Об утверждении форм представления отчетности о функционировании реестров единой нотариальной информационной системы
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 апреля 2021 года № 360. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2021 года № 22697.
Примечание ИЗПИ!
Заголовок приказа предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.04.2026 № 406 (вводится в действие c 12.07.2026).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра юстиции РК от 13.09.2021 № 794 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 4-2 Закона Республики Казахстан "О нотариате", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра юстиции РК от 13.09.2021 № 794 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 1 предусматривается в редакции приказа Министра юстиции РК от 30.04.2026 № 406 (вводится в действие c 12.07.2026).
1. Утвердить форму представления отчетности о функционировании реестров единой нотариальной системы согласно приложению к приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра юстиции РК от 13.09.2021 № 794 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Согласовано
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
______________________
Приложение к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 30 апреля 2021 года № 360
Примечание ИЗПИ!

Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйенің тізілімдерінің жұмыс істеуі туралы есептілікті ұсыну нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2021 жылғы 30 сәуірдегі № 360 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 6 мамырда № 22697 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда көзделген - ҚР Әділет министрінің 30.04.2026 № 406 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбына орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі тақырып өзгермейді - ҚР Әділет министрінің 13.09.2021 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-2-бабының 3-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 13.09.2021 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-тармақ жаңа редакцияда көзделген - ҚР Әділет министрінің 30.04.2026 № 406 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бірыңғай нотариаттық ақпараттық жүйенің тізілімдерінің жұмыс істеуі туралы есептілікті ұсыну нысаны осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа орыс тілінде өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді - ҚР Әділет министрінің 13.09.2021 № 794 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2021 жылғы 30 сәуірдегі
№ 360 бұйрығына
қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!

1. В отчете отражаются сведения о количестве совершенных нотариальных действий, классифицированных по видам.
2. В графах 3, 8-16, 19-27 указываются сведения о количестве нотариальных действий по названным нотариальным действиям.
3. В графе 4 указываются сведения об общем количестве удостоверенных нотариусом договоров об отчуждении жилых домов за отчетный период.
4. В графе 5 указываются сведения о количестве договоров об отчуждении жилых домов, совершенных на имя иностранных граждан за отчетный период.
5. В графе 6 указываются сведения об общем количестве удостоверенных нотариусом договоров об отчуждении квартир за отчетный период.
6. В графе 7 указываются сведения о количестве договоров об отчуждении квартир, совершенных нотариусом на имя иностранных граждан за отчетный период.
7. В графе 17 указываются сведения об общем количестве удостоверенных нотариусом доверенностей за отчетный период.
8. В графе 18 указываются сведения о количестве удостоверенных нотариусом доверенностей только на автотранспорт за отчетный период.
9. В графе 28 указываются сведения об общем количестве удостоверенных нотариусом нотариальных действий за отчетный период, которое должно быть равно сумме соответствующих показателей, указанных в графах 3-4, 6, 8-17, 19-27.
10. В графе 29 указываются сведения о количестве нотариальных действий, совершенных нотариусами для действия за границей.
11. В графе 30 указываются сведения о среднемесячной нагрузке нотариуса (N), которые рассчитывается как отношение общего количества совершенных нотариальных действий за отчетный период (О), к количеству месяцев в отчетном периоде (Т):
N = O/Т.
12. В графе 31 указываются сведения о сумме, перечисленной в госбюджет в виде налогов (С), которая рассчитывается как отношение суммы доходов (Д) к 10:
С =Д/10.
13. В графе 32 указываются сведения о взыскиваемой за совершение нотариальных действий оплате по ставкам, соответствующим размерам государственной пошлины, установленной налоговым законодательством Республики Казахстан.
14. В графе 33 указываются сведения о взыскиваемой при совершении нотариальных действий оплате за предоставление дополнительных услуг технического и правового характера в соответствии с пунктом 1 статьи 30-1 Закона "О нотариате".
15. В графе 34 указываются сведения об общей сумме оплаты, взысканной нотариусом за совершение нотариального действия в соответствии с пунктом 2 статьи 30 и пункта 1 статьи 30-1 Закона "О нотариате".
16. В графе 35 указываются сведения о количестве вынесенных постановлений.

1. Есепте түрлері бойынша жіктелген жасалған нотариаттық іс-әрекеттердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
2. 3, 8-16, 19-27-бағандарда аталған нотариаттық іс-әрекеттер бойынша нотариаттық іс-әрекеттердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
3. 4-бағанда есепті кезеңде тұрғын үйлерді иеліктен шығару туралы нотариус куәландырған шарттардың жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
4. 5-бағанда есепті кезеңде шетел азаматтарының атына жасалған тұрғын үйлерді иеліктен шығару туралы шарттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
5. 6-бағанда есепті кезеңде пәтерлерді иеліктен шығару туралы нотариус куәландырған шарттардың жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі
6. 7-бағанда есепті кезеңде нотариус шетел азаматтарының атына жасаған пәтерлерді иеліктен шығару туралы шарттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
7. 17-бағанда есепті кезеңде нотариус куәландырған сенімхаттардың жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
8. 18-бағанда есепті кезеңде тек қана автокөлікке нотариус куәландырған сенімхаттардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
9. 28-бағанда есепті кезеңде нотариус куәландырған нотариаттық іс-әрекеттердің жалпы саны туралы мәліметтер көрсетіледі, ол 3-4, 6, 8-17, 19-27-бағандарда көрсетілген тиісті көрсеткіштердің сомасына тең болуы тиіс.
10. 29-бағанда шетелде әрекет ету үшін нотариустар жасаған нотариаттық іс-әрекеттердің саны туралы мәліметтер көрсетіледі.
11. 30-бағанда есепті кезеңде жасалған нотариаттық іс-әрекеттердің жалпы санының есепті кезеңдегі айлар санына қатынасы ретінде есептелетін нотариустың орташа айлық жүктемесі (N) туралы мәліметтер көрсетіледі (Т): N = O / Т.
12. 31-бағанда кірістер (Д) сомасының 10-ға қатынасы ретінде есептелетін салық (с) түрінде мемлекеттік бюджетке аударылған сома туралы мәліметтер көрсетіледі: С =Д/10
13. 32-бағанда нотариаттық іс-әрекеттер жасағаны үшін Қазақстан Республикасының салық заңнамасында белгіленген мемлекеттік баж мөлшеріне сәйкес келетін ставкалар бойынша өндіріп алынатын төлем туралы мәліметтер көрсетіледі.
14. 33-бағанда "Нотариат туралы" Заңның 30-1-бабының 1-тармағына сәйкес техникалық және құқықтық сипаттағы қосымша қызметтер көрсеткені үшін нотариаттық іс-әрекеттер жасау кезінде өндіріп алынатын төлем туралы мәліметтер көрсетіледі.
15. 34-бағанда "Нотариат туралы" Заңның 30-бабының 2-тармағына және 30-1-бабының 1-тармағына сәйкес нотариаттық іс-әрекет жасағаны үшін нотариус өндіріп алған төлемнің жалпы сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
16. 35-бағанда шығарылған қаулылардың саны туралы мәліметтер көрсетіледі.

17. В графе 3 и 4 формы отчета по консультированию указываются сведения о количестве проведенного консультирования в виде дачи консультаций, а также сумме оплаты, взысканной нотариусом за их осуществление.
18. В графе 5 и 6 указываются сведения о количестве проведенного консультирования в виде разработки проекта, а также сумме оплаты, взысканной нотариусом за их осуществление.

17. 3 және 4-бағандарда консультациялар беру түрінде жүргізілген консультация беру саны, сондай-ақ оларды жүзеге асырғаны үшін нотариус өндіріп алған төлем сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
18. 5 және 6-бағандарда жобаны әзірлеу түрінде жүргізілген консультация беру саны, сондай-ақ оларды жүзеге асырғаны үшін нотариус өндіріп алған төлем сомасы туралы мәліметтер көрсетіледі.