Об утверждении форм отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел, электронных информационных учетных документов, и Инструкции по их вводу и формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2021 года № 92. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2021 года № 23196.
Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2021 года.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах", руководствуясь подпунктом 37) пункта 19 Положения о Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 13 октября 2017 года № 563 "О некоторых вопросах органов прокуратуры Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму № 5 ВС "Отчет по рассмотрению административных дел Верховным Судом Республики Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) форму "Электронный информационный учетный документ 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) форму "Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) форму "Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) форму "Электронный информационный учетный документ 4 на административное дело, рассмотренное Верховным Судом Республики Казахстан" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Инструкцию о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел согласно приложению 9 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептердің, электронды ақпараттық есепке алу құжаттарының нысандарын және оларды енгізу мен қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2021 жылғы 22 маусымдағы № 92 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 маусымда № 23196 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1) тармақшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Президентінің 2017 жылғы 13 қазандағы № 563 Жарлығымен бекітілген "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы туралы ереженің 19-тармағының 37) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5А нысаны;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5К нысаны;
4) осы бұйрықтың 4-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 ЖС нысаны;
5) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес "Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
6) осы бұйрықтың 6-қосымшасына сәйкес "Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
7) осы бұйрықтың 7-қосымшасына сәйкес "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
8) осы бұйрықтың 8-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты қараған әкімшілік іске 4-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" нысаны;
9) осы бұйрықтың 9-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және әкімшілік істерді қарау жөніндегі соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа в Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан), территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 июля 2021 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Г. Нурдаулетов
"СОГЛАСОВАН"
Департамент по обеспечению
деятельности судов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарат Верховного Суда
Республики Казахстан)
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования); от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
Форма № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции"
Раздел 1 "Движение и результаты рассмотрения административных дел"
Наименование
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел (исков) за отчетный период
Возобновлено производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам

2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментіне (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты), Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жариялануға жатады және 2021 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Г. Нурдаулетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттардың қызметін қамтамасыз ету
департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 бұйрығына 1-қосымша
Нысан
"Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5-нысаны 1-бөлім "Әкімшілік істердің қозғалысы және қарау нәтижелері"
Ескерту. № 5-нысаны жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істер (талап қоюлар)
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылуына байланысты істер бойынша қайта жаңартылған іс жүргізулер

Всего административных дел (сумма строк 1, 39, 40)
41
Форма № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции" Раздел 4 "Сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам"
Категория споров
Код строки
Остаток заявлений на начало отчетного периода
Поступило заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам в отчетном периоде
Возвращено
Результат рассмотрения
Отменено определение вышестоящим судом
Остаток заявлений на конец отчетного периода
отменено
об отказе в пересмотре дела
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Всего
1
Приложение 2 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказамиГенерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Форма
Форма № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции"

Әкімшілік істердің барлығы (1, 39, 40-жолдардың сомасы)
41
"Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5-нысаны
4-бөлім "Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау бойынша арыздарды қарау туралы мәліметтер"
Даулардың санаты
Код жолы
Есептік кезеңнің басындағы арыздардың қалдығы
Есептік кезеңде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша келіп түскен арыздар
Кері қайтарылды
Қарау нәтижесі
Жоғары тұрған сот ұйғарымның күшін жойды
Есептік кезеңнің соңындағы арыздардың қалдығы
күші жойылды
істі қайта қараудан бас тарту туралы
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
1
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 бұйрығына 2-қосымша
Нысан
"Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау жөніндегі есеп" № 5А-нысаны
Ескерту. № 5А-нысаны жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Раздел 2 "Результаты рассмотрения административных дел по апелляционным жалобам и протестам"
Наименование
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период
Возобновлено апелляционных производств после отмены первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Отменено решений (определений) вышестоящим судом
Прекращено производств по жалобе (ходатайству прокурора)
Отозваны апелляционные жалобы и ходатайства прокурора
Возвращено без рассмотрения
Решение оставлено без изменения
Рассмотрено дел после отмены вышестоящей инстанцией

2-бөлім "Апелляциялық шағымдар мен наразылықтар бойынша әкімшілік істерді қарау нәтижелері"
Атауы
Жол коды
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істердің барлығы
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңартылған апелляциялық іс жүргізулер
Жоғары тұрған сот шешімдердің (ұйғарымдардың) күші жойылды
Шағым (прокурордың өтінішхаты) бойынша тоқтатылды
Прокурордың апелляциялық шағымдары мен өтінішхаттары кері шақыртылды
Қараусыз қайтарылды
Шешім өзгеріссіз қалдырылды
Жоғары тұрған саты күшін жойғаннан кейін қаралған істер

Раздел 3 "Результаты рассмотрения дел по частным жалобам и протестам"
Наименование
Код строки
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Всего поступило дел за отчетный период
Возобновлено апелляционных производств после отмены первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Отменено определений вышестоящим судом
Прекращено производств по жалобе (ходатайству)
Отозвано частных жалоб и ходатайств
Возвращено без рассмотрения
Определений, оставленных без изменения
Рассмотрено дел после отмены вышестоящей инстанцией
Всего отменено определений

3-бөлім "Жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша істерді қарау нәтижелері"
Атауы
Жол коды
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен істердің барлығы
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңартылған апелляциялық іс жүргізулер
Жоғары тұрған сот ұйғарымдардың күшін жойды
Шағым (өтінішхат) бойынша іс жүргізулер тоқтатылды
Жеке шағымдар мен өтінішхаттар кері шақыртылып алынды
Қараусыз қайтарылды
Өзгеріссіз қалдырылған ұйғарымдар
Жоғары сатыда тұрған саты күшін жойғаннан кейін қаралған істер

Раздел 1. Сведения о поступлении иска
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела [текст]
3. Производство в электронном виде [словарный реквизит]
4. Вид производства [словарный реквизит]
5. Количество томов [текст]
6. Порядок поступления [словарный реквизит]
7. К кому подан иск [словарный реквизит]
8. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
9. Категория дела [словарный реквизит]
10. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
11. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
12. Сложность дела [словарный реквизит]
13. Секретное дело [словарный реквизит]
14. Резонанс, актуальность дела [словарный реквизит]
15. Иск, связан с результатами рассмотрения обращений административного органа, должностного лица (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [тенге]
2. Штрафные санкции [тенге]
3. Недоимка [тенге]
4. Пеня [тенге]
5. Неустойка [тенге]
6. Убытки [тенге]
7. Упущенная выгода [тенге]
8. Комментарии
Раздел 3. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины (суммарная по объединенным делам для основного производства)
1. Подлежащая к уплате государственная пошлина [тенге]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [тенге]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [тенге]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [отсрочка, рассрочка]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [тенге]
7. Госпошлина, взысканная по решению суда и реально поступившая в бюджет [тенге]
8. Дата уплаты [дата]
9. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [тенге]
10. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
11. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [тенге]
12. Принято без уплаты по искам прокурора [тенге]
13. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [тенге]
14. Определенная судом сумма судебных издержек [тенге]
15. Выплаченные судебные издержки [тенге]
Раздел 4. Сведения об обеспечении иска
1. Дата подачи заявления об обеспечении иска [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Принятые меры по обеспечению иска [словарный реквизит]

1-бөлім. Талап қоюдың келіп түсуі туралы мәліметтер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № [мәтін]
3. Электрондық түрдегі іс жүргізу [сөздік деректеме]
4. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректеме]
5. Томдардың саны [мәтін]
6. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректеме]
7. Талап қою кімге берілді [сөздік деректеме]
8. Берілген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
9. Істің санаты [сөздік деректеме]
10. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
11. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
12. Істің ауырлығы [сөздік деректеме]
13. Құпия іс [сөздік деректеме]
14. Резонанс, істің өзектілігі [сөздік деректеме]
15. Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың жолданымдарын қарауға байланысты талап қою [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [теңге]
2. Айыппұл санкциялары [теңге]
3. Бересі [теңге]
4. Өсімпұл [теңге]
5. Тұрақсыздық айыбы [теңге]
6. Залалдар [тенге]
7. Айырылып қалған пайда [теңге]
8. Түсіндірмелер
3-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер (негізгі іс жүргізу үшін біріктірілген істер бойынша жиынтық)
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [теңге]
2. Мемлекеттік бажды төлеуден босату негізі [сөздік деректеме]
3. Төленген мемлекеттік баж сомасы [теңге]
4. Сот белгілеген мемлекеттік бажды қосымша төлеу [теңге]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж [теңге]
7. Сот шешімі бойынша өндіріп алынған және бюджетке нақты келіп түскен мемлекеттік баж [теңге]
8. Төлеу күні [күні]
9. Бюджеттен кері қайтаруға жататын мемлекеттік баж сомасы [теңге]
10. Мемлекеттік бажды кері қайтару туралы ұйғарымның күні [күні]
11. Төлемсіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы [теңге]
12. Прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
13. Мемлекет мүддесіне прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
14. Сот белгілеген сот шығындарының сомасы [теңге]
15. Төленген сот шығындары [теңге]
4-бөлім. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы мәліметтер
1. Талап қоюды қамтамасыз ету туралы өтінішті беру күні [күні]
2. Өтініштің қаралған күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар [сөздік деректеме]

7. Дополнительная информация о принятии мер по обеспечению иска [текст]
8. Дата исполнения мер по обеспечению иска [дата]
Раздел 5. Сведения об индексации присужденных денежных сумм
1. Дата подачи заявления [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата направления копии определения [дата]
5. Дата направления исполнительного листа [дата]
6. Дата обжалования определения [дата]
7. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
8. Дата исполнения [дата]
Раздел 6. Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда
1. Общая сумма требований, подлежащая к взысканию по решению суда [тенге]
2. Общая сумма требований, взысканная в бюджет (в интересах государства) [тенге]
3. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба, связанного с нарушением гражданских прав [тенге]
4. Сумма, присужденная государству в связи с незаконными действиями должностных лиц государственных органов [тенге]
5. Оплата помощи представителя [тенге]
6. Определенный судом размер причиненных убытков [тенге]
Раздел 7. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]
9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 8. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [да, нет] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата предоставления отзыва [дата]

7. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау туралы қосымша ақпарат [мәтін]
8. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың орындалған күні [күні]
5-бөлім. Ұйғарылған ақшалай қаражатты индекстеу туралы мәліметтер
1. Өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымның көшірмесін жолдау күні [күні]
5. Атқару парағын жолдау күні [күні]
6. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
7. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
8. Орындау күні [күні]
6-бөлім. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер
1. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын талаптардың жалпы сомасы [теңге]
2. Бюджетке (мемлекет мүддесіне) өндіріп алынған талаптардың жалпы сомасы [теңге]
3. Азаматтық құқықтардың бұзылуына байланысты залалды өтеу туралы талап қоюлар бойынша өндіріп алынған сома [теңге]
4. Мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының заңсыз әрекеттеріне байланысты мемлекетке ұйғарылған сома [теңге]
5. Өкілдің көмегін төлеу [теңге]
6. Келтірілген шығындардың сот белгілеген мөлшері [теңге]
7-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алудың сомасы (теңге) [теңге]
5. Орындау мерзімі дейін: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Азайтылған ақшалай өндіріп алудың сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]
9. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
10. Қайталап ақшалай өндіріп алу шарасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайталап тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Салынған шараның жоғары тұрған сатыда күші жойылды [сөздік деректеме]
8-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [иә, жоқ] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Іс жүзіндегі мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарап жатқан судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Кері шақырту берілген күні [күні]

4. Дата возврата [дата]
5. Основание возврата [словарный реквизит]
6. Дата передачи по подсудности [дата]
7. Дата определения о подготовке дела к судебному разбирательству [дата]
8. Дата проведения подготовки [дата]
9. Время проведения подготовки [дата]
10. Дата продления подготовки [дата]
11. Дата завершения подготовки дела к судебному разбирательству [дата]
12. Дата определения о назначении судебного разбирательства [дата]
13. Дата продления срока рассмотрения дела [дата]
14. Дата исполнения определения [дата]
15. Дата передачи документов на исполнение [дата]
16. Дата вынесения определения о медиации [дата]
17. Судья – медиатор [текст]
18. Комментарии [текст]
19. Объединено с делом № [№ дела]
Раздел 10. Приостановление
1. Дата вынесения определения [дата]
2. Дата назначения после приостановления [дата]
3. Основания для приостановления [словарный реквизит]
4. Определение о приостановлении обжаловано (опротестовано) [словарный реквизит]
5. Комментарии [текст]
Раздел 11. Судебное заседание
1. Дата заседания [дата]
2. Время заседания [время]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Номер зала (кабинет) судебного заседания [текст]
6. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
7. Предварительное слушание [словарный реквизит]
8. Заседание отложено [словарный реквизит]
9. Причины отложения судебных заседаний [словарный реквизит]
10. Комментарии [текст]
Раздел 12. Отводы
1. Дата заявления об отводе судьям [дата]
2. Председательствующий судья [текст]
3. Удовлетворено [словарный реквизит]
4. Судья, рассматривающий ходатайство об отводе [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судей, получивших отвод [текст]
6. Комментарии [текст]
Раздел 13. Сведения о динамике производства (Решение суда)
1. Вид судебного акта [словарный реквизит]
2. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
3. Решение по иску [словарный реквизит]
4. Причины возврата иска [словарный реквизит]
5. Решение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
6. Рассмотрено в порядке письменного разбирательства [словарный реквизит]
7. Дата составления решения (определения) [дата]
8. Дата составления протокола [дата]
9. Дата вынесения решения (определения) [дата]
10. Дата вступления в законную силу [дата]
11. Проведена экспертиза в суде [словарный реквизит]
12. Резолютивная часть [текст]
13. Дата передачи по подсудности [дата]
14. Вынесено определение об отмене мер по обеспечению иска [словарный реквизит]
15. Рассмотрено с применением международных договоров [словарный реквизит]
16. Специалист канцелярии (архива), сделавший сверку [текст]

4. Кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару негізі [сөздік деректеме]
6. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
7. Істі сот талқылауына дайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
8. Дайындық жүргізу күні [күні]
9. Дайындықты өткізу күні [күні]
10. Дайындықты ұзарту күні [күні]
11. Істі сот талқылауына дайындауды аяқтау күні [күні]
12. Сот талқылауын тағайындау туралы ұйғарымның күні [күні]
13. Істі қарау мерзімін ұзарту күні [күні]
14. Ұйғарымды орындау күні [күні]
15. Құжаттарды орындауға беру күні [күні]
16. Медиация туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
17. Судья – медиатор [мәтін]
18. Түсіндірмелер [мәтін]
19. № іспен біріктірілді [істің №]
10-бөлім. Тоқтата тұру
1. Ұйғарымды шығару күні [күні]
2. Тоқтата тұрғаннан кейін тағайындау күні [күні]
3. Тоқтата тұруға негіздер [сөздік деректеме]
4. Тоқтата тұру туралы ұйғарым шағымдалды (наразылық білдірілді) [сөздік деректеме]
5. Түсіндірмелер [мәтін]
11-бөлім. Сот отырысы
1. Отырыс күні [күні]
2. Отырыс уақыты [уақыт]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Сот отырысы залының (каб.) нөмірі [мәтін]
6. Аудио-, бейне тіркеу [сөздік деректеме]
7. Алдын ала тыңдалым [сөздік деректеме]
8. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
9. Сот отырыстарының кейінге қалдырылу себептері [сөздік деректеме]
10. Түсіндірмелер [мәтін]
12-бөлім. Бас тартулар
1. Судьялардан бас тарту туралы өтініштің күні [күні]
2. Төрағалық етуші судья [мәтін]
3. Қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Бас тарту туралы өтінішхатты қараушы судья [мәтін]
5. Бас тартуды алушы судьялардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
6. Түсіндірмелер [мәтін]
13-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (Сот шешімі)
1. Сот актісінің түрі [сөздік деректеме]
2. Қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
3. Талап қою бойынша шешім [сөздік деректеме]
4. Талап қоюды кері қайтару себептері [сөздік деректеме]
5. Шешім мерзімі бұзылып шығарылды [сөздік деректеме]
6. Жазбаша талқылау тәртібінде қаралды [сөздік деректеме]
7. Шешімді (ұйғарымды) құру күні [күні]
8. Хаттаманы құру күні [күні]
9. Шешім (ұйғарым) шығару күні [күні]
10. Заңды күшіне енген күні [дата]
11. Сотта сараптама жүргізілді [сөздік деректеме]
12. Қарар бөлім [мәтін]
13. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
14. Талап қоюды қамтамасыз ету бойынша шаралардың күшін жою туралы ұйғарым шығарылды [сөздік деректеме]
15. Халықаралық келісімшарттар қолданылып қаралды [сөздік деректеме]
16. Салыстырып тексеру жасаған кеңсенің (архивтің) маманы [мәтін]

17. Дата передачи дела в канцелярию (архив) [дата]
18. Закрытый судебный процесс [словарный реквизит]
Раздел 14. Частные определения
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. В адрес кого направлено частное определение [текст]
6. Даты направления
7. Ответы
8. Дата отмены частного определения в апелляционной инстанции [дата]
Раздел 15. Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения
1. Судебный акт [словарный реквизит]
2. Судебный исполнитель [словарный реквизит]
3. Дата выписки исполнительного листа [дата]
4. Дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу [дата]
5. Дата вынесения судебного акта [дата]
6. Сумма к взысканию [текст]
7. Солидарен к [словарный реквизит]
8. В доход государства [словарный реквизит]
9. Вид выписки исполнительного листа [словарный реквизит]
10. Список истцов (взыскателей) по исполнительному документу [словарный реквизит]
11. Список ответчиков (должников) по исполнительному документу [словарный реквизит]
12. Сущность требований [текст]
13. Судья [текст]
Раздел 16. Сведения о немедленном исполнении решения суда
1. Дата подачи заявления о немедленном исполнении [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Решение подлежит немедленному исполнению [словарный реквизит]
Раздел 17. Сведения о повороте исполнения решения
1. Дата подачи заявления о повороте исполнения [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведен поворот исполнения решения [словарный реквизит]
Раздел 18. Сведения об отсрочке, рассрочке и изменении способа исполнения
1. Дата подачи заявления об отсрочке[дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведенные действия по заявлению [словарный реквизит]
Раздел 19. Сведения о пересмотре дела в апелляционной инстанции
1. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
2. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
3. Дата поступления апелляционной жалобы (ходатайства) [дата]
4. Дата возвращения дела из суда апелляционной инстанции [дата]
5. Жалобу (ходатайство) подал [словарный реквизит]
6. Результат рассмотрения в апелляционной инстанции [словарный реквизит] рассмотрении

17. Кеңсеге (архивке) істі беру күні [күні]
18. Жабық сот процесі [сөздік деректеме]
14-бөлім. Жеке ұйғарымдар
1. Шығару күні [күні]
2. Прокурордың атына жеке ұйғарым [сөздік деректеме]
3. Мәні [мәтін]
4. Жолдау күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
6. Жолдау күндері
7. Жауаптары
8. Апелляциялық сатыдағы жеке ұйғарымның күшін жою күні [күні]
15-бөлім. Шешімді орындауға жолдау және орындау нәтижесі туралы мәліметтер
1. Сот актісі [сөздік деректеме]
2. Сот орындаушысы [сөздік деректеме]
3. Атқару парағы үзінді көшірмесінің күні [күні]
4. Шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні [күні]
5. Сот актісін шығару күні [күні]
6. Өндіріп алуға сома [мәтін]
7. Ортақ [сөздік деректеме]
8. Мемлекет кірісіне [сөздік деректеме]
9. Атқару парағы үзінді көшірмесінің түрі [сөздік деректеме]
10. Атқарушылық құжат бойынша талап қоюшылардың (өндіріп алушылардың) тізімі [сөздік деректеме]
11. Атқарушылық құжат бойынша жауапкерлердің (борышкерлердің) тізімі [сөздік деректеме]
12. Талаптардың мәні [мәтін]
13. Судья [мәтін]
16-бөлім. Сот шешімін дереу орындау туралы мәліметтер
1. Дереу орындау туралы өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Шешім дереу орындауға жатады [сөздік деректеме]
17-бөлім. Шешімді орындауды бұру туралы мәліметтер
1. Орындауды бұру туралы өтінішті беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Шешімнің орындалуына бұру жүргізілді [сөздік деректеме]
18-бөлім. Орындауды кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту және тәсілін өзгерту туралы мәліметтер
1. Кейінге қалдыру туралы өтініш беру күні [күні]
2. Өтінішті қарау күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректеме]
4. Ұйғарымға шағымдану күні [күні]
5. Сот ұйғарымы күшінде қалдырылды [сөздік деректеме]
6. Өтініш бойынша жүргізілген әрекеттер [сөздік деректеме]
19-бөлім. Істі апелляциялық сатыда қайта қарау туралы мәліметтер
1. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректеме]
2. Істің жоғары тұрған сотқа жолданған күні [күні]
3. Апелляциялық шағымның (өтінішхаттың) келіп түскен күні [күні]
4. Істің апелляциялық сатыдағы соттан кері қайтарылған күні [күні]
5. Шағымды (өтінішхатты) берген [сөздік деректеме]
6. Апелляциялық сатыда қарау нәтижелері [сөздік деректеме] рассмотрении

Раздел 20. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции ВВерховного
1. Направлено по жалобе или ходатайству [словарный реквизит]
2. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
3. Дата возврата жалобы (протеста) [дата]
4. Комментарии [текст]
5. Результат рассмотрения в кассационной инстанции [словарный реквизит]
Приложение 6 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
Раздел 1. О поступлении дела
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № дела (апелляционная инстанция) [текст]
3. Поступило в электронном порядке [словарный реквизит]
4. Обжалуемые судебные акты [словарный реквизит]
5. Порядок поступления [словарный реквизит]
6. Вид производства [словарный реквизит]
8. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
9. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
10. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
11. Сложность дела [словарный реквизит]
12. Секретное дело [словарный реквизит]
13. Иск, связан с несогласием с ответом административного органа, должностного лица (жалоба) (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Основная сумма [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Недоимка [текст]
5. Пеня [текст]
6. Неустойка [текст]
7. Оплата помощи представителя [текст]
8. Комментарии [текст]
Раздел 3. Сведения о взыскиваемых суммах по решению суда
1. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда первой инстанции [текст]
2. Общая сумма, взыскиваемая по решению суда апелляционной инстанции [текст]
Раздел 4. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины
1. Общая сумма, определенная для выплаты [текст]
2. Отсрочка уплаты государственной пошлины [текст]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 5. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]

20-бөлім. Қассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер ВВерховного
1. Шағым немесе өтінішхат бойынша жолданды [сөздік деректеме]
2. Істің жоғары тұрған сотқа жолданған күні [күні]
3. Шағымды (наразылықты) қайтарып алу күні [күні]
4. Түсіндірмелер [мәтін]
5. Қассациялық сатыда қарау нәтижелері [сөздік деректеме]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 Бұйрықтың
6-қосымшасы
Нысан
Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске электронды ақпараттық есепке алу құжаты 2
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-бөлім. Істің келіп түсуі туралы
1. Сот (соттың атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. Істің № (апелляциялық саты) [мәтін]
3. Электрондық тәртібінде келіп түсті [сөздік деректеме]
4. Шағымдалған сот актілері [сөздік деректеме]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректеме]
6. Іс жүргізудің түрі [сөздік деректеме]
8. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
9. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
10. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
11. Істің ауырлығы [сөздік деректеме]
12. Құпия іс [сөздік деректеме]
13. Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың (шағым) жауабымен келіспеуге байланысты талап қою [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге берілген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Негізгі сома [мәтін]
3. Айыппұл санкциялары [мәтін]
4. Бересі [мәтін]
5. Өсімпұл [мәтін]
6. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
7. Өкілдің көмегін төлеу [мәтін]
8. Түсіндірмелер [мәтін]
3-бөлім. Сот шешімі бойынша өндірілетін сомалар туралы мәліметтер
1. Бірінші сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілетін жалпы сома [мәтін]
2. Апелляциялық сатыдағы сот шешімі бойынша өндірілетін жалпы сома [мәтін]
4-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер
1. Төлеу үшін белгіленген жалпы сома [мәтін]
2. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [мәтін]
3. Төленген мемлекеттік баждың сомасы [мәтін]
4. Төленген сот ұсталымдары [мәтін]
5-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
5. Орындау мерзімі дейін: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Төмендетілген ақшалай өндіріп алудың сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]

9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 6. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии)/Наименование [текст]
6. E-MAIL [да, нет] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата прекращения производства по жалобе (ходатайству) [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Причина возврата [текст]
6. Отозваны все апелляционные [словарный реквизит]
7. Дата отзыва апелляционных жалоб, ходатайств [дата]
8. Отозваны все частные [словарный реквизит]
9. Дата отзыва частных жалоб, ходатайств [дата]
10. Дата постановления об отказе в пересмотре [дата]
11. Дата приостановления [дата]
12. Дата передачи по подсудности [дата]
13. Дата вынесения определения о медиации [дата]
14. Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
15. Отменено в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
16. Рассмотрено с нарушением сроков [словарный реквизит]
17. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи медиатора [текст]
18. Примирение сторон с участием судьи-медиатора [словарный реквизит]
19. Комментарии [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]
4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Специализированный прокурор (транспортный) [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (постановление суда)
1. Дата вынесения постановления [дата]
2. Результат рассмотрения решения [словарный реквизит]

9. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
10. Қайталап ақшалай өндіріп алу сомасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайта тағайындалғаннан кейінгі ақшалай өндіріп алудың сомасы (теңге) [теңге]
12. Орындау мерзімі дейін: [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту дейін: [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда салынған шараның күші жойылды [сөздік деректеме]
6-бөлім. Тараптар
1. Қатысушының түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [иә, жоқ] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Нақты мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарап жатқан судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Шағым (өтінішхат) бойынша іс жүргізуді тоқтату күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [мәтін]
6. Барлық апелляциялықтар кері шақыртылды [сөздік деректеме]
7. Апелляциялық шағымдардың, өтінішхаттардың кері шақыртылу күні [күні]
8. Барлық жекелер кері шақыртылды [сөздік деректеме]
9. Жеке шағымдардың, өтінішхаттардың кері шақыртылу күні [күні]
10. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулының күні [күні]
11. Тоқтата тұру күні [күні]
12. Соттылығы бойынша беру күні [күні]
13. Медиация туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
14. Қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның күні [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда күші жойылған [сөздік деректеме]
16. Мерзімдері бұзылып қаралды [сөздік деректеме]
17. Медиатор судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
18. Медиатор судьяның қатысуымен тараптардың татуласуы [сөздік деректеме]
19. Түсіндірмелер [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [мәтін]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]
4. Сот отырысының хатшысы
5. Адвокат [мәтін]
6. Прокурор [мәтін]
7. Мамандандырылған прокурор (көлік) [сөздік деректеме]
8. Сот отырысы залының (кабинетінің) № [мәтін]
9. Аудио-, бейнетіркеу [сөздік деректеме]
10. Аудиотіркеу [сөздік деректеме]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот қаулысы)
1. Қаулыны шығару күні [күні]
2. Шешімді қарау нәтижесі [сөздік деректеме]

3. Результат рассмотрения определений [словарный реквизит]
4. Решение по заявлению [словарный реквизит]
5. Решение по апелляционной жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по ходатайству [словарный реквизит]
7. Решение по частной жалобе [словарный реквизит]
8. Решение по частному ходатайству [словарный реквизит]
9. Вынесено постановление о прекращении апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
10. Рассмотрено с применением международных договоров [словарный реквизит]
11. Решение (определение) суда 1-ой инстанции отменено (изменено) с [словарный реквизит]
12. Основание к отмене или изменению решения [словарный реквизит]
13. Результат по постановлению предыдущего апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
14. Резолютивная часть [текст]
Раздел 10. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
3. Сущность [текст]
4. Дата направления [дата]
5. Кому направлено частное определение [текст]
6. Даты направления [дата]
7. Ответы
Раздел 11. Завершение производства
1. Дата составления протокола [дата]
2. Дата составления решения (постановления) [дата]
3. Дата вручения копии решения (постановления) [дата]
4. Дата вступления решения (постановления) в законную силу [дата]
5. Дата передачи дела в канцелярию [дата]
6. Дата направления дела в суд первой инстанции [дата]
7. Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
8. Решение отменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
9. Решение изменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
Раздел 12. Об основаниях поступления дела и рассмотрении дела
1. Суд первой инстанции [текст]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
3. № дела суда 1-ой инстанции [текст]
4. Количество томов [текст]
5. Дата вынесения решения [дата]
6. Вид судебного акта [словарный реквизит]
7. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
8. Рассмотрено в порядке письменного производства [словарный реквизит]
9. Вид производства [словарный реквизит]
10. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
11. Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
12. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
Раздел 13. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
2. Результат пересмотра решения, постановления суда первой инстанции [словарный реквизит]
3. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
4. Комментарии [текст]
Приложение 7 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное кассационным судом

3. Ұйғарымдарды қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
4. Өтініш бойынша шешім [сөздік деректеме]
5. Апелляциялық шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]
7. Жеке шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
8. Жеке өтінішхат бойынша шешім [сөздік деректеме]
9. Апелляциялық қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды [сөздік деректеме]
10. Халықаралық шарттар қолданыла отырып қаралды [сөздік деректеме]
11. Бірінші сатыдағы сот шешімінің (ұйғарымының) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректеме]
12. Шешімнің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз [сөздік деректеме]
13. Алдыңғы апелляциялық қараудың қаулысы бойынша нәтиже [сөздік деректеме]
14. Қарар бөлім [мәтін]
10-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (жеке ұйғарымдар)
1. Шығару күні [күні]
2. Прокурордың мекен-жайына жеке ұйғарым [сөздік деректеме]
3. Мәні [мәтін]
4. Жолдау күні [күні]
5. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
6. Жолдау күндері [күні]
7. Жауаптар
11-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Хаттаманы толтыру күні [күні]
2. Шешімді (қаулыны) толтыру күні [күні]
3. Шешімнің (қаулының) көшірмесін тапсыру күні [күні]
4. Шешімнің (қаулының) заңды күшіне енген күні [күні]
5. Істі кеңсеге беру күні [күні]
6. Істі бірінші сатыдағы сотқа жолдау күні [күні]
7. Салыстырып тексеру жасаған алқа маманы [мәтін]
8. Кассациялық сатыда шешімнің күші жойылды [сөздік деректеме]
9. Кассациялық сатыда шешім өзгертілді [сөздік деректеме]
12-бөлім. Істің келіп түсу негіздері мен істің қаралуы туралы
1. Бірінші сатыдағы сот [мәтін]
2. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы сот ісінің № [мәтін]
4. Томдар саны [мәтін]
5. Шешім шығару күні [күні]
6. Сот актісінің түрі [сөздік деректеме]
7. Қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
8. Жазбаша іс жүргізу тәртібінде қаралды [сөздік деректеме]
9. Іс жүргізу түрі [сөздік деректеме]
10. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
11. Істің санатына қосымша (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
12. Берілген талаптың (талап қоюдың) мәні [мәтін]
13-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Істі жоғарғы сотқа жолдау күні [күні]
2. Бірінші сатыдағы сот шешімін, қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
3. Апелляциялық сатыдағы қаулыны қайта қарау нәтижесі [сөздік деректеме]
4. Түсіндірмелер [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 бұйрығына
7-қосымша
нысан
Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Раздел 1. Сведения о поступлении кассационных жалоб и ходатайств прокурора
1. № дела [текст]
2. Вид производства [словарный состав]
3. Дело в электронном формате [да, нет]
4. Обжалуемые судебные акты [словарный состав]
5. Порядок поступления [словарный состав]
6. Категория дела [словарный состав]
7. Дополнение к категории дела [словарный состав]
8. Язык судопроизводства [русский, казахский]
9. Секретное дело [да, нет]
Раздел 2. Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины
1. Подлежащая к уплате государственная пошлина [текст]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный состав]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [текст]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [текст]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [словарный состав]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [текст]
7. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [текст]
8. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
9. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [текст]
10. Принято без уплаты по искам прокурора [текст]
11. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [текст]
12. Определенная судом сумма судебных издержек [текст]
13. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 3. Меры процессуального принуждения
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /Наименование участника [текст]
2. Взыскание [словарный состав]
3. К кому применена мера [словарный состав]
4. Тип участника [словарный состав]
5. Основание наложения денежного взыскания [словарный состав]
6. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
7. Сумма назначенного денежного взыскания [сумма в тенге]
8. Срок исполнения до [дата]
9. Освобожден от уплаты денежного взыскания [да, нет]
10. Сумма уменьшенного денежного взыскания [сумма в тенге]
11. Дата определения об освобождении или уменьшении денежного взыскания [дата]
12. Отсрочка, рассрочка до [дата]
13. Дата исполнения [дата]
14 Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [да, нет]
15. Резолютивная часть [текст]
16. Комментарии [текст]
Раздел 4. Стороны
1. Тип [словарный состав]
2. ИИН/БИН [текст]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /Наименование [текст]
Раздел 5. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1 Дата передачи судье [дата]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата прекращения производства по жалобе (протесту) [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Причина возврата [словарный состав]

1-бөлім. Прокурордың кассациялық шағымдары мен өтінішхаттарының келіп түскені туралы мәліметтер
1. Іс № [мәтін]
2. Іс жүргізу түрі [сөздік құрамы]
3. Электрондық форматтағы іс [иә, жоқ]
4. Шағымдалған сот актілері [сөздік құрамы]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік құрамы]
6. Істің санаты [сөздік құрамы]
7. Істің санатына қосымша [сөздік құрамы]
8. Сот ісін жүргізу тілі [орысша, қазақша]
9. Құпия іс [иә, жоқ]
2-бөлім. Сот ұсталымдары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [мәтін]
2. Мемлекеттік баж төлеуден босату негіздері [сөздік құрам]
3. Төленген мемлекеттік баж сомасы [мәтін]
4. Сот белгілеген мемлекеттік бажды қосымша төлеу [мәтін]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге шегеру [сөздік құрам]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж [мәтін]
7. Бюджеттен қайтаруға жататын мемлекеттік баж сомасы [мәтін]
8. Мемлекеттік бажды қайтару туралы ұйғарымның күні [күні]
9. Төлемсіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы [мәтін]
10. Прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [мәтін]
11. Мемлекет мүддесіне прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [мәтін]
12. Сот белгілеген сот ұсталымдарының сомасы [мәтін]
13. Төленген сот ұсталымдары [мәтін]
3-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Қатысушының Т.А.Ә./Атауы [мәтін]
2. Өндіріп алу [сөздік құрам]
3. Шара кімге қолданылды [сөздік құрам]
4. Қатысушы түрі [сөздік құрам]
5. Ақшалай өндіріп алуды салу негізі [сөздік құрам]
6. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
7. Тағайындалған ақшалай өндіріп алу сомасы [сома теңгемен]
8. Дейін орындау мерзімі [күні]
9. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [иә, жоқ]
10. Азайтылған ақшалай өндіріп алу сомасы [сома теңгемен]
11. Ақшалай өндіріп алудан босату немесе азайту туралы ұйғарымның күні [күні]
12. Дейін кейінге шегеру, бөліп төлеу [күні]
13. Орындау күні [күні]
14. Жоғары тұрған сатыда салынған шараның күші жойылды [иә, жоқ]
15. Бұрыштамалық бөлігі [мәтін]
16. Түсіндірмелер [мәтін]
4-бөлім. Тараптар
1. Түрі [сөздік құрам]
2. ЖСН/БСН [мәтін]
3. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
5-бөлім. Іс жүргізудің қозғалысы туралы мәліметтер (таныстыру)
1. Судьяға беру күні [күні]
2. Осы уақытта істі қараушы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
3. Шағым (наразылық) бойынша іс жүргізуді тоқтату күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [сөздік құрам]

6. Отозваны все кассационные жалобы, протесты [словарный состав]
7. Дата отзыва жалобы, протеста [дата]
8. Дата постановления об отказе в пересмотре [дата]
9. Дата истребования дела [дата]
10. Даты напоминаний по истребованным делам [дата]
11. Дата поступления дела [дата]
12. Дата приостановления [дата]
13. Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
14. Отменено в вышестоящей инстанции [да, нет]
15. Дата поступления отзыва на жалобу, протест (ст.446 ГПК) [дата]
16. Объединено с делом № [текст]
17. Дата объединения [дата]
18. Является основным делом [да, нет]
19. Комментарии [текст]
Раздел 6. Судебное заседание
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Председательствующий судья [текст]
3. Секретарь судебного заседания [текст]
4. Аудио-, видео фиксация [да, нет]
5. Аудио фиксация [да, нет]
6. Заседание отложено [да, нет]
7. Комментарии [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (рассмотрение)
1. Дата оглашения постановления [дата]
2. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный состав]
3. Результат пересмотра определения суда первой инстанции [словарный состав]
4. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный состав]
5. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный состав]
6. Вынесено новое решение по иску [словарный состав]
7. Решение по заявлению [словарный состав]
8. Решение по кассационной жалобе [словарный состав]
9. Решение по протесту [словарный состав]
10. Вынесено постановление о прекращении кассационного рассмотрения [да, нет]
11. Решение (определение), постановление судов первой, апелляционной инстанций отменено (изменено) с [словарный состав]
12. Основание к отмене или изменению решения (определения), постановления суда первой, апелляционной инстанций [словарный состав]
13. Результат рассмотрения предыдущего постановления кассационной инстанции [словарный состав]
14. Грубые нарушения судьи первой инстанции [да, нет]
15. Грубые нарушения судьи апелляционной инстанции [да, нет]
16. Письменное производство [да, нет]
17. Дело разрешилось в пользу истца [да, нет]
18. Резолютивная часть [текст]
19. Рассмотрено с участием прокурора [да, нет]
20. Рассмотрено с применением конвенций (пактов) [словарный состав]
21. Дата вынесения определения об исправлении описок, явных арифметических ошибок [дата]
22. Дата вынесения определения о разъяснении вынесенного постановления [дата]
23. Дата вынесения дополнительного решения [дата]
24. Рассмотрено с нарушением сроков [да, нет]

6. Барлық кассациялық шағымдар, наразылықтар кері шақыртылды [сөздік құрам]
7. Шағымды, наразылықты кері шақырту күні [күні]
8. Қайта қараудан бас тарту туралы қаулының күні [күні]
9. Істі талап ету күні [күні]
10. Талап етілген істер бойынша еске салу күндері [күні]
11. Істің келіп түскен күні [күні]
12. Тоқтата тұру күні [күні]
13. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қаулының күшін жою және іс жүргізуді қайта жаңғырту туралы ұйғарымның күні [күні]
14. Жоғары тұрған сатыда күші жойылды [иә, жоқ]
15. Шағымға, наразылыққа кері шақыртудың келіп түскен күні (АПК 446-б.) [күні]
16. № іспен біріктірілді [мәтін]
17. Біріктіру күні [күні]
18. Негізгі іс болып табылады [иә, жоқ]
19. Түсіндірмелер [мәтін]
6- бөлім. Сот отырысы
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Төрағалық етуші судья [мәтін]
3. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
4. Аудио-, бейнежазба [ия, жоқ]
5. Аудиожазба [ия, жоқ]
6. Отырыс кейінге қалдырылды [ия, жоқ]
7. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (қарау)
1. Қаулыны жариялау күні [күні]
2. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
3. Бірінші сатыдағы сот ұйғарымын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
4. Апелляциялық саты шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
5. Апелляциялық саты қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
6. Талап қою бойынша жаңа шешім шығарылды [сөздік құрам]
7. Өтініш бойынша шешім [сөздік құрам]
8. Кассациялық шағым бойынша шешім [сөздік құрам]
9. Наразылық бойынша шешім [сөздік құрам]
10. Кассациялық қарауды тоқтату туралы қаулы шығарылды [иә, жоқ]
11. Бірінші, апелляциялық сатылы соттардың шешімі (ұйғарымы), қаулысы күшін жойды (өзгертілді) [сөздік құрам]
12. Бірінші, апелляциялық сатылы соттар шешімінің (ұйғарым), қаулысының күшін жоюға немесе өзгертуге негіз [сөздік құрам]
13. Кассациялық сатының алдыңғы қаулысын қарау нәтижесі [сөздік құрам]
14. Бірінші сатыдағы судьяның өрескел бұзушылықтары [иә, жоқ]
15. Апелляциялық сатыдағы судьяның өрескел бұзушылықтары [иә, жоқ]
16. Жазбаша іс жүргізу [иә, жоқ]
17. Іс талап қоюшының пайдасына шешілді [иә, жоқ]
18. Бұрыштамалық бөлігі [мәтін]
19. Прокурордың қатысуымен қаралды [иә, жоқ]
20. Конвенциялар (пактілер) қолданыла отырып қаралды [сөздік құрам]
21. Қателерді, анық арифметикалық қателерді түзету туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
22. Шығарылған қаулыны түсіндіру туралы ұйғарымды шығару күні [күні]
23. Қосымша шешім шығару күні [күні]
24. Мерзімі бұзылып қаралды [иә, жоқ]

Раздел 8. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения [дата]
2. Частное определение вынесено в адрес [словарный состав]
3. Сущность [текст]
4. Кому направлено частное определение [текст]
5. Даты направления [дата]
6. Ответы [текст]
Раздел 9. Завершение производства
1. Дата составления постановления (решения) [дата]
2. Дата направления дела в суд первой инстанции [дата]
Раздел 10. Сведения о рассмотрении в суде первой инстанции
1. Суд первой инстанции [текст]
2. Регион [словарный состав]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
4. К кому подан иск [словарный состав]
5. Дата вынесения решения [дата]
6. Вид судебного акта [словарный состав]
7. Результат рассмотрения [словарный состав]
Раздел 11. Сведения о рассмотрении в апелляционной инстанции
1. Суд апелляционной инстанции [словарный состав]
2. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
3. Рассмотрены в апелляционной инстанции [словарный состав]
4. Результат по жалобе [словарный состав]
5. Результат по ходатайству прокурора [словарный состав]
6. Дата вынесения решения (постановления, определения) [дата]
7. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный состав]
8. Результат пересмотра определения суда первой инстанции [словарный состав]
Раздел 12. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи [текст]
2. Рассмотрены в кассационной инстанции [словарный состав]
3. Результат по жалобе [словарный состав]
4. Результат по протесту [словарный состав]
5. Дата вынесения постановления [дата]
6. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный состав]
7. Результат пересмотра определения суда первой инстанции [словарный состав]
8. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный состав]
9. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный состав]
Раздел 13. Сведения о рассмотрении в Верховном Суде Республики Казахстан
1. Пересмотрено в связи с поступлением [словарный реквизит]
2. Результат пересмотра решения суда первой инстанции [словарный реквизит]
3. Результат пересмотра решения апелляционной инстанции [словарный реквизит]
4. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
5. Результат пересмотра постановления кассационной инстанции [словарный реквизит]
6. Комментарии [текст]
Приложение 8 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Сноска. Приказ дополнен приложением 8 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
форма
Электронный информационный учетный документ 4 на административное дело, рассмотренное Верховным Судом Республики Казахстан

8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (жеке ұйғарымдар)
1. Шығару күні [күні]
2. Мекенжайға жеке ұйғарым шығарылды [сөздік құрам]
3. Мәні [мәтін]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жолдау күндері [күні]
6. Жауаптар [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Қаулыны (шешімді) құру күні [күні]
2. Бірінші сатыдағы сотқа істі жолдау күні [күні]
10-бөлім. Бірінші сатыдағы сотта қарау туралы мәліметтер
1. Бірінші сатыдағы сот [мәтін]
2. Аймақ [сөздік құрам]
3. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
4. Талап қою кімге берілді [сөздік құрам]
5. Шешім шығару күні [дата]
6. Сот актісінің түрі [сөздік құрам]
7. Қарау нәтижесі [сөздік құрам]
11-бөлім. Апелляциялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Апелляциялық сатыдағы сот [сөздік құрам]
2. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
3. Апелляцияда қаралды [сөздік құрам]
4. Шағым бойынша нәтиже [сөздік құрам]
5. Прокурордың өтінішхаты бойынша нәтиже [сөздік құрам]
6. Шешім (қаулы, ұйғарым) шығару күні [күні]
7. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
8. Бірінші сатыдағы сот ұйғарымын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
12-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
2. Кассациялық сатыда қаралды [сөздік құрам]
3. Шағым бойынша нәтиже [сөздік құрам]
4. Наразылық бойынша нәтиже [сөздік құрам]
5. Қаулы шығару күні [күні]
6. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау күні [сөздік құрам]
7. Бірінші сатыдағы сот ұйғарымын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
8. Апелляциялық сатының шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
9. Апелляциялық сатының қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
13-бөлім. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотында қарау туралы мәліметтер
1. Келіп түсуіне байланысты қайта қаралды [сөздік құрам]
2. Бірінші сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
3. Апелляциялық сатыдағы сот шешімін қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
4. Апелляциялық сатыдағы сот қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
5. Кассациялық сатыдағы сот қаулысын қайта қарау нәтижесі [сөздік құрам]
6. Түсіндірмелер [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты қараған әкімшілік іске 4-электронды ақпараттық есепке алу құжаты
Ескерту. Бұйрық 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Раздел 1. О поступлении протеста, ходатайства (дела)
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № предварительного рассмотрения [текст]
3. № производства в коллегии [текст]
4. № производства по пересмотру [текст]
5. Первичное поступление [словарный реквизит]
6. Повторно [словарный реквизит]
7. Кем подано ходатайство, протест [словарный реквизит]
8. Обжалуемые судебные акты [словарный реквизит]
9. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
10. Сложность дела [словарный реквизит]
11. Сущность протеста (ходатайства) [текст]
12. Вид производства [словарный реквизит]
13. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
14. Дополнение к категории дела [словарный реквизит]
Раздел 2. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Основная сумма [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Недоимка [текст]
5. Пеня [текст]
6. Неустойка [текст]
7. Оплата помощи представителя [текст]
8. Комментарии [текст]
Раздел 3. Судебные расходы
1. Подлежащая к уплате государственная пошлина [тенге]
2. Основание освобождения от уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
3. Сумма уплаченной государственной пошлины [тенге]
4. Определенная судом доплата государственной пошлины [тенге]
5. Отсрочка уплаты государственной пошлины [словарный реквизит]
6. Государственная пошлина, взысканная по решению суда в бюджет [тенге]
7. Госпошлина, взысканная по решению суда и реально поступившая в бюджет [тенге]
8. Дата уплаты [дата]
9. Сумма государственной пошлины, подлежащая возврату из бюджета [тенге]
10. Дата определения о возврате государственной пошлины [дата]
11. Сумма государственной пошлины, принятая без уплаты [тенге]
12. Принято без уплаты по искам прокурора [тенге]
13. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [тенге]
14. Определенная судом сумма судебных издержек [тенге]
15. Выплаченные судебные издержки [тенге]
Раздел 4. Меры процессуального принуждения
1. К кому применена мера [словарный реквизит]
2. Дата наложения мер процессуального принуждения [дата]
3. Применена мера процессуального принуждения [словарный реквизит]
4. Сумма назначенного денежного взыскания (тенге) [тенге]
5. Срок исполнения до: [дата]
6. Освобожден от уплаты денежного взыскания [словарный реквизит]
7. Сумма уменьшенного денежного взыскания [тенге]
8. Дата исполнения [дата]
9. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
10. Наложена повторно мера денежного взыскания [словарный реквизит]
11. Сумма денежного взыскания после повторного назначения (тенге) [тенге]
12. Срок исполнения до: [дата]

1-бөлім. Наразылықтың, өтінішхаттың (істің) келіп түсуі туралы
1. Сот (сот атауы автоматты режимде көрсетіледі)
2. алдын ала қарау № [мәтін]
3. алқадағы іс жүргізу № [мәтін]
4. қайта қарау бойынша іс жүргізу № [мәтін]
5. Бастапқы келіп түсуі [сөздік деректеме]
6. Қайталап [сөздік деректеме]
7. Өтінішхатты, наразылықты кім берді [сөздік деректеме]
8. Шағымдалған сот актілері [сөздік деректеме]
9. Сот ісін жүргізу тілі [сөздік деректеме]
10. Істің күрделілігі [сөздік деректеме]
11. Наразылықтың (өтінішхаттың) мәні [мәтін]
12. Іс жүргізу түрі [сөздік деректеме]
13. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]
14. Істің санатына қосымша [сөздік деректеме]
2-бөлім. Жауапкерге талаптарда мәлімделген сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Негізгі сома [мәтін]
3. Айыппұл санкциялары [мәтін]
4. Берешек [мәтін]
5. Өсімпұл [мәтін]
6. Тұрақсыздық айыбы [мәтін]
7. Өкіл көмегін төлеу [мәтін]
8. Түсіндірмелер [мәтін]
3-бөлім. Сот шығындары
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж [теңге]
2. Мемлекеттік бажды төлеуден босату негіздері [сөздік деректеме]
3. Төленген мемлекеттік баж сомасы [теңге]
4. Сот белгілеген мемлекеттік бажды қосымша төлеу [теңге]
5. Мемлекеттік бажды төлеуді кейінге қалдыру [сөздік деректеме]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынған мемлекеттік баж[теңге]
7. Сот шешімі бойынша өндіріп алынған және бюджетке анық түскен мемлекеттік баж [теңге]
8. Төлеу күні [күні]
9. Бюджеттен кері қайтаруға жататын мемлекеттік баж сомасы [теңге]
10. Мемлекеттік бажды кері қайтару туралы ұйғарымның күні [күні]
11. Төлемсіз қабылданған мемлекеттік баж сомасы [теңге]
12. Прокурордың талап қоюлары бойынша төлемсіз қабылданды [теңге]
13. Прокурордың талап қоюлары бойынша мемлекет мүддесіне төлемсіз қабылданды [теңге]
14. Сот белгілеген сот ұсталымдарының сомасы [теңге]
15. Төленген сот ұсталымдары [теңге]
4-бөлім. Процестік мәжбүрлеу шаралары
1. Шара кімге қолданылды [сөздік деректеме]
2. Процестік мәжбүрлеу шараларын салу күні [күні]
3. Процестік мәжбүрлеу шарасы қолданылды [сөздік деректеме]
4. Тағайындалған ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
5. Дейін орындау мерзімі: [күні]
6. Ақшалай өндіріп алуды төлеуден босатылды [сөздік деректеме]
7. Азайтылған ақшалай өндіріп алу сомасы [теңге]
8. Орындау күні [күні]
9. Дейін кейінге қалдыру, бөліп төлеу: [күні]
10. Қайтадан ақшалай өндіріп алу шарасы салынды [сөздік деректеме]
11. Қайта тағайындалғаннан кейін ақшалай өндіріп алу сомасы (теңге) [теңге]
12. Дейін орындау мерзімі: [күні]

13. Дата исполнения [дата]
14. Отсрочка, рассрочка до: [дата]
15. Отменена наложенная мера в вышестоящей инстанции [словарный реквизит]
Раздел 5. Стороны
1. Тип участника [словарный реквизит]
2. Тип лица [словарный реквизит]
3. Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер [текст]
4. Телефон [текст]
5. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) /Наименование [текст]
6. E-MAIL [словарный реквизит] [текст]
7. Адрес отправителя: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
8. Фактический адрес: Республика, область, район, город, улица, дом, квартира [текст]
9. Комментарий [текст]
Раздел 6. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в отдел ходатайств [дата]
2. Дата передачи в коллегию [дата]
3. Дата передачи судье [дата]
4. Дата возврата [дата]
5. Причина возврата [словарный реквизит]
6. Дата оставления без рассмотрения [дата]
7. Дата отзыва [дата]
8. Кем отозваны [словарный реквизит]
9. Дата письма об отказе во внесении представления [дата]
10. Дата передачи ходатайства в коллегию по гражданским делам [дата]
11. Дата истребования дела [дата]
12. Даты напоминаний по истребованным делам [дата]
13. Дата поступления дела [дата]
14. Решение по предварительному рассмотрению [словарный реквизит]
15. Дата решения по предварительному рассмотрению [дата]
16. Рассмотрено с нарушением сроков [текст]
17. Комментарии по предварительному рассмотрению [текст]
18. Объединено с производством № [текст]
19. Дата объединения [дата]
20. Объединено с делом № [текст]
Раздел 7. Сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов)
1. Дата поступления в коллегию [дата]
2. Основание к пересмотру решения [словарный реквизит]
3. Дата поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству [дата]
4. Дата возврата без рассмотрения [дата]
5. Дата постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
6. Дата постановления об отмене решения и возобновлению кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
7. Дата отзыва протеста или ходатайства [дата]
8. Кем отозван протест [словарный реквизит]
9. Отозваны на стадии пересмотра [словарный реквизит]
10. Дата оставления без рассмотрения [дата]
11. Объединено с производством № [текст]
12. Комментарии [текст]
13. Объединено с делом № [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата судебного заседания [дата]
2. Время заседания [текст]
3. Председательствующий судья [текст]

13. Орындау күні [күні]
14. Дейін кейінге қалдыру, бөліп төлеу: [күні]
15. Жоғары тұрған сатыда салынған шара күшін жойды [сөздік деректеме]
5-бөлім. Тараптар
1. Қатысушы түрі [сөздік деректеме]
2. Тұлғаның түрі [сөздік деректеме]
3. Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес-сәйкестендіру нөмірі [мәтін]
4. Телефон [мәтін]
5. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)/Атауы [мәтін]
6. E-MAIL [сөздік деректеме] [мәтін]
7. Жіберушінің мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
8. Іс жүзіндегі мекенжайы: Республика, облыс, аудан, қала, көше, үй, пәтер [мәтін]
9. Түсіндірмелер [мәтін]
6-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (алдын ала қарау)
1. Өтінішхаттар бөліміне беру күні [күні]
2. Алқаға беру күні [күні]
3. Судьяға беру күні [күні]
4. Кері қайтару күні [күні]
5. Кері қайтару себебі [сөздік деректеме]
6. Қараусыз қалдыру күні [күні]
7. Кері шақырту күні [күні]
8. Кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Ұсыныс енгізуден бас тарту туралы хаттың күні [күні]
10. Азаматтық істер бойынша алқаға өтінішхатты беру күні [күні]
11. Істі талап ету күні [күні]
12. Талап етілген істер бойынша еске салу күндері [күні]
13. Істің келіп түскен күні [күні]
14. Алдын ала қарау бойынша шешім [сөздік деректеме]
15. Алдын ала қарау бойынша шешімнің күні [күні]
16. Мерзімдері бұзылып қаралды [мәтін]
17. Алдын ала қарау бойынша түсіндірмелер [мәтін]
18. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
19. Біріктіру күні [күні]
20. № іспен біріктірілді [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер (сот актілерін қайта қарау)
1. Алқаға келіп түскен күні [күні]
2. Шешімді қайта қарауға негіз [сөздік деректеме]
3. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылықтың келіп түскен күні [күні]
4. Қараусыз кері қайтару күні [күні]
5. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе өтініш бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулының күні [күні]
6. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша шешімнің күшін жою және кассациялық іс жүргізуді қайта жаңғырту туралы қаулының күні [күні]
7. Наразылықты немесе өтінішхатты кері шақырту күні [дата]
8. Наразылықты кім кері шақыртты [сөздік деректеме]
9. Қайта қарау сатысында кері шақыртылды [сөздік деректеме]
10. Қараусыз қалдыру күні [күні]
11. № іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
13. № іспен біріктірілді [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Сот отырысының күні [күні]
2. Отырыс уақыты [мәтін]
3. Төрағалық етуші судья [мәтін]

4. Секретарь судебного заседания [текст]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Специализированный прокурор (транспортный) [словарный реквизит]
8. № зала (кабинета) судебного заседания [текст]
9. Аудио-, видео фиксация [словарный реквизит]
10. Аудио фиксация [словарный реквизит]
11. Заседание отложено [словарный реквизит]
12. Комментарии [текст]
Раздел 9. Сведения о динамике производства (решение суда)
1. Постановление суда в отношении решения (определения) суда первой инстанции [словарный реквизит]
2. Постановление суда в отношении решения (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
3. Постановление суда в отношении решения суда первой инстанции в предыдущем кассационном рассмотрении [словарный реквизит]
4. Решение суда первой, апелляционной или кассационной инстанции отменено (изменено) [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе [словарный реквизит]
6. Решение по протесту [словарный реквизит]
7. Основания оставления иска без рассмотрения [текст]
8. Результат рассмотрения предыдущего постановления Верховного Суда Республики Казахстан (далее – ВС РК) [текст]
9. Решение по представлению Председателя [словарный реквизит]
10. Постановление в отношении постановления кассационной инстанции ВС РК [словарный реквизит]
11. Постановление суда в отношении постановления специализированной коллегии ВС РК [словарный реквизит]
12 Вынесены другие постановления [текст]
13 Резолютивная часть (новое решение) [текст]
Раздел 10. Частные определения, вынесенные судом в кассационной инстанции
1. Дата вынесения частного определения [дата]
2. Сущность частного определения [текст]
3. Дата направления частного определения [дата]
4. Кому направлено частное определения [текст]
5. Даты поступления ответов на частное определение [дата]
6. Сущность ответов [текст]
Раздел 11. Завершение производства
1 Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения [дата]
2 Дата сдачи судьей постановления по пересмотру [дата]
3 Дата возврата истребованного дела [дата]
4 Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
5 Дата передачи в архив (канцелярию) [дата]
6 Дата сверки в архиве (канцелярии) [дата]
7 Специалист архива, сделавший сверку [текст]
Раздел 12. Рассмотрение в предыдущих инстанциях
Подраздел 1. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции [текст]
2. № гражданского дела суда первой инстанции [текст]
3. Вид производства суда первой инстанции [словарный реквизит]
4. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи первой инстанции [текст]
5. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]

4. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5. Адвокат [текст]
6. Прокурор [текст]
7. Мамандандырылған прокурор (көлік) [сөздік деректеме]
8. сот отырысы залының (кабинет) № [мәтін]
9. Аудио-, бейне тіркеу [сөздік деректеме]
10. Аудио тіркеу [сөздік деректеме]
11. Отырыс кейінге қалдырылды [сөздік деректеме]
12. Түсіндірмелер [мәтін]
9-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот шешімі)
1. Бірінші сатылы сот шешімдеріне (ұйғарымдарына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
2. Апелляциялық сатылы сот шешімдеріне (ұйғарымдарына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
3. Алдыңғы кассациялық қараудағы бірінші сатылы соттың шешімдеріне қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
4. Бірінші, апелляциялық немесе кассациялық сатыдағы сот шешімі күшін жойды (өзгертілді) [сөздік деректеме]
5. Шағым бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
7. Талап қоюды қараусыз қалдыру негізі [мәтін]
8. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының (бұдан әрі – ҚР ЖС) алдыңғы қаулысын қарау нәтижесі [мәтін]
9. Төрағаның ұсынысы бойынша шешім [сөздік деректеме]
10. ҚР ЖС кассациялық сатысының қаулысына қатысты қаулы [сөздік деректеме]
11. ҚР ЖС мамандандырылған алқасының қаулысына қатысты қаулы [сөздік деректеме]
12.Басқа қаулылар шығарылды [мәтін]
13.Бұрыштамалық бөлігі (жаңа шешім) [мәтін]
10-бөлім. Сот кассациялық сатыда шығарған жеке ұйғарымдар
1. Жеке ұйғарымды шығару күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымды жолдау күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жеке ұйғарымға жауаптардың келіп түсу күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
11-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Судьяның алдын ала қарау қаулысын беру күні [күні]
2. Судьяның қайта қарау жөніндегі қаулыны беру күні [күні]
3. Талап етілген істі кері қайтару күні [күні]
4.Салыстырып тексеру жасаған алқа маманы [мәтін ]
5. Мұрағатқа (кеңсеге) беру күні [күні]
6. Мұрағатта салыстырып тексеру күні [күні]
7. Салыстырып ттексеру жүргізген мұрағат маманы [мәтін]
12-бөлім. Алдыңғы сатыларда қарау
1-бөлімше. Бірінші сатыда қарау
1. Бірінші сатыдағы соттың атауы [мәтін]
2. Бірінші сатыдағы соттың азаматтық ісінің № [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы соттың іс жүргізу түрі [сөздік кдеректеме]
4. Бірінші сатыдағы судьяның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
5. Істің санаты (статистикалық есеп үшін) [сөздік деректеме]

6. Дополнение к категории дела [текст]
7. Дата решения (определения) [дата]
8. Решение (определение) суда первой инстанции [словарный реквизит]
9. Сущность иска [текст]
Подраздел 2. Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрены в апелляционной инстанции [словарный реквизит]
2. Дата постановления [дата]
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судей в суде апелляционной инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении решения и определения суда первой инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, ходатайству [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления апелляционной инстанции [текст]
Подраздел 3. Рассмотрение в кассационной инстанции
1. Дата постановления [дата]
2. Судья-докладчик в суде кассационной инстанции [текст]
3. Результат рассмотрения решения (определения) суда первой инстанции [текст]
4. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции [словарный реквизит]
5. Решение по жалобе, протесту [словарный реквизит]
6. Резолютивная часть постановления кассационной инстанции [текст]
Приложение 9 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 22 июня 2021 года № 92
Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов в информационную систему судебных органов Республики Казахстан и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) в информационную систему судебных органов Республики Казахстан (далее – ИС СО РК) и формировании отчетов о работе судов по рассмотрению административных дел определяет основные положения ввода ЭИУД и формирования на их основе отчетов по рассмотрению административных дел судами первой, апелляционной, кассационной инстанций и Верховным Судом Республики Казахстан (далее – отчеты).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Введение ЭИУД в ИС СО РК
2. Разработка и введение единых форм ЭИУД осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) по согласованию с Судебной администрацией Республики Казахстан (далее – Судебная администрация).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
3. Ввод и учет ЭИУД в ИС СО РК ведется Судебной администрацией и его территориальными подразделениями в областях, городах республиканского значения и столице (далее – канцелярии судов).

6. Істің санатына қосымша [мәтін]
7. Шешімнің (ұйғарымның) күні [күні]
8. Бірінші сатыдағы сот шешімі (ұйғарымы) [сөздік деректеме]
9. Талап қоюдың мәні [мәтін]
2-бөлімше. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық сатыда қаралды [сөздік деректеме]
2. Қаулының күні [күні]
3. Апелляциялық сатылы сот судьяларының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) [мәтін]
4. Бірінші сатыдағы сот шешіміне және ұйғарымына қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, наразылық борйынша шешім [сөздік деректеме]
6. Апелляциялық саты қаулысының бұрыштамалық бөлігі [мәтін]
3-бөлімше. Кассациялық сатыда қарау
1. Қаулының күні [күні]
2. Кассациялық сатыдағы баяндаушы-судья [мәтін]
3. Бірінші сатыдағы сот шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижесі [мәтін]
4. Апелляциялық сатыдағы сот қаулысына (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректеме]
5. Шағым, наразылық бойынша шешім [сөздік деректеме]
6. Кассациялық саты қаулысының бұрыштамалық бөлігі [мәтін]
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2021 жылғы 22 маусымдағы
№ 92 Бұйрықтың
9-қосымшасы
Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ҚР СО АЖ) электронды ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – ЭАЕҚ) енгізу және әкімшілік істерді қарау бойынша соттардың жұмысы туралы есептерді қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық ЭАЕҚ енгізудің және олардың негізінде бірінші, апелляциялық және кассациялық сатыдағы соттардың және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есептерді қалыптастыруының негізгі ережелерін айқындайды (бұдан әрі – есептер).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. ҚР СО АЖ-ға ЭАЕҚ-ны енгізу
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) ЭАЕҚ біріңғай нысандарын әзірлеуді және енгізуді Қазақстан Республикасының Сот әкімшілігімен (бұдан әрі – Сот әкімшілігі) келісе отырып жүзеге асырады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. ЭАЕҚ-ны ҚР СО АЖ-ға енгізу есепке алуды Сот әкімшілігі және оның облыстардағы, республикалық маңызы бар қалалардағы және астанадағы аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – соттар кеңсесі) жүргізеді.

Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
4. Отчеты на основании данных ЭИУД ИС СО РК формируются Комитетом, его территориальными и приравненными к ним органами (далее – территориальные органы).
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Формирование отчетов осуществляется на основании следующих форм:
1) "Электронный информационный учетный документ 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции" (далее – ЭИУД 1);
2) "Электронный информационный учетный документ 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции" (далее – ЭИУД 2);
3) "Электронный информационный учетный документ 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции" (далее – ЭИУД 3);
4) "Электронный информационный учетный документ 4 на административное дело, рассмотренное Верховным Судом Республики Казахстан" (далее – ЭИУД 4).
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6. В ЭИУД подлежат электронному заполнению все необходимые реквизиты по административному делу (иску), рассмотренному судом.
Глава 3. Внесение корректировок ЭИУД в ИС СО РК
7. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ИС СО РК, производится по инициативе Судебной администрации, канцелярии судов, по письму Комитета и его территориальных органов.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. После произведенной корректировки сведения (с указанием номера административного дела (иска), наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится проверка в автоматизированной информационной системе Комитета (далее – АИС Комитета), незамедлительно направляются судебным органом в Комитет или его территориальный орган письменно, с указанием дня и времени произведенной корректировки.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 16.09.2022 № 185 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Особенности ввода ЭИУД 1 на административное дело (иск), рассмотренное судом первой инстанции
9. Реквизиты ЭИУД 1 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами административного дела (иска).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Есептерді ҚР СО АЖ ЭАЕҚ-ның деректері негізінде Комитет, оның аумақтық және оларға теңестірілген органдары қалыптастырады (бұдан әрі – аумақтық органдар).
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Есептерді қалыптастыру мынадай нысандар негізінде іске асырылады:
1) "Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 1-ЭАЕҚ);
2) "Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2- электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 2-ЭАЕҚ);
3) "Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 3-ЭАЕҚ);
4) "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты қараған әкімшілік іске 4-электронды ақпараттық есепке алу құжаты" (бұдан әрі – 4-ЭАЕҚ).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. ЭАЕҚ-да сот қараған әкімшілік іс (талап қою) бойынша барлық қажетті деректемелер электрондық толтыруға жатады.
3-тарау. ҚР СО АЖ-да ЭАЕҚ-ға түзетулер енгізу
7. ҚР СО АЖ-да енгізілген ЭАЕҚ-тың деректемелерін түзету Сот әкімшілігінің, соттар кеңсесінің бастамасы бойынша, Комитеттің және оның аумақтық органдарының хаты бойынша жүргізіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Сот органы жүргізілген түзету туралы (арыздың (азаматтық істің, материалдың) нөмірін, өзгертілетін деректеменің атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып) мәліметтерді түзету жүргізілген күннен бастап дереу жазбаша түрде Комитетке немесе оның аумақтық органына ұсынады, солардың негізінде Комитеттің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – Комитеттің ААЖ) тексеру жүргізіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Бірінші сатыдағы сот қараған әкімшілік іске (талап қою) 1-ЭАЕҚ енгізудің ерекшеліктері
9. 1-ЭАЕҚ-ның деректемелері ҚР ЖС АЖ-да әкімшілік істің (талап қоюдың) материалдарына сәйкес толтырылады.

10. В разделе 1 "Сведения о поступлении иска" вводятся реквизиты со 2 по 10, 11, 14, 15. Другие реквизиты необходимо заполнять по результатам рассмотрения дела (иска).
В реквизите 3 "Производство в электронном виде" выбирается символьное значение "Да" в случае ведения административного дела в электронном формате.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
11. Реквизит 4 "Вид производства" заполняется в зависимости от категории иска согласно требованиям статей 132-135 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК).
Реквизит 9 "Категория дела (для статистического отчета)" раздела 1 заполняется согласно наименованиям строк раздела 1 "Движение и результаты рассмотрения административных дел" формы № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции".
В строке "Об оспаривании решений, действий (бездействия) административных органов, должностных лиц" отражаются административные дела об оспаривании решений и действий (бездействия) административных органов, должностных лиц по трудовым, жилищным, имущественным спорам и т.д. из них:
дела об оспаривании действий (бездействий) и решений налоговых либо таможенных органов по принудительному взысканию налоговой либо таможенной задолженности отражаются в строках "об оспаривании действий (бездействий) и решений налоговых органов", "об оспаривании действий (бездействий) и решений таможенных органов";
дела, по которым обжалуются действия (бездействия) акимов, акиматов и его структурных подразделений (согласно базовой структуре местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608 "Об утверждении базовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан") отражаются в строках "Аким, аппарат акима" и "Организации, находящиеся в ведении акиматов и его ведомств".
В строке "Производство по заявлениям о защите избирательных прав граждан и общественных объединений, участвующих в выборах, республиканском референдуме" отражаются административные дела (иски) по искам гражданина, общественных объединений, членов избирательной комиссии, доверенных лиц кандидатов и политических партий, представителей политических партий с правом совещательного голоса, наблюдателей политических партий, иных общественных объединений, некоммерческих организаций, считающих, что решением, действием (бездействием) государственного органа, органа местного государственного управления и самоуправления, избирательной комиссии, предприятия, организации, их должностными лицами нарушается право избирать или быть избранными, участвовать в выборах, референдуме (глава 25 АППК РК).
В строке "Производство по заявлениям об оспаривании решений, действий (бездействия) местных исполнительных органов, нарушающих права граждан на участие в уголовном судопроизводстве в качестве присяжного заседателя" отражаются административные дела (иски) гражданина, считающего, что решением, действием (бездействием) местного исполнительного органа нарушается право гражданина на участие в процедуре отбора для участия в уголовном судопроизводстве в качестве присяжного заседателя (глава 26 АППК РК).

10. "Талап қоюдың келіп түсуі туралы мәліметтер" 1-бөлімінде 2-ден 10, 11, 14, 15 бойынша деректемелері енгізіледі. Басқа деректемелерді істі (талап қоюды) қарау нәтижелері бойынша толтыру қажет.
"Электрондық түрде іс жүргізу" 3-деректемесінде әкімшілік іс электрондық форматта жүргізілген жағдайда "Иә" нышандық белгісі таңдалады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. "Іс жүргізу түрі" 4-деректемесі Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 132-135-баптарының талаптарына сәйкес талап қоюдың санатына байланысты толтырылады.
1-бөлімнің "Істің санаты (статистикалық есеп үшін)" 9-деректемесі "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 нысанының "Әкімшілік істердің қозғалысы және қарау нәтижелері" 1-бөлімі жолдарының атауларына сәйкес толтырылады.
"Әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың шешімдерін, әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы" деген жолда еңбек, тұрғын үй, мүліктік даулар және т.б. бойынша әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың шешімдері мен әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы әкімшілік істер көрсетіледі, олардың ішінде:
салықтық немесе кедендік берешекті мәжбүрлеп өндіріп алу жөніндегі салық немесе кеден органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы істер "салық органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы", "кеден органдарының әрекеттерін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы" деген жолдарда көрсетіледі;
әкімдердің, әкімдіктердің және оның құрылымдық бөлімшелерінің әрекеттері (әрекетсіздігі) шағымдалатын істер (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқарудың базалық құрылымын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" №608-қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқарудың базалық құрылымына сәйкес) "Әкім, әкім аппараты" және "Әкімдіктердің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдар" деген жолда көрсетіледі.
"Сайлауға, республикалық референдумға қатысатын азаматтар мен қоғамдық бірлестіктердің сайлау құқықтарын қорғау туралы арыздар бойынша іс жүргізу" деген жолда мемлекеттік органның, жергілікті мемлекеттік басқару және өзін өзі басқару органының, сайлау комиссиясының, кәсіпорынның, ұйымның, олардың лауазымды адамдарының шешімімен, әрекетімен (әрекетсіздігімен) сайлау немесе сайлану, сайлауға, референдумға қатысу құқығы бұзылады деп есептейтін азамат, қоғамдық бірлестік, сайлау комиссиясының мүшесі, кандидаттар мен саяси партиялардың сенім білдірген адамдары, саяси партялардың кеңесші даусы құқығы бар өкілдерінің, саяси партиялардың, өзге де қоғамдық бірлестіктердің, коммерциялық емес ұйымдардың байқаушыларының талап қоюлары бойынша әкімшілік істер (талап қоюлар) көрсетіледі (ҚР ӘРПК-нің 25-тарауы).
"Жергілікті атқарушы органдардың азаматтардың алқаби ретінде қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу құқықтарын бұзатын шешімдерін, әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы арыздар бойынша іс жүргізу" деген жолда жергілікті атқарушы органның шешімімен, әрекетімен (әрекетсіздігімен) азаматтың алқаби ретінде қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу үшін іріктеу рәсіміне қатысу құқығы бұзылады деп есептейтін азаматтың әкімшілік істері (талап қоюлары) көрсетіледі (ҚР ӘРПК-нің 26-тарауы).

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
12. В реквизите 10 раздела 1 отражаются сведения об участии иностранных лиц, субъектов предпринимательства, сведения о поступивших исках от лиц с инвалидностью, женщин, в интересах несовершеннолетних, инвестиционных спорах и так далее.
В строке "По искам лиц женского пола" отражаются исковые заявления от физического лица – женщин, индивидуальных предпринимателей – женщин.
При наличии ссылок в судебных актах на международные договоры, заполняется реквизит "Рассмотрено с применением международных договоров" раздела 13 "Сведения о динамике производства (Решение суда)" с выбором вида международного договора.
В строке "Материалы и представления" отражаются материалы согласно Нормативно-справочной информации (далее – НСИ): об изменении способа и порядка исполнения решения суда, в том числе, о замене должника (взыскателя), о повороте исполнения решения суда, судебное поручение, о выдаче исполнительного листа (дубликата) по решениям арбитража (третейского суда), об индексации присужденных денежных сумм, о восстановлении срока предъявления исполнительного листа и прочие материалы, представления.
Сноска. Пункт 12 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. В реквизите 8 "Сущность заявленного требования (иска)" излагается кратко сущность заявленного требования согласно материалу дела (иска).
В реквизите 15 "Иск, связан с результатами рассмотрения обращений административного органа, должностного лица" выбирается символьное значение "Да" или "Нет".
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
14. В разделе 2 "Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику", согласно материалу дела отражаются сведения о суммах исковых требований (в тенге).
Общая сумма, указанная в реквизитах 2-7 должна отражаться в реквизите 1 "Общая сумма споров".
В реквизитах 3, 5, 6, 7 отражаются соответствующие суммы убытков, неустоек (штрафов и пеней), предусмотренной статьей 160 АППК РК.
15. В разделе 3 "Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины", согласно материалу дела отражаются сведения о судебных расходах (в тенге).

Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. 1-бөлімнің 10-деректемесінде шетелдік тұлғалардың, кәсіпкерлік субъектілерінің қатысуы туралы мәліметтер, мүгедектігі бар адамдардан, әйелдерден, кәмелетке толмағандардың мүддесіне келіп түскен талап қоюлар, инвестициялық даулар туралы мәліметтер және тағы басқалары көрсетіледі.
"Әйел адамдардың талап қоюлары бойынша" деген жолда жеке тұлға – әйелдерден, жеке кәсіпкер – әйелдерден келіп түскен талап қою арыздары көрсетіледі.
Сот актілерінде халықаралық шарттарға сілтемелер болған жағдайда, халықаралық шарт түрі таңдала отырып, 13-бөлімнің "Халықаралық шарттар қолданылып қаралды (Сот шешімі)" деректемесі толтырылады.
"Материалдар мен ұсынулар" деген жолда Нормативтік-анықтамалық ақпаратқа (бұдан әрі – НАА) сәйкес материалдар көрсетіледі: сот шешімінің орындалу тәртібі мен тәсілінің өзгеруі туралы, оның ішінде борышкерді (өндіріп алушыны) алмастыру туралы, сот шешімін, сот тапсырмасын орындауды бұру туралы, төреліктің (аралық соттың) шешімдері бойынша атқару парағын (телнұсқасын) беру туралы, берілген ақшалай соманы индекстеу туралы, атқару парағын ұсыну мерзімін қалпына келтіру туралы және өзге де материалдар, ұсынулар.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 16.09.2022 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. "Мәлімделген талаптың (талап қоюдың) мәні" 8-деректемесінде – істің (талап қоюдың) материалына сәйкес мәлімделген талаптың мәні қысқаша баяндалады.
"Әкімшілік органның, лауазымды адамның жолданымдарын қарау нәтижелерімен байланысты талап қою" 15-деректемесінде "Иә" немесе "Жоқ" нышандық мәні таңдалады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. "Жауапкерге мәлімделген талаптардағы сомалар туралы мәліметтер" 2-бөлімінде іс материалына сәйкес талап қою талаптарының сомалары туралы мәліметтер көрсетіледі (теңгеде).
2-7-деректемелерде көрсетілген жалпы сома "Даулардың жалпы сомасы" 1-деректемесінде көрсетілуі тиіс.
3, 5, 6, 7-деректемелерде ҚР ӘРПК-нің 160-бабында көзделген шығындардың, тұрақсыздық айыбының (айыппұлдар мен өсімақылардың) тиісті сомалары көрсетіледі.
15. "Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер" 3-бөлімінде істің материалына сәйкес сот шығыстары туралы мәліметтер көрсетіледі (теңгеде).

В этой связи, в разделе 3 "Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины" в реквизитах 1, 6 и 9 отражаются суммы государственной пошлины, в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
16. В реквизитах раздела 6 "Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда", согласно материалу дела отражаются сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда (в тенге).
17. В разделе 7 "Меры процессуального принуждения" заполняются сведения в отношении лиц, кому применены меры процессуального принуждения (замечание, удаление из зала судебного заседания и денежное взыскание) (глава 18 АППК РК).
18. В разделе 8 указываются сведения об участниках административного дела: ответчик, прокурор, адвокат полностью. Обязательному вводу подлежит фамилия, имя, отчество (при его наличии) прокурора по делам обязательной категории дел (статья 54 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – ГПК РК)).
19. В разделе 9 "Сведения о динамике производства (ознакомление)" отражаются сведения о динамике производства дела.
20. Реквизиты 1 - 16 раздела 9 заполняются со дня поступления административного дела (иска).
В случаях, когда судья возвращает административное дело (иск) заполняются обязательные реквизиты 5, 6; когда судья оставляет без движения - заполняется реквизит 3.
21. Все категории дел учитываются в строчных показателях отчета.
В разделе 10 ЭИУД 1 отражаются сведения о динамике приостановления производства.
В реквизите 3 ЭИУД 1 отражаются основания приостановления по делу (статьи 272, 273 ГПК РК).
В реквизите 2 ЭИУД 1 отражается дата назначения после приостановления (статья 276 ГПК РК).
Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
22. В соответствии с частью 1 статьи 189 ГПК РК в разделе 11 "Судебное заседание" указываются сведения о применении судом аудио-, видеозаписи.
23. В разделе 13 отражаются сведения о динамике производства (Решение суда).
24. В реквизите 9 раздела 13 отражается дата вынесения решения (определения) по делу.
25. В реквизите 12, согласно материалу дела, отражается результативная часть судебного акта.
26. В разделе 14 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.
При этом в реквизитах 1-7 раздела 14 отражаются дата вынесения частного определения, фабула определения, адресат, дата направления частного определения, а также дата поступления ответов на частные определения.
Если частное определение вынесено в адрес прокурора, то в реквизите 2 отражается символьное значение "Да".
В реквизите 4 раздела 15 "Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения" отражается дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу.

Осыған байланысты "Сот шығындары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер" 3-бөлімінің 1, 6 және 9-деректемелерінде "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж сомалары көрсетіледі.
16. "Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер" 6-бөлімінің деректемелерінде іс материалына сәйкес сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер көрсетіледі (теңгеде).
17. "Процестік мәжбүрлеу шаралары" 7-бөлімінде процестік мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдарға қатысты мәліметтер толтырылады (ескерту, сот отырысы залынан шығарып жіберу және ақшалай өндіріп алу) (ҚР ӘРПК-нің 18-тарауы).
18. 8-бөлімде әкімшілік іске қатысушылар туралы мәліметтер: жауапкер, прокурор, адвокаттың мәліметі толық көрсетіледі. Міндетті санаттағы істер бойынша прокурордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) міндетті енгізілуге жатады (Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексінің 54-бабы (бұдан әрі – ҚР АПК)).
19. "Іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер (танысу)" 9-бөлімде іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
20. 9-бөлімнің 1-16-деректемелері әкімшілік іс (талап қою) келіп түскен күннен бастап толтырылады.
Судья әкімшілік істі (талап қою) кері қайтарған жағдайларда 5, 6 міндетті деректемелері толтырылады; судья қозғалыссыз қалдырған кезде – 3-деректеме толтырылады.
21. Істердің барлық санаттары есептің жолдық көрсеткіштерінде есепке алынады.
1-ЭАЕҚ 10-бөлімінде іс жүргізуді тоқтата тұру серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-ЭАЕҚ 3-деректемесінде іс бойынша тоқтата тұру негіздері көрсетіледі (ҚР АПК-нің 272, 273-баптары).
1-ЭАЕҚ 2-деректемесінде тоқтата тұрудан кейінгі тағайындау күні көрсетіледі (ҚР АПК-нің 276-бабы).
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. ҚР АПК-нің 189-бабының 1-бөлігіне сәйкес "Сот отырысы" 11-бөлімінде соттың аудио-бейне тіркеуді, аудио тіркеуді қолдануы туралы мәліметтер көрсетіледі.
23. 13-бөлімде іс жүргізудің серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі (Сот шешімі).
24. 13-бөлімнің 9-деректемесінде іс бойынша шешім (ұйғарым) шығарылған күн көрсетіледі.
25. 12-деректемеде, іс материалына сәйкес, сот актісінің нәтижелік бөлігі көрсетіледі.
26. 14-бөлімде жеке ұйғарымдар бойынша іс жүргізудің серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
Бұл ретте, 14-бөлімнің 1-7-деректемелерінде жеке ұйғарымның шығарылған күні, ұйғарымның желісі, мекенжай, жеке ұйғарым жіберілген күні, сондай-ақ жеке ұйғарымдарға жауаптардың келіп түскен күні көрсетіледі.
Егер жеке ұйғарым прокурордың атына шығарылса, 2-деректемеде "Иә" таңбалық мәні көрсетіледі.
15-бөлімнің "Шешімді орындауға жіберу және орындалу нәтижесі туралы мәліметтер" 4-деректемесінде шығарылған сот актісінің заңды күшіне енген күні көрсетіледі.

27. Остальные реквизиты ЭИУД 1 заполняются в соответствии с материалами административного дела (иска).
Глава 5. Особенности ввода ЭИУД 2 на административное дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции
28. Реквизиты ЭИУД 2 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами административного дела.
29. В разделе 1 ЭИУД 2 подлежат заполнению реквизиты с 1 по 10.
Реквизит 5 раздела 1 заполняется согласно значениям словарного реквизита.
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
30. В разделе 5 "Меры процессуального принуждения" заполняются сведения в отношении лиц, кому применены меры процессуального принуждения судом апелляционной инстанции (замечание, удаление из зала судебного заседания и денежное взыскание) (глава 18 АППК РК).
31. Если отозвана апелляционная жалоба (ходатайство), соответственно отмечаются реквизиты 7 и 8 раздела 7.
Реквизиты 8 и 9 раздела 7 отмечаются, если отозвали частную жалобу (ходатайство).
32. В реквизитах 3-7 раздела 8 отражаются фамилия и инициалы председательствующего судьи, прокурора, адвоката, секретаря судебного заседания.
Если судебное заседание судом проводилось с применением средств аудио-видеозаписи, соответственно отмечаются реквизиты 9 "Аудио-видео фиксация" и 10 "Аудио фиксация" соответственно.
33. В разделе 9 отражаются сведения о динамике производства (постановление суда).
В реквизите 1 раздела 9 необходимо отразить дату вынесения постановления. Результаты рассмотрения решения (определения) суда отражаются в реквизитах 2 и 3.
34. В соответствии со статьей 427 ГПК РК предусмотрены основания к отмене либо изменению решения суда первой инстанции, нарушение или неправильное применение норм материального права и процессуального права. При этом в реквизите 12 отражается значение НСИ ИС СО РК "Основание к отмене или изменению решения суда".
В соответствии с частью 2 статьи 409, части 3 статьи 410 и статьей 428 ГПК РК суд прекращает производство по делу. При этом в реквизите 9 раздела 9 отражается символьное значение "Да".
В соответствии с требованиями пункта 8 статьи 279 ГПК РК истец может подать заявление о возвращении искового заявления, тогда подлежит заполнению реквизит 11 результат рассмотрения, решение (определение) суда первой инстанции отменено и изменено, с оставлением заявления без рассмотрения и основания к отмене и измене решения.
В реквизитах 5-8 отражаются сведения о решениях по апелляционной (частной) жалобе и апелляционному (частному) ходатайству.
В реквизите 14 необходимо отразить резолютивную часть судебного акта апелляционной инстанции.

27. 1-ЭАЕҚ-ның басқа деректемелері әкімшілік істің материалдарына сәйкес толтырылады.
5-тарау. Апелляциялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 2-ЭАЕҚ енгізудің ерекшеліктері
28. 2-ЭАЕҚ-ның деректемелері ҚР СО АЖ-да әкімшілік істің материалдарына сәйкес толтырылады.
29. 2-ЭАЕҚ 1-бөлімінде 1-ден 10-ға дейінгі деректемелер толтырылуы тиіс.
1-бөлімнің 5-деректемесі сөздік деректеменің мәндеріне сәйкес толтырылады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. "Процестік мәжбүрлеу шаралары" 5-бөлімінде апелляциялық сатыдағы сот процестік мәжбүрлеу шараларын қолданған адамдарға қатысты мәліметтер толтырылады (ескерту, сот отырысы залынан шығарып жіберу және ақшалай өндіріп алу) (ҚР ӘРПК-нің 18-тарауы).
31. Егер апелляциялық шағым (өтінішхат) кері қайтарып алынса, тиісінше 7-бөлімнің 7 және 8-деректемелері белгіленеді.
7-бөлімнің 8 және 9-деректемелері егер жеке шағым (өтінішхат) кері қайтарып алсынса белгіленеді.
32. 8-бөлімнің 3-7-деректемелерінде төрағалық етуші судьяның, прокурордың, адвокаттың, сот отырысы хатшысының тегі мен аты-жөні көрсетіледі.
Егер сот отырысын сот аудио-бейне жазба құралдарын пайдаланып өткізсе, тиісінше "Аудио-бейне тіркеу" 9 және "Аудио тіркеу" 10-деректемелері белгіленеді.
33. 9-бөлімде іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі (сот қаулысы).
9-бөлімнің 1-деректемесінде қаулының шығарылған күнін көрсету қажет. Сот шешімін (ұйғарымын) қарау нәтижелері 2 және 3-деректемелерде көрсетіледі.
34. ҚР АПК-нің 427-бабына сәйкес бірінші сатыдағы сот шешімдерінің күшін жою немесе өзгерту негіздеріне материалдық құқық және процестік құқық нормаларын бұзу немесе дұрыс қолданбау көзделген. Бұл ретте, 12 -деректемеде "Сот шешімінің күшін жоюға немесе өзгертуге негіз" ҚР СО АЖ НАА мәні көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 409-бабының 2-бөлігіне, 410-бабының 3-бөлігіне және 428-бабына сәйкес сот іс бойынша іс жүргізуді тоқтатады. Бұл ретте, 9-бөлімнің 9-деректемесінде "Иә" таңбалық мәні көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 279-бабы 8-тармағының талаптарына сәйкес, талап қоюшы талап қою арызын кері қайтару туралы арыз бере алады, онда қарау нәтижесі, арыз қараусыз және шешімнің күшін жоюға және өзгертуге негіздерсіз қалдырыла отырып бірінші сатыдағы сот шешімінің (ұйғарымы) күші жойылды және өзгертілді деген 11-деректеме толтыруға жатады.
5-8-деректемелерде апелляциялық (жеке) шағым және апелляциялық (жеке) өтінішхат бойынша шешімдер туралы мәліметтер көрсетіледі.
14-деректемеде апелляциялық сатыдағы сот актісінің қарар бөлігін көрсету қажет.

35. В разделе 10 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.
В соответствии со статьей 430 ГПК РК суд апелляционной инстанции в случае, установленном статьей 270 ГПК РК, а также в случае установления нарушений законности со стороны суда при рассмотрении дела может вынести частное определение. В этом случае в реквизитах раздела 10 отражаются дата вынесения, сущность, дата направления частного определения и адресат, также указывается дата поступления ответа на частное определение.
Глава 6. Особенности ввода ЭИУД 3 на административное дело, рассмотренное судом кассационной инстанции
36. Согласно требованиям статьи 169 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - АППК РК) порядок кассационного обжалования и производство в суде кассационной инстанции определяются Гражданским процессуальным кодексом Республики Казахстан (далее – ГПК РК), если иное не установлено настоящей статьей.
ЭИУД 3 составляется на административное дело, поступившее в Верховный Суд Республики Казахстан (далее – ВС РК) в порядке кассационной инстанции по жалобам участников административного процесса и ходатайствам прокуроров на не вступившие в законную силу судебные акты, а также по представлению Председателя Верховного Суда Республики Казахстан и протесту Генерального Прокурора Республики Казахстан (части 3, 6 статьи 169 АППК РК, части 3, 4 статьи 434 ГПК РК) на вступившие в законную силу судебные акты.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.06.2022 № 130 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
37. Реквизиты ЭИУД 3 заполняются в ИС СО РК в соответствии с материалами административного дела.
Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
38. Раздел 1 ЭИУД 3 содержит данные по виду, порядку поступления, категории производства.
Реквизиты "вид производства", "обжалуемые судебные акты", "порядок поступления", "категория" и "дополнение к категории дела" заполняются путем выбора соответствующего административному делу значения из справочника.
Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
39. В разделе 2 ЭИУД 3 отражаются сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины. Сумма государственной пошлины, подлежащая к уплате, отражается в реквизите 1 ЭИУД. При наличии оснований для освобождения от уплаты государственной пошлины заполняется реквизит 2.

35. 10-бөлімде жеке ұйғарымдар бойынша іс жүргізу серпіні туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР АПК-нің 430-бабына сәйкес апелляциялық сатыдағы сот ҚР АПК-нің 270-бабында белгіленген жағдайда, сонымен қатар істі қарау кезінде сот тарапынан заңдылықтың бұзылулары анықталған жағдайда жеке ұйғарым шығара алады. Бұл жағдайда, 10-бөлімнің деректемелерінде шығарылу күні, мәні, жеке ұйғарымды жіберу күні мен мекенжай көрсетіледі, сонымен қатар жеке ұйғарымға жауаптың келіп түскен күні көрсетіледі.
6-тарау. Кассациялық сатыдағы сот қараған әкімшілік іске 3-ЭАЕҚ енгізудің ерекшеліктері
36. Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 169-бабының талаптарына сәйкес кассациялық шағым жасау және кассациялық сатыдағы сотта іс жүргізу тәртібі, егер осы баппен өзгеше белгіленбесе, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексімен (бұдан әрі – ҚР АПК) айқындалады.
3-ЭАЕҚ әкімшілік процеске қатысушылардың шағымдары және прокурорлардың заңды күшіне енбеген сот актілеріне өтінішхаттары бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты Төрағасының ұсынуы және Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылығы бойынша кассациялық саты тәртібімен заңды күшіне енген сот актілеріне Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотына (бұдан әрі – ҚР ЖС) келіп түскен әкімшілік іске жасалады (ҚР ӘРПК 169-бабының 3, 6-бөліктері, ҚР АПК 434-бабы 3, 4-бөліктері).
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 14.06.2022 № 130 (бірінші ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. 3-ЭАЕҚ деректемелері әкімшілік іс материалдарына сәйкес ҚР СО АЖ-да толтырылады.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. 3-ЭАЕҚ 1-бөлімі іс жүргізу түрі, түсу тәртібі, санаты жөніндегі мәліметтерді қамтиды.
"Іс жүргізу түрі", "шағымдалатын сот актілері", "келіп түсу тәртібі", "санаты" және "іс санатына толықтыру" деректемелері анықтамалықтан әкімшілік іске сәйкес келетін мәнді таңдау жолымен толтырылады.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. 3-ЭАЕҚ-ның 2-бөлімінде сот ұсталымдары мен мемлекеттік бажды өндіріп алу туралы мәліметтер көрсетіледі. Төлеуге жататын мемлекеттік баждың сомасы ЭАЕҚ-ның 1-деректемесінде көрсетіледі. Мемлекеттік бажды төлеуден босату үшін негіздер болған кезде 2-деректеме толтырылады.

Сумма уплаченной государственной пошлины отражается в реквизите 3 ЭИУД 3.
При возврате государственной пошлины подлежат заполнению реквизиты 7 и 8 раздела 2 ЭИУД 3.
Сведения об определенной судом сумме судебных издержек содержатся в реквизите 12 ЭИУД 3.
Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
40. В случае применения судом мер процессуального принуждения подлежат заполнению реквизиты раздела 3 ЭИУД 3.
Сноска. Пункт 40 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
41. Информация о сторонах судебного производства содержится в разделе 4 (истец/ответчик).
Сноска. Пункт 41 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
42. Сведения о динамике производства отражаются в разделах 5 и 7 ЭИУД 3 и подлежат заполнению по результатам рассмотрения административного дела.
Сноска. Пункт 42 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
43. Дата прекращения производства по жалобе (протесту) отражается в реквизите 3 раздела 5 ЭИУД 3. При возврате без рассмотрения дата и причины отражаются в реквизитах 4 и 5.
Информация по отозванным кассационным жалобам, протестам содержится в реквизитах 6 и 7 раздела 5 ЭИУД 3, при приостановлении дела заполняется реквизит 12.
Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам указывается в реквизите 13 ЭИУД 3.
Сноска. Пункт 43 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
44. Реквизиты раздела 7 ЭИУД 3 заполняются по результатам рассмотрения административного дела в зависимости от принятого решения.
При выявлении судом грубых нарушений, допущенных судами первой и апелляционной инстанции, заполняются реквизиты 14 и 15 ЭИУД 3. Подлежит обязательному заполнению текстовый реквизит 18 ЭИУД.
При рассмотрении дела с участием прокурора заполнению подлежит реквизит 19 ЭИУД 3.
Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
45. Реквизиты 1-6 раздела 8 ЭИУД 3 заполняются при вынесении судом в процессе рассмотрения дела частного определения.

Төленген мемлекеттік баж сомасы 3-ЭАЕҚ-ның 3-деректемесінде көрсетіледі.
Мемлекеттік бажды қайтару кезінде 3-ЭАЕҚ-ның 2-бөлімінің 7 және 8-деректемелері толтырылуға жатады.
Сот айқындаған сот ұсталымдарының сомасы туралы мәліметтер 3-ЭАЕҚ-ның 12-деректемесінде қамтылады.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Сот процестік мәжбүрлеу шараларын қолданған жағдайда 3-ЭАЕҚ-ның 3-бөлімінің деректемелері толтырылуға жатады.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Сот ісін жүргізу тараптары туралы ақпарат 4-бөлімде (талапкер/жауапкер) қамтылады.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. Іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер 3-ЭАЕҚ-ның 5 және 7-бөлімдерінде көрсетіледі және әкімшілік істі қарау нәтижелері бойынша толтырылуға жатады.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Шағым (наразылық) бойынша іс жүргізудің тоқтатылған күні 3-ЭАЕҚ-ның 5-бөлімінің 3-деректемесінде көрсетіледі. Қараусыз қайтарылған кезде күні мен себептері 4 және 5-деректемелерде көрсетіледі.
Кері шақыртып алынған кассациялық шағымдар, наразылықтар бойынша ақпарат 3-ЭАЕҚ-ның 6 және 7-деректемелерінде қамтылады, істі тоқтата тұрған кезде 12-деректеме толтырылады.
Қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның күні 3-ЭАЕҚ-ның 13-деректемесінде көрсетіледі.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. 3-ЭАЕҚ-ның 7-бөлімінің деректемелері қабылданған шешімге байланысты әкімшілік істі қарау нәтижелері бойынша толтырылады.
Сот бірінші және апелляциялық сатыдағы соттар жол берген өрескел бұзушылықтарды анықтаған кезде 3-ЭАЕҚ-ның 14 және 15-деректемелері толтырылады. Мәтіндік ЭАЕҚ-ның 18-деректемесі міндетті толтырылуға жатады.
Прокурордың қатысуымен істі қарау кезінде 3-ЭАЕҚ-ның 19-деректемесі толтырылуы тиіс.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. 3-ЭАЕҚ-ның 8-бөлімінің 1-6-деректемелері істі қарау процесінде сот жеке ұйғарым шығарған кезде толтырылады.

Сноска. Пункт 45 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
46. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 6-1. Особенности ввода ЭИУД 4 на административное дело, рассмотренное ВС РК
Сноска. Инструкция дополнена главой 6-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
46-1. ЭИУД 4 составляется на административное дело, поступившее в ВС РК в порядке статьи 169-1 АППК РК.
46-2. Раздел 1 ЭИУД 4 содержит сведения о поступлении жалобы, протеста, ходатайства (дела), представлений, где заполнению подлежат реквизиты: номер производства в коллегии, первичное поступление, кем поданы жалобы, ходатайство (протест), обжалуемые судебные акты, язык судопроизводства, категория дела.
46-3. В случае, если жалоба, ходатайство (протест), представление возвращено, то заполняется реквизит 4 раздела 6 ЭИУД 4 с указанием причины возврата в реквизите 5 раздела 6. При оставлении жалобы, ходатайства (протеста) без рассмотрения заполняется реквизит 6, при отзыве на стадии предварительного слушания реквизиты 7, 8.
46-4. В случае объединения указывается номер объединенного производства и дата объединения.
46-5. При истребовании дела в соответствии с частью 6 статьи 169 АППК РК, со статьей 438 ГПК РК указываются дата истребования (реквизит 11 раздела 6 ЭИУД 4), даты напоминаний по истребованным делам (реквизит 12 раздела 6 ЭИУД 4), дата поступления дела (реквизит 13 раздела 6 ЭИУД 4).
46-6. По результатам рассмотрения указывается решение (реквизит 14 раздела 6 ЭИУД 4). Если дело рассмотрено с нарушением или без нарушения сроков (реквизит 16 раздела 6 ЭИУД), то отмечается символьными значениями "Да" или "Нет".
46-7. Раздел 7 ЭИУД 4 содержит сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов), где указывается дата поступления в коллегию (реквизит 1 ЭИУД), основание к пересмотру решения (реквизит 2 ЭИУД).
46-8. В случае поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству (реквизит 3 ЭИУД 4), возврата дела без рассмотрения (реквизит 4 ЭИУД 4), вынесения постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 5 ЭИУД 4), определения об отмене постановления и возобновлении кассационного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 6 ЭИУД 4), отзыва жалобы, протеста или ходатайства (реквизит 7 ЭИУД 4), оставления без рассмотрения (реквизит 10 ЭИУД 4) указывается их дата.

Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6-1-тарау. ҚР ЖС қараған әкімшілік іске 4-ЭАЕҚ енгізу ерекшеліктері
Ескерту. Нұсқаулық 6-1-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46-1. 4-ЭАЕҚ ҚР ӘРПК 169-1-бабы тәртібінде ҚР ЖС-на келіп түскен әкімшілік іске жасалады.
46-2. 4-ЭАЕҚ-ның 1-бөлімінде шағымның, наразылықтың, өтінішхаттың (істің), ұсынымдардың келіп түскені туралы мәліметтер бар, онда мынадай деректемелер толтырылуға жатады: алқадағы іс жүргізу нөмірі, алғашқы келіп түсуі, шағымдарды кім бергені, өтінішхат (наразылық), шағымдалатын сот актілері, сот ісін жүргізу тілі, істің санаты.
46-3. Егер шағым, өтінішхат (наразылық), ұсыныс қайтарылған жағдайда, 4-ЭАЕҚ 6-бөлімінің 5-деректемесінде қайтару себебін көрсете отырып, 6-бөлімнің 4-деректемесі толтырылады. Шағымды, өтінішхатты (наразылықты) қараусыз қалдырған кезде 6-деректеме, алдын ала тыңдау сатысында кері шақыртып алған кезде 7, 8-деректемелер толтырылады.
46-4. Біріктірілген жағдайда біріктірілген өндірістің нөмірі және біріктіру күні көрсетіледі.
46-5. Істі талап ету кезінде ҚР ӘРПК-нің 169-бабы 6-бөлігіне, ҚР АПК-нің 438-бабына сәйкес талап ету күні (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 11-деректемесі), талап етілген істер бойынша еске салу күндері (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 12-деректемесі), істің келіп түскен күні (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 13-деректемесі) көрсетіледі.
46-6. Қарау нәтижелері бойынша шешім көрсетіледі (4-ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 14-деректемесі). Егер іс мерзімдері бұзыла отырып немесе бұзылмай қаралса (ЭАЕҚ-ның 6-бөлімінің 16-деректемесі), онда "Иә" немесе "Жоқ" символдық мәндерімен белгіленеді.
46-7. 4-ЭАЕҚ-ның 7-бөлімінде алқаға келіп түскен күні (ЭАЕҚ-ның 1-деректемесі), шешімді қайта қарауға негіз (ЭАЕҚ-ның 2-деректемесі) көрсетілетін іс жүргізу динамикасы (сот актілерін қайта қарау) туралы мәліметтер қамтылады.
46-8. Өтінішхат бойынша істі қайта қарау кезінде наразылық түскен (4-ЭАЕҚ-ның 3-деректемесі), істі қараусыз қайтарған (4-ЭАЕҚ-ның 4-деректемесі), наразылық немесе жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулы шығарған (4-ЭАЕҚ-ның 5-деректемесі), қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша кассациялық іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымды шығарған (4-ЭАЕҚ-ның 6-деректемесі), шағымды, наразылықты немесе өтінішхатты кері қайтарып алған (4-ЭАЕҚ-ның 7-деректемесі), қараусыз қалдырған (4-ЭАЕҚ-ның 10-деректемесі) жағдайда, олардың күні көрсетіледі.

46-9. Реквизиты 7 и 8 раздела 7 ЭИУД 4 заполняются, если на стадии пересмотра согласно статье 446 ГПК РК отзывается жалоба, ходатайство, представление или протест.
46-10. При объединении дел указывается номер объединенного производства (реквизит 11 ЭИУД 4).
46-11. В разделе 9 ЭИУД 4 заполняются сведения о результатах судебного заседания, где указываются результаты пересмотра судебных актов судов в кассационной инстанции.
Глава 7. Формирование отчетов
Сноска. Заголовок главы 7 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
47. Отчеты формируются Комитетом и его территориальными органами в АИС Комитета на основании данных ИС СО РК из ЭИУД в соответствии с алгоритмом расчета показателей ИС СО РК.
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
48. Отчеты формируются ежеквартально с нарастающим итогом.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
49. Статистические данные по отчетам (далее – статистический срез) территориальными органами Комитета подтверждаются в 15:00 часов 6 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по времени города Астаны.
Сводные отчеты по республике Комитет представляет для подписания председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Судебную администрацию.
Сводные отчеты по областям, городам республиканского значения и столице подписываются начальниками территориальных органов Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет).
Сноска. Пункт 49 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 20.02.2024 № 24 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
Глава 8. Отчет формы № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции"
50. Отчет формы № 5 "Отчет по рассмотрению административных дел судами первой инстанции" отражает деятельность судов первой инстанции по рассмотрению административных дел и формируется на основании данных ЭИУД 1.
51. В разделе 1 отражаются сведения о движении и результатах рассмотрения административных дел (исков).

46-9. Егер қайта қарау сатысында ҚР АПК-нің 446-бабына сәйкес шағым, өтінішхат, ұсыныс немесе наразылық кері қайтарылып алынса, 4-ЭАЕҚ-ның 7 және 8-деректемелері толтырылады.
46-10. Істерді біріктіру кезінде біріктірілген іс жүргізу нөмірі көрсетіледі (4-ЭАЕҚ-ның 11-деректемесі).
46-11. 4-ЭАЕҚ-ның 9-бөлімінде сот отырысының нәтижелері туралы мәліметтер толтырылады, онда кассациялық сатыдағы соттардың сот актілерін қайта қарау нәтижелері көрсетіледі.
7-тарау. Есептерді қалыптастыру
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Есептер Комитет және оның аумақтық органдары комитеттің ААЖ-да ҚР СО АЖ-да көрсеткіштерін есептеу алгоритміне сәйкес ЭАЕҚ-тен ҚР СО АЖ деректері негізінде қалыптастырылады.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Есептер тоқсан сайын өсіп келе жатқан нәтижемен қалыптастырылады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Комитеттің аумақтық органдары есептер бойынша статистикалық деректерді (бұдан әрі – статистикалық кесім) Астана қаласының уақыты бойынша есепті кезеңнен кейінгі айдың 6-күні сағат 15:00-де расталады.
Комитет республика бойынша жиынтық есептерді есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-күні Комитет төрағасына қол қою үшін ұсынылады.
Жиынтық есептерге қол қойылғаннан кейін, бірақ есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Сот әкімшілігіне жолданады.
Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және Астана бойынша жиынтық есептерге Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары (Комитет статистикалық бөлімді бекіткеннен кейін) қол қояды, олар жергілікті жерлерде олардың сақталуын қамтамасыз етеді (Комитетке жіберілмей).
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 20.02.2024 № 24 (ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8-тарау. "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы бойынша есеп" №5 нысанды есеп
50. "Бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы бойынша есеп" №5 нысанды есебі бірінші сатыдағы соттардың әкімшілік істерді қарауы жөніндегі қызметін көрсетеді және 1-ЭАЕҚ деректері негізінде қалыптастырылады.
51. 1-бөлімде әкімшілік істердің (талап қою) қозғалысы және қарау нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі.

52. В графе 34 учитываются дела, рассмотренные с участием прокурора в соответствии с частью 2 статьи 54 ГПК РК, главами 25 и 26 АППК РК.
Сноска. Пункт 52 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
53. В строках раздела 1 отчета формы № 5, в соответствии с АППК РК предусмотрены следующие категории дел: об оспаривании решений, действий (бездействия) административных органов, должностных лиц, о защите избирательных прав граждан и общественных объединений, участвующих в выборах, республиканском референдуме, об оспаривании решений, действий (бездействия) местных исполнительных органов, нарушающих права граждан на участие в уголовном судопроизводстве в качестве присяжного заседателя, а также материалов об изменении способа и порядка исполнения решения суда, в том числе о замене должника (взыскателя), о повороте исполнения решения суда, судебное поручение, о выдаче исполнительного листа (дубликата) по решениям арбитража (третейского суда).
Данные категории являются единообразными для раздела 1 отчета формы № 5, разделов 1, 2 и 3 отчета формы № 5А, разделов 1, 2, 3 отчета формы № 5К, разделов 1, 2, 3 отчета формы № 5 ВС.
Сноска. Пункт 53 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
54. В разделе 2 отчета формы № 5 отражаются сведения о движении и результатах рассмотрения административных дел (исков) в разрезе ответчиков – государственных органов и их подразделениях.
55. В разделе 3 отчета формы № 5 отражаются сведения о государственной пошлине.
Сумму государственной пошлины необходимо учитывать в национальной валюте (в тысячах тенге) только по решениям суда, вступившим в законную силу в отчетном периоде.
56. В разделе 4 отчета формы № 5 отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Глава 9. Отчет формы № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции"
57. Отчет формы № 5А "Отчет по рассмотрению административных дел в апелляционной инстанции" отражает сведения о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению административных дел и формируется на основании данных ЭИУД 2.
58. В разделе 1 отчета формы № 5А отражаются данные о делах, поступивших для рассмотрения по апелляционным (частным) жалобам, ходатайствам.
В графах 9, 10, 11 (из граф 1, 5) отражаются дела, поступившие одновременно по жалобе и ходатайству, по которым отозваны жалоба или ходатайство и, соответственно, движение административного дела в апелляционной инстанции осуществляется по ходатайству или жалобе, если отозвана жалоба, рассмотрение дела идет по ходатайству, если отозвано ходатайство, рассмотрение дела отражается по жалобе.

52. 34-бағанда ҚР АПК-нің 54-бабы 2-бөлігіне, ҚР ӘРПК-нің 25 және 26-тарауларына сәйкес прокурордың қатысуымен қаралған істер ескеріледі.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. № 5 нысанды есептің 1-бөлімінің жолдарында, ҚР ӘРПК-ге сәйкес істердің мынадай: әкімшілік органдардың, лауазымды адамдардың шешімдерін, әрекеттерін (әрекетсіздігін) даулау туралы, сайлауға, республикалық референдумға қатысатын азаматтар мен қоғамдық бірлестіктердің сайлау құқықтарын қорғау туралы, азаматтардың алқаби ретінде қылмыстық сот ісін жүргізуге қатысу құқығын бұзатын жергілікті атқарушы органның шешімін, әрекетін (әрекетсіздігін) даулау туралы, сонымен қатар сот шешімін орындау тәсілі мен тәртібін өзгерту туралы материалдар, оның ішінде борышкерді (өндіріп алушыны) алмастыру туралы, сот шешімін, сот тапсырмасын орындауды бұру туралы, төреліктің (аралық соттың) шешімдері бойынша атқару парағын (телқұжатты) беру туралы санаттары көзделген.
Бұл санаттар № 5 нысанды есептің 1-бөлімі, № 5А нысанды есептің 1, 2 және 3-бөлімдері, № 5К нысанды есептің 1, 2, 3-бөлімдері, № 5 ЖС нысанды есептің 1, 2, 3-бөлімдері үшін бірыңғай болып табылады.
Ескерту. 53-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. № 5 нысанды есептің 2-бөлімінде жауапкерлер – мемлекеттік органдар мен олардың бөлімшелері бөлігінде әкімшілік істердің (талап қоюлардың) қозғалысы мен қарау нәтижелері туралы мәліметтер көрсетіледі.
55. № 5 нысанды есептің 3-бөлімінде мемлекеттік баж туралы мәліметтер көрсетіледі.
Мемлекеттік баждың сомасын есептік кезеңде заңды күшіне енген сот шешімдері бойынша ғана ұлттық валютада (мың теңгеде) есепке алу қажет.
56. № 5 нысанды есептің 4-бөлімінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
9-тарау. "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5А-нысаны" № 5А нысанды есеп
57. "Апелляциялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5А нысанды есепте әкімшілік істерді қарау жөніндегі апелляциялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы мәліметтер көрсетіледі және 2-ЭАЕҚ деректері негізінде қалыптастырылады.
58. № 5А нысанды есептің 1-бөлімінде апелляциялық (жеке) шағымдар, наразылықтар бойынша қарау үшін келіп түскен істер туралы деректер көрсетіледі.
9, 10, 11-бағандарда (1, 5-бағандардан) шағым мен өтінішхат бойынша бір уақытта келіп түскен істер көрсетіледі, олар бойынша шағым немесе өтінішхат кері қайтарылған болса, тиісінше апелляциялық сатыдағы әкімшілік істің қозғалысы өтінішхат немесе шағым бойынша іске асырылады, егер шағым кері қайтарылып алынса, істі қарау өтінішхат бойынша жүреді, егер өтінішхат кері қайтарылып алынса, істі қарау шағым бойынша көрсетіледі.

59. В графе 34 учитываются дела, оконченные в сроки, свыше установленных статьей частью 8 статьи 168 АППК РК.
60. В разделе 2 отчета формы № 5А отражаются данные о результатах рассмотрения дел по апелляционным жалобам, ходатайствам.
61. В случае поступления дела одновременно по жалобе и ходатайству и отзывом ходатайства в данном разделе отражаются результаты рассмотрения дел по жалобе. Аналогично в случае отзыва жалобы – результаты рассмотрения дела отражаются по ходатайству. Отзыв в графах 5, 6 и 7 не отражается.
Аналогично по разделу 3 отчета формы № 5А.
62. В разделе 3 отражаются данные о результатах рассмотрения дел по частным жалобам, ходатайствам.
63. В разделе 4 отчета формы № 5А отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
64. В разделе 5 отчета формы № 5А отражается работа судов по рассмотрению вопроса об определении подсудности.
Глава 10. Отчет формы № 5К "Отчет по рассмотрению административных дел в кассационной инстанции"
65. Отчет формы № 5К отражает сведения о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению административных дел и формируется на основании данных ЭИУД 3.
В разделе 1 отчета формы № 5К отражаются данные о делах, поступивших для рассмотрения по жалобам и протестам, раздел 2 содержит сведения о результатах пересмотра административных дел, по которым вынесены решения в первой инстанции. В разделе 3 отражаются результаты пересмотра административных дел, по которым вынесены определения в первой инстанции.
Сноска. Пункт 65 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
66. Раздел 4 отчета содержит сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Сноска. Пункт 66 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
67. Раздел 5 отчета отражает результаты рассмотрения вопроса об определении подсудности.
Сноска. Глава 10 дополнена пунктом 67 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 11. Отчет формы № 5 ВС "Отчет по рассмотрению административных дел Верховным Судом Республики Казахстан"
Сноска. Инструкция дополнена главой 11 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 25.08.2025 № 106 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

59. 34-бағанда ҚР ӘРПК-нің 168-бабы 8-бөлігінің бабында белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған істер есепке алынады.
60. № 5А нысанды есептің 2-бөлімінде апелляциялық шағымдар, наразылықтар бойынша істерді қарау нәтижелері туралы деректер көрсетіледі.
61. Іс бір уақытта шағым және өтінішхат бойынша және өтінішхатты кері қайтарып алумен келіп түскен жағдайда, бұл бөлімде шағым бойынша істердің қаралу нәтижелері көрсетіледі. Осыған ұқсас, егер шағым кері қайтарылып алынған жағдайда – істің қаралу нәтижелері өтінішхат бойынша көрсетіледі. 5, 6 және 7-бағандарда кері қайтарып алу көрсетілмейді.
№ 5А нысанды есептің 3-бөлімі осыған ұқсас.
62. 3-бөлімде жеке шағымдар, өтінішхаттар бойынша істердің қаралу нәтижелері туралы деректер көрсетіледі.
63. № 5А нысанды есептің 4-бөлімінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі арыздарды қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
64. № 5А нысанды есептің 5-бөлімінде соттылықты анықтау туралы мәселені қарау жөніндегі соттардың жұмысы көрсетіледі.
10-тарау. "Кассациялық сатыда әкімшілік істерді қарау бойынша есеп" № 5К нысанды есебі
65. № 5К нысанды есеп әкімшілік істерді қарау жөніндегі кассациялық сатыдағы соттардың жұмысы туралы мәліметтерді көрсетеді және 3-ЭАЕҚ-ның деректері негізінде қалыптастырылады.
№ 5К нысанды есептің 1-бөлімінде шағымдар мен наразылықтар жөніндегі қарау үшін келіп түскен істер туралы деректер көрсетіледі, 2-бөлімде бірінші сатыда шешімдері шығарылған әкімшілік істерді қайта қарау нәтижелері туралы мәліметтер қамтылады. 3-бөлімде бірінші сатыда ұйғарымдары шығарылған әкімшілік істерді қайта қарау нәтижелері көрсетіледі.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. Есептің 4-бөлімінде жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау туралы мәліметтер қамтылады.
Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Есептің 5-бөлімінде соттылықты анықтау туралы мәселені қарау нәтижелері көрсетіледі.
Ескерту. 10-тарау 67-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11 тарау. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" № 5 ЖС нысанды есебі
Ескерту. Нұсқаулық 11-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 25.08.2025 № 106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

68. Отчет формы № 5 ВС "Отчет по рассмотрению административных дел Верховным Судом Республики Казахстан" отражает сведения о работе ВС РК по пересмотру административных дел в соответствии с статьей 169-1 АППК РК и формируется на основании данных ЭИУД 4. Отчет состоит из четырех разделов.
69. В разделе 1 отображается движение поступивших, возвращенных и отозванных ходатайств, раздел 2 содержит результаты по пересмотру судебных актов и состоит из 79 граф. В Разделе 3 подлежат учету результаты рассмотрения поступивших с протестами дел, в том числе дела по которым протесты отозваны (графа 4) и оставлены без рассмотрения (графа 5). Раздел 4 отражает результаты рассмотрения административных дел по кассационным жалобам и ходатайствам.

68. "Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының әкімшілік істерді қарауы жөніндегі есеп" №5 ЖС нысанды есебі ҚР АРПК 169-1-бабына сәйкес ҚР ЖС әкімшілік істерді қайта қарау жөніндегі жұмысы туралы мәліметтерді көрсетеді және 4-ЭАЕҚ-ның деректері негізінде қалыптастырылады. Есеп төрт бөлімнен тұрады.
69. 1-бөлімде келіп түскен, қайтарылған және кері шақыртылған өтінішхаттардың қозғалысы көрсетіледі, 2-бөлімде сот актілерін қайта қарау жөніндегі нәтижелер қамтылады және 79-бағаннан тұрады. 3-бөлімде наразылықтармен келіп түскен істерді, оның ішінде наразылықтары кері шақыртылған және қараусыз қалдырылған істерді қарау нәтижелері есепке алуға жатады (4-баған). 4-бөлімде кассациялық шағымдар мен өтінішхаттар бойынша әкімшілік істерді қарау нәтижелері көрсетілген.