О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 76 "Об утверждении Правил организации деятельности акцизного поста"
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 14 апреля 2022 года № 412. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 апреля 2022 года № 27574.
Примечание ИЗПИ!
Утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 09.10.025 № 586 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 76 "Об утверждении Правил организации деятельности акцизного поста" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16361) следующие изменения:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 3) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах организации деятельности акцизного поста, утвержденных указанным приказом:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила организации деятельности акцизного поста (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и определяют порядок организации деятельности акцизных постов.
2. Акцизные посты устанавливаются на территории налогоплательщика, осуществляющего производство этилового спирта и алкогольной продукции (кроме пивоваренной продукции), бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива и табачных изделий.";
часть третью пункта 6 изложить в следующей редакции:
"По результатам нахождения на акцизном посту заполняется акт посещения акцизного поста производителя этилового спирта и алкогольной продукции или акт посещения акцизного поста производителя бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.";
в пункте 7:
в подпункте 2):
абзац второй изложить в следующей редакции:
"функционированием контрольных приборов учета в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 4 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота этилового спирта и алкогольной продукции" и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2016 года № 126 "Об утверждении Правил и требованиями по оснащению резервуаров производственных объектов производителей нефтепродуктов, баз нефтепродуктов и автозаправочных станций (кроме автозаправочных станций передвижного типа) контрольными приборами учета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13607);";
абзацы четырнадцатый и пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"кранов (вентилей) впускных и (или) выпускных трубопроводов организаций, осуществляющих компаундирование бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива;
кранов отпуска (реализации) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) движением готовой продукции, учетно-контрольных марок или средств идентификации.";

"Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 76 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2022 жылғы 14 сәуірдегі № 412 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 14 сәуірде № 27574 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 76 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілiмінде № 16361 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
""Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларында:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және акциз бекеттерінің қызметін ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. Акциз бекеттері этил спирті мен алкоголь өнімін (сыра қайнату өнімінен басқа), бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды және темекі бұйымдарын өндіруді жүзеге асыратын салық төлеушінің аумағына орнатылады.";
6-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Акциз бекетінде болу нәтижесі бойынша осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша этил спиртін және алкоголь өнімдерін өндірушінің акциз бекетінде болу актісі немесе бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды өндірушінің акциз бекетінде болу актісі толтырылады.";
7-тармақта:
2) тармақшада:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Этил спирті мен алкоголь өнімінің өндірілуін және айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 16 наурыздағы № 126 бұйрығымен бекітілген "Мұнай өнімдерін өндірушілердің өндірістік объектілерінің, мұнай өнімдері базаларының резервуарларын және автожанармай құю станцияларын (жылжымалы үлгідегі автожанармай құю станцияларынан басқа) есепке алатын бақылау аспаптарымен жарақтандыру қағидалары мен талаптарына" (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілiмінде № 13607 болып тіркелген) сәйкес есепке алудың бақылау аспаптарының жұмысын;";
он төртінші және он бесінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
"бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды араластыруды жүзеге асыратын ұйымдардағы кіргізу және (немесе) шығару құбыр желілері крандарының (бұрандаларының);
Бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды босату (өткізу) крандарының пломбалануын;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) дайын өнімнің, есепке алу-бақылау маркаларының немесе сәйкестендіру құралдарының қозғалысын бақылауды жүзеге асырады.";

абзац девятый подпункта 4) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"краны отпуска (реализации) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Должностное лицо на следующий рабочий день после нахождения на акцизном посту посредством информационной системы обеспечивает передачу в Комитет отчета по объемам производства и реализации этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) по акцизному посту по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, отчета об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, отчета об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
- Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Приложение 1 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 412
Приложение 1
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Акт посещения акцизного поста производителя этилового спирта и алкогольной продукции
Таблица 1
Дата
Время начала посещения
Заводской номер контрольного прибора учета (далее - КПУ)
Функционирование КПУ
Показания КПУ по производству этилового спирта (в декалитрах)
Да
Нет
Водный
Безводный
1
2
3
4
5
6
7
8
Продолжение таблицы
Показания КПУ по производству алкогольной продукции
Место опломбирования
Количество наложенных пломб
Номер одноразовой контрольной пломбы
Номер Линий
Вид алкогольной продукции
Объем V (литр)
Бутылках
9
10
11
12
13
14
15
Продолжение таблицы
Наличие пломб
Наличие учетно-контрольной марки на готовой продукции
Время окончания посещения
Фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) должностного лица
Подпись должностного лица
Да
Нет
Есть
Нет
Нет
16
17
18
19
20
21
22
Акт посещения акцизного поста производителя бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.
Таблица 2
Дата
Время начала посещения
Заводской номер КПУ
Функционирование КПУ
Данные КПУ по производству, реализации (отгрузке) бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива
Место опломбирования
Количество наложенных пломб
Да
Нет
КПУ (расходомер, уровнемер)
вид нефтепродукта
тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Продолжение таблицы
Номер одноразовой контрольной пломбы
Наличие пломб
Время окончания посещения
Фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) должностного лица
Подпись должностного лица
Да
Нет
12
13
14
15
16
17
Приложение 2 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 412
Приложение 2
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Акт снятия остатков отдельных видов подакцизных товаров
Мною (нами) ____________________________________________________________
________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность работника(ов) органа государственных доходов) в присутствии
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика (бизнес-идентификационный номер), фамилия,
имя, отчество(если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
представителя налогоплательщика (индивидуальный идентификационный номер)
произведено снятие остатков
Вид подакцизных товаров
За период (дата, время)
Количество (декалитр, тысяч штук, тонн)
Примечание (для алкогольной продукции - декалитр, для табачных изделий – тысяч штук, для бензина, дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива – тонн)
Начало
Завершение
1
2
3
4
5
6
1
Этиловый спирт
2
Алкогольная продукция (кроме пивоваренной продукции), в том числе по видам алкогольной продукции
3
Бензин (за исключением авиационного) (в том числе по видам)
4
Дизтопливо
5
Газохол, бензанол, нефрас, смесь легких углеводов, экологическое топливо
6
Табачные изделия, в том числе по видам табачных изделий
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
работника органа государственных доходов
_______________________________________________________________ _________
(подпись) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) работника органа государственных доходов
_______________________________________________________________ _________
(подпись) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Уполномоченного представителя предприятия
_______________________________________________________________ _________
(подпись) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Уполномоченного представителя предприятия
______________________________________________________ _________ (подпись)
Приложение 3 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 412
Приложение 3
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Акт опломбирования и/или снятия пломбы
_______________________
(дата и время составления)
__________________
(место составления)
Мною (нами) ______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
должность работника (ов) органа государственных доходов) в присутствии
__________________________________________________________________________
(наименование налогоплательщика (бизнес идентификационный номер (далее-БИН),
Фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
представителя налогоплательщика (индивидуальный идентификационный номер
(далее-ИИН)) произведено опломбирование и (или) снятие пломбы
__________________________________________________________________________
(место опломбирования)
__________________________________________________________________________
(номер одноразовой контрольной пломбы, количество наложенных пломб)
Ответственность за сохранность пломбы несет налогоплательщик.
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
работника органа государственных доходов
______________ ___________________________________________________________
(подпись) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) работника органа государственных доходов
________________ _________________________________________________________
(подпись) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) уполномоченного представителя предприятия
_________________________________________________________________________
(подпись) Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем
личность) уполномоченного представителя предприятия
_______________ _________________________________________________ (подпись)
Приложение 4 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 412
Приложение 4
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Отчет по объемам производства и реализации этилового спирта и (или) алкогольной
продукции (кроме вина наливом)
по акцизному посту по состоянию на _______20 ____года
Бизнес идентификационный номер (далее- БИН) предприятия производителя
Наименование предприятия производителя этилового спирта и алкогольной продукции
Остаток продукции на начало дня
Произведено этилового спирта алкогольной продукции в отчетном периоде
Показания контрольных приборов учета спирта
Вид
Наименование продукции
Бутылки (штук) (для алкогольной продукции разлитой в бутылки)
Емкость бутылок (для алкогольной продукции разлитой в бутылки)
В де ка литрах
Номер контрольного спиртоизмеряющего аппарата
Водного
Безводного
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы
Показания контрольных приборов учета алкогольной продукции
Номер Линии розлива
Начало дня
На конец дня
V-(литр)
Бутылок
Зафиксировано учетно-контрольных марок оборудованием технического зрения
V-(литр)
Бутылок
Зафиксировано учетно-контрольных марок оборудованием технического зрения
13
14
15
16
17
18
19
Продолжение таблицы
Поступило со стороны или возврат ранее реализованной продукции
Отгружено этилового спирта и алкогольной продукции юридическому или физическому лицу в отчетном периоде
Вид прихода (со стороны или возврат)
По видам
Емкость бутылок (для алкогольной продукции разлитой в бутылки)
В декалитрах
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер поставщика
Наименование юридического или физического лица поставщика
Вид
Бутылки в штуках (для алкогольной продукции разлитой в бутылки)
Емкость бутылок (для алкогольной продукции разлитой в бутылки)
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Продолжение таблицы
Отгружено этилового спирта и алкогольной продукции юридическому или физическому лицу в отчетном периоде
Остаток продукции на конец дня
В декалитрах
Индивидуальный идентификационный номер / бизнес идентификационный номер получателя
Наименование юридического или физического лица получателя
29
30
31
32
Исполнитель:
________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
контактный телефон
пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме по объемам производства
и реализации этилового спирта
и (или) алкогольной продукции
(кроме вина наливом) по акцизному посту
Пояснение по заполнению формы
"Отчет по объемам производства и реализации этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) по акцизному посту"

8-тармақтың 4) тармақшасының тоғызыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды босату (өткізу) крандарына пломба салуға.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Лауазымды тұлға акциз бекетінде егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсен кейінгі жұмыс күні осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша акциз бекеті бойынша (толысылған шараптан басқа) этил спирті және (немесе) алкоголь өнімдерін өндіру мен өткізу көлемдері бойынша есепті, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бензинді (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемдері туралы есепті, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемдері туралы есепті ақпараттық жүйе арқылы Комитетке беруді қамтамасыз етеді.";
1, 2, 4, 5, 6, 7-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2, 4, 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымшасының орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 412 бұйрығына
1-қосымша
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
1-қосымша
нысан
Этил спирті мен алкоголь өнімдерін өндірушінің акциз бекетінде болу актісі
1-кесте
Күні
Бастапқы болу уақыты
Есепке алу бақылау аспабының (бұдан әрі - ЕБА) зауыттық нөмірі
ЕБА-ның жұмыс істеуі
Этил спиртінің өндірісі бойынша ЕБА көрсеткіші (декалитрде)
Иә
Жоқ
Сулы
Сусыз
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
Алкоголь өнімінің өндірісі бойынша ЕБА көрсеткіші
Пломба қойылған орын
Қойылған пломбалар саны
Бір жолғы бақылау пломбасының нөмірі
Желінің №
Алкоголь өнімінің түрі
Көлемі V (литр)
Бөтелкеде
9
10
11
12
13
14
15
Кестенің жалғасы
Пломбаның бар болуы
Дайын өнімдегі есепке алудың бақылау таңбасының бар болуы
Болу уақытының аяқталуы
Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Лауазымды адамның қолы
Иә
Жоқ
Бар
Жоқ
21
22
16
17
18
19
20
Бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды өндірушінің акциз бекетінде болу актісі
2-кесте
Күні
Бастапқы болу уақыты
ЕБА -ның зауыттық нөмірі
ЕБА -ның жұмыс істеуі
Бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынының, газохол, бензанол, мұнай еріткіші, жеңіл көмірсулардың қоспалары, экологиялық отын өндірісі, өткізу (тиеп жөнелту) бойынша ЕБА мәліметі
Пломба қойылған орын
Қойылған пломбалар саны
Иә
Жоқ
ЕБА (шығын өлшегіштер, деңгей өлшегіштер)
Мұнай өнімінің түрі
Тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Кестенің жалғасы
Бір жолғы бақылау пломбасының нөмірі
Пломбаның бар болуы
Болу уақытының аяқталуы
Лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Лауазымды адамның қолы
Иә
Жоқ
12
13
14
15
16
17
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 412 бұйрығына
2-қосымша
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
нысан
Акцизделетін тауарлардың жекелеген түрлерінің қалдығын алу актісі
Мен (бізбен)_____________________________________________________________________
(мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің (қызметкерлерінің) тегі, аты, әкесінің аты (егер
ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) лауазымы)
________________________________________________________________________________
(салық төлеушінің атауы (бизнес сәйкестендіру нөмірі), салық төлеуші өкілінің тегі, аты,
әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) (жеке сәйкестендіру
нөмірі) қатысуымен қалдығын алу жүргізілді.
Акцизделетін тауарлардың түрі
Кезеңі (күні, уақыты)
Саны (декалитр, мың дана, тонна)
Ескерту (алкоголь өнімі үшін- декалитр, темекі өнімдері үшін – мың дана, бензин, дизель отыны, газохол, бензанол, мұнай еріткіші, жеңіл көмірсулардың қоспалары, экологиялық отын үшін – тонна)
Басталды
Аяқталды
1
2
3
4
5
6
1
Этил спирті
2
Алкоголь өнімі (сыра қайнату өнімінен басқа), оның ішінде алкоголь өнімдерінің түрлері бойынша
3
Бензин (авиациалық бензиннен басқа) (оның ішінде түрлері бойынша)
4
Дизель отыны
5
Газохол, бензанол, мұнай еріткіші, жеңіл көмірсулардың қоспалары, экологиялық отын
6
Темекі өнімдері, оның ішінде темекі өнімдерінің түрлері бойынша
Мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
__________________________________________________________ _________
(қолы)
Мемлекеттік кірістер органы қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
__________________________________________________________ _________
(қолы)
Кәсіпорынның уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
__________________________________________________________ _________
(қолы)
Кәсіпорынның уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын
құжатта көрсетілсе)
_______________________________________________________ _________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 412 бұйрығына
4-қосымша
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
нысан
Акциздік бекеттің бойынша этил спирті және (немесе) алкоголь өнімінің (толысылған шараптан басқа) өндірісі мен өткізу көлемі бойынша есебі 20 __жылғы _______ жағдай бойынша
Өндіруші кәсіпорынның бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі- БСН-і)
Өндіруші кәсіпорынның атауы
Күннің басындағы өнім қалдығы
Есепті кезеңде өндірілген этил спиртімен алкоголь өнімі
Спиртті есепке алудың бақылау аспабының көрсеткіші
Түрі
Өнімнің атауы
Бөтелкеде (дана) (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін)
Бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін)
Декалитр
Спирт көлемін өлшейтін аппараттың нөмірі
Сулы
Сусыз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Продолжение таблицы
Алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының көрсеткіші
Құю желісінің нөмірі
Күннің басына
Күннің соңына
V (литр)
Бөтелке
ЕБТ-ң техникалық көру құралымен тіркелгелгені
V-(литр)
Бөтелке
ЕБТ-ң техникалық көру құралымен тіркелгелгені
13
14
15
16
17
18
19
Басқа жақтан келген немесе бұрын өткізілген өнімді кері қайтару
Есептік кезеңде заңды немесе жеке тұлғаларға жөнелтілген этил спирті мен алкоголь өнімі
Күннің соңындағы өнімнің қалдығы
Кіріс түрі (басқа жақтан келген немесе кері қайтарылған)
Түрлері бойынша
Бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін)
Декалитр
Жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жеткізуші заңды немесе жеке тұлғаның атауы
Түрі
Бөтелке данада (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін)
Бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін)
Декалитр
Алушының ЖСН/ БСН-і
Алушы заңды немесе жеке тұлғаның атауы
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
Орындаушы: ___________________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
байланыс телефон
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысандағы қосымшада келтірілді
Акциздік бекеттің бойынша
этил спирті және (немесе)
алкоголь өнімінің (толысылған
шараптан басқа) өндірісі мен
өткізу көлемі бойынша
есебінің нысанына
қосымша
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме "Акциз бекеті бойынша этил спирті және (немесе) алкоголь өнімінің (толысылған шараптан басқа) өндірісі мен өткізу көлемі бойынша есебі"

1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет по объемам производства и реализации этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) по акцизному посту" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 12 Правил организации деятельности акцизного поста, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений по производству и реализации этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом).
2. Форма заполняется работниками территориальных органов государственных доходов на следующий рабочий день после нахождения на акцизном посту, посредством информационной системы обеспечивает передачу Формы в Комитет.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных представленных предприятиями производителями этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом).
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер строки.
5. В графе 2 Формы указывается бизнес-идентификационный номер предприятия производителя.
6. В графе 3 Формы указывается полное наименование производителя этилового спирта и (или) алкогольной продукции.
7. В графе 4 Формы указывается остаток продукции на начало дня.
8. В графе 5 Формы указывается вид произведенной продукции в отчетном периоде.
9. В графе 6 Формы указывается наименование продукции, произведенной в отчетном периоде.
10. В графе 7 Формы указывается количество бутылок, произведенной в отчетном периоде (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки).
11. В графе 8 Формы указывается емкость бутылок, произведенной в отчетном периоде (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки).
12. В графе 9 Формы указывается объем произведенной продукции в отчетном периоде в декалитрах.
13. В графе 10 Формы указывается номер контрольного спиртоизмеряющего аппарата.
14. В графе 11 Формы указываются показания контрольных приборов учета спирта – "водного".
15. В графе 12 Формы указываются показания контрольных приборов учета спирта – "безводного".
16. В графе 13 Формы указывается номер линии розлива.
17. В графе 14 Формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в V(литр) на начало дня.
18. В графе 15 Формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в бутылках на начало дня.
19. В графе 16 Формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции зафиксированных учетно-контрольных марок оборудованием технического зрения на начало дня.
20. В графе 17 Формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в V(литр) на конец дня.

1. Жалпы ережелер
1. "Акциз бекеті бойынша этил спирті және (немесе) алкоголь өнімінің (толысылған шараптан басқа) өндірісі мен өткізу көлемі бойынша есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Акциз бекетінің қызметін ұйымдастыру қағидаларының 12-тармағына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі мақсаты этил спирті және (немесе) алкоголь өнімінің (толысылған шараптан басқа) өндірісі мен өткізу көлемі бойынша деректерді алу.
2. Нысанды акциз бекетінде болғаннан кейінгі келесі жұмыс күні аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының қызметкері толтырады, Нысанды ақпараттық жүйе арқылы Комитетке беруді қамтамасыз етеді.
3. Нысан этил спирті және (немесе) алкоголь өнімінің (толысылған шараптан басқа) өндіруші кәсіпорындар ұсынған деректердің негізінде толтырылады және ұсынылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысандағы 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысандағы 2-бағанда өндіруші кәсіпорынның бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. Нысандағы 3-бағанда өндіруші кәсіпорынның толық атауы көрсетіледі.
7. Нысандағы 4-бағанда күннің басындағы өнім қалдығы көрсетіледі.
8. Нысандағы 5-бағанда Есепті кезеңде өндірілген өнімнің түрі көрсетіледі.
9. Нысандағы 6-бағанда есепті кезеңде өндірілген өнімнің атауы көрсетіледі.
10. Нысандағы 7-бағанда есепті кезеңде өндірілгені бөтелкенің саны (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) көрсетіледі.
11. Нысандағы 8-бағанда есепті кезеңде өндірілгені бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) көрсетіледі.
12. Нысандағы 9-бағанда есепті кезеңде өндірілген өнімнің көлемі декалитрде көрсетіледі.
13. Нысандағы 10-бағанда бақылау спирт көлемін өлшейтін аппараттың нөмірі көрсетіледі.
14. Нысандағы 11-бағанда спиртті есеп алудың бақылау аспабының көрсеткіші – "сулы" көрсетіледі.
15. Нысандағы 12-бағанда спиртті есепке алудың бақылау аспабының көрсеткіші – "сусыз" көрсетіледі.
16. Нысандағы 13-бағанда құю желісінің нөмірі көрсетіледі.
17. Нысандағы 14-бағанда алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің басындағы көрсеткіші V (литр) көрсетіледі.
18. Нысандағы 15-бағанда алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің басындағы көрсеткіші бөтелкеде көрсетіледі.
19. Нысандағы 16-бағанда ЕБТ-ның техникалық көру құралымен тіркелген алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің басындағы көрсеткіші көрсетіледі.
20. Нысандағы 17-бағанда алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің соңындағы көрсеткіші V (литр) көрсетіледі.

21. В графе 18 Формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции в бутылках на конец дня.
22. В графе 19 Формы указываются показания контрольных приборов учета алкогольной продукции зафиксированных учетно-контрольных марок оборудованием технического зрения на конец дня.
23. В графе 20 Формы указывается вид прихода алкогольной продукции (поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции).
24. В графе 21 Формы указывается вид продукции, поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции.
25. В графе 22 Формы указывается емкость бутылок (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки), поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции.
26. В графе 23 Формы указывается объем продукции в декалитрах, поступившей со стороны или возврат ранее реализованной продукции.
27. В графе 24 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер поставщика.
28. В графе 25 Формы указывается наименование юридического или физического лица поставщика.
29. В графе 26 Формы указывается вид продукции, отгруженного этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) юридическому или физическому лицу в отчетном периоде.
30. В графе 27 Формы указывается количество бутылок в штуках (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки), отгруженной юридическому или физическому лицу в отчетном периоде.
31. В графе 28 Формы указывается емкость бутылок в штуках (для алкогольной продукции, разлитой в бутылки), отгруженной юридическому или физическому лицу в отчетном периоде.
32. В графе 29 Формы указывается объем отгруженной юридическому или физическому лицу в отчетном периоде в декалитрах.

21. Нысандағы 18-бағанда алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің соңындағы көрсеткіші бөтелкеде көрсетіледі.
22. Нысандағы 19-бағанда ЕБТ-ның техникалық көру құралымен тіркелген алкоголь өнімін есепке алудың бақылау аспабының күннің соңындағы көрсеткіші көрсетіледі.
23. Нысандағы 20-бағанда алкоголь өнімнің кіріс түрі (басқа жақтан келген немесе кері қайтарылған) көрсетіледі.
24. Нысандағы 21-бағанда басқа жақтан келген өнімнің немесе бұрын өткізілген өнімді кері қайтару түрлері бойынша көрсетіледі.
25. Нысандағы 22-бағанда басқа жақтан келген немесе бұрын өткізілген өнімді кері қайтарылған бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) көрсетіледі.
26. Нысандағы 23-бағанда басқа жақтан келген өнімнің немесе бұрын өткізілген өнімнің кері қайтарылған көлемі декалитрде көрсетіледі.
27. Нысандағы 24-бағанда жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
28. Нысандағы 25-бағанда жеткізуші заңды және жеке тұлғаның атауы көрсетіледі.
29. Нысандағы 26-бағанда есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға этил спирті және (немесе) алкоголь өнімі (толысылған шараптан басқа) жөнелтілген өнімнің түрі көрсетіледі.
30. Нысандағы 27-бағанда есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға жөнелтілген бөтелкенің саны (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) данада көрсетіледі.
31. Нысандағы 28-бағанда есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға жөнелтілген бөтелкенің сыйымдылығы (бөтелкеге құйылған алкоголь өнімі үшін) данада көрсетіледі.
32. Нысандағы 29-бағанда есепті кезеңде заңды және жеке тұлғаларға жөнелтілген көлемі декалитрде көрсетіледі.

33. В графе 30 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер или бизнес-идентификационный номер получателя.
34. В графе 31 Формы указывается наименование юридического или физического лица получателя.
35. В графе 32 Формы указывается остаток этилового спирта и (или) алкогольной продукции (кроме вина наливом) на конец дня.
Приложение 5 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 412
Приложение 5
к Правилам организации
деятельности акцизного поста
форма
Отчет об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива по состоянию на _______20 ____года
Бизнес идентификационный номер (далее –БИН) производителя
Наименование предприятия производителя
Вид нефтепродукта
Персональный идентификационный номер
Отгружено бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива (в тоннах)
Код операции
Дата сопроводительной накладной
Номер сопроводительной накладной
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Продолжение таблицы
БИН получателя
Наименование предприятия получателя
Адрес поставки бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива
Вид отгрузки (железнодорожный, автотранспорт, трубопровод)
10
11
12
13
Исполнитель:
________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
контактный телефон
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
реализации (отгрузки) бензина
(за исключением авиационного),
дизельного топлива, газохола,
бензанола, нефраса,
смеси легких углеводов,
экологического топлива
Пояснение по заполнению формы
"Отчет об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива"
1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет об объемах реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 12 Правил организации деятельности акцизного поста, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений по объемам реализации (отгрузки) бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.

33. Нысандағы 30-бағанда алушының жеке сәйкестендіру нөмірі немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
34. Нысандағы 31-бағанда алушы заңды және жеке тұлғаның атауы көрсетіледі.
35. Нысандағы 32-бағанда этил спиртінің және (немесе) алкоголь өнімінің (толысылған шараптан басқа) күннің соңындағы өнімнің қалдығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 412 бұйрығына
5-қосымша
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
5-қосымша
нысан
Бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемі туралы есебі 20 __жылғы _______ жағдай бойынша
Өндірушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі -БСН)
Өндіруші кәсіпорынның атауы
Мұнай өнімінің түрі
Дара сәйкестендіру коды
Тиеп жөнелтілген бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отын, газохол, бензанол, мұнай еріткіші, жеңіл көмірсулардың қоспалары, экологиялық отын (тоннада)
Операция коды
Ілеспе жүкқұжатының күні
Ілеспе жүкқұ жатының нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Кестенің жалғасы
Алушының БСН-і
Алушы кәсіпорынның атауы
Бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды жеткізу мекенжайы
Тиеп жөнелту түрі (темір жол, автокөлік, құбыр желісі арқылы)
10
11
12
13
Орындаушы: ___________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
байланыс телефоны
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілді.
Бензинді (авиациялық бензинді
қоспағанда) және дизель
отынын, газохолды, бензанолды,
мұнай еріткішін, жеңіл
көмірсулардың қоспаларын,
экологиялық отынды
өткізу (тиеп жөнелту) көлемі
туралы есебінің нысанына
қосымша
"Бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемі туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. Жалпы ережелер
1. "Бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемі туралы есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларының 12-тармағына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті бензинді (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынын, газохолды, бензанолды, мұнай еріткішін, жеңіл көмірсулардың қоспаларын, экологиялық отынды өткізу (тиеп жөнелту) көлемі бойынша мәліметтерді алу.

2. Форма заполняется работниками территориальных органов государственных доходов на следующий рабочий день после нахождения на акцизном посту, посредством информационной системы обеспечивает передачу Формы в Комитет.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных представленных предприятиями производителями нефтепродуктов.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается номер по порядку.
5. В графе 2 Формы указывается бизнес-идентификационный номер производителя.
6. В графе 3 Формы указывается наименование предприятия производителя.
7. В графе 4 Формы указывается вид бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.
8. В графе 5 Формы указывается персональный идентификационный код.
9. В графе 6 Формы указывается количество отгруженных бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива (в тоннах).
10. В графе 7 Формы указывается код операции.
11. В графе 8 Формы указывается дата сопроводительной накладной.
12. В графе 9 Формы указывается номер сопроводительной накладной.
13. В графе 10 Формы указывается бизнес-идентификационный номер получателя.
14. В графе 11 Формы указывается наименование предприятия получателя.
15. В графе 12 Формы указывается адрес поставки бензина (за исключением авиационного), дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива.
16. В графе 13 Формы указывается вид отгрузки (железнодорожный, автотранспорт, трубопровод).
Приложение 6 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 412
Приложение 6
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
форма
Отчет об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта
табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия
по состоянию на _______20 ____года
Тысяч штук
Произведено табачных изделий
Импорт табачных изделий
Реализация табачных изделий
Всего
Отечественного производства
Импортного производства
На экспорт
1
2
3
4
5
6
7
Исполнитель:
________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
контактный телефон
Пояснение по заполнению формы приведено в приложении к настоящей форме.
Приложение
к форме отчета об объемах
производства, реализации
(в том числе экспорта)
и импорта табачных изделий
предприятиями, производящими
табачные изделия
Пояснение по заполнению формы
"Отчет об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия"

2. Нысанды акциз бекетінде болғаннан кейінгі келесі жұмыс күні аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының қызметкері толтырады, Нысанды ақпараттық жүйе арқылы Комитетке беруді қамтамасыз етеді.
3. Нысан мұнай өндіруші кәсіпорындар ұсынған деректер негізінде толтырылады және ұсынылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында өндірушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында өндіруші кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында бензиннің (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отыны, газахолдың, бензанолдың, мұнай еріткішінің, жеңіл көмірсулар қоспаларының, экологиялық отынның түрі көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында дара сәйкестендіру коды көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында тиеп жөнелтілетін мұнай өнімінің көлемі (тоннада) көрсетіледі
10. Нысанның 7-бағанында операцияның коды көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында ілеспе жүкқұжаттың күні көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында ілеспе жүкқұжаттың нөмірі көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында алушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында алушы кәсіпорынның атауы көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында бензиннің (авиациялық бензинді қоспағанда), дизель отыны, газахол, бензанол, мұнай еріткішінің, жеңіл көмірсулар қоспалары, экологиялық отынды жеткізу мекенжайы көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында тиеп жөнелту түрі (теміржол, автокөлік, құбыржелісі арқылы) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 412 бұйрығына
6-қосымша
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
6-қосымша
нысан
Темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемі туралы есебі 20 __жылғы _______ жағдай бойынша
Мың дана
Өндірілген темекі өнімдері
Темекі өнімдерінің импорты
Темекі өнімдерін өткізу
Барлығы
Отандық өндіріс
Импорт өндірісі
Экспортқа
1
2
3
4
5
6
7
Орындаушы:___________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)
байланыс телефоны
Нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілді
Темекі өнімдерін өндіретін
кәсіпорындардың темекі
өнімдерін өндіру, өткізу (оның
ішінде экспорт) және
импортының көлемдері
туралы есебінің нысанына
қосымша
"Темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемдері туралы есебі" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет об объемах производства, реализации (в том числе экспорта) и импорта табачных изделий предприятиями, производящими табачные изделия" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 12 Правил организации деятельности акцизного поста, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений по производству и импорту табачных изделий.
2. Форма заполняется работниками территориальных органов государственных доходов на следующий рабочий день после нахождения на акцизном посту, посредством информационной системы обеспечивает передачу Формы в Комитет.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных представленных предприятиями, производящими табачные изделия.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается номер по порядку.
5. В графе 2 Формы указывается количество произведенных табачных изделий в тысячах штук.
6. В графе 3 Формы указывается количество импортированных табачных изделий в тысячах штук.
7. В графе 4 Формы указывается общее количество реализованных табачных изделий в тысячах штук.
8. В графе 5 Формы указывается количество реализованных табачных изделий отечественного производства в тысячах штук.
9. В графе 6 Формы указывается количество реализованных табачных изделий импортного производства в тысячах штук.
10. В графе 7 Формы указывается количество реализованных табачных изделий на экспорт в тысячах штук.
Приложение 7 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
- Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 апреля 2022 года № 412
Приложение 7
к Правилам организации
деятельности акцизных постов
форма
Журнал учета производства и реализации подакцизной продукции
Дата
Наименование налогоплательщика
Бизнес идентификационный номер налогоплательщика
Производство и реализация подакцизной продукции (для этилового спирта и алкогольной продукции – декалитр, для табачных изделий – тысяч штук, для бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива, газохола, бензанола, нефраса, смеси легких углеводов, экологического топлива - тонн)
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и подпись ответственного лица производителя подакцизной продукции
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и подпись должностного лица органа государственных доходов
Остаток на начало дня
Произведено за день
Отпущено в производство
Производственные потери
Реализовано за день
Остаток на конец дня
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11

1. Жалпы ережелер
1. "Темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындардың темекі өнімдерін өндіру, өткізу (оның ішінде экспорт) және импортының көлемдері туралы есебі" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Акциздік бекеттің қызметін ұйымдастыру қағидаларының 12-тармағына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті темекі өнімдерін өндіру және импортының көлемі бойынша мәліметтерді алу.
2. Нысанды акциз бекетінде болғаннан кейінгі келесі жұмыс күні аумақтық мемлекеттік кірістер органдарының қызметкері толтырады, Нысанды ақпараттық жүйе арқылы Комитетке беруді қамтамасыз етеді.
3. Нысан темекі өнімдерін өндіретін кәсіпорындар ұсынған деректер негізінде толтырылады және ұсынылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында өндірілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында импортталатын темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында өткізілген темекі өнімдерінің жалпы саны мың данада көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында өткізілген отандық өндірілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында өткізілген импорттық өндірілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында экспортқа өткізілген темекі өнімдерінің саны мың данада көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Қаржы министрінің
2022 жылғы 14 сәуірдегі
№ 412 бұйрығына
7-қосымша
Акциздік бекеттің қызметін
ұйымдастыру қағидаларына
7-қосымша
Акцизделетін өнімдердің өндірісі мен өткізуін есепке алу журналы
Күні
Салық төлеушінің атауы
Салық төлеушінің бизнес сәйкестендіру нөмірі
Акцизделетін өнімдердің өндірісі және өткізуі (этил спирті мен алкоголь өнімі үшін - декалитр, темекі өнімі үшін – мың дана, бензин (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отыны, газохол, бензанол, мұнай еріткіші, жеңіл көмірсулар қоспалары, экологиялық отын үшін – тонна)
Акциз делетін өнімді өндірушінің жауапты адамының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолы
Мемлекеттік кірістер органының лауазымды қыз меткерінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және қолы
Күннің басындағы қалдық
Бір күнде өнді ілгені
Өндір іске жібер ілгені
Өндірістік шығындар
Бір, күнде өткіз ілгені
Күн соңындағы қалдық
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11