Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов
Решение Карагандинского городского маслихата от 23 августа 2019 года № 426. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 5 сентября 2019 года № 5454. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 28 мая 2025 года № 264
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского городского маслихата от 28.05.2025 № 264 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок решения - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 27.04.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктами 3), 9), 11) статьи 68 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18883), Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложениям 1, 2.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 27.04.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ж. Мухтаров
Секретарь городского маслихата К. Бексултанов
Приложение 1 к решению
Карагандинского городского маслихата

Тұрғын үй сертификаттарының мөлшерін және алушылар санатының тізбесін айқындау туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 23 тамыздағы № 426 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 5 қыркүйекте № 5454 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2025 жылғы 28 мамырдағы № 264 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 28.05.2025 № 264 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің тақырыбы жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.04.2022 № 149 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 68 бабының 3), 9), 11) тармақшаларына, "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18883 тіркелген) сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Тұрғын үй сертификаттарының мөлшері және алушылар санатының тізбесі 1, 2 қосымшаларға сәйкес айқындалсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.04.2022 № 149 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Мұхтаров
Қалалық мәслихат хатшысы Қ. Бексұлтанов
Қарағанды қалалық мәслихатының

от 23 августа 2019 года №426
Размер жилищного сертификата
Сноска. Приложение 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 27.04.2022 № 149 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. 10 % от суммы займа, но не более 1 (одного) миллиона тенге в виде социальной помощи для каждого получателя.
2. 10 % от суммы займа, но не более 1 (одного) миллиона тенге в виде социальной поддержки для каждого получателя.
Приложение 2 к решению
Карагандинского городского
маслихата
от 23 августа 2019 года № 426
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов

2019 жылғы 23 тамыздағы №426 шешіміне
1 қосымша
Тұрғын үй сертификатының мөлшері
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 27.04.2022 № 149 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Әрбір алушы үшін қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік көмек түрі ретінде 1 (бір) миллион теңгеден артық емес.
2. Әрбір алушы үшін қарыз сомасынан 10 %, алайда әлеуметтік қолдау түрі ретінде 1 (бір) миллион теңгеден артық емес.
Қарағанды қалалық мәслихатының
2019 жылғы 23 тамыздағы
№ 426 шешіміне 2-қосымшасы
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санатының тізбесі

Сноска. Приложение 2 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 25.05.2023 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
Наименование
1.
Ветераны Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
2.
Ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
3.
Ветераны боевых действий на территории других государств (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
4.
Лицам с инвалидностью 1 и 2 групп (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
5.
Семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
6.
Лица, страдающие тяжелыми формами некоторых хронических заболеваний, перечисленных в списке заболеваний, утвержденных приказом Министра здравохранения Республики Казахстан от 16 февраля 2022 года №ҚР ДСМ-14 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26830) (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
7.
Пенсионеры по возрасту (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
8.
Дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей, не достигшие двадцати девяти лет, потерявшие родителей до совершеннолетия. При призыве таких лиц на воинскую службу возраст продлевается на срок прохождения срочной воинской службы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
9.
Кандасы (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
10.
Лица, лишившиеся жилища в результате экологических бедствий, чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
11.
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
12.
Семьи лиц, погибших (умерших) при исполнении государственных или общественных обязанностей, воинской службы, при подготовке или осуществлении полета в космическое пространство, при спасении человеческой жизни, при охране правопорядка (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).
13.
Неполные семьи (состоящие в очереди на получение жилья в местных исполнительных органах).

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 25.05.2023 № 32 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
1.
Ұлы Отан соғысының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
2.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
3.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
4.
1 және 2 топтағы мүгедектігі бар адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
5.
Мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеушi отбасылары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
6.
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 ақпандағы № ҚР ДСМ-14 бұйрығымен бекiтілген аурулар тiзiмiнде аталған кейбiр созылмалы аурулардың ауыр түрлерiмен ауыратын адамдар (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26830 тіркелген) (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
7.
Жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
8.
Кәмелетке толғанға дейiн ата-аналарынан айырылған жиырма тоғыз жасқа толмаған жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар жатады. Мұндай адамдардың жасы әскери қызметке шақырылған кезде мерзiмдi әскери қызметтен өту мерзiмiне ұзартылады (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
9.
Қандастар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
10.
Экологиялық зiлзалалар, табиғи және техногендi сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан тұрғын үйiнен айырылған адамдар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
11.
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
12.
Мемлекеттiк немесе қоғамдық мiндеттерiн, әскери қызметiн орындау кезiнде, ғарыш кеңістігіне ұшуды дайындау немесе жүзеге асыру кезінде, адам өмiрiн құтқару кезiнде, құқық тәртiбiн қорғау кезiнде қаза тапқан (қайтыс болған) адамдардың отбасылары (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).
13.
Толық емес отбасылар (жергілікті атқарушы органдарында тұрғын үй алуға кезекте тұрған).