2021 - 2023 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 2020 жылғы 25 желтоқсандағы № 295/61 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 30 желтоқсанда № 7138 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Аққулы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2021 - 2023 жылдарға арналған Аққулы аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2021 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5160764 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 531539 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5753 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1191 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4622281 мың теңге;
2) шығындар – 5252026 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11291 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45253 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 33962 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 102552 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 102552 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 24.11.2021 №43/9 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2021 жылға арналған аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 3598593 мың теңге ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2021 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 370388 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 52111 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі– 33159 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі– 32998 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі– 31936 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі– 37251 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 30418 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 40510 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 28382 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 34233 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 49390 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 374702 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 63799 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 32862 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 32836 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 32173 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 36099 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі – 29849 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 39334 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 27748 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 31928 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 48074 мың теңге.

О бюджете района Аққулы на 2021 - 2023 годы
Решение маслихата района Аққулы Павлодарской области от 25 декабря 2020 года № 295/61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 декабря 2020 года № 7138. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", маслихат района Аққулы РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района Аққулы на 2021 - 2023 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2021 год в следующих объемах:
1) доходы – 5160764 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 531539 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 5753 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1191 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4622281 тысяч тенге;
2) затраты – 5252026 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11291 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45253 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 33962 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 102552 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 102552 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 24.11.2021 №43/9 (вводится в действие с 01.01.2021).
2. Учесть в бюджете района Аққулы на 2021 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета 3598593 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в бюджете района на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 370388 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 52111 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 33159 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 32998 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 31936 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 37251 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 30418 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 40510 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ –28382 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 34233 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 49390 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в бюджете района на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 374702 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 63799 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 32862 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 32836 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 32173 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала– 36099 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 29849 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 39334 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 27748 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 31928 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 48074 тысяч тенге.

5. Аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 2023 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 420380 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Аққулы ауылдық округі – 58708 мың теңге;
Баймолдин ауылдық округі – 37870 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі – 38508 мың теңге;
Қызылағаш ауылдық округі – 37775 мың теңге;
Қарақала ауылдық округі – 41168 мың теңге;
Майқарағай ауылдық округі– 35306 мың теңге;
Малыбай ауылдық округі – 45041 мың теңге;
Шақа ауылдық округі – 32595 мың теңге;
Шарбақты ауылдық округі – 37852 мың теңге;
Ямышев ауылдық округі – 55557 мың теңге.
6. 2021 жылға арналған жергілікті атқарушы органның резерві 9784 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2021 жылға арналған аудандық бюджеттінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
73995 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Ямышев ауылдық округінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
86820 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде Малыбай ауылдық округінде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
18267 мың теңге – мәдениет саласындағы күрделі сипаттағы шығындарға;
20842 мың теңге – тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
637 мың теңге – Ямышев ауылдық округінің ғимаратын ағымдағы жөндеу бойынша шығындарға;
7997 мың теңге – Ямышев ауылдық округі және Малыбай ауылдық округінің көшелерін жарықтандыру бойынша ағымдағы жөндеу шығындары;
7327 мың теңге – ауылдық округтердің көшелерін жарықтандыру бойынша шығындарға;
2950 мың теңге – мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысын ұлғайтуға;
12118 мың теңге – ауылдық округтердің мемлекеттік қызметшілеріне бонустар төлеуге.

5. Предусмотреть в бюджете района на 2023 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 420380 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Аққулы – 58708 тысяч тенге;
Баймульдинский сельский округ – 37870 тысяч тенге;
Жамбылский сельский округ – 38508 тысяч тенге;
Кызылагашский сельский округ – 37775 тысяч тенге;
Сельский округ Қарақала – 41168 тысяч тенге;
Майкарагайский сельский округ – 35306 тысяч тенге;
Малыбайский сельский округ – 45041 тысяч тенге;
Шакинский сельский округ – 32595 тысяч тенге;
Шарбактинский сельский округ – 37852 тысяч тенге;
Ямышевский сельский округ – 55557 тысяч тенге.
6. Утвердить на 2021 год резерв местного исполнительного органа в сумме 9784 тысяч тенге.
7. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2021 год бюджетам сельских округов в следующих объемах:
73995 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в Ямышевском сельском округе в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
86820 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в Малыбайском сельском округе в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
18267 тысяч тенге – на расходы капитального характера в сфере культуры;
20842 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере жилищно-коммунального хозяйства;
637 тысяч тенге – на расходы по текущему ремонту здания Ямышевского сельского округа;
7997 тысяч тенге – на расходы текущего ремонта освещения улиц Ямышевского сельского округа и Малыбайского сельского округа;
7327 тысяч тенге – на расходы по освещению улиц сельских округов;
2950 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда государственных служащих;
12118 тысяч тенге – на выплату бонусов государственных служащих сельских округов.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 24.11.2021 №43/9 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Аққулы ауданының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт, сондай–ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 24.11.2021 №43/9 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах района Аққулы, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Аққулы аудандық мәслихатының 24.11.2021 №43/9 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихатының экономика және бюджеттік саясат, заңдылық пен адам құқығын қорғау мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
10. Осы шешім 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аққулы аудандық мәслихатының сессия төрағасы К. Жиеналин
Аққулы аудандық мәслихатының хатшысы С. Мусинова
Аққулы аудандық
мәслихатының

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата района Аққулы Павлодарской области от 24.11.2021 №43/9 (вводится в действие с 01.01.2021).
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам экономики и бюджетной политики, законности и защите прав человека.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2021 года.
Председатель сессии маслихата района Аққулы К. Жиеналин
Cекретарь маслихата района Аққулы С. Мусинова
Приложение 1
к решению маслихата
района Аққулы

196 981
02
Қорғаныс
14 333
1
Әскери мұқтаждар
8 534
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 534
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 534
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5 799
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 799
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 799
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2 500
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
2 500
810
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі
2 500
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
2 500
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
506 957
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
75 220
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
75 220
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
75 220
2
Әлеуметтiк көмек
361 795
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
361 795
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
217 275
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 247
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
45 783
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
525
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
36 695
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 270
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
69 942
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
69 942
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34 574
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

196 981
02
Оборона
14 333
1
Военные нужды
8 534
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 534
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 534
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5 799
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 799
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 799
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2 500
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
2 500
810
Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)
2 500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2 500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
506 957
1
Социальное обеспечение
75 220
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
75 220
005
Государственная адресная социальная помощь
75 220
2
Социальная помощь
361 795
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
361 795
002
Программа занятости
217 275
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 247
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
45 783
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
525
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
36 695
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 270
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
69 942
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
69 942
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34 574
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат