Об утверждении категорий автостоянок (паркингов) и увеличении базовой ставки налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение Карагандинского городского маслихата от 15 мая 2019 года № 410. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 21 мая 2019 года № 5354. Утратило силу решением маслихата Карагандинского городского маслихата от 17 августа 2026 года № 389

Автотұрақтар (паркингтер) санаттарын бекіту және автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне салықтың базалық мөлшерлемесін ұлғайту туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2019 жылғы 15 мамырдағы № 410 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 мамырда № 5354 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 2026 жылғы 17 тамыздағы № 389 шешімімен

Сноска. Утратило силу решением маслихата Карагандинского городского маслихата от 17.08.2026 № 389 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьями 505, 509 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:

Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды қалалық мәслихатының 17.08.2026 № 389 шешімімен (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 505, 509 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШТІ:

1. Утвердить категории автостоянок (паркингов) и размер увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги) согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ж. Мухтаров
Секретарь Карагандинского
городского маслихата
К. Бексултанов
Приложение
к решению XХХVIII сессии
Карагандинского городского маслихата
от "15" мая 2019 года № 410
Категории автостоянок (паркингов) с учетом размера увеличения базовой ставки для исчисления налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги)
Тип автостоянок (паркингов)
Категория автостоянки (паркинга)
Базовая ставка налога на земли города Караганды, за исключением земель, занятых жилищным фондом, в том числе строениями и сооружениями при нем за один квадратный метр (в тенге)
Размер увеличения базовой ставки
Базовая ставка налога на земли города Караганды, выделенные под автостоянки (паркинги), с учетом размера увеличения (в тенге)
1
Надземные платные автостоянки (паркинги) закрытого типа, платные автостоянки (паркинги) открытого типа, многоуровневые платные автостоянки
1

1. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін базалық мөлшерлемені өсіру мөлшері және автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж. Мухтаров
Қарағанды қалалық
мәслихатының хатшысы
К. Бексұлтанов
Қарағанды қалалық мәслихатының
2019 жылғы "15" мамырдағы
XХХVIII сессиясының
№ 410 шешіміне қосымша
Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне салықты есептеу үшін ұлғайған базалық ставканы ескерумен автотұрақтардың (паркингтердің) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтің) типтері
Автотұрақтардың (паркингтің) санаты
Тұрғын үй қоры, соның ішінде оның іргесіндегі құрылыстар мен ғимараттар алып жатқан жерлерді қоспағанда, Қарағанды қаласының жерлеріне бір шаршы метр үшін салынатын базалық салық мөлшерлемелері (теңге)
Базалық ставканың өсіру мөлшері
Өсіру мөлшерін есепке ала отырып (теңге), автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген Қарағанды қаласының жерлеріне базалық салық мөлшерлемесі
1
Жабық типтегі жерүсті ақылы автотұрақтар (паркингтер), ашық типтегі ақылы автотұрақтар (паркингтер), көп деңгейлі ақылы автотұрақтар
1

9,65
5
48,25
2
Многоуровневые автостоянки (паркинги) и парковочные места, находящиеся в собственности у граждан, которые расположены в цокольных и (или) подземных уровнях зданий и являющихся неотъемлемой составляющей частью таких зданий, автостоянки (паркинги) без взимания платы, служебные стоянки, парковки транспортных средств маломобильных групп населения, штрафные стоянки
2
9,65
1
9,65

9,65
5
48,25
2
Ғимараттардың цоколдық және (немесе) жерасты деңгейлерінде орналасқан және мұндай ғимараттардың ажырамас бөлігі болып табылатын, азаматтардың меншігіндегі көп деңгейлі автотұрақтар (паркингтер) мен тұрақ орындары, ақы алусыз автотұрақтар (паркингтер), қызметтік тұрақтар, халықтың мобильдік тобының көлік құралдарының тұрақтары
2
9,65
1
9,65