О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 30 сентября 2020 года № 38-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 2 октября 2020 года № 6407.
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 30.09.2021 № 6-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения" от 7 июля 2020 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Западно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно согласно приложению 1 к настоящему решению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 30.09.2021 № 6-5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу некоторые решения Западно-Казахстанского областного маслихата согласно приложению 2.
3. Руководителю аппарата областного маслихата (Е.Калиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии Н. Сергалиев
Секретарь маслихата М. Құлшар
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 сентября 2020 года № 38-3
Дополнительно предоставляемый гарантированный объем бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственные средства, специализированные лечебные продукты, медицинские изделия, отдельным категориям граждан Западно-Казахстанской области при амбулаторном лечении бесплатно
Примечание ИЗПИ!
В приложение 1 предусмотрены изменения решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15.12.2025 № 22-5 (вводятся в действие с 01.01.2026).
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Западно-Казахстанского областного маслихата от 24.10.2024 № 15-3 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными решениями Западно-Казахстанского областного маслихата от 13.12.2024 № 16-6 (вводится в действие со дня первого официального опубликования); от 16.06.2025 № 18-6 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 15.12.2025 № 22-5 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Заболевание
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)

Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, арнайы емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды қосымша тегін беру туралы
Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 30 қыркүйектегі № 38-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 2 қазанда № 6407 болып тіркелді.
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.09.2021 № 6-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2020 жылғы 7 шілдедегі Кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Батыс Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес қосымша тегін берілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 30.09.2021 № 6-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының кейбір шешімдері 2-қосымшаға сәйкес күші жойылды деп танылсын.
3. Облыстық мәслихат аппаратының басшысы (Е.Калиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Н. Сергалиев
Мәслихат хатшысы М. Құлшар
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
30 қыркүйектегі № 38-3
шешіміне 1-қосымша
Батыс Қазақстан облысы азаматтарының жекелеген санаттарына қосымша тегін берілетін амбулаториялық емдеу кезінде тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі, оның ішінде дәрілік заттар, арнайы емдік өнімдер, медициналық бұйымдар
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1 қосымшаға өзгерістер енгізу көзделген - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15.12.2025 № 22-5 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 24.10.2024 № 15-3 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 13.12.2024 № 16-6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 16.06.2025 № 18-6 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 15.12.2025 № 22-5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Аурулар
Халық санаты
Дәрілік заттарды, арнайы емдеу өнімдерді және медициналық бұйымдарды тағайындау үшін айғақтар (дәрежесі, сатысы, ауыр ағым)
Дәрілік заттардың (шығару нысаны) арнайы өнімдердің және медициналық бұйымдардың атауы

1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Хроническая сердечная недостаточность
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Сакубитрил + Валсартан таблетки, покрытые оболочкой; Эплеренон, таблетки, покрытые оболочкой Дапаглифлозин таблетка покрытая пленочной оболочкой
2
Ювенильный артрит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора, раствор для подкожных инъекций; Адалимумаб, раствор для приготовления инъекций, раствора для подкожного введения; Анакинра, раствор для инъекций предварительно заполненных в шприцах; Канакинумаб, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения, раствор для подкожных инъекций. Тофацитиниб таблетка покрытая пленочной оболочкой, Инфликсимаб лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
3
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тенофовир таблетки, Тенофовир Алафенамид таблетки, покрытая пленочной оболочкой
4
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стерильные повязки с лекарственным содержимым, Стерильные антибактериальные атравматические абсорбирующие повязки, Бинт (высокоэластичный фиксирующий, сетчатый, трубчатый, ватный синтетический), Силиконовый пластырь, Защитный крем, пена, гель, бальзам, мазь с лекарственным содержимым, Эммолиенты, Антисептики, Стерильные ватные диски, Стерильные иглы апирогенные, салфетки (стерильные, влажные гигиенические), специализированный бессульфатный детский шампунь, антибактериальный спрей, специализированное детское масло, детский липидовостанавливающий лосьон
5
Ювенильный дерматомиазит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Человеческий нормальный иммуноглобулин G, раствор для инфузий; Метотрексат, раствор для инъекций; Метилпреднизолон, таблетки, Микофеноловая кислота, таблетки кишечнорастворимые покрытые пленочной оболочкой
6
Целиакия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Панкреатин, капсулы, содержащие минимикросферы, покрытые кишечнорастворимой оболочкой
7
Детский церебральный паралич
Дети, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Комплекс ботулинический токсин типа А – гемагглютинин, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
8
Гематологические заболевания, включая гемобластозы и апластическую анемию
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Третиноин, капсулы
9
Наследственные дефициты факторов свертывания крови
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Фактор свертывания крови VIII и фактор Виллебранда лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения во флаконе
10
Незавершенный остеогенез
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Врожденные аномалии (пороки крови), деформации и хромосомные нарушения
Ибандроновая кислота, таблетки, покрытые пленочной оболочкой, раствор для внутривенных инъекций; Памидроновая кислота, концентрат для приготовления раствора для инфузий
11
Ишемическая болезнь сердца
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ривароксабан, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
12
Системный склероз (системная склеродермия)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тоцилизумаб концентрат для приготовления инфузионного раствора, раствор для подкожных инъекций Микофенолата мофетил капсула покрытая пленочной оболочкой.
13
Системная красная волчанка
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, раствор для подкожных инъекций
14
Злокачественное новообразование носоглотки
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Интерферон бета-1 b, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
15
Болезнь Шегрена
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Гидроксихлорохин, таблетка покрытая пленочной оболочкой, Ритуксимаб раствор для подкожного введения. Азатиоприн, таблетка
16
Оптиконевромиелит (болезнь Девика)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, раствор для подкожных инъекций, Азатиоприн, таблетка
17
Другие врожденные аномалии поджелудочной железы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Диазоксид, капсулы
18
Хроническая Тромбоэмболическая легочная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Риоцигуат, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
19
Злокачественное новообразование яичника
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Олапариб таблетка покрытые пленочной оболочкой
20
Рак легких
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Атезолизумаб концентрат для приготовления раствора
21
Рассеянный склероз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Кладрибин, таблетка покрытая пленочной оболочкой, Офатумумаб раствор для подкожного введения, Сипонимод таблетки покрытые пленочной оболочкой
22
Бронхиальная астма
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Омализумаб лиофилизат для приготовления раствора, для подкожного введения, Тезепелумаб раствор для подкожного введения
23
Псориаз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Секукинумаб Лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения
24
Первичный иммунодефицит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Ланаделумаб раствор для подкожного введения.
25
Венозная мальформация обеих нижних конечностей, области промежности, ствола и головки полового члена.
Дети, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Сиролимус раствор для приема внутрь.
26
Исключен решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15.12.2025 № 22-5 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
27
Исключен решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 15.12.2025 № 22-5 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
28
Пароксизмальная ночная гемоглобинурия (маркиафавы-микели)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб концентрат для приготовления раствора для инфузий
29
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Паливизумаб раствор для внутримышечного введения.
30
Стриктура (непроходимость) пищевода
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Панкреатин капсула, содержащие минимикросферы, покрытые кишечнорастворимой оболочкой
31
Мышечная Дистрофия Дюшенна/Беккера
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Голодирсен порошок для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий, Касимерсен инъекция для внутривенной инфузии
32
Легочная артериальная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селексипаг таблетки, покрытые пленочной оболочкой
33
Эпилепсия
Взрослые состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Зонисамид капсула, Лакосамид таблетки покрытые пленочной оболочкой
34
Прочии дистонии
Взрослые состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ботулинический токсин лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
35
Миастения
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон таблетка покрытая пленочной оболочкой, Азатиоприн таблшетка покрытая пленочной оболочкой, Равулизумаб концентрат для приготовления раствора для инфузий, Метилпреднизолон таблетка
36
Атипичный гемолитико-уремический синдром, ассоциированный с антителами к фактору Н
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Экулизумаб концентрат для приготовления раствора для инфузий
37
Ассоциированный спондилоартрит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Секукинумаб лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения
38
Кистозный фиброз, Муковисцидоз, смешанная форма, с преимущественным поражением кишечника и дыхательных путей
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Раствор микроэлементов для инфузии во флаконах, водорасстворимые витамины, порошок лиофилизированный для инфузий во флаконах, жировые эмульсии, жирорастворимые витамины, эмульсия для инфузий во флаконах
39
Десмоидный фиброматоз
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пазопаниб таблетки покрытые пленочной оболочкой
40
Гипофосфатемический рахит Х-сцепленнный доминантный тип наследования
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Буросумаб раствор для инъекции
41
Нейрофиброматоз
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Селуметиниб твердые капсулы
42
Нефротический синдром
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ритуксимаб концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий
43
Множественная миелома
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Помалидомид капсула
44
Острый миелобластный лейкоз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Венетоклакс таблетки, покрытые пленочной оболочкой
45
Злокачественное новообразование щитовидной железы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Вандетаниб таблетки, покрытые пленочной оболочкой
46
Рак молочной железы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Трастузумаб Дерукстекан лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
47
Синдром врожденных аномалий, проявляющихся преимущественно карликовостью
Дети состоящие на динспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Соматропин, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций, раствор для инъекций
48
Болезнь двигательного неврона, боковой амиотрофический склероз
Взрослые, состоящие на динспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рилузол таблетки, покрытые пленочной оболочкой
49
Диффузный остепороз, Деформирующий спондилез
Взрослые, состоящие на динспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Терипаротид раствор для подкожного введения шприц-ручка
50
Гиперкинетический церебральный спастический паралич
Взрослые, состоящие на динспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Ботулинический токсин лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного и подкожного введения
51
Дистония неуточненная
Дети состоящие на динспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Селегилин таблетка покрытая пленочной оболочкой
52
Миастения гравис
Взрослые, состоящие на динспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Иммуноглобулин, для внутривенного введения
53
Симптоматическая эпилипсия
Дети состоящие на динспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Руфинамид таблетка покрытая пленочной оболочкой
54
Хроническая воспалительная демиелинизирующая полинейропатия
Взрослые, состоящие на динспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Иммуноглобулин, для внутривенного введения
55
Идиопатическая легочная гипертензия
Взрослые, состоящие на динспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Мацитентан, таблетки, покрытые пленочной оболочкой
56
Лимфангиолейомиоматоз
Взрослые, состоящие на динспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов Все стадии и степени тяжести
Сиролимус, таблетки, покрытые пленочной оболочкой

1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
1
Созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Сакубитрил + Валсартан, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар; Эплеренон үлбірлі қабықпен қапталған таблетка. Дапаглифлозин, үбірлі қабықпен қапталған таблеткасы
2
Ювенильдық артрит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді, тері астына енгізуге арналған ерітінді; Анакинра, шприцте алдын ала толтырылған инъекцияға арналған ерітінді; Канакинумаб, бұлшықет ішіне және тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, тері астына енгізу үшін ерітінді. Тофацитиниб үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар Инфликсимаб инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
3
Ағзалар мен тіндерді трансплантациялаудан кейінгі жағдай
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тенофовир таблеткалар, Тенофовир Алафенамид, үбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
4
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Дәрілік құрамы бар стерильді таңғыштар, стерильді Бактерияға қарсы атравматикалық сіңіргіш таңғыштар, Бинт (жоғары серпімді бекіткіш, торлы, құбырлы, синтетикалық мақта), Силикон бұласыр, қорғаныш кремі, көбік, гель, бальзам, дәрілік құрамы бар жақпа, Эммолиенттер, антисептиктер, стерильді мақта дискілері, стерильді апирогенді инелер, майлықтар (стерильді, ылғалды гигиеналық), арнайы сульфатсыз балалар сусабыны, Бактерияға қарсы спрей, мамандандырылған нәресте майы, балаларға арналған липидті тоқтататын лосьон
5
Ювенильдық дерматомиазит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Адамның қалыпты G иммуноглобулині, инфузияға арналған ерітінді;Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді; Метилпреднизолон, таблеткалар, Микофенол қышқылы Босап шығуы ұзаққа созылатын, қабықпен қапталған таблеткалар
6
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Панкреатин, құрамында минимикросфералар бар ішекте еритін қабықпен қапталған капсулалар
7
Балалар церебралды сал ауруы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ботулиндік токсин А типі кешені –гемагглютинин, бұлшықет ішіне және тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
8
Гемотологиялық аурулар, гемобластоза және апластикалық анемияны қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Верификацияланған диагнозда ауыртпалықтың барлық сатылары мен дәрежелері
Третиноин, капсулалар
9
Қан ұю факторларының тұқым қуалаушылық тапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Қан ұюының VIII факторы және Виллебранд факторы вена ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған құтыдағы лиофилизат
10
Аяқталмаған остеогенез
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Туа біткен аномалия (қан ақаулары), қисаю және хромосомдық бұзылыстар
Ибандрон қышқылы, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар, көктамыр ішіне инъекцияға арналған ерітінді; Памидрон қышқылы, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
11
Жүректің ишемиялық аурулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ривароксабан, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
12
Жүйелі беріштену (жүйелі склеродермия)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Тоцилизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді. Микофенолата мофетил үлбірлі қабықпен қапталған капсула.
13
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді
14
Мұрынжұтқынщақтың қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Интерферон бета-1b, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
15
Шегрен ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Гидроксихлорохин, үбірлі қабықпен қапталған таблеткасы. Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, тері астына енгізуге арналған ерітінді.
16
Оптиконевромиелит (Девик ауруы)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат, Азатиоприн, таблетка
17
Ұйқы безінің басқа туа біткен ауытқулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диазоксид, капсулалар
18
Созылмалы Тромбоэмболиялық өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Риоцигуат, қабықпен қапталған таблетка
19
Аналық бездің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Олапариб үбірлі қабықпен қапталған таблетка.
20
Өкпенің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Атезолизумаб ертінді дайындауға арналған концентрат
21
Жылжымалы беріш
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Кладрибин, үбірлі қабықпен қапталған таблеткасы, Офатумумаб тері астына инъекцияға арналған препарат, Сипонимод пленкамен қапталған таблеткалар
22
Бронхиалды астма
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Омализумаб венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат. Тезепелумаб Тері астына енгізуге арналған ерітінді
23
Псориаз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Секукинумаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат.
24
Бастапқы иммунитет тапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік – консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Ланаделумаб Тері астына енгізуге арналған ерітінді.
25
Екі аяқтың, шап аралық, жыныс мүшесінің басы мен денесінің венозды мальформациясы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік – консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Сиролимус Ішке қабылдауға арналған ерітінді
26
Алынып тасталды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15.12.2025 № 22-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі)
27
Алынып тасталды - Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 15.12.2025 № 22-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі)
28
Пароксизмалды түнгі гемоглобинурия (Маркиафав-Микел)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Экулизумаб Инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат.
29
Перинаталдық кезеңде орын алған бронхөкпелік дисплазия
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Паливизумаб Бұлшықет ішіне енгізуге арналған ерітінді
30
Өңештің құрылымы (кедергісі)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Панкреатин құрамында ішекте еритін қабықпен қапталған минимикросфералар бар капсула.
31
Дюшен/Беккер Бұлшықет Дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Голодирсен инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат дайындауға арналған ұнтақ, Касимерсен көктамыр ішіне енгізу үшін ерітінді
32
Өкпе артериялық гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Селексипаг үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
33
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Зонисамид капсула Лакосамид үбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
34
Басқа дистониялар
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ботулинді токсин
бұлшықет ішіне және тер астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
35
Миастения
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Преднизолон үлбірлі қабықпен қапталған таблеткасы, Азатиоприн үлбірлі қабықпен қапталған таблеткасы, Равулизумаб инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат, Метилпреднизолон таблеткасы
36
Н факторына антиденелермен байланысты атипті гемолитикалық-уремиялық синдром
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Экулизумаб инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат
37
Ассоциацияланған спондилоартрит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Секукинумаб тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
38
Басқа көріністі жылауықты фиброз, Муковисцидоз, аралас түрі, ішектер мен тыныс алу жолдарының зақымдалуы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Инфузияға арналған құтыдағы микроэлементтер ерітіндісі, суда ерігіш дәрумендер, инфузияға арналған құтыдағы лиофилизат ұнтақ, май эмульсиялары, майда еритін дәрумендер, инфузияға арналған құтыдағы эмульсия
39
Десмоидты фиброматоз
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Пазопаниб үлбірлі қабықпен қапталған таблетка
40
Гипофосфатемиялық рахит-тұқым қуалаудың x-байланысты доминантты түрі
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Буросумаб инъекцияға арналған ерітінді
41
Нейрофиброматоз
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Селуметиниб қатты капсула
42
Нефротикалық синдром
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ритуксимаб инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
43
Көптеген миелома
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Помалидомид капсула
44
Жедел миелобластылық лейкоз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Венетоклакс үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
45
Қалқанша безінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Вандетаниб үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
46
Сүт безінің қатерлі ісігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Трастузумаб Дерукстекан инфузияға арналған ерітінді концентратын дайындауға арналған лиофилизат
47
Басым түрде ергежейлілікпен білінетін туа біткен аномалиялар синдромы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Соматропин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді
48
Қозғалтқыш невронның ауруы, бүйірлік амиотрофиялық склероз
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Рилузол үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
49
Диффузды остеопороз, деформациялаушы спондилез
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Терипаротид, тері астына енгізуге арналған ерітінді, шприц-қалам
50
Гиперкинетикалық церебралды спастикалық салдану
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ботулинді токсин
бұлшықет ішіне және тер астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
51
Анықталмаған дистония
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Селегилин үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
52
Ауыр миастения
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Иммуноглобулин, көктамыр ішіне енгізу үшін
53
Симптоматикалық эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Руфинамид, үлбірлі қабықпен қапталған таблетка
54
Созылмалы қабынбалы демиелиниздеуші полинейропатия
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Иммуноглобулин, көктамыр ішіне енгізу үшін
55
Идиопатиялық өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Мацитентан, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар
56
Лимфангиолейомиоматоз
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігергік– консультативтік комиссиясының шешімі бойынша
Сиролимус, үлбірлі қабықпен қапталған таблеткалар

2. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Стерильные повязки с лекарственным содержимым, Стерильные антибактериальные атравматические абсорбирующие повязки, Бинт (высокоэластичный фиксирующий, сетчатый, трубчатый, ватный синтетический), Силиконовый пластырь, Защитный крем, пена, гель, бальзам, мазь с лекарственным содержимым, Эммолиенты, Антисептики, Стерильные ватные диски, Стерильные иглы апирогенные, Салфетки (стерильные, влажные гигиенические)
2
Стеноз гортани и трахеи
Дети, состоящие на диспансерном учете
По решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Трахеостомическая трубка; Аспирационный катетер
3
Кистозный фиброз, Муковисцидоз, смешанная форма, с преимущественным поражением кишечника и дыхательных путей
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
средства по уходу за центральным катетером (антисептики, салфетки стерильные медицинские, повязки пластырного типа стерильные и не стерильные, очиститель для удаления адгезивов, кран треходовой, канюли аспирационные с антибактериальным воздушным фильтром, удлиненная магистраль для внутривенного введения, совместимая со шприцевыми насосами, светоустойчивый инфузионный мешок для расстворов, заглушка инфузионная, шприцы со съемной иглой (резьбовое соединение с иглой для шприцевых инфузионных насосов), замки для катетера при отключении инфузии
3. Специализированные лечебные продукты в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Специализированные лечебные продукты на основе среднецепочных триглициридов
2
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты на основе среднецепочных триглициридов
3
Целиакия
Дети до 18 лет состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты без содержания глютена
4
Стриктура (непроходимость) пищевода
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
5
Умеренная белково-энергетическая недостаточность
Дети до 18 лет состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты для диетического питания
6
Нарушение обмена веществ, Гомоцистинурия
Дети до 18 лет состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специлизированый сухой продукт для лечебного питания детей старше 1 года
7
Дистония неуточненная
Дети до 18 лет состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специализированные лечебные продукты
8
Спастический церебральный паралич
Все категории состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Специлизированное питание для людей нуждающихся в нутритивной подержке
Приложение №2 к решению
Западно-Казахстанского
областного маслихата
от 30 сентября 2020 года № 38-3

2. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
1
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Құрамында дәрі бар зарарсыз таңғыш, зарарсыз бактерияға қарсы атравматикалық сіңгіш таңғыштар, Дәке (жоғарысозымды бекіткіш, торлы, мақталы синтетикалық), Силиконды жабыстырғыш, Қорғаныш крем, көбік, гель, бальзам, құрамында дәрі бар жақпамай, Эммолиенттер, Антисептиктер, Зарарсыз мақталы дискілер, Зарарсыз инелер апирогенді, Майлықтар (зарарсыз, ылғалды гигиеналық)
2
Көмей және трахея стенозы
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымдардың дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Трахеостомиялық түтік; Аспирациялық катетер
3
Басқа көріністі жылауықты фиброз, Муковисцидоз, аралас түрі, ішектер мен тыныс алу жолдарының зақымдалуы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
орталық катетерді күтуге арналған құралдар (антисептиктер, стерильді медициналық майлықтар, стерильді және стерильді емес таңғыштар, адгезивтерді кетіруге арналған тазартқыш, үш жақты кран, бактерияға қарсы ауа сүзгісі бар аспирациялық канюльдер, шприц сорғыларымен үйлесімді көктамыр ішіне енгізу үшін ұзартылған магистраль, жарыққа төзімді ерітінділерге арналған инфузиялық қап, инфузиялық бітеуіш, алынбалы инесі бар шприцтер (шприцті инфузиялық сорғыларға арналған инемен бұрандалы қосылыс), инфузияны өшірген кезде катетер құлыптары
3. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі мамандандырылған емдік өнімдер
1
Кистозды фиброз (Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне қарамастан барлық түрі
Ортатізбелі триглициридтер негізіндегі арнаулы емдік өнімдер
2
Буллездік эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Ортатізбелі триглициридтер негізіндегі арнаулы емдік өнімдер
3
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Глютенсіз мамандандырылған емдік өнімдер
4
Өңештің құрылымы (кедергісі)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Мамандандырылған емдік өнімдер
5
Орташа белок-энергетикалық жеткіліксіздік
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Диеталық тамақтануға арналған мамандандырылған емдік өнімдер
6
Зат алмасуының бұзылуы, Гомоцистинурия
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
1 жастан асқан балаларға арналған емдік тамақтануға арналған мамандандырылған құрғақ өнім
7
Айқындалмаған дистония
Диспансерлік есепте тұрған 18 жасқа дейінгі балалар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Мамандандырылған емдік өнімдер
8
Спастикалық церебральды сал ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлықтың барлық сатысы мен дәрежесі
Нутритивтік қолдауға мұқтаж адамдарға арналған мамандандырылған тамақтану
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының 2020 жылғы
30 қыркүйектегі № 38-3
шешіміне 2-қосымша

1. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года №8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4643, опубликованное 12 января 2017 года в газете "Приуралье");
2. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 1 июня 2017 года №10-8 "О внесении изменения в решение Западно–Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №4838, опубликованное 5 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
3. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 6 декабря 2017 года №15-7 "О внесении дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года №8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5005, опубликованное 8 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
4. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2018 года №21-11 "О внесении изменений и дополнений в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5461, опубликованное 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
5. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 28 августа 2019 года №28-5 "О внесении изменения и дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5776, опубликованное 5 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);

1. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4643 тіркелген, 2017 жылы 12 қаңтарда "Орал өңірі" газетінде жарияланған);
2. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 1 маусымдағы № 10-8 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне өзгеріс енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4838 тіркелген, 2017 жылы 5 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
3. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 15-7 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне толықтыру енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5005 тіркелген, 2018 жылы 8 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
4. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2018 жылғы 7 желтоқсандағы № 21-11 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5461 тіркелген, 2019 жылы 3 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);
5. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 28 тамыздағы № 28-5 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5776 тіркелген, 2019 жылы 5 қыркүйекте Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған);

6. Решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 18 марта 2020 года №33-5 "О внесении дополнения в решение Западно-Казахстанского областного маслихата от 9 декабря 2016 года № 8-9 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств и специализированных лечебных продуктов отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно и на льготных условиях" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №6089, опубликованное 27 марта 2020 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

6. Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2020 жылғы 18 наурыздағы № 33-5 "Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8-9 "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде тегін және жеңілдікті шарттармен дәрілік заттарды және мамандандырылған емдік өнімдерді қосымша беру туралы" шешіміне толықтыру енгізу туралы" шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №6089 тіркелген, 2020 жылы 27 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған).