Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды
Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2020 года № 20823.
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 23.11.2021 № 477 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Таможенный союз, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти страны озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 19.07.2021 № 258 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Правила оказания государственной услуги "Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов", согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) Правила оказания государственной услуги "Предоставление экологической информации", согласно приложению 9 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 19.07.2021 № 258 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.11.2023 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 маусымда № 20823 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 23.11.2021 № 477 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнiмдердi Кеден одағына кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы елдерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
3) күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 19.07.2021 № 258 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "II, III және IV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 19.07.2021 № 258 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.11.2023 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министра энергетики Республики Казахстан, согласно приложению 10 к настоящему приказу.
3. Комитету экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
М. Мирзагалиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового
развития, инноваций и
аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды"
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 17.03.2025 № 66 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней с даты внесения изменения и (или) дополнения в настоящие Правила, актуализирует их и направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр.

2. Осы бұйрықтың 10-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау Комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекетік тіркелген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі берілген тармақтың 1) және 2) тармақшаларында қарастырылған іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының энергетика вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи ресурстар министрі
М. Мирзагалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 бұйрығына
1-қосымша
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 17.03.2025 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министірлігі, осы Қағидаларға өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды өзектендіреді және электрондық үкіметтің ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
для получения лицензии с приложением:
услугодатель проверяет на полноту заполнения электронной формы сведений на соответствие квалификационным требованиям к лицензируемому виду деятельности в области охраны окружающей среды по их подвидам утвержденным приказом исполняющего обязанности Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 179 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32716) (далее – Квалификационные требования), в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления;
при установлении неполноты заполнения электронной формы сведений, услугодатель отказывает о дальнейшем рассмотрении заявлений согласно пункту 8 приложения 6 к настоящим Правилам;
при установлении полноты заполнения электронной формы сведений, услугодатель направляет документы в территориальное подразделение для проведения проверки на соответствие Квалификационным требованиям.
Со дня получения документов от услугодателя, территориальным подразделением в течение 5 (пяти) рабочих дней осуществляется проверка представленных документов на соответствие Квалификационным требованиям и действующему законодательству Республики Казахстан и представление заключения по ее итогам;
услугодатель после получения заключения от территориального подразделения подготавливает в течение 2 (двух) рабочих дней лицензию с приложением, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги на основании заключения территориального подразделения;
при получении заключения мотивированного отказа от территориального подразделения, услугодатель направляет уведомление услугополучателю о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.
Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
переоформление рассматривается в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления заявления от услугоплучателя;
услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов, указанных в пункте 7 приложения 6 к настоящим Правилам;
при установлении неполноты представленных документов, услугодатель подготавливает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления пункту 8 приложения 6 к настоящим Правилам;

2-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қол жетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келесімін алу бөлігінде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтер және төлемді растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет шлюзі арқылы алады.
Лицензияны қосымшасымен алу үшін:
көрсетілетін қызметті беруші, өтініштің тіркелген күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мәліметтер нысанының толық толтырғандығын Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы лицензияланатын қызмет түрі бойынша біліктілік талаптарын олардың кіші түрлері бойынша бекіту туралы" 2023 жылғы 6 маусымдағы № 179 бұйрығының талаптарына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 маусымда № 32716 болып тіркелді) (бұдан әрі - Біліктілік талаптары) сәйкес тексереді;
мәліметтер нысаны толық емес толтырылғандығы анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жауапты осы Қағидалардың 6-қосымшасының 8 тармақшасына сәйкес береді;
мәліметтер нысанының толық толтырылғандығы анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша аумақтық бөлімшенің өтініш берушінің Біліктілік талаптарына сәйкестігін тексеру үшін жолдайды;
көрсетілетін қызметті берушіден құжаттарды алған күннен бастап, аумақтық бөлім 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды Біліктілік талаптарына және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігін тексереді және оның нәтижелері туралы қорытынды ұсынады;
көрсетілетін қызметті беруші аумақтық бөлімнен қорытынды алғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде, қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындау және қызметтер көрсетуге лицензияны қосымшасымен, не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды дайындайды;
аумақтық бөлімшеден дәлелді бас тартудың қорытындысын алған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әкімшілік-рәсімдік-процестік кодексінің 73 - бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі алдын ала шешім туралы хабарламаны, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен көрсетілетін орнын қызметті алушыға жібереді.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде лицензияны қосымшасымен қайта ресімдеу қаралады;
көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 6-қосымшаның 8 тармақшасына сәйкес ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты береді;

при установлении полноты представленных документов исполнитель рассматривает их на соответствие пункта 3 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подготавливает решение.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий и бездействий услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
5. Для обжалования решений, действий и бездействий услугодателя по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается в центральный государственный орган услугодателя по адресу, указанному в пункте 6 приложения 6 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона, подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
при продлении срока по рассмотрению жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока сообщает в электронной форме заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
6. В случаях несогласия с результатами решения услугодателя услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
7. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.

ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші оларды "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 33 бабының 3 тармағына сәйкестігін қарастырады және шешім дайындайды.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және оларды лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысты шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
5. Көрсетілетін қызметті берушінің және оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысты шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін, осы Қағиданың 6-қосымшаның 6-тармағында көрсетілген орталық органының мекенжайы бойынша жіберіледі.
Шағымды портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" жіберген кезде, Өтінім туралы ақпарат қолжетімді, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінімді өңдеу барысында (жеткізу белгісі, тіркеу, орындау, қарау туралы жауап немесе қарауға қабылдаудан бас тарту туралы) жаңартылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шығымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға жатады:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін қызметті беруші тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Қазақстан Республикасының Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау жөнінде өкілетті берілген лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы электрондық нысанда хабарлайды.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің шешімі нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Заңның 4-бабының 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
7. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді ұсынудың бірыңғай байланыс орталығы арқылы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.

8. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на выполнение работ и оказание
услуг в области охраны
окружающей среды"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии с приложением
________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию с приложением на осуществление
_________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес местожительства физического лица ____________________________
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания)
Электронная почта ________________________________________________
Телефоны ________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/ здания (стационарного помещения)
Прилагается _____ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них,
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче лицензии с приложением;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного
доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при выдаче лицензии с приложением;
Физическое лицо _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "____" ______________ 20 года
Место для электронной цифровой подписи
Приложение 2
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на выполнение работ и оказание
услуг в области охраны
окружающей среды"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии с приложением
__________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу выдать лицензию c приложением на осуществление
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать полное наименование подвида деятельности)
Адрес юридического лица
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица, область, город,
район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка),
адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
_________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них, может быть направлена любая информация по вопросам
выдачи или отказа в выдаче лицензии с приложением;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии с приложением.
Настоящим подтверждаю, что несу ответственность в соответствии
с законодательством Республики Казахстан за достоверность представляемой
(заполненной) мной информации.
Руководитель _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "____" ______________ 20 года
Место для электронной цифровой подписи
Приложение 3
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на выполнение работ и оказание
услуг в области охраны
окружающей среды"
Форма
Сведения о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды
1. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию для объектов I категории для физических лиц:
1) Соответствующего высшего образования в области охраны окружающей среды;
2) практического опыта работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет;
3) аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории;

8. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары: бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтер
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Лицензияны қосымшасымен алуға арналған жеке тұлғаның өтініші
________________________________________________________________________
лицензиардың толық атауы);
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________;
(қызметтің түрі және (немесе) қызметтің кіші түрінің (лері) толық атауы көрсетілсін)
_________________________________________________________________;
жүзеге асыруға лицензияны қосымшасымен қағаз тасығышта
_________________________________________________________________;
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) беруіңізді сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекен-жайы
_________________________________________________________________;
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________;
Телефондары _________________________________________________;
Факс ________________________________________________________;
Банк шоты ___________________________________________________;
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
__________________________________________________________________;
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы ___;
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) __________________________;
_____парақ қоса беріледі;
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны қосымшамен беру немесе беруден
бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің;
лицензияланатын кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып;
табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны қосымшасымен;
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын;
қол жетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді;
Жеке тұлға ___________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы ______ "____"
Электрондық цифрлық қолтаңба орны
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтер
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Лицензияны қосымшасымен алуға арналған заңды тұлғаның өтініші
_____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы);
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (соның ішінде шетелдік заңды тұлға), заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі) _________________________________________________;
(қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы көрсетiлсiн)
________________________________________________________.
Заңды тұлғаның мекен-жайы ______________________________________;
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі);
Электрондық пошта __________________________________________________;
Телефондары ________________________________________________________;
Факс _______________________________________________________________;
Банк шоты __________________________________________________________;
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жері);
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы___________________________________________________________;
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі) ______ парақ қоса беріледі.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны қосымшасымен беру немесе беруден бас тарту;
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің;
лицензияланатын кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны қосымшасымен беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қол жетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Осымен өзіммен (толтырылған) ұсынылған ақпаратты Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес жауапкершілік артуыма келісім беремін.
Басшы ________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "__" ________
Электрондық цифрлық қолтаңба орны
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтер
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
3-қосымша
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысандары
1. I санаттағы объектілер үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау жөніндегі қызмет жеке тұлғалар үшін;
1) қоршаған ортаны қорғау саласындағы тиісті жоғары білім;
2) қоршаған ортаны қорғау саласындағы кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі;
3) аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт;

4) программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду.
2. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию для объектов I категории для юридических лиц:
1) Наличие у руководителя заявителя высшего или среднего образование (общее среднее образование, техническое и профессиональное образование);
2) не менее двух специалистов, работающих в штате данного юридического лица, имеющих соответствующее высшее образование по профилю с практическим опытом работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет;
3) аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории;
4) программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду.
3. К деятельности по переработке, обезвреживанию, утилизации и уничтожению опасных отходов:
1) наличие в штате эколога (высшее или среднее образование), имеющего практического опыта работы в области охраны окружающей среды не менее одного года;
2) наличие в собственности или аренде у собственника производственного объекта (здания, строения, сооружения, помещения и/или полигона опасных отходов) предназначенного для переработки, обезвреживания, утилизации и (или) уничтожения опасных отходов (в административно-территориальной единице – области, городе республиканского значения или столице, где производятся прием и операции по управлению опасными отходами);
3) наличие в собственности у собственника производственного комплекса (установки, оборудования и/или транспорта), указанного в заключении государственной экологической экспертизы или комплексном экологическом разрешении для операций переработки, обезвреживания, утилизации и (или) уничтожения опасных отходов;
4) соответствующего виду деятельности заявителя экологического разрешение и (или) государственная экологическая экспертиза;
5) страховой полис по обязательному экологическому страхованию;
6) транспорт предприятия и (или) арендованное транспортное средство управляющего опасными отходами, занятый их перевозкой оборудуется global positioning system устройством (трекер).
Приложение 4
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на выполнение работ и оказание
услуг в области охраны
окружающей среды"
Форма
Заявление физического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
_________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу переоформить лицензию с приложением
№________ от "___" _________ 20 ___ года, выданную(ое)(ых)
__________________________________________________________________
(номер лицензии с приложением, дата выдачи, наименование лицензиара ___
На осуществление __________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование подвида деятельности) и по следующим основаниям)
(укажите в соответствующей ячейке Х):
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического
лица-лицензиата
__________________________________________________________________;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата,
изменении его наименования или юридического адреса
__________________________________________________________________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата
__________________________________________________________________;

4) қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешені.
2. I санаттағы объектілер үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау жөніндегі қызметке заңды тұлғалар үшін;
1) өтініш берушінің басшысында жоғары немесе орта арнаулы білімінің болуы;
2) осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін, қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, профилі бойынша тиісті жоғары білімі кем дегенде екі маманның болуы;
3) аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт;
4) қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен.
3. Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою жөніндегі қызметке жеке және заңды тұлғалар үшін;
1. штатында экологтың (білімі бойынша) қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде бір жыл практикалық жұмыс тәжірибесінің болуы;
2. меншік иесінде қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою үшін арналған (әкімшілік-аумақтық бірлікте – қауіпті қалдықтарды басқару бойынша қабылдау және операциялар жүргізілетін облыста, республикалық маңызы бар қалада немесе астанада) өндірістік объектінің (үйдің, құрылыстың, ғимараттың, үй-жайдың және/немесе қауіпті қалдықтар полигонының) болуы;
3. меншік иесінің меншігінде қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою операциялары үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысында немесе кешенді экологиялық рұқсатта көрсетілген өндірістік кешеннің (қондырғының, жабдықтың және/немесе көліктің) толық тізбесінің болуы;
4) өтініш берушінің заңнамаға сәйкес мемлекеттік экологиялық сараптамасы немесе экологиялық рұқсаттың болуы;
5) міндетті экологиялық сақтандыру жөніндегі сақтандыру полисі;
6. қауіпті қалдықтарды басқаратын кәсіпорынның оларды тасымалдаумен айналысатын көлігі global positioning system құрылғысымен (трекер) жабдықталады.
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтер
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған жеке тұлғаның өтінші
_____________________________________________________________;
(лицензиардың толық атауы) ____________________________________;
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________;
(қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы) _________________________________________ ;
жүзеге асыруға 20 жылғы ______ "__" №, берілген, (лицензияны қосымшасымен(лардың)
нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны қосымшасымен(ларды) берген лицензиардың атауы):
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) өзгеруі;
2) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы өзгеруі;
3) дара кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның заңды мекенжайы өзгеруі;

4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу "разрешения,
выдаваемые на объекты", вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях,
если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты"
или для приложений к лицензии с указанием объектов
__________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
__________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности
__________________________________________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности
__________________________________________________________________;
Электронная почта _________________________________________________;
Телефоны _________________________________________________________;
Факс _____________________________________________________________;
Банковский счет ___________________________________________________;
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами и на них, может быть направлена любая информация по вопросам
выдачи или отказа в выдаче лицензии с приложением; заявителю не запрещено судом
заниматься лицензируемым подвидом деятельности; все прилагаемые документы
соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель _________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "__" _______ 20 года
Место для электронной цифровой подписи
Приложение 5
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на выполнение работ и оказание
услуг в области охраны
окружающей среды"
Форма
Заявление юридического лица для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
__________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационным номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица)
Прошу переоформить лицензию с приложением
№________ от "___" _________ 20 ___ года,
выданную(ое)(ых) __________________________________________________
(номер лицензии с приложением, дата выдачи, наименование лицензиара___
На осуществление __________________________________________________
__________________________________________________________________
(полное наименование подвида деятельности) и по следующим основаниям)
(укажите в соответствующей ячейке Х):
1) реорганизация юридического лица-лицензиата в соответствии с порядком,
определенным статьей 34 Закона путем (укажите в соответствующей ячейке Х):
слияния ___________________________________________________________;
преобразования ____________________________________________________;
присоединения _____________________________________________________;
выделения _________________________________________________________;
разделения
2) изменение наименования юридического лица-лицензиата
__________________________________________________________________;
3) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата
__________________________________________________________________;

4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы".
Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге
"объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны иеліктен шығаруы ____________________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияға қосымшалар үшін объектілерді көрсете отырып, объект нақты
көшірілмей оның орналасқан жерінің мекен-жайы өзгеруі ______________________________________________________________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда
____________________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ________________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі __________________________;
негіз(дер) бойынша қайта ресімдеуіңізді сұраймын. Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекен-жайы
__________________________________________________;
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________;
Телефондары __________________________________________________;
Факс __________________________________________________________;
Банк шоты _____________________________________________________;
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері).
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекен-жайы
______________________________________________________;
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар нөмірі) __________ парақ қоса беріледі.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны қосымшасымен беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады;
өтініш беруші лицензияны қосымшасымен беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қол жетімділігі
шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Жеке тұлға _____________________________________________________;
(қолы) (тегi, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы ________ "__"
Электрондық цифрлық қолтаңба орны
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтер
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге арналған заңды тұлғаның өтініші
_______________________________________________________________________:
(лицензиардың толық атауы)
_______________________________________________________________________;
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның), заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру
нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі) _________________________________;
жүзеге асыруға (қызметтің кіші түрінің(-лері) толық атауы) 20___ жылғы "___" _____________ № ____________ берілген, (лицензияны
қосымшасымен(лардың) нөмірі(лері), берілген күні, лицензияны қосымшасымен(ларды) берген лицензиардың атауы) лицензияны қосымшасымен
(керектің асты сызылсын) қағаз тасығышта _________________________________________________________;
(лицензияны қағаз тасығышта алу қажет болған жағдайда Х белгісін қою керек) мынадай (тиісті жолға Х қою қажет): 1) заңды тұлға-лицензиат
РХТ заңының 34-бабында айқындалған тәртіпке сәйкес (тиісті жолға Х қою қажет):
бірігу ___________________________________________________________;
қайта құру ______________________________________________________;
қосылу _________________________________________________________;
бөліп шығару ___________________________________________________;
бөліну ____________________________________________ жолымен қайта ұйымдастырылуы;
2) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі __________________________;
3) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі ______________;

4) отчуждение лицензиатом лицензии, выданной по классу разрешения,
выдаваемые на объекты, вместе с объектом в пользу третьих лиц в случаях,
если отчуждаемость лицензии предусмотрена приложением 1 к Закону
__________________________________________________________________;
5) изменение адреса места нахождения объекта без его физического перемещения
для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты или
для приложений к лицензии с указанием объектов
__________________________________________________________________;
6) наличие требования о переоформлении в законах Республики Казахстан
__________________________________________________________________;
7) изменение наименования вида деятельности
__________________________________________________________________;
8) изменение наименования подвида деятельности
__________________________________________________________________;
Адрес юридического лица ___________________________________________;
(страна – для иностранного юридического лица, почтовый индекс, область,
город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________;
Телефоны _________________________________________________________;
Факс _____________________________________________________________;
Банковский счет ___________________________________________________;
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________.
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них, может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии
и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом
деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных
системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель_________________________________________________________;
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: " " 20 года
Место для электронной цифровой подписи
Приложение 6
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на выполнение работ и оказание
услуг в области охраны
окружающей среды"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды"
Наименование подвидов государственной услуги:
Природоохранное проектирование, нормирование для объектов I категории;
Переработка, обезвреживание, утилизация и (или) уничтожение опасных отходов;
Переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии.
1
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Все подвиды государственной услуги предоставляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления услугодателем: выдача лицензии с приложением не позднее 10 (десяти) рабочих дней;
переоформление лицензии с приложением - в течении 3 (трех) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная.
5
Размер оплаты, взимаемый с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга для услугополучателей оказывается на платной основе.
Лицензионный сбор за выдачу лицензии, переоформление лицензии осуществляется в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет: выдача лицензии - 50 месячных расчетных показателей (далее - МРП); переоформление лицензии составляет 10 % от ставки при выдаче лицензии.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства".
6
График работы услугодателя и объектов информации

4) егер лицензияның иеліктен шығарылатындығы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына 1-қосымшада
көзделген жағдайларда, лицензиат үшінші тұлғалардың пайдасына объектімен бірге "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген
лицензияны иеліктен шығаруы _______________________________________________________;
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" сыныбы бойынша берілген лицензияны қосымшасымен объектілерді көрсете отырып, объект нақты
көшірілмей оның орналасқан жерінің мекен-жайы өзгеруі ______________;
6) Қазақстан Республикасының заңдарында қайта ресімдеу туралы талап болған жағдайларда
_________________________________________________;
7) қызмет түрінің атауы өзгеруі ___________________________________;
8) қызметтің кіші түрінің атауы өзгеруі _____________________________;
негіздер бойынша қайта ресімдеуіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекен-жайы ______________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік қатысуымен заңды тұлға үшін-елі, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді-мекені, көше
атауы, үй/ ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта _____________________________________________;
Телефондары ___________________________________________________;
Факс __________________________________________________________;
Банк шоты _____________________________________________________;
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекен-
Жайы _________________________________________________________;
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді-мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі ______ парақ қоса беріледі.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны қосымшасымен беру немесе
беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын кіші түрімен
айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы
расталады; өтініш беруші лицензияны қосымшасымен беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қол
жетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы_________________________________________________________;
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы ________ "__"
Электрондық цифрлық қолтаңба орны
"Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы жұмыстарды
орындауға және қызметтер
көрсетуге лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
6-қосымша
"Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет талабы
Барлық кіші түрлері үшін:
I санаттағы объектілер үшін табиғат қорғауға қатысты жобалау, нормалау жөніндегі қызметі.
Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою жөніндегі қызметі.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу.
1
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті.
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну жолдары
"Электрондық үкіметтің" www.egov.kz, веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді тіркеген сәттен бастап:
лицензияны қосымшасымен беру 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
лицензияны қосымшасымен қайта ресімдеу - 3 (үш) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электронды.
5
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызмет алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензияны беруге және лицензияны қайта ресімдеуге лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (бұдан әрі - Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Кодексінің 554-бабына сәйкес жүзеге асырылады:
лицензия беруге - 50 айлық есептік көрсеткішті;
лицензияны қайта ресімдеуге - лицензияны беру кезіндегі мөлшерлемеден 10 %-ды құрайды:
лицензияға қосымшаны беруге және қайта ресімдеуге лицензиялық алым алынбайды;
төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ "электрондық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
6
Жұмыс кестесі

Ежедневно с 9:00 до 18:30, кроме выходных и праздничных дней. Выходные дни: суббота и воскресенье.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
7
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ, подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного Правительства".
Для получения лицензии с приложением;
заявление физического лица в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя;
заявление юридического лица в электронном виде, электронной цифровой подписью услугополучателя;
электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по выполнению работ и оказанию услуг в области охраны окружающей среды;
для переоформления лицензии c приложением:
заявление физического по форме, электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью услугополучателя;
заявление юридического лица в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя.
8
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) занятие видом деятельности запрещено для услугополучателя в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
2) несоответствие Квалификационным требованиям;

Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 18:30 дейін.
Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
7
Көрсетілетін қызметті алушыға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны қосымшасымен алу үшін жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны қосымшасымен алу үшін заңды тұлғаның өтініші.
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет, қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету бойынша қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтердің электрондық нысаны:
лицензияны қосымшасымен қайта ресімдеу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны қосымшасымен қайта ресімдеу үшін жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы лицензияны қосымшасымен қайта ресімдеу үшін заңды тұлғаның өтініші.
8
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады.
1) қызметті алушыға осы қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңының 32-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес тыйым салынуы;
2) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушы "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы лицензияланатын қызмет түрі бойынша біліктілік талаптарын олардың кіші түрлері бойынша бекіту туралы" 2023 жылғы 6 маусымдағы № 179 бұйрығының талаптарына (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 маусымда № 32716 болып тіркелді) сай келмеуі;

3) не внесен лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
6) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Приложение 2
к приказу Министра экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию
Республики Казахстан из государств, не являющихся членами
Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории
Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 17.03.2025 № 66 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
3. Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в течение 3 (трех) рабочих дней с даты внесения изменения и (или) дополнения в настоящие Правила, актуализирует их и направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр.

3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірген қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот үкімінің болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы;
6) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
7) Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қол жетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы.
Қазақстан Республикасы
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 бұйрығына
2-қосымша
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 17.03.2025 № 66 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1."Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің осы Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) "Мемлекеттік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
3. Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министірлігі, осы Қағидаларға өзгеріс және (немесе) толықтыру енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды өзектендіреді және электрондық үкіметтің ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства" в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Для получения лицензии с приложением:
услугодатель проверяет на полноту заполнения электронной формы сведений на соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074, опубликован 12 июня 2015 году) (далее – Квалификационные требования), в течении 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления;
при установлении неполноты заполнения электронной формы сведений, услугодатель отказывает о дальнейшем рассмотрении заявлений согласно пункту 9 приложения 3 к настоящим Правилам;
при установлении полноты заполнения электронной формы сведений, услугодатель рассматривает в течение 4 (четырех) рабочих дней на соответствия Квалификационным требованиям;
при соответствии услугополучателя Квалификационным требованиям, услугодатель подготавливает лицензию на ввоз на территорию Республики Казахстан, из стран не являющихся Евразийского экономического союза согласно лимитам (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период соответствующий год, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции в течение 1 (одного) рабочего дня;
при несоответствии услугополучателя Квалификационным требованиям, услугодатель направляет уведомление услугополучателю о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить позицию по предварительному решению, согласно статье 73 Административного процедурно-процессуального Кодекса Республики Казахстан.

2-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі
3. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қол жетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келесімін алу бөлігінде көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтер және төлемді растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет шлюзі арқылы алады.
лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
көрсетілетін қызметті беруші, өтініштің тіркелген күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде мәліметтер нысанының толық толтырғандығын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығы "Тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялауға қойылатын біліктілік талаптарын, оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесін, лицензия алуға өтінімді және (немесе) лицензияға қосымшаны, нысандарды бекіту туралы" бұйрығы. лицензиялар және (немесе) лицензияға қосымшалар "(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда Әділет құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған)" (бұдан әрі - Біліктілік талаптары) сәйкес тексереді;
мәліметтер нысаны толық емес толтырылғандығы анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы жауап береді;
ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда, орындаушы 4 (төрт) жұмыс күні ішінде Біліктілік талаптарына сәйкестігін қарайды;
озонды бұзатын заттарды және құрамында озонды бұзатын заттар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру егер қызметті алушы талаптарға сәйкес келсе, онда орындаушы тиісті жылдың ішінде озон қабатын бұзатын заттарды тұтынудың лимиттеріне (квоталарына) сәйкес Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге озон қабатын бұзатын заттар мен олардан жасалған өнімдерді әкетуге лицензиясын мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайындайды;
Сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап дайындайды және Қазақстан Республикасы Әкімшілік-рәсімдік-процестік кодексінің 73 - бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі алдын ала шешім туралы хабарламаны, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен көрсетілетін орнын қызметті алушыға жібереді.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий и бездействия услугодателя и вопросам оказания государственных услуг
5. Для обжалования решений, действий и бездействий услугодателя по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается в центральный государственный орган услугодателя по адресу, указанному в пункте 7 приложения 3 к настоящим Правилам.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
6. В случаях несогласия с результатами решения услугодателя услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
7. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
8. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1 к Правилам
государственной услуги
"Выдача лицензии на ввоз
на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза, и (или)
вывоза с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции"
Заявление о выдаче лицензии на вывоз с территории Республики Казахстан
в государства, не являющиеся членами Евразийского экономического союза
озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі.
4. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысты шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына осы Қағиданың 3-қосымшасының 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға жатады:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
5. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабының 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
6. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді ұсынудың бірыңғай байланыс орталығы арқылы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
7. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары: бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше болып
табылмайтын мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерге Қазақстан Республикасының аумағынан шығаруға лицензия беру туралы өтініш

1. Заявление №
2. Период действия с " " 20.. года по " " 20.. год |
3. Тип лицензии
ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (в случае наличии)
Должность
Телефон
Место для электронной цифровой подписи,
дата
19. В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного доступа, необходимых для оказания государственной услуги
Приложение
к заявлению для получения
лицензии на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза, и (или)
вывоза с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
Всего листов_____, лист №
18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Подпись
Дата
Приложение 2
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза, и (или)
вывоза с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции"
Заявление о выдаче лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан
из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза
озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
1. Заявление №
2. Период действия с " " 20.. года по " " 20.. год |
3. Тип лицензии
ИМПОРТ
4.Контракт
№ от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация

1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі жылы айы күнінен бастап жылы айы күнін қоса алғанда|
3.Лицензия типі
ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт №
5. Өтініш беруші
6. Сатып алушы
7. Жөнелту елі
8. Сатушы ел |
9. Келісімшарт валютасы
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған ел
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына арналған тауар коды және оның сипаттамасы ||
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Лауазымы
Телефоны
электрондық цифрлық қолтаңба орны күні
19. Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін, менің қол жетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше болып
табылмайтын мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру туралы
өтінішке қосымша
Нысан
уәкілетті мемлекеттік органы
жылғы № лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ №
18. Уәкілетті тұлға Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) Лауазымы электрондық цифрлық қолтаңба күні
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше болып
табылмайтын мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге лицензия беру туралы өтініш
1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі жылы айы күнінен бастап жылы айы күнін қоса алғанда|
3. Лицензия типі |ИМПОРТ
4. Келісімшарт №
5. Өтініш беруші |
6. Сатушы
7. Жөнелту елі |
8. Сатушы ел|
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған ел |
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына арналған тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат

17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Место для электронной цифровой подписи,
дата
19. В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных ограниченного доступа, необходимых для оказания государственной услуги
Приложение
к заявлению для получения
лицензии на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза, и (или)
вывоза с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции
Уполномоченный орган
Приложение к лицензии № от
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица
измерения
стоимость
Всего листов ______, лист №
18. Уполномоченное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Подпись
Дата
Приложение 3
к Правилам государственной
услуги "Выдача лицензии
на ввоз на территорию
Республики Казахстан
из государств, не являющихся
членами Евразийского
экономического союза, и (или)
вывоза с территории
Республики Казахстан
в эти государства
озоноразрушающих веществ
и содержащей их продукции"
Перечень основных требований государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции"
1
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления услугодателем:
выдача лицензии не позднее 8 (восьми) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной
Электронная.
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия на ввоз на территорию Республики Казахстан, из стран не являющихся Евразийского экономического союза согласно лимитам (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период соответствующий год, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего требования государственной услуги. Форма оказание электронная (полностью электронная).
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе услугополучателям.

17. Лицензия беру үшін негіз
18. Өтініш берушінің уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефоны
электрондық цифрлық қолтаңба орны күні
19. Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін, менің қол жетімділігі шектеулі дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісім беремін
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше болып
табылмайтын мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру туралы
өтінішке қосымша
Нысан
уәкілетті мемлекеттік органы
жылғы № лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ №
18. Уәкілетті тұлға
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
электрондық цифрлық қолтаңба күні
Озонды бұзатын заттарды және
құрамында олар бар өнімдерді
Еуразиялық экономикалық
одаққа мүше болып
табылмайтын мемлекеттерден
Қазақстан Республикасының
аумағына әкелуге және (немесе)
Қазақстан Республикасының
аумағынан осы мемлекеттерге
әкетуге лицензия беру
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
қағидаларына
3-қосымша
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет талабы
1
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті.
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну жолдары
"электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, арқылы
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді тіркеген сәттен бастап: лицензия беру - 8 (сегіз) жұмыс күнінен кешіктірмей.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны:
Электронды.
5
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
Тиісті жылдық кезеңіне озонды бұзатын заттарды тұтыну лимиттерін (квоталарын) сәйкес Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру лицензия, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет талабының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Көрсету нысаны электронды (жартылай электронды).
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет көрсетілетін қызмет алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.

Лицензионный сбор за выдачу лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан, из стран не являющихся Евразийского экономического союза согласно лимитам (квот) потребления озоноразрушающих веществ на период соответствующий год, и вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции осуществляется в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) и составляет: выдача лицензии – 10 месячных расчетных показателей;
оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через платежный шлюз "электронного правительства".
7
График работы услугодателя, и объектов информации
Услугодатель ежедневно с 9:00 до 18:30, кроме выходных и праздничных дней.
Выходные дни: суббота и воскресенье.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ, подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства
Для получения лицензии с приложением:
заявление на экспорт отдельных видов товаров в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя;
заявление на импорт отдельных видов товаров в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью услугополучателя;
электронная копия договора (контракта) об оказании посреднических услуг (в случае, если в качестве заявителя выступает посредник);
электронная копия сертификата соответствия или письменное уведомление изготовителя (производителя) о том, что произведенные им озоноразрушающие вещества и (или) продукция, содержащая озоноразрушающие вещества, отвечают требованиям документов, в соответствии с которым они изготавливаются;
электронная копия действующего страхового полиса страхования грузов либо иного документа, предусмотренного законодательством государства-члена Союза, подтверждающего обеспечение заявителем, осуществляющим ввоз озоноразрушающих веществ и (или) продукции, содержащей озоноразрушающие вещества, гарантий в случае причинения ущерба здоровью человека и окружающей среде;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении восстановления озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если восстановление будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить восстановление озоноразрушающих веществ, установки, соответствующей установленным требованиям;
в случае ввоза утилизированных и (или) рециркулированных озоноразрушающих веществ электронная копия договора (контракта) с организацией об осуществлении уничтожения озоноразрушающих веществ (представляется в случае, если уничтожение будет осуществляться не заявителем) и подтверждение наличия у организации, которая планирует осуществить уничтожение озоноразрушающих веществ, установки для уничтожения, соответствующей технологиям уничтожения озоноразрушающих веществ, одобренным Решениями Сторон Монреальского протокола;
в случае ввоза озоноразрушающих веществ для использования в качестве сырья электронная копия письма заявителя, подтверждающее использование озоноразрушающих веществ исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ, либо копию договора (контракта) с организацией, которая будет использовать озоноразрушающие вещества исключительно в качестве сырья для производства озонобезопасных химических веществ;
электронная копия сведений, подтверждающих, что перемещение озоноразрушающих веществ осуществляется в таре многократного использования, в случае, если законодательством государства-члена Союза установлен запрет на ввоз (вывоз) озоноразрушающих веществ в таре однократного использования.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беруге лицензиялық алым "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының Салық Кодексінің 554-бабына сәйкес жүзеге асырылады және лицензия беруге - 10 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
төлем екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің төлем шлюзі" арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 18:30 дейін.
Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Көрсетілетін қызметті алушыға жүгінген кезде мемлекеттік кызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тауарлардың жеке түрлерін экспортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет тауарлардың жеке түрлерін импортқа шығаруға лицензия беру туралы өтініш;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы төлеуді есептемегенде түбіртектің электрондық көшірмесі;
делдалдық қызмет көрсету туралы (егер тапсырыс беруші ретінде делдал әрекет етсе) шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
әзірлеушінің (өндірушінің), ол шығарған озон қабатын бұзатын заттардың немесе оларды құрайтын өнімдердің оларға сәйкес әзірленетін құжаттардың талаптарына сәйкес келетіні туралы сәйкестік сертификатының және (немесе) жазбаша хабарламасының электрондық көшірмесі;
адамның денсаулығы мен қоршаған ортаға зиян келтіретін жағдайда, озон қабатын бұзатын заттардың және оларды құрайтын өнімдерді әкелуді жүзеге асыратын өтініш берушінің қолданыстағы сақтандыру полисінің немесе Одаққа мүше мемлекет заңнамасында көзделген өзге де кепілдіктерін қамтамасыз етуін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыру туралы (егер қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды қалпына келтіруді жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда белгіленген тиісті талаптарға сәйкес келетін қондырғының болуын растау;
кәдеге жаратылған және (немесе) қайта айналысқа түскен озон қабатын бұзатын заттар әкелінген жағдайда озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыру туралы (қалпына келтіруді өтініш беруші жүзеге асырмаған жағдайда ұсынылады) ұйыммен жасасқан шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі және озон қабатын бұзатын заттарды жоюды жүзеге асыруды жоспарлаған ұйымда Монреаль хаттамасы Тараптарының шешімдерімен мақұлданған озон қабатын бұзатын заттарды жою технологияларына сай келетін қондырғының бар болуын растау;
озон қабатын бұзатын заттардың шикізат ретінде пайдалану үшін әкелу мақсатында озон қабатын бұзатын заттарды озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде ғана пайдаланатынын растайтын өтініш берушінің электрондық хаты немесе озон қабатын бұзатын заттардың озон қауіпсіз химиялық заттарын өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын ұйыммен шарттың электрондық көшірмесі;
егер Одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында озон қабатын бұзатын заттардың бір рет пайдалану ыдысында әкелуге (әкетуге) тыйым салу белгіленген жағдайда озон қабатын бұзатын заттардың бірнеше рет пайдалану ыдысында тасымалданатынын растайтын мәліметтердің электрондық нысаны.
9
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту негіздемесі мыналар болып табылады

1) занятие видом деятельности запрещено для услугополучателя в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 32 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях";
2) не внесен лицензионный сбор;
3) услугополучатель не соответствует Квалификационным требованиям;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении заявляемым видом деятельности;
5) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю лицензию;
6) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
7) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Приложение 3
к приказу Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества"
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 19.07.2021 № 258 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
Приложение 4 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду"
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения

1) қызметті алушыға осы қызмет түрімен айналысуға Қазақстан Республикасының "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңының 32-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес тыйым салынуы;
2) лицензиялық алымның төленбеуі;
3) қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізіміндегі актінің тіркеу нөмірі № 11074, 2015 жылдың 12 маусымда Әділет ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланды) біліктілік талаптарына сай келмеуі;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қатысты өтініш білдірген қызмет түрлерімен айналысуға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
5) сот орындаушысының ұсынуы негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға уақытша тыйым салуы;
6) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (ақпараттың) сенімсіздігінің анықталуы;
7) Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қол жетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге көрсетілетін қызметті алушының келісімінің болмауы.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 Бұйрыққа
3-қосымша
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 19.07.2021 № 258 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 бұйрығына
4-қосымша
"Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
Распределение функций и полномочий между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и территориальными подразделениями осуществляется в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 370 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24385) "Об утверждении Распределения функций и полномочий между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и территориальными подразделениями".
3. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
4. Государственная услуга оказывается посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
Комитет в течение 3 (трех) рабочих дней с даты изменения Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет ее в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством Портала заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду" (далее – Перечень).
Наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены в Перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

1. Осы "Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен аумақтық бөлімшелер арасында функциялар мен өкілеттіктерді бөлу "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен аумақтық бөлімшелер арасында функциялар мен өкілеттіктерді бөлуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 370 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24385 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
3. Қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – Портал) көрсетіледі.
Комитет Қағидаларға өзгерістер енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және оны Бірыңғай байланыс-орталығы мен "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына жібереді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
5. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Портал арқылы "Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беріп, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, көрсетілетін қызметті берушінің атауы, мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдері, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі, мемлекеттік қызметті көрсету нысаны, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Тізбеде баяндалған.

6. Сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует заявление с приложенными документами в день его поступления и направляет руководителю услугодателя, руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет на рассмотрение исполнителю услугодателя. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно Перечню и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
При направлении заявления через Портал исполнитель услугодателя проверяет на полноту представленных документов в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления;
в случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
на Портале мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Процедура выдачи заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду осуществляется по следующим последовательным действиям:
в случае установления полноты представленных документов исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня регистрации заявления согласно пункта 10 статьи 72 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) направляет проект отчета о возможных воздействиях в заинтересованные государственные органы посредством Единой системы электронного документооборота государственных органов Республики Казахстан.
Заинтересованные государственные органы посредством Единой системы электронного документооборота государственных органов Республики Казахстан направляют услугодателю свои замечания и предложения к проекту отчета о возможных воздействиях в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты направления услугодателем проекта отчета о возможных воздействиях или устно в ходе проведения общественных слушаний.
По истечении указанного срока замечания и предложения от государственных органов не принимаются.
Замечания и предложения в письменной форме (на бумажных или электронных носителях), полученные от заинтересованных государственных органов, вносятся исполнителем услугодателя в сводную таблицу, которая размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области охраны окружающей среды вместе с заключением по результатам оценки воздействия на окружающую среду.

6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті түскен күні тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысының қарауына жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Өтінішті Портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушы өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды;
Порталда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру рәсімі мынадай дәйекті іс-әрекеттер бойынша жүзеге асырылады:
ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы Қазақстан Республикасының Экология кодекстің (бұдан әрі – Кодекс) 72-бабының 10-тармағына сәйкес өтініш тіркелген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ықтимал әсерлер туралы есептің жобасын мүдделі мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы жібереді.
Мүдделі мемлекеттік органдар Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті берушіге ықтимал әсерлер туралы есеп жобасына өз ескертпелері мен ұсыныстарын көрсетілетін қызметті беруші жіберген және (немесе) орналастырған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде немесе қоғамдық тыңдауларды өткізу барысында ауызша жібереді.
Көрсетілген мерзім өткеннен кейін мемлекеттік органдардан және жұртшылықтан ескертулер мен ұсыныстар қабылданбайды.
Мүдделі мемлекеттік органдардан алынған жазбаша нысандағы (қағаз немесе электрондық жеткізгіштерде) ескертулер мен ұсыныстарды көрсетілетін қызметті берушінің орындаушы қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытындымен бірге қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылатын жиынтық кестеге енгізеді.

При наличии замечаний к проекту отчета о возможных воздействиях услугодатель направляет такие замечания услугополучателю в течение 17 (семнадцати) рабочих дней с даты регистрации заявления на проведение оценки воздействия на окружающую среду. Такие замечания должны быть устранены услугополучателем в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня направления замечаний.
В течение 30 (тридцати) рабочих дней с даты регистрации заявления на проведение оценки воздействия на окружающую среду услугодатель выдает услугополучателю заключение по результатам оценки воздействия на окружающую среду с выводом о допустимости или недопустимости реализации намечаемой деятельности по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Если подписанный протокол общественных слушаний не представлен услугодателю до истечения срока устранения замечаний, выдается заключение по результатам оценки воздействия на окружающую среду с выводом о недопустимости реализации намечаемой деятельности.
Заключение по результатам оценки воздействия на окружающую среду должно быть основано на проекте отчета о возможных воздействиях с учетом его возможной доработки в соответствии с Кодексом, протоколе общественных слушаний, которым установлено отсутствие замечаний и предложений общественности, протоколе заседания экспертной комиссии (при его наличии), а в случае необходимости проведения оценки трансграничных воздействий – на результатах такой оценки.
В случае неустранения мотивированных замечаний услугополучателем, исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня согласно статьи 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Возражения услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его получения.
По результатам заслушивания, услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней принимает решение о подготовке заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду или формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Ықтимал әсерлер туралы есептің жобасына ескертулер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші мұндай ескертулерді көрсетілетін қызметті алушыға қоршаған ортаға әсерді бағалауды жүргізуге өтініш тіркелген күннен бастап 17 (он жеті) жұмыс күні ішінде жібереді. Мұндай ескертулерді бастамашы ескертулер жіберілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жоюы тиіс.
Көрсетілетін қызметті беруші қоршаған ортаға әсерді бағалауды жүргізуге өтініш тіркелген күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көзделіп отырған қызметті іске асыруға жол берілетіндігі немесе жол берілмейтіндігі туралы қорытындымен қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды береді.
Егер қол қойылған қоғамдық тыңдаулар хаттамасы ескертулерді жою мерзімі аяқталғанға дейін көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылмаса, көзделіп отырған қызметті іске асыруға жол берілмейтіндігі туралы қорытындымен қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беріледі.
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды Кодекске сәйкес ықтимал пысықталуын ескере отырып ықтимал әсерлер туралы есептің жобасына, жұртшылықтың ескертулері мен ұсыныстарының жоқтығы белгіленген қоғамдық тыңдаулар хаттамасына, сараптама комиссиясы отырысының хаттамасына (ол болған кезде), ал трансшекаралық әсерлерді бағалау жүргізу қажет болған жағдайда оның нәтижелерінде негізделуге тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы дәлелді ескертулерді жоймаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімді, сондай-ақ тыңдау өткізілетін уақыт пен орын туралы көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті алушының қарсылығын алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті беруші оны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші 5 (бес) жұмыс күні ішінде қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды дайындау туралы шешім қабылдайды немесе көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Осы Қағидалардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" электрондық құжат нысанында, көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сымен жіберіледі.

7. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования действий (бездействий) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
8. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о совершении действий (бездействий) услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу по адресу, указанному в пункте 7 Перечня.
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан услугодателем направляется в орган, рассматривающий жалобу в течение 3 (трех) рабочих дней со дня ее поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу в случае принятия благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Срок рассмотрения жалобы органом, рассматривающим жалобу, составляет 20 (двадцать) рабочих дней со дня поступления жалобы.

7. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
8. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті алушыға әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны туралы белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
Тізбесінің 7-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 4-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жібереді. Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда шағымды қарайтын органға шағымды жібермейді.
Шағымды қарайтын органның шағымды қарау мерзімі шағым түскен күннен бастап 20 (жиырма) жұмыс күнін құрайды.

9. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
10. Оценка трансграничных воздействий, предусмотренная ратифицированными Республикой Казахстан международными договорами, в составе государственной услуги проводится Министерством экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
11. В ходе рассмотрения услугодателем проекта отчета оценки воздействия на окружающую среду при установлении обстоятельств того, что намечаемая деятельность услугополучателя, осуществление которой предусмотрено на территории Республики Казахстан с оказанием существенного негативного трансграничного воздействия на окружающую среду другого государства, процедура рассмотрения проекта отчета оценка воздействия на окружающую среду приостанавливается на 180 календарных дней.
Услугодатель возобновляет рассмотрение проекта отчета оценки воздействия на окружающую среду после получения в трансграничном контексте результатов консультаций с затрагиваемыми сторонами, а также всех замечаний и предложений, представленных заинтересованными органами и общественностью затрагиваемых сторон, в том числе в ходе общественных слушаний, при подготовке отчета о возможных воздействиях.
В случае пропуска срока приостановления рассмотрения проекта отчета оценки воздействия на окружающую среду услугодатель выдает в течение 10 (десяти) рабочих дней услугополучателю мотивированный отказ в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя, на Портале в личном кабинете в форме электронного документа.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
по результатам оценки
воздействия
на окружающую среду"
Форма
В __________________________
(полное наименование
государственного органа)
от _________________________
(полное наименование заявителя)
Адрес ______________________
(индекс, город, район, область,
улица, № дома)
Заявление на проведения оценки воздействия на окружающую среду
Прошу рассмотреть проект отчета о возможных воздействиях
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(указать полное наименование проекта)
и выдать заключение по результатам оценки воздействия на окружающую среду.
Перечень прилагаемых документов:

9. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік- процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес шағымды қарайтын басқа органға немесе сотқа жүгінеді.
4 тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің құрамында Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген трансшекаралық әсерлерді бағалауды Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі жүргізеді.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің қоршаған ортаға әсерді бағалау есебінің жобасын қарауы барысында жүзеге асырылуы Қазақстан Республикасының аумағында көзделген көрсетілетін қызметті алушының көзделіп отырған қызметі басқа мемлекеттің қоршаған ортасына елеулі теріс трансшекаралық әсер ететін мән-жайлар анықталған кезде есеп жобасын қарау рәсімі қоршаған ортаға әсерді бағалау күнтізбелік 180 күнге тоқтатыла тұрады.
Көрсетілетін қызметті беруші трансшекаралық контексте қозғалатын Тараптармен консультациялар нәтижелерін, сондай-ақ қозғалатын Тараптардың мүдделі органдары мен жұртшылығы ұсынған барлық ескертулер мен ұсыныстарды, оның ішінде ықтимал әсерлер туралы есепті дайындау кезінде қоғамдық тыңдаулар барысында алғаннан кейін қоршаған ортаға әсерді бағалау есебінің жобасын қарауды қайта бастайды.
Қоршаған ортаға әсерді бағалау есебінің жобасын қарауды тоқтата тұру мерзімін өткізіп алған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші 10 (он) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында, Порталдағы жеке кабинетте электрондық құжат нысанында дәлелді бас тартуды береді.
"Қоршаған ортаға әсерді бағалау
нәтижелері бойынша
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(толық атауы
мемлекеттік органның атауы)
____________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
Мекен жайы
____________________________
(индекс, қала, аудан,
облыс, көше, үйдің № )
Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды алуға өтініш
Ықтимал әсерлер туралы есеп жобасын қарауды
_________________________________________________________
_________________________________________________________
(жобаның толық атауын көрсету)
және қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытындыны беруді
сұраймын.
Қоса берілген құжаттардың тізбесі:

1) заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду;
для объектов намечаемой деятельности, подлежащих скринингу воздействия:
заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности;
2) проект отчета о возможных воздействиях;
3) сопроводительное письмо с указанием мест, дат и времени начала проведения
общественных слушаний, согласованных с местными исполнительными органами
соответствующих административно-территориальных единиц, или подписанный
протокол соответствующих общественных слушаний, проведенных в соответствии
со статьей 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
в случае трансграничных воздействий:
документ, содержащий информацию о возможных существенных негативных
трансграничных воздействиях намечаемой деятельности на окружающую среду.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, согласно Закона Республики Казахстан
"О персональных данных и их защите"
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Руководитель _______________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"__" __________ 20 год
Место для электронной цифровой подписи
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
по результатам оценки
воздействия
на окружающую среду"
Перечень основных требований к оказанию "Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду"
1
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и его территориальные подразделения
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz
3
Срок оказания государственной услуги
30 (тридцать) рабочих дней со дня регистрации заявления
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение по результатам оценки воздействия на окружающую среду, мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
Услугодатель – ежедневно с 9:00 до 18:30, кроме выходных и праздничных дней. Выходные дни: суббота и воскресенье.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

1) қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы
қорытынды;
әсер ету скринингісіне тиісті көзделіп отырған қызметтің объектілері үшін:
қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және
(немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы
қорытынды;
2) ықтимал әсерлер туралы есеп жобасы;
3) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдарымен келісілген қоғамдық тыңдауларды өткізудің ұсынылатын орындары, күні мен басталу уақыты көрсетілген ілеспе хатты немесе Қазақстан Республикасының Экология кодекстің 73-бабына сәйкес өткізілген тиісті қоғамдық тыңдаулардың қол қойылған хаттамасы ұсынады;
трансшекаралық әсер ету жағдайында:
көзделіп отырған қызметтің қоршаған ортаға ықтимал елеулі теріс трансшекаралық әсері туралы ақпараттан тұратын құжат.
Қазақстан Республикасының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңға сәйкес ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
_________________________________________________________
_________________________________________________________
Басшысы _________________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (бар жағдайда)
"__" 20 жыл
Электрондық цифрлық қолтаңбаға арналған орын
"Қоршаған ортаға әсерді
бағалау нәтижелері бойынша
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы www. egov. kz арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Өтініш тіркелген күннен бастап 30 (отыз) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды, мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші –күн сайын 9:00-ден 18:30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя
Для получения государственной услуги услугополучатель представляет:
на Портал:
1) заявление на выдачу заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронную копию заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействия намечаемой деятельности;
3) электронную копию проекта отчета о возможных воздействиях;
4) электронную копию сопроводительного письма с указанием предлагаемых мест, даты и времени начала проведения общественных слушаний, согласованных с местными исполнительными органами соответствующих административно-территориальных единиц или подписанный протокол соответствующих общественных слушаний, проведенных в соответствии со статьей 73 Экологического кодекса Республики Казахстан;
5) в случае наличия в проекте отчета коммерческой, служебной или иной охраняемой законом тайны, услугополучатель прикладывает заявление, в котором указывает информацию, содержащую в проекте отчета о возможных воздействиях, не подлежащую разглашению, с пояснением, что к какой охраняемой законом тайне относится указанная информация, а также вторую копию проекта отчета о возможных воздействиях, в которой соответствующая информация удалена и заменена на текст "Конфиденциальная информация";
6) в случае трансграничных воздействий, предусмотренных ратифицированными Республикой Казахстан международными договорами:
электронную копию документа, содержащего информацию о возможных существенных негативных трансграничных воздействиях намечаемой деятельности на окружающую среду;
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) неустранение замечаний и предложений, выданных услугодателем в соответствии с пунктом 16 статьи 73, пунктом 14 статьи 74 и с пунктом 1 статьи 76 Экологического кодекса Республики Казахстан.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
по результатам оценки
воздействия
на окружающую среду"
Форма
Наименование уполномоченного органа
Заключение по результатам оценки воздействия на окружающую среду

1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) порталда www. egov. kz.
8
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
Порталға:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық түрдегі қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беруге өтініш;
2) қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытындының электрондық көшірмесі;
3) ықтимал әсерлер туралы есеп жобасының электрондық көшірмесі;
4) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдарымен келісілген қоғамдық тыңдауларды өткізудің ұсынылатын орындары, күні мен басталу уақыты көрсетілген ілеспе хаттың электрондық көшірмесі;
5) есептің жобасында коммерциялық, қызметтік немесе заңмен қорғалатын өзге де құпия болған жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы жария етуге жатпайтын ықтимал әсерлер туралы есептің жобасындағы ақпарат көрсетілген және көрсетілген ақпараттың заңмен қорғалатын қандай құпияға жататыны түсіндірілген өтінішті, сондай-ақ тиісті ақпарат жойылған және "құпия ақпарат" мәтініне ауыстырылған ықтимал әсерлер туралы есеп жобасының екінші көшірмесін қоса береді;
6) Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарда көзделген трансшекаралық әсерлер болған жағдайда:
көзделіп отырған қызметтің қоршаған ортаға ықтимал елеулі теріс трансшекаралық әсері туралы ақпараттан тұратын құжаттың электрондық көшірмесі;
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) Қазақстан Республикасы Экология кодексінің 73-бабының 16-тармағына, 74-бабының 14-тармағына және 76-бабының 1-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушімен берілген ұсыныстар мен ескертулердің жойылмауы.
"Қоршаған ортаға әсерді
бағалау нәтижелері
бойынша қорытынды беру"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Уәкілетті органның атауы
Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды

1. Сведения об инициаторе намечаемой деятельности:
для физического лица: фамилия, имя, отчество (при наличии), адрес места жительства, индивидуальный идентификационный номер, телефон, адрес электронной почты;
для юридического лица: наименование, адрес места нахождения, бизнес-идентификационный номер, данные о первом руководителе, телефон, адрес электронной почты.
2. Описание видов операций, предусмотренных в рамках намечаемой деятельности, и их классификация согласно приложению 1 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее – Экологический кодекс).
3. В случаях внесения в виды деятельности существенных изменений:
описание существенных изменений в виды деятельности и (или) деятельность объектов, в отношении которых ранее была проведена оценка воздействия на окружающую среду (подпункт 3) пункта 1 статьи 65 Экологического кодекса;
описание существенных изменений в виды деятельности и (или) деятельность объектов, в отношении которых ранее было выдано заключение о результатах скрининга воздействий намечаемой деятельности с выводом об отсутствии необходимости проведения оценки воздействия на окружающую среду (подпункт 4) пункта 1 статьи 65 Экологического кодекса.
4. Сведения о документах, подготовленных в ходе оценки воздействия на окружающую среду:
заключение о результатах скрининга воздействий намечаемой деятельности, его дата и номер;
заключение об определении сферы охвата отчета по оценке воздействия на окружающую среду, его дата и номер;
отчет о возможных воздействиях, его наименование, дата и номер его утверждения инициатором намечаемой деятельности;
протокол общественных слушаний, его дата и номер;
протокол повторных общественных слушаний (в случае их проведения), его дата и номер;
протокол заседания экспертной комиссии, его дата и номер.
5. Вывод о возможных существенных воздействиях на окружающую среду при реализации намечаемой деятельности, сведения о характере таких воздействий, а также компонентах природной среды и иных объектах, которые могут быть подвержены таким воздействиям.
6. Основные аргументы и выводы, послужившие основой для вынесения заключения.
7. Информация о проведении общественных слушаний:
1) дата размещения проекта отчета о возможных воздействиях и объявления о проведении общественных слушаний на официальных интернет-ресурсах уполномоченного органа);
2) даты размещения проекта отчета о возможных воздействиях на официальных интернет-ресурсах местных исполнительных органов;
3) наименование газеты (газет), в которой было опубликовано объявление о проведении общественных слушаний на казахском и русском языках, дата выхода номера газеты и его номер;

1. Белгіленген қызметтің бастамашысы туралы мәліметтер:
жеке тұлға үшін: тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), тұрғылықты жерінің мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы;
заңды тұлға үшін: атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, бизнес- сәйкестендіру нөмірі, бірінші басшы туралы деректер, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы.
2. Қазақстан Республикасы Экология кодексінің (бұдан әрі – Экология кодексі) 1-қосымшасына сәйкес көзделіп отырған қызмет шеңберінде көзделген операциялар түрлерінің сипаттамасы және оларды сыныптау.
3. Қызмет түрлеріне елеулі өзгерістер енгізілген жағдайларда:
бұрын қоршаған ортаға әсерді бағалау жүргізілген объектілердің қызмет түрлеріне және (немесе) қызметіне елеулі өзгерістердің сипаттамасы (Экология кодексінің 65-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы;
өздеріне қатысты бұрын көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингінің нәтижелері туралы қорытынды берілген объектілердің қызмет түрлеріне және (немесе) қызметіне қоршаған ортаға әсер етуге бағалау жүргізу қажеттілігінің жоқтығы туралы қорытындымен қоса елеулі өзгерістердің сипаттамасы (Экология кодексінің 65-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы).
4. Қоршаған ортаға әсерді бағалау барысында дайындалған құжаттар туралы мәліметтер:
белгіленген қызметтің әсерін скринингтеу нәтижелері туралы қорытынды, оның күні мен нөмірі;
қоршаған ортаға әсерді бағалау жөніндегі есептің қамту саласын айқындау туралы қорытынды, оның күні мен нөмірі;
ықтимал әсерлер туралы есеп, оның атауы, оны белгіленген қызмет бастамашысының бекіткен күні мен нөмірі;
қоғамдық тыңдаулар хаттамасы, оның күні мен нөмірі; қайта өткізілген қоғамдық тыңдаулар хаттамасы (олар өткізілген жағдайда), оның күні мен нөмірі;
сараптау комиссиясы отырысының хаттамасы, оның күні мен нөмірі.
5. Белгіленген қызметті жүзеге асыру кезінде қоршаған ортаға ықтимал елеулі әсерлер туралы қорытынды, осындай әсерлердің сипаты, сондай-ақ табиғи ортаның компоненттері және осындай әсерлерге ұшырауы мүмкін өзге де объектілер туралы мәліметтер.
6. Қорытынды шығаруға негіз болған негізгі дәлелдер мен тұжырымдар.
7. Қоғамдық тыңдауларды өткізу туралы ақпарат:
1) ықтимал әсерлер туралы есептің жобасын орналастыру күні және уәкілетті органның ресми Интернет-ресурстарында қоғамдық тыңдаулар өткізу туралы хабарландыру);
2) Жергілікті атқарушы органдардың ресми Интернет-ресурстарына ықтимал әсерлер туралы есеп жобасын орналастыру күні;
3) қазақ және орыс тілдерінде қоғамдық тыңдаулар өткізу туралы хабарландыру жарияланған газеттің (газеттердің) атауы, газеттің шыққан күні және оның нөмірі;

4) дата (даты) распространения объявления о проведении общественных слушаний через теле- или радиоканал (каналы);
5) электронный адрес и номер телефона, по которым общественность могла получить дополнительную информацию о намечаемой деятельности, проведении общественных слушаний, а также запросить копии документов, относящихся к намечаемой деятельности;
6) электронный адрес и почтовый адрес уполномоченного органа или его структурных подразделений, по которым общественность могла направлять в письменной или электронной форме свои замечания и предложения к проекту отчета о возможных воздействиях;
7) сведения о процессе проведения общественных слушаний: дата и адрес места их проведения, сведения о наличии видеозаписи общественных слушаний, ее продолжительность;
8) все замечания и предложения общественности к проекту отчета о возможных воздействиях, в том числе полученные в ходе общественных слушаний, и выводы, полученные в результате их рассмотрения.
8. Обобщение информации, полученной в результате консультаций с заинтересованными государственными органами, проведения общественных слушаний, оценки трансграничных воздействий (в случае ее проведения), рассмотрения проекта отчета о возможных воздействиях экспертной комиссией, с пояснением о том, каким образом указанная информация была учтена при вынесении заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду.
9. Условия, при которых реализация намечаемой деятельности признается допустимой:
1) условия охраны окружающей среды, жизни и (или) здоровья людей, соблюдение которых является обязательным для инициатора при реализации намечаемой деятельности, включая этапы проектирования, строительства, реконструкции, эксплуатации, постутилизации объектов и ликвидации последствий при реализации намечаемой деятельности;
2) информация о необходимых мерах, направленных на обеспечение соблюдения условий, указанных в подпункте 1) настоящего пункта, которую уполномоченным государственным органам необходимо учитывать при принятии решений, связанных с намечаемой деятельностью;
3) предельные количественные и качественные показатели эмиссий, физических воздействий на природную среду;
4) предельное количество накопления отходов по их видам;
5) предельное количество захоронения отходов по их видам, если такое захоронение предусмотрено в рамках реализации намечаемой деятельности;
6) в случае установления в отчете о возможных воздействиях необходимости проведения послепроектного анализа: цели, масштабы и сроки его проведения, требования к его содержанию, сроки представления отчетов о послепроектном анализе в уполномоченный орган и, при необходимости, другим государственным органам;

4) теле-немесе радиоарна (арналар)арқылы қоғамдық тыңдаулар өткізу туралы хабарландыруды тарату күні (күні);
5) көзделіп отырған қызмет, қоғамдық тыңдаулар өткізу туралы жұртшылық қосымша ақпарат ала алатын, сондай-ақ көзделіп отырған қызметке қатысты құжаттардың көшірмелерін сұрата алатын электрондық мекенжайы мен телефон нөмірі болуға тиіс;
6) ықтимал әсерлер туралы есеп жобасына жұртшылық өздерінің ескертулері мен ұсыныстарын жазбаша немесе электрондық нысанда жібере алатын уәкілетті органның немесе оның құрылымдық бөлімшелерінің электрондық мекенжайы мен пошталық мекенжайы;
7) Қоғамдық тыңдауларды өткізу процесі туралы мәліметтер: оларды өткізу күні мен орнының мекенжайы, қоғамдық тыңдаулардың бейнежазбасының болуы туралы мәліметтер, оның ұзақтығы;
8) ықтимал әсерлер туралы есептің жобасына жұртшылықтың барлық ескертулері мен ұсыныстары, оның ішінде қоғамдық тыңдаулар барысында алынғандар және оларды қарау нәтижесінде алынған тұжырымдар қамтылуға тиіс.
8. Мүдделі мемлекеттік органдармен консультациялар, қоғамдық тыңдаулар өткізу, трансшекаралық әсерлерді бағалау (ол өткізілген жағдайда), қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды шығару кезінде көрсетілген ақпарат қалай ескерілгені туралы түсіндіре отырып, сараптама комиссиясының ықтимал әсерлер туралы есептің жобасын қарауы нәтижесінде алынған ақпаратты қорыту.
9. Көзделген қызметті іске асыру жол берілетін болып танылатын жағдайлар:
1) объектілерді жобалау, салу, реконструкциялау, пайдалану, кейіннен кәдеге жарату және көзделіп отырған қызметті іске асыру кезіндегі салдарларды жою кезеңдерін қоса алғанда, көзделіп отырған қызметті іске асыру кезінде қоршаған ортаны, адамдардың өмірін және (немесе) денсаулығын қорғаудың бастамашысы үшін сақталуы міндетті болып табылатын шарттары;
2) Осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген шарттардың сақталуын қамтамасыз етуге бағытталған, межеленіп отырған қызметке байланысты шешімдер қабылдау кезінде уәкілетті мемлекеттік органдар ескеруі қажет қажетті шаралар туралы ақпарат;
3) эмиссиялардың, табиғи ортаға физикалық әсердің шекті сандық және сапалық көрсеткіштері;
4) қалдықтардың түрлері бойынша жинақталуының шекті мөлшері;
5) Егер белгіленген қызметті іске асыру шеңберінде көму көзделсе,
қалдықтарды олардың түрлері бойынша көмудің шекті саны;
6) ықтимал әсерлер туралы есепте жобадан кейінгі талдау жүргізу қажеттігі анықталған жағдайда: оны жүргізудің мақсаттары, ауқымы мен мерзімдері, оның мазмұнына қойылатын талаптар, жобадан кейінгі талдау туралы есептерді уәкілетті органға және қажет болған кезде басқа да мемлекеттік органдарға ұсыну мерзімдері;

7) условия и необходимые меры, направленные на предупреждение аварий, ограничение и ликвидацию их последствий;
8) обязанности инициатора по предотвращению, сокращению и (или) смягчению негативных воздействий на окружающую среду при реализации намечаемой деятельности, включая меры по сохранению биоразнообразия, а также устранению возможного экологического ущерба, если реализация намечаемой деятельности может стать причиной такого ущерба;
9) информация о результатах оценки трансграничных воздействий (в случае ее проведения).
10. Вывод о допустимости реализации намечаемой деятельности при соблюдении условий, указанных в настоящем заключении.
Примечание: в случаях установления оснований, предусмотренных пунктом 3 статьи 241 Экологического кодекса, в заключение по результатам оценки воздействия на окружающую среду включается мотивированное решение о недопустимости намечаемой деятельности. В таком случае пункты 6 и 7 настоящей формы не заполняются.
_______________________
(подпись)
___________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 5 к приказу
Министра экологии, геологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности"
Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.11.2023 № 323 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальными подразделениями (далее – услугодатель).

7) авариялардың алдын алуға, олардың зардаптарын шектеуге және жоюға бағытталған шарттар мен қажетті шаралар көзделуге тиіс;
8) бастамашының биоалуантүрлілікті сақтау жөніндегі шараларды қоса алғанда, көзделіп отырған қызметті іске асыру кезінде қоршаған ортаға теріс әсерді болғызбау, қысқарту және (немесе) жұмсарту, сондай-ақ ықтимал экологиялық залалды жою жөніндегі міндеттері, егер белгіленіп отырған қызметті іске асыру осындай нұқсанға себеп болуы мүмкін;
9) трансшекаралық әсерлерді бағалау нәтижелері туралы ақпарат (оны жүргізген жағдайда).
10. Осы қорытындыда көрсетілген шарттар сақталған кезде көзделген қызметті іске асыруға жол берілетіндігі туралы қорытынды.
Ескерту: Экология кодексінің 241-бабының 3-тармағында көзделген негіздер белгіленген жағдайларда, қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытындыға көзделіп отырған қызметке жол бермеу туралы дәлелді шешім енгізіледі. Мұндай жағдайда осы нысанның 6 және 7-тармақтары толтырылмайды.
________________________
(қолы)
___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 бұйрыққа
5-қосымша
"Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.11.2023 № 323 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі – Комитет) және оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

Распределение функций и полномочий между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и территориальными подразделениями осуществляется в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 370 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 24385) "Об утверждении Распределения функций и полномочий между уполномоченным органом в области охраны окружающей среды и территориальными подразделениями".
3. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
4. Государственная услуга оказывается посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – Портал).
Комитет в течение 3 (трех) рабочих дней с даты изменения Правил, актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет ее в Единый контакт-центр и оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства".
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
5. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством Портала заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности" (далее – Перечень).
Наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги, основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан изложены в Перечне согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
6. Сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует заявление с приложенными документами в день его поступления и направляет руководителю услугодателя, руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня направляет на рассмотрение исполнителю услугодателя. В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно Перечню, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
При направлении заявления через Портал исполнитель услугодателя проверяет на полноту представленных документов и сведений в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления. В случае установления неполноты представленных через Портал сведений, документов и (или) документов с истекшим сроком действия, исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
на Портале мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, индивидуального предпринимателя, исполнитель услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Процедура выдачи заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду осуществляется по следующим последовательным действиям:
в случае установления наличия сведений, указанных в заявление о намечаемой деятельности исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации размещает заявление о намечаемой деятельности на Едином экологическом портале услугодателя www.ecoportal.kz и направляет его копию в соответствующие заинтересованные государственные органы посредством Единой системы электронного документооборота государственных органов Республики Казахстан для предоставления предложений и замечаний к нему, в том числе в местные исполнительные органы соответствующих административно-территориальных единиц для размещения на официальных интернет-ресурсах.
Местные исполнительные органы соответствующих административно-территориальных единиц в течение 2 (двух) рабочих дней после получения от услугодателя копии заявления о намечаемой деятельности размещают ее на официальных интернет-ресурсах, где заявление будет доступно в течение тридцати последовательных календарных дней с даты его размещения, и не позднее трех рабочих дней с даты размещения заявления о намечаемой деятельности на официальных интернет-ресурсах, дополнительно организуют распространение официального сообщения в одном из средств массовой информации.
Заявление о намечаемой деятельности после размещения его на интернет-ресурсах уполномоченного органа в области охраны окружающей среды и местных исполнительных органов соответствующих административно-территориальных единиц должно оставаться непрерывно доступным для внимания общественности на таких интернет-ресурсах до истечения 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты размещения заявления о намечаемой деятельности на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
Заинтересованные государственные органы и общественность вправе представлять свои замечания и предложения в отношении заявления о намечаемой деятельности в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с даты размещения заявления о намечаемой деятельности на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области охраны окружающей среды.
По истечении указанного срока замечания и предложения от государственных органов и общественности не принимаются.
В течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока приема замечаний и предложений исполнитель услугодателя вносит все замечания и предложения к заявлению о намечаемой деятельности, принятые к рассмотрению от заинтересованных государственных органов и общественности, в протокол, оформляемый в виде сводной таблицы замечаний и предложений, а также в течение того же срока размещает его на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в области охраны окружающей среды вместе с заключением об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) заключением о результатах скрининга воздействий намечаемой деятельности и направляет их копии в местные исполнительные органы соответствующих административно-территориальных единиц.
Местные исполнительные органы соответствующих административно-территориальных единиц в течение двух рабочих дней после получения от уполномоченного органа в области охраны окружающей среды копий протокола и заключения (заключений), указанных в части первой настоящего пункта, размещают их на своих официальных интернет-ресурсах.
В течение 5 (пяти) рабочих дней с даты истечения срока приема замечаний и предложений исполнитель услугодателя оформляет одно из следующих:
заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности, в котором содержатся выводы о необходимости или отсутствия проведения обязательной оценки воздействия на окружающую среду и по определению сферы охвата компонентов окружающей среды по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Срок выдачи заключения услугодателем составляет не более 22 (двадцати двух) рабочих дней с даты регистрации заявления о намечаемой деятельности услугодателем.
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги осуществляется по основаниям, указанным в пункте 9 Перечня.
Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен аумақтық бөлімшелер арасында функциялар мен өкілеттіктерді бөлу "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган мен аумақтық бөлімшелер арасында функциялар мен өкілеттіктерді бөлуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 370 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24385 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы www.egov.kz (бұдан әрі – Портал) көрсетіледі.
Комитет Қағидаларға өзгерістер енгізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оны көрсету тәртібі туралы ақпаратты жаңартады және оны Бірыңғай байланыс-орталығы мен "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына жібереді.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
5. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге Портал арқылы "Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінің (бұдан әрі – Тізбе) 8-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса беріп, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті жолдайды.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдерін, мемлекеттік қызметті көрсету мерзімін, мемлекеттік қызметті көрсету нысанын, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс графигі, мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесін, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес Тізбеде баяндалған.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті түскен күні тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысының қарауына жолдайды. Көрсетілетін қызметті алушы Тізбеге сәйкес құжаттарды толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Өтінішті Портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушы өтініш тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттар мен мәліметтердің толықтығын тексереді. Портал арқылы ұсынылған мәліметтердің, құжаттардың және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды;
Порталда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны, дара кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы қорытынды беру рәсімі мынадай дәйекті іс-қимылдар бойынша жүзеге асырылады:
көзделіп отырған қызмет туралы өтініште көрсетілген мәліметтердің бар екендігі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы тіркелген кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көзделіп отырған қызмет туралы өтінішті көрсетілетін қызметті берушінің бірыңғай экологиялық порталында www.ecoportal.kz орналастырады және оның көшірмесін тиісті мүдделі мемлекеттік органдарға Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының электрондық құжат айналымының бірыңғай жүйесі арқылы ұсыныстар мен ескертулер беру үшін, оның ішінде тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдарына ресми интернет-ресурстарда орналастыру үшін жібереді.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдары көрсетілетін қызметті берушіден белгіленген қызмет туралы өтініштің көшірмесін алғаннан кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде оны ресми интернет-ресурстарда орналастырады, өтініш орналастырылған күннен бастап қатарынан күнтізбелік отыз күн ішінде қолжетімді болады, белгіленген қызмет туралы өтініш ресми интернет-ресурстарда орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей бұқаралық ақпарат құралдарының бірінде ресми хабарды таратуды қосымша ұйымдастырады.
Белгіленген қызмет туралы өтініш қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның және тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдарының интернет-ресурстарында орналастырылғаннан кейін, белгіленген қызмет туралы өтініш қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні өткенге дейін осындай интернет-ресурстарда жұртшылық назарына үздіксіз қолжетімді болып қалуға тиіс.
Мүдделі мемлекеттік органдар мен жұртшылық қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында белгіленіп отырған қызмет туралы өтініш орналастырылған күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде белгіленіп отырған қызмет туралы өтінішке қатысты өз ескертпелері мен ұсыныстарын ұсынуға құқылы.
Көрсетілген мерзім өткеннен кейін мемлекеттік органдардан және жұртшылықтан ескертулер мен ұсыныстар қабылданбайды.
Ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мүдделі мемлекеттік органдар мен жұртшылықтан қарауға қабылданған белгіленетін қызмет туралы өтінішке ескертулер мен ұсыныстардың жиынтық кестесі түрінде ресімделетін хаттамаға барлық ескертулер мен ұсыныстарды енгізеді, сондай-ақ сол мерзім ішінде оны қоршаған ортаға әсерді бағалауды қамту аясын айқындау туралы қорытындымен және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсерлерін скрининг нәтижелері туралы қорытындымен бірге қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырады және олардың көшірмелерін тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдарына жібереді.
Тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктердің жергілікті атқарушы органдары қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органнан осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген Хаттаманың және қорытындының (қорытындылардың) көшірмелерін алғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде оларды өздерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырады.
Ескертулер мен ұсыныстарды қабылдау мерзімі өткен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы мыналардың бірін ресімдейді:
осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы қорытынды;
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоршаған ортаға әсерді міндетті бағалауды жүргізудің қажеттілігі немесе жүргізілмеуі туралы және қоршаған орта компоненттерінің қамту саласын айқындау жөніндегі тұжырымдар қамтылған, көзделіп отырған қызметтің қоршаған ортаға әсерін бағалаудың қамту саласын және (немесе) әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды.
Көрсетілетін қызметті берушінің қорытынды беру мерзімі Көрсетілетін қызметті берушінің көзделіп отырған қызмет туралы өтініші тіркелген күннен бастап 22 (жиырма екі) жұмыс күнінен аспайды.
Осы Қағидалардың мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі-ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.

9. В случае несогласия с решением органа, рассматривающего жалобу, услугополучатель обращается в другой орган, рассматривающий жалобу или в суд в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
10. В ходе процедуры скрининга воздействий намечаемой деятельности устанавливается необходимость проведения оценки воздействия на окружающую среду.
При наличии необходимости проведения оценки воздействия на окружающую среду заключение скрининга воздействий намечаемой деятельности выдается вместе с заключением об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду.
При отсутствии необходимости проведения оценки воздействия на окружающую среду выдается заключение скрининга воздействий намечаемой деятельности.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение об определении
сферы охвата оценки
воздействия на окружающую
среду и (или) скрининга
воздействий намечаемой
деятельности"
Заявление о намечаемой деятельности
1. Сведения об инициаторе намечаемой деятельности:
для физического лица: фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), адрес места жительства, индивидуальный идентификационный номер, телефон, адрес электронной почты;
для юридического лица: наименование, адрес места нахождения, бизнес-идентификационный номер, данные о первом руководителе, телефон, адрес электронной почты.
2. Общее описание видов намечаемой деятельности и их классификация согласно приложению 1 Экологического кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс).
3. В случаях внесения в виды деятельности существенных изменений:
описание существенных изменений в виды деятельности и (или) деятельность объектов, в отношении которых ранее была проведена оценка воздействия на окружающую среду (подпункт 3) пункта 1 статьи 65 Кодекса);
описание существенных изменений в виды деятельности и (или) деятельность объектов, в отношении которых ранее было выдано заключение о результатах скрининга воздействий намечаемой деятельности с выводом об отсутствии необходимости проведения оценки воздействия на окружающую среду (подпункт 4) пункта 1 статьи 65 Кодекса).
4. Сведения о предполагаемом месте осуществления намечаемой деятельности, обоснование выбора места и возможностях выбора других мест.
5. Общие предполагаемые технические характеристики намечаемой деятельности, включая мощность (производительность) объекта, его предполагаемые размеры, характеристику продукции.

9. Шағымды қарайтын органның шешімімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік- процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес шағымды қарайтын басқа органға немесе сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
10. Белгіленген қызметтің әсерін скрининг рәсімі барысында қоршаған ортаға әсерді бағалау қажеттілігі белгіленеді.
Қоршаған ортаға әсерді бағалауды жүргізу қажет болған кезде көзделіп отырған қызметтің әсері скринингінің қорытындысы қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы қорытындымен бірге беріледі.
Қоршаған ортаға әсерді бағалауды жүргізу қажеттілігі болмаған кезде көзделіп отырған қызметтің әсеріне скрининг қорытындысы беріледі.
"Қоршаған ортаға әсерді
бағалаудың қамту саласын
айқындау туралы және (немесе)
көзделіп отырған қызметтің
әсер ету скринингін
айқындау туралы қорытынды
беру" мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Көзделіп отырған қызмет туралы өтініш
1. Белгіленген қызметтің бастамашысы туралы мәліметтер:
жеке тұлға үшін: тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жерінің мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы;
заңды тұлға үшін: атауы, орналасқан жерінің мекенжайы, бизнес- сәйкестендіру нөмірі, бірінші басшы туралы деректер, телефоны, электрондық поштасының мекенжайы.
2. Қазақстан Республикасы Экология кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 1- қосымшасына сәйкес көзделіп отырған қызмет түрлерінің жалпы сипаттамасы және олардың сыныптамасы.
3. Қызмет түрлеріне елеулі өзгерістер енгізілген жағдайларда:
бұрын қоршаған ортаға әсерді бағалау жүргізілген объектілердің қызмет түрлеріне және (немесе) қызметіне елеулі өзгерістердің сипаттамасы (Кодекстің 65-бабы 1-тармағының 3) тармақшасы);
өздеріне қатысты бұрын көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингінің нәтижелері туралы қорытынды берілген объектілердің қызмет түрлеріне және (немесе) қызметіне қоршаған ортаға әсер етуге бағалау жүргізу қажеттілігінің жоқтығы туралы қорытындымен елеулі өзгерістердің сипаттамасы (Кодекстің 65-бабы 1-тармағының 4) тармақшасы).
4. Көзделген қызметті жүзеге асырудың болжамды орны туралы мәліметтер, орынды таңдаудың негіздемесі және басқа орындарды таңдау мүмкіндіктері.
5. Объектінің қуатын (өнімділігін), оның болжамды мөлшерін, өнімнің сипаттамасын қоса алғанда, көзделіп отырған қызметтің жалпы болжамды техникалық сипаттамалары.

6. Краткое описание предполагаемых технических и технологических решений для намечаемой деятельности.
7. Предположительные сроки начала реализации намечаемой деятельности и ее завершения (включая строительство, эксплуатацию, и постутилизацию объекта).
8. Описание видов ресурсов, необходимых для осуществления намечаемой деятельности, включая строительство, эксплуатацию и постутилизацию объектов (с указанием предполагаемых качественных и максимальных количественных характеристик, а также операций, для которых предполагается их использование):
1) земельных участков, их площадей, целевого назначения, предполагаемых сроков использования;
2) водных ресурсов с указанием:
предполагаемого источника водоснабжения (системы централизованного водоснабжения, водные объекты, используемые для нецентрализованного водоснабжения, привозная вода), сведений о наличии водоохранных зон и полос, при их отсутствии – вывод о необходимости их установления в соответствии с законодательством Республики Казахстан, а при наличии – об установленных для них запретах и ограничениях, касающихся намечаемой деятельности;
видов водопользования (общее, специальное, обособленное), качества необходимой воды (питьевая, непитьевая);
объемов потребления воды;
операций, для которых планируется использование водных ресурсов;
3) участков недр с указанием вида и сроков права недропользования, их географические координаты (если они известны);
4) растительных ресурсов с указанием их видов, объемов, источников приобретения (в том числе мест их заготовки, если планируется их сбор в окружающей среде) и сроков использования, а также сведений о наличии или отсутствии зеленых насаждений в предполагаемом месте осуществления намечаемой деятельности, необходимости их вырубки или переноса, количестве зеленых насаждений, подлежащих вырубке или переносу, а также запланированных к посадке в порядке компенсации;
5) видов объектов животного мира, их частей, дериватов, полезных свойств и продуктов жизнедеятельности животных с указанием:
объемов пользования животным миром;
предполагаемого места пользования животным миром и вида пользования;
иных источников приобретения объектов животного мира, их частей, дериватов и продуктов жизнедеятельности животных;
операций, для которых планируется использование объектов животного мира;
6) иных ресурсов, необходимых для осуществления намечаемой деятельности (материалов, сырья, изделий, электрической и тепловой энергии) с указанием источника приобретения, объемов и сроков использования;

6. Көзделіп отырған қызмет үшін болжанатын техникалық және технологиялық шешімдердің қысқаша сипаттамасы.
7. Көзделіп отырған қызметті іске асыруды бастаудың және оны аяқтаудың болжамды мерзімдері (объектіні салуды, пайдалануды және кейіннен кәдеге жаратуды қоса алғанда).
8. Объектілерді салуды, пайдалануды және кейіннен кәдеге жаратуды қоса алғанда, көзделіп отырған қызметті жүзеге асыру үшін қажетті ресурстар түрлерінің сипаттамасы (болжанып отырған сапалық және ең жоғары сандық сипаттамаларды, сондай-ақ оларды пайдалану болжанып отырған операцияларды көрсете отырып):
1) жер учаскелерін, олардың алаңдарын, нысаналы мақсатын, болжамды пайдалану мерзімдерін айқындайды;
2) су ресурстарын:
сумен жабдықтаудың болжамды көзі (орталықтандырылған сумен жабдықтау жүйелері, орталықтандырылмаған сумен жабдықтау үшін айдаланылатын су объектілері, тасымалданатын су), су қорғау аймақтары мен белдеулерінің бар-жоғы туралы мәліметтер, олар болмаған кезде – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес оларды белгілеу қажеттігі туралы, ал Бар болса – көзделіп отырған қызметке қатысты олар үшін белгіленген тыйым салулар мен шектеулер туралы қорытынды;
су пайдалану түрлері (жалпы, арнайы, оқшауланған), қажетті судың сапасы (ауыз су, ауыз су емес);
суды тұтыну көлемі;
су ресурстарын пайдалану жоспарланатын операциялар;
3) жер қойнауын пайдалану құқығының түрі мен мерзімдері, олардың географиялық координаттары (егер олар белгілі болса) көрсетілген жер қойнауы учаскелері;
4) өсімдік ресурстарының түрлері, көлемі, сатып алу көздері (оның ішінде егер оларды қоршаған ортада жинау жоспарланса, оларды дайындау орындары) және пайдалану мерзімдері, сондай-ақ көзделіп отырған қызметті жүзеге асыратын жерде жасыл екпелердің болуы немесе болмауы, оларды кесу немесе көшіру қажеттігі, кесілуге немесе көшірілуге жататын жасыл екпелердің саны, сондай-ақ өтем тәртібімен отырғызылуы жоспарланған жасыл екпелердің мөлшері туралы мәліметтер көрсетілген;
5) жануарлар дүниесі объектілерінің түрлерін, олардың бөліктерін, дериваттарын, жануарлардың пайдалы қасиеттері мен тіршілік ету өнімдерін:
жануарлар дүниесін пайдалану көлемі;
жануарлар дүниесін пайдаланудың болжамды орны және пайдалану түрі;
жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктерін, дериваттары мен жануарлардың тіршілік ету өнімдерін сатып алудың өзге де көздерін сатып алу;
жануарлар дүниесі объектілерін пайдалану жоспарланатын операциялар;
6) сатып алу көзін, пайдалану көлемдері мен мерзімдерін көрсете отырып, көзделіп отырған қызметті (материалдарды, шикізатты, бұйымдарды, электр жәнежылу энергиясын) жүзеге асыру үшін қажетті өзге де ресурстарды;

7) риски истощения используемых природных ресурсов, обусловленные их дефицитностью, уникальностью и (или) невозобновляемостью.
9. Описание ожидаемых выбросов загрязняющих веществ в атмосферу: наименования загрязняющих веществ, их классы опасности, предполагаемые объемы выбросов, сведения о веществах, входящих в перечень загрязнителей, данные по которым подлежат внесению в регистр выбросов и переноса загрязнителей в соответствии с правилами ведения регистра выбросов и переноса загрязнителей, утвержденными уполномоченным органом (далее – правила ведения регистра выбросов и переноса загрязнителей).
10. Описание сбросов загрязняющих веществ: наименования загрязняющих веществ, их классы опасности, предполагаемые объемы сбросов, сведения о веществах, входящих в перечень загрязнителей, данные по которым подлежат внесению в регистр выбросов и переноса загрязнителей в соответствии с правилами ведения регистра выбросов и переноса загрязнителей.
11. Описание отходов, управление которыми относится к намечаемой деятельности: наименования отходов, их виды, предполагаемые объемы, операции, в результате которых они образуются, сведения о наличии или отсутствии возможности превышения пороговых значений, установленных для переноса отходов правилами ведения регистра выбросов и переноса загрязнителей.
12. Перечень разрешений, наличие которых предположительно потребуется для осуществления намечаемой деятельности, и государственных органов, в чью компетенцию входит выдача таких разрешений.
13. Краткое описание текущего состояния компонентов окружающей среды на территории и (или) в акватории, на которых предполагается осуществление намечаемой деятельности, в сравнении с экологическими нормативами или целевыми показателями качества окружающей среды, а при их отсутствии – с гигиеническими нормативами; результаты фоновых исследований, если таковые имеются у инициатора; вывод о необходимости или отсутствии необходимости проведения полевых исследований (при отсутствии или недостаточности результатов фоновых исследований, наличии в предполагаемом месте осуществления намечаемой деятельности объектов, воздействие которых на окружающую среду не изучено или изучено недостаточно, включая объекты исторических загрязнений, бывшие военные полигоны и другие объекты).
14. Характеристика возможных форм негативного и положительного воздействий на окружающую среду в результате осуществления намечаемой деятельности, их характер и ожидаемые масштабы с учетом их вероятности, продолжительности, частоты и обратимости, предварительная оценка их существенности.

7) пайдаланылатын табиғи ресурстардың тапшылығына, бірегейлігіне және (немесе) жаңартылмайтындығына байланысты олардың сарқылу тәуекелі жатады.
9. Атмосфераға ластаушы заттардың күтілетін шығарындыларының сипаттамасы: ластаушы заттардың атаулары, олардың қауіптілік сыныптары, шығарындылардың болжамды көлемі, уәкілетті орган бекіткен ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының тіркеліміне (бұдан әрі – ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының тіркелімін жүргізу қағидалары) сәйкес деректері ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының тіркеліміне енгізілуге жататын ластауыштардың тізбесіне кіретін заттар туралы мәліметтер.
10. Ластаушы заттар төгінділерінің сипаттамасы: ластаушы заттардың атаулары, олардың қауіптілік сыныптары, төгінділердің болжамды көлемдері, ластауыштардың тізбесіне кіретін, олар бойынша деректер ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының тіркелімін жүргізу қағидаларына сәйкес ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының тіркеліміне енгізілуге жататын заттар туралы мәліметтер.
11. Басқару көзделіп отырған қызметке жататын қалдықтардың сипаттамасы: қалдықтардың атауы, олардың түрлері, болжанатын көлемдері, нәтижесінде олар түзілетін операциялар, ластауыштардың шығарындылары мен тасымалдарының тіркелімін жүргізу қағидаларында қалдықтарды тасымалдау үшін белгіленген шекті мәндерден асып кету мүмкіндігінің болуы немесе болмауы туралы мәліметтер.
12. Көзделіп отырған қызметті жүзеге асыру үшін болуы мүмкін рұқсаттардың және осындай рұқсаттарды беру құзыретіне кіретін мемлекеттік органдардың тізбесі.
13. Экологиялық нормативтермен немесе қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерімен, ал олар болмаған кезде – гигиеналықнормативтермен салыстыра отырып, көзделіп отырған қызметті жүзеге асыру болжанатын аумақтағы және (немесе) акваториядағы қоршаған орта компоненттерінің ағымдағы жай-күйінің қысқаша сипаттамасы; егер бастамашыда осындай болса, фондық зерттеулердің нәтижелері; далалық зерттеулер жүргізу қажеттілігі немесе қажеттілігінің жоқтығы туралы қорытынды (фондық зерттеулер нәтижелері болмаған немесе жеткіліксіз болған, көзделіп отырған қызметті жүзеге асыратын жерде тарихи ластану объектілерін, бұрынғы әскери полигондарды және басқа да объектілерді қоса алғанда, қоршаған ортаға әсері зерттелмеген немесе жеткілікті зерттелмеген объектілердің болуы).
14. Көзделіп отырған қызметті жүзеге асыру нәтижесінде қоршаған ортаға теріс және оң әсер етудің ықтимал нысандарының сипаттамасы, олардың ықтималдығы, ұзақтығы, жиілігі мен қайтымдылығы ескеріле отырып, олардың сипаты мен күтілетін ауқымы, олардың маңыздылығын алдын ала бағалау.

15. Характеристика возможных форм трансграничных воздействий на окружающую среду, их характер и ожидаемые масштабы с учетом их вероятности, продолжительности, частоты и обратимости.
16. Предлагаемые меры по предупреждению, исключению и снижению возможных форм неблагоприятного воздействия на окружающую среду, а также по устранению его последствий.
17. Описание возможных альтернатив достижения целей указанной намечаемой деятельности и вариантов ее осуществления (включая использование альтернативных технических и технологических решений и мест расположения объекта).
Приложения (документы, подтверждающие сведения, указанные в заявлении):
_______________________________________________________________________
Руководитель инициатора намечаемой деятельности (иное уполномоченное лицо):
________________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение об определении
сферы охвата оценки
воздействия на окружающую
среду и (или) скрининга
воздействий намечаемой
деятельности"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности"
1
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан и его территориальные подразделения.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
22 (двадцать два) рабочих дня со дня регистрации заявления
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду согласно приложению 3 к Правилам;
заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности согласно приложению 4 к Правилам;
мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно.
7
График работы
Услугодатель – ежедневно с 9:00 до 18:30, кроме выходных и праздничных дней. Выходные дни: суббота и воскресенье.
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

15. Қоршаған ортаға трансшекаралық әсер етудің ықтимал нысандарының сипаттамасы, олардың ықтималдығы, ұзақтығы, жиілігі мен қайтымдылығын ескере отырып, олардың сипаты мен күтілетін ауқымы.
16. Қоршаған ортаға қолайсыз әсер етудің ықтимал нысандарының алдын алу, болдырмау және азайту жөніндегі, сондай-ақ оның салдарын жою жөніндегі ұсынылатын шаралар.
17. Көрсетілген көзделіп отырған қызметтің мақсаттарына қол жеткізудің ықтимал баламаларының және оны жүзеге асыру нұсқаларының сипаттамасы (баламалы техникалық және технологиялық шешімдерді және объектініңорналасқан жерін пайдалануды қоса алғанда).
Қосымшалар (өтініште көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттар):
____________________________________________________
Белгіленген қызмет бастамашысының басшысы (өзге уәкілетті тұлға):
____________________________________________________
қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Қоршаған ортаға әсерді
бағалаудың қамту саласын
айқындау туралы және (немесе)
көзделіп отырған қызметтің әсер
ету скринингін айқындау туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
"Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті және оның аумақтық бөлімшелері.
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері
"Электрондық үкімет" веб-порталы www. egov. kz арқылы
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Өтініш тіркелген күннен бастап 22 (жиырма екі) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы қорытынды;
Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды;
мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Тегін.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті беруші –күн сайын 9:00-ден 18:30-ға дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда. Демалыс күндері: сенбі және жексенбі.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:

1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя
Для получения государственной услуги услугополучатель представляет:
для получения заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду:
на Портал (в электронной форме):
1) заявление о намечаемой деятельности в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) в случае трансграничных воздействий:
электронную копию документа, содержащего информацию о возможных существенных негативных трансграничных воздействиях намечаемой деятельности на окружающую среду;
для получения заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности:
на Портал (в электронной форме):
заявление о намечаемой деятельности в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги
Установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них.
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение об определении
сферы охвата оценки
воздействия на окружающую
среду и (или) скрининга
воздействий намечаемой
деятельности"
Форма
Кому: ______________________
(полное наименование
услугодателя)
Заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду
На рассмотрение представлены:
____________________________________________________________
(перечисление комплектности представленных материалов)
Материалы поступили на рассмотрение _________________ 20__ года
(Дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткая характеристика компонентов окружающей среды
Выводы _______________________
(подпись)
___________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Заключение об определении
сферы охвата оценки
воздействия на окружающую
среду и (или) скрининга
воздействий намечаемой
деятельности"
Форма
Кому: ______________________
(полное наименование
услугодателя )
Заключение об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности
На рассмотрение представлены:
_____________________________________________________________
(перечисление комплектности представленных материалов)
Материалы поступили на рассмотрение _________________ 20__ года
(Дата, номер входящей регистрации)
Общие сведения
Краткое описание намечаемой деятельности
Краткая характеристика компонентов окружающей среды
Выводы о необходимости или отсутствия проведения обязательной
оценки воздействия на окружающую среду
_______________________
(подпись)
___________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 6
к приказу Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги
"Выдача разрешений на эмиссии в окружающую среду для объектов II, III и IV категорий"

1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) порталда www. egov. kz.
8
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы:
қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы қорытынды алу үшін:
Порталға (электронды нысанда):
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық түрдегі қызмет туралы өтініш;
2) трансшекаралық әсер ету жағдайында:
көзделіп отырған қызметтің қоршаған ортаға ықтимал елеулі теріс трансшекаралық әсері туралы ақпаратты қамтитын құжаттың электрондық көшірмесі;
қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды алу үшін:
Порталға (электрондық нысанда):
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылған электрондық түрдегі қызмет туралы өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау.
"Қоршаған ортаға әсерді
бағалаудың қамту саласын
айқындау туралы және (немесе)
көзделіп отырған қызметтің әсер
ету скринингін айқындау туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кімге:
___________________________
(Мемлекеттік қызметті
берушінің толық атауы)
Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы қорытынды
Қарауға ұсынылды:
__________________________________________________________________
(ұсынылған материалдардың, басқа да құжаттардың жинақтылығын аудару)
Материалдар қарауға келіп түсті _________________ 20__ жыл
(Кіріс тіркеу күні, нөмірі)
Жалпы мәліметтер
Қоршаған орта компоненттерінің қысқаша сипаттамасы
Қорытындылар
_______________________
(қолы)
_____________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
"Қоршаған ортаға әсерді
бағалаудың қамту саласын
айқындау туралы және (немесе)
көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы
қорытынды беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Кімге: ______________________
(Мемлекеттік қызметті
берушінің толық атауы)
Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды
Қарауға ұсынылды:
_________________________________________________________
(ұсынылған материалдардың, басқа да құжаттардың жинақтылығын аудару)
Материалдар қарауға келіп түсті _________________ 20__ жыл
(Кіріс тіркеу күні, нөмірі)
Жалпы мәліметтер
Көзделіп отырған қызметтің қысқаша сипаттамасы
Қоршаған орта компоненттерінің қысқаша сипаттамасы
Қоршаған ортаға әсерді міндетті бағалауды жүргізудің қажеттілігі немесе
болмауы туралы қорытындылар
_______________________
(қолы)
___________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 Бұйрыққа
6-қосымша
"ІІ, ІІІ және ІV санаттардағы объектілер үшін қоршаған ортаға эмиссияға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары

Сноска. Приложение 6 исключено приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 20.08.2021 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к приказу Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги
"Выдача заключений государственной экологической экспертизы для объектов II, III и IV категорий"
Сноска. Приложение 7 исключено приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 20.08.2021 № 337 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Примечание ИЗПИ!
Приложение 8 предусматривается в редакции приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.05.2026 № 92 (вводится в действие с 12.07.2026).
Правила оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Комитетом экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги.
4. Для получения государственной услуги услугополучатель направляет услугодателю посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал):
заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на экспорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на импорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на экспорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на импорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
копия контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Союза;

Ескерту. 6-қосымша алып тасталды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 20.08.2021 № 337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 Бұйрыққа
7-қосымша
"ІІ, ІІІ және ІV санаттардағы объектілер үшін мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
Ескерту. 7-қосымша алып тасталды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 20.08.2021 № 337 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
8-қосымша жаңа редакцияда көзделген - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 15.05.2026 № 92 (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 Бұйрыққа
8-қосымша
"Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің осы Қағидасы (бұдан әрі - Қағида) 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық реттеу және бақылау комитеті (бұдан әрі - қызмет беруші) көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет жеке және (немесе) заңды тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) көрсетіледі.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі
4. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі - портал) арқылы:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 1-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды экспорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 2-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды импорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 3-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды экспорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы заңды тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 4-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды импорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы заңды тұлғаның өтініші;
сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзгеде иеліктен шығару шартының көшірмесі;
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның көшірмесі немесе егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);

согласие (в письменной форме) уполномоченного органа в области охраны окружающей среды государства, на территорию которого ввозятся опасные отходы и (или) через территорию которого перемещаются опасные отходы в соответствии с пунктом 4 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 10 февраля 2003 года № 389 "О присоединении Республики Казахстан к Базельской конвенции о контроле за трансграничной перевозкой опасных отходов и их удалением" (далее - Базельская конвенция) (в случае вывоза опасных отходов);
копия контракта (договора) между экспортером и производителем или импортером и потребителем товара (в случае, если заявитель выступает посредником);
копия контракта (ов) (договора (ов)) на перевозку;
копия заключения государственной экологической экспертизы;
копия контракта между экспортером (импортером) и лицом, отвечающим за удаление отходов, в котором оговаривается экологически безопасное использование этих отходов;
уведомление о трансграничной перевозке опасных отходов в соответствии с пунктом 1 статьи 6 Базельской конвенции (в 3 (трех) экземплярах);
документ о перевозке отходов в соответствии с Приложением V B Базельской конвенции (в 3 (трех) экземплярах);
информация о наличии технических (технологических) возможностей для использования опасных отходов (выписка из технологического регламента, подтверждающая возможность использования опасных отходов в качестве сырья, или иной документ, подтверждающий вовлечение их в использование, не допускающее образование иных опасных отходов или их остатков), (в случае ввоза опасных отходов);
копия документа, подтверждающего покрытие страхованием, залогом или иной гарантией при трансграничной перевозке опасных отходов в соответствии с пунктом 11 статьи 6 Базельской конвенции;
копия лицензии на осуществления вида деятельности по использованию отходов.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов" согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
5. Канцелярия услугодателя регистрирует заявления с приложенными документами в день поступления на портале и направляет исполнителю услугодателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
исполнитель проверяет на полноту представленных документов в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления;
в случае установления неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, исполнитель услугодателя подготавливает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
после подписания услугодателем услугополучатель получает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, на портале в личном кабинете в форме электронного документа;

"Қазақстан Республикасының Қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдауды және оларды аулаққа шығаруды бақылау туралы Базель конвенциясына қосылуы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 10 ақпандағы № 389 Заңының (бұдан әрі - Базель конвенциясы) 6-бабының 4-тармағына сәйкес аумағына қауіпті қалдықтар әкелінетін және (немесе) аумағы арқылы қауіпті қалдықтар өткізілетін мемлекеттің қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті органының келісімі (жазбаша нысанда) (қауіпті қалдықтарды шығарған жағдайда);
экспорттаушы мен өндіруші немесе импорттаушы мен тауарды тұтынушы арасындағы келісімшарттардың (шарттардың) көшірмесі;
тасымалдауға берілген келісімшарттың (шарттың) көшірмесі;
мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысының көшірмесі;
жауапты экспорттаушы мен тұлғаның арасындағы осы қалдықтарды қолданудың экологиялық қауіпсіздігі айтылған қалдықтарды жоюға келісімшарттың көшірмесі;
Базель конвенциясының 6-бабының 1-тармағына сәйкес қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау туралы хабарлама (3 (үш) данада);
Базель конвенциясының V B қосымшасына сәйкес қалдықтарды тасымалдау туралы құжат (3 (үш) данада);
әкелінетін қалдықтарды қолдану үшін техникалық (технологиялық) мүмкіндіктердің бар екені туралы ақпарат (қауіпті қалдықтарды шикізат ретінді пайдаланау мүмкіндігін растайтын технологиялық регламенттен көшірме немесе оларды қауіпті қалдықтарды немесе олардың қалдықтарының қалыптасуына жол жіберілмейтін, пайдалануға тартылуын растайтын өзге құжат);
Базель конвенциясының 6-бабының 11-тармағына сәйкес қауіпті қалдықтарды трансшекаралық тасымалдау кезінде сақтандырумен, кепілмен немесе өзге де кепілдікпен жабуды растайтын құжаттың көшірмесі;
қалдықтарды қолдану бойынша қызмет түрін жүзеге асыруға арналған лицензияның көшірмесі;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, оның ішінде процестің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де ақпарат осы Қағиданың 5-қосымшасында "Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметтер стандартында белгіленген.
5. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі порталға келіп түскен күні қоса тіркелген құжаттармен өтініштерді тіркейді және оны көрсетілетін қызметті берушінің жеткізушісіне жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтер және төлемді растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
орындаушы өтініштің тіркелген күнінен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі және (немесе) әрекет ету мерзімі өткендігі анықталған жағдайда орындаушы жоғарыда көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;
көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) қол қойылған өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тарту, өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жеке кабинетіне жолданады;

в случае установления полноты представленных документов исполнитель рассматривает в течение 10 (десяти) рабочих дней на соответствие требованиям, указанным в пункте 6 настоящих Правил.
подготовка результата оказания государственной услуги осуществляется исполнителем в течение 2 (двух) рабочего дня;
после подписания услугодателем услугополучатель получает лицензию и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, на портале в личном кабинете в форме электронного документа;
6. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор;
3) заявитель не соответствует квалификационным требованиям, установленным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074, опубликован 12 июне 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении заявляемым видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
7) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
7. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и(или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг

ұсынылған құжаттардың толықтығы анықталған жағдайда, орындаушы 10 (он) жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкестігін тексереді;
орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындауды жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші қол қойғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы Қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия және лицензияға қосымша немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметтін берушінің басшысының ЭЦҚ-мен қол қойылған, өтініш берушіге электрондық құжат нысанында жеке кабинетіне жолданады.
6. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болады:
1) Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың осы санаты үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынған;
2) лицензиялық алым енгізілмеген;
3) өтініш беруші Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығы "Тауарлардың экспорты мен импортын лицензиялауға қойылатын біліктілік талаптарын, оларға сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесін, лицензия алуға өтінімді және (немесе) лицензияға қосымшаны, нысандарды бекіту туралы" бұйрығы. лицензиялар және (немесе) лицензияға қосымшалар "(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда "Әділет" құқықтық ақпараттық жүйесінде жарияланған) біліктілік талаптарына сәйкес келмейді;
4) лицензиар тиісті үйлестіруші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау талаптарын сәйкес келмеу туралы жауап алуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген қызмет түрін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған жағдайларда;
7) лицензия алуға өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) жарамсыздығы анықталғанда.
8) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда;
7. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызмет көрсетуді бақылаудың ақпараттық жүйесіне деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысты шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

8. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается на имя руководства услугодателя по адресу, указанному в пункте 7 приложения 6 к настоящим Правилам.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством портала либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В жалобе:
1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица - его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказ в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
9. В случаях несогласия с результатами решения услугодателя услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.

8. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қатысты шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысына осы Қағиданың 5-қосымшасының 7-тармағында көрсетілген мекен-жай бойынша жіберіледі.
Шағым жазбаша нысанда почта арқылы, портал арқылы немесе қолма-қол көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жұмыс күндері беріледі.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның - оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), пошталық мекен-жайы, байланыс телефоны көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның - оның атауы, поштасының мекен-жайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның қабылданғанын растау - шағымды қабылдаған адамның аты-жөні, шағымға жауап алу уақыты мен орны көрсетілген, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" жіберген кезде, өтінім туралы ақпарат қол жетімді, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінімді өңдеу барысында (жеткізу белгісі, тіркеу, орындау, қарау туралы жауап немесе қарауға қабылдаудан бас тарту туралы) жаңартылады.
Көрсетілетін қызметті алушының Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес қаралуға жатады:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсетілетін қызметті беруші тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес қажет болған жағдайда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда лауазымды тұлға шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
9. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда көрсетілетін қызметті алушы Заңның 4-бабының 1-тармағы 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгіне алады.

Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
10. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
11. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и импорт опасных отходов"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт опасных отходов
1. Заявление №
2. Период действия
с " " 20 года по " " 20 год |
3. Тип лицензии| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Услугополучатель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Место для электронно-цифровой подписи, дата
Приложение 2
к Правилам государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и импорт опасных отходов"
Форма
Заявление физического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на импорт опасных отходов
1. Заявление №
2. Период действия
с " " 20 года по " " 20 год ||
3. Тип лицензии| ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна назначения |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Место для электронно-цифровой подписи, дата
Приложение 3
к Правилам государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и импорт опасных отходов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на экспорт опасных отходов
1. Заявление №
3. Период действия
с " " 20 года по " " 20 год
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель |
6. Покупатель
7. Страна отправления |

4-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
10. Көрсетілетін қызметті алушы порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтерді көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызметтерді ұсынудың бірыңғай байланыс орталығы арқылы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
11. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпараттық қызметтердің байланыс телефондары: бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасына
1-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың экспортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін жеке тұлғаның өтініші
1. Өтініш №
2. Жылы айы күнінен бастап жылы айы күніне дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатып алушы мемлекет |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел|
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына арналған тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
электрондық цифрлық қолтаңба орны, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасына
2-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың импортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін жеке тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. Жылы айы күнінен бастап жылы айы күніне дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатушы мемлекет |
9. Келісімшарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел|
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына арналған тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
электрондық цифрлық қолтаңба орны, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасына
3-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың экспортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін заңды тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. Жылы айы күнінен бастап жылы айы күніне дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісім-шарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған мемлекет|

8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Место для электронно-цифровой подписи, дата
Приложение 4
к Правилам государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и импорт опасных отходов"
Форма
Заявление юридического лица для получения лицензии и приложения к лицензии на импорт опасных отходов
1. Заявление №
3. Период действия
с " " 20 года по " " 20 год |
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Услугополучатель |
6. Продавец
7. Страна отправления |
8. Страна продавца |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11.Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по единой товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности и его описание |
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо услугополучателя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Должность
Телефон
Место для электронно-цифровой подписи, дата
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт
и импорт опасных отходов"
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов"
1
Наименование услугодателя
Комитет экологического регулирования и контроля Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
С момента регистрации заявления услугодателем:
выдача лицензии и приложения к лицензии в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней.
4
Форма оказания государственной
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия и приложения к лицензии на экспорт и импорт опасных отходов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма оказание электронная (полностью электронная).
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе услугополучателям.

8. Сатып алушы мемлекет |
9. Келісім-шарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына арналған тауар коды және оның сипаттамасы |
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
электрондық цифрлық қолтаңба орны, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасына
4-қосымша
Нысан
Қауіпті қалдықтардың импортына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін заңды тұлғаның өтініші
1.Өтініш №
2. Жылы айы күнінен бастап жылы айы күніне дейін жұмыс істеу аралығы
3. Лицензия түрі| ЭКСПОРТ
4. № бастап
Келісімшарт
5. Қызметті алушы |
6. Сатушы
7. Тағайындалған мемлекет|
8. Сатушы мемлекет |
9. Келісім-шарт валютасы |
10. Құны
11.Статистикалық құны
12. Шығарылған ел |
13. Мөлшері
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына арналған тауар коды және оның сипаттамасы ||
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіз
18. Көрсетілетін қызметті алушының уәкілетті адамы
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Лауазымы
Телефон
электрондық цифрлық қолтаңба орны, күні
"Қауіпті қалдықтардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету Қағидасына
5-қосымша
"Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің экологиялық реттеу және бақылау комитеті.
2
Мемлекеттік қызметтерді ұсыну жолдары
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті беруші өтінімді тіркеген сәттен бастап:
лицензия және лицензияға қосымшалар беру - 15 (он бес) жұмыс күні ішінде.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны.
Электронды (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі
Қауіпті қалдықтардың импортына және экспортына лицензия және лицензияға қосымша немесе осы мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негiздер бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсетуден бастарту туралы дәлелдi жауап.
Көрсету нысаны электронды (толық электронды).
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
Көрсетілетін қызмет алушыларға ақылы негізде көрсетіледі.

Лицензионный сбор за выдачу лицензии на экспорт и импорт опасных отходов осуществляется в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" и составляет:
за выдачу лицензии – 10 месячных расчетных показателей (далее – МРП);
оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной формах через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП).
7
График работы
Услугодатель ежедневно с 9:00 до 18:30, кроме выходных и праздничных дней. Выходные дни: суббота и воскресенье.
Портал - круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, регистрация заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) портале www.egov.kz.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя
Заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на экспорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) услугополучателя, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
заявление физического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на импорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на экспорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
заявление юридического лица для получения лицензии и (или) приложения к лицензии на импорт опасных отходов в электронном виде, удостоверенное ЭЦП услугополучателя, по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
копия контракта (договора) купли-продажи отходов или иного договора отчуждения между участниками внешнеторговой сделки;
копия лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности или сведения о наличии лицензии на осуществление лицензируемого вида деятельности (если это предусмотрено законодательством государства-члена), если такой вид деятельности связан с оборотом товара, в отношении которого введено лицензирование на таможенной территории Союза;

Лицензия беру үшін лицензиялық алым, қоршаған ортаны қорғау саласында қызмет көрсету және жұмыстарды орындау үшін лицензияны қайта рәсімдеу "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Кодексінің 554-бабына сәйкес жүзеге асырылады және:
лицензия беру үшін - 10 айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі - АЕК) құрайды;
лицензиялық алымды төлеу екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол және қолма-қол ақшасыз нысанда жүзеге асырылады, сондай-ақ портал арқылы төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі - ЭҮТШ) жүзеге асырылады.
7
Жұмыс кестесі
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын 9.00-ден 18:30 дейін.
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді есептемегенде, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күнімен жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекен-жайы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсы;
2) www.egov.kz порталында орналастырылған.
8
Көрсетілетін қызметті алушыға жүгінген кезде мемлекеттік ызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізімі.
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 1-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды экспорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 2-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды импорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы жеке тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 3-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды экспорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы заңды тұлғаның өтініші;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қағидасының 4-қосымшасына сәйкес, нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған, электрондық құжат нысанындағы қауіпті қалдықтарды импорттауға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алу туралы заңды тұлғаның өтініші;
сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы қалдықтарды сатып алу-сату келісімшартының (шарттың) немесе өзгеде иеліктен шығару шартының көшірмесі;
лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның көшірмесі немесе егер қызметтің мұндай түрі оған қатысты Одақтың кедендік аумағында лицензиялау енгізілген тауар айналымына байланысты болса, лицензияланатын қызмет түрін жүзеге асыруға берілген лицензияның болуы туралы мәліметтер (егер бұл мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген болса);

4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии заявителя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении заявляемым видом деятельности;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно запрещено выдавать услугополучателю-должнику лицензию;
7) установлена недостоверность документов, представленных заявителем для получения лицензии, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Приложение 9
к приказу Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Правила оказания государственной услуги
"Предоставление экологической информации"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Предоставление экологической информации" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Предоставление экологической информации" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды" Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – услугодатель).
3. Государственная услуга оказывается физическим и (или) юридическим лицам (далее – услугополучатель).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель подает услугодателю заявление о предоставлении экологической информации, по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, посредством веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя с приложением документов, указанных в пункте 8 приложения 2 к настоящим Правилам.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, согласно Закону Республики Казахстан от 15 марта 1999 года "О государственных секретах", при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги "Предоставление экологической информации" согласно приложению 2 к настоящим Правилам.

4) лицензиар тиісті үйлестіруші мемлекеттік органнан өтініш берушінің лицензиялау талаптарын сәйкес келмеу туралы жауап алуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты мәлімделген қызмет түрін тоқтата тұру немесе тыйым салу туралы күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушы-борышкерге лицензия беруге уақытша тыйым салған жағдайларда;
7) лицензия алуға өтініш беруші ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы мәліметтердің (мәліметтердің) жарамсыздығы анықталғанда.
8) өтініш беруші лицензия алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталған жағдайларда;
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 Бұйрыққа
9-қосымша
"Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" заңының 10-бабы, 1) тармақшасына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді және "Экологиялық ақпарат беру" (бұдан әрі -мемлекеттік қызмет) мемлекеттік қызметті көрсету тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнымен (бұдан әрі - қызмет беруші) көрсетіледі.
3. Қызмет заңды және жеке тұлғаларға көрсетіледі (бұдан әрі - қызмет алушы)
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушы "электронды үкімет" www.egov.kz (бұдан әрі - портал) порталы арқылы қызмет берушіге осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша экологиялық ақпаратты алуға өтініш береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету (әрекет) негіздемесі болып осы Қағиданың 2-қосымшасының 8-тармағында көрсетілген құжаттардың қосымшасымен қызмет алушының арызы болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе "Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 15 наурыздағы "Мемлекеттік құпиялар туралы" заңына сәйкес ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді алуға келісімін береді.
Мемлекеттік қызметті көрсетудің негізі талаптары, үрдістің сипаттамасы, құрылымы, мазмұны және қызмет нәтижесі мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі талаптары тізбесінде, сонымен қатар осы Қағиданың 2-қосымшасы нысанында "Экологиялық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметтер стандартында мемлекеттік қызметтерді ұсыну ерекшелігі есебімен өзге мәліметтер баяндалған.

5. Содержание действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник услугодателя в день поступления заявления через портал осуществляет их прием и регистрацию в течение 20 (двадцати) минут (в случае поступления после 18.30 часов, заявление регистрируется на следующий рабочий день);
исполнитель в течение 5 (пяти) часов проверяет наличие запрашиваемой информации в реестровых книгах базы данных Государственного фонда экологической информации, размещенных на сайте услугодателя и подготавливает результат оказания государственной услуги;
согласование результата оказания государственной услуги руководителем подразделения в течение 20 (двадцати) минут;
направление исполнителем результата государственной услуги услугополучателю через портал.
Услугополучателю в "личный кабинет" направляется информация о статусе рассмотрения запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
На портале результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
6. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги в соответствии с пунктами 3 и 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 23 октября 2000 года "О ратификации Конвенции о доступе к информации, участию общественности в процессе принятия решений и доступе к правосудию по вопросам, касающимся окружающей среды" являются:
1) услугодатель, в который направлена просьба, не располагает запрашиваемой экологической информацией;
2) просьба является явно необоснованной или сформулирована в слишком общем виде;
3) просьба касается материалов, находящихся на заключительном этапе их подготовки, или внутренней переписки государственных органов и между ними, когда такое исключение предусматривается национальным законодательством или сложившейся практикой, при этом учитывается заинтересованность общественности в получении такой информации;
4) разглашение такой информации отрицательно повлияет на:
конфиденциальность работы государственных органов в тех случаях, когда такая конфиденциальность предусматривается национальным законодательством;
международные отношения, национальную оборону или государственную безопасность;
отправление правосудия возможность для лиц подвергаться справедливому судебному разбирательству или способность государственных органов проводить расследование уголовного или дисциплинарного характера;
конфиденциальность коммерческой и промышленной информации в тех случаях, когда такая конфиденциальность охраняется законом в целях защиты законных экономических интересов. В этих рамках информация о выбросах, относящаяся к охране окружающей среды, подлежит раскрытию;
права интеллектуальной собственности;
конфиденциальность личных данных и/или архивов, касающихся физического лица, когда соответствующее лицо не дало согласия на представление такой информации общественности в соответствии с положениями национального законодательства;
интересы третьей стороны, представившей запрашиваемую информацию, если эта сторона не связана правовым обязательством поступать подобным образом, или если на эту сторону не может быть возложено такое обязательство, и в тех случаях, когда эта сторона не дает согласия на разглашение материала;
окружающую среду, к которой относится эта информация, например места размножения редких видов.

5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкер) өзара іс-қимылының сипаттамасы:
портал арқылы өтініш түскен күні Қызмет беруші қызметкері 20 (жиырма) минут ішінде оларды қабылдайды және тіркейді (егер 18.30-дан кейін келіп түссе, өтініш келесі жұмыс күні тіркеледі);
орындаушы 5 сағаттың ішінде қызмет берушінің сайтында орналастырылған Мемлекеттік экологиялық ақпарат қорының базасындағы реестрлік кітабтарынан сұратылған ақпараттың болуын тексереді және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды;
20 (жиырма) минут ішінде бөлімше басшысымен мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижесі келісіледі;
Орындаушы мемлекеттік қызметтер нәтижесін портал арқылы қызмет алушыға жібереді.
Портал арқылы өтініш берген кезде қызмет алушының "Жеке кабинетіне" мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды қабылдау туралы, сонымен қатар мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу уақыты мен күні көрсетілген хабарлама жіберіледі;
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады және сақталады;
6. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға "Ақпаратқа кіру, шешімдер қабылдау процесіне жұртшылықтың қатысуы және қоршаған ортаға қатысты мәселелер бойынша сот әділдігіне қол жеткізу туралы конвенцияны бекіту туралы" 2000 жылғы 23 қазандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 3 және 4-тармақтарына сәйкес негіз болып табылады:
1) өтiнiш жiберiлген көрсетілген қызметті берушіге сұрау салынған экологиялық ақпараттың болмаса;
2) өтініш айқын негізсіз болуы немесе тым жалпылама түрде тұжырымдалуы;
3) өтініш әзірлеудің ақырғы кезеңінде немесе мемлекеттік органдардың ішкі хат жазысуларында және олардың арасында тұрған, ұлттық заңнамада немесе қалыптасқан практикада мұндай жағдай көзделген материалдарға қатысты болса, экологиялық ақпарат беру туралы өтініштен бас тартылуы мүмкін, бұл орайда жұртшылықтың мұндай ақпарат алуға мүдделілігі ескеріледі;
4) мұндай ақпаратты жария ету мыналарға:
құпиялылық ұлттық заңнамамен қарастырылған кездегі, мемлекеттік органдар жұмысының құпиялылығына;
халықаралық қатынастарға, ұлттық қорғанысқа немесе мемлекеттік қауіпсіздікке;
сот әділдігін жасауға, адамдарға әділетті сот тергеуін жүргізу мүмкіндігіне немесе органдардың қылмыстық немесе тәртіптік сипаттағы тергеу жүргізу қабілетіне;
заңды экономикалық мүдделерді қорғау мақсатында коммерциялық және өнеркәсіптік ақпараттың жасырылуына. Бұл шеңберде қоршаған ортаны қорғауға қатысты шығарындылар туралы ақпарат ашып көрсетілуі тиіс;
зияткерлік меншік құқықтарына.
ұлттық заңнама ережелеріне сәйкес жұртшылыққа мұндай ақпарат беруге тиісті адам келісім бермеген кезде жеке адамға қатысты жеке деректердің және/немесе мұрағаттардың құпиялылығына;
егер бұл тарап бұлайша әрекет жасауға құқықтық міндеттемемен байланысты болмаса немесе егер бұл тарапқа мұндай міндеттеме жүктелуі мүмкін болмаса және бұл тарап материалды жария етуге келісім бермесе, сұрау салынған ақпаратты берген үшінші тараптың мүдделеріне;
осы ақпартат қоршаған ортаға, мысалы, сирек кездесетін түрлердің өсіп-өнетін орындарынатеріс әсер етеді.

7. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации в соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
8. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится уполномоченным органом в области охраны окружающей среды (далее – уполномоченный орган), должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в уполномоченный орган.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в уполномоченный орган, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 23.11.2021 № 477 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги

7. Қызмет беруші Заңның 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету сатысы туралы мемлекеттік қызмет көрсетуді бақылаудың ақпараттық жүйесіне деректердің енгізілуін қамтамасыз етеді.
3-тарау. Қызмет берушілердің және (немесе) олардың лауазымдық тұлғаларыныңмемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
8. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган), лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі уәкілетті органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, уәкілетті органға шағымды жолдамауға құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Қызмет берушінің мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы Заңның 25-бабы 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, қызмет алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен қызмет алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 23.11.2021 № 477 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Заңының 6) тармақшасы 1 тармағы 4 бабына сәйкес белгіленген тәртіппен сотқа жүгіне алады.
4-тарау. Мемлекеттік қызметтерді көрсету ерекшеліктеріне байланысты басқа талаптар

10. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
11. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
экологической информации"
Форма
Генеральному директору
Республиканского государственного
предприятия на праве
хозяйственного ведения
"Информационно-аналитический
центр охраны окружающей среды"
(Фамилия и инициалы)
от _____________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при его наличии),
в случае подачи юридическим
лицом необходимо указать
наименование)
ИИН/БИН ______________________
адрес: __________________________
тел.____________________________
Заявление о предоставлении экологической информации
Прошу предоставить следующую экологическую информацию:
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Предоставление
экологической информации"
Стандарт государственной услуги
"Предоставление экологической информации"
1
Наименование услугодателя
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды" Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 1 (одного) рабочего дня.
4
Форма оказания оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Экологическая информация либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам на бесплатной основе.
7
График работы
Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:

10. Қызмет алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен жағдайы жайлы ақпаратты қашықтық қатынау арқылы порталда "жеке кабинеттен" және де мемлекеттік қызмет көрсету сұрақтары бойынша бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар;
11. Мемлекеттік қызметті көрсету сұрақтары бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Экологиялық ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидасына
1-қосымша
Нысан
"Қоршаған ортаны қорғаудың
ақпараттық-талдау орталығы"
шаруашылық жүргізу
құқығындағы
Республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының Бас директорына
___________________________
(Аты-жөні)
___________________________
(тегі, аты-жөні және әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
заңды тұлға берген жағдайда
атауын көрсету қажет)
ЖСН/БСН __________________
Мекенжайы ________________
Телефоны __________________
Экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш
Мынадай экологиялық ақпаратты беруді сұраймын:
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Экологиялық ақпарат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидасына
2-қосымша
"Экологиялық ақпарат беру" мемлекеттік қызметінің стандарты
1
Қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі "Қоршаған ортаны қорғаудың ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2
Мемлекеттік көрсетілетін кызмет тәсілдері (арналарға қол жетімділік )
"Электрондық үкімет" веб порталы www.egov.kz арқылы жүргізіледі.
3
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі
1 (бір) жұмыс күні ішінде
4
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны
Электронды (толығымен автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі
Мемлекеттік көрсетілетінқызмет нәтижесі экологиялық ақпарат немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы осы стандарттың 9 тармағындағы жағдайларға сәйкес дәделді жауап осы.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызмет алушыдан алынатын төлем
мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда олады алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды және жеке тұлғаларға тегін көрсетіледі.
7
Жұмыс кестесі
Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда (тәулік бойы көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғанан кейін, демалыс және жұмыс күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мекенжайлары келесі жерлерде көрсетілген:

1) интернет-ресурсе Министерства: www.ecogeo.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя: www.ecogosfond.kz раздел "Государственная услуга".
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
Заявление о предоставлении экологической информации в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью услугополучателя или удостоверенный одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи к учетной записи портала.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
В соответствии с пунктами 3 и 4 статьи 4 Закона Республики Казахстан от 23 октября 2000 года "О ратификации Конвенции о доступе к информации, участию общественности в процессе принятия решений и доступе к правосудию по вопросам, касающимся окружающей среды":
1) услугодатель, в который направлена просьба, не располагает запрашиваемой экологической информацией;
1) услугодатель не располагает запрашиваемой экологической информацией государственный орган, в который направлена просьба, не располагает запрашиваемой экологической информацией;
2) просьба является явно необоснованной или сформулирована в слишком общем виде;
3) просьба касается материалов, находящихся на заключительном этапе их подготовки, или внутренней переписки государственных органов и между ними, когда такое исключение предусматривается национальным законодательством или сложившейся практикой, при этом учитывается заинтересованность общественности в получении такой информации;
4) разглашение такой информации отрицательно повлияет на:
конфиденциальность работы государственных органов в тех случаях, когда такая конфиденциальность предусматривается национальным законодательством;
международные отношения, национальную оборону или государственную безопасность;
отправление правосудия возможность для лиц подвергаться справедливому судебному разбирательству или способность государственных органов проводить расследование уголовного или дисциплинарного характера;
конфиденциальность коммерческой и промышленной информации в тех случаях, когда такая конфиденциальность охраняется законом в целях защиты законных экономических интересов. В этих рамках информация о выбросах, относящаяся к охране окружающей среды, подлежит раскрытию;
права интеллектуальной собственности;
конфиденциальность личных данных и/или архивов, касающихся физического лица, когда соответствующее лицо не дало согласия на представление такой информации общественности в соответствии с положениями национального законодательства;
интересы третьей стороны, представившей запрашиваемую информацию, если эта сторона не связана правовым обязательством поступать подобным образом, или если на эту сторону не может быть возложено такое обязательство, и в тех случаях, когда эта сторона не дает согласия на разглашение материала;
окружающую среду, к которой относится эта информация, например места размножения редких видов.
Приложение 10
к приказу Министра
экологии, геологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан
от 2 июня 2020 года № 130
Перечень утративших силу некоторых приказов Министра энергетики Республики Казахстан

1) министрліктің www.ecogeo.gov.kz интернет ресурсында - "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде;
2) қызмет берушінің www.ecogosfond.kz интернет ресурсында - "Мемлекеттік қызмет" бөлімінде;
8
Мемлекеттік көрсеттілетін қызметке қажетті құжаттар тізімі
Қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен немесе бір рет пайдаланатын құпия сөзбен куәландырылған, көрсетілетін қызметті алушының ұялы байланыс операторы ұсынған абоненттік нөмірі порталдың есеп жазбасына тіркелген және қосылған жағдайда, электрондық құжат нысанындағы бойынша экологиялық ақпаратты беру туралы өтініш.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуге бас тарту негіздері
"Ақпаратқа кіру, шешімдер қабылдау процесіне жұртшылықтың қатысуы және қоршаған ортаға қатысты мәселелер бойынша сот әділдігіне қол жеткізу туралы конвенцияны бекіту туралы" 2000 жылғы 23 қазандағы Қазақстан Республикасы Заңының 4-бабының 3 және 4-тармақтарына сәйкес:
1) өтiнiш жiберiлген көрсетілген қызметті берушіге сұрау салынған экологиялық ақпараттың болмаса;
2) өтініш айқын негізсіз болуы немесе тым жалпылама түрде тұжырымдалуы;
3) өтініш әзірлеудің ақырғы кезеңінде немесе мемлекеттік органдардың ішкі хат алмасуларында және олардың арасында тұрған, ұлттық заңнамада немесе қалыптасқан практикада мұндай жағдай көзделген материалдарға қатысты болса, экологиялық ақпарат беру туралы өтініштен бас тартылуы мүмкін, бұл орайда жұртшылықтың мұндай ақпарат алуға мүдделілігі ескеріледі;
4) мұндай ақпаратты жария ету теріс әсерін тигізуі мүмкін:
ұлттық заңнамамен қарастырылған кездегі, мемлекеттік органдардың жұмысының құпиялылығына;
халықаралық қатынастарға, ұлттық қорғанысқа немесе мемлекеттік қауіпсіздікке;
сот әділдігін жасауға, адамдарға әділетті сот тергеуін жүргізу мүмкіндігіне немесе органдардың қылмыстық немесе тәртіптік сипаттағы тергеу жүргізу қабілетіне;
заңды экономикалық мүдделерді қорғау мақсатында коммерциялық және өнеркәсіптік ақпараттың жасырылуына. Бұл шеңберде қоршаған ортаны қорғауға қатысты шығарындылар туралы ақпарат ашып көрсетілуі тиіс;
зияткерлік меншік құқықтарына;
ұлттық заңнама ережелеріне сәйкес жұртшылыққа мұндай ақпарат беруге өкілетті тұлға келісім бермеген кезде жеке тұлғаға қатысты жеке деректердің және/немесе мұрағаттардың құпиялылығына;
егер бұл тарап бұлайша әрекет жасауға құқықтық міндеттемемен байланысты болмаса немесе егер бұл тарапқа мұндай міндеттеме жүктелуі мүмкін болмаса және бұл тарап материалды жария етуге келісім бермесе, сұрау салынған ақпаратты берген үшінші тараптың мүдделеріне;
осы ақпарат қоршаған ортаға, мысалы, сирек кездесетін түрлердің өсіп-өнетін орындарына теріс әсер етеді.
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және
табиғи ресурстар министрінің
2020 жылғы 2 маусымдағы
№ 130 Бұйрыққа
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі

1. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 ноября 2014 года № 144 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10065, опубликован 20 марта 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11229, опубликован 3 августа 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
3. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11565, опубликован 20 октября 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
4. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 13 ноября 2015 года № 641 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12878, опубликован 27 января 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
5. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 18 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13156, опубликован 11 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
6. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 января 2016 года № 19 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13367, опубликован 5 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");
7. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 февраля 2016 года № 71 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13473, опубликован 6 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет");

1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 25 қарашадағы № 144 "Озонды бұзатын заттарды қолданумен жұмыс істеуге, озон қабатын бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, орнатуға, техникалық қызмет көрсетуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10065 тіркелген, 20 наурыз 2015 жылы "Әділет" ақпараттық құқықтық жүйесінде жарияланған);
2. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11229 болып тiркелген, 2015 жылғы 15 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
3. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 11565 болып тiркелген, 2015 жылғы 20 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
4. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 13 қарашадағы № 641 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 12878 болып тiркелген, 2016 жылғы 27 қаңтарда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
5. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 18 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 13156 болып тiркелген, 2016 жылғы 11 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
6. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 21 қаңтардағы № 19 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 13367 болып тiркелген, 2016 жылғы 5 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
7. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 18 ақпандағы № 71 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 13473 болып тiркелген, 2016 жылғы 6 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);

8. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 563 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14731, опубликован 1 февраля 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
9. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 января 2017 года № 25 "О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14847, опубликован 2 марта 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
10. Приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 15 марта 2017 года № 96 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15020, опубликован 11 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
11. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 468 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16195, опубликован 23 января 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
12. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 апреля 2018 года № 149 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16904, опубликован 23 мая 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);

8. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 563 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 14731 болып тiркелген, 2017 жылғы 1 ақпанда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);
9. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2017 жылғы 26 қаңтардағы № 25 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 14847 болып тiркелген, 2017 жылғы 2 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);
10. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2017 жылғы 15 наурыздағы № 96 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 15020 болып тiркелген, 2017 жылғы 11 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);
11. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 468 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 16195 болып тiркелген, 2018 жылғы 23 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);
12. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 27 сәуірдегі № 149 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 16904 болып тiркелген, 2018 жылғы 23 мамырда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);

13. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 26 июня 2018 года № 250 "О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17189, опубликован 23 июля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
14. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 537 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 апреля 2015 года № 301 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18124, опубликован 15 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан);
15. Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 4 марта 2019 года № 70 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 22 мая 2015 года № 369 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области охраны окружающей среды" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18368, опубликован 14 марта 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

13. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2017 жылғы 26 маусымдағы № 250 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 17189 болып тiркелген, 2018 жылғы 23 шілдеде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);
14. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 сәуірдегі № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 537 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 18124 болып тiркелген, 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);
15. "Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 22 мамырдағы № 369 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушысының 2019 жылғы 4 наурыздағы № 70 бұйрығы (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде № 18368 болып тiркелген, 2019 жылғы 14 наурызда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкісінде жарияланған);