емес.
12.2 Инвестор:
1) инвесторға оның бизнесіне, оның қаржылық жағдайына, активтері мен өзінің міндеттемелері бойынша жауап беру қабілетіне жағымсыз әсер етуі мүмкін қандай да болмасын мән-жайлардың мәлім емес екендігін мәлімдейді және оған кепілдік береді;
2) сондай-ақ Инвестор оның құзыреті осы Шартқа қол қоятын адамға осы Шартты жасасуға мүмкіндік беретінін растайды.
32. Инвестор осы Шартты жасасу кезінде осы Шартты бұзуға себеп болатын, оны жарамсыз деп танитын негіздердің жоқтығын растайды.

33. Инвестор подтверждает, что на момент заключения настоящего Договора отсутствуют основания, которые могут послужить причиной расторжения настоящего Договора, признания его не действительным.
34. Инвестор заявляет и подтверждает, что вся информация, а также вся документация, переданная (предоставленная) точна и соответствует действительности.
Глава 13. Заключительные положения
35. Положения настоящего Договора подлежат изменению и (или) дополнению. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон.
36. Настоящий Договор составлен в 2 (двух) экземплярах на государственном и русском языках, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
Глава 14. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Рабочий орган:
Инвестор:
________________
________________
Приложение 11
к Правилам субсидирования
по возмещению части расходов,
понесенных субъектом
рыбного хозяйства
при инвестиционных вложениях
Форма
Сведения об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
Отчетный период: ________________ 20___ года (квартал/год)
Дата и номер приказа, (постановления), которым утверждена форма: в соответствии
с Правилами субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом
рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях, утвержденными в соответствии
с подпунктом 47-2) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан
"Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира".
Периодичность: ежеквартальная, годовая
Круг лиц, представляющих: местный исполнительный орган областей, городов
республиканского значения и столицы в области рыбного хозяйства
Куда представляется: Министерство экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартальная - не позднее 5 числа месяца, следующего
за отчетным месяцем;
годовая - не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
"____" ___________ 20__ года
Наименование государственного органа _____________________________
Наименование субсидий __________________________________________
Период предоставления сведений __________________________________
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета ________________
_______________________________________________________________
(наименование бюджетной программы)
_______________________________________________________________
(код бюджетной программы (подпрограммы)
№ п/п
Наименование инвестора
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер инвестора
Параметры проекта
Наименование паспорта проекта
Производственные показатели (производственная мощность)
текущая
при выходе на проектную мощность
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
в натуральном выражении, тонн
в стоимостном выражении, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Количество постоянных рабочих мест
Общая стоимость проекта тысяч тенге
Доля возмещения, процент
Сумма выплаченных субсидий, тысяч тенге
Дата ввода в эксплуатацию, число / месяц/год
Дата и номер решения рабочего органа, число/месяц/год
всего
в том числе подлежало субсидированию
9
10
11
12
13
14
15
Аким ______________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Первый руководитель администратора бюджетных программ нижестоящего бюджета
___________________________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)) (подпись)
Место для печати (при наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора сведений об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях
Настоящее пояснение детализирует заполнение формы по сведениям об освоении субсидий на возмещение части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях.

33. Инвестор барлық ақпарат, сондай-ақ берілген (ұсынылған) барлық құжаттама дәл және шындыққа сай екенін мәлімдейді және растайды.
13-тарау. Қорытынды ережелер
34. Осы Шарттың ережелері өзгертілуі және (немесе) толықтырылуы тиіс. Тараптар үшін тек Тараптардың келісімімен жазбаша түрде жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған өзгерістер мен толықтырулар ғана жарамды және міндетті болып танылады.
35. Осы Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде Тараптардың әрқайсысы үшін бір-бір данадан 2 (екі) данада жасалды.
14-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолтаңбалары
Жұмыс органы:
Инвестор:
________________
________________
Инвестициялық салымдар
кезінде балық шаруашылығы
субъектісі шеккен шығыстардың
бір бөлігін өтеу бойынша
субсидиялау қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы мәлімет
Есептік кезең: 20___ жылғы ________________ (тоқсан/жыл)
Нысанды бекіткен бұйрықтың (қаулының) күні мен нөмірі: "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 47-2) тармақшасына сәйкес бекітілген Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларына сәйкес.
Кезеңділігі: тоқсан сайын, жыл сайын
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың балық шаруашылығы саласындағы жергілікті атқарушы органы
Қайда ұсынады: Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын - есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-інен кешіктірмей;
жылдық есеп - есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей. 20__ жылғы "___" _________________
Мемлекеттік органның атауы _____________________________
Субсидиялар атауы __________________________________________
Мәліметтерді ұсыну кезеңі ______________________________________
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражат сомасы ________________
_____________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның атауы)
__________________________________________________________________
(бюджеттік бағдарламаның (кіші бағдарламаның) коды)
Р/с №
Инвестордың атауы
Инвестордың жеке сәйкестендіру нөмірі/ бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Жоба параметрлері
Жоба паспортының атауы
Өндірістік көрсеткіштер (өндірістік қуат)
ағымдағы
при выходе на проектную мощность
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
заттай мәнде, тонна
құндық мәнде, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Тұрақты жұмыс орындарының саны
Жобаның жалпы құны, мың теңге
Өтеу үлесі, пайыз
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
Пайдалануға берілген күні, күні/айы/жылы
Жұмыс органы шешімінің күні және нөмірі, күні/айы/жылы
барлығы
оның ішінде субсидиялауға жататыны
9
10
11
12
13
14
15
Әкім _________________________________________ _____________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы)
Бірінші басшы - төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының әкімшісі
_______________________________________ _____________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі) (қолы) (қолы)
Мөр (бар болса) орны
_______________________________________________ ________________
Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы мәліметтерді жинақтауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Осы түсіндірме инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеуге арналған субсидиялардың игерілуі туралы мәлімет нысанының толтырылуын нақтылайды.

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указывается наименование инвестора.
3. В графе 3 указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер инвестора.
4. Данные в графе 4 заполняются в соответствии с приложениями 1, 2 настоящих Правил.
5. В графах 5, 6, 7, 8 указывается производственная мощность предприятия на основании статистической отчетности инвестора и первичных документов, подтверждающих сбыт произведенной продукции по видам в натуральном и стоимостном выражении.
6. В графе 9 указывается количество постоянных рабочих мест.
7. В графах 10, 11 указывается общая стоимость проекта всего, в том числе подлежащая субсидированию.
8. В графе 12 указывается доля возмещения в соответствии с паспортом инвестиционного проекта.
9. В графе 13 указывается сумма выплаченных субсидий.
10. В графе 14 указывается дата ввода в эксплуатацию инвестиционного проекта.
11. В графе 15 указывается дата и номер решения рабочего органа.

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі;
2. 2-бағанда инвестордың атауы көрсетіледі;
3. 3-бағанда инвестордың жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі;
4. 4-бағандағы деректер осы Қағидаларға 1, 2-қосымшаларға сәйкес толтырылады.
5. 5, 6, 7, 8-бағандарда инвестордың статистикалық есептілігі және заттай және құндық мәнде өндірілген өнімдерді түрлері бойынша өткізуді растайтын бастапқы құжаттар негізіндегі кәсіпорынның өндірістік қуаты көрсетіледі.
6. 9-бағанда тұрақты жұмыс орындарының саны көрсетіледі;
7. 10, 11-бағандарда жобаның жалпы құны, оның ішінде субсидиялауға жататыны көрсетіледі.
8. 12-бағанда инвестициялық жобаның паспортына сәйкес өтеу үлесі көрсетіледі.
9. 13-бағанда төленген субсидиялар сомасы көрсетіледі.
10. 14-бағанда инвестициялық жобаны пайдалануға енгізу күні көрсетіледі.
11. 15-бағанда Жұмыс органы шешімінің күні мен нөмірі көрсетіледі.