О Щербактинском районном бюджете на 2021 – 2023 годы
Решение Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 24 декабря 2020 года № 284/84. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 декабря 2020 года № 7116. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Щербактинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Щербактинский районный бюджет на 2021 – 2023 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 7492653 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 806929 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10035 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5914 тысяч тенге;
поступления трансфертов –6669775 тысяч тенге;
2) затраты – 8017299 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 64331 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 105012 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40681 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 588977 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 588977 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 16.11.2021 № 55/17 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 3962832 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 362047 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 54597 тысяч тенге;
Галкинский – 44498 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 50894 тысяч тенге;
Сосновский – 46807 тысяч тенге;
Орловский – 28919 тысяч тенге;
Шалдайский – 38296 тысяч тенге;
Шарбактинский – 98036 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 375460 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 55078 тысяч тенге;
Галкинский – 44626 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 48749 тысяч тенге;
Сосновский – 46992 тысяч тенге;
Орловский – 29820 тысяч тенге;
Шалдайский – 43791 тысяч тенге;
Шарбактинский – 106404 тысяч тенге.

2021 – 2023 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 284/84 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 28 желтоқсанда № 7116 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75–бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Шарбақты аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 – 2023 жылдарға арналған Шарбақты аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2021 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7492653 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 806929 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10035 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5914 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6669775 мың теңге;
2) шығындар – 8017299 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 64331 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 105012 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40681 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 588977 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 588977 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 55/17 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 3962832 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2021 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 362047 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 54597 мың теңге;
Галкино – 44498 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 50894 мың теңге;
Сосновка – 46807 мың теңге;
Орловка –28919 мың теңге;
Шалдай –38296 мың теңге;
Шарбақты –98036 мың теңге.
4. 2022 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 375460 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 55078 мың теңге;
Галкино – 44626 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 48749 мың теңге;
Сосновка – 46992 мың теңге;
Орловка – 29820 мың теңге;
Шалдай – 43791 мың теңге;
Шарбақты – 106404 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 397474 тысяч тенге, в том числе:
Александровский – 57326 тысяч тенге;
Галкинский – 45769 тысяч тенге;
Жылы-Булакский – 50605 тысяч тенге;
Сосновский – 48795 тысяч тенге;
Орловский – 30994 тысяч тенге;
Шалдайский – 47369 тысяч тенге;
Шарбактинский – 116616 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2021 год бюджетам сельских округов в следующих размерах:
81855 тысяч тенге – на проведение ремонта внутрипоселковых автомобильных дорог;
51672 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера;
1482 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов;
26485 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов;
20902 тысяч тенге – на обеспечение водоснабжением населенных пунктов;
26839 тысяч тенге – на освещение улиц в населенных пунктах;
170530 тысяч тенге – в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі".
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 16.11.2021 № 55/17 (вводится в действие с 01.01.2021).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Щербактинского района.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Щербактинского района на 2021 год в сумме 15788 тысяч тенге.
9. Специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

5. 2023 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 397474 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Александровка – 57326 мың теңге;
Галкино – 45769 мың теңге;
Жылы-Бұлақ – 50605 мың теңге;
Сосновка – 48795 мың теңге;
Орловка – 30994 мың теңге;
Шалдай – 47369 мың теңге;
Шарбақты – 116616 мың теңге.
6. Аудандық бюджетте 2021 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерде ескерілсін:
81855 мың теңге – ауыл ішіндегі автомобиль жолдарын жөндеу үшін;
51672 мың теңге – ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
1482 мың теңге – елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге;
26485 мың теңге – елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға;
20902 мың теңге – елді мекендерді сумен қамтамасыз ету үшін;
26839 мың теңге – елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға.
170530 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 16.11.2021 № 55/17 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын үлестіру Шарбақты аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Шарбақты ауданының жергілікті атқарушы органының 2021 жылға арналған резерві 15788 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн, әлеуметтiк қамсыздандыру, мәдениет, спорт, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Щербактинского районного маслихата Павлодарской области от 14.05.2021 № 26/7 (вводится в действие с 01.01.2021).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Щербактинского районного маслихата по вопросам бюджета и социально-экономического развития района.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии Щербактинского
районного маслихата А. Жанабаев
Секретарь Щербактинского
районного маслихата С. Шпехт
Приложение 1
к решению Щербактинского
районного маслихата

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Шарбақты аудандық мәслихатының 14.05.2021 № 26/7 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шарбақты аудандық мәслихатының бюджет және ауданның әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шарбақты аудандық мәслихатының сессия төрағасы А. Жанабаев
Шарбақты аудандық мәслихатының хатшысы С. Шпехт
Шарбақты аудандық
мәслихатының