Об утверждении Правил применения поощрений государственных служащих аппаратов акимов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов по Атырауской области
Постановление акимата Атырауской области от 10 декабря 2020 года № 241. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 11 декабря 2020 года № 4801. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 26 февраля 2026 года № 24
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Атырауской области от 26.02.2026 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 27, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" акимат Атырауской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Правила применения поощрений государственных служащих аппаратов акимов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов по Атырауской области согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Аппаратам акимов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов по Атырауской области принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя государственного учреждения "Аппарат акима Атырауской области Республики Казахстан" Исакова Б.А.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким Атырауской области М. Досмухамбетов
Приложение к постановлению акимата Атырауской области от 10 декабря 2020 года № 241
Правила применения поощрений государственных служащих аппаратов акимов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов по Атырауской области
1. Настоящие Правила применения поощрений государственных служащих аппаратов акимов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов по Атырауской области (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 35 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок применения поощрений государственных служащих аппаратов акимов и исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов по Атырауской области (далее –государственные органы).
2. К государственным служащим государственных органов применяются следующие поощрения:

Атырау облысы бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және әкімдер аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидаларын бекіту туралы
Атырау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 10 желтоқсандағы № 241 қаулысы. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 11 желтоқсанда № 4801 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 2026 жылғы 26 ақпандағы № 24 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы әкімдігінің 26.02.2026 № 24 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27, 37-баптарына, Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35-бабы 2-тармағына сәйкес Атырау облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес Атырау облысы бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және әкімдер аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары бекітілсін.
2. Атырау облысы бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және әкімдер аппараттары осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау "Қазақстан Республикасы Атырау облысы әкімі аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысы Б.Ә. Исақовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Атырау облысының әкімі М. Досмухамбетов
Атырау облысы әкімідігінің 2020 жылғы 10 желтоқсаны № 241 қаулысына қосымша
Атырау облысы бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және әкімдер аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары
1. Осы Атырау облысы бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және әкімдер аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 35-бабы 2-тармағына сәйкес әзірленді және Атырау облысы бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың және әкімдер аппараттарының (бұдан әрі - мемлекеттік органдар) мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеулерді қолдану тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілеріне мынадай көтермелеулер қолданылады:

1) единовременное денежное вознаграждение;
2) объявление благодарности;
3) награждение грамотой;
4) иные формы поощрения.
3. За одно и то же отличие к государственному служащему может быть применено только одно поощрение.
4. Государственные служащие государственных органов поощряются за образцовое выполнение должностных обязанностей, безупречную государственную службу, выполнение заданий особой важности и сложности и другие достижения в работе, а также по результатам оценки их деятельности.
5. Поощрение государственных служащих государственных органов производится на основании положительного решения комиссии по вопросам поощрения государственных служащих, создаваемой акимами Атырауской области, города Атырау и районов, руководителями государственных органов (далее – Комиссия), по представлению непосредственного руководителя с учетом требований пункта 9 настоящих Правил.
Комиссия принимает решение в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня внесения представления.
Состав Комиссии утверждается актами (распоряжением, приказом) акимов Атырауской области, города Атырау и районов, руководителей государственных органов.
6. Выплата единовременных денежных вознаграждений осуществляется на основании актов (распоряжения, приказа) акимов Атырауской области, города Атырау и районов, руководителей государственных органов в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия положительного решения Комиссии за счет экономии средств местного бюджета, предусмотренных на содержание государственного органа по плану финансирования.
7. Грамотой акима Атырауской области, города Атырау и районов, руководителя государственного органа награждаются государственные служащие за образцовое выполнение должностных обязанностей, достижение высоких результатов в служебной деятельности, личный вклад в решении особо важных задач, поставленных перед акиматами, акимами Атырауской области, города Атырау и районов, государственными органами.
8. Благодарность акима Атырауской области, города Атырау и районов, руководителя государственного органа объявляется государственным служащим за выполнение заданий особой важности и сложности, надлежащее и добросовестное выполнение поручений акимов и руководства государственных органов.
9. Решение о поощрении грамотой и благодарностью акима Атырауской области, города Атырау и районов, руководителя государственного органа принимается в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия положительного решения Комиссии по представлению:
1) для поощрения грамотой и благодарностью акима Атырауской области - заместителей акима Атырауской области, руководителя Аппарата акима Атырауской области, акимов города Атырау и районов, руководителей исполнительных органов, финансируемых из бюджета Атырауской области;

1) біржолғы ақшалай сыйақы;
2) алғыс жариялау;
3) грамотамен марапаттау;
4) көтермелеудің өзге де нысандары.
3. Мемлекеттік қызметшіге бір ерекшелігі үшін бір көтермелеу ғана қолданылады.
4. Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілері лауазымдық міндеттерін үлгілі орындағаны, мінсіз мемлекеттік қызметі, аса маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін, сондай-ақ олардың қызметін бағалау нәтижелері бойынша көтермеленеді.
5. Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілерін көтермелеу осы Қағидалардың 9-тармағының талаптарын ескере отырып, тікелей басшының ұсынысы бойынша Атырау облысының, Атырау қаласының және аудандардың әкімдерімен құрылатын мемлекеттік қызметшілерді көтермелеу мәселелері жөніндегі комиссияның (бұдан әрі – Комиссия) оң шешімі негізінде жүргізіледі.
Комиссия ұсыным енгізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
Комиссия құрамы Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандар әкімдерінің, мемлекеттік органдар басшыларының актілерімен (өкімімен, бұйрығымен) бекітіледі.
6. Біржолғы ақшалай сыйақы төлеу қаржыландыру жоспары бойынша мемлекеттік органды ұстауға көзделген жергілікті бюджетті үнемдеу есебінен Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандардың әкімдерінің, мемлекеттік органдар басшыларының актілері (өкімі, бұйрығы) негізінде Комиссия оң шешім қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызметшілер Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандар әкімінің, мемлекеттік орган басшысының грамотасымен лауазымдық мiндеттерiн үлгiлi атқарғаны, қызметте жоғары нәтижелерге қол жеткізгені, Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандардың әкімдерінің, әкімдіктерінің, мемлекеттік органдардың алдына қойылған аса маңызды тапсырмаларын шешуде қосқан жеке үлесі үшін марапатталады.
8. Мемлекеттік қызметшілерге әкімдердің және мемлекеттік органдар басшыларының тапсырмаларын тиісті және адал атқарғаны, аса маңызды және күрделі тапсырмаларды орындағаны үшін Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандар әкімінің, мемлекеттік орган басшысының алғысы жарияланады.
9. Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандар әкімінің, мемлекеттік орган басшысының грамотасымен және алғысымен көтермелеу туралы шешім Комиссия оң шешімі қабылдаған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде:
1) Атырау облысы әкімінің грамотасымен және алғысымен көтермелеу үшін - Атырау облысы әкімінің орынбасарлары, Атырау облысы әкімі аппаратының басшысы, Атырау қаласы мен аудандар әкімдері, Атырау облысының бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы органдар басшылары;

2) для поощрения грамотой и благодарностью акимов города Атырау и районов – их заместителей, руководителей государственных органов;
3) для поощрения грамотой и благодарностью руководителей государственных органов - их заместителей, руководителей структурных подразделений.
Учет поощрений государственных служащих государственных органов грамотой и благодарностью осуществляется службой управления персоналом (отделом кадров) с занесением данных о поощрении в трудовую книжку и личное дело государственного служащего.
10. Грамота и благодарность составляются на государственном либо русском языках и подписываются акимами Атырауской области, города Атырау и районов, руководителями государственных органов.
11. Иные формы поощрений применяются к государственным служащим государственных органов в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регулирующими порядок поощрений.
12. Не подлежат поощрению государственные служащие:
1) имеющие не снятые дисциплинарные взыскания;
2) в период прохождения испытательного срока;
3) проработавшие в государственном органе менее одного месяца.

2) Атырау қаласы мен аудандар әкімдерінің грамотасымен және алғысымен көтермелеу үшін - олардың орынбасарлары, мемлекеттік органдар басшылары;
3) мемлекеттік органдар басшыларының грамотасымен және алғысымен көтермелеу үшін олардың орынбасарлары, құрылымдық бөлімшелер басшыларының ұсынымдары бойынша қабылданады.
Мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілерін грамотамен және алғыспен көтермелеулерді есепке алуды персоналды басқару қызметі (кадр бөлімі) көтермелеу бойынша мәліметтерді мемлекеттік қызметшінің еңбек кітапшасына және жеке іс қағазына енгізумен жүргізеді.
10. Грамота және алғыс мемлекеттік не орыс тілдерінде әзірленеді және Атырау облысы, Атырау қаласы мен аудандар әкімдерінің, мемлекеттік органдар басшыларының қолы қойылады.
11. Көтермелеу тәртібін реттейтін Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес мемлекеттік органдардың мемлекеттік қызметшілеріне көтермелеудің өзге нысандары қолданылады.
12. Мына мемлекеттік қызметшілер көтермелеуге жатпайды:
1) алынбаған тәртіптік жазасы барлар;
2) сынақ мерзімінен өту кезеңіндегілер;
3) мемлекеттік органда бір айдан аз уақыт жұмыс істегендер.