О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 1062. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2020 года № 21591. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 18 апреля 2025 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 18.04.2025 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 сентября 2014 года № 403 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9756, опубликован 17 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 1 "Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления":
дополнить администратором бюджетных программ 325 с бюджетной программой 013 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"325 Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
013 Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана города республиканского значения, столицы
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить администратором бюджетных программ 752 с бюджетной программой 075 и с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"752 Управление общественного развития области
075 Обеспечение деятельности Ассамблеи народа Казахстана области
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 05 "Здравоохранение":
в функциональной подгруппе 2 "Охрана здоровья населения":
по администратору бюджетных программ 253 "Управление здравоохранения области":
наименование бюджетной программы 050 "Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга" изложить в следующей редакции:
"050 Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга";
по администратору бюджетных программ 322 "Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 005 "Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга" изложить в следующей редакции:
"005 Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга";
по администратору бюджетных программ 339 "Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 017 "Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга" изложить в следующей редакции:
"017 Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга";
по администратору бюджетных программ 353 "Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы":
наименование бюджетной программы 047 "Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга" изложить в следующей редакции:
"047 Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга";
по администратору бюджетных программ 754 "Управление общественного здоровья области":
наименование бюджетной программы 015 "Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, приобретенных на условиях финансового лизинга" изложить в следующей редакции:
"015 Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области здравоохранения":

"Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 1062 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 қарашада № 21591 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 18.04.2025 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 18 қыркүйектегі № 403 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9756 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 17 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтер" функционалдық тобында:
1 "Мемлекеттік басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкілді, атқарушы және басқа органдар" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 013 бюджеттік бағдарламасымен 325 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"325 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
013 Республикалық маңызы бар қала, астана Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 075 бюджеттік бағдарламасымен 752 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"752 Облыстың қоғамдық даму басқармасы
075 Облыс Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметін қамтамасыз ету
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
05 "Денсаулық сақтау" функционалдық тобында:
2 "Халықтың денсаулығын қорғау" функционалдық кіші тобында:
253 "Облыстың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
050 "Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"050 Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу";
322 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
005 "Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"005 Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу";
339 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
017 "Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"017 Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу";
353 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
047 "Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"047 Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу";
754 "Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
015 "Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік бойынша лизинг төлемдерін өтеу" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"015 Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу";
9 "Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:

по администраторам бюджетных программ 253 "Управление здравоохранения области" и 754 "Управление общественного здоровья области":
наименование бюджетной программы 023 "Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность" изложить в следующей редакции:
"023 Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
по администратору бюджетных программ 256 "Управление координации занятости и социальных программ области":
дополнить бюджетной программой 071 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"071 Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администраторам бюджетных программ 271 "Управление строительства области", 288 "Управление строительства, архитектуры и градостроительства области", 314 "Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы", 340 "Управление регенерации городской среды города республиканского значения, столицы", 341 "Управление строительства и жилищной политики города республиканского значения, столицы" и 373 "Управление строительства города республиканского значения, столицы":
бюджетную программу 066 "Кредитование социально-предпринимательских корпораций на строительство жилья" с бюджетными подпрограммами 013 "За счет кредитов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
по администраторам бюджетных программ 809 "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)" и 810 "Отдел реального сектора экономики района (города областного значения)":
бюджетную программу 054 "Увеличение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора в рамках содействия устойчивому развитию и росту Республики Казахстан" с бюджетными подпрограммами 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета", 015 "За счет средств местного бюджета" и 028 "За счет трансфертов из областного бюджета" исключить;
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 5 "Железнодорожный транспорт":
по администратору бюджетных программ 348 "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы":

253 "Облыстың денсаулық сақтау басқармасы" және 754 "Облыстың қоғамдық денсаулық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
023 "Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау" бюджеттік бағдарламасының атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"023 Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау";
06 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру" функционалдық тобында:
9 "Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
256 "Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 071 бюджеттік бағдарламаласымен толықтырылсын:
"071 Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
271 "Облыстың құрылыс басқармасы", 288 "Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы", 314 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы", 340 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық ортаны регенерациялау басқармасы", 341 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс және тұрғын үй саясаты басқармасы" және 373 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
013 "Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 066 "Әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияларға тұрғын үй салуға кредит беру" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
809 "Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" және 810 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономиканың нақты секторы бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
011 "Республикалық бюджеттен берілген трансферттер есебінен", 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" және 028 "Облыстық бюджеттен берілген трансферттер есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 054 "Қазақстан Республикасының орнықты дамуына және өсуіне жәрдемдесу шеңберінде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
12 "Көлік және коммуникация" функционалдық тобында:
5 "Темір жол көлігі" функционалдық кіші тобында:
348 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:

бюджетную программу 019 "Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена" с бюджетными подпрограммами 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
по администратору бюджетных программ 317 "Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы":
бюджетную программу 015 "Увеличение уставного капитала юридических лиц для реализации проекта "Новая транспортная система" с бюджетными подпрограммами 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить;
в функциональной группе 13 "Прочие":
в функциональной подгруппе 9 "Прочие":
по администраторам бюджетных программ 318 "Управление государственных активов города республиканского значения, столицы" и 356 "Управление финансов города республиканского значения, столицы":
бюджетные программы 020 "Кредитование для внедрения системы раздельного сбора твердо-бытовых отходов в городе Алматы" и 021 "Кредитование КГП "ВСК "Медеу" для внедрения системы энергосберегающих технологий на высокогорном спортивном комплексе "Медеу" в городе Алматы" с бюджетными подпрограммами 013 "За счет кредитов из республиканского бюджета" и 015 "За счет средств местного бюджета" исключить.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев

011 "Республикалық бюджеттен берілген трансферттер есебінен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 019 "Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
9 "Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
317 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
011 "Республикалық бюджеттен берілген трансферттер есебінен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 015 "Жаңа көлік жүйесі" жобасын іске асыру үшін заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту" бюджеттік бағдарламасы алынып тасталсын;
13 "Басқалар" функционалдық тобында:
9 "Басқалар" функционалдық кіші тобында:
318 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік активтер басқармасы" және 356 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшілері бойынша:
013 "Республикалық бюджеттен берілген кредиттер есебінен" және 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" бюджеттік кіші бағдарларымен 020 "Алматы қаласында қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинау жүйесін енгізу үшін кредит беру" және 021 "Алматы қаласында "Медеу" БТСК" КМК "Медеу" биік таулы спорт кешенін энергия үнемдеу технологиясы жүйесін енгізу үшін кредит беру" бюджеттік бағдарламалары алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев