Об утверждении форм и сроков представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации, а также Правил их представления
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 24 августа 2020 года № 74. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 августа 2020 года № 21126.
Примечание ИЗПИ!
Постановление утрачивает силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 03.04.2026 № 48 (вводится в действие с 01.07.2026).
В соответствии с законами Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан", "О страховой деятельности" и "О государственной статистике" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить Правила представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Утвердить следующие формы отчетов и дополнительной информации, представляемых временными администрациями (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации:
1) форма отчета о состоянии активов банка по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) форма отчета о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
3) форма отчета о состоянии обязательств банка согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
4) форма отчета о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
5) форма отчета об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
6) форма отчета о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
7) форма отчета о предъявленных временной администрацией (временным администратором) исках в суды согласно приложению 8 к настоящему постановлению;

Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты ұсыну нысандары мен мерзімдерін, сондай-ақ Оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 24 тамыздағы № 74 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 26 тамызда № 21126 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қаулының күшін жою көзделген - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 03.04.2026 № 48 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы", "Сақтандыру қызметі туралы" және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге де ақпаратты ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) ұсынатын есептер мен қосымша ақпараттың мынадай нысандары бекітілсін:
1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес банк активтерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
2) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
3) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
4) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп нысаны;
5) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп нысаны;
6) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп нысаны;
7) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) соттарға берген талап-арыздар туралы есеп нысаны;

8) форма отчета о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
9) форма отчета об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду, согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
10) форма отчета о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации согласно приложению 11 к настоящему постановлению;
11) форма журнала учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности, согласно приложению 12 к настоящему постановлению;
12) форма отчета о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией, согласно приложению 13 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 2 – в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Исключен постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению 16 к настоящему постановлению.
5. Департаменту банковского регулирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктом 2) настоящего пункта.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
7. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
и развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
Приложение 1
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Правила представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации

8) осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп нысаны;
9) осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп нысаны;
10) осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп нысаны;
11) осы қаулыға 12-қосымшаға сәйкес кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналының нысаны;
12) осы қаулыға 13-қосымшаға сәйкес банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп нысаны.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Осы қаулыға 16-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
5. Банктерді реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы қаулының 2) тармақшасында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
7. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және дамыту
Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
1-қосымша
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге де ақпаратты ұсыну қағидалары

Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Правила представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации (далее – Правила) определяют порядок представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации (далее – временная администрация) отчетности и иной информации в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее – уполномоченный орган).
2. Ежемесячный отчет представляются в уполномоченный орган не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным.
Если последний день срока представления отчета приходится на нерабочий день, то срок переносится на следующий рабочий день.
Формы отчетов и дополнительная информация представляются в уполномоченный орган на бумажном носителе и в электронном виде.
3. Ежемесячный отчет включает в себя:
1) для банков: отчеты, предусмотренные подпунктами 1), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 2 настоящего постановления;
2) для страховых (перестраховочных) организаций: 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) и 12) пункта 2 настоящего постановления.
Форма отчета, предусмотренная подпунктом 12) пункта 1 настоящего постановления, представляется в уполномоченный орган единовременно при представлении первоначального отчета временной администрации;
3) пояснительную записку за отчетный период (далее – пояснительная записка), содержащую информацию, указанную в пункте 4 настоящих Правил;
4) бухгалтерский баланс банка, страховой (перестраховочной) организации по состоянию на отчетную дату и оборотно-сальдовая ведомость к балансу банка, страховой (перестраховочной) организации на отчетную дату.
Изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин.
Отчетной датой ежемесячного отчета является первое число месяца, следующего за отчетным. Отчетным периодом считается 1 (один) календарный месяц.
4. Пояснительная записка включает следующую информацию:
1) наименование и реквизиты решений уполномоченного органа о лишении лицензии на проведение всех банковских операций, на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности и о назначении временной администрации, ее составе;
2) причины возникновения каждого изменения показателей отчетности за истекший период;

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге де ақпаратты ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) (бұдан әрі - уақытша әкімшілік) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) есептілікті және өзге де ақпаратты ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Ай сайынғы есеп уәкілетті органға есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
Егер есепті ұсыну мерзімінің соңғы күні жұмыс күніне келмесе, онда мерзім келесі жұмыс күніне ауыстырылады.
Есептердің нысандары және қосымша ақпарат уәкілетті органға қағаз тасымалдағышта және электрондық түрде ұсынылады.
3. Ай сайынғы есепке:
1) банктер үшін: осы қаулының 2-тармағының 1), 3), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептер;
2) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары үшін: осы қаулының 2-тармағының 2), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген есептер кіреді.
Осы қаулының 1-тармағының 12) тармақшасында көзделген есеп нысаны уақытша әкімшіліктің бастапқы есебі ұсынылған кезде уәкілетті органға бір мезгілде ұсынылады;
3) осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген ақпаратты қамтитын есепті кезең үшін түсіндірме жазба (бұдан әрі-түсіндірме жазба);
4) есепті күндегі жағдай бойынша банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бухгалтерлік балансы және есепті күндегі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының балансына айналым-сальдо ведомосі.
Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық көлемі сипаттала отырып әр бап бойынша ашып жазылады.
Ай сайынғы есептің есепті күні есепті айдан кейінгі айдың бірінші күні болып табылады. Есепті кезең 1 (бір) күнтізбелік ай болып есептеледі.
4. Түсіндірме жазбада мынадай:
1) барлық банктік операцияларды жүргізуге, сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына арналған лицензиядан айыру туралы және уақытша әкімшілік тағайындау, оның құрамы туралы уәкілетті орган шешімінің атауы және деректемелері;
2) өткен кезең үшін есептілік көрсеткіштерінің әрбір өзгерісінің туындау себептері;

3) сведения и события, произошедшие в отчетном периоде, и проведенные мероприятия, связанные с деятельностью временной администрации, включая информацию о судебных процессах, в которых участвовала временная администрация.
Классификация статей, приведенная в отчетности, дополняется информацией, поясняющей их смысл. Изменения, произошедшие за отчетный период, раскрываются по каждой статье с описанием суммарных величин.
5. По результатам рассмотрения ежемесячного отчета временной администрации уполномоченный орган принимает ее к сведению, а при наличии выявленных замечаний направляет временной администрации письмо об их устранении в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты поступления вышеуказанной отчетности в уполномоченный орган.
6. Отчет временной администрации банка, страховой (перестраховочной) организации о выполненной работе (далее - отчет временной администрации о выполненной работе) представляется в уполномоченный орган в течение 1 (одного) месяца с даты назначения ликвидационной комиссии банка, страховой (перестраховочной) организации.
Отчет временной администрации о выполненной работе представляется в уполномоченный орган на бумажном носителе в 2 (двух) экземплярах и в электронном виде;
7. Отчет временной администрации о выполненной работе содержит следующую информацию:
1) гриф утверждения, который располагается в правом верхнем углу первого листа отчета временной администрации о выполненной работе и оформляется строчными буквами.
Гриф утверждения состоит из следующих элементов: слова "Утверждаю" (без кавычек), наименование должности, подпись, расшифровка подписи и дата утверждения должностным лицом уполномоченного органа.
2) сведения о назначении и составе временной администрации;
3) первоочередные мероприятия, проведенные временной администрацией;
4) сведения о передаче страхового портфеля или сведения о проведении операции по одновременной передаче активов и обязательств банка другому (другим) банку (банкам);
5) сведения об изменении активов и обязательств;
6) сведения о расходах временной администрации с указанием информации о наличии перерасхода и (или) экономии, исходя из утвержденных смет расходов;
7) сведения об участии временной администрации в судебных процессах;
8) результаты инвентаризации и приема-передачи имущества и документов от временной администрации к ликвидационной комиссии;
9) об иных мероприятиях, осуществленных временной администрацией в процессе ее деятельности.
8. Отчет временной администрации о выполненной работе утверждается уполномоченным органом в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты его поступления в уполномоченный орган.
После утверждения уполномоченным органом отчета временной администрации о выполненной работе один экземпляр данного документа подлежит возврату временной администрации, а второй остается в уполномоченном органе.
Утвержденный уполномоченным органом отчет временной администрации о выполненной работе передается временной администрацией ликвидационной комиссии для учета в работе по завершению дел банка, страховой (перестраховочной) организации.

3) мәліметтер және есепті кезеңде болған оқиғалар, және уақытша әкімшілік қатысқан сот процестері туралы ақпаратты қоса алғанда, уақытша әкімшіліктің қызметіне байланысты жүргізілген іс-шаралар туралы ақпарат қамтылады.
Есептілікте келтірілген баптардың жіктемесі олардың мәнін түсіндіретін ақпаратпен толықтырылады. Есепті кезеңде болған өзгерістер жиынтық көлемі сипаттала отырып әр бап бойынша ашып жазылады.
5. Уақытша әкімшіліктің ай сайынғы есебін қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган оны мәліметке алады, ал анықталған ескертулер болған жағдайда уақытша әкімшілікке жоғарыда көрсетілген есептілік уәкілетті органға түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде оларды жою туралы хат жолдайды.
6. Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің орындалған жұмыс туралы есебі (бұдан әрі - уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебі) уәкілетті органға банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының тарату комиссиясы тағайындалған күннен бастап 1 (бір) ай ішінде ұсынылады.
Уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебі уәкілетті органға 2 (екі) данада қағаз тасымалдағышта және электрондық түрде ұсынылады.
7. Уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебінде мынадай:
1) бекіту грифі, ол уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебінің бірінші парағының жоғарғы оң жақ бұрышында орналасады және кіші әріптермен ресімделеді.
Бекіту грифі мынадай элементтерден тұрады: "Бекітемін" деген сөз (тырнақшасыз), лауазымның атауы, қолы, қолдың толық жазылуы және уәкілетті органның лауазымды тұлғасының бекіту күні;
2) уақытша әкімшілікті тағайындау және оның құрамы туралы мәліметтер;
3) уақытша әкімшілік жүргізген бірінші кезектегі іс-шаралар;
4) сақтандыру портфелін беру туралы мәліметтер немесе банктің активтері мен міндеттемелерін басқа банкке (банктерге) бір мезгілде беру бойынша операциялар жүргізу туралы мәліметтер;
5) активтер мен міндеттемелердің өзгерістері туралы мәліметтер;
6) бекітілген шығыстар сметасын негізге ала отырып артық шығысты және (немесе) үнемнің бар екендігі туралы ақпаратты көрсете отырып, уақытша әкімшіліктің шығыстары туралы мәліметтер;
7) уақытша әкімшіліктің сот процестеріне қатысқаны туралы мәліметтер;
8) мүлікті және құжаттарды түгендеу және оларды уақытша әкімшіліктен тарату комиссиясына қабылдау-өткізу нәтижелері;
9) уақытша әкімшілік өзінің қызметі барысында жүзеге асырған өзге де іс-шаралар туралы ақпарат қамтылады.
8. Уақытша әкімшіліктің орындаған жұмысы туралы есебін уәкілетті орган өзіне келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде бекітеді.
Уәкілетті орган уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы есебін бекіткеннен кейін осы құжаттың бір данасы уақытша әкімшілікке қайтарылуға тиіс, ал екіншісі уәкілетті органда қалады.
Уақытша әкімшіліктің орындалған жұмыс туралы уәкілетті орган бекіткен есебі банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының істерін аяқтау жөніндегі жұмыста есепке алу үшін тарату комиссиясының уақытша әкімшілігіне беріледі.

9. При смене руководителя временной администрации бывший руководитель временной администрации представляет в уполномоченный орган отчет о проделанной работе за период его руководства в течение 3 (трех) рабочих дней с даты подписания акта приема-передачи имущества и документов назначенному руководителю временной администрации.
Приложение 2 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

9. Уақытша әкімшілік басшысы ауысқан кезде уақытша әкімшіліктің бұрынғы басшысы уақытша әкімшіліктің тағайындалған басшысына мүлікті және құжаттарды қабылдау-өткізу актісіне қол қойылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға өзі басшылық еткен кезеңде жасаған жұмысы туралы есепті ұсынады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель_____________________________________ ___________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии активов банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о состоянии активов банка (индекс: F1-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса банка на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату и на отчетную дату.
6. В графе 3 указываются номера балансовых счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях, акционерном обществе "Банк Развития Казахстана" и филиалах банков-нерезидентов Республики Казахстан" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6793).
Приложение 3 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

7 (6-баған - 4-баған)
8 (6-баған – 5-баған)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам _____________________________________ ____________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам _____________________________________ ____________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Банк активтерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп
(индекс: F1-BА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк активтерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-1-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
6. 3-бағанда "Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы, "Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы және Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктердің филиалдарындағы бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы №3 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6793 болып тіркелген) көзделген баланстық шоттардың нөмірлері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 3 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F2-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) страховой (перестраховочной) организации
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ____________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименование показателей
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1.
Деньги и денежные эквиваленты
2.
Вклады размещенные
3.
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости
3.2
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
3.3
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
4.
Операция "обратное РЕПО"
5.
Аффинированные драгоценные металлы
6.
Производные инструменты
7.
Активы перестрахования:
7.1
Активы перестрахования по незаработанным премиям
7.2
Активы перестрахования по произошедшим, но незаявленным убыткам
7.3
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам страхования (перестрахования) жизни
7.4
Активы перестрахования по непроизошедшим убыткам по договорам аннуитета
7.5
Активы перестрахования по заявленным, но неурегулированным убыткам
7.6
Активы перестрахования по дополнительным резервам
8
Расходы будущих периодов
9
Текущий налоговый актив
10
Отложенный налоговый актив
11
Прочие активы
12
Инвестиции в капитал других юридических лиц
13
Основные средства, в том числе:

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F2-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" "________________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ________________________________
Жинау әдісі: қағаз тасымалдағышта және электрондық түрде
Нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
1
2
3
4
5
6
1.
Ақша және ақша баламасы
2.
Орналастырылған салымдар
3.
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
Әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
3.2
Сату үшін қолда бар бағалы қағаздар
3.3
Өтеуге дейін ұсталынатын бағалы қағаздар
4.
"Кері РЕПО" операциясы
5.
Тазартылған бағалы металдар
6.
Туынды құралдар
7.
Қайта сақтандыру активтері:
7.1
Еңбек сіңірілмеген сыйақылар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.2
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.3
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.4
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығындар бойынша қайта сақтандыру активтері
7.5
Мәлімделген, бірақ реттелмеген зиян бойынша қайта сақтандыру активтері
7.6
Қосымша резервтер бойынша қайта сақтандыру активтері
8
Болашақ кезеңдердің шығыстары
9
Ағымдағы салық активі
10
Кейінге қалдырылған салық активі
11
Басқа да активтер
12
Басқа заңды тұлғалардың капиталына инвестициялар
13
Негізгі құрал-жабдықтар, оның ішінде:

7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель_____________________________________ _____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета
о состоянии активов
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации (индекс: F2-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса страховой (перестраховочной) организации на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
6. В графе 3 указываются номера балансовых счетов, предусмотренные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390).
Приложение 4 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

7 (6-баған - 4-баған)
8 (6-баған – 5-баған)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
___________________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы активтерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F2-BА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
6. 3-бағанда "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есепті жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген) көзделген баланстық шоттардың нөмірлері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан

Сноска. Приложение 4 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии обязательств банка
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F3-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: _____________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии обязательств банка
(в тысячах тенге)
Наименование обязательств
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1
Обязательства банка, в том числе:
1.1
перед физическими лицами, перед которыми банк несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей, по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов; по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работавшим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, по уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, обязательных пенсионных взносов работодателя, а также вознаграждений по авторским договорам
1.2
перед организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, по сумме выплаченного (выплачиваемого) ею возмещения по гарантируемым депозитам и по сумме восполненной разницы между размером имущества банка и размером обязательств по гарантируемым депозитам, передаваемым другому (другим) банку (банкам) в рамках проведения операции по одновременной передаче активов и обязательств принудительно ликвидируемого банка
1.3
задолженность по обязательствам, обеспеченным залогом имущества банка, а также задолженность перед клиринговой организацией, осуществляющей функции центрального контрагента, возникшие в результате ранее заключенных и неисполненных банком, являющимся клиринговым участником данной клиринговой организации, сделок с участием центрального контрагента
1.4
задолженность по депозитам физических лиц, не являющихся лицами, связанными с банком особыми отношениями, в том числе беспроцентным депозитам до востребования, размещенным в исламском банке, и переводам денег, а также требования по депозитам, осуществленным за счет пенсионных активов, по депозитам страховых организаций, осуществленным за счет средств, привлеченных по отрасли "страхование жизни"
1.5
перед некоммерческими организациями, занимающимися исключительно благотворительностью, организациями ветеранов Великой Отечественной войны и организациями лиц, приравненных к ним, Добровольным обществом лиц с инвалидностью Республики Казахстан, Казахским обществом слепых, Казахским обществом глухих и производственными организациями, являющимися собственностью этих юридических лиц и созданными за счет их средств, другими организациями лиц с инвалидностью по имеющимся их средствам на банковских счетах и помещенным на депозит
1.6
задолженность по депозитам юридических лиц, не являющихся лицами, связанными с банком особыми отношениями
1.7
задолженность по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату займов, выданных из республиканского бюджета и средств Национального фонда Республики Казахстан
1.8
перед другими кредиторами в соответствии с законами Республики Казахстан
1.9
перед кредиторами - физическими и юридическими лицами, являющимися лицами, связанными с банком особыми отношениями, в части суммы, не покрытой организацией, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, за счет возмещения по гарантируемым депозитам

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F3-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" "________________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ________________________________
Жинау әдісі: қағаз тасымалдағышта және электрондық түрде
Нысан
Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) тағайындалған күнге
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
1
2
3
4
5
6
1
Банк міндеттемелері, оның ішінде:
1.1
тиісті мезгілдік төлемдерді капиталдандыру арқылы банк олардың өміріне немесе денсаулығына залал келтіргені үшін; еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және өтемақы төлеу бойынша; Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешектер; еңбекақыдан ұстап қалынған алименттерді төлеу және міндетті зейнетақы жарналарын, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақылар төлеу бойынша жауапкершілік алған жеке тұлғалардың алдында
1.2
депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымдардың алдында кепілдік берілетін депозиттер бойынша ол төлеген (төлеп жатқан) өтемақы сомасы бойынша және мәжбүрлеп таратылатын банктің активтері мен міндеттемелерін бір мезгілде беру бойынша операциялар жүргізу аясында басқа банкке (банктерге) берілетін кепілдік берілген депозиттер бойынша банктің мүлкі мен міндеттемелердің мөлшері арасындағы орны толтырылған айырманың сомасы бойынша
1.3
банктің кепіл мүлкімен қамтамасыз етілген міндеттемелері бойынша берешек, сондай-ақ осы клирингтік ұйымның клирингтік қатысушысы болып табылатын банктің орталық контрагенттің функцияларын жүзеге асыратын клирингтік ұйымның алдындағы орталық контрагенттің қатысуымен бұрын жасаған және орындамаған мәмілелерінің нәтижесінде пайда болған берешегі
1.4
банкпен ерекше қатынастармен байланыстағы тұлғалар болып табылмайтын жеке тұлғалардың депозиттері бойынша, оның ішінде ислам банкінде орналастырылған талап еткенге дейінгі пайызсыз депозиттер, және ақша аударымдары, сондай-ақ зейнетақы активтері есебінен жүзеге асырылған депозитер бойынша талаптар, "өмірді сақтандыру" саласы бойынша тартылған қаржы есебінен жүзеге асырылған сақтандыру ұйымдарының депозиттері бойынша
1.5
тек қана қайырымдылық қызметімен айналысатын коммерциялық емес ұйымдардың, Ұлы Отан соғысы ардагерлері және оларға теңестірілген тұлғалардың ұйымдары, Қазақстан Республикасы мүгедектерінің ерікті қоғамының; Қазақ зағиптар қоғамының, Қазақ саңыраулар қоғамының және осы заңды тұлғалардың меншігі болып табылатын және олардың қаржысы есебінен құрылған өндірістік ұйымдардың, олардың банктік шоттарындағы және депозиттерге орналастырылған қаражаттары бойынша басқа ұйымдардың алдында
1.6
банкпен ерекше қатынастармен байланыстағы тұлғалар болып табылмайтын заңды тұлғалардың депозиттері бойынша берешек
1.7
салықтар, алымдар және бюджетке міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша берешек
1.8
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес басқа кредиторлардың алдында
1.9
кепілдік берілетін депозиттер бойынша өтеу есебінен депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның өтемеген сомасы бөлігінде банкпен ерекше қатынастармен байланысты кредиторлар – жеке және заңды тұлғалардың алдында

1.10
задолженность по субординированному долгу и бессрочным финансовым инструментам банка
2
Текущие обязательства временной администрации (временного администратора), в том числе:
2.1
перед работниками по оплате труда
2.2
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет
3
прочая задолженность
Итого обязательств (строка 1+строка 2+строка 3)
продолжение таблицы
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета

1.10
банктің реттелген борышы және мерзімсіз қаржы құралдары бойынша берешек
2
Уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) ағымдағы міндеттемелері, оның ішінде:
2.1
еңбекақы төлеу бойынша қызметкерлер алдында
2.2
ағымдағы салықтар, алымдар және басқа да бюджетке міндетті төлемдер бойынша берешек
3
басқа берешек
Міндеттемелер жиынтығы (1-жол+ 2-жол+ 3-жол)
кестенің жалғасы
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніндегі деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп беру күніндегі деректермен салыстырғанда

7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование ___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств банка
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о состоянии обязательств банка (индекс: F3-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств банка" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2, 3 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
6. В строках 2.1 и 2.2 указывается задолженность временной администрации (временного администратора), образовавшаяся с даты назначения временной администрации (временного администратора), перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет.
Приложение 5 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

7 (6-баған-4-баған)
8 (6-баған-5-баған)
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Банк міндеттемелерінің жай-күйі
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индекс: F3-BА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48-1-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 2.1, 2.2, 3-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
6. 2.1 және 2.2-жолдарда уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күнінен бастап оның қызметкерлері алдында еңбекақы төлу, ағымдағы салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша пайда болған берешектері көрсетіледі.
Қаулыға 5-қосымша
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 5 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F4-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________ Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименование обязательств
Номер балансового счета
На дату назначения временной администрации (временного администратора)
На предыдущую отчетную дату
На отчетную дату
1
2
3
4
5
6
1.
Обязательства страховой (перестраховочной) организации, в том числе:
1.1.
по уплате удержанных из заработной платы и (или) иного дохода алиментов, а также требования граждан, перед которыми ликвидируемая страховая (перестраховочная) организация несет ответственность за причинение вреда жизни или здоровью, путем капитализации соответствующих повременных платежей по основаниям, не связанным с ответственностью по договорам страхования (перестрахования)
1.2.
по оплате труда и выплате компенсаций лицам, работающим по трудовому договору, задолженностей по социальным отчислениям в Государственный фонд социального страхования, уплате удержанных из заработной платы обязательных пенсионных взносов, а также вознаграждений по авторским договорам
1.3.
по требованиям цедентов, возникающим из договоров по отрасли "страхование жизни"
1.4.
по требованиям цедентов, возникающим из договоров по отрасли "общее страхование"
1.5.
по обязательствам, обеспеченным залогом имущества ликвидируемой страховой (перестраховочной) организации в пределах суммы обеспечения
1.6.
по налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет, а также по возврату займов, выданных из республиканского бюджета
1.7.
по расчетам с другими кредиторами в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
2.
Текущая задолженность, в том числе:
2.1.
по оплате труда работников временной администрации (временного администратора);
2.2.
задолженность по текущим налогам, сборам и другим обязательным платежам в бюджет;
2.3.
прочая текущая задолженность временной администрации (временного администратора) (аренда, коммунальные услуги, государственная пошлина и т.д.).

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурсында орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F4-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз тасымалдағышта және электронды түрде
Нысан
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп
(мың теңгемен)
Міндеттеменің атауы
Баланстық шоттың нөмірі
Уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне
Өткен есепті күнге
Есепті күнге
1
2
3
4
5
6
1.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының міндеттемелері, оның ішінде:
1.1.
жалақыдан және (немесе) өзге кірістен, алименттен ұсталған төлемдер бойынша, сондай-ақ таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы олардың алдында сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша жауапкершілікпен байланысты емес негіздер бойынша тиісті уақтылы төлемдерді капиталдандыру арқылы өмірге немесе денсаулыққа зиян келтіргені үшін жауапкершілік көтеретін азаматтардың талаптары
1.2.
еңбек шарты бойынша жұмыс істеген адамдарға еңбекақы төлеу және үстемеақы төлеу бойынша мемлекеттік, Әлеуметтік сақтандыру қорына әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті төлеу бойынша, жалақыдан, сондай-ақ авторлық шарттар бойынша сыйақыны ұсталған міндетті зейнетақы жарналарын төлеу бойынша
1.3.
"өмірді сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.4.
"жалпы сақтандыру" саласы бойынша шарттардан туындайтын цеденттердің талаптары бойынша
1.5.
қамтамасыз ету сомасы шегінде таратылатын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының мүлкі кепілімен қамтамасыз етілген міндеттемелер бойынша
1.6.
бюджетке төленетін салықтар, алымдар және басқа міндетті төлемдер, сондай-ақ республикалық бюджеттен берілген кредиттерді қайтару бойынша
1.7.
Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес басқа кредиторлармен есеп айырысулар бойынша
2.
Ағымдағы берешек, оның ішінде:
2.1.
уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) қызметкерлеріне еңбекақы төлеу бойынша;
2.2.
ағымдағы салықтар, алымдар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер бойынша берешек;
2.3.
уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) ағымдағы басқа берешегі (жалға алу, коммуналдық қызметтер, мемлекеттік баж және т.б.).

Итого обязательств (строка 1+ строка 2)
Резервы
продолжение таблицы
Изменения
по сравнению с данными на дату назначения временной администрации (временного администратора)
по сравнению с данными на дату предыдущего отчета
7 (графа 6-графа 4)
8 (графа 6-графа 5)
Наименование ___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о состоянии
обязательств страховой
(перестраховочной) организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации (индекс: F4-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о состоянии обязательств страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Строки 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 2.1, 2.2, 2.3 граф 4, 5, 6 равны соответствующим статьям бухгалтерского баланса на дату назначения временной администрации (временного администратора), на предыдущую отчетную дату, на отчетную дату.
6. В строках 2.1, 2.2, 2.3 указываются задолженность временной администрации (временного администратора), образовавшаяся с даты назначения временной администрации (временного администратора), перед ее работниками по оплате труда, по текущим налогам и другим обязательным платежам в бюджет, а также прочая задолженность.
Приложение 6 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

Міндеттемелердің жиынтығы (1-жол + 2-жол)
Резервтер
кестенің жалғасы
Өзгерістер
уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніндегі деректермен салыстырғанда
алдыңғы есеп беру күніндегі деректермен салыстырғанда
7 (6-баған - 4-баған)
8 (6-баған -5-баған)
Атауы _________________________ Мекенжайы _____________________
Телефоны _________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ____________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
______________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
__________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы міндеттемелерінің
жай-күйі туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп (индексі: F4-ВА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы міндеттемелерінің жай-күйі туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 4, 5, 6-бағандардың 1.1, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 2.1, 2.2, 2.3-жолдары уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күніне, алдыңғы есепті күнге, есепті күнге бухгалтерлік баланстың тиісті баптарына тең.
6. 2.1, 2.2, 2.3-жолдарда уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) уақытша әкімшілікті (уақытша әкімшіні) тағайындау күнінен бастап оның қызметкерлері алдында еңбекақы төлеу, ағымдағы салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер бойынша пайда болған берешектері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 6 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F5-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
Всего в отчетном периоде
1
2
3
1.
Остаток денег на предыдущую отчетную дату, в том числе:
1.1
наличность в кассе
1.2
корреспондентский счет
1.3
иные средства
2.
Приход денег, в том числе:
2.1
от погашения задолженности по займам
2.2
от погашения прочей дебиторской задолженности
2.3
от реализации имущества
2.4
за счет зачисления наличных денег на корреспондентский счет с кассы
2.5
прочие поступления
3.
Расход денег, в том числе:
3.1
на обеспечение деятельности временной администрации
3.2
по возврату денег, поступивших по ошибочным указаниям
3.3
по возврату денег, поступивших и поступающих в пользу лиц, банковские счета которых закрыты
3.4
по исполнению указаний клиентов по переводам денег, поступающих на их банковские счета после лишения банка, страховой (перестраховочной) организации лицензии при отсутствии задолженности
3.5
инкассация наличных денег с кассы для пополнения корреспондентского счета
3.6
прочие расходы
4.
Остаток денег на отчетную дату, в том числе:
4.1
наличность в кассе
4.2
корреспондентский счет
4.3
иные средства
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета об остатках
и движении денег банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации (индекс: F5-BА, периодичность: ежемесячная)

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F5-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз тасымалдағышта және электронды түрде
Нысан
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Есепті кезеңде барлығы
1
2
3
1.
Алдыңғы есепті күндегі ақша қалдығы, оның ішінде:
1.1
кассадағы қолма-қол ақша
1.2
корреспонденттік шот
1.3
өзге құралдар
2.
Ақшаның келуі, оның ішінде:
2.1
қарыздар бойынша берешекті өтеуден
2.2
өзге дебиторлық берешекті өтеуден
2.3
мүлікті сатудан
2.4
кассадан корреспонденттік шотқа қолма-қол ақшаны аудару есебінен
2.5
өзге түсімдер
3.
Ақша шығысы, оның ішінде:
3.1
уақытша әкімшіліктің қызметін қамтамасыз етуге
3.2
қате нұсқаулар бойынша түскен ақшаны қайтару бойынша
3.3
банктік шоттары жабылған тұлғалардың пайдасына келіп түскен және келіп түсетін ақшаны қайтару бойынша
3.4
берешегі болмаған кезде банкті, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын лицензиядан айырғаннан кейін олардың банктік шоттарына келіп түсетін ақша аударымдары бойынша клиенттердің нұсқауларын орындау бойынша
3.5
корреспонденттік шотты толтыру үшін кассадан қолма-қол ақшаны инкассациялау
3.6
өзге шығыстар
4.
есепті күнге ақша қалдығы, оның ішінде:
4.1
кассадағы қолма-қол ақша
4.2
корреспонденттік шот
4.3
өзге құралдар
Атауы _____________________________________________________________
Мекенжайы ________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы ___________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
____________________________________________ __________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_______________________________________ ________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының ақша қалдықтары мен ақша
қозғалысы туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп (индексі: F5-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об остатках и движении денег банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Данные строки 3.1 равны данным, указанным в Отчете о произведенных временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации расходах по форме согласно приложению 7 к настоящему постановлению.
6. Данные строк 1 и 4 равны данным баланса на отчетную дату в соответствии с Отчетом о состоянии активов банка по форме согласно приложению 2 к настоящему постановлению и Отчетом о состоянии активов страховой (перестраховочной) организации по форме согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
Приложение 7 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 7 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F6-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах
(в тысячах тенге)
Наименование расходов
Сумма расходов согласно смете расходов утвержденной руководителем временной администрации (временного администратора)
Сумма фактически произведенных расходов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ақша қалдықтары мен ақша қозғалысы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 3.1-жолдың деректері осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жүргізген шығыстар туралы есепте көрсетілген деректерге тең.
6. 1 және 4-жолдардың деректері осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банк активтерінің жай-күйі туралы есепке және осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы активтерінің жай-күйі туралы есепке сәйкес есепті күндегі баланс деректеріне тең.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: F6-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "______" _____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз тасымалдағышта және электронды түрде
Нысан
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп
(мың теңгемен)
Шығыстар атауы
Уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші) бекіткен шығыстар сметасына сәйкес шығыстар сомасы
Нақты жұмсалған шығыстар сомасы

3.28
Услуги по обслуживанию банковского счета, переводам и платежам денег, осуществленным без открытия банковского счета
3.29
Услуги по научно-технической обработке документов и сдаче их в архив
3.30
Услуги частных судебных исполнителей
3.31
Коллекторские услуги
4
Расходы по приобретению товарно-материальных ценностей
4.1
Расходы для содержания офисного оборудования в рабочем состоянии
4.2
Расходы для содержания транспортных средств
4.3
Расходы для содержания помещений
4.4
Расходы для приобретения бумажной и бланочной продукции
4.5.
Расходы на приобретение канцелярских товаров
4.6
Расходы на приобретение горюче-смазочных материалов
5
Командировочные расходы
6
Прочие расходы
7
Непредвиденные расходы
Итого за месяц
Наименование ___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме отчета о произведенных
временной администрацией
(временным администратором)
расходах
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах (индекс: F6-BА, периодичность: ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о произведенных временной администрацией (временным администратором) расходах" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 5 указывается разница между графами 4 и 3.
Приложение 8 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

3.28
Банктік шотты ашпай жүзеге асырылған банктік шотқа қызмет көрсету, ақша аударымдары мен төлемдері жөніндегі қызметтер
3.29
Құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу және оларды архивқа тапсыру жөніндегі қызметтер
3.30
Жеке сот орындаушыларының қызметтері
3.31
Коллекторлық қызметтер
4
Тауар-материалдық құндылықтарды сатып алу бойынша шығыстар
4.1
Кеңсе жабдықтарын жұмыс күйінде ұстауға арналған шығыстар
4.2
Көлік құралдарын ұстауға арналған шығыстар
4.3
Үй-жайларды ұстауға арналған шығыстар
4.4
Қағаз және бланк өнімдерін сатып алуға арналған шығыстар
4.5.
Кеңсе тауарларын сатып алуға арналған шығыстар
4.6
Жанар-жағармай материалдарын сатып алуға арналған шығыстар
5
Іссапар шығыстары
6
Өзге шығыстар
7
Күтпеген шығыстар
Бір айдағы жиынтығы
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші)
жұмсаған шығыстар туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп (индексі: F6-BА, кезеңділігі: ай сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) жұмсаған шығыстар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 5-бағанда 4 және 3-бағандар арасындағы айырма көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
8-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о предъявленных временной администрацией (временным администратором) исках в суды" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе "Стадия рассмотрения" указывается информация о стадии рассмотрения иска.
6. В графе "Результат рассмотрения" указывается информация о результатах рассмотрения иска.
Приложение 9
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 9 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F8-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
Работники временной администрации, работающие по трудовым договорам
Наименование должности
Количество штатных единиц
Размер заработной платы согласно штатному расписанию (в тысячах тенге)
1
2
3
4
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Лица, оказывающие услуги по договорам возмездного оказания услуг
Наименование оказываемой услуги
Количество единиц
Размер оплаты услуг по договорам возмездного оказания услуг (в тысячах тенге)
1
2
3
4
Головной офис
Итого
Филиалы и представительства
Итого
Всего за отчетный период
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
отчета о численности
работников банка,
страховой (перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации
(индекс: F8-BА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) соттарға берген талап-арыздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Есепте уақытша әкімшілік (уақытша әкімші) берген шағымдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
6. "Қарау сатысы" бағанында талап-арызды қарау сатысы туралы ақпарат көрсетіледі.
7. "Қарау нәтижесі" бағанында талап-арызды қарау нәтижелері туралы ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 9-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F8-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп Уақытша әкімшіліктің еңбек шарттары бойынша жұмыс істейтін қызметкерлері
Лауазым атауы
Штат бірліктерінің саны
Штат кестесіне сәйкес жалақының мөлшері (мың теңгемен)
1
2
3
4
Бас офис
Жиынтығы
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтығы
Есепті кезеңде барлығы
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тұлғалар
Көрсетілетін қызметтің атауы
Бірліктер саны
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызметке ақы төлеу мөлшері (мың теңгемен)
1
2
3
4
Бас офис
Жиынтығы
Филиалдар және өкілдіктер
Жиынтығы
Есепті кезеңде барлығы
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ ___________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ ____________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ ____________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы қызметкерлерінің саны
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп (индекс: F8-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о численности работников банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании штатного расписания, действовавшего на дату лишения банка, страховой (перестраховочной) организации лицензии.
Приложение 10 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F9-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным
администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду
Порядковый номер
Наименование имущества, сдаваемого в аренду
Фактическое нахождение имущества, сдаваемого в аренду
Информация о наличии правоустанавливающих документов на имущество
1
2
3
4
Недвижимое имущество
1
Итого
Движимое имущество
2
Итого
Всего
продолжение таблицы
Сведения об обременениях
Наименование арендатора
5
6
Недвижимое имущество
Движимое имущество
продолжение таблицы
Договор аренды
Номер, дата заключения
Срок действия
Размер ежемесячной арендной платы
Сведения о стороне, несущей расходы по содержанию имущества
Ежемесячные расходы на содержание имущества
Количественные показатели по имуществу
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Сумма фактических поступлений по арендным платежам
Примечание
13
14
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
отчета об имуществе,
сдаваемом временной администрацией
(временным администратором)
банка, страховой (перестраховочной)
организации в аренду
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду (индекс: F9-BА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қызметкерлерінің саны туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының лицензиядан айырылу күніне қолданыста болған штат кестесінің негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F9-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп
Рет нөмірі
Жалға берілетін мүліктің атауы
Жалға берілетін мүліктің нақты тұрған жері
Мүлікке құқық беретін құжаттың бар болуы туралы ақпарат
1
2
3
4
Жылжымайтын мүлік
1
Жиынтығы
Жылжымалы мүлік
2
Жиынтығы
Барлығы
кестенің жалғасы
Ауыртпалықтар туралы мәліметтер
Жалдаушының атауы
5
6
Жылжымайтын мүлік
Жылжымалы мүлік
кестенің жалғасы
Жалдау шарты
Қорытындының нөмірі, күні
Қолданыс мерзімі
Ай сайынғы жалдау ақысының мөлшері
Мүлікті ұстау бойынша шығыстарды көтеретін тарап туралы мәліметтер
Мүлікті ұстауға ай сайынғы шығыстар
Мүлік бойынша сандық көрсеткіштер
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Жалдау төлемдері бойынша нақты түсімдер сомасы
Ескерту
13
14
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса) қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының уақытша әкімшілігі
(уақытша әкімшісі)
жалға беретін мүлік туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп (индекс: F9-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет об имуществе, сдаваемом временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации в аренду" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. В графе 2 дополнительно указываются общая площадь недвижимого имущества, его место нахождения, а при сдаче в аренду транспортного средства марка, год выпуска и государственный номер транспортного средства, сдаваемого в аренду.
6. В графе 5 указываются дата и основание наложения обременения, орган, наложивший обременение.
7. В графе 11 указывается сумма затрат на коммунальные и иные услуги по содержанию недвижимого имущества, а также расходов на техническое обслуживание, страхование движимого имущества.
8. В графе 12 указываются арендуемая площадь недвижимого имущества, а при сдаче в аренду транспортного средства - показания пробега на дату сдачи его в аренду.
9. В графе 14 указывается иная дополнительная информация по имуществу, сдаваемому в аренду.
10. В графах 9, 11 и 13 заполняются строки "Итого" и "Всего".
Приложение 11 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігі (уақытша әкімшісі) жалға беретін мүлік туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімшінің) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. 2-бағанда жылжымайтын мүліктің жалпы аумағы, оның орналасқан жері, ал көлік құралын жалға берген кезде маркасын, жалға берілетін көлік құралының шыққан жылы және мемлекеттік нөмірі қосымша көрсетіледі.
6. 5-бағанда ауыртпалық салынған күн және негіздемесі, ауыртпалық салған орган көрсетіледі.
7. 11-бағанда жылжымайтын мүлікті күтіп-ұстау бойынша коммуналдық және өзге де қызметтер шығынының, сондай-ақ техникалық қызмет көрсетуге, жылжымалы мүлікті сақтандыруға жұмсалатын шығыстар сомасы көрсетіледі.
8. 12-бағанда жылжымайтын мүліктің жалға берілетін алаңы, ал көлік құралын жалға берген кезде оны жалға беру күнге жүрген жолы көрсетіледі.
9. 14-бағанда жалға берілетін мүлік бойынша өзге де қосымша ақпарат көрсетіледі.
10. 9, 11 және 13-бағандарда "Жиынтығы" және "Барлығы" деген жолдар толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 11 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F10-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации
(в тысячах тенге)
Наименования статьи (в разрезе банков), банка
Код банка
Категория ценной бумаги официального списка фондовой биржи
1
2
3
4
1
Вклады до востребования
1.1
2
Срочные вклады
2.1
3
Условные вклады
3.1
4
Всего
продолжение таблицы
Основной долг по вкладу
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вклада
5
6
7
продолжение таблицы
Вознаграждение по вкладу
Резерв по сомнительным долгам
Примечание
в тенге
остаток денег в иностранной валюте, пересчитанных в тенге
итого сумма вознаграждения
8
9
10
11
12
Наименование ___________________ Адрес_______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме отчета
о вкладах банка, страховой
(перестраховочной)
организации
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации (индекс: F10-BА, периодичность: ежемесячная)

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F10-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8-нен (сегізінен) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп
(мың теңгемен)
Баптың (банктер бөлігінде), банктің атауы
Банктің коды
Қор биржасының ресми тізімінің бағалы қағазының санаты
1
2
3
4
1
Талап ету бойынша салымдар
1.1
2
Мерзімді салымдар
2.1
3
Шартты салымдар
3.1
4
Барлығы
кестенің жалғасы
Салым бойынша негізгі борыш
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
салым сомасының жиынтығы
5
6
7
кестенің жалғасы
Салым бойынша сыйақы
Күмәнді борыштар бойынша резерв
Ескертпе
теңгемен
теңгемен қайта есептелген шетел валютасындағы ақша қалдығы
сыйақы сомасының жиынтығы
8
9
10
11
12
Атауы ___________________ Мекенжайы_______________________
Телефоны ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы_____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефоны
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының салымдары туралы
есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп
(индекс: F10-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о вкладах банка, страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговые суммы по графе 7 и по графе 10 за вычетом провизий (резервов) по сомнительным долгам соответствуют статье "Вклады размещенные" бухгалтерского баланса.
6. В графе 4 указывается категория акций эмитента сектора "акции" официального списка Акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" (далее - фондовая биржа).
7. В случае наличия обременения по вкладу, в графе 12 указывается сумма (в тысячах тенге) и основание обременения.
Приложение 12 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Сноска. Приложение 12 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F11-BА
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности
Порядковый номер
Наименование кредитора
Наименования документа-основания для признания требований кредитора бесспорными
Сумма заявленных требований
(в тенге)
Реквизиты входящей корреспонденции
Реквизиты исходящей корреспонденции, направленной кредитору, о признании его требований бесспорными
1
2
3
4
5
6
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель _____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение
к форме журнала учета
бесспорных требований,
подлежащих передаче
ликвидационной комиссии
для исполнения в порядке
очередности
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности (индекс: F11-BА, периодичность: ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының салымдары туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімші) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегере отырып, 7-ші баған бойынша және 10-шы баған бойынша жиынтық сома бухгалтерлік баланстың "Орналастырылған салымдар" бабына сәйкес келуге тиіс.
6. 4-ші бағанда "Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының (бұдан әрі – қор биржасы) ресми тізіміндегі "акциялар" секторында эмитенттің акцияларының санаты көрсетіледі.
7. Салым бойынша ауыртпалық болған жағдайда, 12-ші бағанда сома (мың теңгемен) және ауыртпалық негіздемесі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F11-BА
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз тасымалдағышта және электрондық түрде
Нысан
Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы
Рет нөмірі
Кредитордың атауы
Кредитордың талаптарын даусыз деп тану үшін негіздеме құжаттың атауы
Мәлімделген талаптардың сомасы (теңгемен)
Кіріс хат-хабарларының деректемелері
Кредиторға оның талаптарын даусыз деп тану туралы жіберілген шығыс хат-хабарларының деректемелері
1
2
3
4
5
6
Атауы ___________________ Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ _________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Кезектілік тәртібімен орындау үшін
тарату комиссиясына берілуге тиіс
даусыз талаптарды
есепке алу журналының
нысанына қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме
Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы
(индекс: F11-BА, кезеңділігі: ай сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Форма заполняется на основании поступающих письменных требований кредиторов банков, страховых (перестраховочных) организаций, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности.
Приложение 13 к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс даусыз талаптарды есепке алу журналы" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің (уақытша әкімші) басшысы, бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Нысан кезектілік тәртібімен орындау үшін тарату комиссиясына берілуге тиіс банктер, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары кредиторларының келіп түскен жазбаша талаптары негізінде толтырылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын
реттеу және дамыту
агенттігі Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан

Сноска. Приложение 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: F12-BА
Периодичность: разовая
Отчетный период: по состоянию на "____" "__________" 20____ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: временные администрации (временные администраторы) банков, страховых (перестраховочных) организаций
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 8 (восьмого) числа месяца, следующего за отчетным месяцем
Бизнес-идентификационный номер: ______________________________
Метод сбора: на бумажном носителе и в электронном виде
Форма
Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией
Наименование эмитента
Код эмитента
Вид ценных бумаг
Национальный идентификационный номер, международный идентификационный номер
1
2
3
4
5
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
Банки второго уровня
2.1.1
2.2
Юридические лица, за исключением банков второго уровня
2.2.1
2.3
Облигации Акционерного общества "Банк Развития Казахстана"
2.3.1
3
Ценные бумаги иностранных государств
3.1
4
Негосударственные ценные бумаги - эмитентов-нерезидентов Республики Казахстан
4.1
5
Ценные бумаги международных финансовых организаций
5.1
6
Паи инвестиционных фондов
6.1
7
Прочие
7.1
8
Всего
продолжение таблицы
Количество ценных бумаг, штук
Номинальная стоимость ценной бумаги
Валюта номинала
6
7
8
продолжение таблицы
Балансовая стоимость (нетто), тысяч тенге
Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
Ценные бумаги, удерживаемые до погашения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
Всего
в том числе, сумма начисленного вознаграждения
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Резерв по сомнительным долгам, тысяч тенге
Суммарная покупная стоимость ценных бумаг,
тысяч тенге

Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұсынылады: қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органға
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities/ardfm
Әкімшілік нысанның атауы: Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан индексі: F12-BА
Кезеңділігі: бір рет
Есепті кезең: 20____ "____" "__________" жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: банктердің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының уақытша әкімшіліктері (уақытша әкімшілері)
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 8 (сегізінші) күнінен кешіктірмей
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі: ______________________________
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште және электрондық түрде
Нысан
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп
Эмитенттің атауы
Эмитенттің коды
Бағалы қағаздар түрі
Ұлттық сәйкестендіру нөмірі, халықаралық сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
Екінші деңгейдегі банктер
2.1.1
2.2
Екінші деңгейдегі банктерді қоспағанда заңды тұлғалар
2.2.1
2.3
"Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары
2.3.1
3
Шет мемлекеттердің бағалы қағаздары
3.1
4
Қазақстан Республикасының эмитенттері – бейрезиденттерінің мемлекеттік емес бағалы қағаздары
4.1
5
Халықаралық қаржы ұйымдарының бағалы қағаздары
5.1
6
Инвестициялық қорлардың пайлары
6.1
7
Басқалары
7.1
8
Барлығы
кестенің жалғасы
Бағалы қағаздардың саны, дана
Бағалы қағаздардың номиналды құны
Номинал валютасы
6
7
8
кестенің жалғасы
Баланстық құны (нетто), мың теңге
Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар
Өзгерістері пайда немесе шығын құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
барлығы
оның ішінде есептелген сыйақы сомасы
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Күмәнді борыштар бойынша резерв, мың теңге
Бағалы қағаздардың жиынтық сатып алынатын құны, мың теңге

Изменение стоимости с момента приобретения (графа 9 + графа 11 + графа 13 - графа16)
Доля участия в уставном капитале эмитента (в процентах)
15
16
17
18
продолжение таблицы
Дата
Примечание
приобретения
погашения
19
20
21
Наименование ___________________ Адрес _______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты ____________________________
Исполнитель_____________________________________ ____________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Главный бухгалтер или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Дата "____" ______________ 20__ года
Приложение к форме
отчета о ценных бумагах,
приобретенных банком,
страховой (перестраховочной)
организацией
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией (индекс: F12-BА, периодичность: разовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение (далее – Пояснение) определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о ценных бумагах, приобретенных банком, страховой (перестраховочной) организацией" (далее – Форма).
2. Форма разработана в соответствии с пунктом 2 статьи 48-1 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" и пунктом 7 статьи 56 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности".
3. Единица измерения, используемая при составлении Формы, устанавливается в тысячах тенге.
4. Форму подписывает руководитель временной администрации (временный администратор), главный бухгалтер или лица, уполномоченные на подписание отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
5. Итоговая сумма по графам 9, 11 и 13, за вычетом резервов по сомнительным долгам соответствует сумме статей бухгалтерского баланса "Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка", "Ценные бумаги, имеющиеся в наличии для продажи" и "Ценные бумаги, удерживаемые до погашения".
6. В графе 4 указывается вид ценной бумаги.
К примеру:
по государственным ценным бумагам: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, евроноты, ноты Национального Банка Республики Казахстан;
по негосударственным ценным бумагам: акции, облигации, ипотечные облигации, депозитарные расписки.

Сатып алу сәтінен бастап құнның өзгеруі (9-баған + 11-баған + 13-баған)- 16-баған)
Эмитенттің жарғылық капиталындағы қатысу үлесі (пайызбен)
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Күні
Ескертпе
иелену
өтеу
19
20
21
Атауы ___________________       Мекенжайы _______________________
Телефон ________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________
Орындаушы _____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)                   қолы, телефон
Бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ ______________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Басшы немесе есепке қол қоюға уәкілеттік берілген адам
_____________________________________ __________________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол бар болса)             қолы, телефон
Күні 20__ жылғы "____"
Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымы иеленген бағалы қағаздар
туралы есеп нысанына
қосымша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген
бағалы қағаздар туралы есеп
(индекс: F12-BА, кезеңділігі: бір рет)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме (бұдан әрі – Түсіндірме) "Банк, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы иеленген бағалы қағаздар туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысан "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 48-1-бабының 2-тармағына және "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 56-бабының 7-тармағына сәйкес әзірленді.
3. Нысанды жасау кезінде пайдаланылатын өлшем бірлігі мың теңгемен белгіленеді.
4. Нысанға уақытша әкімшіліктің басшысы (уақытша әкімші), бас бухгалтер немесе есепке қол қоюға уәкілетті адамдар және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
5. Күмәнді борыштар бойынша резервтерді шегергендегі 9, 11 және 13-бағандар бойынша жиынтық сома "Өзгерістері пайда немесе шығын құрамында көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар", "Сатуға арналған қолда бар бағалы қағаздар" және "Өтеуге дейін ұсталатын бағалы қағаздар" бухгалтерлік балансы баптарының сомасына сәйкес болуға тиіс.
6. 4-бағанда бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі.
Мысалы:
мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша: МЕККАМ, МЕОКАМ, МЕУКАМ, МОИКАМ, МУИКАМ, МЕУЖКАМ, еуроноттар, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ноттары;
мемлекеттік емес бағалы қағаздар бойынша: акциялар, облигациялар, ипотекалық облигациялар, депозитарлық қолхаттар.

7. В графе 8 указывается код валюты номинала ценной бумаги (например: KZT, USD).
8. В графах 10, 12 и 14 указывается общая сумма начисленного вознаграждения по ценным бумагам на конец отчетного периода.
9. В графе 16 указывается суммарная покупная стоимость ценной бумаги, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такой оплаты), включающая расходы, непосредственно связанные с приобретением, в том числе вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам-дилерам, сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу средств.
10. В графе 17 указывается разница между балансовой стоимостью и суммарной покупной стоимостью ценных бумаг.
11. В графе 21, если по ценным бумагам имеется обременение (ценная бумага является обеспечением по договору залога, является объектом сделки "РЕПО"), указывается сумма обременения в тысячах тенге и основание обременения, и (или) если эмитентом ценной бумаги является юридическое лицо, являющееся аффилированным страховой (перестраховочной) организации, пишется слово "да".
Приложение 14
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Представляется: в уполномоченный орган по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.finreg.kz
Журнал учета бесспорных требований, подлежащих передаче ликвидационной комиссии для исполнения в порядке очередности
Сноска. Приложение 14 исключено постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 15
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Правила представления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой (перестраховочной) организации отчетности и иной информации
Сноска. Приложение 15 исключено постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 15.09.2025 № 58 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 16
к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 24 августа 2020 года № 74
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 16 июля 2014 года № 148 "Об утверждении форм, сроков и периодичности предоставления временной администрацией (временным администратором) банка, страховой перестраховочной) организации отчетов и иной (дополнительной) информации" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9731, опубликовано 9 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").

7. 8-бағанда бағалы қағаз номиналы валютасының коды (мысалы: KZT, USD).
8. 10, 12 және 14-бағандарда есепті кезеңнің соңында бағалы қағаздар бойынша есептелген сыйақының жалпы сомасы көрсетіледі.
9. 16-бағанда тікелей иеленуге байланысты шығыстардан тұратын, сатып алушы сатушыға төлеген пайыз (осындай ақы болған кезде) шамасына азайған бағалы қағаздың жиынтық сатып алу құны, оның ішінде агенттерге, консультанттарға, брокер-дилерлерге төленген сыйақылар мен комиссиялық төлемдер, қор биржаларының алымдары, сондай-ақ қаражат аудару бойынша банктік қызметтер көрсетіледі.
10. 17-бағанда бағалы қағаздың баланстық құны мен жиынтық сатып алу құнының арасындағы айырма көрсетіледі.
11. 21-бағанда егер бағалы қағаздар бойынша ауыртпалық болса (бағалы қағаз кепіл шарты бойынша қамтамасыз ету болып табылады, "РЕПО" мәмілесінің объектісі болып табылады), онда ауыртпалық сомасы мың теңгемен және ауыртпалық негіздемесі көрсетіледі және (немесе) егер бағалы қағаздың эмитенті сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының үлестес тұлғасы болып табылатын заңды тұлға болып табылса, "иә" деген сөз жазылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
14-қосымша
Ескерту. 14-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
15-қосымша
Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшісінің) есептілікті және өзге ақпаратты ұсыну қағидалары
Ескерту. 15-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 15.09.2025 № 58 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу
және дамыту
Агенттігінің Басқармасының
2020 жылғы 24 тамыздағы
№ 74 қаулысына
16-қосымша
Күші жойылды деп танылған Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің тізбесі
1."Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының уақытша әкімшілігінің (уақытша әкімшінің) есептерді және өзге (қосымша) ақпаратты ұсыну нысандарын, мерзімдері мен кезеңділігін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 16 шілдедегі № 148 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9731 болып тіркелген, 2014 жылғы 9 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

2. Пункт 19 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 244 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам официального списка ценных бумаг фондовой биржи" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10339, опубликовано 18 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Пункт 24 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 127 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14277, опубликовано 24 октября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Пункт 2 Перечня нормативных правовых актов Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности, в которые вносятся изменения, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 45 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования страховой деятельности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15542, опубликовано 5 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

2. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 244 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10339 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қор биржасы бағалы қағаздарының ресми тізімі мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 19-тармағы.
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 127 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14277 болып тіркелген, 2016 жылғы 24 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 24-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы 45 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15542 болып тіркелген, 2017 жылғы 5 қыркүйекте Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының сақтандыру қызметін реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізілетін нормативтік құқықтық актілерінің тізбесінің 2-тармағы.