О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 ноября 2021 года № 1128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2021 года № 24998.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 07.11.2025 № 682 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размер обеспечения такого обязательства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16437) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют:

"Акциздiк және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнiмiн импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну, сондай-ақ осындай мiндеттеменi есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 қарашадағы № 1128 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 2 қарашада № 24998 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Қаржы министрінің 07.11.2025 № 682 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Акциздiк және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнiмiн импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну, сондай-ақ осындай мiндеттеменi есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерiн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16437 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2018 жылғы 12 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына (бұдан әрі – Салық кодексі) және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленген және мыналарды:

1) порядок получения, учета, хранения, выдачи:
акцизных марок на табачные изделия индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, осуществляющими деятельность по производству табачных изделий, юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, импортирующим на территорию Республики Казахстан табачных изделий, банкротными и реабилитационными управляющими при реализации имущества (активов) должника (далее – услугополучатель по акцизным маркам);
учетно-контрольных марок (далее – УКМ) на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала, пива и пивного напитка) (далее – алкогольная продукция) индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами, осуществляющими деятельность по производству алкогольной продукции, юридическими лицами-резидентами Республики Казахстан, импортирующими на территорию Республики Казахстан алкогольную продукцию, банкротным и реабилитационными управляющими при реализации имущества (активов) должника (далее – услугополучатель по УКМ);
2) представление лицом, осуществляющим импорт алкогольной продукции в Республики Казахстан (далее – импортер) обязательства о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – обязательство) в соответствии с пунктом 7 статьи 172 Налогового кодекса, отчета импортеров о целевом использовании УКМ при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан в органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы (далее – орган государственных доходов).";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. При представлении заявления на получение УКМ для маркировки алкогольной продукции, импортируемой на территорию Республики Казахстан, услугополучатель УКМ дополнительно представляет:
обязательство по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ (платежный документ, банковская гарантия, договор поручительства, договор залога имущества), подтверждающий обеспечение исполнения обязательства.
При этом обязательным условием для выдачи УКМ является отсутствие задолженности по налогам и обязательным платежам в бюджет, а также задолженность социальным платежам.";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Выдача УКМ услугополучателям для маркировки алкогольной продукции, производимой в Республике Казахстан производится услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществлҰнными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ.
Выдача УКМ услугополучателям для маркировки алкогольной продукции, импортируемой на территорию Республики Казахстан, производится услугодателем в течение 60 (шестьдесят) календарных дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществленными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:

1) алу, есепке алу, сақтау, беру тәртібін:
темекі өнімдерін өндіру бойынша қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың, Қазақстан Республикасының аумағына темекі өнімдерін импорттайтын Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғалардың (бұдан әрі – импорттаушы), борышкердің мүлкін (активтерін) өткізу кезінде банкроттықты және оңалтуды басқарушылардың темекі өнімдеріне акциздік маркаларды (бұдан әрі – акциздік маркалар бойынша көрсетілетін қызметті алушы);
алкоголь өнімін (шарап материалдарын, сыра және сыра сусындарын қоспағанда) (бұдан әрі – алкоголь өнімі) өндіру бойынша қызметті жүзеге асыратын дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың, Қазақстан Республикасының аумағына алкоголь өнімін импорттайтын Қазақстан Республикасының бейрезидент-заңды тұлғалардың, борышкердің мүлкін (активтерін) өткізу кезінде банкроттықты және оңалтуды басқарушылардың алкоголь өніміне есепке алу-бақылау маркаларын (бұдан әрі – ЕБМ) (бұдан әрі – ЕБМ бойынша көрсетілетін қызметті алушы);
2) Қазақстан Республикасына алкоголь өнімінің импорттауын жүзеге асыратын тұлғаның Салық кодексінің 172-бабының 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін (бұдан әрі – міндеттеме), импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде ЕБМ нысаналы пайдалану туралы есебін облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органдарына (бұдан әрі – мемлекеттік кірістер органы) ұсыну тәртібін айқындайды.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімін таңбалау үшін ЕБМ алуға арналған өтінішті ұсынған кезде ЕБМ көрсетілетін қызметті алушысы:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемені;
міндеттеменің орындалуын растайтын құжатты (төлем құжаты, банк кепілдігі, кепілгерлік шарты, мүлікті кепілге қою шарты).
Бұл ретте, ЕБМ беру үшін салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешектің болмауы, сондай-ақ әлеуметтік төлемдер берешегінің болмауы міндетті шарт болып табылады.";
23-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қазақстан Республикасында өндірілетін алкоголь өнімін таңбалау үшін көрсетілетін қызметті алушыға ЕБМ беруді көрсетілген қызметті беруші ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ алуға арналған өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асырумен ЕБМ алуға арналған өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімін таңбалау үшін көрсетілетін қызметті алушыға ЕБМ беруді көрсетілген қызметті беруші ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ алуға арналған өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асырумен ЕБМ алуға арналған өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде жүргізеді.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"50. Учет УКМ или акцизных марок услугополучателем осуществляется в соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности".";
пункт 52 изложить в следующей редакции:
"52. УКМ и акцизные марки подлежат возврату в орган государственных доходов, если маркировка алкогольной продукции УКМ, табачных изделий акцизными марками произведена с нарушением Правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением виноматериала, пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками и табачных изделий акцизными марками, а также форм, содержания и элементов защиты акцизных и учетно-контрольных марок, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 143 "Об утверждении Правил маркировки (перемаркировки) алкогольной продукции, за исключением виноматериала, пива и пивного напитка, учетно-контрольными марками и табачных изделий акцизными марками, а также форм, содержания и элементов защиты акцизных и учетно-контрольных марок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16444). При этом денежные средства, уплаченные за УКМ или акцизные марки, не возвращаются.";
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания Государственной услуги производится вышестоящим административным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается Услугодателю, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение, удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
При принятии решения об оставлении жалобы без удовлетворения, Услугодатель, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающую жалобу.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.";

"50. Көрсетілетін қызметті алушы ЕБМ немесе акциздік маркалардың есепке алуын "Бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабына сәйкес жүзеге асырады.";
52-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Алкоголь өнімдерін ЕБМ-мен, темекі өнімдерін акциздік маркалармен таңбалау "Шарап материалын, сыраны және сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау маркаларымен және темекі бұйымдарын акциздік маркалармен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ акциздік және есепке алу-бақылау маркаларының нысанын, мазмұнын және қорғау элементтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 143 бұйрығымен бекітілген Шарап материалын, сыраны және сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өнімін есепке алу-бақылау маркаларымен және темекі бұйымдарын акциздік маркалармен таңбалау (қайта таңбалау) қағидаларын, сондай-ақ акциздік және есепке алу-бақылау маркаларының нысанын, мазмұнын және қорғау элементтерін (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16444 болып тіркелген) бұза отырып жүргізілген жағдайларда да ЕБМ және акциздік маркалар мемлекеттік кірістер органына қайтарылуы тиіс. Бұл ретте ЕБМ немесе акциздік маркалар үшін төленген ақшалай қаражат қайтарылмайды.";
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым кімнің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Шешімі, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған Көрсетілетін қызметті беруші, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды қанағаттандыратын шешім қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Шағымды қанағаттандырусыз қалдыру туралы шешім қабылданған кезде шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған Көрсетілетін қызметті беруші шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен Көрсетілетін қызметті алушының шағымы оның тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.";

приложения 1, 2 и 3 изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу;
в Правилах учета обязательства импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила учета обязательства импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) пункта 15 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый Кодекс) (далее – Налоговый кодекс) и определяют порядок учета обязательства импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок в органах государственных доходов.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Для возврата импортеру со счета сумм обеспечения исполнения Обязательства орган государственных доходов представляет в территориальные органы казначейства следующие документы в двух экземплярах:
реестр платежных поручений по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
платежное поручение по форме согласно приложению 1 к Правилам осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 208 "Об утверждении Правил осуществления безналичных платежей и (или) переводов денег на территории Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14419).
Платежное поручение регистрируется посредством информационной системы в журнале регистрации платежных поручений на возврат суммы обеспечения Обязательств по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.".
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.

көрсетілген бұйрықпен бекітілген 1, 2 және 3-қосымшалары осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маракаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексі) (бұдан әрі – Салық кодексі) 172-бабы 15-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген және импорттаушылардың мемлекеттік кірістер органдарында есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін есепке алу тәртібін айқындайды.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Импорттаушыға шоттан Міндеттеменің орындалуын қамтамасыз ету сомасын қайтару үшін мемлекеттік кірістер орган екі данада аумақтық казынашылық органдарына:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмаларының тізілімін;
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 208 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №14419 болып тіркелген), Қазақстан Республикасының аумағында қолма-қол ақшасыз төлемдерді және (немесе) ақша аударымдарын жүзеге асыру Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төлем тапсырмасын ұсынады.
Төлем тапсырмасы осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Міндеттемені қамтамасыз ету сомасын қайтаруға төлем тапсырмаларын тіркеу журналында ақпараттық жүйе арқылы тіркеледі.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.

3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан Е. Жамаубаев
"СОГЛАСОВАН"
Национальный Банк
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министра финансов
Республики Казахстан
от 1 ноября 2021 года
№ 1128
Приложение 1
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи акцизных и
учетно-контрольных марок и
представления обязательства,
отчета импортеров о целевом
использовании учетно-контрольных
марок при импорте
алкогольной продукции
в Республику Казахстан
Форма
____________________________
наименование органа
государственных доходов)
____________________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
руководителя органа
государственных доходов)
Регистрационный № ___
от "__" ________ года
(заполняется органом
государственных доходов)
Обязательство о целевом использовании учетно-контрольных марок
при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан
__________________________________________________________________________
(наименование импортера, БИН, юридический адрес, банковские реквизиты)
обязуется в соответствии с пунктом 7 статьи 172 Кодекса Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс),
осуществить обеспечение обязательства способом
__________________________________________________________________________
(платежный документ, банковская гарантия, договор поручительства, договор залога имущества)
от ________________________ №____________
__________________________________________________________________________
(дата способа обеспечения) (номер способа обеспечения)
в размере __________________________ тенге, использовать УКМ в соответствии с их
назначением, осуществить вывоз УКМ для наклеивания на алкогольную продукцию
за пределами территории Республики Казахстан, осуществить ввоз на территорию
Республики Казахстан маркированной УКМ алкогольной продукции и ее доставку
до места назначения, вернуть испорченные и (или) неиспользованные УКМ
в выдавший орган государственных доходов, уплатить косвенные налоги
по импортированной алкогольной продукций, представить отчет импортеров
о целевом использовании УКМ при импорте алкогольной продукции
в Республику Казахстан в установленные сроки.
В случае неисполнения вышеуказанных действий деньги, являющиеся суммой
обеспечения исполнения настоящего Обязательства, суммы обеспечения
обязательства органом государственных доходов будут перечислены в доход
государственного бюджета.
"____"______________20__год.
С Правилами получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных
марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании
учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции
в Республику Казахстан ознакомлен.

3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 1 қарашадағы
№ 1128 бұйрығына қосымша
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке
алу, сақтау, беру және
импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
міндеттемесін, есебін ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______________________________
(мемлекеттік кірістер органының атауы)
______________________________
(мемлекеттік кірістер органы
басшысының Т.А.Ә
(ол болған кезде)
Тіркеу № ____ ____ж. __________
(мемлекеттік кірістер органы толтырады)
Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесі
_______________________________________________________________________
(импорттаушының атауы, БСН*, заңды мекенжайы, банк деректемелері)
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 172-бабының 7-тармағына сәйкес, міндеттемені мынадай тәсілде қамтамасыз етуді жүзеге асыруға
________________________________________________________________________
(төлем құжаты, банк кепілдігі, кепілгерлік шарты, мүлікті кепілге қою шарты)
_________________________ №____________________________________________
(қамтамасыз ету тәсілінің күні) (қамтамасыз ету тәсілінің нөмірі)
_________________________________теңге мөлшерінде
есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалануға, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерде алкоголь өніміне жапсыруы үшін есепке алу-бақылау маркаларын әкетуді жүзеге асыруға, Қазақстан Республикасының аумағына белгіленген тәртіпте есепке алу-бақылау маркаларымен таңбаланған алкоголь өнімін әкелуді және оны межелі жеріне жеткізуді жүзеге асыруға, бүлінген және (немесе) пайдаланылмаған есепке алу-бақылау маркаларын берген мемлекеттік кірістер органына қайтаруға, импортталған алкоголь өнімі бойынша жанама салықтарды төлеуге, мемлекеттік кірістер органына белгіленген мерзімде импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы есебін ұсынуға міндеттенеді.
Жоғарыда көрсетілген әрекеттер орындалмаған жағдайда, осы Міндеттемені орындауды қамтамасыз ету сомасы болып табылатын ақшаны, міндеттемелерді қамтамасыз ету сомасын мемлекеттік кірістер органы мемлекеттік бюджет кірісіне аударады.
20 __ жылғы "____" ___________
Акциздiк және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнiмiн импорттау кезiнде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы мiндеттемесiн, есебiн ұсыну қағидаларын оқыдым.

Подписано и отправлено получателем в 00:00 часов "__" ___________ 20__ года
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП
Примечание: расшифровка аббревиатур:
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии);
БИН – бизнес-идентификационный номер;
УКМ – учетно-контрольная марка;
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 2
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи акцизных и
учетно-контрольных марок и
представления обязательства,
отчета импортеров о целевом
использовании учетно-контрольных
марок при импорте
алкогольной продукции
в Республику Казахстан
Стандарт государственной услуги "Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением виноматериала, пива и пивного напитка)"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются услугодателем через информационную систему "Контроль, учет и выдача учетно-контрольных марок, акцизных марок и другой печатной продукции Республиканского государственного предприятия "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю:
выдача учетно-контрольных марок (далее – УКМ) на алкогольную продукцию, за исключением виноматериала, пива и пивного напитка производимой в Республике Казахстан производится услугодателем в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществлҰнными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ.
выдача УКМ услугополучателям, для маркировки алкогольной продукции, импортируемой на территорию Республики Казахстан производится услугодателем в течение 60 (шестьдесят) календарных дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществлҰнными привязками диапазонов номеров УКМ к заявлению на получение УКМ.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является выдача УКМ, с нанесенным штрих-кодом на УКМ и осуществленными привязками диапазонов номеров УКМ.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам.
7
График работы

Алушы 20____ жылғы "____" ______ сағат 00:00-де қол қойды және жіберілді
ЭЦҚ-дан деректер
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні және уақыты
Ескертпе: аббревиатураларды ашып жазу:
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде);
БСН – Бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЕБМ – есепке алу-бақылау маркасы;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке
алу, сақтау, беру және
импорттаушылардың Қазақстан
Республикасына алкоголь өнімін
импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы
пайдалану туралы
міндеттемесін, есебін ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Алкоголь өніміне (шарап материалы, сыра мен сыра сусынын қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші "Есепке алу-бақылау маркаларды, акциздік маркаларды және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының басқа баспа өнімдерін бақылау, есептеу және беру" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) арқылы жүзеге асырады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
Қазақстан Республикасында өндірілетін алкоголь өнімін таңбалау үшін шарап материалы, сыра мен сыра сусынын қоспағанда, алкоголь өніміне арналған есепке алу-бақылау маркаларына (бұдан әрі – ЕБМ) жапсырылған штрих-кодпен және есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын жалғауды жүзеге асырумен есепке алу-бақылау маркаларын алуға өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын алкоголь өнімін таңбалау үшін көрсетілетін қызметті алушыға ЕБМ беруді көрсетілген қызметті беруші ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ алуға арналған өтінішке ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асырумен ЕБМ алуға арналған өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап күнтізбелік 60 (алпыс) күн ішінде жүргізеді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі ЕБМ жапсырылған штрих-кодпен және ЕБМ нөмірлерінің диапазондарын байланыстыруды жүзеге асырумен ЕБМ беру болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз түрінде.
6
Көрсетілген қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі

1) услугодатели – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено;
2) информационная система – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услогополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявки на изготовление УКМ на алкогольную продукцию согласно приложениям 4 или 5 к настоящим Правилам (далее – заявки) посредством информационной системы – не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до наступления нового календарного года;
2) копия внешнеторгового договора (контракта);
3) заявление на получение УКМ согласно приложениям 6, 7 или 8, 9 к настоящим Правилам отдельно на каждого покупателя – в целях получения УКМ на алкогольную продукцию посредством информационной системы;
4) при импорте дополнительно представляет:
обязательство по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
документ (платежный документ, банковская гарантия, договор поручительства, договор залога имущества), подтверждающий обеспечение исполнения обязательства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
непредставлении к заявлениям документов, указанных в пунктах 18 и 20 настоящих Правил;
неполной уплате суммы акцизов.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адрес мест оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.pbf.kz.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через информационную систему при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8800080777.
Приложение 3
к Правилам получения, учета,
хранения, выдачи акцизных и
учетно-контрольных марок и
представления обязательства,
отчета импортеров о целевом
использовании учетно-контрольных
марок при импорте
алкогольной продукции
в Республику Казахстан
Стандарт государственной услуги "Выдача акцизных марок на табачные изделия"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются услугодателем через информационную систему "Контроль, учет и выдача учетно-контрольных марок, акцизных марок и другой печатной продукции Республиканского государственного предприятия "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан" (далее – информационная система).
3
Срок оказания государственной услуги
с момента сдачи пакета документов услугополучателем услугодателю:
выдача акцизных марок получателям производится поставщиком в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подтверждения органом государственных доходов заявления на получение акцизных марок.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Результатом оказания государственной услуги является:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00–ден 14.30–ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00–ден 18.30–ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) ақпараттық жүйе – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
1) ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес алкоголь өніміне ЕБМ жасауға арналған өтінімдер (бұдан әрі – өтінімдер) – жаңа күнтізбелік жыл басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
2) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесі;
3) осы Қағидаларға 6, 7 немесе 8, 9-қосымшаларға сәйкес ЕБМ алуға арналған өтініш – ақпараттық жүйе арқылы алкоголь өніміне ЕБМ алу мақсатында;
4) импорттау кезінде:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемені;
міндеттеменің орындалуын растайтын құжатты (төлем құжаты, банк кепілдігі, кепілгерлік шарты, мүлікті кепілге қою шарты).
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
өтініштерге осы Қағидалардың 18 және 20-тармақтарында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған;
акциздердің сомасы толық төленбеген кезде негіздеме болып табылады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған – www.pbf.kz.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметтерді ақпараттық жүйе арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан қол жетімділік режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8800080777 арқылы ала алады.
Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Нысан
"Темекі өнімдеріне акциздік маркалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші "Есепке алу-бақылау маркаларды, акциздік маркаларды және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы республикалық мемлекеттік кәсіпорынының басқа баспа өнімдерін бақылау, есептеу және беру" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) арқылы жүзеге асырады.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап:
акциздік маркалардың көрсетілетін қызметті алушыларына акциздік маркалар беруді көрсетілген қызметті беруші акциздік маркаларды алуға арналған өтініштерді мемлекеттік кірістер органы растаған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:

1) согласование заявок на предстоящий год;
2) выдача акцизных марок и накладной.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
7
График работы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Предварительная запись для получения государственной услуги не требуется, ускоренное обслуживание не предусмотрено;
2) информационная система – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услогополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
к услугодателю:
1) заявки на изготовление акцизных марок на табачные изделия согласно приложениям 4 или 5 к настоящим Правилам (далее – заявки) посредством информационной системы – не позднее, чем за 30 (тридцать) календарных дней до наступления нового календарного года;
2) заявление на получение акцизных марок согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
3) копия внешнеторгового договора (контракта).
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
Основанием для отказа в оказании государственной услуги является:
непредставлении к заявлениям документов, указанных в пункте 44 настоящих Правил;
неполной уплате суммы акцизов (за исключением уплаты акцизов за производимые табачные изделия).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Адрес мест оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя – www.pbf.kz.
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через информационную систему при условии наличия электронной цифровой подписи.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, 8800080777.

1) алдағы жылға арналған өтінімдерді келісу;
2) акциздік маркаларды және жүкқұжатты беру.
6
Көрсетілген қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13.00–ден 14.30–ға дейін түскі үзіліспен, сағат 09.00–ден 18.30–ға дейін.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін алдын ала жазылу талап етілмейді, жеделдетілген қызмет көрсету көзделмеген;
2) ақпараттық жүйе – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызметтер көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
көрсетілетін қызметті берушіге:
1) ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 4 және 5-қосымшаларға сәйкес темекі өнімдеріне арналған акциздік маркаларды жасауға өтінімдер (бұдан әрі – өтінімдер) – жаңа күнтізбелік жыл басталғанға дейін күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей;
2) осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес акциздік маркаларды алуға арналған өтініш;
3) сыртқы сауда шартының (келісімшарттың) көшірмесі.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін:
өтініштерге осы Қағидалардың 44-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбаған;
акциздердің сомасы (өндірілетін темекі өнімдеріне акциздер төлеуді қоспағанда) толық төленбеген кезде негіздеме болып табылады.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған – www.pbf.kz.
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметтерді ақпараттық жүйе арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар.
Көрсетілетін қызметті алушы қашықтықтан қол жетімділік режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәртебесі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс-орталығы 1414, 8800080777 арқылы ала алады.