Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации
Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2020 года № 20296.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.10.2024 № 502-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов".
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.10.2024 № 502-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу некоторые приказы согласно приложению 6 к настоящему приказу.
3. Комитету информации Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и общественного развития Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и общественного развития Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и
общественного развития Республики Казахстан
Д. Абаев
Утверждены приказом
Министр культуры
и информации
Республики Казахстан
от 2 апреля 2020 года № 101
Сноска. Текст в правом верхнем углу - в редакции Министра культуры и информации РК от 30.10.2024 № 502-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов"
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 21.01.2022 № 16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

"Теле, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 3 сәуірде № 20296 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.10.2024 № 502-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.10.2024 № 502-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес кейбір бұйрықтардың күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің Ақпарат комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және қоғамдық даму министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 бұйрыққа қосымша
Ескерту. Қағиданың оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.10.2024 № 502-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 21.01.2022 № 16 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов".
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.10.2024 № 502-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Уполномоченный орган направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в настоящие Правила оператору "цифрового правительства", услугодателю и в Единый контакт-центр в течение трех рабочих дней со дня государственной регистрации в органах юстиции.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (порядок введения в действие см. п. 4.).
Глава 2. Порядок оказания государственных услуг
4. Для получения государственной услуги физические и (или) юридические лица осуществляющие деятельность предоставления услуг в области масс-медиа на территории Республики Казахстан (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал), заявление по форме согласно приложениям 1 и 2, а также документы указанные в Перечне основных требований к оказанию государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Канцелярия услугодателя в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию и передает на исполнение ответственному структурному подразделению. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
Сотрудник ответственного структурного подразделения услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет содержание заявления и полноту представленных документов, а также предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
При представлении услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов с истекшим сроком действия сотрудник ответственного структурного подразделения в указанные сроки готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в форме электронного документа подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя или его заместителей уполномоченного органа и направляет заявителю в личный кабинет Портала.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги. Услугополучатель предоставляет или высказывает возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
Услугодатель уведомляет услугополучателя о заслушивании не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Протокол заслушивания оформляется в соответствии со статьей 74 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан в случае устного выражения услугополучателем своего возражения услугодатель ведет протокол заслушивания в устной форме.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Теле, радиоарналарды таратумен байланысты қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігінің Ақпарат комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.10.2024 № 502-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Уәкілетті орган осы Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" операторына, көрсетілетін қызметті берушіге және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Қазақстан Республикасының аумағында масс-медиа саласында қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетілетін қызметті берушіге "цифрлық үкіметтің" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша өтініш, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және жауапты құрылымдық бөлімшеге орындауға береді. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттарды тіркеген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнын және ұсынылған құжаттардың толықтығын, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, ақы төленгенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған кезде жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкері көрсетілген мерзімдерде уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарларының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат нысанында өтінішті одан әрі қараудан уәжді бас тартуды дайындайды және өтініш берушіге Порталдағы жеке кабинетіне жібереді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабардар етеді. Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылықты береді немесе білдіреді.
Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын көрсетілетін қызметті алушыны тыңдау туралы хабардар етеді.
Көрсетілетін қызметті алушыдан қарсылық келіп түскен жағдайда, оны қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші теле-, радиоарнаны тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия береді не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тартады.
Тыңдау хаттамасы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекінің 74-бабына сәйкес рәсімделіп, көрсетілетін қызметті алушы өз қарсылығын ауызша білдірген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші ауызша тыңдаудың хаттамасын жүргізеді.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (порядок введения в действие см. п. 4.).
5. В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов для получения лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 9 (девяти) рабочих дней рассматривает документы и форму сведений на соответствие квалификационным требованиям путем проведения профилактического контроля в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан. По итогам профилактического контроля сотрудник структурного подразделения услугодателя формирует лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучатель предоставляет или высказывает возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказами Министра культуры и информации РК от 24.04.2025 № 193-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.10.2025 № 560-НҚ (вводится в действие с 01.01.2026).
6. Лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов подлежат переоформлению в случаях изменения наименования вида и (или) подвида деятельности, фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица, индивидуального предпринимателя, изменения его наименования и адреса, юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования, наименования и (или) юридического адреса юридического лица лицензии.
7. При подаче услугополучателем заявления на переоформление лицензии сотрудник структурного подразделения услугодателя в течение 11 (одиннадцати) рабочих дней рассматривает документы на содержание заявления, а также проверяет предоставленную квитанцию на правильность заполнения реквизитов.
При несоответствии услугополучателя вышеуказанным требованиям услугодатель выносит решение об отказе в оказании государственной услуги.
Услугополучателю направляется уведомление с приложением предварительного решения об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до его подписания.
Услугополучатель предоставляет или высказывает возражение к предварительному решению об отказе в оказании государственной услуги в срок не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления.
По результатам рассмотрения возражения, в случае поступления от услугополучателя, услугодатель выдает лицензию для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушы теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия алу үшін құжаттардың толық топтамасын берген жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде құжаттар мен мәліметтер нысанын Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес профилактикалық бақылау жүргізу жолымен біліктілік талаптарына сәйкестігін қарайды. Профилактикалық бақылаудың қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылықты береді немесе білдіреді.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші теле -, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 24.04.2025 № 193-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.10.2025 № 560-НҚ (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Жеке тұлғаның, дара кәсіпкердің қызмет түрінің және (немесе) қызметінің кіші түрінің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) өзгерген, оның атауы мен мекенжайы, бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанындағы заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы, заңды тұлғаның лицензиясы өзгерген жағдайларда теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия қайта рәсімделуге жатады.
7. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеуге өтініш берген кезде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қызметкері 11 (он бір) жұмыс күні ішінде өтініштің мазмұнына құжаттарды қарайды, сондай-ақ берілген түбіртектегі деректемелердің дұрыс толтырылуын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы жоғарыда көрсетілген талаптарға сәйкес келмеген кезде көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы шешім шығарады.
Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім қоса беріле отырып, оған қол қойылғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде хабарлама жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешімге қарсылықты береді немесе білдіреді.
Қарсылықты қарау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан келіп түскен жағдайда көрсетілетін қызметті беруші теле -, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия не мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды береді.

Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным приказом Министра культуры и информации РК от 24.04.2025 № 193-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по основаниям, изложенным в пункте 9 Перечня.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.10.2024 № 502-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
9. Рассмотрение жалобы на решение, действия (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги, производится должностным лицом, вышестоящим уполномоченным органом в области масс-медиа, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуется, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра культуры и информации РК от 30.10.2024 № 502-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,
радиоканалов"
Форма
Заявление юридического лица для получения (переоформления) лицензии
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (порядок введения в действие см. п. 4.)
В________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности
_________________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ___________________________________________________________________
Банковский счет _________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ______________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный
пункт, наименование улицы, номер дома/здания
(стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии; заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности; все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах
"__" _______ 20 __ г.
(подпись)
Руководитель ______________ _________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати, Дата заполнения: "__" _________ 20 __ года
(при его наличии)
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-,/
радиоканалов"
Форма
Заявление физического лица для получения (переоформления) лицензии
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (порядок введения в действие см. п. 4.).
В _____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер)
Прошу выдать лицензию на осуществление деятельности
________________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид (ы) деятельности)
Адрес местожительства физического лица
________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
наименование улицы, номер дома/здания)
Электронная почта _______________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банковский счет __________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности
_________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ____________ листов
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах
__________ "__" ____ 20 __ г.
(подпись)
Физическое лицо ____________ ____________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при его наличии) Дата заполнения: "__" __ 20 _ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по
распространению теле-, радиоканалов"

Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 24.04.2025 № 193-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті беруші Тізбенің 9-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.10.2024 № 502-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) берілген шағымды қарауды лауазымды адам, масс-медиа саласындағы жоғары тұрған уәкілетті орган, көрсетілетін қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып жатқан лауазымды тұлғаға беріледі.
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және мониторингі жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы ол тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы әкімшілік акт қабылдаса, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 30.10.2024 № 502-НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Лицензия алу (қайта ресімдеу) үшін заңды тұлғаның өтініші
________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________
Қызметін жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын
________________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін (түрлерін) көрсету)
Заңды тұлғаның мекен жайы _______________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта ______________________________________________________
Телефондар ______________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банктік шот ______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы __________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені,
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
____________ парақ қоса беріледі.
Осы өтінішпен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберуге болатындығы;өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны; қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатындығы расталады.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
___________ 20 __ жылғы "____" _______
(қолы)
Басшы ______________ ___________________________________________
(қолы)       (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны, Толтырылған күні: 20 __ жылғы "____" ______
(ол болған жағдайда)
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Лицензия алу (қайта ресімдеу) үшін жеке тұлғаның өтініші
________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
__________________________ қызметін_жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын.
_________________________________________________________________________
(қызметтің түрін және (немесе) кіші түрін (түрлерін) көрсету)
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
Телефондар _______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банктік шот _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
__________ парақ қоса беріледі
Осы өтінішпен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және оларға лицензияны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпарат жіберуге болатындығы;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
қоса берілген барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады.
Цифрлық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін
___________ 20 __ ж. "____" _______
(қолы)
Жеке тұлға ________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Мөрдің орны (ол болған жағдайда) Толтырылған күні: 20__жылғы "_" ____
"Теле-, радиоарналарды
тарату жөніндегі қызметпен
айналысу үшін лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысандары

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 04.08.2022 № 302 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Формы сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления
деятельности по распространению теле-, радиоканалов
1. Количество сотрудников
____________________________________________________________;
Количество инженерно-технических специалистов
_____________________________________________________________;
стаж работы по специальности:
до 1 года
____________________________________________________________________________;
более года
__________________________________________________________________________.
Фамилия специалиста
Имя специалиста
Отчество специалиста
Специальность
№ диплома о высшем образовании
Дата выдачи диплома
Название высшего учебного заведения
Стаж работы по специальности
Должность
2. Обязательства по обеспечению: технического качества передачи теле-,
радиоканалов в соответствии с действующими стандартами в сфере телерадиовещания:
да/нет;
организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций: да/нет.
3. Технические сведения:
1) наименование создаваемой сети:
эфирное/кабельное/спутниковое/ по сети телекоммуникаций;
2) территория охвата вещанием _________________________________________;
3) тип сети___________________________________________________________;
наименование стандарта________________________________________________;
номер стандарта______________________________________________________;
4) список распространяемых теле-, радиоканалов__________________________;
перечень по этапам развития ___________________________________________;
краткая характеристика ________________________________________________
5) система условного доступа, в случае использования _____________________;
6) принципы организации системы управления и эксплуатации сети__________
____________________________________________________________________;
7) емкость сети и/или количество подписчиков, в том числе по этапам развития:
объем МГц __________________________________________________________;
количество подписчиков_______________________________________________;
8) взаимодействие с другими сетями телерадиовещания и связи:
номер договора ___________________(в том числе прием сигнала телеканалов от
других операторов телевещания);
дата заключения договора ______________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)___________________________________;
9) способ организации межстанционных соединений с указанием конкретных
технических средств:
по собственным техническим средствам _________________________________;
по арендованным каналам других сетей _________________________________;
номер договора ______________________________________________________;
дата заключения договора _____________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)_______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
10) способ организации выхода сети заявителя на сети других операторов:
номер договора ______________________________________________________;
дата заключения договора _____________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического
лица)_______________;
11) наименование оборудования на которое необходимо получить частотные
присвоения (для эфирной/кабельной/ спутниковой сетей) _________________;
___________________________________________________________________
12) источник и способ доставки распространяемых телерадиоканалов на головную
станцию:
местонахождение студии ______________________________________________;
тип используемой сети ________________________________________________;
13) наличие санитарного паспорта оборудования с частотным присвоением
(в случае распространения теле-, радиоканалов с использованием радиочастотного спектра):
номер и дата выдачи _____________________________________________________;
наименование органа, выдавшего паспорт __________________________________;
срок действия паспорта __________________________________________________;
14) искусственные спутники земли (в случае использования каналов сутниковой
связи) (для эфирной/кабельной/спутниковой сетей):
наименование ___________________________________________________________;
принадлежность _________________________________________________________;
место расположения _____________________________________________________;
зона обслуживания ______________________________________________________;
занимаемая полоса частот ________________________________________________;
скорость канала _________________________________________________________;
энергетическая характеристика спутниковой системы ________________________.
4. Предварительные договора на ретрансляцию теле-, радиоканалов с теле-,
радиокомпаниями-правообладателями (для многопрограммного вещания):
номер договора _________________________________________________________;
дата заключения ________________________________________________________;
с кем заключен договор (наименование юридического и физического лица)
___________________________________________________________________________.
Перечень каналов указанных в договоре ___________________________________.

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 04.08.2022 № 302 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қызметкерлер саны _____________________________________;
Инженерлік-техникалық мамандардың саны _________________;
мамандығы бойынша жұмыс өтілі:
1 жылға дейін _________________;
бір жылдан астам________________.
Маманның тегі
Маманның аты
Маманның әкесінің аты
Мамандығы
Жоғары білімі туралы дипломның №
Дипломның берілген күні
Жоғары оқу орнының атауы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
Лауазымы
2. Қамтамасыз ету міндеттері: теле-, радиоарналарды таратудың техникалық сапасын
телерадио хабарларын тарату саласындағы қолданыстағы стандарттарға сәйкес: иә/жоқ;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыру: бар/жоқ. иә / жоқ;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабарландыруды ұйымдастыру: иә / жоқ.
3. Техникалық мәліметтер:
1) құрылатын желінің атауы: эфирлік/кабельдік / спутниктік / телекоммуникациялар желісі бойынша;
2) хабар таратумен қамту аумағы ________________;
3) желі типі ________________;
стандарт атауы ________________;
стандарт нөмірі ________________;
4) таратылатын теле-, радиоарналарының тізімі _____________;
даму кезеңдері бойынша тізбе ________________;
қысқаша сипаттамасы ________________;
5) шартты қол жеткізу жүйесі пайдаланған жағдайда _______;
6) басқару жүйесі мен желі қолдануды ұйымдастыру қағидаты __________________;
7) желінің сыйымдылығы және/немесе жазылушылар саны, оның ішінде даму кезеңдер бойынша:
МГц көлемі ________________;
жазылушылар саны ________________;
8) телерадио хабарларын таратудың және байланыстың басқа да желілерінің өзара іс-қимылы:
шарттың нөмірі ________________;
шарт жасалған күн ________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы)
9) нақты техникалық құралдарды көрсете отырып, станцияаралық қосылыстарды ұйымдастыру тәсілі;
меншікті техникалық құралдар бойынша ________________;
басқа желілердің жалға алынған арналары бойынша ________________;
шарттың нөмірі ________________;
шарт жасалған күн ________________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) _________________________________;
10) өтініш беруші желісінің басқа операторлар желісіне шығуын ұйымдастыру тәсілі:
шарттың нөмірі _______________;
шарт жасалған күн _______________;
шарт кіммен жасалды (заңды және жеке тұлғаның атауы) ________________________________________;
11) жиілікті иемденуді алуға қажетті жабдықтың атауы ______________________________;
12) бас станцияға таратылатын телерадиоарналарды жеткізу көзі мен тәсілі:
студияның орналасқан жері _______________;
пайдаланылатын желінің типі _______________;
13) жиілікті иемдену жабдықтарының санитариялық паспортының болуы (радиожиілік спектрін пайдалана отырып теле-, радиоарналарын таратқан жағдайда):
нөмірі және берілген күні _______________;
паспортты берген органның атауы _______________;
паспорттың қолданылу мерзімі _______________;
14) жердің жасанды спутниктері (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда):
атауы _______________;
тиесілігі _______________;
орналасқан жері _______________;
қызмет көрсету аумағы _______________;
жиіліктің орналасқан белдеуі _______________;
арнаның жылдамдығы _______________;
спутниктік жүйенің энергетикалық сипаттамасы____________.
4. Құқық иеленуші теле-, радиоарналармен теле -, радиоарналарды ретрансляциялауға алдын ала жасалған шарттар, (көп бағдарламалы хабарларды тарату үшін):
шарттың нөмірі _______________;
шарт жасалған күн _______________;
шарт кіммен жасалған (заңды және жеке тұлғаның атауы) _____________________________
Шартта көрсетілген арналардың тізбесі________________________.

5. Наличие помещения и площади для размещения и эксплуатации технических
средств:
Площадь арендованного помещения ______________________________________;
Месторасположение арендованного помещения ____________________________;
номер договора аренды _________________________________________________;
дата заключения договора аренды ________________________________________;
с кем заключен договор аренды __________________________________________.
6. Наличие помещения и площади для административно-управленческого
персонала
Площадь арендованного помещения _______________________________________;
Месторасположение арендованного помещения ____________________________;
номер договора аренды _________________________________________________;
дата заключения договора аренды ________________________________________;
с кем заключен договор аренды __________________________________________.
7. Наличие помещения и площади для обслуживания населения:
Площадь арендованного помещения_______________________________________;
Месторасположение арендованного помещения _____________________________;
номер договора аренды __________________________________________________;
дата заключения договора аренды _________________________________________;
с кем заключен договор аренды ___________________________________________.
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по распространению
теле-, радиоканалов"
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра культуры и информации РК от 01.07.2026 № 315-НҚ (порядок введения в действие см. п. 4.).
радиоканалов"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1
Наименование государственной услуги
Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
Отсутствует
3
Наименование услугодателя
Комитет информации Министерства культуры и информации Республики Казахстан
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства": www.​egov.​kz, www.​eli​cens​e.​kz.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Срок оказания – 11 (одиннадцать) рабочих дней.
Срок переоформления – 11 (одиннадцать) рабочих дней.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Цифровая (частично цифровизированная)
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Результат оказания государственной услуги – лицензия для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов (далее – лицензия), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренными настоящими правилами. На портале результат оказания государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан

5. Техникалық құралдарды орналастыратын және пайдаланатын үй-жайдың және алаңның болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ______________.
6. Әкімшілік-басқару персоналын арналған үй-жайы мен алаңының болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ______________.
7. Халыққа қызмет көрсетуге арналған үй-жайдың және алаңның болуы:
Жалға алынған үй-жайдың ауданы _______________;
Жалға алынған үй-жайдың орналасқан жері ___________________;
Жалға алу шартының нөмірі ______________;
Жалға алу шартын жасасқан күн ______________;
Жалға алу шарты кіммен жасалған ________________.
"Теле-, радиоарналарды тарату
жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Мәдениет және ақпарат министрінің 01.07.2026 № 315-НҚ (12.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік қызметтің атауы
"Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру"
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы (бар болса)
жоқ
3
Көрсетілетін қызметті берушінің
атауы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және ақпарат
министрлігінің Ақпарат комитеті
4
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрінің (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www. egov. kz, www. elicense. kz. "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрінің (бар болса) көрсету мерзімі
Қызмет көрсету мерзімі – 11 (он бір)
жұмыс күні.
Қайта ресімдеу мерзімі - 11 (он бір) жұмыс күні.
6
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрінің (бар болса) көрсету нысаны
Цифрлық (ішінара
цифрландырылған)
7
Мемлекеттік қызмет және оның кіші түрі (бар болса)
көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру (бұдан әрі – лицензия) не осы Қағидаларда көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап. Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының қолы қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетіне" жолданады.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету
кезінде көрсетілетін қызметті
алушыдан алынатын төлемақы мөлшері, және Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілген алу тәсілдері

Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. Ставки за оказание государственной услуги в соответствии с пунктом 4 статьи 616 Налогового Кодекса Республики Казахстан составляют:
1) за право занятия видом деятельности по распространению теле-, радиоканалов составляет 6 (шесть) месячных расчетных показателя;
2) за переоформление лицензии – 10 % от ставки при выдаче лицензии. Оплата производится в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, а также через портал оплата может осуществляться через платежный шлюз "цифрового правительства".
9
График работы услугодателя и объектов информации
1) портала – круглосуточно за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодатель - с понедельника по пятницу включительно с перерывом на обед в соответствии с установленным графиком работы, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги с 9.00 до 17.00.
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
1) для получения лицензии: заявление (запрос) в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя; форму сведений, указанную в приложении 3 к настоящим Правилам; электронную копию схемы организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций (согласно приложению 5); электронную копию схемы организации сети телерадиовещания (для эфирной/кабельной/спутниковой сетей) (согласно приложению 5); электронную копию трансмиссионного плана, используемого в сети приемо-передающих спутниковых станций, представленных спутниковым оператором (в случае использования каналов спутниковой связи); электронную копию перечня применяемых средств измерений и испытательного оборудования с указанием метрологических характеристик; электронную копию сертификатов, подтверждающих поверку или метрологическую аттестацию средств измерений и испытательного оборудования (в случае предоставления услуг с использованием сети телекоммуникаций наличие средств измерений испытательного оборудования не требуется).

Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі. Қазақстан Республикасы Салық кодексі 616-бабының 4-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету үшін мөлшерлемелері:
1) теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызмет түрімен айналысу құқығы үшін 6 (алты) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін – лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10%-ын құрайды.
Ақы төлеу екінші деңгейлі банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы қолма-қол ақшалай немесе қолма-қол ақшасыз нысанда жүргізіледі, сондай-ақ портал арқылы ақы төлеуді "цифрлық үкімет" төлем шлюзі арқылы жүзеге асыруға болады.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс кестесі
1) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтініш жасаған кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліспен дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда. Өтініштер қабылданып, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін беріледі.
10
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан және олардың кіші түрі (бар болса) талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
1) лицензия алу үшін: көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (сұрау салу); осы
Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген мәліметтер нысаны;
төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыру схемасының электрондық көшірмесі (5-қосымшаға сәйкес);
телерадио хабарларын тарату желісін (эфирлік, кәбілдік, спутниктік желілер үшін) ұйымдастыру схемасының электрондық көшірмесі (5-қосымшаға сәйкес);
спутниктік оператор ұсынған спутниктік қабылдау-тарату станцияларының желісінде пайдаланылатын трансмиссиялық жоспардың электрондық көшірмесі (спутниктік байланыс арналарын пайдаланған жағдайда);
метрологиялық сипаттамаларын көрсете отырып, қолданылатын өлшеу құралдары мен сынақ жабдықтары тізбесінің электрондық көшірмесі;
өлшем құралдарын және сынақ жабдықтарын (телекоммуникациялар желісін пайдалана отырып қызметтер көрсеткен жағдайда сынақ жабдықтарын өлшеу құралдары талап етілмейді) тексеруді немесе метрологиялық аттестаттауды растайтын сертификаттардың электрондық көшірмесі;

2) для переоформления лицензии: заявление должно быть подано заявителем в течение 30 (тридцати) календарных дней с момента возникновения изменений. В случаях изменения: наименования вида и (или) подвида деятельности; фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица; индивидуального предпринимателя, изменении его наименования и адреса; юридического лица в форме слияния, присоединения, выделения или преобразования; наименования и (или) юридического адреса юридического лица): заявление (запрос) о переоформлении лицензии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность услугополучателя, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации в качестве индивидуального предпринимателя, документ подтверждающий оплату услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной или социально ответственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной или социально ответственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной или социально ответственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной или социально ответственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной или социально ответственной услуги.
6) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной или социально ответственной услуги.

2) лицензияны қайта ресімдеу үшін: өтінішті өтініш беруші өзгерістер туындаған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде беруі тиіс. Қызмет түрінің және (немесе) кіші түрінің атауы;
жеке тұлғаның; дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), оның атауы мен мекенжайы өзгерген; заңды тұлғаның бірігу, қосылу, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында;
заңды тұлғаның атауы және (немесе) заңды мекенжайы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында лицензияны қайта ресімдеу туралы өтініш (сұрау салу) өзгерген жағдайларда.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкер ретінде тіркеу туралы мәліметтерді, ақы төленгенін растайтын құжатты көрсетілетін қызметті беруші "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет және олардың кіші түрлері (бар болса) көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша;
6) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік немесе әлеуметтік жауапкершілігі бар қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы

7) не уплачен лицензионный сбор на право занятия деятельностью в области масс-медиа.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на Интернет-ресурсе www.mam.gov.kz, в разделе "О государственных и социально ответственных услугах", единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии для занятия
деятельностью по распространению
теле-, радиоканалов"
Схема организации оповещения населения в случае чрезвычайных ситуаций
Сноска. Правила дополнены приложением 5 в соответствии с приказом Министра культуры и информации РК от 15.10.2025 № 560-НҚ (вводится в действие с 01.01.2026).
Схема организации сети телерадиовещания
(для эфирной / кабельной / спутниковой сетей)
Приложение 5 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Правила оказания государственной услуги "Постановка на учет, переучет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан"
Сноска. Приложение 5 исключено приказом Министра информации и общественного развития РК от 25.02.2022 № 50 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6 к приказу
от 2 апреля 2020 года № 101
Перечень утратившими силу приказов
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11301, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
2. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11580, опубликован 22 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 января 2016 года № 82 "О внесений изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13347, опубликован от 15 марта 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

7) масс-медиа саласында қызметпен айналысу құқығына лицензиялық алымның төленбеуі мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз болып табылады.
12
Мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы ол болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары www. mam. gov. kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" бөлімінде көрсетілген, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Теле, радиоарналарды
тарату жөніндегі қызметпен
айналысуға лицензия беру"
мемлекеттік қызмет көрсету көрсету
Қағидаларына
5-қосымша
Төтенше жағдайлар кезінде халықты хабардар етуді ұйымдастыру схемасы
Ескерту. Қағидалар 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 15.10.2025 № 560-НҚ (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Телерадио хабарларын тарату желісін ұйымдастыру схемасы (эфирлік / кабельдік / спутниктік желілер үшін)
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және қоғамдық даму
министрінің
2020 жылғы 2 сәуірдегі
№ 101 Бұйрыққа
6-қосымша
Күші жойылған бұйрықтардың тізбесі
1. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11301 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
2. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11580 болып тіркелген, 2015 жылғы 22 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 82 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13347 болып тіркелген, 2016 жылғы 15 наурызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

4. Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 февраля 2016 года № 198 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации, оказываемых Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13477, опубликован 7 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
5. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 24 марта 2017 года № 104 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15124, опубликован от 29 мая 2017 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
6. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 13 июня 2017 года № 221 "О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации, оказываемых Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15329, опубликован от 25 июля 2017 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
7. Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 24 декабря 2018 года № 534 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18022, опубликован от 3 января 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
8. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 17 апреля 2019 года № 67 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18563, опубликован от 17 мая 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).

4. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігіменақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 17 ақпандағы № 198 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13477 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
5. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 24 наурыздағы № 104 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15124 болып тіркелген, 2017 жылғы 29 мамырда ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
6. "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігімен ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2017 жылғы 13 маусымдағы № 221 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15329 болып тіркелген, 2017 жылғы 25 шілдеде ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған)
7. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 534 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18022 болып тіркелген, 2019 жылғы 3 қаңтарда ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
8. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 17 сәуірдегі № 67 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18563 болып тіркелген, 2019 жылғы 17 мамырда ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).

9. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 4 июля 2019 года № 203 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 505 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18989, опубликован от 12 июля 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).
10. Приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 сентября 2019 года № 322 "О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 655 "Об утверждении регламентов государственных услуг в области информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19353, опубликован от 9 сентября 2019 года в Эталонном контрольном банке НПА РК в электронном виде).

9. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 505 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 4 шілдедегі № 203 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18989 болып тіркелген, 2019 жылғы 12 шілдеде ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).
10. "Ақпарат саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 28 мамырдағы № 655 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2019 жылғы 2 қыркүйектегі № 322 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19353 болып тіркелген, 2019 жылғы 9 қыркүйекте ҚР НҚА-ның эталондық бақылау банкінде электронды түрде жарияланған).