О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 декабря 2019 года № 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2019 года № 19770.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту инвестиционной политики в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Р. Даленов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
_________________
Утвержден приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 декабря 2019 года № 95
Перечень некоторых приказов Министерства национальной экономики Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9938) следующее изменение:
в Правилах разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования, утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 19 желтоқсандағы № 95 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 19770 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Инвестициялық саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде бұйрықтың осы тармағының 1) және2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Р. Даленов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
___________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің
2019 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 95 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларында:

пункт 1 приложения 48 изложить в следующей редакции:
"1. Цель горизонтального и вертикального анализа финансовой отчетности состоит в представлении изменений, произошедших в основных статьях бухгалтерского баланса, отчета о доходах и расходах, отчета о движении денежных средств.
Горизонтальный (временной) анализ заключается в сопоставлении данных организации за два последних отчетных периода в относительном и абсолютном виде и выявлении тенденций изменения отдельных статей отчетности или их групп. Горизонтальный анализ проводится по следующим формам финансовой отчетности, утвержденным приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2017 года № 404 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15384) (далее – приказ Министра финансов): "Бухгалтерский баланс", "Отчет о прибылях и убытках", "Отчет о движении денежных средств (прямой метод)", "Отчет о движении денежных средств (косвенный метод)".
Вертикальный (структурный) анализ заключается в определении удельного веса отдельных статей отчетности в общем итоговом показателе и сравнении полученного результата с данными предыдущего периода. Вертикальный анализ проводится по следующим формам финансовой отчетности, утвержденным приказом Министра финансов: "Бухгалтерский баланс", "Отчет о прибылях и убытках".".
2. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 27.05.2025 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 02.06.2025 № 48 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Пункт 4 утрачивает силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 16.06.2025 № 52 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 725 "О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12717) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить:
1) Правила планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства, включающие вопросы планирования проектов государственно-частного партнерства, проведения конкурса и прямых переговоров по определению частного партнера, проведения мониторинга договоров государственно-частного партнерства, проведения мониторинга и оценки реализации проектов государственно-частного партнерства согласно приложению 1 к настоящему приказу;

48-қосымшадағы 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қаржылық есептілікті деңгейлес және сатылас талдаудың мақсаты бухгалтерлік баланстың, кірістер мен шығыстар туралы есептің, ақша қаражатының қозғалысы туралы есептің негізгі баптарында болған өзгерістерді ұсынуды білдіреді.
Деңгейлес (уақытаралық) талдау ұйымның деректерін шамамен және абсолюттік түрдегі соңғы екі есепті кезеңдегі деректерін салыстыруды және есептіліктің немесе олардың топтарының жекелеген баптарындағы өзгерістерінің үрдістерін анықтауды білдіреді. Деңгейлес талдау Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 28 маусымдағы № 404 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15384 болып тіркелген) (бұдан әрі - Қаржы министрінің бұйрығы) қаржылық есептіліктің: "Бухгалтерлік баланс", "Табыстар мен шығындар туралы есеп" және "Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс)", "Ақша қаражатының қозғалысы туралы есеп (жанама әдіс)" нысандары бойынша жүргізіледі.
Сатылас (құрылымдық) талдау жалпы қорытынды көрсеткіштегі есептіліктің жекелеген баптарының үлес салмағын айқындауды және алынған нәтижені алдыңғы кезеңдегі деректермен салыстыруды білдіреді. Сатылас талдау Қаржы министрінің бұйрығымен бекітілген қаржылық есептіліктің: "Бухгалтерлік баланс" және "Табыстар мен шығындар туралы есеп" нысандары бойынша жүргізіледі.".
2. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 27.05.2025 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 02.06.2025 № 48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-тармақтың күшін жою көзделген – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 16.06.2025 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлаудың және іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 725 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12717 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау, жекеше әріптесті айқындау жөнінде конкурс және тікелей келіссөздер жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының мониторингін жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылу мониторингін жүргізу және бағалау мәселелерін қамтитын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидалары;

2) Порядок утверждения перечня проектов государственно-частного партнерства, планируемых к реализации согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Порядок отбора проектов государственно-частного партнерства для предоставления или увеличения объема поручительств государства согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Критерии отнесения проекта государственно-частного партнерства к проекту государственно-частного партнерства особой значимости согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Примерный перечень рисков, возникающих на различных этапах государственно-частного партнерства согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Требования к разработке или корректировке, а также проведению необходимых экспертиз технико-экономического обоснования проектов государственно-частного партнерства согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Методику определения стоимости создания и (или) реконструкции объекта государственно-частного партнерства, суммарной стоимости государственной поддержки и источников возмещения затрат субъектов государственно-частного партнерства согласно приложению 7 к настоящему приказу.";
в Правилах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства, утвержденных указанным приказом:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Правила планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства, включающие вопросы планирования проектов государственно-частного партнерства, проведения конкурса и прямых переговоров по определению частного партнера, проведения мониторинга договоров государственно-частного партнерства, проведения мониторинга и оценки реализации проектов государственно-частного партнерства";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Информационное обеспечение о планируемых и реализуемых проектах ГЧП осуществляется через соответствующий перечень, формируемый Центром развития ГЧП.
Для формирования перечня уполномоченные лица (государственные партнеры) ежемесячно представляют информацию по проектам государственно-частного партнерства, график погашения государственных обязательств и выплат из бюджета, а также информацию по инвесторам, заинтересованным в реализации проектов ГЧП по формам согласно приложениям 1 и 1-1 к настоящим Правилам на казахском и русском языках:
по местным проектам – в местный уполномоченный орган по государственному планированию в срок до 20 числа отчетного месяца с одновременным уведомлением территориальных подразделений (филиалов/представительств) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан. Местный уполномоченный орган по государственному планированию сводит представленную информацию и в срок до 25 числа отчетного месяца направляет указанную информацию в Центр развития ГЧП с одновременным уведомлением центрального уполномоченного органа по государственному планированию и центрального уполномоченного органа соответствующей отрасли;
по республиканским проектам – в Центр развития ГЧП с одновременным уведомлением центрального уполномоченного органа по государственному планированию в срок до 25 числа отчетного месяца.

2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Іске асырылуы жоспарланатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының тізбесін бекіту тәртібі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Мемлекет кепілгерліктерін беру немесе олардың көлемін ұлғайту үшін мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын іріктеу тәртібі;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын ерекше маңызды мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасына жатқызу өлшемшарттары;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің әртүрлі кезеңдерінде туындайтын тәуекелдердің болжамды тізбесі;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ оларға кажетті сараптамалар жүргізуге койылатын талаптар;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін құру және (немесе) реконструкциялау құнын жәнемемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектілерін мемлекеттік қолдау мен шығындарын өтеу көздерінің жиынтық құнын есептеу әдістемесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидаларында:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау, жекеше әріптесті айқындау жөнінде конкурс және тікелей келіссөздер жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік шарттарының мониторингін жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларының іске асырылу мониторингін жүргізу және бағалау мәселелерін қамтитын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау және іске асыру қағидалары";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Жоспарланатын және іске асырылатын МЖӘ жобалары туралы ақпараттық қамтамасыз ету МЖӘ дамыту орталығы қалыптастыратын тиісті тізбе арқылы жүзеге асырылады.
Тізбені қалыптастыру үшін уәкілетті тұлғалар (мемлекеттік әріптестер) ай сайын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша ақпаратты, мемлекеттік міндеттемелерді өтеу және бюджеттен төленетін төлемдер кестесін, сондай-ақ МЖӘ жобаларын іске асыруға мүдделі инвесторлар бойынша ақпараттыосы Қағидаларға 1 және 1-1-қосымшаларға сәйкес қазақ және орыс тілдерінде:
жергілікті жобалар бойынша - мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының аумақтық бөлімшелерін (филиалдарын/өкілдіктерін) бір мезгілде хабардар ете отырып, есепті айдың 20 күніне дейінгі мерзімде ұсынады.Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган ұсынылған ақпаратты жинақтайды және есепті айдың 25 күніне дейінгі мерзімде көрсетілген ақпаратты МЖӘ дамыту орталығына мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органды және тиісті саланың орталық уәкілетті органын бір мезгілде хабардар ете отырып жолдайды;
республикалық жобалар бойынша - есепті айдың 25 күніне дейінгі мерзімде МЖӘ дамыту орталығына мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органды бір мезгілде хабардар ете отырып жолдайды.

Рекомендации по заполнению форм предоставляемой информации по проектам государственно-частного партнерства и по инвесторам, заинтересованным в реализации проектов ГЧП согласно приложениям 1 и 1-1 к настоящим Правилам предоставляется Центром развития ГЧП.
Уполномоченные лица обеспечивают аутентичность переводов, полноту, качество и достоверность предоставляемой информации о планируемых и реализуемых проектах ГЧП.
Центр развития ГЧП осуществляет свод представленной уполномоченными лицами информации и в срок до первого (включительно) числа месяца, следующего за отчетным, направляет указанную информацию в центральный уполномоченный орган по государственному планированию, а также размещает на своем интернет-ресурсе.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Решение о реализации проекта ГЧП принимается уполномоченным лицом на основании документов Системы государственного планирования, поручений либо актов Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, а также с учетом приоритетности и срочности проекта ГЧП.
При определении приоритетности, срочности проекта ГЧП уполномоченное лицо:
принимает во внимание рекомендации Межведомственной проектной группы;
использует приоритизацию проектов ГЧП;
анализирует поступившие инициативы субъектов предпринимательства на соответствие документам Системы государственного планирования, поручениям либо актам Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан (в случае поступления данных инициатив).
В рамках приоритизации проектов ГЧП рассматривается степень целесообразности реализации проекта ГЧП. В первую очередь рассматриваются к реализации проекты ГЧП, обеспечивающие базовые потребности населения.
В случае, если приоритетных проектов ГЧП несколько, определяется степень срочности реализации таких проектов.
Проекты ГЧП ориентируются на создание ценности для населения на долгосрочный период, а также на привлечение инвестиций частным партнером на срок более трех лет.
9. На стадии планирования проекта ГЧП для обеспечения качества управления проектом уполномоченными лицами создается Межведомственная проектная группа путем привлечения специалистов подведомственных организаций, независимых экспертов, проектных, инжиниринговых и других компаний, заинтересованных и уполномоченных государственных органов, представителей Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, субъектов предпринимательства.
Межведомственная проектная группа осуществляет следующие функции:
изучает предложения и инициативы по механизмам реализации проекта ГЧП;
отбирает, оценивает, определяет приоритетность, способ осуществления проекта ГЧП, вид конкурса, вопросы, связанные с выделением земельных участков, подключением к инженерным сетям;
принимает рекомендации о целесообразности либо отсутствии целесообразности реализации проекта ГЧП путем подписания протокола;
изучает результаты маркетинговых и иных исследований по планируемому проекту ГЧП;
изучает все необходимые расчеты, в том числе предварительные расчеты проекта ГЧП;
формирует предложения для включения в конкурсную документацию;
заслушивает отчеты лиц, вовлеченных в подготовку проекта ГЧП, начиная с этапа планирования проекта ГЧП до этапа заключения договора ГЧП;
осуществляет доработку конкурсной документации проекта ГЧП в ходе процесса ее согласования и экспертизы по мере получения замечаний от согласующих уполномоченных органов и организаций. При этом в заключениях по итогам экспертизы или согласования при наличии указываются рекомендации по управлению проектами ГЧП для Межведомственной проектной группы;
отслеживает соблюдение сроков и процедур прохождения рассмотрения, согласования, экспертизы и утверждения конкурсной документации ГЧП.";

Осы Қағидаларға 1 және 1-1-қосымшаларға сәйкес ұсынылатын мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша және МЖӘ жобаларын іске асыруға мүдделі инвесторлар бойынша ақпараттың нысандарын толтыру жөнінде ұсынымдарды МЖӘ дамыту орталығы береді.
Уәкілетті тұлғалар жоспарланатын және іске асырылатын МЖӘ жобалары туралы ұсынылатын ақпараттың аудармасының тең түпнұсқалылығын, толықтығын, сапасын және анықтығын қамтамасыз етеді.
МЖӘ дамыту орталығы уәкілетті тұлғалар ұсынған ақпараттарды жинақтауды жүзеге асырады және есепті айдан кейінгі айдың 1 күніне дейін (қоса алғанда) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жолдайды және де өзінің интернет-ресурсында орналастырады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. МЖӘ жобасын іске асыру туралы шешімді уәкілетті тұлға Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттары, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмалары не актілері негізінде, сондай-ақ МЖӘ жобасының басымдығы мен жеделдігін ескере отырып қабылдайды.
МЖӘ жобасының басымдығын, жеделдігін айқындау кезінде уәкілетті тұлға:
Ведомствоаралық жобалау тобының ұсынымдарын назарға алады;
МЖӘ жобаларына басымдық беруді пайдаланады;
кәсіпкерлік субъектілерінен келіп түскен бастамалардың (осы бастамалар келіп түскен жағдайда) Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларына не актілеріне сәйкестігін талдайды.
МЖӘ жобаларынабасымдық беру шеңберінде МЖӘ жобасын іске асырудың орындылық дәрежесі қаралады. Бірінші кезекте халықтың базалық қажеттіліктерін қамтамасыз ететін МЖӘ жобаларын іске асыру қаралады.
Егер МЖӘ басым жобалары бірнешеу болған жағдайда мұндай жобаларды іске асырудың жеделділік дәрежесі айқындалады.
МЖӘ жобалары халық үшін ұзақ мерзімді кезеңге құндылық жасауға, сондай-ақ жекеше әріптестің үш жылдан астам мерзімге инвестициялар тартуына бағдарлануға тиіс.
9. МЖӘ жобасын жоспарлау кезеңінде уәкілетті тұлғалар жобаны басқару сапасын қамтамасыз ету үшін ведомстволық бағынысты ұйымдардың мамандарын, тәуелсіз сарапшыларды, жобалық, инжинирингтік және басқа компанияларды, мүдделі және уәкілетті мемлекеттік органдарды, Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының өкілдерін,кәсіпкерлік субъектілерін тарту арқылы Ведомствоаралық жобалық топ құрады.
Ведомствоаралық жобалық топ мынадай функцияларды жүзеге асырады:
МЖӘ жобасын іске асыру тетіктері бойынша ұсыныстар мен бастамаларды зерделейді;
МЖӘ жобасының басымдығын, жүзеге асыру тәсілін, конкурстың түрін, жер учаскелерін бөлуге, инженерлік желілерге қосылуға байланысты мәселелерді іріктейді, бағалайды, айқындайды;
хаттамаға қол қою арқылы МЖӘ жобасын іске асырудың орындылығы не орынсыздығы туралы ұсынымдар қабылдайды;
жоспарланып отырған МЖӘ жобасы бойынша маркетингтік және өзге де зерттеулердің нәтижелерін зерделейді;
МЖӘ жобасының барлық қажетті есептеулерін, оның ішінде алдын ала есептеулерін зерделейді;
конкурстық құжаттамаға қосу үшін ұсыныстар қалыптастырады;
МЖӘ жобасын жоспарлау кезеңінен бастап МЖӘ шартын жасасу кезеңіне дейін МЖӘ жобасын әзірлеуге тартылған тұлғалардың есептерін тыңдайды;
келісуші уәкілетті органдар мен ұйымдардан ескертулер алу шамасына қарай келісу және сараптама процестері барысында МЖӘ жобасының конкурстық құжаттамасын пысықтауды жүзеге асырады.Бұл ретте сараптама немесе келісу нәтижесі бойынша қорытындыларда бар болған жағдайда Ведомствоаралық жобалық топ үшін МЖӘ жобаларын басқару жөніндегі ұсынымдар көрсетіледі;
МЖӘ конкурстық құжаттамасын қараудан, келісуден, сараптамадан және бекітуден өту мерзімдерінің және рәсімдерінің сақталуын қадағалайды.";

дополнить пунктом 20-1 следующего содержания:
"20-1. В конкурсной документации определяются условия конкурса, в которые не допускается внесение изменений в ходе переговоров, которые являются существенными условиями конкурса.";
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Конкурсная документация подлежит отраслевой экспертизе уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Отраслевая экспертиза конкурсной документации проводится по форме согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам отраслевыми центральными государственными органами (по местным проектам ГЧП, стоимость которых свыше четырехмиллионного месячного расчетного показателя либо по республиканским проектам ГЧП), местными отраслевыми государственными органами (по местным проектам ГЧП) в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента внесения.
В случае признания проекта ГЧП по целесообразности, срокам реализации, объемам, стоимости и механизму реализации, достижению конечных и прямых результатов по проекту ГЧП подготавливается положительное отраслевое заключение, в противном случае – отрицательное отраслевое заключение.
Конкурсная документация при внесении в нее изменений и (или) дополнений подлежит направлению на отраслевую экспертизу.
Отраслевое заключение полистно парафируется руководителем структурного подразделения отраслевого центрального либо местного государственного органа и подписывается первым руководителем отраслевого центрального, либо местного государственного органа, либо лицом его, замещающим с приложением соответствующего приказа.
Отраслевое заключение представляется в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница на оборотной стороне заверяется печатью организатора конкурса и указывается количество страниц.
По проектам ГЧП в сфере информатизации оценка технологических, технических решений, предусмотренных в конкурсной документации, в том числе графика реализации, проводится на соответствие требованиям Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
По проектам ГЧП в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности оценка технологических, технических решений, предусмотренных в конкурсной документации, в том числе графика реализации, проводится на соответствие требованиям Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
В случае если проект ГЧП затрагивает сферу ответственности нескольких отраслевых государственных органов, указанными отраслевыми государственными органами дополнительно предоставляются заключения соответствующих отраслевых экспертиз конкурсной документации, подготавливаемых согласно требованиям настоящего пункта для отраслевой экспертизы.";

мынадай мазмұндағы 20-1-тармақпен толықтырылсын:
"20-1. Конкурстық құжаттамада конкурстың елеулі шарттары болып табылатын келіссөздер барысында өзгерістер енгізуге жол берілмейтін конкурс шарттары айқындалады.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Конкурстық құжаттамаға тиісті саланың уәкілетті органы салалық сараптама жүргізуге тиіс.
Конкурстық құжаттаманың салалық сараптамасын осы Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салалық орталық мемлекеттік органдар (құны төрт миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын МЖӘ жергілікті жобалары бойынша не республикалық МЖӘ жобалары бойынша), жергілікті салалық мемлекеттік органдар (МЖӘ жергілікті жобалары бойынша) енгізілген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
МЖӘ жобасы орындылығы, іске асыру мерзімдері, көлемі, құны және іске асыру тетігі, МЖӘ жобасы бойынша түпкілікті және тікелей нәтижелерге қол жеткізу бойынша танылған жағдайда оң салалық қорытынды, әйтпесе теріс салалық қорытынды дайындалады.
Конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде ол салалық сараптамаға жіберілуге тиіс.
Салалық қорытындының әр парағына салалық орталық не жергілікті мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қояды және тиісті бұйрықты қоса бере отырып, салалық орталық не жергілікті мемлекеттік органның бірінші басшысы не оны алмастыратын тұлға қол қояды.
Салалық қорытынды тігілген түрде, нөмірленген беттерімен ұсынылады, соңғы беттіңартқы жағы конкурсты ұйымдастырушының мөрімен расталады және беттер саны көрсетіледі.
Ақпараттандыру саласындағы МЖӘ жобалары бойынша конкурстық құжаттамада көзделген технологиялық, техникалық шешімдердің, оның ішінде іске асыру кестесінің "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкестігіне бағалау жүргізіледі.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы МЖӘ жобалары бойынша конкурстық құжаттамада көзделген технологиялық, техникалық шешімдердің, оның ішінде іске асыру кестесінің "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкестігіне бағалау жүргізіледі.
Егер МЖӘ жобасы бірнеше салалық мемлекеттік органдардың жауапкершілік аясын қозғаған жағдайда көрсетілген салалық мемлекеттік органдар салалық сараптама үшін осы тармақтың талаптарына сәйкес дайындалатын конкурстық құжаттаманың тиісті салалық сараптамалар қорытындыларын қосымша ұсынады.";

пункты 23 и 24 изложить в следующей редакции:
"23. Организатор конкурса направляет конкурсную документацию республиканских либо местных проектов ГЧП на согласование в центральный, либо местный уполномоченный орган по исполнению бюджета.
24. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит согласование конкурсной документации республиканских проектов ГЧП по вопросам, входящим в компетенцию, в том числе с рассмотрением следующих вопросов:
1) предоставление поручительства государства по инфраструктурным облигациям или государственных гарантий по займам, привлекаемым для финансирования проектов ГЧП.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета при согласовании конкурсной документации, предусматривающей предоставление поручительства государства, согласовывает объем поручительства государства, предлагаемый организатором конкурса к предоставлению в рамках конкурса по определению частного партнера по проекту ГЧП;
2) принятие в республиканскую собственность объекта ГЧП или передачи существующего объекта республиканской собственности для реализации проекта ГЧП;
3) выделение средств из республиканского бюджета на выплату источников возмещения затрат и получения доходов, софинансирование по проекту ГЧП.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит согласование конкурсной документации местных проектов ГЧП по вопросам, входящим в компетенцию, в том числе с рассмотрением следующих вопросов:
1) принятие в коммунальную собственность объекта ГЧП или передачи существующего объекта коммунальной собственности для реализации проекта ГЧП;
2) выделение средств из местного бюджета на выплату источников возмещения затрат и получения доходов, софинансирование по проекту ГЧП.
Срок согласования конкурсной документации центральным либо местным уполномоченным органом по исполнению бюджета составляет не более 20 (двадцати) рабочих дней, если проект является технически сложным и (или) уникальным, а по остальным проектам – не более 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления.
Согласование конкурсной документации центральным либо местным уполномоченным органом по исполнению бюджета оформляется в виде письма о согласовании, либо несогласовании с отражением причин несогласования, либо требований по доработке конкурсной документации.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. Центральный либо местный уполномоченный орган по государственному планированию на основании экспертизы, проводимой Центром развития ГЧП либо юридическим лицом, определяемым местным исполнительным органом, подготавливает письмо о согласовании либо несогласовании конкурсной документации с отражением причин несогласования, либо требований по доработке конкурсной документации.";
пункт 37 изложить в следующей редакции:

23 және 24-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Конкурсты ұйымдастырушы республикалық не жергілікті МЖӘ жобаларының конкурстық құжаттамасын бюджетті атқару жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органға келісуге жолдайды.
24. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган өз құзыретіне кіретін мәселелер бойыншареспубликалық МЖӘ жобаларының конкурстық құжаттамасын келісуді жүргізеді,оның ішінде мынадай:
1) инфрақұрылымдық облигациялар бойынша мемлекеттің кепілгерлігін немесе МЖӘ жобаларын қаржыландыру үшін тартылатын қарыздар бойынша мемлекеттік кепілдіктер ұсыну мәселелерін қарайды.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган мемлекет кепілгерлігін ұсынуды көздейтін конкурстық құжаттаманы келісу кезінде МЖӘ жобасы бойынша жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс шеңберінде конкурсты ұйымдастырушы беруді ұсынған мемлекет кепілгерлігінің көлемін келіседі;
2) МЖӘ жобасын іске асыру үшін МЖӘ объектісін республикалық меншікке қабылдау немесе қолданыстағы республикалық меншік объектісін беру;
3) шығындарды өтеу және кірістер алу көздерін төлеуге, МЖӘ жобасы бойынша бірлесіп қаржыландыруға республикалық бюджеттен қаражат бөлу мәселелерін қарайды.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган өз құзыретіне кіретін мәселелер бойынша жергілікті МЖӘ жобаларының конкурстық құжаттамасын келісудіжүргізеді, оның ішінде мынадай:
1) МЖӘ жобасын іске асыру үшін МЖӘ объектісін коммуналдық меншікке қабылдау немесе қолданыстағы коммуналдық меншік объектісін беру;
2) шығындарды өтеу және кірістер алу көздерін төлеуге, МЖӘ жобасы бойынша бірлесіп қаржыландыруға жергілікті бюджеттен қаражат бөлу мәселелерін қарайды.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органның конкурстық құжаттаманы келісу мерзімі, егер жоба техникалық күрделі және (немесе) бірегей болып табылса, 20 (жиырма) жұмыс күнінен аспайды, ал қалған жобалар бойынша келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайды.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органмен конкурстық құжаттаманы келісу не келіспеу себептерін не конкурстық құжаттаманы пысықтау бойынша талаптарды көрсете отырып, келіспеу туралы хат түрінде ресімделеді.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті орган МЖӘ дамыту орталығы не жергілікті атқарушы орган айқындайтын заңды тұлға жүргізетін сараптаманың негізінде конкурстық құжаттаманы келісу не келіспеу себептерін не конкурстық құжаттаманы пысықтау жөніндегі талаптарды көрсете отырып, келіспеу туралы хат дайындайды.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"37. Центральный либо местный уполномоченный орган по государственному планированию согласовывает конкурсную документацию и направляет организатору конкурса заключение экспертизы конкурсной документации, проведенной Центром развития ГЧП или юридическими лицами, определяемыми местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, уполномоченные на проведение экспертизы.
В целях обеспечения транспарентной и независимой оценки конкурсной документации местных проектов ГЧП, в том числе при внесении в них соответствующих изменений и (или) дополнений, экспертиза проводится юридическими лицами, определяемыми местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, уполномоченными на проведение экспертизы.";
дополнить пунктом 44-1 следующего содержания:
"44-1. В случае внесения изменений и (или) дополнений в утвержденную в соответствии с пунктом 43 настоящих Правил конкурсную документацию, конкурсная документация подлежит прохождению экспертиз и согласований в соответствии с настоящим параграфом, за исключением изменений графика проведения конкурса, которые не затрагивают график реализации проекта.";
пункт 45 изложить в следующей редакции:
"45. Разработка, корректировка, экспертиза, а также утверждение финансово-экономического обоснования (далее – ФЭО) проекта ГЧП осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
В случаях определения частного партнера способом конкурса уполномоченное лицо обеспечивает проведение экспертизы ФЭО бюджетных инвестиций посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в соответствии с приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9938), до подготовки конкурсной документации и представляет экономическое заключение центрального либо местного уполномоченного органа по государственному планированию посредством участия государства в уставном капитале юридических лиц в составе конкурсной документации.
В случаях определения частного партнера способом прямых переговоров уполномоченное лицо обеспечивает проведение экспертизы ФЭО проекта ГЧП в составе бизнес-плана к проекту ГЧП.";
пункт 75 изложить в следующей редакции:

"37. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті орган конкурстық құжаттаманы келіседі және МЖӘ дамыту орталығы немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын, сараптама жүргізуге уәкілетті заңды тұлғалар жүргізген конкурстық құжаттама сараптамасының қорытындысын конкурсты ұйымдастырушыға жолдайды.
Жергілікті МЖӘ жобаларының конкурстық құжаттамаларын, оның ішінде оларға тиісті өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу кезінде транспарентті әрі тәуелсіз бағалауды қамтамасыз ету мақсатында сараптаманы облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын, сараптама жүргізуге уәкілетті заңды тұлғалар жүргізеді.";
мынадай мазмұндағы 44-1-тармақпен толықтырылсын:
"44-1. Жобаны іске асыру кестесін қозғамайтын конкурсты өткізу кестесінің өзгерістерін қоспағанда, осы Қағидалардың 43-тармағына сәйкес бекітілген конкурстық құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда конкурстық құжаттама осы параграфқа сәйкес сараптамалар мен келісулерден өтуге тиіс.";
45-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"45. МЖӘ жобасының қаржы-экономикалық негіздемесін (бұдан әрі - ҚЭН) әзірлеу, түзету, сараптау, сондай-ақ бекіту Қазақстан Республикасының бюджет заңнмасына сәйкес жүзеге асырылады.
Жекеше әріптесті конкурс тәсілімен айқындаған жағдайда уәкілетті тұлға конкурстық құжаттама дайындалғанға дейін "Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудiң орындылығын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9938 болып тіркелген)сәйкес заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы бюджеттік инвестициялардың ҚЭН-іне сараптама жүргізуді қамтамасыз етеді және заңды тұлғалардың жарғылық капиталына мемлекеттің қатысуы арқылы мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органның экономикалық қорытындысын конкурстық құжаттама құрамында ұсынады.
Жекеше әріптесті тікелей келіссөздер тәсілімен айқындаған жағдайда уәкілетті тұлға МЖӘ жобасының ҚЭН-іне МЖӘ жобасына бизнес-жоспардың құрамында сараптама жүргізуді қамтамасыз етеді.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"75. Комиссия осуществляет следующие функции:
1) принятие решения о признании потенциального частного партнера участником конкурса по результатам квалификационного отбора, внесенным на заседание Комиссии организатором конкурса (протокол о допуске к участию в конкурсе по определению частного партнера);
2) рассмотрение и отбор конкурсных заявок участников конкурса, прошедших квалификационный отбор;
3) определение лучшей конкурсной заявки;
4) проведение переговоров по уточнению условий договора ГЧП с потенциальным частным партнером, конкурсная заявка которого признана лучшей, либо единственным потенциальным частным партнером;
5) признание заявителя победителем конкурса по определению частного партнера;
6) признание конкурса несостоявшимся;
7) иные функции, необходимые для проведения конкурса по определению частного партнера, в том числе, предусмотренные настоящими Правилами.
Решения Комиссии оформляются протоколом.
Решение Комиссии принимается голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии.
В случае несогласия с решением Комиссии любой член данной Комиссии выражает особое мнение, которое направляется им в рабочий орган Комиссии в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии и прилагается рабочим органом Комиссии к протоколу.
Заседание Комиссии правомочно (имеет кворум), если на нем присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
Протоколы заседаний Комиссии подписываются присутствующими на заседании членами Комиссии, а также секретарем Комиссии.
В случае отсутствия на заседании председателя Комиссии, либо на период его отсутствия – лица, его замещающего, заседание Комиссии не проводится.";
пункт 77 изложить в следующей редакции:
"77. Информация о проведении конкурса по определению частного партнера по проектам, являющимся технически сложными и (или) уникальными, размещается организатором конкурса на своем официальном интернет-ресурсе, а также обеспечивается размещение в периодических печатных изданиях, распространяемых на всей территории Республики Казахстан (не менее одного), на интернет-ресурсе Центра развития ГЧП, на казахском и русском языках с одновременным уведомлением уполномоченного органа по государственному планированию, не менее чем за 60 (шестьдесят) календарных дней до дня проведения конкурса по определению частного партнера, а при проведении повторного конкурса по определению частного партнера – не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней.

"75. Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) конкурсты ұйымдастырушы Комиссия отырысына енгізген біліктілік іріктеу нәтижелері бойынша әлеуетті жекеше әріптесті конкурсқа қатысушы ретінде тану туралы шешім қабылдау (жекеше әріптесті айқындау бойынша конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттама);
2) біліктілік іріктеуден өткен конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қарау және іріктеу;
3) үздік конкурстық өтiнiмдi айқындау;
4) конкурстық өтінімі үздік деп танылған әлеуетті жекеше әріптеспен не жалғыз әлеуетті жекеше әріптеспен МЖӘ шартының талаптарын нақтылау бойынша келіссөздер жүргізу;
5) өтініш берушіні жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс жеңімпазы деп тану;
6) конкурсты өтпеді деп тану;
7) жекеше әріптесті айқындау бойынша конкурсты өткізу үшін қажетті,оның ішінде осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
Комиссияның шешімдері хаттамамен ресімделеді.
Комиссияның шешімі дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда Комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Осы Комиссияның кез келген мүшесі Комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда ерекше пікір білдіреді, оны Комиссия отырысы өткізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Комиссияның жұмыс органына жібереді және оны Комиссияның жұмыс органы хаттамаға қоса береді.
Комиссияның отырысына Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, Комиссияның отырысы заңды болып есептеледі (кворум болса).
Комиссия отырыстарының хаттамаларына отырысқа қатысқан Комиссияның мүшелері, сондай-ақ Комиссияның хатшысы қол қояды.
Отырыста Комиссияның төрағасы болмаған не ол болмаған кезеңде оны алмастыратын адам болмаған жағдайда Комиссияның отырысы өткізілмейді.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"77. Техникалық күрделі және (немесе) бірегей болып табылатын жобалар бойынша жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу туралы ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға бір мезгілде хабарлай отырып, конкурсты ұйымдастырушы өзінің ресми интернет-ресурсында орналастырады, сондай-ақ Қазақстан Республикасының барлық аумағына таралатын мерзімді баспасөз басылымдарында (кемінде біреу), МЖӘ дамыту орталығының интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу күніне дейін кемінде күнтізбелік 60 (алпыс) күн бұрын, ал жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты қайта өткізу кезінде кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын орналастыруды қамтамасыз етеді.

По остальным проектам – не менее чем за 30 (тридцать) календарных дней до дня проведения конкурса по определению частного партнера, а при проведении повторного конкурса по определению частного партнера – не менее чем за 15 (пятнадцать) календарных дней.
Повторный конкурс проводится в случае признания конкурса несостоявшимся на основе ранее утвержденной конкурсной документации без прохождения экспертиз и согласований, но не позднее одного календарного года с момента признания конкурса несостоявшимся.
Дополнительно допускается размещение извещения на иных интернет-ресурсах и в периодических печатных изданиях.
При этом указанные сроки исчисляются с даты первой публикации извещения в периодическом печатном издании, распространяемом на всей территории Республики Казахстан.";
подпункт 3) пункта 108 изложить в следующей редакции:
"3) с целью уточнения сведений, содержащихся в конкурсных заявках, Комиссия запрашивает через рабочий орган комиссии необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
В случае выявления Комиссией потенциальных частных партнеров, не соответствующих требованиям конкурсной документации в части оформления конкурсной заявки в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента вскрытия конкурсных заявок, рабочим органом составляется Протокол предварительного рассмотрения конкурсных заявок.
Протокол предварительного рассмотрения конкурсных заявок содержит:
перечень потенциальных частных партнеров, не соответствующих требованиям конкурсной документации в части оформления;
перечень документов, которые необходимо представить и (или) привести в соответствие с требованиями конкурсной документации;
срок представления документов, но не более 10 (десяти) рабочих дней.
Копия протокола предварительного рассмотрения конкурсных заявок направляется рабочим органом Комиссии потенциальным частным партнерам в день его подписания.
Документация, представленная потенциальным частным партнером позже установленного в протоколе срока, не принимается.
Приведение потенциальным частным партнером конкурсной заявки в соответствие с требованиями протокола предварительного рассмотрения конкурсных заявок не является изменением и (или) дополнением внесенной конкурсной заявки;";
пункт 112 изложить в следующей редакции:
"112. В случае, если потенциальный частный партнер, конкурсная заявка которого признана лучшей, отказывается от обсуждения и уточнения конкурсной заявки и условий договора ГЧП в соответствии с замечаниями и предложениями Комиссии либо его предложения являются неприемлемыми с точки зрения условий конкурса по определению частного партнера, то Комиссией данная конкурсная заявка не рассматривается и заново выбирается лучшая конкурсная заявка.
При этом решение Комиссии о признании такой конкурсной заявки лучшей аннулируется и данный потенциальный частный партнер не признается победителем конкурса.
Комиссия заново выбирает лучшую конкурсную заявку среди остальных конкурсных заявок, представленных на конкурс.
В случае отсутствия таковых либо несоответствия остальных конкурсных заявок требованиям конкурсной документации, конкурс признается несостоявшимся.";
пункт 114 изложить в следующей редакции:

Қалған жобалар бойынша - жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты өткізу күніне дейін кемінде күнтізбелік 30 (отыз) күн бұрын, ал жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсты қайта өткізу кезінде - кемінде күнтізбелік 15 (он бес) күн бұрын.
Қайталама конкурс бұрын бекітілген конкурстық құжаттама негізінде сараптамалар мен келісулерден өтпей, бірақ конкурс өтпеді деп танылған кезден бастап күнтізбелік бір жылдан кешіктірілмей конкурс өткізілмеді деп танылған жағдайда өткізіледі.
Хабарламаны өзге де интернет-ресурстарда және мерзімді баспасөз басылымдарында қосымша орналастыруға жол беріледі.
Бұл ретте көрсетілген мерзімдер хабарламаның Қазақстан Республикасының барлық аумағына таралатын мерзімді баспасөз басылымында алғашқы жариялану күнінен бастап есептеледі.";
108-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) конкурстық өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында Комиссия комиссияның жұмыс органы арқылы тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпаратты сұратады;
Комиссия конкурстық өтінімдерді ашу сәтінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде конкурстық өтінімді ресімдеу бөлігінде конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті жекеше әріптестерді анықтаған жағдайда жұмыс органы Конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау хаттамасын жасайды.
Конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау хаттамасында:
ресімдеу бөлігінде конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті жекеше әріптестердің тізбесі;
ұсыну және (немесе) конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкестікке келтіру қажет құжаттардың тізбесі;
10 (он) жұмыс күнінен аспайтын құжаттарды ұсыну мерзімі қамтылады.
Комиссияның жұмыс органы конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау хаттамасының көшірмесін әлеуетті жекеше әріптестерге қол қойылған күні жолдайды.
Әлеуетті жекеше әріптес хаттамада белгіленген мерзімнен кеш ұсынған құжаттама қабылданбайды.
Әлеуетті жекеше әріптестің конкурстық өтінімді конкурстық өтінімдерді алдын ала қарау хаттамасының талаптарына сәйкес келтіруі енгізілген конкурстық өтінімді өзгерту және (немесе) толықтыру болып табылмайды;";
112-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"112. Егер конкурстық өтінімі үздік деп танылған әлеуетті жекеше әріптес Комиссияның ескертулері мен ұсыныстарына сәйкес конкурстық өтінімді және МЖӘ шартының талаптарын талқылаудан және нақтылаудан бас тартқан не оның ұсыныстары жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурс шарттары тұрғысынан қолайсыз болып табылған жағдайда, онда Комиссия бұл конкурстық өтінімді қарамайды және үздік конкурстық өтінімді жаңадан таңдайды.
Бұл ретте осындай конкурстық өтінімді үздік деп тану туралы Комиссияның шешімі жойылады және осы әлеуетті жекеше әріптес конкурс жеңімпазы болып танылмайды.
Комиссия конкурсқа ұсынылған қалған конкурстық өтінімдер арасынан үздік конкурстық өтінімді таңдайды.
Мұндай конкурстық өтінімдер болмаған не қалған конкурстық өтінімдер конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмеген жағдайда конкурс өтпеді деп танылады.";
114-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"114. Организатор конкурса направляет на согласование проект договора ГЧП, в том числе при внесении в него соответствующих изменений и (или) дополнений, с приложением копий протокола о признании лучшей конкурсной заявки, в центральный либо местный уполномоченный орган по исполнению бюджета, а также в государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий (по проекту ГЧП, реализуемому в сферах естественных монополий).
Согласование проекта договора ГЧП, в том числе при внесении в него соответствующих изменений и (или) дополнений, оформляется в виде письма о согласовании, либо не согласовании с отражением причин несогласования по каждому рассматриваемому вопросу.";
в пункте 122:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) представление организатором конкурса технического задания потенциальным частным партнерам.
На данном этапе организатор конкурса также представляет потенциальным частным партнерам квалификационные требования, а также требования к документам, подтверждающим соответствие потенциальных частных партнеров предъявляемым квалификационным требованиям;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) разработка и утверждение организатором конкурса конкурсной документации.
Организатор конкурса осуществляет разработку конкурсной документации на основании результатов обсуждения с потенциальными частными партнерами вопросов, касающихся технико-экономических и эксплуатационных характеристик объекта ГЧП и условий проекта договора ГЧП и конкурентного диалога.
В случае отсутствия ТЭО либо ПСД в составе конкурсной документации организатор конкурса указывает в ней предполагаемую стоимость строительства (создания) объекта ГЧП, по итогам рассмотрения технических предложений, представленных на первом этапе конкурса.
При этом предполагаемая стоимость строительства (создания) объекта ГЧП не превышает стоимость строительства (создания) аналогичных объектов.
В случае отсутствия аналогичных объектов в Республике Казахстан, предполагаемая стоимость строительства (создания) определяется как минимальная стоимость по итогам рассмотрения технических предложений, представленных на первом этапе конкурса.
Для подтверждения отсутствия аналогичных объектов в Республике Казахстан организатор конкурса направляет запросы в соответствующие уполномоченные органы.
При этом в конкурсной документации предусматриваются требования по представлению конкурсных заявок, содержащих финансовые условия по реализации проекта ГЧП.
Конкурсная документация подлежит экспертизам и согласованиям в порядке, указанном в параграфе 1 настоящих Правил;";

"114. Конкурсты ұйымдастырушы МЖӘ шартының жобасын, оның ішінде оған тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген кезде, үздік конкурстық өтінімді тану туралы хаттама көшірмелерін қоса бере отырып, бюджетті атқару жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органға, сондай-ақ табиғи монополиялар салаларында басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органға (табиғи монополиялар салаларында іске асырылатын МЖӘ жобасы бойынша)келісуге жолдайды.
МЖӘ шартының жобасын, оның ішінде оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген кезде келісу келісім не әрбір қаралатын мәселе бойынша келіспеу себептерін көрсете отырып, келіспеу туралы хат түрінде ресімделеді.";
122-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) конкурсты ұйымдастырушының әлеуетті жекеше әріптестерге техникалық тапсырманы ұсынуын көздейді.
Бұл кезеңде конкурсты ұйымдастырушы әлеуетті жекеше әріптестерге біліктілік талаптарын, сондай-ақ әлеуетті жекеше әріптестердің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарға қойылатын талаптарды ұсынады;";
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттаманы әзірлеуін және бекітуін көздейді.
Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттаманы әзірлеуді әлеуетті жекеше әріптестермен МЖӘ объектісінің техникалық-экономикалық және пайдалану сипаттамаларына және МЖӘ шарты жобасының және бәсекелі диалогтың талаптарына қатысты мәселелерді талқылауының нәтижелері негізінде жүзеге асырады;
Конкурстық құжаттама құрамында ТЭН не ЖСҚ болмаған жағдайда конкурсты ұйымдастырушы онда конкурстың бірінші кезеңінде ұсынылған техникалық ұсыныстарды қарау қорытындылары бойынша МЖӘ объектісін салудың (құрудың) болжамды құнын көрсетеді.
Бұл ретте, МЖӘ объектісін салудың (құрудың) болжамды құны ұқсас объектілерді салу (құру) құнынан аспайды.
Қазақстан Республикасында ұқсас объектілер болмаған жағдайда салудың (құрудың) болжамды құны конкурстың бірінші кезеңінде ұсынылған техникалық ұсыныстарды қарау қорытындылары бойынша ең төмен құн ретінде айқындалады.
Қазақстан Республикасында ұқсас объектілердің жоқ екендігін растау үшін конкурсты ұйымдастырушы тиісті уәкілетті органдарға сұратулар жолдайды.
Бұл ретте конкурстық құжаттамада МЖӘ жобасын іске асырудың қаржылық шарттарын қамтитын конкурстық өтінімдерді ұсыну бойынша талаптар көзделеді.
Конкурстық құжаттама осы Қағидалардың 1-параграфында көрсетілген тәртіппен сараптамалардан және келісулерден өтуге тиіс;";

подпункт 1) пункта 123 изложить в следующей редакции:
"1) представление потенциальными частными партнерами, прошедшими квалификационный отбор, конкурсных заявок, а также внесение обеспечения конкурсной заявки.
В случае, если предполагаемый объект ГЧП относится к сфере естественных монополий, потенциальному частному партнеру необходимо приложить инвестиционную программу, разрабатываемую в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года "О естественных монополиях".
В случае, наличия по проекту ГЧП утвержденного ТЭО либо ПСД организатор конкурса прилагает их электронные копии к конкурсной документации в качестве дополнительной информации.
В случае, если участник конкурса по определению частного партнера принимает технико-технологические и экологические решения, предусмотренные в ТЭО либо ПСД организатора конкурса, то участник конкурса по определению частного партнера дополнительно предоставляет письмо-гарантию о принятии таких решений в составе конкурсной заявки.
В случае, если участник конкурса по определению частного партнера принимает маркетинговые и (или) институциональные и (или) социально-экономические решения, приведенные в конкурсной документации организатора конкурса, то участник конкурса по определению частного партнера дополнительно предоставляет письмо-гарантию о принятии таких решений в составе конкурсной заявки.
В случае, если конкурсная документация не содержит ТЭО либо ПСД, то участники конкурса представляют конкурсные заявки, содержащие финансовые условия по реализации проекта ГЧП, в соответствии с требованиями конкурсной документации;";
пункт 130 изложить в следующей редакции:
"130. На этой стадии потенциальный частный партнер вносит уполномоченному лицу заявку на участие в прямых переговорах по определению частного партнера, содержащую:
наименование и адрес потенциального частного партнера;
государственную принадлежность (для юридических лиц), гражданство (для физических лиц);
данные о руководителях или владельцах юридических лиц и лицах, которые будут представлять потенциального частного партнера;
документы, подтверждающие права собственности или долгосрочной аренды в отношении объекта либо исключительные права на результаты интеллектуальной творческой деятельности, принадлежащих потенциальному частному партнеру в соответствии с пунктом 128 настоящих Правил.
письмо-подтверждение соответствующего уполномоченного государственного органа о наличии у потенциального частного партнера исключительных прав на результаты интеллектуальной творческой деятельности.

123-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) біліктілік іріктеуден өткен әлеуетті жекеше әріптестердің конкурстық өтінімдерді ұсынуын, сондай-ақ конкурстық өтінімді қамтамасыз етуді енгізуін көздейді.
Егер болжамды МЖӘ объектісі табиғи монополиялар саласына жатқызылған жағдайда әлеуетті жекеше әріптес "Табиғи монополиялар туралы" 2018 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкес әзірленетін инвестициялық бағдарламаны қоса беруі қажет.
МЖӘ жобасы бойынша бекітілген ТЭН не ЖСҚ болған жағдайда конкурсты ұйымдастырушы қосымша ақпарат ретінде конкурстық құжаттамаға олардың электрондық көшірмелерін қоса береді.
Егер жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысушы конкурсты ұйымдастырушының ТЭН-інде не ЖСҚ-да көзделген техникалық-технологиялық және экологиялық шешімдерді қабылдаған жағдайда, онда жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысушы конкурстық өтінімнің құрамында осындай шешімдерді қабылдағаны туралы қосымша кепілхат береді.
Егер жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысушы конкурсты ұйымдастырушының конкурстық құжаттамасында келтірілген маркетингтік және (немесе) институционалдық және (немесе) әлеуметтік-экономикалық шешімдерді қабылдаған жағдайда, онда жекеше әріптесті айқындау жөніндегі конкурсқа қатысушы конкурстық өтінімнің құрамында осындай шешімдерді қабылдағаны туралы қосымша кепілхат береді.
Егер конкурстық құжаттамада ТЭН не ЖСҚ болмаған жағдайда, онда конкурсқа қатысушылар конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес МЖӘ жобасын іске асыру бойынша қаржылық шарттарды қамтитын конкурстық өтінімдер береді;";
130-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"130. Бұл кезеңде әлеуетті жекеше әріптес уәкілетті тұлғаға мыналарды:
әлеуетті жекеше әріптестің атауын және мекенжайын;
мемлекетке тиесілігін (заңды тұлғалар үшін), азаматтығын (жеке тұлғалар үшін);
заңды тұлғалардың басшылары немесе иелері және әлеуетті жекеше әріптеске өкілдік ететін тұлғалар туралы деректерді;
Осы Қағидалардың 128-тармағына сәйкес объектіге қатысты меншік немесе ұзақ мерзімге жалға алу құқығын не әлеуетті жекеше әріптеске тиесілі зияткерлік шығармашылық қызмет нәтижелеріне айрықша құқықтарды растайтын құжаттарды;
әлеуетті жекеше әріптесте зияткерлік шығармашылық қызмет нәтижелеріне айрықша құқықтардың болуы туралы тиісті уәкілетті мемлекеттік органның растау хатын қамтитын жекеше әріптесті айқындау жөніндегі тікелей келіссөздерге қатысуға өтінім енгізеді.

К документу, подтверждающему наличие у потенциального частного партнера исключительных прав на результаты интеллектуальной творческой деятельности дополнительно представляется выписка из соответствующего Государственного реестра, формируемого в соответствии с Патентным законом Республики Казахстан от 16 июля 1999 года, Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "Об охране селекционных достижений", Законом Республики Казахстан от 10 июня 1996 года "Об авторском праве и смежных правах", Законом Республики Казахстан от 29 июня 2001 года "О правовой охране топологий интегральных микросхем" (далее – Государственный реестр).
Уполномоченное лицо, которому внесена заявка на участие в прямых переговорах по определению частного партнера проверяет достоверность документа, подтверждающего наличие у потенциального частного партнера исключительных прав на результаты интеллектуальной творческой деятельности, путем направления обращения в Государственный реестр либо в соответствующий уполномоченный государственный орган;
бизнес-план к проекту ГЧП, разработанный по структуре согласно приложению 5 к настоящим Правилам. При этом финансово-экономическая модель проекта ГЧП разрабатывается инициатором проекта ГЧП и представляется в составе бизнес-плана к проекту ГЧП.
Заявка на участие в прямых переговорах по определению частного партнера является офертой на заключение договора ГЧП.";
пункт 134 изложить в следующей редакции:
"134. В извещении указываются основные технико-экономические параметры проекта ГЧП и запрашиваемые выплаты из бюджета и (или) меры государственной поддержки, фактическая потребность в товарах, работах и услугах в рамках поступившей заявки, принадлежность проекта к технически сложным и (или) уникальным, окончательный срок представления альтернативной заявки.
При этом в извещении не допускается содержание указаний на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иных характеристик, определяющих принадлежность приобретаемого товара, работы, услуги потенциальному частному партнеру, инициировавшему проект ГЧП.";
пункт 136 изложить в следующей редакции:
"136. Потенциальные частные партнеры представляют альтернативные предложения в письменной форме, в течение следующего срока, исчисляемого с даты первой публикации извещения в периодическом печатном издании, распространяемом на всей территории Республики Казахстан:
60 (шестьдесят) календарных дней – по проектам, являющимся технически сложными и (или) уникальными;
30 (тридцать) календарных дней – по остальным проектам.

Әлеуетті жекеше әріптесте зияткерлік шығармашылық қызмет нәтижелеріне айрықша құқықтардың болуын растайтын құжатқа Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 16 шілдедегі Патент заңына, "Селекциялық жетістіктерді қорғау туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына, "Авторлық құқық және сабақтас құқықтар туралы" 1996 жылғы 10 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына, "Интегралдық микросхемалар топологияларын құқықтық қорғау туралы" 2001 жылғы 29 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қалыптастырылатын тиісті Мемлекеттік тізілімнен (бұдан әрі - Мемлекеттік тізілім) үзінді көшірме қосымша ұсынылады.
Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі тікелей келіссөздерге қатысуға өтінім енгізілген уәкілетті тұлға әлеуетті жекеше әріптесте зияткерлік шығармашылық қызмет нәтижелеріне айрықша құқықтардың болуын растайтын құжаттың анықтығын Мемлекеттік тізілімге не тиісті уәкілетті мемлекеттік органға өтініш жіберу арқылы тексереді;
Осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес құрылымда әзірленген МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды ұсынады. Бұл ретте МЖӘ жобасының қаржы-экономикалық моделін МЖӘ жобасының бастамашысы әзірлейді және МЖӘ жобасына бизнес-жоспар құрамында ұсынады.
Жекеше әріптесті айқындау жөніндегі тікелей келіссөздерге қатысуға арналған өтінім МЖӘ шартын жасасудың офертасы болып табылады.";
134-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"134. Хабарламада МЖӘ жобасының негізгі техникалық-экономикалық параметрлері және бюджеттен сұралатын төлемдер және (немесе) мемлекеттік қолдау шаралары, түскен өтінім шеңберінде тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге нақты қажеттіліктер, жобаның техникалық күрделі және (немесе) бірегей жобаларға жататындығы, балама өтінімді ұсынудың түпкілікті мерзімі көрсетіледі.
Бұл ретте хабарламада тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларға, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығарылған жерінің атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің МЖӘ жобасына бастамашы болған әлеуетті жекеше әріптеске тиесілілігін айқындайтын өзге де сипаттамаларды белгілеуге тыйым салынады.";
136-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"136. Әлеуетті жекеше әріптестер Қазақстан Республикасының бүкіл аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымында хабарлама алғашқы жарияланған күннен бастап есептелетін келесі мерзім ішінде балама ұсыныстарды жазбаша нысанда ұсынады:
техникалық күрделі және (немесе) бірегей болып табылатын жобалар бойынша - күнтізбелік 60 (алпыс) күн;
қалған жобалар бойынша - күнтізбелік 30 (отыз) күн.

В случае, если в течение установленного срока альтернативные предложения не поступили, либо если все поступившие альтернативные предложения не соответствуют требованиям, установленным пунктом 135 настоящих Правил, организатор прямых переговоров в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента истечения указанных сроков уведомляет потенциального частного партнера, инициировавшего проект ГЧП и прошедшего квалификационный отбор, о признании его участником прямых переговоров.";
дополнить пунктом 137-1 следующего содержания:
"137-1. В случае поступления от потенциальных частных партнеров альтернативных предложений о заинтересованности в реализации проекта ГЧП в сроки, установленные пунктом 136 настоящих Правил и соответствующих требованиям, указанных в пункте 135 настоящих Правил, частный партнер определяется способом конкурса, в порядке, предусмотренном главами 2 и 3 настоящих Правил.";
пункт 140 изложить в следующей редакции:
"140. Решения Комиссии по проведению прямых переговоров оформляются протоколом.
Протокол подписывается всеми членами Комиссии по проведению прямых переговоров, участвовавшими в заседании.
Решение Комиссии по проведению прямых переговоров принимается голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии по проведению прямых переговоров.
В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель Комиссии по проведению прямых переговоров.
В случае несогласия с решением Комиссии по проведению прямых переговоров любой член данной Комиссии выражает особое мнение, которое направляется организатору прямых переговоров в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения заседания Комиссии и прилагается рабочим органом Комиссии по проведению прямых переговоров к протоколу. При этом в протоколе заседания Комиссии делается отметка о наличии особого мнения и указывается окончательный срок внесения особого мнения.
Заседание Комиссии по проведению прямых переговоров правомочно (имеет кворум), если на нем присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
В случае отсутствия на заседании председателя Комиссии по проведению прямых переговоров, либо на период его отсутствия – лица, его замещающего, заседание Комиссии не проводится.";
подпункты 2) и 3) пункта 141 изложить в следующей редакции:
"2) проведение отраслевой экспертизы уполномоченным органом соответствующей отрасли.
Отраслевая экспертиза бизнес-плана к проекту ГЧП приводится по форме Отраслевого заключения согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам отраслевыми центральными государственными органами (по местным проектам ГЧП, стоимость которых свыше четырехмиллионного месячного расчетного показателя либо по республиканским проектам ГЧП), либо местными отраслевыми государственными органами (по местным проектам ГЧП) в течение 10 (десяти) рабочих дней с момента его внесения.
В случае признания проекта ГЧП по целесообразности, срокам реализации, объемам, стоимости и механизму реализации, достижению конечных и прямых результатов по проекту ГЧП, подготавливается положительное отраслевое заключение, в противном случае – отрицательное отраслевое заключение.
Бизнес-план к проекту ГЧП при внесении в него изменений и (или) дополнений подлежит направлению на отраслевую экспертизу.
Отраслевое заключение полистно парафируется руководителем структурного подразделения отраслевого центрального либо местного государственного органа и подписывается первым руководителем отраслевого центрального, либо местного государственного органа, либо лицом, его замещающим с приложением соответствующего приказа.
Отраслевое заключение представляется в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница на оборотной стороне заверяется печатью государственного органа и указывается количество страниц.

Егер белгіленген мерзім ішінде балама ұсыныстар келіп түспеген жағдайда не келіп түскен барлық балама ұсыныстар осы Қағидалардың 135-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда тікелей келіссөздерді ұйымдастырушы көрсетілген мерзімдер өткен сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде МЖӘ жобасына бастамашылық жасаған және біліктілік іріктеуден өткен әлеуетті жекеше әріптесті оны тікелей келіссөздерге қатысушы деп тану туралы хабардар етеді.";
мынадай мазмұндағы 137-1-тармақпен толықтырылсын:
"137-1. Әлеуетті жекеше әріптестерден осы Қағидалардың 136-тармағында белгіленген және осы Қағидалардың 135-тармағында көрсетілген талаптарға сәйкес келетін мерзімде МЖӘ жобасын іске асыруға мүдделілік туралы балама ұсыныстар келіп түскен жағдайда жекеше әріптес осы Қағидалардың 2 және 3-тарауларында көзделген тәртіппен конкурс тәсілімен айқындалады.";
140-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"140. Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның шешімдері хаттамамен ресімделеді.
Хаттамаға отырысқа қатысқан Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның шешімі дауыс беру арқылы қабылданады және Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Осы Комиссияның кез келген мүшесі Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда ерекше пікірге құқығы бар, ол Комиссия отырысы өткізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде тікелей келіссөздерді ұйымдастырушыға жіберіледі және оны Комиссияның тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі жұмыс органы хаттамаға қоса береді. Бұл ретте Комиссия отырысының хаттамасында ерекше пікірдің бар екендігі туралы белгі жасалады және ерекше пікір енгізудің түпкілікті мерзімі көрсетіледі.
Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның отырысына Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысса, Комиссияның отырысы заңды болып есептеледі (кворум болса).
Отырыста Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның төрағасы болмаған не ол болмаған кезеңде оны алмастыратын адам болмаған жағдайда Комиссияның отырысы өткізілмейді.";
141-тармақтың 2) және 3) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"2) тиісті саланың уәкілетті органының салалық сараптама жүргізуі.
МЖӘ жобасына бизнес-жоспардың салалық сараптамасын осы Қағидаларға 1-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салалық орталық мемлекеттік органдар (құны төрт миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жергілікті МЖӘ жобалары бойынша не республикалық МЖӘ жобалары бойынша) не жергілікті салалық мемлекеттік органдар (жергілікті МЖӘ жобалары бойынша) енгізілген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
МЖӘ жобасы орындылығы, іске асыру мерзімдері, көлемі, құны және іске асыру тетігі, МЖӘ жобасы бойынша түпкілікті және тікелей нәтижелерге қол жеткізу бойынша танылған жағдайда оң салалық қорытынды, әйтпесе теріс салалық қорытынды дайындалады.
МЖӘ жобасына бизнес-жоспарға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу кезінде ол салалық сараптамаға жіберілуге тиіс.
Салалық қорытындының әр парағына салалық орталық не жергілікті мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің басшысы қол қояды және тиісті бұйрықты қоса бере отырып, салалық орталық не жергілікті мемлекеттік органның бірінші басшысы не оны алмастыратын тұлға қол қояды.
Салалық қорытынды тігілген түрде, нөмірленген беттерімен ұсынылады, соңғы беттің артқы жағы мемлекеттік органның мөрімен расталады және беттер саны көрсетіледі.

По проектам ГЧП в сфере информатизации оценка технологических, технических решений, предусмотренных в бизнес-плане к проекту ГЧП, в том числе графика реализации, проводится на соответствие требованиям Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации".
По проектам ГЧП в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности оценка технологических, технических решений, предусмотренных в бизнес-плане к проекту ГЧП, в том числе графика реализации, проводится на соответствие требованиям Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан".
В случае если проект ГЧП затрагивает сферу ответственности нескольких отраслевых государственных органов, указанными отраслевыми государственными органами дополнительно предоставляются заключения соответствующих отраслевых экспертиз бизнес-плана к проекту ГЧП;
3) подготовка заключения на бизнес-план к проекту ГЧП центрального либо местного уполномоченного органа по государственному планированию на основании экспертизы, проводимой Центром развития ГЧП либо юридическим лицом, определяемым местным исполнительным органом.
Бизнес-план к проекту ГЧП направляется организатором прямых переговоров в центральный либо местный уполномоченный орган по государственному планированию с приложением:
положительного заключения (заключений) отраслевой экспертизы бизнес-плана к проекту ГЧП;
результатов согласования, предусмотренных в настоящем пункте;
иных материалов и сведений, необходимых для всесторонней и полной оценки представляемого бизнес-плана к проекту ГЧП.
Центральный либо местный уполномоченный орган по государственному планированию в течение 3 (трех) рабочих дней со дня поступления направляет бизнес-план к проекту ГЧП и поступившие материалы в Центр развития ГЧП или юридические лица, определяемые местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, для проведения экспертизы.";
пункт 143 изложить в следующей редакции:
"143. Экспертиза бизнес-плана к проекту ГЧП, в том числе при внесении в него соответствующих изменений и (или) дополнений, проводится Центром развития ГЧП (по республиканским проектам) либо юридическими лицами, определяемыми местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, уполномоченными на проведение экспертизы (по местным проектам), с целью определения возможности реализации проекта ГЧП посредством оценки информации, содержащейся в бизнес-плане к проекту ГЧП.";

Ақпараттандыру саласындағы МЖӘ жобалары бойынша МЖӘ жобасына бизнес-жоспарда көзделген технологиялық, техникалық шешімдердің, оның ішінде іске асыру кестесінің "Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкестігіне бағалау жүргізіледі.
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы МЖӘ жобалары бойынша МЖӘ жобасына бизнес-жоспарда көзделген технологиялық, техникалық шешімдердің, оның ішінде іске асыру кестесінің "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының талаптарына сәйкестігіне бағалау жүргізіледі.
Егер МЖӘ жобасы бірнеше салалық мемлекеттік органдардың жауапкершілік аясын қозғаған жағдайда көрсетілген салалық мемлекеттік органдар МЖӘ жобасына бизнес-жоспардың тиісті салалық сараптамалар қорытындыларын қосымша ұсынады;
3) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органның МЖӘ жобасына бизнес-жоспарға қорытындыны МЖӘ дамыту орталығы не жергілікті атқарушы орган айқындайтын заңды тұлға жүргізетін сараптама негізінде дайындауы.
Тікелей келіссөздерді ұйымдастырушы МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органға мынадай қосымшалармен:
МЖӘ жобасына бизнес-жоспардың салалық сараптамасының оң қорытындысын (қорытындыларын);
осы тармақта көзделген келісу нәтижелерін;
ұсынылатын МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды жан-жақты және толық бағалау үшін қажетті өзге де материалдар мен мәліметтерді қоса жібереді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті орган МЖӘ жобасына бизнес-жоспар мен материалдар келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде оларды МЖӘ дамыту орталығына немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын, сараптама жүргізуге уәкілетті заңды тұлғаларға жолдайды.";
143-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"143. МЖӘ жобасына бизнес-жоспарға сараптаманы, оның ішінде оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізген кезде сараптаманы МЖӘ дамыту орталығы (республикалық жобалар бойынша) не облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын, сараптама жүргізуге уәкілетті заңды тұлғалар(жергілікті жобалар бойынша) МЖӘ жобасына бизнес-жоспарда қамтылған ақпаратты бағалау арқылы МЖӘ жобасын іске асыру мүмкіндігін айқындау мақсатында жүргізеді.";

пункты 146, 147, 148 и 149 изложить в следующей редакции:
"146. Центральный либо местный уполномоченный орган по государственному планированию на основании экспертизы, проводимой Центром развития ГЧП либо юридическим лицом, определяемым местным исполнительным органом, подготавливает заключение на бизнес-план к проекту ГЧП.
147. Общий срок рассмотрения бизнес-плана к проекту ГЧП центральным либо местным уполномоченным органом по государственному планированию с учетом экспертизы не превышает 40 (сорока) рабочих дней по проектам, являющимся технически сложными и (или) уникальными, а по остальным проектам 25 (двадцати пяти) рабочих дней с момента его внесения.
В случаях необходимости представления недостающей и (или) дополнительной информации по бизнес-плану к проекту ГЧП Центр развития ГЧП или юридические лица, определяемые местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы, уполномоченные на проведение экспертизы, направляют соответствующие запросы, копию запроса – центральному или местному уполномоченному органу по государственному планированию в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления пакета документов (но не более одного раза). Недостающая и (или) дополнительная информация либо уведомление о необходимости дополнительных сроков направляется разработчиком бизнес-плана к проекту ГЧП, в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления запроса.
При этом дополнительный срок представления недостающей и (или) дополнительной информации не превышает 15 (пятнадцати) календарных дней.
Со дня направления запроса и до представления необходимой информации сроки проведения экспертизы приостанавливаются.
В случае непредставления в срок необходимой информации согласно запросу, бизнес-план к проекту ГЧП, возвращается разработчику без рассмотрения.
148. В случае отсутствия со стороны государства мер государственной поддержки и выплат из государственного бюджета субъектам ГЧП, заключения центрального и местного уполномоченного органа по государственному планированию и экспертиза Центра развития ГЧП либо юридического лица, определяемого местным исполнительным органом, не требуются.
При этом центральный и местный уполномоченный орган по государственному планированию согласовывают бизнес-план к проекту ГЧП на предмет соответствия планируемого проекта ГЧП признакам ГЧП, предусмотренным статьей 4 Закона.
149. Бизнес-план к проекту ГЧП дорабатывается потенциальным частным партнером, инициировавшим проект ГЧП с организатором прямых переговоров и утверждается приказом первого руководителя организатора прямых переговоров, либо лица его замещающего и подписывается первым руководителем потенциального частного партнера, инициировавшего проект ГЧП, с учетом результатов всех необходимых согласований и экспертиз и решения Комиссии по проведению прямых переговоров. Общий срок доработки и утверждения бизнес-плана к проекту ГЧП составляет не более двух месяцев с момента получения всех необходимых экспертиз и согласований.
Не допускается внесение изменений и дополнений в утвержденный бизнес-план к проекту ГЧП без проведения экспертизы.
Организатор прямых переговоров в течение 3 (трех) рабочих дней с момента утверждения бизнес-плана к проекту ГЧП уведомляет об этом потенциального частного партнера, инициировавшего проект ГЧП.
Потенциальный частный партнер, инициировавший проект ГЧП, в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней с момента получения уведомления представляет уполномоченному лицу проект договора ГЧП, разработанный в соответствии с утвержденным бизнес-планом к проекту ГЧП.
Содержание договора ГЧП определяется в соответствии со статьей 46 Закона.
Решение о продлении срока представления проекта договора ГЧП принимается Комиссией по проведению прямых переговоров.";
заголовок параграфа 15 изложить в следующей редакции:
"Параграф 15. Заключение договора ГЧП в ходе прямых переговоров";
пункт 160 изложить в следующей редакции:

146, 147, 148 және 149-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"146. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті орган МЖӘ дамыту орталығы не жергілікті атқарушы орган айқындайтын заңды тұлға жүргізетін сараптаманың негізінде МЖӘ жобасына бизнес-жоспарға қорытынды дайындайды.
147. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық не жергілікті уәкілетті органның МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды қарауының жалпы мерзімі сараптаманы ескере отырып, техникалық күрделі және (немесе) бірегей болып табылатын жобалар бойынша ол енгізілген кезден бастап 40 (қырық) жұмыс күнінен, ал қалған жобалар бойынша 25 (жиырма бес) жұмыс күнінен аспайды.
МЖӘ жобасына бизнес-жоспар бойынша жетіспейтін және (немесе) қосымша ақпарат ұсыну қажет болған жағдайларда МЖӘ дамыту орталығы немесе облыстардың, республикалық маңызы бар қалалар мен астананың жергілікті атқарушы органдары айқындайтын, сараптама жүргізуге уәкілетті заңды тұлғалар құжаттар топтамасы түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде тиісті сұрау салуларды, сұрау салудың көшірмесін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық немесе жергілікті уәкілетті органға жолдайды(бір реттен артық емес). Жетіспейтін және (немесе) қосымша ақпаратты не қосымша мерзімдердің қажеттігі туралы хабарламаны МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды әзірлеуші сұрау салу келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жолдайды.
Бұл ретте жетіспейтін және (немесе) қосымша ақпаратты ұсынудың қосымша мерзімі күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайды.
Сұрау салу жолданған күннен бастап қажетті ақпарат ұсынылғанға дейін сараптама жүргізу мерзімдері тоқтатыла тұрады.
Сұрау салуға сәйкес қажетті ақпарат мерзімінде ұсынылмаған жағдайда МЖӘ жобасына бизнес-жоспар әзірлеушіге қараусыз қайтарылады.
148. Мемлекет тарапынан МЖӘ субъектілеріне мемлекеттік қолдау шаралары және мемлекеттік бюджеттен төлемдер болмаған жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті органның қорытындысы және МЖӘ дамыту орталығының не жергілікті атқарушы орган айқындайтын заңды тұлғаның сараптамасы талап етілмейді.
Бұл ретте мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық және жергілікті уәкілетті орган МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды жоспарланып отырған МЖӘ жобасының Заңның 4-бабында көзделген МЖӘ белгілеріне сәйкестігі тұрғысынан келіседі.
149. МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды МЖӘ жобасына бастамашылық жасаған әлеуетті жекеше әріптес тікелей келіссөздерді ұйымдастырушымен пысықтайды және тікелей келіссөздерді ұйымдастырушының бірінші басшысының не оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен бекітіледі және оған барлық қажетті келісулер мен сараптамалардың нәтижелерін және Тікелей келіссөздер жүргізу жөніндегі комиссияның шешімдерін ескере отырып, МЖӘ жобасына бастамашылық жасаған әлеуетті жекеше әріптестің бірінші басшысы қол қояды. МЖӘ жобасына бизнес-жоспарды пысықтаудың және бекітудің жалпы мерзімі барлық қажетті сараптамалар мен келісулерді алған сәттен бастап екі айдан аспайды.
Бекітілген МЖӘ жобасына бизнес-жоспарға сараптама өткізбей өзгерістер мен толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
Тікелей келіссөздерді ұйымдастырушы МЖӘ жобасына бизнес-жоспар бекітілген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде бұл жөнінде МЖӘ жобасына бастамашылық жасаған әлеуетті жекеше әріптесті хабардар етеді.
МЖӘ жобасына бастамашылық жасаған әлеуетті жекеше әріптес хабарлама алған кезден бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті тұлғаға бекітілген МЖӘ жобасына бизнес-жоспарға сәйкес әзірленген МЖӘ шартының жобасын ұсынады.
МЖӘ шартының мазмұны Заңның 46-бабына сәйкес айқындалады.
МЖӘ шартының жобасын ұсыну мерзімін ұзарту туралы шешімді Тікелей келіссөздерді жүргізу жөніндегі комиссия қабылдайды.";
15-параграфтың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"15-параграф. Тікелей келіссөздер барысында МЖӘ шартын жасасу";
160-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"160. По итогам принятия постановления Правительства Республики Казахстан (по проектам особой значимости) или решения маслихата в соответствии со статьями 162 и 163 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, организатор прямых переговоров (уполномоченное лицо) заключает договор ГЧП с потенциальным частным партнером.";
пункт 170 изложить в следующей редакции:
"170. Внесение изменений и (или) дополнений в заключенный договор ГЧП осуществляется в порядке, установленном Законом, настоящими Правилами, а также в соответствии с договором ГЧП.
Предлагаемые изменения и (или) дополнения в заключенный договор ГЧП оформляются в виде проекта договора ГЧП (дополнительное соглашение к договору ГЧП).
Проект дополнительного соглашения подлежит согласованию с заинтересованными государственными органами.
При необходимости внесения изменений и (или) дополнений в договор ГЧП, в том числе по результатам мониторинга и (или) оценки реализации проекта ГЧП, государственный партнер заключает с частным партнером дополнительное соглашение к договору ГЧП по итогам согласования дополнительного соглашения с заинтересованными государственными органами.
Не допускается внесение изменений и (или) дополнений в заключенный договор ГЧП в части исключения этапа эксплуатации объекта ГЧП частным партнером.";
дополнить пунктами 170-1 и 170-2 следующего содержания:
"170-1. Оригиналы договоров ГЧП, дополнительных соглашений к ним (при наличии) хранятся в структурном подразделении государственного партнера, ответственном за хранение, в специально отведенном сейфе. Лицо, ответственное за хранение оригинала договора ГЧП, дополнительного соглашения (дополнительных соглашений) к нему (при наличии) назначается приказом первого руководителя государственного партнера, либо лица, его замещающего.
По истечении срока действия, договор ГЧП, дополнительное соглашение (дополнительные соглашения) к нему (при наличии) передаются в архив в порядке, установленном постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2018 года № 575 "Об утверждении Правил приема, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда и других архивных документов ведомственными и частными архивами".
170-2. Государственный партнер в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента регистрации договора ГЧП, дополнительного соглашения (дополнительных соглашений) к нему (при наличии), направляет в Центр развития ГЧП в электронном формате:
копию договора ГЧП, дополнительного соглашения (дополнительных соглашений) к нему (при наличии) с копией свидетельства о регистрации договора/дополнительного соглашения государственно-частного партнерства/концессии;
копию утвержденной конкурсной документации либо утвержденный бизнес-план к проекту ГЧП, с приложением финансово-экономической модели, копий отраслевых и экономических заключений на них.
В случае непредставления необходимой документации проект ГЧП не отражается в перечне, формируемом Центром развития ГЧП согласно пункту 4 настоящих Правил.";
пункт 171 изложить в следующей редакции:

"160. Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 162 және 163-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын (ерекше маңызы бар жобалар бойынша) немесе мәслихаттың шешімін қабылдау қорытындылары бойынша тікелей келіссөздерді ұйымдастырушы (уәкілетті адам) әлеуетті жекеше әріптеспен МЖӘ шартын жасасады.";
170-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"170. Жасалған МЖӘ шартына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу Заңда, осы Қағидаларда, сондай-ақ МЖӘ шартына сәйкес белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.
Жасалған МЖӘ шартына ұсынылатын өзгерістер және (немесе) толықтырулар МЖӘ шартының жобасы түрінде (МЖӘ шартына қосымша келісім) ресімделеді.
Қосымша келісім жобасы мүдделі мемлекеттік органдармен келісілуге тиіс.
МЖӘ шартына, оның ішінде МЖӘ жобасын іске асырудың мониторингі және (немесе) бағалануы нәтижелері бойынша өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу қажет болған кезде мемлекеттік әріптес қосымша келісімді мүдделі мемлекеттік органдармен келісу қорытындылары бойынша жекеше әріптеспен МЖӘ шартына қосымша келісім жасасады.
Жасалған МЖӘ шартына жекеше әріптестің МЖӘ объектісін пайдалану кезеңін алып тастау бөлігінде өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.";
мынадай мазмұндағы 170-1 және 170-2-тармақтармен толықтырылсын:
"170-1. МЖӘ шартының, оған қосымша келісімнің (қосымша келісімдердің) (бар болса) түпнұсқасы сақтауға жауапты мемлекеттік әріптестің құрылымдық бөлімшесінде арнайы бөлінген сейфте сақталады. МЖӘ шартының, оған қосымша келісімнің (қосымша келісімдердің) (болған жағдайда) түпнұсқасын сақтауға жауапты адам мемлекеттік әріптестің бірінші басшысының не оны алмастыратын адамның бұйрығымен тағайындалады.
Қолданылу мерзімі аяқталғаннан кейін МЖӘ шарты, оған қосымша келісім (қосымша келісімдер) (болған жағдайда) "Ұлттық архив қорының құжаттарын және басқа да архивтік құжаттарды ведомстволық және жеке архивтердің қабылдау, сақтау, есепке алу мен пайдалану қағидалары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 19 қыркүйектегі 2018 жылғы № 575 қаулысында белгіленген тәртіппен архивке беріледі.
170-2. Мемлекеттік әріптес МЖӘ шартын, оған қосымша келісімді (қосымша келісімдерді) (болған жағдайда) тіркеген сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде МЖӘ дамыту орталығына электрондық форматта:
мемлекеттік-жекешелік әріптестік/концессия шартын/қосымша келісімін тіркеу туралы куәліктің көшірмесі бар МЖӘ шартының, оған қосымша келісімнің (қосымша келісімдердің) (болған жағдайда) көшірмесін;
қаржылық-экономикалық модельді, оларға салалық және экономикалық қорытындылардың көшірмелерін қоса бере отырып, МЖӘ жобасына бекітілген конкурстық құжаттаманың не бекітілген бизнес-жоспардың көшірмесін жібереді.
Қажетті құжаттама ұсынылмаған жағдайда МЖӘ жобасы осы Қағидалардың 4-тармағына сәйкес МЖӘ дамыту орталығы қалыптастыратын тізбеде көрсетілмейді.";
171-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"171. Не допускается изменение размера государственных обязательств, предусмотренного договором ГЧП без рассмотрения соответствующей бюджетной комиссии.
На основании предложения соответствующей бюджетной комиссии о принятии государственных обязательств по проектам ГЧП, по итогам принятия постановления Правительства Республики Казахстан (по проектам особой значимости) или решения маслихата, государственный партнер заключает с частным партнером дополнительное соглашение к договору ГЧП.
Дополнительное соглашение к договору ГЧП подлежит регистрации центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета или его территориальным подразделением в соответствии с Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 540 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9934).";
пункт 171-11 изложить в следующей редакции:
"171-11. Права и обязанности подлежащего замене частного партнера по договору ГЧП прекращаются с момента заключения соглашения о замене лица по договору ГЧП после исполнения обязательств по договору.
В течение 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации дополнительного договора о замене частного партнера, объект ГЧП передается новому частному партнеру по акту приема-передачи (далее – Акт).
Акт является основанием для прекращения права собственности на объект ГЧП частного партнера, подлежащего замене, и основанием возникновения права собственности на объект ГЧП нового частного партнера.";
пункт 180 изложить в следующей редакции:
"180. Мониторинг реализации проектов ГЧП осуществляется уполномоченным органом соответствующей отрасли, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения и столицы на ежегодной основе с момента вступления в силу договора ГЧП.
Мониторинг реализации проектов ГЧП представляет собой непрерывный процесс сбора, анализа и обобщения информации о ходе реализации проекта ГЧП.
В рамках мониторинга реализации местных проектов ГЧП государственные партнеры ежегодно не позднее 20 января года, следующего за отчетным, представляют в местный уполномоченный орган по государственному планированию с одновременным уведомлением территориальных подразделений (филиалов/представительств) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан информацию по мониторингу реализации проекта государственно-частного партнҰрства по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам для последующего направления в Центр развития ГЧП.";

"171. МЖӘ шартында көзделген мемлекеттік міндеттемелер көлемін тиісті бюджет комиссиясының қарауынсыз өзгертуге жол берілмейді.
МЖӘ жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелерді қабылдау туралы тиісті бюджет комиссиясының ұсынысы негізінде, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысын (ерекше маңызды МЖӘ жобалары бойынша) немесе мәслихат шешімін қабылдаудың қорытындылары бойынша мемлекеттік әріптес жекеше әріптеспен МЖӘ шартына қосымша келісім жасасады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығымен бекітілген Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесіне сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 болып тіркелген) МЖӘ шартына қосымша келісімді бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі тіркеуге тиіс.";
171-11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"171-11. Ауыстыруға жататын жекеше әріптестің МЖӘ шарты бойынша құқықтары мен міндеттері шарт бойынша міндеттемелер орындалғаннан кейін МЖӘ шарты бойынша адамды ауыстыру туралы келісім жасалған сәттен бастап тоқтатылады.
Жекеше әріптесті ауыстыру туралы қосымша шарт тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде МЖӘ объектісі жаңа жекеше әріптеске қабылдау-тапсыру актісі (бұдан әрі - Акт) бойынша беріледі.
Акт ауыстыруға жататын жекеше әріптестің МЖӘ объектісіне меншік құқығын тоқтату үшін және жаңа жекеше әріптестің МЖӘ объектісіне меншік құқығының туындауына негіз болып табылады.";
180-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"180. МЖӘ жобаларының іске асырылуын мониторингілеуді тиісті саланың уәкілетті органы, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдары МЖӘ шарты күшіне енген сәттен бастап жыл сайынғы негізде жүзеге асырады.
МЖӘ жобаларының іске асырылуын мониторингілеу МЖӘ жобасын іске асыру барысы туралы ақпаратты жинаудың, талдаудың және қорытудың үздіксіз процесі болып табылады.
Жергілікті МЖӘ жобаларын іске асыру мониторингі шеңберінде мемлекеттік әріптестер жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей, Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының аумақтық бөлімшелерін (филиалдарын/өкілдіктерін) бір мезгілде хабардар ете отырып, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті органға кейіннен МЖӘ дамыту орталығына жіберу үшін осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру мониторингі жөніндегі ақпаратты ұсынады.";

пункты 182 и 183 изложить в следующей редакции:
"182. Информация по мониторингу реализации республиканских проектов ГЧП по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам представляется для проведения оценки реализации проектов ГЧП отраслевыми центральными государственными органами в Центр развития ГЧП ежегодно не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным, с одновременным уведомлением Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, за подписью не ниже заместителя первого руководителя уполномоченного органа соответствующей отрасли.
Информация по мониторингу реализации местных проектов ГЧП по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам представляется для проведения оценки реализации проектов ГЧП местным уполномоченным органом по государственному планированию в Центр развития ГЧП ежегодно не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным, с одновременным уведомлением Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан за подписью не ниже заместителя акима области, города республиканского значения и столицы.
В случае представления не полной или не качественной информации по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам, заполненной отраслевыми местными либо центральными государственными органами, данная информация возвращается на доработку официальным письмом. При этом оценка реализации данного проекта отражается в следующем отчете об оценке реализации или переносится на следующий год с уведомлением о некачественном (неполном) предоставлении информации в центральный уполномоченный орган по государственному планированию.
183. Информация для оценки реализации проектов ГЧП представляется по проектам ГЧП договора, по которым заключены до 31 декабря года, предшествующего году проведения оценки реализации проектов ГЧП.
Для проведения оценки реализации проектов ГЧП используется информация по мониторингу и по заключенным договорам, указанная в пунктах 170-2 и 182 настоящих Правил.";
пункты 185, 186, 187 и 188 изложить в следующей редакции:
"185. Оценкой реализации проектов ГЧП является процесс анализа достижения запланированных показателей в соответствии с договором ГЧП на основе данных мониторинга с отражением финансовых параметров проекта и принятых государственных обязательств.
186. Результатом оценки реализации проектов ГЧП является отчет, содержащий рекомендации по улучшению качества управления проектами ГЧП.
Центр развития ГЧП в рамках оценки реализации проектов ГЧП подготавливает аналитический отчет, при необходимости содержащий рекомендации по совершенствованию законодательства в области ГЧП.
Структура отчета оценки реализации проектов ГЧП состоит из:
сводной информации по оценке проектов ГЧП с выводами и рекомендациями;
основной части отчета, отражающей достижение запланированных показателей. Основной отчет содержит краткую информацию по каждому проекту ГЧП, включающую наименование, стоимость, цель, период реализации проекта ГЧП, наименование государственного и частного партнеров;
рекомендаций по совершенствованию законодательства в области ГЧП с приложением сравнительной таблицы (при необходимости).

182 және 183-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"182. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша республикалық МЖӘ жобаларының іске асырылуын мониторингілеу бойынша ақпаратты салалық орталық мемлекеттік органдар МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалауды жүргізу үшін тиісті саланың уәкілетті органының бірінші басшысының орынбасарынан төмен емес адамның қолы қойылған Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасын бір мезгілде хабардар ете отырып, жыл сайын есепті жылдан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей МЖӘ дамыту орталығына ұсынады.
Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергілікті МЖӘ жобаларының іске асырылуын мониторингілеу бойынша ақпаратты мемлекеттік жоспарлау жөніндегі жергілікті уәкілетті орган МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалауды жүргізу үшін жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей, облыс, республикалық маңызы бар қала және астана әкімінің орынбасарынан төмен емес адаммен қол қойылған Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасын бір мезгілде хабардар ете отырып, МЖӘ дамыту орталығына ұсынады.
Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша салалық жергілікті не орталық мемлекеттік органдар толтырған толық емес немесе сапалы емес ақпарат ұсынылған жағдайда, аталған ақпарат ресми хатпен пысықтауға қайтарылады. Бұл ретте осы жобаның іске асырылуын бағалау іске асыруды бағалау туралы мынадай есепте көрсетіледі немесе мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға ақпараттың сапасыз (толық емес) берілгені туралы хабарлай отырып, келесі жылға ауыстырылады.
183. МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалау үшін ақпарат МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалау жүргізілген жылдың алдындағы жылдың 31 желтоқсанына дейін жасалған МЖӘ шартының жобалары бойынша ұсынылады.
МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалауды жүргізу үшін осы Қағидалардың 170-2 және 182-тармақтарында көрсетілген мониторинг бойынша және жасалған шарттар бойынша ақпарат пайдаланылады.";
185, 186, 187 және 188-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"185. МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалау жобаның қаржылық параметрлерін және қабылданған мемлекеттік міндеттемелерді көрсете отырып, мониторинг деректерінің негізінде МЖӘ шартына сәйкес жоспарланған көрсеткіштерге қол жеткізуді талдау процесі болып табылады.
186. МЖӘ жобаларын іске асыруды бағалау нәтижесі МЖӘ жобаларын басқару сапасын жақсарту жөніндегі ұсынымдарды қамтитын есеп болып табылады.
МЖӘ жобаларын іске асыруды бағалау шеңберінде МЖӘ дамыту орталығы қажет болған жағдайда МЖӘ саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсынымдарды қамтитын талдамалы есепті дайындайды.
МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалау есебінің құрылымы:
қорытындылар мен ұсынымдармен МЖӘ жобаларын бағалау бойынша жиынтық ақпарат;
жоспарланған көрсеткіштерге қол жеткізілуін көрсететін есептің негізгі бөлігі. Негізгі есеп МЖӘ жобасының атауын, құнын, мақсатын, іске асыру кезеңін, мемлекеттік және жекеше әріптестердің атауын қамтитын әрбір МЖӘ жобасы бойынша қысқаша ақпаратты қамтиды;
салыстырма кестені қоса бере отырып, МЖӘ саласындағы заңнаманы жетілдіру бойынша ұсынымдардан (қажет болған жағдайда) тұрады.

187. Результаты оценки реализации проектов ГЧП направляются Центром развития ГЧП в центральный уполномоченный орган по государственному планированию три раза в год:
до 30 мая по проектам ГЧП, которыми предусматриваются:
1) компенсация инвестиционных затрат по проекту государственно-частного партнерства;
2) поручительства государства по инфраструктурным облигациям;
3) государственные гарантии по займам, привлекаемым для финансирования проектов государственно-частного партнерства;
4) софинансирование проектов государственно-частного партнерства.
до 30 августа по проектам ГЧП, которыми предусматриваются:
1) компенсация операционных затрат по проекту государственно-частного партнерства;
2) вознаграждения за осуществление управления объектом государственно-частного партнерства, находящимся в государственной собственности, а также арендная плата за пользование объектом государственно-частного партнерства;
3) плата за доступность.
до 30 ноября по проектам ГЧП, которыми предусматриваются:
1) реализация товаров, работ и услуг в процессе эксплуатации объекта государственно-частного партнерства;
2) субсидии от государства в случаях, установленных законодательством Республики Казахстан;
3) гарантия потребления государством определенного объема товаров, работ и услуг, производимых в ходе реализации проекта государственно-частного партнерства;
4) передача исключительных прав на объекты интеллектуальной собственности, принадлежащие государству;
5) предоставления натурных грантов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
6) прочие выплаты из бюджета.
188. Центральный уполномоченный орган по государственному планированию не позднее 30 (тридцати) календарных дней с момента поступления отчета Центра развития ГЧП направляет следующим заинтересованным сторонам:
в уполномоченный орган по управлению государственным имуществом для внесения данных в Реестр, местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения и столицы по объектам ГЧП, относящимся к коммунальной собственности результаты оценки реализации проектов ГЧП;
местным исполнительным органам областей, городов республиканского значения и столицы информацию с рекомендациями по рискам при реализации проектов ГЧП, в том числе по срокам реализации.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 1-1 и 1-2 в редакции согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу;
приложения 3 и 7 изложить в редакции согласно приложениям 5 и 6 к настоящему приказу;
в Методике определения стоимости создания и (или) реконструкции объекта государственно-частного партнерства, суммарной стоимости государственной поддержки и источников возмещения затрат субъектов государственно-частного партнерства, утвержденной указанным приказом:
пункт 8 изложить в следующей редакции:

187. МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалау нәтижелерін МЖӘ дамыту орталығы мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға жылына үш рет жібереді:
мыналарды қарастыратын МЖӘ жобалары бойынша 30 мамырға дейін:
1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша инвестициялық шығындарды өтеуді;
2) инфрақұрылымдық облигациялар бойынша Мемлекет кепілгерлігін;
3) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын қаржыландыру үшін тартылатын қарыздар бойынша мемлекеттік кепілдіктерді;
4) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын қоса қаржыландыруды;
мыналарды қарастыратын МЖӘ жобалары бойынша 30 тамызға дейін:
1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасы бойынша операциялық шығындарды өтеуді;
2) мемлекеттік меншіктегі мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақылар, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін пайдаланғаны үшін жалдау ақысын;
3) қолжетімділік үшін төлемді;
мыналарды қарастыратын МЖӘ жобалары бойынша 30 қарашаға дейін:
1) мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін пайдалану процесінде тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізуді;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген жағдайларда мемлекеттен берілетін субсидияларды;
3) мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыру барысында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің белгілі бір көлемін мемлекеттің тұтыну кепілдігін;
4) мемлекетке тиесілі зияткерлік меншік объектілеріне айрықша құқықтарды беру;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес заттай гранттар беруді;
6) бюджеттен өзге де төлемдерді.
188. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті орган МЖӘ дамыту орталығының есебі келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей мынадай мүдделі тараптарға:
Тізілімге деректерді енгізу үшін мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органға, коммуналдық меншікке жататын МЖӘ объектілері бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына МЖӘ жобаларының іске асырылуын бағалау нәтижелерін;
облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың жергілікті атқарушы органдарына МЖӘ жобаларын іске асыру кезіндегі тәуекелдер бойынша, оның ішінде іске асыру мерзімдері бойынша ұсынымдары бар ақпарат жібереді.";
1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес редакцияда 1-1 және 1-2-қосымшалармен толықтырылсын;
3 және 7-қосымшалар осы бұйрыққа 5 және 6-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік-жекешелік әріптестік объектісін құру және (немесе) реконструкциялау құнын және мемлекеттік-жекешелік әріптестік субъектілерін мемлекеттік қолдау мен шығындарын өтеу көздерінің жиынтық құнын есептеу әдістемесінде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"8. На стадии планирования проекта ГЧП стоимость создания и (или) реконструкции объекта ГЧП определяется как сумма всех расходов субъектов ГЧП, произведенных с целью создания новых и (или) изменения существующих объектов по проектам ГЧП:
Pt = Ptnсд +Ptmру + Ptayn + Ptфn + Ptсмрах + Ptаморm +Ptпрочие,
где:
СО – стоимость объекта;
N – длительность этапа создания и (или) реконструкции объекта ГЧП в годах;
Рt – суммарный размер всех затрат субъектов ГЧП на создания и (или) реконструкции объекта ГЧП в период t создания и (или) реконструкции объекта ГЧП;
Pt nсд – расходы в период t на:
разработку проектно-сметной документации, определяемые в соответствии со сборником сметных норм и расценок соответствующей отрасли, сборником цен на проектные работы соответствующей отрасли, Сводом правил по проектированию и строительству;
проведение необходимых экспертиз (в том числе комплексная вневедомственная экспертиза, технический надзор, авторский надзор), согласно нормативам соответствующей отрасли;
получение лицензий, патентов, разрешений и документов, предусмотренных в соответствии с действующим законодательством до момента введения объекта ГЧП в эксплуатацию;
Ptmру – расходы в период t на сырье и материалы, работы и услуги, используемые в создании (строительстве) объекта ГЧП согласно действующему законодательству и нормам соответствующей отрасли;
Ptayn – расходы в период t на управление компанией в период создания (строительства) объекта ГЧП, включая технические и административные расходы в пределах нормативных значений в период создания и (или) реконструкции объекта ГЧП, согласно Единому тарифно-квалификационному справочнику работ и профессий рабочих (ЕТКС) и Трудовому кодексу Республики Казахстан;
Ptфn – расходы в период t на:
выплату начисляемых вознаграждений по привлекаемым краткосрочным и долгосрочным займам, рассчитываемые по рыночной ставке вознаграждения, установившейся на рынке заемного капитала.
В случае привлечения инвестиций на рынке заемного капитала Республики Казахстан расходы на выплату вознаграждений по займам определяются на основе данных статистики Национального Банка Республики Казахстан по ставкам вознаграждения (средневзвешенные) по выданным кредитам, размещаемых в статистическом бюллетене в разделе "Статистика" на сайте Национального Банка Республики Казахстан (http://www.nationalbank.kz), при привлечении иностранного капитала - расходы по выплате вознаграждений рассчитываются с учетом ставки LIBOR (LondonInterbankOfferedRate - средневзвешенная процентная ставка по межбанковским кредитам, предоставляемым банками, выступающими на лондонском межбанковском рынке с предложением средств в разных валютах и на разные сроки, далее – LIBOR) и маржи, рассчитываемой по рыночной ставке вознаграждения, установившейся на рынке заемного капитала;
выплату начисляемых вознаграждений по инфраструктурным облигациям в период создания и (или) реконструкции объекта ГЧП, которые определяются как уровень инфляции (потребительских цен), прогнозируемый в финансово-экономической модели на момент расчетов согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на официальном интернет - ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/) + фиксированная маржа, действующая на протяжении всего срока обращения облигаций;
курсовые разницы по кредитам в иностранной валюте согласно соответствующему одобренному Прогнозу социально-экономического развития и бюджетных параметров, размещенному на сайте Министерства национальной экономики Республики Казахстан (http://economy.gov.kz/kz/);
Ptсмрах – расходы в период t на все виды страхования, связанные с созданием и (или) реконструкцией объекта ГЧП, включая страхование по поручительству государства по инфраструктурным облигациям, согласно рыночным ценам на услуги страхования по результатам обследования рынка страховых услуг;
Pt аморm – амортизация, начисляемая в период t на основные средства и нематериальные активы, используемые непосредственно в создании (строительстве) нового объекта в пределах норм, предусмотренных налоговым законодательством;
Pt прочие – прочие расходы в период t, включающие в себя расходы по:
привлечению займов, которые определяются как средние тарифы на услуги банков-участников Соглашения KASE (официальный список акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа") о формировании индикатора KazPrime (индикатор KazPrime отражает среднее значение по ставкам размещения денег на казахстанском рынке межбанковских депозитов). Тарифы являются публичной информацией и размещены на сайтах соответствующих финансовых организаций;
организации выпуска инфраструктурных облигаций, согласно рыночным ценам на соответствующие услуги по результатам обследования рынка;
платным банковским услугам и комиссиям по банковским гарантиям, согласно рыночным ценам на услуги банковского гарантирования по результатам обследования рынка услуг банковского гарантирования;
обязательным сборам и платежам, взимаемым уполномоченными государственными органами;
аудиторским проверкам, согласно ценовым предложениям аудиторских компаний;
расходам, связанным с созданием и (или) реконструкцией объекта ГЧП, в объеме, не превышающем 1% от суммы всех вышеперечисленных расходов на создание и (или) реконструкцию объекта ГЧП.

"8. МЖӘ жобасын жоспарлау кезеңінде МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау құны МЖӘ жобалары бойынша жаңа объектiлерді салу және (немесе) бар объектiлерді өзгерту мақсатында МЖӘ субъектілері жұмсаған барлық шығыстардың сомасы ретінде айқындалады:
мұнда:
СО - объект құны;
N - МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау кезеңінің жылдармен сипатталған ұзақтығы;
Рt - МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау t кезеңіндегі МЖӘ субъектілерінің МЖӘ объектісін құруға және (немесе) реконструкциялауға жұмсаған барлық шығындарының жиынтық мөлшері;
мыналарға жұмсалған t кезеңіндегі шығыстар:
тиісті саланың сметалық нормалары мен бағамдарының жинағына, тиісті саладағы жобалау жұмыстарының бағаларының жинақтарына, Жобалау және салу бойынша қағидалар жиынтығына сәйкес айқындалатын жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге жұмсалатын шығыстар;
тиісті саланың нормативтеріне сәйкес қажетті сараптамаларды жүргізуге (оның ішінде ведомстводан тыс кешенді сараптама, техникалық қадағалау, авторлық қадағалау) жұмсалатын шығыстар;
МЖӘ объектісін пайдалануға бергенге дейін лицензияларды, патенттерді, рұқсаттарды және де қолданыстағы заңнамаға сәйкес көзделген құжаттарды алуға жұмсалатын шығыстар;
Pt mру - тиісті саланың қолданыстағы заңнамасына және нормаларына сәйкес МЖӘ объектісін құруда (салуда) қолданылатын шикізат пен материалдар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бойынша t кезеңіндегі шығыстар;
Pt ayn - Жұмысшылардың жұмыстары мен кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына (БТБА) және Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау кезеңінде нормативтік мәндер шегіндегі техникалық және әкімшілік шығыстарды қоса алғанда, МЖӘ объектісін құру (салу) кезеңіндегі компанияны басқаруға жұмсалатын t кезеңіндегі шығыстар;
Pt фn - мыналарға жұмсалатын t кезеңіндегі шығыстар:
қарыз капиталының нарығында белгіленген нарықтық сыйақы мөлшерлемесі бойынша есептелетін қысқа және ұзақ мерзімге тартылатын қарыздар бойынша сыйақылар төлеуге жұмсалатын шығыстар.
Инвестициялар Қазақстан Республикасының қарыз капиталы нарығында тартылған жағдайда қарыздар бойынша сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің берілген кредиттер бойынша (орташа өлшенген) сыйақы мөлшерлемелері статистикасының деректері негізінде айқындалады,ол Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің сайтында (http://www.nationalbank.kz)"Статистика" деген бөлімдегі статистикалық бюллетеньде орналастырылады, шетел капиталы тартылған жағдайда сыйақыларды төлеу бойынша шығыстар LIBOR (London Interbank Offered Rate - лондондық банкаралық нарықта әртүрлі валюталармен және әртүрлі мерзімдерге қаражат беруді ұсынатын банктер беретін банкаралық кредиттер бойынша орташа өлшенген пайыздық мөлшерлеме, бұдан әрі - LIBOR) мөлшерлемесі және қарыз капиталы нарығында қалыптасқан нарықтық сыйақы мөлшерлемесі бойынша есептелетін маржа ескеріле отырып есептелетін болады;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, тиісті мақұлданған Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет параметрлері болжамына сәйкес есептеулер кезінде қаржы-экономикалық модельде болжанатын инфляция (тұтынушылық бағалар) деңгейі + облигациялар айналымының барлық мерзімі бойында қолданылатын белгіленген маржа ретінде айқындалатын МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау кезеңінде инфрақұрылымдық облигациялар бойынша есептелетін сыйақыларды төлеуге жұмсалатын шығыстар;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігінің сайтында (http://economy.gov.kz/kz/) орналастырылған, тиісті мақұлданған Әлеуметтік-экономикалық даму және бюджет параметрлері болжамына сәйкес шетел валютасындағы кредиттер бойынша бағамдық айырмашылықтарға жұмсалатын шығыстар;
Pt смрах - сақтандыру қызметтерінің нарығын зерттеп-қарау нәтижелері бойынша сақтандыру қызметінің нарықтық бағаларына сәйкес инфрақұрылымдық облигациялар бойынша мемлекет кепілгерлігі бойынша сақтандыруды қоса алғанда, МЖӘ объектісін құруға және (немесе) реконструкциялауға байланысты сақтандырудың барлық түрлеріне жұмсалатын t кезеңіндегі шығыстар;
Pt аморm - салық заңнамасында көзделген нормалар шегінде жаңа объектіні құруда (салуда) тікелей қолданылатын негізгі құралдар мен материалдық емес активтерге t кезеңінде есептелетін амортизацияға жұмсалатын шығыстар;
Pt басқалары - мынадай шығыстарды қамтитын t кезеңіндегі басқа да шығыстар:
KazPrime индикаторын (KazPrime индикаторы қазақстандық банкаралық депозиттер нарығында ақша орналастыру мөлшерлемелері бойынша орташа мәнді көрсетеді) қалыптастыру туралы KASE ("Қазақстан қор биржасы" акционерлік қоғамының ресми тізімі) Келісіміне қатысушы банктердің көрсетілетін қызметтерінің орташа тарифтері ретінде айқындалатын қарыздарды тартуға жұмсалатын шығыстар. Тарифтер жария ақпарат болып табылады және тиісті қаржы ұйымдарының сайттарында орналастырылған;
нарықты зерттеп-қарау нәтижелері бойынша тиісті көрсетілетін қызметтердің нарықтық бағаларына сәйкес инфрақұрылымдық облигацияларды шығаруды ұйымдастыруға жұмсалатын шығыстар;
банктік кепілдік беру қызметтерінің нарығын зерттеп-қарау нәтижелері бойынша банктік кепілдік беру қызметтерінің нарықтық бағаларына сәйкес банктік кепілдік беру бойынша банктің ақылы көрсетілетін қызметтері мен комиссияларына жұмсалатын шығыстар;
уәкілетті мемлекеттік органдар алатын міндетті алымдар мен төлемдерге жұмсалатын шығыстар;
аудиторлық компаниялардың баға ұсыныстарына сәйкес аудиторлық тексерулерге жұмсалатын шығыстар;
МЖӘ объектісін құру және (немесе) реконструкциялау бойынша жоғарыда көрсетілген барлық шығыстар сомасының 1 % аспайтын көлемде МЖӘ объектісін құруға және (немесе) реконструкциялауға байланысты шығыстар.

Нормативной основой для определения стоимости строительства объектов, в том числе величины накладных расходов и сметной прибыли в строительстве являются нормативные документы по ценообразованию в строительстве, утвержденные приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 14 ноября 2017 года № 249-НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16073).";
пункт 20 изложить в следующей редакции:
"20. При предоставлении по проекту ГЧП компенсации инвестиционных затрат (далее – КИЗ) как отдельно, так и с совместно с иными мерами государственной поддержки и выплат из государственного бюджета:
не допускается индексация КИЗ на уровень инфляции;
учитываются нормативные документы по ценообразованию в строительстве в соответствии с законодательством об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан.
В случае предоставления по проекту ГЧП КИЗ не допускается индексация КИЗ на уровень инфляции.".
Приложение 1 к приказу
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 декабря 2019 года № 95
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 27.05.2025 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 2 утрачивает силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 16.06.2025 № 52 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 декабря 2019 года № 95
Приложение 1
к Правилам планирования и
реализации проектов
государственно-частного партнерства
Форма
Информация по проектам государственно-частного партнерства (далее – ГЧП) по состоянию на __________ (указывается отчетная дата представления информации)
№ п/п
Регион (область, город республиканского значения, столица), центральный государственный орган
Государственный/ые партнер/ы (наименование организаций)
Организатор конкурса либо прямых переговоров
Частный партнер (наименование организации, ИИН/ БИН)
Проект
Статус
Сфера экономики (отрасль) проекта ГЧП (ОКЭД)
Уровень проекта ГЧП (республиканский; местный)
Наименование проекта ГЧП по договору ГЧП
Вид объекта
(планируемые: разработка/экспертиза инвестиционного предложения; планируемые: вынесение проекта на Маслихат/ОБК; планируемые: определение юридического лица на консультативное сопровождение проекта; планируемые: запрос выражения интересов; планируемые: разработка конкурсной документации; планируемые: экспертиза конкурсной документации; планируемые: конкурс/ переговоры; реализуемые: финансовое закрытие; реализуемые: СМР; реализуемые: эксплуатация)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Продолжение таблицы
Вид инициативы (государственная (вид конкурса) или частная (основание)
Дата заключения договора ГЧП (00.00.0000)
Дата регистрации договора ГЧП в органах казначейства (00.00.0000)
Дата заключения и регистрации дополнительных соглашений (при наличии) (00.00.0000)
Цель проекта
Соответствие проектов целям отраженным в документах системы государственного планирования (отразить конкретный пункт, номер и дату документа системы государственного планирования в рамках которого планируется реализация проекта)
Прямые результаты
Конечные результаты
План
Факт
План
Факт
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
Продолжение таблицы
Мощность проекта
Период реализации проекта ГЧП
Прекращение договора ГЧП
Вид контракта (концессия; доверительное управление государственным имуществом; имущественный найм (аренда); лизинг; договор НИОКР, контракт жизненного цикла; сервисный контракт; иные договора, соответствующие признакам ГЧП)
Стоимость проекта тыс. тенге
период строительства/ модернизации/ реконструкции/ создания (00.00.000-00.00.0000)
период эксплуатации/ доверительного управления/ сервисного обслуживания/ аренды (00.00.000-00.00.0000)
дата (00.00.0000)
Основание с указанием причин (расторжение, истечение срока действия, ликвидация частного партнера, иные случаи)
Общая стоимость проекта (затраты в инвестиционный и эксплуатационный периодах)
Стоимость объекта (создания, реконструкции, строительства)
измененная стоимость проекта
Объем привлеченных инвестиций (инвестиционные затраты)
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Продолжение таблицы

Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2017 жылғы 14 қарашадағы № 249-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16073 болып тіркелген) бекітілген құрылыстағы баға белгілеу бойынша нормативтік құжаттар объектілер құрылысының құнын, оның ішінде үстеме шығыстар мен құрылыстағы сметалық пайданың шамасын айқындау үшін нормативтік негіз болып табылады.";
20-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"20. МЖӘ жобасы бойынша инвестициялық шығындардың өтемақысы (бұдан әрі - ИШӨ) жекелей, сондай-ақ мемлекеттік қолдаудың өзге де шараларымен және мемлекеттік бюджеттен төленетін төлемдермен бірге берілген кезде:
ИШӨ-ні инфляция деңгейіне индекстеуге жол берілмейді;
Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамаға сәйкес құрылыстағы баға белгілеу жөніндегі нормативтік құжаттар ескеріледі.
МЖӘ жобасы бойынша ИШӨ берілген жағдайда ИШӨ-ні инфляция деңгейіне индекстеуге жол берілмейді.".
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 95 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 27.05.2025 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 95 бұйрығына
2-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
2-қосымшаның күшін жою көзделген – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 16.06.2025 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын жоспарлау
және іске асыру қағидаларына
1-қосымша
Нысан
__________ жағдай бойынша (ақпарат ұсынудың есепті күні көрсетіледі) мемлекеттік-жекешелік әріптестік (бұдан әрі - МЖӘ) жобалары жөніндегі ақпарат
п/п
Өңір (облыс, республикалық маңызы бар қала, астана), орталық мемлекеттік орган
Мемлекеттік әріптес/тер (ұйымдардың атауы)
Конкурсты не тікелей келіссөздерді ұйымдастырушы
Жекеше әріптес (ұйымның атауы), БСН/ ЖСН)
Жоба
Статус
МЖӘ шарты бойынша МЖӘ жобасының атауы
Объектінің түрі
Мәртебесі (жоспар; инвест.ұсыныстар әзірлеу; жобаны консультативтік сүйемелдеу үшін заңды тұлғаны айқындау; мүдделерді білдіруді сұрату; конкурстық құжаттаманы әзірлеу; конкурстық құжаттаманы сараптау; конкурс/келіссөздер; іске асыру: қаржылық жабу; іске асыру: ҚМЖ; іске асыру: пайдалану)
1
2
3
4
5
6
7
8
Кестенің жалғасы
МЖӘ жобасының экономика саласы (аясы)
МЖӘ жобасының деңгейі (республикалық, жергілікті)
Бастаманың түрі (мемлекеттік (конкурс түрі) немесе жеке (негіздеме)
МЖӘ шартын жасасу күні (00.00.0000)
МЖӘ шартын қазынашылық органдарында тіркеу күні (00.00.0000)
Қосымша келісімдерді (болған жағдайда) жасасу және тіркеу күні (00.00.0000)
9
10
11
12
13
14
Кестенің жалғасы
Жобаның мақсаты
Жобалардың мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарында көрсетілген мақсаттарға сәйкестігі (жобаны іске асыру жоспарланып отырған мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжатының нақты тармағын, нөмірін және күнін көрсету)
Тікелей нәтижелер
Түпкілікті нәтижелер
Жоспар
Факт
Жоспар
Факт
15
16
17
18
19
20
Кестенің жалғасы
Жобаның қуаты
МЖӘ жобасын іске асыру кезеңі
МЖӘ шартын тоқтату
Келісімшарт түрі (концессия;
мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқару; мүлікті жалға алу (жалдау); лизинг; ҒЗТКЖ шарты, өмірлік цикл келісімшарты; сервистік келісімшарт; МЖӘ белгілеріне сәйкес келетін өзге де шарттар)
Жобаның құны мың теңгемен
құрылыс/жаңғырту/реконструкциялау/құру кезеңі (00.00.000-00.00.0000)
пайдалану/сенімгерлік басқару/сервистік қызмет көрсету/жалдау кезеңі (00.00.000-00.00.0000)
күні (00.00.0000)
Себептері көрсетілген негіздеме (бұзу, қолданылу мерзімінің өтуі, жекеше әріптесті тарату, өзге де жағдайлар)
Жобаның жалпы құны (инвестициялық және пайдалану кезеңдеріндегі шығындар)
Нысанды құру, салу, қайта құру құны
Жобаның өзгертілген құны
Тартылған инвестициялар көлемі (инвестициялық шығындар)
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Кестенің жалғасы

100
101
102
Продолжение таблицы
Категория проекта (требующие возмещения всех затрат частного партнера из государственного бюджета; требующие возмещение эксплуатационных затрат из государственного бюджета; не требующие каких-либо финансовых мер государственной поддержки и источников возмещения затрат из государственного бюджета)
Отклонения и проблемы по проекту
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии), контакты ответственных лиц, включая сопровождающую организацию
Ссылка на сайт государственного партнера/ организатора конкурса
Новые рабочие места по проекту (план/факт)

100
101
102
Кестенің жалғасы
Жоба санаты (мемлекеттік бюджеттен жекеше әріптестің барлық шығындарын өтеуді талап ететін; мемлекеттік бюджеттен пайдалану шығындарын өтеуді талап ететін; мемлекеттік қолдаудың қандай да бір қаржылық шараларын және мемлекеттік бюджеттен шығындарды өтеу көздерін талап етпейтін)
Жоба бойынша ауытқулар мен проблемалар
Сүйемелдейтін ұйымды қоса алғанда, жауапты тұлғалардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), байланыстары
Мемлекеттік әріптестің/конкурсты ұйымдастырушының сайтына сілтеме
Жоба бойынша жаңа жұмыс орындары (жоба/факт)

Приложение 1-2
к Правилам планирования и
реализации проектов
государственно-частного
Форма
Отраслевое заключение
___________________________________________
(указывается положительное либо отрицательное)
1. Краткая информация по проекту государственно-частного партнерства (далее – ГЧП).
1) Наименование отраслевого государственного органа, проводящего отраслевую экспертизу (указывается наименование центрального отраслевого государственного органа (по местным проектам ГЧП, стоимость которых свыше четырехмиллионного месячного расчетного показателя либо по республиканским проектам ГЧП) либо наименование местного отраслевого государственного органа (по местным проектам ГЧП).
2) Сфера (отрасль) реализации проекта (указывается сфера (отрасль) экономики).
3) Объект отраслевой экспертизы (указывается конкурсная документация либо бизнес-план к проекту ГЧП).
4) Наименование проекта ГЧП (указывается наименование проекта ГЧП, отражающее суть планируемого проекта).
5) Мощность проекта ГЧП (указывается мощность проекта в соответствующих единицах измерения).
6) Место реализации (указывается место реализации проекта (адрес либо требования, либо описание местоположения).
7) Объект ГЧП (указывается наименование и основная информация об объекте ГЧП).
8) Сроки и этапы реализации (указываются сроки и этапы реализации проекта в годах).
9) Стоимость проекта (указывается предполагаемая стоимость проекта в тысячах тенге, планируемая стоимость источников возмещения затрат и получения доходов, предполагаемые меры государственной поддержки и формы участия государства в соответствии с Законом).
10) Результат проекта (указывается прямой и конечный результат проекта ГЧП).
2. Основной раздел (содержит результаты оценки (положительно либо отрицательно) по каждому из нижеуказанных подразделов).
1) Оценка проблем текущего состояния отрасли, которые влияют на ее дальнейшее развитие.
2) Оценка соответствия целей проекта ГЧП решению существующих проблем в отрасли.
3) Оценка соответствия проекта ГЧП документам Системы государственного планирования, в том числе указание на наличие потребности в товарах, работах и услугах в соответствующей отрасли (сфере, регионе), а также наличия предполагаемого конечного результата проекта ГЧП, соответствия поручениям либо актам Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан.
4) Оценка возможности и целесообразности реализации проекта ГЧП по предлагаемой схеме.
5) Оценка технической сложности и (или) уникальности проекта ГЧП.
6) Оценка принадлежности объекта ГЧП к перечню объектов, не подлежащих передаче для реализации государственно-частного партнерства, в том числе в концессию, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2017 года № 710.

1-2-қосымша
Нысан
Салалық қорытынды
_________________________________
(оң не теріс қорытынды көрсетіледі)
1. Мемлекеттік-жекешелік әріптестік (бұдан әрі - МЖӘ) жобасы бойынша қысқаша ақпарат.
1) Салалық сараптама жүргізетін салалық мемлекеттік органның атауы (құны төрт миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жергілікті МЖӘ жобалары бойынша не республикалық МЖӘ жобалары бойынша) не жергілікті салалық мемлекеттік органның атауы (жергілікті МЖӘ жобалары бойынша) көрсетіледі).
2) Жобаны іске асыру саласы аясы (экономика саласы аясы көрсетіледі).
3) Салалық сараптама объектісі (конкурстық құжаттама не МЖӘ жобасына бизнес-жоспар көрсетіледі).
4) МЖӘ жобасының атауы (жоспарланған жобаның мәнін көрсететін МЖӘ жобасының атауы көрсетіледі).
5) МЖӘ жобасының қуаты (тиісті өлшем бірліктерінде жобаның қуаты көрсетіледі).
6) Іске асыру орны (жобаны іске асыру орны көрсетіледі (мекенжайы не талаптары не орналасқан жерінің сипаттамасы).
7) МЖӘ объектісі (МЖӘ объектісінің атауы және ол туралы негізгі ақпарат көрсетіледі).
8) Іске асыру мерзімдері мен кезеңдері (жобаны іске асыру мерзімдері мен кезеңдері жылдармен көрсетіледі).
9) Жобаның құны (жобаның болжамды құны мың теңгемен, шығындарды өтеу және кірістер алу көздерінің жоспарланатын құны, Заңға сәйкес мемлекеттік қолдаудың болжамды шаралары және мемлекеттің қатысу нысандары көрсетіледі).
10) Жобаның нәтижесі (МЖӘ жобасының тікелей және түпкілікті нәтижесі көрсетіледі).
2. Негізгі бөлім(төменде көрсетілген бөлімшелердің әрқайсысы бойынша бағалау нәтижелерін (оң не теріс) қамтиды).
1) Саланың одан әрі дамуына әсер ететін ағымдағы жай-күйінің проблемаларын бағалау.
2) МЖӘ жобасы мақсаттарының саладағы бар проблемаларды шешуге сәйкестігін бағалау.
3) МЖӘ жобасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесінің құжаттарына сәйкестігін бағалау, оның ішінде тиісті салада (аяда, өңірде) тауарларға, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге қажеттіліктің болуын, сондай-ақ МЖӘ жобасының болжамды түпкілікті нәтижесінің болуын, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларына не актілеріне сәйкестігін көрсету.
4) Ұсынылатын схема бойынша МЖӘ жобасын іске асырудың мүмкіндігі мен орындылығын бағалау.
5) МЖӘ жобасының техникалық күрделілігін және (немесе) бірегейлігін бағалау.
6) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 6 қарашадағы № 710 қаулысымен бекітілген мемлекеттік-жекешелік әріптестікті іске асыру үшін, оның ішінде концессияға беруге жатпайтын объектілер тізбесіне МЖӘ объектісінің тиесілігін бағалау.

7) Оценка альтернативных вариантов реализации проекта ГЧП, исходя из принципа обеспечения сбалансированности интересов частного партнера и потребителей товаров (работ, услуг), предоставляемых частным партнером.
8) Оценка ситуации в отрасли в случаях реализации проекта ГЧП и отсутствия такой реализации.
9) Оценка распределения выгод от реализации проекта ГЧП.
10) Оценка предполагаемого мультипликативного эффекта от реализации проекта на смежные отрасли (сферы) экономики.
11) Оценка предлагаемых источников возмещения затрат и получения доходов, государственной поддержки и ценовых решений, в том числе оценку оптимальности соотношения цена-качество по всем компонентам инвестиционных и операционных затрат.
12) Оценка технологических, технических решений, предусмотренных в конкурсной документации, в том числе график реализации.
13) Оценка планируемых физических параметров и технических характеристик объекта, создаваемого в результате реализации проекта ГЧП.
3. Выводы по результатам отраслевого заключения (в выводах указывается позиция отраслевого государственного органа о поддержке проекта ГЧП по результатам проведенной оценки (положительное заключение) либо о неподдержке проекта ГЧП по результатам проведенной оценки (отрицательное заключение).
Примечание ИЗПИ!
Приложение 5 утрачивает силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 16.06.2025 № 52 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 декабря 2019 года № 95
Приложение 3
к Правилам планирования и
реализации проектов
государственно-частного партнерства
Перечень документов, представляемых потенциальными частными партнерами в подтверждение их соответствия квалификационным требованиям:
1) оригиналы или нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих наличие денег на счетах, права собственности потенциального частного партнера и стоимость на недвижимое и движимое имущество;
2) оригинал финансовой отчетности за два полных предыдущих финансовых года, составленная в соответствии со статьями 2131415161718 и 19 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" либо международными стандартами финансовой отчетности. В случае, если потенциальный частный партнер осуществляет деятельность менее двух лет, финансовая отчетность представляется за период с момента государственной регистрации. Организации, имеющие дочерние организации, в дополнение к финансовой отчетности по деятельности основной организации составляют и представляют консолидированную финансовую отчетность в соответствии со статьей 17 Закона Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года "О бухгалтерском учете и финансовой отчетности" либо международными стандартами финансовой отчетности. В отношении проектов ГЧП особой значимости, если потенциальный частный партнер является новым юридическим лицом, учрежденным в целях реализации проекта ГЧП физическими и (или) юридическими лицами, такая документация представляется физическими и (или) юридическими лицами, выступающими учредителями такого потенциального частного партнера.

7) Жекеше әріптеспен жекеше әріптес ұсынатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) тұтынушылар мүдделерінің теңгерімділігін қамтамасыз ету қағидатын негізге ала отырып, МЖӘ жобасын іске асырудың балама нұсқаларын бағалау.
8) МЖӘ жобасын іске асыру және мұндай іске асыру болмаған жағдайларда саладағы жағдайды бағалау.
9) МЖӘ жобасын іске асырудан түсетін пайданы бөлуді бағалау.
10) Жобаны іске асырудан экономиканың аралас салаларына (аясына) болжамды мультипликативтік әсерді бағалау.
11) Шығындарды өтеу мен табыс алудың, мемлекеттік қолдау мен баға шешімдерінің ұсынылатын көздерін бағалау, оның ішінде инвестициялық және операциялық шығындардың барлық құрамдауыштары бойынша баға-сапа арақатынасының оңтайлылығын бағалау.
12) Конкурстық құжаттамада көзделген технологиялық, техникалық шешімдерді, оның ішінде іске асыру кестесін бағалау.
13) МЖӘ жобасын іске асыру нәтижесінде құрылатын объектінің жоспарланатын физикалық параметрлері мен техникалық сипаттамаларын бағалау.
3. Салалық қорытындының нәтижелері бойынша тұжырымдар(тұжырымдамаларда жүргізілген бағалау нәтижелері бойынша МЖӘ жобасын қолдау туралы (оң қорытынды) не жүргізілген бағалау нәтижелері бойынша МЖӘ жобасын қолдамау туралы (теріс қорытынды)салалық мемлекеттік органның ұстанымы көрсетіледі).
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 95 бұйрығына
4-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
4-қосымшаның күшін жою көзделген – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 16.06.2025 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын жоспарлау
және іске асыру қағидаларына
3-қосымша
Әлеуетті жекеше әріптестердің өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растауы үшін ұсынатын құжаттар тізбесі:
1) өз шоттарында ақшаның болуын, әлеуетті жекеше әріптестің меншік құқығын және жылжитын және жылжымайтын мүліктің құнын растайтын құжаттардың түпнұсқалары немесе нотариат куәландырған көшірмелері;
2) "Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 2, 13, 14, 15, 16, 17, 18, және 19-баптарына не халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған толық алдыңғы екі қаржы жылының қаржылық есептілігінің түпнұсқасы. Егер әлеуетті жекеше әріптес қызметін екі жылдан аз жүзеге асырса, қаржылық есептілік мемлекеттік тіркелген сәттен басталған кезеңге ұсынылады. Еншілес ұйымдары бар ұйымдар негізгі ұйым қызметі жөніндегі қаржылық есептілікке қосымша "Бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы" 2007 жылғы 28 ақпандағы Қазақстан Республикасы Заңының 17-бабына не халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасайды және ұсынады. Ерекше маңызы бар МЖӘ жобаларына қатысты, егер әлеуетті жекеше әріптес МЖӘ жобасын іске асыру мақсатында жеке және (немесе) заңды тұлғалар құрған жаңа заңды тұлға болып табылса, онда мұндай құжаттаманы осындай әлеуетті жекеше әріптестің құрылтайшысы болып табылатын жеке және (немесе) заңды тұлғалар ұсынады;

3) расшифровки статьи бухгалтерского баланса "Основные средства" на последнюю отчетную дату (за последний финансовый год), подписанные первым руководителем или уполномоченным представителем потенциального частного партнера и заверенные печатью потенциального частного партнера;
4) расшифровки дебиторской и кредиторской задолженности на последнюю отчетную дату (за последний финансовый год), подписанные первым руководителем или уполномоченным представителем потенциального частного партнера и заверенные печатью потенциального частного партнера, с указанием даты их образования и предполагаемого погашения, а также цели задолженности (за что образовалась задолженность), суммы начисленных резервов по их обесценению. В случае наличия банковских займов необходимо приложить копии договоров банковского займа с графиками погашения основного долга и процентов;
5) письмо-гарантия потенциального частного партнера о том, что он является платежеспособным, не подлежит ликвидации, на его имущество не наложен арест, его финансово-хозяйственная деятельность не приостановлена, что он не привлекался к ответственности за неисполнение или ненадлежащее исполнение им обязательств по заключенным договорам ГЧП в течение последних трех лет на основании решения суда, вступившего в законную силу;
6) юридические лица, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита, представляют также аудиторский отчет за последний финансовый год;
7) юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании типового устава. Нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на государственный и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
8) справка о зарегистрированном юридическом лице, филиале или представительстве;
9) физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, предоставляет нотариально засвидетельствованную копию документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом, нотариально засвидетельствованную копию удостоверения личности (паспорта) с указанием индивидуального идентификационного номера;
10) оригинал справки банка или филиала банка с подписью и печатью, в котором обслуживается потенциальный частный партнер, об отсутствии просроченной задолженности по всем видам обязательств потенциального частного партнера, длящейся более трех месяцев, предшествующих дате выдачи справки, перед банком или филиалом банка согласно Типовому плану счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня и ипотечных компаниях, утвержденному постановлением правления Национального Банка Республики Казахстан. Если потенциальный частный партнер является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков.

3) әлеуетті жекеше әріптестің бірінші басшысының немесе уәкілетті өкілінің қолы қойылған және әлеуетті жекеше әріптестің мөрімен куәландырылған соңғы есепті күнге (соңғы қаржы жылындағы) "Негізгі құралдар" бухгалтерлік балансының баптарының таратылып жазылуы;
4) әлеуетті жекеше әріптестің бірінші басшысының немесе уәкілетті өкілінің қолы қойылған және әлеуетті жекеше әріптестің мөрімен куәландырылған, олардың қалыптасқан күні мен болжамды өтеу күнін, сондай-ақ берешектің мақсаты (не үшін берешек пайда болды), оларды құнсыздандыру бойынша есептелген резервтердің сомасы көрсетілген соңғы есепті күнге (соңғы қаржы жылындағы) дебиторлық және кредиторлық берешектің таратылып жазылуы. Банктік қарыздар болған жағдайда банктік қарыздар шарттарының көшірмелерін негізгі борышты және пайыздарды өтеу кестелерімен қоса беру қажет;
5) әлеуетті жекеше әріптестің төлем қабілеттілігі, оның таратылуға жатпайтыны, мүлкіне тыйым салынбағаны, оның қаржылық-шаруашылық қызметінің тоқтатылмағаны, әлеуетті жекеше әріптестің жасалған МЖӘ шарттары бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін соңғы үш жыл ішінде заңды күшіне енген сот шешімі негізінде жауапкершілікке тартылмағаны туралы кепілхат;
6) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде міндетті түрде аудит өткізу белгіленген заңды тұлғалар сондай-ақ соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есепті ұсынады;
7) заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңды тұлға нотариат куәландырған жарғысының көшірмесін ұсынады. Қазақстан Республикасының резиденті еместер мемлекеттік және (немесе) орыс тілдеріне аударылған сауда тізілімінен нотариат куәландырған заңдастырылған үзіндіні ұсынады;
8) тіркелген заңды тұлға, филиал немесе өкілдік туралы анықтама;
9) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға тиісті мемлекеттік орган берген заңды тұлға құрмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжаттың нотариат куәландырған көшірмесін, жеке сәйкестендіру нөмірін көрсете отырып, нотариат куәландырған жеке бас куәлігінің (төлқұжат) көшірмесін ұсынады;
10) әлеуетті жекеше әріптеске қызмет көрсететін банктің немесе банк филиалының қолы мен мөрі қойылған, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі басқармасының қаулысымен бекітілген екінші деңгейдегі банктер мен ипотекалық компаниялардағы Бухгалтерлік есеп шоттарының үлгілік жоспарына сәйкес банк немесе банк филиалы алдындағы әлеуетті жекеше әріптес міндеттемелерінің барлық түрлері бойынша анықтама берілген күннің алдында үш айдан астам мерзімі өткен берешегі жоқ екендігі туралы анықтамасының түпнұсқасы. Егер әлеуетті жекеше әріптес бірнеше екінші деңгейдегі банктердің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылса, аталған анықтама осындай банктердің әрқайсысынан ұсынылады.

Допускается предоставление кредитного отчета, предоставляемого кредитным бюро в соответствии со статьей 29 Закона Республики Казахстан от 6 июля 2004 года "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан".
Справка банка (либо кредитный отчет) выдается не ранее двух месяцев, предшествующих дате представления организатору конкурса документов.
В случае участия в конкурсе объединений физических и (или) юридических лиц в форме простого товарищества, представитель простого товарищества, помимо документов, установленных настоящими Правилами для подтверждения квалификационных требований, дополнительно представляет следующие документы:
нотариально засвидетельствованную копию договора о совместной деятельности;
нотариально засвидетельствованную копию договора о солидарной ответственности, заключенного между членами простого товарищества;
нотариально засвидетельствованную копию доверенности на представителя простого товарищества, выступающего от его имени, осуществлять переговоры и другие мероприятия в рамках конкурса.
Потенциальные частные партнеры предоставляют по своему усмотрению документы, подтверждающие их соответствия квалификационным требованиям.
Потенциальный частный партнер-нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, представляет те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального частного партнера-нерезидента Республики Казахстан с нотариально засвидетельствованным переводом на языки конкурсной документации, а также апостилированный сертификат резидентства (если международным договором не предусмотрено иное).
В случае, когда объектом ГЧП выступают информационные ресурсы и (или) информационные системы потенциальный частный партнер представляет документы о праве собственности и (или) владения на информационные ресурсы и (или) информационные системы.
Примечание ИЗПИ!
Приложение 6 утрачивает силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 16.06.2025 № 52 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 декабря 2019 года № 95
Приложение 7
к Правилам планирования и
реализации проектов
государственно-частного
Форма
Информация по мониторингу реализации проекта государственно-частного партнҰрства (по срокам и содержанию)
Наименование
план
факт
причины
Предоставление земельного участка (дата свидетельства)
обеспечения инженерными и транспортными коммуникациями (дата документа)
Выдача разрешения на строительство и иных разрешений (дата документа)
Финансовое закрытие: обеспечение проекта финансовыми ресурсами (дата договора)
Стоимость объекта ГЧП, утверждҰнная в проектно-сметной документации
Начало строительства (дата)
Завершение строительства (дата)
Ввод объекта в эксплуатацию (дата)
Прием объекта в государственную собственность (дата)
Передача прав частному партнеру (права пользования, владения), дата)
Рабочие места в период эксплуатации, единиц
Исполнение обязательств государственным партнером по Договору: (указывается перечень обязательств по договору в плане и фактическое исполнение обязательств, например, произведен закуп 160 наименований оборудования )
Исполнение обязательств частным партнером по Договору: (указывается перечень обязательств по договору в плане и фактическое исполнение обязательств, например, произведен закуп 160 наименований оборудования )
Показатели качества деятельности частного партнера согласно Договору (например, согласно ежеквартальному отчету частный партнер должен приставить информацию о проводимой работе, фактически частный партнер указал, что подключено 160 точек для установки закупаемого оборудования)*
Показатели конечного результата
Достижение/соблюдение целей проекта
* в случае предусмотрения в Договоре отчета частного партнера, данный отчет предоставляется в составе настоящего приложения.
Информация по мониторингу реализации проекта государственно-частного партнҰрства (по финансовым показателям)
Наименование

"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" 2004 жылғы 6 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 29-бабына сәйкес кредиттік бюро беретін кредиттік есепті ұсынуға рұқсат етіледі.
Банк анықтамасы (не кредиттік есеп) конкурсты ұйымдастырушыға құжаттарды ұсыну күнінің алдындағы екі айдан аспайтын мерзімге беріледі.
Конкурсқа жеке және (немесе) заңды тұлғалардың бірлестіктері қарапайым серіктестік нысанында қатысқан жағдайда қарапайым серіктестіктің өкілі біліктілік талаптарын растау үшін осы Қағидаларда белгіленген құжаттардан басқа мынадай құжаттарды қоса ұсынуды:
бірлескен қызмет туралы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі;
қарапайым серіктестік мүшелері арасында жасалған ортақ жауапкершілік туралы шарттың нотариат куәландырған көшірмесі;
конкурс шеңберінде қарапайым серіктестік атынан келіссөздерді және басқа да іс-шараларды жүзеге асыратын оның өкіліне арналған сенімхаттың нотариат куәландырған көшірмесі.
Әлеуетті жекеше әріптестер өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды өз қалауы бойынша ұсынады.
Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жекеше әріптес өздерінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не конкурстық құжаттаманың тілдеріне аударылған нотариат куәландырған аудармамен Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті жекеше әріптес біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттарды, сондай ақ резиденттіктің апостиль қойылған сертификатын (егер халықаралық шартпен өзгеше көзделмесе) ұсынады.
МЖӘ объектісі ақпараттық ресурстар және (немесе) ақпараттық жүйелер болған жағдайда әлеуетті жекеше әріптес ақпараттық ресурстарға және (немесе) ақпараттық жүйелерге меншік және (немесе) ие болу құқығы туралы құжаттарды ұсынады.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2019 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 95 бұйрығына
5-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
5-қосымшаның күшін жою көзделген – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 16.06.2025 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік-жекешелік
әріптестік жобаларын жоспарлау
және іске асыру қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыруды мониторингілеу бойынша ақпарат (мерзімдер мен мазмұны бойынша)
Атауы
жоспар
факт
себеп
Жер учаскесін беру (куәліктің күні)
Инженерлік және көлік коммуникацияларымен қамтамасыз ету (құжат күні)
Құрылысқа рұқсат беру және өзге де рұқсаттар беру (құжаттың күні)
Қаржылық жабылуы: жобаны қаржылық ресурстармен қамтамасыз ету (шарттың күні)
Жобалау-сметалық құжаттамада мақұлданған МЖӘ объектісінің құны
Құрылыстың басталуы (күні)
Құрылыстың аяқталуы (күні)
Объектіні пайдалануға беру (күні)
Объектіні мемлекеттік меншікке қабылдау (күні)
Жекеше әріптеске құқықтарды беру (пайдалану, иелену құқығын) (күні)
Пайдалану кезіндегі жұмыс орындары, бірлік
Шарт бойынша мемлекеттік әріптестің міндеттемелерді орындауы: (келісім бойынша міндеттемелердің тізімі жоспарда көрсетілген және міндеттемелердің нақты орындалуы көрсетілген, мысалы, 160 құрал-жабдық сатып алынған)
Жекеше әріптестің Шарт бойынша міндеттемелерді орындауы: (келісім бойынша міндеттемелердің тізімі жоспарда көрсетілген және міндеттемелердің нақты орындалуы көрсетілген, мысалы 160 жабдық сатып алынды)
Шартқа сәйкес жекеше әріптес қызметінің сапа көрсеткіштері (мысалы, тоқсан сайынғы есепке сәйкес жекеше әріптес жүргізіліп жатқан жұмыс туралы ақпарат ұсынуға тиіс, іс жүзінде жекеше әріптес сатып алынатын жабдықты орнатуға 160 нүкте қосылғанын көрсеткен)*
Түпкілікті нәтиженің көрсеткіштері
Жоба мақсаттарының сақталуы/қол жеткізілуі
* егер жекеше әріптес туралы есеп Шартта қарастырылған болса, онда осы есеп осы қосымшаның бөлігі ретінде ұсынылады.
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобасын іске асыруды мониторингілеу бойынша ақпарат (қаржылық көрсеткіштер бойынша)
Атауы

2015
2016
2017
2018
2019
2020
n
Поручительства государства по инфраструктурным облигациям, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Государственные гарантии по займам, привлекаемые для финансирования проектов ГЧП, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Передача исключительных прав на объекты интеллектуальной собственности, принадлежащие государству, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Натурные гранты, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Софинансирование проектов ГЧП, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Гарантия потребления государством определенного объема товаров, работ и услуг, производимых в ходе реализации проекта ГЧП, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Компенсация инвестиционных затрат, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Компенсация операционных затрат, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Вознаграждения за управление, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Платы за доступность, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Арендная плата, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Государственный заказ/Гарантированный объем бесплатной медицинской помощи и другие выплаты из бюджета, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Субсидии, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Доходы от реализация товаров, работ и услуг, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Собственные средства частного партнера, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения
Заемные средства частного партнера, тыс. тенге
план
факт
причина отклонения

2015
2016
2017
2018
2019
2020
n
Инфрақұрылымдық облигациялар бойынша мемлекет кепілгерлігі, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
МЖӘ жобаларын қаржыландыру үшін тартылатын қарыздар бойынша мемлекеттің кепілдіктері, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Мемлекетке тиесілі зияткерлік меншік объектілеріне айрықша құқықтар беру, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Заттай гранттар, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
МЖӘ жобаларын бірлесіп қаржыландыру, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
МЖӘ жобасын іске асыру барысында өндірілетін тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің белгілі бір көлемін мемлекеттің тұтыну кепілдігі, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Инвестициялық шығындар өтемақысы, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Операциялық шығындар өтемақысы, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Басқаруды жүзеге асырғаны үшін сыйақы, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Қолжетімділік үшін төлемақы, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Жалға алу төлемақысы, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Мемлекеттік тапсырыс/Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі және бюджеттен төленетін басқа да төлемдер, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Субсидиялар, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді өткізуден түскен кірістер мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Жекеше әріптестің меншікті қаражаты, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі
Жекеше әріптестің қарыз қаражаты, мың теңге
жоспар
факт
Ауытқудың себебі