О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 18 июня 2020 года № 149. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 июня 2020 года № 20878. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 22 декабря 2025 года № 480.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 22.12.2025 № 480 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16463, опубликован 26 марта 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативых правовых актов) следующее изменение:
Правила выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря, утвержденные указанным приказом изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
И.о. министра экологии, геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
А. Примкулов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к приказу
И.о. министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 18 июня 2020 года № 149
Приложение 4
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 60
Правила выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря
Глава 1. Общие положения

"Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 18 маусымдағы № 149 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 19 маусымда № 20878 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 480 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 22.12.2025 № 480 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелген, 2018 жылғы 26 наурыздағы "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің м.а.
А. Примкулов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
м.а.
2020 жылғы 18 маусымдағы
№ 149 Бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы ________
№ ___________
4-қосымшасы

1. Настоящие Правила выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее - Закон), определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача удостоверения охотника" и порядок выдачи удостоверения рыбака и егеря.
2. Государственная услуга оказываются Республиканскими ассоциациями общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства и их филиалами или представительствами (далее – услугодатель) физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии c настоящими Правилами.
3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) охотник – физическое лицо, получившее право на охоту в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
2) удостоверение охотника – документ установленной формы согласно приложению 1 к настоящим Правилам, удостоверяющий право физического лица на охоту;
3) охотничий минимум – специальный краткий курс обучающей программы, рассматривающий вопросы законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, техники безопасности при охоте, знание которой является обязательным условием для выдачи удостоверения охотника;
4) рыбак – работник субъекта рыбного хозяйства, осуществляющий в силу своих трудовых обязанностей лов рыбных ресурсов и других водных животных на закрепленных рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
5) удостоверение рыбака – документ установленной формы, выданный субъектом рыбного хозяйства, удостоверяющий право физического лица на осуществление функций рыбака;
6) субъект рыбного хозяйства – физическое и юридическое лицо, основным направлением деятельности которого является ведение рыбного хозяйства;
7) егерь – специально уполномоченное лицо егерской службы, осуществляющее охрану животного мира на закрепленных охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках;
8) удостоверение егеря – документ установленной формы, удостоверяющий права егеря.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Удостоверение охотника выдается по месту жительства услугополучателя со сроком на десять лет по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Услугополучатель, заинтересованный в получении удостоверения охотника, обучается охотничьему минимуму для получения сертификата об окончании курса охотничьего минимума (далее - сертификат), утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 13 марта 2012 года № 25-03-02/95 "Об утверждении охотничьего минимума" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7545) и проходит тестирование в соответствии с Правилами проведения охотничьего минимума республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 18-03/57 "Об утверждении Правил проведения экзамена по охотничьему минимуму республиканской ассоциацией общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10415).

1. Осы Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерін беру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі-Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді, "Аңшы куәлігін беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін және балықшы және қорықшы куәлігін беру тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары және олардың филиалдары немесе өкілдіктері (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті беруші) осы Қағидаларға сәйкес жеке тұлғаларға (бұдан әрі – Көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) аңшы – Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен аң аулау құқығын алған жеке тұлға;
2) аңшы куәлігі – осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жеке тұлғаның аң аулау құқығын куәландыратын белгіленген нысандағы құжат;
3) аңшылық минимумы – Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының, аң аулау кезіндегі қауіпсіздік техникасының мәселелерін қарайтын оқыту бағдарламасының арнайы қысқаша курсы, оны білу аңшы куәлігін беру үшін міндетті шарт болып табылады;
4) балықшы – бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде өзінің еңбек міндеттеріне байланысты балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды жүзеге асыратын балық шаруашылығы субъектісінің қызметкері;
5) балықшы куәлігі – балықшы функцияларын жүзеге асыруға жеке тұлғаның құқығын куәландыратын, балық шаруашылығы субъектісі берген белгіленген нысандағы құжат;
6) балық шаруашылығы субъектісі-қызметінің негізгі бағыты балық шаруашылығын жүргізу болып табылатын жеке және заңды тұлға;
7) қорықшы – бекітіліп берілген аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде жануарлар дүниесін қорғауды жүзеге асыратын қорықшылық қызметтің арнайы уәкілетті адамы;
8) қорықшы куәлігі-қорықшының құқығын куәландыратын белгіленген нысандағы құжат.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртiбi
4. Аңшы куәлігі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша он жыл мерзімге беріледі.
5. Аңшы куәлігін алуға мүдделі көрсетілетін қызметті алушы "Аңшылық минимумын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 13 наурыздағы № 25-03-02/95 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7545 болып тіркелген), аңшылық минимумы курсын аяқтағаны туралы сертификатты (бұдан әрі - сертификат) алу үшін аңшылық минимумы бойынша оқытылады және "Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының аңшылық минимумы бойынша емтихан ?ткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 18-03/57 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10415 тіркелген) Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері республикалық қауымдастығының аңшылық минимумын ?ткізу қағидаларына сәйкес тестілеуден өтеді.

6. Для получения государственной услуги услугополучатели подают услугодателю через канцелярию услугодателя или веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Услугополучатель направляет следующие документы через:
канцелярию услугодателя:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) в случае получения удостоверения охотника три цветные фотографий 3х4, в случае переоформления или получения дубликата удостоверения охотника одна цветная фотография 3х4;
3) копия сертификата.
4) электронная копия платежного документа за выдачу (переоформление) удостоверения охотника (дубликата удостоверения охотника).
портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенной ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) в случае получения удостоверения охотника три цветные фотографий 3х4, в случае переоформления или получения дубликата удостоверения охотника одна цветная фотография 3х4;
3) электронная копия сертификата.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, документа об оплате за выдачу (переоформление) удостоверения охотника (дубликата удостоверения охотника) услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги в форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
При приеме документов через канцелярию услугодателя услугополучателю подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя, с указанием даты и времени приема пакета документов.

6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушылар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі немесе "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы береді.
Көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жолдайды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) аңшы куәлігін алған жағдайда 3х4 түрлі-түсті үш фотосурет, аңшы куәлігін қайта ресімдеген немесе алған жағдайда 1 3х4 түрлі-түсті бір фотосурет;
3) сертификаттың көшірмесі;
4) аңшы куәлігін (аңшы куәлігінің төлнұсқасын) беру (қайта ресімдеу) үшін төлем құжатының электрондық к?шірмесі.
порталға:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) аңшы куәлігін алған жағдайда 3х4 түрлі-түсті үш фотосурет, аңшы куәлігін қайта ресімдеген немесе (аңшы куәлігінің төлнұсқасын) алған жағдайда 3х41 түрлі-түсті бір фотосурет;
3) сертификаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, аңшы куәлігін (аңшы куәлігінің төлнұсқасын) беру (қайта ресімдеу) үшін төлем туралы құжатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мазмұнын және нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысанда мемлекеттік к?рсетілетін қызмет стандартында баяндалған.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы құжаттарды қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға қағаз түріндегі өтініштің қабылданғанын растау, оның көшірмесіндегі құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады.

Согласно подпунктам 1) и 2) пункту 2 статьи 19-1 Закона услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленными настоящими Правилами.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 стандарта государственной услуги услугодатель отказывает в приеме заявления.
7. Канцелярия услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение услугодателя, ответственное за оказание государственной услуги (далее – ответственное подразделение). При обращении заявителя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием документов осуществляется следующим рабочим днем.
В случае обращения через портал работник ответственного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления проверяет полноту представленных документов в случае неполноты в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, которое направляется в форме электронного документа заявителю в "личный кабинет" на Портале.
При установлении факта полноты представленных документов работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня рассматривает их на предмет соответствия требованиям Правил, и подготавливает удостоверение охотника либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 3 к настоящим Правилам.
На портале в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о назначении даты и места выдачи результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
8. Выдача результатов государственной услуги осуществляется услугодателем при предъявлении услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документа удостоверяющего личность.

Заңның 19-1-бабы 2-тармағының 1) және 2) тармақшасына сәйкес к?рсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін к?рсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшесіне (бұдан әрі – жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады. Өтініш беруші Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде құжаттарды қабылдау келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты бөлімшесінің қызметкері өтінішті тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, көрсетілген мерзімде толық болмаған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды, ол порталдағы "жеке кабинетіне" өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ұсынылған құжаттардың толықтығы фактісі анықталған кезде жауапты бөлімшенің қызметкері 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды Қағидалардың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды және аңшы куәлігін немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 3-қосымшада баяндалған.
Порталда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру күні мен орнын белгілеу туралы хабарлама жіберіледі.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беруді көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жеке басын куәландыратын құжатты көрсеткен кезде жүзеге асырады.

9. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.
10. Услугодателем после выдачи удостоверения охотника заполняется учетная карточка охотника по форме, согласно 4 к настоящим Правилам, формируется личное дело охотника, хранящееся в течение срока действия удостоверения охотника в закрытых шкафах, не доступных для посторонних лиц.
Выдача удостоверения охотника фиксируется в журнале регистрации удостоверений охотника по форме, согласно 5 к настоящим Правилам.
11. В случае переезда на постоянное место жительства за пределы административно-территориальной единицы (области), на территории которой было выдано удостоверение охотника, а также при изменении других данных, учитываемых в удостоверении охотника и учетной карточке, охотник сообщает в филиал или представительство о произошедших изменениях по месту его учета.
Со дня прибытия в течение тридцати календарных дней охотник встает на учет в филиале или представительстве по новому месту жительства. При этом соответствующий филиал или представительство запрашивает оригинал учетной карточки с отметкой о выбытии охотника с прежнего места его регистрации и его личное дело.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
12. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги может быть подана на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Порядок выдачи удостоверения рыбака
13. Субъект рыбного хозяйства производит выдачу удостоверения рыбака работнику на период действия трудового договора, который при осуществлении своей деятельности обеспечивает сохранность удостоверения в надлежащем виде, его постоянное наличие при себе и предъявление его по требованию государственного инспектора по охране животного мира.

9. Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Көрсетілетін қызметті беруші аңшы куәлігін бергеннен кейін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшының есепке алу карточкасын толтырады, аңшы куәлігінің қолданылу мерзімі ішінде бөтен адамдар үшін қол жетпейтін жабық шкафтарда сақталатын аңшының жеке ісін қалыптастырады.
Аңшы куәлігін беру осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшы куәліктерін тіркеу журналында тіркеледі.
11. Аумағында аңшы куәлігі берілген әкімшілік-аумақтық бірліктің (облыстың) шегінен тыс тұрақты тұрғылықты жерге көшкен жағдайда, сондай-ақ аңшы куәлігі мен есепке алу карточкасында ескерілетін басқа да деректер өзгерген кезде аңшы филиалға немесе өкілдікке оның есепке алынған жері бойынша болған өзгерістер туралы хабарлайды.
Келген күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде Аңшы жаңа тұрғылықты жері бойынша филиалда немесе өкілдікте есепке тұрады. Бұл ретте тиісті филиал немесе өкілдік аңшының бұрынғы тіркелген жерінен шыққаны туралы белгісі бар есепке алу карточкасының түпнұсқасын және оның жеке ісін сұратады.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
12. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Балықшы куәлігін беру тәртібі
13. Балық шаруашылығы субъектісі қызметкерге еңбек шартының қолданылу кезеңінде балықшы куәлігін беруді жүргізеді, ол өз қызметін жүзеге асыру кезінде куәліктің тиісті түрде сақталуын, оның өзімен бірге тұрақты болуын және жануарлар дүниесін қорғау жөніндегі мемлекеттік инспектордың талабы бойынша оны көрсетуді қамтамасыз етеді.

14. На основании удостоверения рыбака работник осуществляет лов рыбных ресурсов и других водных животных на закрепленном рыбохозяйственном водоеме (водоемах) и (или) участке (участках), согласно трудовому договору.
15. При расторжении трудового договора, заключенного между субъектом рыбного хозяйства и рыбаком, удостоверение рыбака подлежит изъятию субъектом рыбного хозяйства с последующим уничтожением.
16. В случае, если удостоверение рыбака утеряно либо приведено в негодность (порчи), субъектом рыбного хозяйства производится выдача его дубликата, на основании заявления в произвольной форме.
Глава 4. Порядок выдачи удостоверения егеря
17. Субъектами охотничьего и рыбного хозяйств работникам егерской службы, осуществляющим функции охраны животного мира на закрепленных охотничьих угодьях и рыбохозяйственных водоемах и (или) участках, выдаются удостоверения егеря.
18. В случае, если удостоверение егеря утеряно или приведено в негодность (порчи) выдается дубликат удостоверения егеря на основании заявления в произвольной форме.
19. При увольнении егеря, удостоверение возвращается субъектам охотничьего или рыбного хозяйств.
Приложение 1
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Форма
Удостоверение охотника
Обложка удостоверения охотника (размер 105х80 миллиметра, цвет зеленый, надпись темно-желтого цвета, делается методом тиснения)
Республика Казахстан
Удостоверение охотника
Лист 1
(наклеивается на левую внутреннюю сторону обложки)
Филиал или представительство республиканской ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства по ____________________ области
Удостоверение охотника № ____
__________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения "___" _______________ ______ года.
Стаж охотника с _______года
Место печати
Удостоверение выдано _____________________________________________________
(наименование филиала или представительства республиканской ассоциации
общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства)
_______________________________________________________________________________
(подпись лица, выдавшего удостоверение, фамилия, инициалы)
Отметка о прохождении тестирования по охотничьему минимуму ______________________
_______________________________________________________________________________
Дата выдачи "__" _________ 20__ года.
Действительно до "__" _______________ 20__ года.
Лист 2 страница 1
Отметка о постановке на учет и снятия с учета
Поставлен на учет
Снят с учета
Адрес постоянного места жительства
Регистрация охотничьего холодного клинкового оружия
Наименование оружия
Номер
Отметка торгующей организации
Дата снятия с учета, отметка филиала или представительства республиканской ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства

14. Балықшы куәлігінің негізінде қызметкер еңбек шартына сәйкес бекітіліп берілген балық шаруашылығы су айдынында (су айдындарында) және (немесе) учаскесінде (учаскелерінде) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын аулауды жүзеге асырады.
15. Балық шаруашылығы субъектісі мен Балықшы арасында жасалған еңбек шарты бұзылған кезде балықшы куәлігін кейіннен жойып, балық шаруашылығы субъектісі алып қоюға жатады.
16. Егер балықшының куәлігі жоғалған немесе жарамсыз (бүлінген) келтірілген жағдайда, балық шаруашылығы субъектісі еркін нысандағы өтініш негізінде оның телнұсқасын береді.
5-тарау. Қорықшы куәлігін беру тәртібі
17. Аңшылық және балық шаруашылығы субъектілері бекітіліп берілген аңшылық алқаптар мен балық шаруашылығы су айдындарында және (немесе) учаскелерінде жануарлар дүниесін қорғау функцияларын жүзеге асыратын қорықшылық қызметтің қызметкерлеріне қорықшы куәлігін береді.
18. Егер қорықшы куәлігі жоғалған немесе жарамсыз (бүлінген) келтірілген жағдайда ерікті нысандағы өтініш негізінде қорықшы куәлігінің телнұсқасы беріледі.
19. Қорықшы жұмыстан босатылған кезде куәлік аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектілеріне қайтарылады.
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Аңшы куәлiгi
Аңшы куәлiгiнiң мұқабасы (көлемi 105х80 миллиметр, түсi жасыл, жазуы қою сары түстi, қысып басу әдiсiмен жасалады)
Қазақстан Республикасы
Аңшы куәлігі
1-парақ
(мұқабаның iшкi бетiнiң сол жағына желiмделедi)
___________________________________________________________ облысы бойынша Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығының филиалы немесе өкілдігі
№ _____ аңшы куәлiгi
_________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
________________________________________________
Туылған күнi _____ жылғы "____" ______________
Аңшы өтiлi ________________жылдан бастап.
Мөр орны
Куәлiктi берген ______________________________________________________
(аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің
республикалық қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің атауы)
_____________________________________________________________________
(куәлiктi берген адамның қолы, тегі, аты-жөні)
Аңшылық минимумы бойынша тестілеуден өткені туралы белгi ___________________
Берілген күні 20__жылғы "__"____________. 20__жылғы "__"__________ дейiн жарамды.
2-парақ 1-бет
Есепке алынғаны және есептен шығарылғаны туралы белгі
Есепке алынды
Есептен шығарылды
Тұрақты тұратын жерiнiң мекенжайы
Аңшылық сұқпа суық қаруды тіркеу
Қарудың атауы
Нөмiрi
Сатушы ұйымның белгiсi
Есептен шығарылған күні, аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің белгісі

Лист 2 страница 2
Регистрация охотничьих собак, ловчих хищных птиц
Вид, порода, масть животного, номер клейма, кольца, микрочипа
Год рождения
Ветеринарный паспорт собаки, паспорт ловчей хищной птицы
Отметка о допуске на охоту собаки, срок содержания ловчей хищной птицы
Дата снятия с учета, отметка филиала или представительства республиканской ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
Приложение 2
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Форма
Заявление
Фамилия _________________________________________
Имя _________ Отчество (при его наличии) _____________
Дата рождения "___" ___________ ______ года
Гражданство ______________________________________
Документ, удостоверяющий личность __________________
Индивидуальный идентификационный номер ___________
Домашний адрес, телефон _________________________________________________
Директору ____________________________________________________________________
(наименование филиала или представительства республиканской ассоциации общественных
объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства)
Представляются для выдачи/замены удостоверения охотника
№ ____________, выданного_____________________________________________
(дата выдачи и наименование организации выдавшей удостоверение охотника)
следующие документы:
Подпись физического лица ________________ / __________________________________/
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата "___" ____________ 20___ года.
1. Отметка о прохождении курса программы по охотничьему минимуму
Курс программы по охотничьему минимуму пройден с "__" ______ 20__года по "__"_____ 20__ года
Выдан сертификат об окончании курса от "__" __________ 20__ года № ______
Дата подачи заявления "__" ______________ 20 ____ года.
______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 3
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Стандарт государственной услуги "Выдача удостоверения охотника"
1
Наименование услугодателя
Республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства и их филиалы или представительства
2
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz;
2) канцелярия услугодателя.
3
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Удостоверение охотника либо мотивированный отказ
На портале в "личный кабинет" услугополучателя направляется уведомление о назначении даты и места выдачи результата оказания государственной услуги в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается платно физическим лицам
В соответствии с подпунктом 1) статьи 651 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах" в бюджет (Налоговый кодекс)" плата за выдачу (переоформление) удостоверения охотника (дубликата удостоверения охотника) – 2 МРП.
7
График работы

2-парақ 2-бет
Аңшылық иттерді, аушы жыртқыш құстарды тіркеу
Түрі, тұқымы, түсі, таңбаның, сақинасының, микрочипінің нөмірі
Туған жылы
Иттің ветеринариялық паспорты, аушы жыртқыш құстың паспорты
Итті аң аулауға жіберу туралы белгі, аушы жыртқыш құсты ұстау мерзімі
Есептен шығарылған күні, аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің белгісі
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Өтінім
Тегі _____________________________________________
Аты____________Әкесінің аты (бар болған жағдайда) _________
Туылған күні ____ жылғы "__"_____________________
Азаматтығы _____________________________________
Жеке басты куәландыратын құжат __________________
Жеке сәйкестендіру нөмері_________________________
Үйінің мекен жайы, телефоны__________________________________________
Директорына (аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің
атауы) _____________________________________________________ берген
(аңшы куәлігінің берілген күні және оны берген ұйымның атауы)
_______________________________________________________________
№ ________ аңшы куәлігін беру/ауыстыру үшін мынадай құжаттар ұсынылады:
Жеке тұлғаның қолы _______________/_____________________/
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Күнi 20 _____ жылғы "___" __________.
1. Аңшылық минимумы жөніндегі бағдарлама курсынан өткенi туралы белгi
Аңшылық минимумы жөніндегі бағдарлама курсынан 20__ жылғы "__" ____бастап
20 __ жылғы "__" __________ аралығында өттi.
Курсты аяқтағаны туралы 20 __ жылғы "__" ________ № ______сертификат берiлдi.
Сертификат берген ұйым басшысының қолы ___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны күнi 20 __ жылғы "___" ______________
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
3-қосымша
"Аңшы куәлігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары және олардың филиалдары немесе өкілдіктері
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
электрондық (ішінара автоматтандырылған) қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Аңшы куәлігі немесе дәлелді бас тарту
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет Жеке тұлғаларға ақылы көрсетіледі
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 651-бабының 1) тармақшасына сәйкес
7
Жұмыс кестесі

1) услугодатель – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на портале.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Услугополучатель направляет следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) три цветные фотографий 3х4, в случае (переоформления) удостоверения охотника (дубликата удостоверения охотника) 1 цветная фотография 3х4;
3) копия сертификата.
4) электронная копия платежного документа за выдачу (переоформление) удостоверения охотника (дубликата удостоверения охотника).
На портал:
1) заявление в форме электронного документа, удостоверенной ЭЦП услугополучателя, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) три электронные копии фотографий 3х4, в случае (переоформления) удостоверения охотника (дубликата удостоверения охотника) 1 цветная фотография 3х4;
4) электронная копия сертификата.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, документа об оплате за выдачу (переоформление) удостоверения охотника (дубликата удостоверения охотника) услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании
государственной услуги, установленные законодательством
Республики Казахстан
Согласно подпунктам 1) и 2) пункту 2 статьи 19-1 Закона услугодатель отказывает в оказании государственных услуг по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги требованиям, установленными настоящими Правилами.
Предоставление услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 8 стандарта государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) портал-жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары порталда орналастырылған.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Көрсетілетін қызметті алушы мынадай құжаттарды жолдайды:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті;
2) аңшы куәлігін алған жағдайда 3х4 түрлі-түсті үш фотосурет, аңшы куәлігін қайта ресімдеген немесе алған жағдайда 3х4 бір түрлі-түсті бір фотосурет;
3) сертификаттың көшірмесі;
4) аңшы куәлігін (аңшы куәлігінің төлнұсқасын) беру (қайта ресімдеу) үшін төлем құжатының электрондық көшірмесі.
порталға:
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
2) аңшы куәлігін алған жағдайда 3х4 түрлі-түсті үш фотосурет, аңшы куәлігін қайта ресімдеген немесе (аңшы куәлігінің төлнұсқасын) алған жағдайда 3х4 бір түрлі-түсті бір фотосурет;
3) сертификаттың электрондық көшірмесі.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтерді, аңшы куәлігін (аңшы куәлігінің төлнұсқасын) беру (қайта ресімдеу) үшін төлем туралы құжатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Заңның 19-1-бабы 2-тармағының 1) және 2) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталған;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбау.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Приложение 4
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Форма
Республиканская ассоциация общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства _________________________________________________________ (филиал или представительство)
Учетная карточка охотника №_____
Фамилия __________________________________
Имя _____________ Отчество (при его наличии) _________
Дата рождения "___" ___________ ______ года
Данные документа, удостоверяющего личность __________
Домашний адрес, телефон ____________________
Стаж охотника с __________ года.
Удостоверение охотника № ____________ выдано "__" ____________ 20__ года
Отметка о сдаче охотничьего минимума ________________________________
Подпись выдавшего лица и печать ______________________ / _________________/
Особые отметки
1. Сведения о наличии холодного клинкового оружия
Вид
Год выпуска
Номер
Особые отметки
Дата постановки на учет
Дата снятия с учета
2. Регистрация охотничьей собаки, ловчей хищной птицы
Вид, порода, масть животного, номер клейма, кольца, микрочипа
Год рождения
Ветеринарный паспорт собаки, паспорт ловчей хищной птицы
Отметка о допуске на охоту собаки, срок содержания ловчей хищной птицы
Дата постановки на учет
Дата снятия с учета
Отметка о постановке на учет и снятии с учета
Поставлен на учет
Снят с учета
Адрес постоянного места жительства
Приложение 5
к Правилам выдачи
удостоверений охотника,
рыбака и егеря
Форма
Журнал регистрации удостоверений охотника
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование филиала или представительства республиканской ассоциации
общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) охотника
Адрес постоянного места жительства
Номер удостоверения охотника
Дата регистрации
Подпись ответственного лица
1
2
3
4
5
6
Руководитель филиала или представительства __________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
место печати, дата "__" _____________ 20 __ года

Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері, сондай-ақ "1414", 8-800-080-7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастығы _____________________________________________________ (филиал немесе өкілдік) № _____аңшылың есепке алу карточкасы
Тегі ____________________________________________________
Аты___________ Әкесінің аты (бар болған жағдайда) ___________
Туылған күні _____ жылғы "__"____________
Жеке басын куәландыратын құжаттың деректері ______________
Үйінің мекенжайы, телефоны_______________________________
Аңшы өтілі _____________ жылдан бастап.
Аңшы өтілі _____________ жылдан бастап.
№__________аңшы куәлiгi 20 __ жылғы "____"________берiлдi.
Аңшылық минимумын тапсырғаны туралы белгі ____________________________
Берген адамның қолы және мөр _____________________ / _________________
Ерекше белгілер
1.Сұқпа суық қарудың бар-жоғы туралы мәлiметтер
Түрі
Шығарылған жылы
Нөмірі
Ерекше белгілері
Есепке алынған күні
Есептен шығарылған күні
2.Аңшылық иттерді, аушы жыртқыш құстарды тіркеу
Түрі, тұқымы, түсі, таңбаның, сақинаның, микрочиптің нөмірі
Туылған жылы
Иттің ветеринариялық паспорты, аушы жыртқыш құстың паспорты
Итті аң аулауға жіберу туралы белгі, аушы жыртқыш құсты ұстау мерзімі
Есепке алынған күні
Есептен шығарылған күні
Есепке алынғаны және есептен шығарылғаны туралы белгі
Есепке алынды
Есептен шығарылды
Тұрақты тұратын жерінің мекенжайы
Аңшы, балықшы және қорықшы
куәлiктерін беру қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Аңшы куәлiктерін тіркеу журналы_______________________________________
____________________________________________________________________
(аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің
республикалық қауымдастығы филиалының немесе өкілдігінің атауы)
Аңшының тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)
Тұрақты тұратын жерiнiң мекенжайы
Аңшы куәлiгiнiң нөмiрi
Тіркелген күні
Жауапты адамның қолы
1
2
3
4
5
6
Филиалдың немесе өкілдіктің басшысы _________________________________
____________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны 20 __ жылғы "___" _________ (бар жағдайда)