Об утверждении Правил субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 7 декабря 2021 года № 375. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2021 года № 25724.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с подпунктом 20-11) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан.
2. Комитету индустрии туризма Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение трех рабочих дней после введения в действие настоящего приказа размещение его на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
3) в течение трех рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Раимкулова
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 7 декабря 2021 года № 375
Правила субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 20-11) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан" и определяют порядок субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2021 жылғы 7 желтоқсандағы № 375 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 желтоқсанда № 25724 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Туризм индустриясы комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық қолданысқа енгізілгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы тармақта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2022 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Раимкулова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
2021 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 375 Бұйрықпен
бекітілген
Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 20-11) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) близкие родственники – родители (родитель), дети, усыновители (удочерители), усыновленные (удочеренные), полнородные и неполнородные братья и сестры, дедушка, бабушка, внуки;
2) пассажир – физическое лицо, не входящее в состав экипажа и перевозимое на воздушном судне в соответствии с договором воздушной перевозки или на иных законных основаниях;
3) пассажирский билет (далее – билет) – документ на перевозку пассажира, выдаваемый авиакомпанией либо его уполномоченными агентами, подтверждающий ознакомление пассажиром с условиями договора воздушной перевозки и заключение между пассажиром и авиакомпанией договора воздушной перевозки;
4) пассажирский купон – часть билета, представленная в виде электронно-цифровой записи или на бумажном носителе (бланк строгой отчетности), удостоверяющая заключение договора воздушной перевозки пассажира и его багажа;
5) маршрутная квитанция – документ (документы), который (которые) являются составляющей частью электронного билета и содержит необходимые сведения (например: фамилию пассажира, маршрут, тариф), уведомления и сообщения;
6) места размещения туристов – гостиницы, мотели, кемпинги, туристские базы, гостевые дома, дома отдыха, пансионаты и другие здания, и сооружения, используемые для проживания туристов и их обслуживания;
7) туристские услуги – услуги, необходимые для удовлетворения потребностей туриста, предоставляемые в период его путешествия и в связи с этим путешествием (размещение, перевозка, питание, экскурсии, услуги инструкторов туризма, гидов), и другие услуги, предусмотренные договором на туристское обслуживание, оказываемые в зависимости от целей поездки, а также услуги, направленные на обеспечение равного (безбарьерного) доступа к инфраструктуре туризма для всех туристов, включая лиц с инвалидностью и маломобильные группы населения (инклюзивный туризм);
8) туристский оператор (далее – туроператор) – физическое или юридическое лицо, осуществляющее туристскую операторскую деятельность, туристскую операторскую деятельность в сфере внутреннего, въездного или выездного туризма;
9) туристский продукт – комплекс всех необходимых туристских услуг, достаточных для удовлетворения потребностей туриста во время путешествия;
10) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий функции государственного управления в области туристской деятельности;
11) туроператорская деятельность в сфере внутреннего туризма – предпринимательская деятельность физических или юридических лиц, имеющих лицензию на данный вид деятельности, по формированию туристского продукта, его продвижению и реализации туристам, постоянно проживающим на территории Республики Казахстан, в том числе через турагентов;

2. Осы Қағидаларда келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жақын туыстар – ата-аналар (ата-ана), балалар, асырап алушылар, асырап алынғандар, ата-анасы бір және ата-анасы бөлек ағалы-інілер мен апалы-сіңлілер (аға-қарындастар), ата, әже, немерелер;
2) жолаушы – экипаж құрамына кірмейтін және әуемен тасымалдау шартына сәйкес немесе өзге де заңды негіздерде әуе кемесімен тасымалданатын жеке адам;
3) жолаушы билеті (бұдан әрі – билет) – жолаушыны тасымалдауға арналған құжат,авиакомпания не оның уәкілетті агенттері беретін, жолаушының әуе тасымалы шартының талаптарымен танысқанын және жолаушы мен авиакомпания арасында әуе тасымалы шартының жасалғанын растайтын құжат;
4) жолаушы купоны – жолаушыны және оның жүгiн әуеде тасымалдау шартының жасалғанын куәландыратын, электрондық-цифрлық жазба түрінде немесе қағаз тасығышта (қатаң есептілік бланкі) ұсынылған билет бөлiгi;
5) маршрут түбіртегі – электрондық билеттің құрамдас бөлігі болып табылатын және қажетті деректерді (мысалы: жолаушының аты, маршруты, тарифі) хабарландырулар мен мәліметтерді қамтитын құжат (-тар);
6) туристерді орналастыру орындары – мейманханалар, мотельдер, кемпингтер, туристік базалар, қонақжайлар, демалыс үйлері, пансионаттар және туристердің тұруы мен оларға қызмет көрсету үшін пайдаланылатын басқа да үй-жайлар мен ғимараттар;
7) туристік көрсетілетін қызметтер – туристің саяхаты кезеңінде және осы саяхатқа байланысты ұсынылатын, оның қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін қажетті көрсетілетін қызметтер (орналастыру, тасымалдау, тамақтандыру, экскурсиялар, туризм нұсқаушыларының, гидтердің көрсететін қызметтері) және туристік қызмет көрсету шартында көзделген, сапар мақсатына қарай көрсетілетін басқа да қызметтер, сондай-ақ мүгедектігі бар адамдар мен халықтың жүріп-тұруы шектеулі топтарын (инклюзивті туризмді) қоса алғанда, барлық туристер үшін туризм инфрақұрылымына тең (кедергісіз) қолжетімділікті қамтамасыз етуге бағытталған көрсетілетін қызметтер;
8) туристік оператор (бұдан әрі – туроператор) – туристік операторлық қызметті, ішкі туризм, келу немесе шығу туризмі саласындағы туристік операторлық қызметті жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
9) туристік өнім – саяхат кезінде туристің қажеттіліктерін қанағаттандыру үшін жеткілікті барлық қажетті туристік көрсетілетін қызметтер кешені;
10) уәкілетті орган – туристік қызмет саласындағы мемлекеттік басқару функцияларын жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
11) ішкі туризм саласындағы туристік операторлық қызмет – қызметтің осы түріне лицензиясы бар жеке немесе заңды тұлғалардың туристік өнімді қалыптастыру, оны Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын туристерге, оның ішінде турагенттер арқылы ұсыну және өткізу жөніндегі кәсіпкерлік қызметі;

12) электронный билет – электронный документ, подтверждающий ознакомление пассажиром с условиями договора воздушной перевозки и заключение между пассажиром и авиакомпанией договора воздушной перевозки.
Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 12.06.2025 № 91 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан
3. Для получения субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории Республики Казахстан (далее – субсидия) туроператор в сфере внутреннего туризма направляет в организацию, созданную постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июля 2017 года № 428 "О создании акционерного общества "Национальная компания "Kazakh Tourism" (далее – Организация), заявку на получение субсидии (далее – заявка) в бумажной или электронной форме посредствам почты либо нарочно с первого рабочего дня и до 1 декабря соответствующего календарного года по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением следующих документов и сведений:
1) в случае подачи заявки юридическим лицом – копии учредительных документов юридического лица, в случае подачи заявления физическим лицом – копия документа, удостоверяющего личность, копия документа, подтверждающего начало деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, а при подаче заявки представителем туроператора дополнительно представляется нотариально засвидетельствованная доверенность на представление интересов туроператора;
2) сведения об отсутствии (наличии) задолженностей, учет по которым ведется в органах государственных доходов, полученные на первое число месяца, предшествующего месяцу, в котором планируется подача заявки;
3) копии билета или электронного билета, маршрутной квитанции и пассажирского купона или справки-подтверждения об использовании билета авиакомпании на несовершеннолетнего пассажира, являющегося гражданином Республики Казахстан либо лицом без гражданства, имеющего разрешение на постоянное жительство в Республике Казахстан (далее – несовершеннолетний пассажир);
4) копия разрешения на постоянное жительство в Республике Казахстан (для несовершеннолетнего пассажира, являющегося лицом без гражданства);
5) копия нотариально засвидетельственной доверенности (в случае если несовершеннолетний пассажир перевезен с близким родственником);

12) электрондық билет – жолаушының әуеде тасымалдау шарттарымен танысқанын және жолаушы мен авиакомпания әуеде тасымалдау шартын жасасқанын растайтын электрондық құжат.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 12.06.2025 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялау тәртібі
3. Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге қосылған билет құнын субсидиялауды (бұдан әрі – субсидия) алу үшін ішкі туризм саласындағы туроператор "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 14 шілдедегі № 428 қаулысымен құрылған ұйымға (бұдан әрі – Ұйым) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға арналған өтінімді (бұдан әрі – өтінім) тиісті күнтізбелік жылдың бірінші жұмыс күнінен бастап 1 желтоқсанына дейін қағаз немесе электрондық нысанда пошта арқылы не қолма-қол мынадай құжаттар мен мәліметтерді қоса бере отырып жолдайды:
1) заңды тұлға өтінім берген жағдайда – заңды тұлғаның құрылтай құжатының көшірмелері, жеке тұлға өтініш берген жағдайда – жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғанын растайтын құжаттың көшірмесі, ал туроператордың өкілі өтінім берген кезде туроператордың мүдделерін білдіруге нотариалды куәландырылған сенімхат қосымша ұсынылады;
2) өтінім беру жоспарланып отырған айдың алдындағы айдың бірінші күніне алынған есебі Мемлекеттік кірістер органдарында жүргізілетін берешектердің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;
3) Қазақстан Республикасының азаматы немесе Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаты бар азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын кәмелетке толмаған жолаушыға (бұдан әрі – кәмелетке толмаған жолаушы) билеттің немесе электрондық билеттің, маршруттық түбіртектің және жолаушылар купонының немесе авиакомпания билетін пайдалану туралы растау-анықтамасының көшірмелері;
4) Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттың көшірмесі (азаматтығы жоқ тұлға болып табылатын кәмелетке толмаған жолаушы үшін);
5) нотариалды куәландырылған сенімхаттың көшірмесі (егер кәмелетке толмаған жолаушы жақын туысымен тасымалданған жағдайда);

6) копия договора на туристское обслуживание (далее – Договор), составленного в соответствии с приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 81 "Об утверждении типового договора на туристское обслуживание" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10604);
7) копия лицензии на осуществление туристской операторской деятельности в сфере въездного и внутреннего туризма;
8) сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказами Министра культуры и спорта РК от 05.04.2022 № 90 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 22.12.2022 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Поступившие заявки и прилагаемые к ней документы и сведения (далее – пакет документов) регистрируются и рассматриваются Организацией на их полноту в течение двух рабочих дней после дня их поступления.
В случае предоставления неполного пакета документов Организация возвращает их туроператору в сфере внутреннего туризма письменным уведомлением в сроки, указанные в части первой настоящего пункта, с указанием перечня недостающих документов.
При устранении причин, послуживших основанием для возврата, туроператор в сфере внутреннего туризма подает пакет документов повторно.
5. В случае полноты пакета документов, установленных пунктом 3 настоящих Правил, Организация в течение семи рабочих дней со дня их поступления рассматривает пакет документов и принимает одно из следующих решений:
1) о выплате субсидии туроператору в сфере внутреннего туризма при соответствии пункту 3 настоящих Правил;
2) об отказе в выплате субсидии туроператору в сфере внутреннего туризма, при несоответствии пункту 3 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.12.2022 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5-1. При выявлении оснований для отказа в выплате субсидии туроператору в сфере внутреннего туризма Организация уведомляет туроператора в сфере внутреннего туризма о предварительном решении об отказе в выплате субсидии туроператору в сфере внутреннего туризма, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить позицию туроператором в сфере внутреннего туризма по предварительному решению.

6) "Туристік қызмет көрсетуге арналған үлгілік шартты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 81 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10604 болып тіркелген) сәйкес жасалған туристік қызмет көрсетуге арналған шарттың (бұдан әрі – Шарт) көшірмесі;
7) келу және ішкі туризм саласындағы туроператорлық қызметті жүзеге асыруға лицензияның көшірмесі;
8) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер.
Ескерту. 3-тармақтың орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 05.04.2022 № 90 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4. Ұйым келіп түскен өтінімдер мен оған қоса берілетін құжаттар мен мәліметтерді (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) тіркеп, олар келіп түскен күннен кейін екі жұмыс күні ішінде олардың толықтығын қарайды.
Құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда Ұйым жетіспейтін құжаттар тізбесін көрсете отырып, осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімдерде оларды ішкі туризм саласындағы туроператорға жазбаша хабарламамен қайтарады.
Қайтаруға негіз болған себептерді жойған кезде ішкі туризм саласындағы туроператор құжаттар топтамасын қайта ұсынады.
5. Осы Қағидалардың 3-тармағында белгіленген құжаттар топтамасы толық болған жағдайда, Ұйым олар келіп түскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде құжаттар топтамасын қарайды және мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес келген жағдайда ішкі туризм саласындағы туроператорға субсидия төлеу туралы;
2) осы Қағидалардың 3-тармағына сәйкес келмеген жағдайда ішкі туризм саласындағы туроператорға субсидия төлеуден бас тарту туралы.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-1. Ішкі туризм саласындағы туроператорға субсидия төлеуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде Ұйым ішкі туризм саласындағы туроператорға ішкі туризм саласындағы туроператорға субсидия төлеуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ішкі туризм саласындағы туроператордың ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізудің уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания Организация выдает результат о выплате субсидии туроператору в сфере внутреннего туризма либо мотивированный ответ об отказе в выплате субсидии туроператору в сфере внутреннего туризма.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с приказом Министра туризма и спорта РК от 29.12.2023 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Информация о принятом решении размещается на интернет-ресурсе Организацией в течение двух рабочих дней со дня его принятия.
7. На основании решения о выплате субсидии туроператору в сфере внутреннего туризма Организация в течение двадцати пяти рабочих дней осуществляет перечисление суммы субсидии, на расчетный счет туроператора в сфере внутреннего туризма, открытый в банке второго уровня, указанный в заявке.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 22.12.2022 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Субсидия выплачивается за стоимость билета на несовершеннолетнего пассажира, включенного в туристский продукт, приобретеннего у туроператора, осуществляющего деятельность в сфере внутреннего туризма.
9. Организация ежегодно не позднее двадцатого декабря представляет в уполномоченный орган информацию об использовании выделенных средств субсидии с указанием сумм выплаченных, за соответствующий финансовый год.
10. Контроль, мониторинг и реализация субсидии осуществляются в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости билета, включенного
в туристский продукт,
при воздушной перевозке
несовершеннолетних
пассажиров на территории
Республики Казахстан
Форма
кому:
____________________________
____________________________
(наименование организации,
созданной постановлением
Правительства
Республики Казахстан
от 14 июля 2017 года № 428
"О создании акционерного
общества "Национальная
компания "Kazakh Tourism",
принимающей заявку)
от: ________________________
___________________________
(наименование туроператора
в сфере внутреннего туризма)
Заявка на получение субсидии
Прошу рассмотреть заявку на субсидирование стоимости билета, включенного
в туристский продукт, при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров
на территории Республики Казахстан (далее – субсидия).

Тыңдау туралы хабарлама Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес шешім қабылдағанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша Ұйым ішкі туризм саласындағы туроператорға субсидия төлеу туралы нәтиже немесе ішкі туризм саласындағы туроператорға субсидия төлеуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Ескерту. 2-тарау 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Туризм және спорт министрінің 29.12.2023 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қабылданған шешім туралы ақпаратты Ұйым оны қабылдаған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде интернет-ресурста орналастырады.
7. Ұйым ішкі туризм саласындағы туроператорға субсидия төлеу туралы шешімнің негізінде жиырма бес жұмыс күні ішінде өтінімде көрсетілген екінші деңгейдегі банкте ашылған ішкі туризм саласындағы туроператордың есеп шотына субсидия сомасын аударуды жүзеге асырады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 22.12.2022 № 379 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Субсидия ішкі туризм саласындағы қызметті жүзеге асыратын туроператордан сатып алынған туристік өнімге қосылған кәмелетке толмаған жолаушыға билеттің құны үшін төленеді.
9. Ұйым жыл сайын жиырмасыншы желтоқсаннан кешіктірмей уәкілетті органға тиісті қаржы жылы үшін төленген сомаларды көрсете отырып, бөлінген субсидия қаражатының пайдаланылуы туралы ақпарат береді.
10. Субсидияны бақылау, мониторинг және іске асыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасының
аумағында кәмелетке толмаған
жолаушыларды әуемен
тасымалдау кезінде туристік
өнімге қосылған билет құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
кімге: ____________________________
(өтінімді қабылдайтын "Kazakh
Tourism" ұлттық компаниясы"
акционерлік қоғамын құру
туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2017 жылғы
14 шілдедегі № 428 қаулысымен
құрылған ұйымның атауы)
кімнен: _____________________
(ішкі туризм саласындағы
туроператордың атауы)
Субсидия алуға өтінім
Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге енгізілген билеттің құнын субсидиялауға (бұдан әрі – субсидия) арналған өтінімді қарауды сұраймын.

1. Сведения о туроператоре.
Для юридического лица:
бизнес-идентификационный номер (далее – БИН)
______________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
______________________________________________________________________
адрес фактического места нахождения
________________________________________________________ номер телефона
______________________________________________________________________
Для физического лица:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________________
индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) ___________________
документ, удостоверяющий личность:
номер _________________________________________________________________
кем выдано ____________________________________________________________
дата выдачи ___________________________________________________________
адрес места жительства _________________________________________________
номер телефона ________________________________________________________
2. Сведения о туроператорской деятельности туроператора:
Лицензия № ____________________________ подвид _____________________
___________________________________________________________________
Дата получения лицензии ____________________________________________
3. Расчетный счет, открытый в банке второго уровня _____________________
4. Предварительный расчет причитающихся субсидии ____________________
(_________________________________) тенге.
5. Перечень документов, прилагаемых к заявке, согласно пункту 3 Правил
субсидирования стоимости билета, включенного в туристский продукт,
при воздушной перевозке несовершеннолетних пассажиров на территории
Республики Казахстан:
1) _______________________________
2) _______________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации, в том числе,
что не являюсь банкротом, не подлежу процедуре банкротства или ликвидации
в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве"
и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом
тайну, а также на сбор, обработку, хранение, выгрузку и использование
персональных данных.
_______________________________________________
(подпись руководителя (представителя) туроператора)
Место для печати (при ее наличии)
Дата подачи заявки "____" __________ 20____ года
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости билета, включенного
в туристский продукт,
при воздушной перевозке
несовершеннолетних
пассажиров на территории
Республики Казахстан
Форма
кому:
____________________________
____________________________
(наименование организации,
созданной постановлением
Правительства
Республики Казахстан
от 14 июля 2017 года № 428
"О создании акционерного
общества "Национальная
компания "Kazakh Tourism",
принимающей заявку)
от: _________________________
___________________________
(наименование туроператора
в сфере внутреннего туризма)
Сведения о предоставлении туристских услуг для несовершеннолетних пассажиров
Наименование юридического лица или фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
______________________________________________________________________
№ п/п
Наименование места размещения туристов, в котором проживал несовершеннолетний пассажир в рамках туристского продукта
Дата заезда в места размещения туристов
Дата выезда из места размещения туристов
№ платежного поручения (квитанции) за реализованный туристский продукт
Общая сумма расходов на приобретение билетов для несовершеннолетних пассажиров, тенге
Сумма к оплате, тенге
1
ИТОГО:
______________________________________
(подпись руководителя (представителя)
туроператора в сфере внутреннего туризма)
Место для печати (при ее наличии)

1. Туроператор туралы мәліметтер.
Заңды тұлға үшін:
бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) ____________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) ______________
нақты орналасқан мекенжайы _______________________
телефон нөмірі __________________________________________
Жеке тұлға үшін:
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) _________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ___________
жеке басты куәландыратын құжат:
нөмірі _________________________________________________________
кім берді _____________________________________________________
берілген күні ____________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы _________________________
телефон нөмірі _________________________________________________
2. Туроператордың туроператорлық қызметі туралы мәліметтер:
Лицензия № ____________________________кіші түрлері____________
_________________________________________________________
Лицензияны алған күні _______________________________________
3. Екінші деңгейдегі банкте ашылған есеп айырысу шоты_____________
4. Тиесілі субсидияны алдын ала есептеу ____________ (____________________) теңге.
5. Қазақстан Республикасының аумағында кәмелетке толмаған жолаушыларды әуемен тасымалдау кезінде туристік өнімге енгізілген билеттің құнын субсидиялау қағидаларының 3-тармағына сәйкес өтінімге қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1) _______________________________
2) _______________________________
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын, оның ішінде банкрот болмағанымды, "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес банкроттық немесе тарату рәсіміне жатпайтынымды растаймын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, сондай-ақ дербес деректерді жинауға, өңдеуге, сақтауға, түсіруге және пайдалануға келісім беремін.
__________________________________
(ішкі туризм саласындағы туроператор
басшысының (өкілінің) қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Өтінім берілген күн "____" __________ 20____ жыл
Қазақстан Республикасының
аумағында кәмелетке толмаған
жолаушыларды әуемен
тасымалдау кезінде туристік
өнімге қосылған билет құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
кімге: ______________________
(өтінімді қабылдайтын "Kazakh
Tourism" ұлттық компаниясы"
акционерлік қоғамын құру
туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2017 жылғы
14 шілдедегі № 428 қаулысымен
құрылған ұйымның атауы)
кімнен: ____________________
(ішкі туризм саласындағы
туроператордың атауы)
Кәмелетке толмаған жолаушылар үшін туристік көрсетілген қызметтер туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның атауы немесе жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда): ______________
Туристік өнім шеңберінде кәмелетке толмаған жолаушы тұрған туристерді орналастыру орындарының атауы
Туристерді орналастыру орындарына кіру күні
Туристерді орналастыру орындарынан шығу күні
Жүзеге асырылған туристік өнім үшін төлем тапсырмасының (түбіртектің) №
Кәмелетке толмаған жолаушылар үшін билеттер сатып алуға арналған шығыстардың жалпы сомасы, теңге
Төлеуге берілетін сома, теңге
1
Барлығы
__________________________________
(ішкі туризм саласындағы туроператор
басшысының (өкілінің) қолы)
Мөрдің орны (болған жағдайда)